Sziasztok! Kőműves vagyok és mindenkinek azt tanácsolom,hogy 30-40 évnél régebbi háznál ha több évtizedre terveznek vele akkor állapottól függetlenül bele kell kalkulálni földfalnál az aláfalazást téglafalnál az aláfűrészeléstés teljes fűtés és vízvezeték cserét kivéve ha maradéktalanul bizonyítható,hogy valamelyik említett munkafolyamat már megtörtént.
Kedves SzakiEllenőr, szinte egy az egyben így jártunk pár éve amikor megvettük első házunkat. Első pillantásra, megnézve "csak ki kell festeni". A ház egy vegyes téglafalazatú körülbelül 120 éves tornácos ház ami már átesett pár átalakításon. Az első gondok nálunk is a lambéria leszedésével indult, amikor is vele együtt jött a vakolat is teljes vastagságban. Vizesedés ahhoz képest nem annyira észrevehető (másfél-2 évig "nyitva voltak" a falak). Régi vascsöves radiátor, vascsöves gázvezeték és mindez a házon belül tekergett minden irányban. Aljzatbeton több rétegben készült a ház élete során. Mi a felújítás mellett döntöttünk mivel lebontani amúgy sem engedte volna az önkormányzat, (faluközpont de ez egy hosszabb történet hogy miért nem) és nem is tudtunk volna kiszállni belőle hatalmas bukás nélkül. Ha valaki hasonló helyzetbe került az mindenképpen sok sok pénzzel és több év munkával számoljon. Nálunk minden cserélve lett és lesz: elektromosság, víz, gáz, csatorna. Még írhatnék hosszú sorokat az ezzel járó kalandokról, szakember vadászatról és elküldésről.. Azt tanácsolom mindenkinek ami a videóban is elhangzott: nézze meg egy hozzáértő akkor is ha már megvettétek!
Szia Péter én Épületgépész vagyok 26 éve csinálom a szakmát 2016-ban én is néztem sok használt házakat és mindig meg akartak vezetni ugyan ilyen vagy hasonló hibákal. Aztán épűltünk egy új házat beköltöztünk 2017-ben ma teljesen kész van és a legjobb döntés volt hogy igy alakúlt mert életem végéig kűzdenék a különbözö prémákkal.Üdv. V.R
Sziasztok! Szuper a csatorna. Teljes mértékben igazad van, és hogy mennyire nem könnyű félretenni a vágyakat meg az "első látásra beleszerettem" érzést azt tapasztalatból alát tudom támasztani, de végül megéri. Közel egy évig nézegettük a házakat míg sikerült eljutni a vásárlásig. Az első háznál, amit megnéztünk szinte teljes mértékben a személyes elvárások/vágyak uralkodtak, akkor még nem sokat tudtunk, hogy mire is kellene odafigyelni. A hely gyönyörű volt, az ár "barátságos" és attól eltekintve hogy a ház egy domboldalon volt és az alsó részén lévő főfal konkrétan ki akart dőlni hazafelé még is azon agyaltunk hogyan tudnánk majd átalakítani, "végül is nem olyan nagy gond, biztos van rá megoldás". Végül szerencsénkre az ismerősök objektív rálátása visszahúzott a földre minket. Nagyon rossz volt beismerni, hogy el kell engedni, ez valami emberi hülyeség... egyszerűen el kell hinni, hogy vannak jobb lehetőségek bármennyire nehéz. Aztán találtunk még egy házat, megnéztük elengedtük, aztán még egyet és sorban... Viszont feltűnt egy idő után hogy mindegyiknél el tudtuk képzelni az életünket, hogy alakítanánk át, mint hogyan oldanánk meg stb. Mikor ezt felismertük, onnantól kezdve tudtuk objektívebben és kritikusan szemlélni a házakat, ide el kellett jutni. Plusz menet közben elég sok tapasztalatot gyűjtöttünk, hogy gyorsan megtudjuk állapítani a nagyobb problémákat. Ennek ellenére mikor közel egy év keresgélés után találtunk egy talán alkalmas házat, az első látogatás után egy statikus mérnökkel tértünk vissza, és reménykedtünk hogy megerősíti a pozitív véleményünket. Nem bántuk meg. Bár kellett kompromisszumokat kötnünk, azóta egy év eltelt és javarészt magunk újítjuk. Rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk és ami a legfontosabb hogy eddig nem ért csalódás a ház állapotát illetően... Szintén csak tanácsolni tudom, hogy ne siesse el senki, ha nem muszáj, és tapasztalatból mondom, hogy minden egyes házzal el lehet ábrándozni, szóval ha egyet-egyet el kell felejteni, az nem jelent semmit. A lényeg, hogy ha valami gyanús, akkor ne féljetek inkább 10x óvatosabbnak lenni.
Azért az ilyen házaknál sosem tudjuk meg,hogy milyen áron vették meg az új tulajok. Mert tételezzük meg"olcsó" volt és még netán maradt pénzünk szépen felújítani úgy, hogy ne boruljon rájuk egy év múlva, akkor nem feltétlenül kell le dózerolni egyből mindent. Az is tény,nem mindenkinek van 50 milliója új ház építésére. Hozzá teszem szeretem a videóit. Köszönjük szépen!
Nagyon meglepődtem, sokkolta rosszabbra számítottam. Ingatlan vásárlás céljából az elmúlt fél évben rengeteg Szekszárd és közeli falvakban lévő házat néztem meg. A szomorú valóság hogy ez egy meglepően korrektház lenne a piacon. Errefelé 40millióig bezárólag 10ből 9 ház a következők tetszőleges kombinációját tudja: -derékmagasságig felázott falak -viklis födém amin 3. lépés után ijedten tapasztalod hogy egyre mélyebben sétálsz és azonnal kell egy gerenda a talpad alá ha nem akarsz leesni a szobákba -beázott tető, aminél nem vették észre akár évekig a gondot, a falon komoly mészkbarlangokban látottak hoz hasonlító megfolyások emiatt a nem használt szobában -évek óta nem fűtött házikó -megszállt alap a sarkoknál, függőlegehez 20fokban srégen repedt kifelé dőlést mutató falak Attól félsz hogy csúszik még 2 mm-t és bezúg a fejedre a radioaktív és mérgező kohósalakkal leterített betontálca. -tetőtérbeépítés a burkolat mögött közvetlenül cseréppel, szigetelés nélkül, persze tulaj szerint 20cm van rajta (nyáron 60fok, télen 10) -fűtés van, korszerű.. stb, fantasztikus épület= 20éve nem működő konvektorok!! Családi házakban -szigetelés hírből sem Számtalan olyan megoldás eltakarva amit csak sejtek. Szétfaragott, 5x átalakított elrendezés. -telibe álmennyezet, lambériás fal de biztos nem nedvesedett fel… Katasztrófa.. -vagy ugyanazt tudó ház belülről kartonnal, új burkolattal frissen felöltöztetve, amiről bárki elhiszi hogy jó, ha nincs műszaki affinitása. Vályog lefestve kîvül-belül műanyagossal plafonig.. -szigetelés: perem-pontot egy mester sem ismerte. Ha van max 5cm, a gázcső belekanyarítva, véletlen sem kiemelve. De a házért +10-15milliót kérnek, hiába hogy bár ne volna, hisz másra nem jó csak hogy legyen mit leszedni róla. Az összes illesztés Baranyai mesterek keze nyomán átlátszik, az utolsó dűbelig a szinezőn. -csúcs mikor a tulaj feldob pár kockát nyersre hagyva kívülről. -villanyvezetékeknél ha van gégecső akkor már nagyon igényes volt a szaki. -sok-sok parasztház amihez semmit nem tettek hozzá 1900óta, csak pusztul -mai napig úgy újítanak fel döngölt padlót hogy kavics, 2cm beton, csókolom. Nem raknak bele még 3cm lépésállót sem, de betonozik hogy nehogy könnyű legyen annak aki megveszi -ablak fölött sokszor fél cm vakolat le, aztán fúj be a levegő ezerrel. -energetikailag: 80ezer Ft/hó 10fokos téli napokkal, 2/3 ház fűtve. -még jobb mikor kiírja az ügynök, hogy akár hogy 40ezer a fűtés ha átlagot kér egész évben kiváló energetika. ez még szétbontva sem olyan rossz mint az átlag 40millióig Tolna, Baranya megyei.. Somogyot, Borsodot meg elképzelni nem merem.
1900 as házat újítok, igaz amit mondasz. Olyan 500e /nm lesz most szerintem, de úgy hogy felét én magam verejtékével... Bent lakunk, padló, fürdő nélkül... 34% a páratartalom, 7 köbméter fa fog fogyni max egész télen össz.
@@noranagy4995 Az én házam , tanya , 1763-1768 között épült . Ük ,ük - déd-déd , nagyapa örökségeken keresztül , mai napig áll , most én használom , lakok benne . Falai : külsők , kb 1,2 méter vastagak , a szobák belmagassága 4 méter , alapterületük a legnagyobb kb 130 nm. , a legkissebbik , ugy kb 60 nm. Ezekböl jelenleg csak egy szobát , egy konyhát , egy kamrát , ami ketté lett osztva , egyik fele rendeltetés szerüen kamra és padlás feljáró , a másik egy beépitett fallal leválasztott kissebbik rész , kb. 35 nm. , fürdőszobának lett kialakitva , A többi szoba egyenlőre csak ott van kihasználatlanul . a külső falak felujitva és hőszigetelve . Igy aztán télen maguk a falak müködnek hőkondenzátorként . A terasz elég moderált , alig 100 nm-s . Na és ami fontos a pince : ketté van osztva , egyik fele tároló , másik , kissebbik részén egy kráma félét alakitottam ki , Nyáron megfizethetetlenül kellemes . E mellett a modern házak , holmi erötlen korcsok .
Haha, jót nevettem, jó írás! Egy kérdés viszont:mi a baj a bekanyarított gázcsővel? Hohid az igaz, de ellenkező esetben új gazterv, gázóra lezar, engedély, stb. Borzasztó
@@zzzzz2903 Csupán annyi, hogy egy életen át fog az a csík penészedni neki kb plafontól vissza 10cm-re vízszintesen, ahol kint a gázcső miatt hiányzik vagy lehelet vékony a szigetelés.
Üdvözlöm Péter! Mi amikor haza költöztünk, egy minden szempontból "veszélyes" ingatlan vásárlással kezdtük. Két tulajdonos, az egyik az önkormányzat. Az értékbecslő telek árat állapított meg, mert szerinte az épület bontandó. Kb 150 éves valamikori cselédház. A tető bárdolt fenyőgerendákból van kialakítva, a szarufák is 20x20 cm keresztmetszetűek. A falak 70 cm vastagok, helyben égetett nagyméretű téglából készültek. A teljes felújítást, átépítést magunk csináltuk, csináljuk. Az indulás, 600000 HUF volt, azóta kb 2,5 milliós anyagköltség jelentkezett, a többi ingyen volt. No így megéri felújítani.
Ha hasonló szakik újítanák fel, akkor tényleg pénznyelő, ha szakszerűen és mondjuk maguk is csinálgatják, akkor nem menthetetlen. Úgy gondolom, hogy aki ilyenre szánja el magát annak nincs pénze egy újra, innentől kezdve csak az albérletre is el lehet verni egy ilyen felújítandó épület költségeit...
Az a baj hogy a vevő nem építész, lehet hogy semmilyen műszaki affinitása nincs. Ki hív egy vállalkozót akinek jó eséllyel a 0. gondolat az lesz hogy "Ha egy ilyen házat megvett, akkor egy balfasz. Ez mindent be fog nekem nyalni hogy mit hogy mennyiért KELL megcsinálni $$$" és így lesz az ingatlan 3x akkora pénznyelő mint amekkora indokolt. Mert megteszik, nekünk is kijött volt olyan eset hogy irdatlanul le akartak húzni fürdőszoba csempézés/járólapozás kapcsán, és nem azt mondom hogy nem lett volna szép az amit ajánlott 250000-300000-ért (2017-18-as ár) de nem volt negyed millánk rá, és láss csodát! a másik burkoló nem akart új gipszkarton burkolást a kicsit görbe falra hanem azt mondta hogy nem 1 zsák csemperagasztó kell hanem 2 meg még 2 zsák vakolat. és kijött 80-ból. És nem lett kókány!
A házvásárlás szinte mindig felújítással ér véget ha nincs az embernek 60-70 millio forintja építkezni.Igaz mi külföldön vettünk házat mert itt is élünk 10 éve de azért mi is beleszaladtunk a felázás,nyomorult módon szerelt villany és szennyvizcső stb komboba.Szerencsére az egyik előző tulaj még a lapostetőt átfúrta hogy tuti legyen a beázás mikor baromi nagy eső volt.Aztán elkezdtük,650m kábelt húztam be két hét alatt hogy a villanyszerelő csak a két új kapcsoloszekrennyel szórakozzon mással ne kelljen.Levertem az összes gipsz vakolatot (160 nm a ház és 2,5 a belmagasság )klímát raktunk fel .Körben a falakat beinjektáltam amíg fent dolgoztunk így maradt fél év vakolás elott hogy rendesen ki száradjon.Mindenhova álmennyezet aminek egy félreértés miatt 2x annyi függesztesi pontot csináltam mint ami kelett volna.Új toalettek fürdőszoba.Az egyik vállalkozó barátom eljött és leburkolt mindent az emeleten.Most bárki jön csodálkoznak hogy minden milyen szép es megnyíltak a terek mert falakat szedtünk ki kifestettem mindent.Ne adjak fel a reményt a tulajok!
Nem kellett volna mindent szét verni. Először meg csinálok 1 helyiséget és ha van pénzem és időm, akkor megy csinálom a 2. helyiséget. Egyébként egy VÁLYOG háznál soha nem teszek a lambéria alá fóliát. Miért? Hogy tudjon szellőzni. Ugyan ez vonatkozik a menyezetre. És a vályog házat nem csomagolom be hungarocelbe.
Sajnos az emberek impulzív vásárlók. Szeretik elhinni, hogy megvenni nehéz azután majd valahogy megcsináljuk. A Héten voltam egy ismerős fiatal párnál most vettek egy régi kőből épült parasztházat. Maga a ház nem rossz , idős emberek laktak ott akik haláluk után az örökösök egyből eladtak, semmihez nem nyúltak. A hirdetés megjelenése után még aznap kint is voltak, elmentek egy OBI-ba nagy vonalakban összeírták mi kell a felújításhoz megállapították, hogy marad annyi pénzük, hogy felújítsák, megegyeztek a tulajdonosokkal és megvették a házat. Mindennel együtt maradt még kb 5 millió forintjuk felújításra ami nem kevés pénz, de egy építkezésnél az beugró költségekre elég. Fűtés, födém szigetelés, festés, laminált, konyha,felújítás fürdőszoba kialakítása és az egész bebútorozása volt a cél. Megkértek, hogy tudnék-e segíteni, mert csak egy fürdőszobát szeretnének, hozzáteszem egy vállalkozót sem találtak erre "kicsi"a munkára. Én 150 kilométertől mentem megnézni, igaz nekem ismerőseim, nem vállalkozói szemlélettel mentem. "Csak két méterre van a csatorna azt kellene oda vinni meg a vizet" ezzel hívtak fel, majd nem szeretnének mást mint "egy zuhanyt, WC, egy kézmosót, bojler". A pár férfi tagja azt mondta, hogy Ő megcsinálja a bontásokat csak rajzoljam fel mit hogyan véssen ki. Gépei nincsenek egy Raikeri (talán) 125mm sarokőszőrű és egy hasonló vésőgépe van, soha nem csinált még ilyen bontást. Ez a "csak 2 méterre kellene elvinni" a hálózati és szenny vizet a házon át plusz a fürdőszoba kialakítása, hozzáteszem munkadíj nélkül ( ingyen megyek segíteni) közel 800.000 forint anyagköltség (gépészet, szaniter). Itt még nem jött egy burkoló sem utánam! Amikor elküldtem az anyagkiírást akkor azt mondták, hogy ők maximum az egészre kőműves, gépészeti, burkolás, villanyszereléssel együtt 500.000 Forintot gondoltan, azt hitték ez elég lesz. Amikor elmondtam, hogy inkább 1,5-2 millió forintot számolnék a helyükbe egy fürdőszoba nulláról történő kialakítására, akkor el voltak hűlve. Amit elmondtak, hogy miket szeretnének megcsinálni akkor mondtam, hogy 10-15 millió kell számolni, az meg szép és becsülendő, hogy a tulajék besegítenek amiben tudnak egy vállalkozónak, de ezt szerintem senki nem fogja hagyni, illetve ha mégis valószínűleg drágább lesz mert gyakorlatilag csak felfogják tartani a szakembert, ha nincs tudásuk, tapasztalatuk egy-egy munkába. Nem véletlenül tanítják ezeket a szakmákat jó estben évekig egy szagközépiskolába. Mindenesetre egy kicsit elszomorodtak, de azt vettem észre, hogy nem nagyon akarták elhinni.
