Belül hőszigetelni? Nem szabad, de így mégis lehet! A társasház nem hőszigetel, a lakó fázik, de ..

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 фев 2025
  • Egy téglafalazatú saroklakásban fáztak, penészes a fal, a lakók viszont nem akarják az épületet lehőszigetelni. (ez még egy régi felvétel, mikrofon nélkül) Mi legyen? A fiatalok a meleghez szoktak, de itt bizony fázni fognak. A megoldás a XELLA pórusbetonja, a MULTIPOR lap. Olyasmi, mint egy szivacs, de sokkal keményebb. Ugyanakkor az Ytongnál könnyebb, és a pórosok kiadják nyáron a belészorult párát. A folytatásról is lesznek képek, hogy a falburkolat épül.

Комментарии • 254

  • @gyuribacsi6503
    @gyuribacsi6503 3 года назад +29

    Igen ez a multipor nagy segítség a szélső panellakások lakóinak,ill minden ilyen élethelyzetben lévőnek!A Szakszerű beépítés elengedhetetlen!Köszönet a videóért.

    • @gyuribacsi6503
      @gyuribacsi6503 3 года назад +1

      @100 films present ha diszperzittel festesz,ill gipszes gletett használsz akkor esélyes szerintem.

    • @Mr.Mengele
      @Mr.Mengele 3 года назад

      @100 films present Szarabb az Ytong-nál,dicsérik mert kell a reklám .....

    • @gaborszabo7392
      @gaborszabo7392 2 года назад

      Az Xps lapok azok jók még megoldásnak?

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 2 года назад

      @@Mr.Mengele Értel te ehhez?

    • @vagyokaki3390
      @vagyokaki3390 Год назад +1

      @@gaborszabo7392 Erre nem jók mert nem porózusak mint a Multipor.

  • @tibordavid6716
    @tibordavid6716 3 года назад +3

    Jó videó és remek , igazán hasznos ötlet.
    Aki kételkedne az keressen rá erre a cikkre cím szerint :"Multipor belső oldali hőszigetelés feltárása 15 év elteltével"

    • @ferenckovacs
      @ferenckovacs 3 года назад

      Multipor feltàràsa 15 év múlva

  • @ferenctakacs4723
    @ferenctakacs4723 3 года назад +13

    Multipor szuper szigetelő en az egész hazám külső falának összes belso oldalát 5 cm multiporral szigeteltem. Óriási a változás, mindenkinek ajánlom

  • @ervinlaszlohorvath3330
    @ervinlaszlohorvath3330 Год назад +4

    Érdekes volt megnézni, én eddig csak a polisztirol habb lapokat ismertem.
    Ez a probléma nagyon sok lakást érint. Budapest belvárosában a régen épült házak mind ilyenek, és a földszinti lakások pedig nedvesednek, mert az ősrégi szigetelés vagy nem is volt, vagy már szétmálott, a pesti oldal talaja kavicsos-agyagos, a talajvíz szintje a Duna vízszintjétől függő évszakos ingadozást mutat.
    A falak általában 50-60 centi vastagok ezekben a házakban, de tömör tégla. A házak nagy része úgynevezett "városképi jelentőségű" vagy egy kis részük műemlék, tehát kívülről akkor se lenne szabad hozzányúlni (a nagyon tagolt külső felület miatt gyakorlatilag nem is lehetne) ha a lakók (nagy részük idős, alacsony jövedelmű, lex@rja) meg is szavaznák a lakásonként sokmillióba kerülő külső szigetelést. Marad tehát a fűtés és esetleg a belső szigetelés.
    A videóban látható Ytong blokkok VASTAGOK. Nem hiszem, hogy az alkalmazásukkal járó alapterület-csökkenést sokan felvállalják. Meg a régi, bizonyos stílust is képviselő lakásokban a nyílászárók sok helyen meglehetősen cikornyás fa-költemények. Valóságos faszobrászati műalkotások, amikhez nem tudom, hogyan lehet hozzáilleszteni a kb. 6-8 centi vastag hőszigetelő elemeket.
    Nem tudom, mi a megoldás ezekre a lakásokra. Gyanítom, hogy nincs.

    • @vagyokaki3390
      @vagyokaki3390 Год назад

      Sztem olvass utána, erre a porolémára ez az egyetlen hatásos megoldás! Amúgy meg 4cm vastag nem 6-8!

  • @tesokattila
    @tesokattila 6 дней назад

    Kedves Szakiellenőr!
    Én egy régi téglás pincét szeretnék belülről szigetelni. Két kőműves mester is azt mondta nekem, hogy vízzáró vakolat után 3 as lábazati xps és dűbel. Aztán hálózni ragasztóval glett és jöhet is a szín. Valóban működhet ez így? A cél, hogy Esztétikailag pöpec legyen a pince🙂 persze jól is funkcionáljon 😊 válaszát előre is köszönöm

  • @viktordavid4536
    @viktordavid4536 2 года назад +2

    köszönöm a videót én is épp ilyen problémával találtam szemben magam és számomra is tanulságos volt a videó

  • @MZperX-h8r
    @MZperX-h8r Год назад +4

    Kedves SzakiEllenőr - mindig élvezettel nézem, majd olvasom az anyagait. Érdemes lenne egy összefoglaló kommentet írni a megjegyzésekben feltett kérdéseket és válaszokat összegyűjtve. Nem vagyok szakember, viszont érdekel hogyan lehetne elkerülni a hibákat, és igen nehéz a kérdéseimre a jó válaszokat kigyűjtenem ezekből, hiszen nem tudom elválasztani a jó megoldásokat a rosszaktól.

  • @szabodavid85
    @szabodavid85 2 года назад +7

    Ahol lakunk jelenleg, az egy 1969 környékén épült 4 emeletes kocka, amikor belefogtunk a felújításába, megszereztük az alaprajzot, amin már akkor szerepelt a 4cm habkő, be is volt rajzolva, rá is volt írva, és mégis amikor a kérdéses falakon a horonymarást végeztük, csak téglát találtunk. a miénk egy saroklakás a 4. emeleten, aminek így 2 oldala és a födém már nem találkozik lakással, így ahol lehet ott hőhíd van, így penész is. Kár, hogy annó kilopták belőle...

  • @Robic2ek
    @Robic2ek 3 года назад +12

    Ennek az utóéletéről kérhetünk még videókat?

  • @ferencferenc2689
    @ferencferenc2689 Год назад +1

    Üdv mindenkinek! Egy kérdésem lenne a videó kapcsán :
    Adott egy irodakontener, elvileg szigetelt minimálisan (szendvicspanel) milyen szigetelést javasoltok rá? Esetleg kívülről eps el? Vagy láttam különböző belső hőszigetelő lapokat. Elég egyedi dolog mert ugye kívül fém az anyag, belül festett fa. Elég lassú a felfűtése és gyorsan kihűl ezért szeretném pluszban szigetelni ha lehet. Köszönöm a tanácsokat, válaszokat.

  • @michalkiss4871
    @michalkiss4871 Год назад +1

    Jó napot. Lenne egy kérdésem. Családi ház sarok részén lévő vasbeton oszlopot szabad e körbeszigetelni? Az oszlopnál fut össze két nagyméretű ablak , egymáshoz képest 90fokos szögben. Az oszlop 30x30 centis, kivülről 8centis hungarocell, belül pedig 2centis styrodur van rajta. Az oszlop a ház déli oldalán található.

  • @Enkeli344
    @Enkeli344 3 года назад +2

    Hőhíd vagy minek hívják hőhidas mikor lesz és hol egy épület vagy szoba? Mit csinálnak rosszul és hol, hogy emiatt hőhidas lesz és penészes esetleg a fal? Ha jól sejtem pl ablakok tetejénél kell valamire vigyázni, ahol a beton áthidaló van?

    • @Enkeli344
      @Enkeli344 3 года назад

      hu.wikipedia.org/wiki/H%C5%91h%C3%ADd közben wikipédián találtam rá egy elég felfogható és szerintem jó magyarázatot.

