tead, täitsa ausalt lihtsalt varem polnud mahti ses mõttes, et kõigepealt oli noorus ja muud prioriteedid ning piiratud arusaamad ..siis, kui tuli juba elukogemust jms juurde, polnud palgatöö kõrvalt aega/energiat, et mõelda muule kui sellele, et kuidas leida palgatöö, mis hinge ei tapaks jne :) ..maksudele hakkasin eriti teravalt mõtlema alles siis, kui enda OÜ tegin ja nägin, kui retsilt palju peab tegelikult ära maksma maksudeks - kui see nn tööandja palgafond ongi vahetult silme ees ..mitte, et ma seda enne ei teadnud, aga sellele oli lihtne mitte üleliia mõelda, kui need olid numbrid kellegi teise eelarveridades ..kui ise jõudsin mõned aastad tagasi enda arvates palgaga jumala normaalsele järjele, siis äkki hakkasid hinnad metsikult tõusma, kõiksugu maksutõusud, uued maksud jne, siis lõigi silme eest mustaks korraks enne, kui hakkas selgus tekkima
Jutt õige ja paljud seda välja öelnud. Aga kahjuks eestlane tasane rahvas kes kirub köögi laua taga poliitikuid, aga tänavale ei lähe. Ootame imet, et keegi teine teeb,tuleb,ütleb ja lubab.
Muide, veel maamaksust. Maatulundusmaa liigub tasapisi (aga kindlalt) pensioni- ja investeerimisfondide kätte. Siis hinnatakse maa üles, see võimaldab näidata fondi mahtu suuremana, see võimaldab kaasata uut raha. Uue raha eest saab osta kokku veelgi rohkem maad. Nagu näeme, kunagi "keeld müüa maad välismaalastele", et "meist ei saaks rentnikud omaenda maal" ei realiseerunud. Rahvusvaheline Kapital õgib valimatult kõiki ja kõike.
retsss ja siis ongi tulem see, et maa on võõraste käes, aga erilist maksu nad ka maksma ei pea selle pealt, samas omadel selle võrra keerulisem leida maad elamiseks ja äritegevuseks .. see on väga oluline osa probleemist tänase maamaksuga ja kinnisvaramaksu puudumisega
Minu reptiiliaju nõustub Sinu reptiiliajuga, nii et meid on juba kaks reptiili... Ja ma ma võin oma sabast loobuda, öeldes, et meiesuguseid reptiiliajuga olevusi on tegelikult rohkem kui me arvatagi oskame... Jesssss!!! Mul on hea meel näha, et lõpuks ometi hakkavad inimesed ärkama... Nii et jätkame üheskoos ärkamist ja samas märkamist, et me oleme juba kaelast saati.... 🫣😁Nina tuleb püsti hoida!!! 👈
tegelikult maa väärtus oluliselt tõusnud ilmselt ikka pole, pigem on raha väärtus langenud ja tekib illusioon nagu midagi oleks väärtuslikum. muus osas olen mingi vähemalt 1000000% nõus ... nagu kuulaks ennast rääkimas
ajaaa see asi ka veel, et valimiste vältimisest parem versioon (mis tooks ka minu tagasi riigikogu valimistel hääletuskasti juurde) oleks üks väike valik lisaks nende valmisnimekirjade all - MITTE ÜKSKI NIMEKIRJAS OLEVATEST ... aga kõige võtmeks on ikkagi lõpuks VASTUTUS ja isiklikult. ega riik ju ei erine suvalisest äriettevõttest toimimise mõttes, kus ma vastutan koos saba ja sõrgadega ISIKLIKULT juhatuses olles. ja isegi kui ma lähen sealt juhatusest ära, aga minu juhatuses olemise ajal toimus mingi sitt, siis tullakse mulle kenasti järgi pärast, midagi ei unustata
Isiklikult olen teinud oma karjääril ohvreid, töötan valdkonnas mis mulle eriti ei meeldi, aga teenin head raha. Ma ei tule jõukast perest, aitan ka praegu oma vanemaid rahaliselt. Ma olen täiesti kahe vahel. Ühest vaatest, mul on tunne, et igaüks võiks teha mida mina tegin. Koolis on kõik vähemalt põhihariduse saanud ja kui 9. klassi lõpuks ei olnud selge, et head hinded tõstavad võimalust tulevikus suuremat sissetulekut omada, siis on nad selles natukene ise süüdi. Samal ajal ma mõistan, et iga valdkonna inimesi on vaja ning ka nemad väärivad ka head sissetulekut.
saan sinust aru!! aga mõtle nii: tõmbame näiteks piiri 10 000 bruto kuus juurde ..hakkame sealt vaikselt %-i tõstma raha läheb haridusse ja meditsiini, et kõik saaksid tulevikus ka samad baasvõimalused nagu sina ja mina!
Kui ma ei oleks aastaid tagasi uskunud, et ma hakkan kunagi rohkem teenima, siis istuksin siiani arenemata ja miinimumpalga peal. Õnneks enamus inimesi usuvad endasse ja tahavad kõrgemale ja kaugemale jõuda. On muidugi ka neid, kes on oma stabiilsusega rahul ja ei tahagi haljamale oksale pürgida, aga ma ei leia, et kõiki teisi seetõttu karistama peaks. 10K teeniv isik maksab niigi 2K maksu, see on kaks korda rohkem, kui 1K teeniv inimene üldse teenib, 10 korda rohkem, kui ta maksu maksab. Kui me hakkame talt veel rohkem võtma, siis ei tasu arvata, et enda sissetuleku näiline vähendamine liiga keeruline oleks. Kui TM lendaks 30 peale, hakkaksin ka ilmselt rohkem enda osaühingu alt tööd tegema ja põhivara soetama.
@, palun vähemalt püüa. Ära hakka tühja koha pealt paukuma. Ma räägin oma kogemustest, refiga ei ole siin midagi pistmist. Debiilne on väita, et minu kogemus on vale, sest sina ei usu, ei suuda või ma ei tea mida. Millega sa nõus ei ole? Millega ma eksisin?
aga point ongi ju selles, et kõigil pole võimalik areneda ja teenida kõrget palka. samas tahab ka see vaimupuudega inimene elada inimväärset elu. ka pensionär tahab süüa paremat toitu kui 30sendised makaronid. me ei saa praeguste pensionäridele ju öelda, et krt miks sa 30a tagasi ei hakanud tegelema investeerimisega :D
@@cammie90 kas siis oleks õige kõiki teisi karistada, sest mingil osal inimestest läheb kehvemini? Kas me peaksime kõik madalamale elatustasemele tõmbama või tasuks mõelda hoopis teiste inimeste aitamisele ja toetamisele?
@@raxz Te pole selgitanud kuidas Te haljale oksale jõudsite. Raske tööga naljalt väga jõukaks ei saa. Väga sageli teeb jõukaks petmine, skeemitamine ja eriti sageli maksumaksja rahast osa saamine. Pealegi on jõukatel olnud elus teistest rohkem õnne, neil on vedanud, neid on juhus s
maamaksu video alles tuleb .. see oli nö soojendus, et kui tuleb maamaksu video, siis inimesed ära ei ehmuks, et kas läheb väga kuivaks ja tõsiseks kogu teema ..ehk julgevad siis maamaksu videole ka võimaluse anda :))
Kui saselle üksikkandidaadi leidsid ja talle hääle andsid,siis näiteks see vatt Narvast(kes nime eestistas) sai 4k+ hääli kuna nati jäi vajaka ja need hääled läksid ilusti rehvidele,sotsidele,keskile ja EKRE-le.
Ja millal viimati üksikkandidaat valituks osutus? Mõttena tore muidugi, kuid poliitika on kahjuks või õnneks meeskonnamäng. Isegi valituks saades ei muuda indiviid seal suurt midagi, ikka peab kellegiga kampa lööma, et oma asi saaks ellu viidud tuleb kellegi teise asja toetada ja lõppeks ongi käes kompromiss või nagu mõni ütleb "vorst vorsti vastu". Vahel on küll tunne, et mõnel otsustusastmel võiks olla masin siis jääksid emotsioonid ära ja otsused oleksid ehk paremad.
pigem tundub kõik nii "sügavas augus olema" et peale suurema krahhi midagi muud ei aita. olgu see siis majanduskrahh või suuremad mässud. süsteem peab langema et uues vormis tõusta.
Ühelt poolt tundub ebaõiglane maksustada maal elamist, kuid teisalt võivad teatud maksustamise aspektid olla õigustatud. Kui mul on elukoht Tallinnas, suvila mere ääres, lapsepõlvekodu, mis on saadud päranduseks, ja võimalik, et veel vanavanemate maja, mida tahan oma lastele edasi anda, siis ei tundu sellise vara maksustamine õiglane. Samas, kas ei oleks mõistlik maksustada üksikuid autosid, mille jaoks tuleb ülal pidada ulatuslikku taristut maakohas ja mille jalajälg on tohutu? Miks ei võiks inimesed kolida linna, kus elamine on kõige efektiivsem ja väikseima jalajäljega? Siit jõuame aga kõrgema palga maksustamiseni, mis samuti Eestis hästi ei toimiks. Selline maksustamine vähendaks innovatsiooni ja investeeringuid, kuna just kõrgemat sissetulekut teenivad inimesed on sageli need, kes neid valdkondi edasi viivad. Selle asemel soodustaksime madalama lisandväärtusega töid ja kahjustaksime konkurentsivõimet. Kas see on suund, kuhu tahame liikuda?
Te pole vist eriti Eestist väljas käinud. Muu Euroopa on jõuliselt Eestist eest ära läinud infrastruktuuri arenduse, teede, netiteenuste jms-ga. Ja kusjuures, see hüpe on toimunud viimase 5 aasta jooksul. Juba Leedus, kui mitte juba Lätis on eest ära minek ilmne.
