ja też trafiłem przez przypadek, Ale absolutnie szacun!!! Ten pomysł z podwójnym pokryciem dachu zajefajny, nie będzie żadnego skraplania. Jestem pod wrażeniem.
Panie toż to lux komnata xd znaczy garaż . Piękna robota po majstrach co postawili. ładniutki ten garaż . Sam myślę o drugim .Pierwszy murowany i jak zaczynam deski ciąć ,szlifować to mam pełno pyłu na samochodach ,regałach i wiecznie zakurzony warsztat. A w drugim takim blaszaku miałbym raj bo lubię w drewnie dłubać. I dokładnie o taki samym kształcie myślałem czyli drzwi plus brama . No może jeszcze ze trzy okna. Piękna robota i pomysł pozdrawiam i śledzę kanał Marek
Trutka na myszy - szczury w co najmniej 4 miejscach w garażu, inaczej oprócz kun będą myszki charcować pomiędzy blachą i płytą. Zamawiamy 1kg i na rok wystarczy. Pozdrawiam.
Może zamiast kombinacji z płytami OSB styropianem i blachą lepiej 😊zrobić ściany z płyty zespolonej z pianką w środku np z odzysku na olx są takie tylko transport jest problemem
Podłoga nie powinna być większa od garażu żeby woda z zewnątrz do niego nie wpływała a wjazd trochę zaniżony i wówczas nie trzeba nic silikonować. Ja takie garaże robię z płyty osb później folia listwy dystansowe i dopiero blacha
A na usługi, też Pan wykonuje? Ja zaczęłam szukać jaki by to kupc, bo też miałby być ocieplony, oświetlony z dr,eiamu i brama oraz oknem i wywietrznikiem. Mazowieckie.. Ktoś, coś?
Ekstra wygląda i Szacun z pracy samemu ja też tyram sam ale kasy zostaje na coś tam oczywiście nażedzia trzeba mieć fajny pomysł na płyty zdrowia radości z garażu jes zarąbisty pozdro wszystkim ❤❤🥹🫡🫣😀
Dokladnie to samo uważam. Zwłaszcza szczytem była podwójna warstwa blach na dachu na to styropian i płyta OSB. Ciężko, w ciul roboty, łatwopalne, estetyka taka se. I koszty.. zamówić gotowy garaż za ciężka kasę i narobić się samemu w środku. Przymocowanie płyt warstwowych do konstrukcji stalowej zajęłoby mniej czasu.
Ja dalem xps 25mm i na to 18mm osb ale te mniejsze co maja piorowpusty. Ladnie po montazu wyszly mi proste powierzchnie bez schodow. Potem na to stara farba olejna mialem kolor czerwony .... a potem juz na gotowo bialego duluxa matt do scian..... Ja tez ocieplilem i pokrylem plytami te srodkowe wzmocnienia.... w zimie bedzie sie u ciebie na nich skraplac woda....
Mam pewne obawy, że przez te płytki chodnikowe będziesz miał zawsze dużo wilgoci w garażu. Będzie ciągło od ziemi pomiędzy fugami. Ja wylałem płytę zbrojoną z betonu b20 grubą na 20 cm. Zakotwiłem garaż do niej i wewnątrz zrobiłem wylewkę z uplastyczniaczem 4cm. Całość zagruntowałem i położyłem płytki. Już 4 lata i nie ma żądnych śladów wilgoci, czy uszkodzeń.
@@TheMateusz0709 no zależy. Dla mnie to azyl. Położenie płytek samemu wraz z klejami kosztowało mnie około 600zl. Robiłem to z założeniem raz na lata. Nie żałuję. Drożej wychodzi chociażby teraz żywica.
Robota bardzo ładna, schludna i dokładna, ale wg mnie będziesz miał problem. Jeśli styropian nie był klejony do blachy od środka, a tylko wsadzony między łaty i uszczelnione szczeliny pomiędzy, to wg mnie między styropianem a blachą będzie skraplać się wilgoć, co na dłuższą metę zaskutkuje "gniciem" łat, a później stali. Dlatego właśnie klei się styropian, żeby nie było przestrzeni na skraplanie wilgoci i dlatego daje się na dach od spodu filc bezpośrednio na blachę.
@gorgar6059 dlaczego tak uważasz? Jeśli zastosujemy pianoklej i rozprowadzony go po całym płacie styropianu, to wg mnie nie będzie miejsc do kondensacji.
