Max akkor penészesedik a szomszéd, ha nem fűt. Legalábbis ha a közfalakat is leszigeteli valaki. Bár olyat miért csinálna valaki? azt "nagy az isten állatkertje"...
10 éve szigeteltem belülről vályogfalat....sokkal jobb lett bent a levegő minőség megszűnt a penész is....csak mellette sok mindent észbe kell tartani ...a belső pára ne legyen több 35-40% -nál amit jópár megoldással el lehet érni (páragyüjtő készülék , szárítógép a télen bent száradó ruhák helyett, elszívó a konyhában és a fürdőszobában , és sok szellőztetés )....de természetesen kívülről kell szigetelni ezzel nincs vitám.
Totál egyet értek veled Nálunk is a vályog és a vegyes fal belülről (is) lett szigetelve penész lelépet és olyan hőérzet van télen és nyáron is hogy azt el sem hinné senki. Szárító gép van nálunk is elszívó és szellőztetés egyértelműen. ketten csináltuk a feleségemmel de nem vagyunk laikusok.
hidroszilikát lapokkal megy, de csak korlátozott eredménnyel. Előnyei 90% pórustartalom, páraáteresztő, páraszabályzó, hidrofób- (nem lesz nedves) magas ph érték, nem él meg rajta a penész. Hátránya rohadt törékeny, ha valamit a falra akarsz akasztani előre kell gondolkodni, ill. megfelelő csavar kell amivel áthidalod a lap vastagságot. Itt a Fachwerk házaknál gyakran alkalmazzák. Én a pincébe vezető betonfalamra raktam kiválóan működik, kb. 4 fokkal melegebb a falfelület, mint ahol nincs.
@@steve_video jó eséllyel igen. Ugyanakkor nekünk gyerekszobában 7mm xps lap volt fent (levettem mondván biztos penész van mögötte, semmi se lett mögötte, megy majd vissza valami, lehet ugyanez), 15 fok helyett 18-19 fokos lett a fal, ahol 21 fokra volt futve a szoba, nem rossz, leghidegebb szobából így lett a legmelegebb. Viszont ahogy nincs fűtés akár klímával, akár radiátorral átveszi kis idő után a fal hőjét (nincs mit "visszatükrözni".
Nagyon örülök, hogy végre szaki videóban is beszél valaki erről, mert sajnos építészkörökön kívül eddig azt tapasztaltam, hogy nem igazán értik ezt a problémát. Ezért nagyon köszi ezt a videót! A pincepadló belső szigetelése nem ördögtől való. Nekem inkább az bántja a szememet, hogy a szigetelés fölé nem készült esztrich aljzat. Értem, hogy az olcsóság fontos volt. Ha nagyon tutira akarunk menni ilyen esetben, akkor lehet kiszellőzést csinálni a lábazatnál. Így a szigetelés alól ki tud jönni az a kis pára is, ami esetleg belekerül.
Szerintem ilyenkor ha lenne egy tábla meg felete, kék, piros filc, lerajzolnád hogy viselkedik hűtőbordaként a közfal egy homlokzat felé T bekötésnél biztos értené mindenki. Másik: no1 tisztázni hogy a penész a kicsapódó nedvességet szereti ami meg akkor jelentkezik ha bizonyos mértéknél hidegebb felületre ér a levegő. Ha nem is lépték helyes log-ph de valami szemléltetés és tisztulnának a fejek.
Nem kellene elvenni az emberek kedvét a belső szigeteléstől, amikor a magyar piacon már több olyan belső hőszigetelő anyagot is forgalmaznak, amelyek messzemenően megcáfolják ennek a videónak az állításait. Szeretettel várom egy kávéra a videó készítőjét, hogy a nappalimban meggyőződhessen a majd egy évtizede fenn lévő belső hőszigetelés áldásos hatásairól, akár télen, akár nyáron.
A BME Épületszerkezettani Tanszékén is prezentálni meri ezt a megoldást? :D Amúgy nem a hőszigetelő képesség az érdekes, hanem ahogy Imre is mondta, a mögötte felgyűlt pára okozta penészesedés. Ennek alapvetően nincs köze a szigetelőanyaghoz. Ez szimpla épületfizika.
Tisztelt Hölgyem ! A probléma forrása ott kezdődik Hogy soha a bü*ös életbe nem lesz olyan , hogy először minimum beáll dolgozni keményen fizikailag az illető és utána oktat . Maga a rendszer elb*szott Nem kávézgatni kellene meg irodába ülni , hanem munkás ruhába dolgozni kicsit 😊 Én is ezt tettem alulról újból kezdtem 😏 Mert nagyon sok a papírtologató… Sajnos Azért van az hogy 10 munkából 7 tűzoltás !!!! Magyarán a koklerek után javitunk Ezek mellett minden tiszteletem az öné Csak bújtatott alárendelt szerepet vélek felfedezni alázza finoman a szakembert !!! Mert ugyebár lehetett volna úgy is megközelíteni hogy elmegyek veled dolgozni ! De te lenézed majd te meghívod kávézni ! Hogy mi baj van ezzel A munkás réteg lenézése 😊
@@krisztinawien Nem kell senkinek semmit prezentálni. Megcsinálod örülsz, pár év múlva egy mintavétel a falból , kiderül annak sincs semmi baja, nincs kicsapódás okozta fagyás etc.... , és nem erősködsz senkivel. Tudod , hogy téglafalazat + hőszig + fólia + gipszkarton és működik. Páranyomásos helyiségben pedig alapból felejted.
Tudom nem ez a videó lényege, és rossz példának hoztad fel te is, de ezt az "úgyis eladod" gondolkodást sosem értettem. Attól, hogy eladjuk, még rosszat csinálunk. Ergo jövőbeni kárt okozunk, és ezt tudatosan. Én, ha valamit csinálok, azt teljesen mindegy, hogy magamnak, vagy másnak csinálom, ugyanolyan odafigyeléssel és lelkiismeretesen próbálom, nálam nincs olyan értelmezés, hogy eladásra készül.
Szia! Jól nyomod a kűlső utólagos hőszigetelést! De ez amit itt a belsőről leadtál ez több sebből vérzik! Nem akarom ecsetelgetni! A hajópadlós szigetelés szintén! Dilattáló szalag, a púrhabos ragasztás sem jó! Ez most szerintem nem volt jó oktatás! De lehet azóta már te is utána néztél, vagy rá jöttél a hibákra! További jó munkát! munkát!
Az biztos, hogy nem a legjobb megoldás, lehet, hogy egyeseknél működik és nem lesz soha semmilyen kár, viszont az biztos, hogy nem lehet mindenkinek ajánlani, mert komoly problémákat, károkat lehet vele okozni. Sosem fog annyit érni mint egy rendes külső szigetelés, a fűtésnek valószínűleg mindig kell mennie, mivel nincs kihasználva a fal hőtároló képessége, a belső térből veszünk így el helyet, problémásabb lesz a falra erősíteni bármit, nem tudjuk, hogy 5-30 éven belül okozunk-e kárt a falazatban, vagy másban. Persze olcsóbb mint a külső szigetelés, és valószínűleg senki sem garantálja, hogy működni fog károk nélkül. Ami viszont fontosabb lehet az a felső szigetelés, mivel felfele legtöbbször sokkal több meleg megy el.
Szia,köszi a videókat nagyon hasznosak számomra. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a megoldás olyan főleg régi tipusú házaknál ahol a külső homlokzatnak a függőleges szakasza után a tetősíkja alatt van egy nagyon erős íve, ahová a hagyományos merev nikecell szigetelést nem tudod feltenni a hajlított homlokzati sík miatt...oda mit javasolsz hogy a szigetelés folytatódjon és ne legyen hőhíd? köszi a válaszodat !
Nagyon jó videó, már csak egy kérdés merült fel bennem, a házam kívülről van szigetelve, a plafont utólag, hogy lehetne ? ( Fa födém ) , fentről kőzetgyapottal leteriteni ?? Vagy esetleg a belülről a plafont szigetelni ? Polisztirol esetleg alkalmas erre ? ( Hosszútávú megoldas kellene ) Köszönöm válaszod!
Szia Imi! Újabb értékes videó, köszönjük. Ez az xps szigetelés alulra elegendő így? Mert mindenhol azt írják, hogy erre még kell min. 4 cm beton a szilárdság miatt. A hajópadlót nem lett volna célszerű felszedni előtte, és utána esetleg vastagabb xps-t tenni? Ha nem lenne hajópadló, csak pl. nedvszívó beton aljzat, akkor a sima szürke EPS/XPS ragasztóval (csavaros/dübeles) rögzítés nélkül is megfelelő lenne? Még egy kérdés. Csak a belső válaszfalakat lehet/érdemes valamivel szigetelni? Mivel álmennyezet készülne, fölötte szigetelés, hogy a meleg nem menjen fel a födémre se, így azért hogy a belső válaszfalak se vigyék fel a meleget.)
Belső falat lehet úgy szigetelni hogy gipszkarton előtét fal,50/75 igény szerint, közetgyapot és arra egy légtömör párazárás. Csináltuk már sokszor főleg emlékművédelmi házaknál. Soha nem volt gond Hőmegtartás viszont majdnem zéró
@@krisz_1150gsEPS t nem ajánlott mivel van annak egy minimális pára áteresztő képessége, az XPS nek nincs viszont a fuga között úgyis képes diffundalni és a végeredmény ugyanaz lesz.
A műemlékvédelem egy külön állatfaj. Ott ritkán lehet ideális megoldást csinálni. Egy lakóháznál viszont sokszor nem is opció, hogy egy ilyen előtét fal miatt 5-6 m2 elveszik a hasznos területből.
Szia Imi! Biztos van más dolgod, mint ezeket a kommenteket olvasni, de egy próbát megér.... Szóval az xps-t sima ragasztóval miért nem lehet ragasztani? És miért nem ragasztó kerül rá, miért glett?? Én is most fogom csinálni, de elbizonytalanodtam... És muszáj dűbelezni? Itt nem fogja a szél lefújni 🫣 Nem elég a ragasztó? Előre is köszönöm, ha válaszolsz 😊 Üdv Tomi
Pára ott keletkezik ahol a hideg és a meleg találkozik , ha belürő szigetelsz akkor a nikecel és a fal között , ez esetben akkora a páralecsapdás mértéke h folyni fog a víz a nikecel alol bele a padloba a burkolatok alá . Külső szgerelésnél is van ez a probléma nikecel esetén , csak nem akkora méretben .
2 centis xps-t raktam belülről a panel északi sarkára. Előtte fagyott a fal télen belülről, reggelre sokszor deres volt. Most semmi gond nincs vele. Ettől jobban nem fog kihűlni…
Szia! Ha polisztirolt a külső falon sikerült megsértenünk egy kèt helyen (kavics nagyságú a sérülés.... milyen kavics😅...) látszik a háló stb..azt hogyan illetve mivel lehetne javítani?
Hello! Láttalak vasárnap a praktikerben! Megismertelek háatal is. :) Nem akartam zavarkodni, nagyon el voltál foglalva a parkettáknál a sarokban. :) Fel is dobta a napom, hogy végre én is láttam egy híres embert. :) Jók a videóid így tovább...
Üdv mindenkinek! A videó alapján most akkor azt szeretném megkérdezni, hogy az EPS/XPS mennyezeti burkoló lapokat, illetve a szintén EPS/XPS-ből készült díszléceket/holkereket sem szabad feltenni? Vagy ha igen, akkor hogyan, mi a helyes felrakási metodika? Konyha-étkező-nappaliba terveztem, de most megtorpantam... (gipszkarton mennyezetem van, majd párazáró fólia, 20 cm üveggyapot, és beépítetlen padlás) Köszi, J
Szervusz kedves Imre! Egy kérdésem volna hozzád! Van egy beépített lehőszigetelt tetőterem de a gyerekek már elmentek, nem fűtjük. Viszont azt veszem észre, hogy a födémen keresztül rengeteg hő megy fel, viszi lentről a hőt. A plafon oldalon hőszigetelhetek e vagy muszáj minden padlót felszedni a tetőtérben és az alá szigetelni. Válaszodat előre is köszönöm!
