Ładowarka STEFPOL EST-516M. Test i analiza skuteczności ładowania.

Поделиться
HTML-код

Комментарии • 552

  • @jmbrockerss2389
    @jmbrockerss2389 4 года назад +37

    Czytam te komentarze i w szoku jestem ilu geniuszy jest w tym kraju. Ale jakoś nie widze 100 polskich firm produkujących prostowniki i ładowarki. O ekspansji po za polskę nie wspominając. Marudzenie marudzenie marudzenie jak na wiejskiej. Łapa w górę bo chłopakowi przynajmniej sie chce poświęcać czas i dzielić spostrzeżeniami. Pozdrawiam. Ps ja to cos kupiłem, jak bedzie kiepskie to wywalę i kupie inne innej firmy. Szkoda życia aby się tak spinać o produkt wart 300 zł.

    • @xaartmax6331
      @xaartmax6331 3 года назад +2

      Amen

    • @hubertbaranczyk1437
      @hubertbaranczyk1437 3 года назад +2

      Kupiłeś i jak wrażenia?

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 3 года назад +6

      @@hubertbaranczyk1437 Jestem zadowolony. Mam w aucie 2 letni aku varta blue i w pierwsze mrozy ledwo odpalał. Ladowarka ladowała go z 8-9 godz i od połowy stycznia do teraz zero problemów. 90% przebiegu mam na dystansie do 4km wiec aku mocno obrywa. Gestosci nie sprawdzałem ale urzadzenie raczej swoją prace skutecznie wykonało. Pozdrawiam.

    • @MaciejZupkowicz
      @MaciejZupkowicz 11 месяцев назад

      Czy na pewno wiesz o czym mówisz? Pokaż papier z wyształcenia, a jeśli nie to powodzenia wszystkim którzy Cie słuchają

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад

      ​@@MaciejZupkowicza gdzie pokazałeś swój?

  • @leongierszewski5364
    @leongierszewski5364 4 года назад +13

    Mam wieloletnią praktykę z akumulatorami i prostownikami, zaprezentowany materiał filmowy oceniam bardzo dobrze jak i używany sprzęt. Gratulacje dla producenta ładowarki za jej wysoką sprawność i bezawaryjność.

  • @Dedis87
    @Dedis87 3 года назад +15

    Co by nie gadać, dla mnie (można powiedzieć laika) liczy się to że prostownik trzyma uczciwe parametry ładowania w trakcie procesu (nie ma schodkowej charakterystyki czy nie kończy przy zbyt niskich napięciach itd) i ma prosty przełącznik dla 3 typów akumulatorów jakie mogę nim spokojnie ładować w poprawny sposób. Za 300PLN mam gotowy produkt, nie wymagający przeróbek i nieźle działający. Uważam że dla 90% ludzi to jest wystarczające

  • @Nikonowski
    @Nikonowski Год назад +3

    Oby wśród profesjonalistów byli sami tacy amatorzy jak pan. Właśnie ta ładowarka przykuła moją uwagę. Pozdrawiam i dziękuję za ten test.

  • @polishlocks
    @polishlocks 4 года назад +10

    Świetny prostownik, widać przemyślana konstrukcja, StefPol wdrożył widać uwagi MrAkumulator i charakterystyka ładowania jest poprawnie ustawiona. Robi gęstość, jest prosty i bardzo szybki w konfiguracji. Dużo lepszy od Kulona ponieważ, a. Polska produkcja i napis made in Poland, to jest bardzo ważne. b. Dużo tańszy. C. Łatwiejszy w ustawieniu D. Robi gęstość Nic lepszego nie trzeba dla przeciętnego użytkownika. Brawo dla polskiego producenta. Miałem zamiar kupić ten rosyjski prostownik a tu okazuje się, że Polak zrobił świetny produkt. Gratulacje szczere dla producenta. Jestem inżynierem elektrykiem i na prawdę wiem oczym mówię. Te wszystkie uwagi w teście , te „negatywne” nie mają znaczenia. Świetny produkt dla większości użytkowników. Mam Ctek 7A i jest to tylko zabawka to podtrzymywania kondycji akumulatora w aucie. Tym 516m będę ładował akumulator a tym Ctek tylko podtrzymywał w garażu kondycję akumulatora. Mało jeżdżę i bateria musi być często doładowywania. Brawo dla polskiego producenta i za napis made in Poland. Kupuję bez wahania. Dzięki.

    • @bbekkaa365
      @bbekkaa365 4 года назад +3

      Nie ma co porównywać do kulona. Kulon to zupełnie inna liga

    • @polishlocks
      @polishlocks 4 года назад +3

      bekkaa poza rozbudowaną elektroniką nie widzę przewagi Kulona jeśli prawdą jest, że est516m robi 1.3 gęstość to nic lepszego już nie potrzeba. Cena też jest rozsądna no i produkt polski a nie rosyjski.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      @@polishlocks rozpatrując kwestię efektywności ładowania faktycznie oba te urządzenia robią to co do nich należy przy czym EST jest sporo tańszy. Jednak biorąc pod uwagę możliwości Kulona - mam na myśli nie tylko konfiguracji, ale również zapisu danych czy możliwości rozładowania akumulatora - to trudno te dwa urządzenia porównywać.
      Nie mniej dla osób którzy nie potrzebują "wodotrysków" ta ładowarka spełnia wszelkie wymagania.
      P.S. odnosząc się jeszcze do negatywnych uwag w materiale - zaznaczyłem że jest to raczej czepianie się niż jakaś poważna wada czy niezgodność

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      Polish Locks...No nie Kulfon to typowa elektronika z zaprogramowanym algorytmem ładowania z miękkim startem i stałą wydajnością prądową aż do progu gazowania a Stef pol jako typowy prostownik z miękką charakterystyką transformatora toroidalnego ze spadkowym natężeniem od początku ładowania. Ale i to dobre i tamto. Mam też kulfona i jest rewelacyjny mimo, że nie jestem inż e. Pzdr

    • @polishlocks
      @polishlocks 4 года назад

      @@tomaszjar541 No i na razie nie kupiłem tego 516M ponieważ w międzyczasie zainteresował mnie projekt Pana Tomasza Hudy i czekam na jego ładowarkę automatyczną. Wygląda, że będzie udana konstrukcja i tam u niego regulacja prądu jest też kluczowa. Ciekawe jak w Kulonie jest utrzymywany stały prąd do momentu gazowania. Ciekawe jak to wykonali. Kulon jest bardzo efektowny i efektywny to na pewno ale cena tez jest wysoka. Czy on ma opcje odsiarczania? Chodzi mi o program tylko do odsiarczania. Np. mój Ctek 7A ma niby na pierwszym stopniu taką funkcję ale nie trawa to długo i szybko przechodzi dalej (nie sprawdzałem na oscyloskopie bo nie posiadam jak Ctek ładuje. Na pewno te wszystkie prostowniki i ładowarki powinny mieć opcję odsiarczania tak aby wykorzystać cały potencjał akumulatora. Samo ładowanie 16.2V (sam ładuję starym polskim prostownikiem transformatorowym od 16.2 do 17V i prądem 0.5A do1A) przywraca gęstość w miarę ok 1.27-1.28 na starym akumulatorze 10 letnim ale jest on zasiarczony i tester pokazuje 10mOhm rezystancji wewnętrznej oraz 30% wydajność prądową do rozruchu mimo dobrej gęstości elektrolitu. Po prostu jego pojemność w wyniku zasiarczenia spadła i teraz trzeba by było go spróbować odsiarczyć. Do tego konieczne jest "pukanie" w płyty prądem o wysokiej częstotliwości (tu pewnie każdy akumulator ma inną częstotliwość do dobrania). Prąd w piku powinien być ostrą szpilką z wysokim natężeniem szczytowym a napięcie może być niskie (prąd ładuje a nie napięcie). Ciekawe czy w Kulonie jest taka opcja i jakie są charakterystyki. Mam nadzieję, że Pan Tomasz Hudy w swoim finalnym produkcie zaprezentuje kompleksowe podejście włączając odsiarczanie płyt. Gdyby były dobre odsiarczające prostowniki to nowe akumulatory by się tak szybko nie zużywały i mielibyśmy je na długie lata bez znaczących spadków pojemności. Na ogół jednak nasze prostowniki nie zapewniają odsiarczania jako dedykowanego procesu i jest to tylko mimo chodem przy ładowaniu co nie do końca jest skuteczne. Pozdrawiam,

  • @grzegorzchroscicki2878
    @grzegorzchroscicki2878 4 года назад +5

    Materiał super. Tą ładowarkę używam drugi rok. Odnośnie prądów ładowania to po podłączeniu akumulatora 115Ah EXIDE używanego w łodzi na cęgach pokazuje 12,3A. W tym sprzęcie jest super opcja która pozwala na zostawienie na całą zimę włączonej ładowarki w łodzi. Dziękuję za testy i proszę o więcej. Pozdrawiam.

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 4 года назад +2

      Tak pomyślałem, że jak ktoś liczył na prąd 12A to niech da aku 120Ah, jak liczył na te 15 to 150Ah.

  • @sebczajna700
    @sebczajna700 4 года назад +8

    Bardzo wspaniały materiał, oglądało się jednym tchem niczym program naukowy. Spokój , opanowanie, merytoryka oraz bardzo duża wiedza o elektryczności - jak Pan może mówić że jest Pan amatorem?!? Gdyby inni rozumieli tak prawidłowo prawo Ohma oraz zasady elektryczności to świat byłby lepszy...a obsługa serwisowa w niektórych dziedzinach motoryzacji na profesjonalnym poziomie. Serdecznie pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek. P.S. W teście poranka ta ładowarka nie zrobiła gęstości, miałem taką w pracy i zawsze robiła - choć przy opornych akumulatorach większego kalibru za drugim ładowaniem na 16V. Pozdrawiam👍👌

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      Dziękuję za tak pozytywny komentarz.