Myślę że jest to komentarz w punkt. Ocieplając blachę od wewnątrz pozostawiając jakiejolwiek przestrzenie pomiędzy blachą a styropianem/ wełną będzie punkt rosy i kłopot w przyszłości. U mnie była taka sytuacja, że mam w konstrukcji dachu metalowe belki i tynkarze na czas pracy powkładali wełnę między ściankę kolankową a konstrukcję dachu. W miejscu, gdzie wełna dotknęła stalowej belki z jednej strony, a z drugiej już nie ociepliła stali, to zaczęła skraplać się woda, która po ścianach spłynęła aż do parteru. Rozwiązaniem było tylko zastosowanie izolacji cieplnej dachu i belki stalowej w postaci piany PU - rozprężyła się w każdej wolnej szczelinie.
bardzo ładnie zrobione , nurtuje mnie tylko pytanie czy producent robiąc konstrukcje dachu pokrytego blachą ze spodem filcowym założył zwiększenie obciążenia konstrukcji ciężkimi płytami OSB .
Czy obliczył, tego nie wiem. Monter chodził po dachu, jak kręcił blachodachówkę, to nacisk był punktowy nawet ok. 100Kg, powiedzmy, że 50kg na każdą nogę, i się nie zawaliło :) Konstrukcja jest wytrzymała, wykonana z profili zamkniętych, dodatkowe obciążenie na m2 przy płycie 11mm, której użyłem, to ok. 7kg, więc to raczej nie za wiele.
Pożyjemy, zobaczymy. Konstrukcja garażu jest dosyć szczelna i nie spodziewam się, żeby gryzoń wszedł w ścianę. Jeżeli chodzi o wełnę to wymagana byłaby odpowiednia izolacja jej od blachy ponieważ ew. skraplanie się pary wodnej powodowałoby zawilgocenie tej wełny i brak izolacji termicznej.
Koza to przeżytek,są palniki na rope nawet za 500zł i uwierz że dają radę. Dwa miesiące testuje w murowanym garażu z dachem z eternitu i to faktycznie daje rade. Małe,lekkie,zasilanie na 12V z akumlatora lub zwyczajnie 230V z gniazdka. 5 litrów ropy starcza na około 10 godzin przy pełnej mocy (po 3 godzinach wyłączysz bo będzie cieplo)
Ja mam też kozę w garażu bo dla mnie jest to lepsze rozwiązanie. Dużo pracuję w drewnie więc mam bardzo dużo odpadu drewna i trocin które i tak musiałbym zutylizować albo spalając je w beczce metalowej na zewnątrz albo wywozić na wysypisko śmieci.
@@TEGOSZUKAM zawsze można to postawić na zewnątrz a rury wprowadzić do środka,wystarczy czymś przykryć.mi to nie przeszkadza,gdy uzyje się grzejnika jako wydechu to jest sporo ciszej
Przede wszystkim koszt i babranie się z problematyczną aplikacją, szczególnie na suficie. Potem jej wyrównanie przez ścinanie to kolejna zabawa i mnóstwo syfu.
Dobra robota na moim kanale też mam podobnie ocieplony garaż styropian 4cm ściany i 5 cm sufit (takie profile), na sufit dałem boazerie zamiast osb..NO i dobry pomysł na bramę bo jeszce nie mam ocieplonej ta biała płyta to dobry pomysł. Pozdrawiam.
Petarda mam taki sam garaż tylko o wymiarach 6 x 8, i też chcę go ocieplić, i pytanie do ciebie czy zastanawiałeś się nad pianą pur natryskową zamkniętokomórkowa zamiast styropianu? Jeśli tak to jakie za i przeciw?
@ArtCafe73 tak oficjalnie to wpisz sobie formaldehyd w Google ale może Google też nie zaufasz nie jestem złośliwy chciałem tylko zwrócić na coś uwagę ale skoro uważasz że się mylę to odwołuje wszystko wszystko jest super formaldehyd jest do rany przyłóż
@ArtCafe73 A ty masz jakieś naukowo poparte publikacje na temat tego że formaldehyd jest źródłem zdrowia? ... jak mam podjąć temat skoro ktoś usuwa moje wpisy może ty ? zdrówka życzę
To nie jest przestrzeń mieszkalna, poza tym aktualnie produkowane płyty OSB mają tego niewiele zgodnie z nowymi normamii i nie trzeba nawet stosować zasady 1m2 płyty na 1m3 kubatury pomieszczenia. Nawet gdyby trzeba było stosować tę zasadę to dokładnie mam taki stosunek powierzchni płyt do kubatury w tym garażu.
