Fajne głośniki, bardzo fajny test i niefajna cena. :) Czy w nocy ich w pokoju zupełnie nie słychać? Nie miałem na próbę takich z zasilaczem imp, a te z transformatorem zawsze buczą. Nie każdy to słyszy i ma spokój, ja niestety słuch mam potwornie czuły (nawet na starość 😳) i przez to problem z takimi tematami.. Cisza to ma być cisza, a nie jakieś bzzz i buuuu.. Pozdrawiam. :) P. S. Pomiary robi i omawia Pan wzorcowo i w ogóle to mega ścisłe podejście do tych spraw, jak dźwiękowiec - elektronik - analityk, czyli ja sam również sprawia, że chciałoby się z taką osobą współpracować. Rzadko w życiu tak skrupulatnych i konkretnych ludzi spotkałem. I jednocześnie z wysoką kulturą osobistą i elokwencją, co bardzo cenię.
Panie Tomaszu jak zwykle recenzja profeska :) Od kilku dni mam parę A7V jako głośniki do domowego biura - słuchanie muzyki/filmów itd. Nie jestem twórcą muzyki itp. Wcześniej miałem T5V - niestety musiałem zwrócić ponieważ syczenie (hiss) był nieznośny i w chwilach mega skupienia w pracy, gdy muzyka nie grała, nie potrafiłem się skupić przez ten denerwujący dźwięk... Dodatkowo pokój mam niezaadaptowany do odsłuchu muzyki (aktualnie nie mogę sobie na to pozwolić) a 1 głośnik był blisko kąta ściany i strasznie się tam bas kotłował, wydaje mi się, że to głownie przez to, że bassreflex był z tyłu. A7V basik mają przyjemny, niemniej rozważam dokupienie niewielkiego suba, jednak sub pod biurkiem mnie mniej męczy niż basy z poziomu biurka. I naszła mnie taka myśl, bo wydaje mi się, że T5V z racji mniejszego głośnika grały hmm trochę "czyściej" i "zwięźlej" (pomijając bas), wydaje mi się, że byłem w stanie wychwycić więcej niuansów z piosenek niż w A7V. Czy do bliskiego pola (~1 - 1.2m), a co za tym idzie, do nie za głośnego słuchania, generalnie lepszym wyborem są głośniki ciutke mniejsze jak np. A4V/T5V + subwoofer, niż A7V + sub? Sub najczęściej ma albo crossover albo HPF, więc i tak niskie tony (zazwyczaj ~
Dziękuję za komentarz. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że siedzi Pan w węźle któregoś z rezonansów osiowych i stąd owe buczenie. Proszę sprawdzić, czy gdy Pan wstaje albo zrobi pół kroku lewo-prawo, przód-tył, charakter tego buczenia ulega zmianie. Współczesne monitory, w tym także te Adamy, grają bardzo czysto w basie, jeśli tylko pomieszczenie nie przekłamuje w miejscu odsłuchu, a może to zrobić nawet o 6-9 dB w 1/4 albo 3/4 długości fali porównywalnej z wymiarami pomieszczenia. Pomieszczenie o wysokości ok. 3,2 m ma rezonans osiowy podłoga/sufit w okolicach 90-100 Hz. Jeśli siedzi Pan w 1/4 wysokości, to tam akurat jest jego maksimum.
I purchased the A4V & A7V. I thought the A4V had more mid and upper frequency detail in my small room. Do you think they are very good speakers? And is the 1K dip a problem. Thanks!
Thanks for your comment. Almost all 4-inch monitors (with the exception of electronically tuned ones like the newest KRK GoAux or IK Multimedia) are in a way equivalent to headphones but interact with our ears by large air masses, better reflecting the sonic reality than a few cubic centimeters in headphones. The 1kHz dip is not a problem as long as the monitors play in very close field, up to 1,5 m.
Ludzie mają różne oczekiwania względem brzmienia, marki itd. A ponieważ każdy z nas słyszy nieco inaczej, inne też będą preferencje. Trzeba jednak przyznać, że LSR to wyjątkowo udany produkt.
"ADAMy" to nie moja bajka - po 15 minutach bolały mnie uszy od ich "super gwizdków"; brr! Jak przyjechały tak odjechały. Potem były KRK i na końcu JBL. Zostały te ostatnie: po prostu jesteśmy kompatybilni. Z monitorami jest jak z słuchawkami: jak się z jakimiś polubicie, zostaw; naucz się ich (oczywiście nie może to być badziewie) i dalej nie szukaj. Niebezpieczne. Sennheiser HD600 /Beyerdynamic DT770 pro/AKG 240 Studio - moja "rodzina" od lat. Słuch się przyzwyczaja: każde słuchawki spowszednieją (nawet Porshe po pewnym czasie "redukuje się" do przedniej szyby - reszta to kosztowne gadżety). Przerwy są ważne: jak osiągasz stadium "drewna", przerzuć się na malowanie płotu albo koszenie trawnika. Tak na 2 godziny.
