F1 Archív - A Hungaroring építése

• Опубликовано: 14 июл 2020
  • A 35. Magyar Nagydíj előtt elevenítsük fel, hogyan készült el hazánk Formula1-es pályája, ahova a mezőny 1986 óta megszakítás nélkül visszajár.

@laszlotorok3663 Год назад +5

9:32-nél Édesapám vastag keretes szemüvegben, óriási! Én is ott voltam valahol 9 évesen. 🙂

• @c64world
    @c64world 4 года назад +20

Remek összeállítás! Amúgy én úgy tudom, azért is esett Mogyoródra, mert az akkori rendszer belbiztonságára hivatkozva, mindenképp Budapest közelébe akarták a pályát!

• @electiondaze
    @electiondaze Год назад

Szuper tartalom az archív felvételekkel!!

@frentzen100 Год назад

@@bojlertestuciganydemon1319 Inkább Nájdzsöl Menszöl, ha angolosak akarunk lenni. De hát mit tudták ők akkoriban :D

• @TheVarazsolt
    @TheVarazsolt Год назад

A Velencei-hegységben, a Mária-völgy elején, az arborétum közepén nem lehetett zavarni a pihenését az akkori honvédelmi mininszternek. Ezért volt a neve "Czinege vadászkastély". Ez akkor elég nyomós érv volt ellene.... Egyébként ma is működő hotel.

@c64world 4 года назад +3

+ kiegészíteném, még Frank Tamás mellett Rohonyi Tamást is!

• @vis.production6799
    @vis.production6799 2 года назад +19

Az a legnagyobb baj hogy akik odaköltöztek és aláírásokkal tönkre tették a versenyeket mert hangos mégis mit vártak egy versenypálya mellet csendet. Azért igazán kibírható lenne a nyári szezon de nem. Max annak lett volna beleszólása akinek hamarabb volt telke a környéken mint a versenypálya most is le kellet mondani egy versenyszériát mert hangos akkor minek költöznek verseny pálya mellé vagy annak vonzáskörzetébe ennek köszönhetöen sajnos nagyon kihasználatlan szegény kis versenypályánk.

@frentzen100 Год назад +3

Ez ugyan olyan mint amikor valaki vasútállomás, vagy vasútvonal mellé költözik, aztán panaszkodik, hogy hangosak a vonatok. Ugyan ez reptérnél is.

• @Lmp1Robi
    @Lmp1Robi 4 года назад +5

Jó videó lett mint a többi videód

• @profemeritus534
    @profemeritus534 Год назад +3

A pálya építése előtt közvetlenül lehet, hogy nagyrészt mezőgazdasági terület volt, de itt feküdt az első mogyoródi homokbánya is, s a második külszíni fejtés sincs messze a létesítménytől - Kerepes felé is akad bánya, tehát alapvetően a löszös-homokos jelleg nem okozhatott volna meglepetést a kivitelezőknek.

• @AndorFazekas
    @AndorFazekas 4 года назад +9

Igaz az/jól tudom, hogy Lauda azt mondta egyszer szívesen versenyzett volna rajta?

• @kristoft51
      @kristoft51 3 года назад +2

Igaz, de sajnos 1 évvel visszavonult

• @petersas2660
      @petersas2660 3 года назад +12

Párszor azért ment rajta, igaz nem versenyen. '89-ben az akkor vadonat új Mercedes SL W129 hajtotta meg a pályán. Élénken emlékszem rá mert ott voltam a Mansell kanyarnál mint pályabíró.