🙂 jestem z wykształcenia stolarzem również, w tej chwili pracuje jako frezer,tokarz,spawacz...Nie wiem dlaczego oglądam wszystko co wypuści reduktor szumu🤔 Bardzo fajny kanał 👍 pozdrawiam serdecznie.
Jak na studiach - przychodzimy na wykład, a po wykładzie każdy wraca do swoich zajęć ;) Z tą różnicą, że na wykłady Reduktora przychodzimy z przyjemnością, bo pan Krzysztof hipnotyzuje głosem :) Mógłby opowiadać o rozmnażaniu kałamarnic, a i tak by się przyjemnie słuchało ;) Choć nie można nie zauważyć, że wiedza Reduktora jest przeogromna. Być może słuchamy o tym wszystkim, bo każdy z nas marzy, by mieć świetnie grający sprzęt, na który nie możemy sobie pozwolić. Miło też popatrzyć jak ktoś przywraca do życia legendarne sprzęty, zamiast po prostu je wyrzucać i kupować nowe.
Dziękuję za ten odcinek Prawda jest taka że moja wiedza jest znikoma,ale oglądanie i słuchanie daje wiele fajnych doznań , osobiście mógł byś opowiadać o sadzeniu pietruszki czy łapaniu motyli. Prócz przeogromnej wiedzy posiadasz ten dar który nazywa się przekazem. Potrafisz samym głosem zachipnotyzowac i oglądacza trzymać do końca a na koniec oglądacza odnosi wrażenie że " szkoda że to koniec." Dziękuję bardzo spokoju życzę.
Też jestem miłośnikiem sprzętu audio. Tylko amatorsko , nawet zbudowałem kilka wzmacniaczy. Ale te odcinki to faktycznie jak kiedyś sonda... nawet zdarza mi się czasami podejrzeć jak naprawiam jkiś wzmacniacz - jak to tobi pan Krzysztof. Pozdrawiam i dziękuję w imieniu talich jak ja.
To nie koniec, to nawet nie początek końca, to koniec początku jedynie 😉 jeśli komuś naprawdę zależy to… daje radę. Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa, który to właśnie dobitnie udowodnił.
Szacunek za upór w dążeniu do stworzenia tak niesamowitego projektu. Czekałem bardzo długo na rozwiązanie problemu transformatorów i liczyłem po cichu na stworzenie kitu do samodzielnego złożenia. Pozostaje śledzić aukcje i oczekiwać na ostateczne wersje płytek.
Ja też , nie wiem dlaczego nikt się produkcji tego nie podejmuje , nawet można zorganizować prepaid na portalach ze startupami , jestem mocno zainteresowany.. Przecież nasz Twórca może być bogatym człowiekiem ..
Dziś miałem przyjemność spotkać się z p. Krzysztofem w jego "studiu nagraniowym" i jednocześnie odsłuchowym, miałem również przyjemność posłuchania "Bestii z odcinka", powiem krótko ten wzmacniacz jest wart swojej ceny, każdy gatunek muzyki jaki p. Krzysztof zapodał ze swojej playlisty powalał na kolana. Chapeau bas dla pana Krzysztofa za projekt. Pozostaje czekać na zmodyfikowane płytki PCB do kupienia online i kompletować pozostałe komponenty, tanio nie będzie, ale naprawdę banan nie będzie schodził z ust po uruchomieniu.
Trzymałem kciuki za powodzenie projektu. Pański RS Tube był moim pierwszym lampowcem i dalej z powodzeniem służy mi do słuchania muzyki w sypialni. Dlatego wielkie gratulacje za doprowadzenie wszystkiego do końca i życzę aby starczyło środków i czasu na zbudowanie własnego egzemplarza. Po czasie i poziomie komplikacji wnioskuję że to jeden z Pana najcięższych projektów DIY czy było coś bardziej zajmującego? W każdym razie robi wrażenie. A wszystkim rozgrzanym komentatorom jutubowym którzy z miejsca wydawali by miliony na podobne urządzenie przypominam że nie ma jednego wzorca piękna. Dla Reduktora SU70 jest wzorem ale dla was być już tak nie musi. Mam znajomego który wychwala pod niebiosa dźwięk z boomboksa za 600 zł. Ile ludzi tyle uszu. Ale pewnie sprzęt gra świetnie. Pozdrawiam i czekam na kolejne fantastyczne programy i projekty
@@adredy a wiesz może skąd mam dokładnie wiedzieć jak to trafo do sansui dokładnie przewinąć? Zwykle trafo toroidalne przewijałem już kiedyś, ale oczywiście to inna para kaloszy, jestem studentem i nie ukrywam, że chciałbym sobie na tym dorobić jakbym uzyskał dobry efekt, ale nawet jak niektórzy fachowcy mają z tym problem, to nie jest to takie łatwe.
@@Grucha1998 Jak zaczynałem 20 lat temu przygodę z transformatorami głośnikowymi to nie myślałem o tym żeby się dorobić tylko robiłem to z pasji. Kolega przewinął toroida i już myśli o dorabianiu się... Ehhh ręce opadają
@@paweopka1488 nie o dorobieniu się tylko o zarobieniu kilku groszy, żeby chociaż na sprzęt było, dziewczynę zabrać gdzieś czy auto zatankować. Jako student nie mam 12k na wzmacniacz, ale jakbym przewinął kilkadziesiąt traf, to chętnie bym sobie sprawił takie cudo. Ja już się przejechałem na robieniu z pasji dla znajomych za pół darmo 😉 z pasji robię dla siebie, a nie dla kogoś.
@@Grucha1998 Też kiedyś byłem studentem i doskonale wiem że możliwość dorobienia pieniędzy się przydaje. Co do pasji to gdyby nie ona to raczej moje repliki do AU70 by nie powstały....
@@paweopka1488 gdybym nie miał pasji to bym nie myślał nad tym jak to najlepiej zrobić, tylko poszedł do pracy dla tych pieniędzy. Ciekawi mnie ten proces, tak jak mówiłem szczegółów nie znam ale chętnie bym się nauczył
Mimo wszystko zachęcam Pana do dalszych poszukiwań firm lub osoby która podejmie się wykonania transformatorów w większej ilości. Z marzeń nie można rezygnować a zrealizowane częściowo nadal będą impulsem do działań. Czekałem na ten odcinek prawie dwa lata. Poczekam kolejne dwa na odcinek pod tytułem - "Moje marzenie spełni Wasze marzenia o AU-70"
Zawsze kiedy słucham o genialnym ale starym Audio , tak zastanawiam się ile tych urządzeń trafiło na szrot tylko dzięki nieświadomości posiadaczy. Bo stare ! Pozdrawiam panie Krzysztofie.
Sugerowałbym sprzedaż płytek w formie nie pełnego KiT-u, czyli płytki + dokumentacja, tak jak popularny zestaw AVT5392, gdzie każdy dobiera swoje elementy.
@@ReduktorSzumu A próbował Pan skontaktować się z Leszkiem Ogonowskim? Gość robi trafa głośnikowe i z tego co czytałem ma dobre opinie pośród pasjonatów DIY
@@ReduktorSzumu a moze Pan podac przyblizony czas? mam zamiar zrobic sobie przedwzmacniacz lampowy w najblizszym czasie, czyli to jak znalazl;), a jakby kiedys pojawily sie trafa to przewidze na poczatek odrobine wieksza obudowe...
