Stacja będzie przybierać na znaczeniu, obok jeszcze połowy bloków nie wybudowano na terenie były zakładów Ursus. Jak osiedle będzie gotowe to wjechać i wyjechać z osiedla samochodem będzie masakrą. Szamoty są połączone z innymi dzielnicam tylko trzema drogami, które już teraz są tłoczne. Ludzie będą przesiadać się na pociąg. Drugi sprawa to stacja będzie najbliżej stacji metra Mory to jakieś 700-800 piechotą.
Do stacji metra Karolin (nie Mory) będzie stąd 1,1 km w linii prostej… czyli przez krzaki i dzikim przejściem przez tory lk507. Normalnie będzie 2km, więc chyba nikt się nie będzie tak przesiadał. Oczywiście co do bloków to zgoda, one będą generować duży ruch na tej stacji.
Przypuszczam ze jak budowano stacje 50 lat temu nikt wtedy nie uwierzyłby że za 40 lat zakładów ursus nie będzie. No tak się zdarza. Teraz buduje się tam nowe osiedla czyli dobry widok na przyszłość.pozdrawiam
W moim mieście także istniała wielka fabryka (FSC) zatrudniająca 20.000 ludzi. Pamiętam za dzieciaka jak tłum ludzi "przelewał" się z zakładu na przystanek kolejowy. Teraz korzysta z niego ok. 100-200 pasażerów na dobę ale kiedyś były ich tysiące!
Nikt nie przypuszczał, że po 1989 roku dorwą się do władzy sępy wyprzedające cały majątek narodowy... PRL był jaki był ale istniało w nim pojęcie "polski przemysł" jakże obce w czasach dzisiejszych.
Mieszkam niedaleko, na bemowie, po drugiej stronie wiaduktu. Wolałbym jeździć do centrum pociągiem zamiast autobusem. Jednak tak rzadkie odjazdy w obrębie miasta stanowczo mnie odstraszają. Boję ze utknę tam na 40 min albo i dłużej gdy zwieje mi pociąg
Do lat 80. (?) zadaszenie na peronami było na całej długości peronu w jednym kawałku. A do lat 70/80 za ławkami nie było blachy tylko przeszklenie. Stan dzisiejszy tego nie oddaje ale była to projektowo jedna z ciekawszych i nowocześniejszych stacji na WWK. Bardzo ciekawy pomysł na filmy. I dobrze się je ogląda.
3 года назад
No cóż, jak nie ma pieniędzy na utrzymanie ładnych projektów to trzeba zategowywać! Miejmy nadzieję, że podobnie nie skończy się na nowej zachodniej 😂
Łatwo się mądrzyć z perspektywy czasu, kiedy wiadomo jak potoczyły się losy zakładu. Powiedz mi, kto ma początku lat 70 myślał, że tego zakładu nie będzie. Była potrzeba budowy, zakład zatrudniał ok. 30 tys pracowników, mało kto miał samochód, jak oni mieli dojechać do pracy ?
2 года назад+1
Dlatego powiedziałem, że nie krytykuje tego i jest to chwalebne. Jednak jedną z przyczyn tak ogromnej popularyzacji autobusu jako podstawowego środka komunikacji jest fakt, że w każdej chwili można zmienić mu trasę w zależności od potrzeb. Zawsze jako przykład w tej kwestii podaje tramwaj w Olsztynie. Nowa linia została wytrasowana przez ulicę Wyszyńskiego, czyli skrajem ogromnego osiedla, po to żeby obsłużyć fabrykę Michelin, a nie równoległą Dworcową przez środek osiedla żeby obsłużyć większą liczbę mieszkańców. Michelin stwierdzi dajmy na to za 5 lat że zamyka fabrykę, nagle tramwaj będzie wozić powietrze... Kwestia priorytetów.
@ ale przy tylu tysiącach pasażerów w jednakowym czasie autobus to za mało.
