Ja również ocieplalem swoj garaż najpierw odeskowalem zamiast łat a między nie dałem wełnę 5cm osznorowalem następnie folia paroizolacyjna i obrobiłem na koniec płytami podkładowymi (meblowymi z laminatem) wyszło naprawdę ładnie i dużo taniej pozdrawiam.
Szacun, na początku nie stawiałem na was , a już półtora roku regularnie was śledzę i to co robicie jest spoko i zawsze to że podkreślacie że sami to robicie czasami pierwszy i uczycie się też Super,
@@Co.dzis.robimy przekonany jestem pozdrawiam serdecznie z pogranicza mazowsza I podlasia i generalnie plis odcinek lub kawałeczek jakiś jak wasze blaty z kuchni olejowane po lakierze Wyglądają
Chłopaki zabezpieczajcie rogówki i płuca bo to wszystko syf, a Was szkoda jesteście młodzi, piekni , mega zdolni i utalentowani i potrzebni, uczycie ludzi cennych umiejetności ...super robota pozdrawiam:)
Faktycznie od razu widać, że to w Polsce robione bo zero zabezpieczenia w postaci okularów czy masek. W takim zamkniętym garażu lepiej było coś założyć nie tylko kombinezon.
Wydaje mi sie, ze 1. Pianka powinna byc naniesiona przed przymocowaniem drewnianych lat. Inaczej pod nimi moze sie skraplac rosa. 2. Kable powinny byc jednak poziomo prowadzone, np w jakiejs odleglosci stalej od lat, ale to szczegol :)
Brawo Wy ,proponuję na jeden narożnik płytę osb z haczykami na wszystkie klucze i narzędzia jak w warsztatach a resztę płytą gipsową będzie ładnie i schludnie taki pomysł zrobicie jak uważacie
A może zrobić z płyty gipsowej wodoodpornej i ewentualnie pomalować. U mnie tak jest i jest fajnie , jak w domu. Dobrze by było wcześniej pomyśleć o solidnych półkach na różne rzeczy, ewentualnie pawlacz.
Biednego nie stać na tanie rzeczy. I tego będę się trzymać. U mnie garaż z płyt betonowych, wzdłuż profile stalowe na kotwe do słupów i do tego OSB. Punkt zaczepienia, przykręcenia mam gdziekolwiek, bez poprawek i zmian w przyszłości. Kosztowało mnie to też ok.2000zł, a wiem że dziś każda poprawka do tego kosztowałaby dużą część tej kwoty, więc lepiej prędzej niż później wydawać pieniądze na solidne rozwiązania, bo to forma inwestycji takie solidne rozwiązanie.
@@Co.dzis.robimy dzień dobry , jeżeli jeszcze nie obłożyliście ścian garażu to można wykorzystać panele podłogowe z demontażu . Można mieć za darmo tylko koszty transportu .
Do odkurzacza jeszcze białe rękawiczki i gwizdek. A co do wykończenia to polujcie na najtansze panele podłogowe i bijcie mini gwozdzikiem w felc jak boazerię 👌 ustrzeliłem raz w Liroyu takie za 12,99 m2
czy w hali 500m2 w której dach to sama blacha zabezpieczenie podłoża folia również zabezpieczy przed skraplaniem wody ? teraz pod blachą jest styropian ale widać na nim, że są zacieki.
Proszę twórców o jakies krótkie wideo, komentarz lub dodanie paru zdan w opisie w kontekście jak ta pianka sprawuje się po roku a dokładnie czy przy temperaturze około 0 stopni dochodzi do roszenia i skraplania się wody z sufitu na podłogę? Dziękuję i pozdrawiam
Szefowa super kobieta majster naprawdę masz wspaniałą kobietę ty i twój brat jesteście wspaniali i życzę wam tylko i wyłącznie sukcesów Pozdrawiam was czterdziesto siedmiolatek który ogląda was bardzo bardzo długo
Oj Oj, przewody bez rur osłonowych.... prowizorka :) Oglądam filmiki z pianą natryskową, bo chcę nie tyle ocieplić, co uszczelnić swój garaż. Chyba będzie ok :) Dzięki za ten film.
Miały byc testy z poomiaru temperatury i hoj.3 lata leater i dopa.Ja ja musze zrobic psiakom pakamere na zime ocieplaną bo nowego domu wijazdu nie maja.
Teraz to po ptokach, ale dobrze jest piankę wystawić na słońce/do wiadra z gorącą wodą to więcej "wychodzi' ;) Okładzina powinna być cienka bo grube osb kradnie cenne cm z szerokości :( Szczęśliwie nie spawacie etc. więc może być produkt drewno pochodny ;)
Aby się zaczął odcinek i jakiś taki inny się wydawał, coś m i nie pasowało aż zauważyłem mikroport u szefowej, lepsza jakość audio i robi robotę, ładnie nagrane zapewne majster nagrywał, na kamerzystę by się nadał. Ogólnie jakoś tak jakby inaczej odcineczek prowadzony ale zmiany na plus. Pozdro ludziska lecę oglądać i odpoczywać bo jutro poniedziałek to się pewnie na zapierdzielam na robocie.
Pozyczone mikrofony od Krzyśka, ale już swoje zamówiliśmy i pewnie jakoś we wtorek będą😊 trochę chcemy pozmieniać w naszych filmach, zobaczymy czy się uda😊odpoczywaj! Miłego wieczoru 😊
Fajna z Was ekipa. Takie podpowiedzi przyszły mi do głowy.Te łaty powinny być przemyślane przed tryskaniem.Taki uniwersalny rozstaw to "60" cm.Wtedy może to być płyta g-k dla bezpieczeństwa Zielona (wodoodporna) . Przy osb to 62,5 cm .I koniecznie listwa przy podłodze no i przy suficie .Wersja dla "bogaczy" to osb 12mm + płyta g-k 12 (9,5) W garażu trzeba zaplanować półki i tam wskazane jest wzmocnienie .Przy płycie osb zadanie ułatwione bo wszędzie można wkręcać.Chyba że ma wisieć coś naprawdę ciężkiego.z Sufitem też jak ze ścianami łata lub profil jak w systemie G-k .No i te przewody !!! Tu powinien być jakiś ład (broń Boże -Polski Ład) to wszystko musi być położone równo ,najlepiej w rurkach lub w peszlu tanimi przewodami dyd2,5 dla gniazdek (ziemny przewód dwa razy droższy) .Tak wiem ,że nie ma teraz ani kasy ani czasu ale ja już to ćwiczyłem.Potem i tak musiałem poprawiać .Bardzo doceniam Wasze zaangażowanie i to ,że sami bierzecie się do roboty a i miło się Was ogląda .Brawo ! Grześ -emeryt
Bardzo dziękujemy 🤗 udało się już wykończyć w płytach ten garaz🤗trzeba było zrobić konstrukcje z profili i do tego przykrecilismy płytę Cementex 🙂wyszło naprawdę fajnie 🙂Serdeczne pozdrowienia 🤗
co do wykończenia wnętrza, to z OSB może być różnie, moja rada, wymierzyć gdzie półeczki i inne takie i po prostu zrobić wstawki, albo całość w taniej boazerii i takie wstawki wzmocnione pod półki, albo czekanie na obniżkę cen, tak poza tym to mina szefowej w 00:58 bezcenna :D :D :D
Hahha 🤣 ja jestem mistrzem w robieniu min i niestety nie kontroluje tego😂 musimy wykombinować coś własnego, bo na pewno jakieś półeczki, haki przydadzą się😊
UwMic9 Bardzio dobry wybór w tej klasie cenowej. Polecam zabezpieczyć przewody przy złączu jack Mikrofon Nadajnik. juz w 4 szt w tym miejscy mi padły za twardy jest ten plastik.i warto zrobić "S" i przyczepić nawałek przewodu do tej wtyczki aby nie pracował na połączeniu.
