W wieku 17 lat zrobiłem i pokazałem lampowy wzmacniacz gitarowy, wtedy za jakieś 100zł, na elektrodzie w dziale DIY. Zgadnijcie co ? zostałem zjebany że: eee to można było tak, można było srak, i ogólnie to wypierdalaj z tą rzeźbą. Ja się jarałem i byłem dumny. Gra to do dziś i to elegancko. Tak tylko chciałem powiedzieć. Pozdrawiam.
Przyjmij naganę tylko od osoby która w wieku 17 lat zrobiła lepszy wzmacniacz za 100zł i który gra do dziś, to jakby zjebał cię dzik zq to że kiepski z ciebie orzeł, nie łam się idiotów pełno
Budowa wzmacniacza zajęła mi 12 godzin. Pierwszy raz montowałem układ zawierający lampy. Zastosowane lampy to EL84 JJ i 6AQ8 EH. W pierwszej kolejności polutowałem układ opóźniający, uruchomiłem i ustawiłem na maksymalny czas zwłoki, który wynosi ok. 50 sekund. Zamiast kondensatorów 100uF/400V zastosowałem 220uF/400V, które zostały mi w zapasach po naprawach falowników. Wpasowały się idealnie w PCB jak i w obudowę OWL - 02. Całą resztę wykonałem wg. wskazówek na YT. Uruchomienie... po podaniu napięcia wzmacniacz ruszył od "kopa". Jestem miło zaskoczony jakością dźwięku jak i wyglądem całego urządzenia. Szanowny Panie Reduktor Szumu gratuluję Panu bardzo udanego projektu a sobie zakupu zestawu i wykonania wzmacniacza. W tym miejscu ośmielam się prosić o opracowanie równie dobrej konstrukcji lecz o większej mocy. Pozdrawiam i dziękuję.
Zestaw kompletny do budowy wzmacniacza właśnie do mnie dotarł. Dawno nie widziałem tak doskonale zapakowanej przesyłki. Samo rozpakowanie zestawu wywołało na mojej twarzy szeroki uśmiech, który utrzymuję się już ponad dwie godziny, a nic jeszcze nie paliłem :-) A tak na poważnie, bo mam już swoje lata: 1. Błyskawiczna dostawa 2. Przesyłka doskonale zabezpieczona 3. Jakość obudowy bardzo dobra 4. Jakość PCB perfekcyjna 5. Reszta elementów w jak najlepszym porządku 6. Cena - Hmm... uważam, iż jest dobrze wyważona a zestaw wraz z całą oprawą merytoryczną na YT jest jej jak najbardziej wart
Złożyłem kilka wzmacniaczy lampowych i jest to mega satysfakcja. Idąc ta drogą pokusiłem się na budowę prostego wzmacniacza na lampach 6s33s SE , nawinolem do niego wszystkie transformatory. Najgorszym błędem było to że go sprzedałem, było minęło ale wspomnienia zostały.
Nie mam pojęcia o elekrototechnice czy tudzież elektronice lecz jak słucham pana Bielewicza to pytam czemu 30 lat temu nie uczył mnie elektrotechniki w szkole chociażby zawodowej pewnie więcej bym zrozumiał :) :) :)
Bardzo się cieszę z tego projektu. Dzięki za takie pomysły. Bardzo proszę o to żeby pan dokładnie tłumaczył jaką rolę odgrywa każda część, wtedy zaczynam rozumieć sposób działania ( nie jest to zbiór przypadkowych elementów ładnie poukładanych). WIEM są tłumaczenia, ale proszę żeby to nie zostało zminimalizowane. Dlatego ten kanał mnie przyciąga.BRAWO . Jestem zainteresowany zakupem kitu.
