EGY ROSSZ PÉLDA! EZT NE CSINÁLD! Sima fal a vályogházba, de milyen áron? - 2014 - es felvétel

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 окт 2024
  • Ez egy 2014-es videóm és INTŐ PÉLDAKÉNT teszem fel, HOGY EZT NE CSINÁLD, mert ennek a szobának a fala 3x nedvesebb, mint a vályogvakolatos helyiségeké. Ám még mindig jobb megoldás ez a csemperagasztó, glett, mészfesték kombináció, mint a normál vakolás, a diszperziós festéktől pedig jobb nem is beszélni, mert az a kegyelemdöfés egy vályogháznak.
    Ez a szoba tehát rabichálózva lett egy vékony csemperagasztó rétegbe ágyazva, majd baumit glettel lett glettelve, erre szerencsére mészfesték került, mert ehhez ragaszkodtunk. A kőműves minden áron diszperziós festéket akart, mert az 1 rétegben is takar, ez 4 réteg mésszel készült.
    Nos ilyen erős színt is el lehet érni mészfestékkel. És ez színezőpaszta volt nem is porokból készült.
    Azt javaslom mielőtt belekezdenétek hasonló műveletekbe, mindenképpen keressetek meg! Nagyon el lehet szúrni egy vályogház felújítását és később már sok esetben nem is lehet helyrehozni a hibákat csakis bontással!!!!
    Elérhetőségeim:
    Facebook: azeletsulija
    Facebook vályog: valyogdoki
    E-mail: valyogdoktor@gmail.com
    Telefon: 70/6 125-521
    171202

Комментарии • 83

  • @macsekimacsekov1073
    @macsekimacsekov1073 6 лет назад +19

    A laminált padló párazárása semmiben sem különbözik egy régi, lelakkozott hajópadlótól. A földből feltörekvő nedves levegőt a párazár a falba kényszeríti. Egyedüli megoldás a a külső alaptól minnél távolabb szorítani a csapadékot és a vízelvezetésről gondoskodni... A ház körüli területről el kell vezetni a csapadékot lejtésekkel, árkokkal, drénezéssel, házkörüli betonjárdával stb.

  • @mariarezmuves4857
    @mariarezmuves4857 3 года назад

    köszönöm a videot nagyon hasznos volt

  • @levyviragh5198
    @levyviragh5198 6 лет назад +11

    Hat mit is mondjak.... budai fold-re direkt rahuzni a csemperagasztot..... disznoolat nem meszeltetnem vele !!!

  • @fanatikbitcoin5291
    @fanatikbitcoin5291 6 лет назад +10

    kopásállóság 3x-osára növekszik??? : )))))))))))) ezt gondold át még egyszer!

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 5 лет назад

    Szia mi a neve anak anyagnak hol szerezhdto be eloszobaba szerinted ahova kozvetlen belepunk jo laminaltot rakni alata pince van nagyon hideg ez anyag viztaszito is vagy van valami anyag ra

  • @gaborvisnyei8528
    @gaborvisnyei8528 6 лет назад

    Jobbat mondok, nekem fürdőszoba újraépítésnél derült ki, hogy a házam az nem kocka hanem trapéz alapú, ebből adódóan a fürdőszoba is trapéz. Kömüves aki volt néllam, ő is mondta, hogy ne várjam el, hogy majd 10 cm-be felvakol, inkább szépen elcsalja az egészet. Jó lett egyébként, meg szépen dolgozott.

