Tak, to ten kij - oryginał made in Germany, pierwsza na polskim rynku spinningowa wklejanka. Używam go regularnie od początku moich startów w kadrze narodowej do dzisiaj. Wydaje się być niezniszczalny :) Nie znam lepszego wędziska do najcieńszych plecionek i najlżejszych przynęt (do 5 g).
Ten odcinek spodobał mi się najbardziej ponieważ tematem głównym tej wyprawy są okonie które bardzo lubię łowić ze względu na swoją waleczność oraz piękne ubarwienie podoba mi się również to jak pan opowiada o tych pięknych rybach! W mojej ocenie najlepszy film.
Oby tylko przedstawiciele tych pokoleń, zwłaszcza najmłodsi, chcieli się uczyć. A nie jest z tym najlepiej w dobie zastępowania wiedzy emocjami i oglądania samych obrazków zamiast czytania. Obyśmy nie cofnęli się do epoki rysunków na ścianach jaskiń. Pozdrawiam:)
Pamiętam Pana jeszcze z lat '90 i WW oraz wielu filmów DAMa o łowieniu. Szczególnie ten gdzie na końcu, wieczorem został złowiony sum. Cieszę się, że znalazłem ten kanał. Pozdrawiam!
Fajnie że pokazuje Pan inne wędkarstwo . Jak łódka to krótkie wędki , wklejki ze szczytową akcją to wszystko już widzieliśmy . Jednak można inaczej. Pozdrawiam
Staram się pokazywać wędkarstwo świadome i sprzęt technicznie uzasadniony dla konkretnych warunków na danej wodzie. Podobnie jak chyba każdy wędkarz lubię najnowsze wynalazki i z nich chętnie korzystam, ale moda nie powinna konkurować z prawami fizyki. Obecnie w zasadzie nie ma złych wędek, natomiast bywają wędki nienajlepiej dobrane do warunków łowiska :)
To jest jeden z moich ulubionych filmów. Sposób uzbrojenia przynęty bokiem, bardzo dobrze sprawdził mi się na okonie, i miałem przyłowy w postaci szczupaków. Gumowa przynęta (np Banjo) zaczęła pracą przypominać wachadłówkę, i na płytkich wodach pozwalała wydłużyć opad. Ten sposób tylko zachęcił mnie do szukania nowych rozwiązań. Zacząłem zbroić gumy do góry nogami, za nosek, na kotwiczkę, za grzbiet oraz zacząłem tuningować gumy. Moje haki również zacząłem pozbawiać zadziora. Narazie wypróbowałem je konkretnie na łowieniu białej ryby, i raz udało mi się wygrać kołowe zawody używając haków bez zadziora. Czas zaoszczędzony na wyhaczaniu ryby, czy haka z podbieraka okazał się bezcenny :) pozdrawiam!
Jak zwykle super film.Mega wiedza,mega technika,mega porady.Jest pan dla mnie prawdziwym Guru wędkarstwa panie Jacku.Szkoda że jest tak niewielu ludzi jak pan.Mega szacunek dla pana,więcej takich filmów.Pozdrawiam.
Mój ulubiony film, dlaczego szybko wyjaśniam. Ogromna wiedza oraz warsztat że tak powiem. Pan Jacek łowi nieszablonowo niż inni. Udowadnia że można inaczej a co bardzo istotne dzieli się z nami ta wiedzą a to dla widza bardzo ważne przynajmniej ja tak uważam . Dariusz Kończalik.
Proponowałbym aby ryby mierzyć miarką położoną pod rybą. Na rybie uklada się w łuk przez co przekłamuje wymiar na plus. Samo wędkowanie oczywiście świetne.Pozdrawiam.
To prawda, ale nie są to zawody, więc pomiar miał charakter orientacyjny. Poza tym błąd wynikający z niewielkiego wygięcia miarki jest nie większy niż 1-1,5 cm.
W moim przypadku decyduje nie tyle sentyment, co potrzeba dopasowanie wędziska do warunków łowienia i podyktowanej nim techniki podania określonej przynęty. Tutaj łowisko było głębokie, więc wymagało jak najdłuższych rzutów, w dodatku małą przynętą. Ale mam w swym arsenale również kije krótkie - i stare, i nowe.
