To jest wręcz niesamowite jakie piękne miejsca są na naszej planecie!!! Obdarzył nas Pan niesamowitymi widokami, zarówno tymi pod wodą jak i na powierzchni !!! Plus Halibut wisienka na torcie, Gratulacje
Spokojne morze i jednocześnie ostre słońce to był rzeczywiście dar od losu, zwłaszcza w kontekście filmu spod wody. A bez pomocy tak wspaniałego zespołu doświadczonych wędkarzy morskich sam z pewnością nie pokonałbym tej ryby. Serdecznie pozdrawiam!
Gratuluję pięknej ryby oraz wspaniałej przygody. Muzyka dobrana do zdjęć podwodnych wprowadziła atmosferę niczym z tajemniczej planety , niepoznanych otchłani, tajemnicy i przygody niczym pioniera na nieznanym lądzie. Cudownie się oglądało Pański film. Pozdrawiam !
Czapki z głów Panie Jacku. Gratulacje wybitnego kanału wędkarskiego. Tego mi brakowało na Polskim YouTubie, wyczerpujące opisy technik łowienia, przynęt dużo ciekawostek i ogromna wiedza. Oby tak dalej!
Dziękuję. Emocje były spore, ale największą satysfakcję dał mi udany film podwodny, na którym widać nie tylko, jak bierze halibut, ale również sposób jego walki i to, jak podczas holu ryba się przepina.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Rzadko zwracam uwagę na komentarze, zwykle tylko piszę co myślę. Czy Panu zdarzają się negatywne komentarze? Bo jeśli tak, to dziwię się co poniektórym...
@@rozsierdzonyryb4589 Zdarzają się, ale rzadko. Jeśli nie są prowokacyjne albo wulgarne, lecz merytoryczne, to chętnie z nimi polemizuję - bo każdy ma prawo do własnego zdania. Warto jednak, aby każdy umiał swoje zdanie uzasadnić:)
Bardzo dziękuję! Kamera dała nadspodziewanie dobre jakościowo zdjęcia. Ryzyko nie było zbyt wielkie, bo ma ona gwarancję szczelności do 120 m. W jednym z kolejnych filmów pokażę brania dorszy na 100 metrach.
Dziękuję! Rzeczywiście, mało brakowało. Ale dozbrojka uratowała sprawę. Dlatego właśnie w dużych gumach (np. na szczupaki) zalecam stosowanie dozbrojek z kotwicą zamiast główek dżigowych.
Ech, Irlandia... Cudowna zielona wyspa. Mam piękne wspomnienia z Lough Derg, gdzie przez kilka lat z rzędu uczestniczyłem wraz kadrą narodową w European Pike Angling Challenge. Ogromne, piękne, bardzo ciekawe łowisko, metrówki łowione seriami, zatrzęsienie okoni... Dziekuję za gratulacje i pozdrawiam:)
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 gdyby pan kiedys bardziej zatesknil i postanowil jeszcze tu kiedys zawitac to prosze smialo sie odezwac. Pokaze panu miejsca jeszcze bardziej ciekawe i malownicze 😉 oj znam ta wyspe calkiem calkiem dobrze i wcale sie nie chwale lecz szczerze zapraszam, a na dowod tego prosze sprawdzic seeireland na instagramie, kiedys wrzucalem tam sporo zdjec z moich przygod
Przypomina mi się odrazu lektura Ernesta Hemingwaya tylko ryba była inna chyba Marlin 😀fajny filmik super sprzętu podwodny napewno ciekawa wyprawa i doświadczenie pozdrawiam i czekamy na więcej 😀😀😀
Szacun Panje Jacku!!!Ale to to musi być moc,ile toenergii i siły poszło na taką rybę.Japierdziele naprawde jest pan WIELKI.Po takim cholu nawet sznurówki bym nie zawiązał.Pozdrawiam.😉😉🖒🖒
Może dlatego, że był podbierany pętlą za ogon, a nie osękami za bok. Poza tym, nikt mu nie przewlekał sznura przez dziurę w pysku, jak to się dzieje na większości zachodnich filmów. Po prostu zorientował się, że zostanie wypuszczony:):)
Dokładniej rzecz biorąc, halibut atlantycki (Hippoglossus hippoglossus) to duża płastuga. Natomiast flądra czyli stornia (Platichthys flesus) jest innym, znacznie mniejszym gatunkiem płastugi. Serdecznie pozdrawiam:).
