Ez egyre jobb, a gazdagok kapnak oktatást a jövőben, a szegényebbeknek gyakorlatilag tényleg esélye sincs ebből kitörni, eddig legalább az illúziója megvolt ennek. Ez színtiszta kasztrendszer.
Ez még mindig a budget verziója a külön magánóráknak (amit ha egy teljes évfolyamnyi órára leszámolsz, sokkal drágább), ami meg a budget verziója volt a külföldi iskoláztatásnak. A jelenlegi 150 ezer a középosztályban nem egy kigazdálkodhatatlan tétel, de ha az állami oktatásban marad ez a színvonal, akkor tömegével fognak megjelenni az alter iskolák, ami meg fog látszani az árakon is. Az sajnos igaz, hogy aki a következő évtizedekben is államira fog kényszerülni, az készüljön fel mindenre is.
A kisfiuk egy évet halasztott. A látottak alapján Asperger felé hajló gyerek (az átlagnál jobb reáltárgyi készségek, de rosszabb nyelvi és kommunikációs készségek) Az, hogy legyen olyan tanár, aki ezt felismeri (mert szakképzett, tapasztalt és nem pedagógiai asszisztens) Legyen idő felismerni (mert nem 30 fős összevont osztályok lesznek, hanem csak 15) és legyenek eszközök a jó készségek fejlesztésére, a lemaradások felhozására (ahelyett, hogy kukának vagy hülyének bélyegeznék a gyereket) AZ MINDENPÉNZT MEGÉR! (már persze, ha van) De ha anyuka a havi max. 4 tekercs budipapír- és fél évente max.1 csomag fénymásoló papír árát hasonlítgatja a 150 000 Ft-os havi tandíjhoz, akkor feltételezem, hogy már anyuka is alternatív matekot tanult.
Azért lehet , hogy a papírzsepi, wcpapír nem kerül havi 150ezerbe az állami iskolában. Tehát ugyanazt nem költi el. A konténertől meg nem függ az oktatás minősége. Ettől függetlenül nyilván jobb a magánsuli. Megérheti bele fektetni azt a sok milliót.
Panaszkodik, hogy az állami iskolában miért a szülőknek kell vinni fénymásoló papírt, ezért elviszi magán iskolába és fizet oda havi 150000-t. A 800 forint sok, a 150000 nem sok? Ezek teljesen hülyék?
Nekem 8 évet kellett szenvedni egy allami iskolaba, ahol mindent szerettek csinálni a tanarok csak oktatni nem! (Utanna kerültem egy magan közepsuliba.... ) leirhatatlan a különbseg!
Lefordítom magyarra. Ha anyunak és apunak annyi pénze van mint a gci, akkor megvan minden lehetőséged hogy az legyél aki akarsz, ha meg nem, jut ami jut te csöves bánat...👏
Ahol te keményen fizetsz minden hónapban, ott ezek a dolgok elvárások. Egy állami iskolában ahol a fenntartó kukacoskodik a nyomtatópapít miatt is , ott sajnos teljesen más a helyzet. De ha azt nézzük hogy a gyerek ugyanazt a vizsgát fogja tenni mint bármelyik másik az országban az elvárás ugyanaz.
Vizsga nem számít? Ja persze, van a pénz hogy tudás nélkül is továbbtanulj! Egy darabig. De hiába költessz rá sok pénzt ha a gyereked nem hajlandó tanulni. Másrészt a gazdag család gyerekei is csak gyerekek, akár gonoszak is lehetnek egymással.
@@szilvimacuska Egyszer én esti OKJ-s képzésre beiratkoztam már első OKJ és az első egyetemi alapképzés után, és ott is ment a kukackodás a nyomtató vagy fénymásoló papíron, konkrétan az igazgató utasításba adta, hogy a diákok nem nyomtathnak, csak a tanárok.... én meg elővettem egy volt egyetemi tanáromtól ötletet, hogy humorosan de felvilágosítottam a nyomtatásért felelős munkatársat, hogy én bárhol tudtam nyomtatni, méghozzá pénzért annó ugyanabban a vidéki megyeszékhelyen, csak az egyetemen... sőt felsőfokú szakképzésen se kellett ezért semmit se csinálni... de nem értette... végül a tanárom küldtem le magam helyett... ja meg elmondtam a koromat, hogy ennyi idősen már csak-csak felelősségteljes felnőttek vagyunk aki nem firkálásra vagy rajzolásra akarja a nyomtató papírt használni....
ezek a helyen nem sori dolgozókat nevelnek hanem azokat akik létre hozzák a sorokat hogy más emberek dolgozhassanak , nem számít hogy szegény vagy gazdag ha van akarat csinálni valamit azt csinálni is fogja az ember csak valaki gyorsabban meg van aki lassabban " Nem találkoztam még olyan könyvvel ami megfizethetettlen "
Ez itt nyugaton is igy mukodik. akinek van ra penze annak a gyereke privat iskolakba jar aki ezt nem tudja fedezni allamiba. ez mindig is igy volt itt is.