Bardzo byłbym ciekaw czy istnieją jakieś monitory, na których można sensownie pracować w dosłownej klitce, powiedzmy, pokoju studenckim o wymiarach 3m x 2.5m. Zakładam, ze został jakoś potraktowany akustycznie...
Tak, to może być dobra propozycja odsłuchu do ekstremalnie małego wnętrza, choć nie tylko. Miałem je swojego czasu i jako takie "słuchawki dalekiego pola" sprawdzają się znakomicie.
Warto je wybrać jako pierwsze i jedyne monitory do średniej wielkości pokoju? Szukam czegoś małego i akurat wyszły Adamy A4V czy ewentualnie wybrać Genelec 8020 albo celować w budżetowe Adamy serii T?!
A4V są dość drogie, a ich funkcjonalność ustawia je raczej w segmencie pro. Mam wrażenie, że jeśli to nie jest praca zawodowa z dźwiękiem, to może lepiej przyjrzeć się serii T albo np. tanim jak barszcz, a w kontekście ceny rewelacyjnym JBL LSR 305 Mk II.
@@0dB-pl Bez wątpienia klasyka bliskiego pola. Skrywają w sobie sporo ciekawostek i unikatowych cech, którym można by było poświęcić osobny odcinek. :)
Miałem okazję pracować na nich kilka dni. NS10 to nie jest. Jeśli ktoś ma pamięć pracy na monitorach Yamaha, będzie musiał się odzwyczaić w przypadku zakupu adamów. Sądzę, że warto, bo adamy dają dużo więcej możliwości . Czy adamy staną się standardem studyjnym? Oto jest pytanie.
Dziękuję za komentarz. Dużo rozmawiałem z różnymi ludźmi na temat NS10 (może nawet kiedyś zrobię o tym odcinek). Wielu sądzi, że straciły one rację bytu w momencie, kiedy sposób słuchania po stronie konsumenta stał się dużo mniej zunifikowany niż w latach 80-90. Z tego samego powodu trudno będzie o jakiekolwiek ustandaryzowanie monitoringu studyjnego.
@@0dB-pl _"Sposób słuchania po stronie konsumenta stał się dużo mniej zunifikowany niż w latach 80-90"_ *** Trochę enigmatycznie to brzmi. Co masz na myśli?
Rodzaje dostępnych systemów odsłuchowych. Wtedy to była skrzynka z telewizorem, głośniki "hi-fi", małe radyjko, boom-box i przeciętne słuchawki. Dziś doszły telefony, komputery, tablety, przenośne głośniki, nagłośnienie samochodowe, kina domowe, wypasione systemy hi-end, wyrafinowane słuchawki itd. Ponadto wtedy można było założyć, że słuchacz nie miał lepszego jakościowo odsłuchu niż studio. Teraz już niekoniecznie. Niektóre studia masteringowe mają zestawy konsumenckie, żeby się zbliżyć do tego, co ma słuchacz.
@@0dB-pl zgadzam się z opinią, jednak ustandaryzowane brzmienie ma sens, szczególnie kiedy produkujemy dźwięki dla jednego, lub kilku klientów. Ma to na przykład zastosowanie przy produkcji, którą się kiedyś zajmowałem w Radiu Zet i Antyradiu. Mam tu na myśli stałe ustawienie procesorów antenowych.
Tutaj pełna zgoda. Z tego co widzę, to obecnie w studiach postprodukcyjnych i pracujących na potrzeby domów mediowych raczej ustabilizował się trend Adam Audio/Genelec. W polskich warunkach jest to często pochodna zakupów większej ilości sprzętu od konkretnych dystrybutorów, więc monitory też wchodzą w taki pakiet i kosztują relatywnie taniej niż kupowane oddzielnie. W przypadku NS10 to też była bardziej kwestia wygody i specyficznych warunków, w jakich znalazła się wtedy produkcja muzyczna, niż świadomego wyboru tego typu brzmienia.
Czy naprawdę musi to kosztować 2000zł , troszkę scalaków i elektroniki , plus skład i marketing? Jak tak zacząłem wymieniać to przy sprzedaży 100 sztuk , tak tyle musi , ale jak już liczymy w tysiącach ?