Nem írtad , hogy milyen a födém és milyen szigetelés. Ha van bent párazáró fólia és felette van a hőszig, akkor talán alá is lehet szigetelni korlátozottan.
Nem a belső szigeteléshez tartozik, de az érdekelne, hogy száraz kapubejáróban ill. ahol van nagy előtető ott is kell-e lábazati xps szigetelés vagy egyből lehet indítani kőzetgyapottal?
Azt szeretnem kerdezni, hogy a szintbeli kulonbseget 2 xps talalkozasanal hogy tunteted el? Ugye ha csak picit megemeled, akkor mar levegoben van a tabla es torik, viszont gondolom teljesen sikban kell lennie az egesz teruletnek. Koszonom szepen ha valaszolsz!
Szigetelés vastagsága nem számít? Pl ha 5 cm-t teszel ,lehet nem tud annyira kihűlni a fal nem ?Mert a vékony szigetelésen átjut a hő nem ? Ha meg nem akkor kívűlre minek 20-30 cm szigetelés?
Az xps hogy bírja beton nélkül a terhelést, nem repedezett be a beágyazott háló? Nem “kopog” a burkolat rajta? Én is ilyesmit szeretnék, de még nem mertem belevágni.
Szia 3cm xps lapot akartam felrakni a falra belül flexibilis ragasztóval penészoldóval mar lekezeltem két oldlra terveztem most már nem tudom mit kezdjek vele kétségem vannak , külsö szigetelés nem megy anyagi okok miat ugyhogy most csak nezek hogy mit csináljak.
Helló, nem ehhez a videóhoz tartozik de talán tudnál pár kérdésben segíteni. Érdemes rakni lábazati indítósínt abban az esetben ha már fent van a 12cm-es xps a zsalukövön? A másik kérdésem, hogy a ház belső falai vakolás helyett, gipszkartonnal lettek bevonva, és hogy ilyen esetben a külső szigetelés felrakása előtt érdemese a teljes külső felületet telibe húzni valamivel. Köszönöm
Kedves Imre, nagyon szeretem a videóit. Nagyon hasznosak , fel is iratkoztam. Az orosznál a viszlát a "досвидания"😂 (dászvidánnyijá) Ez a viszontlatasra ugye
Kedves Imre! Most találtam meg a videódat, lehet későn. Nemrég vásároltunk egy kis házat. Idővel szeretném kívülről szigetelni, viszont 2 szoba két falát belülről szigeteltük 5cm-es eps lapokkal. A ház adottságai miatt, mivel az egyik szigetelt fal külső oldala a folyosóra néz, azaz fűtve nincs, viszont ajtókkal zárt, így nem szabadon álló. A másik fal külső fele viszont hozzáférhetetlen, mivel a szomszéd és a saját falam között kb 30-40cm távolság van, és a saját tetőm is elzárja a területet. Ezért itt is csak belső szigetelés jöhetett szóba. A két falat szigeteltük, behálóztuk. Nagy hibát követtünk el, vagy nem lesz belőle probléma hosszabb távon? Vagy érdemesebb lenne még most leszedni? Viszont akkor semmivel nem tudom szigetelni ezt a két falrészt, mivel az egyik oldalon nem férek hozzá, a másik oldalon meg szűk a folyosó, ott se tudok felrakni külső szigetelést.
Én csak egy garázs belső oldalát szeretném szigetelni. Ott is ilyen nagy problémát jelentene a pára? A tető lemez. Kap majd nyáron szórt purhabot. Számítsak cumira évek múltán ha szigetelem?
Szia kedves Imi. Szeretném a vèlemènyedet kèrni. Siklóson van egy kockaházam, az egyik sarka az ablak felett meg van repedve az utóbbi 1 évben. Kb 5 mm vastag tehàt nem nagy, csak belül làtszik kívül még nem. B30 tégla, beton alap. Esőcsatorna a közelébe sincs kb 10 méterrel arrébb van elvezetve. Az alá injektàlàsos módszerről szeretném a véleményed kérni. Ér valamit? Vagy csak hokuszpok? A Facebook tele van ezekkel mostanában köszönöm szépen buék🎉
Aki semmit nem tud,az Épület Fizikáról ,és nincs tisztában a rendelkezésre álló szigetelő anyagokkal, annak kár róla előadást tartani! Természetesen lehet, van erre speciálisan kifejlesztett anyag. Követni kell a fejlesztéseket, képezni magát folyamatosan,és még úgy is nehéz lépést tartani! Ez egy teljesen téves videó!
Imi! Ha már szigetelés (újra)... Lehet értelme Ytong fal esetén csak az É-i oldalt szigetelni? Érezhetően hidegebb van azon az oldalon, főleg ha fúj a szél is. Illetve ha szigeteljük a falat, érdemes a meglévő nyílászárókat kijjebb rakni? Nem kis munka, mert akkor bent is lehet festeni, glettelni, párkány csere, stb...
Szia,részben megoldás lehet,de hosszútávon nem.Ugyanis a meleg akkor nem a leszigetelt falon fog elszökni,hanem azokon a falakon ahol nincs leszigetelve.De a hideg fal érzését tudod az északi oldal leszigetelésével javítani.
Üdv mindenkinek. Egy kérdésem lenne, adott egy iroda konténer, lehetséges hogy külső szigeteléssel lássam el? (3cm grafitos habbal ragasztva) Műhelynek használom de nagyon lehűl sajnos. Vagy valami ötlet erre az esetre? Köszi szépen mindenkinek
Szia,a hab nembiztos hogy jó megoldás lesz.A grafitos is nagyon mocorog ha felmelegszik meg a fém konténer is. Csavarozd is fől a szigetelés a konténerre ne csak habbal ragaszd.
@@imresebestyen3335 Köszönöm szépen a választ, így fogok tenni! Nagyon szuper a csatornád, minden videót végig néztem már, csak így tovább! Szép napot! Üdv:Feca
Kerdesem az mester, mi van a gibszkartonnal aminek 5 centis xps van a hatuljara ragasztva? Es ugye ezeket a sajat ragasztojukal teli ragasztjak a falra tehat 0 mm res van a fal es a szigeteles kozott. Csak erdekel sokat latom hogy hasznaljak. 👍
mi számít ilyen szempontból problémásnak? pl én csak egy gipszkarton előtét falat szeretnék, mert ocsmány az eredeti fal. esetleg menne bele kőzetgyapot is. de no XPS. akkor az is problémás lehet?
@@Ladawrc12 párafék nélkül problémás sajnos. Én most tervezem a multiport, de azt is csak úgy lehet, ha minden gipszes glettet levakarok a falról meg diszperzit festéket. Full páraáteresztőnek kell lennie és ami fáj, hogy kívülről viszont impregnálni kéne a falat.
Bár a magyarázat döcögős, de teljesen igazad van Imi! Belülről semmit nem szigetelünk! Kivéve, ha nincs más lehetőség de a "nyereség" olyan nagy hogy megéri a problémákat felvállalni!
Szuper Videó! Köszi. Mi van abban az esetben amikor valaki olyan házat vesz ahol belső szigetelés miatt penészesedik a fal. Mi erre a szakszerű megoldás? Köszönöm
Azért az ytong nem egy gagyicég. Több tízéve van a multipor, amely ytong termék. Kifejezetten belső hőszigetelésre tervezték. Igen, ha lehet kivülről kell szigetelni, de ha kivülről nem lehet?
Akkor belülről szigetelsz, főleg ha szoba és nincs páranyomásnak kitéve. Majd pár év múlva mintát veszel a falazatból, és kiderül , hogy nem a falban van a"harmat pont", a szerkezet nem károsodott , nincs penész...... ekkor leszigeteled a többi szobát is, és nem ellenkezel azzal akik azt mondják, hogy nem lehet. // Nincs akkora hő tartás a falnak, hamarabb hűl és melegszik, valamint a radiátort kisebbre kellett cserélni , mert termo szeleppel is túlfutott a kívánt hőmérsékleten.. //
@@steve_video még a hőszigetelésre is, nem csak a penészre :) hőhid mentesítést, hovy oldod meg ha nem lehet kivülről szigetelni és nem vered szét az épűletet?
@@ferencadamko4749 sehogy ezért írtam, hogy "a multipor a szigetelés mögötti penészesedés problémájára megoldás, a kapcsolódó válaszfalak meg a szomszéd falának hőhidasodására nem."
Még a nyaralónkban is belső szigetelés van. Semmit nem érzékelünk mindabból, amit felhozol ellene. Éppen ellenkezőleg. A hőérzet felülmulhatatlan, télen is pillanatok alatt felfűtjük és nekem ez a fontos. Igaz, eszünkbe sem jutott XPS-t, vagy más vegyipari terméket használni. Ismerni kellene minden megoldást, mielőtt egyértelmű ítéletet hírdetsz az ügyben.
Attól, hogy bent meleg van, még nem zárja ki a penész és pára lehetőséget. Nem belül fog penészesedni, hanem a két réteg között. Nem látszik, csak szívod a spórát folyamatosan.
Üdv! Szaktanácsot szeternék kérni xps-el kapcsolatban. Panel lakásról van szó. Az elképzelés az lenne hogy mivel a villany áthúzás fgalon kívül ment a mennyezeten körbe dobozolnám xps-el 10 centi lefelé és 20 centi oldalra a szoba közepe felé. Viszont én is tartok a penészedéstől és az lenne a kérdés ha az xps lapom közepét nyitottan hagyom és csak egy perforált hdf lap van benne ami átendei a levegőt az játható út-e ?
Amit most készültök csinálni se garanciás munka. Padlóra XPS lehálózva?? É Ennyi? Erre kívántok járólapozni? És mi garantálja hogy 2 évnél többet fog kibírni a burkolat. Mert mi lesz ha egyszer is megmozdul az Xps? A fugáknál ki fog repedezni a fuga, illetve kimozgósodnak a lapok és felkopogósodik lassan az egész. Nem véletlen van kitalálva hogy mindig szilárd felületre burkolunk, Estric vagy önterülő kiegyenlítő. De szigetelésre Esztrik minimum 6-7 cm vastagon lehetőleg Fiber szálakkal, vagy vashálóval a repedések elkerülése miatt. Meg van a húzó tapadó szilárdság az aljzaton akkor ragasztható a burkolat. Ez a munka is csak tűzoltás ideig óráig elmegy. A videó témája jó volt de ezt a munkát nem válaltam vola el így az biztos. Csak ha estrik beton is mehet a xps tetejére.
Egy gipszkaron álmennyezet szigetelőképessége közel nulla. Az álmennyezet és a födém közötti részt maximum hangtechnikai szigeteléssel szabad kitölteni, mivel ugyan azon épületfizikai problémák állhatnak fel, mint a falnál. Tehát födémet is csak kívülről (teszem azt a padlástérben) szigetelünk!
@@Casti98 a levegőnek nincs szigetelési képessége! A légrésnek egyedül átszellőztetett homlokzatokon van szerepe nyáron, amikor a légrésben keletkező kéményhatás hűti a hőszigetelés külső síkját. Átszellőztetett homlokzat pl.: Klinkertégla burkolat - 4 cm légrés - Hőszigetelés - Falszerkezet
@@kozgab1 Van egy elég drága, vákumszigetelésnek nevezett dolog, de ott is pont a levegő hiánya az ami relatíve jó szigetelést nyújt. De ezt nagyon ritkán, presztízs épületfelújításoknál szokták használni.
Szia! Köszi a videót, nagyon hasznos volt! Egy kérdésem azért lenne. Nálunk beltérben is az ablak körüli kávák vastag xps-el lettek kialakítva. Lehet ezzel baj a késöbbiekben?
Sziasztok! Kérdés: sógoromék vettek egy házat amin belső szigetelés van (5 centi) --> a ház jelenleg kívülről nincs szigetelve --> megoldás lehet egy külső szigetelés felrakása erre a problémára? Ha kívülre mondjuk felraknak 15 centit? a penész probléma megoldódna esetleg csökkenne? köszönöm a választ
Ahhoz,hogy ezt bárki meg tudja válaszolni kicsit több információra van szükség a házról.Falak, födém, padló, nyílászárók miből készültek és milyen állapotban vannak?A megfelelő szigetelés vastagságot pedig viszonylag egyszerű számítással meg lehet határozni.A fontossági sorrend kb a következő: födém,homlokzat, nyílászárók, padló.De minden attól függ,hogy mekkora anyagi keret áll rendelkezésre a felújításhoz.