Mi akart manapság 5 millióval? El árulok egy titkot a szembe szomszédom kerítést épít , most tart 5 milliónál és még nincs kész. És ez csak egy kerítés. ;) Nagyon keveset mondtál hogy 2 millából meg van a fürdő.
A vevők védelmében: Vásárlás előtt le lehet verni a lambériát és a vakolatot, hogy alá nézzen az ember? Fel lehet szedni a parkettát, hogy kiderüljön az ázás? Mit lehetett volna ebből látni bútorozva, lakva?
KÖSZÖNJÜK !! Teljesen igazad van! A leendő vevők a leendő álmaikat látják a még meg nem vett ingatlanban, a szakember viszont a hibákat ! mindenképp megér 20-30, akár 50.000 fotintot is egy szakember, aki lebeszél egy milliós veszteségről.... Vagy megerősít, hogy nyugodtan befektethetsz !! Ajánlom! (autóvásárlásnál is érdemes!)
Amikor olyan hirdetést látok, hogy vályog vagy vegyes falazattal, az ablak, ajtó ,, korszerű műanyagra", hajópaló laminált parkettára cserélve, már rosszul vagyok, még esetleg az egészet becsomagolják hungarocell szigeteléssel. Ráadásul a tulajdonos sokszor azért adja el, mert ráköltött egy kosár pénzt, és mégsem élhető a ház. Persze nem járt utána, hogy vályog házat, hogy szabad csak felújítani. Bedőlt a ,,mestereknek".
Őszintén szólva a szemem kiszúrja a sok utólag hozzáépített toldás, ilyeneknél eleve gyanakodni kell alapozás hiányára,szerkezeti egység hiányára,hőháztartás problémáira...
Szép napot mindenkinek! Nagyon ismerős a helyzet, mert hasonló házikót vettünk mi is nemrégiben. Csodás külső, szép udvar, be sem akartunk szinte menni a pandémiás bezártság után. Belül nem látszott, érződött semmi gyanús /szag sem.../. Beköltözés napja viszont egy rémálommá vált rögtön. Égigérő dohszag, penészes padló, falak, lambériát leverve még rosszabb állapotok kerültek elő. Totálkáros fűtésrendszer, csőtörés csőtörés hátán. Tetőbeázás, szőnyegeket, padlót el kellett égetnünk. Kisírtuk magunkat és nekifogtunk ketten a nejemmel felújítani az egészet. A fűtéshez, vízhez hívtam szakembert a vakolást, festést burkolást, padlócserét megoldottuk magunk. Másfél év után kezdünk kicsit fellélegezni. Szerintem, ha mindenhez szakembert hív valaki /ha nem tudja önmaga megcsinálni/, akkor biztosan egy vagyonba kerül a felújítás plusz még a több hónap, mire hozzákezdenek /a jószakemberek/ a munkához. Nehéz okosnnak lenni, vásárláskor nemigen engedik az eladók félig szétverni a házat meglátásom szerint. A rejtett hibák meg lakva jönnek elő. Én vállalnám a felújítást a fiatalok helyében, nagyon sok mindenen lehet okosan spórolni úgy, hogy még szép és jó is legyen.
A lányomék tavaly vettek házat. Én sajnos nem tudtam ott lenni személyesen a nézelődésnél. Találtak egy számukra megfelelőt, amit megnéztek és fényképeket is készítettek amit elküldtek nekem. (kőműves mester a végzetségem) A képeken jól nézett ki a ház kívül belül. Nekik nagyon megtetszett. Már majd nem beleélték magukat mikor el vettem a kedvüket a vásárlástól. Csak képeket láttam de ami feltűnő volt, hogy majdnem minden helység körbe van lambériázva és elég magasan. A belmagassággal is gondok voltak, és se a tetőszerkezetet nem láttam se a födémet. Ez alapján elmondtam a véleményemet, hogy az a lambéria valamit takar, ha nem akarnak rosszat maguknak ebben a pillanatban felejtsék el a házat. Szerintem jól tették, hogy hallgattak rám. Azóta ott tartunk hogy április felé költöznek egy másik saját magunk készítette felújítottba.
számomra mi ebből a tanulság? :-) 2017-ben kerestünk ingatlant, kb. 40-et néztünk meg személyesen, nagyon kellett ez, nagyon tanulságos túra volt látni, hogy emberek miről gondolják azt "lakható!" ... ha meglátok egy lambériát egyből azt kérdezem, eddig a magasságig vizes a falatok? vagy az minek oda? ;-) ... nem mondom hogy 100%-os a ház amit végül megvettünk, vannak hibák, amiket anno nem vettem észre, csak lakva, de a bemutatottól fényévekkel jobban sikerült választani.
A nagy igazság a videó végén hangzik el. Vagy kimeszelik és lakják, vagy elfogadják hogy rámegy az életük, a pénzük, rosszabb esetben a házasságuk is egy felújításra. Egy több mint harminc éves épületnél nincs kérdés hogy mi megmenthető. Ezzel nem a vásárlókat akarom fikázni. Teljesen egyetértek abban hogy minimum egy az építőiparban dolgozó szakemberrel menjenek házat venni az laikusok.
Oké, pénztemető, mint minden 50-60 as években épült ház, mert akkor annyira anyaghiány volt, hogy mindenből is építkeztek! DE , nincs olyan, amit ne lehetne felújítani, persze, elbontani és újat csinálni legegyszerűbb, de 50 millió alaphangon. 15- 20 millióból viszont ezt azért fulosan fellehet újítani, ma már mindenre meg van a technológia! Ennél sokkal rosszabb épületeket mentettünk már meg!
@@kssthomas én nem értem ezeket a vad árakat honnan veszitek? De ezért van, hogy 1 munkára 20 ilyen 15-20 ezer /m2 munkadíjas ugrik, miközben 10-15 ezer/m2 tiszteséges szakember megcsinálja, tehát tető legyen 8 millió anyaggal. Injektálásos szigetelés 2 millió, 10 millióbol meg bőven fulosan viz-villany-burkolás meg van. 20 millió, de az már top, új még mindíg 50 millió. Nekem lehet mesélni, 94 től csinálok generál kivitelezést, statikussal, műszaki vezetővel. Csak némely ember 1 munkábol akar meggazdagodni, ez a baj.....
@@paltoth3784 Nekem mindegy mivel foglalkozol a tető építés ára pedig 15 ezertől indul el. 10 eFt/m2 még a nagy vad áremelések előtt volt. Több fórumon is pont arra panaszkodtak, hogy nem tudják megfizetni a tető felújítást. A legutóbb 305m2 tetőre 6 millió forint munkadíj árajánlatot kapott az egyik fórumtárs. Nyilván bicskanyitogató az ár, de ez sajnos akkor is így van. Meg most őszintén.... Az szerinted reális, hogy valaki 8-10 millióért vesz egy rom házat, mert az alatt nem kapsz semmit, aztán 15-20 milliót rákölt? Akinek van 25-30 milliója, az már elég pofás házat tud venni. Nem egy olyat, ami a felújítás után vagy megállja a helyét vagy nem. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen felújítás micsoda feszültséggel jár, meg hogy mindenki, át akar verni. Ha nem személyesen jársz az anyag után, akkor a vállalkozó veszi meg ott, ahol neki van kedvezménye és még a kedvezményt is benyeli.
@@kssthomas nekem is mindegy, hogy laikus vagy , de ez itt 150, max 200 m2 tető, tehát anyaggal akkor is kijön 8 millióbol és igen, sokan vesznek olcsón felújitásra szoroló házat, mert azt kedvükre , izlésüknek megfelelően tudják kialakitani, nem 30 milliós kitudjahogyan lett összegányolva....
Én hasonló Vertfalazatu ház felújításában vettem részt! Egy kőműves szaki mindig azt emlegette nekik,hogy új alap kell a ház alá!Mivel csak tégla alapja volt neki. Mondott olyan árat a szaki,hogy abból már valóban egy új házat lehetett volna építeni.Na így haveri családi összefogással Meglett mentve a ház.Maradt a régi tégla alap!Kapott egy falátvágási vízszintes szigetelést. Az összes régi vakolat leverve, új meszes vakolatot kapott. A szobák betonozva voltak az összes felverve. Kulé kavicsos réteg ágyat kapott, kapott párna fákat, új hajópadlót.. satöbbi satöbbi satöbbi ennek már vagy öt éve. És teljesen jól van a háza
'80-as években épült, belül többször átépített házat vásároltunk. Többször bejártam, az eladó néhány problémára felhívta a figyelmet, néhányat én vettem észre, több szakembernek megmutattam. Látszott, hogy sokat kell rá költeni, de a végeredmény meg fogja érni. A felújítás alatt még kiderült néhány probléma, amihez alkalmazkodni kellett. A lényeg, hogy az eladó is korrekt volt, én is észrevettem több dolgot, ezért alaposan végiggondoltuk a vásárlást és a felújítás menetét. Megérte, de mindenre nagyon figyelni kellett.
Sajnálatos amikor ilyenbe fut bele az ember, és sajnos ( bár az adott helyzett nem az átlag) de a régebbi házaknál amik részben saját kezüleg vagy baráti segitséggel készültek egyáltalán nem ritka hogy vegyes a fal, söt a Pesti belvárosi lakásokban sem amik régen polgári lakások voltak, aztán kisebb lakásokra lettek felosztva ott is sokszor előfordul hogy aból épitettek amit az( utcán találtak) persze ez nem minden esetben jelent katasztrófát , de nagyon kellemetlen tud lenni ha fel kell újitani.A tulajoknak sok sikert és kitartást kivánok
Sok új házat is összebasznak kivitelezéskor csinálja boldog boldogtalan mind a spórolásokról szólnak Ez a ház is megjavítható igaz költségekkel jár de azért nem kell annyira elkeseredniük van mindenből kiút
Szeretem ezt a csatornát, mert jó, érdekes hasznos tartalmakat gyártasz!:D Abban nem lennék teljesen biztos, hogy bicskával csavarhúzóval a tulaj megengedi végigbogarászni a házat. Amit meg lehet nézni, a kapcsoló, konnektor mögött a villanyvezeték, a csapok fajanszok milyensége ebből lehet következtetni ezek építésére. A ház tipikus kádárkocka forma, '55-től 80 as elejéig épültek. Az út egy pillanatkép alapján magasabban van a kertnél (igaz ez feltételezés) így a vizesedés oka részben ez. Valószínűleg jelentős mennyiségű az épületben a vályogtégla fal, de ez még sok 100ezer épület esetében így van.A tulajdonosok akik megvették realizálni illett volna a ráfordítható költségeket, ugyanis egy ilyen épületnél a villanyszerelés, vízvezeték csere adja magát. A fűtést nem tartom rossznak, nyílván van vegyes és gázfűtési lehetőség is. A két hátsó helyiség talán valamikor garázs volt, avgy műhely és lett belőle lakótér-az nem derül ki a videóból, hogy a megtekintés állapotában milyen volt, de tény, hogy az a két helyiség így siralmas. Amit én fontosnak tartottam volna említés szintjén:miért éri meg ilyen épületbe beruházni?:Mert jól alakítható, kevés adminisztratív gátat tolnak elé a tulajdonosnak és senki nem fogja megkérdezni a bizonyítvány számát aki 2 kapcsolót kicserélt, vagy éppen lebetonozott 2 szobát...míg új építésnél ugye ez is e naplós tevékenység. Tehát aki érez magában erőt és van pénze alakítani annak az ilyen házak talán jó alternatíva az újjal szemben.
@@SzakiEllenor Releváns. Nincs is más választása a megbízóknak. Miután szétverték, a kockát elvetették. A ház am jó nagyon helyen van. Csak telekként nem érné meg eladni, mert ahhoz kicsi, kb 300m2. Szóval ez nem egy Feketehegy, ahonnan a reggeli forgalomban 30-40 percet kell araszolni a városig, mert egyetlen út vezet oda, ahogy Nottingham-be Sherwoodi erdőn át. Drénezzék körbe, csapadékot meg vezessék ki az iparvágány felé, úgysem jár már vonat arra, meg ott elszikkad. Kavics is van benne bőven. Maroshegyen volt a Rigódombon egy Ház, se víz, se gáz, se csatorna, ráadásul hátra volt építve konyha, meg valami szoba, úgy hogy meg kellett kerülni kívülről a házat. 13 milla volt az ár, voltam ott bejáráson, nem kellett senkinek, aztán emelgették az árát, végül megvették. Múltkor jártam arra, hát teljesen fel van újítva... Ott a 200 éves ház amit nyomonkövethetünk, ennyi erővel az is bontás. Ráadásnak ott van a tetőn a pala..
Szerintem mindenkinek aki régi ház vásárlás előtt áll meg kéne nézni ezt a videót hogy tanuljon belőle. A tulajnak kívánom hogy minél jobban jöjjenek ki ebből a helyzetből.
@@SzakiEllenor Nem kötekedni szeretnék, de ha árulnám a házam én nem hagynám, hogy a fal rongálásával állapítsák meg, igazat mondtam -e. Ha konkértan előszerződést írnánk és a mintavételtől függene a tényleges szerződés megkötése, akkor persze beleegyeznék. A mintavétel így történik?
@@SirDrakeNewcanon Mikor én nézegettem házakat ,akkor is ugyanez volt a helyzet. Hívhatok saját költségre szakértőt ,de semmit sem bonthat meg. A szakértő meg megmondta ,hogy így meg nem tud korrekt tájékoztatást adni. Ezért voltam kénytelen panellakást venni komoly lemondások árán,mert azzal volt a legkisebb a bukás lehetősége ,de még arra is elment egy pár millió mire szép lett és új.Persze a társasházaknál is vannak bukták leginkább az idióta szomszédok miatt és hát valjuk be nagyon nem egy kategória a kertesház vagy a panel/ társasház.
@@SirDrakeNewcanon Az eladó állítja :Tégla! Vevő azt mondja, megveszem ennyiért, ha valóban az! Az ajtó mögött egy ötforintosnyi lyukból kiderül sokminden, de van olyan lehetőség is, hogy egy villanyszerelődobozban veszek mintát. Sajnos sokan nem tudják, mit árulnak!
Én új ház építésébe fogtam. Minden ismerősöm ellenezte és a használt ház vásárlása felé próbáltak irányítani. Nos akiket ismerek és így tettek. Az első 40 milliós költséggel indult neki. 70 millió lett. De volt neki. A másiknak fél úton elfogyott a pénze. A harmadik bent lakik de még nem látja a végét mikor tudja befejezni. Szóval jól körbe kell járni kinek mi a jó és mennyi pénze van rá. Persze van pozitív példa is. Városi lakás csere volt falusi családi házra és a ház tényleg jó volt. Megnéztem.
Az új tulajdonos nagyon finnyás.Ha veszek egy régi házat ,azzal számolni kell hogy költeni kell rá.Attól lesz az tiéd a ház ha te teszel benne helyre mindent az ízlésednek megfelelően.de lehet kb 10 szeres áron venni egy új építésű házat és akkor nem kell felújítgatni.Ha valaki szerint ez a ház nem ér semmit, akkor elmondanám sokkal rosszabb helyeken élnek családok.És ha frekventált helyen van ,ahogyan említette már csak azért is megérné felújítani.
Sajnos nehéz egy olyan szakmáját ismerő,hozzáértő,a problémát azonnal felismerő,talpig úriembert találni,aki nem csak a tiszteletdíjára hajt.Tisztelet a kivételnek,sajnos kevés van.
@@zsoltorosz1272 em ! En mikor vettem a hazat aki kinott a banktol az mindent vegignezett , na jo en megbeszeltem vele hogy minden hibat ami kesobb gondot jelentene mondjon el! Nem vicc! Vannak korrekt emberek is!