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 złowiłem kilka halibutów, na północnym wybrzeżu Danii, na filet ze śledzia, ale były dużo mniejsze. Największy miał niecałe 50 cm, razem z ogonem 😁.
@@tomek3l To ciekawe. Ostatnimi czasy nic nie słychać o halibutach z duńskich wód przybrzeżnych. Tam bytuje kilka gatunków płastug. Czy to na pewno były halibuty? Chętnie obejrzałbym zdjęcie choć jednej z tych ryb. Mail do mnie jest w zakładce "Informacje". Pozdrawiam.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 nie wiem dlaczego to stanowi aż taką sensację, że ktoś złowił halibuta 😁, wiele osób nawet tego nie zgłasza 😉. fiskogfri.dk/sadan-11-arig-fanger-helleflynder-i-oresund/
@@tomek3l Gdyby Pan przeczytał dokładnie artykuł, do którego link Pan tu przedstawia, to by Pan wiedział. A w tym artykule, skądinąd bardzo ciekawym, jest napisane m.in., że (cytuję): "Jens Peder Jeppesen, kierownik akwarium w Øresund, o wspaniałym połowie Filipa (Filipa Jørgensena, 11-letniego wędkarza, który 21 października 2018 roku złowił z duńskiego wybrzeża w porcie Elsinore małego halibuta - przyp. JK): „To bardzo nietypowy i wręcz rewelacyjny połów. (...) Po raz pierwszy słyszę o halibucie złowionym tak blisko duńskiego wybrzeża. W ciągu ostatnich ok. 20 lat mieliśmy ok. 5 halibutów zgłoszonych do akwarium w wielkości od 400 gramów do ok. 2,5 kg, ale te połowy są zawsze z głębokiej wody i z daleka od lądu ”. Jednym słowem, halibuty są w Cieśninach Duńskich wielką rzadkością i to dlatego każdy połów tej ryby jest tam swojego rodzaju sensacją. Skąd Pan wie, że "wiele osób tego nie zgłasza"? Skoro, jak Pan twierdzi, złowił Pan kilka halibutów na północnym wybrzeżu Danii, to ta informacja brzmi sensacyjnie. Tym bardziej chciałbym zobaczyć zdjęcie choć jednej z tych ryb. Czy ma Pan takie zdjęcie?
To zależy od gatunku. W przypadku gatunków takich jak halibut, czarniak czy łosoś, wypuszczanie ma sens, ponieważ są to ryby polujące w toni, a więc przystosowane przez naturę do bardzo dużej zmiany głębokości w krótkim czasie i nie mają żadnych problemów z szybką zmianą otaczającego ciśnienia. Co innego ryby typowo denne, takie jak karmazyn, brosma czy molwa - ryby tych gatunków po wyciągnięciu z dużej głębokości nie nadają się do wypuszczenia. Serdecznie pozdrawiam:)
Namiary polskiej bazy wędkarskiej North Star są na filmie - widać je na ścianie bazy - oraz w internecie. Obawiam się jednak, że w tym momencie taka wyprawa nie jest możliwa, bo ulegając światowej pandemii gospodarczej władze Norwegi zamknęły granice.
ciekawy jest ten moment jak wypina się z tej kotwiczki i pojedynczego haka chyba, poczuł że go coś ukłuło i dał znowu odjazd na 50 metrów albo lepiej ale wbiła mu sie ta kotwiczka bo inaczej chyba wypiąłby się ,chciałbym tam kiedyś pojechać ale zimno czuć tam na sam widok tych wzgórz .
