No zgadnij : d musisz wejść w filmik, przeskrolować w komentarze, wybrać od najnowszych, bo na początku posortowane jest od najlepszych. Póki co jest na drugim miejscu, ale za kilka dni pewnie będzie na dwudziestym. Potem jeszcze wejść w link i ogarnąć wszystko z patronite. Robisz dobrą robotę i nie bój się na tym zarabiać. Pytałeś o patronite, odbiór widzów był raczej pozytywny. Uważam, że powinieneś mówić o nim w każdym nowym filmie, wstawiać go w każdy opis i podwieszony komentarz. Nie kryj się z tym jak szpieg z krainy deszczowców xd
@@BudzikTV Dziękuję za radę. :) Już przypiąłem komentarz, a w następnym filmie na pewno o Patronite wspomnę. W fizyce jakoś daję radę, ale w internecie jestem, jak widać, lajkonikiem. XD
Fajny zbieg okoliczności ponieważ Astronarium opublikowało własnie film o koronie słonecznej. Dodam jeszcze że naprawdę jestem wdzięczny za tę pracę co wkładasz i to że przekazujesz wiedzę. Dziękuję!
Mój głos znaczy tyle co nic, ale bardzo prosiłbym o te filmy o wodorze. Akurat zaczynam zgłębiać temat, a twoje filmy często dają inną perspektywę. Pozdro!
Ten sposób "oglądania" pola magnetycznego na Słońcu jest genialny! WOW Dziękuję za dawkę fascynującej wiedzy i mam nadzieję na więcej odcinków o wodorze :)
Ufff... jestem po 12 godzinach pracy w nocy i obejrzałem. Muszę powiedzieć, że mnie zaorałeś. Końcówkę filmu oglądałem trzy razy by zakorbiło gdzie trzeba. Ale wiesz co? CHCĘ JESZCZE!!! Zajefajny odcinek.
Jak dobrze, że znam ten kanał :') Rób to co robisz, bo robisz to zajebiście. Chyba pierwszy taki kanał jaki znalazłem, który odpowiednio wyczerpuje temat w kwestii fizyki kwantowej i nadal publikuje filmy. Dawaj wincej wodoru bo się już uzależniłem.
Ja mam tak że każde Twoje filmy oglądam po parę razy. Staram się zrozumieć, i chce zrozumieć, i nie mogę i znowu oglądam. Naprawdę fascynujące są Twoje filmy. No i co?I jutro znowu muszę to obejrzeć bo czegoś nie zrozumiałem:) I , jak kolega niżej pisze, zrób film o wodorze, ha ha.pozdro
Super film! Własnie byłem w trakcje czytania opracowania z mechaniki kwantowej i przechodziłem do działu o strukturze subtelnej i nadsubtelnej jak go dodałeś.
Jestem pełen podziwu dla Ciebie, że potrafisz znaleść tak proste sposoby opowiadania o tej jakże nieprostej rzeczywistości kwantowej, dzięki czemu taki zwykły człek jak ja może o niej nabrać choćby ogólnego wyobrażenia. Zawsze cieszę się widząc kolejną „lekcję”. Niestety po każdej pojawiają się kolejne pytania i później siedzę na necie do późna, ale tak to już jest z tą Gupią Nauką 😉 A więc popieram kolejne odcinki serialu z wodorem w roli głównej👍 Świetna robota!