@@ReduktorSzumu Panie Krzysztofie, a może jakimś pomysłem byłoby dołączenie do płytek drukowanych wszystkich niezbędnych elementów (rzecz jasna, z wyjątkiem lamp i transformatorów)? Ułatwiłoby to kompletowanie zestawu. Samodzielne wybieranie tych kostek, kabli, kondensatorów, rezystorów tudzież wielokrotne sprawdzanie ich wartości bywa frustrujące.
Może Panowie Piotr albo Paweł dali by się namówić na zrobienie wspolnego odcinka na temat budowy takiego transformatora? Chodzi o instrukcję jego wykonania. Pewnie nikt nie podejmnie się wykonania ich seryjnie ale każdy z zainteresowanych mogłby samodzielnie poszukać kogoś, kto wykona mu chociaż jedną taką parę...
Panie Krzysztofie, trzeba założyć kickstartera albo inną zrzutke na biznes. Rzesza fanów projektu już jest duża. Jako wierny fan Redaktora Szumu wierzę, że sprzęt brzmi kosmicznie. Moze jakis udzial w targach audio video by rozszerzył pule kontaktów i potencjalnych kupców. Chętnie się zrzucę na ten biznes i dołożę cegiełkę do tworzenia historii audio. Np 9500 PLN brzmi dla mnie jak naprawdę dobra cena za taki rarytas. A znajdą się i tacy co dadzą więcej. Proszę nie rozdawać projektu tylko robić z tego biznes. Ustawiam się w kolejkę. ;) No chyba, że robienie biznesu Pana nudzi i irytuje, a naprawy i zabawa w dedektywa szukającego usterki dają frajdę to moze nie warto. Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki.
biorąc pod uwagę życie z pasją - gratulacje! Jako świadomy konsument treści audio i wiedząc że słuch jest adaptacyjny (przyzwyczaja się w pewnym zakresie) wyrażam chęć i jednocześnie obawę posiadania wzmacniacza lampowego. Używam wzmacniacza z lampami do gry na gitarze (już teraz rzadko) Peavey Classic 30 lecz częściej gram na cyfrowym symulatorze z IR ponieważ utrzymanie "lampiaka" jest kosztowne. Jestem wielbicielem lamp i zagorzałym przeciwnikiem jednocześnie. Do audio się świetnie sprawdzają ale ich żywotność i komplikacje z ustawieniem wzmacniacza/biasu po wymianie jeśli się tego nie lubi nie interesuje się elektrotechniką i się po prostu nie chce tym zajmować - może być uciążliwością. lampy są dziś drogie i jeszcze modne co powoduje ich drożenie , nie wliczając inflacji. Podziwiam Pana konstrukcje! Serdecznie pozdrawiam.
Ja tam już mam lutownicę na podgrzewie, wierzę w ten projekt , dopinguję mu od samego początku odkąd zrodził sie w głowie i ujrzał światło dzienne...wypuszczenie samych płytek z dobrym opisem to niezły pomysł, zbudowałem juz w taki sposób kilka wzmacniaczy AVT nieźle sie przy nich bawiąc a przede wszystkim dużo sie ucząc . ...a do nauki było i wciąż jest bardzo dużo biorąc ze jeszcze 3 lata temu o prądzie i elektronice wiedzialem .....nic , tylko ze prad w gniazdku ma 230v. Dziękuję za wszystkie ciekawe filmiki pelne wiedzy , to dzieki Panu umiem dziś trzymac lutownicę i nie tylko...jeszcze raz bardzo Panu dziękuję
Dziękujemy Panu za trudy. Liczyłem trochę, że ten odcinek przybliży mnie do posiadania swojej sztuki "dream amp" poniekąd trochę tak się stało. Jednak najtrudniejsze zostaje dla końcowego odbiorcy. Z jednej strony nie możemy liczyć ze rozwiąże Pan wszystkie problemy a my wejdziemy na gotowe a z drugiej rozbudził Pan w nas chęć poskładania takiego sprzętu która będzie dosyć dużym wyzwaniem. Za co w sumie podziękuję Panu że swojej strony. Jak kiedyś uda mi się zdobyć wszystkie części i poskładać to mam nadzieję, że zgodzi się pan na ocenę czy wzmacniacz brzmi jak powinien.
@ReduktorSzumu jest troche firm oferujących gotowe transformatory wysokiej jakości dostępne "od ręki". Hashimoto transformers, Edcor Electronics, Lundahl, Sophia Electric, Jensen transformers. Może poszukać transformatora o zbliżonej specyfikacji i zrobić "klon klona" dostosowany do rynkowego transformatora. Nawet jeśli Paweł z Trafonici będzie nawijał to realizacja potrwa miesiące. Niedostępność traf zabija projekt. Wykorzystanie gotowych traf spowoduje masowe zamówienia dostosowanego kitu.
Dziękuje za odcinek, Pana pasja i doświadczenie to jest coś pięknego, ogląda się z wielką przyjemnością i zachwytem, ogromne brawa za projekt tudzież na pewno kosztował Pana sporo pracy, ale jak widać dzięki temu marzenia się spełniają :D Pozdrawiam serdecznie
Świetny projekt. Nie znam się dobrze ale chciałbym mieć taki. Gratuluję zaangażowania i pokazanie takiego cuda. Wykonije Pan duzo dobrej roboty, milo sie Pana slucha, moze to co można zdobyc łatwo to sprzedawać jako kit. Tylko napisać co jest do samodzielnego znalezienia ewentualnie eksperymentowania. Pozdrawiam.
A może stworzył by pan coś z "nowoczesnych" części co brzmiało by porównywalnie do tego wzmacniacza a przynajmniej bardzo dobrze i nie kosztowało miliona pesos? Rozumiem ,że lampy dają pewne niepowtarzalne brzmienie (chociaż chyba nigdy nie miałem z takim do czynienia bo lampowego wzmacniacza to na żywo nie widziałem) ale może projekt z nowoczesnymi elementami byłby łatwiejszy a brzmienie może dzięki pańskiemu projektowi wcale gorsze by nie było.
Panie Krzysztofie, należą się Panu wyrazy szacunku i podziękowania, Nie pierwszy to projekt inżynieryjny, który mimo geniuszu twórcy i rewelacyjnego efektu niestety ginie poprzez aspekt ekonomiczny. Brak dostępności traf głośnikowych i komplikacja przy ich produkcji niestety zrobiły swoje. Ja jednak podobnie jak moi przedmówcy z prawdziwą przyjemnością obejrzałem odcinek i starcza mi wyobraźni by poczuć przez jakie "wzloty i upadki" Pan przeszedł. Rezultat jest spektakularny choć trudny i drogi do powielenia masowo. Wielkie gratulacje. Dla samego filmu o tym, jak ktoś wykorzystuje swoją pasję i wiedzę do tworzenia pięknych rzeczy i realizacji pięknych marzeń niesie nam wszystkim radość i pociechę i nadzieję w tych niełatwych czasach.
