@@ИванПетров-х3ц3ы нам уже радили виходити російською для залучення нових глядачів. Але ми гадаємо, що системне просвітництво ефективніше, ніж спростування докорінно неправдивих казок.
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Остапе, тішусь Вашими випусками. в цей воєнний час це така насолода. як ніколи зараз маю потребу в пізнавальному контексті. щиро дякую за цю можливість!!🤗☀️
Мені теж не дають спокою ці сорочки. Вони яскраві, цікаві, їх багато і вони не повторюються. Тому, вибачте, Остапе, на патреоні Вас не підтримаю, через заздрість до більшого гардеробу, ніж у мене 😀
Накінець якісний, просто надзвичайно якісний, український контент котрий не обмежується лише Україною. Дакую велике. Надзвичайно професійно. Єдине прохання - побільше привязок до історії, як наприклад у серії про Вергілія. Мені як не професіоналу важко лише по номеру століття првязатись до подій що відбувались навколо. А без їх контексту тяжко повністю зрозуміти зміст котрий Ви вкладаєте в випуск
Невеликі уточнення: "Бенкет круків" - це не "воїн", а "битва". В античному гекзаметрі (на відміну від українського) немає наголошених і ненаголошених складів, а є довгі й короткі. Гекзаметр - не дактилічний, а дактилохореїчний розмір. Стопа, яку на малюнку названо "спондеєм", якраз хореїчна. Алітерація у давньоанглійському вірші - в наголошеному складі, не обов'язково (хоча і як правило) на початку слова. Беовульф не відрубав, а відірвав руку Гренделя.
Це дуже круті відео! Якби ж мені хтось так цікаво розповідав, коли доводилося читати того Беовульфа на якомусь там курсі (вже не згадаю навіть, на якому) факультету іноземних мов.
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Так, головна проблема в тому, що історію та літературу часто викладають люди, які не люблять свою роботу. Якщо вірно викладати історію, а її сюжети такі, що ніяка "Гра престолів" поруч не валялася, пробачте мою французьку, то це буде найзахопливіший предмет на світі. Те саме стосується літератури, якщо викладаючому байдуже на те, як Гектор "правицею дужою вдарив у щит мідносяйний" чергового ахейського "окупанта", то, вибачте, чого очікувати...
Я закінчив ФізТех(електроніка і все таке), а дружина філолог, правда з російської, до того ж грамарназі. Живемо разом 30 років, а як відомо з ким поберешся, від того і наберешся. Дивлюсь ваші відео і майже все розумію! Це такий кайф! Дякую!
Зазирайте ще до мене, може, від найдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Як жеж образливо що в школі оце все не пояснювалось. А без цього всього це просто набір тарабарщини, який мозок просто відмовляється сприймати. Ви круті!
Прошу зробити випуск про те, для чого було впроваджено нові правила правопису. Ця тема часто випливає у побутових розмовах і хотілося в самій розуміти і іншим розповісти. Дякую.
Не обмежуйте себе в часі. Створюйте також відео довше ніж на півтори години в дискусії з кимось розбираючи такі теми як беовульф і християнські "мотиви" Яб таке подивився ЗАЛЮБКИ! Може не зараз, але з часом, це булоб круто. Детальний розгляд набирає популярності. Як приклад (нажаль) можу навести історичні відео від жукова на каналі гобліна. Або тактик медіа. В цілому, дуже вдячний за матеріал. Деякі відео переглядаю по кілька разів.
Я вибачаюсь, але хіба Беовульф не відірвав Гренделеві руку, оскільки "потвора, могутністю знана, не мала ніякої зброї", а сам Беовульф бажав не поступатися Гренделю розміром "харизми" і тому вийшов на бій голіруч?
@@pidpilnahumanitarka не переймайтеся, обмовки трапляються і з найвищими світу цього, це дрібниця... окремо хочу зробити комплімент за академічність викладення, відчувається школа.
Мені дуже подобається фільм 13й воїн, там є елементи Беовульфа (друга половина), тільки дії на Русі, і очами цивілізованої людини, Ахмада Ібн Фадлана, котрий насправді х-їв з варяг котрі в один тазик шморкались і рабинь хоронили заживо в човні разом з їх володарем...))) А якщо почитати Ібн Русте, там взагалі 3 тисячі років в прогресі пропасть)... Але хоч ці мешканці "ар-Русії" косички собі заплетали і за патлами следили, микитри були чисті... От що було чисте то було, ну й шаровари тоді носили... Угу, вікінги на Волзі і Дніпрі в 10му сторіччі. Історія - інтересна штука і часто майже на 90% навпаки тому чому нас вчили.