2 года назад
@@kamilsar4631 w tym konkretnym wypadku (duża odległość od Warszawy + rozproszenie źródeł potoków) zgadzam się, jednak efekt o którym mówię w filmie ogólnie nadal tutaj ma miejsce
@ jeszcze jedno. Nie zgodzę się z Tobą, że nie ma dla kogo inwestować. Ruch na stacji jest na pewno większy niż 500 osób dziennie, wiem to z autopsji. Rosnące nieopodal osiedla mieszkaniowe zwiększą w niedalekiej przyszłości liczę pasażerów wielokrotnie. Jeżeli pojedzie jeszcze SKM Ożarów - Rembertów. Ten przystanek ma ogromny potencjał.
2 года назад
@@kamilsar4631 zakładając, że mamy worek, który ma dno to są pilniejsze potrzeby. W przypadku liczby podróżnych pewniejszego źródła informacji niż staty UTK nie mamy. Ale to strefa ZTM więc błąd może być i może być niemały. To jest temat na inny odcinek. Z drugiej jednak strony racja jest w tym, że infrastruktura powinna zachęcać do korzystania z niej, a Ursus Północny nie zachęca do niczego. Gdy ukończone zostaną osiedla na terenie pofabrycznym taki przystanek odstraszy a nie przekona do zbiorkomu. Żeby nie było, wydatkowanie środków publicznych to temat na który z chęcią bym się pokłócił trochę, ale w przypadku Warszawy są takie potoki podróżnych wszędzie i takie potencjalne możliwości ich rozwinięcia, że wszystkie argumenty moge sobie wsadzić. Czyli zgadzam się i jednocześnie się z Tobą nie zgadzam, wiesz o co mi chodzi? Bo mi samemu już średnio 😂
Jeśli byłeś tam też w nocy/po zmierzchu to jeszcze wypada odjąć tak z 3 punkty za mrygający neon, od którego można dostać ataku padaczki. Może powstające osiedla zmobilizują do odnowienia tej stacji. Fajny filmik, brawo Błażej!
Jak puszczą SKM do Ożarowa to może i zainteresowanie tym przystankiem wzrośnie bo będzie jeszcze więcej pociągów. Osiedla to raz, a Factory to dwa. Oby zmodernizowali to paskudztwo, może zgodnie z pierwotnym założeniem.
@@jacekpietrzak445 Duża linia obwodowa zaczyna się na Warszawie Gołąbki (wcześniej prowadzi też łącznica z Piastowa), biegnie przez Warszawę Główną Towarową, następnie odbija na północ, przecina Połczyńską, Górczewską i Dywizjony 303 (stanowiąc jednocześnie granicę między Wolą a Bemowem), odbija na wschód i łączy się z małą linią obwodową przy stacji Warszawa Powązki i dalej biegnie do Warszawy Gdańskiej.
@@Adrian_AZ To by musieli dobudować przystanki kolejowe na odcinku Lasek na Kole - Główna Towarowa. To linia towarowa. Żadnej infrastruktury dla pasażerów.
Z jakich źródeł korzystał Pan przy tworzeniu odcinka? Interesuje mnie źródło informacji o zamknięciu pawilonu kasowego. Te "cosie" to pozostałości pełnego zadaszenia peronów. Perony przystanku były pierwotnie w pełni zadaszone, zaś wiaty były przesłonięte zbrojonym szkłem, które później zostało zamienione na blachę falistą. Zadaszenie przez okres eksploatacji sukcesywnie rozbierano, nie wiem dlaczego, może była to redukcja kosztów eksploatacji. Identyczne zadaszenie istniało na peronie bocznym przystanku Warszawa Ursus, tam do niedawna zachowało się w pełni, ale bez zbrojonego szkła. Linia kolejowa biegnie na nasypie, w związku z tym perony zostały wykonane jako płyty żelbetowe (chyba prefabrykowane) na palach. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że sieć trakcyjna zawieszona jest do kratownicy, po to, by na peronach nie stały słupy sieci trakcyjnej. Architektem przystanku jest Arseniusz Romanowicz, wcześniej zaprojektował Warszawę Ochotę, Śródmieście, Powiśle, Stadion, Nowy Dwór Mazowiecki, przystanek końcowy WKD - Warszawa Śródmieście WKD/Warszawa Marchlewskiego oraz Warszawę Wschodnią i Centralną.