  • @gyorgytorok7777
    @gyorgytorok7777 8 месяцев назад

    Sziasztok.
    Felújítás előtt állunk, vályog-szilikát fal felső 1/3 vályog, alsó 2/3 szilikát. A plafonunk nádazott vakolattal van, de 3-5 centis eltérésekkel, tehát abszolút hullámos. Ha a plafonra gipszkarton álmennyezetet teszek , úgy hogy leverem a vakolást plafonig és párazáró fóliát teszek a karton fölé, akkor az mennyire járható út? vagy mire érdemes figyelni?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  7 месяцев назад

      Ezt sosem értettem, hogy aki vályogházat vagy saralt födémes házat vesz, az miért veszi meg, ha zavarja a plafon belógása? Minden mókolás csak károkat fog okozni. Nekem közel 10 cm-t van megereszkedve a födém középen, mert ez természtes dolog a saralás súlya miatt. És? Ezek ilyen házak, ha ezzel nem tud együtt élni valaki, akkor érdemesebb újabb építést venni vagy újat építeni. Ezek a vályogházak ugyanis kinézetre lehetnek olyanok mint egy új sík falakkal és sík födémmel rendelkező ház, de repedni fognak, mozogni fognak és meg lesz minden beavatkozás következménye.

    • @gyorgytorok7777
      @gyorgytorok7777 7 месяцев назад +1

      Mint írtam nem belóg hanem az előző tulaj hullámosan vakolta fel. Ezért vártam valami releváns választ olyantól aki erről blogol.

  • @viktorg2694
    @viktorg2694 6 лет назад

    és a csemperagasztó alatt a falon, milyen alapozó van?

  • @alexandrasztankovics847
    @alexandrasztankovics847 5 лет назад +2

    Szia. A segítségedet szeretném kérni. Vájog házba lakunk és a fallal nincs baj mert nagyjából egyenesek mert pár éve lett teljesen újra vakolva. A probléma avval lenne hogy, lent a padlonal a a vakolat elkezdett levalni és le jön. Most szeretnénk festeni de attól félek nem elég ott lent kiglettelni hanem valami más is kéne. A tanácsodat szeretném kérni. Válaszodat előre is köszönöm.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +1

      Kedves Alexandra!
      Sajnos a legtöbb esetben, ha alul leválik a vakolat, akkor fokozott nedvesedésre utalhat. Ezt előbb érdemes kiszárítani, természetesen a hibás szakaszt újravakolni, lehetőleg vályogvakolattal. Szigorúan csakis mészfesték mehet a falra, ami minél kevesebb diszperziós összetevőt tartalmazzon.

    • @leventeknow5805
      @leventeknow5805 5 лет назад

      Kedves nekem hasonló. Megcsináltam kívül és belül lábazat hőszigetelést,de falra nem! Kint lábazat kavicságyat csináltam, dréncső alatta van. Falra csak sima mész alapú vakokat lehet,mész festéssel, azóta nem nedves és nem penész sem.

  • @csabaszabo410
    @csabaszabo410 5 лет назад +1

    Sajnos nem egyértelmű, de a kommentekből, atjön, hogy ez egy jó ötletnek tűnt dolog volt... Javaslatként az elejére lehet írni, vagy végére tenni a tapasztalatot...

  • @fecor4958
    @fecor4958 5 лет назад +1

    Üdvözlöm! A dilemmám, hogy kenhetek e mélyalapozót a falra...esetleg higabbat? ugyanis a klimaglett v.miért nem áll meg a falon....a tenyeremmel le tudom dörzsölni. Nem rétegekben jön le hanem szépen leporlik. Lehet hogy a vakolat túl gyorsan rántotta ki a vizet a gletanyagból?...vagy szappanos vízzel kéne lemosni? vagy nedvesítsem be a falat glettelés előtt?

    • @akosbonyhadi4663
      @akosbonyhadi4663 3 года назад

      Önnek valószínűleg már nem oszt-szoroz a hozzászólásom, de másnak még hasznos lehet: a valmornak van kifejezett lélegző mélyalapozója, azt lehet rakni esetleg. Illetve a szokásos átkapirgálás, portalanítás, nedvesítés az első rétegnél (ne tocsogjon, elég átpermetezni hogy ne poroljon)

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 5 лет назад +1

    Szia ugy latom nagyon sokmindent probalgatsz olyan gondom van van 1 kemeny de nincs hsznalva megis bent a lakasba erezni koromszagot mivel lehetne kezelni?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад

      Mi jól lezártuk minden nyílását és megoldódott a probléma. Ám, ha a kátrány szivárgott már át a téglákon és az okozza a szagot, akkor sokszor már csak a bontás segít. Szokták átvakolni is, ám a kátrány elég agresszív anyag és átszivárog mindenen.