10:43 może po stożku bo pionowy byłby niejako stanem równowagi jakiegoś parametru, a skoro ruch nie jest w stanie równowagi to magazynuje jakąś energię. ja zakładam że cechy kwantów samo stabilizują je na tyle że z naszej perspektywy jakiś czas utrzymują stabilną formę, ale na tyle nie, że czasem ta forma się zmienia jak w np. połowicznym rozpadzie oddziaływanie na dany układ z zewnątrz zwykle powodują jakąś reakcję układu energia jest kwantowalna bo kwantowalne stany są najstabilniejsze z naszego punktu widzenia, (procesy z punktu widzenia czynników biorących w nich udział są inne niż te z naszego punktu widzenia). może po stożku dlatego że względem nas zwykle nie są ustawione dokładnie na przeciwko nas może po stożku bo prawdopodobieństwo jakiejś ich właściwości uśrednia się bardziej w stożek niż oś, tym bardziej że ono pewnie samo ze sobą też interferuje jeśli kwant składa się z prawdopodobieństwa występowania jego danych cech parametrów względem siebie w różnych stanach, to wszystkie efekty jakie możemy zaobserwować są albo wynikiem ich interferencji, albo ich uśrednienia, albo obu.
Bardzo rzadko daję łapkę pod jakimkolwiek filmem (średnio z 1-3 na miesiąc), ale ten film ewidentnie na nią zasłużył :) Proszę o więcej filmów o wodorze, bo bardzo przyjemnie się to ogląda.
Genialny materiał :D Z chęcią obejrzę kolejne filmy na temat wodoru Swoją drogą, jaką literaturę polecacie do zgłębienia wiedzy na tematy mechaniki kwantowej, kosmologii czy ogólnie o ciekawych rzeczach w fizyce?
Świetny materiał, sporo mi uświadomił odnośnie zachowania się wodoru w polu magnetycznym. Zwłaszcza z jakiego powodu widmo H-NMR ma taki a nie inny kształt. Prosta wizualizacja zjawiska daje więcej niż nie jeden wykład.
Spoko film ziom. Czytałem o tym w książce ND.Tysona, M.Strausa i J.Gotta. Opisałeś to w bardzo przystępny sposób i przyjemnie się to ogląda :D Pozdrawiam czekam na więcej
W technikum mechanicznym na fizyce, dzięki wodorowi a raczej informacjom na jego temat dostałem 4 na koniec roku. Tak więc ja również poproszę o wodorze filmiki.
To my dziękujemy za filmik:) Wspaniały materiał ! Kilkanaście filmów ? Od razu pojawił się uśmiech na mojej twarzy:) Miałbym prośbę czy byłbyś wstanie dodać w opisie numer konta z informacją, że na rozwój kanału. Jak dla mnie najprostsza i najlepsza forma pomocy w rozszerzaniu horyzontów.
Dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz. To istotnie byłaby najlepsza forma, ale ja kompletnie nie mam w tym doświadczenia i nie wiem, co wolno, a czego nie. Czy to powinno być konto firmowe, czy prywatne?
2:30 czy foton to tylko nośnik informacji o położeniu elektronu? który z racji tego że jest falą może przemierzać duże odległości, a z racji tego że istnieje długość planka jest samo stabilizowany więc elektron w pierwiastku chemicznym wysyła informacje o swojej energii i położeniu do jądra atomowego, samo stabilizując się z nim, a kiedy zacznie na niego działaś zewnętrzna siła w celu podtrzymania samo stabilizacji kompensuje to sobie oddając część energii na zewnątrz, emitując informacje o energii i położeniu na zewnątrz w formie fotonu, czyli foton to tylko opis położenia elektronu i jego energii, jeśli elektron poruszy się z dalekiej orbity na bliską skok jest duży, więc szybki, więc fala jest wysoka i krótka? a jeśli spada z niskiej orbity do bliskiego jądra, fala jest wolno emitowana i o mniejszej wysokości? dodatkowo na emitowanie fotonu składa się reakcja energii w jądrze, nie tylko elektron skacze z powłoki na powłokę ale i elementy jądra też musza na to reagować więc jeśli dobrze mi się wydaje to ruszając elektron ruszamy też element jądra jaki ma ładunek nie zerowy, (pewnie to jest wypadkowa jego całości a nie jego część) i ta część jądra o nie zerowym ładunku ciągnie ze sobą resztę elementów z którymi jest silnie powiązana, a ich wpływ na ruszaną część przez elektron jest duży bo dystans między nimi a ruszaną częścią jądra jest mały, dzieję się tak ponieważ wszystko ma prawdopodobieństwo położenia, gdyby miało sztywne położenie to wymiana między nimi zawsze działa by się natychmiast, tak jak w przypadku fotonu z jego perspektywy, a że patrzymy z naszej perspektywy to odległości te mają wpływ na to co widzimy, i my opisujemy je a nie to co się dzieje z punktu widzenia elementów tego jądra ale to tylko moja rozkmina
Bardzo polubiłem Twój kanał, przyjemna narracja. Widzę, że filmów nie ma już od dwóch miesięcy, mam nadzieję, że nie zrezygnowałeś z prowadzenia kanału.