Wzmacniacze lampowe można budować dużo taniej. Lampy kupujemy używane lecz z pełną (lub prawie pełną) emisją,przy okazji szukając radzieckich zamienników, można też patrzeć na alternatywy, EL83 bywa ciekawą lampą bo jest kilka razy tańsza od EL84 a według różnych opinii gra dosyć podobnie. Do tego można trafić na lampy wojskowe(lepsze wykonanie) czy lampy o ponadkatalogowej trwałości (choćby niektóre RFT). Ja robiłem swój wzmacniacz na 6S19P,nowa lampa kosztuje 6zł, przedwzmacniacz na EABC80 (resztki radia) choć mam też ECC85. Trafo również z radia. Tutaj bym mniej oszczędzał bo to w końcu trafo w dużej mierze odpowiada za pasmo przenoszenia.Prosty stabilizator napięcia anodowego (NPN + zenerka) skutecznie usunął przydźwięk z lampy końcowej i pozwolił do lepsze dobranie punktu pracy (6S19P dostaje 185V, na anodzie 170V).Koniec końców można zaoszczędzić ponad 100zł jeśli umiemy szukać i kupować używane części.
Konstrukcja SE na lampach EL84, jeśli dobrze zrobiona, moze zabrzmiec genialnie. Gra cieplo, z dominujaca druga harmoniczna. Wokale damskie beda czarowac. Znam te lampy z brytyjskich wzmacniaczy gitarowych. Z dobrymi glosnikami graja cudownie. Do audio mam konstrukcje na EL34. Niby 2x30W przy 8 ohmach, ale gra dobrze z wysokoefektywnymi kolumnami z epoki - z malym spadkiem impedancji.
Doskonały pomysł na kolejny i następne odcinki "Reduktora szumu". Podoba mi się również Panie Krzysztofie pomysł prezentowanego projektu związanego z samodzielną budową wzmacniacza lampowego. Myślę, że byłbym zainteresowany zakupem takiego kitu, wszystko jest jednak zależne od jego ceny, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. Przy okazji pragnę pozdrowić pracowników firmy lampyelektronowe.pl, kilka razy dokonywałem u nich zakupów i zawsze służyli fachową poradą i byli pomocni. Pozdrawiam
Bardzo długo czekałem na ten materiał. Sam jestem zapaleńcem techniki lampowej. Co prawda interesują mnie konstrukcje gitarowe, sam jedną popełniłem kilka miesięcy temu. Czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek, mam nadzieję, że zagłębisz się dokładnie w to dla czego poszczególne elementy mają dokładnie takie wartości, moja wiedza w tej materii jest skromna, bazowałem na gotowych schematach . Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pański zapał.
Właśnie odnalazłem kolejny cel życiowy! Kupuję w ciemno, nawet już wśród szpargałów odnalazłem klimatyczną, bakelitową obudowę po jakimś urządzeniu spółdzielni Piezoelektronika Nowe Tychy;)
Brawo Panie Krzysztofie, super projekt. Jako że do lamp podchodzę dość bojaźliwie (być może niesłusznie ) ze wzgledu na brak doświadczenia - taki kit wydaje się świetnym rozwiązaniem na początek i prawdopodobnie takowy zakupię 😊
Tak! KIT Dawno, dawno temu rozpocząłem budowę wzmacniacza lampowego - bo o innych nikt nie słyszał, ale jako nastolatek zmieniłem zainteresowania i skończyłem na wygięciu i wypiłowaniu chassis i mechanicznego mocowania trafo zasilacza i podstawek lamp. Do prostowania napięcia anodowego miałem podwójną diodę AZ1 bezpośredniego żarzenia 4V - pamiętam... . Chętnie powrócę do tamtych lat, choć wtedy planowałem lutowanie w powietrzu na pająka . Współczesne konstrukcje na smd trochę mnie przerażają, ale przewlekane na płytce - dam rade!
Miałem nadzieję, że następny projekt DIY to będzie jakiś fajny DAC, a tu proszę - lampowiec :-). Jeszcze lepiej! Świetny pomysł :-) Ja kupię kit na 100%. Wielkie dzięki, że się Panu chce :-).
Jezu. Ile bym dał aby Pan zrobił kit oparty na lampach jako przedwzmacniacz gramofonowy. Myślę że taka konstrukcja miałaby szanse odnieść sukces bo czasami jak widzę te samoróbki na pewnym portalu to ręce opadają. jakby Pan zrobił solidny kit na lampach to będę pierwszy który to kupi!