Chylę czoła za projekt, i szacun. Kiedyś zajmowałem się sprzętem audio, i też lubię jak coś dobrze gra. oczywiście myślę o wzmacniaczu takim jak ten, pozostaje póki co w planach, ponieważ zawsze coś wynika. Fajny odcinek, rzucił trochę inne spojrzenia na konstrukcje wzmacniaczy.uważam że jak wydać pare tysiaków za wzmacniacz to już coś konkretnie grającego. Pierwszy krok to płytki PCB, potem kupowanie elementów, wykonanie solidnej i estetycznej obudowy, i trafa, ale takie rzeczy buduje się długo, i dlatego docenia się to przez lata
Kompletnie nie mam pojęcia, o czym Pan mówi, ale przyjemnie się słucha. Jak wygram w totka to chętnie kupię od Pana taki wzmacniacz. Póki co, musi mi wystarczyć moja bidna Aiwa XA950 z całym osprzętem do stereo i mój Denonik 4311 przy kinie domowym. Pozdrawiam
Generalnie jeżeli projekt jest strzałem w dziesiątkę to myślę że szkoda go odpuścić , twoja wiedza jest bezcenna i szkoda żeby poszło to w niepamięć . Jest jeszcze taka firma Mikronika robią płytki drukowane wiem bo dorabiamy im różne obudowy z metalu . Pozdro i walcz dalej
@@Slawomir.M Może widziałeś mój . Wystawiłem go ale sam mam mieszane uczucia czy go nie wycofam z aukcji. Mam co prawda monobloki lampy uesugi ( firmą znana raczej na Japonię) ale ten sansui au 70 naprawdę brzmi cudownie. Myślę że uesugi nie przebije ale to też nie ta sama Liga . Ale sansui au 70 ma te coś .
A może kiedy projekt wzmacniacza lampowego który skonstruowany będzie na współczesnych rozwiązaniach który będzie grał porównywalnie (nie musi być takie samo brzmienie/barwa) do Sansui AU70 i czy by była możliwość takiego zaprojektowania. Jak coś osobnego może kiedy za wzmacniacz hybrydowy i osiągnąć brzmienie jak najlepsze do tego rodzaju wzmacniacza. Powiem wprost jesteś niesamowity w swoich postępach i możliwościach. Wielki szacun i podziw za wytrwałość i pracę jaką kładziesz na każde odcinki. Ja osobiście dziękuje :)
Jejciu, jakie piękne płytki! Uwielbiam fiolet. Magenta też piękna :) Szkoda, że z transformatorami wyszło jak wyszło - projekt zdecydowanie miał potencjał. Edcor robi dobre trafa, być może warto by było tam spróbować? Co do kitów to masz rację, całość wykłada się przede wszystkim na logistyce. Większe firmy "z dojściami" - jak choćby Eico, Heathkit, RIM itd. - mogły sobie pozwolić na skompletowanie wszystkiego łącznie z obudową, nierzadko produkując pewne elementy u siebie. My, małe elektroniczne żuczki, nie mamy takich możliwości. Wystarczy wspomnieć, ile kłopotów miałam ze zdobyciem części do AVT5229 (miernik lamp elektronowych projektu T. Gumnego i A. Tatusia), który w ofercie firmy jest dostępny jako płytka i zaprogramowany mikrokontroler, ale już nie jako właściwy kit.
Wow.! Szacunek za bezkompromisowość i trzymanie kierunku rozwoju wzmacniacza mimo wielu trudności! Z lampami nie pracowałem już od ponad 30 lat... wróciło wiele wspomnień :) Za to też dziękuję :)
Przypadkowo trafiłem na ten film i siedziałem pół godziny z rozdziawioną japą ;) Świetny materiał, rzetelne, ciekawie podane informacje, słucha się i ogląda z dużą przyjemnością.Wiadomo, że wzmacniacz to nie wszystko, brzmi w parze z odpowiednimi kolumnami... temat rzeka... ale interesuje mnie z jakimi kolumnami tworzy duet, którego dźwięk uważasz za wybitny.
Gratuluję serdecznie, czekam na płytki kity DIY z elementami zasadniczymi, mam nadzieję, że Pan Piotr podejmie się i udostępni kontakt, lampy no właśnie sprawa rozwojowa, nadzieja umiera ostatnia raz jeszcze gratuluję i mam nadzieję, że projekt się jeszcze rozwinie
Proponuje zobaczyć projekt AN L1 płytki dostępne dobrej jakości na aliexpres dobre transformatory od Pana Piotra myślę że każdy wie o kogo chodzi super fachowiec , i napewno nie gra gorzej o sansui
proponuje wykonać wersje tego wzmacniacza jako końcówkę mocy sonicznie będzie jeszcze lepiej bo ten potencjometr nie jest wysokich lotów. Jak powstanie finalna wersja poprosimy o parę zdań odnośnie dzwięku vs Sansui. Fajny projekt i wygląd też niczego sobie więc złomem bym tego projektu nie nazywał :)
Bardzo bym prosił o podanie parametrów transformatorów jakie są potrzebne do wykonania tego projektu.Bardzo dobra sprawa ,czekam na płytki do zakupienia.Szacun za wykonana pracę i wiedzę.Pozdrawiam serdecznie.
No to czekamy na płtyki w lampach elektronowych i szukamy transformatorów. Może jak więcej osób zamówi je jednocześnie w Trafonice, to będzie się opłacało rozpocząć jeden cykl produkcyjny.
Fajnie, że Pan Krzysztof też będzie miał taki wzmacniacz. Bo tyle włożonego wysiłku na zbudowanie tego wzmacniacza i samemu nie mieć go w posiadaniu. To trochę byłoby smutne…. Bardzo gratuluję projektu! Super sprawa! Pozdrawiam!
Pięknie... Jednak każdy ma inny gust, mi sansui w ogóle nie leży ale czapki z głów za pracę i wiedzę. Myślę że trzeba zebrać ludzi i zacząć mini produkcję w np. 1000 egzemplarzy. Taka limitowana edycja
Mega robotę zrobiłeś. Kto wie, może kiedyś, kiedyś będę mógł się o egzemplarz w wersji gotowej uśmiechnąć. Na razie to sfera marzeń... Za nie na szczęście, płacić nie każą...
Witam , pewnie zbyt dziwne pytanie, dlaczego nie zastosować pełnego mostka gretza tylko podwajacz. Trafo o napięciu wtórnym w okolicy 300v to przecież nic niezwykłego. Piękne wykonanie. Pozdrawiam
Skoro nie ma szans na odtworzenie AU 70, pozostaje stworzenie nowej konstrukcji która grała by na podobnym poziome, mam nadzieję że ten komentarz zmanipuluje Pana do podjęcia próby. Ponoć trzeba się ciągle uganiać za nowymi romansami :). Mówiąc poważniej, szkoda że nie udało się rozwiązać problemów z trafo i resztą, muszę przyznać że gdyby powstał kit pewnie ciułałbym hajs na zakup. Gratulacje udanego projektu i pozdrawiam.
W AGH studenci napewno dali by radę skonstruować robota do nawijania tych trafo na 1000%. jak któryś oglada ten kanał to do roboty. szkoda zmarnować taki projekt
Bardzo dziękuję za kolejny film (emocje jak u Sir Alfreda Hitchcocka) i wspaniały projekt. Widać, że jest on owocem pasji. Takie filmy i idee to RS najwyższej próby. BRAWO! Trzymam kciuki za kontynuowanie projektu i wprowadzenie płytek do sklepu Lampy Elektronowe. Przy okazji mała sugestia. Na innym kanale poświęconym elektronice grupa zapaleńców buduje wzmacniacz starego polskiego projektu. Skrzykneli się i część zamówień składają grupowo. Może tak łatwiej będzie zakupić trafa? Myślę, że nie będzie kłopotu ze znalezieniem 10-20 chętnych na zakup tego elementu wzmacniacza. Takie zamówienie dla każdego producenta traf, krajowego czy zagranicznego to już poważna sprawa.