3 года назад+2
Informację o kasie biletowej znalazłem akurat w Atlasie Kolejowym www.atlaskolejowy.net/pl/mazowieckie/?id=baza&poz=4312
Miejska legenda głosi, że PKP zdecydowały się na wybudowanie tego przystanku, bo jeżdżący pracownicy "Ursusa" i tak zatrzymywali w tym miejscu (albo w okolicy) pociągi zrywając hamulce bezpieczeństwa...
To fakt, a nie legenda:) moi wujkowie pracowali latami w Ursusie. Pracownicy wymuszali stacje na zarządzie od dawna. Ogrom ludzi dojeżdżało wtedy do pracy w te rejony.
Ja dla mnie to najgorszą stacją jest Warszawa ZOO. Może i jest tam (chyba) wyremontowany peron, ale jest tragiczne wyjście na miasto. Nawet do tego tytułowego ZOO nie jest łatwo wyjść.
6,5 pasażera? Trochę za mało na to co widzę . Mieszkam obok i korzystam że stacji. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego przystanku , w około rozbudowują się osiedla.
W bezpośrednim sąsiedztwie stacji powstaje gigantyczne osiedle na dziesiątki tysięcy osób. Nie wiem, być może przesadzę ale stacja może się stać ważniejsza niż główny ursus.
Witam, To tym razem odwiedziłeś p. o., który moim zdaniem jest najbardziej zaniedbanym w W-wie. Przydałaby się tu gruntowna modernizacja, bo ten przystanek ma potencjał po wybudowaniu nowego osiedla na Szamotach. Myślę, że 16 pkt jest jak najbardziej adekwatne. Pozdrawiam
3 года назад+1
Jeśli mam być szczery, to zawsze myślałem że jest tu lepiej. Jakoś inaczej zapamiętałem Ursus Północny...
Lajk jak najbardziej. Ale... Nie wiem czemu ma służyć taka punktacja. Gdyby ta stacja miała 10 krawędzi peronowych to przyznał byś jej kilka punktów więcej ale w czym wtedy ta stacja byłaby lepsza? W niczym. Ale gdyby miała kasę biletową to dostałaby pewnie 1 punkt a zyskała by w praktyce bardzo dużo - znacznie więcej niż nawet 20 peronów. Chodzi mi o to, że punkt punktowi nie równy. No chyba, że punktacja ma oceniać wielkość i wyposażenie. No ale mieszkając w jakimś punkcie nie mam możliwości wyboru stacji, z której wyruszę w podroż. Zakładam, że punktacja ma charakter symboliczny a chodzi tylko o to, że jest pretekstem do bardziej szczegółowego omówienia stacji. I wtedy OK.
2 года назад
Dokładnie tak. Punktacja to nie jest jakaś super obiektywna skala przygotowana przez grono niezależnych ekspertów. Jest według mojego postrzegania rzeczywistości kolejowej i nawet jeśli mówię że jest obiektywna to jest troooochę subiektywna. Ma być tłem do omówienia stacji i jakąś metoda porównania różnych obiektów na tych samych zasadach
Odsyłam do filmu o Warszawie Zacisze Wilno w którym tłumacze. Mówiąc stacja mam na myśli stację pasażerską, a nie kolejową ruclips.net/video/b-cDWQfRvYE/видео.html
@@TheDamiansn No właśnie nie. W tym miejscu Warszawa, a konkretnie dzielnica Ursus, jest od południa. Czyli w Morach jest cała linia kolejowa, potem południowym skrajem torowiska leci granica Mory-Warszawa i Warszawa jest na południe od stacji pasażerskiej Warszawa Gołąbki.
@ Wydaje mi sie, ze raport UTK nie do konca moze oddawac sytuacje, bo liczba podroznych z roku na rok znaczaco rośnie z powodu rozrastajacych sie okolicznych osiedli.
3 года назад+1
@@TheDamiansn oczywiście tak jest, ale jest to w tej chwili najpewniejsze źródło informacji. Sama PLK korzysta z tego raportu. No ale, pozostaje czekać na korektę z 2020 roku, o ile taka jest planowana.