  • @karolzabielski
    @karolzabielski 4 года назад +4

    Witam Tomku.
    Fajnie że tu jesteś bo masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie.
    Mam nadzieję że na swoim kanale nadal będziesz tworzył

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +9

      Dziękuję. Spokojnie, nie mam zamiaru rezygnować ze swojego kanału. Myślę że znajdę czas na to aby robić materiały zarówno u siebie jak i dla kanału @MrAkumulator jak tylko będzie taka Wasza wola.

  • @Sacrum_Profanum
    @Sacrum_Profanum 4 года назад +6

    Ciekawy test. Fajnie prowadzisz, życzę sukcesów bo masz potencjał 🤞

  • @sebos8005
    @sebos8005 4 года назад +3

    fajny materiał, dziękuje, proponuje jako następny test - kulona

  • @sawnyhej3719
    @sawnyhej3719 4 года назад +10

    Po oglądnięciu tego filmu kupiłem ten prostownik . Załadowałem 5 akumulatorów zdecydowanie robi gęstość ! Nie żałuję zakupu produkt przede wszystkim Polski !!! Cena ok w stosunku do wykonania , polecam!!

  • @tomaszpieczonka445
    @tomaszpieczonka445 4 года назад +2

    O w końcu połączone siły gratuluję i pozdrawiam fanatyków akumulatorów.

  • @wgm458
    @wgm458 4 года назад +9

    Mieszkam ok 10 kilometrów od firmy STEFPOL - Trafiłem do nich po swój prostownik bo wszyscy, których się radziłem polecili mi tą firmę. Że blisko, że sprawdzone, że działa itd. Jak pojechałem miałem okazję widzieć proces produkcji, która odbywa się w Brwinowie gdzie zawsze będę mógł liczyć na serwis lub porady związane z użytkowaniem. Maja wszystko na miejscu - co prawda strasznie ciasno u nich na tej produkcji. Amatorzy sprzętu składanego przez małe raczki takiego komfortu mieć nie będą jak coś się "spali". Onaniści krytykujący wszystko łącznie z kolorem niech po prostu nie kupują bo będą psychicznie się źle z tym czuć. Jak już wspomniałem ja taki prostownik od kilku lat mam, działa i mogę im w każdej chwili pożyczyć.

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  4 года назад +3

      Mi osobiści bardzo się podoba u Stefana, lubię takie rodzinne zakłady :)

  • @thormor4186
    @thormor4186 4 года назад +6

    Bardzo dobry rzetelny test. Pozdrawiam.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +1

      Dziękuję i pozdrawiam.

  • @bzykolo1985
    @bzykolo1985 4 года назад +5

    Bardzo dobry test, widać że kosztował dużo czasu i pracy!

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  4 года назад +2

      a to dopiero początek, następny będzie, czasochłonny / r

  • @Mietek486
    @Mietek486 4 года назад +4

    Podobało się. Dobry rzetelny test 👍👍👍 :-)

  • @Dedis87
    @Dedis87 11 месяцев назад +2

    Używam tego prostownika od 3 lat. Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektów jego pracy. Używam go też często do podładowywania akumulatora na aucie, bez odpinania klemy na ustawieniu 14,4V - bezpiecznie dla elektroniki w aucie jak i dla samego akumulatora (auto dużo stoi więc robię to dość często i nie chce go "gotować" za każdym razem do 16V)

    • @E.Wolfdale
      @E.Wolfdale 3 месяца назад +1

      Póki gęstość jest ok to 14,4V wystarcza.

  • @darekk9312
    @darekk9312 4 года назад +4

    Dobra robota Tomasza i Stefpola

  • @grzegorzbrzeczyszczykiewic2733
    @grzegorzbrzeczyszczykiewic2733 4 года назад +5

    4:30 - 14,4 to wychodzi też lifepo4 3,6x4. Nie do końca wyczerpujący test obciążyć 12A obserwować (kiedy zacznie kapać lakier z transformatora , wyczuwalny będzie swąd albo się wyłączy) . Ciekawe jak długo pociągnie na deklarowanych 12A powiedzmy przy 25 stopniach.

    • @albi2k88
      @albi2k88 4 года назад

      Mam prostownik Sherman 25A a już przy 15A potrafi wyłącznik termiczny rozłączyć.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +1

      Dlatego w podsumowaniu podkreśliłem że te 12A trochę naciągane. Realnie stabilizacja zaczyna się przy 10A.
      Oczywiście można by zrobić test obciążeniowy tego transformatora i zobaczyć przy jakim obciążeniu i temperaturze zadziała termistor, tylko po co ? Z akumulatorem 73Ah dość nisko rozładowanym sobie poradziła bez wyłączania.
      Oczywiście zgadzam się że można by zamontować większy transformator, jednak odkąd zaglądam do innych prostowników czy ładowarek, to w tym konkretym przypadku naprawdę nie jest źle.

    • @grzegorzbrzeczyszczykiewic2733
      @grzegorzbrzeczyszczykiewic2733 4 года назад +1

      @@TomaszHudy "zobaczyć przy jakim obciążeniu i temperaturze zadziała termistor, tylko po co ?" Po to aby producent rzetelnie opisywał produkt jeżeli deklaruje 12A to urządzenie powinno bez przerwy pracować przy 12A w określonej temperatury otoczenia. Wyłącznik termiczny powinien zadziałać w wyjątkowych sytuacjach .
      "Z akumulatorem 73Ah dość nisko rozładowanym sobie poradziła bez wyłączania." -jest przeznaczona do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷ 150Ah dobrze by było podłączyć przy teście 150Ah

    • @tomekbis5499
      @tomekbis5499 4 года назад

      W tych trafo są bezpieczniki termiczne bimetaliczne. Odcinają przy temperaturze około 120 * C, ja stosuję 105*C. Emalja na drucie wytrzymuje ponad 200*C.
      Ja po naprawie, modyfikacji obciążam zwykłą opornicą od wentylatora kabinowego (nawiewu). Przy obciążeniu 15A trafo pracuje do odcięcia około 10-15 minut. Nie biorę pod uwagę spadku napięcia bo chodzi o wytrzymałość " mechaniczną" termiczną uzwojeń.
      Fajny film 👍

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +1

      @@grzegorzbrzeczyszczykiewic2733 masz rację i nie zrozum mnie źle. Taki transformator ma niewielkie możliwości pracować że stałym obciążeniem 12A - to nie ulega wątpliwości.
      Jednak aby w normalnych warunkach zmusić ładowarkę do pracy z takim prądem ten transformator musiałby mieć albo wyższe napięcie albo większą moc.
      Nawet jeśli podłączyć akumulator 150Ah to ona nie będzie ładować akumulator większym prądem.
      Zgadzam się również w kwestii oszukiwania klienta, ale w perspektywie innych producentów Stef-Pol tutaj się w miarę obronił.

  • @jurek7792
    @jurek7792 3 года назад +2

    Hopie fajny gość z Ciebie !!! Widzę, że StefPol się rozwija i aktualnie w roli układu sterującego transformatorem użył tym razem zamiast ściemniacza żarówkowego jakiś wymyślny wynalazek 😁

  • @rafafeddek5564
    @rafafeddek5564 4 года назад +1

    Dziękuję Panie Tomaszu za ten film. Mam już dwie ładowarki. Jedną na łódce (szwedzką), drugą do auta (polską). Brakuje mi jednak trzeciej, takiej super i bez wad, takiej do wszystkiego. Więc do pracy Panie Tomku. Więcej testów.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад +1

      Ponoć jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego:) Lepiej chyba dobrać coś pod konkret.

    • @robasjusi
      @robasjusi 4 года назад

      @@tomaszjar541 ładowarka modelarska np toolkitrc M8 jest do wszystkiego Piotr Schimke zrobił film na ten temat, super

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      @@robasjusi Widziałem. Za duże napięcie na 7s do kwasiaków. Mam podobną ImaxB6Mini i niestety też nie jest do wszystkiego co nie znaczy , że nie można sobie poradzić w różnych sytuacjach.

    • @robasjusi
      @robasjusi 4 года назад

      @@tomaszjar541 czemu mówisz że za duże napięcie, właśnie Piotr przekonuje że nie jest za duże o ile nie przesadzisz z natężeniem

  • @lort_prodisz
    @lort_prodisz 4 года назад +4

    w końcu na kanale Ktoś kto jarzy elektronikę :) prostownik wykonany badziewnie , przekrój przewodów dobrze by było dać 2,5mm2 , elektrolita filtrującego za diodami też nie widać ...

  • @Tadek-n3g
    @Tadek-n3g 4 года назад +4

    Jak to mówią, a to się powynarabiało no nic myślę, że będzie fajnie, ciekawie i kolorowo.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      No widzisz, takie rzeczy ;) Pozdrawiam Cię serdecznie

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  4 года назад +2

      Tadek, czekam na Cebie teraz 😉
      Pozdrawiam serdecznie Robert

    • @Tadek-n3g
      @Tadek-n3g 4 года назад +6

      @@mrAkumulator Także Pozdrawiam Ciebie Robercie. Pozdrawiam również Andrzeja, Tomasza H, Piotra P, Grzesia G, Marka Sz, Darka K ..................i Wszystkich Tych których nie zdążyłem wymienić.Co do czekania, lepiej będzie jak mnie Tu nie będzie, ponieważ jestem za cienki w uszach.Jest akumulatorowa ekstraklasa, I liga , Il liga jest 8 liga, a mój poziom jest na poziomie 9 ligi, ale też jestem szczęśliwy.

    • @grzesgrzyb287
      @grzesgrzyb287 4 года назад

      @@Tadek-n3g 👍

  • @hubertnorman1804
    @hubertnorman1804 4 года назад +2

    Dobrze się ogląda. Fajny film.

