Czy mecze żużlowe powinny trwać krócej? W 2024 roku czekają nas zmiany, ale nie takie jak myślicie

• Опубликовано: 11 июл 2024
  • Mecze w żużlowej PGE Ekstralidze trwały w ostatnich latach około 2 godzin. Telewizja w swoich slotach przewiduje, że spotkanie zamknie się w 150 minutach zanim rozpocznie się transmisja z kolejnego. WP SportoweFakty doniosły niedawno nieoficjalnie o planowanych zmianach, jakoby mecze w nadchodzącym sezonie miały trwać 75-80 minut.
    Powyższy film jest przede wszystkim szczerą reakcją na powyższe doniesienia oraz reakcję kibiców speedwaya na potencjalnie krótsze mecze. Ten odcinek to także komentarz do tego co zmieni się naprawdę (czas 2 minut na restart, infrastruktura na starcie), a co zmienić się powinno. W odcinku znajdziecie również odpowiedź na pytanie co jest prawdą a co fałszem w kwestii telewizji transmitujących mecze i ich wpływu na długość spotkań.
    19:49 Po co zmieniać?
    Jeśli jesteście tu pierwszy raz, zapraszam na swój kanał na dłużej. Jako komentator ekstraligowy i dziennikarz sportowy staram się tutaj poruszać ważne dla kibiców czarnego sportu kwestie.
  • СпортСпорт

Комментарии • 28

• @Inveto11
    @Inveto11 5 месяцев назад +8

Brakowało mi takich dobrze zrealizowanych pogadanek o żużlu, przyjemnie się tego słucha. Dobrze , że są wstawki z meczu a nie tylko obraz na Ciebie. Kibicuję aby kanał się rozrósł!

• @merqlen1192
    @merqlen1192 5 месяцев назад +4

w tym roku byłem na dwóch meczach U24 Ekstraligi i oba rozpoczęły się punktualnie, nie było żadnego przerwanego biegu i skończyły się okolo 18:40, więc 90-100 minut jest faktycznie realnym czasem przebiegu meczu

Wiadomo, że wypadki są częścią żużla.
    Jednak przewlekle czekanie na przebadanie zawodników itp procedury też wzmagają często przerwy.
    Układ wyścigów, gdzie by byli sensownie rezerwowi (nie słabi juniorzy) by mógł działać pozytywnie.
    Wówczas może by nie czekano kwadrans aż ktoś się pozbiera fizycznie/sprzętowo

• @MarcinMusialSpeedway
      @MarcinMusialSpeedway  5 месяцев назад +1

Słuszna uwaga z tym czekaniem na pozbieranie się i rezerwowymi. Ale temat tak nie do ruszenia, że na upadkach bym oszczędności w czasie nie szukał

@PrzemyslawPN86 5 месяцев назад

​@@MarcinMusialSpeedwaya co do innych wątków:
      -Niestety zależności od pogody w tym sporcie nie pokonamy. W ciepłe dni po 2 wyścigach już tak się kurzy, że trzeba lać i lać
      -Dobra koncepcja tego "VAR", czyli sędziego równoleglego z ekranem
      -Niestety kilka stadionów od lat ma złą sławę z torem. Przykładem Gdańsk, gdzie zawody to z reguły maraton.
      Brakuje jakiś konkretnych nacisków na dane ośrodki by poprawiać jakość toru.
      Też czasem narzekam, że pod tv za wiele się układa. Jednak bez transmisji sport się nie broni.
      Jak słusznie Redaktor zauważył żużel ma mega plus, że właściwie w 15-minutowej pigułce można obejrzeć całość meczu.

• @oskarrajtek2350
    @oskarrajtek2350 5 месяцев назад

Właśnie takie momenty jak psującą się taśma czy rozdzielnia dodają temu wszystkiemu uroku

• @ukaszsroka5579
    @ukaszsroka5579 5 месяцев назад

Super wyjaśnione, za pana Makłowicza szacun 😅😅

• @SM-ef8ti
    @SM-ef8ti 3 месяца назад +1

Może i argumenty logiczne, ale żużla jest dziś tak mało że nie ograniczajmy go sobie. Tak naprawdę ja jako kibic chciałbym jak najwięcej

• @kamil3487
    @kamil3487 5 месяцев назад +1

Odnośnie przerw to może lepiej zrobić 2 przerwy po 7 i po 13 na stałe a ewentualne dodatkowe uzależnione warunkami oddać decyzji komisarzowi i sędziemu.

• @horduks3770
    @horduks3770 5 месяцев назад +1

Szkoda, że reupload, bo na zasięgi źle wpłynie.
    A co do samego materiału:
    pomysł z powtórkami super, nawet na przykładzie z filmu kiedy skończyły się powtórki i czas 2 min dla zawodników już leciał genialnie utrzymuje tępo zawodów,
    odnośnie równania to sędzia powinien mieć kluczowy głos odnośnie tego kiedy zacząć równanie(ale w widełkach np. między 4-7 i z wcześniejszym zapowiedzeniem tego 1-2biegi)ile razy w spotkaniu dopiero co się zaczęły emocji i prawdziwe ściganie i MYK, przerwa na równanie
    sędzia w wozie transmisyjnym też mógłby to przyśpieszyć, bo sędzia zanim się doprosi o powtórki to ten w wozie mógłby już je obejrzeć 2/3 razy.
    Jedna wątpliwość, nie bardzo wiem czym można zastąpić taśmy startowe - start na zielone światło?
    Wydaje mi się, że zmiany kluczowe, fajne przykłady i propozycje podane, ALE nie chciałbym ligowego grand prix gdzie mecze są tak szybkie, że wracając z toalety nie wiemy co się dzieje.
    Lata coraz cieplejsze, w środku lipca czy sierpnia ciężko wytrzymać, więc takie skrócenie czasu spotkania było by też pozytywną zmianą dla widzów na stadionie