@ pewne źródła. Obiekt jest w bardzo złym stanie techniczym W zasadzie nadzór budowlany dawno go powinien zamknąć. Możesz sprawdzić przyglądając się filarom nośnym . Rękoma beton można wydłubać. Obiekt nadaje się jedynie do rozbiórki.
Nic nie jest wieczne, a jeśli pytasz o jakąś materialną opłacalność, to rozpatrywanie tego na przestrzeni jakichś wieczności nie ma zupełnie sensu. Mamy obowiązek wszystko, co robimy, robić z myślą o ludziach TU I TERAZ. To tak jakbyś pytał, po co nam było kupować dwadzieścia lat temu jakieś drogie uzbrojenie, skoro dziś jest stare i nadaje się na złom. TU i TERAZ się liczy i LUDZIE!!!~A kasa jest tylko środkiem, nie celem.
3 года назад
No nie wiem, czy przewidywanie na 25 lat do przodu można nazwać wiecznością. Tutaj to inna kwestia bo były pewne "trudności obiektywne" związane ze zmianą typu gospodarki. Ale projektowanie stałej i drogiej infrastruktury modelem "tu i teraz" jest nieodpowiedzialne...
@ Zapewniam cię, że jest to jak najbardziej odpowiedzialne. W przeciwnym razie większość naszych poczynań miałaby charakter prowizoryczny. A to już brak szacunku do "tu i teraz" żyjących ludzi. Pieniądz jest tylko środkiem, nie celem, a na pewno nie Bogiem.
3 года назад
To ja się zgubiłem. To popierasz prowizorki czy nie? Bo prowadzenie inwestycji "tu i teraz" bez oglądania się czy za chwilę to będzie potrzebne to prawie słownikową definicja prowizorki... W takim razie czym prędzej powinno się zbudować linie metra na Lotnisko Chopina, bo przecież tu i teraz korzystają z niego licznie podróżni. Co z tego że za 10 lat będzie nieprzydatna...
@ No, nie dziwię się, że się pogubiłeś, bo nadal myślisz nie o człowieku, a o ekonomii. Dalej już byłaby to rozmowa na płaszczyźnie filozoficznej na zasadzie od kiedy można liczyć trwałą przyszłość, a od kiedy nie. Po prostu cokolwiek robimy, róbmy dobrze i z myślą o człowieku, który wieczny nie jest. I szanujmy to, co mamy, bo inaczej nie będziemy zasługiwać na więcej. Jako miłośnik kolei znasz los wielu stacyjek i linii kolejowych, które od połowy lat 80-tych były niszczone, bo "nieopłacalna". A dziś się je odbudowuje i fajnie. W końcu ludzie na emeryturze też są "nieopłacalni" społecznie.
Stacja będzie przybierać na znaczeniu, obok jeszcze połowy bloków nie wybudowano na terenie były zakładów Ursus. Jak osiedle będzie gotowe to wjechać i wyjechać z osiedla samochodem będzie masakrą. Szamoty są połączone z innymi dzielnicam tylko trzema drogami, które już teraz są tłoczne. Ludzie będą przesiadać się na pociąg. Drugi sprawa to stacja będzie najbliżej stacji metra Mory to jakieś 700-800 piechotą.
Do stacji metra Karolin (nie Mory) będzie stąd 1,1 km w linii prostej… czyli przez krzaki i dzikim przejściem przez tory lk507. Normalnie będzie 2km, więc chyba nikt się nie będzie tak przesiadał.
Oczywiście co do bloków to zgoda, one będą generować duży ruch na tej stacji.
@@Adrian_AZ Już tam nie mieszkam, ale sądzę, że gmina Ursus i Bemowo zurbanizuje ten teren, powstanie blokowisko i będzie cywilizowane połączenie
Przypuszczam ze jak budowano stacje 50 lat temu nikt wtedy nie uwierzyłby że za 40 lat zakładów ursus nie będzie. No tak się zdarza. Teraz buduje się tam nowe osiedla czyli dobry widok na przyszłość.pozdrawiam
W moim mieście także istniała wielka fabryka (FSC) zatrudniająca 20.000 ludzi. Pamiętam za dzieciaka jak tłum ludzi "przelewał" się z zakładu na przystanek kolejowy. Teraz korzysta z niego ok. 100-200 pasażerów na dobę ale kiedyś były ich tysiące!