Ameddig a gyerek a wc papírt a fajanxba tömi tiszta viccből, mit vártok? Meg kell nevelni a gyerekeket otthon. A nevelés a szülő feladata a tanítás a tanáré.
Én 4 évet jártam alternatív iskolába (Waldorf iskola) bár már rég voltam iskolás mer ma már 34 vagyok. Viszont én az alternatív modellt nem tudnám ajánlani. Ahova én jártam ott semmi másról nem szolt az egész, mint az iskola vezetése eltette a pénzt (ami akkor volt havi 40 ezer) ezért cserébe pedig semmi olyat nem kaptál ami normális oktatásnak minősült volna. Nem is voltak se dolgozatok, se leckék, se jegyek. Csak egy évvégi szöveges értékelés. Meg mindennaposok voltak az erőszakos cselekmények. Egyszer még az iskolát is kirabolták. Ahogy egy volt osztálytársam anno mondta a Waldorf az nem iskola volt hanem Gladiátor képző. Én visszamentem államiba 2017-ben le is tudtam diplomázni és örülök, hogy igy alakult. Azóta is életem egyik legrosszabb időszakának tartom ezt a bizonyos 4 évet.
Nem értem ezt a közös papírzsepi hisztit. Nálunk az volt az alap, hogy a gyerekem zsebébe, táskájába tettem és azt használta. Az a normális, ha szükséged van rá, akkor rögtön kéznél legyen. Mi is kértünk be személyenként egy csomag fénymásolópapírt (kb. 2000 Ft), 4 évig bőven elég volt. Az anyuka nem igazán van képben az állami oktatás havi kiadásaival, kicsit olyan nekem mint amikor a nyugdíjasokra rásózzák a csodafazekat meg a 300.000 Ft-os ágyneműt. AKG sikerek mögött nem tudom mennyi a szülői háttér, és mennyi a tanárok munkája, de az igazgató számomra nem meggyőző.
A felső tízezer. Az a NERtes réteg. Egy jó programozó és a hasonlóan keresett területen dolgozó ki tudja pengetni a sulit. A felső tízezer eleve nem alternatívba iratja hanem zártabb sulikba ahova a diplomaták gyerekei is járnak. Havi milláért.
@@Kegyetleneper A 150 ezer csak a tandíj EGY gyerekre. Ez mellé jön a tanfelszerelés, a ruha az sem turkás nehogy kinézzék már a többiek. Mobiltelefon persze az sem gagyi márka ugye, ne égesse magát szerencsétlen. És még sorolhatnám. Szerinted kinek van erre pénze?
Ebben az a borzasztóan szomorú, hogy így kellene kinéznie egy állami iskolának. És ami még szomorubb, hogyha nincs lóvé nincs jövó. Mit is kellene csinálni????????
@@boborjanpandacsoki5239 Asztalos, villanyszerelő,cserêpkályha készítő,bádogos,àcs, stb. Ezek normàlis szakmák. De a gázszerelő is( nem a mêszárosfajta!!!)
Bár tényleg rossz a közoktatás minősége, ez a videó nem megy másra, mint a hangulatkeltésre és a lázításra. Tele van torzításokkal, túlzásokkal. ( pl. a "közoktatasban is elköltenénk havi 150.000 forintokat") Számomra a videó így teljes mértekig hiteltelen.