To przepinanie się daje wiele do myślenia na temat ryb zahaczonych poza pyskiem. W północnej Norwegii zimą jest chłodno, ale wielkiego mrozu nie ma, bo ocean łagodzi klimat.
To zależy od gatunku. W przypadku gatunków takich jak halibut, czarniak czy łosoś, wypuszczanie ma sens, ponieważ są to ryby polujące w toni, a więc przystosowane przez naturę do bardzo dużej zmiany głębokości w krótkim czasie i nie mają żadnych problemów z szybką zmianą otaczającego ciśnienia. Co innego ryby typowo denne, takie jak karmazyn, brosma czy molwa - ryby tych gatunków po wyciągnięciu z dużej głębokości nie nadają się do wypuszczenia. Dzięki za gratulacje:)
Swietny film, jeden z lepszych na Pana kanale glownie ze wzgledu na kamerke pod woda. Magiczne miejsce. Na pewno super wspomnienia pozostana. Rekawice odporne na chemikalia, ale zastanawiam sie gdzie mozna je kupic w Warszawie?
W naszych łowiskach trudno nakręcić dobre zdjęcia podwodne ze względu na małą przezroczystość wody. Kilka razy udało mi się uchwycić w kadrze brzany i świnki latem w Sanie. Można je zobaczyć moich w filmach o brzanach na tym kanale. Co innego w północnym Atlantyku, zwłaszcza zimą, kiedy to przezroczystość wody sięga 10-20 m. Rękawice gumowe odporne na chemikalia, identyczne jak na filmie, widziałem kilka dni temu w OBI na południu Warszawy przy Puławskiej. Zwracam uwagę, że wewnątrz, pod nimi, mam jeszcze cienkie rękawice z polaru.
Halinki, bo znacznie częściej biorą:):) A tak poważnie, to są według mnie nieporównywalne tematy. W wędkarstwie najbardziej cenię nie konkretny gatunek ryby, lecz różnorodność oraz akcje, które rozgrywają się w czystej, dzikiej wodzie i w pięknym otoczeniu. Wszechstronność jest dla mnie ciekawsza niż wąska specjalizacja. Czasem spory kleń wychodzący do smużaka wywołuje u mnie większe emocje niż "przeciąganie liny" z półtorametrowym halibutem.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 fajnie to tak bo Ja lat 32 a rodzice pod 60 i zawsze mówię dzis premiera chodźcie oglądać i Mega szacunek że zero przekleństw i naprawdę można to z bliskimi oglądać
Czyżby nie czytał Pan opisu pod filmem, gdzie wyraźnie napisałem, że "W filmie wykorzystano materiały archiwalne"? Czyżby nie zauważył Pan, że jest nowy montaż, że uzupełniłem film o techniczne szczegóły i muzykę? Poza tym, chyba warto pokazać branie i hol tej pięknej ryby, skoro na YT jest bardzo niewiele tego rodzaju akcji, a wielu widzów tego nie oglądało - proszę poczytać komentarze pod filmem. Pozdrawiam:)
To jest wręcz niesamowite jakie piękne miejsca są na naszej planecie!!! Obdarzył nas Pan niesamowitymi widokami, zarówno tymi pod wodą jak i na powierzchni !!! Plus Halibut wisienka na torcie, Gratulacje
Dziękuję! Mamy szczęście, że Norwegia leży stosunkowo blisko Polski, przynajmniej w porównaniu do Kanady:)
Gratuluję wytwałości i pracy w zespole.
Piękna ryba,ładna pogoda,spokojna woda ,a później do sauny .
Spokojne morze i jednocześnie ostre słońce to był rzeczywiście dar od losu, zwłaszcza w kontekście filmu spod wody. A bez pomocy tak wspaniałego zespołu doświadczonych wędkarzy morskich sam z pewnością nie pokonałbym tej ryby. Serdecznie pozdrawiam!
Piękne ujęcia godne National Geographic. Brawo Panie Jacku
Jestem zaszczycony takim komentarzem. Pozdrawiam!
