Üdvözlöm Tanár Úr! Én még soha nem posztoltam, de minden elismerésem a szakmai és pedagógiai tudásához, élvezet volt nézni. Sokat segített a munkámban.
Tisztelt Miklós! Nagyon kiválóak ezek a szakmai ismertetős videók. Úgy érzem magam miközben nézem a műsort, mint anno szakmai ismeret és autóvillamosságtan órákon. A két kedvelt és tisztelt tanárom Lődi Márton és Ökrös Sándor voltak, ők tartották ilyen érdekesen és érthetően az órákat. Sok sikert és sok örömet kívánok ezeknek a műsorok elkészítéséhez!
Köszönöm a tanár úrnak az előadását. Nagyon érthető és átgondolt. Érdeklődnék, hogy esetleg lessz-e valaha idelye a fél autómata váltókra, az autómban lévő 6 sebességes fél-autómatáról szinte semmit sem találni az interneten. (Citroen C4 1.6 eHDi 2013)
Köszönöm az előadást! Rájöttem, hogy miert utálom az audi a6-om! Városban fogalma sincs az autónak mit szeretnék csinálni.... Nagyon elvesz a vezetés élményéből
Köszönöm ezt az ismertetőt, nagyon érdekes és hasznos volt számomra. Kapásból 2 kérdés felmerült bennem: 1. Ha én kézi váltásnál meg tudom oldani az egyszerű száraz kuplunggal a viszonylag komolyabb rántás nélküli, zökkenőmentest váltást, akkor az automatika ezt miért nem tudja? 2. Mi van ha a dupla kuplungból az egyik működtető szerkezete - vagy annak vezérlése- elromlik, és mind a kettő zárt lesz, azaz összeakad a 2 tengely? Ilyen hiba nem fordulhat elő? Gondolom ekkor komoly töréses kár lenne. 3. kérdés: Nekem nincs automata sebváltós autóm és nem is vezettem még ilyet, ezért nem vagyok tájékozott e téren, de az még érdekelne, h ezen automata rendszereknek milyen a megbízhatóságuk és az élettartamuk a hagyományos kézi váltóhoz képest? Mennyire szoktak meghibásodni? Nem kell komolyabb karbantartást, felújítást végezni rajtuk bizonyos idő, futás km után, azaz nem drágább az üzemeltetésük hosszabb távon? Használt automata váltós autó vásárlásánál mire kell figyelni? Köszönöm, ha valaki hozzáértő válaszol!
TAKIvill1 Több hagyományos hidrodinamikus automata váltós autó után az elsőre és az utolsóra tudok válaszolni. Az elsőre az a válasz, hogy egy hibátlanul működő automata rántás nélkül, szinte észrevétlenül vált. ZF 6HP, ZF 8HP, 5G-Tronic, 7G-Tronic, 9G-Tronicos autókkal van tapasztalatom, mind nagyon komfortos. Minél újabb, annál gyorsabb és hatékonyabb. A harmadikra az a válasz, hogy rendszeresen (70-100e km) olajat kell cserélni ezekben a váltókban. Sok váltó élettartam feltöltésű, de az általában 100e km-t jelent a gyártó nyelvén. A Mercedesnél újabban (talán 6-7 éve?) az időszakos szerviz része a váltóolaj csere, nem véletlenül. Nekem személy szerint Mercedes váltókkal sosem volt problémám, 300e km-es futáshoz közelítve sem. ZF 6HP-nál is csak egy kisebb típushibába futottam bele, az élettartamot nem érinti. Ami biztos, hogy egy használt autónál nem lehet tudni, hogy mi történt korábban az autóval, milyen stílusban vezették, stb. Nem lehet tudni, hogy milyen visszafordíthatatlan károk történtek. Mondhatom azt, hogy a ZF és az MB biztosan kibír minimum 300 ezer km-t hibamentesen, de nem lesz kisegítve az, aki vesz egy tekert órás autót és óra szerinti 200e km-nél már minden baja van. Költség oldalról egy hagyományos automata felújítása 3-600 ezres tétel. Ilyenkor nem szabad elfelejteni, hogy egy modern, kéttömegű lendkerékkel szerelt manuális váltós autó kuplung-és lendkerék cseréje is belekóstol ebbe az ársávba.