4:20 Zapewne w założeniu te zakłady miały trwać wiecznie tak jak i cały PRL, bo popyt na traktory zawsze jest
Nikt nie przypuszczał, że po 1989 roku dorwą się do władzy sępy wyprzedające cały majątek narodowy... PRL był jaki był ale istniało w nim pojęcie "polski przemysł" jakże obce w czasach dzisiejszych.
Mieszkam niedaleko, na bemowie, po drugiej stronie wiaduktu. Wolałbym jeździć do centrum pociągiem zamiast autobusem. Jednak tak rzadkie odjazdy w obrębie miasta stanowczo mnie odstraszają. Boję ze utknę tam na 40 min albo i dłużej gdy zwieje mi pociąg
Do lat 80. (?) zadaszenie na peronami było na całej długości peronu w jednym kawałku. A do lat 70/80 za ławkami nie było blachy tylko przeszklenie.
Stan dzisiejszy tego nie oddaje ale była to projektowo jedna z ciekawszych i nowocześniejszych stacji na WWK.
Bardzo ciekawy pomysł na filmy. I dobrze się je ogląda.
No cóż, jak nie ma pieniędzy na utrzymanie ładnych projektów to trzeba zategowywać! Miejmy nadzieję, że podobnie nie skończy się na nowej zachodniej 😂
Warto dodać, że był to jeden z niewielu przystanków przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych czy matek z wózkami dziecięcymi.
Łatwo się mądrzyć z perspektywy czasu, kiedy wiadomo jak potoczyły się losy zakładu. Powiedz mi, kto ma początku lat 70 myślał, że tego zakładu nie będzie. Była potrzeba budowy, zakład zatrudniał ok. 30 tys pracowników, mało kto miał samochód, jak oni mieli dojechać do pracy ?
Dlatego powiedziałem, że nie krytykuje tego i jest to chwalebne. Jednak jedną z przyczyn tak ogromnej popularyzacji autobusu jako podstawowego środka komunikacji jest fakt, że w każdej chwili można zmienić mu trasę w zależności od potrzeb.
Zawsze jako przykład w tej kwestii podaje tramwaj w Olsztynie. Nowa linia została wytrasowana przez ulicę Wyszyńskiego, czyli skrajem ogromnego osiedla, po to żeby obsłużyć fabrykę Michelin, a nie równoległą Dworcową przez środek osiedla żeby obsłużyć większą liczbę mieszkańców. Michelin stwierdzi dajmy na to za 5 lat że zamyka fabrykę, nagle tramwaj będzie wozić powietrze... Kwestia priorytetów.
@ ale przy tylu tysiącach pasażerów w jednakowym czasie autobus to za mało.
@@kamilsar4631 w tym konkretnym wypadku (duża odległość od Warszawy + rozproszenie źródeł potoków) zgadzam się, jednak efekt o którym mówię w filmie ogólnie nadal tutaj ma miejsce
@ jeszcze jedno. Nie zgodzę się z Tobą, że nie ma dla kogo inwestować. Ruch na stacji jest na pewno większy niż 500 osób dziennie, wiem to z autopsji. Rosnące nieopodal osiedla mieszkaniowe zwiększą w niedalekiej przyszłości liczę pasażerów wielokrotnie. Jeżeli pojedzie jeszcze SKM Ożarów - Rembertów. Ten przystanek ma ogromny potencjał.
@@kamilsar4631 zakładając, że mamy worek, który ma dno to są pilniejsze potrzeby. W przypadku liczby podróżnych pewniejszego źródła informacji niż staty UTK nie mamy. Ale to strefa ZTM więc błąd może być i może być niemały. To jest temat na inny odcinek.