Ma oleksin % tulumaksuga nõus, kui kõik ülejäänud maksud( üldised tasud) on samuti selle palgaprotsendiga seotud. Näiteks see uus arstivisiiditasu. Kui su palk on 3000 eurot siis 20 eurot on su sissetulekust 0.67% aga kui sul on miinimumpalk 820 eurot siis 20 eurot on juba 2,4%. Lasteaiakohatasu puhul näiteks 100, kus siis 3000 palga puhul on see 3%, aga 820 palga puhul 12%. Kas sa oleksid hea meelega lasteaiakohatasu maksma võrdse protsendiga, kui miinimumpalga omanik maksab 100 aga sina 3000 eurose palgaga maksaksid samal ajal ühe lapse eest 360 eurot? Aga kui lapsi on kaks, tema maksab 200 ja sina maksad 720 eurot? Ja siit tulebki see ebavõrdsus. Toiduga õnneks inimene saab valida kas käib maximas või tallinna kaubamajas. Suhtumise probleem tekib mu silmis siis, kui rikas valib käia Maximas, osta kõige odavamat ja nii saab säästa veel korralikult. Vaesel pole seda odavama võimaluse valikut enam.
iseenesest head mõtted - keegi siin mainis trahve, et need peaks sissetulekust sõltuma, et päriselt mõjutada ka rikkama seaduskuulekat käitumist aga sinu näite puhul - kuna kõrgema maksu%-ga kodanikud maksavad süsteemi ka oluliselt rohkem sisse, siis otseselt pole vaja neil teenustasusid rohkem maksta ..aga pole seda asja hetkel piisavalt läbi mõelnud, kammin kommentaare kiirelt läbi ja mõned teemad nagu sinu oma siin jäävad pikemalt seedima peas kuigi jah, mina oleksin nõus lasteaiakoha eest rohkem maksma - aga alustaks sellest, et võtaks minusugustelt lastetoetuse ja lasteaiakohatoetuse jms ära
Maamaksu korrigeeritigi juba eelmine aasta just selle vabandusega, et pole ammu ammu tõstetud, nii et see põhjendus ei päde täna enam! Juba eelmine aasta lisati sinna juurde põhjus, kui palju on antud piirkonnas kinnisvara tehinguid- see põhjus ei tohiks nüüd küll midagi tõsta maamaksu osas!
eiei, see toimub tibusammudel, see "korrektsioon" kestab siin veel pikalt kõigepealt toimus maa ümber hindamine, aga selle järgi kohe maksu lajatada ei saanud, sest inimestel oleks hing kinni jäänud see tõus on alles algus
kaks varianti, kas valin erakonda mis saab riigikokku, aga ei tee seal sittagi asjalikku või valin mingi väiksema, kes sinna ei saa ning mul pole 4 aastat esindatust. sellepärast ilmselt teised ka ei julge väiksemaid üritajaid valida. meil oleks vaja mitme valikuga valimissüsteemi, et valid enda top1, top2, top3 jne, et kui üks valitutest ei saa riigikokku, siis läheb hääl järgmisele. siis oleks kõigil vähemalt esindaja olemas, olgugi et see pole tema esimene valik.
jaaa, mitu valikut oleks väga hea! seda ka isikumandaadi puhul ..et ei läheks hääled nö raisku täiesti nõus - mina tundsin frustratsiooni pärast EP valimisi, et mu hääl parempoolsetele läks raisku ..mõttetu ju, ebamotiveeriv ..muutuse saavutamiseks peaks nagu valijad koopereeruma ja massi taha saama mingile uuele tegijale - mis selle tõenäosus on :(
Mäletan ka seda aega, kui hinnati maad ümber......igalpool meedias pasundati, et eestlased said nüüd rikkamaks ja jõukamaks, aga kinnisvara omanikuna jäi mulle see arusaamatuks. Mis otsast ma nüüd kuidagi rikkamaks sain?? Kinnisvara/maa väärtuse määrab ikkagi ju see, mis keegi on nõus selle eest maksma. Algul räägiti, et ärge muretsege, seaduse järgi võib ainult kuni 10% aastas tõsta. Mõtlesin, et jeeee...saab järgmised 20a iga aasta 10% hinnatõusu nautida, aga 2a hiljem kaotati ka see 10% piirang, nüüd panevad nii palju kui tahavad. Vähe sellest, mõtlesin, et ma siis süvenen natuke sellese, et palju siis tõsteti mul seda. OPPAA mu maa hinnati 36 korda kõrgemaks. Selle järgi ma siis 36 korda jõukam? Olin vait, sest mõnel vennal tõusis see lausa 200 kordselt. Lähemal uurimisel avastasin ma, et riik ja riigiasutused, kes peavad samuti maamaksu maksma on endale hoopis soodustusi teinud. 20 aastaga pole Tallinna sadama territoorium väärtuslikumaks muutunud, Vabaduse väljak hoopis langenud?? Üldjuhul on riigiga seotud maadel maa väärtus tõusnud minimaalselt, püsinud sama või hoopis langenud. Uude valemisse ja arvutuskäiku süvenedes on asi selge - riik tegi omale jõhkra maksusoodustuse ja kodanikuna võite te nüüd seda uut jõukust nautida ja rohkem makse maksta.
Tore. Natuke meenutas sinu jutt nõukogude aega😂 et võrdsus,ühtsus jne. Probleem on selles,et inimesed on erineva võimekusega ja mingit võrdsust ei tule kunagi!!!
nüüd sa said küll millestki väga valesti aru - vastupidi, ütlesin ju, et inimesed pole võrdsed ning selles probleem ongi :)) inimesed ongi erineva võimekusega, aga see ei tähenda, et üks peaks nälga surema samas kui teine endale sadade tuhandete eest hobi korras autosid kokku ostab vms ..või et mõlemad peaksid sama suurusjärgus % makse maksma ;)
Asjalik jutt.Kahe käega kirjutan alla!Aga toon siia sellise näite:Valimised tehakse rahva nõudmisel mandaadipõhiseks.Tulevad Riigikogu valimised,nädal enne esimest märtsi pühapäeva nad ju algavad tavaliselt(eelvalimised).Võtame huvifotograafi Marco Mikelsoni,kellele meeldib pildistada kasulaste intiimpiirkondi.Ja ta saab Kristel Michali järgi teise koha häältetulemuselt(nii,et isikumandaadiga pääseb Riigikokku).Loeme ta hääled kokku näitlikult:Välismaalt tuli 1 hääl,Eestis,kes käisid eelhääletamisel-sealt tuli 4 häält(sest rohkem tal sugulasi pole).Ja e-häältega sai Mihkelson 5693 häält.Kokku siis sai ta 5698 häält.Tugev mandaat ju!
Isikumandaadiga valimiste puhul on see probleem, et kui näiteks kahest valituks osutunud kandidaadist on üks nii populaarne, et ta sai kümme korda rohkem hääli kui teine, siis pärast valimisi on neil kahel saadikul ikkagi võrdne võim otsuste tegemisel. Oleks ju õiglasem, kui esimesel, kelle valijateks on kümme korda rohkem inimesi, oleks kümme korda suurem otsustusõigus? Parteisüsteemi puhul teeb see esimene endale partei, paneb sinna valimisnimekirja kümme suvalist kohatäitjat ja kümnekordne isiklik valimiste häältesaak aitab nimekirjast kõik kümme valituks ja kuna kõik need statistid teevad mis kästakse, siis tal ongi reaalselt kümme korda suurem võim kui sellel teisel kandidaadil, kes kümme korda väiksema häältesaagiga napilt mandaadi sai. Probleem on pigem selles, et neil, kes on saanud parlamenti, on kindel garantii, et ükskõik mis lollusi ja sigadusi ja rahva röövimisi nad ka teevad, neli aastat absoluutset võimutäiust on kindlustatud. Vaja oleks mehhanismi lihtsamaks erakorraliste valimiste esilekutsumiseks, samuti mehhanismi, mis sunniks iga vähegi inimeste elu mõjutava muudatuse või otsuse korral küsima seda rahvalt rahvahääletusega. Näiteks Šveitsis on väga tihti rahvahääletused, aga Eestis on pärast okupatsioonist vabanemist olnud vaid üks rahvahääletus, see oli Euroopa Liiduga liitumise küsimuses.
Mis puudutab Sinu 3. mõtet ehk "vaba mandaadi põhimõtet", siis sellega olen pea 100 %-liselt sama meelt ja seda juba mitmeid aastaid, et siis mitte öelda pool elu!!!😅😂 Selle punktiga olen koheselt samas paadis ning nöustun, et: "Poliitikud kui valitsev klass tuleb likvideerida!" Mida varem seda parem! NB! Sihiks võiks vötta OtseDemokraatia, millest on omal ajal tehtud isegi otsesaateid televisioonis ;)
Progressiivse (tulu-) maksuga nagu üldse selliste maksudega, mille korral tuleb tõmmata kuhugi piir millest alates algab rikkus?! Pms olen Sinuga nõus et kui sissetulekute tase ületab 3 kuni 4 keskmist võiks diferentseeritumalt maksustada, ent nagu ikka peitub saatan detailides😅: Jõukamad saavad alati oma sissetulekuid ümber tõsta, rohkem OÜ-tamisega hakata tegelema etc etc 2) mis puudutab varamakse, siis jah seal on olukord veelgi nutusem... Ükskõik kuidas sa ka ei maksustaks, kannatavad rohkem ikka need vaesed, kelledel läheb seegi kodu "lendu", mis neil veel täna olemas on😢 "Rikkad" juba ongi väga paljud tänaseks Eestist lahkumas või juba lahkunud (nt Hispaaniasse, Kreekasse jm kus on palju soojem kliima, ja kus riik maksudega nii kõvasti ei piitsuta).😢
Siin on siis ka tänane reaalsus, kuhupoole ka EU täna kiirete sammudega tüürimas on -- "Sularaha, ehted, pangaseif: Euroopa Liit plaanib inimeste varade superregistrit" --- Liina Laks, Postimees Majandus. 😮
kuradi YT .. ma eile vastasin su kommentaarile ja nüüd näitab, et ma pole vastanud ..einoh, tõmbame piiri 10 000 bruto juurde, kui alla selle hakkab kaasamõtlejal ebamugav v nii :)
kuule, aga sõuame! (minu arust on meil ka väga palju asju pekkis ja tahaks ses osas midagi ette võtta, kuid mitte poliitikasse minna.) kas on mingeid variante, et midagi päriselt teha (peale parteimandaatidega valimiste)? kuskilt nagu meenub, et kui teha rahvaalgatus mingil platvormil, siis min 10 000 allkirja ja seda menetletakse riigikogus. samas selliseid algatusi ju on olnud, kuid tulemusteta.
kollektiivse pöördumise jaoks riigikogu poole on vaja 1000 allkirja, sellega saaks teema nende lauale, aga sellega iseenesest ei muuda veel midagi ..muutuseks on vaja ikkagi samameelseid tegelasi riigikogus mina olen veendunud, et muud asjad ei saa paremaks minna enne, kui poliitikutel ei teki suuremat vastutustunnet oma valijate ees
Jäin peale sissejuhatust eemale. 1) Need, kes teenivad nii palju, et võiks minna progresseeruva skeemi alla, kasutavad täiesti seaduslikult OÜ alt täiesti kõiki makse makstes ikkagi vana maksumäära edasi. OÜ ettevõtlusega mitte seotud kulud pole progresseeruvad ega isikustatud. 2) Kui on huvi varamaksude järgi, siis kõige usaldusväärsemad on pensionärid ja neid annab kindlasti maksustada - proteesid, lauahõbe (Eestis ehk vähe), ehted... Maksustatakse raskelt ära ja ainult siis antakse maksusoodustus, kui on üksik, st pole järglasi. Mõte on, et järglased maksavad memmede-taatide elamise siis kinni. Lisaks, kas on mõtet karistada neid, kes pole oma raha maha joonud ööklubides "majandust virgutades", vaid on selle investeerinud kasvõi kinnisvarasse? Kes meie elu edasi viivad, kumb seltskond neist? Pigem panna peale räiged tarbimismaksud (mitte nii suured, et kohe naabrite juurde kipuvad ostlema minema), et kohe kulutajatest, kes riigi elu edasi ei vii, oleks mingigi kasu. Kes aga ei kuluta kohe ära, vaid investeerivad, kasvõi säästavad, nemad tõenäoliselt hoiavad ka oma riiki rohkem, eeldusel, et riik neid hoiab muidugi. Miks peaks ööklubi majandusturgutajad sõtta nt minema? Nad lähevad laevale hoopis. Väga rikkad lasevad ka jalga, aga nad võivad oma varasid juba aegsasti varjata. Keskklass, kel on kinnisvara, jäävad alles. Samas rahuajal on rikastest palju kasu, sest tänu nendele saab keskklass üldse tekkida neile tööd tehes. Enamus on tööinimeseks sobilikud, mitte ettevõtjateks.