8 месяцев назад
Üdv! Kivűlről szigetelt, porotherm tégla falú szoba, belülről gipszkarton van rögzítve közvetlenül a téglára (igen, ez van.) egyik fala hideg, penészedik a sarkain. A fűtést jelentésen emelni nem tudom. Ide, 1 falra se mehet fel belső szigetelés? Emeleti szoba, a fal alulról kapna fűtést közvetve, illetve a belső falak szigeteletlenek maradnának, és a külső szigetelést nem szedném le. Vagy ez csak eltolná a hideg pontokat is a felrakott szigetelés élein lenne páralecsapódás? Köszönöm.
Ismerősnek kívül 20, belül 5cm szigetelés van xps-ből, közte beton. Köszöni szépen sose volt gond vele. A gond az is lehet, hogy külső szigetelés feltehetően nikecell, ami nem jó páraáteresztő, párát kap a fal és nem tud távozni. Egyébként az is érdekes apáméknál 15cm hungarocell a falon b30-as falon. Finoman szólva se melegek a falak, nem melegebb, mint nálunk porotherm téglafal szigetelés nélkül. De egy tény, a fűtésköltsége viszont sokkal kevesebb. A dolgot nem teljesen értem, de ez van :) A gipszkarton se túl szerencsés egyébként, magában tartja a vizet.
Szia, ezt én kipróbáltam, mert nem hittem a falfűtésben. Párnafa, 5cm gyapot, rá párnazáró fólia, fűtés rendszerlemez, 10-es csövek, gipszkarton. 3 éve a legmelegebb szobánk lett, imádom. Mondjuk, penész ügyben, nem tudok nyilatkozni, de nem hinném hogy lenne mögötte...
Igen kocka ház és van építve hozzà 170 négyzetméter 5 klima van 3,5 kw osak poroterm tégla a ház minden fal szigetelve plusz álmenyezet is szigetelve ásványgyapot hő és hang szigetelő
Sziasztok! Imrének tökéletesen igaza van.Régebben panelházban laktam.Az épület homlokzata szigetelve volt,viszont a lécsőház még a régi szoci stílusú vaskeretes,egyrétegű ablakokkal ellátott szartalicska volt.A lakóközösség többsége kitalálta és megszavazta,hogy a lépcsőházi fűtést biza költséghatékonyságból kapcsoltassuk ki a picsába.Mindenki örült,egy ideig. Aztán nálunk észrevettem,hogy a lépcsőházzal közös falú gyerekszobában iszonyat hideg van télen.Rájöttem,hogy az extrém módon lehűlt lépcsőház légtere gyakorlatilag már "kültérként" viselkedik az ott lekapcsolt fűtés miatt,de mivel natúr a betonfal, ezért jött be szépen a hideg.Én is elkövettem azt a HATALMAS hibát,hogy leszigeteltem ezt a falat 5mm-es hőszigetelő tapétával.Ez gyakorlatilag egy 5mm vastag EPS lapra ragasztott fűrészporos tapéta.Szekrények rátolva(úristen!!),fasza minden.Érezhetően sokat javult a helyzet.Vigyorogva,kezemet dörzsölve konstatáltam,megoldottam a helyzetet.A következő télen egy napon,takarítás közben a szekrény és a fal környékét porszívózva észrevettük hogy dohos szag jön a szekrény mögül.Nehezen hozzáférhető rész,de azért begyömködtem a búrámat,hogy benézzek mögé.Láttam,hogy a falon és a szekrény hátulján is sötét foltok vannak,igen,penésznek látszott.De nem akármilyen penész volt ám az,kedves barátaim!!!A négytagú család,a,főzés,mosás megmutatta a légpára fizikai oldalát.A szekrényeket elhúzva olyan látványban volt részem,hogy még ma is felfordul a gyomrom.Sokat nem akarom taglalni,de olyan volt mintha pizzafeltéttel lett volna bevonva a fal,szinte folyt!!A hőszigetelő tapéta több helyen megsemmisült már a ganajrétegben,mely a fekete,fehér,piros(!!!) és narancssárga színeiben kacsintott rám. Kb. fél órán keresztül kurvéleteztem. Aztán teljes falfelület szabaddá tesz,tapéta ill. maradványa+okádmány lekapar,falcsiszolás után glettelés következett.Végül lefestettem gombagátlós beltéri festékkel(az se nagyon egészséges,később átkentem normállal). Az épület pára háztartása,hőhidak,harmatpont stb. fogalmait és az idetartozó irodalmat rommá olvasva a neten már tudtam,hogy hibát követtem el és a gyerekeim egészségét veszélyeztettem a tudatlanságommal.A szobát átrendeztük,a szekrények elkerültek erről a falszakaszról ill. vettünk egy Qrvajó páraelszívót,amit a mai napig is használunk.Lézeres hőmérő is be lett szerezve,plusz pontos szobai hőmérséklet ill. páratartalom mérő is,mivelhogy érdekelt már ezután,hogy van-e olyan falrész még a lakásban,ahol páralecsapódás történhet(harmatpont táblázat ugyebár) A kálvária még nem ért itt véget egyébként,mert a tökéletes eredmény érdekében leszigeteltettem 5cm-es EPS-sel az ominózus falat a lécsőház felőli oldalon!!Egy két kisebb hőhidacska kivételével tökéletesen sikerült kipipálni a dolgot.Tényleg!!Ez már nem tartozik szorosan a témához,de valakinek nem tetszett a ténykedésem és bejelenthetett a hivatalban,mert két téli szezon után kaptam egy levelet,hogy 15 napom van leszedni a szigetelést!!Indoklás: a menekülő útvonalat előírt szélesség alá szűkíti!!....Jó mi? Imre videójához csatlakozva:amíg nem volt hőszigetelő tapéta,addig nem tapasztaltam penészesedést.tapétázás után tényleg az történt,amit Imre ismertetett velünk,miszerint tovább hűlt a fal amiatt,hogy a hőszigetelő tapéta már nem engedte a lakás légterének hőjét bejutni a falba.Megindult a penészesedés(pizzafeltét .-)),de ez már mind REJTVE történt!! A tapéta alatt!! Mindegy...a lényeg,NE szigeteljetek belülről.Látszólag egy csoda,de alattomos mellékhatásai vannak!!!! Végül:Üdv!Imre!!!Sok sikert kívánok Neked!!
Nem tudom miért (szerencse vagy mi) de nekem 20éve van az emeleti szint belülről 7.5cm-es Heratektával szigetelve de soha semmi probléma nem volt vele. Igaz hogy hálószobák meg gardrób van fent kavesebb lehet a pára, de azért a lépcsőfeljárón csak felmegy valamennyi. Lent van fürdőszoba meg konyha sőt télen a mosás utáni szárítás is az alsó szinten történik, de mondom semmi gond nincs vele. Ui: Azért csak a fenti szint lett hőszigetelve mert sajnos a beköltözés után vettem észre, hogy az emeleti szinten csak "futóba" rakták a B30-at és így mindössze kb 20 cm volt a falvastagság.
Hát,pont a szerencsének nincs köze hozzá. Azt szokták mondani a belső szigetelésről,hogy a télikabátot nem megenni kell,hanem fölvenni.Mondom,én is szigeteltem belül. Hányan laknak bent?Mekkora a lakás légköbméterben? Nálam 51m2 , 127m3 , 4 fő(pára kilégzés) , főzés,mosás,ruhaszárítás(nem szárítógépben) tevékenységek voltak a leírt esetben.Ezek nyomán ha a harmatpontot eléri a falfelület hőmérséklete a szigetelés alatt(nálunk megvolt ugye),akkor megindul a páralecsapódás.Ezt kiküszöbölni csak teljes belső párazárással lehetne,olvasson utána ezen változat "érdekességeinek". Ha az emeleten csekélyebb a páraképződés,akkor az "jótékony"hatással van a lakás egészére nézve,hiszen a kialakuló átlag rel. páratartalom alacsonyabb a lenti helyiségekben tapasztaltnál.A lépcsőn nemcsak hogy "csak felmegy valamennyi pára",hanem a lakás teljes légtérfogatán igyekszik kiegyenlítődni.Hacsak nincsenek csukva tartva megszokásból az emeletre vezető ajtók pl. Fontos tudnia és ezt maximális jóindulattal írom Önnek,ha egyszer megváltozik az életvitel a házában (pl. gyerekek visszaköltöznek családdal,mama/papa odaköltözik stb.)mindenképpen ellenőrizze a páratartalom , lég- és fal hőmérsékletet!!A gyerekekre,öregekre ill. az arra fogékonyakra életveszélyes légzőszervi problémákat okozhat a folyamatos spórafelhőben való tartózkodás.Erről első kattintásra talál irodalmat. Olvassa el valamelyik lentebbi kommentet : "Pedig nincs ennél tökéletesebb módszer egy család kiirtására mint a belső hőszigetelés...."..egyáltalán nem túlzás Az Ön által "szerencse vagy mi" faktor ...hát. Kb. olyan mintha valaki azt mondaná hogy ha otthon rálehel a tükörre,az NEM lesz párás.Előfordulhat.Vagy nem tartalmaz párát a lehelete(ilyen nincs),vagy a tükör meleg, Ilyen viszont lehet.Fizikai szempontból mindegy milyen okból, de semmiképpen sem a szerencse játszik közre. De ha már úgy nézem ahogy Ön,végül is igaza van!Nálunk észrevettük a bajt és sikerült megoldani,Önöknél pedig nem alakult ki a ez az alattomos dolog. És ez a lényeg! Üdv!
Itt a nagyobb gond az eléhúzott szekrény volt, nem a belső szigetelés. Külső falra nem húzunk szekrényt, belső szigetelés nélkül is penész alakul ki. Öcsémnél ugyanez történt, a lakás amit megvett beépített szekrény mögött végig penész. Erre figyelni kell sajnos.
Én sem ajánlom a főfalak belső szigetelését, ennek pedig egyszerű oka van! : Ha az épület főfala vizet kap a külső vakolat / beton / tégla átnedvesedik. Télen a belső hő nem tudja "átmelegíteni" a falat, ami miatt így a harmatpont, vagy ha úgy tetszik a fagyáspont a fal külső síkjától befelé, a falba fog kerülni. Ha a fal víztartalma magas, akkor 2-3 év múlva szépen "lefagy", azaz ledobja a külső vakolást a falról. Panel lakásoknál pedig a betonszerkezet sínyli meg ezt a megoldást! Én semmivel, semmilyen anyaggal sem ajánlom a belső szigetelést! Építész- és egyéb ide vonatkozó szakkönyvben is tárgyalt téma...
Én ezt sajnos megcsináltam az egyik falon, melléképületben. Bekereteztem a falat és a keretekbe raktam egy 1 centis nikecell réteget, és gipszkarton rá. Nyilván kurvára nem olvastam utána. Mennyire gáz? A hely csak néha van befűtve. És ha a jövőben kivülről is leszigetlem akkor ez megoldódik?
Ha a főfalad is ytong és a rést a két fal között habarccsal kiöntöd akkor nem penészedik. A 4 cm ytong valamit segít, pár % nyereség lehet, de szerintem nem éri meg.
Ez az első videód amiben találok olyat amivel egyáltalán nem èrtek egyet. 1 a pince. Onnan milyen hideg jön fel?! 10-14 C°. Attól nem kell védekezni. Az adom hogy hőérzet miatt a padlót jobb szigetelni. 2. Belső szigetelés:Multipor belső falra beforditva 1 méterre. Műemlékben lakunk. 8 év lakva( egyszer màr megbontva) semmi panasz. Néha a szülség....