Następne 16 min. z otwartą japą.:) Moje marzenie to zrozumieć z tego chociaż 5% :) Może filmik o pierwiastkach potraktowanych promieniowaniem Rentgena? Coś bardziej przyziemnocodziennego jak bujanie w obłokach ;)
Aaa no to zrób te kilkanaście filmów pokazując wodór z innej perspektywy za każdym razem. Może coś w końcu mi zostanie w głowie. To na pewno będzie ciekawe. Szczególnie, że dobrze opowiadasz, dzięki.
Wiem, że nie wymyśliłeś. Ja po prostu nie sięgam po prace naukowe, bo za dużo matematyki musiałbym nadrobić, żeby nadążyć za nimi. Poza tym mimo iż matematykę lubię, to podążanie za skomplikowanym wywodem jest intelektualnie wyczerpujące, a ja już i tak przez większość dnia pracuję głową, więc zwykle nie mam na to siły. Zostają mi opracowania popularno-naukowe, a te zwykle wałkują podstawy i niechętnie przechodzą do szczegółów. To miałem na myśli pisząc, że nie znalazłem tego nigdzie indziej. :)
To tym bardziej wygląda jak układ planetarny - jeśli elektron ma spin określony góra-dół, ale krąży on po stożku to tak jak ziemia ma swoją oś obrotu, ale jej biegun magnetyczny "wewnętrzny magnes" kręci się tak jak elektron.
Konto PATRONITE jest już aktywne: patronite.pl/gupia_nauka .Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. :)
No bardziej się kryj z tym, że go założyłeś xd
@@BudzikTV W którą stronę jest ta ironia, bo mi chyba IQ nie starczyło? :) Za bardzo się kryję, czy jestem za bardzo ostentacyjny? XD
No zgadnij : d musisz wejść w filmik, przeskrolować w komentarze, wybrać od najnowszych, bo na początku posortowane jest od najlepszych. Póki co jest na drugim miejscu, ale za kilka dni pewnie będzie na dwudziestym. Potem jeszcze wejść w link i ogarnąć wszystko z patronite. Robisz dobrą robotę i nie bój się na tym zarabiać. Pytałeś o patronite, odbiór widzów był raczej pozytywny. Uważam, że powinieneś mówić o nim w każdym nowym filmie, wstawiać go w każdy opis i podwieszony komentarz. Nie kryj się z tym jak szpieg z krainy deszczowców xd
@@BudzikTV Dziękuję za radę. :) Już przypiąłem komentarz, a w następnym filmie na pewno o Patronite wspomnę. W fizyce jakoś daję radę, ale w internecie jestem, jak widać, lajkonikiem. XD
@@gupianauka9906 proszę bardzo : )
Świetny film, proszę o częstsze filmiki!
pozdrawiam serdecznie
"Mógłbym więc zrobić kilkanaście filmów mówiąc tylko o wodorze" - to ja poproszę :)
Popieram!
Ja też popieram
i ja
Pewnie ja też :)
Czekam na więcej o wodorze! Jak zwykle świetny film, dzięki wielkie i zapału do pracy życzę.
Więcej więcej więcej o wszystkim.
Załóż sobie Patronite.