Kurdetakse, et madalapalgaline maksab ebaproportsionaalselt palju makse, siis suur osa (mitte ehk enamus) on seotud mõnuainetega, pudel, kimu jms. Kui on põhjust sageli pudelipõhja või kimupakki vaadata, siis võiks mõelda, kas tasub ikka töökaaslasele või kliendile (tavaliselt mitte ülemusele, kuna temale ei julgeta) nähvata, et siis õhtul suurest kurbusest (mis pani nähvama) või õnnest (kuidas sai nähvatud) kallilt maksustatud pudel või kimu haarata (või lausa antidepressante). Kui see on ikka sage, mitte harv, juhtum, siis tasub vaadata enda sisse ning küsida, kas ma ise saaksin olukorda või suhtumist kuidagi muuta, et elu oleks rahulikum. Kui me kõik vaataksime enda sisse ja otsustaksime kasvõi sammhaaval midagi muuta, siis oleksime rahvana lõpuks rahulikumad ning suudaksime ka eriti ühe naaberriigi valitsejate suhtes rahulik olla ning vähendada riski, et see meile kallale tuleb, mitte nagu kutsikas klähvida ohutus kauguses ja, enne kui sõda kohale hakkab jõudma, Euroopasse peitu pugeda suurte tädide selja taha. Onusid seal enam pole, heal juhul onunägu tädid. Ja kui ongi vaja kellelgi harva tähistamiseks või tõesti püstiviha tõttu pudel või kimu haarata, siis sellel üksikul korral jõuab ka kalli raha eest (maksustatud räigelt) ära osta, sest teatakse, et rahuliku ühiskonna nimel on vaja maksta. Kuna meil on vaja eelkõige kodumaist tootmist, siis me peaksime vähendama ohtralt palgamaksusid, sh tulumaksu. Lisaks varamaksude (maamaks, raskeveokimaks, nüüd ka automaks - hästi, kütuseaktsiisi võiks asendada teekasutustasuga kõigile autodele, sest need on rasked võrreldes inimese ja jalgratta vms-ga) kaotamisele. Kõik kulud annab targasti mõeldes ümber mängida. Statistika palkade jm sissetulekute kohta ju jääb riigile alles tuludeklaratsiooni näol, mille alusel kompensatsiooni määrata (haigushüvitis, pensionid jms). Pealegi ei kipu need, kes maksude üle virisevad, ise väga palju makse maksma nt oma korteri üüritulult.
Enamus noortest ja haritumatest inimestest on samal lainel. Aga probleem on selles, et noored ja haritumad on vähemuses. Ei saada aru sellest et kui oledki madalat või keskmist palka teenimas, siis pole vaja rikkaid ülistada. Nagu literally, sa teenid alla Eesti keskmise, aga arvad et astmeline tulumaks karistab inimesi "kes rohkem vaeva on näinud ja ennast üles töötanud"...
@@kallekiik1723 "Süü" seisneb siis selles, et see kõrgemat sissetulekut saaja peab ennast paremaks inimeseks kui teised😂 Õppimine ja haridus ei muuda teda üli- inimeseks, kes võib teistele ülevalt "pähe lasta", kuna temal on parem sissetulek ja haridus 😂
@@kallekiik1723 ei olegi süüdi. Aga kui ühele inimesele jää näiteks kätte 6000 eurot kuus, siis ta võib ka rohkem panustada kui ainult 20%. Näiteks mõnele üksikvanemale jääb kätte ainult 800 eurot kuus. Justkui tema ei näeks vaeva ja ei pingutaks. Lihtsalt osad inimesed on äkki sündinud vaimsete probleemidega, probleemsetes peredes, vaesetes peredes jne. Ei ole võimalik et kõik lihtsalt lähevad ülikooli ja kõik meist on järsku IT-arendajad 6000 eur palgaga. Aga kas see inimene kes elus sitemad kaardid sai, on süüdi selles ja ei vääri inimväärset elu?
@@leektru3053 Jep . Ja millest üldse tuleb kohe selline äärmuslik "Süüdi". Sul on vaba raha sitaks rohkem kui vaesel inimesel ja siis ei ole nõus natukenegi enda mitmeid kordi suuremast palgast panustama? "aa pekki, ma näen nii palju vaeva, mine hari ja tööta end üles krdi vaene"
@@leektru3053 Nõus. Lisaks see et inimestel on ka erinevad võimalused. Osad on sündinud vaimsete probleemidega, haigustega, probleemsetesse peredesse, vaestesse peredesse jne. Kõigil ei ole olnud võimalusi minna ülikooli IT-d õppima, et siis 6000 eur palka arendajana teenida. Aga kas see tähendab et see inimene kes miinimumi teeb on halvem inimene? Sest inimene sündis "sitemate kaartidega käes". Olen täheldanud et inimestel on vähe empaatiat. Ka eduka inimesega võib järsku juhtuda mõni õnnetus ja oledki samamoodi töövõimetu abirahade peal...
Täitsa samal lainel. Nüüd küsimus kes ja kuidas seda ellu viiks. Nii need mandaadid kui ka maksud. Süsteem on lukus. Kui keegi tahaks siis e.valimine ei lase seda iial juhtuda. Teema on lukus.
Kas pole mitte müstika, kui MTAst "maksutibi" liikus RahMini asekantsleriks, hakkas sealt jaburdusi aina kuulduma? Ma ei taha luua seost aga kuidagi kipub välja paistma. Tema oli ka see, kes õigustas inimeste pangakontodel tuulamist.
ma ei hinda nimetust "maksutibi", sest nooremapoolne kena välimusega naisterahvas ei pruugi loll olla, "tibi" justkui viitaks sellele? kui oleks nooremapoolne kena välimusega mees, kuidas siis ütleks? mul on siiras huvi
nooo ilma erakonnata vist päris ikka ei saa, sest ikka peaksid inimesed ju seljad kokku panema - kuidas me seda koondunud gruppi siis nimetaks? võime teise nime panna ja nii, aga mingid grupeeringud ikka tekivad ..probleem on pigem selles, et grupeering nimega partei kipub muutuma omaette ökosüsteemiks, mis muutub avalikus sektoris parasiidiks, kui omad joped saavad igast tulusatele nõukogu- jms toolidele
@@tavakodanikustnaisterahvas Seda võiks nimetada "tarkade ümarlaud". Tegelikult ajaks tehisintellekt ka selle asja ära. Null korruptsiooni ja rahad liiguks õiges suunas ning õigesse kohta.
mitte valimisteni, esmalt on vaja sõuda riigikogu valimiste seaduse muutmiseni ..lõppastmes seda ilma riigikogu liikmeteta loomulikult teha ei saa, ehk küsimus on, kui palju on riigikogus samameelseid inimesi ..ning kui neid samameelseid on vähe, siis milliseid survemeetmeid on ühel keskmiselt rahatul tavakodanikul? mul ei ole sõjaplaani valmis, ma loen kommentaare ja e-kirju ning nendes viidatud allikaid, hetkel seedin kõike seda ..ilma poliitikata muidugi muutusi ei tule, aga poliitika ei pea olema "astun parteisse ja kandideerin ise", poliitika võib olla ka kollektiivne pöördumine või selle allkirjastamine, poliitika on liiga suur sõna, et tavakodanikku sellega kõnetada - sestap kasutaks muid sõnu
enne ath ravi ja diagnoosi lihtsalt ei suutnud panna end tegema seda, mida ma tegelikult tahtsin teha ..ning enne üht intensiivsemat teraapiasessiooni sel suvel olin kuidagi ära unustanud, mida ma päriselt teha tahan
Kas see, et kinnisvara ei üürita ega müüda, on hetkel muidu laialtlevinud? Võib ju kõrgelt maksustada aga ma kipun arvama, et need kellel on palju kortereid, üürivad neid ikkagi välja, mitte ei hoia niisama.
Eks ikka üüritakse aga üüri pealt ei maksta tulumaksu ehk seda tehakse salaja. Tema plaani järgi on odavam maksta siiski tulumaksu ja pääseda sellest kallist nö uuest maksust. Ja selle tõttu tekib raha juurde. Keegi ei peagi otseselt seda kallist maksu maksma hakkama ja ikka tuleb rohkem raha riigile kui varem.
@@aronz12 Kui õigesti mäletan siis tema plaan kehtis ainult nendele kellel on rohkem kui 2 korterit. Üüritulu jätavad deklareerimata pigem just need tavalised kodanikud, kellel 1-2 korterit.
tänan @aronz12 et minu eest vastamise töö ära tegid :)) just nii oli mõeldud, et olgu 1 vabastus või soodustus oma kodu jaoks (inimene deklareerib pmst rahvastikuregistri vahendusel, et see on tema püsiv elukoht) ning olgu siis 1 suve/maakodu ka, kuna eestlased ju maarahvas ja nii ning just selles ongi asi, et seda üüritulu on väga kerge peita, sest EMTA-l pole mõtet väikseid summasid taga ajada ..kui aga oleks valik deklareeri üüritulu või maksa milku kinnisvaramaksu ning tõhus automatiseeritud süsteem, siis see mure kenasti laheneks
ohoh juba teine sellelaadne kommentaar - ma ei töötle heli üldse ja endale kõlab just mõnusalt, kui kõrvaklappidest kuulata ..MBP kõlarist juba veits sumiseb uurin, tegelen, tänud tagasiside eest!
@tavakodanikustnaisterahvas jah ,kuid meist on tehtud ka õigussubjektid mis seadustejärgi on olnud läbi ajaloo riigid ja orjad ning mitte elus inimene see seadus võeti vastu 2002a.seaduslikud orjad kuid ainult paberil aga nii see edasi minna ei saa.
noh, nii võib ka. aga mõtleks parem, kuidas luua kõrgema sissetulekuga töökohti ja eriti äärealadele. meil on nii kuradi ilus maa ja ühtlasi ka kallis, see peaks olema näiteks kvaliteetturismile hea kasvupind. kõik kes tulevad, avastavad, on vaimustunud. samas kõige kaunimad kandid, olgu või Hiiumaa, on vaesemaid ja seal pole isegi ühtegi hotelli. saa siis aru. rikaste peksmine aga ei aita. kõik jõukad, keda tean, on ülitöökad, loonud palju töökohti ja püüavad ka kogukonnas kaasa mõelda ning tegutseda. pime rikaste vihkamine on lihtsalt pime kasutu klassiviha, selles pole mitte midagi progressiivset.
Also see "automaks- maaelu sureb välja" teema on veidi ülepaisutatud. Vanadel autodel on minimaalne automaks, mis see oli mingi 10 eur/kuus? Ja praegu on autokütus diisel 1,4 eur/l tanklas. Arvestades viimase 20a inflatsiooni ja palgatõususid, siis kas kütus ja auto omamine on kunagi üldse nii odav olnud? Nagu konkreetselt, kas kunagi varem on eesti inimene saanud odavamalt omada autot ja kütust osta?