@@miklosvirag1213 az értékbecslő az esetek 95%ában majdnem ingatlanügynök, de nagyon messze nem építész de még jó szaki szintjén sincs. Én felkértem építészt, de annyira hülye volt hogy azt nem értette meg hogy a szomszéd a ház csatornáját hogy kötötte rá a kertjében lefutó PVC esővíz kivezető csövére. Ott volt az ereszcsatorna bevezetné a földbe, volt egy csomópont, volt egy frissen túrt földsáv, ez a marha építész meg vakarózott hogy nem érti hogy jut el onnan ide a cső.. meg fennakadt azon hogy szomszéd fele nem mehet az esővíz, mintha nem millió telekhatár rá épült, más opció nélküli házak országa lennénk. Pedig őt ajánlották hogy jó, tervez 40éve, és jár véleményezni vásárlóknak. Ezért kért 10 ezret.. köszönöm. Maradok a saját szememnél, többet láttam én mint ő.
Üdvözlöm! Azt kérem fejtse ki, hogy a 2 kémény mért jelez már problémát? Egy kéményben nem mehet a gáz és a vegyes kazán. Vidéken ezért a legtöbb házon ami központi fűtéses 2 kéménnyel rendelkezik, de ha van még cserépkályha vagy kandalló akkor akár 3 kémény is lehet. Köszönöm szépen válaszát!
@@tamasdenem7892 hallottam amit elmondott. De várnám az ő válaszát, hogy a 2 kémény mért jelent küzdést az épület kifűtésével? A 2 rendszer nem is fűthet egyszerre jó eséllyel. Amit most ő elmondott az alapján aki megnézi a videót az, azon fog kötekedni majd mért van 2 kémény a házon!?
@@balazsbartakovics8497 Valószínűm, hogy ez lesz. Megnézik a videot, és holnaptól senki nem vesz meg többé olyan házat, amin két kémény van. Mert látták a szakiellenőrt és csak ennyit értenek meg az emberek az egészből.Nemár.
Én ezt rögtön úgy értelmeztem, persze tapasztalatból, hogy van vegyes és gáz fűtés is, ami a házban lévő elavult fűtési rendszerre utalhat.
2 года назад
Egy ilyen házat esetleg megéri olcsón megvenni és megcsinálni, ha van hozzáértés sok mindenhez. Én azt láttam gyerekkoromban, hogy a nagypapa mindent megcsinált és jól csinálta meg! Sok mindent megtanultam és megcsinálnék rajta sok mindent. De itt sajnos nem ez a helyzet. Sajnálom az új tulajokat! És a régi tulaj nem is biztos, hogy tudta ezeket a dolgokat...
Ez egy kb 80 éves ház amit az előző tulaj a saját igényeinek lehetőségeinek elvárásainak megfelelően lakhatóvá tett . Ja hogy ez az új tulajnak nem jön be ? Olyan ez mint a használt autó . 20 éves kocsitol miért várjuk el hogy olyan legyen mint egy két éves bármilyen jól néz ki ?
Hajaj. "Megint fellázadtak a Búrok" :) Csengetett Mylord. Szóval ez Szfváron a Búrtelep. Itt egy üres telek 30 milla, ha, ház is van rajta, tökmindegy milyen 40 től indul. Szoba konyha volt ez, több lépcsőben toldották. Meg kell csinálni. Ha a könyéken házat akarnak, mondjuk újat, akkor 100 milla lesz a vége. Én így nem bontottam volna. A stukatúr tetőt minek bontották le? Minek kellett minden vakolatot leverni?
Most nem szabad felújítani a megugrot építőanyag árak miatt .Tető az teljes csere, van benne fantázia . Ettől (ramatyabb ) állapotba lévő tanyát vettem,az asszony mikor meglátta azt mondta ha megveszem elvál tőlem . Azóta megbékélt és kész van a ház !
Egyet kell értenem azzal, hogy ilyen házat felújítani nem éri meg. Ha nem bontájak szét a lambériát stb, csak annyira, hogy tisztában legyenek a helyzettel, ami még olcsón, könnyen visszacsinálható, akkor még pár év, akár egy évtizedig lelakhatták volna abban az állapotban. Addig sem kell albérletet fizetni elven, majd évekkel később eladják. Így viszont már kb a teljes lebontás vagy a vételi árnál is jóval alacsonyabban való eladás játszik csak, nem költözhető.
Tavaly áprilisban vettem meg párommal a mi kis házunkat. Egyedül újjitom fel. Villanyt és gázt szakemberre biztam minden mást magam csinálok. Volt vakolás betonozás járolap és 4 gerenda csere. Igy is lassan 4 millió a belefektetett pénz és még messze a beköltözés.
"A" verzió, kimeszeli, benne lakik. "B" verzió, szétver mindent és felújít. Bölcsebb szerintem az "A" verzió, főleg ha kevés pénzből tervez az ember, és ha lehet mindig a kisebb, olcsóbb és egyszerűbb felől haladni a komolyabb beavatkozások felé. Ilyen ház is helyrehozható szerintem kisebb kompromisszumokkal, megfelelő anyagok használata mellett. Egy vizesedő aljzatra nem a a műanyag padló a leginkább ideális. Vályogra sem cementes vakolat. Persze ha életveszélyes lenne akkor már más a fekvése a gyereknek, de még így is lehetne egy élhető ház sok sok munkával. De az ember a saját munkáját nem számítja költségnek:)
A magyar ingatlanpiac sajnos túlnyomó részt ilyenekből áll. Az ingatlanosok pedig kivétel nélkül szintén rásegítenek arra, hogy a vevők járjanak pórul. (Tapasztalat. és nem, utóbbiban nincs kivétel, az ingatlanos KIZÁRÓLAG a magasra tolt árakban és a gyors eladásban érdekelt)
Egyetertek, semmi hozzaertessel toljak a suket dumat, es aki nem ert hozza azt meggyozik, ok csak a penzt latjak benne. Anyagi felelossegre vonnam oket, ha nem a valosagnak megfeleloen hirdetik az ingatlant.
@@szugyu2 Én is szívesen tenném... meggyőztek a saját "szakértőjükkel" hogy mennyit ér az ingatlan, meg hogy milyen az energetikája... adásvételi után derült ki, hogy a bank szerint csak 70%-át éri és 2 osztállyal alacsonyabb a valós energetika...
Pár éve mi is nézegettünk házakat az olcsóbb kategóriában, laikusként is azonnal láttam, éreztem a hasonló gondokkal küzdő épületek állapotát. A vizes falak dohos szagot árasztanak, a belül gyakran használt lambéria szintén árulkodó, stb. Egy ilyen látszat felújított épület sohasem lesz jó, mivel alulról vizesedik, a teljes javítás meg nem éri meg. Kis gyakorlattal, odafigyeléssel, el lehet kerülni a lesre futást, vagy tényleg kell egy ilyen szakembert megbízni, s akkor nincs baj .
Minden estre szomorú, hogy az eladónak is egy "balekra" volt szüksége, hogy kitörjön abból a (romhalmazból) amit szépen el kendőztek.És persze még szomorúbb, hogy egy fiatal párt majdnem "zátonyra futtattak"
A valóságban, földfelszínen járva, mindenféle megbontás nélkül is voltak itt riasztó tényezők. 100% hogy full dohos szag volt bent, és biztos hogy volt ahol látszott a vizes fal. A tetőszerkezet is egy régi darab, látszik hogy nem is egyenes, cserére szorul első ránézésre is. Sajnálom akinél ez a ház kötött ki!
Azt gondolom csak az egész ledózerolás elszállítatás kerülne 2 millába.... Gondolom van körbe téglák közt szigetelés és csak a homlokzatot drénlemezelném dréncső kavicsoznám... Tetőcsere....belül alábetonozni, falat újravakolni... És ez még szerintem messze lenne árban a dózerolás és új ház felépítési költségétől.....
Toldott-foldott Kádár kocka... rengeteg ilyen van. Alapból kicsi, mindenki hozzátold valamit itt meg ott, sosem lesz jó. 6 évvel ezelőtt, mikor ház vásárlás előtt álltam, alapból kizártam ezeket. Olyan házat kerestem, amit már eleve nagynak építettek, nem toldozgatták, tákolgatták. Nem volt könnyű ilyent találni, de végül sikerült. Nyilván sok dolgot fel kell újítanom ezen is, de nem a béka segge alól kell kezdeni, minden fal száraz, meg üreges téglából van eleve, nem tömörből.
Nagyon sok ilyen ház van sajnos. Kívülről pöpec sőt sok még belűről is első blikkre. De aztán vizesedés kb mindenhol. Emiatt nem lett kertes házam. Annyi pénzem nem volt, hogy pöpecet vegyek a 20 - 30 milka közöttiek a térségemben meg szinte mind hasonlóak. Így maradtam társasházban. Ez van.
Szia ellenőr, köszönöm, hogy bemutatod a dolgokat, rászánod az idődet energiádat, ingyen tanulhatunk mások hibáiból és óvatosabbak lehetünk ezáltal. Egy kérdésem lenne evvel a házzal kapcsolatban. Jól lattam, hogy pala tető volt a házon ?
Kedves Péter! Én is vittem magammal szakembert mikor nézelődtünk. Amit látott, azt véleményezte is. De ebben az esetben bontás, vakolat leverés, lambéria rongálás nélkül, laminált parketta felszedése nélkül (arra rá lehet fogni, hogy megázott felülről) hogyan állapítható meg a vásárlás előtt ez az állapot?
van falnedvességmérő, falszkenner, hőkamera.. - nem értek hozzájuk, de Kömkel Zsolt (egy másik építész) ilyeneket is használ a megtekintésekkor, tapasztalata szerint hasznos tud lenni :)
Üdv. Szerintem túl mélyre teszi ezt a helyzetet. Gondolom nem kacsalábon forgó palotát akartak belőle készíteni. Számtalan ilyen és ehhez hasonló ingatlant újítunk fel. Nem így kellene hozzá állni hanem a megoldást megtalálni. Vannak kompromisszumok de ezek Önt nem érdeklik .Kizárólag a legrosszabb oldaláról nézi a dolgot. Le kell bontani!!!!????
Szia Pėter.A jó szerencse mentsen meg engemet is ettől.Pont 2 ėv múlva esedékes nekünk is egy családiház vásárlása.Ugyan így gondolkodom mint te magad,ezért fogom veled felvenni a kapcsolatot vásárlás előtt.Egy rėszėt a vėtelnek hitel kiegėszítėssel oldjuk meg.Előnyben vagyok egy kicsit az úgy mond"nem hozzáėrtőkkel"szemben mivel hidegburkoló vagyok.De viszont a statikai energetikai dolgokhoz nem ėrtek.Sajnos nagyon nehėz a mai világban lakást hàzat venni.Sajnàlom őket nagyon ės kitartást kívánok.Ha úgy döntenek hogy nem bontjàk el a házat ės ez segít, akkor a burkolásban festėsben nagyon szívesen segítek.Tudom hogy most nem ez a leg nagyobb baj, de hátha számít.Sok sikert.
Az a baj a házakkal - mint az autókkal is - hogy lehetnek rejtett hibák, amiket még a szaki sem lát. Milyen alapja van a háznak, hogy lett vasalva, milyen a beton minősége, hogyan lett vízszigetelve, stb... stb... Ezért jó az építkezés, mert az ember mindent lát, csak ott kell lenni a kritikus pillanatokban. Ez az amit sokszor egy műszaki ellenőr sem tud megoldani.
A csapadékvíz elvezetéssel már jelentős javulást lehetne elérni, mert abba az udvarba ami bemegy, az nem jön ki egykönnyen. Nem hiszem el, hogy nem volt dohos szag
Szegények vettek egy nagyon drága telket. Eszembe jutott hogy a bűvész is azt mondja hogy a trükkjeinek javarészében nem ő ver át téged, hanem te vered át saját magadat. A saját érzékszerveid, reflexeid csapnak be.
Én most vettem társasházi lakást közel egy éve, 80 éves, sóskúti mészkő és tégla falazat. Körbe van gipszkartonozva mindenhol, így vajon hogy lehet megtudni a falak állapotát? Kb. sehogy. Kertesházat akartam Én is, de gyanakvással töltött el a nézegetésben, ha a teljes belsőn lambéria volt a falon. Az nem véletlen.
Az a baj, hogy nem azt az állapotot látjuk amikor megtekintették az ingatlant a vevők. Így a videóból úgy tűnik, hogy talán a bejáratnál az a vizesedés volt az egyedüli látható probléma? Felmerül a kérdés, hogy akkor ki a hibás abban hogy a jelenlegi tulajdonosok ilyen állapotban vették meg ezt a házat?
Tisztelt Rezsnyák úr! Rövid idő alatt nagy tiszteletet érdemelt ki tőlem. A videói (főleg a 100 éves házat érintők) nagy értéket képviselnek. Mivel én magamat műszakilag képzetlennek tekintem tüzetesen és figyelmesen hallgatom a videóit, hogy tanulhassak. Szokott Ön hasonló "ellenőrzést" vállalni? Nemrégiben vettem egy házat és szeretném egy szakemberrel megnézetni. Mennyire lehetséges megvalósítani az elképzeléseimet.
Ez kb 5 építési ciklusban lett egy szoba konyhából kibővítgetve, tákolgatva. A 200 éves házat a150 évvel ezelőtti állapotig visszabontottuk, és az a vályogfal jó is!
KB 30-35 éve vettek a szülei egy házat. A tulaj apja valami híres építész volt. (bár lényegtelen volt a vásárláskor) Később világosban (tiszta fejel): A fűtés csövekben még slag is volt. Kéményen átmenő fűtéscső (ez legalább fém) (ezt az öregemék építették újjá) Nem működő redőnyök. (kibontottuk. sosem lett visszaépítve) És nagyrészt szétrohadt tetőszerkezet. (nah ezt nem tudtuk mi megcsinálni) És ha már benne voltak, akkor a vízvezetéket is újjáépítették. (embertelen meló volt és hatalmas szerszámigénye volt...) Egyébként 10 éve mi is majdnem vettünk egy a videóban mutatott gyönyörűséget. Annyi szerencsénk volt, hogy a kivitelező még nem fejezte be a melléképületek összeépítését és még néhol látszott, hogy miből van. (kb abból, mint ez) Ha pár héttel később megyünk megnézni a vakolás után, akkor lehet beleválasztunk. Amit helyette vettünk az csak kifűthetetlen volt (évekig) természetesen ez sem látszott. Csak az első télen derült ki. (nyílás záró csere (mind) + komplett fűtési rendszer újjáépítés) Szóval ez a vásárlás ha nem tudod több helyen szakemberrel (akár) megbontatni, akkor inkább szerencsejáték.
Üdvözlöm . 1 et nem értek . Hogy nem lehetett ezt észre venni ? Ezeket a hibákat ? Ez nem kevés , és nem csak egy hiba . Egy nedvesség merővel még egy gyerek is tudott volna értékeket produkálni .
sajnos mi is a szívünkre hallgattunk nekünk is tégla falasként árulták és csak utólag derült ki hogy van olyan főfalunk ami terméskő utólag csak annyit mondott az ingatlanos hogy polgári peresen megpróbálhatjuk de nagyon sok idő mire vége..és ez csak a kisebbik gond volt..volt olyan állapot mikor csak a négy főfal állt a házból..most már lassan kész de a vételi ár duplája lesz a vége...
Sajnos ez teljesen "normális" a mai építési agyagok árai miatt. Mi 11-ért vettük a házat. Kb. 12-őt öltünk bele. Ketten építjük a házat a feleségemmel, néha van segítség szerencsére. :). Még közel nem vagyunk készen. Elég nagyot mertünk álmodni+ túl nagy a ház. Közel 200m2. De haladunk, és szép lesz. :):)
Számomra is érthetetlen, hogy mikor több tízmilló forintot készül elkölteni valaki esetleg elhitelezni magát évtizedekre miért kell sajnálni azt a kevés pénzt egy szakértőre aki pincétől padlásig átnézi alaposan. Hasonló a helyzet auto vásárláskor, ahol szerintem alap egy átvizsgálás vétel előtt. Valahogy ezekbe sokan csak úgy belevágnak minden gondolkodás nélkül, aztán ha pórul járnak nyögik éveken át a hibájukat :(
Hát igen ez így nehéz lesz , ha nem maga csinálja az ember, de nem kilátástalan csak ahogy szokták mondani : idő, pénz ,energia stb. Nekem annyiból szerencsém volt hogy meg tudtam állítani a vizesedést , persze a laminált padlóról lekellet mondani pont emiatt hogy ha alá szigetelek akkor viz,penész,stb. A folyosóval lesz még egy külső szigetelésem ,mert az kisméretű tégla futó sorba és belül ki jött rajta a penész nagy hidegben.