Robotozizalt valtonal miert rant jobban mint amikor te valtasz: amikor te valtasz TE oldod meg a valtast, te adagolod a kuplungot, te adagolod hozza a gazt. A robotizalt valtonal te adagolod a gazt, es a 'robot' nem tud rola, hogy amikor o valt, akkor te hogy kezeled epp a gazpedalt (nyomva tartod folyamatosan, ellenben mikor te valtasz elveszed a gazt). Te amikor te valtasz te oldod meg, ha nem te valtasz nem te oldod meg. Kozos lonak turos a hata...
Roland Dara de ha egyszer megtanulja érezni a váltót és mikor tudja hogy most fog elváltani akkor leveszi a lábát a gázról egy pillanatra akkor nagyon simán lehet vele bánni. A robotizált váltó nem egyenlő a tényleges automatával. Ez a játék a gázzal főleg bovdenes gázpedálra érvényes, az elektromosnál ha ügyesen van kitalálva a rendszer akkor le tudja szabályozni a befecskendezést a kívánt mértékben.
@@HuTi Köszi a választ. Az 1. kérdésem tulajdonképpen arra irányult volna -amit alább már feszegetnek - ami itt a videóban elhangzott, h hagyományos kézi váltós kuplunggal (robotizált válto?) nem tudták megoldani az automata váltást rángás nélkül, zökkenőmentesen, ezért kellett trükkökhöz, más féle szerkezeti kialakításokhoz folyamodniuk, aminek a vége ezek az ismert automata rendszer megoldások. De én továbbra sem értem miért nem lehet automatikával megoldani egy egyszerű kézi váltóhoz készült, száraz kuplungos esetben a probléma mentes, sima váltást? Ma már mindent elektronika vezérel, így a gázt is, simán el tudja venni váltáskor, sőt a legideálisabban adagolni, mind a gázt, mind a kuplungot, seb.váltót, stb.
@@droland1978Ezt én értem, h én jó érzékkel össze tudom hangolni a gázadagolást a kuplung működtetéssel ás a seb.váltással, de azt továbbra sem értem miért nem lehet automatikával megoldani egy egyszerű kézi váltóhoz készült, száraz kuplungos esetben a probléma mentes, sima váltást? Ma már mindent elektronika vezérel, így a gázt is, simán el tudja venni váltáskor, sőt a legideálisabban adagolni, mind a gázt, mind a kuplungot, seb.váltót, stb. A robotizált váltónál milyen a kuplung rendszer, ott is speciális, v ott maradt a kézi váltóhoz készült, sima, egyszerű száraz kuplung?
Kézi váltós Smart ForFourom van. Ugyanúgy bólogat egyesből kettesbe váltva, ha falábú az ember, az áttételekben bújhat meg a probléma. Hogy nincsenek már robotváltók? Ez új... A korai robotváltók között illett volna megemlíteni a Renault 8-ast. Köszönöm és üdv
A száraz kuplungosok között is van több generáció, az újabbak kifejezetten finoman kapcsolnak és persze az sem mindegy milyen motor van előtte, mert a 300-400-500 Nm-es nagyobb motorok brutál nyomatékát illetve motorfék üzemben a forgattyús tömeg tehetetlenségét fizikai lehetetlenség elmaszkolni. Egyébként nem igaz, hogy nem csúsztatja a kuplungokat, pont ez az egyik lényege a működésének, és ha belegondol az ember induláskor, különösen emelkedős elinduláskor érthető meg a legegyszerűbben milyen szitukban teszi ezt. Továbbá, váltáskor is csúsztatja egy rövid ideig mindkettőt, így éri el, hogy a hajtás "Nem szakad meg váltáskor a hajtásfolyam" avagy az autó váltás közben is húz. További érdekessége a váltónak, hogy megjelenése óta tud motorfékezni, ami a korabeli automatákra annyira nem volt jellemző, és ennek is köszönhető volt a váltótípus üzemanyag takarékos mivolta.
11 месяцев назад
Kérdés: ha a mechanikus rész a váltó gyenge pontja, akkor miért nem építenek "multikuplungos" váltót, ahol az összes fokozathoz egy-egy külön tengelykapcsoló tartozik?🤔 Mint talán a Prága 2M70 volt, igaz, abban volt nyomatékváltó is...