Może faktycznie w tym jest klucz aby się skrzyknąć i oszacować ile osób będzie chciało zamówić transformatory - ja mogę poczekać rok, 1.5roku. Dokończę sobie to co mam rozgrzebane aby za ten okres skupić się na tym wzmacniaczu.
@@darekniewazne7759 Akurat Pietro prędzej podjąłby się produkcji pojedynczej niż większej liczby, pewnie wynika to z ograniczonych mocy przerobowych. Kiedyś też rozmawiałem o większej ilości i się nie udało. Jeśli chodzi o wyspecjalizowane firmy to raczej masz rację.
@@_tomant Ale może gdyby wiedział że jest zamówienie na np. 30szt. - zatrudnia kogoś do firmy żeby to robił. Zawsze to jakieś rozwinięcie działalności, szersze perspektywy itp. Nie jestem rzemieśliniekim, nie prowadzę działalności ale chyba lepiej się produkuje jeśli wiesz że masz zbyt na coś - możesz kupić więcej materiału itp. Poza tym ReduktorSzumu ze swojej pozycji wydaje mi się że lepiej będzie wyłuszczyć problem aniżeli ja napiszę email kiedy i za ile będzie...
szczerze, to uważam iż projekt się udał, po całkowitym zakończeniu i udostępnieniu, choćby płytek pomyśle o złożeniu własnego, może ktoś podejmie się produkcji traf
Oglądałem na TV z soundbarem + sub i .... próbka dźwięku jaką usłyszałem z głośników dla mnie rozwaliła system, więc jak to musi brzmieć w rzeczywistości. Pełny szacun za konsekwencję , upór i wiedzę.
Panie RedaktorzeSzumu jako że Pan się kontaktował z tymi producentami trafo - może zrobi pan listę żeby wpisali się ludzie którzy są zainteresowanie zakupem trafo. Być może producent weźmie tą ilość pod uwagę i będzie większa siła przebicia aniżeli zamawiać bezpośrednio każdy dla siebie? Wiedzielibyśmy chociaż o jakiej ilości szt. mówimy. Super projekt. Proszę jeszcze o info na jakich kolumnach i jaki rodzaj muzyki Pan słucha - każdy mógłby się odnieść do tego co ma w domu oraz czego się spodziewać.
dobry pomysł, kazdy fan reduktora 100zl by uzbieral i poswiecil nawet z ciekawosi czy mozna by podkupić (zachecic) nawijacza traf. Aczkolwiek brzmi jakby oryginalna nawijarka (do produkcji masowej) byla skomplikowanym urzadzeniem a nawijanie ,,reczne,, to pewnie dramat. Odcinek z ich produkcji bylby ciekawy🙂
Jaki to trzeba mieć "łeb" i talent żeby coś takiego stworzyć. Jestem pełen podziwu. Ja się bujam z naprawą domowego elektrostymulatora EMS tzn szukam kogoś kto by go naprawił. Sprawa pilna a dystrybutor wycofał się z Polski.
Jak zobaczyłem ten prototyp to szczękę z podłogi zbierałem 😁. Zastanawiałeś się może nad uruchomieniem patronite? Bardzo chętnie wspomógłbym pieniężnie ten projekt. Od pierwszego odcinka jak przedstawiłeś projekt marzy mi się ten wzmacniacz i grzeję lutownicę 😁
Bardzo podoba mi się podejście aby wawalic "duperele" z konstrukcji. Szkoda że został filtr loudness :) Przy okazji aż dziwne że w USA produkują takie transformatory głośnikowe i mimo wyższych kosztów pracy ceny przestępne...
Jestem obecnie kierowcą TIRa, a z wykształcenia tokarzem. Nie wiem dlaczego oglądam wszystkie Twoje filmy....
Jestem stolarzem, a teraz kładę płytki w Norwegii, nie wiem czemu oglądam reduktora :)
🙂 jestem z wykształcenia stolarzem również, w tej chwili pracuje jako frezer,tokarz,spawacz...Nie wiem dlaczego oglądam wszystko co wypuści reduktor szumu🤔
Bardzo fajny kanał 👍 pozdrawiam serdecznie.
Podobnie jak ja oglądam wszystkie odcinki a nie mam zielonego pojęcia o czym mowa.
@@katoga64 haaaa :)
Jak na studiach - przychodzimy na wykład, a po wykładzie każdy wraca do swoich zajęć ;) Z tą różnicą, że na wykłady Reduktora przychodzimy z przyjemnością, bo pan Krzysztof hipnotyzuje głosem :) Mógłby opowiadać o rozmnażaniu kałamarnic, a i tak by się przyjemnie słuchało ;) Choć nie można nie zauważyć, że wiedza Reduktora jest przeogromna. Być może słuchamy o tym wszystkim, bo każdy z nas marzy, by mieć świetnie grający sprzęt, na który nie możemy sobie pozwolić. Miło też popatrzyć jak ktoś przywraca do życia legendarne sprzęty, zamiast po prostu je wyrzucać i kupować nowe.
Dziękuję za ten odcinek
Prawda jest taka że moja wiedza jest znikoma,ale oglądanie i słuchanie daje wiele fajnych doznań , osobiście mógł byś opowiadać o sadzeniu pietruszki czy łapaniu motyli. Prócz przeogromnej wiedzy posiadasz ten dar który nazywa się przekazem. Potrafisz samym głosem zachipnotyzowac i oglądacza trzymać do końca a na koniec oglądacza odnosi wrażenie że " szkoda że to koniec." Dziękuję bardzo spokoju życzę.
Panie Reduktorze. Czekam na Pana odcinki, jak kiedyś w dzieciństwie czekałem na „Sondę”.
o to to to ....
Też jestem miłośnikiem sprzętu audio. Tylko amatorsko , nawet zbudowałem kilka wzmacniaczy. Ale te odcinki to faktycznie jak kiedyś sonda... nawet zdarza mi się czasami podejrzeć jak naprawiam jkiś wzmacniacz - jak to tobi pan Krzysztof. Pozdrawiam i dziękuję w imieniu talich jak ja.
@@gabrielfil8639 budowalo sie za gowniarza rozne tda ale teraz w tych czasach nie ma sensu raczej nic budowac
To nie koniec, to nawet nie początek końca, to koniec początku jedynie 😉 jeśli komuś naprawdę zależy to… daje radę. Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa, który to właśnie dobitnie udowodnił.
Szacunek za upór w dążeniu do stworzenia tak niesamowitego projektu. Czekałem bardzo długo na rozwiązanie problemu transformatorów i liczyłem po cichu na stworzenie kitu do samodzielnego złożenia. Pozostaje śledzić aukcje i oczekiwać na ostateczne wersje płytek.
Chciałbym kiedyś móc kupić sobie ten wzmacniacz normalnie w sklepie. :) to byłoby coś :) szacunek za projekt
Też bym chciał :) - tylko ruszyć z produkcją
Ja też , nie wiem dlaczego nikt się produkcji tego nie podejmuje , nawet można zorganizować prepaid na portalach ze startupami , jestem mocno zainteresowany.. Przecież nasz Twórca może być bogatym człowiekiem ..
@@jasemdrevnikocur Oby tylko trafa były dostępne, a reszta już nie jest istotna...
@@ukaszsocha6707 gorzej z samymi lampami trafo to żeby tylko miedź była w Polsce
Gratuluję! Zawsze marzyłem o takim wzmacniaczu :-)
Do tego "poprawienie" fabryki na podstawie doświadczeń z serwisowania tych sprzętów - bezcenne!