  • @tamasmolnar390
    @tamasmolnar390 2 года назад +2

    Kedves Péter! Párazáró fólia felhelyezése a fütött oldalon nem oldaná meg a problémát? Több külföldi (főleg angol) oldalon láttam, hogy már gyári "gipszkarton-párazárófólia-PIR" lemezek vannak, illetve "darabokból" is összeállítják a helyszínen őket.

  • @csicselyadam
    @csicselyadam 3 года назад +6

    Az Ytong videójában láttam, hogy a mennyezetre is befordították egy lap szélességben. Kérdésem lenne, hogy ezt mennyezeten teljes felületen is lehet-e alkalmazni (felső szint, zárófödém), illetve gipszkartonnal burkolni lehet-e a falakat, üveghálós vakolás helyett? "Nyers" vasbeton panelra menne.

    • @csicselyadam
      @csicselyadam 3 года назад

      @100 films present Nos, a gipszkartonos burkolásnak, több pozitív indokát látom. 1, ez a szigetelő is elég könnyen deformálható mint minden más is, amit szerintem beltérben jobban meg tud védeni a mechanikai behatásoktól egy réteg gipszkarton, mint egy réteg üvegszálas hálóval erősített ragasztó. 2. egyszerűbb és könnyebben kivitelezhető mint a vakolat, akár általam, akár egy szaki által, márha találok mostanság, legyen az a kompetens, vagy inkompetens kategóriából. (2,5 bár nem számoltam még utána, nem kizárt hogy egy réteg 8-10 mm-es gipszkarton glettelve olcsóbb. Viszont a páraáteresztő képességeivel nem vagyok tisztában a gipszkartonnak.

    • @Mr.Mengele
      @Mr.Mengele 3 года назад

      Ha úgy akarod h a nyakadba hulljon akkor felrakhatod,én azt ajánlom ne rakd fel .....

    • @nevemnincsen4794
      @nevemnincsen4794 11 месяцев назад

      Végül mi lett megoldás? engem is érdekelne a tapasztalatod köszi :)

    • @csicselyadam
      @csicselyadam 11 месяцев назад

      @@nevemnincsen4794 Nem lett leszigetelve. Leméreteztem a lakást szigeteléssel és anélkül. Az anyag bekerülés olyan magas volt a megtakarításhoz képest, hogy nem érte meg a beruházást. Ha jól emlékszek olyan 4,5 kW volt szigetelés nélkül és talán 3,5 kW körül szigeteléssel. Százalékosan nem rossz adat, de mivel a kiindulás sem magas így olyan csekély lett volna a fűtési megtakarítás hogy emlékeim szerint több mint 20 év lett volna mire visszahozza a befektetést. Azóta kiderült hogy nem is vasbeton az épület hanem, valami 2 cm beton jellegű anyagot követően üreges tégla. így viszont a számoltnál is kevesebb lett volna hőigény, még kisebb a megtakarítás és még hosszabb a megtérülés.

  • @SzaboZsuzsanna-gm4dw
    @SzaboZsuzsanna-gm4dw 2 года назад +2

    Kedves Rezsnyák Péter!
    Régi tégla társasházban lakom, sarok lakásban, de a külső szigetelés több okból nem megoldható.
    A belső szigetelésen gondolkodok (több másik felújítást is tervezünk), de a lakásban Gerébtokos ablakok vannak, aminél a belső falon a padlótól plafonig ér a fa keret.
    Ezt a keretet szeretném megtartani, de nem tudom, mi történne, ha mellette a falra multipor lapos szigetelést tennék. Hol csapódna ki a pára? Elkezdene penészedni a fa és a multipor lap találkozásánál?

  • @zsoltorosz1272
    @zsoltorosz1272 3 года назад +43

    Fontos odafigyelni arra ,hogy glettelni festeni is csak páraáteresztő anyaggal illik! Meszes glett,mészfesték,szilikát festék ,esetleg szilikon festék .
    Műanyag (diszperziós alapozó, vagy festék )közbeiktatása hazavágja a páraáteresztő képességét!

  • @krisszalai
    @krisszalai Год назад +3

    Most készítek egy ilyen szigetelést, a 20kg saját zsák amivel ragasztani kell és vakolni 14ezer, a 6cm lap ára 2400 körül van/db! Sok munka van vele, de az anyag könnyen megmunkálható.

  • @MociProgrammer
    @MociProgrammer Год назад

    Vannak ezek a injektáló habarcs/krém, ki hogy nevezi, én erre lennék kíváncsi, hogy ez mennyire működik, mert ezen a csatornán még nem láttam ilyet és sok helyen mondják, hogy beválik, hatásos a módszer. Egyszerű, gyors és nincs kockázat (fal repedés, stb..) ja és még olcsó is. Kérdés, még az is, hogy az egészségre lehet-e káros?
    Igen ez most a vizes fal láttán jutott eszembe :D

  • @hequilahun6700
    @hequilahun6700 3 года назад +5

    Kedves Péter! Több szakfórumon olvastam, hogy belső hőszigetelés esetén a páraáteresztés csak az egyik probléma. A nagyobbik gond az, hogy a belső hőszigetelés hatására a harmatpont a fal szerkezetébe fog esni, és ott a kicsapódó pára megfagy, ezzel károsítja a fal szerkezetét. Erről mi a véleménye?

    • @maestrohun
      @maestrohun 3 года назад +1

      Erről én is olvastam. Végül is ha ez a multipor felveszi a párát és szépen lassan kiadja, akkor lehet nem csapódik ki a falon belül a pára. csak hát ezt ki ígéri meg. Biztos az sem mindegy, hogy milyen vastag multipor belső szigetelést alakítunk ki.
      Tuti nem csinálnám meg előzetes számítások nélkül és utólagosan is ellenőriztetném szakemberrel. (pl. fal nedvesség) Mert ha szar, akkor nem csak nekem okoz kárt, hanem a társasháznak és ott lebeghet a fejem felett a kártérítés lehetősége.
      De az is lehet, hogy multiporos szigetelésnél sem árt egy rendszer, ami szabályozza a párát.
      Úgyhogy 1 szó mint száz, szerintem a legfontosabb ilyen esetben a penészedés elkerülésére ELŐSZÖR egy gépesített szellőztetés vagy páramentesítő. Ez utóbbi szerintem jobb, mert nem kell szétfaragni a lakást drága hővisszanyerős szellőztetéssel.
      Ezen felül pedig csak a teljes társasház szigetelése lenne a jó megoldás.

    • @borianm
      @borianm 3 года назад

      Ha jól emlékszem, az Ytong is csak vészmegoldásként ajánlja, ők is a külső szigetelést preferálják.

    • @gabber01
      @gabber01 2 года назад +3

      @@maestrohun én azt nem értem igazából, hogy jó-jó, felveszi a nedvességet, párát, de mikor adja azt le? Nyáron? Mert ugye azért veszi fel a nedvességet, hiszen párás a levegő, tehát ekkor csak felvenni tudja, leadni nem ha állandóan nagyon párás a levegő.

    • @leventedavid7400
      @leventedavid7400 Год назад

      Ahogy írtad, nyáron adja le.

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      Hát nekem volt hogy a belső fal felületére ráfagyott a pára. Na annál tuti jobb bármi 🤣 de egy normál téglafalnál is a falazaton belül van a fagyhatár. A párát meg ez a porózus szigetelés visszavezeti a kapilláris hatással a felületre ahol elpárolog, így kihúzza a falból a hideg felé törekvő nedvességet.

  • @gaborfotos6121
    @gaborfotos6121 Месяц назад

    panelbe lakunk (sarki lakás 3.emelet). sarki szoba fala borzalmasan hideg, lakhatatlan, jéghideg a fal -főleg a sarokba fugáknál- , de penész nincs valami érthetetlen okból. panelfalra lehetne használni ezt a multipor lapot? azt értem hogy a vizet felszívja, és belső oldalon elpárologhat, de mi van a szigetelőlap-panelfal találkozásnál? a meleget is átengedi a fal felé? mert ha a meleget teljesen elzárja a panelfal felé, az egész panelfal mínusz fok alá hűlhet folyamatosan, ami sztem tönkreteheti a szendvicspanelt, de az is kérdéses mi lesz a paneltömbök találkozásánál, ha az egyik melegebb? valakinek van hosszabb távú tapasztalata (pl szomszédokkal is) rendbe van ez??