  • @leszekrozen8743
    @leszekrozen8743 4 года назад

    Autorom podziękowania ślę serdeczne . ignorancją arogancją wspieraliśmy system. Świetny materiał edukacyjny. z pasją przedstawiony temat 'treść przemówi do WAS''.

  • @arkadiuszaras5782
    @arkadiuszaras5782 Год назад

    Mój akumulator był rozładowany do 7v stał przez okres zimowy od grudnia do lutego. Ładowałem prostownikiem na wolnym ogniu przez okres 24h później na dużym ogniu przez 18h reanimowalem akumulator i jeżdżę do dziś. Tylko inny akumulator i inna ładowarka. Pozdrawiam

    • @karwan1410
      @karwan1410 22 дня назад +1

      No to jaka ta ładowarka?

  • @wojteks1600
    @wojteks1600 4 года назад +14

    mr.Suchojcie -rewela, materiał 45 min, treści max. na 10. Kto klamota z "pająkiem" w środku, w metalowej obudowie dopuścił do sprzedaży, to wbrew jakimkolwiek normom. Ale kilka reklam poszlo, "żeby handel szedł" jest git. jprdl

    • @rzustinio
      @rzustinio 4 года назад +1

      Ten model jest i tak jeszcze spoko. Starszy model kiedyś miałem tam w środku to wszystko w powietrzu wisiało.

    • @Radek__
      @Radek__ 3 года назад +3

      dokładnie, na chuj tyle wstępów, jeden robił wstęp nie wiem po co i teraz drugi robi wstęp.
      o chuj tu chodzi? jest temat? no to start filmu i od razu testy -po co te zapowiedzi, opowieści, spis treści itp. tyle minut życia mi zabrali zanim zaczęło się to co ma być powiedziane. Każda czynność zapowiadana, zanim się wydarzy. Parcie na szkło czy co? Historyjki z dupy i pogawędki.

    • @Tadek-n3g
      @Tadek-n3g 3 года назад +2

      @@Radek__ na huj to kondon.

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад

      ​@@Radek__trza było przewinąć a nie jojczyć 😂

    • @Radek__
      @Radek__ 10 месяцев назад +1

      @@glosart napisałem to, żeby Ci "genialni" twóry wiedzieli jak niektórzy reagują na takie praktyki. Bez takiego komentarza mogą myśleć że jest wszystko pięknie i idealnie.

  • @mmmmmmmmm6094
    @mmmmmmmmm6094 4 года назад +6

    Posiadam tą ładowarkę i jestem zadowolony i będę ja proponował każdemu , uważam ją za najlepszą na rynku biorąc pod uwagę cenę, wykonanie , jej pracę no i pochodzenie . Byłoby fajnie gdyby producent wdrożył do sprzedaży taką 18-20 A z możliwością ustawienia jeszcze dodatkowo 16.2 V , a na pewno ją kupię . Mam nadzieję że producent albo ktoś z firmy Stef Pol czyta te komentarze 😀 i weźmie to pod uwagę .
    Zastanawiam się czy można ją zmodyfikować (podkręcić) żeby ładowała 16.2 V
    W teście Pana Andrzeja ta ładowarka nie zrobiła gęstości cytuję ,, nie ma i nie będzie gęstości" A tu proszę jest 😀mimo słów Pana Andrzeja i tak ją kupiłem bo wiedziałem do czego ją potrzebuję . Pozdrawiam wszystkich oglądających , testujących no i wszystkich z mr akumulator

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      Można ją zmodyfikować - pytanie czy to ma sens. Napięcie 16,2V nie jest wyznacznikiem dobrego ładowania - to kwestia prądu jaki popłynie przy danym napięciu.
      Jeżeli prąd będzie zbyt mały, ładowanie będzie mało efektywne i ten proces trwa po prostu dłużej.

    • @mmmmmmmmm6094
      @mmmmmmmmm6094 4 года назад

      To wiem 😀 po prostu ciekawi mnie czy da radę 😀
      Mam też prostownik
      est 305 M , którym jeszcze poprawiam gęstość 😀 I jest po tym zabiegu zajebista .
      Pozdrawiam

    • @mmmmmmmmm6094
      @mmmmmmmmm6094 4 года назад

      Czekamy na kolejne testy

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад +1

      Da się w tej wersji EST 516M nieco podnieść napięcie. 16.2V .... 16.3V a nawet około 16.5V Z uwagi na ograniczone możliwości samego transformatora nie da się podnosić w nieskończoność. Ale tak właśnie do 16.5V idzie - praktycznie sprawdzone. Jak pisze Tomasz nie zawsze jest taka potrzeba i nie zawsze to ma sens. Niemniej jednak przygotowując się na chłodne wieczory moim zdaniem warto. Podniesienie napięcia z zakresu 16.0V nie wpływa na napięcia z niższych zakresów a w tym na napięcie podtrzymania.

    • @mmmmmmmmm6094
      @mmmmmmmmm6094 4 года назад

      16.2-16.3 już wystarczy 😀 zrobi to co ma zrobić A jak widać na filmie i przy 15.9 zrobiła gęstość

  • @mirek1275
    @mirek1275 4 года назад +3

    Jak dla końcowego i przeciętnego użytkownika to jest lepszy wybór od est305.

  • @voytec777
    @voytec777 4 года назад +2

    12:09 min. - to zapewne nie jest termistor, a zwykły bezpiecznik termiczny( bimetaliczny) a właściwie wyłącznik termiczny. Normalnie zwarty, czyli z zerową rezystancją. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć rezystancję uzwojenia pierwotnego.

  • @adamkowalski1239
    @adamkowalski1239 4 года назад +1

    Świetny debiut. czekam na więcej testów, może wreszcie pojawi się konkurencja stef-pol-a, reco (o dziwo siedzibą w Szczecinie), masta, hertz, eltraf i prostel.

  • @qwertyu2387
    @qwertyu2387 Год назад +14

    Grosza bym za to nie zapłacił. Za sam fakt, że deklarowana wydajność nie ma nic wspólnego z rzeczywistością powinni takich producentów ukarać za wprowadzanie konsumenta w błąd.

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад

      Jaką proponujesz?

  • @Patryk4315b
    @Patryk4315b 4 года назад +18

    Mogliby się postarać o lepsze przewody, bo te aż się proszą o spalenie... 350zł za takie coś? to jakaś pomyłka, wygląda jak wyrób chałupniczy stworzony przez wujka Mirka w szopie.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      Patryk4315b...Powiedziałbym nawet jak w garażu w Radomiu (z całym szacunkiem do wporzo Radomia). Ale mimo wszystko konstrukcja prosta i rewelacyjna. 300 stówy byłoby optymalnie. Dla mnie revela:) Pzdr

  • @PS-kl5lf
    @PS-kl5lf 4 года назад +6

    Witam, wykonanie tego prostownika to porazka... Pozdrawiam

    • @aleurwal2000
      @aleurwal2000 4 года назад

      Szkoda gadać szkoda strzepić ryja xD

  • @piterekgti
    @piterekgti 4 года назад +2

    A może przetestujesz AEG WM15, jest w pełnym automacie, ładuje wszystkie rodzaje akumulatorów i ma funkcję rozruchu 100A ,a kosztuje 319zł

  • @janeklenart
    @janeklenart 4 года назад +1

    Świetny film , dzięki niemu daje suba

  • @zedcom_2
    @zedcom_2 4 года назад +2

    SUPER TEST 👍👍👍świetna robota, na to czekałem Dzięki 😀

  • @grzegorzsakan3750
    @grzegorzsakan3750 3 года назад +6

    Dlaczego nie mogą tego włożyć do mniejszej obudowy?

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 3 года назад +1

    Miałem kiedyś taką ładowarke z takim transformatorem ale dwa razy większą w kształcie walca .Była super bo po podłączeniu do akumlatora i do sieci i wciśnięciu start nic nie trzeba było pilnować bo po skończonym ładowaniu sama się wyłączała .Jedynie dioda wskazywała ,źe jest podłączona do sieci.Moźe znacie takie obecnie produkowane.Dodam,źe była produkcji radzieckiej.Pozdrawiam.

    • @marianpazdzioch8538
      @marianpazdzioch8538 3 года назад

      Coś podobnego ? To chyba ruski Kulon.Bardzo wysoka wydajność,ale nie do kupienia w oficjalnej polskiej dystrybucji. No,ale prywatne oferty się znajdą od ludzi co samodzielnie go kupili na wschodzie.

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 Год назад

      @@marianpazdzioch8538 Skoro kulon to takie cudo to czemu go nie eksportują na świat?

    • @Obywatel1978
      @Obywatel1978 Год назад

      @@jmbrockerss2389 Jak się ma taki rynek wewnętrzny, to można mieć w dupie eksport. Poza tym z wiadomych powodów obecnie jest embargo na produkty z Rosji.

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 Год назад

      @@Obywatel1978 zważywszy że 3/4 społeczeństwa jest na poziomie minimum socjalnego albo niżej to fakt jakiś tam ryneczek mają.

  • @marekcygan4330
    @marekcygan4330 4 года назад

    Jak napięcie ładowania poniżej 12V przy prądzie 12A i to przez minutę to ładowarka podanych parametrów nie spełnia. Napięcie ładowania musi być wyższe od 12V. Spróbuj przytrzymać ją na kilka godzin przy prądzie 12A.

  • @ojciecmajster
    @ojciecmajster 2 года назад +6

    na allegro nowy model 700 PLN. To jakaś kpina patrząc jak to po Januszowemu jest porobione i jaka kosmiczna technologia znajduje się wewnątrz.

  • @tomarerama
    @tomarerama 4 года назад +5

    ... miałem kiedyś prostownik Stefpola chyba na początku lat 2000 ... kupiłem go w Warszawie na Nowogrodzkiej ... taki był amerykański ... ładny, bo rosyjski Taty z narysowaną Ładą się nie podobał.
    W Stefpolu były ładne diody, fajny wskaźnik ale wkrótce się popsuł. Otworzyłem to z ciekawości ... i zaniemówiłem ... Wykonanie to była tragedia. Nawet nie próbowałem go naprawiać ...

