Леся Українка вміла в парадокс, гарний випуск. Дякую! Боюсь багато наших співвітчизників переживають схожу трагедію на окупованих територіях, та наша бородьба не закінчила і тому нам простіше.Сестри аргументи мені здаються кращі всього, оскільки Леся Українка по сей день має славу.
Леся звісно геніальна. Пройшло сто років, а в нас і до тепер для декого дуже гостро стоїть дилема: робити контент російською, бо більше переглядів, слави і грошей чи українською, де всього менше, зате розвиваємо свою культуру. Ідилема ця стоїть навіть після 2014 і навіть після 24 лютого.
Погляд Антея виглядає дещо близьким. Мистецтво має вести людину до свободи, настільки всеосяжно, наскільки це можливо у контексті життя митця. Якщо ніхто нікого не окуповує, тоді ця свобода має трансцендентне, як горизонт. Ну а коли є окупація, тоді горизонт там, де свобода від окупації. Коли є мир, митець - дивак, монах, космополіт, а коли війна - він воїн.
В мені боротьба творіння заради слави та збагачення та творіння заради прекрасного органічно уживаються завдяки волонтерству. Хоча і мрію, що колись світ перетвориться на щось схоже, що мали греки, тільки без людських рабів, і необхідності робити кон'юктурно прийнятний продукт не знадобиться, розумію, що насправді того ніколи не буде і маємо вміло балансувати між заробітком і справжнім прекрасним Сподіваюся, що думка зрозуміла. Впевнений, що наробив термінологічних помилок, але не помиляється той, хто ніц не робить Дякую гуманітарці за відео
Лесю Українку я почала читати зараз у своєму поважному віці і це мене просто приголомшило. Її поезії це просто перли. Яку ж гидоту я вчила в школі, просто жах. Радію з того, що сучасні діти вчитимуть прекрасну українську літературу
Прочитала ,,Оргію'' на одному диханні,який глибокий твір! І як мало знали пересічні українці ( як я) творчість Лесі,нажаль. Цікаво було почути розбір цього твору. Я можу один висновок зробити-благословен творець прекрасного ,коли може творити і цим прославляти та надихатися на власній Батьківщині
твір на жаль не читав, але от відео таке складає враження, що тут про не тільки ж про ціль, існування мистецтва та поглядів на мистецтво..але й от про те саме "іскуство внє палітікі"
Дякую за цікаву розповідь і можливість поміркувати Хиба Антея у тому що він говорить як митець, а діє як рабовласник: він вважає, що йому належить життя не тільки його жінки, але й творчість друга і майбутнє учня Геніальний твір говорить більше, ніж хотів сказати автор.
Оце дуже вірна точка зору, яка уперше за все ставить людську гідність і право людини на свій особистий вибір! А відбирати життя у іншої людини, тільки тому, що вона не згодна з твоєю точкою зору, це елементарне злочинство. Обуритись, відмовитись від дружби і відносин нехай з найближчими тобі людьми - це право кожного. Але відмовити їм право на життя з-за естетичних поглядів, та смаків - це зовсім недоречно і злодійно.
Прочитала поки першу дію, і... угу, мені шкода Нерісу, Федон з Хілоном хоч мужчини, не пропадуть, а їй сиди дома і слухай Антея і якби то він хоч ставився до неї не як до абстрактної жертви, яку врятував, а так невідомо, для кого він її викупив - для неї чи для себе. Хоч не у всьому він неправий, звісно.
Антей єдиний з усього свого оточення, хто може зрозуміти мотивацію Мецената. Що Меценат їх вважає лише матеріалом, зневажає їх як людей. Він не звернув би на них уваги, не був би добрим до них, якби сам міг створити хоч щось. Але Антей не може дохідливо донести свою думку до друзів. Його роздуми про прекрасне занадто абстрактні, щоб мати вплив на рішення еллінських митців, конкурувати з їхнім бажанням слави і грошей. А Неріса, сама зізнається, що схильна до навіювання собі ілюзій про більш шанобливе ставлення до неї у глядачів її танцю, ніж є насправді. Тут питання не так про те, чи варто захищати свою культуру від колоніального наступу , як про уміння донести цю необхідність зрозумілим і вагомим для аудиторії способом.