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 2 года назад

    Udvozlom peter úr olyan kerdesem lenne munkahelyen felujitas van padlásterbe mi meg alata menn y ire szabajos hogy egesznap halgatni kel a vesogepet e.elett itt ott hulik le a vakolat a nyakunkba mi a te endô ja es fulra bwtonozni fognakfeletunk ugy hogy nemlesz ki ůritve ?

  • @gergonagy7389
    @gergonagy7389 3 года назад +2

    Nagyon hasznos tanács és jó videó.Köszönjük

  • @Sanyi1978
    @Sanyi1978 3 года назад +7

    Én is szeretnék északi külső falú szobát ilyen módon szigetelni. Jó lenne folytatás.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +17

      Megígérem, lesz!

    • @Sanyi1978
      @Sanyi1978 3 года назад +2

      @@SzakiEllenor Előre is köszönöm!

    • @expamandro
      @expamandro Год назад +3

      1 év alatt nem lett folytatás ha jól láttam.

  • @istvansebestyen5016
    @istvansebestyen5016 7 месяцев назад

    A padló szigetelése is megtörténik? Én egy hasonló falusi házban két réteg betont készítettem és az alsó szintre bitumenes kenésbe vastag fóliát fektettem, amit a fal aljától levert vakolat alá a tiszta téglákra rögzítettem. A hajópadló új párnafáit a felső réteg betonba fektettem, bekezelve.

  • @attila2754
    @attila2754 Год назад

    Üdvözlöm ! Tanácsot szeretnék kérni. Fa födémnél (stukatúros mennyezet) érdemesebb belülről (alulról) párazáró módon hőszigetelni vagy nem ? Akár xps-el, polisztirol lapokkal. A fürdőszoba plafonját szeretném szigetelni, nekem a logikám azt mondja, hogy a fa szerkezethez így nem juthat pára lentről. A fenti esetleges kicsapódást pedig gátolja a beépítetlen padlás természetes szellőzése.

    • @attilamarki5757
      @attilamarki5757 Год назад

      páratechnikai méretezést kell csinálni a tervezett rétegrendre és abból kiderül mi hol fog lecsapódni ( esetleg később károsodni a víztől)

  • @kutyala
    @kutyala 2 года назад

    Üdvözlöm, végigböngésztem a kommenteket, elbizonytalanodtam. Arra a felvetésre, hogy nem szabad belülről szigetelni, amíg nincs külső szigetelés, igennel felelt. A videó pont arról szól, hogy nem lehet kívülről szigetelni, ahogy nálam sem. Nem teljesen értem... azt csak zárójelben nem értem, hogy ha lehet kívülről szigetelni, miért kellene belülről is. Köszönöm a válaszát!

  • @jozsefszimilko4662
    @jozsefszimilko4662 3 года назад +2

    Kedves Péter! Vályog ház végén van egy kiszoba, tégla fal, majd egy kamra, aztán megint fal. A kis szobába hideg érzetünk, van, goldolom a téglafal ki huzza a meleget! a kamrába 10 C van! Ez a módszer jo lenne szigetelni? es melyik oldalon? Köszönöm a választ! Vagy mit tudnál javasolni?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +10

      Hideg oldalon bármi jó lehet, belső meleg oldalon Multipor. A fő szabály, ha lehet, a hideg felől hőszigetelünk, hiszen a kabátot is felvesszük, és nem MEGESSZÜK!

    • @jozsefszimilko4662
      @jozsefszimilko4662 3 года назад

      @@SzakiEllenor Hideg oldalra milyen szigetelőt ajálanál ?

    • @xsugix1
      @xsugix1 3 года назад +5

      @@SzakiEllenor ..de a pálinkát meg nem öntjük az arcunkra.. 😀 (muszáj volt.. 😁)..

    • @kamarton
      @kamarton 3 года назад

      @@xsugix1 a pálinkának nagyon jó a hővezetése, ezért belsőleg használjuk :)

    • @ViLLaMVaDaS2
      @ViLLaMVaDaS2 3 года назад +1

      @@jozsefszimilko4662 EPS bőven elég. 15-20 centi, vagy amit a pénztárca enged.

  • @pjotr3374
    @pjotr3374 3 года назад +2

    Egy 100 éves házban, stukator mennyezet van, felette padlás, de az nem az enyém, ott nem szigetelhetek, már rengeteg oldalt megnéztem, hogy mivel milyen rétegrendben kéne szigetleni, de nem lettem okosabb.... Persze lattam minden csoda mennyezeti szigetelést, amit a gyártó agyon dícsér, de nem lettem okosabb. Azt hiszem marad a kőzetgyapot, párazáró, gipszkarton.

    • @gabus1956
      @gabus1956 2 года назад

      Nálam bevált
      1938-as épulet 4.emeletén
      Sőt a szomszédok felé az oldalfalat még Habito hő és hangszigetelő rendszerrel is kiegészítettem

  • @imrekoreny9355
    @imrekoreny9355 3 года назад +12

    Én 15 éve a panel lakásomat XPS-el szigeteltem belülről. Telibe ragasztva, ragasztójával glettelve. Már eladtam, de azóta voltam párszor a lakásban, semmi baja azóta se. Mondjuk a panel mindig is nagyon száraz volt, soha sehol nem volt penész.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +2

      Ez mondjuk egy határeset, befelé nehezen megy a pára. De ki sem nagyon jön!

    • @imrekoreny9355
      @imrekoreny9355 3 года назад

      Igen, más mint egy ilyen régi tégla szerkezet.

    • @balintgere7225
      @balintgere7225 3 года назад +13

      Szia majd annak lesz meglepetès aki leszedi az XPS -t

    • @odonlukacs1706
      @odonlukacs1706 3 года назад +2

      Mi a vélemenyetek arról ha kivül 10 cm xps es belül 3cm xps szigetelés kerül a falra?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +5

      @@odonlukacs1706 kitolsz magaddal! A

  • @ÉvaRózsahegyi-f7m
    @ÉvaRózsahegyi-f7m 10 месяцев назад

    Paneltársasház kivülről nem szigetelhető.Sarok lakás és a szabad falak szobái hüvősebbek,kicsit húznak.Multipor belül mehet rá?Radiátorok és a fal között nincs 5cm távolság,akkor kihagyható ez a terület?

  • @gyorgynemeth4484
    @gyorgynemeth4484 Месяц назад

    Azért lenne egy fogadásom, hogy a valahai enyves festékre rágletteltek valami korszerű glettel és lefestették párszor diszperziós festékkel. Ez így klasszul be tud penészedni.
    Ugyanakkor ezek a belső hőszigetelesek oda vezetnek, főleg a nedves falak esetében, hogyha visszatérnek (ha visszatérnek valaha) a kemény telek, komoly fagykárok keletkeznek a külső falakban, kb mint régebben a vizesedő épületek lábazatában. De így legalább van valami érv a globális felmelegedés folytatása mellett is.

  • @rolandparai2964
    @rolandparai2964 3 года назад +1

    Szilikát falazattal ellátott ház hasonlo problémákkal (vizesedes, penész) küzd. Vajon ott is működhet ez a tech?Kívülről nincs szigetelve a haz bar lehetne...melyik megoldás lenne jobb, olcsóbb?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      mindíg a külső az első. a második a belső.

    • @BoBBoBoBoB84
      @BoBBoBoBoB84 3 года назад +1

      Először a vizesedés okát kell feltárni, megszüntetni. Aztán a falazatból is kiűzni a nedvességet hogy be ne zárd. Külső szigetelés lenne a fő illetve a födém.
      Nem írtad mikori építés a ház. A régebbi 1980-90 szilikátokkal vólt bajom. (A gyártó nem szárította ki rendesen). Általában a vizesblokkok környére a probléma. Fürdőt érdemes alaposan ellátni vízzárással.

    • @rolandparai2964
      @rolandparai2964 3 года назад

      @@BoBBoBoBoB84 köszönöm! Igen, a ház 70 es évek közepe/vége felé épült. A födém rendben van, onnan nem ázik. Fűtésszezonban nagyobb a vizesedéd uh én páralecsapódásra gyanakszom, vagy a fal szívja a vizet az alapról? Magasított termés kőalapon fekszeneke a falak. Véleményem szerint 0 vízzáró szigeteléssel.