Panie Jacku w jez.P......są dobre garby z 5 z przodu łowię tam na lodzie oczywiście jak jest lód😃Jest sielawy sporo o czym Pan pewnie doskonale wie😃Nie wiem w jakim miesiącu wędkowaliście,troszkę jakby płytko ta sielawa była.Często mam Na Mamrach takie zapisy no i najczęściej w Pażdzierniku skupiają się tak drobne okonie.Sielawa dość płytko podchodzi przed tarłem między 10 a nawet 5m.Takie to zjawisko zauważyłem w jez.Mamry.Pozdr.Serdecznie.
W praktyce sielawa chodzi na bardzo różnych głębokościach i je zmienia nawet kilka razy w ciągu dnia. Obserwujemy to na ekranie echosondy. Teorie książkowe są tylko uogólnieniem zjawiska.
Panie Jacku co Pan uważa na temat tego, żeby okonie, w szczególności te większe, po złowieniu przetrzymywać w siatce i wypuszczać dopiero przy zmianie łowiska. W celu takim, aby nie płoszyły reszty ławicy
Duże okonie w stadzie szybko się przemieszczają w toni i z reguł znikają w krótkim czasie z łowiska. Ta obserwacja zapewne była źródłem niedawno wylansowanej teorii o płoszeniu ławicy przez wypuszczonego okonia. Ja w tę teorię absolutnie nie wierzę. Otóż dlatego, że niejednokrotnie obserwowałem (także za pomocą podwodnej kamery) zachowanie różnych ryb wypuszczonych po holu. Niemal każda z nich starała się jak najszybciej dotrzeć do dna i przy dnie nieruchomiała - zapewne po to, aby odpocząć po stresującym holu i spotkaniu z człowiekiem. Nie sądzę, aby w ten sposób mogła cokolwiek spłoszyć. I jeszcze inne doświadczenie, dające do myślenia przez analogię. Przez wiele lat łowiłem leszcze w jeziorach na spławik - i to w w dużych ilościach. Wiadomo, że leszcze są bardzo płochliwe. Jeżeli w kilka sekund po zacięciu leszcz, zwłaszcza duży, spadał z haczyka, to natychmiast płoszył stado i ryby odpływały na dłużej z zanęconego łowiska - brania natychmiast ustawały. Jeśli natomiast podobnie duży leszcz został wyholowany, podebrany podbierakiem i wypuszczony na wolność zamiast do siatki, to nigdy mi się nie zdarzyło, aby stado leszczy znikło z łowiska - ryby nie przerywały żerowania w zanęcie (co było widać o charakterystycznym bomblowaniu) i nadal dobrze brały. Pozdrawiam.
Cienki wolfram w okoniowym zestawie zawsze ma sens, jeśli w łowisku jest sporo szczupaków. Może jedynie trochę psuje pracę najmniejszych przynęty. Jednak żerujące okonie, zwłaszcza duże, zwykle nie zwracają na niego uwagi. Nie licząc wód przełowionych, gdzie ryby generalnie biorą słabo, po im większa presja wędkarska, tym ryby stają się bardziej ostrożne i są tym trudniejsze do złowienia.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Naprawdę?? A wiele opinii, między innymi pamiętam kilka lat temu, samego Teamu Pleciona, że nie chcą przyjechać tutaj nagrać filmu, bo bieda ze szczupakami. Jakie Pan ma zdanie co do tej wody? Posiadam działkę w Giewartowie od 25 lat i kocham to jezioro!
Dzień dobry Panie Jacku. Tej jesieni będę chciał wypróbować metodę proponowaną na tym filmie. W gąszczu ripperów, twisterów i jaskółek nie mogę znaleźć przynęty proponowanej przez Pana w 10 minucie. Może Pan podać nazwę tej przynęty? Przeszukałem już "cały" internet :) Dziękuje
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Odzywam się po czasie ale pamiętam o tej przynęcie. Od 5 dni rozpracowuje sandacze. Dopiero teraz z użyciem przynęty podanej przez Pana udało się złowić 3 sztuki .... ale nietypowo, na lekko, główka 3 gramy. Dziękuje.
A co to za kółko metalowe, o którym pisze Pan (łącznik między plecionką a fluorocarbinem)? Czy poza funkcji łącznika, pełni jeszcze jakaś inną? Jak rozumiem, stosuje Pan kółka gładkie a nie łącznikowe?