Atya ég.... Mi is néztük ezt a házat, amikor ingatlant kerestünk. Szerencsére nekünk a vészcsengő működött, és már a wc-fürdő kókánykombó kiverte a biztosítékot nálunk, nem beszélve a melléképületből csinált szobáról. Kicsit telek, rettentő rosszul beépítve. A ház meg egy régi pici ház össze-vissza toldozgatása. Sajnálom őket, akik megvették. Nem ezt érdemli az aki szeretne egy otthont. :(
Az a tanulság, hogy az előző tulaj is taknyolt, pl. műanyag ablak, műanyag bejárati ajtó stb... és fingja sem volt arról, hogy mit miért csinál. Rá sem kell haragudni, gondolom azt hitte, hogy minden ok, a végén pedig eladta, és jött a hidegzuhany. Tipikus magyar taknyolás, fogd meg a söröm majd én megcsinálom.
Érthető, hogy sok családalapítás előtt álló pár házat szeretne venni. Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen házvételek és évtizedekig tartó toldozás-foldozás milyen arányban van az új építésű vagy egy jó állapotú régi korrektül felújítva között. Engem nagyon megviselt volna egy ilyen és tudva hogy mekkora kötelezettségem van a bank irányába, kilátástalannak érezném a helyzetet. Nekünk egy kádárkockára lehet van esélyünk. Csak akkor megyünk bele, ha egy vállalható költségvetést, viszonylag alacsony hitellel tudunk kidolgozni. A beköltözést csak 100% belső készültség esetén teszem meg, ezek mellett az energetikai újításra magas hangsúlyt helyeznék. Sajnos az az érzésem, hogy általában magasabb életszínvonalat tűzünk ki rövid távon, mint amennyire képesek vagyunk. Ha ennyire ki van centizve egy költségvetés, akkor az adódó plusz költségeket miből fedezik? Mostani nagy ingatlanforgalom nagy része magas hitelből van fedezve?
Sajna a régi ház felújítás soha véget nem ér.Egy pénztemető.Ha nekiállunk mindig potyognak a hullák a szekrényből...Csak amíg ilyen agyonszabályozott klímahumbug az uralkodó nem lehet bérből felépíteni egy újat.
Többek között ezért is nem értem hogy Magyarországon miért nem engedélyezik a konténer házak családiházzá nyilvánítását? Itt ez egy jó példa hogy ezek a fiatalok lebontanák és olcsón raknának rá maguknak egy konénerházat. És decemberbe ott karácsonyozhatnának.
Mit vársz olyan előírások mellett, ahol a tető szögén túl kb. még abba is belekötnek, hogy milyen lehet a homlokzat színe? Csak semmi kitűnés az átlagból, be kell szépen állni a máladozó vályogházak, és kádárkockák közé.
@@balintn.8874 Mire gondolsz komfort alatt? Mert én amiket mostanság látok könnyűszerkezetes és konténerházas projekteket azok modernek ,veszett jól néznek ki kívül belül és tanusítványokkal is rendelkeznek ,bár valószínű ,hogy ezek az általad felvázolt nem olcsó kategóriába esnek.
@@flashboot Hőtároló képesség hiánya, (sokkal) rosszabb hangszigetelés, padlófűtés kialakitásának nehézségei gyorsan ezek jutnak eszembe. Amúgy minden bizonnyal szépen meg lehet csinálni.
@@balintn.8874 Hotarolo kepesseg hianyat lehet ellensulyozni normalis parazaro szigetelesel es hocserelos szellozteto rendszerrel, hangszigeteles nem a falakon mulik. epp egy teglahazban lakom, es ugyanugy atjon minden zaj az utcarol. padlofutes tul van lihegve. itt pl nincs csak a jo oreg parketta es megis jo homersekletu a padlo.
Megdobbento ez egy nagyon tanulsagos video.Nem szabad sajnalni azt az osszeget egy szakertotol.Mert ha kiderul a valosag nagy a bukta, Koszonom a videot
Sokat látott szakember vagyok magam is. A gond ott kezdődik hogy a vásárlók elképzelései sokszor nem egyeznek az adott ingatlan kínálta lehetőségekkel. Korántsem gondolom hogy ez az ingatlan bontásérett lenne ettől sokkal rosszabb ingatlan is jól felújíható. A kérdést az dönti el hogy mit akarok mert ebből valóban nem lehet puccos amerikai konyhás nagy fűrdős 3 szobás otthont vázsolni. Viszont lehetne a vacak toldalékok lebontasa és az eredeti kb 90nm ingatlan alapos felújításával egy szerény enegiatakarékos főzőfülke,fűrdő nappali, 2 szobás otthon ez kihozható. Valószinűleg nem ez az elképzelese egy fiatal párnak de ebből kb ez jön ki reális áron ami nem 30 millió. Amenyiben mást szeretnének akkor valóban bontani kell mindent. Kedves tulajdonosok sok sikert kivánom találjatok vagy építsetek meg álmaitok otthonát.
Valoban penztemeto. Elso kerdes az eladohoz: mikor epult a haz? Ha 1940,1950,1960,1970-es evek nincs alapja, sarkon fordul ott hagyja, ha 70-es evek vege beton alap, tegla fala van lehet tovabb targyalni… Akinek nincs a fejeben, annak van a penztarcajaban.
Kedves Péter, és az "A" opciónál milyen lehetőségeik lettek volna a tulajdonosoknak? Milyen ütemben megy tönkre egy ilyen ház? Meddig lakható? Apráként lehet kezdeni vele valamit? Hány évre tervezzenek vele?
Valóban a bontás lenne a legnagyobb segítség itt. De a korábbi hozzászólásokat (is) olvasva, miszerint, “lakható/lakhatóvá tenni”, azt kell mondjam,hogy az orszàgban milliók laknak ilyen,vagy sokal rosszabb épületekben.
T. SzakiEllenőr! Mi is viszünk egy építési vállalkozó ismerőst a második megnézésekre, már tanácsolt is el ingatlantól. Arra azonban kíváncsi vagyok, hogy ezeket a hibákat, amik szépen vakolattal (vegyes falazat), lambériával (felázott fal) el vannak fedve, csak bontással válik láthatóvá/vizsgálhatóvá, hogyan lehet felfedni? Nyilván még szándéknyilatkozat előtt ki kellene derülni, de akkor még nem lehet bontani. Ezeket egy műszaki ellenőr már bontás nélkül felismerte volna? Vannak esetleg bontás előtti képek, amiken meg tudná mutatni, hogy mik voltak az árulkodó jelek? Egyébként műszaki ellenőrt is szívesen elhívnánk, de gondolom 4-5 ingatlant megnézetni, azért már látható összeg pláne, ha meg is hiúsul a vásárlás....
Van speciális ajánlatom! Először fotók, és tervek alapján nézek körül, majd élesben. Akkor kérem el a szaktudásom és a 30 év tapasztalat árát, HA ki merem jelenteni, hogy szabad vagy érdemes megvenni a házat....Kérjél ajánlatot: mail@szaki-ellenor.hu
Valóban tanulságos videó. Ugyanakkor lehetett volna magasabb információ tartalma is. Az említett felújítás - amivel évtizedekre lakhatóvá válna - hogyan kellene, hogy megvalósuljon, és akár nagyságrendi összegeket érdemes lenne említeni - hiszen a tulajdonos is valószínűleg ez alapján döntött úgy, hogy inkább nem újítja fel.
Ne akard látni nálam mi van a laminált alatt XD Semmi szigetelés nélkül padloponnal kiegyenlítve az aljzat beton és csókolom. Műhely volt, szigetelés nincs.....
Sajnos a régi házaknál az alap és a falazat közti víz szigetelés és a padló alatti hő szigetelés hiánya gyakorlatilag értelmetlenné teszi a ház felújítását! A mai energia árak mellett egy energiazabáló penésztelepet lehet csak csinálni belőlük. Volt szerencsém hozzá, a falazatot még csak csak le lehet injektálással szigetelni, de a teljes padló hőszigetelése már gazdaságosan nem megoldható utólag.
El kell, h mindenkit szomorítsak - ez nem csak a Tiszántúlon minősül átlagos állapotú háznak. Én két éve költöztem tanyára a klasszikus nagyvárosi 4-10 emeletesekből. Az enyém ennél rosszabb állapotú és remélem szépen fel fogom tudni újíttatni, csak a megfelelő hozzáállás és mesterek kérdése. Ez mivel vegyesfalazat, közelezően vályogház stílusban kell felújíttatni és nem lesz vele baj: vályog, mésztej (mész-homok 1-3 arányban + víz, ZÉRÓ CEMENT!), páramentes alap a padlózat alá. Kívülk-belül meszelés, vagy esetleg kőporos vakolat, szoktak még nemesvakolatot javasolni. De a Gipsz, Cement és Laminált padló, betonalap, pvc borítás, csempe, csemperagasztó, XPS, EPS, stb. ezek egy ilyen házban szitokszavak. Ha a falak 30cm-nél nem vastagabbak, akkor az kevés, kőzetgyapottal kell legalább 50cm-re növelni a vastagságot. A szeretem szavak erre az estre: vályog, szalma, fa, mész, természetes, lélegzős anyagok. Én ezt szerettem volna - egyelőre nem bántam meg, bár mindig vannak kihívások. Aki szerint ez nagyon gáz, lessen rá Heberték, két egymás utáni felújítós videójára (elrettentőleg: ruclips.net/video/P5NGxAM5pmY/видео.html és, ahol most tartanak (timelapse): ruclips.net/video/SOFc0h8ZcNI/видео.html) egy vidéki tanyáról... 😁 és ők látják mi lesz belőle, ezért előre élvezik. Amiről itt a Szaki lemondóan beszél ott a tesó mennyire örül, amit talál, ahogy találja... más világ az biztos, más hozzáállást követel meg, sajnos. Tudom ez nem a reklám helye, de valyogvakolat.hu/ - én itt kezdtem el vásárolgatni. Ja és a legnagyobb barát a fal melleti kavicságy, nem betonjárda!
Az a tragédia, hogy a felújításra egyébként alkalmas, statikailag és szerkezetileg ép, használható épületek vagy elfogytak, vagy irgalmatlan áron mennek el. Ez az árfelhajtás okozhatja, hogy ezek a vállalhatatlan sz*rok is elkelnek, főleg úgy, hogy előtte már valaki 'felújította'. Ez például kívülről egész vállalhatónak tűnt.
Pont mint a használtautó piac. Az okok mások, de a sok állami támogatás miatt totál elszállt az ingatlanpiac. Ebből is látszik, hogy nem a támogatás a megoldás, hanem a normális fizetés, ami alig van kis hazánkban. Lassan már mindenki segílyből fog élni.
Tavaly vettem tégla falazatú házat ami a vakolat leverés után derült ki hogy szinte kifolyik a téglák közül a "malter" és néhol vizesedett meg repedezett süllyedt, de Vízelvezetéssel megoldodott és szárad! Viszont ehhez képest enyém bocsánat de "patika"! Sajnálom őket nem egyszerű! Főleg hogy tudom enyémmel is mennyi munka volt/van/lesz.
@@kamarton Nem mindegy, hogy teljesen újat építesz a nulláról egy üres telekre, vagy "felújítasz" egy már meglévőt aminek megvan az összes engedélye. Ha ilyen módon felújítasz, de gyakorlatilag új építést csinálsz, akkor kapásból kihagyod a geodétát, az építészt, a műszaki ellenőrt, a generál kivitelezőt, új közmű bekötési költségeket, az engedélyeztetést, a használatbavételi költségeit. Kihagyod az e naplót meg az étdr-t. Tehát legalább 15 milliót spórolsz azonnal. Nem beszélve arról, így tudod csinálni kalákába is, hiszen a jogszabály megengedi, hogy a felújítást magad csináld. A kivitelezői haszon megspórolásával ismét megtakarítasz vagy 8-10 milliót. Ezt már sokan kiszámolták, működik.
Az ilyen házzal mit lehet kezdeni? Többe kerül mire felujitja az ember mintha épített volna egy másikat. Sajnos sokan beleesnek abba a hibába, hogy fel lehet újítani mindent. Persze lehetséges de van olyan állapot ahol 0-ról kezdve ugyanazon az áron sokkal jobbat lehet építeni.
A magyar családiház állomány 70%-a ilyen sajnos, legalábbis tapasztalataim alapján, én pécs környékén dolgozom mint kőműves és itt a 200 fős faluban kb 10 ház van amin nem kéne mélyfelújítást végezni!
Érdekes lenne belefűzni képeket a hirdetéskori/átvételkori állapotról, hogy látni lehessen mi volt az, amit láttak akkor a vevők!
Sziasztok! Kőműves vagyok és mindenkinek azt tanácsolom,hogy 30-40 évnél régebbi háznál ha több évtizedre terveznek vele akkor állapottól függetlenül bele kell kalkulálni földfalnál az aláfalazást téglafalnál az aláfűrészeléstés teljes fűtés és vízvezeték cserét kivéve ha maradéktalanul bizonyítható,hogy valamelyik említett munkafolyamat már megtörtént.
Kedves SzakiEllenőr, szinte egy az egyben így jártunk pár éve amikor megvettük első házunkat. Első pillantásra, megnézve "csak ki kell festeni". A ház egy vegyes téglafalazatú körülbelül 120 éves tornácos ház ami már átesett pár átalakításon. Az első gondok nálunk is a lambéria leszedésével indult, amikor is vele együtt jött a vakolat is teljes vastagságban. Vizesedés ahhoz képest nem annyira észrevehető (másfél-2 évig "nyitva voltak" a falak). Régi vascsöves radiátor, vascsöves gázvezeték és mindez a házon belül tekergett minden irányban. Aljzatbeton több rétegben készült a ház élete során. Mi a felújítás mellett döntöttünk mivel lebontani amúgy sem engedte volna az önkormányzat, (faluközpont de ez egy hosszabb történet hogy miért nem) és nem is tudtunk volna kiszállni belőle hatalmas bukás nélkül. Ha valaki hasonló helyzetbe került az mindenképpen sok sok pénzzel és több év munkával számoljon. Nálunk minden cserélve lett és lesz: elektromosság, víz, gáz, csatorna. Még írhatnék hosszú sorokat az ezzel járó kalandokról, szakember vadászatról és elküldésről.. Azt tanácsolom mindenkinek ami a videóban is elhangzott: nézze meg egy hozzáértő akkor is ha már megvettétek!