  • @laszloneszekely1130
    @laszloneszekely1130 6 лет назад +1

    Kedves Lukács László! Mi is egy vertfalú házban élünk, amit szeretnénk felújítani. A tetőcserép állapota nagyon rossz. A fa szerkezet jónak tűnik.Lehet e, érdemes e a leszedett cserepet svéd acél lemez tetőre cserélni? Ezután következne a külső homlokzat újra vakolása. Milyen vakolóanyagot kell használni? Köszönettel várom válaszát!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад

      Üdvözlöm! Kérem a valyogdoktor@ gmail.com címen keressen meg! Ott tudunk kommunikálni! Köszönöm!

  • @adammedve3461
    @adammedve3461 3 года назад +2

    Nálunk telibe ragasztó plusz háló plusz glett tükör fal........ Azóta nem penészes ill reped a fal 8 éve tökéletes

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 года назад

      Ennek csak annyi köze van a penészedéshez, hogy friss lett a festék és nincs még elég tápanyag a felületen a gombáknak. Semmi többet nem jelent, ha csak nem mészfestékkel lett meszelve.

  • @zsoltkoller9343
    @zsoltkoller9343 4 года назад

    Hajópadlón kívül!!!!milyen értelmes megoldás létezik? Mi is belefutottunk ebbe a hibába és az egész ház lamináltpadlót kapott konyha fürdő kivételével. És nagyon nem jó megoldás! Falak szárazak ugyan de a laminált alatt nedves penészes! Milyen padló/esetleg szőnyegpadló megoldást érdemes felhasználni?

    • @petercserehati2226
      @petercserehati2226 2 года назад

      Épp ettől a dilemmától szenvedek én is . Azóta rá talált a megoldásra ? Szívesen olvasnék némi tanácsot .

  • @Sineseol
    @Sineseol 5 лет назад +2

    Egyébként miért nem lehet egyenes a fal?
    Miért nem csinálják alapból egyenesre?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +5

      Mert vályogtéglából nehéz egyenes falat rakni, tömésfalat felhízni egyenesre még nehezebb. Az egyenes, sík, sima fal csak a ami modern ember elvárása. Régen már annak is örültek, ha volt hajlékuk.

    • @maradokmagamura2494
      @maradokmagamura2494 3 года назад

      @@nepazarolj
      Nem nehéz csak idő igényes ,
      Rétegek száradása miatt mindig vissza kell térni😥

  • @sajtospapa
    @sajtospapa 6 лет назад

    Én sem értem. Tökjó lett , vagy nem ? Akkor meg miért nem?

  • @zoltanfulop9900
    @zoltanfulop9900 6 лет назад +4

    Ó istenem, ahelyett hogy le lett volna verve a vakolat majd ujravakolva és glettelve, egyenes is lett volna meg simán lehetett volna festeni diszperziós festékkel! Azért mert valaki feltölt valamit a youtubra az még nem biztos h jó!

  • @fanatikbitcoin5291
    @fanatikbitcoin5291 6 лет назад

    lécci írd már meg, hogy hol találok hivatalos adatot a 3x kopásállóságról és a víztömítési képességéről. köszi! érdekel, mert ebben a szakmában mozogk és érdekelnek az új dolgok. amúgy, ha laminált padló akkor csak és kizárólag Quick Step! ez kb mint a merci-bmw-audi... de biztos ismered...

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад

      Nos úgy gondolom a nagyobb forgalmazók weblapján biztosan találsz adatokat. Én jó ideje, 4 éve nem dolgozom már laminált padlóval, ezért nincsenek friss információim sem. Ám ez a piac is gyorsan fejlődik.

  • @sebestyenszaby
    @sebestyenszaby 4 года назад +1

    A csemperagaszto az lenyegeben szinte beton, sot van benne egy csomo polimer alapu anyag is, nem tudom mennyire engedi a falat szellozni.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 года назад

      Így van. Ezért nem is szabad alkalmazni.