Gratuluję pięknej ryby oraz wspaniałej przygody. Muzyka dobrana do zdjęć podwodnych wprowadziła atmosferę niczym z tajemniczej planety , niepoznanych otchłani, tajemnicy i przygody niczym pioniera na nieznanym lądzie. Cudownie się oglądało Pański film. Pozdrawiam !
Bardzo dziękuję. Trudno oddać klimat i emocje bez odpowiednio dobranej muzyki. Pozdrawiam serdecznie:)
O matko i córko! Wieeeelkie gratulacje. Za rybę i kondycję i zdjęcia. Pozdrawiam .
Wielkie dzięki! Kondycja póki co dopisuje:)
i to jest prawdziwy pan jacek. rybka zlowiona i wypuszczona .szacunek panie jacku .mega filmik z reszta jak wszystkie filmy pozdrawiam
Była zbyt duża, aby ją zjeść:) Pozdrawiam!
Czapki z głów Panie Jacku. Gratulacje wybitnego kanału wędkarskiego. Tego mi brakowało na Polskim YouTubie, wyczerpujące opisy technik łowienia, przynęt dużo ciekawostek i ogromna wiedza. Oby tak dalej!
Bardzo dziękuję. Nakręcam to, co lubię - co sam chciałbym obejrzeć. Nas łowisku zajmuję się wędkowaniem, a nie grillowaniem:)
Te podwodne ujęcia brania i walki to nie do pobicia!! Piękny film z innej perspektywy. Dzięki.
To ja dziękuję za przychylny komentarz!
Brawo, świetny film z holu ,piękna ryba i jeszcze wróciła do wody . Gratulacje
Nie dalibyśmy rady go zjeść nawet przez tydzień :):):) Dzięki za gratulacje!
Witam, Panie Jacku no mega niespodzianka, co za emocje, a te ujęcia, niesamowite...gratuluję i zazdroszczę pięknej przygody 👍
Dziękuję. Emocje były spore, ale największą satysfakcję dał mi udany film podwodny, na którym widać nie tylko, jak bierze halibut, ale również sposób jego walki i to, jak podczas holu ryba się przepina.
Panie Jacku wielkie Gratulacje wspaniały okaz Halibuta i wyrazy szacunku
za wytrwanie podczas morderczego holu 👍
Dziękuję, rzeczywiście, ta ryba dała mi popalić!
Przepiękne filmy. Coś niesamowitego
Dziękuję!
Oooo serdeczne gratulacje. przepiękna ryba. Zazdroszczę możliwości wędkowania na morzu. Pozdrawiam
Bardzo dziękuję. Ocean to rzeczywiście bajkowy świat.
Wspaniałe miejsce na Halibuta. W maju też tam będziemy szukać "ryby życia". Pozdrowienia dla ekipy i dla Janusza, gospodarza !!!
Potwierdzam, to wspaniałe łowisko, a Janusz jest fantastycznym gospodarzem i opiekunem gości.
Jak dla mnie wspaniały odcinek, podobny do tych jakie oglądałem jak byłem mały, czyli ciekawe z dużą porcją wiedzy :)
Bardzo dziękuję za przychylną recenzję:)
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 Rzadko zwracam uwagę na komentarze, zwykle tylko piszę co myślę. Czy Panu zdarzają się negatywne komentarze? Bo jeśli tak, to dziwię się co poniektórym...
@@rozsierdzonyryb4589 Zdarzają się, ale rzadko. Jeśli nie są prowokacyjne albo wulgarne, lecz merytoryczne, to chętnie z nimi polemizuję - bo każdy ma prawo do własnego zdania. Warto jednak, aby każdy umiał swoje zdanie uzasadnić:)
Świetny materiał! Piękny hol. Gratuluję i życzę zdrowia.
Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
Gruba robota Panie Jacku - ogromny szacunek za sztukę, ujęcia i ryzyko podpięcia kamery by uwiecznić tę piękną chwilę brania 💪🎣
Bardzo dziękuję! Kamera dała nadspodziewanie dobre jakościowo zdjęcia. Ryzyko nie było zbyt wielkie, bo ma ona gwarancję szczelności do 120 m. W jednym z kolejnych filmów pokażę brania dorszy na 100 metrach.
Gratulacje! Wspaniały okaz godny doświadczonego Wędkarza :)
Dziękuję i pozdrawiam:)
Świetny film, gratulacje i szacunek
Bardzo dziękuję:)
Piękna ryba!!! Gratulacje!!!!
Dzięki!
Gratulacje pięknej rybki
Bardzo dziękuję:)
Piękna walka, piękna ryba 🐠🐋🐟
Też mi się podobało:) Dzięki!
Szacun za catch&release 👊. Świnki w rzeźni jaką dzisiaj odzwiedziłem służbowo nie miały takiego finału 🥺
Był za duży do jedzenia. Jadłem małe, dzikie halibuty, ale dorsze są od nich smaczniejsze.
22:45 - mało brakowało i by spadł...
Gratulacje !
Dziękuję! Rzeczywiście, mało brakowało. Ale dozbrojka uratowała sprawę. Dlatego właśnie w dużych gumach (np. na szczupaki) zalecam stosowanie dozbrojek z kotwicą zamiast główek dżigowych.
Gratulacje!
Niezapomniane doswiadczenie jak mniemam 😉
Pozdrawiam serdecznie z Irlandii!
Ech, Irlandia... Cudowna zielona wyspa. Mam piękne wspomnienia z Lough Derg, gdzie przez kilka lat z rzędu uczestniczyłem wraz kadrą narodową w European Pike Angling Challenge. Ogromne, piękne, bardzo ciekawe łowisko, metrówki łowione seriami, zatrzęsienie okoni... Dziekuję za gratulacje i pozdrawiam:)
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 gdyby pan kiedys bardziej zatesknil i postanowil jeszcze tu kiedys zawitac to prosze smialo sie odezwac. Pokaze panu miejsca jeszcze bardziej ciekawe i malownicze 😉 oj znam ta wyspe calkiem calkiem dobrze i wcale sie nie chwale lecz szczerze zapraszam, a na dowod tego prosze sprawdzic seeireland na instagramie, kiedys wrzucalem tam sporo zdjec z moich przygod
@@See-Ireland Dzięki za zaproszenie, może kiedyś...:)
Super ze go pusciliscie
Takie duże są niesmaczne:):):)
Przypomina mi się odrazu lektura Ernesta Hemingwaya tylko ryba była inna chyba Marlin 😀fajny filmik super sprzętu podwodny napewno ciekawa wyprawa i doświadczenie pozdrawiam i czekamy na więcej 😀😀😀
Na szczęście żadnych rekinów nie było w pobliżu. Widzieliśmy tylko orki, ale z daleka. Serdecznie pozdrawiam.
Coś pięknego szacunek
Dziękuję i pozdrawiam.
Szacun Panje Jacku!!!Ale to to musi być moc,ile toenergii i siły poszło na taką rybę.Japierdziele naprawde jest pan WIELKI.Po takim cholu nawet sznurówki bym nie zawiązał.Pozdrawiam.😉😉🖒🖒
Dzięki:)
Spokojny byl ten halibut ,bo zazwyczaj po wyciagnieciu sa waleczne!!
Może dlatego, że był podbierany pętlą za ogon, a nie osękami za bok. Poza tym, nikt mu nie przewlekał sznura przez dziurę w pysku, jak to się dzieje na większości zachodnich filmów. Po prostu zorientował się, że zostanie wypuszczony:):)
A na drugi dzień czuć zakwasy w każdym mięśniu :)
Zakwasów nie było, bo od bardzo dawna codzienie pływam lub ćwiczę.
Taka duża flądra 😮😁
Dokładniej rzecz biorąc, halibut atlantycki (Hippoglossus hippoglossus) to duża płastuga. Natomiast flądra czyli stornia (Platichthys flesus) jest innym, znacznie mniejszym gatunkiem płastugi. Serdecznie pozdrawiam:).