Majstry pyknijcie to zielonymi płytami gk i będzie prawie jak w domu. Ja mam w garażu już czwarty rok i nic się nie dzieje, nawet łączenia nie pękają a jest dana siatka i gips dolinanidy .
Witam. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Szefowa dobiera muzykę przy edycji filmu. Muszę przyznać, że odkąd oglądam, to jestem pod wrażeniem. fajne wstawki muzyczne :). Fajny materiał :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich !:)
Jak to mówi klasyk, robota luks ;), ale tak nie do końca. Nie powinno się stosować pianki do osadzania gniazd elektrycznych, przewodów, rozdzielnic itd. Pianka jest wysoce palna i nie nadaje się do instalacji elektryczny. Kabel ziemny wiele nie pomoże, w razie zwarcia też się nagrzeje i w końcu zapali jak każdy inny. Także wypadałby to wszystko rozpruć przed nałożeniem pianki i poprowadzić już na wierzchu na płycie w rurkach plastikowych (nawet zwykłe osb jest mniej palne od pianki, GK już jest niepalne). Natomiast też pewnie by mi się nie chciało z tym walczyć w blaszaku, płyt teraz też nie idzie dostać w normalnej cenie póki co więc po wybebeszeniu instalacji został by garaż bez prądu. Swoją drogą, zamiast osb można zastosować płytę mfp, jest minimalnie tańsza, a bardziej odporna na wilgoć i sztywniejsza od osb (zanim ceny oszalały, mfp było droższe od osb, ale że jest mniej popularne, to ludzie się na nie tak nie rzucili i cena tak nie poszybowała). Zanim jeszcze płyt nie ma to dał jakąś małą skrzyneczkę z bezpiecznikami w garażu, żeby w razie w móc od razu odciąć prąd (i nie biegać do skrzynki do domu). Chyba, że jest, tylko nie widać na filmie po prostu.
Jakie ocieplenie? Jak nie ma ogrzewania to nic niczego nie ociepla, tylko temperatura w srodku bedzie sie rownala do tej na zewnatrz wolniej niz w garazu bez pianki, a latem troche mniej sie od slonca nagrzeje.
Pojedźcie do hurtowni płyt meblowych. Kronopol pod palety z płytami daje często płytę taką jakie są panele podłogowe. O wiele trwalsze od OSB. Jestem stolarzem, kupuję płyty meblowe w hurtowni i udało mi się kupić takie płyty "panelowe" w cenie 30zł za płytę 6m2. Jak za darmo.
43zł za m2 polynorem 50mm, a 50-60zł za m2 pianą PUR 150-200mm wykonane przez firmę, dla mnie nie warto. Gdyby Polynor był w granicach 20-30 to co innego, ale i tak średnio opłacalne.
Krotko - moje przymyslenia. Ocieplasz od srodka - nie zapobiegasz wiec przemarzaniu blachy i skraplaniu sie wody na niej. Ta woda zostanie na pomiedzy pianka a blacha i .... wywola o wiele szybsza korozje. Ewentualnie i tak splynie ci do srodka blaszaka. Mialoby to sens gdybys nalozyl ta pianke od zewnatrz. Wtedy zapobiegniesz przemarznieciu blachy i tym samym skropleniu. Ja wiem, ze roboty wiecej ale na pewno dlugotrwalos ocieplenia z zewnatrz jest o wieeeele wieksza .
Garaze maja to do siebie , ze zawsze sa zbyt male, No z takim supervisor wszystko musi sie udac Pozdrawiam ekipe Zbyszek, Canada najlepszego zycze , przyjemnej pracy
@@AIKMAN428 Czyli skoro dwoje nas tak myśli, to coś musi w tym być. Ciekawe czy Szefowa i Majstry wyszykują jakąś szopę na graty a garaż/salon przeznaczą dla nowego samochodu?☺
6:56 Ooooj racja, ostatnio chciałem półeczki w piwnicy zrobić i poszedłem po osb do castoramy, 228zł za sztukę, masakra w końcu się wkurzyłem i zrobiłem półki z odzysku z płyt meblowych i paneli.
@@Co.dzis.robimy Pewnie, w sumie nawet na dobre wyszło, raz że eko, dwa to zrobiłem coś z płytami które normalnie poszły by pewnie na śmietnik a trzy to nawet przy wcześniejszych cenach płyt wyszło taniej, zapłaciłem kilkanaście złotych za kątowniki, kolejne kilkanaście kołki i wkręty. przy osb wyszłoby ze 100zł więcej minimum.
Ja zrobiłem z płyty osb 12, BOGACTWO😂. Ale na poważnie, zrobiłem ze ścinek, gdy obijałem garaż od środka, udalo mi sie kupić plyty gdy jeszcze byly po 51zl. Normalnie by człowiek te scinki wyrzucił, ale patrząc na to co jest teraz, zastanawia się 2 razy by każdy centymetr wykorzystać jak najlepiej😅
@@Co.dzis.robimy To teraz czas na płyty osb i garaż będzie bezcenny 😀 Sam miałem w tym roku stawiać garaż blaszany 5×7 ,ocieplać i płyty od środka. Ale przy tych cenach to 25 tys mało oczywiście sam material. Świat oszalał 😪
O.K., Wszystko to co mowicie brzmi zachecajaco, ale jest male Ale !! Zeby nie bylo w garazu wykroplenia sie pary wodnej przy nizszych temperaturach zewnetrznych, w garazu musi byc zachowana temperatura powyzej temperatury punktu wykraplania sie pary wodnej na scianach garazu !!!! Jak to zamierzacie osiagnac ?? Wedlug mojej opini bedziecie musieli zima garaz ogrzewac, poniewaz warstwa pianki ktora nalozyliscie nie utrzyma przy temperaturach minusowych otoczenia garazu temperatury powietrza w srodku garazu powyzej granicznej temperatuiry punktu wykrapiania sie pary wodnej na scianach wewnetrznych garazu. Czyli garaz nadal bedzie sie "Pocil" od wewnatrz. Przepraszam za niepomyslna ocene. Pozdrawiam.
