Tramvaje Tatra T3

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 июл 2010
  • Jedny z nejstarších doposud jezdících tramvají v Praze. Jedná se o vozy řady 6xxx které spadají do kategorie T3. T3 je jednosměrný čtyřnápravový motorový tramvajový vůz odvozený z americké koncepce PCC. Oproti T2 prodělal změny jak interiér (byly použity koženkové sedačky - laminátové se začaly používat až později), tak i elektrická výzbroj (nová odporová typu TR37). Podvozky ale zůstaly beze změny. Od 90. let můžeme vysledovat různé úspěšné i neúspěšné pokusy o modernizaci či rekonstrukci těchto tramvají.
    One of the oldest driven trams in Prague. This is the 6xxx series of cars that fall into the category T3. T3 is a single four-axle tramcar engine derived from the American concept of PCC. T2 compared with both the interior has undergone changes (leatherette seats were used - the laminate began to be used later), and electrical equipment (a new type of resistance TR37). Chassis but remained unchanged. From 90th years can be traced several successful and unsuccessful attempts at modernization and reconstruction of the tram.
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 6

  • @westporton
    @westporton 13 лет назад

    This is fantastic! Thanks for the ride - Tatra T3 is a classic tram!!

  • @Vikom07
    @Vikom07 12 лет назад

    Pro mě je to synonymum slova Šalina.
    Jsem rád, že u nás po Brně ještě jezděj.

  • @jenula451
    @jenula451 12 лет назад +1

    Na lince 22 jezdí jenom T3.SU nebo M,PLF občas R.P je to dobrá linka na točení tétrojek:)

  • @Fittif
    @Fittif  12 лет назад

    @ViaMich3217 : No a dnes nám v Praze skončila poslední provozní dvojice T3 6xxx a přesunula se do muzea ve Střešovicích.

  • @Fittif
    @Fittif  12 лет назад

    Dnes ano , ale před rokem tomu ještě tak nebylo.

  • @xkirovt
    @xkirovt 13 лет назад

    Pro mne je TATRA T3 synonymem slova "TRAMVAJ"