A pince felöli szigeteléshez egy érvet tudok felhozni: rezsi költség csökkentés-》hosszú távon gondolkodsz, akkor környezet védelem. Mindenhol egy kicsi megy el; 2 rétegű ablakok, már elengedték a gázt...légtömörségi szalag nincs... 5 cm külső szigetelés 15-20 helyett..vqgy nincs vagy belső oldali...és akkor kérdezem hova esik a termikus burok és mekkora a hőmegtartó tömeg? Éves rezsi költséged mennyi m2- ként? Nézz meg egy " európai szabványt"! Pl.: németet, ne a magyart. Gázzal kifűteni ok, de hőszivattyúval...lehet túl kell méretezni. Tudom "nálunk gáz fűtés van". Bocs elkalandoztam. Tisztelettel: PP
3:29 "...hogy mondjam ezt..." A harmatpont - azaz amilyen hőmérsékleten kicsapódik a pára - a belső falfelületre kerül, nem pedig a falszerkezeten belülre, ezért csapódik ki a belső falfelületen a pára. :)
Ez így nem igaz. Lehet szigetelni, és jobb lesz, az más kérdés, hogy megéri-e. Viszont felülről biztos, hogy kell, mert azokat nagyon vékonyan csinálták, és ott sokkal több hő megy el mint a falakon.
70centi vályogfal (kb, a vályog nem egy fix anyag) U = 0,856 W/m2K, ez a nagyonszar és a tök szar között van. 12centi kőzetgyapottal már teljesíti a jelenleg érvényes minimumot.
Szia! Ès ha teszel fel párazáró hőtükör fóliát, amin az összes tartási pontot leragasztod a megfelelő szalaggal, ill a polcok felszerelèsekor megfelelő tömítőanyagot használsz a csavarokra, az nem működik? Ez a gyártói előírás is a lègtöm9rsèg miatt.
Én nem tudom elképzelni, hogy belülről hogyan lehet egy falat úgy lezárni bármilyen fóliával, hogy ott ne legyen pára. A belső falakon kidifundál. Adott esetben a födémen, padlón, vakolaton, festéken... Konkrétan belülről be kéne zacskózni az összes helyiséget nyílászáróig. Szerintem nincs olyan elvetemült ember aki ezt megcsinálja.
Egy nejlonzacskóban akarsz élni? Kellemetlen undorító klíma van az összes párazárózott házban. Mert ahol fólia van onnan elmenni sem tud a pára. Szerintem a párazáró fólia egy egetrengető baromság.
@viktormolnar Én ugyan ezt vallom az egyon hàjpolt vizfóliàzàsról a fürdőszobàkban,még senki nem tudott meggyőzni eme anyag fontossàgàról,csak egy pénztàrca sovànyìtó tényező!
ICF rendszernél a külső oldali EPS miatt (ami lényegesen vastagabb, mint a belső oldali) nem jelentkezik a teherhordó szerkezet áthűlésé és így páralecsapódás sem.
@@csehszlovakze én ICF házban élek 2 éve, nincs leszedve a belsőoldali hőszigetelés. Nincs vele semmi problémám (kivéve hogy körülményesebb bármit, ami nehezebb, felfúrni a falra). Illetve ami sajátosság, hogy a teherhordó beton rohadt lassan szárad ki, mert nagyon kicsi felületen tud párologni belőle a víz.
Jézusom! Az úr mindent elmondott a falak belső hőszigeteléséről, amit a 90-es évekig tudni lehetett erről. 1 hónapja szigeteltem belülről ytong multiporral. Ez egy ásványi hőszigetelő anyag kifejezetten belső szigetelésre. Nem hittem a hőszigetelő festékben, de az is működő képes, de nem minden felületen.
Amikor egy társasház mondjuk 6-10-12 család,ahol azért ismerik az emberek egymást,nem képesek össze dobni a pénzt,össze fogni a SAJÁT jólétükért,akkor ők ne csodálkozzanak azon ahol az ország tart. :-(
A 6-10-12 család jellemzően azért nem lakik házban, mert nincsen rá pénzük. Az átlag magyar valóság az, hogy kenyérre sincs lassan, nemhogy hőszigetelésre, szakemberrel.
@@Adamyno Hagyjuk már ezt a "nincs pénze" dumát. Kocsival hurcolják a gyereket a 2-300m-re lévő iskolába, oviba. Nyaralásra a tengerparton is futja. 10 év alatt a forgalomba lévő autók száma megduplázódott úgy, hogy elvileg fogy a magyar és egy részük külföldre ment. Cigire, piára is futja, mert hát a dohány boltok nem sírnak, hogy csődközelben vannak. Nem mindenki él azért panelban, mert nem lenne pénze családi házra. Kisvárosok kényelme a panel, még vidékről a bejárás, középiskola,, kórház komolyabb feladat, mint egy busz 5-10 perc és ott vagy. Vagy a villanyautó támogatás. Napok alatt elfogyott a keret, olyan autókra amik 10+milla.
@@steve_videoNem a db szám volt a lényeg,hanem,hogy még kisebb lakóközösségekben is van mindig legalább egy köcsög,aki csak azért is keresztbe húzza a felújításokat,stb...ami amúgy neki is jó lenne,jelen esetben egy külső burkolás.
Én csak egy falat szeretnék belülről szigetelni. Nem komplett szigetelést csinálnék. Az oka az ennél a falnál hogy az kívülről egy nagyon szépen megcsinált terméskő fal amit nagyon mem szeretnék kívülről elbaszni egy szigeteléssel. Kár lenne a házért. Így itt ezen a falon nem marad más lehetőség mint belülről szigetelni. Ráadásul az a fal pont rosszabb szigetelő mint a többi tégla fal. Még majd az is kérdés hogy mivel. Lehet hogy xps lesz a nyerő. És fogas glettvassal fogom kenni. Szinte telibe lesz a ragasztó hogy nenagyon legyen mögötte hely pára lecsapódásnak. Aztán majd lesz ami lesz
Egy-egy falat szigetelni ertelmetlen, hőhid miatt. Az egesz feluletet (mennyezetet is) szigetelni kell. Ez egy foliasatrat eredmenyez! Egy szellozteto rendszer kellene hozza. Nem hinnem, hogy ez egy okos megoldas lenne! A szigetelesen folyna vegig a sok viz a paratartalom miatt!
Mivel a leírt problematika nálunk is fennáll, képbe jött a Multipor. Azt is helyre tudnád rakni? Mert előbb többször elhangzik, hogy "semmiképp ne szigeteljetek belülről", kicsit lejjebb ezt aztán arra módosítottad, hogy: "nem azt mondtam hogy semmivel nem lehet szigetelni belülről". Jó lenne tisztán látni a témában.
Szia Imi. Azon gondolkodtam hogyha a belső oldali falszigetelés nem jó(nyílvánvaló okokból) akkor hogy lehet az hogy a padlószigeteléseknél nincs ilyen gond? Pl újépítésű házaknál!! Azért mert a padló nem tud annyira áthűlni mint a fal? vagy azért merrt ilyenkor a szigetelésre megy még ajzat beton? Vagy más oka van? Üdv
Ott is több réteg van. Ha jól láttam, a szigetelés felett és alatt is van fólia, utána a szerelőbeton és igazából ha arra kerül mondjuk melegburkolat, akkor kb. az a legjobb. Segít ott is a párazárás. Sőt, manapság arra is figyelnek, hogy a talajsugárzás ellen is védett legyen a belső tér.
Annak a 3 cm-nek a vállalkozó bevételbővítésén kívül nem sok értelme volt :) A 38-as tégla + 20 cm hőszig már a mai szigorú követelményeket is simán teljesíti. De az igaz, hogy ilyen jól szigetelt falnál minimális az esély, hogy a fal belső oldalán legyen páralecsapódás.
Igen lehet szigetelni belülről , megfeleő anyaggal . PL : xellának a multipor téglája , alkalmazható belső szigetelésre .
Az is csak szükségmegoldás. Kívülről kell hőszigetelni.
@@zoltanlukatsovics5845😂
@@videomindenkinek Röhöghetsz, de zoltanlukatsovics5845-nak igaza van!
Azt csak régi műemlékvédett házaknál szokták ahol nedves is a régi fal...szükségmegoldás
Mondjuk ez a szomszéd penészesedik tőle az tök jó motiváció lehet, hogy ugyan szavazza már meg a külső szigetelést :P :P :P
Max akkor penészesedik a szomszéd, ha nem fűt.
Legalábbis ha a közfalakat is leszigeteli valaki. Bár olyat miért csinálna valaki? azt "nagy az isten állatkertje"...
a te szobád fog penészesedni!
@@krisztinawien Láttad a videót?
Tudsz linkelni videót ahol visszaszednek belső szigetelést? Megnéznék párat :D
10 éve szigeteltem belülről vályogfalat....sokkal jobb lett bent a levegő minőség megszűnt a penész is....csak mellette sok mindent észbe kell tartani ...a belső pára ne legyen több 35-40% -nál amit jópár megoldással el lehet érni (páragyüjtő készülék , szárítógép a télen bent száradó ruhák helyett, elszívó a konyhában és a fürdőszobában , és sok szellőztetés )....de természetesen kívülről kell szigetelni ezzel nincs vitám.
Totál egyet értek veled Nálunk is a vályog és a vegyes fal belülről (is) lett szigetelve penész lelépet és olyan hőérzet van télen és nyáron is hogy azt el sem hinné senki. Szárító gép van nálunk is elszívó és szellőztetés egyértelműen. ketten csináltuk a feleségemmel de nem vagyunk laikusok.
Ezeket betarva ugyan ugy peneszedik minden.szar a belso szigeteles.
Jó estét nekem is ez a problémám. Szintén vályog fallal megkérdezhetném,hogy milyen anyaggal szigeteltekés hogyan előre is köszönöm a választ
hidroszilikát lapokkal megy, de csak korlátozott eredménnyel. Előnyei 90% pórustartalom, páraáteresztő, páraszabályzó, hidrofób- (nem lesz nedves) magas ph érték, nem él meg rajta a penész. Hátránya rohadt törékeny, ha valamit a falra akarsz akasztani előre kell gondolkodni, ill. megfelelő csavar kell amivel áthidalod a lap vastagságot. Itt a Fachwerk házaknál gyakran alkalmazzák. Én a pincébe vezető betonfalamra raktam kiválóan működik, kb. 4 fokkal melegebb a falfelület, mint ahol nincs.
Ez az ami felénk a Multipor?
@@steve_video jó eséllyel igen. Ugyanakkor nekünk gyerekszobában 7mm xps lap volt fent (levettem mondván biztos penész van mögötte, semmi se lett mögötte, megy majd vissza valami, lehet ugyanez), 15 fok helyett 18-19 fokos lett a fal, ahol 21 fokra volt futve a szoba, nem rossz, leghidegebb szobából így lett a legmelegebb.
Viszont ahogy nincs fűtés akár klímával, akár radiátorral átveszi kis idő után a fal hőjét (nincs mit "visszatükrözni".
@@kozgab1 Az XPS az párazáró, az amivel szabad csinálni a polisztirolok közül, ha nincs más megoldás.
Nagyon örülök, hogy végre szaki videóban is beszél valaki erről, mert sajnos építészkörökön kívül eddig azt tapasztaltam, hogy nem igazán értik ezt a problémát. Ezért nagyon köszi ezt a videót!
A pincepadló belső szigetelése nem ördögtől való. Nekem inkább az bántja a szememet, hogy a szigetelés fölé nem készült esztrich aljzat. Értem, hogy az olcsóság fontos volt.
Ha nagyon tutira akarunk menni ilyen esetben, akkor lehet kiszellőzést csinálni a lábazatnál. Így a szigetelés alól ki tud jönni az a kis pára is, ami esetleg belekerül.
Szerintem ilyenkor ha lenne egy tábla meg felete, kék, piros filc, lerajzolnád hogy viselkedik hűtőbordaként a közfal egy homlokzat felé T bekötésnél biztos értené mindenki.
Másik: no1 tisztázni hogy a penész a kicsapódó nedvességet szereti ami meg akkor jelentkezik ha bizonyos mértéknél hidegebb felületre ér a levegő. Ha nem is lépték helyes log-ph de valami szemléltetés és tisztulnának a fejek.
