Zwalcz negatywne przekonania, które rujnują Ci życie

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 май 2017
  • Istnieją różne rodzaje przekonań, dysfunkcyjnych założeń i myśli, które wyniosione z okresu dziecięcego mogą mieć wpływ na nasze dzisiejsze zachowania. W wyniku dodatkowych obciążających stresogennych czynników przekonania kluczowe mogą nawet spowodować różnego rodzaju zaburzenia psychiczne lub zaburzenia osobowości.
    Katarzyna Dudek Psychoterapeuta Psychodietetyk
    ► Moja główna strona ► www.katarzynadudek.com
    ► Profil facebook ► / dietocoaching
    ► Kontakt do mnie ►kontakt@katarzynadudek.com ► tel. 883 588 467
  • ХоббиХобби

Комментарии • 5

  • @ponacawiewiorkanieztejplan3595
    @ponacawiewiorkanieztejplan3595 6 лет назад +3

    Dziękuję pięknie za ten film.

  • @asia138
    @asia138 5 лет назад +3

    Ja nie mogę przytyć i bardzo źle się z Tym czuję.

  • @przemysawgradzik8902
    @przemysawgradzik8902 3 года назад +1

    Komentarz taktyczny 😎

  • @sawomirsosnowski6150
    @sawomirsosnowski6150 7 лет назад +2

    Pani Kasiu, dziękuje za ten film. Właśnie sobie uświadomiłem chyba że mam właśnie takie przekonanie które rujnuje mi życie a konkretnie chodzi o to, że ciągle uważam że powinienem pracować więcej mimo że mój pracodawca wcale ode mnie tego nie wymaga i jest zadowolony z mojej pracy ale ja mam wciąż myśli że daje od siebie zbyt mało. Przez to spędzam więcej czasu w pracy który mógłbym przeznaczyć na inne rzeczy. Czy myśli pani, że powinienem skorzystać z pomocy specjalisty czy jest to na tyle błahy problem że powinienem poradzić sobie z tym sam? Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • @katarzynadudekpsychoterape6893
      @katarzynadudekpsychoterape6893  7 лет назад +4

      Witam serdecznie, nadmierne zaangażowanie w pracę może być objawem pewnego rodzaju zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego, zaburzeń osobowości zwanych osobowością anankastyczną (ale nie musi). Może być wiele innych przyczyn, Jedną z nich jest nieuświadomiona chęć ucieczki od problemów w domu. Pacjent, który boryka się z pracoholizmem, czuje pewnego rodzaju przymus pracy, cieżko mu dać sobie prawo do odpoczynku czy relaksu. Pracoholikom często towarzyszy pewnego rodzaju poczucie lęku i dyskomfortu, że nie wykonali swojej pracy wystarczająco dobrze, że nie byli wystraczająco perfekcyjni, że mogli dać z siebie więcej. Kiedy usiłują zaprzestać tak intensywnej pracy pojawia się poczucie winy. Ich ulubione słowa to: "muszę" i "powieniem". Nadmierna praca może osobie o niskiej samoocenie nieco pomóc podnieść poczucie wartości. "Skoro tyle z siebie daję to znaczy, że coś znaczę, jestem w czymś dobry". Niestety do czasu, kiedy pacjent sam staje się niewolnikiem pracyi własnych przymusów. Pacjenci dotknieci OCD mają również problem z odczytywaniem swoich potrzeb oraz ich zaspakajaniem. Zorientowani są na cel - emocje idą na boczny tor. Lepiej ich nie czuć i skupić się na zadaniu. Jeśli w tym opisie, który dotyczy sporej częsci moich pacjentów, których prowadzę pod kątem nadmiernego zaangażowania w pracę, odnajduje Pan samego siebie, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja zdobrym terapeutą. Dziękuję, że zainicjował Pan temat, który z pewnością rozwinę w kolejnym filmie. :) Pozdrawiam ciepło. Katarzyna Dudek