Nie wiem czy u Was tak będzie ale jak ja uszczelniłem wszystkie szary pianką w blaszaku,to jesienią i zimą była masakra.Woda dosłownie kapała z sufitu.Nie było wentylacji.
Popieram w 100% - nie da się ocieplić nieogrzewanego pomieszczenia, to wbrew fizyce :) Okładanie wewnątrz blaszaka styropianem lub tak jak w tym wypadku pianą trochę obniży temp. latem, ale przecież nie podniesie temp. zimą. Od jakiegoś czasu niektórzy producenci blaszaków oferują powłokę antykondensacyjną. To odpowiedni filc umieszczony na spodniej części blachy dachowej. Widziałem to u znajomego i rzeczywiście teraz z dachu mu nie kapie, ale wilgoć jest: w tej warstwie filcu (wystarczy dotknąć dłonią). Bez ogrzewania w zimne dni (i dobrej wentylacji) nie pozbędziecie się wilgoci. Mimo wszystko dajcie znać po zimie jak było u was, może w tym wypadku udało się obejść prawa fizyki, pozdrawiam.
@@Co.dzis.robimy Ja też nie, ale wydaje mi się że Wy też nie do końca rozumiecie zjawisko wilgotnych ścian. Im powietrze cieplejsze, tym więcej pary wodnej może zaabsorbować. Jeśli takie ciepłe, ale o wysokiej wilgotności powietrze zetknie się z zimną powierzchnią jak szyba, czy metalowa ściana garażu, to para na tej powierzchni zacznie się skraplać. I tak było u Was. To samo dzieje sie w łazience podczas gorącego prysznica. Ciepłe powietrze w środku, zimna blacha nocą i mamy wodę na ścianach. Nie byłoby jej, gdyby garaż był dobrze wentylowany i powietrze w środku było tak samo zimne jak na zewnątrz. Chociaż trochę by pewnie było, przecież szron, czy rosa na trawie też siada, a temperatura równa. Ocieplenie pianą ścian powinno trochę poprawić sytuację, bo nie będa się tak szybko schładzać w nocy. A na ciepłych ścianach woda się nie wykropli. Folia pod podłogą w tej kwestii nic nie wnosi. Generalnie poczytajcie o wilgotności powietrza i punkcie rosy, to cała filozofia. A co do piany to trochę drogo to wyszło. Wełna nie byłaby tańsza? Robię domek narzędziowy w technologi szkieletowej z drewna. Z założenia nieocieplony. Po Waszym filmie pomyślałem, że można by ściany prysnąć, ale koszt jednak wysoki.
ale przeciez ten garaz jest nieogrzewany, wiec temperatura w srodku nie bedzie sie roznic az tak bardzo wzgledem tej zewnetrznej. dzieki izolacji termicznej garaz zima nie nagrzeje sie az tak od slonca i kiedy przyjdzie noc nie powstanie az tak duza roznica temperatury srodka wzgledem dworu. do tego pianka bedzie takim elementem przejsciowym miedzy zimnym dworem a cieplejszym wnetrzem garazu. to spowoduje, ze wilgoc w powietrza wewnatrz nie bedzie osiagac punktu rosy na scianach bo te beda mialy temperature zblizona do temperatury wnetrza. wazne jest aby nie robic tego garazu bardzo szczelnego, aby byla wymiana powietrza i tyle. on by sie pocil jak cholera wlasnie w takiej wersji z gola blacha i to nawet latem w dni z wieksza wilgotnoscia powietrza i kiedy noca nastepuje szybkie schlodzenie, to tworzy idealne warunki to wykraplania wilgoci na scianach. tylko koszt takiej izolacji termicznej to jest jakas abstrakacja. przeciez tam ze 2 tysiace poszlo w tej pianie 😬
Jeżeli garaż jest nieogrzewany... a na taki wygląda, to takie ocieplenie ma sens tylko w lato, aby nie było tam jak w saunie. W zimie jeżeli nie będzie źródła ciepła to to nic nie da.
ale to nie tyle ocieplenie, co izolacja termiczna. chodzi o to, zeby na scianach nie skraplala sie wilgoc z powietrza. cos jak masz szyby pojedyncze i podwojne z gazem czy tam proznia w srodku. to tez jest izolacja termiczna, ktora zapobiega skraplaniu sie wody na szybach przez to, ze powietrze ze srodka nie styka sie bezposrednio z zimnym powietrzem na zewnatrz. jest miedzy nimi przejsciowa bariera termiczna. tutaj bedzie to dzialalo podobnie. w zimie wlasnie bedzie to dzialac podobnie jak latem, w sloneczny dzien garaz az tak sie nie bedzie nagrzewal w srodku i potem po zachodzie slonca, kiedy sciany gwaltownie sie chlodza nie bedzie wykraplac sie na nich wilgoc.
@@mateusz793 do pierwszego wywietrzenia zimnym powietrzem. Później bez źródła ciepła blado to widzę. Ale ok... mogę się mylić, nie mam blaszaka. Jednak fizyki nie oszukasz.
To jeszcze do pełni szczęścia dorzućcie klimatyzator z funkcją grzania i garaż stanie się radosnym miejscem zimowych męskich spotkań przy "herbacie" P.S. klima pomoże (pracując osusza) w redukcji ilości wody wykraplającej się nie na ścianach a na posadzce (sprawdzone organoleptycznie). Używany inverter obecnie można "złapać" za kilka stówek :) i oczywiście zaynstalować samemu co podniesie prestiż tej jakże ekskluzywnej miejscówy. Pzdr
Uwielbiam Was! Jesteście mega zaradni i pracowici! Czekam na jakiegoś live'a z Wami przy herbatce. A garaż możecie nawet buoazerią wyłożyć a i tak będę zachwycona😃😍
zdajesz sobie sprawę że zapikowane kable mają o wiele z 5-10x mniejsze możliwości prądowe(dla pracy ciągłej) będą się grzały i nie będą miały się jak wychłodzić? żarówka led to jeszcze ok ale gniazdka w garażu ... Jeśli do gniazdka podłączysz odkurzacz i zaczniesz sprzątać auto to nie wróżę długiej pracy...
Mój tato w garażu już kilka lat temu tak zrobił na suficie, boki płytą OSB ale wtedy były tańsze.heh podejrzewam że dlatego że było łatwiej zrobić to samodzielnie.
