Tez mnie ciekawi dlaczego w pierwszym zestawieniu czyli testerow tanich kntra Profesjonalnych nie bylo KONNWEI 600 lub 650 i dlaczego w drugim zestawieniu byl test KONNWEI kontra AUTOOL a nie bylo zadnego odniesienia do profesjonalnych testerow ????????????????????
Wow! Od jakiegoś czasu marzyło mi się takie porwnanie! Brawo! Na forum wiele osób zaczęło używać Konwei. Jednak na Bannerze brakowało mi pomiaru Midtroniciem, który uznałbym za punkt odniesienia, tak jak Pan Robert wspomniał. Aaa jeszcze dziekuję za wyjaśnienie pomiaru EN!
Kupiłem konnwei 650 i po wielu testach doszedłem do wniosku że mam uszkodzony wyłącznik masy w maszynie rolniczej, tak więc dodatkowe zastosowanie. łapka w górę.
@@quetzalcoatl-pl Sprawdziłem prąd rozruchowy akumulatora który wynosił około 400 amperów oraz prąd rozruchowy za wyłącznikiem prądu który pokazywał 150 amperów. Uszkodzenie włącznika polegało na słabym styku wewnątrz włącznika. Eliminując włącznik ale zostawiając grube kable prąd rozruchowy oscylował w granicy 380A.
należało wykonać 3 testy, 1 na w pełni naładowanym akumulatorze, 2 na częściowo rozładowanym akumulatorze , 3 całkowicie rozładowanym akumulatorze, i wtedy pokazało by ile warte są te elektroniczne urządzenia, bo tak naprawdę rzadko kiedy mamy w aucie w pełni naładowany akumulator.
To też dobry pomysł i wątek do sprawdzenia. Kilka testów w czasie rozładowywania akumulatora i potem to samo w czasie ładowania. Testery są jakie są a zachowanie się akumulatora w różnych stopniach naładowania to inna sprawa. Domyślam się, że chodzi tutaj o to, że akumulator rozładowany do około połowy na testerze wciąż wykazuje nieomal maksymalne wartości prądu rozruchu. A już na pewno tak jest w czasie ładowania. Ale czy to jest z winy czy niedoskonałości testera ? Moim zdaniem nie. Po prostu nie ma liniowej zależności pojemności od prądu rozruchu a testery prądu rozruchu nie biorą pod uwagę pojemności. Mało tego - prąd rozruchu nie jest liniowo zależny od stopnia naładowania. Dlatego też nie można utożsamiać wyników (prądu i rezystancji wewnętrznej) testera z poprawnym naładowaniem akumulatora jak i z jego dostępną pojemnością.
@@inspektorelektron Tu bym polemizował. Rozładowywałem aku i sprawdzałem Autoolem i o dziwo wszystkie parametry zmieniały się ( nie wiem czy proporcjonalnie czy liniowo czy nie lin.), tzn. przy spadku napięcia wzrastał opór wew. malał prąd rozruchu, SOH spadało i SOC również, aż przy prawie pełnym rozładowaniu tester pokazał minimalny prąd rozruchu, opór wewnętrzny b.duży i info - naładować aku. Co może świadczyć, że przy tak słabych parametrach można domniemywać, że aku nie ma gęstości, a więc i pojemności. Jedno jest pewne, testerem nie można sprawdzać parametrów w czasie ładowania, bo wychodzą głupoty, które ni jak nie odniosą się do realnych parametrów naładowania. Pzdr
Akumulator to jest źródło plus rezystancja wewnętrzna w szeregu . Generalnie te wszystkie testery są na jedno kopyto klepane tak jak ładowarki . Konnwei potrafi graficznie pokazać proces rozruchu jak i proces ładowania . Do szybkiej diagnostyki jest ok .
Omawiane tutaj testery może i na to samo kopyto są klepane. Ale czy w ten sam sposób obliczają i interpretują wyniki ? Moim zdaniem nie. Z pewnych względów Autool jest inny od pozostałych. A np testery Telwina DT400 czy DTS700 działają zauważalnie inaczej. O ile tutaj filmowe testery raczej analizują jakąś falę prostokątną czy też sinusoidalną którą jest obciążony akumulator tak w Telwinach akumulator jest obciążany krótkim ale mocnym impulsem prądowym - jak się źle zapnie żabki to mocno iskrzy. Wynik jest praktycznie natychmiastowy. Odnośnie pierwszego zdania - moim zdaniem w zależności od obciążenia zarówno napięcie źródła jak i jego rezystancja wewnętrzna się zmieniają. Nie wspominając już o zależności tychże od temperatury.
Dlatego dobry tester ma termometr. Znając temperaturę pomiaru wylicza z krzywych rezystancję wewnętrzna przy -18stopniach przy której przeprowadza się rzeczywiste badanie prądu rozruchowego. Pomiar rezystancji można wykonac na różne sposoby impulsem falą dłuższą krótsza różnymi częstotliwościami. Ważne, żeby później przeliczyć te wartości na rzeczywistą rezystancję przy -18stopniach i na różne normy.
Jak sprawdzic akumulator zelowy o parametrach 12 v 80ah nie ma żadnych innych danych na etykiecie jest to akumulator do zasilania urządzeń poboru oplat parkingowych. Akumulator zelowy firmy toyama . Tester konnwei nie ma możliwości wprowadzenia pojemnisci aku(ah) tylko prad rozruchowy ( cca itd) .Proszę o podpowiedź kupiłem te urządzenie kw650 w celu weryfikacji akumulatorow na których pracują w/w urządzenia. Pozdro czekam za odpowiedzią
Pierwsza sprawa to trzeba jasno powiedzieć to co T.Marczuk że voltomierz w BT360 pokazuje tylko parzyste a do tego wymaga kalibracji. Aby test był rzetelny trzeba było zrobić kalibrację autoola i poinformować widzów o przekłamaniach testera. Co do samego porównania to brakło mi punktu odniesienia. Co z tego że tester droższy i tańszy pokazuje wartość X skoro nie dokonaliście rzetelnego i obiektywnego sprawdzenia poza testerowego aby ustalić ile faktycznie powinien taki tester pokazać. Ten film ma walor rekreacyjny aby zobaczyć jak dane urządenie wygląda i działa ale nie odpowiada na pytanie który z nich systematycznie pokazuje wynik najbardziej zbliżony do rzeczywistego i jaki jest jego stosunek jakości do ceny.
A, nóż widelec może komuś przyda się podpowiedź filmowaruclips.net/video/gTxTsxYMBb4/видео.html.Należy dodać, że nie wszystkie testery BT360 posiadają taki potencjometr do kalibracji voltomierza.
Zrób proszę filmik na temat rezystancji wewnętrznej. To by było pomocne dla kupujących (również od ciebie) osób akumulatora typu UPS a więc ampery rozruchowe nie biorą udziału. Ważne jest obciążenie stałe przez czas określony mierzony w godzinach.
Panowie, rezystancja wewnętrzna amperomierza dodaje się do mierzonego obwodu, zawyżając pomiar Rw w każdym przypadku. Należało powtórzyć pomiary bez amperomierza. Wtedy oszacowany prąd rozruchowy byłby większy.
Ja myślę że dużym plusem dla konwea jest możliwość wykonania testu rozruchu w samochodzie bo wykaże nam spadek napięcia w rzeczywistości na aku podczas rozruch. (Trochę jak opornica) I na tej podstawie myślę że możemy też oszacować poprawność wyników innych pomiarów. Nie wiem jak to mają inne urządzenia.
Nie wiem czy w każdej wersji sprzętowej ale w Autoolu można skorygować wartość wyświetlanego napięcia - wewnętrznym potencjometrem. Generalnie tak jak Łukasz wspomniał ja też jakoś bardziej wierzę w wyniki z Konnwei KW600. Szkoda, że w drugim podejściu nie było porównania z tymi droższymi testerami. 2:18 - to co deklarujemy (fabryczny, znamionowy prąd rozruchowy) chyba nie wpływa na wynik pomiaru (rezystancja, prąd, napięcie), wpływa jedynie na szacunkowy stopień zużycia, często oznaczany jako SOH. Nie wiem jak w tych droższych testerach ale w Konnwei od jakiegoś czasu (od pewnej wersji oprogramowania) wybór rodzaju akumulatora znacząco wpływa na prąd rozruchowy ale mniej znacząco na rezystancję wewnętrzną.