To gładkie, metalowe kółeczko o średnicy 3-4 m, stosowane w zestawach karpiowych. W moim zestawie spinningowym służy jako łącznik żyłki głównej z przyponem i nie pełni żadnej innej funkcji. Pozdrawiam.
Eh i lawica 7 metrow wysoka to jest lawica... myslalem ze na glebokim jeziorze kola nrnr3 lawica 2 4 metrowa to juz wielka ilosc ryby. Super film , esencja wiedzy, dziekuje. Mam pytanie, bo w ten sezon dopiero plywam z echosonda i zawsze staram sie minac lawice i potem rzucam w jej kierunku. A moze powinienem ustawiac sie nad ta lawica lodka?
Wybieram ten film moze troche z racji na moje ulubione ryby okonie. Dlaczego ten film? Wygodnie sie go oglada, nie trzeba patrzec do opisu pod filmem by zobaczyc przynete na co lowione, na grqmature glowki -wszystko super opisane na slajdach w trakcie filmu. Filmy P. Jacka tez sa super nakrecone, sa naturalne, nie sa na sile rezyserowane w sposob irytujacy. Jak dla mnie masa cennych wskazówek, az zaluje ze odpuscilem na jesieni moja gleboka górkę ( z racji ze w lato prawie nie widziałem tam drobnicy) Natomiast zastosuje rady juz w przyszlym sezonie, bo na jezioro dopiero w maju. A i jeszcze jak wygram nakrece pierwszy film jak w maju na Nawiadach padaja szczupaki na ta przynętę :)
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 ja nie jestem tak dobrym wedkarzem jak Pan , niemniej uwazam ze jest napewno lepiej niz kilka lat temu. Zeszly rok do polowy byl dobry, potem slabiej pogoda zmienna. Na wiosne sporo malych szczupakow przezucalem.. ale na echu widzialem i widuje regularnie calkiem duze. W tym roku planuje z premedytacją próbować je zlowic :) . Okoń jest. Nie jest zle :) bywam tam regularnie
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Bylem wczoraj, woda 19.9stopnia trafilem na pogodę(dobra na ryby na tym jeziorze) wlasciwie tafla na wodzie, delikatnie sie marszcząca, popoludniu i poranek zaowocowalo 6 szczupakami wszystko między 45 50cm, plus 5 bran ponadto. Wiec ryba jest, na echu coraz wiecej, ryb bialorybu wiecej niz w zeszlym roku.
Przecież okoń nie wie, na jaki kołowrotek jest łowiony:):) A tak poważnie, to kołowrotek 4000 w porównaniu do np. 2000 lepiej wyważa kij, jest szybszy (cm/obr.) i mniej skręca żyłkę, ponieważ ma większą średnicę szpuli. Nie używam do spinningu kołowrotków mniejszych niż 4000.
jestes ok, bo to dotyczy ogolu, szkoda ze w polsce pozwala sie na uzywanie sond, wtedy lodka jezdzi tak dlugo az znajdzie ryby i wtedy sa rozwijane wedki, tak samo nad warta, ludzie potrafia przepynac 10 km i wiecej szukajac duzego suma i potem go wyjma... kiedys pzw mialo zakaz lowienia z echosonda i to bylo lepsze, ludzie szukali ryby
Dlaczego "szkoda"? Rozwoju techniki nie zatrzyma się zakazami. Echosonda to jedna z form zabawy w wędkarstwo - ani gorsza, ani lepsza od innych. Umożliwia skuteczne wędkowanie w rozległych i głębokich łowiskach, w których znalezienie ryb bez echosondy jest w zasadzie niemożliwe. Np. poszukiwanie ryb bez echosondy w oceanie lub w toni głębokiego, sielawowego jeziora przypomina grę w totolotka. A przecież wędkarstwo polega na inteligentnym korzystaniu i wiedzy i dostępnego sprzętu zgodnego z przepisami danego łowiska, a nie tylko zdawaniu się na ślepy los. Polecam mój komentarz na ten temat we wstępniaku numeru 8/2022 Wiadomości Wędkarskich (do 18 sierpnia w sprzedaży). Tak na marginesie, to nieprawda, że PZW kiedykolwiek zakazywał używania echosondy - nigdy nie było takich zakazów, nawet na zawodach.