    • @tomaszt2730
      @tomaszt2730 3 года назад +1

      Ja mam 2 stefpole 305. Jeden plastik z którego wydobywał się dym podczas ładowania, jakość wykonania masakra a drugi 305 M i zaraz po zakupie na gwarancji oddałem bo nie działał wyświetlacz. Po miesiącu naprawili. Niby 4 zakresy regulacji a 1i 2 zmostkowane czyli 3 zakresy. Mostki tradycja drut i 4 diody marnej jakości bez radiatora. Pozdrawiam..

  • @tomaszjar541
    @tomaszjar541 4 года назад +9

    Przyznam, że wolę zdecydowanie filmy na kanale "mrakumulator" autorów mrakumulator. Pana Tomasza Chudego nie trzeba reklamować bo ma swój kanał i swoje testy, i swoich zwolenników, a i ja czasami tam zaglądnę. Nie mówię, że filmy Tomasza są złe, są tam jakieś pomiary, testy, jednak brakuje spójności, klarowności i spokoju. Troszkę za dużo chaosu, kamerka troszkę wolniej i stabilniej, a będzie dobrze. Sorki takie mam odczucia.
    Na plus dla Ciebie Tomaszu, że udało ci się osiągnąć gęstość, czego niestety nie udało się "profesorowi" Andrzejowi:) Może poprawiono ładowarkę Stefpola EST-516M albo Alfa bat nie uwzględnił fazy buforowania 13,6V i to przeważyło? A może inny akumulator tzw. łatwiej ładujący się i tyle!
    Widzę na przyszłość taki scenariusz. Odpalam kanał mrakumulator a tam Robert i Andrzej śpiewa z Beyoncé, która w swoim teledysku podłącza nowy typ akumulatora:))
    Pzdr/ Tomasz

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  4 года назад +5

      Tomasz Jar, to ja zaprosiłem Tomka i cieszę się, że się zgodził. Przekonał mnie swoim filmem gdzie kulturalnie powiedział że ma inny poglad na ważność napięcia 16.2V. Co Beyonce to nawet aku do szczoteczki do zębów chciały podłączyć 😉 nawet bez teledysku. Pozdrowienia i dzięki za komentarz. / Robert

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      @@mrAkumulator Ja nie mam w związku z tym żadnej pretensji tylko wyrażam swoją skromną opinię. Ciekaw jestem czy może powtórzycie test 3P dla tej ładowarki? Pzdr/T

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      @@tomaszjar541 absolutnie nie odbieram tego negatywnie - wręcz przeciwnie. Faktycznie w tej ładowarce coś poprawiono - co dokładnie nie wiem, bo nie miałem poprzedniej wersji, ale obecna wersja robi to co do niej należy.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      @@TomaszHudy Thx za odp. Życzę kolejnych udanych testów. Sorki chyba dałem babola w nazwisku:(
      Może namówię Cię na testy: dalsze poszukiwania ładowarek elektronicznych i prostowników które robią gęstość elektrolitu w kwasowcach albo, które po określonej technice i sposobie ładowania zrobią gęstość? ranking albo coś koło tego?
      Pzdr/Tomasz

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад

      @@tomaszjar541 nie Ty pierwszy i nie ostatni ;) Zawsze muszę literować moje nazwisko a i tak ludzie piszą poprawnie - ale po polsku.
      Co do testów na pewno będę kontynuował poszukiwania czegoś dobrego w rozsądnej cenie.
      Pozdrawiam

  • @waldonprezes9977
    @waldonprezes9977 4 года назад +2

    Piękny teścik ładowarki Perfect 👍 👌 🤞 😎 pozdrawiam 😄

  • @adamzajaczkowski88
    @adamzajaczkowski88 3 года назад +7

    Dlaczego gęstość przed i po jest mierzona dwoma rożnymi areometrami?

    • @zybizybi7367
      @zybizybi7367 11 дней назад

      Zapewne ten drugi pokazuje wyższą gęstość, dzięki temu można niby pokazać jaka to super ładowarka robiąca gęstość 😂

  • @clearskystudio8013
    @clearskystudio8013 3 года назад +3

    Mnóstwo wiedzy na tym kanale. A czym więcej to ciężko coś kupić dla siebie. Poszukuję prostownika w granicach 250 zł. Czy polecili byście mi taki ?

    • @marcinsnieg7495
      @marcinsnieg7495 3 года назад

      Ja polecam. Mam go i jestem zadowolony.

    • @adriansz3897
      @adriansz3897 3 года назад

      Także polecam

    • @clearskystudio8013
      @clearskystudio8013 3 года назад

      Cena zdecydowanie większa niż 250 zł. Kupiłem jednak stefpol Est 305m powinien wystarczyć

    • @adriansz3897
      @adriansz3897 3 года назад

      @@clearskystudio8013 jeżeli nie masz drugiego auta z akumulatorem AGM to pewnie, że wystarczy

    • @marcinsnieg7495
      @marcinsnieg7495 3 года назад +1

      A jak mam ładować aku EFB? Jakim napięciem?

  • @rafabehrendt3817
    @rafabehrendt3817 4 года назад +9

    Wykonanie rodem z garażu pana Wieśka... Taka konstrukcja nie przeszłaby jako praca na zaliczenie w zawodówce. Jakim cudem i kto dopuścił takie padło do produkcji i sprzedaży?

    • @NowePomysy
      @NowePomysy 4 года назад +5

      To dobry materiał dla De-Kompozytor -a do działu szambo technologiczne.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      Stare konstrukcje też nie były takie idealne ale proste, że nie raz chciałoby się teraz poukładać właściwie przewody, a amperomierze miały dokładność około kreski, kable połączone na szagę itd., itp. ale ładowały i to dobrze. Pzdr

  • @artuszko007
    @artuszko007 3 года назад +2

    mam ten prostownik w wersji z plastykową obudową kupiony jakieś 8 lat temu i jestem z niego mega zadowolony , a te cienkie kabelki w środku co Pan Tomek pokazywał wymienił bym na grubsze to i może maksymalny prąd ładowania trochę się podniesie

    • @artur3463
      @artur3463 3 года назад

      Do jakiego napięcia ładuje w trybie 16v? Mam dylemat między tym 516m a 305m bez "automatu".

    • @szymonrekowski
      @szymonrekowski 3 года назад

      Do 16v mój ładuje😉

    • @szymonrekowski
      @szymonrekowski 3 года назад

      Automat działa świetnie polecam👍

  • @DM-gq2mf
    @DM-gq2mf 4 года назад +3

    Witam, dasz radę zrobić podobny test tylko na Blueboxie?

  • @piotrwu2689
    @piotrwu2689 4 года назад +2

    Test, który odbył się nieco ponad 2 lata temu, prezentował, że tej ładowarce nie udało się stworzyć gęstości elektrolitu. ruclips.net/video/JAFruQ15Ns4/видео.html
    Zgaduję, że napięcie 16.0V, może być nieco za niskie, aby uzyskać gęstość elektrolitu za pierwszym razem, ale powtórzenie procesu powinno już tą gęstość uzyskać.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      Od tego czasu konstrukcja się zmieniła. Być może ta wersja którą testował Pan Andrzej, była mniej dopracowana niż obecna którą testowałem.

  • @_xtreme.
    @_xtreme. 2 месяца назад +1

    który jest lepsza 305M czy 516M
    Wiem że różnią sie tym że jedna ładuje w opór do przerwania przez uzytkownika a druga teoretycznie do 16V . ale jak gęstościowo wygląda po jednej i drugiej akumulator

  • @sawomirbuajewski9910
    @sawomirbuajewski9910 4 года назад +3

    Świetnie zebrane informacje o ładowarce. Nabyłem ładowarkę i dopiero po zakupie obejrzałem Wasz film z testem. Ładuję akumulator dla dużego diesla (3 litry). Daje sobie świetnie radę. Dane pomiarowe zostały przez Was zobrazowane pod postacią wykresu napięcia i natężenia prądu ładowania w funkcji czasu. Myślę, że posłużył ku temu moduł datalogger'a leżący na lewo od ładowarki EST-516M. Sam chciałbym prześledzić proces ładowania mojego akumulatora. Proszę kilka słów o tym module, gdzie można taki nabyć ?

  • @zbydeczekbodek209
    @zbydeczekbodek209 4 года назад +6

    Cześć pomylili litery w opisie powinno być 15V 12A

  • @MrPonosify
    @MrPonosify 4 года назад +2

    Jest jeden problem. Otóż nie podał Pan danych amperomierza cęgowego. Tranzystor jest kluczowany sygnałem modulowanym PWM więc napięcie płynące poprzez kabel nie będzie stałym napięciem co idzie w parze z prądem. Pytanie do jakiej częst. miernik będzie wskazywał poprawnie? Może się okazać, że wynik będzie znacznie odbiegał od rzeczywistości co test rozkłada na łopatki.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад +4

      PWM tu raczej nie ma (w sensie, że sinusoida prądu w jednym okresie jest wielokrotnie "szatkowana") , ten tranzystor pełni podobną rolę jak tyrystor. Przepuszcza tylko kawałek sinusoidy. Tu bardziej pasuje określenie regulacji fazowej. Choć oczywiście ma to cechy wspólne regulacji PWM. Pomijając stromość zboczy impulsów prądu ładowania (pojawiają się zniekształcenia harmoniczne) to działamy tutaj na częstotliwości 100Hz.