@@ktoswazny6846 W moim przypadku Autool nie różnicuje wyników ze względu na rodzaj badanego akumulatora - AGM, GEL czy STD. Co by nie wybrać n tym samym akumulatorze pokazuje praktycznie taki sam wynik. Konnwei różnicuje wyniki i to jest bliższe prawdy. Gdyby nie było różnic to po co w ogóle w menu dawać takie opcje. Poza podstawowymi testami które są powiedzmy takie same w obu testerach to KW600 ma coś w rodzaju miniaturowego oscyloskopu - można pooglądać zmiany napięcia w czasie. Nie tylko sama pulsacja jest ważna ale i kształt. Po kształcie napięcia można szybko rozpoznać czy nie ma np problemów z jakąś diodą w alternatorze. Do tego powtarzalność wyników KW600 w porównaniu do BT360 jest zdecydowanie lepsza.
Bardzo dobry materiał! sprawdziliście co robią te testery w praktyce, można jeszcze podejrzeć oscyloskopem czy prąd jest ciągły czy jest tam jakiś PWM, np. wykorzystując sondę prądową ew. obserwując spadek napięcia na rezystorze 0.1om włączonym szeregowo w obwód pomiarowy tak jak włączony był amperomierz.
Niskich rezystancji nie zmierzysz dokładnie napięciem stałym dlatego stosuje się pewna częstotliwość obciążenia prądem. Niewielki spadek napięcia na rezystancji wewnętrznej wzmacnia się nawet tysiące razy wzmacniaczem prądu zmiennego i mierzy napiecie po wzmocnieniu. Nie da się w takim stopniu wzmocnić napięcia stałego. Testery mierzą przy 1khz, 1hz albo jak sobie konstruktor wymyślił. Mój mierzy przy 75hz. Ważne, żeby potem przeliczyć to na rzeczywistą rezystancję w ten -18stopni.
Naprawdę nie słyszeliście o twierdzeniu Thevenina o zastępczym źródle napięcia? Miernik szacujący natężenie prądu rozruchowego (czyli w pierwszym momencie praktycznie zwarcia) mierzy dwa razy napięcie i prąd i wylicza różnice natężenia prądów i różnic napięcia. Jest dokładnie obojętne jakie natężenia prądu się używa, ważne by wiedzieć JAKIE, zastępcza rezystancja wewnętrzna akumulatora jest równa różnicy napięcia podzielonej przez różnicę natężenia prądu napięcie akumulatora nie obciążonego podzielone przez opór wewnętrzny daje prąd zwarcia.
W zasadzie to nawet prądu nie trzeba mierzyć tylko spadek napięcia oraz trzeba znać rezystancje, którymi zwieramy akumulator (zakładam, że rezystor się nie nagrzewa). Praktycznie dwa razy pomiar napięcia i znajomość dwóch różnych rezystancji przyłożonych do aku. Z różnicą prądu również jak najbardziej działa i chyba dokładniejsze, bo nie ma wpływu temperatury rezystora. Fajnie na filmiku można byłoby to pokazać, a i cena odpowiednio mniejsza :-)
@@boguslawszostak1784 Słowo "zwieramy" użyłem niefortunnie, chodziło mi o rezystancje zewnętrzne, które podłączamy do akumulatora, aby wymusić prąd i spadki napięć. Rezystancję aku i prąc zwarcia wyliczamy. Albo ze spadków prądów i spadków napięć jak kolega napisał, albo ze spadków napięć i podłączonych rezystacji.
Pytanie : Dlaczego nie stosujecie dla porównania testu RW ale metoda AC czyli niskopradowo przy 1 KHz ? To obecnie norma stosowana przez producentów głównie akumulatorow li-ion/lipo/lifepo4. Bo pomiar rezystancji metoda DC jest niedokladny, zawyżany, bo tylko szacunkowo interpolowany.
oglądam bo mam zamiar kupić :)😉- ps właśnie kupiłem akumulator w Krakowie i sprzedawca bardzo chwalił Cię jako znawcę akumulatorów i nie tylko - i mam -- po obejrzeniu padło na KW650 obecnie w cenie 178,00
Filmik całkiem, całkiem. Rzeczowo i konkretnie powiedziane i pokazane. Zaskoczył mnie dzisiaj na plus Robert - ta płynność, komunikatywność i konduktancja:). Oczywiście pozostali koledzy również "ok". Co do Autool BT360 i jego pomiarów napięcia, wskazuje on raczej dokładnie, chociaż ostatnio zauważyłem, że przekłamuje na + przy starszym akumulatorze. Może to tylko przypadek ale wystąpił na dwóch lekko walniętych aku i wykazał tendencję do zawyżania przy bardziej zużytym aku. A może to nie to- proszę sobie wybrać:). Ja mam taką manię, że zawsze porównuję wskazania dwoma multimetrami, wtedy wiem o co "come on". Reszta parametrów jak najbardziej poprawna. Moim zdaniem dla przeciętnego ale już bardziej udoświadczonego Kowalskiego wystarczy tester BT-360, tester który pokaże w miarę przybliżone parametry za niewielkie pieniądze i wskaże ogólną charakterystykę zachowania akumulatora. Jeżeli ktoś nie lubi bawić się w analizy i porównania różnych wyników i parametrów aku w różnych stanach naładowania aku, niech wybierze sobie droższy tester albo bardziej kolorowy, albo bez wydawania takiej kasy niech zrobi test aku u serwisanta, a i tak nie będzie wiedział o co chodzi:). Jedno jest pewne, jeżeli aku nie ma korków i nie możemy wepchać areometru, (bo aerometrem zmierzymy chyba gęstość powietrza:)), a chcemy cokolwiek dowiedzieć się o stanie naszego aku (samo napięcie przeważnie nic nam nie powie i będzie czasami złudne), użyjmy również testera, który prawdę ci powie:). Pzdr/Tomasz
szkoda że Konwei nie było w pierwszym teście, bo w drugim teście wyszła dość duża różnica w pomiarze p rądu a z pierwszego wynika że AUTOOL raczej pokazuje dobrze, czyli Konwei taka lipa?
Mam 4 testery Autool BT 660, Ancel BST 100, Konwei 600 i ostatnio kupiłem Konwei 650 z kolorowym LCD. Ale mam zabawę jak sprawdzam wszystkimi. Jakby można było wrzucać fotki to bym wam pokazał . Ale nowy Konwei 650 i Autool BT 660 raczej zgodne.
W ostatnim teście brakuje weryfikacji i podsumowania, proszę o poradę który będzie lepszy, dokładniejszy KW600 czy BT360 ? Napięcie pomijam to można sprawdzić multimetrem np ut33b za 40 zl z testem baterii i jego pasowało by sprawdzić;) Zgadzam się z przedmówcami test rozładowanych akumulatorów mógłby więcej powiedzieć o tych aparatach i oczywiście fizyczna weryfikacja ich dokładności czyli rozładowanie..
Ja bym proponował przetestować dwa różne akumulatory jeden w pełni sprawny naładowany ale też używany a drugi taki który już ledwo kręci rozrusznikiem i wiadomo że nawet po ładowaniu jego pojemność jest już niewystarczająca do kilkukrotnej próby kręcenia rozrusznikiem; oczywiście po jego uprzednim naładowaniu i tak aby na zaciskach było w okolicy 12,5V Ciekawe co taki elektroniczny tester wykaże w jednym i drugim przypadku bo cos mi się wydaje że w tym drugim przypadku też pokarze ze aku niby jeszcze sprawne
W przypadku drugim tak nie będzie. Niby będzie miał min. napięcie 12,5 V bo takie jest kolegi założenie, ale obciążając go odbiornikiem rezystancyjnym nie ustabilizuje napięcia, ze względu na zużycie wewnętrzne cel i spadek pojemności.Przykładowym odbiornikiem rezystancyjnym jest żarówka. Napięcie poleci szybko w dół do wartości granicznej 10,5 V i poniżej. Zrób test. Potrzebny multimetr, nawet taki z marketu, naładowany akumulator kwasowo-ołowiowy do napięcia min. 12,5 V (samochodowy). Żarówka H7 55 W na kawałku kabla z krokodylkami podłączona do aku wraz z wpiętym multimetrem równolegle na pomiar napięcia stałego DC.Teoretyczny prąd jaki popłynie przez żarnik żarówki przy 12 V to 4,58A. Zobaczysz wtedy,że wyeksploatowany akumulator po około 1 minucie pomiaru i spadku chwilowego napięcia nie ustabilizuje go i nadal będzie to napięcie spadać.