Dziś miałem przyjemność spotkać się z p. Krzysztofem w jego "studiu nagraniowym" i jednocześnie odsłuchowym, miałem również przyjemność posłuchania "Bestii z odcinka", powiem krótko ten wzmacniacz jest wart swojej ceny, każdy gatunek muzyki jaki p. Krzysztof zapodał ze swojej playlisty powalał na kolana. Chapeau bas dla pana Krzysztofa za projekt.
Pozostaje czekać na zmodyfikowane płytki PCB do kupienia online i kompletować pozostałe komponenty, tanio nie będzie, ale naprawdę banan nie będzie schodził z ust po uruchomieniu.
Te transformatory to dzieło sztuki! Gratulacje dla odtwórców tych traf.
Kawał dobrej roboty!
Rozpoczynamy światowe poszukiwania firmy która była by w stanie uruchomić produkcję transformatorów głośnikowych.
Transformatory już powoli zaczynają się produkować :)
@@paweopka1488 skąd taka informacja?
@@paweopka1488 dostałem powiadomienie od Pana ale nie mogę zobaczyć treści, jakby się nie wysłało
@@DudasDudek to napiszę jeszcze raz, informację mam bo osobiście nawijam transformatory do AU70, te z odcinka to moja robota...
Trzymałem kciuki za powodzenie projektu. Pański RS Tube był moim pierwszym lampowcem i dalej z powodzeniem służy mi do słuchania muzyki w sypialni. Dlatego wielkie gratulacje za doprowadzenie wszystkiego do końca i życzę aby starczyło środków i czasu na zbudowanie własnego egzemplarza. Po czasie i poziomie komplikacji wnioskuję że to jeden z Pana najcięższych projektów DIY czy było coś bardziej zajmującego? W każdym razie robi wrażenie. A wszystkim rozgrzanym komentatorom jutubowym którzy z miejsca wydawali by miliony na podobne urządzenie przypominam że nie ma jednego wzorca piękna. Dla Reduktora SU70 jest wzorem ale dla was być już tak nie musi. Mam znajomego który wychwala pod niebiosa dźwięk z boomboksa za 600 zł. Ile ludzi tyle uszu. Ale pewnie sprzęt gra świetnie. Pozdrawiam i czekam na kolejne fantastyczne programy i projekty
Może wywiad z konstruktorami transformatorów? 🤔 Ciekawy jestem tej wąskiej dziedziny
@@adredy a wiesz może skąd mam dokładnie wiedzieć jak to trafo do sansui dokładnie przewinąć? Zwykle trafo toroidalne przewijałem już kiedyś, ale oczywiście to inna para kaloszy, jestem studentem i nie ukrywam, że chciałbym sobie na tym dorobić jakbym uzyskał dobry efekt, ale nawet jak niektórzy fachowcy mają z tym problem, to nie jest to takie łatwe.
@@Grucha1998 Jak zaczynałem 20 lat temu przygodę z transformatorami głośnikowymi to nie myślałem o tym żeby się dorobić tylko robiłem to z pasji. Kolega przewinął toroida i już myśli o dorabianiu się... Ehhh ręce opadają
@@paweopka1488 nie o dorobieniu się tylko o zarobieniu kilku groszy, żeby chociaż na sprzęt było, dziewczynę zabrać gdzieś czy auto zatankować. Jako student nie mam 12k na wzmacniacz, ale jakbym przewinął kilkadziesiąt traf, to chętnie bym sobie sprawił takie cudo. Ja już się przejechałem na robieniu z pasji dla znajomych za pół darmo 😉 z pasji robię dla siebie, a nie dla kogoś.
@@Grucha1998 Też kiedyś byłem studentem i doskonale wiem że możliwość dorobienia pieniędzy się przydaje.
Co do pasji to gdyby nie ona to raczej moje repliki do AU70 by nie powstały....
@@paweopka1488 gdybym nie miał pasji to bym nie myślał nad tym jak to najlepiej zrobić, tylko poszedł do pracy dla tych pieniędzy. Ciekawi mnie ten proces, tak jak mówiłem szczegółów nie znam ale chętnie bym się nauczył
Mimo wszystko zachęcam Pana do dalszych poszukiwań firm lub osoby która podejmie się wykonania transformatorów w większej ilości. Z marzeń nie można rezygnować a zrealizowane częściowo nadal będą impulsem do działań.
Czekałem na ten odcinek prawie dwa lata. Poczekam kolejne dwa na odcinek pod tytułem - "Moje marzenie spełni Wasze marzenia o AU-70"
Gratuluję wszystkim, którzy brali i biorą udział w tym projekcie. Naprawdę robi to wszystko wrażenie.
Dziękujemy.
Gratulacje za wytrwałość i wspaniały projekt. Miłego słuchania muzyki już na własnym sprzęcie. Pozdrawiam.
Zawsze kiedy słucham o genialnym ale starym Audio ,
tak zastanawiam się ile tych urządzeń trafiło na szrot tylko dzięki nieświadomości posiadaczy.
Bo stare !
Pozdrawiam panie Krzysztofie.
UWAGA ANKIETA - Chętni na ten wzmacniacz za 8 000 zł - łapka w górę
Jestem zainteresowany proszę o kontakt
Jestem zainteresowany.
Jestem zainteresowany
Jestem zainteresowany
Teraz kupisz go za 5 tyś
Na jakich kolumnach on tak pięknie brzmi :) ?
Sugerowałbym sprzedaż płytek w formie nie pełnego KiT-u, czyli płytki + dokumentacja, tak jak popularny zestaw AVT5392, gdzie każdy dobiera swoje elementy.
Tak mam zamiar zrobić.
@@ReduktorSzumu A próbował Pan skontaktować się z Leszkiem Ogonowskim? Gość robi trafa głośnikowe i z tego co czytałem ma dobre opinie pośród pasjonatów DIY
@@ReduktorSzumu a moze Pan podac przyblizony czas? mam zamiar zrobic sobie przedwzmacniacz lampowy w najblizszym czasie, czyli to jak znalazl;), a jakby kiedys pojawily sie trafa to przewidze na poczatek odrobine wieksza obudowe...
@@ReduktorSzumu Panie Krzysztofie, a może jakimś pomysłem byłoby dołączenie do płytek drukowanych wszystkich niezbędnych elementów (rzecz jasna, z wyjątkiem lamp i transformatorów)? Ułatwiłoby to kompletowanie zestawu. Samodzielne wybieranie tych kostek, kabli, kondensatorów, rezystorów tudzież wielokrotne sprawdzanie ich wartości bywa frustrujące.
@@arturlewczuk965 To nie zależy ode mnie. Podsunąłem taki pomysł a jego realizacja zależy od tego, czy ktoś będzie miał chęć w to zainwestować...
Może Panowie Piotr albo Paweł dali by się namówić na zrobienie wspolnego odcinka na temat budowy takiego transformatora? Chodzi o instrukcję jego wykonania. Pewnie nikt nie podejmnie się wykonania ich seryjnie ale każdy z zainteresowanych mogłby samodzielnie poszukać kogoś, kto wykona mu chociaż jedną taką parę...
Popieram pomysł, zżera mnie ciekawość czym się różni taki transformator.
przyłączam się do prośby o filmik na temat budowy tego unikalnego trafa
Panie Krzysztofie, trzeba założyć kickstartera albo inną zrzutke na biznes. Rzesza fanów projektu już jest duża. Jako wierny fan Redaktora Szumu wierzę, że sprzęt brzmi kosmicznie. Moze jakis udzial w targach audio video by rozszerzył pule kontaktów i potencjalnych kupców. Chętnie się zrzucę na ten biznes i dołożę cegiełkę do tworzenia historii audio.