Például magánórák foglalkozások stb. Normális étkezés. És még nem szólva arról, hogy a szülőnek dolgoznia kell (persze). Nem ér rá annyit foglalkozni a gyermeke fejlesztésével mint egy tanár/mentor. Erre gondolt a szülő és ebben a riportban és igaza van sajnos. :(
@@annakleopatrabergendy9765 tanszerekre, ételre, pszichológusra, különórákra így is költeni fognak. Hiszen egy ilyen körben presztiskérdésnek számít, hogy a gyerek az iskolán kívül hova jár edzésre, kihez jár külön nyelvórára, melyik országban megy nyaralni, időben látja-e a legifjabb mozifilmet, milyen kocsival jár az apuka... és ha mindez nem teljesül, jöhet a pszichológus, hogy kikúrálja a gyermeket az iskolai zaklatásokból. Szóval így sem spórolás
Legyszi akkor a kozellatast is hanyagold. A korhazaknak is szukseguk kulonbozo kodszerekre pl. amivel az arcukat torlik mutet kozben es maguknak hordjak sokan az orvosok kozul is. Pl. Heim Pal korhaz ahol a sracodat is ellatnak. (barki szallna vitaba sporolja meg az idejet sosem olvasom el a valaszokat es nem vitazok)
Mondjuk annak is utána lehetne járni, hogy miért jár egyre több gyerek Ausztriába iskolába. Mi is oda szeretnénk és fogjuk is járatni , a magyar oktatásba járjanak a fideszes birkák😂😅
@@DWMagyar aki a határ mellett él, mindenki ismer... reggel menjenek ki pl. Szombathelyen a buszállomásra, a Volán évek óta külön buszjáratokat közlekedtet az Ausztriában tanuló diákoknak. Ott láthatja, mennyien is járnak ki onnan... és ők még csak azok, akik busszal mennek ki, sokan pedig a kint dolgozó szüleikkel együtt járnak autóval. most csak egy városra mondtam példát, de ugyanaz megvan az összes határmenti városban.
Amerikaban es Kanadaban kotelezo a papirzsepkento WC papir, es ceruza es szines ceruzak. Akkor mi van. A gyereknek is jobb. Es nem mindig jobb a magansuli. Tapasztalatbol mondom.
Egy jó anyagi háttérrel rendelkező fiatal mindig előnyökkel indul. Ez így volt régen is, most is. Nem kormány függő. Azonban én is állami iskolába jártam és most fogok diplomázni magyarország egyik legjobb gazdasági egyetemén. Aki akar, az halad. Aki nem halad, az a kifogást keresi, államot hibáztatja.
Nincs igazad. Az iskola igenis rengeteget számít mert eleve az, hogy milyen osztálytársaid vannak meghatározza a szintet amit az iskola nyújtani fog. Később már egyáltalán nem fogod tudni behozni, egyszerűen nem úgy fejlődik az agyad. 4 évesen, 4 számjegyű számokat adtam össze fejben, az első 4-6 év kb. nyaralás volt az általános iskolában (határontúl, gyenge iskola). Nagy nehezen fevettek a BME-re, elvégeztem de alapvetően hatalmas szenvedés volt. Biztos vagyok benne ha egy jó budapesti általános iskolában és mondjuk a Fazekasba jártam volna sokkal de sokkal könnyebben ment volna az egyetem, de akár még az akadémiai pálya is kinézhetett volna belőle. A másik amit kifelejtesz, te 15 éve jártál általános iskolába, kár az akkori - mai szemmel - paradicsomi állapotokat a maihoz hasonlítanod. De ha már gazdasági egyetemre jársz, gondolom a Corvinus akkor azért ki tudod számolni szépen, hogy mennyi pénz költöttek akkor az oktatásra, meg mennyit most, hozzászámolod az inflációt és meglátod, hogy milyen irgalmatlan alulfinanszírozás van csak egy 15 évvel ezelőtti állapothoz képest is.
Ez azt jelenti, hogy te több mint 15 éve kezdted az általános iskolát, és most meg akarod magyarázni, hogy azóta semmi nem változott. Ha te azon a gazdasági egyetemen gazdasági szakon végzel, az is világossá válik, miért értéktelenednek el egyre inkább a diplomák.
Már bocsánat annak a gyereknek akinek van esze mindegy milyen iskolába jár. Amelyiknek nincs annak is mindegy! Minden szülőnek a saját gyereke a legokosabb legszebb de ez nem így van!
Hát pont, hogy az iskola "hozza meg az eszét", növeli a képességeit és nem lerombolja a meglévő csírázó önbizalmát mint, ahogy az állami iskolák nagy részében történik...
A csajoknál is ez a dumád? "Fűvel, fával, csak engem néztek bokornak..."? Nem vagy te véletlenül oktatási miniszter, köznevelési államtitkár, kommunikációs korruptmánymegbízott, vagy valami hasonló közparazita?