Proponowałbym najpierw zmierzyć moc rozruchową normalnym mechanicznym testerem- tzn obciążenie realne np 400A dla aku 400A i wtedy porównać do tych elektronicznych. Porównanie między samymi elektronikami nic nie wnosi bo nie ma obciążenia. druga sprawa to w tych elektronicznych podajecie mu przed pomiarem jaką moc ma Aku. fabrycznie więc ja bym zrobił test 400A aku podając mu 600A
Trudno mi się odnieść do pokazanych testów, bo w drugim teście łyżeczka izolacyjna powinna być czarna, a nie zielona :D . Reszta rewelacyjna (jak wszystkie materiały na tym kanale z Tytusem).
@@krzysztofg2025 też mam autool i mój tak nie przekłamuje u mnie różnica w voltach jest mniejsza chyba trafiliście na gorszy egzemplarz. Ja badałem volty dwoma miernikami i oba pokazywały różnice 0,5V miedzy autool.
Witaj mam pytanie czy, na mierniku sprawdzając akumulator wybieramy parametr EN czy CCA co osoba inna teoria na akumulatorze jest np 680a EN ale badają to w trybie CCA jak lepiej polecasz?
Fajny film ale brakuje mi testu na skrajnie rozładowanym aku, który nie otworzy nawet centralnego zamka oraz pomiaru na koniec rzeczywistego. Nie testerem na algorytmie tylko na rzeczywistym oporniku.
Do tego to chyba nie potrzebujesz testera - skoro nie otwiera nawet zamka to wiadomo, że jest rozładowany 😀 (To widać po napięciu, jak masz taką sytuację to widać że napięcie będzie bliskie 10V lub mniej)
Zawsze zastanawiałem się jak te testerki z takimi cienkimi kabelkami są w stanie mierzyć te setki amperów prądu. No to już wiem że to było oszukaństwo xD Nie ma jak przygrzać opornicą i obserwować napięcie, od razu wiadomo o co kaman.
Jasne, lecz w praktyce zawsze zawodzi.Rozruch to nie milisekundy a realny wydatek energi z gwałtownym zmieniającym się dynamicznie podgrzewaniem przemieszaniem elektrolitu i płyt a więc rez...tfu konduktancji i paru innych.😯
@@GrzGrz-yn8hw Zawodzi to jest zbyt ostre słowo. Pomiary pośrednie czasem pozwalają dać wynik prawidłowy, czasem jest to wynik przybliżony, który w warunkach amatorskich jak najbardziej jest użyteczny. Nie każdy w domu chce mieć laboratorium. Można oczywiście kupić sobie drogie urządzenie diagnostyczne, ale przy jednostkowym użyciu, bądź sporadycznym, to chyba lepiej jechać do warsztatu i tam za drobne pieniądze skorzystać z drogiego profesjonalnego urządzenia. Chyba że masz jakąś flotę aut czy maszyn, bo jesteś na przykład rolnikiem. To wtedy za grube setki lub tysiące złotych możesz sobie takie urządzenie kupić. W warunkach domowych jest to zupełnie niepotrzebne, bo w zasadzie system zasilania/rozruchu jest w aucie całkowicie bezobsługowy i w przypadku poprawnego działania nie ma potrzeby ciągłego używania takiego urządzenia. Zamiast pakować grubą kasę w jakiś miernik, to nie lepiej zrobić porządek z elektryką auta i kupić nowy porządny akumulator? Z obserwacji wiem, że takim urządzeniem z reguły interesują się osoby, które mają zapuszczony układ elektryczny auta, a akumulator już od bardzo dawna powinien być wymieniony. Normalny człowiek robi porządek z elektryką i wymienia akumulator, a nie kupuje nawet takie urządzenie za stówkę czy dwie, nie mówiąc już o tych kosztujących grube setki czy tysiące złotych! Coś szwankuje? OK. By to sprawdzić wystarczy coś za stówkę, co jak najbardziej wskaże problem. Tu nie ma znaczenia duża poprawność wyniku, bo chodzi tylko o uzyskanie wyniku coś potwierdzającego lub nie.
Tak obejrzałem sobie ten materiał i nie jestem na 100% pewien ale z tego co pamiętam ten żółty tester ma na płytce PR-ka którym można skalibrować sobie wskazania napięcia z jakimś dobrym multimetrem. Pojęcia tylko nie mam czy to nie będzie miało wpływu na resztę wskazań z pomiarów:).
Na taki test czekałem, a szczególnie ucieszyłem się jak wkroczył KW600.Osobiście do wszystkich tych testerów budżetowych mam pretensję, że Nas kantują.Przykład akumulator 5 letni nominalna pojemność 74Ah oszacowana pojemność Kulonem 912 lub rozładowalnicą BD200 między 55Ah a 63Ah tester KW600 żeby właściciel akumulatora nie załamał się więc pokazuje SOH100%. ...Rozumiem gęstość elektrolitu to parametr chemiczny........Rw, napięcie, prąd rozruchowy to parametry elektryczne , a do jakiego parametru należy zaliczyć pojemność skądinąd parametr mega ważny.A z tym parametrem KW600 i Bt360 rady nie dają i przy akumulatorze 77Ah 760A z opadem masy w 6 celach, ale 5 z nich ma gęstość 1,28g/cm3, jedna cela ma gęstość 1,16g/cm3 .Pojemność zmierzona/oszacowana Kulonem 912 wynosi niecałe 0,5Ah!!!!!!!!!!! i co pokazuje KW600 gólny komunikat wymień akumulator , ale SOH 27%,który daje niepotrzebnie nadzieje, że coś będzie z akumulatora, chociażby do oświetlenia LEDami altanki na działce. Dlatego profesjonalny tester co obciąża akumulator tymi 10A jest the best.
@@Tadek-n3g widocznie akumulator miał jeszcze jakąś wydajność prądową , dosłownie na chwilę właśnie taką na pomiar . zresztą coraz więcej samochodów takie pomiary same wykonuje . także dostajemy info SOC i SOH .
W punkt, ale troszkę przekolorowałeś Konnweia. Pojemność to nie wszystko, te testerki tego bezpośrednio nie przeliczają. Nie zapominajmy, że te egzemplarze do powiedzmy 500zł to budżetowe zabawki do poglądowego amatorskiego pomiaru. Fakt jest taki, że za te pieniądze Konnwei póki co oferuje dodatkowe opcje i nie myli się tak często i znacznie jak jego konkurent Autool 😜
@@amatorkombinator KW600 jest i tak liderem klasy popularnej. Wyniki na wyświetlaczu w słońcu nieraz ciężko jest odczytać (mocne refleksy).Za pomiar napięcia plus, za Rw największy plus, za oscyloskop plus, za krokodylki plus.Za Lcd minus i za za bardzo optymistyczne pomiary SOH. O prądzie rozruchowym nie wypowiadam się.
A ja kupiłem konłeja 650 i po sprawdzeniu nowego akumulatora wynik wyszedł negatywny o co chodzi ? Dopiero jak wpisałem parametr cca a nie en to wyszło ok a na akumulatorze pisze en. Czyli o co chodzi.
Chodzi o to, że urządzenie mierzy co może, ale za chiny ludowe nie domyśli się JAKI AKUMULATOR masz przed oczami. Ten sam wynik dla jednego aku będzie fatalny, a dla innego ujdzie, a dla jeszcze innego ok. Dlatego przed pomiarem masz wybrać typ/rodzaj/wielkość/itp danego akumulatora, żeby urządzenie wiedziało z jakimi normami ma porównać wynik. Cokolwiek wybierzesz, pomiar wyjdzie taki sam, ale ocena ZŁY/UJDZIE/DOBRY będzie inna.