Volvo teherautóban is alkalmazott technika a dupla kuplung, külső belső nyelestengellyel, egyik kuplung páros másik páratlan fokozatok. I-shift dual clutch a becses neve.
Szuper volt a video! Megjegyzem van egy DSG-s autom es egy hagyomanyos ZF 6 fokozatu automatam is, barmikor kidobnam a DSG-t es kerenem a hagyomanyost ha lehetne. Teny h gyorsan kapcsolhato, ellenben visszavaltasnal iszonyatosakat rant nehezen adagolbato, nem tudom megszeretni. Egyszeruen normal hasznalatban (nem versenypalyan) a hagyomanyos valto osszehasonlithatatlanul komfortosabb. Meg akkor is azt valasztanam hantobbet fogyaszt.
@@kalmi0072 - Ha első ilyen autód volt ez a rángatós dsg akkor nem tudhattad hogy ennek nem ilyen rángatósnak kell lenni.. garancia keretén belül talán érdemes lenne ezt orvosoltatni mert megéri. A világ egyik legjobb találmánya az automata váltó .
Szerintem egyedi baj lehet a DSG-ddel. Nekem (Skoda Rapid 1.4 TSI 125HP DSG (2018)) semmi ilyet nem csinál. Sem le- sem fel nem lehet megérezni a váltásokat. Nekem egy furcsa dolog van: ha véletlenül hirtelen-, de csak picit nyomom a gázt, meg tud ugrani (erősen ránt) de ez lehet szándékos. Normál finom mozdulatokra nagyon finoman reagál.
akinek van mai modern 7-8 sebességes DSG le tudná nekem írni hogy az tud-e fék felengedéskor "úszni" mint a bolygóműves automata? DSG-t még sajnos nem vezettem csak Mazda 6 bolygóművest de szívesen kipróbálnám mert érdekel milyen. Ha jól tudom ma már nem egyértelmű a DSG előnye mert a hidrodinamikus nyomatékváltós bolygóműves automata is tud olyat hogy bizonyos fordulat felett zár a nyomatékváltó benne és nincs veszteség cserébe viszont kevesebb a macera vele. Másék téma mintha olvastam volna hogy valamelyik gyártó 3 kuplungos automatát is csinált 9 fokozattal és ott mindig úgy van bekészítve a fokozat hogy az egyik tengely hajt a másik kettőn meg egy felfelé és egy lefelé van bekészítve már. Illetve még azt meg lehetett volna említeni hogy a DSG csak bizonyos nyomatékot bír el 5-600nm-ig ezért pl egy 3liter V6 TDI-hez ami 6-700nm-t tud nem lehet kapni mert nem bírná.
djtj85classichouse nagyon komoly versenyautókból származik a technológia. Az egy dolog, hogy egy Golf váltója nem bír többet, de amit eleve Bugatti alá terveztek kineveti a 600Nm-t. Olyan nincs amiből nem lehet nagyobbat csinálni, legfelljebb nem gazdaságos méret-tudás-ár szempontból. Olyan mintha azt mondanám nem lehet bútort szétverni kalapáccsal. Lehet, csak nem a 0,5kg ossal hanem a 3-5kgos kell
Skoda Rapid 1.4 TSI 125HP DSG (2018)-am van. Ebben 7 sebességes a váltó és igen, (k)úszik fék felengedéskor. A magam részéről 15 hónap (26e km) használat után sem csökkent a kezdeti lelkesedésem a DSG iránt, nagyon szeretem. Makulátlanul teszi a dolgát, konkrétan semennyire nem érezni a váltásokat, csak a fordulatszámmérő mutatója jelzi. Azt hiszem ez a lekesedés pontosan az első meghibásodásig fog tartani ami valószínűleg nem lesz olcsó, de állítólag általában elmarad.
Nagyon szeretem a videókat, sokat tanulok belőle! A kézi váltóról és olajairól is szólna néhány szót? Ha szépen megkérem! Csere időszak, annak fontossága és hasonló dolgokra gondolok! Köszönöm :)
A videó szerint P-ben és N-ben mindkét kuplung zárva van. (Ez a mondat két alkalommal is elhangzik.) Más szerint viszont ilyenkor mindkettő nyitva van. Kinek van igaza? Úgy tűnik, elvileg mindkét megoldással működne a DSG, de hogy melyiket alkalmazzák valójában, annak kell, hogy legyen valami előnye a másikkal szemben. Mi ez az előny? (Eddig úgy tudtam, hogy P-ben és N-ben mindkettő nyitva van. Most össze vagyok zavarodva.)