Z drugiej jednak strony racja jest w tym, że infrastruktura powinna zachęcać do korzystania z niej, a Ursus Północny nie zachęca do niczego. Gdy ukończone zostaną osiedla na terenie pofabrycznym taki przystanek odstraszy a nie przekona do zbiorkomu.
Żeby nie było, wydatkowanie środków publicznych to temat na który z chęcią bym się pokłócił trochę, ale w przypadku Warszawy są takie potoki podróżnych wszędzie i takie potencjalne możliwości ich rozwinięcia, że wszystkie argumenty moge sobie wsadzić. Czyli zgadzam się i jednocześnie się z Tobą nie zgadzam, wiesz o co mi chodzi? Bo mi samemu już średnio 😂
Jeśli byłeś tam też w nocy/po zmierzchu to jeszcze wypada odjąć tak z 3 punkty za mrygający neon, od którego można dostać ataku padaczki.
Może powstające osiedla zmobilizują do odnowienia tej stacji.
Fajny filmik, brawo Błażej!
Jak puszczą SKM do Ożarowa to może i zainteresowanie tym przystankiem wzrośnie bo będzie jeszcze więcej pociągów. Osiedla to raz, a Factory to dwa. Oby zmodernizowali to paskudztwo, może zgodnie z pierwotnym założeniem.
@@jacekpietrzak445 Tylko, że SKM do Ożarowa ma jeździć zupełnie inną trasą, przez dużą linię obwodową, omijającą przystanek Ursus-Północny.
@@Adrian_AZ Czyli jak? Linia obwodowa i tak wpada w układ torów prowadzących do Włoch i Ursusa.
@@jacekpietrzak445 Duża linia obwodowa zaczyna się na Warszawie Gołąbki (wcześniej prowadzi też łącznica z Piastowa), biegnie przez Warszawę Główną Towarową, następnie odbija na północ, przecina Połczyńską, Górczewską i Dywizjony 303 (stanowiąc jednocześnie granicę między Wolą a Bemowem), odbija na wschód i łączy się z małą linią obwodową przy stacji Warszawa Powązki i dalej biegnie do Warszawy Gdańskiej.
@@Adrian_AZ To by musieli dobudować przystanki kolejowe na odcinku Lasek na Kole - Główna Towarowa. To linia towarowa. Żadnej infrastruktury dla pasażerów.
5:08 - to są wiaty siedziskowe dalekiego zasięgu!
Dla mnie ma swój klimat. Nie tylko nowoczesność. Dla mnie ważne że są ławki, wiata i fajne miejsce do nagrywania składów :-)
Z jakich źródeł korzystał Pan przy tworzeniu odcinka? Interesuje mnie źródło informacji o zamknięciu pawilonu kasowego.
Te "cosie" to pozostałości pełnego zadaszenia peronów. Perony przystanku były pierwotnie w pełni zadaszone, zaś wiaty były przesłonięte zbrojonym szkłem, które później zostało zamienione na blachę falistą. Zadaszenie przez okres eksploatacji sukcesywnie rozbierano, nie wiem dlaczego, może była to redukcja kosztów eksploatacji. Identyczne zadaszenie istniało na peronie bocznym przystanku Warszawa Ursus, tam do niedawna zachowało się w pełni, ale bez zbrojonego szkła. Linia kolejowa biegnie na nasypie, w związku z tym perony zostały wykonane jako płyty żelbetowe (chyba prefabrykowane) na palach. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że sieć trakcyjna zawieszona jest do kratownicy, po to, by na peronach nie stały słupy sieci trakcyjnej. Architektem przystanku jest Arseniusz Romanowicz, wcześniej zaprojektował Warszawę Ochotę, Śródmieście, Powiśle, Stadion, Nowy Dwór Mazowiecki, przystanek końcowy WKD - Warszawa Śródmieście WKD/Warszawa Marchlewskiego oraz Warszawę Wschodnią i Centralną.
Informację o kasie biletowej znalazłem akurat w Atlasie Kolejowym
www.atlaskolejowy.net/pl/mazowieckie/?id=baza&poz=4312
Może ma najmniej punktów ale ja na niej wsiadam i wysiadam , a to jest najważniejsze że ona jest.