Mierniki mają praktycznie stały pobór prądu (bo i tak 90% pożera podświetlenie), więc w fazie projektowanie można ten prąd uwzględnić i odjąć go od pomiaru. Dodatkowe przewody są zbędne :P
Dodatkowe przewody nie są zbędne, bo 600 A prąd rozruchu przy napięciu 12 V daje 0,02 Ohma rezystancję wewnętrzną.Pomiar tak małej rezystancji mógłby być mocno zaburzony nieznaną rezystancją STYKU przewodu obciążającego akumulator. Dlatego druga para przewodów mierzy napięcie na zaciskach akumulatora nie zaburzone przepływającym przez styk prądem. Pierwsza tylko obciąża i przyrząd ma zmierzyć natężenie płynącego prąu.
U mnie akum ok w pasku b5 odpala od strzała stoi kilka dni i tez odpala prad czuwania 20 mA a t ester konwey kw 600 pokazuje że akum do wymiany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jakbyście dostawili do testu prawdziwy tester, taki, który obciąża akumulator prądem rozruchowym i wtedy sprawdza czy działa, a nie tylko smera go po jajcach miliamperami [?]
Powiem tak Autool jakimś dziwnym trafem pokazuje napięcie prawidłowo. Pomyłkę jaka zaobserwowalem to 0,01mV. Konnwei KW600 miał 0,2mV. Dla mnie Autool jest bardziej dokladny nawet porównywałem go z Qulon 912 i wynik byl pozytywny.
Trafiłeś udany egzemplarz Autoola. Też miałem 2 szt, pierwszy nawet w 90% się pokrywał z innymi, zaś drugi dużo odbiegał, no i nawet między sobą. Mimo kalibracji napięcia potencjometrem się nie pokrywały w innych wskazaniach, ale to mieściło się w granicach błędu więc OK (piszę tu o kwasiakach). Znaczne różnice w pomiarach zaczynały przy innych typach akumulatorów (np AGM) lub normach. Autool po prostu strzelał w wynik gdzie Konnwei dzięki możliwości aktualizacji często gęsto pokrywa się (w granicach swojego błędu pomiarowego) z pomiarami z innych testerów np Bosch czy Midtronics itp. Nie neguję Autoola, bo fakt faktem robią fajne sprzęty, ale niestety trafiają się niedopracowane egzemplarze ;-)
Zaobserwowałeś różnicę O,O1 mV? czyli 1/ 100000 V ? Nie wiem czy w NASA mają tak dokładne przyrządy.Jeśli nawet, to do czego takie dokładne pomiary miały by być wykorzystane? Chyba do pracy doktorskiej, która na półce pokrywała by się kurzem.Zwykłemu użytkownikowi samochodu do zdiagnozowania stanu akumulatora wystarczy areometr i miernik za 30 zł oraz wiedza na poziomie szkoły podstawowej
Mój autool pokazuje napięcie takie samo jak na miernikach ut 33a+ i ut 203. Prąd 10-15A w tą czy tą dla mnie jest do zaakceptowania. Nie potrzebuję laboratorium. Te testery nie są dla laików, ponieważ pasowałoby wykazać się odrobiną wiedzy o budowie, diagnozie, skutkach nieprawidłowej eksploatacji interpretując wynik z testera. Kolega ostatnio podrzucił mi aku roczny, który był w pojeździe zapomniany na 8 miesięcy. Próbował ładować, ale bez efektu. Autool pokazał soh 0% i soc 2% prąd 180 na 680A (74Ah) przy jego napięciu 10,7V, rezystancja 45. Gęstość niespełna 1,1 ale równo we wszystkich, elektrolit klarowny po solidnym wymieszaniu. Po mojej niespełna 2 tygodniowej zabawie z nim prąd 550A soh 55%, rezystancja 5,5, napięcie po 24h 13V. Prądem 20A rozładował się w 2,5h do napięcia 10,6V. Myślę, że tymi testerami należy sprawdzać aku po prawidłowym ładowaniu, inaczej wychodzą cuda na kiju. Przy zwartej celi czy opadzie masy nawet bym się do niego nie zabierał.
Proponuję nie kupować testera. Jeźeli przy próbie uruchomienia startuje rozrusznik i wyraźniej gasną źarówki na tablicy to sygnał do ładowania akumulatora. Dobrze jest podładować przed wyjazdem na wczasy i wozić kable rozruchowe. Akumulator nie wymaga i nie jest przystosowany do pieszczot.
Tez mnie ciekawi dlaczego w pierwszym zestawieniu czyli testerow tanich kntra Profesjonalnych nie bylo KONNWEI 600 lub 650 i dlaczego w drugim zestawieniu byl test KONNWEI kontra AUTOOL a nie bylo zadnego odniesienia do profesjonalnych testerow ????????????????????
Wow! Od jakiegoś czasu marzyło mi się takie porwnanie! Brawo! Na forum wiele osób zaczęło używać Konwei. Jednak na Bannerze brakowało mi pomiaru Midtroniciem, który uznałbym za punkt odniesienia, tak jak Pan Robert wspomniał. Aaa jeszcze dziekuję za wyjaśnienie pomiaru EN!
Już nie mogliście na sam koniec porównać tego Konnweia z tym Midtroniciem? Pewnie wyszło by to samo, i wstyd by trochę był.
Świetny film, pozdrawiam !!!
Najciekawszy był drugi test ale nic z niego nie wynika bo nie ma odniesienia do droższych testerów.
Kupiłem konnwei 650 i po wielu testach doszedłem do wniosku że mam uszkodzony wyłącznik masy w maszynie rolniczej, tak więc dodatkowe zastosowanie. łapka w górę.
A w jaki sposób to wykryłeś przy użyciu tego miernika?
@@quetzalcoatl-pl Sprawdziłem prąd rozruchowy akumulatora który wynosił około 400 amperów oraz prąd rozruchowy za wyłącznikiem prądu który pokazywał 150 amperów. Uszkodzenie włącznika polegało na słabym styku wewnątrz włącznika. Eliminując włącznik ale zostawiając grube kable prąd rozruchowy oscylował w granicy 380A.
@@Patryk51140 Wszystko jasne, dzięki!!
@@quetzalcoatl-pl Jeśli chcesz mierzyć akumulatory 6v też to kw650 bo starszy model nie mierzył 6v.
@@Patryk51140a powiedz, czy ten konnwei zmierzy ze cos kradnie prad ? W sensie na samym akumulatorze
należało wykonać 3 testy, 1 na w pełni naładowanym akumulatorze, 2 na częściowo rozładowanym akumulatorze , 3 całkowicie rozładowanym akumulatorze, i wtedy pokazało by ile warte są te elektroniczne urządzenia, bo tak naprawdę rzadko kiedy mamy w aucie w pełni naładowany akumulator.
To też dobry pomysł i wątek do sprawdzenia. Kilka testów w czasie rozładowywania akumulatora i potem to samo w czasie ładowania. Testery są jakie są a zachowanie się akumulatora w różnych stopniach naładowania to inna sprawa. Domyślam się, że chodzi tutaj o to, że akumulator rozładowany do około połowy na testerze wciąż wykazuje nieomal maksymalne wartości prądu rozruchu. A już na pewno tak jest w czasie ładowania. Ale czy to jest z winy czy niedoskonałości testera ? Moim zdaniem nie. Po prostu nie ma liniowej zależności pojemności od prądu rozruchu a testery prądu rozruchu nie biorą pod uwagę pojemności. Mało tego - prąd rozruchu nie jest liniowo zależny od stopnia naładowania. Dlatego też nie można utożsamiać wyników (prądu i rezystancji wewnętrznej) testera z poprawnym naładowaniem akumulatora jak i z jego dostępną pojemnością.