Najtaniej to będzie Płyta pilśniowych zdaje sobie sprawę że szawki nie powiesisz ale co kupisz OSB 22mm😅masakra cena... Ja wyścielałem taką płytą budyneczek drewniany i potem jeszcze pomalowałem to zwykłą olejną farbą z pigmentem pomieszczenie było przeznaczone jako sanitarne w gospodarstwie rolnym pani z kontroli sanepidu była zachwycona prostotą spokojnie stoi to już 10 lat dodam że ściany są fajnie zmywalne pozdrawiam 👍👍👍lux rrrrobota
instalacja elektryczna powinna iść w rurkach taka pianka daje bardzo dużo ciepła przy kontakcie z uszkodzoną instalacją elektryczną (niekoniecznie w tym roku może dojść do takiej awarii)
Ładnie Nie :)
Wiadomo! Pomysł zaczerpnięty od Najlepszych😊💪
Jest wazzup kocur 🤣
Fachowe rynce!
Kurła jest i majster wszystkich majstrów! , pozdrowionka dla obu
Prima sort kurla
Hej czy macie nakręcony materiał po roku, jak wygląda teraz i jak zachowuje się piana?
Ja również ocieplalem swoj garaż najpierw odeskowalem zamiast łat a między nie dałem wełnę 5cm osznorowalem następnie folia paroizolacyjna i obrobiłem na koniec płytami podkładowymi (meblowymi z laminatem) wyszło naprawdę ładnie i dużo taniej pozdrawiam.
Szacun, na początku nie stawiałem na was , a już półtora roku regularnie was śledzę i to co robicie jest spoko i zawsze to że podkreślacie że sami to robicie czasami pierwszy i uczycie się też Super,
Wielkie dzięki😊cieszymy się, że jednak się do nas przekonałeś😊
@@Co.dzis.robimy przekonany jestem pozdrawiam serdecznie z pogranicza mazowsza I podlasia i generalnie plis odcinek lub kawałeczek jakiś jak wasze blaty z kuchni olejowane po lakierze Wyglądają
Ok, 😊 postaram się nie zapomnieć, ale na bank polecamy 😊nic się z nimi na e dzieje i w końcu nie boimy się korzystać z blatu😊
Chłopaki zabezpieczajcie rogówki i płuca bo to wszystko syf, a Was szkoda jesteście młodzi, piekni , mega zdolni i utalentowani i potrzebni, uczycie ludzi cennych umiejetności ...super robota pozdrawiam:)
Faktycznie od razu widać, że to w Polsce robione bo zero zabezpieczenia w postaci okularów czy masek. W takim zamkniętym garażu lepiej było coś założyć nie tylko kombinezon.
@@krzysztofk.6167 Majster Stasiek był ubrany i przygotowany :D
Twarda guma nie pęka
Niezła robota.Przy pierwszej warstwie 36 puszek średnio po 40 zl to prawie 1.5tys zł .No tanie to nie jest 2 tyś zł .
Zgadza się ,tylko 1,5 godziny to niezły czas .A sufit ? przymocowanie wełny to by się trochę zeszło.
Wydaje mi sie, ze
1. Pianka powinna byc naniesiona przed przymocowaniem drewnianych lat. Inaczej pod nimi moze sie skraplac rosa.
2. Kable powinny byc jednak poziomo prowadzone, np w jakiejs odleglosci stalej od lat, ale to szczegol :)
Brawo Wy ,proponuję na jeden narożnik płytę osb z haczykami na wszystkie klucze i narzędzia jak w warsztatach a resztę płytą gipsową będzie ładnie i schludnie taki pomysł zrobicie jak uważacie
Właśnie coś takiego byśmy chcieli, bo mamy mało miejsca, a zawsze coś by mogło wisieć i być pod ręką😊
Radek a czy plyta gipsowa nie będzie naciągać wilgocią?bo chciałbym u siebie tez tak zrobic.
A może zrobić z płyty gipsowej wodoodpornej i ewentualnie pomalować. U mnie tak jest i jest fajnie , jak w domu. Dobrze by było wcześniej pomyśleć o solidnych półkach na różne rzeczy,
ewentualnie pawlacz.
Biednego nie stać na tanie rzeczy.
I tego będę się trzymać.
U mnie garaż z płyt betonowych, wzdłuż profile stalowe na kotwe do słupów i do tego OSB.
Punkt zaczepienia, przykręcenia mam gdziekolwiek, bez poprawek i zmian w przyszłości.
Kosztowało mnie to też ok.2000zł, a wiem że dziś każda poprawka do tego kosztowałaby dużą część tej kwoty, więc lepiej prędzej niż później wydawać pieniądze na solidne rozwiązania, bo to forma inwestycji takie solidne rozwiązanie.
@@Co.dzis.robimy dzień dobry , jeżeli jeszcze nie obłożyliście ścian garażu to można wykorzystać panele podłogowe z demontażu . Można mieć za darmo tylko koszty transportu .
Do odkurzacza jeszcze białe rękawiczki i gwizdek. A co do wykończenia to polujcie na najtansze panele podłogowe i bijcie mini gwozdzikiem w felc jak boazerię 👌 ustrzeliłem raz w Liroyu takie za 12,99 m2
Ooo musimy popatrzeć😊
Dobrze, że wspomniałeś o położonej folii pod posadzką bo kto jej nie położy to będzie się zastanawiał dlaczego mu wewnątrz z dachu woda kapie.
czy w hali 500m2 w której dach to sama blacha zabezpieczenie podłoża folia również zabezpieczy przed skraplaniem wody ? teraz pod blachą jest styropian ale widać na nim, że są zacieki.
Proszę twórców o jakies krótkie wideo, komentarz lub dodanie paru zdan w opisie w kontekście jak ta pianka sprawuje się po roku a dokładnie czy przy temperaturze około 0 stopni dochodzi do roszenia i skraplania się wody z sufitu na podłogę? Dziękuję i pozdrawiam
Podpinam sie pod to pytanie;)
Szefowa super kobieta majster naprawdę masz wspaniałą kobietę ty i twój brat jesteście wspaniali i życzę wam tylko i wyłącznie sukcesów Pozdrawiam was czterdziesto siedmiolatek który ogląda was bardzo bardzo długo
Dziękujemy ❤️❤️
Trochę szkoda że nie daliście elektryki w plastikowych rurkach było by tak elegancko jak zawsze robicie. Pozdrawiam :)
Elegancko i można przewód przeciągnąć, np.nowy, grubszy lub kolejny. Pod piankę dałbym rurki samogaszące.
Super Ludzie jesteście gratuluję wam majster masz super kobietę Jesteś wspaniały w ogóle ekipa jesteś cię The Best of Pozdrawiam was
Bardzo nam milo🥰ślicznie dziękujemy I serdecznie pozdrawiamy 🤗
Oj Oj, przewody bez rur osłonowych.... prowizorka :) Oglądam filmiki z pianą natryskową, bo chcę nie tyle ocieplić, co uszczelnić swój garaż. Chyba będzie ok :) Dzięki za ten film.
Bo to instalacja elektryczny "indyjska".
Kurde, oglądam was od początku. Bardzo dobrze przekazujecie informację. Piona !
