Üdv. Az érdekelne,hogy van egy Sony HT-RT4 Soundbarom, amiben csak Dolby Digital, meg DTS van. Viszont a TV-m támogatja a Dolby Atmos t. HDMI-vel atküldi a rendszerre?
Köszi! Sajnos a hangmérnökök elég "lusták" a mozifilmek esetében, így észrevételem szerint alig vannak kihasználva ezek a lehetőségek a filmeknél. Jó a technológia és a haladás. Jó lenne, ha jobban ki lenne használva. Természetesen tisztelet a kivételnek, mert vannak nagyon jól összerakott film-produkciók.
Az érdekesség az, hogy mivel az Atmos és DTS:X objektum orientált, így pont a lustaságot támogatja a legjobban, ugyanis nem kell az egész hangsávot újra maszterelni, elég csak kicserélni a beszéd sávot a szinkronizáltra (persze azt igazítani kell a hangzáshoz, de csak ezt az egyet) és kész is, lehet nyomni az encode gombot. Dehát nem. Én nem lustaságot, hanem igénytelenséget látok. (Meg hallok.)
Nekem van már egy komolyabb 7.2-es rendszerem Bowers & Wilkins hangfalakból, gondolkodok rajta egy ideje, hogy fejleszteném Dolby Atmos-ra, viszont amikor ezeket kiadták, még ez a formátum nem is létezett, így nyilván nincsenek is a szériához passzoló atmos sugárzók. Esetleg ha kisebb monitor hangfalakat raknék fel az oldalfalra, a plafon közelébe az úgy működhetne? Vagy esetleg másik gyártó atmos hangfalaival egészítsem ki? 7.2.4-es rendszer lenne a terv, viszont a meglévő hangfalakat semmiképpen nem akarom cserélni.
Köszi az informativ videot - engem az erdekelne milyen valodi atmos tartalmak erhetoek el a kulonbozo streaming szolgaltatoknal..? Tehat amikor a Netflix, AppleTV esatobbi azt allitja hogy az adott film / sorozat elerheto Dolby Atmos hanggal, akkor honnan fogom tudni hogy ahhoz mi az optimalis layout..? 5.1.2 vagy 5.1.4, esetleg ha nincs lehetosegem fej föle sugarozni akkor egy 7.2 rendszer..? Nem vilagos hogy milyen tartalom erheto ma el Atmosra, es ahhoz mi a legmegfelelobb, legoptimalisabb hardver elhelyezes. Erre van esetleg infotok..?
Köszi a kommentet, ahogy a videóban is szó volt róla, és a Dolby közleményében is olvasható: a .2 vagy .4 mennyezeti csatorna tetszés/igény szerint választható. A felhasználó döntése, hogy akar-e 2-nél több mennyezeti sugárzót az otthonába. 4 vagy több mennyezeti hangszóróval jobban összefésülhető egy olyan hallgatói tér eleje és vége, ahol például több üléssor van. Mi úgy értelmeztük a dolgot, hogy 2-nél több mennyezeti hangszóró akkor indokolt, ha nagy szobáról van szó.
Érdekelne, hogy az Atmos hangsugárzóknak milyen paraméterekkel (frekvenciatartomány, terhelhetőség, minimum sugárzási (hangszóró)felület, stb) kell rendelkeznie. Kérdem én, mert van már egy kiforrott, nagy kaliberű 5.1 házimozi rendszerem (Anthem 720, Dali Grand-széria), de vajon hozzá lehet érdemben kisebb, "bookshelf" (Pl. Dali Zensor 1) hangszórókat csatolni, mint Atmos-sugárzók? Mennyire terhelik ezeket a sugárzókat? Ezeket nyilván nem tudom a fejem fölé pakolni a mennyezetbe, megfelelnek oldalfalról is a hallgatási pontra sugározva? Lényege, hogy fent legyenek plafonközelben? Nálam csak így lehetne elhelyezni, kb fél méterrel a lehallgatási pont síkja előtt, az oldalfalon. Gáz?
Érdemes felvenni a kapcsolatot hivatalos DALI értékesítővel (pl. Denon Store vagy Audio Forum munkatársai) és megmutatni a szobát rajzon vagy fotókon. Remélhetőleg tudnak majd megfelelő DALI terméket ajánlani az említett szetthez, illetve környezethez.