Szia Péter én Épületgépész vagyok 26 éve csinálom a szakmát 2016-ban én is néztem sok használt házakat és mindig meg akartak vezetni ugyan ilyen vagy hasonló hibákal. Aztán épűltünk egy új házat beköltöztünk 2017-ben ma teljesen kész van és a legjobb döntés volt hogy igy alakúlt mert életem végéig kűzdenék a különbözö prémákkal.Üdv. V.R
Sziasztok! Szuper a csatorna. Teljes mértékben igazad van, és hogy mennyire nem könnyű félretenni a vágyakat meg az "első látásra beleszerettem" érzést azt tapasztalatból alát tudom támasztani, de végül megéri. Közel egy évig nézegettük a házakat míg sikerült eljutni a vásárlásig. Az első háznál, amit megnéztünk szinte teljes mértékben a személyes elvárások/vágyak uralkodtak, akkor még nem sokat tudtunk, hogy mire is kellene odafigyelni. A hely gyönyörű volt, az ár "barátságos" és attól eltekintve hogy a ház egy domboldalon volt és az alsó részén lévő főfal konkrétan ki akart dőlni hazafelé még is azon agyaltunk hogyan tudnánk majd átalakítani, "végül is nem olyan nagy gond, biztos van rá megoldás". Végül szerencsénkre az ismerősök objektív rálátása visszahúzott a földre minket. Nagyon rossz volt beismerni, hogy el kell engedni, ez valami emberi hülyeség... egyszerűen el kell hinni, hogy vannak jobb lehetőségek bármennyire nehéz. Aztán találtunk még egy házat, megnéztük elengedtük, aztán még egyet és sorban... Viszont feltűnt egy idő után hogy mindegyiknél el tudtuk képzelni az életünket, hogy alakítanánk át, mint hogyan oldanánk meg stb. Mikor ezt felismertük, onnantól kezdve tudtuk objektívebben és kritikusan szemlélni a házakat, ide el kellett jutni. Plusz menet közben elég sok tapasztalatot gyűjtöttünk, hogy gyorsan megtudjuk állapítani a nagyobb problémákat. Ennek ellenére mikor közel egy év keresgélés után találtunk egy talán alkalmas házat, az első látogatás után egy statikus mérnökkel tértünk vissza, és reménykedtünk hogy megerősíti a pozitív véleményünket. Nem bántuk meg. Bár kellett kompromisszumokat kötnünk, azóta egy év eltelt és javarészt magunk újítjuk. Rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk és ami a legfontosabb hogy eddig nem ért csalódás a ház állapotát illetően... Szintén csak tanácsolni tudom, hogy ne siesse el senki, ha nem muszáj, és tapasztalatból mondom, hogy minden egyes házzal el lehet ábrándozni, szóval ha egyet-egyet el kell felejteni, az nem jelent semmit. A lényeg, hogy ha valami gyanús, akkor ne féljetek inkább 10x óvatosabbnak lenni.
Azért az ilyen házaknál sosem tudjuk meg,hogy milyen áron vették meg az új tulajok. Mert tételezzük meg"olcsó" volt és még netán maradt pénzünk szépen felújítani úgy, hogy ne boruljon rájuk egy év múlva, akkor nem feltétlenül kell le dózerolni egyből mindent. Az is tény,nem mindenkinek van 50 milliója új ház építésére. Hozzá teszem szeretem a videóit. Köszönjük szépen!
Arányaiban nem vették rosszul, de az adott anyagi lehetőségek mellett nem újítható fel gazdaságosan.
Új ház már sajnos nem lesz meg 50 misiből.
@@ottomarciMost meg már csak egy lakást veszel 50 millióból.
Nagyon meglepődtem, sokkolta rosszabbra számítottam.
Ingatlan vásárlás céljából az elmúlt fél évben rengeteg Szekszárd és közeli falvakban lévő házat néztem meg.
A szomorú valóság hogy ez egy meglepően korrektház lenne a piacon.
Errefelé 40millióig bezárólag 10ből 9 ház a következők tetszőleges kombinációját tudja:
-derékmagasságig felázott falak
-viklis födém amin 3. lépés után ijedten tapasztalod hogy egyre mélyebben sétálsz és azonnal kell egy gerenda a talpad alá ha nem akarsz leesni a szobákba
-beázott tető, aminél nem vették észre akár évekig a gondot, a falon komoly mészkbarlangokban látottak hoz hasonlító megfolyások emiatt a nem használt szobában
-évek óta nem fűtött házikó
-megszállt alap a sarkoknál, függőlegehez 20fokban srégen repedt kifelé dőlést mutató falak
Attól félsz hogy csúszik még 2 mm-t és bezúg a fejedre a radioaktív és mérgező kohósalakkal leterített betontálca.
-tetőtérbeépítés a burkolat mögött közvetlenül cseréppel, szigetelés nélkül, persze tulaj szerint 20cm van rajta (nyáron 60fok, télen 10)
-fűtés van, korszerű.. stb, fantasztikus épület= 20éve nem működő konvektorok!! Családi házakban
-szigetelés hírből sem
Számtalan olyan megoldás eltakarva amit csak sejtek. Szétfaragott, 5x átalakított elrendezés.
-telibe álmennyezet, lambériás fal de biztos nem nedvesedett fel…
Katasztrófa..
-vagy ugyanazt tudó ház belülről kartonnal, új burkolattal frissen felöltöztetve, amiről bárki elhiszi hogy jó, ha nincs műszaki affinitása. Vályog lefestve kîvül-belül műanyagossal plafonig..
-szigetelés: perem-pontot egy mester sem ismerte. Ha van max 5cm, a gázcső belekanyarítva, véletlen sem kiemelve. De a házért +10-15milliót kérnek, hiába hogy bár ne volna, hisz másra nem jó csak hogy legyen mit leszedni róla.
Az összes illesztés Baranyai mesterek keze nyomán átlátszik, az utolsó dűbelig a szinezőn.
-csúcs mikor a tulaj feldob pár kockát nyersre hagyva kívülről.
-villanyvezetékeknél ha van gégecső akkor már nagyon igényes volt a szaki.
-sok-sok parasztház amihez semmit nem tettek hozzá 1900óta, csak pusztul
-mai napig úgy újítanak fel döngölt padlót hogy kavics, 2cm beton, csókolom.
Nem raknak bele még 3cm lépésállót sem, de betonozik hogy nehogy könnyű legyen annak aki megveszi
-ablak fölött sokszor fél cm vakolat le, aztán fúj be a levegő ezerrel.
-energetikailag: 80ezer Ft/hó 10fokos téli napokkal, 2/3 ház fűtve.
-még jobb mikor kiírja az ügynök, hogy akár hogy 40ezer a fűtés ha átlagot kér egész évben kiváló energetika.
ez még szétbontva sem olyan rossz mint az átlag 40millióig Tolna, Baranya megyei.. Somogyot, Borsodot meg elképzelni nem merem.
Ezt sokkoló volt olvasni. Köszi!
1900 as házat újítok, igaz amit mondasz. Olyan 500e /nm lesz most szerintem, de úgy hogy felét én magam verejtékével... Bent lakunk, padló, fürdő nélkül... 34% a páratartalom, 7 köbméter fa fog fogyni max egész télen össz.
@@noranagy4995 Az én házam , tanya , 1763-1768 között épült . Ük ,ük - déd-déd , nagyapa örökségeken keresztül , mai napig áll , most én használom , lakok benne . Falai : külsők , kb 1,2 méter vastagak , a szobák belmagassága 4 méter , alapterületük a legnagyobb kb 130 nm. , a legkissebbik , ugy kb 60 nm. Ezekböl jelenleg csak egy szobát , egy konyhát , egy kamrát , ami ketté lett osztva , egyik fele rendeltetés szerüen kamra és padlás feljáró , a másik egy beépitett fallal leválasztott kissebbik rész , kb. 35 nm. , fürdőszobának lett kialakitva , A többi szoba egyenlőre csak ott van kihasználatlanul . a külső falak felujitva és hőszigetelve . Igy aztán télen maguk a falak müködnek hőkondenzátorként . A terasz elég moderált , alig 100 nm-s . Na és ami fontos a pince : ketté van osztva , egyik fele tároló , másik , kissebbik részén egy kráma félét alakitottam ki , Nyáron megfizethetetlenül kellemes . E mellett a modern házak , holmi erötlen korcsok .
Haha, jót nevettem, jó írás! Egy kérdés viszont:mi a baj a bekanyarított gázcsővel? Hohid az igaz, de ellenkező esetben új gazterv, gázóra lezar, engedély, stb. Borzasztó
@@zzzzz2903 Csupán annyi, hogy egy életen át fog az a csík penészedni neki kb plafontól vissza 10cm-re vízszintesen, ahol kint a gázcső miatt hiányzik vagy lehelet vékony a szigetelés.
Üdvözlöm Péter! Mi amikor haza költöztünk, egy minden szempontból "veszélyes" ingatlan vásárlással kezdtük.
Két tulajdonos, az egyik az önkormányzat. Az értékbecslő telek árat állapított meg, mert szerinte az épület bontandó. Kb 150 éves valamikori cselédház. A tető bárdolt fenyőgerendákból van kialakítva, a szarufák is 20x20 cm keresztmetszetűek. A falak 70 cm vastagok, helyben égetett nagyméretű téglából készültek. A teljes felújítást, átépítést magunk csináltuk, csináljuk. Az indulás, 600000 HUF volt, azóta kb 2,5 milliós anyagköltség jelentkezett, a többi ingyen volt.
No így megéri felújítani.
Ha hasonló szakik újítanák fel, akkor tényleg pénznyelő, ha szakszerűen és mondjuk maguk is csinálgatják, akkor nem menthetetlen.
Úgy gondolom, hogy aki ilyenre szánja el magát annak nincs pénze egy újra, innentől kezdve csak az albérletre is el lehet verni egy ilyen felújítandó épület költségeit...
Az a baj hogy a vevő nem építész, lehet hogy semmilyen műszaki affinitása nincs. Ki hív egy vállalkozót akinek jó eséllyel a 0. gondolat az lesz hogy "Ha egy ilyen házat megvett, akkor egy balfasz. Ez mindent be fog nekem nyalni hogy mit hogy mennyiért KELL megcsinálni $$$" és így lesz az ingatlan 3x akkora pénznyelő mint amekkora indokolt. Mert megteszik, nekünk is kijött volt olyan eset hogy irdatlanul le akartak húzni fürdőszoba csempézés/járólapozás kapcsán, és nem azt mondom hogy nem lett volna szép az amit ajánlott 250000-300000-ért (2017-18-as ár) de nem volt negyed millánk rá, és láss csodát! a másik burkoló nem akart új gipszkarton burkolást a kicsit görbe falra hanem azt mondta hogy nem 1 zsák csemperagasztó kell hanem 2 meg még 2 zsák vakolat. és kijött 80-ból. És nem lett kókány!
A házvásárlás szinte mindig felújítással ér véget ha nincs az embernek 60-70 millio forintja építkezni.Igaz mi külföldön vettünk házat mert itt is élünk 10 éve de azért mi is beleszaladtunk a felázás,nyomorult módon szerelt villany és szennyvizcső stb komboba.Szerencsére az egyik előző tulaj még a lapostetőt átfúrta hogy tuti legyen a beázás mikor baromi nagy eső volt.Aztán elkezdtük,650m kábelt húztam be két hét alatt hogy a villanyszerelő csak a két új kapcsoloszekrennyel szórakozzon mással ne kelljen.Levertem az összes gipsz vakolatot (160 nm a ház és 2,5 a belmagasság )klímát raktunk fel .Körben a falakat beinjektáltam amíg fent dolgoztunk így maradt fél év vakolás elott hogy rendesen ki száradjon.Mindenhova álmennyezet aminek egy félreértés miatt 2x annyi függesztesi pontot csináltam mint ami kelett volna.Új toalettek fürdőszoba.Az egyik vállalkozó barátom eljött és leburkolt mindent az emeleten.Most bárki jön csodálkoznak hogy minden milyen szép es megnyíltak a terek mert falakat szedtünk ki kifestettem mindent.Ne adjak fel a reményt a tulajok!
Nem kellett volna mindent szét verni.
Először meg csinálok 1 helyiséget és ha van pénzem és időm, akkor megy csinálom a 2. helyiséget.
Egyébként egy VÁLYOG háznál soha nem teszek a lambéria alá fóliát. Miért? Hogy tudjon szellőzni. Ugyan ez vonatkozik a menyezetre. És a vályog házat nem csomagolom be hungarocelbe.
Sajnos az emberek impulzív vásárlók. Szeretik elhinni, hogy megvenni nehéz azután majd valahogy megcsináljuk. A Héten voltam egy ismerős fiatal párnál most vettek egy régi kőből épült parasztházat. Maga a ház nem rossz , idős emberek laktak ott akik haláluk után az örökösök egyből eladtak, semmihez nem nyúltak. A hirdetés megjelenése után még aznap kint is voltak, elmentek egy OBI-ba nagy vonalakban összeírták mi kell a felújításhoz megállapították, hogy marad annyi pénzük, hogy felújítsák, megegyeztek a tulajdonosokkal és megvették a házat. Mindennel együtt maradt még kb 5 millió forintjuk felújításra ami nem kevés pénz, de egy építkezésnél az beugró költségekre elég. Fűtés, födém szigetelés, festés, laminált, konyha,felújítás fürdőszoba kialakítása és az egész bebútorozása volt a cél. Megkértek, hogy tudnék-e segíteni, mert csak egy fürdőszobát szeretnének, hozzáteszem egy vállalkozót sem találtak erre "kicsi"a munkára. Én 150 kilométertől mentem megnézni, igaz nekem ismerőseim, nem vállalkozói szemlélettel mentem. "Csak két méterre van a csatorna azt kellene oda vinni meg a vizet" ezzel hívtak fel, majd nem szeretnének mást mint "egy zuhanyt, WC, egy kézmosót, bojler". A pár férfi tagja azt mondta, hogy Ő megcsinálja a bontásokat csak rajzoljam fel mit hogyan véssen ki. Gépei nincsenek egy Raikeri (talán) 125mm sarokőszőrű és egy hasonló vésőgépe van, soha nem csinált még ilyen bontást. Ez a "csak 2 méterre kellene elvinni" a hálózati és szenny vizet a házon át plusz a fürdőszoba kialakítása, hozzáteszem munkadíj nélkül ( ingyen megyek segíteni) közel 800.000 forint anyagköltség (gépészet, szaniter). Itt még nem jött egy burkoló sem utánam! Amikor elküldtem az anyagkiírást akkor azt mondták, hogy ők maximum az egészre kőműves, gépészeti, burkolás, villanyszereléssel együtt 500.000 Forintot gondoltan, azt hitték ez elég lesz. Amikor elmondtam, hogy inkább 1,5-2 millió forintot számolnék a helyükbe egy fürdőszoba nulláról történő kialakítására, akkor el voltak hűlve. Amit elmondtak, hogy miket szeretnének megcsinálni akkor mondtam, hogy 10-15 millió kell számolni, az meg szép és becsülendő, hogy a tulajék besegítenek amiben tudnak egy vállalkozónak, de ezt szerintem senki nem fogja hagyni, illetve ha mégis valószínűleg drágább lesz mert gyakorlatilag csak felfogják tartani a szakembert, ha nincs tudásuk, tapasztalatuk egy-egy munkába. Nem véletlenül tanítják ezeket a szakmákat jó estben évekig egy szagközépiskolába.
Mindenesetre egy kicsit elszomorodtak, de azt vettem észre, hogy nem nagyon akarták elhinni.
Mi akart manapság 5 millióval? El árulok egy titkot a szembe szomszédom kerítést épít , most tart 5 milliónál és még nincs kész. És ez csak egy kerítés. ;) Nagyon keveset mondtál hogy 2 millából meg van a fürdő.
Totál reál !
A vevők védelmében: Vásárlás előtt le lehet verni a lambériát és a vakolatot, hogy alá nézzen az ember? Fel lehet szedni a parkettát, hogy kiderüljön az ázás? Mit lehetett volna ebből látni bútorozva, lakva?
KÖSZÖNJÜK !! Teljesen igazad van! A leendő vevők a leendő álmaikat látják a még meg nem vett ingatlanban, a szakember viszont a hibákat ! mindenképp megér 20-30, akár 50.000 fotintot is egy szakember, aki lebeszél egy milliós veszteségről.... Vagy megerősít, hogy nyugodtan befektethetsz !! Ajánlom! (autóvásárlásnál is érdemes!)
Amikor olyan hirdetést látok, hogy vályog vagy vegyes falazattal, az ablak, ajtó ,, korszerű műanyagra", hajópaló laminált parkettára cserélve, már rosszul vagyok, még esetleg az egészet becsomagolják hungarocell szigeteléssel. Ráadásul a tulajdonos sokszor azért adja el, mert ráköltött egy kosár pénzt, és mégsem élhető a ház. Persze nem járt utána, hogy vályog házat, hogy szabad csak felújítani. Bedőlt a ,,mestereknek".
Őszintén szólva a szemem kiszúrja a sok utólag hozzáépített toldás, ilyeneknél eleve gyanakodni kell alapozás hiányára,szerkezeti egység hiányára,hőháztartás problémáira...
Szép napot mindenkinek! Nagyon ismerős a helyzet, mert hasonló házikót vettünk mi is nemrégiben.
