*Nie przeocz ciekawych treści! Zachęcamy do subskrybowania kanału.* Elektryczne pojazdy osobiste i mikromobilność: przepisy na drodze, praktyka i użytkowanie na co dzień, przeglądy sprzętu dostępnego na rynku, poradniki, newsy, lifestyle
@@szyszkamc Kukiriny nie mają oficjalnej polskiej dystrybucji. W tym przeglądzie są tylko marki z polską dystrybucją, uważamy to za ważną cechę wiarygodności danej marki na danym rynku. Ale nie pomijamy KuKirina - np. G2 Max znalazł się w innym naszym materiale - marcowym PromoSkanerze, czyli przeglądzie promocji ruclips.net/video/jUd3ifviL7c/видео.htmlsi=7ftlfENwPth_fTDt&t=231
Dziś po maksymalności mamy tylko dwie legalne e-hulajnogi na naszym rynku , #1 Hiley Tiger 10 V4 VLR 52V 28Ah drugie miejsce #2 Techlife Q7 52V 25Ah , jako najważniejszy aspekt wybrałem zasięg . Poprawcie mnie jeśli jest coś legalnego z większą baterią niż 1456Wh ( poza Dualtronem Sipder Max'em 1800Wh ) bo ten odpada z powodu zawieszenia na elastomerach i dętkowych opon .
Dobrze zredagowany materiał z uwag można było go uszeregować względem np. Cen, klienta który chce Techlifea Q7 nie do końca interesuje Frual i odwrotnie.
To dość nietypowy przegląd, bo pojęcie flagowca jest jak widać pojemne - i to nawet w oczach samych zainteresowanych marek. Stąd faktycznie pewien mix. Kolejne tego typu przeglądy będą miały bardziej wymierny wspólny mianownik, więc ten efekt częściowo sam zniknie. Dzięki za komentarz!
fajnie by bylo jakby dodac do jakiego wzrostu hulajnoga bylaby komfortowa, tzn wzrost kierownika i rozmiar jego buta, np ta nadaje sie dla 2metrowca z butem nr48
To jest bardzo rzeczowa uwaga, z tym że w takim przeglądzie trochę dla nas, niestety, niewykonalna - wymagałoby to przetestowania pod tym kątem wszystkich 11 sprzętów. Ale jeśli uruchomimy coś w rodzaju recenzji czy prezentacji poświęconych poszczególnym modelom, to na pewno weźmiemy pod uwagę tę cechę - dzięki za sugestię :)
@@jeronims3079Nie, ten model ma baterię klasycznie zamkniętą w podeście. Można dodać baterię dodatkową, zewnętrzną, ale ona też będzie ładowana normalnie poprzez gniazdko w hulajnodze.
witam mam pytanie bo dodatkowo sa karty nfc do odblokowania hulajnogi tylko ze mi normalnie odpala sie hulajnoga bez uzycia tego nfc, jak mam zrobic zeby hulajnoga wymagala tego nfc?
Możliwe, że w ustawieniach ta opcja jest nieaktywna - trzeba sprawdzić w instrukcji, wejść w interface (wyświetlacz lub aplikacja) i zobaczyć jak to tam wygląda. Jeśli wszystko jest ustawione prawidłowo na blokowanie to pozostaje pytanie do serwisu bo wtedy oznacza to awarię tej opcji (ewentualnie gdzieś na grupie na FB gdzie są użytkownicy tego konkretnego modelu, może się spotkali z takim objawem). Ale najpewniej kwestia jakichś ustawień.
To pytanie do serwisantów, już o konkretny model :) Podsyłamy taki link na Facebook jednego z serwisów, gdzie wiele różnych modeli Xiaomi jest wyliczonych: facebook.com/share/p/sbFP5qTRG3bmZ1Mb/
Fajnie, że Teverun wszedł do Polski choć w dziwnej formule z Techlifem. Ale prezentuje się ta hulajnoga wizualnie rewelacyjnie. Skoda tylko że nie ma ich pełnej floty.
Techlife zapowiada w socialach więcej nowości w tym roku. Skoro Fighter Mini stał się flagowcem to pozostałe zapewne będą mniejsze, ale Teverun w ofercie ma jeszcze modele mieszczące się w polskich przepisach, choćby np. Blade Mini czy Blade Q zdaje się. Może więc alians z Teverunem na tym się nie skończy, ale to już tylko takie nasze spekulacje... Zobaczymy :)
Teverun przez długi czas poszukiwał partnera w Polsce. Dla nich kluczowe było, aby firma ta dysponowała dobrym serwisem, kompetentnymi serwisantami, bogatym zapleczem części oraz wysokiej jakości narzędziami serwisowymi. Są to powody dlaczego rozpoczęli współpracę z nami. Taka marka nie może sobie pozwolić na brak serwisu gwarancyjnego i słabą obsługę klienta. Co do pozostałych modeli Teveruna to Q7 to nie jest koniec będą inne modele ale tylko legalne w Polsce czyli do 30kg.