  • @eszterpollak9284
    @eszterpollak9284 6 лет назад +3

    Miért zavart, hogy nem egyenes?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +1

      Mindenki egyenes falat szeretne a vályogházakba is. Főleg a kőművesek törekednek erre, ezért is vakolják újra a vályogfalakat. Ez 3 évvel ezelőtt volt, én sem a mai gondolkodásommal kezdtem. :-)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад

      Egyenesre egyébként hiába is törekedtünk volna, az nem ment volna csak 10-15 cm vakolattal, itt a sima fal volt csak a cél.

    • @eszterpollak9284
      @eszterpollak9284 6 лет назад +7

      Én szinte mindig vályog házban éltem/élek és simán tudok aludni azzal a gondolattal, hogy 3 négyzetcentiméter sem egyenes sehol. Persze engem nem kerülget az a férfi gondolkodás, hogy ha nincs valami maximálisan túlvariálva /irányítva akkor ne is létezzen.
      Nem direkt neked célzom csak mostanában rengeteget kell vitatkoznom "szakikkal", hogy amíg szerkezetileg ép és tökéletesen funkcionál valami, akkor minek csesztetni. De nem adom fel.

  • @Emix3r
    @Emix3r 6 лет назад

    Ezt a beavató folyadékot ma is minden laminált padlónál lehet használni?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад

      Ha hozzá tud jutni valaki, akkor igen. Nem lehet csak professzionális felhasználásra hozzájutni, pl. takarítócégeknek. Noremál bolti kereskedelemben nem kapható.

  • @tamaspribek8900
    @tamaspribek8900 3 года назад

    Szia! Vájogház fürdőszobáljában előtét karton falat akkor sem érdemes rakni, ha szellőzőket teszünk be?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 года назад

      Ha szellőzőket tesztek, az egy nagy öngól sajnos, mert a párás meleg levegőt bekülditek a hidegebb helyre, ahol az mind lecsapódik. :-(

    • @tamaspribek8900
      @tamaspribek8900 3 года назад

      Értem! Tehát akkor semmiképp nem javaslod az előtétfalat? Mi lenne szerinted a jó megoldás? Ha Nagyobb rést hagyunk a karton és a fal közt(10cm)? Köszönöm szépen a válaszod!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 года назад

      Ha minden áron gipszkartonztok, akkor szerintem jobb, ha ragasztva van vagy, ha párnafázva is, akkor minél kisebb legyen a légrés. Ez azért fontos, hogy minél egységesebb legyen a hőmérséklete a falnak és a kartonnak. Ez a harmatpont miatt is fontos, na meg, hogy legyen nagyobb hőtároló közeged.

    • @mr_vee_tileworks
      @mr_vee_tileworks 3 года назад

      @@nepazarolj Vályogház mennyezetére 10 cm-el lejjebb kerülne gipszkarton álmennyezet felette hőtükrös páraáteresztő fólia felette kőzetgyapot és ugye felette van a stukatur. mire számithatunk? még nem készült el ha csak gond lesz vele nem is rakunk fel.

  • @petertoth7456
    @petertoth7456 6 лет назад

    Bolti mészfestéket használtatok?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +2

      Igen és abból is olyat érdemes választani, aminek 99%-a oltott mész. Sajnos kevés ilyen kapható már és nagyon vigyázni kell, mert van amelyik csak meszet is tartalmaz, na az nem jó! Tudni kell, hogy minél frissebb az oltott mész, annál kevésbé jó a takaróképessége. A legjobb a 4-5 éves oltott mész a meszelésre, de egyébként a vakoláshoz is.

    • @petertoth7456
      @petertoth7456 6 лет назад

      És melyik fajtát ha szabad kérdeznem?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +1

      Péter Tóth - Én a Freskót használom.

    • @petertoth7456
      @petertoth7456 6 лет назад

      Poli farbés mészfestékről van véleményed?