Csodás külső, szép udvar, be sem akartunk szinte menni a pandémiás bezártság után. Belül nem látszott, érződött semmi gyanús /szag sem.../. Beköltözés napja viszont egy rémálommá vált rögtön. Égigérő dohszag, penészes padló, falak, lambériát leverve még rosszabb állapotok kerültek elő. Totálkáros fűtésrendszer, csőtörés csőtörés hátán. Tetőbeázás, szőnyegeket, padlót el kellett égetnünk. Kisírtuk magunkat és nekifogtunk ketten a nejemmel felújítani az egészet. A fűtéshez, vízhez hívtam szakembert
a vakolást, festést burkolást, padlócserét megoldottuk magunk. Másfél év után kezdünk kicsit fellélegezni.
Szerintem, ha mindenhez szakembert hív valaki /ha nem tudja önmaga megcsinálni/, akkor biztosan egy vagyonba kerül a felújítás plusz még a több hónap, mire hozzákezdenek /a jószakemberek/ a munkához.
Nehéz okosnnak lenni, vásárláskor nemigen engedik az eladók félig szétverni a házat meglátásom szerint.
A rejtett hibák meg lakva jönnek elő. Én vállalnám a felújítást a fiatalok helyében, nagyon sok mindenen lehet
okosan spórolni úgy, hogy még szép és jó is legyen.
Rejtett hibára lehet szavatossági igényt támasztani, fél évig perelhető az eladó
Nagy tanúság!
A sok mókolás jel lehet!
A lányomék tavaly vettek házat. Én sajnos nem tudtam ott lenni személyesen a nézelődésnél. Találtak egy számukra megfelelőt, amit megnéztek és fényképeket is készítettek amit elküldtek nekem.
(kőműves mester a végzetségem) A képeken jól nézett ki a ház kívül belül. Nekik nagyon megtetszett. Már majd nem beleélték magukat mikor el vettem a kedvüket a vásárlástól. Csak képeket láttam de ami feltűnő volt, hogy majdnem minden helység körbe van lambériázva és elég magasan. A belmagassággal is gondok voltak, és se a tetőszerkezetet nem láttam se a födémet. Ez alapján elmondtam a véleményemet, hogy az a lambéria valamit takar, ha nem akarnak rosszat maguknak ebben a pillanatban felejtsék el a házat. Szerintem jól tették, hogy hallgattak rám. Azóta ott tartunk hogy április felé költöznek egy másik saját magunk készítette felújítottba.
Köszönöm az értékes hozzászólást! Én a friss festést nem szeretem úgy ezen okok miatt !
@@SzakiEllenor Nah! Az meg a másik! Tökéletesen egyetértek !
számomra mi ebből a tanulság? :-) 2017-ben kerestünk ingatlant, kb. 40-et néztünk meg személyesen, nagyon kellett ez, nagyon tanulságos túra volt látni, hogy emberek miről gondolják azt "lakható!" ... ha meglátok egy lambériát egyből azt kérdezem, eddig a magasságig vizes a falatok? vagy az minek oda? ;-)
... nem mondom hogy 100%-os a ház amit végül megvettünk, vannak hibák, amiket anno nem vettem észre, csak lakva, de a bemutatottól fényévekkel jobban sikerült választani.
Köszönjük az őszinte tájékoztatást ez korrekt👍👍👍👍👍!
A nagy igazság a videó végén hangzik el. Vagy kimeszelik és lakják, vagy elfogadják hogy rámegy az életük, a pénzük, rosszabb esetben a házasságuk is egy felújításra. Egy több mint harminc éves épületnél nincs kérdés hogy mi megmenthető. Ezzel nem a vásárlókat akarom fikázni. Teljesen egyetértek abban hogy minimum egy az építőiparban dolgozó szakemberrel menjenek házat venni az laikusok.
Oké, pénztemető, mint minden 50-60 as években épült ház, mert akkor annyira anyaghiány volt, hogy mindenből is építkeztek! DE , nincs olyan, amit ne lehetne felújítani, persze, elbontani és újat csinálni legegyszerűbb, de 50 millió alaphangon. 15- 20 millióból viszont ezt azért fulosan fellehet újítani, ma már mindenre meg van a technológia! Ennél sokkal rosszabb épületeket mentettünk már meg!
Menthető, de 15-20 millió csak anyagra lesz elég. Ha egy komplett tetőfelújítást nézel, már ott 15-20 ezer forint /m2 körül mozog a munkadíj.
@@kssthomas én nem értem ezeket a vad árakat honnan veszitek? De ezért van, hogy 1 munkára 20 ilyen 15-20 ezer /m2 munkadíjas ugrik, miközben 10-15 ezer/m2 tiszteséges szakember megcsinálja, tehát tető legyen 8 millió anyaggal. Injektálásos szigetelés 2 millió, 10 millióbol meg bőven fulosan viz-villany-burkolás meg van. 20 millió, de az már top, új még mindíg 50 millió. Nekem lehet mesélni, 94 től csinálok generál kivitelezést, statikussal, műszaki vezetővel. Csak némely ember 1 munkábol akar meggazdagodni, ez a baj.....
@@paltoth3784 Nekem mindegy mivel foglalkozol a tető építés ára pedig 15 ezertől indul el. 10 eFt/m2 még a nagy vad áremelések előtt volt. Több fórumon is pont arra panaszkodtak, hogy nem tudják megfizetni a tető felújítást. A legutóbb 305m2 tetőre 6 millió forint munkadíj árajánlatot kapott az egyik fórumtárs. Nyilván bicskanyitogató az ár, de ez sajnos akkor is így van.
Meg most őszintén.... Az szerinted reális, hogy valaki 8-10 millióért vesz egy rom házat, mert az alatt nem kapsz semmit, aztán 15-20 milliót rákölt? Akinek van 25-30 milliója, az már elég pofás házat tud venni. Nem egy olyat, ami a felújítás után vagy megállja a helyét vagy nem. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen felújítás micsoda feszültséggel jár, meg hogy mindenki, át akar verni. Ha nem személyesen jársz az anyag után, akkor a vállalkozó veszi meg ott, ahol neki van kedvezménye és még a kedvezményt is benyeli.
@@kssthomas nekem is mindegy, hogy laikus vagy , de ez itt 150, max 200 m2 tető, tehát anyaggal akkor is kijön 8 millióbol és igen, sokan vesznek olcsón felújitásra szoroló házat, mert azt kedvükre , izlésüknek megfelelően tudják kialakitani, nem 30 milliós kitudjahogyan lett összegányolva....
@@paltoth3784 Biztos úgy van, ha te mondod.... :)
Én hasonló Vertfalazatu ház felújításában vettem részt! Egy kőműves szaki mindig azt emlegette nekik,hogy új alap kell a ház alá!Mivel csak tégla alapja volt neki. Mondott olyan árat a szaki,hogy abból már valóban egy új házat lehetett volna építeni.Na így haveri családi összefogással Meglett mentve a ház.Maradt a régi tégla alap!Kapott egy falátvágási vízszintes szigetelést. Az összes régi vakolat leverve, új meszes vakolatot kapott. A szobák betonozva voltak az összes felverve. Kulé kavicsos réteg ágyat kapott, kapott párna fákat, új hajópadlót.. satöbbi satöbbi satöbbi ennek már vagy öt éve. És teljesen jól van a háza
'80-as években épült, belül többször átépített házat vásároltunk. Többször bejártam, az eladó néhány problémára felhívta a figyelmet, néhányat én vettem észre, több szakembernek megmutattam. Látszott, hogy sokat kell rá költeni, de a végeredmény meg fogja érni. A felújítás alatt még kiderült néhány probléma, amihez alkalmazkodni kellett. A lényeg, hogy az eladó is korrekt volt, én is észrevettem több dolgot, ezért alaposan végiggondoltuk a vásárlást és a felújítás menetét. Megérte, de mindenre nagyon figyelni kellett.
Sajnálatos amikor ilyenbe fut bele az ember, és sajnos ( bár az adott helyzett nem az átlag) de a régebbi házaknál amik részben saját kezüleg vagy baráti segitséggel készültek egyáltalán nem ritka hogy vegyes a fal, söt a Pesti belvárosi lakásokban sem amik régen polgári lakások voltak, aztán kisebb lakásokra lettek felosztva ott is sokszor előfordul hogy aból épitettek amit az( utcán találtak) persze ez nem minden esetben jelent katasztrófát , de nagyon kellemetlen tud lenni ha fel kell újitani.A tulajoknak sok sikert és kitartást kivánok
Nagyon nagy csalódás lehetett ez a vétel!!!!! Együtt érzek velük!!!
Sok új házat is összebasznak kivitelezéskor csinálja boldog boldogtalan mind a spórolásokról szólnak
Ez a ház is megjavítható igaz költségekkel jár de azért nem kell annyira elkeseredniük van mindenből kiút
Szeretem ezt a csatornát, mert jó, érdekes hasznos tartalmakat gyártasz!:D
Abban nem lennék teljesen biztos, hogy bicskával csavarhúzóval a tulaj megengedi végigbogarászni a házat. Amit meg lehet nézni, a kapcsoló, konnektor mögött a villanyvezeték, a csapok fajanszok milyensége ebből lehet következtetni ezek építésére. A ház tipikus kádárkocka forma, '55-től 80 as elejéig épültek. Az út egy pillanatkép alapján magasabban van a kertnél (igaz ez feltételezés) így a vizesedés oka részben ez. Valószínűleg jelentős mennyiségű az épületben a vályogtégla fal, de ez még sok 100ezer épület esetében így van.A tulajdonosok akik megvették realizálni illett volna a ráfordítható költségeket, ugyanis egy ilyen épületnél a villanyszerelés, vízvezeték csere adja magát. A fűtést nem tartom rossznak, nyílván van vegyes és gázfűtési lehetőség is. A két hátsó helyiség talán valamikor garázs volt, avgy műhely és lett belőle lakótér-az nem derül ki a videóból, hogy a megtekintés állapotában milyen volt, de tény, hogy az a két helyiség így siralmas.
Amit én fontosnak tartottam volna említés szintjén:miért éri meg ilyen épületbe beruházni?:Mert jól alakítható, kevés adminisztratív gátat tolnak elé a tulajdonosnak és senki nem fogja megkérdezni a bizonyítvány számát aki 2 kapcsolót kicserélt, vagy éppen lebetonozott 2 szobát...míg új építésnél ugye ez is e naplós tevékenység. Tehát aki érez magában erőt és van pénze alakítani annak az ilyen házak talán jó alternatíva az újjal szemben.
Valóban van a felújításnak létjogosultsága...de itt sajnos nem igazán releváns..
@@SzakiEllenor Az a baj hogy ezzel az erővel minden második ház bontásra lenne ítélve. Nem kell messzire menni. Te is belefogtál a fiaddal egybe.
@@alfonzsenki1905 De vannak olyan hibák, amiket ki lehet javítani gazdaságosan és van olyat amit nem. Ez úgy tűnik, hogy az utóbbiba esik
@@alfonzsenki1905 azt is mindenki bontani akarta. Első nap tudtuk, mivel jár ez . Igazi apa fia projekt ! Majd nézd meg most!
@@SzakiEllenor Releváns. Nincs is más választása a megbízóknak. Miután szétverték, a kockát elvetették. A ház am jó nagyon helyen van. Csak telekként nem érné meg eladni, mert ahhoz kicsi, kb 300m2. Szóval ez nem egy Feketehegy, ahonnan a reggeli forgalomban 30-40 percet kell araszolni a városig, mert egyetlen út vezet oda, ahogy Nottingham-be Sherwoodi erdőn át. Drénezzék körbe, csapadékot meg vezessék ki az iparvágány felé, úgysem jár már vonat arra, meg ott elszikkad. Kavics is van benne bőven. Maroshegyen volt a Rigódombon egy Ház, se víz, se gáz, se csatorna, ráadásul hátra volt építve konyha, meg valami szoba, úgy hogy meg kellett kerülni kívülről a házat. 13 milla volt az ár, voltam ott bejáráson, nem kellett senkinek, aztán emelgették az árát, végül megvették. Múltkor jártam arra, hát teljesen fel van újítva... Ott a 200 éves ház amit nyomonkövethetünk, ennyi erővel az is bontás. Ráadásnak ott van a tetőn a pala..
Szerintem mindenkinek aki régi ház vásárlás előtt áll meg kéne nézni ezt a videót hogy tanuljon belőle. A tulajnak kívánom hogy minél jobban jöjjenek ki ebből a helyzetből.
Bicska , csavarhúzó mindig van nalam!
@100 films present Eleve gyanús ha van rajta.
@@SzakiEllenor Nem kötekedni szeretnék, de ha árulnám a házam én nem hagynám, hogy a fal rongálásával állapítsák meg, igazat mondtam -e. Ha konkértan előszerződést írnánk és a mintavételtől függene a tényleges szerződés megkötése, akkor persze beleegyeznék. A mintavétel így történik?
@@SirDrakeNewcanon Mikor én nézegettem házakat ,akkor is ugyanez volt a helyzet. Hívhatok saját költségre szakértőt ,de semmit sem bonthat meg. A szakértő meg megmondta ,hogy így meg nem tud korrekt tájékoztatást adni. Ezért voltam kénytelen panellakást venni komoly lemondások árán,mert azzal volt a legkisebb a bukás lehetősége ,de még arra is elment egy pár millió mire szép lett és új.Persze a társasházaknál is vannak bukták leginkább az idióta szomszédok miatt és hát valjuk be nagyon nem egy kategória a kertesház vagy a panel/ társasház.
@@SirDrakeNewcanon Az eladó állítja :Tégla! Vevő azt mondja, megveszem ennyiért, ha valóban az! Az ajtó mögött egy ötforintosnyi lyukból kiderül sokminden, de van olyan lehetőség is, hogy egy villanyszerelődobozban veszek mintát. Sajnos sokan nem tudják, mit árulnak!
Én új ház építésébe fogtam. Minden ismerősöm ellenezte és a használt ház vásárlása felé próbáltak irányítani. Nos akiket ismerek és így tettek. Az első 40 milliós költséggel indult neki. 70 millió lett. De volt neki. A másiknak fél úton elfogyott a pénze. A harmadik bent lakik de még nem látja a végét mikor tudja befejezni. Szóval jól körbe kell járni kinek mi a jó és mennyi pénze van rá. Persze van pozitív példa is. Városi lakás csere volt falusi családi házra és a ház tényleg jó volt. Megnéztem.
Az új tulajdonos nagyon finnyás.Ha veszek egy régi házat ,azzal számolni kell hogy költeni kell rá.Attól lesz az tiéd a ház ha te teszel benne helyre mindent az ízlésednek megfelelően.de lehet kb 10 szeres áron venni egy új építésű házat és akkor nem kell felújítgatni.Ha valaki szerint ez a ház nem ér semmit, akkor elmondanám sokkal rosszabb helyeken élnek családok.És ha frekventált helyen van ,ahogyan említette már csak azért is megérné felújítani.
A feliratozás nem kellene. Kitakarja a kép egyharmadát. Megint egy tanulságos videó. Köszönjük!
Sajnos nehéz egy olyan szakmáját ismerő,hozzáértő,a problémát azonnal felismerő,talpig úriembert találni,aki nem csak a tiszteletdíjára hajt.Tisztelet a kivételnek,sajnos kevés van.
De hogy is! Egy ertekbecslot kell keresni, hisz az majdnem tervezo .
@@miklosvirag1213 remélem vicceltél!
@@zsoltorosz1272 em ! En mikor vettem a hazat aki kinott a banktol az mindent vegignezett , na jo en megbeszeltem vele hogy minden hibat ami kesobb gondot jelentene mondjon el! Nem vicc! Vannak korrekt emberek is!
@@miklosvirag1213 az értékbecslő az esetek 95%ában majdnem ingatlanügynök, de nagyon messze nem építész de még jó szaki szintjén sincs.
Én felkértem építészt, de annyira hülye volt hogy azt nem értette meg hogy a szomszéd a ház csatornáját hogy kötötte rá a kertjében lefutó PVC esővíz kivezető csövére.
Ott volt az ereszcsatorna bevezetné a földbe, volt egy csomópont, volt egy frissen túrt földsáv, ez a marha építész meg vakarózott hogy nem érti hogy jut el onnan ide a cső..
meg fennakadt azon hogy szomszéd fele nem mehet az esővíz, mintha nem millió telekhatár rá épült, más opció nélküli házak országa lennénk.
Pedig őt ajánlották hogy jó, tervez 40éve, és jár véleményezni vásárlóknak.
Ezért kért 10 ezret.. köszönöm. Maradok a saját szememnél, többet láttam én mint ő.