Dzień dobry ! Powiedz mi jakiego produktu używasz do wyłożenia dna garażu pomiędzy płytkami (beton). Mam miejscami 1cm szczeliny, żeby woda nie przedostawała się do środka
We wszystkich pomieszczeniach gospodarczych, warsztatowych i garażowych instalacja elektryczna na zewnątrz jest lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo w takim miejscu gdzie występuje problem z gryzoniami to wręcz jedyne rozsądne rozwiązanie.
@@AtiMati-k8h Gdy instalacje są na zewnątrz a nie w środku izolacji masz większą możliwość kontroli. Większość gryzoni robi gniazda w izolacji i przy okazji gryzie wszystko co jest w pobliżu, dodatkowo zaleca się stosowanie kabli z oplotem ołowianym. Są droższe w zakupie ale dają większe bezpieczeństwo instalacji. Sam mam takie zastosowane w stajniach dla koni.
Nie zaobserwowałem skraplania. Przy temperaturze zew. ok. 0C w środku nie spadła mi temperatura poniżej 7 stopni. Od kilku tygodni palę w kozie, którą sobie zainstalowałem i co kilka dni rozpalam. Od 7C do 20C ogrzewa się w ok. 1 godz.
W sumie mam pytanie. Czy producent tych garaży przewiduje podwieszanie kilkudziesięciu/set kg pod sufitem 👀 Zawsze mnie to zastanawia, czy jak przyjebie fest śniegiem, a mamy dociążoną konstrukcje nie zawartą w obliczeniach czy nie jebnie nam to na auto 👀
Się okaże jak spadnie metr śniegu :) To co dokręciłem do tej konstrukcji to raptem 7kg/m2. Chłop, który kręcił blachę skacząc po dachu, ważył jakieś 100kg i wszystko wyglądało stabilnie.
@TEGOSZUKAM Pytania: Czy użycie wełny mineralnej dawałoby jakieś oszczędności (skoro i tak zabudowa płytami OSB)? Czy producent garażu nie oferował opcji gotowego rozwiązania z płytami warstwowymi (dwustronna blacha z pianką w środku)?
Wełna mineralna nie nadaje się ze względu na skraplanie się pary wodnej na blasze. Do tego musiałaby być przygotowana specjalna konstrukcja z odpowiednimi warstwami wiatroizolacji i paroizolacji. 3 firmy do których wysyłałem zapytanie ofertowe nie posiadały w ofercie opcji izolowanej/ocieplonej. Z tego co zdążyłem się zorientować, to koszt garażu z płyty warstwowej jest 3-krotnie większy od tego blaszaka, który kupiłem.
Witam , mam pytanie, jak był montowany dach? Blacha z filcem przykrecona osobno i na to blachodachowka jeszcze raz przykręcana?czy za jedynym razem 2 arkusze?
@TEGOSZUKAM dziękuję bardzo za odpowiedź, am blaszaka i zastanawiam się nad wymianą dachu na blachę z filcem , a blachodachowka na zewnątrz wygląda napewno bardziej estetycznie.
Nie obawiasz sie ze obciążeniem dachu jest zbyt duze ? Te garaze sa chyba liczone tak na styk, mi sie kiedyś zarwal dach w blaszaku pod naporem sniegu:/
Sypany był tzw. chudziak, piasek z cementem. Jak chcesz mieć ciepły i szczelny garaż to pewnie lepiej wylać beton i dodatkowo zaizolować od spodu styropianem.
@@TEGOSZUKAM nie mam jeszcze wizji ale pewnie taniej płyty jak u Ciebie. Cena gra tu dużą rolę. Dzięki za podpowiedź. Ps no i płyt łatwiej się w razie czego pozbyć a betonu już nie.
Znaleziona odpowiedź. Szpary u góry miedzy blacha a konstrukcja plus fizelina do końca blachy. Fizelina piła wodę I ona ściekała przez te szczeliny. Problem istniał po stronie okapu.
Jedna uwaga, w wiacie pod płyty te faliste powinieneś dać płytę OSB, zrobiłem tak samo jak ty i jak przyszedł upał zaczeły się zapadać póżniej w deszczu zbiera się woda, one niestety niesą za sztywne mimo falowania
Dziękuję bardzo za odpowiedź. W weekend zabieram się za ocieplanie garażu. Zastanawiam się tylko czy spienione PCV nie będzie zbyt miękkie na obłożenie bramy... Mam z tego materiału tabliczki informacyjne i wystarczy lekko zaciągnąć je paznokciem czy w nie stuknąć i już jest rysa/dołek nie do usunięcia. A w garażu powodów takich uszkodzeń może być wiele...