Ez egyre jobb, a gazdagok kapnak oktatást a jövőben, a szegényebbeknek gyakorlatilag tényleg esélye sincs ebből kitörni, eddig legalább az illúziója megvolt ennek. Ez színtiszta kasztrendszer.
Ami a gazdagoknak is felháborító szerintem, hogy fizetik az adókat, de WC papír sincsen az iskolákban és kórházakban valamiért....
Ez még mindig a budget verziója a külön magánóráknak (amit ha egy teljes évfolyamnyi órára leszámolsz, sokkal drágább), ami meg a budget verziója volt a külföldi iskoláztatásnak. A jelenlegi 150 ezer a középosztályban nem egy kigazdálkodhatatlan tétel, de ha az állami oktatásban marad ez a színvonal, akkor tömegével fognak megjelenni az alter iskolák, ami meg fog látszani az árakon is. Az sajnos igaz, hogy aki a következő évtizedekben is államira fog kényszerülni, az készüljön fel mindenre is.
@@Mevazimajd egy jó kis szabályozással nehezíteni kell a magániskolák működését is, mert miért ne
Persze, ha rá pénze!
Mindenkinek az jár, amit intéz a kormánya!
Aki tanulni akar mindenhol tud...
milyen érdekes, hogy hol tart egy állami és egy magán suli, mennyivel másabb a légkör, a hozzá állás és nem csak a pénz miatt...
A kisfiuk egy évet halasztott. A látottak alapján Asperger felé hajló gyerek (az átlagnál jobb reáltárgyi készségek, de rosszabb nyelvi és kommunikációs készségek)
Az, hogy legyen olyan tanár, aki ezt felismeri (mert szakképzett, tapasztalt és nem pedagógiai asszisztens) Legyen idő felismerni (mert nem 30 fős összevont osztályok lesznek, hanem csak 15) és legyenek eszközök a jó készségek fejlesztésére, a lemaradások felhozására (ahelyett, hogy kukának vagy hülyének bélyegeznék a gyereket) AZ MINDENPÉNZT MEGÉR!
(már persze, ha van)
De ha anyuka a havi max. 4 tekercs budipapír- és fél évente max.1 csomag fénymásoló papír árát hasonlítgatja a 150 000 Ft-os havi tandíjhoz, akkor feltételezem, hogy már anyuka is alternatív matekot tanult.
Teljes mértékig igaza van. Pontosan ezért tartom a videót manipulatívnak, és lázító hangvételünek.
Azért lehet , hogy a papírzsepi, wcpapír nem kerül havi 150ezerbe az állami iskolában. Tehát ugyanazt nem költi el. A konténertől meg nem függ az oktatás minősége. Ettől függetlenül nyilván jobb a magánsuli. Megérheti bele fektetni azt a sok milliót.
Szerintem nem éri meg
@@thechosenone16 azt mindenki eldönti maga, hogy neki mi éri meg.
"A konténertől meg nem függ az oktatás minősége" OK, akkor küldd te a gyerekedet konténerbe.. :D
Panaszkodik, hogy az állami iskolában miért a szülőknek kell vinni fénymásoló papírt, ezért elviszi magán iskolába és fizet oda havi 150000-t.
A 800 forint sok, a 150000 nem sok? Ezek teljesen hülyék?
Nekem 8 évet kellett szenvedni egy allami iskolaba, ahol mindent szerettek csinálni a tanarok csak oktatni nem! (Utanna kerültem egy magan közepsuliba.... ) leirhatatlan a különbseg!
Lefordítom magyarra. Ha anyunak és apunak annyi pénze van mint a gci, akkor megvan minden lehetőséged hogy az legyél aki akarsz, ha meg nem, jut ami jut te csöves bánat...👏
Ugyan már lehet hogy van pénzük beíratják a pénzes suliba majd kiderül tanulni is kéne...
Ha tanulsz rendesen a suliban, továbtanulsz, haladsz, stb.
ezért van az a mondás, hogy szegénységbe ne szülj gyereket.
@@latulipenoire1549 pénzes iskolában nem kell tanulni?
Azt gondolom ,hogy a magániskola jó és kell. Sajnos az állam ugyanúgy mint az egészségügyi szolgáltatás esetében erre kezdi terelni az embereket.