  • @sel111
    @sel111 3 года назад +3

    Hasonló tulajdonságai vannak páratechnikailag , hőszigetelésben , suólyban és éghetőségben a "kenderbetonnak" viszont az CO2 negatív , és egyszerűen újrafelhasználható talajjavító anyagként.

  • @sandorvass6051
    @sandorvass6051 4 месяца назад

    Kedves Péter! Poliszirol dekor álmennyezetlapot szeretnék feltenni felülről üveggyapottal szigetelt födém alatti mennyezetre! Mi a véleményed?

  • @gyulafejer6237
    @gyulafejer6237 3 года назад +1

    Vajon vályogházhoz is jó? (A kocsibeálló miatt egyetlenegy centis hőszigetelésre sincsen lehetőség a fal külső felén.)

  • @belakovacs3154
    @belakovacs3154 Год назад

    Helló! Belső hangszigeteléshez mit ajánl? Ami meg is fizethető. Köszönöm! Köszi a videót! Jól jött!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Hat ez egy nehéz téma! Milyen eredetű a zaj?

    • @belakovacs3154
      @belakovacs3154 Год назад

      ​@@SzakiEllenornincs zaj. Csak leválasztott pesti bérlakás és egyetlen sor téglával van leválasztva a lakás. N.sojat nem költenék rá, de azért legyen értelme. Köszönöm!

  • @rometpony
    @rometpony 3 года назад +1

    Kedves Péter, ilyen esetben az nem okozhat problémát, hogy a belső oldali hőszigetelés miatt a külső fal hőmérséklete akár fagypont alá is csökkenhet?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Annyit ez nem tud hőszigetelni

  • @ÉvaRózsahegyi-f7m
    @ÉvaRózsahegyi-f7m 10 месяцев назад

    A festett falra ráragasztható,vagy lekaparni kell?Beton fal.Ha fel van ragasztva , rögtön lehet légáteresztő festékkel festeni?

    • @kozgab1
      @kozgab1 4 месяца назад

      Alatta is páraáteresztőnek kell lennie, azaz nem lehet gipszes glett, vakolat és diszperzites festés a falon.
      Nekem is ez a fájó pont, csiszolhatok pár réteget lefelé, mindemellett a fal külső oldalát papír szerint impregnálni kéne

    • @gaborfotos6121
      @gaborfotos6121 Месяц назад

      @@kozgab1 "fal külső oldalát papír szerint impregnálni kéne" ez mit jelent?? panelbe lakom, sarki lakás, borzasztó hideg a fal, belül még értem, hogy lekaparni mindent, felragasztani a multipor lapot, de mire gondolsz a külső oldalról(impregnálni?) kívülről a betonfalat? 3.on lakom

    • @kozgab1
      @kozgab1 Месяц назад

      @@gaborfotos6121 Attól még papír szerint kell, mert kívülről is kaphat vizet a fal, vizesedhet. Nekem is ez a bajom, emeleti szobát szigetelném, csapóeső ellen kívül kéne védenem, ha ezt is megoldom már nagyon nem éri meg belül szigetelnem

  • @danielduban9696
    @danielduban9696 3 года назад +1

    Ez Székesfehérvár Repülőtér út?😀

  • @firkafirkus8217
    @firkafirkus8217 2 года назад +3

    Külső szigetelest magunknak nem tudtuk volna kivitelezni, de evvel a belsőt simán + ablakcsere. Szellőztetni es fűteni sem art. Megvagyok vele elgedve, teljesen megszűnt a peneszesedés. Teljes lap ragasztózva lett a hozzá való ragasztóval. Nagyon jó dolog, véletlenül talaltunk rá de mai nepig nem bantuk meg.

    • @istvangellen1912
      @istvangellen1912 2 года назад +1

      Belűlröl szig.10 cm eps aztán gipszkarton rá,főgasgletvassal telibe ragasztva Az egy nagy tévhit hogy belűlröl nem jó.

  • @istvansebestyen5016
    @istvansebestyen5016 Год назад +3

    A multipor ára közel duplájára nőtt egy év alatt. A 60X40X10 és 1600 Ft körül volt 2021-ben, ma 3000 alatt sehol nincs. De valóban minőségi termék.

  • @gyurkesz
    @gyurkesz 3 года назад +2

    Ha egy családi ház egyetlen fala nem enged megfelelő méretű hószigetelést (5cm kocsibeálló miatt), de a többi felveszi a 20cm-t, akkor a vékonyszigetelt falra belülről ez megoldás lehet? Milyen vastagságban, hogy a sarkokon se legyen gond?

    • @TLJ84
      @TLJ84 3 года назад

      50mm, 75mm és 100mm -es típus is van. Nem teherhordó! Azonban megfelelő rögzítési technológiàval (a mögötte lévő falazatba) lehet rögzíteni nehezebb tárgyakat is.

    • @gyurkesz
      @gyurkesz 3 года назад

      @@TLJ84 értem, de nem ez volt a kérdés, hanem hőtechnikailag ki tudom vele egyenlíteni az 5 cm vékony polisztirol gyengeségét

    • @TLJ84
      @TLJ84 3 года назад +1

      Alapból mint fent is írják kívülről szigetelünk azonban ha más mód nincs ez is egy lehetőség. Azaz igen.

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 года назад

      nem és nem. Az 5cm vastagságból kell kihozni a maximumot(ha annyi fér csak el), a lehető legjobb lambda értékű szigetelést kell oda használni amit gyártanak és kész. 20cm szigetelésnek nincs túl sok értelme, egy adott vastagság felett soha nem térül meg a beruházás. Ha azt a pénzt megújulóba fekteted, a gépészetet fejleszted, akkor jobban jársz!!!

    • @gyurkesz
      @gyurkesz 2 года назад

      @@zerkovitzzoltan2182 Na, az biztos, hogy nem egy csónakban evezünk :) Inkább építek egy olyan házat, aminek a fűtéséhez elég egy gyertya, meg két nagytestű kutya, hogy belihegje, mint sem, hogy bonyolult gépészetet rakjak. Mondom ezt mérnökként, úgy, hogy láttam családi házat, 15 szivattyúval. Falfűtés-hűtés, vízteres kandalló, hőszivattyú, napelem, napkollektor, 5 tartály. Tán még az ásott kút vize is rá volt kötve. A holdra leszálltak százada akkora teljesítményű vezérléssel. Igazi mérnöki túlkapás. Persze komoly pénz van benne, van akire bármit rá lehet adni, ami sose térül meg. A honeywelles ember már családtagnak számított...

  • @zoliszegedi390
    @zoliszegedi390 Год назад

    Üdvözlöm,kérdésem lenne,adott egy családi ház,B30-as téglából építve,kívülről 5cm-es hungarocell szigetelés,akkor ezzel az anyaggal belülről lehetne szigetelni?Köszönöm válaszát,Üdvözlettel Zoltán

    • @gaborbakos7058
      @gaborbakos7058 Год назад

      5 cm polisztirol szigetelés egy vicc. Semmire se jó pénzkidobás, gratulálok az ötletgazdának.

  • @ferencnagy5502
    @ferencnagy5502 9 месяцев назад

    Nagyon jó lap. Mindaddig van is értelme, amíg szét nem vési a villanyszerelő

  • @balazsparizsa8843
    @balazsparizsa8843 3 года назад

    Kedves Péter. Mit gondol a polisztirol zsaluelemes(ICF) falazatokról? Ott 5 cm polisztirol szigetelés található a belső oldalon. Mennyire tartja jónak az ebből az anyagból épűlt falazatot?

  • @zoltanbalogh2173
    @zoltanbalogh2173 Год назад

    Vajon ezt lehet közvetlen vájog falra rakni?

  • @rolandkristaly3850
    @rolandkristaly3850 3 года назад +1

    A glettelès ès festèst milyen anyaggal lehet kivitelezni ez esetben?