Fabryki nie ma, a ciągniki dalej na polu jeżdżą
Miejska legenda głosi, że PKP zdecydowały się na wybudowanie tego przystanku, bo jeżdżący pracownicy "Ursusa" i tak zatrzymywali w tym miejscu (albo w okolicy) pociągi zrywając hamulce bezpieczeństwa...
To fakt, a nie legenda:) moi wujkowie pracowali latami w Ursusie. Pracownicy wymuszali stacje na zarządzie od dawna. Ogrom ludzi dojeżdżało wtedy do pracy w te rejony.
Warszawa Ursus Północny ❤❤❤
Bardzo piękna i klimatyczna stacja kolejowa 😊😊😊😊
Przystanek Warszawa Ursus Północny zaprojektował Arseniusz Romanowicz ten sam, co Dworzec Centralny.
Kolejny ciekawy kanał do śledzenie na yt, ale masz coś nie tak z ostrością kamery albo coś źle się renderuje
Tak, prawda, też to zauważyłem. Przy kolejny filmach muszę więcej czasu spędzić przy kalibracji aparatu...
Ja dla mnie to najgorszą stacją jest Warszawa ZOO. Może i jest tam (chyba) wyremontowany peron, ale jest tragiczne wyjście na miasto. Nawet do tego tytułowego ZOO nie jest łatwo wyjść.
6,5 pasażera? Trochę za mało na to co widzę . Mieszkam obok i korzystam że stacji. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego przystanku , w około rozbudowują się osiedla.
Za tydzień będę nocował w pobliskim hotelu. Lokalizację wybrałem specjalnie. Zobaczę naocznie te stację.
Na całej linii od Zachodniej do Błonia, praktycznie każdy przystanek i dworzec jest remontowany. Tylko nie Ursus Pólnocny. Dlaczego?
W bezpośrednim sąsiedztwie stacji powstaje gigantyczne osiedle na dziesiątki tysięcy osób. Nie wiem, być może przesadzę ale stacja może się stać ważniejsza niż główny ursus.
Witam,
To tym razem odwiedziłeś p. o., który moim zdaniem jest najbardziej zaniedbanym w W-wie. Przydałaby się tu gruntowna modernizacja, bo ten przystanek ma potencjał po wybudowaniu nowego osiedla na Szamotach. Myślę, że 16 pkt jest jak najbardziej adekwatne.
Pozdrawiam
Jeśli mam być szczery, to zawsze myślałem że jest tu lepiej. Jakoś inaczej zapamiętałem Ursus Północny...
Lajk jak najbardziej. Ale... Nie wiem czemu ma służyć taka punktacja. Gdyby ta stacja miała 10 krawędzi peronowych to przyznał byś jej kilka punktów więcej ale w czym wtedy ta stacja byłaby lepsza? W niczym. Ale gdyby miała kasę biletową to dostałaby pewnie 1 punkt a zyskała by w praktyce bardzo dużo - znacznie więcej niż nawet 20 peronów. Chodzi mi o to, że punkt punktowi nie równy. No chyba, że punktacja ma oceniać wielkość i wyposażenie. No ale mieszkając w jakimś punkcie nie mam możliwości wyboru stacji, z której wyruszę w podroż. Zakładam, że punktacja ma charakter symboliczny a chodzi tylko o to, że jest pretekstem do bardziej szczegółowego omówienia stacji. I wtedy OK.
Dokładnie tak. Punktacja to nie jest jakaś super obiektywna skala przygotowana przez grono niezależnych ekspertów. Jest według mojego postrzegania rzeczywistości kolejowej i nawet jeśli mówię że jest obiektywna to jest troooochę subiektywna. Ma być tłem do omówienia stacji i jakąś metoda porównania różnych obiektów na tych samych zasadach
😀👍
Mógłbyś dodać pkt za jedzenie i toalety
Jedzenie i toalety zostawiam innym, lepszym ode mnie #szymonmusisz
@ :)
A to nie jest przystanek a nie stacja?