Np 9500 PLN brzmi dla mnie jak naprawdę dobra cena za taki rarytas. A znajdą się i tacy co dadzą więcej. Proszę nie rozdawać projektu tylko robić z tego biznes.
Ustawiam się w kolejkę. ;)
No chyba, że robienie biznesu Pana nudzi i irytuje, a naprawy i zabawa w dedektywa szukającego usterki dają frajdę to moze nie warto.
Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki.
Thanks
Bardzo dobra robota. Jestem pod mega wrażeniem. Życzę powodzenia w dalszej pracy!
biorąc pod uwagę życie z pasją - gratulacje! Jako świadomy konsument treści audio i wiedząc że słuch jest adaptacyjny (przyzwyczaja się w pewnym zakresie) wyrażam chęć i jednocześnie obawę posiadania wzmacniacza lampowego. Używam wzmacniacza z lampami do gry na gitarze (już teraz rzadko) Peavey Classic 30 lecz częściej gram na cyfrowym symulatorze z IR ponieważ utrzymanie "lampiaka" jest kosztowne. Jestem wielbicielem lamp i zagorzałym przeciwnikiem jednocześnie. Do audio się świetnie sprawdzają ale ich żywotność i komplikacje z ustawieniem wzmacniacza/biasu po wymianie jeśli się tego nie lubi nie interesuje się elektrotechniką i się po prostu nie chce tym zajmować - może być uciążliwością. lampy są dziś drogie i jeszcze modne co powoduje ich drożenie , nie wliczając inflacji. Podziwiam Pana konstrukcje! Serdecznie pozdrawiam.
Gratuluję wytrwałości, a może to zasługa ludzi którzy potrafią zmotywować. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne projekty.
Ja tam już mam lutownicę na podgrzewie, wierzę w ten projekt , dopinguję mu od samego początku odkąd zrodził sie w głowie i ujrzał światło dzienne...wypuszczenie samych płytek z dobrym opisem to niezły pomysł, zbudowałem juz w taki sposób kilka wzmacniaczy AVT nieźle sie przy nich bawiąc a przede wszystkim dużo sie ucząc . ...a do nauki było i wciąż jest bardzo dużo biorąc ze jeszcze 3 lata temu o prądzie i elektronice wiedzialem .....nic , tylko ze prad w gniazdku ma 230v. Dziękuję za wszystkie ciekawe filmiki pelne wiedzy , to dzieki Panu umiem dziś trzymac lutownicę i nie tylko...jeszcze raz bardzo Panu dziękuję
Dziękujemy Panu za trudy. Liczyłem trochę, że ten odcinek przybliży mnie do posiadania swojej sztuki "dream amp" poniekąd trochę tak się stało. Jednak najtrudniejsze zostaje dla końcowego odbiorcy. Z jednej strony nie możemy liczyć ze rozwiąże Pan wszystkie problemy a my wejdziemy na gotowe a z drugiej rozbudził Pan w nas chęć poskładania takiego sprzętu która będzie dosyć dużym wyzwaniem. Za co w sumie podziękuję Panu że swojej strony. Jak kiedyś uda mi się zdobyć wszystkie części i poskładać to mam nadzieję, że zgodzi się pan na ocenę czy wzmacniacz brzmi jak powinien.
Świetny materiał, jestem bardzo ciekawy jak brzmi ten wzmacniacz na żywo. Gratuluję efektu pracy i podziwiam zaangażowanie 👏
@ReduktorSzumu jest troche firm oferujących gotowe transformatory wysokiej jakości dostępne "od ręki". Hashimoto transformers, Edcor Electronics, Lundahl, Sophia Electric, Jensen transformers. Może poszukać transformatora o zbliżonej specyfikacji i zrobić "klon klona" dostosowany do rynkowego transformatora. Nawet jeśli Paweł z Trafonici będzie nawijał to realizacja potrwa miesiące. Niedostępność traf zabija projekt. Wykorzystanie gotowych traf spowoduje masowe zamówienia dostosowanego kitu.
Gratuluję udanego projektu! Używam "militarnej" wersji EL84 - Sovtek EL84M do Fisher'a X-100-3, który też ma stopień końcowy oparty o lampy 7189...
Dziękuje za odcinek, Pana pasja i doświadczenie to jest coś pięknego, ogląda się z wielką przyjemnością i zachwytem, ogromne brawa za projekt tudzież na pewno kosztował Pana sporo pracy, ale jak widać dzięki temu marzenia się spełniają :D Pozdrawiam serdecznie
Świetny projekt. Nie znam się dobrze ale chciałbym mieć taki. Gratuluję zaangażowania i pokazanie takiego cuda. Wykonije Pan duzo dobrej roboty, milo sie Pana slucha, moze to co można zdobyc łatwo to sprzedawać jako kit. Tylko napisać co jest do samodzielnego znalezienia ewentualnie eksperymentowania. Pozdrawiam.
A może stworzył by pan coś z "nowoczesnych" części co brzmiało by porównywalnie do tego wzmacniacza a przynajmniej bardzo dobrze i nie kosztowało miliona pesos? Rozumiem ,że lampy dają pewne niepowtarzalne brzmienie (chociaż chyba nigdy nie miałem z takim do czynienia bo lampowego wzmacniacza to na żywo nie widziałem) ale może projekt z nowoczesnymi elementami byłby łatwiejszy a brzmienie może dzięki pańskiemu projektowi wcale gorsze by nie było.
Nie xD
Podpinam się pod komentarz i powierzam w 100%
Ale tak się nie da xD
@@AkiWataru nie da to się parasola w wiadomo czym rozłożyć. xD
@@unnamedanonimous6549 XDDDDDD nie no ale serio przerobiłem kilkaset wzmacniaczy i nic się nie umywało do tego chociaż było naprawdę niezłych
Panie Krzysztofie, należą się Panu wyrazy szacunku i podziękowania, Nie pierwszy to projekt inżynieryjny, który mimo geniuszu twórcy i rewelacyjnego efektu niestety ginie poprzez aspekt ekonomiczny. Brak dostępności traf głośnikowych i komplikacja przy ich produkcji niestety zrobiły swoje. Ja jednak podobnie jak moi przedmówcy z prawdziwą przyjemnością obejrzałem odcinek i starcza mi wyobraźni by poczuć przez jakie "wzloty i upadki" Pan przeszedł. Rezultat jest spektakularny choć trudny i drogi do powielenia masowo. Wielkie gratulacje. Dla samego filmu o tym, jak ktoś wykorzystuje swoją pasję i wiedzę do tworzenia pięknych rzeczy i realizacji pięknych marzeń niesie nam wszystkim radość i pociechę i nadzieję w tych niełatwych czasach.
Dziękuję, Panie Radosławie.