    • @MrPonosify
      @MrPonosify 4 года назад

      @@inspektorelektron proszę czytać ze zrozumieniem.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад

      Chyba takich strasznych rozbieżności nie będzie:) To tylko test konsumencki. Największe błędy pomiarowe w amperomierzach cęgowych to brak wyzerowania pomiaru początkowego, brak prostopadłości umieszczenia przewodu pomiarowego w cęgach i dotykanie cęg do przewodu, obecność innych przewodów prądowych czy źródeł prądu, pomiary w różnych częściach przewodu czy samo ułożenie przyrządu pomiarowego, a nawet i pomiar na zbyt dużym zakresie. Jak się zachowa te podstawy to i kluczowanie nie przeszkodzi:) Pzdr

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад

      @@MrPonosify Proszę sprecyzować w czym problem, czego nie zrozumiałem. Idąc w szczegóły budowy tej 516 tranzystor nie jest kluczowany PWM'em (na czas przewodzenia jest wyzwalany stałym napięciem U-GS, zasada działania praktycznie taka sama jak w regulacji fazowej na tyrystorze czy triaku gdzie to zamiast impulsu na bramkę triaka jest podany poziom napięcia na bramkę tranzystora) i napięcie nie płynie przez kabel. Prąd ładowania jest jest impulsowy i w gruncie rzeczy bardzo podobny do prądu ładowania ze zwykłego prostownika czy też prostownika z regulacją fazową po pierwotnej stronie - częstotliwość bazowa prądu ładowania wynosi 100Hz i się nie zmienia wraz z regulacją prądu. Zmienia się tylko kształt. Nie wiem jak UT213C (bo chyba o ten chodzi) sobie radzi z tak odkształconym prądem ale UT210E z True RMS (45-400Hz) radzi sobie bardzo dobrze. Sprawdzałem na 516 i wielu innych prostownikach z regulacją fazową po pierwotnej jak i wtórnej stronie transformatora. W przypadku twierdzenia, że dalej czegoś nie rozumiem proszę wyjaśnić pojęcie "Tranzystor jest kluczowany sygnałem modulowanym PWM" bo być może mamy coś innego na myśli.

  • @kurczakpe
    @kurczakpe 4 года назад +6

    Czapka z głowy przed producentem tego urzadzenia. Widziałem wiele tekich urzadzeń to jest zrobione czysto i starannie, zacienkie kabelki ? to na siłe zaliczane jako minus, przyjmuje sie 10A/mm2 przekroju przewodu swobodnie leżacego a tak tu jest , na oko jego przekrój wygladał na 1,5mm2 wiec o co chodzi. ? Czy prad zalezy tylko od róznicy potencjałów ? A rezystancja żródła , . I jeszcze jedno jedyna ładowarka która ma pomiar napiecia zrobiony prawie zgodnie ze sztuką , bo łączenie żródła pradu z akumulatorem za pomoca krokodylków , to jest zawsze problemem zwłaszcza po kilku latach eksploatacji . na oko trafo to 120W , i jest tu zachowany kompromis między pradem wydajnościowym z trafa a pradem ładowania akumulatora , te dwie charakterystyki są zupełnie inne. Żeczywiście napiecie wtórne trafa jest minimalnie za niskie. Producent musi posadać duże doświadczenie dlatego jego wyroby sa na wysokim poziome przy zachowaniu względnie niskich kosztów produkcji , choc tu chyba koszty produkcji są dość wysokie patrąc na to co jest w środku. Mam wrażenie że jest bezpiecne(ładowarka) we wszelkich przypadkach. Swoja droga ciekawe jak sie , zachowa gdy podłączymy uszkodzony akumulator np: ze zwarta jedną celą.? Test mi sie nie podobał , ale niech będzie , mam wrażenie że Pan Andrzej nie przejrzał materiału przed emisja na yt.

    • @Tadek-n3g
      @Tadek-n3g 4 года назад +2

      Co do krokodylków nie ma nic popularniejszego, czyli lepszego do łączenia prostownika z akumulatorem i nie przesadzaj, że do 15A trzeba mocniejszych połączeń np.skręcanych.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +5

      Dziękuję za komentarz. Oczywiście masz rację - nie tylko różnica potencjałów ma tutaj znaczenie, ale również rezystancja, lub opór akumulatora na prąd ładowania - jak ja to nazywam.
      Co do kabla, mierząc suwmiarką - to była to średnica ok. 1 mm, ale podejrzewam że jest to celowe działanie aby "zmiękczyć" charakterystykę ładowania.
      Również uważam że ładowarka warta jest swojej ceny, biorąc pod uwagę innych producentów.
      Pozdrawiam

  • @KiebasazDzika
    @KiebasazDzika Год назад +3

    Czy utrzymywanie w ostatniej fazie przez 5 godzin napięcia 16V i prądu ładowania 2A nie doprowadzi do gazowania akumulatora?

    • @Sanhosez
      @Sanhosez Год назад

      Zwykły aku możesz ładować do napięcia 16.2V
      Agm i żele tym napięciem uszkodzisz.

    • @Krzysztunio
      @Krzysztunio 10 месяцев назад

      Na pewno doprowadzi, ale to też pomoże wymieszać elektrolit właśnie.

  • @pawekam2714
    @pawekam2714 4 года назад +4

    To teraz może BlueBoxa poddać analizie? Czy ma te 10 amperów widoczne na obudowie?

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад

      A to by był ciekawy materiał.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад

      @@inspektorelektron ale tego niebieskiego boxa to Ty byś musiał rozpracować, ja jestem za cienki ;)

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад

      Jeśli chodzi o sam prąd 10A to był taki film z akumulatorem AGM gdzie to ładowarka podchodziła do niego z prądem 10A ruclips.net/video/-3Kas3MfNz4/видео.html Coś tam nie do końca wyszło, na tą chwilę chyba nie ma już takich problemów i ładuje pełnym prądem 10A. Są to jednak wskazania samej ładowarki - w tym filmie chyba nie było logu z ładowania AlfaBatem. W innym filmie widać fragment ładowania a w nim wskazania prądu z ładowarki ruclips.net/video/Pqk-Fb_GSCo/видео.html oraz log z AlfaBat'a ruclips.net/video/Pqk-Fb_GSCo/видео.html jakby nie patrzeć jest różnica około 1A (średnio 6.5A AB vs 7.5A BB). Małe porównanie też zrobił Andrzej ruclips.net/video/Pqk-Fb_GSCo/видео.html Ale tak było kiedyś. Trochę czasu minęło i BB też chyba lepiej działa.

  • @mariuszzaremba7719
    @mariuszzaremba7719 3 года назад +1

    Do łódki polecam tylko ten (AGM 105 Ah) - polecam do AGM prąd 14,4V. Wszystkie internationalne marki mogą mu buty czyścić - sprawdzone przez kilka lat! Warto dać tą kasę.

    • @dadex20
      @dadex20 3 года назад

      Jaka marka akumulatora o którym piszesz. Obecnie używam do łodzi exiade dual 142ah i jesteś średnio zadowolony

  • @dariuszmiszewski9112
    @dariuszmiszewski9112 4 года назад +1

    Witam, nie termistor tylko bezpiecznik termiczny ale film całkiem przyjemny :)

  • @KrzysiekGR-u7i
    @KrzysiekGR-u7i 4 года назад +1

    👍 POZDRAWIAM

  • @mateuszczekanski5645
    @mateuszczekanski5645 Год назад +2

    Można prosić o test prostownika inwertorowego ideal 441 ?

  • @EkoKolo_Katowice
    @EkoKolo_Katowice 4 года назад +1

    No ten mostek prostowniczy to po byku wykonany .

  • @AP-pe9qj
    @AP-pe9qj 4 года назад +3

    Amator to chyba żart. Test super wiele może się laik nauczyć 👍👍👍. Pozdrawiam.👋

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +1

      Dziękuję za komentarz.

    • @bartekkowalczyk7231
      @bartekkowalczyk7231 4 года назад +4

      Czym większa wiedza tym więcej się wie o czym się nie wie .jak zawsze łapka 👍 i oglądamy, fajny test

  • @jantestowy7884
    @jantestowy7884 4 года назад +1

    Czy mógłbyś wykonać taki sam drobiazgowy test dla ładowarki KULON 912? Jestem ciekaw czy potwierdzi się to 12A które wyszło chwilowo gdy test wykonał Robert?

  • @michag.3981
    @michag.3981 3 года назад +2

    Diody są dobrane prawidłowo. Są cztery diody po dwie łączone równolegle do skrajnych uzwojeń transformatora. Teoretycznie każda z nich ma 6 A wytrzymałości prądowej. W jednym półokresie pracują dwie diody a w drugim półokresie drugie 2. Co w sumie daje 24 A. Nie można brać pod uwagę tylko jednego odczepu skoro są 2 podłączone razem.

  • @GabrielC83
    @GabrielC83 4 года назад

    A ja czekam cierpliwie dalej na obiecany przez P. Roberta test Autoparta Galaxy Plus Duplex 88Ah 800A. :D

  • @JamesDiGrizz
    @JamesDiGrizz 4 года назад +2

    Podoba mi się to, że ładowarka podpięta drugi raz do Vikinga, pchała w niego przez prawie 5 godzin 2 ampery prądu i utrzymywała stabilizację napięcia.
    Tylko teraz tak: w porównaniu do testu robionego przez p. Andrzeja, prawdopodobnie mamy jakąś zmianę w konstrukcji samej ładowarki. Załóżmy, że po tym filmie chciałbym kupić to urządzenie. Jak mam trafić na wersję testowaną przez p. Tomasza? Czy producent oznacza jakoś nowsze wersje? Bo w sklepach pełno jest ładowarek EST-516M, tylko które potrafią tyle co ta testowana na niniejszym filmie?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      Testowany egzemplarz został kupiony jakieś pół roku temu. W obecnej wersji na pewno został wydłużony czas utrzymywania napięcia w okolicy 16V.