Należy Ci się gratyfikacja za Twoją Pasję do fizyki. Brawo
Nie wiem co znaczy 'nrawo', ale w pełni się zgadzam
Zrób filmy o wodorze. Przyjemnie się to ogląda. :D
Więcej!
No to odjechałem. Dzięki mistrzu. :)
Dzięki!!
Fajny zbieg okoliczności ponieważ Astronarium opublikowało własnie film o koronie słonecznej. Dodam jeszcze że naprawdę jestem wdzięczny za tę pracę co wkładasz i to że przekazujesz wiedzę. Dziękuję!
Mój głos znaczy tyle co nic, ale bardzo prosiłbym o te filmy o wodorze.
Akurat zaczynam zgłębiać temat, a twoje filmy często dają inną perspektywę.
Pozdro!
Ten sposób "oglądania" pola magnetycznego na Słońcu jest genialny! WOW
Dziękuję za dawkę fascynującej wiedzy i mam nadzieję na więcej odcinków o wodorze :)
Ufff... jestem po 12 godzinach pracy w nocy i obejrzałem. Muszę powiedzieć, że mnie zaorałeś. Końcówkę filmu oglądałem trzy razy by zakorbiło gdzie trzeba. Ale wiesz co? CHCĘ JESZCZE!!!
Zajefajny odcinek.
Jeden z najbardziej wartościowych kanałów na polskim youtubie!
16:04 również bardzo dziękuję za stworzenie tego filmu :33
Jak dobrze, że znam ten kanał :')
Rób to co robisz, bo robisz to zajebiście. Chyba pierwszy taki kanał jaki znalazłem, który odpowiednio wyczerpuje temat w kwestii fizyki kwantowej i nadal publikuje filmy.
Dawaj wincej wodoru bo się już uzależniłem.
Ekstra film, bardzo ciekawy! Również czekam na kolejne ciekawostki o wodorze :)
Mózg ugotowany- dzięki i czekam na więcej!
Ja mam tak że każde Twoje filmy oglądam po parę razy. Staram się zrozumieć, i chce zrozumieć, i nie mogę i znowu oglądam. Naprawdę fascynujące są Twoje filmy. No i co?I jutro znowu muszę to obejrzeć bo czegoś nie zrozumiałem:) I , jak kolega niżej pisze, zrób film o wodorze, ha ha.pozdro
To co robisz jest świetne, życzę uporu i siły w prowadzeniu tego kanału.
Materiały o nadprzewodnictwie bardzo ciekawe(i trudne :), ale wróć jeszcze do tematu wodoru. Dzięki za ciekawe filmy!
Cudo! Uwielbiam Twój kanał!
Kurwa jest film. Dzięki!
3:10 , właśnie dla tego momentu subskrybuje xD
chyba 3:18 habeta - aż prychłem
@@need4speed11 prychnąłem jak już
@@styluwka skoro jest habeta, to prychł. ;)
@@jacekkubis aa spieprzaj dziadiuy
świetny film czekam na kolejne!
Super film! Własnie byłem w trakcje czytania opracowania z mechaniki kwantowej i przechodziłem do działu o strukturze subtelnej i nadsubtelnej jak go dodałeś.
Jak zwykle świetna robota!
Koniecznie zrób serię o wodorze!
Świetny Film Czekam na jeszcze
fajnie się ogląda i słucha
Superowy film! Szczerze liczę na więcej takich materiałów.
Dawaj te filmiki o wodorze :P
Jestem pełen podziwu dla Ciebie, że potrafisz znaleść tak proste sposoby opowiadania o tej jakże nieprostej rzeczywistości kwantowej, dzięki czemu taki zwykły człek jak ja może o niej nabrać choćby ogólnego wyobrażenia. Zawsze cieszę się widząc kolejną „lekcję”. Niestety po każdej pojawiają się kolejne pytania i później siedzę na necie do późna, ale tak to już jest z tą Gupią Nauką 😉
A więc popieram kolejne odcinki serialu z wodorem w roli głównej👍
Świetna robota!