Ahol te keményen fizetsz minden hónapban, ott ezek a dolgok elvárások. Egy állami iskolában ahol a fenntartó kukacoskodik a nyomtatópapít miatt is , ott sajnos teljesen más a helyzet.
De ha azt nézzük hogy a gyerek ugyanazt a vizsgát fogja tenni mint bármelyik másik az országban az elvárás ugyanaz.
Vizsga nem számít? Ja persze, van a pénz hogy tudás nélkül is továbbtanulj! Egy darabig.
De hiába költessz rá sok pénzt ha a gyereked nem hajlandó tanulni. Másrészt a gazdag család gyerekei is csak gyerekek, akár gonoszak is lehetnek egymással.
@@szilvimacuska Egyszer én esti OKJ-s képzésre beiratkoztam már első OKJ és az első egyetemi alapképzés után, és ott is ment a kukackodás a nyomtató vagy fénymásoló papíron, konkrétan az igazgató utasításba adta, hogy a diákok nem nyomtathnak, csak a tanárok.... én meg elővettem egy volt egyetemi tanáromtól ötletet, hogy humorosan de felvilágosítottam a nyomtatásért felelős munkatársat, hogy én bárhol tudtam nyomtatni, méghozzá pénzért annó ugyanabban a vidéki megyeszékhelyen, csak az egyetemen... sőt felsőfokú szakképzésen se kellett ezért semmit se csinálni... de nem értette... végül a tanárom küldtem le magam helyett... ja meg elmondtam a koromat, hogy ennyi idősen már csak-csak felelősségteljes felnőttek vagyunk aki nem firkálásra vagy rajzolásra akarja a nyomtató papírt használni....
ezek a helyen nem sori dolgozókat nevelnek hanem azokat akik létre hozzák a sorokat hogy más emberek dolgozhassanak , nem számít hogy szegény vagy gazdag ha van akarat csinálni valamit azt csinálni is fogja az ember csak valaki gyorsabban meg van aki lassabban " Nem találkoztam még olyan könyvvel ami megfizethetettlen "
Hugomat felvették a trefortba aztán 50 ezer forintot kertek kötelezően befizetni
Ez itt nyugaton is igy mukodik. akinek van ra penze annak a gyereke privat iskolakba jar aki ezt nem tudja fedezni allamiba. ez mindig is igy volt itt is.
Ameddig a gyerek a wc papírt a fajanxba tömi tiszta viccből, mit vártok? Meg kell nevelni a gyerekeket otthon. A nevelés a szülő feladata a tanítás a tanáré.
Én 4 évet jártam alternatív iskolába (Waldorf iskola) bár már rég voltam iskolás mer ma már 34 vagyok.
Viszont én az alternatív modellt nem tudnám ajánlani.
Ahova én jártam ott semmi másról nem szolt az egész, mint az iskola vezetése eltette a pénzt
(ami akkor volt havi 40 ezer) ezért cserébe pedig semmi olyat nem kaptál ami normális oktatásnak minősült volna.
Nem is voltak se dolgozatok, se leckék, se jegyek.
Csak egy évvégi szöveges értékelés.
Meg mindennaposok voltak az erőszakos cselekmények. Egyszer még az iskolát is kirabolták.
Ahogy egy volt osztálytársam anno mondta a Waldorf az nem iskola volt hanem Gladiátor képző.
Én visszamentem államiba 2017-ben le is tudtam diplomázni és örülök, hogy igy alakult.
Azóta is életem egyik legrosszabb időszakának tartom ezt a bizonyos 4 évet.
Sajnos a Waldorf az alternatív iskolák alja. Mi azt azonnal kizártuk a gyerekünknél, mert gyakorlatilag nulla a reál oktatás.
Nem értem ezt a közös papírzsepi hisztit. Nálunk az volt az alap, hogy a gyerekem zsebébe, táskájába tettem és azt használta. Az a normális, ha szükséged van rá, akkor rögtön kéznél legyen.
Mi is kértünk be személyenként egy csomag fénymásolópapírt (kb. 2000 Ft), 4 évig bőven elég volt. Az anyuka nem igazán van képben az állami oktatás havi kiadásaival, kicsit olyan nekem mint amikor a nyugdíjasokra rásózzák a csodafazekat meg a 300.000 Ft-os ágyneműt.
AKG sikerek mögött nem tudom mennyi a szülői háttér, és mennyi a tanárok munkája, de az igazgató számomra nem meggyőző.