Elnézve, hogy az filmek 99,99%-a még mindig a '91-ben megjelent (32 éves) Dolby Digital hanggal jelenik meg itthon, és még az sem kihasználva a max 640kbit-es sávszélességet, hanem sokszor BD-n is 384kbit-essel találkozom, szerintem egyértelmű, hogy a magyaroknak nem kell az Atmos. Se semmi minőségi. Persze vagyunk páran, akiknek kéne, de mennyien lehetünk? Pár százan, pár ezren? 10 millióból.
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Meglévő Klipsch Reference hangalszettemhez erősítőt keresek. Van olyan márka, illetve konkrét típus, amit szívesen ajánlanátok? 5.1.2ch szett: Center: R-34C Front: R-820F Háttér: R-51M Mély: R-120SW Atmos: R-41SA
Год назад
Szia, Nekem 5.1.4-es klipsch rendszer van kiépítve, amit egy Marantz SR6015 hajt meg, plusz akusztikus panel diffúzoros előlappal és hangelnyelő szőnyeg 😲 Mérő mikrofonos beállítás és audyssey app finomhangolása után a hangzás egyszerűen frenetikus, legalább is nekem 😀
A Klipsch-ek nagyon könnyen hajtható hangfalak, így gyakorlatilag bármilyen erősítőt választhatsz. Az alapján, hogy mennyit tudsz rá szánni és milyen minőségi szintet szeretnél. De sima Reference hangfalakhoz nem mennék középkategória felé, hacsak nem tervezed később fejleszteni a hangfalakat. Addig azt mondanám, hogy egy Denon X2000-es vagy X3000-es sorozatú erősítő elég jól ki tudja hozni a hangfalakból amit lehet. Persze biztos jobban szólnak ezek is egy többmilliós erősítővel, csak kérdés, hogy annyival jobban-e, hogy megérje. Pont a videóban emlegetett Extreme Audio-nál vannak teljes Klipsch szettel berendezett szobák (vagy ha nem is több, egy biztos), ha van rá módod, hallgass meg pár erősítőt velük, hogy melyik szól a legjobban a fülednek, azért a pénzért, amit rá akarsz külteni. De amerikai hangfalakhogy egy amerikai erősítőt is meghallgatnék, pl Emotiva BasX sorozatot, az nem túl drága és igen jókat mondanak róla. Amennyiért kapsz egy Denon X3800-at, annyiért mintha meglenne az Emotiva pre/pro - végfok kombó is. (Bár az mintha nem tudna Atmos-t... legalábbis, amikor én kerestem erősítőt, még csak 5.1-es volt.)
én arra lennék kíváncsi, hogyha már van mondjuk egy pár magas dolby atmos-os hangszóród és ehez alkalmas erősítő, csak blue-ray lejátszó nincs, viszont nem tudom hogy magyar szinkronnal van e, létezik e Dolby atmos vagy esetleg egy ps5 -el játékok esetében.
Létezik. Van vagy akár 5-8 film is magyar Atmos szinkronnal. :) Szal teljesen megéri az akár milliós (vagy több) felárat a magassági hangfalak. Zenék persze vannak bőven, pl Apple Music-on láttam, de nagyon kevés van valóban Atmos stúdióban keverve, legtöbb csak utólag lett "feljavítva" (=lerontva), amit a saját erősítőd is meg tudna tenni sztereó forrásból, ha bekapcsolod a Dolby Surround-ot rajta.
Szia. Sokat agyalok ezen a két variácion de kicsi vagyok én még ehez sajnos , a segítségedre , véleményedre lenne szükségem . MUSICAL FIDELITY M3SI + MX-STREAM ELEKTRONIKA + KEF LS50 META vagy Cambridge Audio CXA81 Sztereó Integrált Erősítő és DSD DAC + Cambridge Audio CXN V2 Series 2 Hálózati Lejátszó és DAC + KEF LS50 META , vagy KEF LS50 Wireless II, bocsi ez már három volt 😀
Szia. Attól függ, hogy mik az igényeid. Írásos tesztjeinkben, a cikkek végén pro/kontra érvekkel szubjektíven véleményezzük az általunk már kipróbált termékeket, ami iránymutatás lehet a választáshoz. Írtál hifi szettet és aktív hangfalpárat is, a kettő egészen más koncepció. Ha letiszultságra vágysz, akkor az aktív hangfallal nehéz versenyezni. Ha később több forráseszközt is választanál, akkor jobb a dedikált erősítő. Mint mindig, most is a személyes kipróbálást javasoljuk.