Myślę, że na współczesnym rynku to nie są wielkie tysiące. Poza tym trzeba do tego dodać koszty opracowania, pakowania, zarobek, podatki itd. Poza tym obecnie to produkt dopasowywany jest do ceny, a nie odwrotnie.
ten kolo nie ma na celu wytłumaczyć jak co działa, tylko spuszczać się publicznie nad tym co łon tam wi. I standardowo, kto zna temat, zrozumie, kto nie zna - niech szuka na kanałach anglojęzycznych. Tam ludzie chcą wytłumaczyć a nie pałować w kask niemca 6:31 - schemat pokazuje wzmacniacz klasy D do sterowanie basami, ale oczywiście filozof nad filozofy wymyślił że sterowanie subwooferów to sterowane PWM. klasa D to jest faktycznie bazuje na PWM ale wzmacniacz klasy D posiada filtry na wyjściu i dlatego nazywa się klasą D a nie k. wzmacniaczem PWM. I takich fikołków jest masa w tym kondensacie spustów
aktualnie 1999 zł na Thomanie. Na firmę można ściągnąć bez VAT… wiec 1625 zł sztuka. Jak by ktos chciał się więcej dowiedzieć jak to można zrobić bo nie zna tej opcji niech odezwie się przez mój profil YT postaram się pomóc: ruclips.net/video/1ejNv2wBqLU/видео.html Pozdrawiam Mario
Fajne głośniki, bardzo fajny test i niefajna cena. :)
Czy w nocy ich w pokoju zupełnie nie słychać? Nie miałem na próbę takich z zasilaczem imp, a te z transformatorem zawsze buczą. Nie każdy to słyszy i ma spokój, ja niestety słuch mam potwornie czuły (nawet na starość 😳) i przez to problem z takimi tematami.. Cisza to ma być cisza, a nie jakieś bzzz i buuuu.. Pozdrawiam. :)
P. S. Pomiary robi i omawia Pan wzorcowo i w ogóle to mega ścisłe podejście do tych spraw, jak dźwiękowiec - elektronik - analityk, czyli ja sam również sprawia, że chciałoby się z taką osobą współpracować. Rzadko w życiu tak skrupulatnych i konkretnych ludzi spotkałem. I jednocześnie z wysoką kulturą osobistą i elokwencją, co bardzo cenię.
Jak zobaczyłem Monitory w miniaturce , nie mogłem ominąć odcinka. Pozdrawiam 👍👌
Panie Tomaszu jak zwykle recenzja profeska :)
Od kilku dni mam parę A7V jako głośniki do domowego biura - słuchanie muzyki/filmów itd. Nie jestem twórcą muzyki itp.
Wcześniej miałem T5V - niestety musiałem zwrócić ponieważ syczenie (hiss) był nieznośny i w chwilach mega skupienia w pracy, gdy muzyka nie grała, nie potrafiłem się skupić przez ten denerwujący dźwięk... Dodatkowo pokój mam niezaadaptowany do odsłuchu muzyki (aktualnie nie mogę sobie na to pozwolić) a 1 głośnik był blisko kąta ściany i strasznie się tam bas kotłował, wydaje mi się, że to głownie przez to, że bassreflex był z tyłu.
A7V basik mają przyjemny, niemniej rozważam dokupienie niewielkiego suba, jednak sub pod biurkiem mnie mniej męczy niż basy z poziomu biurka.
I naszła mnie taka myśl, bo wydaje mi się, że T5V z racji mniejszego głośnika grały hmm trochę "czyściej" i "zwięźlej" (pomijając bas), wydaje mi się, że byłem w stanie wychwycić więcej niuansów z piosenek niż w A7V.
Czy do bliskiego pola (~1 - 1.2m), a co za tym idzie, do nie za głośnego słuchania, generalnie lepszym wyborem są głośniki ciutke mniejsze jak np. A4V/T5V + subwoofer, niż A7V + sub? Sub najczęściej ma albo crossover albo HPF, więc i tak niskie tony (zazwyczaj ~
Dziękuję za komentarz. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że siedzi Pan w węźle któregoś z rezonansów osiowych i stąd owe buczenie. Proszę sprawdzić, czy gdy Pan wstaje albo zrobi pół kroku lewo-prawo, przód-tył, charakter tego buczenia ulega zmianie. Współczesne monitory, w tym także te Adamy, grają bardzo czysto w basie, jeśli tylko pomieszczenie nie przekłamuje w miejscu odsłuchu, a może to zrobić nawet o 6-9 dB w 1/4 albo 3/4 długości fali porównywalnej z wymiarami pomieszczenia. Pomieszczenie o wysokości ok. 3,2 m ma rezonans osiowy podłoga/sufit w okolicach 90-100 Hz. Jeśli siedzi Pan w 1/4 wysokości, to tam akurat jest jego maksimum.
