У Львові відреставрували і вперше показують унікальний велетенський плакат Альфонса Мухи

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 сен 2024
  • У Львівському музеї етнографії відкрили виставку відреставрованого унікального плаката Альфонса Мухи «Глибоке вшанування від Нестле». Твір демонструють вперше.
    У 1897 року чеський художник Альфонс Муха створив величезний рекламний плакат фірми дитячого харчування із назвою «Глибоке вшанування від Нестле». Його надрукували до 60-річчя коронації англійської королеви Вікторії. Тому зображено три портрети королеви у різному віці. Розміри плаката 3 на 2 метри, його називають перлиною, бо деякі музеї Європи навіть не знали про існування цього твору Мухи. Плакат було надруковано ще за життя автора у трьох фрагментах, у львівському примірнику їх так ніколи і не з'єднували. Це зробили лише цьогоріч львівські реставратори. «Цей плакат нині продубльовано на полотні, три його частини зведено в єдину. Його оформлено на підрамнику, натягнуто у рамі під пластиком. Ми висловлюємо подяку реставраторам, яких очолював реставратор найвищої категорії Вадим Волков, працівник Національного музею у Львові, який провів таку грандіозну реставраційну роботу», ― прокоментувала куратор виставки Мар'яна Сеньків.
    Велетенським плакатом, як і ще 27 іншими творами Альфонса Мухи, володіє Львівський музей етнографії, це єдина колекція цього автора в Україні. Цей плакат музей отримав у спадок від Львівського промислового музею, який був у тому ж приміщенні раніше. Альфонс Муха проектував ювелірні вироби, театральні костюми, розробляв банкноти, але славу йому приніс таки плакат у стилі сецесії, дуже різний ― від реклами тютюнового паперу, шоколаду до мистецьких подій і вистав Сари Бернар. «У ХІХ столітті плакат вважався вершиною мистецтва, то зараз ми можемо говорити, що плакат ― це супроводжуючий до чогось, а тоді це було неймовірно популярно, цінно. Тоді вже при житті художника з'явилися колекціонери, які вже тоді знімали афіші з тумб і розуміли, що це щось неймовірне, яке треба зберегти», ― додав Андрій Колотай, завідувач сектору експозиції Львівського музею етнографії. На виставці виставили кілька раритетів Альфонса Мухи, а також роботи митців тієї ж епохи. Серед них цікавинка ― плакат до Крайової виставки, що відбувалася у Львові 1894 року, яку відвідав найясніший цісар Франц Йосиф. Колекцію демонструватимуть два місяці.
    Читати на сайті: zaxid.net/n1416229.

Комментарии •