Dziękujemy 😊 piąteczka 💪
Nie ma to jak robota bez zabezpieczenia 😂
Co sie nawdychał to jego
Prosimy w następnych odcinkach nie przerywać szefowej bo to jest fachowiec
Lepiej pomyślane jak u Wazzupa. Te kantówki to jest pomysł :)
Dziękujemy 😊
Fajna decyzja.
Ja zrobiłem garaż z płyt ocieplany.
Z odpadów, wyszło taniej niż blaszak.
Płyta 80 zł metr a blaszak dawałem 2 tys
Co mi się rzucilo w oczy....to że jesteście super parą...!!!!! masz fajną super wyrozumiała kobietę...:-)))) baaaardzo pozytywni jesteście. Bravo
Bardzo nam miło! Wielkie dzięki 😉 pozdrowiamy serdecznie 😊
Miały byc testy z poomiaru temperatury i hoj.3 lata leater i dopa.Ja ja musze zrobic psiakom pakamere na zime ocieplaną bo nowego domu wijazdu nie maja.
No nareszcie na swoim. Coś mi się wydaje, że tyle jest tych przydasiów, że auto może się nie zmieścić. Pozdrawiam i powodzenia 👍
Teraz to po ptokach, ale dobrze jest piankę wystawić na słońce/do wiadra z gorącą wodą to więcej "wychodzi' ;) Okładzina powinna być cienka bo grube osb kradnie cenne cm z szerokości :( Szczęśliwie nie spawacie etc. więc może być produkt drewno pochodny ;)
Stała sobie w domu na ogrzewaniu podłogowym, ale masz rację pewnie byłoby bardziej wydajne😊
Aby się zaczął odcinek i jakiś taki inny się wydawał, coś m i nie pasowało aż zauważyłem mikroport u szefowej, lepsza jakość audio i robi robotę, ładnie nagrane zapewne majster nagrywał, na kamerzystę by się nadał. Ogólnie jakoś tak jakby inaczej odcineczek prowadzony ale zmiany na plus. Pozdro ludziska lecę oglądać i odpoczywać bo jutro poniedziałek to się pewnie na zapierdzielam na robocie.
Pozyczone mikrofony od Krzyśka, ale już swoje zamówiliśmy i pewnie jakoś we wtorek będą😊 trochę chcemy pozmieniać w naszych filmach, zobaczymy czy się uda😊odpoczywaj! Miłego wieczoru 😊
Fajna z Was ekipa. Takie podpowiedzi przyszły mi do głowy.Te łaty powinny być przemyślane przed tryskaniem.Taki uniwersalny rozstaw to "60" cm.Wtedy może to być płyta g-k dla bezpieczeństwa Zielona (wodoodporna) . Przy osb to 62,5 cm .I koniecznie listwa przy podłodze no i przy suficie .Wersja dla "bogaczy" to osb 12mm + płyta g-k 12 (9,5)
W garażu trzeba zaplanować półki i tam wskazane jest wzmocnienie .Przy płycie osb zadanie ułatwione bo wszędzie można wkręcać.Chyba że ma wisieć coś naprawdę ciężkiego.z Sufitem też jak ze ścianami łata lub profil jak w systemie G-k .No i te przewody !!! Tu powinien być jakiś ład (broń Boże -Polski Ład) to wszystko musi być położone równo ,najlepiej w rurkach lub w peszlu tanimi przewodami dyd2,5 dla gniazdek (ziemny przewód dwa razy droższy) .Tak wiem ,że nie ma teraz ani kasy ani czasu ale ja już to ćwiczyłem.Potem i tak musiałem poprawiać .Bardzo doceniam Wasze zaangażowanie i to ,że sami bierzecie się do roboty a i miło się Was ogląda .Brawo ! Grześ -emeryt
Bardzo dziękujemy 🤗 udało się już wykończyć w płytach ten garaz🤗trzeba było zrobić konstrukcje z profili i do tego przykrecilismy płytę Cementex 🙂wyszło naprawdę fajnie 🙂Serdeczne pozdrowienia 🤗
co do wykończenia wnętrza, to z OSB może być różnie, moja rada, wymierzyć gdzie półeczki i inne takie i po prostu zrobić wstawki, albo całość w taniej boazerii i takie wstawki wzmocnione pod półki, albo czekanie na obniżkę cen, tak poza tym to mina szefowej w 00:58 bezcenna :D :D :D
Hahha 🤣 ja jestem mistrzem w robieniu min i niestety nie kontroluje tego😂 musimy wykombinować coś własnego, bo na pewno jakieś półeczki, haki przydadzą się😊
@@Co.dzis.robimy ten kanał to zbiór twoich min i tekstów chłopaków, w tle dobra robota, no i Teodor :P jak zawsze bajka!!!!
@@BezmozgieYeti dzięki wielkie❤️
UwMic9 Bardzio dobry wybór w tej klasie cenowej. Polecam zabezpieczyć przewody przy złączu jack Mikrofon Nadajnik. juz w 4 szt w tym miejscy mi padły za twardy jest ten plastik.i warto zrobić "S" i przyczepić nawałek przewodu do tej wtyczki aby nie pracował na połączeniu.
Majstry pyknijcie to zielonymi płytami gk i będzie prawie jak w domu. Ja mam w garażu już czwarty rok i nic się nie dzieje, nawet łączenia nie pękają a jest dana siatka i gips dolinanidy .
Ocieplane pianką i na to płyta? Podeslij jakas fotkę
Również byłbym wdzięczny za fotkę :)
duzy plus za ogladanie majstra wazzup heh,bardzo dobra robota
Dzieki😁
Łapka w góre dla szefowej 🙂
Te przewody tak wiszą, puszki nie hermetyczne, pewnie wszystko pod napięciem, a ta pianka łatwopalna, jednym słowem: Bardzooo dobraaa roboota!!!
Nie jest łatwopalna.
@@wronowo w trakcie pryskania jest 😜
Po za tym ta instalacja woła o pomste do nieba, a uchwyty pare zł..
xD Barrrrrrdzo dobra robota 😆💙
😂😂😂😂
@@Co.dzis.robimy pianeczka git malina, u mnie już ponad 3 lata ✌️
To dobrze to słyszeć 😊my jeszcze tylko musimy ją ładnie zakryć, ale nie wiem czy w tym roku się wyrobimy 😊
Jaki koszt pianki?
@@szczurlesny9100 38.5 zł/szt
Witam.
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Szefowa dobiera muzykę przy edycji filmu. Muszę przyznać, że odkąd oglądam, to jestem pod wrażeniem. fajne wstawki muzyczne :).
Fajny materiał :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich !:)
Witamy, wielkie dzieki🤗pozdrowienia 🙂
Jak czekasz na przymrozki to uszczelnij tą przerwę na dole drzwi, wtedy będzie jak termos 💪🙂
Dopiero jak wywiercimy otwory wentylacyjne. Do tej pory niech sobie wiatr wieje 😃
co proponujesz na uszczelnienie?