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 złowiłem kilka halibutów, na północnym wybrzeżu Danii, na filet ze śledzia, ale były dużo mniejsze. Największy miał niecałe 50 cm, razem z ogonem 😁.
@@tomek3l To ciekawe. Ostatnimi czasy nic nie słychać o halibutach z duńskich wód przybrzeżnych. Tam bytuje kilka gatunków płastug. Czy to na pewno były halibuty? Chętnie obejrzałbym zdjęcie choć jednej z tych ryb. Mail do mnie jest w zakładce "Informacje". Pozdrawiam.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 nie wiem dlaczego to stanowi aż taką sensację, że ktoś złowił halibuta 😁, wiele osób nawet tego nie zgłasza 😉.
fiskogfri.dk/sadan-11-arig-fanger-helleflynder-i-oresund/
@@tomek3l Gdyby Pan przeczytał dokładnie artykuł, do którego link Pan tu przedstawia, to by Pan wiedział.
A w tym artykule, skądinąd bardzo ciekawym, jest napisane m.in., że (cytuję): "Jens Peder Jeppesen, kierownik akwarium w Øresund, o wspaniałym połowie Filipa (Filipa Jørgensena, 11-letniego wędkarza, który 21 października 2018 roku złowił z duńskiego wybrzeża w porcie Elsinore małego halibuta - przyp. JK): „To bardzo nietypowy i wręcz rewelacyjny połów. (...) Po raz pierwszy słyszę o halibucie złowionym tak blisko duńskiego wybrzeża. W ciągu ostatnich ok. 20 lat mieliśmy ok. 5 halibutów zgłoszonych do akwarium w wielkości od 400 gramów do ok. 2,5 kg, ale te połowy są zawsze z głębokiej wody i z daleka od lądu ”.
Jednym słowem, halibuty są w Cieśninach Duńskich wielką rzadkością i to dlatego każdy połów tej ryby jest tam swojego rodzaju sensacją.
Skąd Pan wie, że "wiele osób tego nie zgłasza"? Skoro, jak Pan twierdzi, złowił Pan kilka halibutów na północnym wybrzeżu Danii, to ta informacja brzmi sensacyjnie. Tym bardziej chciałbym zobaczyć zdjęcie choć jednej z tych ryb. Czy ma Pan takie zdjęcie?
Ujęcia są rewelacyjne, przejrzystość wody także, ale czy jest sens wypuszczać z powrotem rybe wyciągniętą z 50 metrów głębokości?
To zależy od gatunku. W przypadku gatunków takich jak halibut, czarniak czy łosoś, wypuszczanie ma sens, ponieważ są to ryby polujące w toni, a więc przystosowane przez naturę do bardzo dużej zmiany głębokości w krótkim czasie i nie mają żadnych problemów z szybką zmianą otaczającego ciśnienia. Co innego ryby typowo denne, takie jak karmazyn, brosma czy molwa - ryby tych gatunków po wyciągnięciu z dużej głębokości nie nadają się do wypuszczenia. Serdecznie pozdrawiam:)
Dzieki za odpowiedz, dobrze wiedzieć.
Pozdrawiam
Super wyprawa.
Czy mógłby Pan podać namiary kto organizuje takie wyjazdy? I jakie są koszty.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Namiary polskiej bazy wędkarskiej North Star są na filmie - widać je na ścianie bazy - oraz w internecie. Obawiam się jednak, że w tym momencie taka wyprawa nie jest możliwa, bo ulegając światowej pandemii gospodarczej władze Norwegi zamknęły granice.
ciekawy jest ten moment jak wypina się z tej kotwiczki i pojedynczego haka chyba, poczuł że go coś ukłuło i dał znowu odjazd na 50 metrów albo lepiej ale wbiła mu sie ta kotwiczka bo inaczej chyba wypiąłby się ,chciałbym tam kiedyś pojechać ale zimno czuć tam na sam widok tych wzgórz
.