Mam wielką nadzieję że będzie to albo wzmacniacz który będzie miał opcję na kolumny 4 omowe lub będzie chociaż możliwość wstawienia innego transformatora pod 4 i dystrubutor kitu da możliwość kupna z innym trafo. Lampy fajnie brzmią często ze starszymi kolumnami a z takich znalezienie czegoś fajnego i 8 omowego jest bardzo trudne. Jeśli będzie to wzmacniacz gdzie temat 4 omów będzie możliwy to zgłaszam chęć kupna kitu.
Szkoda ze nie jakiś PP ale 7W z el84 w klasie A to moim skromnym zdaniem rewelacja, długo czekałem na budowe lampowca na tym kanale, dobra robota pozdrawiam
Ja również czekam na KIT, z chęcią złożyłbym sobie taki wzmacniacz, bo zawsze chciałem taki mieć. Także czekam na kolejny odcinek i jakieś info o cenie. Pozdrawiam!
Miszczu bogaty nie jestem i dlatego ten laptop na którym piszę komentarz sprzedam,a Kit wzmacniacza kupię .Oczywiście przy Twojej pomocy go zbuduję bo mam sprzęt i coś tam umiem lutowac .
I znowu wykonany kawał solidnej pracy. Ja jednak tym razem tylko w roli widza. Tak naprawdę to czekam na jakiś porządny "tranzystor", 150-200W na kanał.
Ja również zgłaszam ochotę zakupu, gdyż lubię takie konstrukcje. Nawet kilka sam wykonałem, na bazie dostępnych schematów. Niestety zawierały one często błędy i były hybrydami.
To jest Super sprawa zaczynamy od prototypu wzmacniacza UNITRA Diora RS v/1 :)) w Audio, a później moze Radio i etc made in Poland następcy wysłużonych RAdmorów, UNitra, Diora . W końcu coś polskiego rusza w temacie Audio , bo jak narazie to na rynku widoki nowe produkty made in china, japan i inne, a polskie dobre to z PRL-wyzej wymienione, gdzie kazdy kto potrafi to naprawia, wymienia, reanimuje, klei itd, ale i tak należy zrobic nowe produkty, bo mamy 2018 dostęp do nowych technologi i z tym związane możliwości i rozwiązania projektowe itd. Nie liczmy ,ze przyleci bogaty wujek z USA i wykona w 100% polski produkt.
SUPER KANAŁ .Nagroda NOBLA. za pomysł w kanale.Mam pytanie przy okazji do prowadzącego czy jest możliwość zrobienia nawet w kicie bez obudowy przesuwnika fazowego lub ringmodulatora kołowego .Pozdrw.serdecznie.
Choć niestety nie znam się dobrze na elektronice. Posiadam wzmacniacz na lampach 6p1p i 5670 sprzedawany na przez Mantę jako model V5, konstrukcja push-pull i do tej pory uważam go za całkiem dobry wzmacniacz z dobrym brzmieniem, choć ma tylko 15W. Myślę, że skuszę się na Pana kit z racji, że myślę o wzmacniaczu do biura i wykorzystam do niego jeśli tylko można kolumny od zestawu manty choć mają 6 ohmów i wydaję się, że raczej nic z nim nie powinno stać, gdyż sam podłączam je do zacisków 8 ohm. Tak więc czekam na dalsze informacje odnośnie projektu!
Po co truć na maila ? Wszystko będzie w kolejnych odcinkach ;) Oczywiście sam zamówię kit. Cena zawsze jest zależna od ewewntualnej spodziewanej sprzedaży ;)
od razu powiem że chętny nie będę, po prostu nie mam na to czasu i to jest jedyny niestety powód :( ale w sumie..... ciekawią mnie konstrukcje wzmacniaczy lampowych beztransformatowowych. tak wiem, trzeba taczki lamp mocy pracujących równolegle. zestrojenie tego nie jest banalne :) i gdyby dało się wyciągnąć 20W na kanał, byłoby idealnie :)
@@legum367 pewnie cena zależy od ilości chętnych. chociaż dobrze by było wiedzieć jaki byłby koszt gdyby to była jednostkowa konstrukcja :) tak czy siak, taki wzmacniacz jest sporo tańszy, i lepszy niż zbliżone gotowce.