Гарний розбір трагедії. Я лиш недавно прослухав твір цей і якраз детальний розбір його. Якби нам так викладали укр.літ в школі чи в студентські роки( тут я маю на увазі і детальний розбір Шевченка) то багатьом би привилась справжня любов до рідної літератури.
Дякую за такий детальний розбір. Справжнє мистецтво то найвищий порух душі, освячений Богом і негоже щоб брудні руки тих, хто зневажає носіїв того мистецтва, торкались його. Але кожна мистецька річ створена для загального огляду, і цінність її у тому, як вона впливає на глядача/слухача. На мою думку тут дуже тонка грань між почуттям власної гідності і бажанням визнання за будь-яку ціну.
"Кассандра" - моя улюблена драма Лесі Українки! Серед надзвичайно потужних драм також "Оргія", "Камінний господар". "Лісову пісню" перечитувала два роки тому. В планах подальше відкриття її драм , а також короткої прози
Це свято, а не випуск! Уривки обрані просто чудові, аналіз справді науковий, хоч так спокусливо просто акцентувати на тих очевидних паралелях. Безмежна дяка.
Враховуючи, що я ще не читав цей твір і тільки подивився це відео, то моя відповідь на питання про те чий погляд на мистецтво з цієї історії мені найближчий - Лесі Українки) Бо вона наскільки може не піддається імперії, при цьому елегантно критикує її, намагаючись не підставлятись і вирощує свідомих українців своїм мистецтвом.
Мені так сподобалося, що я прийшла писати коментар 😅 Такий формат з різноголосою декламацією дуже занурює в сюжет і атмосферу твору. Точно буду повертатися періодично до цього відео 🫣
Дякую!! Ви дали мені змогу повернутися на півгодинки в школу на урок української літератури, і це захоплююче! Чекатиму на подальші відео в такому форматі. Діалог Федона з Антеєм чогось нагадав мені як Гоголь описував свої почуття стосовно творчості як українця для України і як підданого московії для рос імперії. Я поділяю думку Антея, хоча завдяки ЗСУ мені не доводилося втрапляти в ситуацію, коли треба робити вибір. Збереження ідентичності означає вибір в бік вільних життя і творчості як для себе, так і для поколінь нащадків, адже рано чи пізно "мистецтво заради мистецтва" в імперії перетворюється в "мистецтво заради імперії". P.S. Як виявилося, Сашу Гонтар за голосом досить легко упізнати :)
Дякуюємо за новий крутий випуск! Лесі читав "Бояриню" та "Лісову пісню". Про "Оргію" не знав, але цікаво почитати. Твій виглядає багатошаровим і дуже сучасним!
Пане Остапе, невимовно приємно Вас знову бачити і чути. З поверненням! Дякую за глибоке розкриття теми. Було би чудово почути лекції про інших наших класиків.
Прекрасний і змістовний випуск ❤️🔥 дякую! Така рада Вас знову бачити, що в кінці відео хочеться заметушитись і сказати «та почекай, давай я погрію нам борщ і розкажеш, де пропадав»)))
,,У катакомбах'' Леся поливає брудом християнство Своєї крові я не дам ні краплі за кров Христову. Якщо тільки правда, що він є бог, нехай хоч раз проллється даремне божа кров і за людей .Це є хула на Святого Духа,яка не прощається ніколи і доля такої грішниця як Леся,це бескінечні муки у пеклі🔥 Марка 3:29 , Матфія 12:31-32
@@MaravillosaNS ,дуже доречно,бо це головний зміст існування людини на цій землі,кому служити,Богу чи дияволу,а Леся служила 👿дияволу і її твори відводять людину від спасіння Та ще під час війни,коли треба каятися на колінах і просити Божої допомоги ,а не гнівити Його своїм окультизмом і демонізмом.То ж у 🔥пеклі вогонь під Лесею більш розгорається зі збільшенням кількості прихильників її творчості.І на її могилі немає хреста,бо вона була богоборцем і богохульником
@@ЛарисаШевченко-н4о для мене особисто посмертя Лесі Українки не в пекельному полум'ї, а в актуальності її творчості навіть сьогодні. В тому, що люди відкривають для себе її вірші чи драми поза шкільною програмою. В тому, що вона є персонажкою сучасних фантастичних оповідань. І навіть у мемах, купюрах чи смішних шкарпетках з жабокицем
На днях, планувала прочитати "Кассандру", їдучи в автобусі, але була така змучена, що заснула. Аж зараз побачила ваше відео. Дякую, що надихнули, обов'язково виділю час на драми Лесі Українки. Колись читала "Камінний господар" - була в захваті.