I purchased the A4V & A7V. I thought the A4V had more mid and upper frequency detail in my small room. Do you think they are very good speakers? And is the 1K dip a problem.
Thanks!
Thanks for your comment. Almost all 4-inch monitors (with the exception of electronically tuned ones like the newest KRK GoAux or IK Multimedia) are in a way equivalent to headphones but interact with our ears by large air masses, better reflecting the sonic reality than a few cubic centimeters in headphones. The 1kHz dip is not a problem as long as the monitors play in very close field, up to 1,5 m.
Tylko iLoud MTM, nie ma lepszego rozwiązania, jeżeli nie masz profesjonalnej adaptacji i miejsca.
Master redaktor ...Maestro😃😄😄
komentarz taktyczny :) dziękuje za materiał. sam słucham na KRK 6. Pozdrawiam
Szanuje za pokazywanie wnętrzności i kompetencje. Zastanawiam się tylko po co komu A4V, kiedy są LSR 305.
Ludzie mają różne oczekiwania względem brzmienia, marki itd. A ponieważ każdy z nas słyszy nieco inaczej, inne też będą preferencje. Trzeba jednak przyznać, że LSR to wyjątkowo udany produkt.
Do you recommend another monitor that doesn't have the reflex on the back at a lower price? My problem is that i'm practically stuck to the wall
"ADAMy" to nie moja bajka - po 15 minutach bolały mnie uszy od ich "super gwizdków"; brr! Jak przyjechały tak odjechały. Potem były KRK i na końcu JBL. Zostały te ostatnie: po prostu jesteśmy kompatybilni. Z monitorami jest jak z słuchawkami: jak się z jakimiś polubicie, zostaw; naucz się ich (oczywiście nie może to być badziewie) i dalej nie szukaj. Niebezpieczne. Sennheiser HD600 /Beyerdynamic DT770 pro/AKG 240 Studio - moja "rodzina" od lat. Słuch się przyzwyczaja: każde słuchawki spowszednieją (nawet Porshe po pewnym czasie "redukuje się" do przedniej szyby - reszta to kosztowne gadżety). Przerwy są ważne: jak osiągasz stadium "drewna", przerzuć się na malowanie płotu albo koszenie trawnika. Tak na 2 godziny.
Bardzo byłbym ciekaw czy istnieją jakieś monitory, na których można sensownie pracować w dosłownej klitce, powiedzmy, pokoju studenckim o wymiarach 3m x 2.5m. Zakładam, ze został jakoś potraktowany akustycznie...
Tak, to może być dobra propozycja odsłuchu do ekstremalnie małego wnętrza, choć nie tylko. Miałem je swojego czasu i jako takie "słuchawki dalekiego pola" sprawdzają się znakomicie.
A44h czy a7v?
Warto je wybrać jako pierwsze i jedyne monitory do średniej wielkości pokoju? Szukam czegoś małego i akurat wyszły Adamy A4V czy ewentualnie wybrać Genelec 8020 albo celować w budżetowe Adamy serii T?!
A4V są dość drogie, a ich funkcjonalność ustawia je raczej w segmencie pro. Mam wrażenie, że jeśli to nie jest praca zawodowa z dźwiękiem, to może lepiej przyjrzeć się serii T albo np. tanim jak barszcz, a w kontekście ceny rewelacyjnym JBL LSR 305 Mk II.
@@0dB-pl Dzięki za odpowiedź!
@@pablo_ambient Bym zapomniał - warto też wziąć pod uwagę PreSonus Eris E5 XT. Wyjątkowo udane monitory. estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1614-presonus-eris-e5-xt-monitory-bliskiego-pola
@@0dB-pl wezmę to pod uwagę, jeśli w tej cenie je polecasz to wierzę że tak jest. Pozdrawiam!
Jest szansa na film o PMC stojących za Panem? :)
Toż to staruszki, choć wciąż młodsze ode mnie :-)
@@0dB-pl Bez wątpienia klasyka bliskiego pola. Skrywają w sobie sporo ciekawostek i unikatowych cech, którym można by było poświęcić osobny odcinek. :)
Kiedy test iLoud MTM ??
Zrobiłem go kiedyś dla EiS:
estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1548-ik-multimedia-iloud-mtm-aktywny-system-monitorowy
Miałem okazję pracować na nich kilka dni. NS10 to nie jest. Jeśli ktoś ma pamięć pracy na monitorach Yamaha, będzie musiał się odzwyczaić w przypadku zakupu adamów. Sądzę, że warto, bo adamy dają dużo więcej możliwości . Czy adamy staną się standardem studyjnym? Oto jest pytanie.