@@TEGOSZUKAMDziękuję bardzo za odpowiedź. W weekend zabieram się za ocieplanie garażu. Zastanawiam się tylko czy spienione PCV nie będzie zbyt miękkie na obłożenie bramy... Mam z tego materiału tabliczki informacyjne i wystarczy lekko zaciągnąć je paznokciem czy w nie stuknąć i już jest rysa/dołek nie do usunięcia. A w garażu powodów takich uszkodzeń może być wiele...
Witam fajnie to wszystko wygląda ale mam pytanie Czy zgłaszałeś dobudowanie wiaty do garażu i czy wiata musi stać minimum 3m od ogrodzenia ? Bo na filmie nie wygląda na 3m
Wiaty nie zgłaszałem i jest metr od granicy działki. Ściana garażu jest 3m od granicy. Wiatę zbudowałem tak, żeby w razie draki łatwo ją rozebrać. Na szczęście działka obok jest ciągle moja, więc nie ma sąsiada, któremu by to mogło przeszkadzać 😀
@@TEGOSZUKAM Dobrze wiedzieć dzięki za informację też będę chciał tak zrobić tylko garaż odsunę 4m od ogrodzenia aby można było jeszcze autem stanąć obok blaszaka i może zrobić jeszcze wiatę
A nie lepiej było zrobić konstrukcje stalową a potem obić płyta warstwowa? Nie dość że ten garaz będzie łatwopalny, estetyka taka sobie, mnóstwo pracy i finalnie drożej. A wilgoc w ścianach będzie się wykraplac. Ogólnie mnóstwo roboty... Której można uniknąć.
Czy te łaty drewniane które dodałeś do konstrukcji nie będą chłonąć wilgoci i gnić? Mi się wydaje że miedzy tymi łatami a blachą bedzie sie skraplać woda.
Woda skrapla się pomiędzy blachą a styropianem, nie zauważysz tego. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak punkt Rosy. Ci od przerabiania kontenerów morskich na mieszkalne też tego nie wiedzieli. Proponuję jak najszybciej rozebrać całą tą instalację.
Na razie nic złego się nie dzieje. Wilgotność w środku oscyluje między 40-50%. Różnica temperatur jest spora. Ostatnio było kilka nocy, gdzie temperatura była w zakresie 2-5 stopni na zewnątrz, a w garażu, po sprawdzeniu wczesnym rankiem, miałem 12 stopni.
Najpierw przykręcałem tak jak na suficie, czyli kątownikami do profili stalowych górnych i dolnych oraz do poziomej łaty. Na koniec, od zewnątrz, farmerami w kolorze brązowym, powkręcałem się przez blachę do tych łat, aby wszystko się bardziej wzmocniło i usztywniło dodatkowo całą konstrukcję.
Dobry pies i kuny zostaja wspomnieniem. Moje stoi na dworze i cale. Mojez zony w garażu bo pani marzna rece jak odsnieza😂. A ja lubie zimę wie napiepszam na mrozie. Ale pomysl dobry
Już zrobiłem. Kupiłem na allegro 4 lampy ledowe 120cm barwa biała neutralna po 17zł/szt. :) Dałem po jednej na każdą ćwiartkę. Być może dołożę sobie jedną dodatkowo nad stołem warsztatowym. Instalację puściłem w korytkach instalacyjnych.
@TEGOSZUKAM piętnaście lat pracowałem przy pokryciach dachowych a obecnie już czwarty rok jako operator piły w tartaku i nie spotkałem się żeby ktoś mówił o standardowych latach dachowych o innym wymiarze jak 4/5 . Inne wymiary mogą być standardem w sklepach typy Castorama a na każdym składzie budowlanym czy typowo dekarskim standard to 4/5 a reszta na zamówienie
@TEGOSZUKAM z tego co mi wiadomo to mówiła o standardowych łatach. Pojedź na skład budowlany albo typowy skład z pokryciem dachowym i powiedz że chcesz standardowe łaty dachowe, to dostaniesz łaty o przekroju 4/5 i długości 4 m
U mnie na składzie drewna od zawsze mają łaty 4x6. 20 lat temu jak budowany był dom, łaty na dach 4x6, 10 lat temu robiłem remont dachu, też do wyboru miałem tylko 4x6, ale wiem, że łaty najczęściej mają rozmiar 4x5 lub 4x6 i nie kłócę się na składzie, że mają nietypowy rozmiar. Różnica w cenie pewnie niewielka, a rozmiar 4x6 jest bardziej uniwersalny, bo wskazany jest pod ciężkie poszycie jak np. dachówka ceramiczna czy betonowa.