    • @larixtom
      @larixtom 3 года назад

      csak is lélegző (páraáteresztő) feljebb írják is,,,

  • @heldera8908
    @heldera8908 3 года назад +2

    Kedves Péter! Nálunk a mennyezet lett leszigetelve belülről 10cm üveggyapottal ( családi ház),de nem lett párazáró fólia felrakva a gipszkarton és a gyapot közé. Ilyen esetben szabad kívül a padlást szigetelni 20-30cm kőzetgyapottal?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +3

      Nem csak hogy szabad, de kötelező! Ezzel az ún hőfokesés ismét helyre kerül, azaz a belső hőszigetelés felett melegebb lesz, a pára viszont megakad a még meleg mennyezeten! Tehát hajrá, hőszigetelni, de most kívül! (ez nálam egyébként bontás lenne! :-( )

    • @heldera8908
      @heldera8908 3 года назад

      @@SzakiEllenor Kedves Péter! A padlás szigetelésekor lehet/kell valamilyen párazáró fóliát ( reflex hőtükrös fólia) használni a kőzetgyapot táblák alá? Nem fog a pára kicsapódni, a belső szigetelést illetve a gipszkartont nem fogja eláztatni?

    • @karaulhun550
      @karaulhun550 2 года назад

      Szép napot !
      Némi dilemmába ütköztünk, és szeretnénk ha elmondaná erről az oromfalról a véleményét.
      A külső lyukacsos tégla mögött van egy 10cm-es ytong ( így kívánták megoldani a némileg instabil, köztes maltert és külső vakolást nélkülöző téglafal bajait) , aztán belülről 5cm kőzetgyapot.
      Terveznek külső hőszigetelést, valamikor.
      Igazából annyira igénytelenül lett rakva az ytong hogy most eléraknak gipszkartont és a vázat kitöltik. Megfelelő ez így?

    • @attilamarki5757
      @attilamarki5757 Год назад

      @@karaulhun550 valószínűleg nem

  • @zoltanvajasdi-nagy1880
    @zoltanvajasdi-nagy1880 3 года назад +6

    Miért nem lehet belülről szigetelni? Ez számomra új volt. Én az egyik szobát belülről szigeteltem. Kivilűl dísztégla van így csak belülről lehetett. 15 cm-es szigeteléssel előre gyártott gipszkartont tettem a falra. A gipszkarton és a szigetelő anyag közt gyárilag párazáró fólia van téve. Tökéletes. Ez három éve volt. Eltünt a penész és a pára lecsapódás.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +2

      Ha valóban parazaró a rétegrend, akkor jó lehet. De erre kevés az esély. Ha bejut a para, óriási kart és oeneszt képes okozni. Azaz önmagában nem lehet hőszigetelni, elengedhetetlen a szuper párazárás is!

    • @attilaselmeczi3332
      @attilaselmeczi3332 2 года назад

      Én azon agyalok hogy ha van egy hővisszanyerős szellőztető beépitve akkor a páratartalom nem lesz magas. A penészhez pára kell ,gondolom legalább 60% felett. A multiport telibe kell ragasztani hogy mőgőtte nem tudjon a felesleges pára lecsapodni ez a leirásában benne van. Szóval xps + szellőztető ebben az esetben? A beruházás drága tudom viszont állandó friss levegő plusz fütés megtakarítás

  • @mark-ty1yb
    @mark-ty1yb 2 года назад

    jónapot, panel lakás sarki szobája nagyon hideg nálunk. Gondolkodom, hogy legalább a szoba leghidegebb, utcára néző falát leszigetelni ezzel. pár kérdésem lenne: 1. ha az alattunk lévő öregasszony egyáltalán nem fűti ezt a szobát, az ő betonfala jéghideg, a miénk meg fűtve van egész nap, és lenne ez a szigetelés, lehet valami gond a 2 betonfal találkozásánál? (fugáknál pl)... 2. a szoba betonfala és a szigetelőelemek találkozásánal ahol össze van ragasztva, nem lehet hogy megáll a víz és a kettő közt penészedni kezd? ill most lett festve a szoba, arra rá lehet ezt ragasztani? vagy le kell kaparni a festéket betonig?.. és mikor kész van, le kell újra festeni ezeket a szigetelőtáblákat? köszi előre is a választ

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 года назад

      Semmi baj nem lenne . Az oreglany megfagy esetleg.

  • @frigyesvarga3726
    @frigyesvarga3726 2 года назад +1

    Régi törökbálinti ház 1780 körül épült.A ház alatt egykor kovácsműhely működött.Annak a mennyezete donga boltozat vagy poroszsüveg nem tudom eldönteni.Az egész műhely vakolt.A mennyezet is.Érdemes e a mennyezetre szigetelő anyagot ragasztani,hogy a felette levő lakás alul is hőszigetelt legyen?A lakás modern műanyag padlót kapott Alatta viszont talán salakbeton van.A salakbeton alatt nem tudom mi de jól tartja a műhely mennyezeti vakolatát.Az alulról szigetelés okozhat e penészedést a fenti padlózat alatt ha annak vannak fa szerkezeti elemei is?Az egész ház vegyesen részben helyben bányászott kőből, téglából, vályogtéglából épült.A padláson például a tűzfal csak vályogtéglából.A tető gerendázata vörösfenyő lehet többnyire faszegekkel rögzített.

  • @nunkay
    @nunkay 2 года назад

    Üdvözlöm!
    Ez a megoldás kőháznál is működhet?

  • @laszlokopacsi1194
    @laszlokopacsi1194 2 года назад

    Sziasztok! Impregnált gipszkartonos lakásnál is bent reked a pára ezek szerint? Vagy az át tudja ereszteni a párát valahogy? Köszi, ha válaszol valaki!

  • @zoltankomives5111
    @zoltankomives5111 3 года назад

    Tisztelt Péter! Azt szeretném megkérdezni, hogy kb 60 éves vályogházat nikecellel körbe szabad e szigetelni? Mi erre az előírás? Ha nem csak a lábazatot xps-sel? Köszönettel!

    • @zerkovitzzoltan2182
      @zerkovitzzoltan2182 2 года назад +1

      csak akkor tegyél rá polisztirolt ha a falazat vízszigetelését is megcsináltatod. Ez nagyon fontos. Egyébként kívülről ha szigetelni akarod, akkor kizárólag gyapottal érdemes és a ragasztás előtt az egész felületet alapozni kell, sok pénzbe fog kerülni.

    • @zoltankomives5111
      @zoltankomives5111 2 года назад

      @@zerkovitzzoltan2182 köszi!

    • @denagyok
      @denagyok Год назад

      A vályog és a polisztirol szigetelés sztem semmikor nem barátok.

  • @attilamarczin1573
    @attilamarczin1573 3 года назад

    Elnézést Péter, én 6 éve csináltam 3 szobát tetőtérben, polisztirolból és gipszkartonból és idén dolgoztam megint ott

    • @attilamarczin1573
      @attilamarczin1573 3 года назад

      és nem volt semmi baj!! Pedig az is penészes volt!! Ez a vége! Köszönöm a jó videókat!!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Kérdés, hogy alatta mi van? Ha spontán módon jól sikerült páratechnikailag is, jó lehet. De ahhoz nagyon nagy mázli kell. ennél 100x egyszerűbb a multipor.

  • @laszloangi3982
    @laszloangi3982 3 года назад

    Régi gerendás és deszkazott mennyezet lehet a padlás felől gyapotozni vagy más úton szigetelni?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Hideg oldalról lehet hőszigetelni

    • @laszloangi3982
      @laszloangi3982 3 года назад

      @@SzakiEllenor köszönöm segítségét

  • @tamaspacso9899
    @tamaspacso9899 Год назад

    Ilyenben hogyan alakítasz ki konnektor süllyesztést?

    • @kozgab1
      @kozgab1 4 месяца назад

      Nézzél meg gyári videót, ott mutatják, dobozkiemelőt kell használni és úgy megoldható

    • @tamaspacso9899
      @tamaspacso9899 4 месяца назад

      @@kozgab1 Megtaláltam én is végül. De addigra úgy döntöttem, hogy elforgatom az összes konnektort arról a falról, és áttörésmentes felületet csinálok. De köszi azért, hogy jelezted! 🙂

    • @kozgab1
      @kozgab1 4 месяца назад

      ​@@tamaspacso9899akkor kicsit elkéstem xd én most tervezek valamit csinálni kieső szobákba. Külső szigetelés kB sose lenne jó nálunk, így azt elvetettük (ára sose jönne vissza kB). Emeletenként előszobában egy-egy klíma, azzal fűtünk, december és januárban van rásegítést, meglepően jól bírta tavaly is. Igaz ahol tervezek belsőt ott a climapor 7mm xps volt tavaly, csak azért szedtem le, mert mindenki riogatott penész miatt, persze se híre, se hamva nem volt neki xd

  • @kamarton
    @kamarton 3 года назад +4

    Ettől függetlenül szerintem még utána is oda kell figyelni a párára, ill. arra is, hogy a végső felületi megoldások nagy része pára záró.