Robotizált váltónál váltáskor kicsit el kell emelni a gázpedált és akkor szebben kapcsol mint bárki a kézi váltóssal. De ha csak lenyomva hagyjuk a gázt akkor tényleg bólogat.
idővel a motor teljesitmény csökkenése megöli a váltót is,ezek az autok már nem érik meg a 15 évet,mint régen,motort,váltót már ugye senki nem fog cserélni,irány a prés gép)
Üdvözlöm Tanár Úr! Én még soha nem posztoltam, de minden elismerésem a szakmai és pedagógiai tudásához, élvezet volt nézni. Sokat segített a munkámban.
Tisztelt Miklós!
Nagyon kiválóak ezek a szakmai ismertetős videók.
Úgy érzem magam miközben nézem a műsort, mint anno szakmai ismeret és autóvillamosságtan órákon.
A két kedvelt és tisztelt tanárom Lődi Márton és Ökrös Sándor voltak, ők tartották ilyen érdekesen és érthetően az órákat.
Sok sikert és sok örömet kívánok ezeknek a műsorok elkészítéséhez!
Imádom ezeket a videókat!
Nagyon Érdekes és érthető volt mint minden Gajdán tanárúr videó! Köszönjük! Még sok ilyet!
Köszönöm a tanár úrnak az előadását. Nagyon érthető és átgondolt.
Érdeklődnék, hogy esetleg lessz-e valaha idelye a fél autómata váltókra, az autómban lévő 6 sebességes fél-autómatáról szinte semmit sem találni az interneten. (Citroen C4 1.6 eHDi 2013)
Informatív és jó minőségű előadás, köszönöm a felvételt.
Külön köszönet az Audi S-tronic keresztmetszeti ábráért!:)
2.rész lesz az ami jobban érdekel 😉 de ez is jól volt, már vártam a váltókrol videót 👍
Kiváló tanár úr, mint mindig! Köszönjük! Egyet szeretnék kérni: ne tapsoljon folyamatosan kérem, mert nem tudok odafigyelni a mondanivalójára. :)
NAGYON ÉRTHETŐ VOLT.ELISMERÉSEM!
Köszönöm az előadást! Rájöttem, hogy miert utálom az audi a6-om! Városban fogalma sincs az autónak mit szeretnék csinálni.... Nagyon elvesz a vezetés élményéből
Nagyon jó volt! Köszönjük! 👍👍👍
Köszönöm ezt az ismertetőt, nagyon érdekes és hasznos volt számomra. Kapásból 2 kérdés felmerült bennem:
1. Ha én kézi váltásnál meg tudom oldani az egyszerű száraz kuplunggal a viszonylag komolyabb rántás nélküli, zökkenőmentest váltást, akkor az automatika ezt miért nem tudja?
2. Mi van ha a dupla kuplungból az egyik működtető szerkezete - vagy annak vezérlése- elromlik, és mind a kettő zárt lesz, azaz összeakad a 2 tengely? Ilyen hiba nem fordulhat elő? Gondolom ekkor komoly töréses kár lenne.
3. kérdés: Nekem nincs automata sebváltós autóm és nem is vezettem még ilyet, ezért nem vagyok tájékozott e téren, de az még érdekelne, h ezen automata rendszereknek milyen a megbízhatóságuk és az élettartamuk a hagyományos kézi váltóhoz képest? Mennyire szoktak meghibásodni? Nem kell komolyabb karbantartást, felújítást végezni rajtuk bizonyos idő, futás km után, azaz nem drágább az üzemeltetésük hosszabb távon? Használt automata váltós autó vásárlásánál mire kell figyelni? Köszönöm, ha valaki hozzáértő válaszol!
TAKIvill1 Több hagyományos hidrodinamikus automata váltós autó után az elsőre és az utolsóra tudok válaszolni.