    • @JamesDiGrizz
      @JamesDiGrizz 4 года назад +1

      @@TomaszHudy dziękuję za odpowiedź. Nie ma gdzieś na obudowie oznaczenia wersji lub daty produkcji?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад

      @@JamesDiGrizz szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi - ale podobno Stef-Pol produkuje na bieżąco - więc dość trudno będzie trafić na jakiś leżak

    • @JamesDiGrizz
      @JamesDiGrizz 4 года назад +2

      @@TomaszHudy a zagwarantuje ktoś, że nabywca nie trafi na poprzednią wersję? Oczywiście, że nikt takiego zapewnienia nie da! Stef-Pol może nie mieć "leżaków magazynowych", a co z tymi wszystkimi sklepami po całej Polsce, które kupiły od producenta "zapas magazynowy"? Nie chodzi tu też o jakieś ogromne ilości, ale przecież normalnym jest (i całkiem prawdopodobnym), że skoro można trafić na poprzednią wersję, to ktoś będzie miał na tyle pecha i kupi nowy, ale poprzedni.
      Nie wprowadzając oznaczenia wersji, trochę to taka firma "krzok". Taka mentalność z głębokich lat 70 lub 80 ubiegłego wieku. I nie chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, z których część osób się naśmiewa (szczególnie Ci, którzy elektronicznego układu do mrugającej diody led nie potrafią zbudować bez programowalnego sterownika). Chodzi o taki fundamentalny brak kontroli nad zmianą we własnym produkcie. Jak kupię poprzednią wersję to gdy im to zgłoszę to mi za darmo wymienią na nowszą? Wiadomo że nie, raz się sprzedało, pieniądze wpłynęły. Natomiast mi, jako świadomemu użytkownikowi, nie dają narzędzia do weryfikacji wersji. Sprzedawcy, którzy biorą od nich towar hurtem, też nie mają łatwej metody weryfikacji.
      Kupiłbym ten produkt, gdybym miał pewność, że kupuję wersję testowaną na tym filmie. Gdyby było jasno powiedziane jakie zmiany wprowadzili w kolejnych wersjach rozwojowych i umieścili numer wersji choćby na naklejce od spodu obudowy. Potrafię odrobić "zadanie domowe" i poszukać tej wersji, która mnie interesuje, ale w przypadku, gdy sam producent nie daje takiej możliwości, nie pozostaje nic innego, jak świadomie dać zarobić komuś innemu.

  • @piotr600
    @piotr600 4 года назад +1

    troche naciagacie te parametry 12a ale przy 11v co to za wydajnosc zmierz temperature tych diod po 50gr

  • @Obywatel1978
    @Obywatel1978 Год назад +1

    Mam podobną ładowarkę Stef-Pol 514 sprzed kilku lat, kiedy to jeszcze na obudowie znajdowała się sławna naklejka z informacją, że w celu uzyskania pełnej gęstości elektrolitu należy pod koniec ładowania pokrętło do regulacji prądu podkręcić na maksa. Dzisiaj już z tego co widzę takich naklejek nie ma. Co ciekawe, w instrukcji o tej "procedurze" próżno szukać jakiejkolwiek informacji.
    Często mam więc dylemat - czy ustawić prąd na poziomie optymalnym dla mojego akumulatora, czy od razu podkręcić na maksa bo przecież automatyka ładowarki i tak go obniży. Nie zawsze człowiek ma czas, żeby chodzić, cmokać i doglądać procesu ładowania - zwłaszcza że to przecież ładowarka automatyczna. Więc najczęściej jest tak, że zanim sobie przypomnę, że mam podkręcić ten prąd pod koniec ładowania, to już jest po zawodach bo ładowarka sygnalizuje koniec ładowania. Z kolei do podkręcenia od razu na maksa też nie jestem do końca przekonany.
    Jak najlepiej postępować z tymi ładowarkami?

    • @Obywatel1978
      @Obywatel1978 Год назад

      Nikt, nic?

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад +1

      Na początku nie rozkrecaj na max. Ustaw tak, by nie przekraczać 1/10 C, sprawdź za pół godzinki, dobij jak zmaleje również do 1/10C. Tak zwiększaj aż uzyskasz maksymalne rozkręcenie. Wtedy czekasz spokojnie na zapalenie trzeciej lampki 😀

    • @Obywatel1978
      @Obywatel1978 10 месяцев назад

      @@glosart Dzięki za wskazówki. Czyli taka do końca automatyczna to ta ładowarka nie jest. Już sama obecność pokrętła na to wskazuje.

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад +1

      ​@@Obywatel1978no tak, ale to akurat plus że możesz sobie kontrolować i w razie co, skręcić prąd. Zdrowiej dla Aku. Te całkiem automatyczne mają czasem nie do końca przemyślane algorytmy i niekoniecznie są najlepsze dla akumulatorów. Bo albo walą maksymalnym prądem, albo nie doładują. Jak ktoś ma niewielkie pojęcie i obejrzy kilka filmików to lepiej sobie coś kręcić prądem czy napięciem. Jak nie chce nic wiedzieć tylko podłączyć i zapomnieć to fakt, pełen automat lepszy. Ale bralbym wtedy sprawdzone urządzenia typu victron noco ctek. Nie jakieś krzaki chińskie.

  • @inspektorelektron
    @inspektorelektron 4 года назад +2

    To i ode mnie łapeczka w górę za fajny materiał. Szacowana moc transformatora raczej poprawna. Co do ogólnej budowy urządzenie podobne do EST-305M w którym w swoich prostych testach kiedyś wyszło mi około 160VA na wejściu. Moc wyjściowa wyszła mi mniejsza - jakieś 120-130VA. W początkowej fazie ładowania prostowniki ładują zazwyczaj z maksymalną mocą transformatora. Napięcie na akumulatorze rośnie więc siłą rzeczy (przy stałej mocy - a nawet malejącej wraz ze wzrostem temperatury i napięcia na obciążeniu) prąd musi maleć. Podobne rozwiązania czasem są stosowane i w elektronicznych ładowarkach.
    7:43 - mikrokontrolera tu raczej nie ma (układu który można choć raz zaprogramować). W modelu który ja niedawno sprawdzałem poza garścią elementów dyskretnych (diody, kondensatory, rezystory) są dwa temperaturowo skompensowane źródła napięcia odniesienia i w miarę prosty układ czasowy wyzwalany i resetowany impulsami.
    Linia modeli 305 jak i 516 z tego co osobiście zauważyłem z czasem się zmienia dlatego warto od czasu do czasu się im przyglądać i sprawdzać czy działają tak samo.

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      Dzięki za sprostowanie. Gdyby nie Ty, to pewnie zajęło by mi dużo więcej czasu, żeby rozgryźć algorytm ładowania.
      Co do mocy transformatora podczas ładowania, to myślę że w początkowej fazie są one raczej przeciążene. Pozdrawiam

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад +2

      @@TomaszHudy Odnośnie przeciążania transformatora - jaka jest granica tego przeciążania, na ile można sobie pozwolić. Co ogranicza tą moc w takim stanie, a w skrajnym przypadku co ogranicza moc przy pracy na zwarciu ? Takie sobie zagadnienia do dyskusji. Bo też mnie interesuje czym tak naprawdę różni się przykładowy transformator toroidalny zasilający żarówki halogenowe od transformatora w prostowniku (bez regulacji fazowej i bez zmiany odczepów). Z dokładnością do napięcia strony wtórnej bo te troszkę się różnią. Ewentualnie transformator toroidalny zasilający wzmacniacz audio 17V lub 2x17V były dobrym kandydatem na prostownik ?

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +2

      @@inspektorelektron sądzę że klasa izolacji uzwojenia - im wyższa tym transformator dłużej może pracować na przeciążeniu.
      Mam kilka takich z klasą H - używanych w zasilaczach awaryjnych APC - mogą one pracować w temp. 180 stopni bez uszkodzenia izolacji.
      A jaka jest granica przeciążenia - taka że w skrajnym przypadku, uszkodzi się izolacja i dojdzie do zwarcia - i znowu wracamy do temperatury.
      Co do transformatora 17V - mam nadzieję że mówimy o napieciu przemiennym - to moim zdaniem trochę za wysokie napięcie - chyba że do tego użyć właśnie jakiś regulator.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад +1

      @@TomaszHudy Z jednej strony całkowicie się zgadzam ale z innej strony mam wrażenie, że to nie do końca tylko o temperaturę i izolację chodzi. Chyba do dziś stosuje się jeszcze spawarki oparte o transformator. Te dobre służą do pracy ciągłej - generalnie pracują na zwarciu a nie przegrzewają się na tyle, żeby izolacja nie wytrzymała. Można by rozważyć co by się stało gdyby na ten sam rdzeń nawinąć proporcjonalnie drugie tyle uzwojenia pierwotnego i wtórnego (ta sama przekładnia zwojowa i napięciowa). Raz takim samy drutem, a raz grubszym drutem aby rezystancja uzwojeń się nie zwiększyła.
      Odnośnie napięcia 17V - tak, chodziło mi o zmienne wprost z transformatora. Starsze prostowniki rosyjskie czy też rodzime z prl miewają nawet wyższe napięcia spoczynkowe, bez elektronicznej regulacji prądu. Z obecnych WST-W301 ma niewiele mniejsze.

    • @tomaszjar541
      @tomaszjar541 4 года назад +1

      @@inspektorelektron Czy to kolega opisywał może ładowarkę Noco 7200 na akubiz? Jeżeli tak prosiłbym o charakterystykę 15000. Jeżeli nie to sorki. Pzdr.
      ps. potwierdzam WST 301 takowe posiada - mierzyłem.

  • @hurgardaegipt9533
    @hurgardaegipt9533 4 года назад +1

    Witam, jakiego urządzenia używasz do monitorowania prądu i napięcia w aku. Żeby uzyskać te parametry na wykresach?