Jest jakaś możliwość zmiany transformatorów żeby obsłużyć kolumny 4ohm bez pogorszenia jakości? Nie każdy ma kolumny 8ohm. Zresztą ja mam swoje kolumny DIY, w których minimalna impedancja sięga około 5ohm - tak więc dla bezpieczeństwa podłączam jako 4ohm. I tu by się przydała jakaś podpowiedź. Pozdrawiam.
W wieku 17 lat zrobiłem i pokazałem lampowy wzmacniacz gitarowy, wtedy za jakieś 100zł, na elektrodzie w dziale DIY. Zgadnijcie co ? zostałem zjebany że: eee to można było tak, można było srak, i ogólnie to wypierdalaj z tą rzeźbą. Ja się jarałem i byłem dumny. Gra to do dziś i to elegancko.
Tak tylko chciałem powiedzieć.
Pozdrawiam.
Miklas
Zawsze znajdą się tacy co to wiedzą wszystko lepiej, ale sami nic nie potrafią zrobić.
Przyjmij naganę tylko od osoby która w wieku 17 lat zrobiła lepszy wzmacniacz za 100zł i który gra do dziś, to jakby zjebał cię dzik zq to że kiepski z ciebie orzeł, nie łam się idiotów pełno
a ja Cię podziwiam. Ja w wieku 17 lat miałem jeszcze siano w głowie:(
Może podasz linka? Chętnie bym go zobaczył :D
Standard na Elektrodzie... Kółeczko wzajemnej adoracji adminów i paru userow. Osoby początkujące zaraz są pojechane.
Budowa wzmacniacza zajęła mi 12 godzin. Pierwszy raz montowałem układ zawierający lampy. Zastosowane lampy to EL84 JJ i 6AQ8 EH. W pierwszej kolejności polutowałem układ opóźniający, uruchomiłem i ustawiłem na maksymalny czas zwłoki, który wynosi ok. 50 sekund. Zamiast kondensatorów 100uF/400V zastosowałem 220uF/400V, które zostały mi w zapasach po naprawach falowników. Wpasowały się idealnie w PCB jak i w obudowę OWL - 02. Całą resztę wykonałem wg. wskazówek na YT. Uruchomienie... po podaniu napięcia wzmacniacz ruszył od "kopa".
Jestem miło zaskoczony jakością dźwięku jak i wyglądem całego urządzenia.
Szanowny Panie Reduktor Szumu gratuluję Panu bardzo udanego projektu a sobie zakupu zestawu i wykonania wzmacniacza.
W tym miejscu ośmielam się prosić o opracowanie równie dobrej konstrukcji lecz o większej mocy.
Pozdrawiam i dziękuję.
Zestaw kompletny do budowy wzmacniacza właśnie do mnie dotarł. Dawno nie widziałem tak doskonale zapakowanej przesyłki. Samo rozpakowanie zestawu wywołało na mojej twarzy szeroki uśmiech, który utrzymuję się już ponad dwie godziny, a nic jeszcze nie paliłem :-)
A tak na poważnie, bo mam już swoje lata:
1. Błyskawiczna dostawa
2. Przesyłka doskonale zabezpieczona
3. Jakość obudowy bardzo dobra
4. Jakość PCB perfekcyjna
5. Reszta elementów w jak najlepszym porządku
6. Cena - Hmm... uważam, iż jest dobrze wyważona a zestaw wraz z całą oprawą merytoryczną na YT jest jej jak najbardziej wart
Opiniuj po czasie..warto? Wyszedł wzorcowo?
Czekam na kity z niecierpliwością.
Złożyłem kilka wzmacniaczy lampowych i jest to mega satysfakcja. Idąc ta drogą pokusiłem się na budowę prostego wzmacniacza na lampach 6s33s SE , nawinolem do niego wszystkie transformatory. Najgorszym błędem było to że go sprzedałem, było minęło ale wspomnienia zostały.