Chylę czoła za projekt, i szacun. Kiedyś zajmowałem się sprzętem audio, i też lubię jak coś dobrze gra. oczywiście myślę o wzmacniaczu takim jak ten, pozostaje póki co w planach, ponieważ zawsze coś wynika. Fajny odcinek, rzucił trochę inne spojrzenia na konstrukcje wzmacniaczy.uważam że jak wydać pare tysiaków za wzmacniacz to już coś konkretnie grającego. Pierwszy krok to płytki PCB, potem kupowanie elementów, wykonanie solidnej i estetycznej obudowy, i trafa, ale takie rzeczy buduje się długo, i dlatego docenia się to przez lata
Kompletnie nie mam pojęcia, o czym Pan mówi, ale przyjemnie się słucha. Jak wygram w totka to chętnie kupię od Pana taki wzmacniacz. Póki co, musi mi wystarczyć moja bidna Aiwa XA950 z całym osprzętem do stereo i mój Denonik 4311 przy kinie domowym.
Pozdrawiam
Generalnie jeżeli projekt jest strzałem w dziesiątkę to myślę że szkoda go odpuścić , twoja wiedza jest bezcenna i szkoda żeby poszło to w niepamięć . Jest jeszcze taka firma Mikronika robią płytki drukowane wiem bo dorabiamy im różne obudowy z metalu . Pozdro i walcz dalej
Szacuneczek za ambicje i włożona pracę
Pozdrawiam z Japonii. Ostatnio udało mi się kupić au 70 . Wreszcie ☺️❤️
Ile to kosztowało? Widziałem jeden za jakieś 1000 dolarów(cena wywoławcza) plus wysyłka do PL drugie 1000 dolarów...
@@Slawomir.M Może widziałeś mój . Wystawiłem go ale sam mam mieszane uczucia czy go nie wycofam z aukcji. Mam co prawda monobloki lampy uesugi ( firmą znana raczej na Japonię) ale ten sansui au 70 naprawdę brzmi cudownie. Myślę że uesugi nie przebije ale to też nie ta sama Liga . Ale sansui au 70 ma te coś .
A może kiedy projekt wzmacniacza lampowego który skonstruowany będzie na współczesnych rozwiązaniach który będzie grał porównywalnie (nie musi być takie samo brzmienie/barwa) do Sansui AU70 i czy by była możliwość takiego zaprojektowania. Jak coś osobnego może kiedy za wzmacniacz hybrydowy i osiągnąć brzmienie jak najlepsze do tego rodzaju wzmacniacza. Powiem wprost jesteś niesamowity w swoich postępach i możliwościach. Wielki szacun i podziw za wytrwałość i pracę jaką kładziesz na każde odcinki. Ja osobiście dziękuje :)
Jejciu, jakie piękne płytki! Uwielbiam fiolet. Magenta też piękna :)
Szkoda, że z transformatorami wyszło jak wyszło - projekt zdecydowanie miał potencjał. Edcor robi dobre trafa, być może warto by było tam spróbować?
Co do kitów to masz rację, całość wykłada się przede wszystkim na logistyce. Większe firmy "z dojściami" - jak choćby Eico, Heathkit, RIM itd. - mogły sobie pozwolić na skompletowanie wszystkiego łącznie z obudową, nierzadko produkując pewne elementy u siebie. My, małe elektroniczne żuczki, nie mamy takich możliwości. Wystarczy wspomnieć, ile kłopotów miałam ze zdobyciem części do AVT5229 (miernik lamp elektronowych projektu T. Gumnego i A. Tatusia), który w ofercie firmy jest dostępny jako płytka i zaprogramowany mikrokontroler, ale już nie jako właściwy kit.
Oj słuchał bym słuchał 😏 Majstersztyk! Pozdrawiam
Bardzo ciekawy odcinek :)
Wow.!
Szacunek za bezkompromisowość i trzymanie kierunku rozwoju wzmacniacza mimo wielu trudności!
Z lampami nie pracowałem już od ponad 30 lat... wróciło wiele wspomnień :)
Za to też dziękuję :)
Jestem pod wrażeniem tego projektu i dziękuję za ten odcinek.... pozdrawiam i lapa.....👍
Przypadkowo trafiłem na ten film i siedziałem pół godziny z rozdziawioną japą ;) Świetny materiał, rzetelne, ciekawie podane informacje, słucha się i ogląda z dużą przyjemnością.Wiadomo, że wzmacniacz to nie wszystko, brzmi w parze z odpowiednimi kolumnami... temat rzeka... ale interesuje mnie z jakimi kolumnami tworzy duet, którego dźwięk uważasz za wybitny.
Gratuluję serdecznie, czekam na płytki kity DIY z elementami zasadniczymi, mam nadzieję, że Pan Piotr podejmie się i udostępni kontakt, lampy no właśnie sprawa rozwojowa, nadzieja umiera ostatnia raz jeszcze gratuluję i mam nadzieję, że projekt się jeszcze rozwinie
Ładna i zgrabna kostrukcja, pewnie cieszy oko i co najważniejsze ucho, co lampa to lampa.
Proponuje zobaczyć projekt AN L1 płytki dostępne dobrej jakości na aliexpres dobre transformatory od Pana Piotra myślę że każdy wie o kogo chodzi super fachowiec , i napewno nie gra gorzej o sansui
A ja jestem przekonany iż w przyszłości ktoś ruszy temat. To nie jest KONIEC. 💪🏻💪🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Coś niesamowitego na początek wiosny Pozdro Dla Reduktora
Długa i wyboista droga do spełnienia marzenia, ale gratuluję wytrwałości i cieszę się, że się udało :)
Przyszedłem tu z nadzieją, że wreszcie zobaczę urządzenie, które wzmocni moje marzenia.
proponuje wykonać wersje tego wzmacniacza jako końcówkę mocy sonicznie będzie jeszcze lepiej bo ten potencjometr nie jest wysokich lotów. Jak powstanie finalna wersja poprosimy o parę zdań odnośnie dzwięku vs Sansui. Fajny projekt i wygląd też niczego sobie więc złomem bym tego projektu nie nazywał :)
Może zrobić jakieś przed płaty na zestaw żeby było faktycznie wiadomo ilu jest chętnych
Bardzo bym prosił o podanie parametrów transformatorów jakie są potrzebne do wykonania tego projektu.Bardzo dobra sprawa ,czekam na płytki do zakupienia.Szacun za wykonana pracę i wiedzę.Pozdrawiam serdecznie.
No to czekamy na płtyki w lampach elektronowych i szukamy transformatorów. Może jak więcej osób zamówi je jednocześnie w Trafonice, to będzie się opłacało rozpocząć jeden cykl produkcyjny.
Jak dla mnie jest Pan Geniuszem elektroniki
Fajnie, że Pan Krzysztof też będzie miał taki wzmacniacz. Bo tyle włożonego wysiłku na zbudowanie tego wzmacniacza i samemu nie mieć go w posiadaniu. To trochę byłoby smutne…. Bardzo gratuluję projektu! Super sprawa! Pozdrawiam!
Musicie nagrać odcinek z "Wilk audio projekt".
Uwielbiam wasze kanały.Może narodzi się współpraca?Czekam na to.
Pięknie...
Jednak każdy ma inny gust, mi sansui w ogóle nie leży ale czapki z głów za pracę i wiedzę.
Myślę że trzeba zebrać ludzi i zacząć mini produkcję w np. 1000 egzemplarzy.
Taka limitowana edycja
Mega robotę zrobiłeś. Kto wie, może kiedyś, kiedyś będę mógł się o egzemplarz w wersji gotowej uśmiechnąć. Na razie to sfera marzeń... Za nie na szczęście, płacić nie każą...
Mega projekt, pięknie wykonany! Pozdrawiam
Witam , pewnie zbyt dziwne pytanie, dlaczego nie zastosować pełnego mostka gretza tylko podwajacz. Trafo o napięciu wtórnym w okolicy 300v to przecież nic niezwykłego. Piękne wykonanie. Pozdrawiam
W końcu gra. Gra przepięknie. Dziękuję.