Az elsőre az a válasz, hogy egy hibátlanul működő automata rántás nélkül, szinte észrevétlenül vált. ZF 6HP, ZF 8HP, 5G-Tronic, 7G-Tronic, 9G-Tronicos autókkal van tapasztalatom, mind nagyon komfortos. Minél újabb, annál gyorsabb és hatékonyabb.
A harmadikra az a válasz, hogy rendszeresen (70-100e km) olajat kell cserélni ezekben a váltókban. Sok váltó élettartam feltöltésű, de az általában 100e km-t jelent a gyártó nyelvén. A Mercedesnél újabban (talán 6-7 éve?) az időszakos szerviz része a váltóolaj csere, nem véletlenül.
Nekem személy szerint Mercedes váltókkal sosem volt problémám, 300e km-es futáshoz közelítve sem. ZF 6HP-nál is csak egy kisebb típushibába futottam bele, az élettartamot nem érinti. Ami biztos, hogy egy használt autónál nem lehet tudni, hogy mi történt korábban az autóval, milyen stílusban vezették, stb. Nem lehet tudni, hogy milyen visszafordíthatatlan károk történtek.
Mondhatom azt, hogy a ZF és az MB biztosan kibír minimum 300 ezer km-t hibamentesen, de nem lesz kisegítve az, aki vesz egy tekert órás autót és óra szerinti 200e km-nél már minden baja van.
Költség oldalról egy hagyományos automata felújítása 3-600 ezres tétel. Ilyenkor nem szabad elfelejteni, hogy egy modern, kéttömegű lendkerékkel szerelt manuális váltós autó kuplung-és lendkerék cseréje is belekóstol ebbe az ársávba.
Robotozizalt valtonal miert rant jobban mint amikor te valtasz: amikor te valtasz TE oldod meg a valtast, te adagolod a kuplungot, te adagolod hozza a gazt. A robotizalt valtonal te adagolod a gazt, es a 'robot' nem tud rola, hogy amikor o valt, akkor te hogy kezeled epp a gazpedalt (nyomva tartod folyamatosan, ellenben mikor te valtasz elveszed a gazt). Te amikor te valtasz te oldod meg, ha nem te valtasz nem te oldod meg. Kozos lonak turos a hata...
Roland Dara de ha egyszer megtanulja érezni a váltót és mikor tudja hogy most fog elváltani akkor leveszi a lábát a gázról egy pillanatra akkor nagyon simán lehet vele bánni.
A robotizált váltó nem egyenlő a tényleges automatával.
Ez a játék a gázzal főleg bovdenes gázpedálra érvényes, az elektromosnál ha ügyesen van kitalálva a rendszer akkor le tudja szabályozni a befecskendezést a kívánt mértékben.
@@HuTi Köszi a választ.
Az 1. kérdésem tulajdonképpen arra irányult volna -amit alább már feszegetnek - ami itt a videóban elhangzott, h hagyományos kézi váltós kuplunggal (robotizált válto?) nem tudták megoldani az automata váltást rángás nélkül, zökkenőmentesen, ezért kellett trükkökhöz, más féle szerkezeti kialakításokhoz folyamodniuk, aminek a vége ezek az ismert automata rendszer megoldások. De én továbbra sem értem miért nem lehet automatikával megoldani egy egyszerű kézi váltóhoz készült, száraz kuplungos esetben a probléma mentes, sima váltást? Ma már mindent elektronika vezérel, így a gázt is, simán el tudja venni váltáskor, sőt a legideálisabban adagolni, mind a gázt, mind a kuplungot, seb.váltót, stb.
@@droland1978Ezt én értem, h én jó érzékkel össze tudom hangolni a gázadagolást a kuplung működtetéssel ás a seb.váltással, de azt továbbra sem értem miért nem lehet automatikával megoldani egy egyszerű kézi váltóhoz készült, száraz kuplungos esetben a probléma mentes, sima váltást? Ma már mindent elektronika vezérel, így a gázt is, simán el tudja venni váltáskor, sőt a legideálisabban adagolni, mind a gázt, mind a kuplungot, seb.váltót, stb.
A robotizált váltónál milyen a kuplung rendszer, ott is speciális, v ott maradt a kézi váltóhoz készült, sima, egyszerű száraz kuplung?
Végre!
Kézi váltós Smart ForFourom van. Ugyanúgy bólogat egyesből kettesbe váltva, ha falábú az ember, az áttételekben bújhat meg a probléma.