Jest pan bardzo madry takich ludzi sie Milo slucha I uczy
Wreszcie się doczekałem. Prosiłem i stało się. Kupię kit na 100% tylko żonie proszę nie mówić. Bardzo dziękuję za podjęcie się tego ogromnego projektu
Nie mam pojęcia o elekrototechnice czy tudzież elektronice lecz jak słucham pana Bielewicza to pytam czemu 30 lat temu nie uczył mnie elektrotechniki w szkole chociażby zawodowej pewnie więcej bym zrozumiał :) :) :)
Bo sam się wtedy uczyłem...:)
Bardzo się cieszę z tego projektu. Dzięki za takie pomysły. Bardzo proszę o to żeby pan dokładnie tłumaczył jaką rolę odgrywa każda część, wtedy zaczynam rozumieć sposób działania ( nie jest to zbiór przypadkowych elementów ładnie poukładanych). WIEM są tłumaczenia, ale proszę żeby to nie zostało zminimalizowane. Dlatego ten kanał mnie przyciąga.BRAWO . Jestem zainteresowany zakupem kitu.
Chciał bym kupić taki KIT, aż miło się ogląda takie programy:-)
Zdecydowanie popieram grupę, która uzbrojona jest w lutownicę i nie zawaha się jej użyć :)
Również jestem zainteresowany zestawem do montażu.
Witam. Wreszcie doczekaliśmy się lampy. Pozdrawiam :)
Wzmacniacze lampowe można budować dużo taniej. Lampy kupujemy używane lecz z pełną (lub prawie pełną) emisją,przy okazji szukając radzieckich zamienników, można też patrzeć na alternatywy, EL83 bywa ciekawą lampą bo jest kilka razy tańsza od EL84 a według różnych opinii gra dosyć podobnie. Do tego można trafić na lampy wojskowe(lepsze wykonanie) czy lampy o ponadkatalogowej trwałości (choćby niektóre RFT). Ja robiłem swój wzmacniacz na 6S19P,nowa lampa kosztuje 6zł, przedwzmacniacz na EABC80 (resztki radia) choć mam też ECC85. Trafo również z radia. Tutaj bym mniej oszczędzał bo to w końcu trafo w dużej mierze odpowiada za pasmo przenoszenia.Prosty stabilizator napięcia anodowego (NPN + zenerka) skutecznie usunął przydźwięk z lampy końcowej i pozwolił do lepsze dobranie punktu pracy (6S19P dostaje 185V, na anodzie 170V).Koniec końców można zaoszczędzić ponad 100zł jeśli umiemy szukać i kupować używane części.
jesteś niesamowitym gościem ! szanuje
Konstrukcja SE na lampach EL84, jeśli dobrze zrobiona, moze zabrzmiec genialnie. Gra cieplo, z dominujaca druga harmoniczna. Wokale damskie beda czarowac. Znam te lampy z brytyjskich wzmacniaczy gitarowych. Z dobrymi glosnikami graja cudownie.
Do audio mam konstrukcje na EL34. Niby 2x30W przy 8 ohmach, ale gra dobrze z wysokoefektywnymi kolumnami z epoki - z malym spadkiem impedancji.
Doskonały pomysł na kolejny i następne odcinki "Reduktora szumu". Podoba mi się również Panie Krzysztofie pomysł prezentowanego projektu związanego z samodzielną budową wzmacniacza lampowego. Myślę, że byłbym zainteresowany zakupem takiego kitu, wszystko jest jednak zależne od jego ceny, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. Przy okazji pragnę pozdrowić pracowników firmy lampyelektronowe.pl, kilka razy dokonywałem u nich zakupów i zawsze służyli fachową poradą i byli pomocni. Pozdrawiam
Wszyscy czekamy z niecierpliwoscia na wiecej szczegolow odnosnie nowego projektu ReduktorSzumu pozdrawiam wszystkich
Łapka w górę w ciemno - marka sama w sobie ;)
Tego filmu mi wlasnie brakowalo na tym kanale. Dziekuje Panie Krzysztofie :)
No i teraz jeszcze bardziej niż zawsze nie będę się mógł doczekać następnego odcinka .
Świetny pomysł! Zapowiada się ciekawie. Jeżeli cena nie odstraszy, chętnie zmierze się z tą konstrukcją.