@@mobiwaypl Czy wiadomo czy te modele które jeszcze będą wprowadzone będą raczej słabsze lub mocniejsze? Bardziej, mniej premium? Zastanawiam się nad Q7, ale teraz mam zagwozdkę co jeszcze czeka... Edit: przejrzałem ofertę Teverun i chyba innego lepszego modelu pod 30kg to nie będzie.
Tutaj są tylko marki z polską dystrybucją. Uważamy to za ważną rzecz, przejaw cywilizowania rynku. Ale KuKirin (wprawdzie nie Master, ale G2 Max) znalazł się w innym naszym materiale - PromoSkanerze, czyli przeglądzie promocji :) ruclips.net/video/jUd3ifviL7c/видео.htmlsi=7ftlfENwPth_fTDt&t=231 Pozdrowienia
@@MrGermanikus Kwestia nazewnictwa, ale... Przez "oficjalną polską dystrybucję" rozumiemy mniej więcej sytuację, w której marka ma w Polsce swoje przedstawicielstwo/spółkę kontrolującą dystrybucję produktów tego brandu na dany rynek i odpowiadającą za to przed klientami i organami państwa. Oraz przede wszystkim własny serwis w kraju obsługujący daną markę - niezależnie od miejsca/kanału zakupu sprzętu. Kupisz jakimś w markecie, idziesz z gwarancją do tego serwisu - naprawiają. Tak w ogólnym zarysie. To nie jest taka sytuacja. Co nie znaczy że w którymś z innych przeglądów nie zmienimy polityki, potencjalnie uwzględniając także marki spoza tak rozumianej dystrybucji, informując jednak o tym fakcie widzów. O ile będą zainteresowane.
Dziękujemy. Cen nie podawaliśmy m.in. dlatego, że one potrafią się naprawdę mocno zmieniać. Jeden z modeli w momencie realizacji był na wyprzedaży przedsezonowej, zaraz potem zdrożał, a teraz chyba znowu staniał. I to były duże różnice. W opisie dajemy linki do firmowych ofert, gdzie można sprawdzić cenę danego modelu bez konieczności googlowania :)
Najczęściej w elektrycznych hulajnogach są akumulatory 36V, 48V, 52V lub 60V, choć są i modele z wyższym napięciem. Przykładowo akumulator 48V przy pełnym naładowaniu dochodzi do poziom 54,6V. Oczywiście przez krótki czas.
Dobrze zredagowany materiał, podobnie jak cały portal Smartride. W zestawieniu nie mogły pomieścić się oczywiście wszystkie marki, ale wg mnie brakuje tu jednak popularnego w Polsce Kukirina. Firma wypuściła w ubiegłym roku parę naprawdę ciekawych modeli, na czele z bardzo udanym, kapitalnie wyglądającym i spełniającym wszelkie ustawowe obostrzenia G2 Max.
Kukirin nie ma polskiej dystrybucji ani żadnego przedstawiciela, przez co w pewnym sensie nie mieści się w przyjętej formule. I realizacyjnie też to utrudnia sprawę, bo firmy same wskazywaly swoje flagowe modele. No niestety, jest to pewien brak (niejedyny zresztą), ale on wynika z powodów j.w. Dzięki za komentarz, pozdrawiamy!