Wyładowanie zwiększa rezystancję wewnętrzną ;) Ale fakt że temat jest ciekawy jak to się względem siebie zmienia
@@inspektorelektron Tu bym polemizował. Rozładowywałem aku i sprawdzałem Autoolem i o dziwo wszystkie parametry zmieniały się ( nie wiem czy proporcjonalnie czy liniowo czy nie lin.), tzn. przy spadku napięcia wzrastał opór wew. malał prąd rozruchu, SOH spadało i SOC również, aż przy prawie pełnym rozładowaniu tester pokazał minimalny prąd rozruchu, opór wewnętrzny b.duży i info - naładować aku. Co może świadczyć, że przy tak słabych parametrach można domniemywać, że aku nie ma gęstości, a więc i pojemności. Jedno jest pewne, testerem nie można sprawdzać parametrów w czasie ładowania, bo wychodzą głupoty, które ni jak nie odniosą się do realnych parametrów naładowania. Pzdr
Akumulator to jest źródło plus rezystancja wewnętrzna w szeregu . Generalnie te wszystkie testery są na jedno kopyto klepane tak jak ładowarki . Konnwei potrafi graficznie pokazać proces rozruchu jak i proces ładowania . Do szybkiej diagnostyki jest ok .
Omawiane tutaj testery może i na to samo kopyto są klepane. Ale czy w ten sam sposób obliczają i interpretują wyniki ? Moim zdaniem nie. Z pewnych względów Autool jest inny od pozostałych. A np testery Telwina DT400 czy DTS700 działają zauważalnie inaczej. O ile tutaj filmowe testery raczej analizują jakąś falę prostokątną czy też sinusoidalną którą jest obciążony akumulator tak w Telwinach akumulator jest obciążany krótkim ale mocnym impulsem prądowym - jak się źle zapnie żabki to mocno iskrzy. Wynik jest praktycznie natychmiastowy.
Odnośnie pierwszego zdania - moim zdaniem w zależności od obciążenia zarówno napięcie źródła jak i jego rezystancja wewnętrzna się zmieniają. Nie wspominając już o zależności tychże od temperatury.
Dlatego dobry tester ma termometr. Znając temperaturę pomiaru wylicza z krzywych rezystancję wewnętrzna przy -18stopniach przy której przeprowadza się rzeczywiste badanie prądu rozruchowego. Pomiar rezystancji można wykonac na różne sposoby impulsem falą dłuższą krótsza różnymi częstotliwościami. Ważne, żeby później przeliczyć te wartości na rzeczywistą rezystancję przy -18stopniach i na różne normy.
Tytus de Zoo, to najbardziej znany Tytus! Lubił się huśtać na trapezie! Ale zawsze go wszyscy wykorzystywali! Nic się nie zmieniło.
Jak sprawdzic akumulator zelowy o parametrach 12 v 80ah nie ma żadnych innych danych na etykiecie jest to akumulator do zasilania urządzeń poboru oplat parkingowych. Akumulator zelowy firmy toyama . Tester konnwei nie ma możliwości wprowadzenia pojemnisci aku(ah) tylko prad rozruchowy ( cca itd) .Proszę o podpowiedź kupiłem te urządzenie kw650 w celu weryfikacji akumulatorow na których pracują w/w urządzenia. Pozdro czekam za odpowiedzią
Pierwsza sprawa to trzeba jasno powiedzieć to co T.Marczuk że voltomierz w BT360 pokazuje tylko parzyste a do tego wymaga kalibracji. Aby test był rzetelny trzeba było zrobić kalibrację autoola i poinformować widzów o przekłamaniach testera. Co do samego porównania to brakło mi punktu odniesienia. Co z tego że tester droższy i tańszy pokazuje wartość X skoro nie dokonaliście rzetelnego i obiektywnego sprawdzenia poza testerowego aby ustalić ile faktycznie powinien taki tester pokazać. Ten film ma walor rekreacyjny aby zobaczyć jak dane urządenie wygląda i działa ale nie odpowiada na pytanie który z nich systematycznie pokazuje wynik najbardziej zbliżony do rzeczywistego i jaki jest jego stosunek jakości do ceny.
A, nóż widelec może komuś przyda się podpowiedź filmowaruclips.net/video/gTxTsxYMBb4/видео.html.Należy dodać, że nie wszystkie testery BT360 posiadają taki potencjometr do kalibracji voltomierza.
Też prawda, dzięki za ten komentarz :)
Zrób proszę filmik na temat rezystancji wewnętrznej. To by było pomocne dla kupujących (również od ciebie) osób akumulatora typu UPS a więc ampery rozruchowe nie biorą udziału. Ważne jest obciążenie stałe przez czas określony mierzony w godzinach.
Panowie, rezystancja wewnętrzna amperomierza dodaje się do mierzonego obwodu, zawyżając pomiar Rw w każdym przypadku. Należało powtórzyć pomiary bez amperomierza. Wtedy oszacowany prąd rozruchowy byłby większy.
Ja myślę że dużym plusem dla konwea jest możliwość wykonania testu rozruchu w samochodzie bo wykaże nam spadek napięcia w rzeczywistości na aku podczas rozruch. (Trochę jak opornica)
I na tej podstawie myślę że możemy też oszacować poprawność wyników innych pomiarów.
Nie wiem jak to mają inne urządzenia.
Brak Konnweia w 1 tescie uniemozliwia dokładniejsze porównanie.
Nie wiem czy w każdej wersji sprzętowej ale w Autoolu można skorygować wartość wyświetlanego napięcia - wewnętrznym potencjometrem. Generalnie tak jak Łukasz wspomniał ja też jakoś bardziej wierzę w wyniki z Konnwei KW600. Szkoda, że w drugim podejściu nie było porównania z tymi droższymi testerami. 2:18 - to co deklarujemy (fabryczny, znamionowy prąd rozruchowy) chyba nie wpływa na wynik pomiaru (rezystancja, prąd, napięcie), wpływa jedynie na szacunkowy stopień zużycia, często oznaczany jako SOH. Nie wiem jak w tych droższych testerach ale w Konnwei od jakiegoś czasu (od pewnej wersji oprogramowania) wybór rodzaju akumulatora znacząco wpływa na prąd rozruchowy ale mniej znacząco na rezystancję wewnętrzną.
Nie bylo bo pewnie wyniki bliżej autoola i nie mieszajmy w to wiary koonweim ma bajery a robi to samo co auitool
@@ktoswazny6846 W moim przypadku Autool nie różnicuje wyników ze względu na rodzaj badanego akumulatora - AGM, GEL czy STD. Co by nie wybrać n tym samym akumulatorze pokazuje praktycznie taki sam wynik. Konnwei różnicuje wyniki i to jest bliższe prawdy. Gdyby nie było różnic to po co w ogóle w menu dawać takie opcje. Poza podstawowymi testami które są powiedzmy takie same w obu testerach to KW600 ma coś w rodzaju miniaturowego oscyloskopu - można pooglądać zmiany napięcia w czasie. Nie tylko sama pulsacja jest ważna ale i kształt. Po kształcie napięcia można szybko rozpoznać czy nie ma np problemów z jakąś diodą w alternatorze. Do tego powtarzalność wyników KW600 w porównaniu do BT360 jest zdecydowanie lepsza.
Mój autool zaczął przekłamywać i dodaje 0.3V,rozebralem go i niestety nie ma śrubki kalibracyjnej, wie ktoś jak można GO inaczej skalibrować?
Bt360 w wersji v18 ma potencjometr a v17 nie ma
@@tomfab4000 wlutować tam potencjometr i kalibrować
Mam Konnwei KW650. Zawyża pomiar o 0,01V. To bardzo dobry wynik. Szkoda że nie ma go na teście porownawczym z profesjonalnymi testerami.
Bardzo dobry materiał! sprawdziliście co robią te testery w praktyce, można jeszcze podejrzeć oscyloskopem czy prąd jest ciągły czy jest tam jakiś PWM, np. wykorzystując sondę prądową ew. obserwując spadek napięcia na rezystorze 0.1om włączonym szeregowo w obwód pomiarowy tak jak włączony był amperomierz.
A jeszcze ciekawsze wyniki obserwacji i testu Autoolem można zauważyć dając w szeregu oporniczek a najlepiej cewkę :).
Dokładnie to planujemy zrobić ;)
@@mrakumulator-tytus9644 Czy udało się podejrzeć oscyloskopem co robi tester podczas testu i czy prąd jest ciągły czy też jest to jakiś PWM?