11:10 Але всі знають місто Александрію, а через назву Македонії найбільший срач через вступ до НАТО, і в нас по цей час календар і годинник з птолемейськіх взяті, всі чули про Клеопатру та її обидвох коханців, а ось про Оффу взагалі перший раз чую (чи він не з мапет-шоу?), а Зігфрід то чувак-емо із Soul Calibur, і всім пофіг чи влазив він у килим.))) Це він типа до Рапунцель у вікно залазив, чи хто??? Але так, Рамзес воював-завоювував аж до Лівану, а знають його через стьоб Персі Шеллі над його уродською паламатою статуєю в порожній пустелі) А ГОНОРА БУЛО!!! Чувак штукатурив написи свого батька на стелі, писав "то всьо я зробив" поверх, тіки щоб його поети-романтики стібали як останнього лузера) Читайте Ozymandias... Look on my works, ye Mighty, and despair, курва! xD І взагалі він рудий, та ще й сучка крашана.))) А од мумію Сашки Македонського все ще на знайшли. Як і Йосипа, Клео чи Марка Ентоні. І хто найвідоміший фараон? Вєщій Тутанхамон, котрий завоював тільки серця політеїстів та археологів. Да й серед греків ми знаємо більше всих Леоніда, відомого тим як він ПРОГРАВ битву. А не завойовників.
Дякую....а можна про подібність ,не люблю слово - схожість,гуцульських діалектів з чеською і словацькою мовами....наприклад йо-так,чи тєжкий -těžký.....
Я чув історію про давньогерманську адаптацію Біблії, в якій згадується конунг Ісус, котрого зрадив один із його 12 вірних друзів-берсерків. А коли Ісуса розп'яли, то він напружив м'язи і розламав хрест і ще встиг розправився зі своїми катами перш ніж загинув в нерівному бою. Та потім бог Один його воскресив... Адаптація досить гарна, от тільки я не впевнений, що вона давня.
Я думаю, це скоріше жарт значно пізніших часів. )) Церква дуже ревно ставиться та ставилася до своїх священних текстів, автор подібного трактування, написаного в давні часи, мав би купу проблем. )))
@@pidpilnahumanitarka ох ти... ну, про те, що половина ірландських святих є насправді запозиченими персонажами ірландських мітів, таке я знав, але щоб навпаки... можна якесь посилання на дану тему?
@@pidpilnahumanitarka з точки зору католицизму, особливо середньовічного, таке трактування вважали б єрессю, але ніби жодних гучних судових процесів не пригадую (на території Скандинавії), і "всесвітня мережа" нічого конкретного не видає на запит... ще раз прошу посилання, бо дуже цікаво ))
Пробачте,що піднімаю руку,проте вивчаючи історію Англії у ранньому середньовіччі доволі легко запам'ятати короля англів і саксів королівства Мерсії. Як ніяк,а ми і досі називаємо народ тих островів англійцями,адже Мерсія ,у якій правив великий Оффа, була як раз королівством англів більшою мірою.
Остапе, питання етимологічного характеру. Звідки і коли в українській мові з'явилося слово ЦАР? Маю гіпотезу, що це слово не слов'янське, адже столицею Орди був Сарай Бату, також слово сильно нагадує назви російських міст - Саранськ, Саратов, Саров і т.д. Було б неймовірно цікаво почути розбір цього слова. Дякую.
@@pidpilnahumanitarka так, я звісно цю версію чув, вона дуже складно вкладається в російську міфологію, щодо Москви - третього риму. Власне це і викликає скепсис. То значить це слово було відоме в часи становлення Русі, коли ті мали багато контактів з Візантією?
@@Ivan_StandWithUkraine власне, якраз це й не має викликати скепсис - це стандартна претензійність імперії на етапі становлення. Царем, якщо не помиляюся, став іменуватися лише Іван Четвертий (на міжнародному рівні), котрий дуже близько до серця брав свою спорідненість із Палеологами. Тому "цар" як титул - практично ровесник фантазій про Римську спадщину. До того це слово вживалося рідко і здебільшого - як куртуазність на позначення татарських ханів, котрим платилася данина.