    • @husztisandor3674
      @husztisandor3674 6 лет назад +1

      Nem szívesen mondanék ellent, de a mész sűrűsége nagyon fontos tényező. Ha pl. oltás és pihentetés után vízzel higítják a meszet és úgy zsákolják, árulják, lehet akár 100 éves is, kín lesz vele dolgozni. Az oltott mész (mármint az igazi) az vaj sűrűségű. Ha ennél hígabb a megvásárlásakor, nem fog fedni rendesen a bekeverése után. Ezen szoktak a festők segíteni némi bűvészkedéssel; - igen halványuló emlékeim szerint - kevés bécsifehérrel és tejjel.
      A meszeléshez használt elegy sűrűsége akkor megfelelő, ha a belémártott ujjunkon a bőr barázdáit egyenletesen befedi. Ha a barázdák aljára beül, akkor túl híg és nem fog takarni. Ezért nem célszerű permetezővel fölhordani, mert ahhoz túl kell higítani, és 4-5 rétegben kell fölfújni. Nem takar rendesen és nagy valószínűséggel kifoltosodik.

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 5 лет назад

    Szia esetleg nem probaltad szilikart festeket lelegzik bar sokkal dragab mint a mész

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад

      Nem próbáltam és nem is fogom, mert a mész a legbiztosabb megoldás és az egyetlen, ami akár 10 évig megőrzi az erősen lúgos kémhatását, ami nagyon előnyös.

  • @horvatheniko361
    @horvatheniko361 4 года назад +1

    Fel kell törni a betont, ha már a szobában van?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 года назад

      Ez sok tényezőtől függ. Ha nem okoz különösebb gondot, mint nálunk, akkor nem szükséges. Ám legtöbb esetben gondot okoz sajnos.

    • @horvatheniko361
      @horvatheniko361 4 года назад

      @@nepazarolj Köszönöm, akkor figyleni fogom a változásokat.

  • @sandorjozsefbasa6873
    @sandorjozsefbasa6873 6 лет назад +1

    Akkor most ez a szoba el lett cseszve?

    • @husztisandor3674
      @husztisandor3674 6 лет назад +11

      Tisztelt Basa úr!
      Minden kőműves szerkezetnek saját páraháztartása van. A talajból fölfelé igyekvő talajpárát, és az épület használatából keletkező belső, üzemi párát, - mint egy antenna - sugározza ki a szabadba.
      Ha a talajból és az üzemi párából több páraterhelés származik, mint amennyit el tud párologtatni, akkor nedvesség formájában kiválik a kőműves szerkezetben, és/vagy annak felületén.
      Minden, a tartószerkezetre (falazatra) felhordott réteg (vakolat, festék tapéta, stb) csökkenti a szerkezet párologtató képességét. Ennél fogva nagyon nem mindegy, hogy milyen anyag és milyen vastagon kerül a fal felületére.
      A pára mozgását legjobban gátló anyagok azok, amelyek valamilyen oknál fogva eltömik a pórusokat, vagy önmagukban sűrű, vagy zárt pórusú szerkezettel bírnak. Ilyen az összes cementes, vagy cement alapú anyag. (cementvakolatok, csemperagasztók) Illetve az összes műanyag alapú ragasztó, festék, mint pl. a tapéta ragasztó, az alá felhordott műanyag (CMC) glett, a diszperziós, (műanyag alapú) festékek.
      A leginkább páraáteresztőbb megoldás vályog, vagy vert falú épület esetén, a saját anyagából készült agyagtapasztás. Némi gyakorlattal ugyanolyan simára el lehet dolgozni, mint bármely más vakolatot. Festésként pedig kizárólag a meszelés az, amely nem rombolja számottevően a kőműves szerkezet páraáteresztő tulajdonságait.
      Fenti videón Lukács úr két olyan dolgot mutat, ami erősen csökkenti a szerkezet páraáteresztő képességét. Az egyik, hogy nem távolította el teljes felületen az előző festést. Festésre rávakolni rossz ómen. (Valójában a vakolatot is el kellett volna távolítani, és tapasztással pótolni. Az lett volna a tökéletes megoldás)
      A második probléma maga az anyag, amivel újravakolta a helyiséget. Apró szemcséjű, zárt pórusú, kifejezetten tégla vagy beton felületek vakolásához kiváló anyag, mely erősen csökkenti a vályog szellőzését. Cserébe tökéletes, könnyedén kialakítható sima felületet ad. Ha alacsony a szerkezet páraterhelése, akkor nem okoz gondot. De magas páraterhelés esetén, nem tud az alatta lévő agyag szellőzni és elég párát átengedni. Mivel hálóhelyiség, az üzemi páraterhelése viszonylag alacsony. Ezt szellőztetéssel talán lehet orvosolni. Remélhetőleg a talajból sem kap annyi párát, hogy az gondokat okozhasson, de erősen rizikós.
      Tisztelettel; Huszti Sándor