«Оргія» і «Камінний господар» - найулюбленіші драми, «Оргію» пощастило побачити на сцені харківського театру «PS» постановки Степана Пасічника, шкода , що виставу побачило мало людей, бо це стосується кожного !!!
Дуже цікаво, дякую! Обидві позиції - мистецтво заради краси і мистецтво "на публіку" мають бути. Це просто вибір митця. Важливо щоб митець мав цей вибір кому чи чому служити. Але чомусь оточення Антея хоче йому нав'язати свою позицію, а сам Антей нав' язує своє бачення дружині. Отож і є трагедія:) З поверненням вас, Остапе! Ми на вас чекали.
Читала: "Блакитну троянду", "Одержиму", "В катакомбах", "Кассандру", "На полі крові", "Йоганну, жінку Хусову", "Руфіна і Прісціллу", "Бояриню", "Лісову пісню", "Камінного господаря", "Оргію". По "Руфіну і Прісціллі" навіть писала творчу роботу)) А на основі драм "На полі крові" та "Йоганна, жінка Хусова" до ювілею авторки наш місцевий драмтеатр поставив шикарну виставу. Я не одразу зрозуміла що не так, лише потім до мене дійшло, що вони їх схрестили))) "Лісову пісню" перечитувала два роки тому до виходу мультика, котрий от тільки зараз вийшов)) Хоч другий раз перечитуй))) Думаю одразу зрозуміло де я навчалась)) А улюблений твір навіть обрати важко... Люблю всі, хоча і трохи по-різному...
мої ідеали напевно найбільше втілює все ж Антей, але на те вони і ідеали щоб бути недосяжними) тому, скоріш за все мій особистий підхід блищий до Мецената. ех, якби ж то він опинився на правильному місці, то точно виявився б абсолютно позитивним персонажем, але ж це трагедія( дякую за відео!❤
Дякую! Треба перечитати. У мене чумось одразу виникла аналогія з Гоголем, який хотів слави і знайшов її в імперії. Це, мабудь, не погано, бо все ж таки певний вклад в поширення знання про українську культуру він зробив.
Щодо позицій персонажів - у мене склалося враження, що Леся намагалася сказати нам (якщо спростити до крайньої межі), що все складно. Якщо розглядати кожного з персонажів окремо, то всі вони частково мають рацію, частково - не мають. І так виходить, що допоки кожен з них залишається наодинці із імперією, гарний вибір просто відсутній. Будь-який вибір є поганим. Але й згуртуватися вони не можуть (наприклад, Антей не може згуртуватися з дружиною, він просто заперечує її суб`єктність, так само відсунуті на другий план цілком реальні побутові проблеми бідності, а сестра сама себе добровільно усуває). Феміністична складова здається мені наріжною в Оргії. Купа чоловіків пересварилися і не звертали увагу на жінок свого народу, бо не бачили в них рівноправних представниць того народу. За такого ставлення неможливо згуртуватися. І закінчується твір відповідно - Антей вбиває дружину, ставлячи крапку на можливості солідарності і взаємопідтримки.
Але він не має право на вбивство, бо це не військове зрадництво. Це різні естетичні смаки людей, які є люди, а не бездуховні істоти... Питання Лесі Українки дуже гостре і не кожен зможе вірне знайти рішення. І хоча композитор Вагнер в Ізраїлі, майже не звучить, але це не значить, що його музика не вискоестетична. Це злодії використовували для своїх потреб його твори, але навіть гітлер плакав, слухаючи музику Чайковського.
@@ВалерийИвановичМайборода справа в тім, що він вбиває не котрогось із чоловіків, а жінку, колишню рабиню, якій він так і не спромігся дати свободу у нібито вільній елладі. Леся показує, що дискурс боротьби проти пригнічення може не передбачати волі для жінок, зате передбачає жорстоке покарання за те, за що чоловіків не карають. Я думаю, як жінка, що займала досить чітку позицію по "українському" питанню, вона знала, про що говорить.