Hogy nincsenek már robotváltók? Ez új...
A korai robotváltók között illett volna megemlíteni a Renault 8-ast.
Köszönöm és üdv
Tanár Úr, én emlékeim szerint a mai Ladákban az automata váltó, pont ilyen robotizált "hagyományos" váltók.
A száraz kuplungosok között is van több generáció, az újabbak kifejezetten finoman kapcsolnak és persze az sem mindegy milyen motor van előtte, mert a 300-400-500 Nm-es nagyobb motorok brutál nyomatékát illetve motorfék üzemben a forgattyús tömeg tehetetlenségét fizikai lehetetlenség elmaszkolni.
Egyébként nem igaz, hogy nem csúsztatja a kuplungokat, pont ez az egyik lényege a működésének, és ha belegondol az ember induláskor, különösen emelkedős elinduláskor érthető meg a legegyszerűbben milyen szitukban teszi ezt. Továbbá, váltáskor is csúsztatja egy rövid ideig mindkettőt, így éri el, hogy a hajtás "Nem szakad meg váltáskor a hajtásfolyam" avagy az autó váltás közben is húz.
További érdekessége a váltónak, hogy megjelenése óta tud motorfékezni, ami a korabeli automatákra annyira nem volt jellemző, és ennek is köszönhető volt a váltótípus üzemanyag takarékos mivolta.
Kérdés: ha a mechanikus rész a váltó gyenge pontja, akkor miért nem építenek "multikuplungos" váltót, ahol az összes fokozathoz egy-egy külön tengelykapcsoló tartozik?🤔 Mint talán a Prága 2M70 volt, igaz, abban volt nyomatékváltó is...
Köszönjük!
A robotizált automata váltókrol volt már videó?
Volvo teherautóban is alkalmazott technika a dupla kuplung, külső belső nyelestengellyel, egyik kuplung páros másik páratlan fokozatok. I-shift dual clutch a becses neve.
Szuper volt a video! Megjegyzem van egy DSG-s autom es egy hagyomanyos ZF 6 fokozatu automatam is, barmikor kidobnam a DSG-t es kerenem a hagyomanyost ha lehetne. Teny h gyorsan kapcsolhato, ellenben visszavaltasnal iszonyatosakat rant nehezen adagolbato, nem tudom megszeretni. Egyszeruen normal hasznalatban (nem versenypalyan) a hagyomanyos valto osszehasonlithatatlanul komfortosabb. Meg akkor is azt valasztanam hantobbet fogyaszt.
akkor a te váltód már beteg. A jó dsg nem ránt semmit, nem érzed a váltást.
Hat, 2 eves az auto es 0 km-es kora ota nalam van, es az elso pillanat ota fos. Lehet beteg, de akkor gyarilag beteg 😀
@@kalmi0072 - Ha első ilyen autód volt ez a rángatós dsg akkor nem tudhattad hogy ennek nem ilyen rángatósnak kell lenni.. garancia keretén belül talán érdemes lenne ezt orvosoltatni mert megéri. A világ egyik legjobb találmánya az automata váltó .
Szerintem egyedi baj lehet a DSG-ddel. Nekem (Skoda Rapid 1.4 TSI 125HP DSG (2018)) semmi ilyet nem csinál. Sem le- sem fel nem lehet megérezni a váltásokat. Nekem egy furcsa dolog van: ha véletlenül hirtelen-, de csak picit nyomom a gázt, meg tud ugrani (erősen ránt) de ez lehet szándékos. Normál finom mozdulatokra nagyon finoman reagál.
Persze tény, hogy nincs összehasonlítási alapom, csak nem tudom elképzelni, hogy lehet ennél finomabb és precizebb bármi.