A felső tízezer,megteheti,hogy kicsenget havonta ennyi pénzt.
A felső tízezer. Az a NERtes réteg.
Egy jó programozó és a hasonlóan keresett területen dolgozó ki tudja pengetni a sulit. A felső tízezer eleve nem alternatívba iratja hanem zártabb sulikba ahova a diplomaták gyerekei is járnak. Havi milláért.
És ez szerinted rendben van így?
Ehhez nem kell felső tízezernek lenni, miért kell badarságokat irkálni?
@@Kegyetleneper
Egy átlag család nem tud havi 150-200 ezret költeni a gyerek iskolájára.
Ez nem badarság, tény.
@@Kegyetleneper A 150 ezer csak a tandíj EGY gyerekre. Ez mellé jön a tanfelszerelés, a ruha az sem turkás nehogy kinézzék már a többiek. Mobiltelefon persze az sem gagyi márka ugye, ne égesse magát szerencsétlen. És még sorolhatnám. Szerinted kinek van erre pénze?
Ebben az a borzasztóan szomorú, hogy így kellene kinéznie egy állami iskolának. És ami még szomorubb, hogyha nincs lóvé nincs jövó. Mit is kellene csinálni????????
Szegény srác. A tyúkeszű szülei miatt lesz visszamaradott.
Anyátok pics....áját, hülyéket neveltek, normális szakma még már smafu 😂😂😂
mi a normális szakma?
@@boborjanpandacsoki5239 Asztalos, villanyszerelő,cserêpkályha készítő,bádogos,àcs, stb. Ezek normàlis szakmák. De a gázszerelő is( nem a mêszárosfajta!!!)
ki ez a kékhajú lény? vísít, hogy szeressék, mert szegényt sosem szerették!
Bár tényleg rossz a közoktatás minősége, ez a videó nem megy másra, mint a hangulatkeltésre és a lázításra. Tele van torzításokkal, túlzásokkal. ( pl. a "közoktatasban is elköltenénk havi 150.000 forintokat") Számomra a videó így teljes mértekig hiteltelen.
Az egy megnyugtatás volt saját maga számára, nyilván ő is érzi, hogy túlzás
Például magánórák foglalkozások stb. Normális étkezés. És még nem szólva arról, hogy a szülőnek dolgoznia kell (persze). Nem ér rá annyit foglalkozni a gyermeke fejlesztésével mint egy tanár/mentor. Erre gondolt a szülő és ebben a riportban és igaza van sajnos. :(
Mindennel együtt igaza van. Gondolj bele, hogy különóra, tanszerek, étel, esetleg pszichológus
@@annakleopatrabergendy9765 tanszerekre, ételre, pszichológusra, különórákra így is költeni fognak. Hiszen egy ilyen körben presztiskérdésnek számít, hogy a gyerek az iskolán kívül hova jár edzésre, kihez jár külön nyelvórára, melyik országban megy nyaralni, időben látja-e a legifjabb mozifilmet, milyen kocsival jár az apuka... és ha mindez nem teljesül, jöhet a pszichológus, hogy kikúrálja a gyermeket az iskolai zaklatásokból. Szóval így sem spórolás
❤
Legyszi akkor a kozellatast is hanyagold.
A korhazaknak is szukseguk kulonbozo kodszerekre pl. amivel az arcukat torlik mutet kozben es maguknak hordjak sokan az orvosok kozul is.
Pl. Heim Pal korhaz ahol a sracodat is ellatnak.
(barki szallna vitaba sporolja meg az idejet sosem olvasom el a valaszokat es nem vitazok)
Ilyen ostoba amőbanőt màr règen làttam. Jo kiberetvàlt lehet a picsája.❤
👍
Köszönjük a LIKE-ot!
7:33 Na azért ez nem enyhe túlzás!
😭 tipic újságírói csúsztatás.
Borsodban , Edeleny. Nezzek mar meg a sulit es a felszerelest. Ez a magnsuli elbujhat mellette.
Ezt hogy érted pontosan?
Mondjuk annak is utána lehetne járni, hogy miért jár egyre több gyerek Ausztriába iskolába. Mi is oda szeretnénk és fogjuk is járatni , a magyar oktatásba járjanak a fideszes birkák😂😅
Az osztrák hatàrmenti településekről,már a rendszerváltás óta átjárnak a gyerekek iskolába.
Te ismersz olyat, aki Ausztriába járatja a gyerekét iskolába?