@@ВалерийИвановичМайборода Вибачте, не розумію про які "різні естетичні смаки" ви пишете? Здаєтся з відео все йде в тому, що б розрізняти "красу". Про смаки нічого не чув
Слава нашім молодим талановитим лінгвістам, історикам, мистецтвознавцям, літературознавцям, які піднімають наші знання ще на більш високий ступінь! Завдяки цьому ми починаємо краще розуміти наскільки наша українська культура незвичайно цікава і багатогранна. Щира їм подяка!!! 💐🌹🌻
Дякую за чудовий випуск. Ще в дитинстві читала " Осінню казку", " Лісову пісню", В катакомбах ", , " Кам'яного господаря ", " Кассандру ", " У пущі ", але мені з того нічого не було зрозумілим, окрім " Лісової пісні ", потім уже в зрілому віці все перечитала, ну і , звичайно " Бояриню ".
Леся Українка вміла в парадокс, гарний випуск. Дякую! Боюсь багато наших співвітчизників переживають схожу трагедію на окупованих територіях, та наша бородьба не закінчила і тому нам простіше.Сестри аргументи мені здаються кращі всього, оскільки Леся Українка по сей день має славу.
Дуже дякую за відео! Окрема подяка за читання фрагментів! Сил та натхнення!
Леся звісно геніальна.
Пройшло сто років, а в нас і до тепер для декого дуже гостро стоїть дилема: робити контент російською, бо більше переглядів, слави і грошей чи українською, де всього менше, зате розвиваємо свою культуру. Ідилема ця стоїть навіть після 2014 і навіть після 24 лютого.
Погляд Антея виглядає дещо близьким. Мистецтво має вести людину до свободи, настільки всеосяжно, наскільки це можливо у контексті життя митця. Якщо ніхто нікого не окуповує, тоді ця свобода має трансцендентне, як горизонт. Ну а коли є окупація, тоді горизонт там, де свобода від окупації. Коли є мир, митець - дивак, монах, космополіт, а коли війна - він воїн.
Боже, які ви прекрасні в своїй академічності й водночас простоті
Аж моторошно від того, наскільки описане Лесею Українкою все ще актуальне.
Дякую і Слава Україні !!! Слава ЗСУ!!! Смерть ворогам!!!
В мені боротьба творіння заради слави та збагачення та творіння заради прекрасного органічно уживаються завдяки волонтерству. Хоча і мрію, що колись світ перетвориться на щось схоже, що мали греки, тільки без людських рабів, і необхідності робити кон'юктурно прийнятний продукт не знадобиться, розумію, що насправді того ніколи не буде і маємо вміло балансувати між заробітком і справжнім прекрасним
Сподіваюся, що думка зрозуміла. Впевнений, що наробив термінологічних помилок, але не помиляється той, хто ніц не робить
Дякую гуманітарці за відео
Лесю Українку я почала читати зараз у своєму поважному віці і це мене просто приголомшило. Її поезії це просто перли. Яку ж гидоту я вчила в школі, просто жах. Радію з того, що сучасні діти вчитимуть прекрасну українську літературу
Ого, оце ви крутий випуск забацали! А читці які, хай благословить вас всіх Аполон! 🤩🤩🤩 Дякую❤
❤ ruclips.net/p/PLQdFjh-_UitN8OUbSY3kaKuSU9vpSQvtM
Ополовник
Лесині трагедії не втрачають актуальності. Чекаю на наступне відео, рада що ви повернулись!
Хілон має вайби багато кого нині, хто вважає, ніби треба розширяти аудиторію. 😐
Дякую за відео, лекція чудова і візуальні матеріали доречні. 🤝
Прочитала ,,Оргію'' на одному диханні,який глибокий твір! І як мало знали пересічні українці ( як я) творчість Лесі,нажаль. Цікаво було почути розбір цього твору. Я можу один висновок зробити-благословен творець прекрасного ,коли може творити і цим прославляти та надихатися на власній Батьківщині
Аж шкодую, що я не викладачака української літератури. Та все одно тут є інформація, яку я використаю у своїй роботі.
З поверненням, Остапе. Радий бачити й чути.
Який актуальний твір, особливо для авторів які перейшли з російської. Дякую за таке цікаве повернення 💙💛
твір на жаль не читав, але от відео таке складає враження, що тут про не тільки ж про ціль, існування мистецтва та поглядів на мистецтво..але й от про те саме "іскуство внє палітікі"
Лісова пісня, Бояриня, Оргія, Камінний господар. Сподобалось все, читав ще в школі.