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 2 года назад

      @100 films present Hőmérséklet, párakibocsátás, szellőzetés függvénye.

  • @karolyandras
    @karolyandras Год назад

    Ez igen jó belső szigetelésre. De igen drága mulatság maga a Multipor, de a hozzá való ragasztó és a glett ára sem olcsó, mivel mind a kettőnek páraáteresztőnek kell lenni. Nem lehet műanyag alapú.

  • @szill87
    @szill87 2 года назад

    Akkor ha szigetelèsnek a felpàrnafàzott falat nútfèderes deszkàval borítom, lambèriàval, akkor sem lesz gond, mert a fa is lèlegzik. Jól gondolom?

    • @kozgab1
      @kozgab1 4 месяца назад

      Nem jó, mert a hideg falig eljut a pára, nem tartja magában, mint multipor, esetleg farost szigetelés (steico internal)

  • @FaJani
    @FaJani 2 года назад +7

    Kedves Péter! Csak most nézem ezt az anyagodat és muszály lesz megindítanom egy párbeszédet. Tavaly októberben vettem részt egy éves kötelező továbbképzésen a VMMK szervezésében. Az előadás témája pontosan a homlokzati hőszigetelésekkel foglalkozott, kitérve benne a belső oldali hőszigetelésekre is. Az előadás során elhangzottak szerint - aminek az anyagát azóta is próbálom beszerezni - nincs okunk kategorikusan kijelenteni, hogy a párakicsapodás veszélye miatt nem szabad belső oldalon hőszigetelni. Igenis lehet, mi több, bizonyos esetekben konkrétan célravezetőbb ilyen megoldást választani, mondván, hogy az adott homlokzati falak hőtechnikai tulajdonságainak ismeretében a belső oldali hőszigetelés anyagának és vastagságának tervezésével a párakicsapodás veszélye 100%-ban kiküszöbölhető. Valljuk be, hogy az esetek többségében nem emiatt, hanem azért vetik el, mert elvesz a hasznos térből. Azért mindenesetre érdemes elmerengeni azon, hogy ha egy 20m²-es szoba 5 méter hosszú homlokzati falára még ha 10cm vastag szigetelést is teszünk, mennyivel is lesz kisebb a szoba? 🤔 0,5m²-rel? 2,5%-kal? Jujj! 🤣

    • @vkbkhu
      @vkbkhu Год назад +2

      Mikor otthon felraksz 10 cm-hőszigetelést, párazáró fóliát, gipszkartont ( nem vizes helyiségben és nem profin ) , és 5 év múlva sincs semmi gondod, ...csinálsz egy mintavételező fúrást ( mert a falban lesz a harmatpont és és el fog fagyni azt mondják) .. Szóval 5 év után nincs semmi gondod csak kisebb radiátort kell feltenned mert a thermo fej hiába van a radiátoron a tehetetlenség miatt néha túlfűt..... Szóval onnantól nem érdekel ki mit mond...és senkivel nincs kedved vitatkozni.

    • @tamastoth9142
      @tamastoth9142 Год назад +2

      @@vkbkhu Azért nem ennyire egyszerű ez a kérdéskör. És ahogy látom nem is fekete-fehér. Én úgy tudom, hogy az ökölszabály az, hogy ahogy haladunk a belső térből kifelé, úgy növekszik a beépített anyagok szigetelési képessége, hatékonysága. Azaz a legjobban szigetelő anyag kerül a külvilág felé. Te írtad le nagyon pontosan az okát is: a harmatpont (páralecsapódási hőmérséklet). A falban nem jó a nedvesség (szélsőséges esetben fagyni is tud, erodálva a szerkezetet), de a fő probléma, hogy nem tud távozni, hűti a szerkezetet. Tehát egyértelmű, hogy belülről nem szigetelhetünk, a hungarocell valóban bent tartja a meleget, de a mögötte lévő fal(szerkezet) nem vagy nem megfelelő mértékben tud felmelegedni a benne lévő nedvesség nem tud hova távozni.

  • @Viktor-ud4gg
    @Viktor-ud4gg 3 года назад +3

    A multiport csak kényszer megoldás. Műemlék épületek vagy panellakások szigetelésére. Az említett hőtartó tömeg miatt. Tapasztalatból mondom hogy komfort érzetet semmivel nem növeli. (kivéve távhős panel) A tökéletes megoldás még mindig a külső szigetelés ahol csak lehetséges. A multiporral bélelt lakás olyan mint a faház. Frankón szigetelt, de csak addig meleg amíg fűtesz. Hacsak nem pótolod a több tonna kirekesztett fal tömegét.

    • @WolfsblutHUN
      @WolfsblutHUN 3 года назад +3

      Érdekes dolog ez a betonpaneles lakások szigetelése belülről, amit a mai napig sem engedélyez semmiféle szabvány, de teszik ezt a polisztirollal belső szigetelést többen is. A szomszéd meg nem, és már meg is van a betonpanelek, elemek közötti hatalmas hőkülönbség, ami miatt elsődlegesen tiltott ez a belső szigetelés.

    • @gabber01
      @gabber01 2 года назад

      @@WolfsblutHUN mit okozhat ez az említett "hatalmas hőkülönbség"?

    • @janosjeges5669
      @janosjeges5669 2 года назад +1

      @@gabber01 Egy földrengésnél csak az ő lakása fog megroggyanni.

  • @baksai-szabokristof5318
    @baksai-szabokristof5318 3 года назад +2

    Egy ilyennel hőszigetelt falra a lélegző vakolaton kívül más nem jön, jól értelmezem? Akkor egy ilyen falra nagyon kell vigyázni, nehogy bármi is nekinyomódjon, ha ennyire sérülékeny.. Meg egy szöget sem lehet beütni (bár ezzel még együtt lehetne élni).

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +2

      itt vannak a részletek: a ragasztójával kell glettelni, hálózni:ruclips.net/video/Tl8_raFR9TM/видео.html

  • @muzsaimat
    @muzsaimat 3 года назад

    Én lambériázásnál kőzetgyapotot tettem a lambéria alá . Akkor lehet , hogy rosszul tettem ?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      sajnos igen, ha nincs párazárás! :-(

  • @CompaqP920
    @CompaqP920 3 года назад

    "Fel is veszi a párát, utána visszaadja." Agyag is ilyen. Vályogtégla szalmával hasonló. 400-600 kg/m3 sűrűséggel meg szigetel is. Nyilván azt ki kell keverni/taposni, és nyári munka, mert ki is kell száradnia. De az is működik.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +2

      Ja, de nem öt centiben, és nem hőszigetel, egyébként olyan

    • @CompaqP920
      @CompaqP920 3 года назад

      @@SzakiEllenorA Multipor 0.047-es lambdája szemben a 600 kg/m3-es könnyűvályog 0.17-es lambdájával. Van különbség. De akinek nincs pénze, de időtálló jó páragazdálkodású klímát szeretne, és van kedve pepecselni, kísérletezni, annak alternatíva. Plusz valamiért azt érzem, hogy az a penész vályoggal érintkezve jobban eltűnik. Kiszedi a vizet a falból. A Multipor ragasztó lehet nem képes ilyen trükkre. Nem ástam bele magam jobban. Nyilván az ideális a víz megfogása. Azt sem tudom kizárni, hogy itt a bitumenlemez fáradt el.
      De csak így tovább. Tetszik a vályogházas felújítás is. Bár nem mindent tettem volna ugyanígy, ötleteket azért szépen bemutatta.
      Szerkesztés: Most néztem az ablakon át. Ez emelet. Emeleten így penészedik, az kemény.