Bardzo długo czekałem na ten materiał. Sam jestem zapaleńcem techniki lampowej. Co prawda interesują mnie konstrukcje gitarowe, sam jedną popełniłem kilka miesięcy temu. Czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek, mam nadzieję, że zagłębisz się dokładnie w to dla czego poszczególne elementy mają dokładnie takie wartości, moja wiedza w tej materii jest skromna, bazowałem na gotowych schematach . Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pański zapał.
OOO czekałem na taki odcinek :) mógłbym oglądać w nieskończoność tego typu materiały
Wspaniale, zawsze interesowały mnie wzmacniacze lampowe, nie mogę się doczekać kiedy będę miał możliwość zakupienia tego zestawu. :)
Bardzo fajnie że podjąłeś się takiego projektu szacun. Z chęcią kupiłbym ten kit moc 7wat na kanał to naprawdę nieźle! Pozdrawiam!
Jestem zainteresowany .czekam niecierpliwie na dalsze filmy
Czekam na to z niecierpliwością!
Właśnie odnalazłem kolejny cel życiowy! Kupuję w ciemno, nawet już wśród szpargałów odnalazłem klimatyczną, bakelitową obudowę po jakimś urządzeniu spółdzielni Piezoelektronika Nowe Tychy;)
Brawo Panie Krzysztofie, super projekt. Jako że do lamp podchodzę dość bojaźliwie (być może niesłusznie ) ze wzgledu na brak doświadczenia - taki kit wydaje się świetnym rozwiązaniem na początek i prawdopodobnie takowy zakupię 😊
Tak! KIT Dawno, dawno temu rozpocząłem budowę wzmacniacza lampowego - bo o innych nikt nie słyszał, ale jako nastolatek zmieniłem zainteresowania i skończyłem na wygięciu i wypiłowaniu chassis i mechanicznego mocowania trafo zasilacza i podstawek lamp. Do prostowania napięcia anodowego miałem podwójną diodę AZ1 bezpośredniego żarzenia 4V - pamiętam... . Chętnie powrócę do tamtych lat, choć wtedy planowałem lutowanie w powietrzu na pająka . Współczesne konstrukcje na smd trochę mnie przerażają, ale przewlekane na płytce - dam rade!
Kupiłem dziś zestaw ...
Miałem nadzieję, że następny projekt DIY to będzie jakiś fajny DAC, a tu proszę - lampowiec :-). Jeszcze lepiej! Świetny pomysł :-) Ja kupię kit na 100%. Wielkie dzięki, że się Panu chce :-).
Pudełko po ferrero najlepsze do przechowywania torebek z elementami, też używam :)
Jezu. Ile bym dał aby Pan zrobił kit oparty na lampach jako przedwzmacniacz gramofonowy. Myślę że taka konstrukcja miałaby szanse odnieść sukces bo czasami jak widzę te samoróbki na pewnym portalu to ręce opadają. jakby Pan zrobił solidny kit na lampach to będę pierwszy który to kupi!
Super jak od Pana Krzysztofa to jestem chetny na kit.
Tak, czekam na kit. Pozdrawim serdecznie.
Mam wielką nadzieję że będzie to albo wzmacniacz który będzie miał opcję na kolumny 4 omowe lub będzie chociaż możliwość wstawienia innego transformatora pod 4 i dystrubutor kitu da możliwość kupna z innym trafo.
Lampy fajnie brzmią często ze starszymi kolumnami a z takich znalezienie czegoś fajnego i 8 omowego jest bardzo trudne.
Jeśli będzie to wzmacniacz gdzie temat 4 omów będzie możliwy to zgłaszam chęć kupna kitu.
Świetny pomysł i po takim omówieniu/prezentacji zgłaszam chęć zakupu takiego kit’u
Ciekawy pomysł. Mnie się zawsze lampy kojarzyły z przestarzałą technologią z czasów słusznie minionych. A tu proszę. Bardzo ciekawa konstrukcja.
Miło posłuchać, przypominają się czasy "Młodego Technika" - może jeszcze się spręże do jakiegoś lampowca! :)
Jestem zainteresowany zakupem.....o ile cena nie urwie d... czekam z niecierpliwością!
Również jestem zainteresowany ów kit`em. Pozdrawiam bardzo ciekawy materiał.