Дякую за цікаву розповідь і можливість поміркувати
Хиба Антея у тому що він говорить як митець, а діє як рабовласник: він вважає, що йому належить життя не тільки його жінки, але й творчість друга і майбутнє учня
Геніальний твір говорить більше, ніж хотів сказати автор.
Оце дуже вірна точка зору, яка уперше за все ставить людську гідність і право людини на свій особистий вибір!
А відбирати життя у іншої людини, тільки тому, що вона не згодна з твоєю точкою зору, це елементарне злочинство.
Обуритись, відмовитись від дружби і відносин нехай з найближчими тобі людьми - це право кожного. Але відмовити їм право на життя з-за естетичних поглядів, та смаків - це зовсім недоречно і злодійно.
Прочитала поки першу дію, і... угу, мені шкода Нерісу, Федон з Хілоном хоч мужчини, не пропадуть, а їй сиди дома і слухай Антея і якби то він хоч ставився до неї не як до абстрактної жертви, яку врятував, а так невідомо, для кого він її викупив - для неї чи для себе.
Хоч не у всьому він неправий, звісно.
Антей єдиний з усього свого оточення, хто може зрозуміти мотивацію Мецената. Що Меценат їх вважає лише матеріалом, зневажає їх як людей. Він не звернув би на них уваги, не був би добрим до них, якби сам міг створити хоч щось.
Але Антей не може дохідливо донести свою думку до друзів. Його роздуми про прекрасне занадто абстрактні, щоб мати вплив на рішення еллінських митців, конкурувати з їхнім бажанням слави і грошей.
А Неріса, сама зізнається, що схильна до навіювання собі ілюзій про більш шанобливе ставлення до неї у глядачів її танцю, ніж є насправді.
Тут питання не так про те, чи варто захищати свою культуру від колоніального наступу , як про уміння донести цю необхідність зрозумілим і вагомим для аудиторії способом.
Гарний розбір трагедії. Я лиш недавно прослухав твір цей і якраз детальний розбір його. Якби нам так викладали укр.літ в школі чи в студентські роки( тут я маю на увазі і детальний розбір Шевченка) то багатьом би привилась справжня любов до рідної літератури.
Ми на уроках української літератури вивчали лісову пісню і кассандру. Улюблені твори ❤
Дякую за такий детальний розбір. Справжнє мистецтво то найвищий порух душі, освячений Богом і негоже щоб брудні руки тих, хто зневажає носіїв того мистецтва, торкались його. Але кожна мистецька річ створена для загального огляду, і цінність її у тому, як вона впливає на глядача/слухача. На мою думку тут дуже тонка грань між почуттям власної гідності і бажанням визнання за будь-яку ціну.
"Кассандра" - моя улюблена драма Лесі Українки! Серед надзвичайно потужних драм також "Оргія", "Камінний господар". "Лісову пісню" перечитувала два роки тому. В планах подальше відкриття її драм , а також короткої прози
Якій актуальний сюжет. Дякую за чудовий розбір твору. Особлива подяка за озвучення цитат по ролях.
Мені Одержима неймовірно подобається. Навіть з сучасністю перекликається. Про жертовність.
Це свято, а не випуск! Уривки обрані просто чудові, аналіз справді науковий, хоч так спокусливо просто акцентувати на тих очевидних паралелях. Безмежна дяка.
Земля не пекло, люди не прокляті,
і радощі не гріх, а Божий дар.
Леся Українка
Враховуючи, що я ще не читав цей твір і тільки подивився це відео, то моя відповідь на питання про те чий погляд на мистецтво з цієї історії мені найближчий - Лесі Українки)
Бо вона наскільки може не піддається імперії, при цьому елегантно критикує її, намагаючись не підставлятись і вирощує свідомих українців своїм мистецтвом.
Мені так сподобалося, що я прийшла писати коментар 😅 Такий формат з різноголосою декламацією дуже занурює в сюжет і атмосферу твору. Точно буду повертатися періодично до цього відео 🫣
Нарешті Остап повернувся, надіємося що наступне видиво буде від пана Євгена!
Євген тут був інкогніта в начитках, а ви не й помітили) Ще впізнавались голоси Саші Гонтар і Артема Албула. Респект усім, хто начитав уривки.
Так у фінальних титрах все описано - якщо додивитись)
@@dimonlapelle Я почув Євгена у цьому відео, а це не теж саме що його відео про мову чи бестіарій!