Pełna zgoda. Dzięki za miłe słowa, a co do reuploadu - czasami nie rozumiem Twojej Tuby. Film wrzucony wczoraj z zaplanowaną premierą na dziś. Wszystkie zgody na zielono. 23 godziny później Y T zmienia zdanie i oznacza film jako kradzież intelektualną na 15 minut przed premierą. Przez 10 sekund tenisa, ale rozumiem to. Przełożyłem premierę, by film nie został opublikowany, dodałem nowy film bez zastrzeżonego fragmentu tenisowego, ale część osób i tak zobaczyła premierę prywatnego(!) filmu. Trudno, kto ma zobaczyć i tak zobaczy:)

@horduks3770 5 месяцев назад

@@MarcinMusialSpeedway w ogóle jak myślisz? Takie zmiany powinny być wprowadzone od razu "szokowi" czy np 1 sezon z góry ustalone np 2, 3 i 6 kolejka ze zmianami "skracającymi" mecze i w 2 sezonie 50:50? Moim zdaniem 2 opcja i w dodatku z dokładną komunikacją z widzami, drużynami i sędziami - jak oni to odczuwają

• @michael260194
    @michael260194 5 месяцев назад

90 minut jest realne. Wywalenie tasm startowych, VAR (dorzucić podsluch do TV! Posłuchajmy tego, co mówią!), obowiazkowe rownanie po 13 biegu i jedno miedzy 4 a 12. Nie wiecej niz 4 na mecz.
    Tablety dla komunikacji miedzy druzynami a sędziami/komisarzami.
    I zaoszczedzi sie czas

• @posejdong
    @posejdong 5 месяцев назад +1

Najgorsze pod względem stosunku czasu "akcji" do czasu trwania zawodów są zdecydowanie rajdy samochowe. Czasem zdarza się, że załogi jadą nawet co trzy minuty a stojąc przy trasie widzimy je na przykład przez 7 sekund. 7 sekund na 3 minuty. Nikt z kibiców nie płacze bo wszyscy wiedzą na co się piszą.

• @Filip_Slazak
      @Filip_Slazak 5 месяцев назад

Jak na żywo oglądasz to jest tak jak piszesz. Ale jak oglądasz w telewizji to wygląda to inaczej, dużo zależy od punktu widzenia w tej kwestii. Po za tym w rajdach rywalizacja w sumie trwa dłużej niż w żużlu, gdyż w rajdach rywalizacja trwa od startu odcinka przez pierwszą załogę do ukończenia odcinka przez ostatnią na starcie odcinka załogę. W żużlu niezależnie czy oglądasz w TV czy na stadionie to masz 15 minut rywalizacji przez dwie godziny. Choć biegi żużlowe są ciekawe to jednak jest to pewien problem w żużlu.

@posejdong 5 месяцев назад

@@Filip_Slazak Jak oglądam w telewizji to, moim zdaniem, jest znacznie mniejszy problem z zagospodarowaniem tego "wolnego czasu" bo mogę posłuchać studia, które jest wymyślone właśnie w tym celu, popatrzeć na powtórki. Może jestem już stary ale już tak mam, że oglądam rajdy i żużel pod kątem rywalizacji a nie dla hecy. Te przerwy między biegami są mi zatem na rękę bo mogę sobie na spokojnie odpisać od kogoś brakujące wpisy do programu.
      Według wspomnianej przeze mnie zależności czas trwania zawodów/akcja w rajdach to wychodzi, że w ciągu godziny oglądasz auta przez 140 sekund więc 15 minut na 3 godziny w żużlu nie wychodzi wcale tak słabo ;-)

• @Adamkar84
    @Adamkar84 5 месяцев назад

Czas dwóch minut, 2 minuty bieg. Tak więc cztery minuty na bieg. Osiem minut przerwy po 4, 7, 10, 13 biegu. 92 minuty ale w meczu bez upadków, tasm itp.

• @bentrju
    @bentrju 5 месяцев назад

Dobra robota
    Może żużel powinien wziąć przykład ze snookera. 15 lat temu mało kto o tym słyszał i turnieje były tylko na wyspach a teraz juz praktycznie każdy wie kto to Roonie OSulivan

• @martolineo90
    @martolineo90 5 месяцев назад

A kiedy ten kibic na trybunach ma sie za przeproszeniem wysikać?

• @user-me7ux2mk3c
    @user-me7ux2mk3c 5 месяцев назад

Nie no 100 czy 120 minut to nie jest dużo a 75 czy 85 to juz mocniejsze przyspieszenie czasu dla zawodników i widowni a na to nie kazdy jest gotowy telewizja zagraniczba chce nas pidspieszyc bo maja plany a polacy niekoniecznie