@@av-online-hifi-tesztek Köszönöm szépen a választ , hangzás világ tekintetében nagy lenne az eltérés ? Nekem ez a fő szempont ? Azért választottam ugyan azt a hangfal markát .
@@fl643lf Mivel az említett hangfalat mi nem próbáltuk ki az említett erősítőkhöz csatlakoztatva és nem hasonlítottuk össze az aktív-passzív változatot, erre a kérdésre sajnos nem tudunk válaszolni.
@@danielhorvath2931 Légyszives sorold azt a rengeteget. Én úgy 5-8 filmről hallottam, kb 2t láttam és azok is streaming szolgáltatásokon voltak, ahol a "dolbyatmos" 768kbit-es hangsávot jelent. Sejted, mennyi veszteségmentes hanginformáció lehet abban.
@@victorpictoraerial8560 Netflix-en találni párat (de a rengetegtől még pár nagyságrenddel messzebb van a mennyiség), de azért a valódi Atmos hangzás nagyon máshol kezdődik annál. Erős a gyanúm, hogy DD hangsávok lettek szétvágva objektumokra, amit aztán hangfalanként elhelyeztek és kész. A magyar stúdiók rettentő igénytelenek. Van DVD-m (oké, nem mostani), amin az "5.1-es dolby digital hang" monoban a center-re van rákeverve és volt pofájuk kiadni gyűjtői dobozban így. De azért egy 5-8 film (mostanra már biztos több is) van Atmos formátumú hangsávval, de azt nem biztos, hogy mindet valóban Atmos hangsávnak nevetném... csak abban a formátumban van.
Akkor nem hallottál még zenét megszólalni atmos formàtumban. Elájulnál. Nekem Polk magnifi mini ax em van plusszba hozzá két plusz sorround. Megállt 300 ezerben. S elképesztő amit tud. Persze a tv-m is atmos képes Samsung qn95 65” Apple music Spotify Stb rogyásig atmos formátumú zenékkel. Olyan hangokat hallok a szeretett rongyra hallgatott dalaimban hogy pislogok. Haladni kell a korral. Érdemes. Nem volt még ennél jobb kompakt hangrendszerem. Pedig akadt pár a 35. Évem alatt
@@danielhorvath2931 300 000 forintba kerult az egesz? hát haver nem hallotálmég rendes znét, nekem csak a két hangfalam kb, 4 4 000 000- 30 cm bassz , , plus erosito dac, kábelozas,, s a szoba akusztika,, rendes hangzásrol nalad nem lehet beszelni, má neharagudj:-)
Mondj légyszi egyetlen filmet, aminek magyar DTS:X hangsávja van. :) Vagy akárbármilyen DTS:X hangsávos filmet. (Egyről egyszer hallottam, de nem emlékszem már.) Én is DTS párti vagyok inkább, de még Dolby Atmos hangsávú filmek se nagyon léteznek magyarul, noha a Dolby ezerrel hype-olja magát. Ha néha sikerül 1-1 DTS-HD MA hangsávos filmet találnom bluray-en, már örülök neki, mint majom a farkának.
@@TalkCafe magyarul szinte semmi. Én pc-n filmezek és játszom. Azt vettem észre, hogy ha nem Atmos-ra állítom az általános kódolást, hanem dts-x-re, szebb a hangkép. Ez azért is jó, mert a magyar dolby és sima dts is jobban szól. Egyébként a sima 5.1 dts régen is sokkal jobb volt mint a dolby 5.1.