@@tarasvoynalovych849 Чекатимемо на бестіарій разом
Дякую!! Ви дали мені змогу повернутися на півгодинки в школу на урок української літератури, і це захоплююче! Чекатиму на подальші відео в такому форматі.
Діалог Федона з Антеєм чогось нагадав мені як Гоголь описував свої почуття стосовно творчості як українця для України і як підданого московії для рос імперії.
Я поділяю думку Антея, хоча завдяки ЗСУ мені не доводилося втрапляти в ситуацію, коли треба робити вибір. Збереження ідентичності означає вибір в бік вільних життя і творчості як для себе, так і для поколінь нащадків, адже рано чи пізно "мистецтво заради мистецтва" в імперії перетворюється в "мистецтво заради імперії".
P.S. Як виявилося, Сашу Гонтар за голосом досить легко упізнати :)
Ніби робота про середньовіччя, але залишається актуальною і сьогодні. Дякую за роботу
Дякуюємо за новий крутий випуск!
Лесі читав "Бояриню" та "Лісову пісню".
Про "Оргію" не знав, але цікаво почитати. Твій виглядає багатошаровим і дуже сучасним!
Дякую за цікаве відео. З поверненням 😊
Дякую за круту просвітницьку роботу! З поверненням!❤❤❤
Пане Остапе, невимовно приємно Вас знову бачити і чути. З поверненням! Дякую за глибоке розкриття теми. Було би чудово почути лекції про інших наших класиків.
Єдиний спосіб захистити талант,це мати свою сильну державу
Залюбки послухала, дякую за вашу роботу, усе більш ніж актуально
Як цікаво Ви розповідаєте, дякую! Розширюю своє бачення завдяки вам
Нове надзвичайно цікаве відео. Дякую!
Дуже цікаво! Шкода, що і досі аж так актуально... Дякую за вашу роботу!
Як цікаво! Дякую! Ви так добре все пояснили. Актуальна проблематика для нашої країни.
Дуже знайомі голоси читають репліки героїв)) колаборації це топ🤌
Я кайфанула, слухаючи цей аналіз...скучила за такими відео
Дякую за цікаве відео. Чекаємо ще більше контенту 🙏
Щиро дякую 💙💛
Голоси Саші Гонтар та Артема Албула були несподіванкою)
І Елли Євтушенко також)
Дуже крутий випуск. Величезна подяка.
Щира дяка за прекрасну роботу. Потрібно читати класиків. Новоромантизм не просто твір, а філософія творця
Нічого собі паралелі. Дякую за працю!
Про "Оргію" я дізналась з каналу Рагулівна. Прочитала. Відтоді мріяла, щоб ви теж зняли про це відео. Мрії здійснюються)))
Прекрасний і змістовний випуск ❤️🔥 дякую! Така рада Вас знову бачити, що в кінці відео хочеться заметушитись і сказати «та почекай, давай я погрію нам борщ і розкажеш, де пропадав»)))
Дякую вам за вашу працю
Остапе, Ваше відео - як ковток свіжого повітря, на який так довго чекав, майже втративши надію. Дякую!
Читала "Кассандру", "Камінного господаря", "Іфігенію", "В катакомбах". Це окрім "Лісової пісні" та "Боярині"
Дякую за випуск!
,,У катакомбах'' Леся поливає брудом християнство
Своєї крові я не дам ні краплі
за кров Христову. Якщо тільки правда,
що він є бог, нехай хоч раз проллється
даремне божа кров і за людей
.Це є хула на Святого Духа,яка не прощається ніколи і доля такої грішниця як Леся,це бескінечні муки у пеклі🔥
Марка 3:29 , Матфія 12:31-32
@@ЛарисаШевченко-н4о а) коментар - відповідь на запитання авторів випуску про те, хто які поеми читав; б) на всі є християнами, проповідь недоречна
@@MaravillosaNS ,дуже доречно,бо це головний зміст існування людини на цій землі,кому служити,Богу чи дияволу,а Леся служила 👿дияволу і її твори відводять людину від спасіння
Та ще під час війни,коли треба каятися на колінах і просити Божої допомоги ,а не гнівити Його своїм окультизмом і демонізмом.То ж у 🔥пеклі вогонь під Лесею більш розгорається зі збільшенням кількості прихильників її творчості.І на її могилі немає хреста,бо вона була богоборцем і богохульником
@@ЛарисаШевченко-н4о вам вже сказали, не всі є християнами. Проповідуйте деінде
@@ЛарисаШевченко-н4о для мене особисто посмертя Лесі Українки не в пекельному полум'ї, а в актуальності її творчості навіть сьогодні. В тому, що люди відкривають для себе її вірші чи драми поза шкільною програмою. В тому, що вона є персонажкою сучасних фантастичних оповідань. І навіть у мемах, купюрах чи смішних шкарпетках з жабокицем
Дуже цікаво🫶ліпота, дякую за таке відео
Дякую Вам!!!