Jak to mówi klasyk, robota luks ;), ale tak nie do końca. Nie powinno się stosować pianki do osadzania gniazd elektrycznych, przewodów, rozdzielnic itd. Pianka jest wysoce palna i nie nadaje się do instalacji elektryczny. Kabel ziemny wiele nie pomoże, w razie zwarcia też się nagrzeje i w końcu zapali jak każdy inny. Także wypadałby to wszystko rozpruć przed nałożeniem pianki i poprowadzić już na wierzchu na płycie w rurkach plastikowych (nawet zwykłe osb jest mniej palne od pianki, GK już jest niepalne). Natomiast też pewnie by mi się nie chciało z tym walczyć w blaszaku, płyt teraz też nie idzie dostać w normalnej cenie póki co więc po wybebeszeniu instalacji został by garaż bez prądu. Swoją drogą, zamiast osb można zastosować płytę mfp, jest minimalnie tańsza, a bardziej odporna na wilgoć i sztywniejsza od osb (zanim ceny oszalały, mfp było droższe od osb, ale że jest mniej popularne, to ludzie się na nie tak nie rzucili i cena tak nie poszybowała). Zanim jeszcze płyt nie ma to dał jakąś małą skrzyneczkę z bezpiecznikami w garażu, żeby w razie w móc od razu odciąć prąd (i nie biegać do skrzynki do domu). Chyba, że jest, tylko nie widać na filmie po prostu.
" Noo, to ja robiłem " - Rafałek 😂
Pakiet za pinceta... Zajefajni jesteście... Pozytyw płynie od Was 👍👍👍👍👍💪💪💪💪👌👌👌👌
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy 😊💪
Jakie ocieplenie? Jak nie ma ogrzewania to nic niczego nie ociepla, tylko temperatura w srodku bedzie sie rownala do tej na zewnatrz wolniej niz w garazu bez pianki, a latem troche mniej sie od slonca nagrzeje.
Płyta tanieje. Dobra robota
Pakiet premium za pincet 👌🤣🤣🤣🤣🤣🤣fajnie fajnie pozdro szefowa i majstry 💪 cheers 🍺
Pojedźcie do hurtowni płyt meblowych. Kronopol pod palety z płytami daje często płytę taką jakie są panele podłogowe. O wiele trwalsze od OSB. Jestem stolarzem, kupuję płyty meblowe w hurtowni i udało mi się kupić takie płyty "panelowe" w cenie 30zł za płytę 6m2. Jak za darmo.
Dzięki! Musimy to sprawdzić😊
Ale szefowa dziś pięknie wygladała😉
Dziękuję😊
Panie Dziki Wieśniak 😜 nie dziś tylko zawsze! Pozdrowionka!
O jeszcze bardziej dziękuję🤣😊💪
@@michavanmike6946 masz racje mój błąd 🙂
@@michavanmike6946 wyobrażasz sobie ten uśmiech przed ekranem gdy Szefowa czyta nasze komentarze? Piękny widok 😁
ciekawe i z domu wreszcie pozdrawiam
43zł za m2 polynorem 50mm, a 50-60zł za m2 pianą PUR 150-200mm wykonane przez firmę, dla mnie nie warto. Gdyby Polynor był w granicach 20-30 to co innego, ale i tak średnio opłacalne.
Na jedną warstwę 37 puszek po 45 zł za puszkę to jakiś kosmos ocieplenie tego garażu jaki to miało cel nie wiem
@@martinezzo Dokładnie, krótka kalkulacja i okazuje się, że lepiej dać to zrobić firmie. Polynor się zwyczajnie reklamuje w ten sposób i nic więcej.
Ten film jak i cały projekt składa się z produktów sponsorowanych, nie bójmy się tego mówić.
witajcie. :D już się doczekać nie mogłam. Pozdrawiam
Dobra robota pozdrawiam
Krotko - moje przymyslenia. Ocieplasz od srodka - nie zapobiegasz wiec przemarzaniu blachy i skraplaniu sie wody na niej. Ta woda zostanie na pomiedzy pianka a blacha i .... wywola o wiele szybsza korozje. Ewentualnie i tak splynie ci do srodka blaszaka. Mialoby to sens gdybys nalozyl ta pianke od zewnatrz. Wtedy zapobiegniesz przemarznieciu blachy i tym samym skropleniu. Ja wiem, ze roboty wiecej ale na pewno dlugotrwalos ocieplenia z zewnatrz jest o wieeeele wieksza .
17:52 żartowniś 🤣
Garaze maja to do siebie , ze zawsze sa zbyt male, No z takim supervisor wszystko musi sie udac Pozdrawiam ekipe Zbyszek, Canada najlepszego zycze , przyjemnej pracy
ja mam 70 mkw netto i nie narzekam :)
@@zielonakosa to przyjedzie z czasem , na razie nie masz dosc zabawek , ja to Ci gwarantuje , powodzenia zycze Zbyszek milego dnia
Płyta typu obornicka "sandwicz" na wyprzedaży od 40 złotych za mkw
Tylko brakuje boazerii na ścianach i suficie i można mieszkać. ☺ W tak zacnym garażu powinien zaparkować nowy samochód.
Heh też tak mówię heh nie czytałem kom.
@@AIKMAN428 Czyli skoro dwoje nas tak myśli, to coś musi w tym być. Ciekawe czy Szefowa i Majstry wyszykują jakąś szopę na graty a garaż/salon przeznaczą dla nowego samochodu?☺
Wszystko się zmusi zmieścić w tym garażu niestety😂
@@Co.dzis.robimy Oj tam, oj tam! Tę zimę graty spędzą jeszcze w garażu a na wiosnę inwestycje ruszą.☺♥
@@jolantatokarz5994 może tak byc😂
No ładnie jaj zwykle na czasie, właśnie miałem kupować styropian do ocieplenia drzwi metalowych w oborze i widzę alternatywę.🤔
6:56 Ooooj racja, ostatnio chciałem półeczki w piwnicy zrobić i poszedłem po osb do castoramy, 228zł za sztukę, masakra w końcu się wkurzyłem i zrobiłem półki z odzysku z płyt meblowych i paneli.
No i pięknie! W takiej sytuacji człowiek zawsze wchodzi na wyżyny swojej kreatywności 😊💪
@@Co.dzis.robimy Pewnie, w sumie nawet na dobre wyszło, raz że eko, dwa to zrobiłem coś z płytami które normalnie poszły by pewnie na śmietnik a trzy to nawet przy wcześniejszych cenach płyt wyszło taniej, zapłaciłem kilkanaście złotych za kątowniki, kolejne kilkanaście kołki i wkręty. przy osb wyszłoby ze 100zł więcej minimum.