Nem kellene elvenni az emberek kedvét a belső szigeteléstől, amikor a magyar piacon már több olyan belső hőszigetelő anyagot is forgalmaznak, amelyek messzemenően megcáfolják ennek a videónak az állításait. Szeretettel várom egy kávéra a videó készítőjét, hogy a nappalimban meggyőződhessen a majd egy évtizede fenn lévő belső hőszigetelés áldásos hatásairól, akár télen, akár nyáron.
Jó napot,érdekelne milyen hőszigetelő anyagot használtak tisztelt hölgyem.
Köszönöm!
A BME Épületszerkezettani Tanszékén is prezentálni meri ezt a megoldást? :D
Amúgy nem a hőszigetelő képesség az érdekes, hanem ahogy Imre is mondta, a mögötte felgyűlt pára okozta penészesedés. Ennek alapvetően nincs köze a szigetelőanyaghoz. Ez szimpla épületfizika.
Tisztelt Hölgyem !
A probléma forrása ott kezdődik
Hogy soha a bü*ös életbe nem lesz olyan , hogy először minimum beáll dolgozni keményen fizikailag az illető és utána oktat .
Maga a rendszer elb*szott
Nem kávézgatni kellene meg irodába ülni , hanem munkás ruhába dolgozni kicsit 😊
Én is ezt tettem alulról újból kezdtem
😏
Mert nagyon sok a papírtologató…
Sajnos
Azért van az hogy 10 munkából 7 tűzoltás !!!!
Magyarán a koklerek után javitunk
Ezek mellett minden tiszteletem az öné
Csak bújtatott alárendelt szerepet vélek felfedezni alázza finoman a szakembert !!!
Mert ugyebár lehetett volna úgy is megközelíteni hogy elmegyek veled dolgozni !
De te lenézed majd te meghívod kávézni !
Hogy mi baj van ezzel
A munkás réteg lenézése 😊
@@krisztinawien Nem kell senkinek semmit prezentálni. Megcsinálod örülsz, pár év múlva egy mintavétel a falból , kiderül annak sincs semmi baja, nincs kicsapódás okozta fagyás etc.... , és nem erősködsz senkivel. Tudod , hogy téglafalazat + hőszig + fólia + gipszkarton és működik. Páranyomásos helyiségben pedig alapból felejted.
@@sandorkardos9629Pedig lehet jó kávét főz. 😁🤫
Tudom nem ez a videó lényege, és rossz példának hoztad fel te is, de ezt az "úgyis eladod" gondolkodást sosem értettem. Attól, hogy eladjuk, még rosszat csinálunk. Ergo jövőbeni kárt okozunk, és ezt tudatosan. Én, ha valamit csinálok, azt teljesen mindegy, hogy magamnak, vagy másnak csinálom, ugyanolyan odafigyeléssel és lelkiismeretesen próbálom, nálam nincs olyan értelmezés, hogy eladásra készül.
Szia! Jól nyomod a kűlső utólagos hőszigetelést! De ez amit itt a belsőről leadtál ez több sebből vérzik! Nem akarom ecsetelgetni! A hajópadlós szigetelés szintén! Dilattáló szalag, a púrhabos ragasztás sem jó! Ez most szerintem nem volt jó oktatás! De lehet azóta már te is utána néztél, vagy rá jöttél a hibákra! További jó munkát! munkát!
Az biztos, hogy nem a legjobb megoldás, lehet, hogy egyeseknél működik és nem lesz soha semmilyen kár, viszont az biztos, hogy nem lehet mindenkinek ajánlani, mert komoly problémákat, károkat lehet vele okozni.
Sosem fog annyit érni mint egy rendes külső szigetelés, a fűtésnek valószínűleg mindig kell mennie, mivel nincs kihasználva a fal hőtároló képessége, a belső térből veszünk így el helyet, problémásabb lesz a falra erősíteni bármit, nem tudjuk, hogy 5-30 éven belül okozunk-e kárt a falazatban, vagy másban. Persze olcsóbb mint a külső szigetelés, és valószínűleg senki sem garantálja, hogy működni fog károk nélkül.
Ami viszont fontosabb lehet az a felső szigetelés, mivel felfele legtöbbször sokkal több meleg megy el.
Szia,köszi a videókat nagyon hasznosak számomra. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a megoldás olyan főleg régi tipusú házaknál ahol a külső homlokzatnak a függőleges szakasza után a tetősíkja alatt van egy nagyon erős íve, ahová a hagyományos merev nikecell szigetelést nem tudod feltenni a hajlított homlokzati sík miatt...oda mit javasolsz hogy a szigetelés folytatódjon és ne legyen hőhíd? köszi a válaszodat !
Fél centis tapéta-alátét szigetelést ragasztottunk a falra, szabályosan folyt a víz a falon!
Köszönjük Imre nagyon nagyon jól elmagyaráztad😃
Nagyon jó videó, már csak egy kérdés merült fel bennem, a házam kívülről van szigetelve, a plafont utólag, hogy lehetne ? ( Fa födém ) , fentről kőzetgyapottal leteriteni ?? Vagy esetleg a belülről a plafont szigetelni ? Polisztirol esetleg alkalmas erre ? ( Hosszútávú megoldas kellene ) Köszönöm válaszod!
Szia Imi! Újabb értékes videó, köszönjük. Ez az xps szigetelés alulra elegendő így? Mert mindenhol azt írják, hogy erre még kell min. 4 cm beton a szilárdság miatt. A hajópadlót nem lett volna célszerű felszedni előtte, és utána esetleg vastagabb xps-t tenni? Ha nem lenne hajópadló, csak pl. nedvszívó beton aljzat, akkor a sima szürke EPS/XPS ragasztóval (csavaros/dübeles) rögzítés nélkül is megfelelő lenne? Még egy kérdés. Csak a belső válaszfalakat lehet/érdemes valamivel szigetelni? Mivel álmennyezet készülne, fölötte szigetelés, hogy a meleg nem menjen fel a födémre se, így azért hogy a belső válaszfalak se vigyék fel a meleget.)
Belső falat lehet úgy szigetelni hogy gipszkarton előtét fal,50/75 igény szerint, közetgyapot és arra egy légtömör párazárás. Csináltuk már sokszor főleg emlékművédelmi házaknál. Soha nem volt gond
Hőmegtartás viszont majdnem zéró
Igen , de ha jól értelmeztem azt amit mond , akkor kimondottam XPS-t nem ajánlja belső szigetelésre , mást nem mondott , hogy nem lehet 🙂
@@krisz_1150gsEPS t nem ajánlott mivel van annak egy minimális pára áteresztő képessége, az XPS nek nincs viszont a fuga között úgyis képes diffundalni és a végeredmény ugyanaz lesz.
A műemlékvédelem egy külön állatfaj. Ott ritkán lehet ideális megoldást csinálni. Egy lakóháznál viszont sokszor nem is opció, hogy egy ilyen előtét fal miatt 5-6 m2 elveszik a hasznos területből.
Szia Imi! Biztos van más dolgod, mint ezeket a kommenteket olvasni, de egy próbát megér.... Szóval az xps-t sima ragasztóval miért nem lehet ragasztani? És miért nem ragasztó kerül rá, miért glett?? Én is most fogom csinálni, de elbizonytalanodtam...
És muszáj dűbelezni? Itt nem fogja a szél lefújni 🫣 Nem elég a ragasztó?
Előre is köszönöm, ha válaszolsz 😊
Üdv Tomi
Végre egy festő akinek ugyanolyan dzsuvás a ruhája mint nekem 😂😂 Jók a videók! Csak így tovább!!
Az voltam. Nem volt meg divat a feher egyen ruha. Honnan is utanozzak ? 😁
Pára ott keletkezik ahol a hideg és a meleg találkozik , ha belürő szigetelsz akkor a nikecel és a fal között , ez esetben akkora a páralecsapdás mértéke h folyni fog a víz a nikecel alol bele a padloba a burkolatok alá . Külső szgerelésnél is van ez a probléma nikecel esetén , csak nem akkora méretben .
2 centis xps-t raktam belülről a panel északi sarkára. Előtte fagyott a fal télen belülről, reggelre sokszor deres volt. Most semmi gond nincs vele. Ettől jobban nem fog kihűlni…
Persze hogy lehet! Akusztikai szigetelés főképp!
Belső hőszigetelésre a multipor lap ami megoldás lehet, a saját anyagaival természetesen. Súlyra nagyon könnyű, nagyméretű. Az Ytong egyik terméke.
Szia! Ha polisztirolt a külső falon sikerült megsértenünk egy kèt helyen (kavics nagyságú a sérülés.... milyen kavics😅...) látszik a háló stb..azt hogyan illetve mivel lehetne javítani?
9:04 nem kellett volna kicsit várni, amíg a hab/ragasztó kezd kötni?
Hello! Láttalak vasárnap a praktikerben! Megismertelek háatal is. :) Nem akartam zavarkodni, nagyon el voltál foglalva a parkettáknál a sarokban. :) Fel is dobta a napom, hogy végre én is láttam egy híres embert. :)
Jók a videóid így tovább...
Nagyon kedves vagy,de én nem vagyok híres,csak egy sima melós.De annak persze örülök,hogy feltudtam dobni a napodat :) Üdv barátom :)
Szia! nagyon jók a videoid! 🎉😊 egy kérdés lenne garázst szerinted tisztán zsalukőböl érdemes építeni aztán azt szigetelni?
Üdv mindenkinek!
A videó alapján most akkor azt szeretném megkérdezni, hogy az EPS/XPS mennyezeti burkoló lapokat, illetve a szintén EPS/XPS-ből készült díszléceket/holkereket sem szabad feltenni? Vagy ha igen, akkor hogyan, mi a helyes felrakási metodika?
Konyha-étkező-nappaliba terveztem, de most megtorpantam... (gipszkarton mennyezetem van, majd párazáró fólia, 20 cm üveggyapot, és beépítetlen padlás)
Köszi, J
Szervusz kedves Imre!
Egy kérdésem volna hozzád!
Van egy beépített lehőszigetelt tetőterem de a gyerekek már elmentek, nem fűtjük. Viszont azt veszem észre, hogy a födémen keresztül rengeteg hő megy fel, viszi lentről a hőt. A plafon oldalon hőszigetelhetek e vagy muszáj minden padlót felszedni a tetőtérben és az alá szigetelni. Válaszodat előre is köszönöm!
Nem írtad , hogy milyen a födém és milyen szigetelés. Ha van bent párazáró fólia és felette van a hőszig, akkor talán alá is lehet szigetelni korlátozottan.
Pedig nincs ennél tökéletesebb módszer egy család kiirtására mint a belső hőszigetelés....
azért elég lassú módszer
Nem a belső szigeteléshez tartozik, de az érdekelne, hogy száraz kapubejáróban ill. ahol van nagy előtető ott is kell-e lábazati xps szigetelés vagy egyből lehet indítani kőzetgyapottal?
Azt szeretnem kerdezni, hogy a szintbeli kulonbseget 2 xps talalkozasanal hogy tunteted el? Ugye ha csak picit megemeled, akkor mar levegoben van a tabla es torik, viszont gondolom teljesen sikban kell lennie az egesz teruletnek. Koszonom szepen ha valaszolsz!
Köszi a videót Imi! Azért sok embert még mindig nehéz meggyőzni. Beültetném őket Neményi prof. tanár úrhoz egy kis fizika órára.😊
Szigetelés vastagsága nem számít? Pl ha 5 cm-t teszel ,lehet nem tud annyira kihűlni a fal nem ?Mert a vékony szigetelésen átjut a hő nem ? Ha meg nem akkor kívűlre minek 20-30 cm szigetelés?
Az xps hogy bírja beton nélkül a terhelést, nem repedezett be a beágyazott háló? Nem “kopog” a burkolat rajta? Én is ilyesmit szeretnék, de még nem mertem belevágni.
Szia 3cm xps lapot akartam felrakni a falra belül flexibilis ragasztóval penészoldóval mar lekezeltem két oldlra terveztem most már nem tudom mit kezdjek vele kétségem vannak , külsö szigetelés nem megy anyagi okok miat ugyhogy most csak nezek hogy mit csináljak.
Helló, nem ehhez a videóhoz tartozik de talán tudnál pár kérdésben segíteni.