На днях, планувала прочитати "Кассандру", їдучи в автобусі, але була така змучена, що заснула. Аж зараз побачила ваше відео. Дякую, що надихнули, обов'язково виділю час на драми Лесі Українки. Колись читала "Камінний господар" - була в захваті.
Яка ж чудова робота, дякую.
так чудово вас чути! обов'язково тепер за Лесею до книжкового
«Оргія» і «Камінний господар» - найулюбленіші драми, «Оргію» пощастило побачити на сцені харківського театру «PS» постановки Степана Пасічника, шкода , що виставу побачило мало людей, бо це стосується кожного !!!
Почувши голос Артема Албула, розтягнулася широка посмішка. Добре, що український ютуб ходить в гості один до одного, поширюється.
Ого, скільки запрошених зірок завітали на цей випуск Гуманітарки!
Дякую вам за відео
Дуже цікаво, дякую! Обидві позиції - мистецтво заради краси і мистецтво "на публіку" мають бути. Це просто вибір митця. Важливо щоб митець мав цей вибір кому чи чому служити. Але чомусь оточення Антея хоче йому нав'язати свою позицію, а сам Антей нав' язує своє бачення дружині. Отож і є трагедія:) З поверненням вас, Остапе! Ми на вас чекали.
до мистецтва задля мистецтва: Мистецтво не виникає з нічого та щезає нічим непідкріплене.
Спасибі за вашу працю
Дуже дякую за висококласне відео, відчула себе на лекції в університеті
О! Привіт телебаченню Торонто!))) Озвучка твору - ТОП🥰🥰🥰
Дякую Вам, як завжди цікаво та якісно.
До 150 річного ювілею читав та перечитував багато чого. Мої улюбленці: "Роберт Брюс король шотландський" та "Забута тінь"
Чудове відео, обов'язково почитаю повністю.
Камео Албула теж зацінив))
Знайомий голос читає за Нерісу. І за Мецената теж! =)
Слава УКРАЇНІ ! Дякуємо !
Дуже красиві голоси читають текст
Нещодавно була відвідала Оргію у театрі 'Віримо' - дуже раджу! Надзвичайно сильна постановка
З поверненням! Радий знову бачити ваші відео. Чекаю нових)
Дуже цікаво!🪐
За великодку з листування Лесі Українки та Ольги Кобилянської у першу ж хвилину відео - вподобайка 😀
Читала:
"Блакитну троянду", "Одержиму", "В катакомбах", "Кассандру", "На полі крові", "Йоганну, жінку Хусову", "Руфіна і Прісціллу", "Бояриню", "Лісову пісню", "Камінного господаря", "Оргію".
По "Руфіну і Прісціллі" навіть писала творчу роботу))
А на основі драм "На полі крові" та "Йоганна, жінка Хусова" до ювілею авторки наш місцевий драмтеатр поставив шикарну виставу. Я не одразу зрозуміла що не так, лише потім до мене дійшло, що вони їх схрестили)))
"Лісову пісню" перечитувала два роки тому до виходу мультика, котрий от тільки зараз вийшов)) Хоч другий раз перечитуй)))
Думаю одразу зрозуміло де я навчалась)) А улюблений твір навіть обрати важко... Люблю всі, хоча і трохи по-різному...
Вау, це цікаво! Ще й багатоголоса озвучка уривків 😍
Дякую за відео!
Минулого року прочитала всі драми Лесі Українки, мої фаворити - "Руфін і Прісцилла" і "Кам'яний господар"
мої ідеали напевно найбільше втілює все ж Антей, але на те вони і ідеали щоб бути недосяжними) тому, скоріш за все мій особистий підхід блищий до Мецената. ех, якби ж то він опинився на правильному місці, то точно виявився б абсолютно позитивним персонажем, але ж це трагедія( дякую за відео!❤
Так неймовірно, що ви запросили різних ютуберів
Рада чути пана Мар'яна ☺️
Дякую за відео!!