@@kris89891 Dzięki za ciekawy trop :) Joyor od pewnego czasu nie miał normalnej polskiej dystrybucji (wcześniej wielokrotnie ta marka była u nas na kanale), więc nie braliśmy go pod uwagę przy tym przeglądzie. Ale wygląda na to, że może coś się zmieniło, bo faktycznie jest teraz oferowany przez polską firmę, z krajową fakturą i gwarancją - nie tyle przez Empik, bo to tylko platforma pośrednicząca, ale sprzedawcą jest tam sklep ElectroMotors (adres w Radomiu). Ciekawe. Zorientujemy się w wolnej chwili jak z tym jest. Pozdrowienia
Już wyjaśniamy. KuKirin nie ma oficjalnej polskiej dystrybucji, tzn. nie ma firmy, która tę markę importuje, wystawia klientowi faktury, daje gwarancję i jest zobowiązana na mocy gwarancji do zapewnienia serwisu, plus odpowiada na zasadzie rękojmii itd. Kupowany jest głównie poprzez chińskie platformy, taki import rozproszony. W odcinku były tylko marki, które mają w PL krajową dystrybucję. A druga rzecz - ten przegląd to nie jest rekomendacja ani ocena jakości takich czy innych marek. To jest prezentacja: co oferują jako swoje sztandarowe modele na polski rynek. I oczywiście to nadal jest pewien wycinek, , nie wszystkie marki się tu znalazły, tak jak np. na różnych targach czy imprezach też nie ma 100 proc. firm z danego rynku. Krótko mówiąc, tego nie należy traktować jak np. materiału pod tytułem "Najlepsze hulajnogi elektryczne". Pod takim tytułem pewnie lepiej by się oglądał :) ale byłoby to nierzetelne. Pozdrowienia
Akurat można ją bliżej obejrzeć w naszym najnowszym odcinku: ruclips.net/video/DJsKC9NmHy8/видео.htmlsi=3_VPZJxlGRh5RA65 XRider był partnerem tego odcinka - nie oceniamy sprzętów partnerów, bo wyglądałoby to mało rzetelnie. To, co na pewno można powiedzieć - model wydaje się całkowicie zgodny z opisem :) nie zauważyliśmy tu żadnych uchybień czy koloryzowania. Natomiast oczywiście pewne rzeczy mogą wychodzić dopiero z czasem, my mieliśmy hulajnogę zaledwie kilka dni do nagrań i nie robiliśmy z nią testów.
No zaraz, zaraz... Motus, Techlife, Hiley, Xrider, Ruptor, Frugal - wszyscy oni wystawili najmocniejsze modele w portfolio. Shift Seven zdecydowanie pozycjonuje L6 na swojego flagowca, to widać. Dualtron jest limitowany przez przepisy. Dystrybutor Vsetta obstawia model z modułową baterią, bo to wyróżnia ten sprzęt od konkurencji. To wszystko na pewno nie są "podrzędne modele". Dlaczego dystrybutor Kaabo uznaje Skywalkera za ważniejszą linię w sprzedaży w Polsce niż Mantisa - nie wiemy, ale to też jest jakaś ciekawa informacja o rynku. I porządny model w swojej kategorii. Marki miejskie też mają swoje flagowe modele, a rynkowo mogą być ważniejsze od hulajnóg premium. Hulajnogi miały być z polskiej dystrybucji i tzw. "legalne" na drogi publiczne. Wszelkie 40- czy 50 kg sprzęty to z założenia nie ten przegląd :) Dzięki za komentarz, pozdrowienia
Fajny, kanał, lubię treści tu publikowane i w ogóle ale czy naprawdę trzeba powtarzać bzdury producentów takie jak ta, że motus 10 przejdzie 60km na baterii 18ah? Otóż nie przejedzie, i każdy kto miał choć raz do czynienia z tego typu hulajnogą dobrze o tym wie.
Cóż, co do zasady uwaga zrozumiała, ale tu jest kwestia taka: to nie są testy, co jasno wybrzmiewa. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić tych deklaracji w 11 hulajnogach, z których w dodatku jedna weszła na rynek 3 dni temu, inna w ostatnim miesiącu, a jeszcze inna to dopiero zapowiedź... A nie można niektórych przypadkach odwoływać się do osiągów deklarowanych, a w innych podchodzić surowiej i poszukiwać weryfikacji. Musi być wszędzie spójnie. Taka formuła tej serii, dlatego nazywa się Showroom, a na ekranie jest non stop dopisek że "parametry deklarowane przez producentów". Przyznajemy to wprost. Dzięki za komentarz :) pozdrawiamy
@@smartride spoko kumam, niemniej taka deklaracja to niestety wprowadzanie użytkowników w błąd i to że producent/dystrybutor ma to w dupie nie powinno spotykać się z żadną akceptacją.
@@chmurixSzanujemy tę opinię, dlatego w przyszłości zostanie podkreślone jeszcze mocniej na wstępie, że osiągi katalogowe bywają uznawane za mylące i żeby to weryfikować na własną rękę np. w społecznościach. Tyle możemy zrobić, bo sama zasada (w tym formacie) raczej się nie zmieni, a słowa "według deklaracji" powtarzają się w tekstach już teraz po wielokroć - właśnie z tych względów.
@@chmurix z każdą hulajnoga jest tak samo . Jeśli siedzisz w temacie to zapewne orientujesz się od ilu czynników zależy zasięg. Fajny kalkulator umieścił na swojej stronie sklep Hnd. Chodź i on obarczony będzie błędami.
Dlatego właśnie w Shift Seven podajemy zasięgi podawane przez użytkowników przy normalnym użytkowaniu :) Nie są to zasięgi dla użytkownika 50kg, na idealnie równej powierzchni. Pozdro dla świadomych użytkowników!