Na razie testowane tylko latem i jest wyraźna różnica. Przed izolacją, w środku momentalnie robił się piekarnik od chwili kiedy słońce zaczynało przypiekać. Teraz robi się ciepło po kilku godzinach, ale temperatura w środku jest do wytrzymania.
A jak ze skraplaniem się wody, nie boisz się że płyta OSB ucierpi? Punkt rosy będzie między styropianem a blachą ale bez foli będzie przeciekać prawdopodobnie
Na suficie mam blachę trapezową pokrytą filcem, ale nie wiem na ile to pomoże. Okaże się jesienią i zimą. Pewnie zrobię jakiś film w tym czasie jak się to wszystko sprawdza w praktyce.
Bez sensu bracie. Było zamówić płytę warstwową blacha styropian blacha. Używany z rozbiórki hali kosztuje grosze. Wiatę robisz z 10 drzwiami i rezygnujesz z wyznaczenia przejscia/korytarza
Rozważałem to, ale pewien film z testem obydwu źródeł grzania w garażu, przekonał mnie do kozy, głównie ze względu na hałas jaki generuje webasto oraz z ekonomicznego punktu widzenia, dostępność do drewna, którego mam po dostatkiem.
Takiej wielkości garaż można postawić samemu murowany za ok 17tys ,tutaj zawsze bedzie zimno od płytek i od zewnątrz woda bedzie zaciekac do środka po płytkach pod garażem
Piękna robota.Szacunek że poradziłeś sobie sam.Zeszło samemu dłużej ale satysfakcja że ho,ho.Powodzonka
nie wiem jak tutaj trafiłem, ale robota luuux
ja też trafiłem przez przypadek,
Ale absolutnie szacun!!!
Ten pomysł z podwójnym pokryciem dachu zajefajny, nie będzie żadnego skraplania.
Jestem pod wrażeniem.
Fajnie. Super robota
Szacun. Tak jakoś swojsko i przytulnie w takim "drewnianym" garażu. Sama radocha coś tam majsterkować.
Planujesz wjeżdzać do garażu samochodem w zimie? Jaki masz pomysł na ewentualną wode która spłynała by z auta/ stopiony lód ?
Mi także się podoba !dobra robota 👍
Panie toż to lux komnata xd znaczy garaż . Piękna robota po majstrach co postawili.
ładniutki ten garaż . Sam myślę o drugim .Pierwszy murowany i jak zaczynam deski ciąć ,szlifować to mam pełno pyłu na samochodach ,regałach i wiecznie zakurzony warsztat. A w drugim takim blaszaku miałbym raj bo lubię w drewnie dłubać. I dokładnie o taki samym kształcie myślałem czyli drzwi plus brama . No może jeszcze ze trzy okna.
Piękna robota i pomysł pozdrawiam i śledzę kanał Marek
BRAWO Ty🎉,postawiłem wiatę na dwa samochody,po tym filmiku zaczynam żałować 😢,że nie poszedłem w tym kierunku co Ty.
Bardzo ładna i precyzyjna praca 😊
Elegancko
super to wygląda!
Trutka na myszy - szczury w co najmniej 4 miejscach w garażu, inaczej oprócz kun będą myszki charcować pomiędzy blachą i płytą. Zamawiamy 1kg i na rok wystarczy. Pozdrawiam.
a jak wejdzie kuna czy szczur miedzy osb a blache jak jest wszystko szczelne
Dwie kocice wyelimonowały mi d szczury które biegały sobie po podwórku w dwa tygodnie do tej pory jest spokój
Może zamiast kombinacji z płytami OSB styropianem i blachą lepiej 😊zrobić ściany z płyty zespolonej z pianką w środku np z odzysku na olx są takie tylko transport jest problemem
Super! Pozdr... z Poznania.
Elegancko wyszło 🔥
Poszukiwacze okazji w innym wydaniu... nieźle😊
Też mam podobnie tylko zamontowałem jeszcze kratki wentylacyjne na ścianach
Podłoga nie powinna być większa od garażu żeby woda z zewnątrz do niego nie wpływała a wjazd trochę zaniżony i wówczas nie trzeba nic silikonować. Ja takie garaże robię z płyty osb później folia listwy dystansowe i dopiero blacha
Podłoże z płyt chodnikowych będzie niestety idealnym akumulatorem wilgoci.