@@Ancen78 A DTS-t én is mindig jobban szerettem. Mindig is technikailag fejlettebbnek tartottam. Csakhát a dolb marketingesei agresszívebbek voltak, az emberek meg birkák, azt veszik, amit sokszor hajtogatnak nekik, nem ami a jobb. Amúgy mivel csinálod PC-n az atmos és dts:x kódolást? Nekem a creative hangkártyák mindig csak dolby digital-t tudnak, azt is kicsit lassan. Filmet, ha PC-ről nézek, akkor passthrough-t állitok, hogy az eredeti hangsávot küldje az erősítőnek, de játékoknál szivesen küldeném még atmos-ban is a hangot, pláne ha lehetne dts:x-et.
@@TalkCafe meg kell venni a Microsoft store-ban az atmos és a dtsx programot. A k-lite codec pack-ot is fel kell rakni, de a Mega változatot, különben nem működik. És én a videokártya hdmi kimenetét kötöttem össz az erölködóvel, ami dekódol. Hangkártyát eladtam, teljesen felesleges.
@@TalkCafe a Creative Soundblaster AE-9 tudja a DTS-t, viszont Ancen78-nak igaza van abban az esetben,ha nem hallgatsz minőségi zenét PC-n, mert ha csak filmet nézel,meg játszol, vagy éppen MP3-at hallgatsz ahhoz felesleges a drága hangkártya. A Grafikus kártyáról megy a DTS egy jó kis házimozi erősítővel HDMI-n keresztül.
Soundbarban gondolkodok. Albérletben megvalósíthatatlan a sok hangfal és kábelek. A térhatás pedig 3.1.2-vel már megelégednék.
Nagyon hasznos videó volt köszönöm szépen!🙂🙂😉
Üdv.
Az érdekelne,hogy van egy Sony HT-RT4 Soundbarom, amiben csak Dolby Digital, meg DTS van. Viszont a TV-m támogatja a Dolby Atmos t.
HDMI-vel atküldi a rendszerre?
DTS-X-ről lesz ilyen video, vagy pont ugyan ezek vonatkoznak oda is?
Igen, lesz a DTS:X-ről is ilyen videó. 👍
Köszi! Sajnos a hangmérnökök elég "lusták" a mozifilmek esetében, így észrevételem szerint alig vannak kihasználva ezek a lehetőségek a filmeknél. Jó a technológia és a haladás. Jó lenne, ha jobban ki lenne használva. Természetesen tisztelet a kivételnek, mert vannak nagyon jól összerakott film-produkciók.
Az érdekesség az, hogy mivel az Atmos és DTS:X objektum orientált, így pont a lustaságot támogatja a legjobban, ugyanis nem kell az egész hangsávot újra maszterelni, elég csak kicserélni a beszéd sávot a szinkronizáltra (persze azt igazítani kell a hangzáshoz, de csak ezt az egyet) és kész is, lehet nyomni az encode gombot.
Dehát nem. Én nem lustaságot, hanem igénytelenséget látok. (Meg hallok.)
Nekem van már egy komolyabb 7.2-es rendszerem Bowers & Wilkins hangfalakból, gondolkodok rajta egy ideje, hogy fejleszteném Dolby Atmos-ra, viszont amikor ezeket kiadták, még ez a formátum nem is létezett, így nyilván nincsenek is a szériához passzoló atmos sugárzók. Esetleg ha kisebb monitor hangfalakat raknék fel az oldalfalra, a plafon közelébe az úgy működhetne? Vagy esetleg másik gyártó atmos hangfalaival egészítsem ki? 7.2.4-es rendszer lenne a terv, viszont a meglévő hangfalakat semmiképpen nem akarom cserélni.
A Bowers & Wilkins gyárt mennyezetbe telepíthető hangszórókat, azok közül érdemes választani.
Köszi az informativ videot - engem az erdekelne milyen valodi atmos tartalmak erhetoek el a kulonbozo streaming szolgaltatoknal..? Tehat amikor a Netflix, AppleTV esatobbi azt allitja hogy az adott film / sorozat elerheto Dolby Atmos hanggal, akkor honnan fogom tudni hogy ahhoz mi az optimalis layout..? 5.1.2 vagy 5.1.4, esetleg ha nincs lehetosegem fej föle sugarozni akkor egy 7.2 rendszer..? Nem vilagos hogy milyen tartalom erheto ma el Atmosra, es ahhoz mi a legmegfelelobb, legoptimalisabb hardver elhelyezes. Erre van esetleg infotok..?