Nie testowaliśmy, filmy opisane jako "przegląd" nie są testami ani recenzją - są raczej przekrojem przez pewną kategorię hulajnóg. Test wymaga znacznie więcej odpowiedzialnej pracy (jesli ma być prawdziwym testem a nie udawanym). Akurat KuKirin S1 Pro znalazł się u nas w innym przeglądzie, lekkich hulajnóg. Można tam porównać wygląd i parametry tej hulajnogi z innymi z tej samej kategorii.
Na pewno jest b. popularny, ale chińskie kanały sprzedaży KuKirina trudno uznać za klasyczną polską dystrybucję, z autoryzowanymi serwisami gwarancyjnymi, podmiotem który odpowiada za markę w kraju itp. W tym przeglądzie to był warunek.
No cóż, zamysł tego typu przeglądów u nas (tych pod nazwą Showroom) jest taki, że są te firmy, które chcą być - i które uważają, że warto pokazać się widzom i czytelnikom SmartRide mimo, że to coś kosztuje. I zgadzają się nie ingerować w materiał. To wyraz szacunku dla naszych widzów, a dla nas - środki na rozwój. Na różnych targach czy wystawach stoiska też nie są za darmo. Liczymy na Segway'a i jeszcze więcej marek w przyszłości. Dzięki za komentarz :)
No cóż, iPhone jest bez wątpienia amerykański, a ten towar też płynie czy leci do USA z Azji... Ale całkiem serio - wiadomo że w branży hulajnogowej "polska firma" oznacza tyle, że polskie przedsiębiorstwo tu na miejscu odpowiada za sieć dystrybucji, marketing stworzonej marki i przede wszystkim za obsługę posprzedażową - gwarancję, rękojmię, sieć serwisową, części. I zakładamy, że płaci podatki i cła :) To jednak nie jest to samo, co sprzęt z chińskich serwisów. Choć fakt, że wiele się nie różni od zorganizowanej dystrybucji marki globalnej.
jak można przy kaboo dać jako flagowca skywalkera 8H, co najmniej mantis 10... kpina nie wspominając że motus i frugal to pod firmy które sprzedają gówno
Chętne do udziału marki dostały miejsce w przeglądzie - i same mogły wybrać co chcą wystawić. Dystrybutor polski Kaabo wybrał Skywalkera. Dziwna decyzja - ale taka była formuła i to wyjaśniamy w firmie. A które marki ktoś ceni, a których nie - to już indywidualna sprawa. Obie wspomniane (zwłaszcza pierwsza) to liczące się sprzedażowo marki na polskim rynku.
*Nie przeocz ciekawych treści! Zachęcamy do subskrybowania kanału.* Elektryczne pojazdy osobiste i mikromobilność: przepisy na drodze, praktyka i użytkowanie na co dzień, przeglądy sprzętu dostępnego na rynku, poradniki, newsy, lifestyle
Przepraszam bardzo a kukiriny ?
@@szyszkamc Kukiriny nie mają oficjalnej polskiej dystrybucji. W tym przeglądzie są tylko marki z polską dystrybucją, uważamy to za ważną cechę wiarygodności danej marki na danym rynku.
Ale nie pomijamy KuKirina - np. G2 Max znalazł się w innym naszym materiale - marcowym PromoSkanerze, czyli przeglądzie promocji ruclips.net/video/jUd3ifviL7c/видео.htmlsi=7ftlfENwPth_fTDt&t=231
Dziś po maksymalności mamy tylko dwie legalne e-hulajnogi na naszym rynku , #1 Hiley Tiger 10 V4 VLR 52V 28Ah drugie miejsce #2 Techlife Q7 52V 25Ah ,
jako najważniejszy aspekt wybrałem zasięg . Poprawcie mnie jeśli jest coś legalnego z większą baterią niż 1456Wh ( poza Dualtronem Sipder Max'em 1800Wh ) bo ten odpada z powodu zawieszenia na elastomerach i dętkowych opon .
Wychodzi na to, że w tym roku hiley dalej z najmocniejsza specyfikacja do 30 kg.
Dobrze zredagowany materiał z uwag można było go uszeregować względem np. Cen, klienta który chce Techlifea Q7 nie do końca interesuje Frual i odwrotnie.
To dość nietypowy przegląd, bo pojęcie flagowca jest jak widać pojemne - i to nawet w oczach samych zainteresowanych marek. Stąd faktycznie pewien mix. Kolejne tego typu przeglądy będą miały bardziej wymierny wspólny mianownik, więc ten efekt częściowo sam zniknie. Dzięki za komentarz!
Fajny materiał i cieszymy się, że nasz Flagowiec TECHLIFE Q7 na rok 2024 się tutaj znalazł!