@@TechKacpero2115 no właśnie! 😊
Ja zrobiłem z płyty osb 12, BOGACTWO😂. Ale na poważnie, zrobiłem ze ścinek, gdy obijałem garaż od środka, udalo mi sie kupić plyty gdy jeszcze byly po 51zl. Normalnie by człowiek te scinki wyrzucił, ale patrząc na to co jest teraz, zastanawia się 2 razy by każdy centymetr wykorzystać jak najlepiej😅
@@Wasio212 51zl za za osb, to były czasy, ciekawe czy te ceny kiedyś wrócą do normy
wszedłem tu tyle ze względu na miniaturkę pieseła :D piękny :)
Dzięki😊
Słyszę lepszy dźwięk, przyjrzałem się, a tu w końcu mikrofony :D Szanuję ;P
Odkad zaczołem oglądac Wazzupa to od teraz zawsze wszystko Silikonuje,Akryluje kleje taśmą i Pianuje , PS; dzięki Wazzup ;)
😂😂😂😂pozdrawiamy
Super dobra robota i odcinek !!
Ja osobiście polozylbym płytę meblowa. W hurtowni biała plyta 2,8 na 2 metry powinna kosztować poniżej 200 pln
Teraz membrana dachowa dla lepszego eygladu i pikobelo :) 💪
Bardzo dobra robotaaaa ! :)
Dzieki!
48x40zł=1920zł
Pewnie ta pianka przewyższyła koszt garażu z czasu zakupu?
Nie, nasz garaż kosztował 3 lata temu ok 4 tys
@@Co.dzis.robimy To teraz czas na płyty osb i garaż będzie bezcenny 😀
Sam miałem w tym roku stawiać garaż blaszany 5×7 ,ocieplać i płyty od środka. Ale przy tych cenach to 25 tys mało oczywiście sam material.
Świat oszalał 😪
Majster wygląda jak większa pszczoła w tym kombinezonie po zbiorze pyłku kwiatowego. pozd
O.K., Wszystko to co mowicie brzmi zachecajaco, ale jest male Ale !!
Zeby nie bylo w garazu wykroplenia sie pary wodnej przy nizszych temperaturach zewnetrznych, w garazu musi byc zachowana temperatura powyzej temperatury punktu wykraplania sie pary wodnej na scianach garazu !!!! Jak to zamierzacie osiagnac ?? Wedlug mojej opini bedziecie musieli zima garaz ogrzewac, poniewaz warstwa pianki ktora nalozyliscie nie utrzyma przy temperaturach minusowych otoczenia garazu temperatury powietrza w srodku garazu powyzej granicznej temperatuiry punktu wykrapiania sie pary wodnej na scianach wewnetrznych garazu. Czyli garaz nadal bedzie sie "Pocil" od wewnatrz.
Przepraszam za niepomyslna ocene.
Pozdrawiam.
No niestety nie zgodzę się z Tobą😊ale oczywiście masz prawo do swojej opinii😊
Nie wiem czy u Was tak będzie ale jak ja uszczelniłem wszystkie szary pianką w blaszaku,to jesienią i zimą była masakra.Woda dosłownie kapała z sufitu.Nie było wentylacji.
Popieram w 100% - nie da się ocieplić nieogrzewanego pomieszczenia, to wbrew fizyce :) Okładanie wewnątrz blaszaka styropianem lub tak jak w tym wypadku pianą trochę obniży temp. latem, ale przecież nie podniesie temp. zimą. Od jakiegoś czasu niektórzy producenci blaszaków oferują powłokę antykondensacyjną. To odpowiedni filc umieszczony na spodniej części blachy dachowej. Widziałem to u znajomego i rzeczywiście teraz z dachu mu nie kapie, ale wilgoć jest: w tej warstwie filcu (wystarczy dotknąć dłonią). Bez ogrzewania w zimne dni (i dobrej wentylacji) nie pozbędziecie się wilgoci. Mimo wszystko dajcie znać po zimie jak było u was, może w tym wypadku udało się obejść prawa fizyki, pozdrawiam.
@@Co.dzis.robimy Ja też nie, ale wydaje mi się że Wy też nie do końca rozumiecie zjawisko wilgotnych ścian. Im powietrze cieplejsze, tym więcej pary wodnej może zaabsorbować. Jeśli takie ciepłe, ale o wysokiej wilgotności powietrze zetknie się z zimną powierzchnią jak szyba, czy metalowa ściana garażu, to para na tej powierzchni zacznie się skraplać. I tak było u Was. To samo dzieje sie w łazience podczas gorącego prysznica. Ciepłe powietrze w środku, zimna blacha nocą i mamy wodę na ścianach. Nie byłoby jej, gdyby garaż był dobrze wentylowany i powietrze w środku było tak samo zimne jak na zewnątrz. Chociaż trochę by pewnie było, przecież szron, czy rosa na trawie też siada, a temperatura równa. Ocieplenie pianą ścian powinno trochę poprawić sytuację, bo nie będa się tak szybko schładzać w nocy. A na ciepłych ścianach woda się nie wykropli. Folia pod podłogą w tej kwestii nic nie wnosi. Generalnie poczytajcie o wilgotności powietrza i punkcie rosy, to cała filozofia. A co do piany to trochę drogo to wyszło. Wełna nie byłaby tańsza? Robię domek narzędziowy w technologi szkieletowej z drewna. Z założenia nieocieplony. Po Waszym filmie pomyślałem, że można by ściany prysnąć, ale koszt jednak wysoki.
ale przeciez ten garaz jest nieogrzewany, wiec temperatura w srodku nie bedzie sie roznic az tak bardzo wzgledem tej zewnetrznej. dzieki izolacji termicznej garaz zima nie nagrzeje sie az tak od slonca i kiedy przyjdzie noc nie powstanie az tak duza roznica temperatury srodka wzgledem dworu. do tego pianka bedzie takim elementem przejsciowym miedzy zimnym dworem a cieplejszym wnetrzem garazu. to spowoduje, ze wilgoc w powietrza wewnatrz nie bedzie osiagac punktu rosy na scianach bo te beda mialy temperature zblizona do temperatury wnetrza. wazne jest aby nie robic tego garazu bardzo szczelnego, aby byla wymiana powietrza i tyle. on by sie pocil jak cholera wlasnie w takiej wersji z gola blacha i to nawet latem w dni z wieksza wilgotnoscia powietrza i kiedy noca nastepuje szybkie schlodzenie, to tworzy idealne warunki to wykraplania wilgoci na scianach. tylko koszt takiej izolacji termicznej to jest jakas abstrakacja. przeciez tam ze 2 tysiace poszlo w tej pianie 😬
Proponuje siniat plyta cementowa. Tańsza od osb. Mario budowlaniec ją promował. Stosowalem na podbitke sztos material odporny na wilgoć.
Dzięki!!😊
Jeżeli garaż jest nieogrzewany... a na taki wygląda, to takie ocieplenie ma sens tylko w lato, aby nie było tam jak w saunie.