Czekam na więcej, dobra robota!
super film, czekam na wiecej
Te filmy są tak świetnie zrobione, że co jakiś czas do nich wracam, by rozkorzenić sieć neuronów i ugruntować wiedzę :-)
10:43 może po stożku bo pionowy byłby niejako stanem równowagi jakiegoś parametru, a skoro ruch nie jest w stanie równowagi to magazynuje jakąś energię.
ja zakładam że cechy kwantów samo stabilizują je na tyle że z naszej perspektywy jakiś czas utrzymują stabilną formę,
ale na tyle nie, że czasem ta forma się zmienia jak w np. połowicznym rozpadzie
oddziaływanie na dany układ z zewnątrz zwykle powodują jakąś reakcję układu
energia jest kwantowalna bo kwantowalne stany są najstabilniejsze z naszego punktu widzenia, (procesy z punktu widzenia czynników biorących w nich udział są inne niż te z naszego punktu widzenia).
może po stożku dlatego że względem nas zwykle nie są ustawione dokładnie na przeciwko nas
może po stożku bo prawdopodobieństwo jakiejś ich właściwości uśrednia się bardziej w stożek niż oś, tym bardziej że ono pewnie samo ze sobą też interferuje
jeśli kwant składa się z prawdopodobieństwa występowania jego danych cech parametrów względem siebie w różnych stanach, to wszystkie efekty jakie możemy zaobserwować są albo wynikiem ich interferencji, albo ich uśrednienia, albo obu.
OK proszę zrobić więcej odcinków o wodorze. Ilość wiedzy do zdobycia jest ogromna i fascynująca.
Na bogato! Mam nadzieje ze zrobisz z tego serie 🙂
Jak najbardziej więcej filmów o wodorze!
To jest tak meeeeeega ciekawe!!! Ogromne uznanie za talent popularyzatorski! ♥️
Uwielbiam ! Genialny materiał, wyjaśnił dużo moich rozkmin, dzięki :)
Wreszcie. Dziękuję.
Koniec mnie zaskoczył!poslucham z wielką chęcią dalszych informacji
Bardzo proszę o film o orbitalach
Wodór królem! Zrob wiecej !
Bardzo rzadko daję łapkę pod jakimkolwiek filmem (średnio z 1-3 na miesiąc), ale ten film ewidentnie na nią zasłużył :)
Proszę o więcej filmów o wodorze, bo bardzo przyjemnie się to ogląda.
Jak dla mnie to byś mógł cały czas nagrywać nawet o samym wodorze i tak bym oglądał
Przyszedłem na wodór znalazłem złoto!
Genialny materiał :D
Z chęcią obejrzę kolejne filmy na temat wodoru
Swoją drogą, jaką literaturę polecacie do zgłębienia wiedzy na tematy mechaniki kwantowej, kosmologii czy ogólnie o ciekawych rzeczach w fizyce?
Świetny materiał, sporo mi uświadomił odnośnie zachowania się wodoru w polu magnetycznym. Zwłaszcza z jakiego powodu widmo H-NMR ma taki a nie inny kształt. Prosta wizualizacja zjawiska daje więcej niż nie jeden wykład.
Wspaniale, kolejny odcinek
2:00 Wyjaśnij czym jest kwant.
Wow, mistrz. Właśnie zdobyłeś subskrypcje. Gratuluje filmu, dawno żaden nie zrobił na mnie takiego wrażenia
Spoko jak dla mnie. Można się dużo nowego dowiedzieć. 👍
Kurcze....co tu dużo mówić. Pełna profeska.... wspaniała robota!!!
Spoko film ziom.
Czytałem o tym w książce ND.Tysona, M.Strausa i J.Gotta. Opisałeś to w bardzo przystępny sposób i przyjemnie się to ogląda :D Pozdrawiam czekam na więcej
Takkkk...zrób tego więcej!!!!