Riik keedab sinusugust konna heameelega, automaksu ja registreerimise tasu kavatsetakse muuta lähitulevikus veel mitu korda. Auto registreerimise tasu teeb vaesematele inimestele raskemaks sõiduki soetamise. Tavaliselt maal elamisel vaja suuremat ja võimekamat sõidukit, suur pere ja kehvemad teehooldusolud. Eesti automaks on euroopas üks kallimaid.
ma ei tea, kodanik 2006.a chrysler voyageriga kirjutas, et kalkulaator näitab talle ca 50 eurot kuus minu 2014.a golfi osas näitab 80 eurot aastas, mis mind ei morjenda, aga mul on üks laps ja me elame kesklinnas ..kirjutaja oli 3 lapse vanem, kes elab maal ning sõltub igapäevaselt autost ning kelle jaoks 50 eurot lisakulutus on suur teema minule torkas sellest silmas just fakt, et me räägime 3-lapselisest perest - milleks küsida neilt maksude näol aina enam juurde ja siis teise käega visata toetuste sulli peale?
sest tead, kui ma selle korteri isalt pärisin, polnud mul veel oü-d ..olin tol hetkel doktorantuuris, ees seisid pulmad, pea oli pulki täis ja ma isegi ei mõelnud, et teeks kõike seda oü alt ..siis sain lapse, olin 4 aastat magamata ja pea oli veel rohkem pulki täis siis jällegi tuli aeg, mil mul oligi seda sissetulekut vaja ..füüsilise isikuna ka see väike lisaeelis, et 20% saab kuludena mahaarvata (kapitaalremondi raha läks ka kõik niikuinii isiklikult kontolt) tulevikuvaates võib muidugi kaaluda, kas anda korter tasuta kasutamise lepinguga OÜ-le ja las OÜ majandab ning reinvesteerib tulu, aga hetkel on mul seda sissetulekut veel vaja :)
küsimus: kui suur on tõenäosus minna poliitikasse ja rääkida seal ausalt asjadest ja seal edu saavutada? Hetke seisuga kõik tahavad tasuta asju ja valetavaid poliitikuid😅
ma ei tea, tee proovi tasuta asju kiputakse tahtma jah, aga vaevalt, et keegi valetavaid poliitikuid tahab ..mina arvan, et mida inimene tahab, on lootus, et midagi läheb paremaks ..edasi on küsimus, kes seda lootust kõige paremini mis kujul ja kellele turundada oskab ..siis juba küsimus, kas see lootuse-müüja üritab tegelikult ka midagi paremaks muuta, aga võitleb tuuleveskidega, või üritas ta alguses peale vaid soojale kohale saada ..ei tea, pole ise proovinud
Ma olen see kes mõtleb, et mida ma just kuulasin aga noh kanal vajab toetust. Kui su kanal saab 100k subscriberit siis ma võtan üksinda tõrviku ja lähen toompeale ausat maksupoliitikat nõudma. Palun minu tõrvikut mitte seostada ühegi erakonna ega peakattega.
see, mida just kuulasid, võiks liigituda palavikulise unenäo kategooriasse ..või siis võta seda kui soojendust maamaksu teemale, mis tuleb niikuinii, aga peab olema veidi asisem kui siinne monoloog .. 100k-ni me ei jõua, aga nii palju polegi vaja ..palun minu maksupoliitikaga seotud vaateid samuti mitte seostada ühegi erakonna, peakatte, värvi, looma, linnu või lillega
huvitav huvitav, kes otsustab, mis on kellele sobilik ..minu arvates näiteks ei ole ühele mõistlikule täiskasvanud inimesele sobilik käia manitsemas teisi täiskasvanud inimesi nende keelekasutuse osas ;) ps: vandumine ei ole ropendamine - jumala eest, inimene, HARIGE END!!!!
Nagu ma ka Androle ütlesin - ükski KOV ei julge maamaksu tõsta maksimummääras - see oleks poliitiline enesetapp. Oled ehk jõudnud ka mõelda selle üle, kui keeruliseks osutub riigikogus koostöö, kui meil on isikumandaadid? Erakonnad ju selleks ongi, et koostöö oleks ladusam.
Mis neid KOVe siis takistada suudaks, kui : 1) annab seadus neile selle jõu ja õiguse tõsta Maamaksu kuni 100% aastas (2025 on erandina max. maksusumma tõus 50 % aastas) 2) kui valitsus ütleb neile raskustesse sattumise korral: "Ärge tulge nüüd meie (s.o siis Riigi) käest midagi kerjama, kui teil on ju võimalus nüüd igal aastal maksu kuni 2-kordselt tõsta!😮 Võtke raha ikka sealt kullakesed" 😂
Su loogika kehtib riikides, kus rahvas päriselt ka tänavale tuleb. Eestlane ainult nuriseb ja maksab. valimised on ka paras farss - isegi kui poliitik on "enesetapu" teinud, jõuab ikka pulti. vaata kasvõi Michalit
Ma tänan Teid selle äärmiselt sisutiheda ja eneseusku pakkuva kommentaari eest 😂 Just sellised põhjalikud ja ammendavad kommentaarid aitavad mul arusaada, et ma olen ikka ise täielik idioot ja pömmpea, kui ma pole mõistnud, et Riigikogu poolt vastuvõetud seadus ei maksa s...gi ja maaomanikke aitab palju rohkem see kui nad USUVAD 😂😂😂 valla- ja linnaametnike kinnitusi, et "nad sooritaksid ju poliitilise enesetapu" juhul kui nad Seadust täidaksid 😂😂😂!!
Esiteks, targem on maksustada haridus. Mida kõrgem see on, seda enam selle omanik maksab. Nii saame lahti naiste kadedusest. Teatavasti on meil hariduslõhe naiste kasuks. Teiseks, kommunistlik partei algab sealt, kus lõppeb erakondade mandaat. A viimase asjus on nii, et valite vaid erakonda ning isikut, kelle jutust te saate aru. Näiteks mina saan kõige enam aru EKRE jutust. Kolmandaks, anname kaitseväelastele avalikult teada, et nad võitlevad eluaseme kinnisvaramaksu ning selle suurendamise eest. Ainult. Võitlevad selleks, et olla kodutud. Halastust, mida ma kirjutan!? Neljandaks, kui Tavakodanikust Naine ei taha poliitikasse minna, siis ta saadetakse poliitika poolt seina äärde. Et seda ei juhtuks, siis tuleb ise poliitikaga tegeleda. Tervitades!
@@tavakodanikustnaisterahvas. Meelsasti. Kui öeldakse rikas, siis kujutlusvõime loob reeglina pildi mehest. Siit tuletame põhjuse, milles "kui ma pole rikka mehe naine, siis maksustame ta vaeseks!" A mehed teavad, et kui rikastega koostööd teha, siis võib tõenäoliselt ka ise rikastuda. Viimast on aga tarvis, et naistele meeldida. Meestel pole nagu põhjust rikkaid kadestada. Kui ikka haridust pole, kui ilu pole ja annet pole, siis.. on raha hulk asjakohasem.
Olen sinuga ühes paadis. Sõuame maa poole. :)
SÕUAME!
Tore on näha, et oled õigel teel. Inimestel tuleks ammu ärgata, isegi hiljaks jäänud. Jätka samas vaimus! ;)
Meie bb President on oma rahva maha müünud!
tead, täitsa ausalt lihtsalt varem polnud mahti ses mõttes, et kõigepealt oli noorus ja muud prioriteedid ning piiratud arusaamad ..siis, kui tuli juba elukogemust jms juurde, polnud palgatöö kõrvalt aega/energiat, et mõelda muule kui sellele, et kuidas leida palgatöö, mis hinge ei tapaks jne :) ..maksudele hakkasin eriti teravalt mõtlema alles siis, kui enda OÜ tegin ja nägin, kui retsilt palju peab tegelikult ära maksma maksudeks - kui see nn tööandja palgafond ongi vahetult silme ees ..mitte, et ma seda enne ei teadnud, aga sellele oli lihtne mitte üleliia mõelda, kui need olid numbrid kellegi teise eelarveridades ..kui ise jõudsin mõned aastad tagasi enda arvates palgaga jumala normaalsele järjele, siis äkki hakkasid hinnad metsikult tõusma, kõiksugu maksutõusud, uued maksud jne, siis lõigi silme eest mustaks korraks enne, kui hakkas selgus tekkima
@@tavakodanikustnaisterahvas Parem hilja kui mitte kunagi, armas oled. ;)
" rikkast" ilmajäämine ei ole siiski ok, seepärast, et seda augu täidet ei ole meil noorte seas, ei ole!
@@IreenKaimer Kes on siin riigis peamised rikkad? Poliitikat suunavad inimesed ja nende head sõbrad. :/
Jutt õige ja paljud seda välja öelnud. Aga kahjuks eestlane tasane rahvas kes kirub köögi laua taga poliitikuid, aga tänavale ei lähe. Ootame imet, et keegi teine teeb,tuleb,ütleb ja lubab.
köögilaua taga ma tõepoolest selle video filmimise ajal istusingi :)) nii et selle vastu vaielda ei saa
Muide, veel maamaksust. Maatulundusmaa liigub tasapisi (aga kindlalt) pensioni- ja investeerimisfondide kätte. Siis hinnatakse maa üles, see võimaldab näidata fondi mahtu suuremana, see võimaldab kaasata uut raha. Uue raha eest saab osta kokku veelgi rohkem maad. Nagu näeme, kunagi "keeld müüa maad välismaalastele", et "meist ei saaks rentnikud omaenda maal" ei realiseerunud. Rahvusvaheline Kapital õgib valimatult kõiki ja kõike.
retsss ja siis ongi tulem see, et maa on võõraste käes, aga erilist maksu nad ka maksma ei pea selle pealt, samas omadel selle võrra keerulisem leida maad elamiseks ja äritegevuseks .. see on väga oluline osa probleemist tänase maamaksuga ja kinnisvaramaksu puudumisega
@@tavakodanikustnaisterahvas Oma raha eest, ise jääme kodutuks...
⭐⭐⭐⭐⭐ out of ⭐⭐⭐⭐⭐!!! Jõudu ja hääd mõttelendu edaspidigi!
aitäh sulle!!!
Minu reptiiliaju nõustub Sinu reptiiliajuga, nii et meid on juba kaks reptiili... Ja ma ma võin oma sabast loobuda, öeldes, et meiesuguseid reptiiliajuga olevusi on tegelikult rohkem kui me arvatagi oskame... Jesssss!!! Mul on hea meel näha, et lõpuks ometi hakkavad inimesed ärkama... Nii et jätkame üheskoos ärkamist ja samas märkamist, et me oleme juba kaelast saati.... 🫣😁Nina tuleb püsti hoida!!! 👈
Amen! Siin üks reptiil veel ja nõustun sinu kommentaariga 100%!