W zimie jeżeli nie będzie źródła ciepła to to nic nie da.
ale to nie tyle ocieplenie, co izolacja termiczna. chodzi o to, zeby na scianach nie skraplala sie wilgoc z powietrza. cos jak masz szyby pojedyncze i podwojne z gazem czy tam proznia w srodku. to tez jest izolacja termiczna, ktora zapobiega skraplaniu sie wody na szybach przez to, ze powietrze ze srodka nie styka sie bezposrednio z zimnym powietrzem na zewnatrz. jest miedzy nimi przejsciowa bariera termiczna. tutaj bedzie to dzialalo podobnie. w zimie wlasnie bedzie to dzialac podobnie jak latem, w sloneczny dzien garaz az tak sie nie bedzie nagrzewal w srodku i potem po zachodzie slonca, kiedy sciany gwaltownie sie chlodza nie bedzie wykraplac sie na nich wilgoc.
Oczywiście że da. W gołym blaszaku na zewnątrz np -10 a w środku ok -4/-5 🙂
@@mateusz793 do pierwszego wywietrzenia zimnym powietrzem.
Później bez źródła ciepła blado to widzę.
Ale ok... mogę się mylić, nie mam blaszaka. Jednak fizyki nie oszukasz.
@@mateusz793 nie prawda różnica jak masz na z wewnątrz - 10 to w blaszaku będziesz miał max - 8 taka to różnica
@@martinezzo 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 mam 2 blaszaki i termometr wróżbito
To jeszcze do pełni szczęścia dorzućcie klimatyzator z funkcją grzania i garaż stanie się radosnym miejscem zimowych męskich spotkań przy "herbacie"
P.S. klima pomoże (pracując osusza) w redukcji ilości wody wykraplającej się nie na ścianach a na posadzce (sprawdzone organoleptycznie). Używany inverter obecnie można "złapać" za kilka stówek :) i oczywiście zaynstalować samemu co podniesie prestiż tej jakże ekskluzywnej miejscówy.
Pzdr
To jest bardzo dobry pomysł😊💪
Uwielbiam Was! Jesteście mega zaradni i pracowici! Czekam na jakiegoś live'a z Wami przy herbatce.
A garaż możecie nawet buoazerią wyłożyć a i tak będę zachwycona😃😍
Bardzo dziękujemy za miłe słowa 😊
0:43 - tego się nie spodziewałem :D piękne !
8:50 Ja tam widzę tylko marmur :D
Nie ma to jak wdychanie lotnych związków cyjanowodoru...samo zdrowie.
zdajesz sobie sprawę że zapikowane kable mają o wiele z 5-10x mniejsze możliwości prądowe(dla pracy ciągłej) będą się grzały i nie będą miały się jak wychłodzić? żarówka led to jeszcze ok ale gniazdka w garażu ... Jeśli do gniazdka podłączysz odkurzacz i zaczniesz sprzątać auto to nie wróżę długiej pracy...
Cóż za bzdury
Git malina... 💪
A czy w tym garażu będzie stała wasza perełeczka?? 😂
Pewnie 😂😂
rzućcie okiem na choinkę na trawie - schnie od spodu. Może warto byłoby psiknąć czymś na grzyba (np. topsin?)
Tak tak właśnie działamy w tym temacie😊dzięki!
Jaka jest wydajność takiej pianki? Ile m² oraz jakiej grubości warstwa będzie z jednej puszki?
Lepiej kup sobie piane wysokoprężną i koncowki do pistoletu ta piana to jakiś skandal... ;)
Ladnie, ocieplenie z tego żadne ale przeciw wykraplaniu "dobra robota".
Witam, ładnie ładnie a jak to wygląda po roku użytkowania? Też myślę nad taką opcją ocieplenia blaszaka . Pozdro
Majster Wazzup byłby zadowolony noo taaa 😃😃
Jak znajdziecie tani wariant wyłożenia tego czymś to jestem ciekawy bo mam ten sam dylemat.
"Bardzo Dobra Robota"👍
Garaż jak termos🏡 Gratulacje
Mówiliśmy że trzeba zamontować wetylacje.
Zamiast płytami OSB można wnętrze wyłożyć panelami podłogowymi. Są kilka razy tańsze niż płyty OSB.
Mój tato w garażu już kilka lat temu tak zrobił na suficie, boki płytą OSB ale wtedy były tańsze.heh podejrzewam że dlatego że było łatwiej zrobić to samodzielnie.
Uda się na pewno 😊
jedna puszka pianki na ile m2 wystarcza przy jednej warstwie?
podpinam sie do pytania
Fajny pomysł
Czy mi się wydaje ale majster przejmuje pałeczkę w robotach a sympatyczny Pan gadatliwy ;) tylko pomaga podać "packę" :D
Łukasz chciał psikac, ale Majster wyjął mu pistolet z rąk 😊 raz więcej napracuje się Łukasz raz Majster😊
Spoko że zrobiliście sami ale szczerze takiej partaniny dawno nie widziałem podstawa to że kable powinny być w rurkach
co to za czapeczka? :) ta f*ck
Cropp😊
no w koncu cos sie dzieje w domu brawoooooo
Porwszy
Pozdrawiam serdecznie majstra i szefowa ☺️budujemy również domza150tys ale z garażem. Uwielbiam wasze filmiki
Wazzup to majster wszystkich majstrów
po co taka drętwa gadka na wstępie
Nie wiem😊
nie musiałeś się tłumaczyć ja tylko wyraziłem swoją opinie a tak film spoko
@@krzysztofwoj1389 dzięki😊
Robiłem izolację ze styropianu 50mm przykryłem całość płyta paździerzowa tj przekładki od euro palet 15 mm. W zimę jest cieplej niż w murowanym.
Najtaniej to będzie Płyta pilśniowych zdaje sobie sprawę że szawki nie powiesisz ale co kupisz OSB 22mm😅masakra cena... Ja wyścielałem taką płytą budyneczek drewniany i potem jeszcze pomalowałem to zwykłą olejną farbą z pigmentem pomieszczenie było przeznaczone jako sanitarne w gospodarstwie rolnym pani z kontroli sanepidu była zachwycona prostotą spokojnie stoi to już 10 lat dodam że ściany są fajnie zmywalne pozdrawiam 👍👍👍lux rrrrobota
Musimy mocno nad tym pomyśleć. Na pewno na razie OSB odpada😂
Szefowa ma figurę ❤️
super!!!😃👍👍👍
👍👍👍
O tera to taa, cyk fuch 💪
instalacja elektryczna powinna iść w rurkach taka pianka daje bardzo dużo ciepła przy kontakcie z uszkodzoną instalacją elektryczną (niekoniecznie w tym roku może dojść do takiej awarii)
Biała płyta meblowa jest znacznie tańsza. Polecam
Witam Ludu Pracy ☺️
Lux robota!