Witam, super film oczywiście łapka w górę. Przy okazji zapraszam na ciekawy film o zachowaniu okoni pod wodą w naturalnym środowisku ruclips.net/video/XnMjGizrvyA/видео.html
Legendarne wędzisko Senso De Lux ze stajni DAM ? :) Tyle lat, a kijek dalej robi robotę. Jakość ma jednak znaczenie. Super materiał :)
Tak, to ten kij - oryginał made in Germany, pierwsza na polskim rynku spinningowa wklejanka. Używam go regularnie od początku moich startów w kadrze narodowej do dzisiaj. Wydaje się być niezniszczalny :) Nie znam lepszego wędziska do najcieńszych plecionek i najlżejszych przynęt (do 5 g).
Panie Jacku klasa kunszt i kultura wędkarska sama w sobie
Dziękuję:)
Ten odcinek spodobał mi się najbardziej ponieważ tematem głównym tej wyprawy są okonie które bardzo lubię łowić ze względu na swoją waleczność oraz piękne ubarwienie podoba mi się również to jak pan opowiada o tych pięknych rybach! W mojej ocenie najlepszy film.
Dziękuję za opinię. Pozdrawiam.
Szacunek, legenda , wiedza i tyle w temacie pozdrawiam...
Dziękuję!
Co to duzo mówić, klasa i wiedza Pan Jacek uczy pokolenia 👍
Oby tylko przedstawiciele tych pokoleń, zwłaszcza najmłodsi, chcieli się uczyć. A nie jest z tym najlepiej w dobie zastępowania wiedzy emocjami i oglądania samych obrazków zamiast czytania. Obyśmy nie cofnęli się do epoki rysunków na ścianach jaskiń. Pozdrawiam:)
Pamiętam Pana jeszcze z lat '90 i WW oraz wielu filmów DAMa o łowieniu. Szczególnie ten gdzie na końcu, wieczorem został złowiony sum. Cieszę się, że znalazłem ten kanał. Pozdrawiam!
Dzięki za dobre słowo, ale trudno to nazwać kanałem, jako że nie zasilam go regularnie filmami. To raczej rodzaj prezentacji Akademii Wędkarstwa.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Wobec tego cieszę się, że znalazłem Akademię Wędkarstwa. Pozdrawiam.
Fajnie że pokazuje Pan inne wędkarstwo . Jak łódka to krótkie wędki , wklejki ze szczytową akcją to wszystko już widzieliśmy . Jednak można inaczej. Pozdrawiam
Staram się pokazywać wędkarstwo świadome i sprzęt technicznie uzasadniony dla konkretnych warunków na danej wodzie. Podobnie jak chyba każdy wędkarz lubię najnowsze wynalazki i z nich chętnie korzystam, ale moda nie powinna konkurować z prawami fizyki. Obecnie w zasadzie nie ma złych wędek, natomiast bywają wędki nienajlepiej dobrane do warunków łowiska :)
To jest jeden z moich ulubionych filmów. Sposób uzbrojenia przynęty bokiem, bardzo dobrze sprawdził mi się na okonie, i miałem przyłowy w postaci szczupaków. Gumowa przynęta (np Banjo) zaczęła pracą przypominać wachadłówkę, i na płytkich wodach pozwalała wydłużyć opad. Ten sposób tylko zachęcił mnie do szukania nowych rozwiązań. Zacząłem zbroić gumy do góry nogami, za nosek, na kotwiczkę, za grzbiet oraz zacząłem tuningować gumy. Moje haki również zacząłem pozbawiać zadziora. Narazie wypróbowałem je konkretnie na łowieniu białej ryby, i raz udało mi się wygrać kołowe zawody używając haków bez zadziora. Czas zaoszczędzony na wyhaczaniu ryby, czy haka z podbieraka okazał się bezcenny :) pozdrawiam!
To właśnie dopracowywanie z pozoru nieistotnych szczegółów prowadzi do poprawy wyników łowienia. Dziękuję za opinię i pozdrawiam.
Jak zwykle super film.Mega wiedza,mega technika,mega porady.Jest pan dla mnie prawdziwym Guru wędkarstwa panie Jacku.Szkoda że jest tak niewielu ludzi jak pan.Mega szacunek dla pana,więcej takich filmów.Pozdrawiam.