Üdvözlöm! Azt kérem fejtse ki, hogy a 2 kémény mért jelez már problémát? Egy kéményben nem mehet a gáz és a vegyes kazán. Vidéken ezért a legtöbb házon ami központi fűtéses 2 kéménnyel rendelkezik, de ha van még cserépkályha vagy kandalló akkor akár 3 kémény is lehet. Köszönöm szépen válaszát!
@@tamasdenem7892 hallottam amit elmondott. De várnám az ő válaszát, hogy a 2 kémény mért jelent küzdést az épület kifűtésével? A 2 rendszer nem is fűthet egyszerre jó eséllyel. Amit most ő elmondott az alapján aki megnézi a videót az, azon fog kötekedni majd mért van 2 kémény a házon!?
@@balazsbartakovics8497 Valószínűm, hogy ez lesz. Megnézik a videot, és holnaptól senki nem vesz meg többé olyan házat, amin két kémény van. Mert látták a szakiellenőrt és csak ennyit értenek meg az emberek az egészből.Nemár.
Én ezt rögtön úgy értelmeztem, persze tapasztalatból, hogy van vegyes és gáz fűtés is, ami a házban lévő elavult fűtési rendszerre utalhat.
Egy ilyen házat esetleg megéri olcsón megvenni és megcsinálni, ha van hozzáértés sok mindenhez. Én azt láttam gyerekkoromban, hogy a nagypapa mindent megcsinált és jól csinálta meg! Sok mindent megtanultam és megcsinálnék rajta sok mindent. De itt sajnos nem ez a helyzet. Sajnálom az új tulajokat! És a régi tulaj nem is biztos, hogy tudta ezeket a dolgokat...
Láttam én már ennél roszabbat is. 😟
Ez egy kb 80 éves ház amit az előző tulaj a saját igényeinek lehetőségeinek elvárásainak megfelelően lakhatóvá tett . Ja hogy ez az új tulajnak nem jön be ? Olyan ez mint a használt autó . 20 éves kocsitol miért várjuk el hogy olyan legyen mint egy két éves bármilyen jól néz ki ?
Hajaj. "Megint fellázadtak a Búrok" :) Csengetett Mylord. Szóval ez Szfváron a Búrtelep. Itt egy üres telek 30 milla, ha, ház is van rajta, tökmindegy milyen 40 től indul. Szoba konyha volt ez, több lépcsőben toldották. Meg kell csinálni. Ha a könyéken házat akarnak, mondjuk újat, akkor 100 milla lesz a vége. Én így nem bontottam volna. A stukatúr tetőt minek bontották le? Minek kellett minden vakolatot leverni?
Most nem szabad felújítani a megugrot építőanyag árak miatt .Tető az teljes csere, van benne fantázia . Ettől (ramatyabb ) állapotba lévő tanyát vettem,az asszony mikor meglátta azt mondta ha megveszem elvál tőlem . Azóta megbékélt és kész van a ház !
Egyet kell értenem azzal, hogy ilyen házat felújítani nem éri meg. Ha nem bontájak szét a lambériát stb, csak annyira, hogy tisztában legyenek a helyzettel, ami még olcsón, könnyen visszacsinálható, akkor még pár év, akár egy évtizedig lelakhatták volna abban az állapotban. Addig sem kell albérletet fizetni elven, majd évekkel később eladják. Így viszont már kb a teljes lebontás vagy a vételi árnál is jóval alacsonyabban való eladás játszik csak, nem költözhető.
Teljesen igazad van. Kár volt tönkretenni. Látszik, hogy korábbi tulajok költöttek rá.
Tavaly áprilisban vettem meg párommal a mi kis házunkat. Egyedül újjitom fel. Villanyt és gázt szakemberre biztam minden mást magam csinálok. Volt vakolás betonozás járolap és 4 gerenda csere. Igy is lassan 4 millió a belefektetett pénz és még messze a beköltözés.
"A" verzió, kimeszeli, benne lakik. "B" verzió, szétver mindent és felújít. Bölcsebb szerintem az "A" verzió, főleg ha kevés pénzből tervez az ember, és ha lehet mindig a kisebb, olcsóbb és egyszerűbb felől haladni a komolyabb beavatkozások felé. Ilyen ház is helyrehozható szerintem kisebb kompromisszumokkal, megfelelő anyagok használata mellett. Egy vizesedő aljzatra nem a a műanyag padló a leginkább ideális. Vályogra sem cementes vakolat. Persze ha életveszélyes lenne akkor már más a fekvése a gyereknek, de még így is lehetne egy élhető ház sok sok munkával. De az ember a saját munkáját nem számítja költségnek:)
nagyon jók ezek a videók! Biztos reklámnak is jók, kérünk még :) hiánypotló.
Púderozott putri ilyenből nagyon sok van sajnos. Különféle gányolással magasfokú műszaki megoldásokkal.
Ma csokos üzlet eredménye ez mindent el lehet adni sajnos..
Pontosan! Ha igazán célja lett volna a csoknak az ami, akkor jogszabályokkal igencsak meg lehetett volna támogatni...
A magyar ingatlanpiac sajnos túlnyomó részt ilyenekből áll. Az ingatlanosok pedig kivétel nélkül szintén rásegítenek arra, hogy a vevők járjanak pórul. (Tapasztalat. és nem, utóbbiban nincs kivétel, az ingatlanos KIZÁRÓLAG a magasra tolt árakban és a gyors eladásban érdekelt)
Ez így van! Sajnos tapasztalom én is. 😞
Egyetertek, semmi hozzaertessel toljak a suket dumat, es aki nem ert hozza azt meggyozik, ok csak a penzt latjak benne. Anyagi felelossegre vonnam oket, ha nem a valosagnak megfeleloen hirdetik az ingatlant.
@@szugyu2 Én is szívesen tenném... meggyőztek a saját "szakértőjükkel" hogy mennyit ér az ingatlan, meg hogy milyen az energetikája... adásvételi után derült ki, hogy a bank szerint csak 70%-át éri és 2 osztállyal alacsonyabb a valós energetika...
Sok a hozzáértő komment!!!!!
Pár éve mi is nézegettünk házakat az olcsóbb kategóriában, laikusként is azonnal láttam, éreztem a hasonló gondokkal küzdő épületek állapotát. A vizes falak dohos szagot árasztanak, a belül gyakran használt lambéria szintén árulkodó, stb. Egy ilyen látszat felújított épület sohasem lesz jó, mivel alulról vizesedik, a teljes javítás meg nem éri meg. Kis gyakorlattal, odafigyeléssel, el lehet kerülni a lesre futást, vagy tényleg kell egy ilyen szakembert megbízni, s akkor nincs baj .
Minden estre szomorú, hogy az eladónak is egy "balekra" volt szüksége, hogy kitörjön abból a (romhalmazból) amit szépen el kendőztek.És persze még szomorúbb, hogy egy fiatal párt majdnem "zátonyra futtattak"
Ha a felujtás mellet döntenek fal vakolásra fal rendbetételére tudom ajánlani imre sebestyént jol dolgozik és gyorsan 😊
A valóságban, földfelszínen járva, mindenféle megbontás nélkül is voltak itt riasztó tényezők. 100% hogy full dohos szag volt bent, és biztos hogy volt ahol látszott a vizes fal. A tetőszerkezet is egy régi darab, látszik hogy nem is egyenes, cserére szorul első ránézésre is. Sajnálom akinél ez a ház kötött ki!
Érdekes , büdös nem
Volt !
Azt gondolom csak az egész ledózerolás elszállítatás kerülne 2 millába.... Gondolom van körbe téglák közt szigetelés és csak a homlokzatot drénlemezelném dréncső kavicsoznám... Tetőcsere....belül alábetonozni, falat újravakolni... És ez még szerintem messze lenne árban a dózerolás és új ház felépítési költségétől.....
Toldott-foldott Kádár kocka... rengeteg ilyen van. Alapból kicsi, mindenki hozzátold valamit itt meg ott, sosem lesz jó. 6 évvel ezelőtt, mikor ház vásárlás előtt álltam, alapból kizártam ezeket. Olyan házat kerestem, amit már eleve nagynak építettek, nem toldozgatták, tákolgatták. Nem volt könnyű ilyent találni, de végül sikerült. Nyilván sok dolgot fel kell újítanom ezen is, de nem a béka segge alól kell kezdeni, minden fal száraz, meg üreges téglából van eleve, nem tömörből.
ez nem kádár kocka,20 éve nyílászárókat cserélek, amúgy sem láttam még vályog/vegyes kádár kockát
Nagyon sok ilyen ház van sajnos. Kívülről pöpec sőt sok még belűről is első blikkre. De aztán vizesedés kb mindenhol. Emiatt nem lett kertes házam. Annyi pénzem nem volt, hogy pöpecet vegyek a 20 - 30 milka közöttiek a térségemben meg szinte mind hasonlóak. Így maradtam társasházban. Ez van.
Szia ellenőr, köszönöm, hogy bemutatod a dolgokat, rászánod az idődet energiádat, ingyen tanulhatunk mások hibáiból és óvatosabbak lehetünk ezáltal.
Egy kérdésem lenne evvel a házzal kapcsolatban. Jól lattam, hogy pala tető volt a házon ?
Eléggé tanulságos. Ami még jó lenne, egy két kép a hirdetésből, hogy jól látható legyen mi a máz a látható valóság mellet.
Az utólag hozzáépített tákmányokat lebontani, a maradékot kiszárítani és újravakolni, az udvaron a sok betont felszedni, vízelvezetést biztosítani.
Szia Péter! Utólagos injektálós szigetelés ezt a nedvesedés problémát nem tudja megoldani? Köszi!
Ez itt van Székesfehérváron. Jujjj...
Kedves Péter! Én is vittem magammal szakembert mikor nézelődtünk. Amit látott, azt véleményezte is. De ebben az esetben bontás, vakolat leverés, lambéria rongálás nélkül, laminált parketta felszedése nélkül (arra rá lehet fogni, hogy megázott felülről) hogyan állapítható meg a vásárlás előtt ez az állapot?
van falnedvességmérő, falszkenner, hőkamera.. - nem értek hozzájuk, de Kömkel Zsolt (egy másik építész) ilyeneket is használ a megtekintésekkor, tapasztalata szerint hasznos tud lenni :)
Üdv. Szerintem túl mélyre teszi ezt a helyzetet. Gondolom nem kacsalábon forgó palotát akartak belőle készíteni. Számtalan ilyen és ehhez hasonló ingatlant újítunk fel. Nem így kellene hozzá állni hanem a megoldást megtalálni. Vannak kompromisszumok de ezek Önt nem érdeklik .Kizárólag a legrosszabb oldaláról nézi a dolgot. Le kell bontani!!!!????
Ha tudsz re egy értelmezhető ajánlatot adni, szívesen meghallgatják! Az ország mely részen vállalsz munkát?
Szia Pėter.A jó szerencse mentsen meg engemet is ettől.Pont 2 ėv múlva esedékes nekünk is egy családiház vásárlása.Ugyan így gondolkodom mint te magad,ezért fogom veled felvenni a kapcsolatot vásárlás előtt.Egy rėszėt a vėtelnek hitel kiegėszítėssel oldjuk meg.Előnyben vagyok egy kicsit az úgy mond"nem hozzáėrtőkkel"szemben mivel hidegburkoló vagyok.De viszont a statikai energetikai dolgokhoz nem ėrtek.Sajnos nagyon nehėz a mai világban lakást hàzat venni.Sajnàlom őket nagyon ės kitartást kívánok.Ha úgy döntenek hogy nem bontjàk el a házat ės ez segít, akkor a burkolásban festėsben nagyon szívesen segítek.Tudom hogy most nem ez a leg nagyobb baj, de hátha számít.Sok sikert.
Teljesüljenek almadi!
Az a baj a házakkal - mint az autókkal is - hogy lehetnek rejtett hibák, amiket még a szaki sem lát. Milyen alapja van a háznak, hogy lett vasalva, milyen a beton minősége, hogyan lett vízszigetelve, stb... stb... Ezért jó az építkezés, mert az ember mindent lát, csak ott kell lenni a kritikus pillanatokban. Ez az amit sokszor egy műszaki ellenőr sem tud megoldani.
@Marton Ez így van. De rengeteg dolgot lehet látni, tudni, utána olvasni, stb... Tökéletes ház amúgy sincs, de a 4es alát el lehet érni simán.
A csapadékvíz elvezetéssel már jelentős javulást lehetne elérni, mert abba az udvarba ami bemegy, az nem jön ki egykönnyen. Nem hiszem el, hogy nem volt dohos szag
@Marton nem tudom felétek milyen macskák vannak, de felénk a macska tiszta állat.
Szegények vettek egy nagyon drága telket. Eszembe jutott hogy a bűvész is azt mondja hogy a trükkjeinek javarészében nem ő ver át téged, hanem te vered át saját magadat. A saját érzékszerveid, reflexeid csapnak be.
Én most vettem társasházi lakást közel egy éve, 80 éves, sóskúti mészkő és tégla falazat. Körbe van gipszkartonozva mindenhol, így vajon hogy lehet megtudni a falak állapotát? Kb. sehogy. Kertesházat akartam Én is, de gyanakvással töltött el a nézegetésben, ha a teljes belsőn lambéria volt a falon. Az nem véletlen.
Az a baj, hogy nem azt az állapotot látjuk amikor megtekintették az ingatlant a vevők. Így a videóból úgy tűnik, hogy talán a bejáratnál az a vizesedés volt az egyedüli látható probléma?
Felmerül a kérdés, hogy akkor ki a hibás abban hogy a jelenlegi tulajdonosok ilyen állapotban vették meg ezt a házat?
Tisztelt Rezsnyák úr!
Rövid idő alatt nagy tiszteletet érdemelt ki tőlem. A videói (főleg a 100 éves házat érintők) nagy értéket képviselnek. Mivel én magamat műszakilag képzetlennek tekintem tüzetesen és figyelmesen hallgatom a videóit, hogy tanulhassak. Szokott Ön hasonló "ellenőrzést" vállalni? Nemrégiben vettem egy házat és szeretném egy szakemberrel megnézetni. Mennyire lehetséges megvalósítani az elképzeléseimet.
Igen! Kérlek ide írj: mail@szaki-ellenor.hu
@@SzakiEllenor Írtam
Az a döbbenet, hogy ezt nem érdemes megmenteni, de a 200 éves házat meg igen...
Szakember hiány miatt van ez,sztem .
Ez kb 5 építési ciklusban lett egy szoba konyhából kibővítgetve, tákolgatva. A 200 éves házat a150 évvel ezelőtti állapotig visszabontottuk, és az a vályogfal jó is!
Álapotot nézünk, nem évjáratot?
@@gyulafejer6237ez jó!
KB 30-35 éve vettek a szülei egy házat. A tulaj apja valami híres építész volt. (bár lényegtelen volt a vásárláskor)
Később világosban (tiszta fejel):
A fűtés csövekben még slag is volt. Kéményen átmenő fűtéscső (ez legalább fém) (ezt az öregemék építették újjá)
Nem működő redőnyök. (kibontottuk. sosem lett visszaépítve)
És nagyrészt szétrohadt tetőszerkezet. (nah ezt nem tudtuk mi megcsinálni)
És ha már benne voltak, akkor a vízvezetéket is újjáépítették.
(embertelen meló volt és hatalmas szerszámigénye volt...)
Egyébként 10 éve mi is majdnem vettünk egy a videóban mutatott gyönyörűséget. Annyi szerencsénk volt, hogy a kivitelező még nem fejezte be a melléképületek összeépítését és még néhol látszott, hogy miből van. (kb abból, mint ez) Ha pár héttel később megyünk megnézni a vakolás után, akkor lehet beleválasztunk.
Amit helyette vettünk az csak kifűthetetlen volt (évekig) természetesen ez sem látszott. Csak az első télen derült ki. (nyílás záró csere (mind) + komplett fűtési rendszer újjáépítés)
Szóval ez a vásárlás ha nem tudod több helyen szakemberrel (akár) megbontatni, akkor inkább szerencsejáték.
Üdvözlöm . 1 et nem értek . Hogy nem lehetett ezt észre venni ? Ezeket a hibákat ? Ez nem kevés , és nem csak egy hiba . Egy nedvesség merővel még egy gyerek is tudott volna értékeket produkálni .