Підтримати Мар'яна Пирожка:
5375 4141 1313 8605
Может сделаете обзор на этого индивида?
ruclips.net/video/cPqfckE6RYg/видео.html
@@ИванПетров-х3ц3ы сенсу просувати обділених розумом?
@@pidpilnahumanitarka
Может зрителей новых подцепите? И вообще на восточнослауянском Ютубе популярны срачи 🙃
@@pidpilnahumanitarka
Хотя я явно переоценил его популярность,мдааа
@@ИванПетров-х3ц3ы нам уже радили виходити російською для залучення нових глядачів.
Але ми гадаємо, що системне просвітництво ефективніше, ніж спростування докорінно неправдивих казок.
Чудовий випуск)
класно, що є такі відоси на укр ютубі
Якби про це не розповідали на цьому каналі, я б і не цікавився цим ніколи.
Дякую.
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Дякую
Радію, що їснує ваш україномовний канал. Із задоволенням слухаю. Успіху!
Надзвичайно цікава подача інформацію. Велика дяка
Остапе, тішусь Вашими випусками. в цей воєнний час це така насолода. як ніколи зараз маю потребу в пізнавальному контексті. щиро дякую за цю можливість!!🤗☀️
Дякую за цікаву розповідь! Мій старший син високо оцінив коли я підсунула йому збірник Руданського ) Дуже цікавий поет!
1) Якщо сорочки Остапа від ЛС Вайкікі, то це найкраща прихована "реклама"))
2) Лайк, щоб Остап переклав повністю "Відсіт"
3) Відео, як завжди, топ!
Я й переклав повністю :)
З третьої спроби вдалося сказати "широкомандрований". Чесно, я не пила алкоголь)))
Мені теж не дають спокою ці сорочки. Вони яскраві, цікаві, їх багато і вони не повторюються. Тому, вибачте, Остапе, на патреоні Вас не підтримаю, через заздрість до більшого гардеробу, ніж у мене 😀
@@Зоя-ж9с4х то не страшно. Головне, що цінуєте хороший одяг)
А де можна почитати переклад? Дякую!
Чудове відео! Дякую вам несамовито!
Накінець якісний, просто надзвичайно якісний, український контент котрий не обмежується лише Україною. Дакую велике. Надзвичайно професійно. Єдине прохання - побільше привязок до історії, як наприклад у серії про Вергілія. Мені як не професіоналу важко лише по номеру століття првязатись до подій що відбувались навколо. А без їх контексту тяжко повністю зрозуміти зміст котрий Ви вкладаєте в випуск
Якась хуйня: трапляється
Беовульф: час писати заповіт
Супер культурна програма
Дякую! Дізналася дуже багато нового і цікавого!
Коммент в підтримку Укр мовного ютубу
Зазирніть до мене на канал, будь ласка, в описі є хороші посилання на авторів укрютубу
ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Дуже цікаво! Але ж і музичка просто диво!❤
Чорт забирай. Ви найкращі)
Невеликі уточнення:
"Бенкет круків" - це не "воїн", а "битва".
В античному гекзаметрі (на відміну від українського) немає наголошених і ненаголошених складів, а є довгі й короткі. Гекзаметр - не дактилічний, а дактилохореїчний розмір. Стопа, яку на малюнку названо "спондеєм", якраз хореїчна.
Алітерація у давньоанглійському вірші - в наголошеному складі, не обов'язково (хоча і як правило) на початку слова.
Беовульф не відрубав, а відірвав руку Гренделя.
Це дуже круті відео! Якби ж мені хтось так цікаво розповідав, коли доводилося читати того Беовульфа на якомусь там курсі (вже не згадаю навіть, на якому) факультету іноземних мов.
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Так, головна проблема в тому, що історію та літературу часто викладають люди, які не люблять свою роботу. Якщо вірно викладати історію, а її сюжети такі, що ніяка "Гра престолів" поруч не валялася, пробачте мою французьку, то це буде найзахопливіший предмет на світі. Те саме стосується літератури, якщо викладаючому байдуже на те, як Гектор "правицею дужою вдарив у щит мідносяйний" чергового ахейського "окупанта", то, вибачте, чого очікувати...