@@WytwórniaStyropianu - Jeśli pod płytami chodnikowymi będzie wyłożona folia to nie będzie żadnej wilgoci od podłogi.
A styropianu nie kładzie Pan?
A na usługi, też Pan wykonuje? Ja zaczęłam szukać jaki by to kupc, bo też miałby być ocieplony, oświetlony z dr,eiamu i brama oraz oknem i wywietrznikiem. Mazowieckie.. Ktoś, coś?
Jeśli podłoga będzie mniejsza, to na czym tem garaż będzie stał? Ja mam inny pomysł
Ekstra wygląda i Szacun z pracy samemu ja też tyram sam ale kasy zostaje na coś tam oczywiście nażedzia trzeba mieć fajny pomysł na płyty zdrowia radości z garażu jes zarąbisty pozdro wszystkim ❤❤🥹🫡🫣😀
Super robota
super...👍można by jeszcze porobić ocieploną podłogę plus z dwa okna to i fajne mieszkanko się robi...
Płyta warstwowa, prościej, taniej, szybciej, porządniej. Dziękuję dobranoc
Dokladnie to samo uważam. Zwłaszcza szczytem była podwójna warstwa blach na dachu na to styropian i płyta OSB. Ciężko, w ciul roboty, łatwopalne, estetyka taka se. I koszty.. zamówić gotowy garaż za ciężka kasę i narobić się samemu w środku. Przymocowanie płyt warstwowych do konstrukcji stalowej zajęłoby mniej czasu.
Auper robota, co do kozy i komina - tylko welna skalna, w marketach są dostepne arkusze welny Firerock do kominkow.
Ja dalem xps 25mm i na to 18mm osb ale te mniejsze co maja piorowpusty. Ladnie po montazu wyszly mi proste powierzchnie bez schodow. Potem na to stara farba olejna mialem kolor czerwony .... a potem juz na gotowo bialego duluxa matt do scian.....
Ja tez ocieplilem i pokrylem plytami te srodkowe wzmocnienia.... w zimie bedzie sie u ciebie na nich skraplac woda....
Dobra robota
Super 😊
Zajebiście wyszło, ja jestem dopiero na etapie ocieplenia ścian ;]
Powodzenia :)
Na wszelkie gryzonie bardzo dobrze działa ozonator. Ustawić na automacie czasowym na 10 - 15 i żadna bestia nie przylezie...
Świetnie
W moim aucie też coś zeżarło wężyk od spryskiwacza .
Stachu dobra robota 👍
Piękna robota, tylko proszę uważać na myszy bo potrafią zagniezdzić się w styropianie. Pozdrawiam serdecznie.
Chłop bez garażu, jest jak chłop bez baby.😊
Mam pewne obawy, że przez te płytki chodnikowe będziesz miał zawsze dużo wilgoci w garażu. Będzie ciągło od ziemi pomiędzy fugami. Ja wylałem płytę zbrojoną z betonu b20 grubą na 20 cm. Zakotwiłem garaż do niej i wewnątrz zrobiłem wylewkę z uplastyczniaczem 4cm. Całość zagruntowałem i położyłem płytki. Już 4 lata i nie ma żądnych śladów wilgoci, czy uszkodzeń.
Ja, też wylewkę robiłem.
Płytki to moim zdaniem już przerost formy nad treścią ale też nie wyobrażam sobie nie wylać płyty pod to
@@TheMateusz0709 no zależy. Dla mnie to azyl. Położenie płytek samemu wraz z klejami kosztowało mnie około 600zl. Robiłem to z założeniem raz na lata. Nie żałuję. Drożej wychodzi chociażby teraz żywica.
U wujka jest kostka brukowa pod takim garażem blaszanym, robione ponad 10lat temu i nic się nie dzieje ;)
a moze bezposrednio pod płytki chodnikowe położyć styrodur xps 5 cm
Robota bardzo ładna, schludna i dokładna, ale wg mnie będziesz miał problem. Jeśli styropian nie był klejony do blachy od środka, a tylko wsadzony między łaty i uszczelnione szczeliny pomiędzy, to wg mnie między styropianem a blachą będzie skraplać się wilgoć, co na dłuższą metę zaskutkuje "gniciem" łat, a później stali. Dlatego właśnie klei się styropian, żeby nie było przestrzeni na skraplanie wilgoci i dlatego daje się na dach od spodu filc bezpośrednio na blachę.