Na pewno jest mocnym punktem przeglądu. Dziękujemy za udział i zawsze zapraszamy :)
jak zapłaciliście to się znalazł, jak sam autor wspomniał. nie rozumiem zatem skąd to zaskoczenie?
dziwne ze Kukirin nie ma czyli dawne kuggo naciagany przeglad biorac pod uwage G2 master
Ten Rider taki bardzo podobny do Ruptora. Bardzo ciekawa prezentacja ,widać że mimo ograniczających nasz rynek przepisów jest wybór do 30 kg.
Istotnie, można znaleźć pewne cechy wspólne. Ale gdzie ich nie ma... ;)
fajnie by bylo jakby dodac do jakiego wzrostu hulajnoga bylaby komfortowa, tzn wzrost kierownika i rozmiar jego buta, np ta nadaje sie dla 2metrowca z butem nr48
To jest bardzo rzeczowa uwaga, z tym że w takim przeglądzie trochę dla nas, niestety, niewykonalna - wymagałoby to przetestowania pod tym kątem wszystkich 11 sprzętów. Ale jeśli uruchomimy coś w rodzaju recenzji czy prezentacji poświęconych poszczególnym modelom, to na pewno weźmiemy pod uwagę tę cechę - dzięki za sugestię :)
Wyjmowana bateria to dla mnie podstawa no i rozkręcana felga na dwie części, szkoda że mało marek ma taką opcję. Fajny materiał dzięki i pozdrawiam.
Dzięki, pozdrawiamy również :)
Czy Motus 10 pro 2022 ma ?
@@jeronims3079 Ale czy co ma?
@@smartride wyjmowana baterie
@@jeronims3079Nie, ten model ma baterię klasycznie zamkniętą w podeście. Można dodać baterię dodatkową, zewnętrzną, ale ona też będzie ładowana normalnie poprzez gniazdko w hulajnodze.
Fajny materiał :).
Dzięki, pozdrowienia :)
witam mam pytanie bo dodatkowo sa karty nfc do odblokowania hulajnogi tylko ze mi normalnie odpala sie hulajnoga bez uzycia tego nfc, jak mam zrobic zeby hulajnoga wymagala tego nfc?
Możliwe, że w ustawieniach ta opcja jest nieaktywna - trzeba sprawdzić w instrukcji, wejść w interface (wyświetlacz lub aplikacja) i zobaczyć jak to tam wygląda. Jeśli wszystko jest ustawione prawidłowo na blokowanie to pozostaje pytanie do serwisu bo wtedy oznacza to awarię tej opcji (ewentualnie gdzieś na grupie na FB gdzie są użytkownicy tego konkretnego modelu, może się spotkali z takim objawem). Ale najpewniej kwestia jakichś ustawień.
@@smartride ostatnie 2 opinie to wlasnie z ta karta nfc ze problem ludzie maja czyli wada fabryczna raczej
Cześć czy te nowe hulajnogi Xiaomi da się odblokować ?
To pytanie do serwisantów, już o konkretny model :) Podsyłamy taki link na Facebook jednego z serwisów, gdzie wiele różnych modeli Xiaomi jest wyliczonych: facebook.com/share/p/sbFP5qTRG3bmZ1Mb/
Fajnie, że Teverun wszedł do Polski choć w dziwnej formule z Techlifem. Ale prezentuje się ta hulajnoga wizualnie rewelacyjnie. Skoda tylko że nie ma ich pełnej floty.
Techlife zapowiada w socialach więcej nowości w tym roku. Skoro Fighter Mini stał się flagowcem to pozostałe zapewne będą mniejsze, ale Teverun w ofercie ma jeszcze modele mieszczące się w polskich przepisach, choćby np. Blade Mini czy Blade Q zdaje się. Może więc alians z Teverunem na tym się nie skończy, ale to już tylko takie nasze spekulacje... Zobaczymy :)
Teverun przez długi czas poszukiwał partnera w Polsce. Dla nich kluczowe było, aby firma ta dysponowała dobrym serwisem, kompetentnymi serwisantami, bogatym zapleczem części oraz wysokiej jakości narzędziami serwisowymi. Są to powody dlaczego rozpoczęli współpracę z nami. Taka marka nie może sobie pozwolić na brak serwisu gwarancyjnego i słabą obsługę klienta. Co do pozostałych modeli Teveruna to Q7 to nie jest koniec będą inne modele ale tylko legalne w Polsce czyli do 30kg.
@@mobiwaypl Czy wiadomo czy te modele które jeszcze będą wprowadzone będą raczej słabsze lub mocniejsze? Bardziej, mniej premium? Zastanawiam się nad Q7, ale teraz mam zagwozdkę co jeszcze czeka...
Edit: przejrzałem ofertę Teverun i chyba innego lepszego modelu pod 30kg to nie będzie.