10:18 podobnie obracają się bieguny magnetyczne Ziemi kiedy ta kręci się w okół swej geograficznej osi.
W technikum mechanicznym na fizyce, dzięki wodorowi a raczej informacjom na jego temat dostałem 4 na koniec roku. Tak więc ja również poproszę o wodorze filmiki.
Bardzo dobry filmik
nr 3 przesunięcie Lamba 15:37 Poproszę o realizacje :).
Jak zwykle wielki szacun, zwłaszcza za wizualizację pasma h-beta
Więcej Wodoru. Jak rozróżniamy izotopy wodoru, przesunięcie Lamba, Efekty zachodzące wewnątrz wodoru, Linia Lyman-Alpha - chętnie posłucham
Tak! Zrób megaserię o wodorze. To wcale nie będzie takie nudne jak mogłoby się wydawać.
To my dziękujemy za filmik:) Wspaniały materiał ! Kilkanaście filmów ? Od razu pojawił się uśmiech na mojej twarzy:) Miałbym prośbę czy byłbyś wstanie dodać w opisie numer konta z informacją, że na rozwój kanału.
Jak dla mnie najprostsza i najlepsza forma pomocy w rozszerzaniu horyzontów.
Dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz. To istotnie byłaby najlepsza forma, ale ja kompletnie nie mam w tym doświadczenia i nie wiem, co wolno, a czego nie. Czy to powinno być konto firmowe, czy prywatne?
Ja oczekuję na więcej filmów, świetnie ci to wychodzi : D
Niby wodór to nudna sprawa, ale jakoś ciekawie sie Ciebie słuchało c: już czekam na kolejny filmik
To było mega ciekawe :)
Rozwaliła mnie ta (C)H(a)-beta :D Super film, jak zwykle! : ]
Nawet dużo zrozumiałem i w końcu wiem o co chodzi z tymi spinami. Szkoda, że na uczelni tak nie tłumaczą.
2:30 czy foton to tylko nośnik informacji o położeniu elektronu?
który z racji tego że jest falą może przemierzać duże odległości, a z racji tego że istnieje długość planka jest samo stabilizowany
więc elektron w pierwiastku chemicznym wysyła informacje o swojej energii i położeniu do jądra atomowego, samo stabilizując się z nim, a kiedy zacznie na niego działaś zewnętrzna siła w celu podtrzymania samo stabilizacji kompensuje to sobie oddając część energii na zewnątrz, emitując informacje o energii i położeniu na zewnątrz w formie fotonu, czyli foton to tylko opis położenia elektronu i jego energii, jeśli elektron poruszy się z dalekiej orbity na bliską skok jest duży, więc szybki, więc fala jest wysoka i krótka? a jeśli spada z niskiej orbity do bliskiego jądra, fala jest wolno emitowana i o mniejszej wysokości? dodatkowo na emitowanie fotonu składa się reakcja energii w jądrze, nie tylko elektron skacze z powłoki na powłokę ale i elementy jądra też musza na to reagować
więc jeśli dobrze mi się wydaje to ruszając elektron ruszamy też element jądra jaki ma ładunek nie zerowy, (pewnie to jest wypadkowa jego całości a nie jego część) i ta część jądra o nie zerowym ładunku ciągnie ze sobą resztę elementów z którymi jest silnie powiązana, a ich wpływ na ruszaną część przez elektron jest duży bo dystans między nimi a ruszaną częścią jądra jest mały, dzieję się tak ponieważ wszystko ma prawdopodobieństwo położenia, gdyby miało sztywne położenie to wymiana między nimi zawsze działa by się natychmiast, tak jak w przypadku fotonu z jego perspektywy, a że patrzymy z naszej perspektywy to odległości te mają wpływ na to co widzimy, i my opisujemy je a nie to co się dzieje z punktu widzenia elementów tego jądra
ale to tylko moja rozkmina
Opinia pozytywna👍😉 Czekam na więcej😉
Bardzo fajny i pozbawiony błędów wykład :D
Bardzo dziękuję. :) Ale jakby się uprzeć to się coś znajdzie. Np. spiny w tryplecie ustawione pod niewłaściwym kątem. ;)
Jak dla mnie mozesz nagrywać o czym kolwiek wszysto jest super a filmy oggladdam po 5 raz. Tylko prosze częściej.
