Rytíři Kladno-HC Olomouc 40. kolo ELH (Sestřih utkání)

• Опубликовано: 25 янв 2024
  • Do první šance se dostal ve druhé minutě domácí Frolík, který se natlačil před Konráda, ale bekhendem jej nepřekonal. Potom prověřil olomouckého gólmana Tralmaks. V čase 8:01 se už Rytíři radovali a branku slavil i kladenský kotel, který na protest proti špatným výsledkům prvních pět minut nefandil. Jarůšek vybruslil mezi dvěma bránícími hráči zpoza branky a dal svůj třetí gól v sezoně.
    Hanáci hned za 18 sekund odpověděli a po Ministrově přihrávce vyrovnal nepokrytý Menšík. Vrátit vedení Kladnu mohl po Tralmaksově přihrávce zpoza branky z úhlu Klepiš. Na druhé straně zahrozil bek Sirota. V 16. minutě měl po Tralmaksově střele velkou šanci Smoleňák, ale z dorážky trefil Konrádův levý beton. V čase 17:33 udeřili hosté. Orsava předložil puk Kuskovi, který zamířil do odkryté branky. Před pauzou mohl vyrovnat v přesilovce z mezikruží Frolík, ale Konráda neprostřelil.
    V úvodní části navíc Kladno přišlo o útočníka Kusého a ve druhé o obránce Hejdu, který ještě zkusil na chvíli nastoupit v úvodu třetí třetiny. V úvodu prostřední části se v přečíslení po Kuskově přihrávce dostal do šance Orsava a bekhendovým zakončením minul. Potom se Rytíři ubránili při Klepišově faulu a ještě mohli vyrovnat, ale Melkovi se po přečíslení koncovka nepovedla. Ve 29. minutě po Ticháčkově přihrávce ujel Jarůšek, ale Konrádovi pomohla horní tyč.
    V 37. minutě neproměnil únik znovu ani Melka a vzápětí projel otevřenou obranou Rytířů Sirota a zvýšil na 3:1. Kladno se dostalo na kontakt osm sekund před koncem druhé třetiny při Škůrkově vyloučení. Klepiš po Smoleňákově přihrávce trefil horní tyč a do odkryté branky dorazil puk Sideroff.
    V úvodu třetí třetiny zahrozil tečí Jágr a Konráda prověřil Ticháček. Ve 44. minutě mohl hostům vrátit dvoubrankový náskok osamocený Navrátil, ale Mitens svůj tým při jeho bekhendovém blafáku podržel. Kladno odolalo při Martenetově trestu, při kterém pálil nebezpečně Bambula. Rytíři se neprosadili při Sirotově pobytu na trestné lavici. Šanci vyrovnat měl Tralmaks, ale Konrád zasáhl. Hosté přes šance v power play do prázdné branky také nezamířili.