  • @marianpazdzioch8538
    @marianpazdzioch8538 3 года назад +8

    W teście wypadł niemal tak samo jak Stef-Pol EST-303 który kosztuje 150 zł.No i właśnie ten niższy model bym zdecydowanie polecił każdemu,bo naładujesz nim akumulator z podobnym efektem.Stef-Pol EST-516M jest zdecydowanie za drogi jak na to co oferuje.

    • @danielzyner
      @danielzyner 2 года назад +1

      Ale wiesz że EST-303 jest PROSTOWNIKIEM? EST-516M jest ŁADOWARKĄ.

    • @januszpodzien3135
      @januszpodzien3135 2 года назад +1

      A ja polecam EST-305- można kupić za 230 zł

    • @marianpazdzioch8538
      @marianpazdzioch8538 10 месяцев назад +1

      @@danielzyner Owszem jest to dość istotna różnica, ale uważam, że najważniejsze dla potencjalnego nabywcy są : cena oraz wydajność prądowa.Dlatego taki komentarz zamieściłem.Nie oszukujmy się.Urządzeniami za pięć stów mało kto jest zainteresowany u nas poza pasjonatami.

    • @karwan1410
      @karwan1410 22 дня назад

      @@marianpazdzioch8538 Wystarczy ten Twój model dla amatora do naładowania rozładowanego aku?

  • @goldpirat2009
    @goldpirat2009 3 года назад +1

    Czemu na obciążeniu jest inne napięcie ??? Jakie jest to obciążenie, jakiś model, bo widać tylko chińskie znaczki ?

  • @grixy12
    @grixy12 4 года назад +3

    Czy moglibyście przetestować prostowniki firmy Arctic? W sklepie stacjonarnym w Krakowie jak i pod Krakowem zostały mi polecone, modele automatyczne głównie. Podpytując u kompletnie innej firmy w internecie (Allegro) o prostownik w danym budżecie również został polecony Arctic CL20A Auto. W internecie 0 opinii i testów poza opisem producenta. Czy te prostowniki są takie dobre? Może producent oferuje dobre warunki dla partnerów i dlatego są polecane? Ceny jednostkowe urządzeń vs jego parametry nominalne określam jako stosunkowo drogie porównując np. do stefpola ale może warte tej ceny?

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  4 года назад +1

      Jak importer czy producent będzie zainteresowany to niech podeśle. / r

    • @grixy12
      @grixy12 4 года назад +1

      mrAkumulator mogę wysłać do testów CL12 Auto.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 4 года назад +1

      Są pewne wzmianki o Arctic Automatic 12V Auto 20 nawet z wykresami ładowania na forum facebook.com/groups/mrAkumulatorFORUM/

  • @djpawelus
    @djpawelus 4 года назад

    Szkoda ze nie testowales EST 303. Jak bedziesz mial mozliwosc to poproszę o taki test.

  • @szatanizmo
    @szatanizmo 3 года назад +3

    woltomierz pokazuje 13.8 ale umówmy się, że to 13.7 :)))

  • @kro22x
    @kro22x 3 года назад +1

    Czy ma Pan jakies doświadczenie z prostownikami Weldman Charge 150 lub 200? Szukam jakiegoś prostownika do 300 zł, którym bedzie można ładować okazjonalnie akumulator kwasowo-ołowiowy lub AGM lub EFB, pojemności 74Ah, ale oglądajac filmy na yt i czytając opinie dochodzę do wniosku, że ciężko znaleźć coś porządnego.

  • @adamcieslok8187
    @adamcieslok8187 3 года назад

    Fajny film 👍

  • @kenczorf
    @kenczorf 2 года назад +2

    @mrakumulator Można tymi 16 voltami ladowac aku z podpietymi klemami? Bo rozumiem, ze na 14.9v gestosci elektrolitu nie zrobimy? W sumie BMS w fordzie podaje czasem i 15.5v napiecia to niby powinno byc ok?

    • @bogdan_-rp3tq
      @bogdan_-rp3tq Год назад

      Za dużo lepiej odepnij klemy szkoda elektroniki w aucie.

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 Год назад +2

      Insignia ma chyba 9 programów ładowania, potrafi podawać nawet ponad 16V. Nie wiem jak jest w Twoim Fordzie ale wolałbym zdjąć klemy no chyba że instrukcja zabrania to wtedy bankowo odpuść. Gęstość zrobisz i 14.4 ale będzie to wymagać kilku ładowań wszystko zależy od stanu Aku. Nie ma co się spinać 14.9 dwa razy w roku i tak wydłuży znacząco życie Aku. Pozdrawiam.

    • @kenczorf
      @kenczorf Год назад +3

      Update. Ładowałem już kilka razy z zapiętymi klemami na 16v i nic się nie dzieje

  • @voytec777
    @voytec777 4 года назад +11

    Producent poskąpił na diodach dając takie słabe i bez radiatorów. Skoro maksymalny (bądź szczytowy) prąd tego urządzenia ustalił na 15A to i powinien dać diody na taki amperaż, a nie na 12A. A potem się dziwi że ludzie zgłaszają reklamacje i że nie chwalą jego wytworu. Ile zaoszczędza na tych diodach? 2 złote?

    • @Abdul8499
      @Abdul8499 4 года назад +2

      i co tam w tym pudełku kosztuje prawie 400 zł - cena z d... i chałtura

    • @pawkapawka-yv1np
      @pawkapawka-yv1np 3 года назад +1

      @@Abdul8499 Wyprodukuj działające taniej, chętnie kupię.

    • @szpakusek5349
      @szpakusek5349 Год назад

      Tam są kuźwa 4diody 12A potrafisz ty dodawać? Na jedną gałąź mamy maks 24A

    • @voytec777
      @voytec777 Год назад

      @@szpakusek5349 Nie pierdziel głupot. Autor filmu wyraźnie mówi o 12A na gałąź, czyli te 12 A to maksymalny możliwy prąd pobierany z tego prostownika - większy grozi przepaleniem diod. Tam jest prostownik dwupołówkowy ( i dwudiodowy - choć faktycznie są cztery, bo po 2 równolegle).

    • @pawemol8178
      @pawemol8178 Год назад

      ​​​@@voytec777 cztery diody
      po dwie połączone równolegle do skrajnych uzwojeń
      transformatora. Każda ma 6
      A. Wydaje mi się, że w jednym półokresie
      pracują dwie diody a w drugim półokresie kolejne
      2, co w sumie daje 24 A. Trzeba brać pod uwagę obydwa odczepy Nie można brać
      pod uwagę tylko jednego odczepu skoro są dwa .

  • @Pawe-uo6uj
    @Pawe-uo6uj 2 года назад

    Jak obciążyć czyli sprawdzić jedną cele z akumulatora 4kpl60p NiCd. Zrobiłem tester z bocznika 100A w szeregu dałem element oporowy. Ale to i tak jakby na zwarciu był pomiar.. Ale z czego zrobić taką opornice która wytrzyma do 10 s pod obciążeniem. Jedną cela nowa daje do 70 A. Przy napięciu 1.2 V

  • @maciekdabrowski8246
    @maciekdabrowski8246 3 года назад +5

    Niestety nie polecam. O ile ładowarka spełniała swoje zadanie (numer modelu ten sam, kupiony z 10 lat temu, ale inne parametry ładowania miała wcześniej), to w momencie awarii pozostajecie z takim samym serwisem (a może gorszym?) jak wynalazki z Chin. Firma Stef-Pol chyba sprzedaje za dużo swoich urządzeń, bo nie dba o naprawy pogwarancyjne. Jako klient nie kupię drugi raz produktu tej firmy ze względu na podejście do klienta. Kupujesz bo Polskie, ale Polak i tak ma cię w poważaniu. Powodzenia firmie #stefpol - mimo wszystko mam nadzieję, że to nie jest początek końca jej istnienia.

  • @lukaszbodzianowski
    @lukaszbodzianowski 3 года назад +1

    PYTANIE. Czy możemy ładować akumulator EFB bez wyciągania z samochodu ? Czy ta operacja jest bezpieczna i dopuszcza się takie ładowanie ?

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  3 года назад +3

      tak można

    • @lukaszbodzianowski
      @lukaszbodzianowski 3 года назад

      @@mrAkumulator a dla elektroniki i systemow, ktore podtrzymuje akumulator na pewno nie zaszkodzi ?

    • @szymonrekowski
      @szymonrekowski 3 года назад +2

      Jeśli ustawisz 14,4 lub 14,9 to jest to bezpieczne całkowicie, a 14,4 to na 200%.

    • @malipek
      @malipek 3 года назад +2

      Bez wyciągania z samochodu to nie to samo co bez odłączenia od instalacji. Nie ryzykowałbym ładowania prądem o napięciu 16V akumulatora podłączonego do instalacji samochodowej.

    • @szymonrekowski
      @szymonrekowski 3 года назад +1

      @@malipek ja ładuje do 16 i nic się nie dzieje. Jedyne na co zwracam uwagę to bez kluczyków w stacyjce i wszystko wyłączone, jeśli pytający chce tylko doładować akumulator a bit naładować całkowicie rozładowany Aku to spokojnie wystarczy tryb o niższym napięciu o którym wspominałem wcześniej.

  • @despadon1
    @despadon1 4 года назад +1

    Mam takie pytanko. Czy można przeładować Akumulator, pytam ponieważ ostatnio zrobiła mi się gęstość powyżej 1.30 i nie wiem czy to dobrze czy źle

    • @TomaszHudy
      @TomaszHudy 4 года назад +4

      Można przeładować akumulator, ale trzeba się trochę postarać. Gęstość 1,30 wcale nie oznacza o jego przeładowaniu, o tym może świadczyć temperatura elektrolitu.
      Jeżeli temperatura elektrolitu wzrośnie powyżej 45-50 następuje degradacja akumulator, z kolei temperatura podczas ładowania jest pochodną zbyt dużego prądu ładowania.