Dziękuję za komentarz. Dużo rozmawiałem z różnymi ludźmi na temat NS10 (może nawet kiedyś zrobię o tym odcinek). Wielu sądzi, że straciły one rację bytu w momencie, kiedy sposób słuchania po stronie konsumenta stał się dużo mniej zunifikowany niż w latach 80-90. Z tego samego powodu trudno będzie o jakiekolwiek ustandaryzowanie monitoringu studyjnego.
@@0dB-pl _"Sposób słuchania po stronie konsumenta stał się dużo mniej zunifikowany niż w latach 80-90"_ *** Trochę enigmatycznie to brzmi. Co masz na myśli?
Rodzaje dostępnych systemów odsłuchowych. Wtedy to była skrzynka z telewizorem, głośniki "hi-fi", małe radyjko, boom-box i przeciętne słuchawki. Dziś doszły telefony, komputery, tablety, przenośne głośniki, nagłośnienie samochodowe, kina domowe, wypasione systemy hi-end, wyrafinowane słuchawki itd. Ponadto wtedy można było założyć, że słuchacz nie miał lepszego jakościowo odsłuchu niż studio. Teraz już niekoniecznie. Niektóre studia masteringowe mają zestawy konsumenckie, żeby się zbliżyć do tego, co ma słuchacz.
@@0dB-pl zgadzam się z opinią, jednak ustandaryzowane brzmienie ma sens, szczególnie kiedy produkujemy dźwięki dla jednego, lub kilku klientów. Ma to na przykład zastosowanie przy produkcji, którą się kiedyś zajmowałem w Radiu Zet i Antyradiu. Mam tu na myśli stałe ustawienie procesorów antenowych.
Tutaj pełna zgoda. Z tego co widzę, to obecnie w studiach postprodukcyjnych i pracujących na potrzeby domów mediowych raczej ustabilizował się trend Adam Audio/Genelec. W polskich warunkach jest to często pochodna zakupów większej ilości sprzętu od konkretnych dystrybutorów, więc monitory też wchodzą w taki pakiet i kosztują relatywnie taniej niż kupowane oddzielnie. W przypadku NS10 to też była bardziej kwestia wygody i specyficznych warunków, w jakich znalazła się wtedy produkcja muzyczna, niż świadomego wyboru tego typu brzmienia.
Czy naprawdę musi to kosztować 2000zł , troszkę scalaków i elektroniki , plus skład i marketing? Jak tak zacząłem wymieniać to przy sprzedaży 100 sztuk , tak tyle musi , ale jak już liczymy w tysiącach ?
Myślę, że na współczesnym rynku to nie są wielkie tysiące. Poza tym trzeba do tego dodać koszty opracowania, pakowania, zarobek, podatki itd. Poza tym obecnie to produkt dopasowywany jest do ceny, a nie odwrotnie.
Hi, I'm Betty, I have gave you a response about the mic, can you check ? Many thanks~🎊🎊
Last Christmas I gave you my heart... I give, I gave, I have given... bye...
@
ten kolo nie ma na celu wytłumaczyć jak co działa, tylko spuszczać się publicznie nad tym co łon tam wi. I standardowo, kto zna temat, zrozumie, kto nie zna - niech szuka na kanałach anglojęzycznych. Tam ludzie chcą wytłumaczyć a nie pałować w kask niemca
6:31 - schemat pokazuje wzmacniacz klasy D do sterowanie basami, ale oczywiście filozof nad filozofy wymyślił że sterowanie subwooferów to sterowane PWM. klasa D to jest faktycznie bazuje na PWM ale wzmacniacz klasy D posiada filtry na wyjściu i dlatego nazywa się klasą D a nie k. wzmacniaczem PWM. I takich fikołków jest masa w tym kondensacie spustów
Nie polecam. Yamahy HS o niebo lepsze. Nawet takie rockity grają lepiej
aktualnie 1999 zł na Thomanie. Na firmę można ściągnąć bez VAT… wiec 1625 zł sztuka. Jak by ktos chciał się więcej dowiedzieć jak to można zrobić bo nie zna tej opcji niech odezwie się przez mój profil YT postaram się pomóc:
ruclips.net/video/1ejNv2wBqLU/видео.html
Pozdrawiam
Mario
Wszystko ostatnio takie "inteligentne" pralki, lodówki, samochody, telewizory, głośnik, telefony... A tylko ludzie, jacyś głupi ciągle są...