Rewelacja!!! Zgłaszam chęć zakupu.
Jestem zainteresowany zakupem kitu! Super temat!
wzmacniacz lampowy -super sprawa
Świetny pomysł! Chętnie bym posłuchał swojego wzmacniacza lampowego. Ja byłbym zainteresowany zakupem.
A zastanawiałem się czy nie kupić czegoś na lampach z Chin. Ale już mi przeszło i czekam z niecierpliwością na kit.
Łapka w górę i podziękowania dla Pana Romana :)
Polecam zastosować lampy 6P14P-EW lub ER są to radzieckie odpowiedniki EL84 robione dla wojska, świetnie grają a i trwałość mają świetną.
To budujemy! Super odcinek, czekam na następne :)
Chętnie podejmę się budowy ☺.
Świetny pomysł, świetny film. Jak zwykle dobra robota Panie Krzysztofie. Mam zamiar zakupić KIT.
8:36 - też skojarzyłem z odcinkiem o wzmacniaczach lampowych :)
Piękna prosta konstrukcja, chętnie bym kupił.
Jestem na tak. wszystko zależy od ceny.ale świetny pomysł.
Długo na to czekałem. 👍🏻👍🏻👍🏻👌🏻
Dziękuje i Pozdrawiam
Napiszę krótko ..... GENIUSZ ! Oczywiście jestem chętny na zakup KIT'u oczywiście o ile cena nie będzie zaporowa. Pozdrawiam.
Szkoda ze nie jakiś PP ale 7W z el84 w klasie A to moim skromnym zdaniem rewelacja, długo czekałem na budowe lampowca na tym kanale, dobra robota pozdrawiam
Czekalem na to od dawna... wreszcie!!! ;)
Zakup kitu bardzo na tak :) a przy okazji... do kompletu proszę jeszcze o film o budowie preampa lampowego stereo :) no i oczywiscie... swietny film!
Czekam z niecierpliwością jestem też zainteresowany kupnem
Nie będę ukrywał, że chętnie bym zakupił ten wzmacniacz już zmontowany.
Ja również czekam na KIT, z chęcią złożyłbym sobie taki wzmacniacz, bo zawsze chciałem taki mieć. Także czekam na kolejny odcinek i jakieś info o cenie. Pozdrawiam!
Na to czekałem, dziękuję i pozdrawiam.
Ja czekałem na taki odcinek :) Dziękuję.
Brawo ty dzięki fajny film i konkretny schemt
Mam już dwa a trzeci biorę w ciemno :D
Na taki instruktaż czekałem.
Ale super , pisze się na taki kit.
Bedzie jazda i to ostra.
Jestem za zakupem. Czekamy na wycenę.
Świetny pomysł. Ja się chyba skuszę.
Chętnie brałbym taki wzmacniacz :)
Może nazwa RS LAmp :) i wszystko jasne :)
Doskonała propozycja!
Ja również czekam na kit.
Miszczu bogaty nie jestem i dlatego ten laptop na którym piszę komentarz sprzedam,a Kit wzmacniacza kupię .Oczywiście przy Twojej pomocy go zbuduję bo mam sprzęt i coś tam umiem lutowac .
Na to czekałem😉 wzmacniacz lampowy
A zrobisz kity wzmacniacza lampowego do słuchawek?
Świetny pomysł!
Prowadzący ma dar przekonywania, więc na pewno się kiedyś skuszę :) A jedyną rzeczą, którą bym zmienił, to zastąpienie LEDa żarówką 6,3V :)
To musiały by być dwie żarówki.
Za mądre pieniądze na pewno kupię.
Jestem jak najbardziej zainteresowany takim kitem
I znowu wykonany kawał solidnej pracy. Ja jednak tym razem tylko w roli widza. Tak naprawdę to czekam na jakiś porządny "tranzystor", 150-200W na kanał.
w klasie A :)
Czekam bardzo chętnie kupie KIT
Jeśli cena będzie w miarę to biorę jedną sztukę
Fajnie by było jakby pokazał Pan też jak podłączyć (opcjonalnie) wskaźnik wysterowania EM84 (magiczne oko) do tego wzmacniacza.