Ja mina ka :) Nii hästi on kokku võetud kõik see, mida olen juba tükk aega mõelnud omaette...
nii tore! oleme siis nunnud sisalikud koos :) või noh, kui vaja, võib kurjaks krokodilliks ka digimuutuda
@@tavakodanikustnaisterahvas issand kuidas ma armastan Sind
tegelikult maa väärtus oluliselt tõusnud ilmselt ikka pole, pigem on raha väärtus langenud ja tekib illusioon nagu midagi oleks väärtuslikum. muus osas olen mingi vähemalt 1000000% nõus ... nagu kuulaks ennast rääkimas
ajaaa see asi ka veel, et valimiste vältimisest parem versioon (mis tooks ka minu tagasi riigikogu valimistel hääletuskasti juurde) oleks üks väike valik lisaks nende valmisnimekirjade all - MITTE ÜKSKI NIMEKIRJAS OLEVATEST ... aga kõige võtmeks on ikkagi lõpuks VASTUTUS ja isiklikult. ega riik ju ei erine suvalisest äriettevõttest toimimise mõttes, kus ma vastutan koos saba ja sõrgadega ISIKLIKULT juhatuses olles. ja isegi kui ma lähen sealt juhatusest ära, aga minu juhatuses olemise ajal toimus mingi sitt, siis tullakse mulle kenasti järgi pärast, midagi ei unustata
Demokraatia Eestis ei saa surra, sest see pole siia veel sündinudki. Eestis toimib puhtakujuline partokraatia.
Ma arvasin, et tegu oli hoopis bürokraatiaga
tänan! õppisin midagi uut - ma polnud enne näinud/kuulnud sõna "partokraatia" ..nüüd tean ja võtan kasutusele :))
@Võtke heaks! Lihtsalt niikaua kui valitakse parteide vahel, ei saa juttugi olla demokraatiast.
Aitäh!
aitäh sulle!!
Sa meeldid mulle! Nii-nii hea kuulamine! Aitäh!❤
suur suur aitäh sulle!!
Absoluutselt! Õige märkus "partei mandaat"!
Kirjutaks alla küll. Ammuilma säärased mõtted peas keerelnud. Tavakodanikust presidendiks!
president on meil suht vapiloom - see oleks nagu moraalne tugi rahvale või nii, enamat ei saaks teha
👍
Isiklikult olen teinud oma karjääril ohvreid, töötan valdkonnas mis mulle eriti ei meeldi, aga teenin head raha. Ma ei tule jõukast perest, aitan ka praegu oma vanemaid rahaliselt. Ma olen täiesti kahe vahel. Ühest vaatest, mul on tunne, et igaüks võiks teha mida mina tegin. Koolis on kõik vähemalt põhihariduse saanud ja kui 9. klassi lõpuks ei olnud selge, et head hinded tõstavad võimalust tulevikus suuremat sissetulekut omada, siis on nad selles natukene ise süüdi. Samal ajal ma mõistan, et iga valdkonna inimesi on vaja ning ka nemad väärivad ka head sissetulekut.
saan sinust aru!!
aga mõtle nii: tõmbame näiteks piiri 10 000 bruto kuus juurde ..hakkame sealt vaikselt %-i tõstma
raha läheb haridusse ja meditsiini, et kõik saaksid tulevikus ka samad baasvõimalused nagu sina ja mina!
Parteisildita tavakodanike meeleavaldusel võiks isegi osaleda.
PS Hea, sisukas ja sütitav kanal. Jõudu!
aitäh sulle!!!
Vägev. Jätka, toetame igal juhul.
suur aitäh sulle!
Hea ja sisukas video nagu alati! Edu ja jaksu seda kanalit edasi vedada! 👍😎
suur aitäh sulle!!
Kui ma ei oleks aastaid tagasi uskunud, et ma hakkan kunagi rohkem teenima, siis istuksin siiani arenemata ja miinimumpalga peal. Õnneks enamus inimesi usuvad endasse ja tahavad kõrgemale ja kaugemale jõuda. On muidugi ka neid, kes on oma stabiilsusega rahul ja ei tahagi haljamale oksale pürgida, aga ma ei leia, et kõiki teisi seetõttu karistama peaks. 10K teeniv isik maksab niigi 2K maksu, see on kaks korda rohkem, kui 1K teeniv inimene üldse teenib, 10 korda rohkem, kui ta maksu maksab. Kui me hakkame talt veel rohkem võtma, siis ei tasu arvata, et enda sissetuleku näiline vähendamine liiga keeruline oleks. Kui TM lendaks 30 peale, hakkaksin ka ilmselt rohkem enda osaühingu alt tööd tegema ja põhivara soetama.
klassikaline Refi demagoogia.
@, palun vähemalt püüa. Ära hakka tühja koha pealt paukuma. Ma räägin oma kogemustest, refiga ei ole siin midagi pistmist. Debiilne on väita, et minu kogemus on vale, sest sina ei usu, ei suuda või ma ei tea mida. Millega sa nõus ei ole? Millega ma eksisin?
aga point ongi ju selles, et kõigil pole võimalik areneda ja teenida kõrget palka. samas tahab ka see vaimupuudega inimene elada inimväärset elu. ka pensionär tahab süüa paremat toitu kui 30sendised makaronid. me ei saa praeguste pensionäridele ju öelda, et krt miks sa 30a tagasi ei hakanud tegelema investeerimisega :D
@@cammie90 kas siis oleks õige kõiki teisi karistada, sest mingil osal inimestest läheb kehvemini? Kas me peaksime kõik madalamale elatustasemele tõmbama või tasuks mõelda hoopis teiste inimeste aitamisele ja toetamisele?
@@raxz Te pole selgitanud kuidas Te haljale oksale jõudsite. Raske tööga naljalt väga jõukaks ei saa. Väga sageli teeb jõukaks petmine, skeemitamine ja eriti sageli maksumaksja rahast osa saamine.
Pealegi on jõukatel olnud elus teistest rohkem õnne, neil on vedanud, neid on juhus s
Oh, viimaks ometi maamaksu video. Seda oli küll vähe, aga noh parem kui ei midagi vast.
maamaksu video alles tuleb .. see oli nö soojendus, et kui tuleb maamaksu video, siis inimesed ära ei ehmuks, et kas läheb väga kuivaks ja tõsiseks kogu teema ..ehk julgevad siis maamaksu videole ka võimaluse anda :))
Äge, manitse aga inimesi kaasa mõtlema. Passiivsus ja ükskõiksus on mastaapne. Loodan,et leiad enda ümber arukaid inimesi, ehk saavad mõtted teoks.
aitäh sulle moraalse toetuse eest!!
Valimiskünnis on teine selling kahtlased asi. Mina proovin alati end piisavalt enne hääletust harida ja leida adekvaatne üksikkandidaat.
Kui saselle üksikkandidaadi leidsid ja talle hääle andsid,siis näiteks see vatt Narvast(kes nime eestistas) sai 4k+ hääli kuna nati jäi vajaka ja need hääled läksid ilusti rehvidele,sotsidele,keskile ja EKRE-le.
mõistlik!
Issand jumal... telefoni autocorrectiga on võimalik ikka selline ime kokku kirjutada 😅 andestust
Ja millal viimati üksikkandidaat valituks osutus? Mõttena tore muidugi, kuid poliitika on kahjuks või õnneks meeskonnamäng. Isegi valituks saades ei muuda indiviid seal suurt midagi, ikka peab kellegiga kampa lööma, et oma asi saaks ellu viidud tuleb kellegi teise asja toetada ja lõppeks ongi käes kompromiss või nagu mõni ütleb "vorst vorsti vastu". Vahel on küll tunne, et mõnel otsustusastmel võiks olla masin siis jääksid emotsioonid ära ja otsused oleksid ehk paremad.
pole viga, juhtub endalgi alatihti ..siis veel pimedus enda teksti suhtes, et aju näeb seda, mida ta teab, et PEAKS olema kirjas :))
pigem tundub kõik nii "sügavas augus olema" et peale suurema krahhi midagi muud ei aita.
olgu see siis majanduskrahh või suuremad mässud. süsteem peab langema et uues vormis tõusta.
no just seda tahaks ennetada, et kes seda suurt krahhi või mässu tahab :)) meeldivam oleks enne seda suund õigele kursile saada
Ühelt poolt tundub ebaõiglane maksustada maal elamist, kuid teisalt võivad teatud maksustamise aspektid olla õigustatud. Kui mul on elukoht Tallinnas, suvila mere ääres, lapsepõlvekodu, mis on saadud päranduseks, ja võimalik, et veel vanavanemate maja, mida tahan oma lastele edasi anda, siis ei tundu sellise vara maksustamine õiglane. Samas, kas ei oleks mõistlik maksustada üksikuid autosid, mille jaoks tuleb ülal pidada ulatuslikku taristut maakohas ja mille jalajälg on tohutu? Miks ei võiks inimesed kolida linna, kus elamine on kõige efektiivsem ja väikseima jalajäljega?
Siit jõuame aga kõrgema palga maksustamiseni, mis samuti Eestis hästi ei toimiks. Selline maksustamine vähendaks innovatsiooni ja investeeringuid, kuna just kõrgemat sissetulekut teenivad inimesed on sageli need, kes neid valdkondi edasi viivad. Selle asemel soodustaksime madalama lisandväärtusega töid ja kahjustaksime konkurentsivõimet. Kas see on suund, kuhu tahame liikuda?
Tänatehtud kontoga rikas halab...
Nii et Eesti on mingi spetsiifiline riik, kus Lääne praktikad ei toimi. Huvitav küll...
Te pole vist eriti Eestist väljas käinud. Muu Euroopa on jõuliselt Eestist eest ära läinud infrastruktuuri arenduse, teede, netiteenuste jms-ga. Ja kusjuures, see hüpe on toimunud viimase 5 aasta jooksul. Juba Leedus, kui mitte juba Lätis on eest ära minek ilmne.
Ma oleksin % tulumaksuga nõus, kui kõik ülejäänud maksud( üldised tasud) on samuti selle palgaprotsendiga seotud. Näiteks see uus arstivisiiditasu. Kui su palk on 3000 eurot siis 20 eurot on su sissetulekust 0.67% aga kui sul on miinimumpalk 820 eurot siis 20 eurot on juba 2,4%. Lasteaiakohatasu puhul näiteks 100, kus siis 3000 palga puhul on see 3%, aga 820 palga puhul 12%. Kas sa oleksid hea meelega lasteaiakohatasu maksma võrdse protsendiga, kui miinimumpalga omanik maksab 100 aga sina 3000 eurose palgaga maksaksid samal ajal ühe lapse eest 360 eurot? Aga kui lapsi on kaks, tema maksab 200 ja sina maksad 720 eurot? Ja siit tulebki see ebavõrdsus. Toiduga õnneks inimene saab valida kas käib maximas või tallinna kaubamajas. Suhtumise probleem tekib mu silmis siis, kui rikas valib käia Maximas, osta kõige odavamat ja nii saab säästa veel korralikult. Vaesel pole seda odavama võimaluse valikut enam.
iseenesest head mõtted - keegi siin mainis trahve, et need peaks sissetulekust sõltuma, et päriselt mõjutada ka rikkama seaduskuulekat käitumist
aga sinu näite puhul - kuna kõrgema maksu%-ga kodanikud maksavad süsteemi ka oluliselt rohkem sisse, siis otseselt pole vaja neil teenustasusid rohkem maksta ..aga pole seda asja hetkel piisavalt läbi mõelnud, kammin kommentaare kiirelt läbi ja mõned teemad nagu sinu oma siin jäävad pikemalt seedima peas
kuigi jah, mina oleksin nõus lasteaiakoha eest rohkem maksma - aga alustaks sellest, et võtaks minusugustelt lastetoetuse ja lasteaiakohatoetuse jms ära
Suurepärased mõtted!
aitäh sulle!