на першому, хахввзв, то було важко 😅
Коротко і ясно - щоб зацікавити - достатньо! Або, як-то кажуть, словам має бути тісно, а думкам просторо.Дякуємо за Вашу працю!
Афігенний відос) з нетерпінням чекаю на наступний
Речі про які без вас я б і не згадала, ми вивчали його в школі, але мимохідь.
А у вас так цікаво виходить👍
Щиро дякую! Дуже цікаво було.🇺🇦🇹🇷👏
Я закінчив ФізТех(електроніка і все таке), а дружина філолог, правда з російської, до того ж грамарназі. Живемо разом 30 років, а як відомо з ким поберешся, від того і наберешся. Дивлюсь ваші відео і майже все розумію! Це такий кайф! Дякую!
Комент для того, щоб цей канал став прославленим у трендах Ютьюбу на віки.
(без реєстрації і смс, ясне діло)
Підтримую👍👍🇺🇦🇺🇦❤️❤️
Дякую, так цікаво було! ❤
дякую за відео
Дякую підпільникам за україномовний контент
Дуже цікаво! Дякую за випуск!
Чудова розповідь, дякую
Дякую, що не даєте остаточно здеградувати влітку!)
Зазирайте ще до мене, може, від найдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Шик!
Супер!!!
Хоча епоси - не моє ще зі школи, але Ви так розповідаєте, що аж заслухалась.
Перший раз вас дивлюсь.Сподобалось.Дякую.
Зазирайте ще до мене, може, віднайдете для себе щось послухати/почитати) 💛 також даю посилання на хороших авторів україномовного ютубу в описі цього відео ruclips.net/video/fnP0Yp8kPko/видео.html
Дякую за відео) Про Руданського також було б круто послухати)
Так цікаво про германські епоси ще не чув :)
Як жеж образливо що в школі оце все не пояснювалось.
А без цього всього це просто набір тарабарщини, який мозок просто відмовляється сприймати.
Ви круті!
Дякую!
Дуже цікаво!
комент для просування) сьогодні поки так)) але дискутувати - набагато цікавіше)
Дякую за цікаві відео!
Обожнюю Беовульфа! =)
Дуже цікаво
Зайшла на 5 хв глянути, але зависла і додивилась до кінця!
Крутий контент! Дякую
Круто, шановні! Надзвичайно круто!
Розкажіть про хоку, історію його виникнення тощо. Пам'ятаю, в 6 класі навіть сам пробував складати їх на уроках світової літератури))
АлкоХоку Позаяка згадав собі)
Писав хайку,
А вчителька за спиною.
Батьківський ремінь чекає невблаганно
@@AlexA-eg7gz ахах)))
В мене шось типу "афантазії" на хоку(
Добре
Дякую за контент
Хороші принципи менеджменту і маркетингу з ПіАр прийомами.
Принцип простий:
вижу відосик - лукаса ліплю!
біовульф класний фільм і актор зіграв все круто!
Музика в титрах просто топ
Кльова тема
Дуже дякую за такий контент))
Супер!
Дякую!
"Пісня про Роланда" будь ласочка!
♥
Крутий контент
круто! дякую!
Ще з Крістофером Ламбертом був фільм)
Тема цікава якщо про "широкомандрований" і все таке
++
Прошу зробити випуск про те, для чого було впроваджено нові правила правопису. Ця тема часто випливає у побутових розмовах і хотілося в самій розуміти і іншим розповісти. Дякую.
В найближчих планах на "квантову філологію"
Дуже дотепна назва каналу.👌
👍
Анімаційний фільм хоч і поганенький, але крутий) Особливо саундтрек
Дуже шкода, що вашого каналу ще не було, коли я вчилась і універі.
Підкажіть де можна почитати "Відсіт"
Не обмежуйте себе в часі. Створюйте також відео довше ніж на півтори години в дискусії з кимось розбираючи такі теми як беовульф і християнські "мотиви"
Яб таке подивився ЗАЛЮБКИ!
Може не зараз, але з часом, це булоб круто.
Детальний розгляд набирає популярності. Як приклад (нажаль) можу навести історичні відео від жукова на каналі гобліна. Або тактик медіа.