:-) na to czekałem
Ja również zgłaszam ochotę zakupu, gdyż lubię takie konstrukcje. Nawet kilka sam wykonałem, na bazie dostępnych schematów. Niestety zawierały one często błędy i były hybrydami.
To jest Super sprawa zaczynamy od prototypu wzmacniacza UNITRA Diora RS v/1 :)) w Audio, a później moze Radio i etc made in Poland następcy wysłużonych RAdmorów, UNitra, Diora . W końcu coś polskiego rusza w temacie Audio , bo jak narazie to na rynku widoki nowe produkty made in china, japan i inne, a polskie dobre to z PRL-wyzej wymienione, gdzie kazdy kto potrafi to naprawia, wymienia, reanimuje, klei itd, ale i tak należy zrobic nowe produkty, bo mamy 2018 dostęp do nowych technologi i z tym związane możliwości i rozwiązania projektowe itd. Nie liczmy ,ze przyleci bogaty wujek z USA i wykona w 100% polski produkt.
SUPER KANAŁ .Nagroda NOBLA. za pomysł w kanale.Mam pytanie przy okazji do prowadzącego czy jest możliwość zrobienia nawet w kicie bez obudowy przesuwnika fazowego lub ringmodulatora kołowego .Pozdrw.serdecznie.
fajne... czekam na testy i ....zamawiam.
ja własnie czekałem na taki odcinek
Również czekam na kit, można nawet powiedzieć że bez względu na cenę :)
czekamy :)
Też czekam na info o cenie, skusiłbym się na zbudowanie takiego
Mógłbyś zrobić odcinek o najlepszych (nie najdroższych) zestawach audio na świecie? O ich charakterystykach, parametrach, cenie, dostępności itp.
Choć niestety nie znam się dobrze na elektronice. Posiadam wzmacniacz na lampach 6p1p i 5670 sprzedawany na przez Mantę jako model V5, konstrukcja push-pull i do tej pory uważam go za całkiem dobry wzmacniacz z dobrym brzmieniem, choć ma tylko 15W. Myślę, że skuszę się na Pana kit z racji, że myślę o wzmacniaczu do biura i wykorzystam do niego jeśli tylko można kolumny od zestawu manty choć mają 6 ohmów i wydaję się, że raczej nic z nim nie powinno stać, gdyż sam podłączam je do zacisków 8 ohm. Tak więc czekam na dalsze informacje odnośnie projektu!
Kiedy KIT? Kiedy KIT? Zgłaszam chęć zakupu (jeśli cena mnie nie przerazi).
Wspominał aby pisać na maila
Też chciałbym ale zależy od ceny;)
Po co truć na maila ? Wszystko będzie w kolejnych odcinkach ;) Oczywiście sam zamówię kit. Cena zawsze jest zależna od ewewntualnej spodziewanej sprzedaży ;)
od razu powiem że chętny nie będę, po prostu nie mam na to czasu i to jest jedyny niestety powód :( ale w sumie..... ciekawią mnie konstrukcje wzmacniaczy lampowych beztransformatowowych. tak wiem, trzeba taczki lamp mocy pracujących równolegle. zestrojenie tego nie jest banalne :) i gdyby dało się wyciągnąć 20W na kanał, byłoby idealnie :)
@@legum367 pewnie cena zależy od ilości chętnych. chociaż dobrze by było wiedzieć jaki byłby koszt gdyby to była jednostkowa konstrukcja :) tak czy siak, taki wzmacniacz jest sporo tańszy, i lepszy niż zbliżone gotowce.
Świetny pomysł.
Witam daje 👍👍👍 Olkusz
Jestem na tak
Witam ja jestem też zainteresowany zakupem Kitu
Czekam na KIT! :D
Jest jakaś możliwość zmiany transformatorów żeby obsłużyć kolumny 4ohm bez pogorszenia jakości? Nie każdy ma kolumny 8ohm. Zresztą ja mam swoje kolumny DIY, w których minimalna impedancja sięga około 5ohm - tak więc dla bezpieczeństwa podłączam jako 4ohm. I tu by się przydała jakaś podpowiedź. Pozdrawiam.