Érdemes rakni lábazati indítósínt abban az esetben ha már fent van a 12cm-es xps a zsalukövön?
A másik kérdésem, hogy a ház belső falai vakolás helyett, gipszkartonnal lettek bevonva, és hogy ilyen esetben a külső szigetelés felrakása előtt érdemese a teljes külső felületet telibe húzni valamivel.
Köszönöm
indítósín nem, külső vakolás igen. Szakiellenőr csatornáján megtalálod, hogy miért (röviden, különben mindenhol fütyülni fog a szél)
Kedves Imre, nagyon szeretem a videóit.
Nagyon hasznosak , fel is iratkoztam.
Az orosznál a viszlát a "досвидания"😂
(dászvidánnyijá)
Ez a viszontlatasra ugye
Kedves Imre!
Most találtam meg a videódat, lehet későn. Nemrég vásároltunk egy kis házat. Idővel szeretném kívülről szigetelni, viszont 2 szoba két falát belülről szigeteltük 5cm-es eps lapokkal. A ház adottságai miatt, mivel az egyik szigetelt fal külső oldala a folyosóra néz, azaz fűtve nincs, viszont ajtókkal zárt, így nem szabadon álló. A másik fal külső fele viszont hozzáférhetetlen, mivel a szomszéd és a saját falam között kb 30-40cm távolság van, és a saját tetőm is elzárja a területet. Ezért itt is csak belső szigetelés jöhetett szóba. A két falat szigeteltük, behálóztuk. Nagy hibát követtünk el, vagy nem lesz belőle probléma hosszabb távon? Vagy érdemesebb lenne még most leszedni? Viszont akkor semmivel nem tudom szigetelni ezt a két falrészt, mivel az egyik oldalon nem férek hozzá, a másik oldalon meg szűk a folyosó, ott se tudok felrakni külső szigetelést.
Én csak egy garázs belső oldalát szeretném szigetelni. Ott is ilyen nagy problémát jelentene a pára? A tető lemez. Kap majd nyáron szórt purhabot. Számítsak cumira évek múltán ha szigetelem?
Szia kedves Imi. Szeretném a vèlemènyedet kèrni. Siklóson van egy kockaházam, az egyik sarka az ablak felett meg van repedve az utóbbi 1 évben. Kb 5 mm vastag tehàt nem nagy, csak belül làtszik kívül még nem. B30 tégla, beton alap. Esőcsatorna a közelébe sincs kb 10 méterrel arrébb van elvezetve. Az alá injektàlàsos módszerről szeretném a véleményed kérni. Ér valamit? Vagy csak hokuszpok? A Facebook tele van ezekkel mostanában köszönöm szépen buék🎉
Aki semmit nem tud,az Épület Fizikáról ,és nincs tisztában a rendelkezésre álló szigetelő anyagokkal, annak kár róla előadást tartani!
Természetesen lehet, van erre speciálisan kifejlesztett anyag.
Követni kell a fejlesztéseket, képezni magát folyamatosan,és még úgy is nehéz lépést tartani!
Ez egy teljesen téves videó!
Miért ne lehetne belülről szigetelni?A kérdés hogy mivel és hogyan.
Helló! Mi a helyzet az Ytong Multipor elemekkel? Azzal van tapasztalatod? üdv: Laci
Köszi Imi!
Imi! Ha már szigetelés (újra)... Lehet értelme Ytong fal esetén csak az É-i oldalt szigetelni? Érezhetően hidegebb van azon az oldalon, főleg ha fúj a szél is. Illetve ha szigeteljük a falat, érdemes a meglévő nyílászárókat kijjebb rakni? Nem kis munka, mert akkor bent is lehet festeni, glettelni, párkány csere, stb...
Szia,részben megoldás lehet,de hosszútávon nem.Ugyanis a meleg akkor nem a leszigetelt falon fog elszökni,hanem azokon a falakon ahol nincs leszigetelve.De a hideg fal érzését tudod az északi oldal leszigetelésével javítani.
Üdv mindenkinek. Egy kérdésem lenne, adott egy iroda konténer, lehetséges hogy külső szigeteléssel lássam el? (3cm grafitos habbal ragasztva) Műhelynek használom de nagyon lehűl sajnos. Vagy valami ötlet erre az esetre? Köszi szépen mindenkinek
Szia,a hab nembiztos hogy jó megoldás lesz.A grafitos is nagyon mocorog ha felmelegszik meg a fém konténer is. Csavarozd is fől a szigetelés a konténerre ne csak habbal ragaszd.
@@imresebestyen3335 Köszönöm szépen a választ, így fogok tenni! Nagyon szuper a csatornád, minden videót végig néztem már, csak így tovább! Szép napot! Üdv:Feca
Kerdesem az mester, mi van a gibszkartonnal aminek 5 centis xps van a hatuljara ragasztva? Es ugye ezeket a sajat ragasztojukal teli ragasztjak a falra tehat 0 mm res van a fal es a szigeteles kozott. Csak erdekel sokat latom hogy hasznaljak. 👍
mi számít ilyen szempontból problémásnak?
pl én csak egy gipszkarton előtét falat szeretnék, mert ocsmány az eredeti fal. esetleg menne bele kőzetgyapot is. de no XPS. akkor az is problémás lehet?
ugyanez lenne a kérdésem. 20mm rockwoolt raknék be az előtét falba.
@@Ladawrc12 párafék nélkül problémás sajnos. Én most tervezem a multiport, de azt is csak úgy lehet, ha minden gipszes glettet levakarok a falról meg diszperzit festéket. Full páraáteresztőnek kell lennie és ami fáj, hogy kívülről viszont impregnálni kéne a falat.
A pince menyezet szigetelése működhet szórt púrhabal...🤔
Szia, a Xella Multipor ásványi hőszigetelő lapról mi a véleményed?
Bár a magyarázat döcögős, de teljesen igazad van Imi! Belülről semmit nem szigetelünk! Kivéve, ha nincs más lehetőség de a "nyereség" olyan nagy hogy megéri a problémákat felvállalni!
Szuper Videó! Köszi. Mi van abban az esetben amikor valaki olyan házat vesz ahol belső szigetelés miatt penészesedik a fal. Mi erre a szakszerű megoldás? Köszönöm
Szia,le kell szedni a belső szigetelést!
Lehet, csak nem szabad, és főképp nem érdemes!!!😅
Azért az ytong nem egy gagyicég. Több tízéve van a multipor, amely ytong termék. Kifejezetten belső hőszigetelésre tervezték. Igen, ha lehet kivülről kell szigetelni, de ha kivülről nem lehet?
Akkor belülről szigetelsz, főleg ha szoba és nincs páranyomásnak kitéve. Majd pár év múlva mintát veszel a falazatból, és kiderül , hogy nem a falban van a"harmat pont", a szerkezet nem károsodott , nincs penész...... ekkor leszigeteled a többi szobát is, és nem ellenkezel azzal akik azt mondják, hogy nem lehet. // Nincs akkora hő tartás a falnak, hamarabb hűl és melegszik, valamint a radiátort kisebbre kellett cserélni , mert termo szeleppel is túlfutott a kívánt hőmérsékleten.. //
a multipor a szigetelés mögötti penészesedés problémájára megoldás, a kapcsolódó válaszfalak meg a szomszéd falának hőhidasodására nem.
@@steve_video még a hőszigetelésre is, nem csak a penészre :) hőhid mentesítést, hovy oldod meg ha nem lehet kivülről szigetelni és nem vered szét az épűletet?
@@ferencadamko4749 sehogy ezért írtam, hogy "a multipor a szigetelés mögötti penészesedés problémájára megoldás, a kapcsolódó válaszfalak meg a szomszéd falának hőhidasodására nem."
Még a nyaralónkban is belső szigetelés van. Semmit nem érzékelünk mindabból, amit felhozol ellene. Éppen ellenkezőleg. A hőérzet felülmulhatatlan, télen is pillanatok alatt felfűtjük és nekem ez a fontos. Igaz, eszünkbe sem jutott XPS-t, vagy más vegyipari terméket használni. Ismerni kellene minden megoldást, mielőtt egyértelmű ítéletet hírdetsz az ügyben.
Mivel szigeteltetek , ha megkérdezhetem ?
Attól, hogy bent meleg van, még nem zárja ki a penész és pára lehetőséget. Nem belül fog penészesedni, hanem a két réteg között. Nem látszik, csak szívod a spórát folyamatosan.
Tehát már lebontottátok a szigetelést, és nincs mögötte penész. Nincs semmilyen levegő keringtető, páramentesítő, és légtömör a ház?
Üdv! Szaktanácsot szeternék kérni xps-el kapcsolatban. Panel lakásról van szó. Az elképzelés az lenne hogy mivel a villany áthúzás fgalon kívül ment a mennyezeten körbe dobozolnám xps-el 10 centi lefelé és 20 centi oldalra a szoba közepe felé. Viszont én is tartok a penészedéstől és az lenne a kérdés ha az xps lapom közepét nyitottan hagyom és csak egy perforált hdf lap van benne ami átendei a levegőt az játható út-e ?
Amit most készültök csinálni se garanciás munka. Padlóra XPS lehálózva?? É Ennyi? Erre kívántok járólapozni? És mi garantálja hogy 2 évnél többet fog kibírni a burkolat. Mert mi lesz ha egyszer is megmozdul az Xps? A fugáknál ki fog repedezni a fuga, illetve kimozgósodnak a lapok és felkopogósodik lassan az egész. Nem véletlen van kitalálva hogy mindig szilárd felületre burkolunk, Estric vagy önterülő kiegyenlítő. De szigetelésre Esztrik minimum 6-7 cm vastagon lehetőleg Fiber szálakkal, vagy vashálóval a repedések elkerülése miatt. Meg van a húzó tapadó szilárdság az aljzaton akkor ragasztható a burkolat. Ez a munka is csak tűzoltás ideig óráig elmegy. A videó témája jó volt de ezt a munkát nem válaltam vola el így az biztos. Csak ha estrik beton is mehet a xps tetejére.
A fal a lényeg a szigetelésnél, hogy az legyen meleg vagy hideg, nem pedig belül a levegő.
Amúgy tömören ennyi a lényeg. A fal melegedjen át, ne a szigetelés.
Remek megfogalmazás, ejjj miért nem ezt mondtam el a videóban :)
Szia Imi! Az álmennyezettel mi a helyzet? Annak is van egy szigetelés funkciója az esztétika mellett.
Egy gipszkaron álmennyezet szigetelőképessége közel nulla. Az álmennyezet és a födém közötti részt maximum hangtechnikai szigeteléssel szabad kitölteni, mivel ugyan azon épületfizikai problémák állhatnak fel, mint a falnál.
Tehát födémet is csak kívülről (teszem azt a padlástérben) szigetelünk!
Igen, ez engem is érdekelne, azt viszont, hogy a légrés a fal és a gipszkarton között nem szigetel, azt kétlem!
@@Casti98 a levegőnek nincs szigetelési képessége!
A légrésnek egyedül átszellőztetett homlokzatokon van szerepe nyáron, amikor a légrésben keletkező kéményhatás hűti a hőszigetelés külső síkját.
Átszellőztetett homlokzat pl.: Klinkertégla burkolat - 4 cm légrés - Hőszigetelés - Falszerkezet
@@krisztinawien Milye nincs a levegőnek? Teljesen bezárt levegő a legjobb szigetelő.A bezárását nehéz megoldani, itt szokott megbukni a dolog...
@@kozgab1 Van egy elég drága, vákumszigetelésnek nevezett dolog, de ott is pont a levegő hiánya az ami relatíve jó szigetelést nyújt. De ezt nagyon ritkán, presztízs épületfelújításoknál szokták használni.
Szia! Köszi a videót, nagyon hasznos volt! Egy kérdésem azért lenne. Nálunk beltérben is az ablak körüli kávák vastag xps-el lettek kialakítva. Lehet ezzel baj a késöbbiekben?
Szia,nem :)
Sziasztok!