Odsyłam do filmu o Warszawie Zacisze Wilno w którym tłumacze. Mówiąc stacja mam na myśli stację pasażerską, a nie kolejową
ruclips.net/video/b-cDWQfRvYE/видео.html
Na pewno Warszawa Golabki jest na terenie Mor, a nie Wawy?
Granica Warszawy idzie południowym skrajem torów. Peron i torowisko to już Mory.
@ Jesli juz to polnocnym.
@@TheDamiansn No właśnie nie. W tym miejscu Warszawa, a konkretnie dzielnica Ursus, jest od południa. Czyli w Morach jest cała linia kolejowa, potem południowym skrajem torowiska leci granica Mory-Warszawa i Warszawa jest na południe od stacji pasażerskiej Warszawa Gołąbki.
@ Wydaje mi sie, ze raport UTK nie do konca moze oddawac sytuacje, bo liczba podroznych z roku na rok znaczaco rośnie z powodu rozrastajacych sie okolicznych osiedli.
@@TheDamiansn oczywiście tak jest, ale jest to w tej chwili najpewniejsze źródło informacji. Sama PLK korzysta z tego raportu. No ale, pozostaje czekać na korektę z 2020 roku, o ile taka jest planowana.
opowiedz o zarnobylu
Żadnego csdipa nie będzie, stan techniczny obiektu na to nie pozwala. Na tej platformie nic montować nie można.
Pewne źródło czy Twoja opinia?
@ pewne źródła. Obiekt jest w bardzo złym stanie techniczym W zasadzie nadzór budowlany dawno go powinien zamknąć. Możesz sprawdzić przyglądając się filarom nośnym . Rękoma beton można wydłubać. Obiekt nadaje się jedynie do rozbiórki.
Nic nie jest wieczne, a jeśli pytasz o jakąś materialną opłacalność, to rozpatrywanie tego na przestrzeni jakichś wieczności nie ma zupełnie sensu. Mamy obowiązek wszystko, co robimy, robić z myślą o ludziach TU I TERAZ. To tak jakbyś pytał, po co nam było kupować dwadzieścia lat temu jakieś drogie uzbrojenie, skoro dziś jest stare i nadaje się na złom. TU i TERAZ się liczy i LUDZIE!!!~A kasa jest tylko środkiem, nie celem.
No nie wiem, czy przewidywanie na 25 lat do przodu można nazwać wiecznością. Tutaj to inna kwestia bo były pewne "trudności obiektywne" związane ze zmianą typu gospodarki. Ale projektowanie stałej i drogiej infrastruktury modelem "tu i teraz" jest nieodpowiedzialne...
@ Zapewniam cię, że jest to jak najbardziej odpowiedzialne. W przeciwnym razie większość naszych poczynań miałaby charakter prowizoryczny. A to już brak szacunku do "tu i teraz" żyjących ludzi. Pieniądz jest tylko środkiem, nie celem, a na pewno nie Bogiem.
To ja się zgubiłem. To popierasz prowizorki czy nie? Bo prowadzenie inwestycji "tu i teraz" bez oglądania się czy za chwilę to będzie potrzebne to prawie słownikową definicja prowizorki... W takim razie czym prędzej powinno się zbudować linie metra na Lotnisko Chopina, bo przecież tu i teraz korzystają z niego licznie podróżni. Co z tego że za 10 lat będzie nieprzydatna...
@ No, nie dziwię się, że się pogubiłeś, bo nadal myślisz nie o człowieku, a o ekonomii. Dalej już byłaby to rozmowa na płaszczyźnie filozoficznej na zasadzie od kiedy można liczyć trwałą przyszłość, a od kiedy nie. Po prostu cokolwiek robimy, róbmy dobrze i z myślą o człowieku, który wieczny nie jest. I szanujmy to, co mamy, bo inaczej nie będziemy zasługiwać na więcej.
Jako miłośnik kolei znasz los wielu stacyjek i linii kolejowych, które od połowy lat 80-tych były niszczone, bo "nieopłacalna". A dziś się je odbudowuje i fajnie. W końcu ludzie na emeryturze też są "nieopłacalni" społecznie.
@ Zapomniałem dodać, że oczywiście pozdrawiam i podziwiam zapał i rzetelność Twojego kanału.