Kuningas ei eksi!
kuni oma troonil veeeeeeeeel istub
Maamaksu korrigeeritigi juba eelmine aasta just selle vabandusega, et pole ammu ammu tõstetud, nii et see põhjendus ei päde täna enam! Juba eelmine aasta lisati sinna juurde põhjus, kui palju on antud piirkonnas kinnisvara tehinguid- see põhjus ei tohiks nüüd küll midagi tõsta maamaksu osas!
eiei, see toimub tibusammudel, see "korrektsioon" kestab siin veel pikalt
kõigepealt toimus maa ümber hindamine, aga selle järgi kohe maksu lajatada ei saanud, sest inimestel oleks hing kinni jäänud
see tõus on alles algus
kaks varianti, kas valin erakonda mis saab riigikokku, aga ei tee seal sittagi asjalikku või valin mingi väiksema, kes sinna ei saa ning mul pole 4 aastat esindatust. sellepärast ilmselt teised ka ei julge väiksemaid üritajaid valida. meil oleks vaja mitme valikuga valimissüsteemi, et valid enda top1, top2, top3 jne, et kui üks valitutest ei saa riigikokku, siis läheb hääl järgmisele. siis oleks kõigil vähemalt esindaja olemas, olgugi et see pole tema esimene valik.
jaaa, mitu valikut oleks väga hea! seda ka isikumandaadi puhul ..et ei läheks hääled nö raisku
täiesti nõus - mina tundsin frustratsiooni pärast EP valimisi, et mu hääl parempoolsetele läks raisku ..mõttetu ju, ebamotiveeriv ..muutuse saavutamiseks peaks nagu valijad koopereeruma ja massi taha saama mingile uuele tegijale - mis selle tõenäosus on :(
Mäletan ka seda aega, kui hinnati maad ümber......igalpool meedias pasundati, et eestlased said nüüd rikkamaks ja jõukamaks, aga kinnisvara omanikuna jäi mulle see arusaamatuks. Mis otsast ma nüüd kuidagi rikkamaks sain?? Kinnisvara/maa väärtuse määrab ikkagi ju see, mis keegi on nõus selle eest maksma.
Algul räägiti, et ärge muretsege, seaduse järgi võib ainult kuni 10% aastas tõsta. Mõtlesin, et jeeee...saab järgmised 20a iga aasta 10% hinnatõusu nautida, aga 2a hiljem kaotati ka see 10% piirang, nüüd panevad nii palju kui tahavad.
Vähe sellest, mõtlesin, et ma siis süvenen natuke sellese, et palju siis tõsteti mul seda. OPPAA mu maa hinnati 36 korda kõrgemaks. Selle järgi ma siis 36 korda jõukam? Olin vait, sest mõnel vennal tõusis see lausa 200 kordselt. Lähemal uurimisel avastasin ma, et riik ja riigiasutused, kes peavad samuti maamaksu maksma on endale hoopis soodustusi teinud. 20 aastaga pole Tallinna sadama territoorium väärtuslikumaks muutunud, Vabaduse väljak hoopis langenud?? Üldjuhul on riigiga seotud maadel maa väärtus tõusnud minimaalselt, püsinud sama või hoopis langenud.
Uude valemisse ja arvutuskäiku süvenedes on asi selge - riik tegi omale jõhkra maksusoodustuse ja kodanikuna võite te nüüd seda uut jõukust nautida ja rohkem makse maksta.
retss jah!! maamaksu muudatustest teen kindlasti eraldi video ka
Tore. Natuke meenutas sinu jutt nõukogude aega😂 et võrdsus,ühtsus jne. Probleem on selles,et inimesed on erineva võimekusega ja mingit võrdsust ei tule kunagi!!!
nüüd sa said küll millestki väga valesti aru - vastupidi, ütlesin ju, et inimesed pole võrdsed ning selles probleem ongi :))
inimesed ongi erineva võimekusega, aga see ei tähenda, et üks peaks nälga surema samas kui teine endale sadade tuhandete eest hobi korras autosid kokku ostab vms ..või et mõlemad peaksid sama suurusjärgus % makse maksma ;)
Asjalik jutt.Kahe käega kirjutan alla!Aga toon siia sellise näite:Valimised tehakse rahva nõudmisel mandaadipõhiseks.Tulevad Riigikogu valimised,nädal enne esimest märtsi pühapäeva nad ju algavad tavaliselt(eelvalimised).Võtame huvifotograafi Marco Mikelsoni,kellele meeldib pildistada kasulaste intiimpiirkondi.Ja ta saab Kristel Michali järgi teise koha häältetulemuselt(nii,et isikumandaadiga pääseb Riigikokku).Loeme ta hääled kokku näitlikult:Välismaalt tuli 1 hääl,Eestis,kes käisid eelhääletamisel-sealt tuli 4 häält(sest rohkem tal sugulasi pole).Ja e-häältega sai Mihkelson 5693 häält.Kokku siis sai ta 5698 häält.Tugev mandaat ju!
Isikumandaadiga valimiste puhul on see probleem, et kui näiteks kahest valituks osutunud kandidaadist on üks nii populaarne, et ta sai kümme korda rohkem hääli kui teine, siis pärast valimisi on neil kahel saadikul ikkagi võrdne võim otsuste tegemisel. Oleks ju õiglasem, kui esimesel, kelle valijateks on kümme korda rohkem inimesi, oleks kümme korda suurem otsustusõigus?
Parteisüsteemi puhul teeb see esimene endale partei, paneb sinna valimisnimekirja kümme suvalist kohatäitjat ja kümnekordne isiklik valimiste häältesaak aitab nimekirjast kõik kümme valituks ja kuna kõik need statistid teevad mis kästakse, siis tal ongi reaalselt kümme korda suurem võim kui sellel teisel kandidaadil, kes kümme korda väiksema häältesaagiga napilt mandaadi sai.
Probleem on pigem selles, et neil, kes on saanud parlamenti, on kindel garantii, et ükskõik mis lollusi ja sigadusi ja rahva röövimisi nad ka teevad, neli aastat absoluutset võimutäiust on kindlustatud. Vaja oleks mehhanismi lihtsamaks erakorraliste valimiste esilekutsumiseks, samuti mehhanismi, mis sunniks iga vähegi inimeste elu mõjutava muudatuse või otsuse korral küsima seda rahvalt rahvahääletusega. Näiteks Šveitsis on väga tihti rahvahääletused, aga Eestis on pärast okupatsioonist vabanemist olnud vaid üks rahvahääletus, see oli Euroopa Liiduga liitumise küsimuses.
ma muidu oleks ka rahvahääletuste usku, aga viienda kolonni aktiveerumise risk on paraku suur Eestis
@@tavakodanikustnaisterahvas Esialgu veel on viies kolonn ikka vähemuses.
Mis puudutab Sinu 3. mõtet ehk "vaba mandaadi põhimõtet", siis sellega olen pea 100 %-liselt sama meelt ja seda juba mitmeid aastaid, et siis mitte öelda pool elu!!!😅😂
Selle punktiga olen koheselt samas paadis ning nöustun, et:
"Poliitikud kui valitsev klass tuleb likvideerida!"
Mida varem seda parem!
NB! Sihiks võiks vötta OtseDemokraatia, millest on omal ajal tehtud isegi otsesaateid televisioonis ;)
ma oleks ka muidu otsedemokraatia pooldaja, aga kuradi viienda kolonni eksistents muudab selle Eestis väga riskantseks :(
Supper.
aitäh!
Progressiivse (tulu-) maksuga nagu üldse selliste maksudega, mille korral tuleb tõmmata kuhugi piir millest alates algab rikkus?!
Pms olen Sinuga nõus et kui sissetulekute tase ületab 3 kuni 4 keskmist võiks diferentseeritumalt maksustada, ent nagu ikka peitub saatan detailides😅: Jõukamad saavad alati oma sissetulekuid ümber tõsta, rohkem OÜ-tamisega hakata tegelema etc etc
2) mis puudutab varamakse, siis jah seal on olukord veelgi nutusem...
Ükskõik kuidas sa ka ei maksustaks, kannatavad rohkem ikka need vaesed, kelledel läheb seegi kodu "lendu", mis neil veel täna olemas on😢
"Rikkad" juba ongi väga paljud tänaseks Eestist lahkumas või juba lahkunud (nt Hispaaniasse, Kreekasse jm kus on palju soojem kliima, ja kus riik maksudega nii kõvasti ei piitsuta).😢
Siin on siis ka tänane reaalsus, kuhupoole ka EU täna kiirete sammudega tüürimas on --
"Sularaha, ehted, pangaseif: Euroopa Liit plaanib inimeste varade superregistrit" --- Liina Laks, Postimees Majandus. 😮
kuradi YT .. ma eile vastasin su kommentaarile ja nüüd näitab, et ma pole vastanud ..einoh, tõmbame piiri 10 000 bruto juurde, kui alla selle hakkab kaasamõtlejal ebamugav v nii :)
kuule, aga sõuame! (minu arust on meil ka väga palju asju pekkis ja tahaks ses osas midagi ette võtta, kuid mitte poliitikasse minna.) kas on mingeid variante, et midagi päriselt teha (peale parteimandaatidega valimiste)? kuskilt nagu meenub, et kui teha rahvaalgatus mingil platvormil, siis min 10 000 allkirja ja seda menetletakse riigikogus. samas selliseid algatusi ju on olnud, kuid tulemusteta.
kollektiivse pöördumise jaoks riigikogu poole on vaja 1000 allkirja, sellega saaks teema nende lauale, aga sellega iseenesest ei muuda veel midagi ..muutuseks on vaja ikkagi samameelseid tegelasi riigikogus
mina olen veendunud, et muud asjad ei saa paremaks minna enne, kui poliitikutel ei teki suuremat vastutustunnet oma valijate ees
Jäin peale sissejuhatust eemale.
1) Need, kes teenivad nii palju, et võiks minna progresseeruva skeemi alla, kasutavad täiesti seaduslikult OÜ alt täiesti kõiki makse makstes ikkagi vana maksumäära edasi. OÜ ettevõtlusega mitte seotud kulud pole progresseeruvad ega isikustatud.
2) Kui on huvi varamaksude järgi, siis kõige usaldusväärsemad on pensionärid ja neid annab kindlasti maksustada - proteesid, lauahõbe (Eestis ehk vähe), ehted... Maksustatakse raskelt ära ja ainult siis antakse maksusoodustus, kui on üksik, st pole järglasi. Mõte on, et järglased maksavad memmede-taatide elamise siis kinni.