@@Ryzon95 Nie będzie mocniejszych produktów z większą wagą. Będą produkty tańsze ale słabsze dla szerszego grona użytkowników.
Dziękuję 😊
KuKirin G2 master zrobi zamieszanie i to fest! Dziwię się że nie znalazł się na tej liście 🤔
Tutaj są tylko marki z polską dystrybucją. Uważamy to za ważną rzecz, przejaw cywilizowania rynku.
Ale KuKirin (wprawdzie nie Master, ale G2 Max) znalazł się w innym naszym materiale - PromoSkanerze, czyli przeglądzie promocji :) ruclips.net/video/jUd3ifviL7c/видео.htmlsi=7ftlfENwPth_fTDt&t=231
Pozdrowienia
@@smartridemayway sprzedaje ciezko to nazwac niepolska dystrybucja dwa Kukirin ma duzo lepsze podejscie do klienta niz wiekszosc tych wynalazków
@@MrGermanikus Kwestia nazewnictwa, ale... Przez "oficjalną polską dystrybucję" rozumiemy mniej więcej sytuację, w której marka ma w Polsce swoje przedstawicielstwo/spółkę kontrolującą dystrybucję produktów tego brandu na dany rynek i odpowiadającą za to przed klientami i organami państwa. Oraz przede wszystkim własny serwis w kraju obsługujący daną markę - niezależnie od miejsca/kanału zakupu sprzętu. Kupisz jakimś w markecie, idziesz z gwarancją do tego serwisu - naprawiają. Tak w ogólnym zarysie. To nie jest taka sytuacja.
Co nie znaczy że w którymś z innych przeglądów nie zmienimy polityki, potencjalnie uwzględniając także marki spoza tak rozumianej dystrybucji, informując jednak o tym fakcie widzów. O ile będą zainteresowane.
@@smartridea ja myślę że czołowego gracza wam nie wypada reklamować 😂😂😂
@@MrGermanikusSpoko. Nie musimy myśleć tak samo
Shift 7 wygląda identycznie jak Kugoo M4 ,parametry baterii nieco lepsze,pewnie jest z tej samej fabryki.
Bardzo dobry materiał. Pozdrawiam Serdecznie 😁👍
Dzięki i pozdrowienia!:)
ja teraz zasuwam na x rider f10 :) Niezła jest
Dobry materiał. Minus za brak cen tych hulajnóg 🙈
Dziękujemy. Cen nie podawaliśmy m.in. dlatego, że one potrafią się naprawdę mocno zmieniać. Jeden z modeli w momencie realizacji był na wyprzedaży przedsezonowej, zaraz potem zdrożał, a teraz chyba znowu staniał. I to były duże różnice. W opisie dajemy linki do firmowych ofert, gdzie można sprawdzić cenę danego modelu bez konieczności googlowania :)
@@smartride No ma to sens w sumie . Zgadam się
Baterie w hulajnogach mogą mieć napięcie 48 lub 52V ? Myślałem, że w tym przedziale wszystkie mają 48 V umownie ale po pełnym naładowaniu 52V.
Najczęściej w elektrycznych hulajnogach są akumulatory 36V, 48V, 52V lub 60V, choć są i modele z wyższym napięciem. Przykładowo akumulator 48V przy pełnym naładowaniu dochodzi do poziom 54,6V. Oczywiście przez krótki czas.
@@smartride Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam 💪👍
W tego typu hulajnogach powinny być zabronione hamulce na linkę
Dobrze zredagowany materiał, podobnie jak cały portal Smartride. W zestawieniu nie mogły pomieścić się oczywiście wszystkie marki, ale wg mnie brakuje tu jednak popularnego w Polsce Kukirina. Firma wypuściła w ubiegłym roku parę naprawdę ciekawych modeli, na czele z bardzo udanym, kapitalnie wyglądającym i spełniającym wszelkie ustawowe obostrzenia G2 Max.
Kukirin nie ma polskiej dystrybucji ani żadnego przedstawiciela, przez co w pewnym sensie nie mieści się w przyjętej formule. I realizacyjnie też to utrudnia sprawę, bo firmy same wskazywaly swoje flagowe modele. No niestety, jest to pewien brak (niejedyny zresztą), ale on wynika z powodów j.w. Dzięki za komentarz, pozdrawiamy!
Dla mnie manta i model x rider 10 również powinien być zaliczony. Bardzo fajna hulajnoga serio
Xrider jest w materiale, tyle że z inną hulajnogą, którą marka uważa swojego za flagowca : )
Też mam i spoko jest.