Dziękuję za przychylny komentarz. Następne filmy też będą w większości poradnikowe. Pozdrawiam.
Mój ulubiony film, dlaczego szybko wyjaśniam. Ogromna wiedza oraz warsztat że tak powiem. Pan Jacek łowi nieszablonowo niż inni. Udowadnia że można inaczej a co bardzo istotne dzieli się z nami ta wiedzą a to dla widza bardzo ważne przynajmniej ja tak uważam . Dariusz Kończalik.
Dziękuję z komentarz i pozdrawiam.
Super film jak zawsze piękne ryby ,a wiedza najważniejsza dzięki i pozdrawiam serdecznie👍👍👍
Dziękuję również i pozdrawiam.
Już sie nie mogę się doczekać ileż ciekawych informacji tutaj dostane. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmiki!!! :)
Pozdrawiam również :)
Czakam na więcej
Będzie więcej :)
Czekałem na ten film. Pozdrawiam serdecznie całą ekipę
Dziękujemy, pozdrawiamy!
Dzień dobry ! Miałem nadzieję, że po zamknięciu W360 ruszy nowy kanał. No i się doczekałem :-)), dzięki. Oczywiście z "subem".
Pozdrawiam, Robert
Pozdrawiam rownież!
Fajny ,,oldschool'owy" kijek 🤩🙂👏👍👍
Jest niepowtarzalny, choć ma ponad ćwierć wieku.
Proponowałbym aby ryby mierzyć miarką położoną pod rybą. Na rybie uklada się w łuk przez co przekłamuje wymiar na plus. Samo wędkowanie oczywiście świetne.Pozdrawiam.
To prawda, ale nie są to zawody, więc pomiar miał charakter orientacyjny. Poza tym błąd wynikający z niewielkiego wygięcia miarki jest nie większy niż 1-1,5 cm.
Długie wędki z łodzi 👍
Też wolę łowić w ten sposób.
I też mam sentyment do tych wedek ,,starej generacji"- nie tak ,,elektrycznych
W moim przypadku decyduje nie tyle sentyment, co potrzeba dopasowanie wędziska do warunków łowienia i podyktowanej nim techniki podania określonej przynęty. Tutaj łowisko było głębokie, więc wymagało jak najdłuższych rzutów, w dodatku małą przynętą. Ale mam w swym arsenale również kije krótkie - i stare, i nowe.
No super
Dzięki!
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Pozdrawiam
Panie Jacku w jez.P......są dobre garby z 5 z przodu łowię tam na lodzie oczywiście jak jest lód😃Jest sielawy sporo o czym Pan pewnie doskonale wie😃Nie wiem w jakim miesiącu wędkowaliście,troszkę jakby płytko ta sielawa była.Często mam Na Mamrach takie zapisy no i najczęściej w Pażdzierniku skupiają się tak drobne okonie.Sielawa dość płytko podchodzi przed tarłem między 10 a nawet 5m.Takie to zjawisko zauważyłem w jez.Mamry.Pozdr.Serdecznie.
W praktyce sielawa chodzi na bardzo różnych głębokościach i je zmienia nawet kilka razy w ciągu dnia. Obserwujemy to na ekranie echosondy. Teorie książkowe są tylko uogólnieniem zjawiska.
Okonie to moj konik temat wyczerpany od a do z najbardziej podoba mi sie interpretacja echa i typowanie miejsc bajka
Dziękuję za komentarz!
Na moim okoniowym sprzęcie okoń 35 nie wyciągnie nawet 1 cm (słownie centymetra) linki.
Zawsze można dokręcić hamulec w kołowrotku, ale wtedy traci się ryby zahaczone "za skórkę".
