Вулицями Львова. Вулиця Стрийська
HTML-код
- Опубликовано: 12 янв 2025
- Історія вулиці Стрийської. Про будинки «На гірці», вуличні бої між поляками та українцями, дитячу залізницю, невдале будівництво адмінбудівель, львівський ЛАЗ, автовокзал, іподром та стадіон “Арена-Львів”.
#вулицямильвова #nizhalovsky #Львів #історія #Стрийська #ПершийЗахідний
ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ. Твій. СПРАВЖНІЙ!
Facebook: / 1zahidtv
Telegram: t.me/persyjzahid
Instagram: / 1zahidtv
Скачуйте додаток ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ для мобільних
App Store bitly.su/MxAeX
Google Play bitly.su/eOZFl
Підпишіться на нас, щоб дивитись ще більше цікавих відео!
Дякую за цікаву підбірку, хотілось би ще більше почути.
Дякую за цікаве відео
При анонсуванні кадрів про ЛАЗ появилась дошка із назвою Львівський ізоляторний завод.
Дуже цікавий контент.дякую за відео❤
Кадри показані 0:32 - 0:55 є фотографіями теперішніх Піскових озер на вул.Гординських, - не розумію, яке вони відношення мають до Стрийської. Стадіон Сокола-Батька був на місці теперішньої станції Дитячої залізниці "Сонячна", а не на місці податкової.
"потужний" знавець Львова і його історії. Коментарі нижче все ставлять на свої місця . Від себе можу додати що ЛАЗ розібрали , а землі під стадіон
добровільно -примусово забрали в людей
3:40 - Автор відео дає не зовсім вірну інформацію. Обласний адміністративний центр (обком партії, обласна рада та інше) мав бути в приміщені де зараз знаходиться податкова - 3:35. А на місті де зараз Український католицький Університет 4:15, мав бути будинок офіцерів прикарпацького воєнного округу, замість старого будинку (народній дім на вулиці Театральній звідки почався листаподавий чин 1-го листопада 1918 року. Я кра недобудовану будівлю цього "клюбу" викупили знесли і побудували нові корпуса УКУ.
Може то були "корпусИИИ" ?
❤❤❤ цікаво
Пройде 10 років і ще гірше історію будуть перекручувати, бо молодь її не вчить і в школі також.
дякую
Пізнавально, але є неточості. Військове містечко під 80-ю збудоване не в 50-х роках минулого століття. Його збудували поляки ще до початку 2-ї світової війни. Звісно у 50-х роках щось з будівель додали і реконструювали. У ті часи там був 7 мп 24 дивізії. Я особисто бачив технічну документацію на деякі будівлі, паспорти з поверховими планами, у документах стояв штамп російською "Национализировано у польской армии в 1939 году".
Так в якому році побудували видавництво "Вільна Україна ?" А про кінотеатр "Літак " у парку на розі Стрийської та Наукової-нецікаво ?
3:46 де саме був цей надпис, як вʼїзд до Львова?
А де вулиця Лазаренко,бувша Гайдара?
на початку ролика використані фото Піскових озер: де вони, а де Стрийська???
1075 році трохи обговорився на
4,40
4.24 який завод?
Ще про ЛАЗ. За Австрії там був іподром. Вже за поляків і зразу після війни це був завод сільської техніки (плуги, сіялки ... ), Там де був столярний цех колись були конюшні.
Повністю погоджусь з вашими даними. Я як студент Львівської Політехніки побував на ЛАЗі, спочатку на практиці, а потім коли робив дипломний проект. Тоді мені розповіли історію заводу і то що тут було раніше.
Так. Назва перед матеріалом про автобусний дана « Ізоляторний».
🤳▶️💙💛🤔👍
А коли був завод Львівприлад ,і коли ви пане перестаните громаді брехати про Львів ,ви з якої ями вилізли шановний ? 😮.
З якого села втікали?
Стрийська 48, біля академії сухопутних (недалеко від бувшого Монументу Слави)був "львівприлад", зараз там новобудови ЖК "Lviv city". Як і всюди в "незалежній" - виробництва свого нема, але кліпають новобуди. "Львівприлад" працював до 2007, там виготовляли в свій час прилади автоматичного регулювання, системи керування газоперекачувальними машинами, рп160ад, компресори, газові плити та ін. Продукцію експортували в Балтію, Іран, Ірак, Болгарію, Індію, Словаччину та республіки СРСР.
Наразі у Львові працює НВП Електроприлад на вул Жовківська але це інше підприємство.
1,01... после кадетской школы в этих зданиях дислоцировалось высшее военно- политической Ордена Красной звезды училище. Факультеты культпросветработы, журналистики и спецфакультет. На спецфаке обучались граждане Болгарии, Кубы, Монголии, Сомали, Чехословакии, Бенина.......
После Австрийской кадетской пехотной школы там размещался Польский кадетский корпус. В 1939 - штаб армии РККА, во время немецкой оккупации- военный госпиталь, потом воинская часть. С 1947 года по 1951 Львовское военно-политическое училище .Далее воинская часть .С 1955 по 1958 - Львовские курсы политсостава Советской Армии.1958-1962 Военно-политическое училище советской армии ( с курсами подготовки политсостава сухопутных войск). 15 февраля 1962 - ЛВПУ преобразовывается в Высшее военно-политическое училище Советской Армии и Военно-морского флота. 1992- Львовское высшее военное училище. 1993- Отделение военной подготовки при Государственном университете "Львовская политехника".1997 год - Львовский военный институт.2000-й год получил имя гетмана Конашевича- Сагайдачного.26 мая 2005- Львовский институт Сухопутных войск . 2009- Академия Сухопутных войск Вооруженных Сил Украины имени гетмана Петра Конашевича-Сагайдачного.
не випускайте більше відео не упевнившись у достовірності поданої інформації. купа неточностей
А от є інтересна вулиця біля автобусного заводу , вул Персанківка , бувши у Польші 2006 розмовляв з старим поляком ( за 70років )який жив на цій вулиці і питав в мене як там ця вулиця , він розказував як дитиною бачив злочини росіян , ....
Я ще тоді бачив з сторони колії на території заводу я бачив старі будівлі які явно були збудовані давним давно , і ще тоді здогадувався що там є історія .....
Дуже дивно… на всіх автогонках гинули і будуть гинути люди -небезпечний спорт, як не крути, і через такий «пустяк» закривати перегони?! Не вірю ! Сильно політикою «ваняєт»
То все було за Польщі а що збудували ви ?
У автора трохи сільська вимова і наголоси. Але загалом слухати можна.
Цікаво, чим відрізняється сільська від міськоі украінська вимова? Автор розповідає без діалектизмів, не суржиком. Гарна украінська.
Коментатор типовий СЕЛЮК тому і добре знається на сільській мові 😂😂😂😂😂😂😂😂
Коментатор типовий СЕЛЮК тому добре знається на сільській вимові 😂😂😂😂😂😂