Niskich rezystancji nie zmierzysz dokładnie napięciem stałym dlatego stosuje się pewna częstotliwość obciążenia prądem. Niewielki spadek napięcia na rezystancji wewnętrznej wzmacnia się nawet tysiące razy wzmacniaczem prądu zmiennego i mierzy napiecie po wzmocnieniu. Nie da się w takim stopniu wzmocnić napięcia stałego. Testery mierzą przy 1khz, 1hz albo jak sobie konstruktor wymyślił. Mój mierzy przy 75hz. Ważne, żeby potem przeliczyć to na rzeczywistą rezystancję w ten -18stopni.
Naprawdę nie słyszeliście o twierdzeniu Thevenina o zastępczym źródle napięcia? Miernik szacujący natężenie prądu rozruchowego (czyli w pierwszym momencie praktycznie zwarcia) mierzy dwa razy napięcie i prąd i wylicza różnice natężenia prądów i różnic napięcia. Jest dokładnie obojętne jakie natężenia prądu się używa, ważne by wiedzieć JAKIE, zastępcza rezystancja wewnętrzna akumulatora jest równa różnicy napięcia podzielonej przez różnicę natężenia prądu napięcie akumulatora nie obciążonego podzielone przez opór wewnętrzny daje prąd zwarcia.
W zasadzie to nawet prądu nie trzeba mierzyć tylko spadek napięcia oraz trzeba znać rezystancje, którymi zwieramy akumulator (zakładam, że rezystor się nie nagrzewa). Praktycznie dwa razy pomiar napięcia i znajomość dwóch różnych rezystancji przyłożonych do aku. Z różnicą prądu również jak najbardziej działa i chyba dokładniejsze, bo nie ma wpływu temperatury rezystora. Fajnie na filmiku można byłoby to pokazać, a i cena odpowiednio mniejsza :-)
@@grzegorzkulesza9693 nikt nie zwiera na "zero" akumulatora, prąd zwarcia jest wyliczany.
@@boguslawszostak1784 Słowo "zwieramy" użyłem niefortunnie, chodziło mi o rezystancje zewnętrzne, które podłączamy do akumulatora, aby wymusić prąd i spadki napięć. Rezystancję aku i prąc zwarcia wyliczamy. Albo ze spadków prądów i spadków napięć jak kolega napisał, albo ze spadków napięć i podłączonych rezystacji.
@@grzegorzkulesza9693 Pełna zgoda
Pytanie : Dlaczego nie stosujecie dla porównania testu RW ale metoda AC czyli niskopradowo przy 1 KHz ? To obecnie norma stosowana przez producentów głównie akumulatorow li-ion/lipo/lifepo4. Bo pomiar rezystancji metoda DC jest niedokladny, zawyżany, bo tylko szacunkowo interpolowany.
oglądam bo mam zamiar kupić :)😉- ps właśnie kupiłem akumulator w Krakowie i sprzedawca bardzo chwalił Cię jako znawcę akumulatorów i nie tylko - i mam -- po obejrzeniu padło na KW650 obecnie w cenie 178,00
Dobry ten konnwei?
Filmik całkiem, całkiem. Rzeczowo i konkretnie powiedziane i pokazane. Zaskoczył mnie dzisiaj na plus Robert - ta płynność, komunikatywność i konduktancja:). Oczywiście pozostali koledzy również "ok".
Co do Autool BT360 i jego pomiarów napięcia, wskazuje on raczej dokładnie, chociaż ostatnio zauważyłem, że przekłamuje na + przy starszym akumulatorze. Może to tylko przypadek ale wystąpił na dwóch lekko walniętych aku i wykazał tendencję do zawyżania przy bardziej zużytym aku. A może to nie to- proszę sobie wybrać:). Ja mam taką manię, że zawsze porównuję wskazania dwoma multimetrami, wtedy wiem o co "come on". Reszta parametrów jak najbardziej poprawna. Moim zdaniem dla przeciętnego ale już bardziej udoświadczonego Kowalskiego wystarczy tester BT-360, tester który pokaże w miarę przybliżone parametry za niewielkie pieniądze i wskaże ogólną charakterystykę zachowania akumulatora. Jeżeli ktoś nie lubi bawić się w analizy i porównania różnych wyników i parametrów aku w różnych stanach naładowania aku, niech wybierze sobie droższy tester albo bardziej kolorowy, albo bez wydawania takiej kasy niech zrobi test aku u serwisanta, a i tak nie będzie wiedział o co chodzi:). Jedno jest pewne, jeżeli aku nie ma korków i nie możemy wepchać areometru, (bo aerometrem zmierzymy chyba gęstość powietrza:)), a chcemy cokolwiek dowiedzieć się o stanie naszego aku (samo napięcie przeważnie nic nam nie powie i będzie czasami złudne), użyjmy również testera, który prawdę ci powie:). Pzdr/Tomasz
szkoda że Konwei nie było w pierwszym teście, bo w drugim teście wyszła dość duża różnica w pomiarze p
rądu a z pierwszego wynika że AUTOOL raczej pokazuje dobrze, czyli Konwei taka lipa?
Mam 4 testery Autool BT 660, Ancel BST 100, Konwei 600 i ostatnio kupiłem Konwei 650 z kolorowym LCD. Ale mam zabawę jak sprawdzam wszystkimi. Jakby można było wrzucać fotki to bym wam pokazał . Ale nowy Konwei 650 i Autool BT 660 raczej zgodne.
Ten KW650 wygląda ciekawie . Dużo opcji .
W ostatnim teście brakuje weryfikacji i podsumowania, proszę o poradę który będzie lepszy, dokładniejszy KW600 czy BT360 ? Napięcie pomijam to można sprawdzić multimetrem np ut33b za 40 zl z testem baterii i jego pasowało by sprawdzić;)
Zgadzam się z przedmówcami test rozładowanych akumulatorów mógłby więcej powiedzieć o tych aparatach i oczywiście fizyczna weryfikacja ich dokładności czyli rozładowanie..
Pany a czym się różni Konwei 600 od Konwei 650? po za wyglądem oczywiście.
@@krzychu82m Ma pomiar aku 6V i bazę mode,i aku i ich parametrow do porownania.
@@wojtekernest7040 Panie a gdzie niby ta baza do porównania, czy chodziło Ci o zapisane parametry z własnych pomiarów?
Ciekawy napis na nalepce akumulatora. Już wtedy wiedzieli, że 16V to nie jest dobry pomysł :)
Bo w stopie był antymon zamiast wapnia.
@@mrAkumulator Antymonowy bezobsługowy? 🤔
Ja bym proponował przetestować dwa różne akumulatory jeden w pełni sprawny naładowany ale też używany a drugi taki który już ledwo kręci rozrusznikiem i wiadomo że nawet po ładowaniu jego pojemność jest już niewystarczająca do kilkukrotnej próby kręcenia rozrusznikiem; oczywiście po jego uprzednim naładowaniu i tak aby na zaciskach było w okolicy 12,5V
Ciekawe co taki elektroniczny tester wykaże w jednym i drugim przypadku bo cos mi się wydaje że w tym drugim przypadku też pokarze ze aku niby jeszcze sprawne
W przypadku drugim tak nie będzie. Niby będzie miał min. napięcie 12,5 V bo takie jest kolegi założenie, ale obciążając go odbiornikiem rezystancyjnym nie ustabilizuje napięcia, ze względu na zużycie wewnętrzne cel i spadek pojemności.Przykładowym odbiornikiem rezystancyjnym jest żarówka. Napięcie poleci szybko w dół do wartości granicznej 10,5 V i poniżej. Zrób test. Potrzebny multimetr, nawet taki z marketu, naładowany akumulator kwasowo-ołowiowy do napięcia min. 12,5 V (samochodowy). Żarówka H7 55 W na kawałku kabla z krokodylkami podłączona do aku wraz z wpiętym multimetrem równolegle na pomiar napięcia stałego DC.Teoretyczny prąd jaki popłynie przez żarnik żarówki przy 12 V to 4,58A. Zobaczysz wtedy,że wyeksploatowany akumulator po około 1 minucie pomiaru i spadku chwilowego napięcia nie ustabilizuje go i nadal będzie to napięcie spadać.
Te tylko sobie znane wzory to twierdzenie Thevenina o zastępczym źródle napięcia, kilka osób je zna...
Oj nie zauważyłem że to już wczesnej napisałeś a szukałem...