Lisaks, kas on mõtet karistada neid, kes pole oma raha maha joonud ööklubides "majandust virgutades", vaid on selle investeerinud kasvõi kinnisvarasse? Kes meie elu edasi viivad, kumb seltskond neist? Pigem panna peale räiged tarbimismaksud (mitte nii suured, et kohe naabrite juurde kipuvad ostlema minema), et kohe kulutajatest, kes riigi elu edasi ei vii, oleks mingigi kasu. Kes aga ei kuluta kohe ära, vaid investeerivad, kasvõi säästavad, nemad tõenäoliselt hoiavad ka oma riiki rohkem, eeldusel, et riik neid hoiab muidugi. Miks peaks ööklubi majandusturgutajad sõtta nt minema? Nad lähevad laevale hoopis. Väga rikkad lasevad ka jalga, aga nad võivad oma varasid juba aegsasti varjata. Keskklass, kel on kinnisvara, jäävad alles. Samas rahuajal on rikastest palju kasu, sest tänu nendele saab keskklass üldse tekkida neile tööd tehes. Enamus on tööinimeseks sobilikud, mitte ettevõtjateks.
Kurdetakse, et madalapalgaline maksab ebaproportsionaalselt palju makse, siis suur osa (mitte ehk enamus) on seotud mõnuainetega, pudel, kimu jms.
Kui on põhjust sageli pudelipõhja või kimupakki vaadata, siis võiks mõelda, kas tasub ikka töökaaslasele või kliendile (tavaliselt mitte ülemusele, kuna temale ei julgeta) nähvata, et siis õhtul suurest kurbusest (mis pani nähvama) või õnnest (kuidas sai nähvatud) kallilt maksustatud pudel või kimu haarata (või lausa antidepressante). Kui see on ikka sage, mitte harv, juhtum, siis tasub vaadata enda sisse ning küsida, kas ma ise saaksin olukorda või suhtumist kuidagi muuta, et elu oleks rahulikum. Kui me kõik vaataksime enda sisse ja otsustaksime kasvõi sammhaaval midagi muuta, siis oleksime rahvana lõpuks rahulikumad ning suudaksime ka eriti ühe naaberriigi valitsejate suhtes rahulik olla ning vähendada riski, et see meile kallale tuleb, mitte nagu kutsikas klähvida ohutus kauguses ja, enne kui sõda kohale hakkab jõudma, Euroopasse peitu pugeda suurte tädide selja taha. Onusid seal enam pole, heal juhul onunägu tädid.
Ja kui ongi vaja kellelgi harva tähistamiseks või tõesti püstiviha tõttu pudel või kimu haarata, siis sellel üksikul korral jõuab ka kalli raha eest (maksustatud räigelt) ära osta, sest teatakse, et rahuliku ühiskonna nimel on vaja maksta.
Kuna meil on vaja eelkõige kodumaist tootmist, siis me peaksime vähendama ohtralt palgamaksusid, sh tulumaksu. Lisaks varamaksude (maamaks, raskeveokimaks, nüüd ka automaks - hästi, kütuseaktsiisi võiks asendada teekasutustasuga kõigile autodele, sest need on rasked võrreldes inimese ja jalgratta vms-ga) kaotamisele. Kõik kulud annab targasti mõeldes ümber mängida. Statistika palkade jm sissetulekute kohta ju jääb riigile alles tuludeklaratsiooni näol, mille alusel kompensatsiooni määrata (haigushüvitis, pensionid jms). Pealegi ei kipu need, kes maksude üle virisevad, ise väga palju makse maksma nt oma korteri üüritulult.
Enamus noortest ja haritumatest inimestest on samal lainel. Aga probleem on selles, et noored ja haritumad on vähemuses.
Ei saada aru sellest et kui oledki madalat või keskmist palka teenimas, siis pole vaja rikkaid ülistada. Nagu literally, sa teenid alla Eesti keskmise, aga arvad et astmeline tulumaks karistab inimesi "kes rohkem vaeva on näinud ja ennast üles töötanud"...
Milles siis kõrgemat palka teeniv inimene süüdi on, kui on omandanud sissetuleku eriala valiku või lihtsalt ettevõtlikkusega?
@@kallekiik1723
"Süü" seisneb siis selles, et see kõrgemat sissetulekut saaja peab ennast paremaks inimeseks kui teised😂
Õppimine ja haridus ei muuda teda üli- inimeseks, kes võib teistele ülevalt "pähe lasta", kuna temal on parem sissetulek ja haridus 😂
@@kallekiik1723 ei olegi süüdi. Aga kui ühele inimesele jää näiteks kätte 6000 eurot kuus, siis ta võib ka rohkem panustada kui ainult 20%.
Näiteks mõnele üksikvanemale jääb kätte ainult 800 eurot kuus. Justkui tema ei näeks vaeva ja ei pingutaks. Lihtsalt osad inimesed on äkki sündinud vaimsete probleemidega, probleemsetes peredes, vaesetes peredes jne. Ei ole võimalik et kõik lihtsalt lähevad ülikooli ja kõik meist on järsku IT-arendajad 6000 eur palgaga.
Aga kas see inimene kes elus sitemad kaardid sai, on süüdi selles ja ei vääri inimväärset elu?
@@leektru3053 Jep . Ja millest üldse tuleb kohe selline äärmuslik "Süüdi". Sul on vaba raha sitaks rohkem kui vaesel inimesel ja siis ei ole nõus natukenegi enda mitmeid kordi suuremast palgast panustama? "aa pekki, ma näen nii palju vaeva, mine hari ja tööta end üles krdi vaene"
@@leektru3053 Nõus. Lisaks see et inimestel on ka erinevad võimalused. Osad on sündinud vaimsete probleemidega, haigustega, probleemsetesse peredesse, vaestesse peredesse jne. Kõigil ei ole olnud võimalusi minna ülikooli IT-d õppima, et siis 6000 eur palka arendajana teenida.
Aga kas see tähendab et see inimene kes miinimumi teeb on halvem inimene? Sest inimene sündis "sitemate kaartidega käes".
Olen täheldanud et inimestel on vähe empaatiat. Ka eduka inimesega võib järsku juhtuda mõni õnnetus ja oledki samamoodi töövõimetu abirahade peal...
Täitsa samal lainel. Nüüd küsimus kes ja kuidas seda ellu viiks. Nii need mandaadid kui ka maksud. Süsteem on lukus. Kui keegi tahaks siis e.valimine ei lase seda iial juhtuda. Teema on lukus.
keeruline, aga mitte võimatu ..ei juhtu kohe ega sekundiga, aga väike seeme on mulda pandud minu jaoks siinse video kommentaare lugedes
Bruttopalk alla 2000 euri, standartne varustus materjaalses plaanis puudub....puudega inimesed - vabastada tulumaksust!
absoluutselt võiks puudega inimesed tulumaksust vabastada
Kas pole mitte müstika, kui MTAst "maksutibi" liikus RahMini asekantsleriks, hakkas sealt jaburdusi aina kuulduma? Ma ei taha luua seost aga kuidagi kipub välja paistma. Tema oli ka see, kes õigustas inimeste pangakontodel tuulamist.
ma ei hinda nimetust "maksutibi", sest nooremapoolne kena välimusega naisterahvas ei pruugi loll olla, "tibi" justkui viitaks sellele?
kui oleks nooremapoolne kena välimusega mees, kuidas siis ütleks? mul on siiras huvi
@@tavakodanikustnaisterahvas sellest ka ülekantud tähendus. Pilvedes hõljub ta aga justkui küll (vaadates Tralla esmaspäevast ETV saadet).
@@tavakodanikustnaisterahvas vanakooli heteromehena ei oska hinnata ega esile tuua, kuidas nägusat "isast" defineerida. 😆
Parteisid ei tohiks üldse olla. Igat ala peab juhtima selle ala parim. Sinna muidugi ei jõuta kunagi.
nooo ilma erakonnata vist päris ikka ei saa, sest ikka peaksid inimesed ju seljad kokku panema - kuidas me seda koondunud gruppi siis nimetaks? võime teise nime panna ja nii, aga mingid grupeeringud ikka tekivad ..probleem on pigem selles, et grupeering nimega partei kipub muutuma omaette ökosüsteemiks, mis muutub avalikus sektoris parasiidiks, kui omad joped saavad igast tulusatele nõukogu- jms toolidele
@@tavakodanikustnaisterahvas Seda võiks nimetada "tarkade ümarlaud". Tegelikult ajaks tehisintellekt ka selle asja ära. Null korruptsiooni ja rahad liiguks õiges suunas ning õigesse kohta.
Ja kuidas me siis sõidame? Valimisteni? Mida ma öelda tahan, siis ega ilma poliitikata nkn muutusi ei tule.
sõidame sajaga tuppa neile ja protsestima. Mitte ei tussuta siin netis
mitte valimisteni, esmalt on vaja sõuda riigikogu valimiste seaduse muutmiseni ..lõppastmes seda ilma riigikogu liikmeteta loomulikult teha ei saa, ehk küsimus on, kui palju on riigikogus samameelseid inimesi ..ning kui neid samameelseid on vähe, siis milliseid survemeetmeid on ühel keskmiselt rahatul tavakodanikul?
mul ei ole sõjaplaani valmis, ma loen kommentaare ja e-kirju ning nendes viidatud allikaid, hetkel seedin kõike seda ..ilma poliitikata muidugi muutusi ei tule, aga poliitika ei pea olema "astun parteisse ja kandideerin ise", poliitika võib olla ka kollektiivne pöördumine või selle allkirjastamine, poliitika on liiga suur sõna, et tavakodanikku sellega kõnetada - sestap kasutaks muid sõnu
Kus sa küll varem olnud oled:)
enne ath ravi ja diagnoosi lihtsalt ei suutnud panna end tegema seda, mida ma tegelikult tahtsin teha ..ning enne üht intensiivsemat teraapiasessiooni sel suvel olin kuidagi ära unustanud, mida ma päriselt teha tahan
Kas see, et kinnisvara ei üürita ega müüda, on hetkel muidu laialtlevinud? Võib ju kõrgelt maksustada aga ma kipun arvama, et need kellel on palju kortereid, üürivad neid ikkagi välja, mitte ei hoia niisama.
Eks ikka üüritakse aga üüri pealt ei maksta tulumaksu ehk seda tehakse salaja.
Tema plaani järgi on odavam maksta siiski tulumaksu ja pääseda sellest kallist nö uuest maksust. Ja selle tõttu tekib raha juurde.
Keegi ei peagi otseselt seda kallist maksu maksma hakkama ja ikka tuleb rohkem raha riigile kui varem.
@@aronz12 Kui õigesti mäletan siis tema plaan kehtis ainult nendele kellel on rohkem kui 2 korterit. Üüritulu jätavad deklareerimata pigem just need tavalised kodanikud, kellel 1-2 korterit.