@@robertnagy6125 így van. Nekem is van ismerősöm, aki Győrből járt át a 2000-es évek elején osztrák középiskolába.
@@DWMagyar aki a határ mellett él, mindenki ismer... reggel menjenek ki pl. Szombathelyen a buszállomásra, a Volán évek óta külön buszjáratokat közlekedtet az Ausztriában tanuló diákoknak. Ott láthatja, mennyien is járnak ki onnan... és ők még csak azok, akik busszal mennek ki, sokan pedig a kint dolgozó szüleikkel együtt járnak autóval. most csak egy városra mondtam példát, de ugyanaz megvan az összes határmenti városban.
Remélem ti is elhúzzátok e beletek nem csak a kölkötök!
Amerikaban es Kanadaban kotelezo a papirzsepkento WC papir, es ceruza es szines ceruzak. Akkor mi van. A gyereknek is jobb. Es nem mindig jobb a magansuli. Tapasztalatbol mondom.
Egy jó anyagi háttérrel rendelkező fiatal mindig előnyökkel indul. Ez így volt régen is, most is. Nem kormány függő.
Azonban én is állami iskolába jártam és most fogok diplomázni magyarország egyik legjobb gazdasági egyetemén. Aki akar, az halad. Aki nem halad, az a kifogást keresi, államot hibáztatja.
Egyetèrtek. Gratulálok
Nincs igazad. Az iskola igenis rengeteget számít mert eleve az, hogy milyen osztálytársaid vannak meghatározza a szintet amit az iskola nyújtani fog. Később már egyáltalán nem fogod tudni behozni, egyszerűen nem úgy fejlődik az agyad. 4 évesen, 4 számjegyű számokat adtam össze fejben, az első 4-6 év kb. nyaralás volt az általános iskolában (határontúl, gyenge iskola). Nagy nehezen fevettek a BME-re, elvégeztem de alapvetően hatalmas szenvedés volt. Biztos vagyok benne ha egy jó budapesti általános iskolában és mondjuk a Fazekasba jártam volna sokkal de sokkal könnyebben ment volna az egyetem, de akár még az akadémiai pálya is kinézhetett volna belőle.
A másik amit kifelejtesz, te 15 éve jártál általános iskolába, kár az akkori - mai szemmel - paradicsomi állapotokat a maihoz hasonlítanod. De ha már gazdasági egyetemre jársz, gondolom a Corvinus akkor azért ki tudod számolni szépen, hogy mennyi pénz költöttek akkor az oktatásra, meg mennyit most, hozzászámolod az inflációt és meglátod, hogy milyen irgalmatlan alulfinanszírozás van csak egy 15 évvel ezelőtti állapothoz képest is.
Ez azt jelenti, hogy te több mint 15 éve kezdted az általános iskolát, és most meg akarod magyarázni, hogy azóta semmi nem változott. Ha te azon a gazdasági egyetemen gazdasági szakon végzel, az is világossá válik, miért értéktelenednek el egyre inkább a diplomák.
Párom gyerekei 1-2 éve végeztek középsuliban, simán továbbtanultak, nagyon jó eredménnyel haladnak. Nem kéne mindig mindent a körülményekre fogni...
@@boglarkaszentivanyi8497 Az már majdnem az összes iskola...
Köxönjük DutheWelle !
És otthon ..... a hazátokban mi a helyzet?
Szegény gyerek.... 😅
...jaaa, a hülyegyerekeknek külön törődés kell👍😁
A hülye felnőtteknek is! A leghülyébbeknek meg ott van Óóóóh!rbán!
Már bocsánat annak a gyereknek akinek van esze mindegy milyen iskolába jár. Amelyiknek nincs annak is mindegy! Minden szülőnek a saját gyereke a legokosabb legszebb de ez nem így van!
Hát pont, hogy az iskola "hozza meg az eszét", növeli a képességeit és nem lerombolja a meglévő csírázó önbizalmát mint, ahogy az állami iskolák nagy részében történik...
"miért keresünk keveset???"
@@annakleopatrabergendy9765ne haragudj, de csak egyszer tudlak lájkolni. Kb. tízmilliószor kellene.
A csajoknál is ez a dumád? "Fűvel, fával, csak engem néztek bokornak..."?
Nem vagy te véletlenül oktatási miniszter, köznevelési államtitkár, kommunikációs korruptmánymegbízott, vagy valami hasonló közparazita?