Konwei ma kilka innych fajnych bajerów pomiarowych, których próżno szukać w niektórych "miernikach". Warto wziąć to pod uwagę.
Zdecydowanie! - opcja grafu napięcia jest super wg mnie ;) Pomocne przy diagnostyce
Proponowałbym najpierw zmierzyć moc rozruchową normalnym mechanicznym testerem- tzn obciążenie realne np 400A dla aku 400A i wtedy porównać do tych elektronicznych. Porównanie między samymi elektronikami nic nie wnosi bo nie ma obciążenia. druga sprawa to w tych elektronicznych podajecie mu przed pomiarem jaką moc ma Aku. fabrycznie więc ja bym zrobił test 400A aku podając mu 600A
Co podasz nie ma znaczenia. Rw i prąd rozruchowe się nie zmieniają.
Wiecie może czy jest jakaś różnica pomiędzy Konwei KW650 a Reco BT6 ?
Są to te same testery. Reco to brandowany przez (chyba polska firmę) Konnwei.
Trudno mi się odnieść do pokazanych testów, bo w drugim teście łyżeczka izolacyjna powinna być czarna, a nie zielona :D . Reszta rewelacyjna (jak wszystkie materiały na tym kanale z Tytusem).
Dzięki wielkie, cieszę się :)
Otwórzcie bt360 i potencjometrem zróbcie korektę U
Autool rządzi 😃, drugi test jest mało miarodajny ponieważ nie użyliście midtronica itd jako punktu odniesienia
@@krzysztofg2025 też mam autool i mój tak nie przekłamuje u mnie różnica w voltach jest mniejsza chyba trafiliście na gorszy egzemplarz. Ja badałem volty dwoma miernikami i oba pokazywały różnice 0,5V miedzy autool.
@@NEO_DRON mój przekłamuje o 0,01v czyli błąd statystyczny
@@krzysztofg2025 no i mój nie kosztował 100 zł tylko 50 zł z darmowa dostawą na aliexpres gdzie czekałem 10 dni na niego :D
@@NEO_DRON co 50 ja dałem 89 w listopadzie 2018 też na ali, a konnwei kosztuje 123zl
W tej 16 minucie to chyba cos bylo palone pite 😅
Pierwszy 😀. Najważniejszy element to widelc, bez niego anirusz. Nie zmierzysz co chcesz i nie zjesz🤣
Dokładnie. Używam tylko tego i jeszcze się nie pomyliłem. A jak klient chce reanimować trupa to jego broszka i jego pieniądze.
Kurcze co to za akumulator? Gdzie można taki oldschoolowy kupić? To są jakieś stare zapasy czy nowy w starym stylu?
Witaj mam pytanie czy, na mierniku sprawdzając akumulator wybieramy parametr EN czy CCA co osoba inna teoria na akumulatorze jest np 680a EN ale badają to w trybie CCA jak lepiej polecasz?
CCA to Cold Cranking Ameres, przeznaczony do pomiarów w temperaturze np. -18'C. Chyba raczej miałeś na myśli zwykły CA?
Fajny film ale brakuje mi testu na skrajnie rozładowanym aku, który nie otworzy nawet centralnego zamka oraz pomiaru na koniec rzeczywistego. Nie testerem na algorytmie tylko na rzeczywistym oporniku.
Do tego to chyba nie potrzebujesz testera - skoro nie otwiera nawet zamka to wiadomo, że jest rozładowany 😀
(To widać po napięciu, jak masz taką sytuację to widać że napięcie będzie bliskie 10V lub mniej)
a gdzie konnwei kw600 w tescie???
Nie oglądałeś do końca?.Na końcu jak wisienka na torcie jest on............
@@Tadek-n3g konnwei wymiata dlatego nie pokazali go razem z midtronic przy badaniu bannera :)
@@erythoxylin A o to chodzi.Robert musisz poprawić się, tylko nie na wadze, a zrobić porównanie KW600 kontra ten najlepszy Midtronic.
@@erythoxylin Wiadomo, wstyd by był gdyby pokazał to sam co testery za parę tysięcy.
@@Tadek-n3g i zrobil ten test?
Zawsze zastanawiałem się jak te testerki z takimi cienkimi kabelkami są w stanie mierzyć te setki amperów prądu. No to już wiem że to było oszukaństwo xD Nie ma jak przygrzać opornicą i obserwować napięcie, od razu wiadomo o co kaman.
Szacowanie czegoś na podstawie pomiarów pośrednich wartości nie jest oszustwem.
Jasne, lecz w praktyce zawsze zawodzi.Rozruch to nie milisekundy a realny wydatek energi z gwałtownym zmieniającym się dynamicznie podgrzewaniem przemieszaniem elektrolitu i płyt a więc rez...tfu konduktancji i paru innych.😯
@@GrzGrz-yn8hw Zawodzi to jest zbyt ostre słowo. Pomiary pośrednie czasem pozwalają dać wynik prawidłowy, czasem jest to wynik przybliżony, który w warunkach amatorskich jak najbardziej jest użyteczny. Nie każdy w domu chce mieć laboratorium. Można oczywiście kupić sobie drogie urządzenie diagnostyczne, ale przy jednostkowym użyciu, bądź sporadycznym, to chyba lepiej jechać do warsztatu i tam za drobne pieniądze skorzystać z drogiego profesjonalnego urządzenia. Chyba że masz jakąś flotę aut czy maszyn, bo jesteś na przykład rolnikiem. To wtedy za grube setki lub tysiące złotych możesz sobie takie urządzenie kupić. W warunkach domowych jest to zupełnie niepotrzebne, bo w zasadzie system zasilania/rozruchu jest w aucie całkowicie bezobsługowy i w przypadku poprawnego działania nie ma potrzeby ciągłego używania takiego urządzenia. Zamiast pakować grubą kasę w jakiś miernik, to nie lepiej zrobić porządek z elektryką auta i kupić nowy porządny akumulator? Z obserwacji wiem, że takim urządzeniem z reguły interesują się osoby, które mają zapuszczony układ elektryczny auta, a akumulator już od bardzo dawna powinien być wymieniony. Normalny człowiek robi porządek z elektryką i wymienia akumulator, a nie kupuje nawet takie urządzenie za stówkę czy dwie, nie mówiąc już o tych kosztujących grube setki czy tysiące złotych! Coś szwankuje? OK. By to sprawdzić wystarczy coś za stówkę, co jak najbardziej wskaże problem. Tu nie ma znaczenia duża poprawność wyniku, bo chodzi tylko o uzyskanie wyniku coś potwierdzającego lub nie.
Tak obejrzałem sobie ten materiał i nie jestem na 100% pewien ale z tego co pamiętam ten żółty tester ma na płytce PR-ka którym można skalibrować sobie wskazania napięcia z jakimś dobrym multimetrem. Pojęcia tylko nie mam czy to nie będzie miało wpływu na resztę wskazań z pomiarów:).
to tak jak my ;)
@@mrAkumulator ale WY :D macie z czym te wskazania skonfrontować po regulacji :p haha. Pozdrawiam.
Autool ma wewnątrz potencjometr do kalibracji
Na taki test czekałem, a szczególnie ucieszyłem się jak wkroczył KW600.Osobiście do wszystkich tych testerów budżetowych mam pretensję, że Nas kantują.Przykład akumulator 5 letni nominalna pojemność 74Ah oszacowana pojemność Kulonem 912 lub rozładowalnicą BD200 między 55Ah a 63Ah tester KW600 żeby właściciel akumulatora nie załamał się więc pokazuje SOH100%.
...Rozumiem gęstość elektrolitu to parametr chemiczny........Rw, napięcie, prąd rozruchowy to parametry elektryczne , a do jakiego parametru należy zaliczyć pojemność skądinąd parametr mega ważny.A z tym parametrem KW600 i Bt360 rady nie dają i przy akumulatorze 77Ah 760A z opadem masy w 6 celach, ale 5 z nich ma gęstość 1,28g/cm3, jedna cela ma gęstość 1,16g/cm3 .Pojemność zmierzona/oszacowana Kulonem 912 wynosi niecałe 0,5Ah!!!!!!!!!!! i co pokazuje KW600 gólny komunikat wymień akumulator , ale SOH 27%,który daje niepotrzebnie nadzieje, że coś będzie z akumulatora, chociażby do oświetlenia LEDami altanki na działce.