Nagyon egyszerû, olyan házat ne vegyél amelyik fala repedt, felázott vagy penészes👍
Nagyon egyszerű. Semmi pénzért, semmit érő házat lehet csak! De köszi a príma tanácsot...
sajnos mi is a szívünkre hallgattunk nekünk is tégla falasként árulták és csak utólag derült ki hogy van olyan főfalunk ami terméskő utólag csak annyit mondott az ingatlanos hogy polgári peresen megpróbálhatjuk de nagyon sok idő mire vége..és ez csak a kisebbik gond volt..volt olyan állapot mikor csak a négy főfal állt a házból..most már lassan kész de a vételi ár duplája lesz a vége...
Sajnos ez teljesen "normális" a mai építési agyagok árai miatt. Mi 11-ért vettük a házat. Kb. 12-őt öltünk bele. Ketten építjük a házat a feleségemmel, néha van segítség szerencsére. :). Még közel nem vagyunk készen. Elég nagyot mertünk álmodni+ túl nagy a ház. Közel 200m2. De haladunk, és szép lesz. :):)
@@gyulakovacs9211 mi is egymásba öntjük folyamatosan a lelket mikor már belefárad valamelyikünk
@@davidboczfoldi8960 Csak nehogy egyszerre fáradjatok meg. Hallottam élet történeteket, h házasságok mentek rá mire befejezték a házat. :(:(:(
@Marton a falazó habarcs vagyis annak némi hiánya
Számomra is érthetetlen, hogy mikor több tízmilló forintot készül elkölteni valaki esetleg elhitelezni magát évtizedekre miért kell sajnálni azt a kevés pénzt egy szakértőre aki pincétől padlásig átnézi alaposan. Hasonló a helyzet auto vásárláskor, ahol szerintem alap egy átvizsgálás vétel előtt. Valahogy ezekbe sokan csak úgy belevágnak minden gondolkodás nélkül, aztán ha pórul járnak nyögik éveken át a hibájukat :(
Hát igen ez így nehéz lesz , ha nem maga csinálja az ember, de nem kilátástalan csak ahogy szokták mondani : idő, pénz ,energia stb. Nekem annyiból szerencsém volt hogy meg tudtam állítani a vizesedést , persze a laminált padlóról lekellet mondani pont emiatt hogy ha alá szigetelek akkor viz,penész,stb. A folyosóval lesz még egy külső szigetelésem ,mert az kisméretű tégla futó sorba és belül ki jött rajta a penész nagy hidegben.
Atya ég.... Mi is néztük ezt a házat, amikor ingatlant kerestünk. Szerencsére nekünk a vészcsengő működött, és már a wc-fürdő kókánykombó kiverte a biztosítékot nálunk, nem beszélve a melléképületből csinált szobáról. Kicsit telek, rettentő rosszul beépítve. A ház meg egy régi pici ház össze-vissza toldozgatása. Sajnálom őket, akik megvették. Nem ezt érdemli az aki szeretne egy otthont. :(
Öregház csak teljes kicsomagolással újítható fel.
Az a tanulság, hogy az előző tulaj is taknyolt, pl. műanyag ablak, műanyag bejárati ajtó stb... és fingja sem volt arról, hogy mit miért csinál. Rá sem kell haragudni, gondolom azt hitte, hogy minden ok, a végén pedig eladta, és jött a hidegzuhany. Tipikus magyar taknyolás, fogd meg a söröm majd én megcsinálom.
Érthető, hogy sok családalapítás előtt álló pár házat szeretne venni. Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen házvételek és évtizedekig tartó toldozás-foldozás milyen arányban van az új építésű vagy egy jó állapotú régi korrektül felújítva között. Engem nagyon megviselt volna egy ilyen és tudva hogy mekkora kötelezettségem van a bank irányába, kilátástalannak érezném a helyzetet. Nekünk egy kádárkockára lehet van esélyünk. Csak akkor megyünk bele, ha egy vállalható költségvetést, viszonylag alacsony hitellel tudunk kidolgozni. A beköltözést csak 100% belső készültség esetén teszem meg, ezek mellett az energetikai újításra magas hangsúlyt helyeznék. Sajnos az az érzésem, hogy általában magasabb életszínvonalat tűzünk ki rövid távon, mint amennyire képesek vagyunk. Ha ennyire ki van centizve egy költségvetés, akkor az adódó plusz költségeket miből fedezik? Mostani nagy ingatlanforgalom nagy része magas hitelből van fedezve?
felfoghatatlan miért a vásárlás után hívnak szakembert állapot felmérésre.
Sajna a régi ház felújítás soha véget nem ér.Egy pénztemető.Ha nekiállunk mindig potyognak a hullák a szekrényből...Csak amíg ilyen agyonszabályozott klímahumbug az uralkodó nem lehet bérből felépíteni egy újat.
Ez pontosan így van több ismerősöm is így járt kádárkocka típusú házakkal.Folyamatosan javítgatni kell sok pénzért.
@@flashboot egyszer kell rendesen megcsinálni és akkor elég csak karbantartani. Jah! mondjuk az se olcsó az igaz.
Többek között ezért is nem értem hogy Magyarországon miért nem engedélyezik a konténer házak családiházzá nyilvánítását? Itt ez egy jó példa hogy ezek a fiatalok lebontanák és olcsón raknának rá maguknak egy konénerházat. És decemberbe ott karácsonyozhatnának.
Nem hinném, hogy különösebben olcsóbb lenne. Komfortra viszont nem biztos, hogy elérné egy hagyományos ház szintjét.
Mit vársz olyan előírások mellett, ahol a tető szögén túl kb. még abba is belekötnek, hogy milyen lehet a homlokzat színe? Csak semmi kitűnés az átlagból, be kell szépen állni a máladozó vályogházak, és kádárkockák közé.
@@balintn.8874 Mire gondolsz komfort alatt? Mert én amiket mostanság látok könnyűszerkezetes és konténerházas projekteket azok modernek ,veszett jól néznek ki kívül belül és tanusítványokkal is rendelkeznek ,bár valószínű ,hogy ezek az általad felvázolt nem olcsó kategóriába esnek.
@@flashboot Hőtároló képesség hiánya, (sokkal) rosszabb hangszigetelés, padlófűtés kialakitásának nehézségei gyorsan ezek jutnak eszembe. Amúgy minden bizonnyal szépen meg lehet csinálni.
@@balintn.8874 Hotarolo kepesseg hianyat lehet ellensulyozni normalis parazaro szigetelesel es hocserelos szellozteto rendszerrel, hangszigeteles nem a falakon mulik. epp egy teglahazban lakom, es ugyanugy atjon minden zaj az utcarol. padlofutes tul van lihegve. itt pl nincs csak a jo oreg parketta es megis jo homersekletu a padlo.
Megdobbento ez egy nagyon tanulsagos video.Nem szabad sajnalni azt az osszeget egy szakertotol.Mert ha kiderul a valosag nagy a bukta, Koszonom a videot
Sokat látott szakember vagyok magam is. A gond ott kezdődik hogy a vásárlók elképzelései sokszor nem egyeznek az adott ingatlan kínálta lehetőségekkel.
Korántsem gondolom hogy ez az ingatlan bontásérett lenne ettől sokkal rosszabb ingatlan is jól felújíható.
A kérdést az dönti el hogy mit akarok mert ebből valóban nem lehet puccos amerikai konyhás nagy fűrdős 3 szobás otthont vázsolni. Viszont lehetne a vacak toldalékok lebontasa és az eredeti kb 90nm ingatlan alapos felújításával egy szerény enegiatakarékos főzőfülke,fűrdő nappali, 2 szobás otthon ez kihozható.
Valószinűleg nem ez az elképzelese egy fiatal párnak de ebből kb ez jön ki reális áron ami nem 30 millió. Amenyiben mást szeretnének akkor valóban bontani kell mindent.
Kedves tulajdonosok sok sikert kivánom találjatok vagy építsetek meg álmaitok otthonát.
Valoban penztemeto. Elso kerdes az eladohoz: mikor epult a haz? Ha 1940,1950,1960,1970-es evek nincs alapja, sarkon fordul ott hagyja, ha 70-es evek vege beton alap, tegla fala van lehet tovabb targyalni…
Akinek nincs a fejeben, annak van a penztarcajaban.
Kedves Péter, és az "A" opciónál milyen lehetőségeik lettek volna a tulajdonosoknak? Milyen ütemben megy tönkre egy ilyen ház? Meddig lakható? Apráként lehet kezdeni vele valamit? Hány évre tervezzenek vele?
Valóban a bontás lenne a legnagyobb segítség itt. De a korábbi hozzászólásokat (is) olvasva, miszerint, “lakható/lakhatóvá tenni”, azt kell mondjam,hogy az orszàgban milliók laknak ilyen,vagy sokal rosszabb épületekben.
Ez így igaz.De egy szomorú zényt írtam le. Igen, Sarkadkeresztúron ilyenekbe családok alapulnak.
T. SzakiEllenőr! Mi is viszünk egy építési vállalkozó ismerőst a második megnézésekre, már tanácsolt is el ingatlantól. Arra azonban kíváncsi vagyok, hogy ezeket a hibákat, amik szépen vakolattal (vegyes falazat), lambériával (felázott fal) el vannak fedve, csak bontással válik láthatóvá/vizsgálhatóvá, hogyan lehet felfedni? Nyilván még szándéknyilatkozat előtt ki kellene derülni, de akkor még nem lehet bontani. Ezeket egy műszaki ellenőr már bontás nélkül felismerte volna? Vannak esetleg bontás előtti képek, amiken meg tudná mutatni, hogy mik voltak az árulkodó jelek?
Egyébként műszaki ellenőrt is szívesen elhívnánk, de gondolom 4-5 ingatlant megnézetni, azért már látható összeg pláne, ha meg is hiúsul a vásárlás....
Van speciális ajánlatom! Először fotók, és tervek alapján nézek körül, majd élesben. Akkor kérem el a szaktudásom és a 30 év tapasztalat árát, HA ki merem jelenteni, hogy szabad vagy érdemes megvenni a házat....Kérjél ajánlatot: mail@szaki-ellenor.hu
Sajnálom a tulajdonosokat, valószínű az új (műanyag ajtó, ablak) szúrta ki a szemüket.Gondolom az eladó ezzel hencegett.Sok sikert a tulajoknak.
Valóban tanulságos videó.
Ugyanakkor lehetett volna magasabb információ tartalma is. Az említett felújítás - amivel évtizedekre lakhatóvá válna - hogyan kellene, hogy megvalósuljon, és akár nagyságrendi összegeket érdemes lenne említeni - hiszen a tulajdonos is valószínűleg ez alapján döntött úgy, hogy inkább nem újítja fel.
Ne akard látni nálam mi van a laminált alatt XD Semmi szigetelés nélkül padloponnal kiegyenlítve az aljzat beton és csókolom. Műhely volt, szigetelés nincs.....
Sajnos a régi házaknál az alap és a falazat közti víz szigetelés és a padló alatti hő szigetelés hiánya gyakorlatilag értelmetlenné teszi a ház felújítását! A mai energia árak mellett egy energiazabáló penésztelepet lehet csak csinálni belőlük.
Volt szerencsém hozzá, a falazatot még csak csak le lehet injektálással szigetelni, de a teljes padló hőszigetelése már gazdaságosan nem megoldható utólag.
Tiszán túlon, ez jó állapotnak számít. Városon kívül a gazdát cserélt házak fele, ilyen, vagy rosszabb állapotú.
El kell, h mindenkit szomorítsak - ez nem csak a Tiszántúlon minősül átlagos állapotú háznak. Én két éve költöztem tanyára a klasszikus nagyvárosi 4-10 emeletesekből. Az enyém ennél rosszabb állapotú és remélem szépen fel fogom tudni újíttatni, csak a megfelelő hozzáállás és mesterek kérdése. Ez mivel vegyesfalazat, közelezően vályogház stílusban kell felújíttatni és nem lesz vele baj: vályog, mésztej (mész-homok 1-3 arányban + víz, ZÉRÓ CEMENT!), páramentes alap a padlózat alá. Kívülk-belül meszelés, vagy esetleg kőporos vakolat, szoktak még nemesvakolatot javasolni. De a Gipsz, Cement és Laminált padló, betonalap, pvc borítás, csempe, csemperagasztó, XPS, EPS, stb. ezek egy ilyen házban szitokszavak. Ha a falak 30cm-nél nem vastagabbak, akkor az kevés, kőzetgyapottal kell legalább 50cm-re növelni a vastagságot.
A szeretem szavak erre az estre: vályog, szalma, fa, mész, természetes, lélegzős anyagok. Én ezt szerettem volna - egyelőre nem bántam meg, bár mindig vannak kihívások.
Aki szerint ez nagyon gáz, lessen rá Heberték, két egymás utáni felújítós videójára (elrettentőleg: ruclips.net/video/P5NGxAM5pmY/видео.html és, ahol most tartanak (timelapse): ruclips.net/video/SOFc0h8ZcNI/видео.html) egy vidéki tanyáról... 😁 és ők látják mi lesz belőle, ezért előre élvezik. Amiről itt a Szaki lemondóan beszél ott a tesó mennyire örül, amit talál, ahogy találja... más világ az biztos, más hozzáállást követel meg, sajnos.
Tudom ez nem a reklám helye, de valyogvakolat.hu/ - én itt kezdtem el vásárolgatni. Ja és a legnagyobb barát a fal melleti kavicságy, nem betonjárda!
@@jozsefbak8902 Köszönöm ezt az értékes hozzászólást!
Az a tragédia, hogy a felújításra egyébként alkalmas, statikailag és szerkezetileg ép, használható épületek vagy elfogytak, vagy irgalmatlan áron mennek el.
Ez az árfelhajtás okozhatja, hogy ezek a vállalhatatlan sz*rok is elkelnek, főleg úgy, hogy előtte már valaki 'felújította'. Ez például kívülről egész vállalhatónak tűnt.
Pont mint a használtautó piac. Az okok mások, de a sok állami támogatás miatt totál elszállt az ingatlanpiac. Ebből is látszik, hogy nem a támogatás a megoldás, hanem a normális fizetés, ami alig van kis hazánkban. Lassan már mindenki segílyből fog élni.
Jó, azért a bontandótól ez még nagyon nagyon messze van.
Tavaly vettem tégla falazatú házat ami a vakolat leverés után derült ki hogy szinte kifolyik a téglák közül a "malter" és néhol vizesedett meg repedezett süllyedt, de Vízelvezetéssel megoldodott és szárad! Viszont ehhez képest enyém bocsánat de "patika"! Sajnálom őket nem egyszerű! Főleg hogy tudom enyémmel is mennyi munka volt/van/lesz.
Őszíntén megnézték ezt a házat, vagy csak megvették??????
Fel kell újítani teljesen, azaz lebontani és pont ugyan ilyen dimenziókkal építeni egy újat ugyan arra a helyre.
Ha egy újra pénzük lett volna, akkor eleve építenek...
@@kamarton Nem mindegy, hogy teljesen újat építesz a nulláról egy üres telekre, vagy "felújítasz" egy már meglévőt aminek megvan az összes engedélye. Ha ilyen módon felújítasz, de gyakorlatilag új építést csinálsz, akkor kapásból kihagyod a geodétát, az építészt, a műszaki ellenőrt, a generál kivitelezőt, új közmű bekötési költségeket, az engedélyeztetést, a használatbavételi költségeit. Kihagyod az e naplót meg az étdr-t. Tehát legalább 15 milliót spórolsz azonnal. Nem beszélve arról, így tudod csinálni kalákába is, hiszen a jogszabály megengedi, hogy a felújítást magad csináld. A kivitelezői haszon megspórolásával ismét megtakarítasz vagy 8-10 milliót. Ezt már sokan kiszámolták, működik.
Az ilyen házzal mit lehet kezdeni? Többe kerül mire felujitja az ember mintha épített volna egy másikat. Sajnos sokan beleesnek abba a hibába, hogy fel lehet újítani mindent. Persze lehetséges de van olyan állapot ahol 0-ról kezdve ugyanazon az áron sokkal jobbat lehet építeni.
A magyar családiház állomány 70%-a ilyen sajnos, legalábbis tapasztalataim alapján, én pécs környékén dolgozom mint kőműves és itt a 200 fős faluban kb 10 ház van amin nem kéne mélyfelújítást végezni!