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      @@CompaqP920 Jó, csak 80centi vályogfalat elég nehéz egy 38nm-es társasházi lakásban megvalósítani 😁 mert ugye erről volt szó, nem új ház építéséről, mert ott a külső hőszigetelés is könnyedén megoldható.

  • @ingatlanbp
    @ingatlanbp 2 месяца назад

    Mivel kell ragasztani ?

  • @franko684-mondd-mit-egyek
    @franko684-mondd-mit-egyek 2 года назад +19

    Lesz ebből folytatás-videó? Azaz, milyen lett utána a szigetelt helyiség? Megköszönnénk Önnek a közösség nevében.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 года назад +10

      remélem lesz, megkérdezem, hol tartanak!

    • @kzsolt81
      @kzsolt81 Год назад

      Szerintem fontos beszélni a veszélyeiről is! szigatech.hu/wp-content/uploads/2014/12/MESZ_allasfoglalas_belteri_hoszig.pdf @@SzakiEllenor

  • @roberttoth1415
    @roberttoth1415 2 года назад

    Szép napot. Ismerősöm velye Németországba dolgozik. Ott 3cm hungarocell nikecellel csinálják belűről.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 года назад +1

      az elég baj! Gondolom albán meg török "szagemberek"

  • @dmass1981
    @dmass1981 3 года назад

    Nem lenne egyszerűbb leütni a vakolatot és hőszigetelő vakolatot felhordani? Nem tudom, kérdezem.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Hát ahhoz kellene vagy 12 cm vakolat! ez a multipor 8 cm-ben nagyon sokat tud.

  • @MrRerichi
    @MrRerichi Год назад +1

    Tisztelt Rezsnyák Péter!
    Először is leszögezném, hogy tisztelem és nagyra tartom a tudását, munkásságát.
    Én sem ma jöttem le a falvédőről, de őszintén megmondom, hogy ez a rendszer nekem új. Az ügyfelemnél fel van rakva párnafára valamilyen préselt fa lemez a külső kontakt falakra, amit le szeretne szedni és azt szerette volna, hogy profilozzunk, gipszkartonozzunk, majd tömjük ki kőzetgyapottal..amiről lebeszéltem, mert szigetelni csak kívülről.
    Most látom ezt a szisztémát, amit ajánlottam is neki, a kérdésem az lenne, hogy ebből egy 6 centis elég lehet-e?
    Válaszát előre is köszönöm.
    Üdvözlettel
    Rezső Richárd

  • @gaborszabo7392
    @gaborszabo7392 2 года назад

    Xps panelek esetleg nem jók lennének belső hőszigetelésnek a Multipor helyett? Habár nem tudom melyik az olcsóbb és jobb megoldás!

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Год назад

      A multipor nagyon drága lett. Viszont a pára távozik azon keresztül. Az XPS szinte párazáró. (penészedés veszély a sarkokban)

  • @videomindenkinek
    @videomindenkinek 2 месяца назад

    Nàlunk penèszedett mögötte!

  • @ricsikicsi2131
    @ricsikicsi2131 2 года назад

    szerintem mögötte hót penész lesz idővel ,annyi hogy nem látszik.Ugye??

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      Más fajta hőszigetelés esetén, ha nem tökéletesen párazáró (olyan meg nincs utólagos szigetelésnél), akkor így van ahogy mondod. De ennél ha jól csinálják akkor nem. Ezeknek a lapoknak az a lényege, hogy nagyon erős nedvszívó képessége van. Mint az itatós papír, csak ez közben hőszigetel is. Ha a falon belül kondenzálódik a pára, akkor ez egyből fel is szívja és eloszlik benne, így a meleg belső felületen is megjelenik, ahol el is tud párologni. Persze ha túl magas a szobában a páratartalom nem fog működni, de a szobán belüli pára nem tud lecsapódni, mert a fal felülete nem lesz hideg. Gondolj bele. Az üreges vázkerámia téglák sem penészednek az üregeikben. Pontosan ugyan ezért.

  • @laszlomurvai2437
    @laszlomurvai2437 3 года назад +4

    Jösz egy multiporral! 😀

  • @anderssvensson4129
    @anderssvensson4129 3 года назад +2

    Üdvpzlöm! A menyezet, illetve a padló is kap valamilyen szigetelést? Mert a belső oldali szigetelésnek ez is problémája, hogy ilyenkor a födémek hűtőbordaként bevezetik a hideget, magyarán ott még hőhíd van.

  • @attilakara3418
    @attilakara3418 3 года назад +1

    Tisztelt Péter! Nallunk ugyan ez van, Társas ház, Külső fal, Enyhen(Ennyire nem) Akkor nekünk is érdemes volna ezzel a rendszerrel le szigetelni? Közte (Fal+a szigetelo) Nem fog vissza peneszedni? Köszönöm a válaszát!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Neki kell ragasztani a falnak a rendszerragasztójával.

    • @attilakara3418
      @attilakara3418 3 года назад +1

      @@SzakiEllenor Közte nem fog vissza jönni a penész?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +3

      @@attilakara3418 telibe kell ragasztani, szorsan, és ez az anyag nemigen engedi át a párád, de nyáron visszaengedi a lakásba. A németeknél már vizsgálták az eredményességet is, 15 év után:www.proidea.hu/termekalkalmazasok-5/xella-multipor-szigeteles-feltarasa-15-ev-utan-14101.shtml

    • @attilakara3418
      @attilakara3418 3 года назад

      @@SzakiEllenor Köszönöm! Azt nem írtam még, h a mi falunk nagyon hideg is, Gondolom, akkor jo a szigetelo képessége is?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Igen, bár nyilván nem egy EPS, de abszolút élhető lesz a lakás!

  • @lkukjkjkukuku
    @lkukjkjkukuku Месяц назад

    xps nyugodtan mehet panel belso falára Csak nem kell telibe ragasztani hogy átjárjon a levego

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  25 дней назад

      Na ekkora marhaságot is régen kommentelt már valaki! Gondolom már egy kicsit végig! A belső oldali Hőszigetelés le fogja hűteni a panelnek a belső falát illetve felületét. Ezt megtetézed azzal hogy engeded a levegőt keringeni tehát a párás meleg levegő be fog menni az XP S alá. Gyönyörű lesz. Egyébként lehetne akár XP est belső oldal ragasztani hogy ha tudnál valami rendkívüli módon jól működő párazáró réteget kialakítani de sajnos ez nem nagyon szokott sikerülni. Úgyhogy nagyon kérlek gondoldd át mielőtt kommentálsz valamit mert én hiába küzdők itt a hülyeséggel lenne hogyha ezt ide beírod valaki meg a végén még azt fogja gondolni hogy lehet ilyen be gondolkozni. Nagyon nem úgyhogy senkinek nem ajánlom azt hogy hozzáértés nélkül belső Belső oldali fal szigetelés csináljon.

    • @lkukjkjkukuku
      @lkukjkjkukuku 25 дней назад

      @@SzakiEllenor ez a multipor átengedi a levegöt s nem fog párásodni?

  • @szabolcskothencz7373
    @szabolcskothencz7373 3 года назад

    Hol lehet ilyen multiport kapni?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад

      pl itt, és google! lambdawebaruhaz.hu/ytong-multipor-50m-600x500x50mm-1417

  • @SzakiEllenor
    @SzakiEllenor  3 года назад +1

    Ytong Multipor az anyag neve . Ezzel lehet belső oldalon hőszigetelni

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +7

      @100 films present kérlek, Ezt csináld meg magadnak , de ilyen tanácsot ne adj másnak, ok? Pláne nem itt!

    • @peterbatka270
      @peterbatka270 3 года назад +2

      Van estleg véleménye a Superquilt szigetelésről? Nyugaton utólagos falsíkban történő szigetelésre is használják, Magyarországon szinte ismeretlen.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад

      @@peterbatka270 HA nem kapcsozná át az egészet , és nem csavarozná át tömítés nélkül, jó is lehetne . De ez para technikailag kifogásolható, mert ezernyi lyukat készít a párának!