Klejenie nic nie da, bo też nie jest szczelne. Szczelna to byłaby folia paroizolacyjna pod OSB (tak jak zabudowa poddasza).
@gorgar6059 dlaczego tak uważasz? Jeśli zastosujemy pianoklej i rozprowadzony go po całym płacie styropianu, to wg mnie nie będzie miejsc do kondensacji.
@@gajos3 blacha jest wytłaczana, w praktyce trudno będzie dokładnie przykleić. A z drugiej strony folia prawie nic nie kosztuje.
@@gorgar6059 ale jak zastosujesz folie to i tak na nasze będzie się skraplać. Klejąc styropian przesuwasz punkt rosy
Myślę że jest to komentarz w punkt.
Ocieplając blachę od wewnątrz pozostawiając jakiejolwiek przestrzenie pomiędzy blachą a styropianem/ wełną będzie punkt rosy i kłopot w przyszłości.
U mnie była taka sytuacja, że mam w konstrukcji dachu metalowe belki i tynkarze na czas pracy powkładali wełnę między ściankę kolankową a konstrukcję dachu. W miejscu, gdzie wełna dotknęła stalowej belki z jednej strony, a z drugiej już nie ociepliła stali, to zaczęła skraplać się woda, która po ścianach spłynęła aż do parteru.
Rozwiązaniem było tylko zastosowanie izolacji cieplnej dachu i belki stalowej w postaci piany PU - rozprężyła się w każdej wolnej szczelinie.
Mistrz
Od środka przy podłodze też uszczelnij
Dla mnie super. Też myślę o podobnym. Szkoda że firmy nie mają w ofercie jeszcze danie folii para izolacyjnej między blacha a konstrukcją.
Pozdrawiam
Mają w ofercie blachę z filcem
bardzo ładnie zrobione , nurtuje mnie tylko pytanie czy producent robiąc konstrukcje dachu pokrytego blachą ze spodem filcowym założył zwiększenie obciążenia konstrukcji ciężkimi płytami OSB .
Czy obliczył, tego nie wiem. Monter chodził po dachu, jak kręcił blachodachówkę, to nacisk był punktowy nawet ok. 100Kg, powiedzmy, że 50kg na każdą nogę, i się nie zawaliło :) Konstrukcja jest wytrzymała, wykonana z profili zamkniętych, dodatkowe obciążenie na m2 przy płycie 11mm, której użyłem, to ok. 7kg, więc to raczej nie za wiele.
Wszystko pięknie i ładnie lecz w styropian wejdą gryzonie lepsza jest wełna
Pożyjemy, zobaczymy. Konstrukcja garażu jest dosyć szczelna i nie spodziewam się, żeby gryzoń wszedł w ścianę. Jeżeli chodzi o wełnę to wymagana byłaby odpowiednia izolacja jej od blachy ponieważ ew. skraplanie się pary wodnej powodowałoby zawilgocenie tej wełny i brak izolacji termicznej.
Koza to przeżytek,są palniki na rope nawet za 500zł i uwierz że dają radę.
Dwa miesiące testuje w murowanym garażu z dachem z eternitu i to faktycznie daje rade.
Małe,lekkie,zasilanie na 12V z akumlatora lub zwyczajnie 230V z gniazdka.
5 litrów ropy starcza na około 10 godzin przy pełnej mocy (po 3 godzinach wyłączysz bo będzie cieplo)
Ja mam też kozę w garażu bo dla mnie jest to lepsze rozwiązanie. Dużo pracuję w drewnie więc mam bardzo dużo odpadu drewna i trocin które i tak musiałbym zutylizować albo spalając je w beczce metalowej na zewnątrz albo wywozić na wysypisko śmieci.
Rozważałem tę opcję, ale za bardzo hałasuje to webasto (szum od nawiewu). Mam już kozę zainstalowaną, cieplutko, cicho i opał mam za darmo :)
@@TEGOSZUKAM zawsze można to postawić na zewnątrz a rury wprowadzić do środka,wystarczy czymś przykryć.mi to nie przeszkadza,gdy uzyje się grzejnika jako wydechu to jest sporo ciszej
1:57 jeśli planowałes ocieplenie garażu to czemu nie zrezygnowałes z pokrycia dachu filcem? Na ocieplonym dachu wilgoć nie powinna się wytracać.
Koszt filcu to 300zł. Nie wiedziałem kiedy go ocieplę więc wziąłem zapobiegawczo taką wersję
Czy brałeś pod uwagę ocieplenie pianką? Jeśli tak to jakie argumenty przeważyły za styropianem?