Panie Jacku co Pan uważa na temat tego, żeby okonie, w szczególności te większe, po złowieniu przetrzymywać w siatce i wypuszczać dopiero przy zmianie łowiska. W celu takim, aby nie płoszyły reszty ławicy
Duże okonie w stadzie szybko się przemieszczają w toni i z reguł znikają w krótkim czasie z łowiska. Ta obserwacja zapewne była źródłem niedawno wylansowanej teorii o płoszeniu ławicy przez wypuszczonego okonia. Ja w tę teorię absolutnie nie wierzę. Otóż dlatego, że niejednokrotnie obserwowałem (także za pomocą podwodnej kamery) zachowanie różnych ryb wypuszczonych po holu. Niemal każda z nich starała się jak najszybciej dotrzeć do dna i przy dnie nieruchomiała - zapewne po to, aby odpocząć po stresującym holu i spotkaniu z człowiekiem. Nie sądzę, aby w ten sposób mogła cokolwiek spłoszyć. I jeszcze inne doświadczenie, dające do myślenia przez analogię. Przez wiele lat łowiłem leszcze w jeziorach na spławik - i to w w dużych ilościach. Wiadomo, że leszcze są bardzo płochliwe. Jeżeli w kilka sekund po zacięciu leszcz, zwłaszcza duży, spadał z haczyka, to natychmiast płoszył stado i ryby odpływały na dłużej z zanęconego łowiska - brania natychmiast ustawały. Jeśli natomiast podobnie duży leszcz został wyholowany, podebrany podbierakiem i wypuszczony na wolność zamiast do siatki, to nigdy mi się nie zdarzyło, aby stado leszczy znikło z łowiska - ryby nie przerywały żerowania w zanęcie (co było widać o charakterystycznym bomblowaniu) i nadal dobrze brały. Pozdrawiam.
Panie Jacku, ta jaskółka z filmu w 3 minucie to Mistrall?
Tak.
a co ze szczupakami jesli jest ich dosc duzo w lowisku? cienki wolfram ma sens? ja zauwazylem, ze jednak dosc mocno ogranicza brania okoni
Cienki wolfram w okoniowym zestawie zawsze ma sens, jeśli w łowisku jest sporo szczupaków. Może jedynie trochę psuje pracę najmniejszych przynęty. Jednak żerujące okonie, zwłaszcza duże, zwykle nie zwracają na niego uwagi. Nie licząc wód przełowionych, gdzie ryby generalnie biorą słabo, po im większa presja wędkarska, tym ryby stają się bardziej ostrożne i są tym trudniejsze do złowienia.
Cały czas Powidz panie Jacku?
W tym filmie Powidz, w następnych będą też inne wody. Niemniej jednak Powidz będzie wracał, bo moim zdaniem to łowisko ma jasną przyszłość.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Naprawdę?? A wiele opinii, między innymi pamiętam kilka lat temu, samego Teamu Pleciona, że nie chcą przyjechać tutaj nagrać filmu, bo bieda ze szczupakami. Jakie Pan ma zdanie co do tej wody? Posiadam działkę w Giewartowie od 25 lat i kocham to jezioro!
Dzień dobry Panie Jacku. Tej jesieni będę chciał wypróbować metodę proponowaną na tym filmie. W gąszczu ripperów, twisterów i jaskółek nie mogę znaleźć przynęty proponowanej przez Pana w 10 minucie. Może Pan podać nazwę tej przynęty? Przeszukałem już "cały" internet :) Dziękuje
To swimbait Savage Gear Soft 4Play 8 cm, ale pracujący w pozycji "leżącej na boku". Pozdrawiam.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Odzywam się po czasie ale pamiętam o tej przynęcie. Od 5 dni rozpracowuje sandacze. Dopiero teraz z użyciem przynęty podanej przez Pana udało się złowić 3 sztuki .... ale nietypowo, na lekko, główka 3 gramy. Dziękuje.
A co to za kółko metalowe, o którym pisze Pan (łącznik między plecionką a fluorocarbinem)? Czy poza funkcji łącznika, pełni jeszcze jakaś inną? Jak rozumiem, stosuje Pan kółka gładkie a nie łącznikowe?
To gładkie, metalowe kółeczko o średnicy 3-4 m, stosowane w zestawach karpiowych. W moim zestawie spinningowym służy jako łącznik żyłki głównej z przyponem i nie pełni żadnej innej funkcji. Pozdrawiam.
Eh i lawica 7 metrow wysoka to jest lawica... myslalem ze na glebokim jeziorze kola nrnr3 lawica 2 4 metrowa to juz wielka ilosc ryby.
Super film , esencja wiedzy, dziekuje. Mam pytanie, bo w ten sezon dopiero plywam z echosonda i zawsze staram sie minac lawice i potem rzucam w jej kierunku. A moze powinienem ustawiac sie nad ta lawica lodka?
Lepiej obok ławicy.
