Sklep akumulatorowy od środka.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • W dzisiejszym odcinku pokażemy Wam bieżącą pracę serwisu.
    #akumulator #Legionowo #Banner #Yuasa #Amega #Bater-Tech #ładowanie #reklamacja #prostownik

Комментарии • 16

  • @kamilbogus
    @kamilbogus 6 месяцев назад +2

    Ciekawy odcinek

  • @janwicher7837
    @janwicher7837 5 месяцев назад +2

    Ładowarka wykrywa za niskie napięcie i nie chce wystartować i klient przynosi do sklepu. Stare prostowniki sobie z takimi radziły przypadkami choć prąd początkowy był szalony. Ale zawsze można impulsowo aby załapały na początek chęć do samoregeneracji.

    • @krzysztofk5277
      @krzysztofk5277  5 месяцев назад

      Dokładnie. Nawet StefPol EST-516M zaczyna dopiero od 9V. Niektóre ładowarki nawet jak powinny ładować to informują o błędzie. Również często klienci myślą, że głęboko rozładowany akumulator powinien się naładować w 5 godzin......

    • @staszekc8143
      @staszekc8143 4 месяца назад

      Czym ładujesz te akumulatory ?

    • @krzysztofk5277
      @krzysztofk5277  4 месяца назад +1

      @@staszekc8143 mam urządzenia że stajni Victron, stef-pol i jeszcze parę ładowarek coś tam próbujących robić.

  • @yeahbucka3005
    @yeahbucka3005 6 месяцев назад +2

    A różnica między tańszym a droższym to 50..100zł. Jeden banknot dzieli czlowieka na poziomie od pieniacza. Kultura potaniała.

    • @krzysztofk5277
      @krzysztofk5277  6 месяцев назад +3

      Nie chcę żeby ktoś mnie zrozumiał. Są osoby które kupują tańsze akumulatory i też można im wyjaśnić na spokojnie problem. Ale często jest tak, że klient z dwudziestoletnim pojazdem twierdzi, że to niemożliwe aby jego pojazd np nie ładował albo miał pobór prądu....

  • @bbzyq
    @bbzyq 6 месяцев назад +2

    3:45 jak to nie jest AGM, to raczej 2 lata wytrzymają max bez odsiarczania/doładowania zewnętrznie

    • @krzysztofk5277
      @krzysztofk5277  6 месяцев назад +1

      Tak, to nie jest AGM ale wielu klientów wstawia tego typu akumulatory do hybryd (ze względu na cenę) - szczególnie taksówkarze i często już po kilku miesiącach są rozładowane...

  • @adamnowak3374
    @adamnowak3374 6 месяцев назад +4

    Przypomnę jedynie, że ładując akumulatory nie ma konieczności odkręcania a w szczególności zdejmowania korków, jest to nawet bardzo przeciwwskazane, bo ma same wady a zero zalet. Nawet Banner w swoich materiałach technicznych wyraźnie zabrania odkręcania korków do ładowania. Jest to stary mit jeszcze z czasów komuny, nie mający dziś najmniejszego sensu, zabierający czas i szkodliwy dla pracowników i samego akumulatora. Pozdrawiam!

    • @krzysztofk5277
      @krzysztofk5277  6 месяцев назад +5

      Co do zasady masz rację. Odkręcam korki aby sprawdzić czy nie ma zwarcia, jak się ładują i gęstość podczas ładowania. Najbardziej szkodliwe dla pracowników: warto to podkreślić.

    • @TheDevilek1983
      @TheDevilek1983 6 месяцев назад +1

      Nie wybuchnie? Nie rozerwie go?

    • @adamnowak3374
      @adamnowak3374 6 месяцев назад +4

      @@TheDevilek1983Nie. Jeśli przestrzega się zaleceń dot. ładowania, tj. napięcia, prądu i temperatury nic nie wybuchnie. Akumulatory bezobsługowe nie mają korków i są zawsze ładowane bez ich wykręcania, bo korków nie ma i te akumulatory nie wybuchają, nawet ładowane pod maską w aucie, gdzie jest ogromna temperatura i często duże prądy ładowania. Oczywiście, w bardzo rzadkich przypadkach wszystko może wybuchnąć, ale o takich przypadkach tu nie mówimy. Wadliwy akumulator może w skrajnych warunkach zostać rozerwany, ale na filmie osoba będąca profesjonalistą w profesjonalnym zakładzie ładuje sprawne, dobrej firmy akumulatory, które tylko zostały nadmiernie rozładowane przez auto właściciela tego akumulatora. Zawsze trzeba uważać i rozumieć co się robi albo oddać do zrobienia fachowcowi. Ryzyko i niebezpieczeństwo zawsze istnieje jeśli ktoś wykonuje jakąś pracę i będzie istniało zawsze, należy je minimalizować.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 6 месяцев назад +2

      ​​@@TheDevilek1983Akumulatory z płynnym elektrolitem czy nawet AGM /żelowe nie są w pełni szczelne. Te pierwsze mają zawsze przynajmniej jeden odpowietrznik otwarty, te drugie są wyposażone w zawory VRLA. Więc nie ma niebezpieczeństwa, że powstanie zbyt duże ciśnienie na skutek nagromadzenia gazów. No chyba, że ktoś kupił przez internet i na czas transportu oba odpowietrzniki są zatkane, a przy montażu nie wyjął jednego z nich. To tu może być kłopot.

    • @staszekc8143
      @staszekc8143 4 месяца назад

      Zasada, zasadą - w varcie kwasiaku nie ma korków ładowałem chcąc odsiarczać, zbyt nagromadzony gaz przepchał mi akumulator na boki.