Nasuwa mi się jedno słowo określające ten film
Zajebisty ❤
Podoba mi się co maaasz. Dobre jest😙
Bardzo polubiłem Twój kanał, przyjemna narracja. Widzę, że filmów nie ma już od dwóch miesięcy, mam nadzieję, że nie zrezygnowałeś z prowadzenia kanału.
Bardzo podobało mi się obejrzenie tego
Z mojej strony krótko: Mów dalej przyjacielu.
Dobry materiał, serdecznie go polecam.
I wszystko staje się jasne
Proszę o dalsze części materiał zrozumiale przedstawiony. Czuję niedosyt
Popieram pomysł kilkunastu filmów o wodorze! :)
Następne 16 min. z otwartą japą.:) Moje marzenie to zrozumieć z tego chociaż 5% :)
Może filmik o pierwiastkach potraktowanych promieniowaniem Rentgena? Coś bardziej przyziemnocodziennego jak bujanie w obłokach ;)
Jestes genialny !
Aaa no to zrób te kilkanaście filmów pokazując wodór z innej perspektywy za każdym razem. Może coś w końcu mi zostanie w głowie. To na pewno będzie ciekawe. Szczególnie, że dobrze opowiadasz, dzięki.
Bardzo fajny film
Raz na jakiś czas film o wodorze uzupełniający powolutku obraz analizy wszechświata na jego podstawie brzmi super.
Wreszcie ktoś opowiedział o fizyce kwantowej coś, czego jeszcze nie znalazłem w żadnym innym miejscu. Proszę o więcej szczegółów :)
Ale to można znaleźć w wielu miejscach. Niczego z tego sam nie wymyśliłem. :)
Wiem, że nie wymyśliłeś. Ja po prostu nie sięgam po prace naukowe, bo za dużo matematyki musiałbym nadrobić, żeby nadążyć za nimi. Poza tym mimo iż matematykę lubię, to podążanie za skomplikowanym wywodem jest intelektualnie wyczerpujące, a ja już i tak przez większość dnia pracuję głową, więc zwykle nie mam na to siły. Zostają mi opracowania popularno-naukowe, a te zwykle wałkują podstawy i niechętnie przechodzą do szczegółów. To miałem na myśli pisząc, że nie znalazłem tego nigdzie indziej. :)
Widze ze o wodorze moglbys zrobic ciekawa serie ;) i chetnie bym ja obejrzal :D
Wyczekujemy na więcej filmów o wodorze :D
Masz suba za taki True naukowy charakter, a nie populistyczne gówno w stylu ciekawostki o wodorze^^ pozdro
Więcej tego dobrego
Wincyj wodoru! Pozdrawiam!
3:17 - jaki suchar słowno-wizualny Ha-chabeta xD I dzięki za film.
Nic nie zrozumiałem, łap plusika ;)
Bardzo lubie Twoje filmy a jestem operatorem maszyn budowlanych
Ja też - oglądam po męczącej pracy, głównie by się trochę odmóżdżyć.
To tym bardziej wygląda jak układ planetarny - jeśli elektron ma spin określony góra-dół, ale krąży on po stożku to tak jak ziemia ma swoją oś obrotu, ale jej biegun magnetyczny "wewnętrzny magnes" kręci się tak jak elektron.
Naprawdę super. Ja jeszcze czekam na powrót do programowania kwantowego.
Doczekasz się. :)
Każdy FILM rewelacja
Wincej Wincie wincej kur... wincyyyj!!!
Proszę więcej filmów o wodorze.