  • @krzysiekb9045
    @krzysiekb9045 4 года назад +3

    Gdzie te rozwiązania z patentu na przedniej ściance ; )

    • @pawkapawka-yv1np
      @pawkapawka-yv1np 3 года назад +1

      Tutaj jest, ale ochrona patentowa wygasła, bo zapomnieli zapłacić.
      ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/P.340164

  • @KacperPul28
    @KacperPul28 3 года назад

    Witam. Czy na wyjściu z prostownika, ładowarki - naprawdę prąd ładowania ma wygląd sygnału PWM przy regulacji natężenia pokrętłem zmienia się wypełnienie? Jeśli tak to duży jest radiator na tranzystorze kluczującym.

  • @micsky
    @micsky 4 года назад +4

    Jak w porównaniu wypada z 305?

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад +1

      Bez porównania lepiej 😊

  • @michakowalski6598
    @michakowalski6598 2 года назад +1

    Proszę mi napisać jedna rzecz. Mam taki prostownik. Miałem napięcie na akumulatorze 12.5 V ale jest mała sprawnosc tylko 35procent. Chce go podładować ale nie mogę ustawić natężenia prądu więcej niż 3A. Czym to jest spowodowanie?

    • @raaf96now27
      @raaf96now27 Год назад +2

      Być może akumulator jest zużyty i już nie przyjmuje prądu.

  • @TheKondzio5889
    @TheKondzio5889 2 года назад +1

    A czy on nadawałby się do ładowania bezobslugowego wapniaka? Teoretycznie tak bo widzę że ma zmianę napięcia na 14,9V.

    • @raaf96now27
      @raaf96now27 Год назад +2

      Raz na rok można bezobsługowego kwasiaka ladować 16V dla zrobienia gęstości nic się nie stanie.

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 Год назад

      Ja doładowuję varte silver 44Ah uzywając 16V co 6mies, po 4 ładowaniach nie widzę ubytku płynu. Ładowanie u mnie trwa 5-7 godzin.

  • @dziadekTusk
    @dziadekTusk 3 года назад +3

    fajny filmik ale dlaczego zamiast Watów podawane są VA ??? nie lubie tej jednostki...

    • @Decybello
      @Decybello 3 года назад +1

      moce transformatorów podawane są w VA nie bez powodu... podawanie ich mocy w watach byłoby bezsensem.... a gdybyś rozumiał różnicę w zastosowaniu tych dwóch jednostek i skąd się biorą współczynniki stosowane do ich wzajemnego przeliczania, to byś pewnie też zrozumiał, dlaczego nikogo tu szczególnie nie obchodzi co lubisz dziadziu.....

    • @VirtualKris
      @VirtualKris Год назад

      ​@@Decybellonajmniej wnosząca odpowiedź jaką czytałem. Po co ją kolego w ogóle pisałeś? Lepiej napisz na czym polega różnica tak abym ja i inni też mogli się dowiedzieć.

    • @Decybello
      @Decybello Год назад +1

      @@VirtualKris nie obiecywałem, że moje wypowiedzi będą "coś wnosić"... A jak chcesz się dowiedzieć czegoś nowego, to nie radzę tego robić z komentarzy na YT... Ale jeśli tak czerpiesz wiedzę, to odrobinę mi wyjaśnia zagadkę, dlaczego postanowiłeś przebić moją "najmniej wnoszącą wypowiedź" swoją....

  • @michawyzlic1099
    @michawyzlic1099 4 года назад +1

    ciekawe !!!!

  • @tomc997
    @tomc997 4 года назад +2

    Co będzie lepszym wyborem: ten 516M czy Kulon 720??

    • @wedkarskimiszmasz
      @wedkarskimiszmasz 4 года назад

      Kulon 720

    • @wedkarskimiszmasz
      @wedkarskimiszmasz 4 года назад

      @marek marecki Podaj założenia.

    • @wedkarskimiszmasz
      @wedkarskimiszmasz 4 года назад

      @marek marecki To jest pytanie, a jakie założenia mamy przyjąć do porównania?

    • @wedkarskimiszmasz
      @wedkarskimiszmasz 3 года назад

      @marek marecki Obydwie naładują. Jednak Kulon zrobi to szybciej i pod całkowitą kontrolą.

    • @wedkarskimiszmasz
      @wedkarskimiszmasz 3 года назад

      @marek marecki To to samo co jeden 12v 195Ah. Ważne jednak tez, czy to są akumulatory żelowe czy zwykłe? Jak głęboko będą rozładowane oraz ile czasu chcesz lub możesz poświęcić na ich ładowanie.

  • @leszekpawlikowski4854
    @leszekpawlikowski4854 3 года назад +1

    dzień dobry mam taki prostownik i moje pytanie czy można nim ładować akumulatory AGM Optima z tego co się dowiedziałem z filmiku to wartością 14,9 V proszę o pomoc o radę i jeszcze pokrętło ustawiamy na Maxa ???

  • @bogdanolszewski3446
    @bogdanolszewski3446 4 года назад +2

    Czy można doładowywać co miesiąc

  • @skodakbl8620
    @skodakbl8620 4 года назад +1

    A czy ten prostownik ruszy mocno rozladowany aku?

  • @jacekkuras9500
    @jacekkuras9500 Месяц назад +1

    Mam Stefpol 305 i max jaki moge naładować akumulator pokazuje 17 ampera dlaczego . Prostownik nowy akumulator był w aucie ?

    • @kalasanty5516
      @kalasanty5516 Месяц назад +1

      Wyciągnij ten akumulator z auta i naładuj w garażu/piwnicy, ustaw prąd ładowania na prostowniku na 1/10 pojemności akumulatora ( czy np. dla akumulatora 60ah to prąd ładowania ma być 6A). Pamiętaj sprawdzaj czy ładowanie przebiega poprawnie!
      Jeżeli przebiega poprawnie to po 24h ładowania powinien być spokojnie naładowany.
      Jeżeli będzie w jednej z celli się nagrzewał/gotował jak szalony elektrolit to odłącz i kup nowy akumulator.

    • @kwiateg
      @kwiateg 14 дней назад

      przeciez to 15 amperowy prostownik mistrzu wiec co placzesz?

    • @jacekkuras9500
      @jacekkuras9500 13 дней назад

      @@kwiateg ale mi ładował 1,7 ampera najwiecej. Jak włacze do gniazdka to mac 10 amperów pokazuje nie podłaczony do prostownika

  • @przemo121
    @przemo121 2 года назад

    Chciałem prosić jeszcze o jeden test odnośnie tej ładowarki. Jak ona poradzi sobie ładując, najlepiej częściowo rozładowany akumulator, taki jaki może trafić się w samochodzie np. do gęstości 1,20g/cm3, może też być niższa. Chcę żeby ładowanie było przeprowadzone na zakresie 14,4V i prądzie dostosowanym do pojemności akumulatora. Został u was zrobiony podobny test ale na akumulatorze w pełni naładowanym a chciałbym taką symulację ładowania akumulatora gdy jest on podpięty do instalacji samochodu (dlatego też napięcie max14,4V, druga próba może być z napięciem 14,9V) i trochę się rozładował i chcemy go podładować, naładować bez odłączania od instalacji samochodu. W jakim stopniu uda się tej ładowarce na napięciu 14,4V naładować ten akumulator, do jakiej gęstości, znając gęstość wyjściową i napięcie wyjściowe.

    • @jmbrockerss2389
      @jmbrockerss2389 2 года назад +2

      Na kanale mr akumulator masz test przywracania gęstości napięciem 14.4. Mega laicko to dla jednego cyklu ładowania 14.4 = 80% 14.9 = 90% a 16.2 = 100% naładowania. Generalnie 14.4 na prostowniku to nie to samo co 14.4 w aucie. Prostownik ma szczytowy prąd 15A a alternator np. 180A, zalezy od auta. Aku po za normalnym naładowaniem, podładowywujesz aby altetnator nie kopał aku tak wielkim prądem bo to go szybciej zużywa. Pozdrawiam.

    • @glosart
      @glosart 10 месяцев назад

      ​@@jmbrockerss2389dodatkowo szkoda alternatora również 😊

  • @mariuszb8835
    @mariuszb8835 4 года назад +1

    Pytanie od laika, czy ten prostownik będzie dobrze ładował akumulator z samochodu Mazda 3 sky active z systemem start-stop pojemność 64 Ah ?

    • @wojciechbarczewski798
      @wojciechbarczewski798 4 года назад

      Powinien.

    • @swojtas
      @swojtas 4 года назад +2

      Jeśli masz akumulator agm A przy startstop powinno tak być to maksymalne napiecie 14.9V. Można podbić do 15.6 ale trzeba kontrolować by za mocno nie gazował.

    •  3 года назад +2

      Tak, w niej siedzi akumulator EFB i z tego testu wynika że powinien bez problemu poprawić gęstość elektrolitu w Twoim aku ;)

  • @marcinsnieg9234
    @marcinsnieg9234 3 года назад +4

    Jestem zdecydowany na zakup tej ładowarki. Mam nadzieję że równie dobrze poradzi sobie z akumulatorem AGM.

    • @hubertbaranczyk1437
      @hubertbaranczyk1437 3 года назад

      I jak z nim sobie radzi? Poszukuję dobrego zestawu akumulator+prostownik do pontonu

    • @marcinsnieg9234
      @marcinsnieg9234 3 года назад

      @@hubertbaranczyk1437 ja jestem zadowolony. Ładuje nie jak pseudo ładowarki z Lidla czy biedronki. Polecam.

  • @darekb2270
    @darekb2270 4 года назад

    Witam, ciekawe czy prostownik est-516P w plastykowej obudowie to to samo co ten est-516M w metalowej ? Pytam bo tamten jest tańszy ale czy taki sam w środku i czy cena niższa dotyczy tylko obudowy ?- przesunięte ma też sterowanie napięciem bardziej na środek.

    • @EkoKolo_Katowice
      @EkoKolo_Katowice 4 года назад +2

      P - jak plastik M jak metal . Tak to widzę .