Köszi a kommentet, ahogy a videóban is szó volt róla, és a Dolby közleményében is olvasható: a .2 vagy .4 mennyezeti csatorna tetszés/igény szerint választható. A felhasználó döntése, hogy akar-e 2-nél több mennyezeti sugárzót az otthonába. 4 vagy több mennyezeti hangszóróval jobban összefésülhető egy olyan hallgatói tér eleje és vége, ahol például több üléssor van. Mi úgy értelmeztük a dolgot, hogy 2-nél több mennyezeti hangszóró akkor indokolt, ha nagy szobáról van szó.
Érdekelne, hogy az Atmos hangsugárzóknak milyen paraméterekkel (frekvenciatartomány, terhelhetőség, minimum sugárzási (hangszóró)felület, stb) kell rendelkeznie. Kérdem én, mert van már egy kiforrott, nagy kaliberű 5.1 házimozi rendszerem (Anthem 720, Dali Grand-széria), de vajon hozzá lehet érdemben kisebb, "bookshelf" (Pl. Dali Zensor 1) hangszórókat csatolni, mint Atmos-sugárzók? Mennyire terhelik ezeket a sugárzókat? Ezeket nyilván nem tudom a fejem fölé pakolni a mennyezetbe, megfelelnek oldalfalról is a hallgatási pontra sugározva? Lényege, hogy fent legyenek plafonközelben? Nálam csak így lehetne elhelyezni, kb fél méterrel a lehallgatási pont síkja előtt, az oldalfalon. Gáz?
Érdemes felvenni a kapcsolatot hivatalos DALI értékesítővel (pl. Denon Store vagy Audio Forum munkatársai) és megmutatni a szobát rajzon vagy fotókon. Remélhetőleg tudnak majd megfelelő DALI terméket ajánlani az említett szetthez, illetve környezethez.
Elnézve, hogy az filmek 99,99%-a még mindig a '91-ben megjelent (32 éves) Dolby Digital hanggal jelenik meg itthon, és még az sem kihasználva a max 640kbit-es sávszélességet, hanem sokszor BD-n is 384kbit-essel találkozom, szerintem egyértelmű, hogy a magyaroknak nem kell az Atmos.
Se semmi minőségi.
Persze vagyunk páran, akiknek kéne, de mennyien lehetünk? Pár százan, pár ezren? 10 millióból.
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Meglévő Klipsch Reference hangalszettemhez erősítőt keresek.
Van olyan márka, illetve konkrét típus, amit szívesen ajánlanátok?
5.1.2ch szett:
Center: R-34C
Front: R-820F
Háttér: R-51M
Mély: R-120SW
Atmos: R-41SA
Szia,
Nekem 5.1.4-es klipsch rendszer van kiépítve, amit egy Marantz SR6015 hajt meg, plusz akusztikus panel diffúzoros előlappal és hangelnyelő szőnyeg 😲 Mérő mikrofonos beállítás és audyssey app finomhangolása után a hangzás egyszerűen frenetikus, legalább is nekem 😀
A Klipsch-ek nagyon könnyen hajtható hangfalak, így gyakorlatilag bármilyen erősítőt választhatsz.
Az alapján, hogy mennyit tudsz rá szánni és milyen minőségi szintet szeretnél.
De sima Reference hangfalakhoz nem mennék középkategória felé, hacsak nem tervezed később fejleszteni a hangfalakat.
Addig azt mondanám, hogy egy Denon X2000-es vagy X3000-es sorozatú erősítő elég jól ki tudja hozni a hangfalakból amit lehet.
Persze biztos jobban szólnak ezek is egy többmilliós erősítővel, csak kérdés, hogy annyival jobban-e, hogy megérje.
Pont a videóban emlegetett Extreme Audio-nál vannak teljes Klipsch szettel berendezett szobák (vagy ha nem is több, egy biztos), ha van rá módod, hallgass meg pár erősítőt velük, hogy melyik szól a legjobban a fülednek, azért a pénzért, amit rá akarsz külteni.
De amerikai hangfalakhogy egy amerikai erősítőt is meghallgatnék, pl Emotiva BasX sorozatot, az nem túl drága és igen jókat mondanak róla. Amennyiért kapsz egy Denon X3800-at, annyiért mintha meglenne az Emotiva pre/pro - végfok kombó is. (Bár az mintha nem tudna Atmos-t... legalábbis, amikor én kerestem erősítőt, még csak 5.1-es volt.)