Skoro nie ma szans na odtworzenie AU 70, pozostaje stworzenie nowej konstrukcji która grała by na podobnym poziome, mam nadzieję że ten komentarz zmanipuluje Pana do podjęcia próby. Ponoć trzeba się ciągle uganiać za nowymi romansami :). Mówiąc poważniej, szkoda że nie udało się rozwiązać problemów z trafo i resztą, muszę przyznać że gdyby powstał kit pewnie ciułałbym hajs na zakup. Gratulacje udanego projektu i pozdrawiam.
Zmanipuluje mnie? Nie dam się...:)
W AGH studenci napewno dali by radę skonstruować robota do nawijania tych trafo na 1000%. jak któryś oglada ten kanał to do roboty. szkoda zmarnować taki projekt
Dziękuję że dzieli się Pan swoją pasją.
Wielki szacun . Proszę podać cenę tego wzmacniacza bo podejrzewam że będzie duże zainteresowanie . Pozdrawiam
To niestety nie leży na półce w sklepie i nie ma ceny.
@@ReduktorSzumu 🤔😥
Bardzo dziękuję za kolejny film (emocje jak u Sir Alfreda Hitchcocka) i wspaniały projekt. Widać, że jest on owocem pasji. Takie filmy i idee to RS najwyższej próby. BRAWO! Trzymam kciuki za kontynuowanie projektu i wprowadzenie płytek do sklepu Lampy Elektronowe. Przy okazji mała sugestia. Na innym kanale poświęconym elektronice grupa zapaleńców buduje wzmacniacz starego polskiego projektu. Skrzykneli się i część zamówień składają grupowo. Może tak łatwiej będzie zakupić trafa? Myślę, że nie będzie kłopotu ze znalezieniem 10-20 chętnych na zakup tego elementu wzmacniacza. Takie zamówienie dla każdego producenta traf, krajowego czy zagranicznego to już poważna sprawa.
Może faktycznie w tym jest klucz aby się skrzyknąć i oszacować ile osób będzie chciało zamówić transformatory - ja mogę poczekać rok, 1.5roku. Dokończę sobie to co mam rozgrzebane aby za ten okres skupić się na tym wzmacniaczu.
Proszę o link do projektu.
Niestety, ale to, co oni budują, to nawet przy Sansui nie stało...
@@darekniewazne7759 Akurat Pietro prędzej podjąłby się produkcji pojedynczej niż większej liczby, pewnie wynika to z ograniczonych mocy przerobowych. Kiedyś też rozmawiałem o większej ilości i się nie udało. Jeśli chodzi o wyspecjalizowane firmy to raczej masz rację.
@@_tomant Ale może gdyby wiedział że jest zamówienie na np. 30szt. - zatrudnia kogoś do firmy żeby to robił. Zawsze to jakieś rozwinięcie działalności, szersze perspektywy itp. Nie jestem rzemieśliniekim, nie prowadzę działalności ale chyba lepiej się produkuje jeśli wiesz że masz zbyt na coś - możesz kupić więcej materiału itp. Poza tym ReduktorSzumu ze swojej pozycji wydaje mi się że lepiej będzie wyłuszczyć problem aniżeli ja napiszę email kiedy i za ile będzie...
Oglądanie tych filmów mnie uspokaja zupełnie nie moja dziedzina ale wciąga pozdrawiam
Szacunek Uznanie ------------ Skuteczność jest miarą prawdy___________Zdrowia i dalszych sukcesów
Brawo. Zazdroszcze pomyslu i inicjatywy.
szczerze, to uważam iż projekt się udał,
po całkowitym zakończeniu i udostępnieniu, choćby płytek pomyśle o złożeniu własnego,
może ktoś podejmie się produkcji traf
Co tu więcej dodać, a było tak blisko. Jednak jest jeszcze światelko w tunelu. Więc czekam dalej.
Czapki z głów.👍
Może jakieś zamówienie zbiorowe na trafia a firma się zdecyduje z produkcją niedużej serii???
Oglądałem na TV z soundbarem + sub i .... próbka dźwięku jaką usłyszałem z głośników dla mnie rozwaliła system, więc jak to musi brzmieć w rzeczywistości. Pełny szacun za konsekwencję , upór i wiedzę.
XD
Panie RedaktorzeSzumu jako że Pan się kontaktował z tymi producentami trafo - może zrobi pan listę żeby wpisali się ludzie którzy są zainteresowanie zakupem trafo. Być może producent weźmie tą ilość pod uwagę i będzie większa siła przebicia aniżeli zamawiać bezpośrednio każdy dla siebie? Wiedzielibyśmy chociaż o jakiej ilości szt. mówimy.
Super projekt. Proszę jeszcze o info na jakich kolumnach i jaki rodzaj muzyki Pan słucha - każdy mógłby się odnieść do tego co ma w domu oraz czego się spodziewać.
Czekam(y) na informację
Witam miał Pan okazje zapytać o wykonanie transformatorów Pana Leszka Ogonowskiego lub firmę Toroidy Lachowski ?
Nie zrobią.
Ale super film. Jestem podjarany.
Pełen SZACUN ! za wiedzę , za pracę , za cierpliwość !!
Trzymam kciuki za projekt.
Jak zwykle... Jest Pan wielki.
WSPANIAŁY KANAŁ! ŚWIETNA ROBOTA!!!
Super filmik Panie Krzysztofie pozdrawiam
Szacunek nic tylko liczyć, że ktoś ogarnie produkcje tego typu rozwiązań na trafo
Po prostu konkret, jestem ZA. Bardzo fajny (konkretny) odcinek...
Ciekawy i zacny projekt👊👍
Można by zorganizować zbiórkę na projekt transformatorów
dobry pomysł, kazdy fan reduktora 100zl by uzbieral i poswiecil nawet z ciekawosi czy mozna by podkupić (zachecic) nawijacza traf. Aczkolwiek brzmi jakby oryginalna nawijarka (do produkcji masowej) byla skomplikowanym urzadzeniem a nawijanie ,,reczne,, to pewnie dramat. Odcinek z ich produkcji bylby ciekawy🙂
Dzięki
Czekam i kupuje.szacunek dla Pana.
Jaki to trzeba mieć "łeb" i talent żeby coś takiego stworzyć. Jestem pełen podziwu. Ja się bujam z naprawą domowego elektrostymulatora EMS tzn szukam kogoś kto by go naprawił. Sprawa pilna a dystrybutor wycofał się z Polski.
Jesteś kozak. Ale jak włączyleś muzykę to brzmiała zupełnie jak moja Yamaha z Eltax'ami hehe
Jak zobaczyłem ten prototyp to szczękę z podłogi zbierałem 😁. Zastanawiałeś się może nad uruchomieniem patronite? Bardzo chętnie wspomógłbym pieniężnie ten projekt. Od pierwszego odcinka jak przedstawiłeś projekt marzy mi się ten wzmacniacz i grzeję lutownicę 😁
włącz standby'a bo ci rachunki zwariują : D
Dzięki !!!
PIĘKNA ROBOTA. JESTEŚ LEGENDĄ.
Bardzo podoba mi się podejście aby wawalic "duperele" z konstrukcji. Szkoda że został filtr loudness :)
Przy okazji aż dziwne że w USA produkują takie transformatory głośnikowe i mimo wyższych kosztów pracy ceny przestępne...