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +4

      Így van! pont ezért tettem fel ezt a 3 évvel korábbi videót, mert ez a rossz példa, amit én magam is elkövettem hibaként. A mészfesték miatt nincs teljesen elzárva a szellőzés és páratranszport, de mint írom is, bizony nagy mértékben akadályoztatva van és meg is látszik a teszteredményeken is. Nincs teljesen elszúrva, csak részben, de ebben csak annyi a szerencsém, hogy nem kap sok nedvességet a házunk a talajpárából és nincs üzemi pára sem sok, mert alig van itthon a fiam, viszont fűtve van a szoba télen is. Ezt igazából rossz példának szántam, hogy így ne csináljuk. És ha valakinek hasonlót javasolt a festő vagy kőműves, az előbb jobb ha beszél velem, mielőtt elszúrja a házát. :-) Lehet, hogy félreérthető volt, lehet törlöm is inkább a videót.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +1

      Gyakorlatilag igen. Azért nem teljesen, mert szerencsére a csemperagasztó réteg nagyon vékony és szerencsére nem engedtem a diszperziós festéket, csak a meszet. Ám így is 3x nedvesebb ennek a szobának a falazata, mint a szakszerűen felújítottaknak. Ezt rossz példának szántam, de lehet, hogy félreérthető.

    • @husztisandor3674
      @husztisandor3674 6 лет назад +5

      Tisztelt Lukács úr!
      Ez egy kiváló példavideó! Ha egyáltalán javasolhatnék ilyet, semmiképpen se törölje.
      Beszélgetéseink okán, értem az Ön koncepcióját. Ezért bátorkodtam ok-okozati összefüggéseiben vázolni hozzászólásomban a műszaki problémát, az építész szemével.
      Mindazonáltal a teljesebb érthetőség, ill. a témában járatlanabb érdeklődők kedvéért, talán érdemes lenne újra szerkeszteni, kibővíteni a videót. (elnézést az okvetetlenkedésért)
      Tisztelettel; Huszti Sándor

    • @serflekdaniel
      @serflekdaniel 5 лет назад

      @@nepazarolj Szia László!
      Remélem olvassa még a kérdéseket válaszokat.
      Azon gondolkodtam, pl. ennél a háznál is, hogy az opció lenne, hogyha a teljes aljazat felszedésével, vízszigetelésével, újrabetonozásával, illetve a falakat átvágásos, vagy injektálós vízszigeteléses technológiával szigetelnénk, tehát elzárnánk teljesen a falaktól, talajtól a vizet megoldást nyújtana teljesen a vizesedés ellen?

  • @mateheves4187
    @mateheves4187 6 лет назад

    Nálunk szép egyenes a fal csak ennek az az ára hogy kb 5 évente újra kell vakolni mert nagyon elvizesedik a fal és laminált padló van :D

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +3

      Így igaz. Ha vályogvakolat kerülne fel, mindkét oldalra és mészfestékek, akkor nagyobb esély lenne a száraz falra. Minden más vakolat a nedves téglától elválik és onnantól nincs víztranszport, beindul egy még súlyosabb ördögi kör.
      Nálam is az lesz a megoldás, hogy ne kelljen ezt a belső vakolatot visszabontani, hogy kívülről kap vályogvakolatot, ám előtte 1 évig szellőztetem, a csupasz téglákat.