én arra lennék kíváncsi, hogyha már van mondjuk egy pár magas dolby atmos-os hangszóród és ehez alkalmas erősítő, csak blue-ray lejátszó nincs, viszont nem tudom hogy magyar szinkronnal van e, létezik e Dolby atmos vagy esetleg egy ps5 -el játékok esetében.
Létezik. Van vagy akár 5-8 film is magyar Atmos szinkronnal. :)
Szal teljesen megéri az akár milliós (vagy több) felárat a magassági hangfalak.
Zenék persze vannak bőven, pl Apple Music-on láttam, de nagyon kevés van valóban Atmos stúdióban keverve, legtöbb csak utólag lett "feljavítva" (=lerontva), amit a saját erősítőd is meg tudna tenni sztereó forrásból, ha bekapcsolod a Dolby Surround-ot rajta.
Szia. Sokat agyalok ezen a két variácion de kicsi vagyok én még ehez sajnos , a segítségedre , véleményedre lenne szükségem . MUSICAL FIDELITY M3SI + MX-STREAM ELEKTRONIKA + KEF LS50 META vagy Cambridge Audio CXA81 Sztereó Integrált Erősítő és DSD DAC + Cambridge Audio CXN V2 Series 2 Hálózati Lejátszó és DAC + KEF LS50 META , vagy KEF LS50 Wireless II, bocsi ez már három volt 😀
Szia. Attól függ, hogy mik az igényeid. Írásos tesztjeinkben, a cikkek végén pro/kontra érvekkel szubjektíven véleményezzük az általunk már kipróbált termékeket, ami iránymutatás lehet a választáshoz. Írtál hifi szettet és aktív hangfalpárat is, a kettő egészen más koncepció. Ha letiszultságra vágysz, akkor az aktív hangfallal nehéz versenyezni. Ha később több forráseszközt is választanál, akkor jobb a dedikált erősítő. Mint mindig, most is a személyes kipróbálást javasoljuk.
@@av-online-hifi-tesztek Köszönöm szépen a választ , hangzás világ tekintetében nagy lenne az eltérés ? Nekem ez a fő szempont ? Azért választottam ugyan azt a hangfal markát .
@@fl643lf Mivel az említett hangfalat mi nem próbáltuk ki az említett erősítőkhöz csatlakoztatva és nem hasonlítottuk össze az aktív-passzív változatot, erre a kérdésre sajnos nem tudunk válaszolni.
Mennyi esély van arra hogy egyszer magyarszinkronos filmekhez is lesz Atmos?
Rengeteg van !
@@danielhorvath2931 én egyről tudok, sorolnál párat?
@@danielhorvath2931 Légyszives sorold azt a rengeteget.
Én úgy 5-8 filmről hallottam, kb 2t láttam és azok is streaming szolgáltatásokon voltak, ahol a "dolbyatmos" 768kbit-es hangsávot jelent. Sejted, mennyi veszteségmentes hanginformáció lehet abban.
@@victorpictoraerial8560 Netflix-en találni párat (de a rengetegtől még pár nagyságrenddel messzebb van a mennyiség), de azért a valódi Atmos hangzás nagyon máshol kezdődik annál. Erős a gyanúm, hogy DD hangsávok lettek szétvágva objektumokra, amit aztán hangfalanként elhelyeztek és kész.
A magyar stúdiók rettentő igénytelenek. Van DVD-m (oké, nem mostani), amin az "5.1-es dolby digital hang" monoban a center-re van rákeverve és volt pofájuk kiadni gyűjtői dobozban így.
De azért egy 5-8 film (mostanra már biztos több is) van Atmos formátumú hangsávval, de azt nem biztos, hogy mindet valóban Atmos hangsávnak nevetném... csak abban a formátumban van.
Külön moziszobába kell persze, normál nappaliba egy normál sztereó hangfalpár korrekt elhelyezése is nehezen megoldható a legtöbb esetben.
Igen kell.....nincs vita
Engem ez nem érint, a régi filmeket és zenéket szeretem.