Сумували за вашими випусками.....
Дякую! Треба перечитати. У мене чумось одразу виникла аналогія з Гоголем, який хотів слави і знайшов її в імперії. Це, мабудь, не погано, бо все ж таки певний вклад в поширення знання про українську культуру він зробив.
От би мені такий канал коли я в школі вчилась) дякую вам, дійсно дуже цікаво і пізнавально!
мені найближчий Антей) а ще після того як почула його репліки у виконанні Мар'янчика, то взагалі)
Перепрошую, саме така оргія планувалася на Щекавиці? З читанням віршів, музикой, співами, танцями, мистецькими дискусіями?
Було б непогано
А що, хіба бувають якісь инші оргії?
Дякую вам за ґрунтовний аналіз.
Моя улюблена - "Одержима".Досі перечитую, мурахи по шкірі
Дякую вам за ваші відео 💚 було приємно чути знайомі голосі і "Оргія" дуже зацікавила)
Щодо позицій персонажів - у мене склалося враження, що Леся намагалася сказати нам (якщо спростити до крайньої межі), що все складно. Якщо розглядати кожного з персонажів окремо, то всі вони частково мають рацію, частково - не мають. І так виходить, що допоки кожен з них залишається наодинці із імперією, гарний вибір просто відсутній. Будь-який вибір є поганим. Але й згуртуватися вони не можуть (наприклад, Антей не може згуртуватися з дружиною, він просто заперечує її суб`єктність, так само відсунуті на другий план цілком реальні побутові проблеми бідності, а сестра сама себе добровільно усуває).
Феміністична складова здається мені наріжною в Оргії. Купа чоловіків пересварилися і не звертали увагу на жінок свого народу, бо не бачили в них рівноправних представниць того народу. За такого ставлення неможливо згуртуватися. І закінчується твір відповідно - Антей вбиває дружину, ставлячи крапку на можливості солідарності і взаємопідтримки.
Але він не має право на вбивство, бо це не військове зрадництво. Це різні естетичні смаки людей, які є люди, а не бездуховні істоти...
Питання Лесі Українки дуже гостре і не кожен зможе вірне знайти рішення.
І хоча композитор Вагнер в Ізраїлі, майже не звучить, але це не значить, що його музика не вискоестетична. Це злодії використовували для своїх потреб його твори, але навіть гітлер плакав, слухаючи музику Чайковського.
@@ВалерийИвановичМайборода справа в тім, що він вбиває не котрогось із чоловіків, а жінку, колишню рабиню, якій він так і не спромігся дати свободу у нібито вільній елладі. Леся показує, що дискурс боротьби проти пригнічення може не передбачати волі для жінок, зате передбачає жорстоке покарання за те, за що чоловіків не карають.
Я думаю, як жінка, що займала досить чітку позицію по "українському" питанню, вона знала, про що говорить.
Як же Ви гарно сказали!
@@ВалерийИвановичМайборода Вибачте, не розумію про які "різні естетичні смаки" ви пишете? Здаєтся з відео все йде в тому, що б розрізняти "красу". Про смаки нічого не чув
Леся наша складніша та цікавіша як творча особистість за Шекспіра. А твори її ми тільки відкриваємо у всьому багатстві тем для роздумів.
Дуже дякуємо!!!
Слава Україні!!!
💙💛
Слава нашім молодим талановитим лінгвістам, історикам, мистецтвознавцям, літературознавцям, які піднімають наші знання ще на більш високий ступінь! Завдяки цьому ми починаємо краще розуміти наскільки наша українська культура незвичайно цікава і багатогранна.
Щира їм подяка!!! 💐🌹🌻
Дякую за чудовий випуск. Ще в дитинстві читала " Осінню казку", " Лісову пісню", В катакомбах ", , " Кам'яного господаря ", " Кассандру ", " У пущі ", але мені з того нічого не було зрозумілим, окрім " Лісової пісні ", потім уже в зрілому віці все перечитала, ну і , звичайно " Бояриню ".
Вам треба такою командою записувати аудіокниги, я б купив, круто звучить)
Слава Україні!
Крутий інтерактив! Маєте мою впрдобайку!
Добрий день, дуже цікавить тема эстетики в укранскій поэзії, як ідея до нових відео