    • @peterbatka270
      @peterbatka270 3 года назад

      @@SzakiEllenor Szegtömítő szalag használatával? Technológiai szempontból segítséget jelent? Közel sem tökéletes légtömörségű persze, csak kíváncsi vagyok, mert faszerkezetekhez nagyon gyorsan lehetne használni, és párazáró funkciót is elláthatna. Köszönöm!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +2

      igen, a szegtömítővel már életképes lehet!

  • @MoonWalkersbin
    @MoonWalkersbin 2 года назад

    szerintem, ha telibe van ragasztva légtér nélkül az XPS, akkor nem penészedhet.

  • @arankamoszer8588
    @arankamoszer8588 3 месяца назад

    A műsor termékmegjelenítést tartalmaz...Kíváncsi leszek hány év kell mire be bizonyosodik hogy mérgező,mind oly sok "modern" építészeti megoldás...

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 месяца назад

      Mit értesz az alatt, hogy termékmegjelenítés? Nem fogom kiírni minden videóm alá. Ugyanis minden videómban építőanyagokról és épületszerkezetekről van szó. Néhány videó esetében valóban előfordul támogatói tartalom. Ugyanis valamiből én is élek, és valamiből el kell készítenem a videókat. De ebben az esetben is reális és pártatlan tájékoztatásra törekszem. Elmondom pozitív és negatív tapasztalataimat is. Itt szimplán egy építőanyagot ismertettem.

  • @jozsefkozma2003
    @jozsefkozma2003 3 года назад

    Kedves Péter! Egyszer valahol azt olvastam, hogy ha van külső hőszigetelés, akkor lehet belső szigetelés is a külső max 10%-ig. Akkor ez teljesen hülyeség? Arra gondolok, hogy ha van kívül 15cm hungarocell, akkor olyankor is tilos felrakni a 0,5 cm vastag xps-t telibe ragasztva?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад

      Nem célszerű! hacsak lehet , kívülről hőszigeteljünk

  • @holinzski
    @holinzski Год назад

    Kedves Szakértő! Mi erről az Ön véleménye? ruclips.net/video/qcfwhVg_jdM/видео.html Válaszát előre is köszönöm.

  • @gabordanka518
    @gabordanka518 3 года назад

    👍👍👍👍tapadóhíd javasolt

  • @jenotobai3442
    @jenotobai3442 3 года назад

    Van itt valami számotokra TSM Ceramic .Érdemes elolvasni tűzre vízre penészre stb

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Arról az a véleményem, hogy egy nagy átverés . Semmi érdemi műszaki adatot egyik ceg sem tudott adni!

    • @jenotobai3442
      @jenotobai3442 3 года назад

      @@SzakiEllenor Az eredetit kellene mert próbálkozó van már a termékre elég sok

  • @LorenzoSarkozijozsef
    @LorenzoSarkozijozsef Год назад

    ❤❤❤❤❤

  • @belakovacs3154
    @belakovacs3154 Год назад

    Informatív lenne, ha ilyenkor mondaná a termék árát is. Köszönöm!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      Hat az annyi, amennyi! Keress rá a neten : Multipor

  • @gabber01
    @gabber01 2 года назад

    Ez egy borzasztó sérülékeny anyagnak tűnik, talán ennél még a polisztirol is ellenállóbb a fizikai behatásokra.
    Egyébirányt mi a véleménye az Isoshell (ICF) technológiás falazatról? @SzakiEllenőr-csaladihazepites1

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 года назад

      Bőven "keményebb" mint a polisztirol!

  • @laslolulic5781
    @laslolulic5781 Год назад

    Azt is meg kell emliteni hogy elég laza kötésü, e miat a vakolat rétegezödhet és lehet érdemesebb csak egy ragaszto réteggel bevonni.

  • @haruframing
    @haruframing 3 года назад +1

    a hanggal csináljon már valamit mert annyira halk hogy fullon is alig hallom

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      Ez még mikrofon nélküli videó volt, az új videók már sokkal jobbak lesznek! :-) kösz a viszajelzést!

  • @stfnsipos
    @stfnsipos Год назад

    A penészedés Szinte mindenütt az épület rossz szigetelése miatt van. (a talaj irányában) A fundamentum nem volna szabad kommunikáljon a fallal MÉG A VAKOLATON keresztül sem.

  • @csabakopacz1626
    @csabakopacz1626 Год назад

    Sziasztok.
    már 15 éve szigeteltem bellülről hungarocellel s teljesen ok azóta is,,,,majd egy belvárosi magas belterü lakást is bellülröl és semmi gond,,,,,a lényeg hogy höhidmentesre kell,,,,padlo menyó falazat ablak kávák....ami fontos nagyon hogy szellőztetős ablakok legyenek és légkeverős split klima,,,,,, ennyi. Esetleg lehet infrafütést is berakni.

  • @gyulakovacs9211
    @gyulakovacs9211 3 года назад +1

    Az a baj, h ezt a terméket is be kell reklámozni a Magyar "szakik" többségének. Mióta létezik ez a technológia, 20 éve?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад +1

      szerintem a tervezők közül is kevés ismeri, márpedig ez tervezési kérdés

    • @gyulakovacs9211
      @gyulakovacs9211 3 года назад

      @@SzakiEllenor Nekem "szerencsém" van, egy neves építőipari cégnél vagyok raktáros. Luxusházakat építünk, a megfelelő nyugati technológiával. Ez mindenkinek jó, (főleg a Magyar szakiknak) Házfelújításban vagyunk, (30-as+60-as építésü ház) van néhány jó szaki + rengeteget utánolvasok + nemzetközi oktató videót nézek. Így újítom fel a házam :). Nekem abszolút nem újdonság sokszor amiket az általad készített felvétekeken látok. Ha hibás, ha pozitív a munka. Bár az ácsokkal én is megjártam, el is lettek zavarva. :)

  • @Andrei.apideea
    @Andrei.apideea 3 года назад

    Belülről nem lenne szabad szigetelni míg a külső rész nincs szigetelve! Ijen esetben a nedv továbbá is fog képződni és a pénézs jol fog szaporodni a fal mögött.

  • @HVACtuner
    @HVACtuner Год назад

    Ettől a fizika még működik, maximum ott kondenzálódik, ahol nem látjuk. Viszont a hőtároló tömegét is elveszti a helyiség.
    Én nem tervezek ilyennel.

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Год назад

      Ezért a külső hőszigetelés sokkal jobb, de ahol nem lehet, ott nem sokra mész a hőtároló képességgel, ha a fal elvezeti a hőt, nem tárolja.

  • @viktorkatona1965
    @viktorkatona1965 Год назад

    Farost szigeteléssel is megoldható, szerintem

  • @gabordencs3485
    @gabordencs3485 2 месяца назад

    Sziasztok! Bővebb info a szakszerű multipor hőszigetelésről: ruclips.net/video/G10qgdTRHIc/видео.htmlsi=RcnLVoGghEmXsgRp

  • @anikokerekes1520
    @anikokerekes1520 Год назад

    Halltex belső szigetelés. Erre a problémára lett kitalálva. Hő - és hangszigetelő. Halltex.

  • @adamjuhasz7552
    @adamjuhasz7552 3 года назад

    Jobb módszerek is vannak már egy család kiírására mint a belső szigetelések.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 года назад

      Nézd meg a videót, EZ működik!

  • @monclarmonclar
    @monclarmonclar Год назад

    Franciaországban a házak 95 százaléka belülről szigetelt.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      És most ezzel mit tegyek? Ez meg Magyaroszág...nem tudom, pontosan. milyenek ott a klimatikus viszonyok. Nem lehet, hogy itt jobb valami? És honnan az adat? Vagy csak ilyet láttál?

    • @monclarmonclar
      @monclarmonclar Год назад +1

      @@SzakiEllenor Akár még az is lehet, hogy Magyarországon jobb valami. Huszon pár éve dolgozom itt az építőiparban, az utóbbi 8 évben mint építésvezető. Tehát az adat inkább saját tapasztalaton alapszik. Ha érdekel szívesen prezentálok Neked privátban néhány képet arról hogyan csinálják felénk (belső szigetelés, párazárás, szerelvényezés). Nem állítom, hogy jobb lenne, de azt igen, hogy működik.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Год назад

      @@monclarmonclar Köszi, ez nagyon érdekes lenne! mail@szaki-ellenor.hu