  • @lajosvegi8
    @lajosvegi8 6 лет назад +3

    csemperagasztóval vàjogot aval zàrod le a felületet okostojàs! aszt egyàltalàn nem szabad!

    • @sodi92hungary
      @sodi92hungary 6 лет назад +4

      Nyelvtanból ötös!

    • @viktorg2694
      @viktorg2694 6 лет назад +2

      Érted amit ki akart fejezni vagy nem? Szerintem a válasz egyértelmű. Akkor meg minek kell kötekedni...?

    • @sodi92hungary
      @sodi92hungary 6 лет назад

      Viktor G teged kerdezett valaki?

    • @viktorg2694
      @viktorg2694 6 лет назад +7

      Mert téged ki kérdezett, mikor ilyen értelmesen hozzászóltál az előtted szólóhoz? :) Mert nem igazán látom, hogy neked írta volna azt amibe belekötöttél. Ja, hogy az úgy oké ha te csinálod! Viszont ha már veled csinálják ugyanezt, akkor meg "ki kérdezett"....
      TAPS!!!!

    • @Timkozsolt
      @Timkozsolt 5 лет назад

      A csempe ragasztó ilyen helyen felejtős!!!! festésre a mész hidratot használnám.

  • @jozsefbalogh1777
    @jozsefbalogh1777 6 лет назад +5

    Egy ujab bepalizas.penzlehuzas.vajogba lakom es laminalt padlo van es meg leis tapetaztuk es nem tortent azota semmi.aki meg bekajolja az fizesen ki miliokat a semmire

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 лет назад +6

      Ebben mi a bepalizás, lehúzás, nem nagyon értem. Ez egyszerű fizika. Ha le van zárva a felület vagy akadályozva van a víz áramlása pl. tapétával, akkor nedvesedni fog. Pont.

    • @macsekimacsekov1073
      @macsekimacsekov1073 6 лет назад +5

      Jozsef Balogh, nincs semmi lehúzás, Lukácsúr csak beszámol az építkezése során nyert tapasztalatairól, /köszönet érte/. Érdemes végignézni a többi videót is, hisz aki házfelújításba kezd, sok bosszúságot megspórol magának. NAGYON IS jellemző a régi tömésházakra a nedvesedési probléma, de ez a rossz /vagy semmi/ lábazati szigetelés miatt van, nem pedig a fal hibája. Mivel a felhúzott falakat utólag már nem-igen lehet elválasztani a talajtól, ezért az esővizet kell minnél távolabb kényszeríteni a háztól! Akinél a talajvíz magas az sajna nem sokat tehet már. Önnél egy szerencsés véletlen is lehet... s pediglen, hogy száraz, lejtős területen van a háza. Naná, hogy nincs nedvesedés, naná hogy tökmindegy mivel burkol... Ennyi. Örüljön neki.

    • @csababerkics4294
      @csababerkics4294 6 лет назад +1

      Macseki Macsekov És azt ki mondta hogy nem lehet a tömésházakat talaj nedvesség ellen utólag szigetelni.?

    • @macsekimacsekov1073
      @macsekimacsekov1073 6 лет назад

      Csaba Berkics , azt írtam nem-igen, az az nehézkes. A lemezes megoldás akár jó is lehetne, de sokszor lábazati magasságban köveket is raktak, ami ismét kérdéseket vethet fel. Tény, ha nincs víz, nincs vizesedés. Nálam így sikerült megszüntetni a nedvesedést.

    • @csababerkics4294
      @csababerkics4294 6 лет назад

      Macseki Macsekov Ez igy igaz. Azt nem tudtam hogy köveket is pakoltak a falba. Most már képben vagyok. Köszönöm.👌👍

  • @zoliszabo2079
    @zoliszabo2079 Год назад

    Még tégla háznál is hiába keresed a derékszögű falakat( tisztelet a kivételnek!)