Pár év múlva a mostani filmek és zenék is régik lesznek.
"Az, aki gazdag
Sok hagszórót kaphat
De két füled van csak
Tipikus sztereó"
🤣
1:53 mi az hogy centel ??? az olyasmi mint a Lóbelt?🤣
Pontosan.
Én, Dolby Atmos mobile 😂
én kivágtam az egéész szakramentumot, nincs jobb egy jo stereonál, :-))
Zenére.
Akkor nem hallottál még zenét megszólalni atmos formàtumban.
Elájulnál.
Nekem Polk magnifi mini ax em van plusszba hozzá két plusz sorround.
Megállt 300 ezerben.
S elképesztő amit tud.
Persze a tv-m is atmos képes
Samsung qn95 65”
Apple music
Spotify
Stb rogyásig atmos formátumú zenékkel. Olyan hangokat hallok a szeretett rongyra hallgatott dalaimban hogy pislogok.
Haladni kell a korral.
Érdemes.
Nem volt még ennél jobb kompakt hangrendszerem.
Pedig akadt pár a 35. Évem alatt
Szóval igen NAGYON KELL.!!!
@@danielhorvath2931 300 000 forintba kerult az egesz? hát haver nem hallotálmég rendes znét, nekem csak a két hangfalam kb, 4
4 000 000- 30 cm bassz , , plus erosito dac, kábelozas,, s a szoba akusztika,, rendes hangzásrol nalad nem lehet beszelni, má
neharagudj:-)
@@dontlookup9507 ,filmre is untig elég ,, oszinten szolva meguntam a házimozit, inkább minoseges stereo ,
Jó filmek inkább....
Nem! Dts-x kell! 😁
Mondj légyszi egyetlen filmet, aminek magyar DTS:X hangsávja van. :)
Vagy akárbármilyen DTS:X hangsávos filmet. (Egyről egyszer hallottam, de nem emlékszem már.)
Én is DTS párti vagyok inkább, de még Dolby Atmos hangsávú filmek se nagyon léteznek magyarul, noha a Dolby ezerrel hype-olja magát.
Ha néha sikerül 1-1 DTS-HD MA hangsávos filmet találnom bluray-en, már örülök neki, mint majom a farkának.
@@TalkCafe magyarul szinte semmi. Én pc-n filmezek és játszom. Azt vettem észre, hogy ha nem Atmos-ra állítom az általános kódolást, hanem dts-x-re, szebb a hangkép. Ez azért is jó, mert a magyar dolby és sima dts is jobban szól. Egyébként a sima 5.1 dts régen is sokkal jobb volt mint a dolby 5.1.
@@Ancen78 A DTS-t én is mindig jobban szerettem. Mindig is technikailag fejlettebbnek tartottam. Csakhát a dolb marketingesei agresszívebbek voltak, az emberek meg birkák, azt veszik, amit sokszor hajtogatnak nekik, nem ami a jobb.
Amúgy mivel csinálod PC-n az atmos és dts:x kódolást? Nekem a creative hangkártyák mindig csak dolby digital-t tudnak, azt is kicsit lassan. Filmet, ha PC-ről nézek, akkor passthrough-t állitok, hogy az eredeti hangsávot küldje az erősítőnek, de játékoknál szivesen küldeném még atmos-ban is a hangot, pláne ha lehetne dts:x-et.
@@TalkCafe meg kell venni a Microsoft store-ban az atmos és a dtsx programot. A k-lite codec pack-ot is fel kell rakni, de a Mega változatot, különben nem működik. És én a videokártya hdmi kimenetét kötöttem össz az erölködóvel, ami dekódol. Hangkártyát eladtam, teljesen felesleges.
@@TalkCafe a Creative Soundblaster AE-9 tudja a DTS-t, viszont Ancen78-nak igaza van abban az esetben,ha nem hallgatsz minőségi zenét PC-n, mert ha csak filmet nézel,meg játszol, vagy éppen MP3-at hallgatsz ahhoz felesleges a drága hangkártya. A Grafikus kártyáról megy a DTS egy jó kis házimozi erősítővel HDMI-n keresztül.
Van az oreg samsung telomon is amit kinai 1000ft os fulessel halgatok.xd
Nem.