В цілому, дуже вдячний за матеріал. Деякі відео переглядаю по кілька разів.
Ніхріна не зрозуміло, але дуже цікаво 😁
21 сторіччя а люди ті ж самі: за золото прославляють х@йло.
Канал «ІСТОРІЯ: УРОКИ ТА СЕНСИ»: ruclips.net/channel/UCXXsx8JKhVFpCwDIizU8gzQ
Хочу перекласти уривочок Беовульфа давньоруською для свого каналу (Бъчелинъ Вълкъ!!). Який уривок порекомендуєте?
А як же Толкін і його стаття про "Беовульфа"? Не рекомендуєте? Чи вона незначна длоя беовульфознавста?
Здажться мені, що принципи популярності правителя з Беовульфа, надзвичайно нфективно працюватимуть і сьогодні.
Як можна опрацювати стільки джерел, щоб якісно і стисло донести інформацію до слухача?
Дякую за відео) а випуски про Талієсина плануються?)
Нормально! Цікавий "научпоп". Так тримати!
План простий, а тому геніальний
Шкода те, що філологія не вважається наукою у нашому суспільстві(
Намагаємось це змінити.
Шановні колеги, стосовно "кенінгів", мій улюблений, це - "відьма щитів", вона ж бойова сокира. Хто має свої улюблені варіанти?
про кенінги в відео мало сказали(
Ще буде.
!!!!!!!!!!!!!
Я вибачаюсь, але хіба Беовульф не відірвав Гренделеві руку, оскільки "потвора, могутністю знана, не мала ніякої зброї", а сам Беовульф бажав не поступатися Гренделю розміром "харизми" і тому вийшов на бій голіруч?
Відірвав, схопивши уві сні. Обмовились :(
@@pidpilnahumanitarka не переймайтеся, обмовки трапляються і з найвищими світу цього, це дрібниця... окремо хочу зробити комплімент за академічність викладення, відчувається школа.
Мені дуже подобається фільм 13й воїн, там є елементи Беовульфа (друга половина), тільки дії на Русі, і очами цивілізованої людини, Ахмада Ібн Фадлана, котрий насправді х-їв з варяг котрі в один тазик шморкались і рабинь хоронили заживо в човні разом з їх володарем...))) А якщо почитати Ібн Русте, там взагалі 3 тисячі років в прогресі пропасть)... Але хоч ці мешканці "ар-Русії" косички собі заплетали і за патлами следили, микитри були чисті... От що було чисте то було, ну й шаровари тоді носили... Угу, вікінги на Волзі і Дніпрі в 10му сторіччі. Історія - інтересна штука і часто майже на 90% навпаки тому чому нас вчили.
Фільм класний. Хоча мені з нього найбільш запам'ятався Бандерас в образі араба і його красивий білий кінь (нажаль, не знаю імені коня).
Розкажіть будь ласка про Анджеліну Джолі у Беовульфі.
Как же Вы похожи на Бенисио дель Торо в образе адвоката из «Страх и ненависть в Лас-Вегасе»
Якщо можна, розкажіть про релігійні тексти. Цікавлюсь (для доньки 8 клас) Ведами.
Охх, індійська література - це те, що необхідно зробити, тільки ж не знаємо, коли.
O, muxa!
Я знаю про Оффу!
Вписав у пошук ютуба "Пиріг і батіг", а мені одні рецепти видало)
Боїмося питати, рецепти чого.
Привіт! Ваше відео про братні мови зависло ! Ні коментар, ні вподобайку не ставить! Пише що відео не існує?❓❓❓
11:10 Але всі знають місто Александрію, а через назву Македонії найбільший срач через вступ до НАТО, і в нас по цей час календар і годинник з птолемейськіх взяті, всі чули про Клеопатру та її обидвох коханців, а ось про Оффу взагалі перший раз чую (чи він не з мапет-шоу?), а Зігфрід то чувак-емо із Soul Calibur, і всім пофіг чи влазив він у килим.))) Це він типа до Рапунцель у вікно залазив, чи хто??? Але так, Рамзес воював-завоювував аж до Лівану, а знають його через стьоб Персі Шеллі над його уродською паламатою статуєю в порожній пустелі) А ГОНОРА БУЛО!!! Чувак штукатурив написи свого батька на стелі, писав "то всьо я зробив" поверх, тіки щоб його поети-романтики стібали як останнього лузера) Читайте Ozymandias... Look on my works, ye Mighty, and despair, курва! xD І взагалі він рудий, та ще й сучка крашана.))) А од мумію Сашки Македонського все ще на знайшли. Як і Йосипа, Клео чи Марка Ентоні. І хто найвідоміший фараон? Вєщій Тутанхамон, котрий завоював тільки серця політеїстів та археологів. Да й серед греків ми знаємо більше всих Леоніда, відомого тим як він ПРОГРАВ битву. А не завойовників.