Kérdés: sógoromék vettek egy házat amin belső szigetelés van (5 centi) --> a ház jelenleg kívülről nincs szigetelve --> megoldás lehet egy külső szigetelés felrakása erre a problémára? Ha kívülre mondjuk felraknak 15 centit? a penész probléma megoldódna esetleg csökkenne?
köszönöm a választ
Ahhoz,hogy ezt bárki meg tudja válaszolni kicsit több információra van szükség a házról.Falak, födém, padló, nyílászárók miből készültek és milyen állapotban vannak?A megfelelő szigetelés vastagságot pedig viszonylag egyszerű számítással meg lehet határozni.A fontossági sorrend kb a következő: födém,homlokzat, nyílászárók, padló.De minden attól függ,hogy mekkora anyagi keret áll rendelkezésre a felújításhoz.
Üdv! Kivűlről szigetelt, porotherm tégla falú szoba, belülről gipszkarton van rögzítve közvetlenül a téglára (igen, ez van.) egyik fala hideg, penészedik a sarkain. A fűtést jelentésen emelni nem tudom. Ide, 1 falra se mehet fel belső szigetelés? Emeleti szoba, a fal alulról kapna fűtést közvetve, illetve a belső falak szigeteletlenek maradnának,
és a külső szigetelést nem szedném le. Vagy ez csak eltolná a hideg pontokat is a felrakott szigetelés élein lenne páralecsapódás? Köszönöm.
Ismerősnek kívül 20, belül 5cm szigetelés van xps-ből, közte beton. Köszöni szépen sose volt gond vele. A gond az is lehet, hogy külső szigetelés feltehetően nikecell, ami nem jó páraáteresztő, párát kap a fal és nem tud távozni.
Egyébként az is érdekes apáméknál 15cm hungarocell a falon b30-as falon. Finoman szólva se melegek a falak, nem melegebb, mint nálunk porotherm téglafal szigetelés nélkül. De egy tény, a fűtésköltsége viszont sokkal kevesebb. A dolgot nem teljesen értem, de ez van :)
A gipszkarton se túl szerencsés egyébként, magában tartja a vizet.
Szia ha a szoba párna fázva van és ásvány gyapot van közte és azon gipszkarton az mennyire gáz?!
Szia, ezt én kipróbáltam, mert nem hittem a falfűtésben. Párnafa, 5cm gyapot, rá párnazáró fólia, fűtés rendszerlemez, 10-es csövek, gipszkarton. 3 éve a legmelegebb szobánk lett, imádom. Mondjuk, penész ügyben, nem tudok nyilatkozni, de nem hinném hogy lenne mögötte...
Párazáró, hőtükrös fólia, nem párnazáró, bocsánat😂
Igen nálunk is így van és mindenhol klima nincs gáz semmi és a 21-22 fok olyan kellemes meleg és nem hűl ki a hàz
@@istvankarip9779szia! Családi háznál csináltad? Csak a falakra? Mekkora a klíma teljesítménye és az mekkora területre?
Igen kocka ház és van építve hozzà 170 négyzetméter 5 klima van 3,5 kw osak poroterm tégla a ház minden fal szigetelve plusz álmenyezet is szigetelve ásványgyapot hő és hang szigetelő
Helló!Panel lakásban a födém szigetelést sem ajánlod?
Szia Imre, konténerházat ami lemez+5cm kőzet gyapot+lemez panelből van,mivel lehetne hang és hőszigetelni kívűlről? Köszi
hangot közetgyapottal tudsz szigetelni.
Sziasztok!
Imrének tökéletesen igaza van.Régebben panelházban laktam.Az épület homlokzata szigetelve volt,viszont a lécsőház még a régi szoci stílusú vaskeretes,egyrétegű ablakokkal ellátott szartalicska volt.A lakóközösség többsége kitalálta és megszavazta,hogy a lépcsőházi fűtést biza költséghatékonyságból kapcsoltassuk ki a picsába.Mindenki örült,egy ideig.
Aztán nálunk észrevettem,hogy a lépcsőházzal közös falú gyerekszobában iszonyat hideg van télen.Rájöttem,hogy az extrém módon lehűlt lépcsőház légtere gyakorlatilag már "kültérként" viselkedik az ott lekapcsolt fűtés miatt,de mivel natúr a betonfal, ezért jött be szépen a hideg.Én is elkövettem azt a HATALMAS hibát,hogy leszigeteltem ezt a falat 5mm-es hőszigetelő tapétával.Ez gyakorlatilag egy 5mm vastag EPS lapra ragasztott fűrészporos tapéta.Szekrények rátolva(úristen!!),fasza minden.Érezhetően sokat javult a helyzet.Vigyorogva,kezemet dörzsölve konstatáltam,megoldottam a helyzetet.A következő télen egy napon,takarítás közben a szekrény és a fal környékét porszívózva észrevettük hogy dohos szag jön a szekrény mögül.Nehezen hozzáférhető rész,de azért begyömködtem a búrámat,hogy benézzek mögé.Láttam,hogy a falon és a szekrény hátulján is sötét foltok vannak,igen,penésznek látszott.De nem akármilyen penész volt ám az,kedves barátaim!!!A négytagú család,a,főzés,mosás megmutatta a légpára fizikai oldalát.A szekrényeket elhúzva olyan látványban volt részem,hogy még ma is felfordul a gyomrom.Sokat nem akarom taglalni,de olyan volt mintha pizzafeltéttel lett volna bevonva a fal,szinte folyt!!A hőszigetelő tapéta több helyen megsemmisült már a ganajrétegben,mely a fekete,fehér,piros(!!!) és narancssárga színeiben kacsintott rám. Kb. fél órán keresztül kurvéleteztem. Aztán teljes falfelület szabaddá tesz,tapéta ill. maradványa+okádmány lekapar,falcsiszolás után glettelés következett.Végül lefestettem gombagátlós beltéri festékkel(az se nagyon egészséges,később átkentem normállal).
Az épület pára háztartása,hőhidak,harmatpont stb. fogalmait és az idetartozó irodalmat rommá olvasva a neten már tudtam,hogy hibát követtem el és a gyerekeim egészségét veszélyeztettem a tudatlanságommal.A szobát átrendeztük,a szekrények elkerültek erről a falszakaszról ill. vettünk egy Qrvajó páraelszívót,amit a mai napig is használunk.Lézeres hőmérő is be lett szerezve,plusz pontos szobai hőmérséklet ill. páratartalom mérő is,mivelhogy érdekelt már ezután,hogy van-e olyan falrész még a lakásban,ahol páralecsapódás történhet(harmatpont táblázat ugyebár)
A kálvária még nem ért itt véget egyébként,mert a tökéletes eredmény érdekében leszigeteltettem 5cm-es EPS-sel az ominózus falat a lécsőház felőli oldalon!!Egy két kisebb hőhidacska kivételével tökéletesen sikerült kipipálni a dolgot.Tényleg!!Ez már nem tartozik szorosan a témához,de valakinek nem tetszett a ténykedésem és bejelenthetett a hivatalban,mert két téli szezon után kaptam egy levelet,hogy 15 napom van leszedni a szigetelést!!Indoklás: a menekülő útvonalat előírt szélesség alá szűkíti!!....Jó mi?
Imre videójához csatlakozva:amíg nem volt hőszigetelő tapéta,addig nem tapasztaltam penészesedést.tapétázás után tényleg az történt,amit Imre ismertetett velünk,miszerint tovább hűlt a fal amiatt,hogy a hőszigetelő tapéta már nem engedte a lakás légterének hőjét bejutni a falba.Megindult a penészesedés(pizzafeltét .-)),de ez már mind REJTVE történt!! A tapéta alatt!!
Mindegy...a lényeg,NE szigeteljetek belülről.Látszólag egy csoda,de alattomos mellékhatásai vannak!!!!
Végül:Üdv!Imre!!!Sok sikert kívánok Neked!!
Köszi a kommentet,hú ez durva sztori volt.Üdv.
Nem tudom miért (szerencse vagy mi) de nekem 20éve van az emeleti szint belülről 7.5cm-es Heratektával szigetelve de soha semmi probléma nem volt vele. Igaz hogy hálószobák meg gardrób van fent kavesebb lehet a pára, de azért a lépcsőfeljárón csak felmegy valamennyi. Lent van fürdőszoba meg konyha sőt télen a mosás utáni szárítás is az alsó szinten történik, de mondom semmi gond nincs vele. Ui: Azért csak a fenti szint lett hőszigetelve mert sajnos a beköltözés után vettem észre, hogy az emeleti szinten csak "futóba" rakták a B30-at és így mindössze kb 20 cm volt a falvastagság.
Hát,pont a szerencsének nincs köze hozzá.
Azt szokták mondani a belső szigetelésről,hogy a télikabátot nem megenni kell,hanem fölvenni.Mondom,én is szigeteltem belül.
Hányan laknak bent?Mekkora a lakás légköbméterben?
Nálam 51m2 , 127m3 , 4 fő(pára kilégzés) , főzés,mosás,ruhaszárítás(nem szárítógépben) tevékenységek voltak a leírt esetben.Ezek nyomán ha a harmatpontot eléri a falfelület hőmérséklete a szigetelés alatt(nálunk megvolt ugye),akkor megindul a páralecsapódás.Ezt kiküszöbölni csak teljes belső párazárással lehetne,olvasson utána ezen változat "érdekességeinek".
Ha az emeleten csekélyebb a páraképződés,akkor az "jótékony"hatással van a lakás egészére nézve,hiszen a kialakuló átlag rel. páratartalom alacsonyabb a lenti helyiségekben tapasztaltnál.A lépcsőn nemcsak hogy "csak felmegy valamennyi pára",hanem a lakás teljes légtérfogatán igyekszik kiegyenlítődni.Hacsak nincsenek csukva tartva megszokásból az emeletre vezető ajtók pl.
Fontos tudnia és ezt maximális jóindulattal írom Önnek,ha egyszer megváltozik az életvitel a házában (pl. gyerekek visszaköltöznek családdal,mama/papa odaköltözik stb.)mindenképpen ellenőrizze a páratartalom , lég- és fal hőmérsékletet!!A gyerekekre,öregekre ill. az arra fogékonyakra életveszélyes légzőszervi problémákat okozhat a folyamatos spórafelhőben való tartózkodás.Erről első kattintásra talál irodalmat.
Olvassa el valamelyik lentebbi kommentet :
"Pedig nincs ennél tökéletesebb módszer egy család kiirtására mint a belső hőszigetelés...."..egyáltalán nem túlzás
Az Ön által "szerencse vagy mi" faktor ...hát. Kb. olyan mintha valaki azt mondaná hogy ha otthon rálehel a tükörre,az NEM lesz párás.Előfordulhat.Vagy nem tartalmaz párát a lehelete(ilyen nincs),vagy a tükör meleg, Ilyen viszont lehet.Fizikai szempontból mindegy milyen okból, de semmiképpen sem a szerencse játszik közre.
De ha már úgy nézem ahogy Ön,végül is igaza van!Nálunk észrevettük a bajt és sikerült megoldani,Önöknél pedig nem alakult ki a ez az alattomos dolog.
És ez a lényeg!
Üdv!
Itt a nagyobb gond az eléhúzott szekrény volt, nem a belső szigetelés. Külső falra nem húzunk szekrényt, belső szigetelés nélkül is penész alakul ki. Öcsémnél ugyanez történt, a lakás amit megvett beépített szekrény mögött végig penész.
Erre figyelni kell sajnos.
Én sem ajánlom a főfalak belső szigetelését, ennek pedig egyszerű oka van! : Ha az épület főfala vizet kap a külső vakolat / beton / tégla átnedvesedik. Télen a belső hő nem tudja "átmelegíteni" a falat, ami miatt így a harmatpont, vagy ha úgy tetszik a fagyáspont a fal külső síkjától befelé, a falba fog kerülni. Ha a fal víztartalma magas, akkor 2-3 év múlva szépen "lefagy", azaz ledobja a külső vakolást a falról. Panel lakásoknál pedig a betonszerkezet sínyli meg ezt a megoldást! Én semmivel, semmilyen anyaggal sem ajánlom a belső szigetelést! Építész- és egyéb ide vonatkozó szakkönyvben is tárgyalt téma...
Szia Imi! Gyapotos szigetelésnél amikor felrakasztják a táblákat aztkövetően lehet egyből dűbelezni?