Wybieram ten film moze troche z racji na moje ulubione ryby okonie. Dlaczego ten film? Wygodnie sie go oglada, nie trzeba patrzec do opisu pod filmem by zobaczyc przynete na co lowione, na grqmature glowki -wszystko super opisane na slajdach w trakcie filmu. Filmy P. Jacka tez sa super nakrecone, sa naturalne, nie sa na sile rezyserowane w sposob irytujacy. Jak dla mnie masa cennych wskazówek, az zaluje ze odpuscilem na jesieni moja gleboka górkę ( z racji ze w lato prawie nie widziałem tam drobnicy) Natomiast zastosuje rady juz w przyszlym sezonie, bo na jezioro dopiero w maju. A i jeszcze jak wygram nakrece pierwszy film jak w maju na Nawiadach padaja szczupaki na ta przynętę :)
Znam Nawiady z młodych lat, kiedy było pełne szczupaków. Ciekawe, jak teraz Pan je ocenia. Dziękuję za opinię i pozdrawiam.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 ja nie jestem tak dobrym wedkarzem jak Pan , niemniej uwazam ze jest napewno lepiej niz kilka lat temu. Zeszly rok do polowy byl dobry, potem slabiej pogoda zmienna. Na wiosne sporo malych szczupakow przezucalem.. ale na echu widzialem i widuje regularnie calkiem duze. W tym roku planuje z premedytacją próbować je zlowic :) . Okoń jest. Nie jest zle :) bywam tam regularnie
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Bylem wczoraj, woda 19.9stopnia trafilem na pogodę(dobra na ryby na tym jeziorze) wlasciwie tafla na wodzie, delikatnie sie marszcząca, popoludniu i poranek zaowocowalo 6 szczupakami wszystko między 45 50cm, plus 5 bran ponadto. Wiec ryba jest, na echu coraz wiecej, ryb bialorybu wiecej niz w zeszlym roku.
Kołowrotek 4000 na okonia?
Przecież okoń nie wie, na jaki kołowrotek jest łowiony:):) A tak poważnie, to kołowrotek 4000 w porównaniu do np. 2000 lepiej wyważa kij, jest szybszy (cm/obr.) i mniej skręca żyłkę, ponieważ ma większą średnicę szpuli. Nie używam do spinningu kołowrotków mniejszych niż 4000.
Nowy kanał?? Sub już poszedł
Dziękuję.
Jestem na świeżo po przeczytaniu Pana starej książki "wędkarstwo spiningowe" film będzie idenym uzupełnieniem.
Pozdrawiam serdecznie :)
I ja pozdrawiam:)
jestes ok, bo to dotyczy ogolu, szkoda ze w polsce pozwala sie na uzywanie sond, wtedy lodka jezdzi tak dlugo az znajdzie ryby i wtedy sa rozwijane wedki, tak samo nad warta, ludzie potrafia przepynac 10 km i wiecej szukajac duzego suma i potem go wyjma... kiedys pzw mialo zakaz lowienia z echosonda i to bylo lepsze, ludzie szukali ryby
Dlaczego "szkoda"? Rozwoju techniki nie zatrzyma się zakazami. Echosonda to jedna z form zabawy w wędkarstwo - ani gorsza, ani lepsza od innych. Umożliwia skuteczne wędkowanie w rozległych i głębokich łowiskach, w których znalezienie ryb bez echosondy jest w zasadzie niemożliwe. Np. poszukiwanie ryb bez echosondy w oceanie lub w toni głębokiego, sielawowego jeziora przypomina grę w totolotka. A przecież wędkarstwo polega na inteligentnym korzystaniu i wiedzy i dostępnego sprzętu zgodnego z przepisami danego łowiska, a nie tylko zdawaniu się na ślepy los. Polecam mój komentarz na ten temat we wstępniaku numeru 8/2022 Wiadomości Wędkarskich (do 18 sierpnia w sprzedaży). Tak na marginesie, to nieprawda, że PZW kiedykolwiek zakazywał używania echosondy - nigdy nie było takich zakazów, nawet na zawodach.
Witam, super film oczywiście łapka w górę. Przy okazji zapraszam na ciekawy film o zachowaniu okoni pod wodą w naturalnym środowisku
ruclips.net/video/XnMjGizrvyA/видео.html
Dziękuję. Już wcześniej obejrzałem - rzeczywiście ciekawy film.