Dlatego profesjonalny tester co obciąża akumulator tymi 10A jest the best.
27% to już raczej zalicza się do trupów . ja bym poniżej 50 % nie uznawał
@@EkoKolo_Katowice KW600 przy pojemności akumulatora 0,5Ah z 77Ah powinien pokazać SOH na poziomie 0% lub -0%.
@@Tadek-n3g widocznie akumulator miał jeszcze jakąś wydajność prądową , dosłownie na chwilę właśnie taką na pomiar . zresztą coraz więcej samochodów takie pomiary same wykonuje . także dostajemy info SOC i SOH .
W punkt, ale troszkę przekolorowałeś Konnweia. Pojemność to nie wszystko, te testerki tego bezpośrednio nie przeliczają. Nie zapominajmy, że te egzemplarze do powiedzmy 500zł to budżetowe zabawki do poglądowego amatorskiego pomiaru. Fakt jest taki, że za te pieniądze Konnwei póki co oferuje dodatkowe opcje i nie myli się tak często i znacznie jak jego konkurent Autool 😜
@@amatorkombinator KW600 jest i tak liderem klasy popularnej.
Wyniki na wyświetlaczu w słońcu nieraz ciężko jest odczytać (mocne refleksy).Za pomiar napięcia plus, za Rw największy plus, za oscyloskop plus, za krokodylki plus.Za Lcd minus i za za bardzo optymistyczne pomiary SOH. O prądzie rozruchowym nie wypowiadam się.
Panowie,mam kw650 i takiego autoola...i to właśnie autool pokazuje idealne napięcie,kw650 zaniża o 0,04V
Oho
nie było powtórzenia Autool'em po spadku napięcia - hmmm...wypadł lepiej niż ten za 3500? i na banerze tylko dwa testy :/
pfffff
A ja kupiłem konłeja 650 i po sprawdzeniu nowego akumulatora wynik wyszedł negatywny o co chodzi ? Dopiero jak wpisałem parametr cca a nie en to wyszło ok a na akumulatorze pisze en. Czyli o co chodzi.
Chodzi o to, że urządzenie mierzy co może, ale za chiny ludowe nie domyśli się JAKI AKUMULATOR masz przed oczami. Ten sam wynik dla jednego aku będzie fatalny, a dla innego ujdzie, a dla jeszcze innego ok. Dlatego przed pomiarem masz wybrać typ/rodzaj/wielkość/itp danego akumulatora, żeby urządzenie wiedziało z jakimi normami ma porównać wynik. Cokolwiek wybierzesz, pomiar wyjdzie taki sam, ale ocena ZŁY/UJDZIE/DOBRY będzie inna.
👍
Mierniki mają praktycznie stały pobór prądu (bo i tak 90% pożera podświetlenie), więc w fazie projektowanie można ten prąd uwzględnić i odjąć go od pomiaru. Dodatkowe przewody są zbędne :P
Dodatkowe przewody nie są zbędne, bo 600 A prąd rozruchu przy napięciu 12 V daje 0,02 Ohma rezystancję wewnętrzną.Pomiar tak małej rezystancji mógłby być mocno zaburzony nieznaną rezystancją STYKU przewodu obciążającego akumulator. Dlatego druga para przewodów mierzy napięcie na zaciskach akumulatora nie zaburzone przepływającym przez styk prądem. Pierwsza tylko obciąża i przyrząd ma zmierzyć natężenie płynącego prąu.
U mnie akum ok w pasku b5 odpala od strzała stoi kilka dni i tez odpala prad czuwania 20 mA a t ester konwey kw 600 pokazuje że akum do wymiany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To powiadasz, że auto stoi kilka dni i też odpala? 🤔
A jakbyście dostawili do testu prawdziwy tester, taki, który obciąża akumulator prądem rozruchowym i wtedy sprawdza czy działa, a nie tylko smera go po jajcach miliamperami [?]
:-) :-)
Powiem tak Autool jakimś dziwnym trafem pokazuje napięcie prawidłowo. Pomyłkę jaka zaobserwowalem to 0,01mV. Konnwei KW600 miał 0,2mV. Dla mnie Autool jest bardziej dokladny nawet porównywałem go z Qulon 912 i wynik byl pozytywny.
Trafiłeś udany egzemplarz Autoola. Też miałem 2 szt, pierwszy nawet w 90% się pokrywał z innymi, zaś drugi dużo odbiegał, no i nawet między sobą. Mimo kalibracji napięcia potencjometrem się nie pokrywały w innych wskazaniach, ale to mieściło się w granicach błędu więc OK (piszę tu o kwasiakach). Znaczne różnice w pomiarach zaczynały przy innych typach akumulatorów (np AGM) lub normach. Autool po prostu strzelał w wynik gdzie Konnwei dzięki możliwości aktualizacji często gęsto pokrywa się (w granicach swojego błędu pomiarowego) z pomiarami z innych testerów np Bosch czy Midtronics itp. Nie neguję Autoola, bo fakt faktem robią fajne sprzęty, ale niestety trafiają się niedopracowane egzemplarze ;-)
@@amatorkombinator Tak zgadzam się tylko kwasowe w normie "EN" szacuje wynik z minimalnym błędem, resztę pokazuje bzdury.
Zaobserwowałeś różnicę O,O1 mV? czyli 1/ 100000 V ? Nie wiem czy w NASA mają tak dokładne przyrządy.Jeśli nawet, to do czego takie dokładne pomiary miały by być wykorzystane? Chyba do pracy doktorskiej, która na półce pokrywała by się kurzem.Zwykłemu użytkownikowi samochodu do zdiagnozowania stanu akumulatora wystarczy areometr i miernik za 30 zł oraz wiedza na poziomie szkoły podstawowej
@@zdzisawdardzinski7673 tak pomyłka chodziło mi wolty. Miernik za tyle pln to na pewno nie jeden.
Zastanawiam się nad kupnem testera Hamron z Jula do użytku własnego prywatnego. Czy taki tester jest coś warty?
Nie.
👍👍👍👍👍
te esstery to źle przeliczają a powinny robic to liniowo tak jak chłop z kalkulatorem v/ A
Mój autool pokazuje napięcie takie samo jak na miernikach ut 33a+ i ut 203. Prąd 10-15A w tą czy tą dla mnie jest do zaakceptowania. Nie potrzebuję laboratorium. Te testery nie są dla laików, ponieważ pasowałoby wykazać się odrobiną wiedzy o budowie, diagnozie, skutkach nieprawidłowej eksploatacji interpretując wynik z testera. Kolega ostatnio podrzucił mi aku roczny, który był w pojeździe zapomniany na 8 miesięcy. Próbował ładować, ale bez efektu. Autool pokazał soh 0% i soc 2% prąd 180 na 680A (74Ah) przy jego napięciu 10,7V, rezystancja 45. Gęstość niespełna 1,1 ale równo we wszystkich, elektrolit klarowny po solidnym wymieszaniu. Po mojej niespełna 2 tygodniowej zabawie z nim prąd 550A soh 55%, rezystancja 5,5, napięcie po 24h 13V. Prądem 20A rozładował się w 2,5h do napięcia 10,6V. Myślę, że tymi testerami należy sprawdzać aku po prawidłowym ładowaniu, inaczej wychodzą cuda na kiju. Przy zwartej celi czy opadzie masy nawet bym się do niego nie zabierał.
No, prąd 20A przez 2,5h w temperaturze 25st to praktycznie 100% nominalnej pojemności C20.
@@inspektorelektron Aż nie wydaje się to wiarygodne. Nowe akumulatory często nie mają nominalnej pojemności.
Proponuję nie kupować testera. Jeźeli przy próbie uruchomienia startuje rozrusznik i wyraźniej gasną źarówki na tablicy to sygnał do ładowania akumulatora. Dobrze jest podładować przed wyjazdem na wczasy i wozić kable rozruchowe. Akumulator nie wymaga i nie jest przystosowany do pieszczot.
A co jeśli stacyjka wyłącza, radio, zapalniczkę, żarówki nawet przy odpiętym kablu rozrusznika?
Co to za elektronika, każdy test co innego.
Jak w medycynie!