akinek van mai modern 7-8 sebességes DSG le tudná nekem írni hogy az tud-e fék felengedéskor "úszni" mint a bolygóműves automata? DSG-t még sajnos nem vezettem csak Mazda 6 bolygóművest de szívesen kipróbálnám mert érdekel milyen. Ha jól tudom ma már nem egyértelmű a DSG előnye mert a hidrodinamikus nyomatékváltós bolygóműves automata is tud olyat hogy bizonyos fordulat felett zár a nyomatékváltó benne és nincs veszteség cserébe viszont kevesebb a macera vele. Másék téma mintha olvastam volna hogy valamelyik gyártó 3 kuplungos automatát is csinált 9 fokozattal és ott mindig úgy van bekészítve a fokozat hogy az egyik tengely hajt a másik kettőn meg egy felfelé és egy lefelé van bekészítve már. Illetve még azt meg lehetett volna említeni hogy a DSG csak bizonyos nyomatékot bír el 5-600nm-ig ezért pl egy 3liter V6 TDI-hez ami 6-700nm-t tud nem lehet kapni mert nem bírná.
djtj85classichouse nagyon komoly versenyautókból származik a technológia.
Az egy dolog, hogy egy Golf váltója nem bír többet, de amit eleve Bugatti alá terveztek kineveti a 600Nm-t.
Olyan nincs amiből nem lehet nagyobbat csinálni, legfelljebb nem gazdaságos méret-tudás-ár szempontból.
Olyan mintha azt mondanám nem lehet bútort szétverni kalapáccsal. Lehet, csak nem a 0,5kg ossal hanem a 3-5kgos kell
Nekem 6 gangos van és az állítólag jobb mint a 7 vagy 8 sebességes dsg. Valaki esetleg tud érdemben hozzá szólni?
Skoda Rapid 1.4 TSI 125HP DSG (2018)-am van. Ebben 7 sebességes a váltó és igen, (k)úszik fék felengedéskor. A magam részéről 15 hónap (26e km) használat után sem csökkent a kezdeti lelkesedésem a DSG iránt, nagyon szeretem. Makulátlanul teszi a dolgát, konkrétan semennyire nem érezni a váltásokat, csak a fordulatszámmérő mutatója jelzi. Azt hiszem ez a lekesedés pontosan az első meghibásodásig fog tartani ami valószínűleg nem lesz olcsó, de állítólag általában elmarad.
Mikor lesz a következő rész?
Nagyon szeretem a videókat, sokat tanulok belőle! A kézi váltóról és olajairól is szólna néhány szót? Ha szépen megkérem! Csere időszak, annak fontossága és hasonló dolgokra gondolok! Köszönöm :)
Tudtommal, a váltóban elvileg nem kell olajat cserélni.
Toyota pl javasolja több típusnál is az olaj időnkénti ellenőrzését. Nálam 150 ezer km-enként.
A videó szerint P-ben és N-ben mindkét kuplung zárva van. (Ez a mondat két alkalommal is elhangzik.) Más szerint viszont ilyenkor mindkettő nyitva van. Kinek van igaza? Úgy tűnik, elvileg mindkét megoldással működne a DSG, de hogy melyiket alkalmazzák valójában, annak kell, hogy legyen valami előnye a másikkal szemben. Mi ez az előny? (Eddig úgy tudtam, hogy P-ben és N-ben mindkettő nyitva van. Most össze vagyok zavarodva.)
A Daciákba még egy évvel ezelőtt is robotizált váltót lehetett kérni. Csak a Dusterbe raktak Dsg-t
Hát ez azért már másabb, mint a sírós váltó :)
Robotizált váltónál váltáskor kicsit el kell emelni a gázpedált és akkor szebben kapcsol mint bárki a kézi váltóssal. De ha csak lenyomva hagyjuk a gázt akkor tényleg bólogat.
Köszi, ezt kipróbálom majd, ha oda jutok, h ilyennel mehetek.
Íme akció közben a videóban részletezett Audi S tronic: ruclips.net/video/z-LR3LKRfIk/видео.html :)
Így 2019-ben már nem annyira nagy titok a Lada Vesta robotizált váltója, hogy még egy "szakember" se tudjon róla!
idővel a motor teljesitmény csökkenése megöli a váltót is,ezek az autok már nem érik meg a 15 évet,mint régen,motort,váltót már ugye senki nem fog cserélni,irány a prés gép)
Meg kell chippelni😎
Imádom a kínai kaját, nagyon tisztelem a dolgos-szorgos kínai embereket.
Kösz a tippet a pocak megtöltéséhez! :)
A Hondanal mar szovolt a tripla kuplungos hajtasrol is !...
Minek?
@@szakallevente4942 Kérdezd a Honda mérnökeit.