To przepinanie się daje wiele do myślenia na temat ryb zahaczonych poza pyskiem. W północnej Norwegii zimą jest chłodno, ale wielkiego mrozu nie ma, bo ocean łagodzi klimat.
Witam, gratulacje. Czy ryba wyciągnięta z takiej głębokości ma w ogóle szanse przeżycia ?
To zależy od gatunku. W przypadku gatunków takich jak halibut, czarniak czy łosoś, wypuszczanie ma sens, ponieważ są to ryby polujące w toni, a więc przystosowane przez naturę do bardzo dużej zmiany głębokości w krótkim czasie i nie mają żadnych problemów z szybką zmianą otaczającego ciśnienia. Co innego ryby typowo denne, takie jak karmazyn, brosma czy molwa - ryby tych gatunków po wyciągnięciu z dużej głębokości nie nadają się do wypuszczenia. Dzięki za gratulacje:)
Swietny film, jeden z lepszych na Pana kanale glownie ze wzgledu na kamerke pod woda. Magiczne miejsce. Na pewno super wspomnienia pozostana. Rekawice odporne na chemikalia, ale zastanawiam sie gdzie mozna je kupic w Warszawie?
W naszych łowiskach trudno nakręcić dobre zdjęcia podwodne ze względu na małą przezroczystość wody. Kilka razy udało mi się uchwycić w kadrze brzany i świnki latem w Sanie. Można je zobaczyć moich w filmach o brzanach na tym kanale. Co innego w północnym Atlantyku, zwłaszcza zimą, kiedy to przezroczystość wody sięga 10-20 m. Rękawice gumowe odporne na chemikalia, identyczne jak na filmie, widziałem kilka dni temu w OBI na południu Warszawy przy Puławskiej. Zwracam uwagę, że wewnątrz, pod nimi, mam jeszcze cienkie rękawice z polaru.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 bardzo dziekuje za odpowiedz
Gratulacje. Jaka wytrzymałość plecionki?
Jest podana w filmie - 80 lbs. Warto oglądać film do końca:)
Pani Jacku co to za kamera do ujęć pod wodą?
WaterWolf.
Witam, czy jest taka możliwość żeby z Panem połowić?
Tak. Na moim profilu Akademia Wędkarstwa na FB jest kontakt mailowy do mnie.
Co Pan woli Halinki czy głowatki
Halinki, bo znacznie częściej biorą:):) A tak poważnie, to są według mnie nieporównywalne tematy. W wędkarstwie najbardziej cenię nie konkretny gatunek ryby, lecz różnorodność oraz akcje, które rozgrywają się w czystej, dzikiej wodzie i w pięknym otoczeniu. Wszechstronność jest dla mnie ciekawsza niż wąska specjalizacja. Czasem spory kleń wychodzący do smużaka wywołuje u mnie większe emocje niż "przeciąganie liny" z półtorametrowym halibutem.
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 mistrzostwo. Z całą rodziną Pana oglądamy.
@@zajawamotocykle9256 Bardzo mi miło:)
@@akademiawedkarstwajacekkol4806 fajnie to tak bo Ja lat 32 a rodzice pod 60 i zawsze mówię dzis premiera chodźcie oglądać i Mega szacunek że zero przekleństw i naprawdę można to z bliskimi oglądać
ile waszym zdaniem ważył??
50-60 kg wg norweskich tabel szacujących masę halibutów w stosunku do ich długości.
Panie Jacenty ten filmik już był ...
Czyżby nie czytał Pan opisu pod filmem, gdzie wyraźnie napisałem, że "W filmie wykorzystano materiały archiwalne"? Czyżby nie zauważył Pan, że jest nowy montaż, że uzupełniłem film o techniczne szczegóły i muzykę? Poza tym, chyba warto pokazać branie i hol tej pięknej ryby, skoro na YT jest bardzo niewiele tego rodzaju akcji, a wielu widzów tego nie oglądało - proszę poczytać komentarze pod filmem. Pozdrawiam:)