Wielka szkoda że nie została wymieniona hulajnoga o dobrych parametrach i cenie a jest nią Joyor model Y8-S na 2024 rok
A można ją kupić np. w Empiku 😉
@@kris89891 Dzięki za ciekawy trop :) Joyor od pewnego czasu nie miał normalnej polskiej dystrybucji (wcześniej wielokrotnie ta marka była u nas na kanale), więc nie braliśmy go pod uwagę przy tym przeglądzie. Ale wygląda na to, że może coś się zmieniło, bo faktycznie jest teraz oferowany przez polską firmę, z krajową fakturą i gwarancją - nie tyle przez Empik, bo to tylko platforma pośrednicząca, ale sprzedawcą jest tam sklep ElectroMotors (adres w Radomiu). Ciekawe. Zorientujemy się w wolnej chwili jak z tym jest. Pozdrowienia
Ciekawy materiał :)
Bardzo dziękujemy :)
Czy KuKirin nie są warte polecenia tylko zawarte tutaj w tym materiale ?
Już wyjaśniamy. KuKirin nie ma oficjalnej polskiej dystrybucji, tzn. nie ma firmy, która tę markę importuje, wystawia klientowi faktury, daje gwarancję i jest zobowiązana na mocy gwarancji do zapewnienia serwisu, plus odpowiada na zasadzie rękojmii itd. Kupowany jest głównie poprzez chińskie platformy, taki import rozproszony. W odcinku były tylko marki, które mają w PL krajową dystrybucję.
A druga rzecz - ten przegląd to nie jest rekomendacja ani ocena jakości takich czy innych marek. To jest prezentacja: co oferują jako swoje sztandarowe modele na polski rynek. I oczywiście to nadal jest pewien wycinek, , nie wszystkie marki się tu znalazły, tak jak np. na różnych targach czy imprezach też nie ma 100 proc. firm z danego rynku.
Krótko mówiąc, tego nie należy traktować jak np. materiału pod tytułem "Najlepsze hulajnogi elektryczne". Pod takim tytułem pewnie lepiej by się oglądał :) ale byłoby to nierzetelne. Pozdrowienia
A co powiecie o hulajnodze x rider 10?
Akurat można ją bliżej obejrzeć w naszym najnowszym odcinku: ruclips.net/video/DJsKC9NmHy8/видео.htmlsi=3_VPZJxlGRh5RA65
XRider był partnerem tego odcinka - nie oceniamy sprzętów partnerów, bo wyglądałoby to mało rzetelnie. To, co na pewno można powiedzieć - model wydaje się całkowicie zgodny z opisem :) nie zauważyliśmy tu żadnych uchybień czy koloryzowania.
Natomiast oczywiście pewne rzeczy mogą wychodzić dopiero z czasem, my mieliśmy hulajnogę zaledwie kilka dni do nagrań i nie robiliśmy z nią testów.
Dobra, niedroga i lekka :)
Widać, że hiley nsjlepszy a potem długo nic...
Dzięki za komentarze i opinie :)
Miały być flagowce, a pokazaliście w większości jakieś podrzędne modele.
Pozdrawiam
No zaraz, zaraz... Motus, Techlife, Hiley, Xrider, Ruptor, Frugal - wszyscy oni wystawili najmocniejsze modele w portfolio. Shift Seven zdecydowanie pozycjonuje L6 na swojego flagowca, to widać. Dualtron jest limitowany przez przepisy. Dystrybutor Vsetta obstawia model z modułową baterią, bo to wyróżnia ten sprzęt od konkurencji. To wszystko na pewno nie są "podrzędne modele".
Dlaczego dystrybutor Kaabo uznaje Skywalkera za ważniejszą linię w sprzedaży w Polsce niż Mantisa - nie wiemy, ale to też jest jakaś ciekawa informacja o rynku. I porządny model w swojej kategorii. Marki miejskie też mają swoje flagowe modele, a rynkowo mogą być ważniejsze od hulajnóg premium.
Hulajnogi miały być z polskiej dystrybucji i tzw. "legalne" na drogi publiczne. Wszelkie 40- czy 50 kg sprzęty to z założenia nie ten przegląd :) Dzięki za komentarz, pozdrowienia
Polsce prawie nic nie legalne 😂😂😂😂
Fajny, kanał, lubię treści tu publikowane i w ogóle ale czy naprawdę trzeba powtarzać bzdury producentów takie jak ta, że motus 10 przejdzie 60km na baterii 18ah?
Otóż nie przejedzie, i każdy kto miał choć raz do czynienia z tego typu hulajnogą dobrze o tym wie.
Cóż, co do zasady uwaga zrozumiała, ale tu jest kwestia taka: to nie są testy, co jasno wybrzmiewa. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić tych deklaracji w 11 hulajnogach, z których w dodatku jedna weszła na rynek 3 dni temu, inna w ostatnim miesiącu, a jeszcze inna to dopiero zapowiedź... A nie można niektórych przypadkach odwoływać się do osiągów deklarowanych, a w innych podchodzić surowiej i poszukiwać weryfikacji. Musi być wszędzie spójnie. Taka formuła tej serii, dlatego nazywa się Showroom, a na ekranie jest non stop dopisek że "parametry deklarowane przez producentów". Przyznajemy to wprost.