Дякую....а можна про подібність ,не люблю слово - схожість,гуцульських діалектів з чеською і словацькою мовами....наприклад йо-так,чи тєжкий -těžký.....
Я чув історію про давньогерманську адаптацію Біблії, в якій згадується конунг Ісус, котрого зрадив один із його 12 вірних друзів-берсерків. А коли Ісуса розп'яли, то він напружив м'язи і розламав хрест і ще встиг розправився зі своїми катами перш ніж загинув в нерівному бою. Та потім бог Один його воскресив...
Адаптація досить гарна, от тільки я не впевнений, що вона давня.
Я думаю, це скоріше жарт значно пізніших часів. )) Церква дуже ревно ставиться та ставилася до своїх священних текстів, автор подібного трактування, написаного в давні часи, мав би купу проблем. )))
Насправді віра в Ісуса, сина Одіна, що сидить у Вальгалі, фіксується вельми звіддавна і мало не до 19 століття.
Ґґ, така версія мені більше подобається)
@@pidpilnahumanitarka ох ти... ну, про те, що половина ірландських святих є насправді запозиченими персонажами ірландських мітів, таке я знав, але щоб навпаки... можна якесь посилання на дану тему?
@@pidpilnahumanitarka з точки зору католицизму, особливо середньовічного, таке трактування вважали б єрессю, але ніби жодних гучних судових процесів не пригадую (на території Скандинавії), і "всесвітня мережа" нічого конкретного не видає на запит... ще раз прошу посилання, бо дуже цікаво ))
Пробачте,що піднімаю руку,проте вивчаючи історію Англії у ранньому середньовіччі доволі легко запам'ятати короля англів і саксів королівства Мерсії. Як ніяк,а ми і досі називаємо народ тих островів англійцями,адже Мерсія ,у якій правив великий Оффа, була як раз королівством англів більшою мірою.
Уривки українською в відео - це з видання Астролябії?
Так
не дарма герої фільму "Блеф" шукали ті скарби Нібелунґів...
Обожнюю фільм "Блеф")))
Остапе, питання етимологічного характеру. Звідки і коли в українській мові з'явилося слово ЦАР? Маю гіпотезу, що це слово не слов'янське, адже столицею Орди був Сарай Бату, також слово сильно нагадує назви російських міст - Саранськ, Саратов, Саров і т.д. Було б неймовірно цікаво почути розбір цього слова. Дякую.
Там нічого складного. Царь - це слово цезарь, записане під титлом. Відповідник слова "кайзер".
@@pidpilnahumanitarka при згадці "цезаря - кайзера-цісаря" одразу згадав Швейка, який служив у цісарсько-королівській армії.:)
@@pidpilnahumanitarka так, я звісно цю версію чув, вона дуже складно вкладається в російську міфологію, щодо Москви - третього риму. Власне це і викликає скепсис. То значить це слово було відоме в часи становлення Русі, коли ті мали багато контактів з Візантією?
@@Ivan_StandWithUkraine власне, якраз це й не має викликати скепсис - це стандартна претензійність імперії на етапі становлення. Царем, якщо не помиляюся, став іменуватися лише Іван Четвертий (на міжнародному рівні), котрий дуже близько до серця брав свою спорідненість із Палеологами.
Тому "цар" як титул - практично ровесник фантазій про Римську спадщину. До того це слово вживалося рідко і здебільшого - як куртуазність на позначення татарських ханів, котрим платилася данина.
@@pidpilnahumanitarka саме так, панове, Іван IV першим з князів московських назвав себе царем, і саме через Софію Палеолог.
Про величний подвиг лракони з вами не погодяться :)
Як ми й казали - скарби треба в когось відібрати.