Szia.Nem 1 napot várni kell hogy megkössön a ragasztó a szigetelés mögött,mert különben a dübel behúzza a táblákat és össze vissza fognak állni.
Magasság hogy jött össze a többi helyiséggel?
Én ezt sajnos megcsináltam az egyik falon, melléképületben. Bekereteztem a falat és a keretekbe raktam egy 1 centis nikecell réteget, és gipszkarton rá. Nyilván kurvára nem olvastam utána. Mennyire gáz? A hely csak néha van befűtve. És ha a jövőben kivülről is leszigetlem akkor ez megoldódik?
Sziasztok! És ha belülről 4 cm es ytongot rakok az mennyivel lesz jobb ? Az is penészedne? Köszi!
Ha a főfalad is ytong és a rést a két fal között habarccsal kiöntöd akkor nem penészedik.
A 4 cm ytong valamit segít, pár % nyereség lehet, de szerintem nem éri meg.
Ez az első videód amiben találok olyat amivel egyáltalán nem èrtek egyet. 1 a pince. Onnan milyen hideg jön fel?! 10-14 C°. Attól nem kell védekezni. Az adom hogy hőérzet miatt a padlót jobb szigetelni. 2. Belső szigetelés:Multipor belső falra beforditva 1 méterre. Műemlékben lakunk. 8 év lakva( egyszer màr megbontva) semmi panasz. Néha a szülség....
A pince felöli szigeteléshez egy érvet tudok felhozni: rezsi költség csökkentés-》hosszú távon gondolkodsz, akkor környezet védelem.
Mindenhol egy kicsi megy el; 2 rétegű ablakok, már elengedték a gázt...légtömörségi szalag nincs... 5 cm külső szigetelés 15-20 helyett..vqgy nincs vagy belső oldali...és akkor kérdezem hova esik a termikus burok és mekkora a hőmegtartó tömeg? Éves rezsi költséged mennyi m2- ként? Nézz meg egy " európai szabványt"! Pl.: németet, ne a magyart. Gázzal kifűteni ok, de hőszivattyúval...lehet túl kell méretezni. Tudom "nálunk gáz fűtés van". Bocs elkalandoztam.
Tisztelettel: PP
Héé, és 2 szintes családi háznál az alsó szint mennyezetét szabad belülről szigetelni?
Szia Imi.
Vályogfalat is szigeteltél már?
Azt mivel érdemes?
Az 50x50 -es hungarocell falburkoló panellel mi a helyzet??
Sziasztok ! A kérdésem a kovetkezo lenne : nagy hulyeseg XPS-el leszigetelni a homlokzatot ?
Ha ingyen van. Drága, ezért inkább csak a lábazatokhoz használják. Belül az xps se jó.
ha sok felesleges pénzed van de nem akarod a szegényeknek adni akkor körberakhatod a házat xps-el is, de értelme nincs
3:29 "...hogy mondjam ezt..." A harmatpont - azaz amilyen hőmérsékleten kicsapódik a pára - a belső falfelületre kerül, nem pedig a falszerkezeten belülre, ezért csapódik ki a belső falfelületen a pára. :)
Imi veled hol lehet felvenni a kapcsolatot?
Imre mit szólsz pl a multipor nevű anyagról (tégla) ? Azt több szaki is mondja hogy az megoldás a belső oldalra ;)
A hanyatló Franciaországban is belülről szigetelnek és még nem dőlt össze az ország. Olyan gipszkarton van amin gyárilag van 10 cm szigetelés.
Àmen!!!
60-70-es vályogfalat nem kell se kívül,se belül szigetelni!
1 méteres vert falat esetleg nem kell. De a 60-as vályog nagyon gyenge
Ez így nem igaz. Lehet szigetelni, és jobb lesz, az más kérdés, hogy megéri-e.
Viszont felülről biztos, hogy kell, mert azokat nagyon vékonyan csinálták, és ott sokkal több hő megy el mint a falakon.
70centi vályogfal (kb, a vályog nem egy fix anyag) U = 0,856 W/m2K, ez a nagyonszar és a tök szar között van. 12centi kőzetgyapottal már teljesíti a jelenleg érvényes minimumot.
Szia! Ès ha teszel fel párazáró hőtükör fóliát, amin az összes tartási pontot leragasztod a megfelelő szalaggal, ill a polcok felszerelèsekor megfelelő tömítőanyagot használsz a csavarokra, az nem működik? Ez a gyártói előírás is a lègtöm9rsèg miatt.
Én nem tudom elképzelni, hogy belülről hogyan lehet egy falat úgy lezárni bármilyen fóliával, hogy ott ne legyen pára. A belső falakon kidifundál. Adott esetben a födémen, padlón, vakolaton, festéken... Konkrétan belülről be kéne zacskózni az összes helyiséget nyílászáróig. Szerintem nincs olyan elvetemült ember aki ezt megcsinálja.
Egy nejlonzacskóban akarsz élni? Kellemetlen undorító klíma van az összes párazárózott házban. Mert ahol fólia van onnan elmenni sem tud a pára. Szerintem a párazáró fólia egy egetrengető baromság.
@viktormolnar
Én ugyan ezt vallom az egyon hàjpolt vizfóliàzàsról a fürdőszobàkban,még senki nem tudott meggyőzni eme anyag fontossàgàról,csak egy pénztàrca sovànyìtó tényező!
Bennmaradó polisztirolzsalus (ICF) épületnél akkor te elbontanád a belső szigetelést, miután megkötött a beton?
ICF rendszernél a külső oldali EPS miatt (ami lényegesen vastagabb, mint a belső oldali) nem jelentkezik a teherhordó szerkezet áthűlésé és így páralecsapódás sem.
@@hequilahun6700 köszi! azért is kérdeztem, mert pár magyar fórumon beszélgettek erről, és kb. fele-fele arányban volt, aki leszedte vs. aki nem.
@@csehszlovakze én ICF házban élek 2 éve, nincs leszedve a belsőoldali hőszigetelés. Nincs vele semmi problémám (kivéve hogy körülményesebb bármit, ami nehezebb, felfúrni a falra). Illetve ami sajátosság, hogy a teherhordó beton rohadt lassan szárad ki, mert nagyon kicsi felületen tud párologni belőle a víz.
@@hequilahun6700 köszi!
Jézusom! Az úr mindent elmondott a falak belső hőszigeteléséről, amit a 90-es évekig tudni lehetett erről.
1 hónapja szigeteltem belülről ytong multiporral. Ez egy ásványi hőszigetelő anyag kifejezetten belső szigetelésre.
Nem hittem a hőszigetelő festékben, de az is működő képes, de nem minden felületen.
A válaszfalak meg a szomszéd falának hőhidasodását a multipor sem oldja meg.
Amikor egy társasház mondjuk 6-10-12 család,ahol azért ismerik az emberek egymást,nem képesek össze dobni a pénzt,össze fogni a SAJÁT jólétükért,akkor ők ne csodálkozzanak azon ahol az ország tart. :-(
A 6-10-12 család jellemzően azért nem lakik házban, mert nincsen rá pénzük. Az átlag magyar valóság az, hogy kenyérre sincs lassan, nemhogy hőszigetelésre, szakemberrel.
@@Adamyno Hagyjuk már ezt a "nincs pénze" dumát. Kocsival hurcolják a gyereket a 2-300m-re lévő iskolába, oviba. Nyaralásra a tengerparton is futja. 10 év alatt a forgalomba lévő autók száma megduplázódott úgy, hogy elvileg fogy a magyar és egy részük külföldre ment. Cigire, piára is futja, mert hát a dohány boltok nem sírnak, hogy csődközelben vannak. Nem mindenki él azért panelban, mert nem lenne pénze családi házra. Kisvárosok kényelme a panel, még vidékről a bejárás, középiskola,, kórház komolyabb feladat, mint egy busz 5-10 perc és ott vagy. Vagy a villanyautó támogatás. Napok alatt elfogyott a keret, olyan autókra amik 10+milla.
egy 10emeletesben szintenként/lépcsőház lakik 8-10 család .
@@steve_videoNem a db szám volt a lényeg,hanem,hogy még kisebb lakóközösségekben is van mindig legalább egy köcsög,aki csak azért is keresztbe húzza a felújításokat,stb...ami amúgy neki is jó lenne,jelen esetben egy külső burkolás.
@@buherator9871 persze, de 6-12 cslád még mindig könnyebben meg tud egyezni mint 60-80
ès falipanelt ilyen öntapadost lehet felrakni panelban beton falra?
Lehet. Lesz alatta jó sok penész.
@@janika36987 szaki azt mondta elvileg lehet.
Hát igen, a fizikát nem lehet megerőszakolni, az természettudomány, ezt a pára is tudja, csak a belülről szigetelők nem. Ők szeretnek szopni.
Én csak egy falat szeretnék belülről szigetelni. Nem komplett szigetelést csinálnék. Az oka az ennél a falnál hogy az kívülről egy nagyon szépen megcsinált terméskő fal amit nagyon mem szeretnék kívülről elbaszni egy szigeteléssel. Kár lenne a házért. Így itt ezen a falon nem marad más lehetőség mint belülről szigetelni. Ráadásul az a fal pont rosszabb szigetelő mint a többi tégla fal. Még majd az is kérdés hogy mivel. Lehet hogy xps lesz a nyerő. És fogas glettvassal fogom kenni. Szinte telibe lesz a ragasztó hogy nenagyon legyen mögötte hely pára lecsapódásnak. Aztán majd lesz ami lesz
Lehet, természetesen
Egy-egy falat szigetelni ertelmetlen, hőhid miatt. Az egesz feluletet (mennyezetet is) szigetelni kell. Ez egy foliasatrat eredmenyez! Egy szellozteto rendszer kellene hozza. Nem hinnem, hogy ez egy okos megoldas lenne! A szigetelesen folyna vegig a sok viz a paratartalom miatt!
Mindent lehet....
Mivel a leírt problematika nálunk is fennáll, képbe jött a Multipor. Azt is helyre tudnád rakni? Mert előbb többször elhangzik, hogy "semmiképp ne szigeteljetek belülről", kicsit lejjebb ezt aztán arra módosítottad, hogy: "nem azt mondtam hogy semmivel nem lehet szigetelni belülről".
Jó lenne tisztán látni a témában.
Akkor bonthatom vissza egy nagy szobányit sajnos már felkerült 2017 ben beéülről.vegyes falazatu vályog 😮😪
Az csúnyán nézhet ki mögötte
Szia Imi. Azon gondolkodtam hogyha a belső oldali falszigetelés nem jó(nyílvánvaló okokból) akkor hogy lehet az hogy a padlószigeteléseknél nincs ilyen gond? Pl újépítésű házaknál!! Azért mert a padló nem tud annyira áthűlni mint a fal? vagy azért merrt ilyenkor a szigetelésre megy még ajzat beton? Vagy más oka van? Üdv
Azért, mert nem tud harmatpont alá hülni az aljzat.
@@krisztianhorvath3866 Köszönöm Szépen!
Ott is több réteg van. Ha jól láttam, a szigetelés felett és alatt is van fólia, utána a szerelőbeton és igazából ha arra kerül mondjuk melegburkolat, akkor kb. az a legjobb. Segít ott is a párazárás. Sőt, manapság arra is figyelnek, hogy a talajsugárzás ellen is védett legyen a belső tér.
Köszönöm Szépen!@@Adamyno
kiveve a padlot es a plafont, egyebkent jol vagy?
"úgyis eladod"😅😅😅😅😅
Multiporral lehet szigetelni belülröl!
Nálunk. Kívűlről 20 centi esp, 38 as tégla fal, 3 centi kőzet gyapott és gipazkarton. Nem hinném hogy baj lesz a belső szigetelésből.
Annak a 3 cm-nek a vállalkozó bevételbővítésén kívül nem sok értelme volt :)
A 38-as tégla + 20 cm hőszig már a mai szigorú követelményeket is simán teljesíti. De az igaz, hogy ilyen jól szigetelt falnál minimális az esély, hogy a fal belső oldalán legyen páralecsapódás.
Az a belső gipszkarton nem szigetelés, csak arra jó, hogy nem kellett belülről bevakolni, és így egyenes a fal.