Dzięki za komentarz :) pozdrawiamy
@@smartride spoko kumam, niemniej taka deklaracja to niestety wprowadzanie użytkowników w błąd i to że producent/dystrybutor ma to w dupie nie powinno spotykać się z żadną akceptacją.
@@chmurixSzanujemy tę opinię, dlatego w przyszłości zostanie podkreślone jeszcze mocniej na wstępie, że osiągi katalogowe bywają uznawane za mylące i żeby to weryfikować na własną rękę np. w społecznościach. Tyle możemy zrobić, bo sama zasada (w tym formacie) raczej się nie zmieni, a słowa "według deklaracji" powtarzają się w tekstach już teraz po wielokroć - właśnie z tych względów.
@@chmurix z każdą hulajnoga jest tak samo . Jeśli siedzisz w temacie to zapewne orientujesz się od ilu czynników zależy zasięg. Fajny kalkulator umieścił na swojej stronie sklep Hnd. Chodź i on obarczony będzie błędami.
Dlatego właśnie w Shift Seven podajemy zasięgi podawane przez użytkowników przy normalnym użytkowaniu :)
Nie są to zasięgi dla użytkownika 50kg, na idealnie równej powierzchni.
Pozdro dla świadomych użytkowników!
A te za 800zł Pan testował ruclips.net/video/XTAJF8e-vPU/видео.html ?
Nie testowaliśmy, filmy opisane jako "przegląd" nie są testami ani recenzją - są raczej przekrojem przez pewną kategorię hulajnóg. Test wymaga znacznie więcej odpowiedzialnej pracy (jesli ma być prawdziwym testem a nie udawanym).
Akurat KuKirin S1 Pro znalazł się u nas w innym przeglądzie, lekkich hulajnóg. Można tam porównać wygląd i parametry tej hulajnogi z innymi z tej samej kategorii.
warte uwagi tylko kaabo techlife dualtron i vsett reszta szrot
Hiley i S7 to też są hulajnogi warte polecenia.
ta kaboo jest po 3k w czym jest lepsza od pozostałych z tego cennika?
Kukirin powinien tu być
Na pewno jest b. popularny, ale chińskie kanały sprzedaży KuKirina trudno uznać za klasyczną polską dystrybucję, z autoryzowanymi serwisami gwarancyjnymi, podmiotem który odpowiada za markę w kraju itp. W tym przeglądzie to był warunek.
Zabrakło mi w tym pokazie firmy SEGWAY.
Pozdrawiam 🙂
No cóż, zamysł tego typu przeglądów u nas (tych pod nazwą Showroom) jest taki, że są te firmy, które chcą być - i które uważają, że warto pokazać się widzom i czytelnikom SmartRide mimo, że to coś kosztuje. I zgadzają się nie ingerować w materiał. To wyraz szacunku dla naszych widzów, a dla nas - środki na rozwój. Na różnych targach czy wystawach stoiska też nie są za darmo. Liczymy na Segway'a i jeszcze więcej marek w przyszłości. Dzięki za komentarz :)
Jak to Polska firma to dlaczego towar płynie w statkach zamiast jechac w tirach?Coś kręcisz stary...
No cóż, iPhone jest bez wątpienia amerykański, a ten towar też płynie czy leci do USA z Azji...
Ale całkiem serio - wiadomo że w branży hulajnogowej "polska firma" oznacza tyle, że polskie przedsiębiorstwo tu na miejscu odpowiada za sieć dystrybucji, marketing stworzonej marki i przede wszystkim za obsługę posprzedażową - gwarancję, rękojmię, sieć serwisową, części. I zakładamy, że płaci podatki i cła :)
To jednak nie jest to samo, co sprzęt z chińskich serwisów. Choć fakt, że wiele się nie różni od zorganizowanej dystrybucji marki globalnej.
jak można przy kaboo dać jako flagowca skywalkera 8H, co najmniej mantis 10... kpina
nie wspominając że motus i frugal to pod firmy które sprzedają gówno
Chętne do udziału marki dostały miejsce w przeglądzie - i same mogły wybrać co chcą wystawić. Dystrybutor polski Kaabo wybrał Skywalkera. Dziwna decyzja - ale taka była formuła i to wyjaśniamy w firmie.
A które marki ktoś ceni, a których nie - to już indywidualna sprawa. Obie wspomniane (zwłaszcza pierwsza) to liczące się sprzedażowo marki na polskim rynku.