@@intsfanatic ühes elab inimene ise ja teine kui suvekodu vms. Kui ikka mitu korterit samas kandis vms siis vast selge et mõlemas ei ela...
tänan @aronz12 et minu eest vastamise töö ära tegid :))
just nii oli mõeldud, et olgu 1 vabastus või soodustus oma kodu jaoks (inimene deklareerib pmst rahvastikuregistri vahendusel, et see on tema püsiv elukoht) ning olgu siis 1 suve/maakodu ka, kuna eestlased ju maarahvas ja nii
ning just selles ongi asi, et seda üüritulu on väga kerge peita, sest EMTA-l pole mõtet väikseid summasid taga ajada ..kui aga oleks valik deklareeri üüritulu või maksa milku kinnisvaramaksu ning tõhus automatiseeritud süsteem, siis see mure kenasti laheneks
tehniliselt: võta mikrofonilt veidi bassi maha ... on kergem kuulata..
ohoh juba teine sellelaadne kommentaar - ma ei töötle heli üldse ja endale kõlab just mõnusalt, kui kõrvaklappidest kuulata ..MBP kõlarist juba veits sumiseb
uurin, tegelen, tänud tagasiside eest!
Tore näha, et ma ainus loll ei ole.
sama siin, koos on ju lõbusam ((:
Hakkaks liikmeks ja toetaks kuid mul ainult sull.
sa juba oledki liige - eesti ühiskonna liige :) tark ei torma ja sõjaplaani veel pole, aga kui tekib, siis kindlasti kuulutan nii et kopsud kärisevad
@tavakodanikustnaisterahvas jah ,kuid meist on tehtud ka õigussubjektid mis seadustejärgi on olnud läbi ajaloo riigid ja orjad ning mitte elus inimene see seadus võeti vastu 2002a.seaduslikud orjad kuid ainult paberil aga nii see edasi minna ei saa.
Mitte rikkad pole meil probleem, vaesed on. Sellega peab tegelema. Natuke on tunne, et sul puudub reaalne kokkupuude ettevõtlusega.
jah, vaesed raisk, VÕTKE END KOKKU!!!!!
noh, nii võib ka. aga mõtleks parem, kuidas luua kõrgema sissetulekuga töökohti ja eriti äärealadele. meil on nii kuradi ilus maa ja ühtlasi ka kallis, see peaks olema näiteks kvaliteetturismile hea kasvupind. kõik kes tulevad, avastavad, on vaimustunud. samas kõige kaunimad kandid, olgu või Hiiumaa, on vaesemaid ja seal pole isegi ühtegi hotelli. saa siis aru.
rikaste peksmine aga ei aita. kõik jõukad, keda tean, on ülitöökad, loonud palju töökohti ja püüavad ka kogukonnas kaasa mõelda ning tegutseda. pime rikaste vihkamine on lihtsalt pime kasutu klassiviha, selles pole mitte midagi progressiivset.
Also see "automaks- maaelu sureb välja" teema on veidi ülepaisutatud. Vanadel autodel on minimaalne automaks, mis see oli mingi 10 eur/kuus?
Ja praegu on autokütus diisel 1,4 eur/l tanklas.
Arvestades viimase 20a inflatsiooni ja palgatõususid, siis kas kütus ja auto omamine on kunagi üldse nii odav olnud? Nagu konkreetselt, kas kunagi varem on eesti inimene saanud odavamalt omada autot ja kütust osta?
Kas üle 20 aasta vanustel autodel aastamaks mitte 50 eurot aastas ei olnud? Ehk siis kuskil 4.2 eurot kuus?
Riik keedab sinusugust konna heameelega, automaksu ja registreerimise tasu kavatsetakse muuta lähitulevikus veel mitu korda. Auto registreerimise tasu teeb vaesematele inimestele raskemaks sõiduki soetamise. Tavaliselt maal elamisel vaja suuremat ja võimekamat sõidukit, suur pere ja kehvemad teehooldusolud. Eesti automaks on euroopas üks kallimaid.
ma ei tea, kodanik 2006.a chrysler voyageriga kirjutas, et kalkulaator näitab talle ca 50 eurot kuus
minu 2014.a golfi osas näitab 80 eurot aastas, mis mind ei morjenda, aga mul on üks laps ja me elame kesklinnas ..kirjutaja oli 3 lapse vanem, kes elab maal ning sõltub igapäevaselt autost ning kelle jaoks 50 eurot lisakulutus on suur teema
minule torkas sellest silmas just fakt, et me räägime 3-lapselisest perest - milleks küsida neilt maksude näol aina enam juurde ja siis teise käega visata toetuste sulli peale?
Miks sa üüritulu ei lükka ettevõttesse?
sest tead, kui ma selle korteri isalt pärisin, polnud mul veel oü-d ..olin tol hetkel doktorantuuris, ees seisid pulmad, pea oli pulki täis ja ma isegi ei mõelnud, et teeks kõike seda oü alt ..siis sain lapse, olin 4 aastat magamata ja pea oli veel rohkem pulki täis
siis jällegi tuli aeg, mil mul oligi seda sissetulekut vaja ..füüsilise isikuna ka see väike lisaeelis, et 20% saab kuludena mahaarvata (kapitaalremondi raha läks ka kõik niikuinii isiklikult kontolt)
tulevikuvaates võib muidugi kaaluda, kas anda korter tasuta kasutamise lepinguga OÜ-le ja las OÜ majandab ning reinvesteerib tulu, aga hetkel on mul seda sissetulekut veel vaja :)
Kas mitte Hollandis ei tohi elamud tühjalt seista? Keegi peab sees elama.
ei tea, aga ei välista ..mõistlik oleks
Kuidas Sind palgata saab?
ei saagi, aga võtan seda küsimust kui komplimenti ja tänan sind selle eest!!
küsimus: kui suur on tõenäosus minna poliitikasse ja rääkida seal ausalt asjadest ja seal edu saavutada? Hetke seisuga kõik tahavad tasuta asju ja valetavaid poliitikuid😅
ma ei tea, tee proovi
tasuta asju kiputakse tahtma jah, aga vaevalt, et keegi valetavaid poliitikuid tahab ..mina arvan, et mida inimene tahab, on lootus, et midagi läheb paremaks ..edasi on küsimus, kes seda lootust kõige paremini mis kujul ja kellele turundada oskab ..siis juba küsimus, kas see lootuse-müüja üritab tegelikult ka midagi paremaks muuta, aga võitleb tuuleveskidega, või üritas ta alguses peale vaid soojale kohale saada ..ei tea, pole ise proovinud
Ma olen see kes mõtleb, et mida ma just kuulasin aga noh kanal vajab toetust. Kui su kanal saab 100k subscriberit siis ma võtan üksinda tõrviku ja lähen toompeale ausat maksupoliitikat nõudma. Palun minu tõrvikut mitte seostada ühegi erakonna ega peakattega.
Ei mingi erakonna ega peakattega me sind,Timohha, ei seosta!Me seostame ilmastikunähtusega,mis tekib siis kui vihmasaju ajal päike paistab 🤣
see, mida just kuulasid, võiks liigituda palavikulise unenäo kategooriasse ..või siis võta seda kui soojendust maamaksu teemale, mis tuleb niikuinii, aga peab olema veidi asisem kui siinne monoloog .. 100k-ni me ei jõua, aga nii palju polegi vaja ..palun minu maksupoliitikaga seotud vaateid samuti mitte seostada ühegi erakonna, peakatte, värvi, looma, linnu või lillega
Kellele Te seletate? Alles nüüd saate aru! Aga ropendamine ei ole ikkagi noorele naisele sobilik!
huvitav huvitav, kes otsustab, mis on kellele sobilik ..minu arvates näiteks ei ole ühele mõistlikule täiskasvanud inimesele sobilik käia manitsemas teisi täiskasvanud inimesi nende keelekasutuse osas ;)
ps: vandumine ei ole ropendamine - jumala eest, inimene, HARIGE END!!!!
Nagu ma ka Androle ütlesin - ükski KOV ei julge maamaksu tõsta maksimummääras - see oleks poliitiline enesetapp. Oled ehk jõudnud ka mõelda selle üle, kui keeruliseks osutub riigikogus koostöö, kui meil on isikumandaadid? Erakonnad ju selleks ongi, et koostöö oleks ladusam.
Mis neid KOVe siis takistada suudaks, kui :
1) annab seadus neile selle jõu ja õiguse tõsta Maamaksu kuni 100% aastas (2025 on erandina max. maksusumma tõus 50 % aastas)
2) kui valitsus ütleb neile raskustesse sattumise korral: "Ärge tulge nüüd meie (s.o siis Riigi) käest midagi kerjama, kui teil on ju võimalus nüüd igal aastal maksu kuni 2-kordselt tõsta!😮
Võtke raha ikka sealt kullakesed" 😂
Su loogika kehtib riikides, kus rahvas päriselt ka tänavale tuleb. Eestlane ainult nuriseb ja maksab. valimised on ka paras farss - isegi kui poliitik on "enesetapu" teinud, jõuab ikka pulti. vaata kasvõi Michalit
@@leektru3053 ma oma arust väljendasin end piisavalt selgelt - pole midagi lisada. Kui aru ei saa, siis ei saa aidata.
Ma tänan Teid selle äärmiselt sisutiheda ja eneseusku pakkuva kommentaari eest 😂
Just sellised põhjalikud ja ammendavad kommentaarid aitavad mul arusaada, et ma olen ikka ise täielik idioot ja pömmpea, kui ma pole mõistnud, et Riigikogu poolt vastuvõetud seadus ei maksa s...gi ja maaomanikke aitab palju rohkem see kui nad USUVAD 😂😂😂 valla- ja linnaametnike kinnitusi, et "nad sooritaksid ju poliitilise enesetapu" juhul kui nad Seadust täidaksid 😂😂😂!!
Esiteks, targem on maksustada haridus. Mida kõrgem see on, seda enam selle omanik maksab. Nii saame lahti naiste kadedusest. Teatavasti on meil hariduslõhe naiste kasuks.
Teiseks, kommunistlik partei algab sealt, kus lõppeb erakondade mandaat. A viimase asjus on nii, et valite vaid erakonda ning isikut, kelle jutust te saate aru. Näiteks mina saan kõige enam aru EKRE jutust.
Kolmandaks, anname kaitseväelastele avalikult teada, et nad võitlevad eluaseme kinnisvaramaksu ning selle suurendamise eest. Ainult. Võitlevad selleks, et olla kodutud. Halastust, mida ma kirjutan!?
Neljandaks, kui Tavakodanikust Naine ei taha poliitikasse minna, siis ta saadetakse poliitika poolt seina äärde. Et seda ei juhtuks, siis tuleb ise poliitikaga tegeleda. Tervitades!
naiste kadedus? palun selgitage seda huvitavat kontseptsiooni
@@tavakodanikustnaisterahvas. Meelsasti. Kui öeldakse rikas, siis kujutlusvõime loob reeglina pildi mehest. Siit tuletame põhjuse, milles "kui ma pole rikka mehe naine, siis maksustame ta vaeseks!" A mehed teavad, et kui rikastega koostööd teha, siis võib tõenäoliselt ka ise rikastuda. Viimast on aga tarvis, et naistele meeldida. Meestel pole nagu põhjust rikkaid kadestada. Kui ikka haridust pole, kui ilu pole ja annet pole, siis.. on raha hulk asjakohasem.
Siin videos poliitik avalikustab miks Eestiga hullu pannakse ...ruclips.net/video/fqOy3GSSxOk/видео.htmlsi=zK8hlz5Yvvz7nBUY
ekre trollid begone!