Przede wszystkim koszt i babranie się z problematyczną aplikacją, szczególnie na suficie. Potem jej wyrównanie przez ścinanie to kolejna zabawa i mnóstwo syfu.
Dobra robota na moim kanale też mam podobnie ocieplony garaż styropian 4cm ściany i 5 cm sufit (takie profile), na sufit dałem boazerie zamiast osb..NO i dobry pomysł na bramę bo jeszce nie mam ocieplonej ta biała płyta to dobry pomysł. Pozdrawiam.
A zamiast płyty OSB, klej i siatka?
Policz to wszystko, robociznę.
Nie lepiej zamontować płytę warstwową? Pir 10cm. Około 100zł/m2 gotowa ściana i dach + konstrukcja
100zł za metr a policz ile tam metrów poszło :)
Petarda mam taki sam garaż tylko o wymiarach 6 x 8, i też chcę go ocieplić, i pytanie do ciebie czy zastanawiałeś się nad pianą pur natryskową zamkniętokomórkowa zamiast styropianu? Jeśli tak to jakie za i przeciw?
spoko robota!!!
Proponuje pomalować płyty osb farbą olejna.
Pieknie i elegancko:) I Filmik świetnie wyjasniający...Tylko czy myszy nie dobiorą się do styropainu bo lubią go podgryzać?
Garaż jest dosyć szczelnie zrobiony i nie będą miały którędy wejść w ścianę.
Jak spbie poradzisz z rakotwórczym formaldehydem uwalniającym się latami z płyt OSB?
To ile osób złapało raka? jakieś oficjalne statystyki?
@ArtCafe73 tak oficjalnie to wpisz sobie formaldehyd w Google ale może Google też nie zaufasz nie jestem złośliwy chciałem tylko zwrócić na coś uwagę ale skoro uważasz że się mylę to odwołuje wszystko wszystko jest super formaldehyd jest do rany przyłóż
@ArtCafe73 A ty masz jakieś naukowo poparte publikacje na temat tego że formaldehyd jest źródłem zdrowia? ...
jak mam podjąć temat skoro ktoś usuwa moje wpisy może ty ? zdrówka życzę
To nie jest przestrzeń mieszkalna, poza tym aktualnie produkowane płyty OSB mają tego niewiele zgodnie z nowymi normamii i nie trzeba nawet stosować zasady 1m2 płyty na 1m3 kubatury pomieszczenia. Nawet gdyby trzeba było stosować tę zasadę to dokładnie mam taki stosunek powierzchni płyt do kubatury w tym garażu.
Dzień dobry ! Powiedz mi jakiego produktu używasz do wyłożenia dna garażu pomiędzy płytkami (beton). Mam miejscami 1cm szczeliny, żeby woda nie przedostawała się do środka
Garaż murowany dach drewniany deski pod papą. Jak to tanio i łatwo ocieplić? Tak aby deski dachu nie zgniły?
można było się pokusić i rozprowadzić sobie instalację elektryczną pod płytami osb :) teraz będziesz ciągnął wszystko po wierzchu
i dobrze. Coś naprawić, czy zmodyfikować to chwila roboty, bo wszystko na wierzchu.
We wszystkich pomieszczeniach gospodarczych, warsztatowych i garażowych instalacja elektryczna na zewnątrz jest lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo w takim miejscu gdzie występuje problem z gryzoniami to wręcz jedyne rozsądne rozwiązanie.
@@pavelz3843dlatego bo kuny będą miały lepszy dostęp?
@@AtiMati-k8h Gdy instalacje są na zewnątrz a nie w środku izolacji masz większą możliwość kontroli. Większość gryzoni robi gniazda w izolacji i przy okazji gryzie wszystko co jest w pobliżu, dodatkowo zaleca się stosowanie kabli z oplotem ołowianym. Są droższe w zakupie ale dają większe bezpieczeństwo instalacji. Sam mam takie zastosowane w stajniach dla koni.
@pavelz3843 dzięki za info
Mam dwa blaszaki, i nigdy nie odczuwałem potrzeby ich ocieplania, bo po co?
Jak masz dużo gier na komputerze i dwie lewe ręce do roboty to po co tam siedzieć i mieć ciepło. Samochód nie potrzebuje bo w cieple rdzewieje😂
Cześć Napisz jak to ocieplenie sprawuje się w okresie zimowym czy spełnia swoje zadanie ? I czy nigdzie nie skrapla się woda z różnicy temperatur ?
Nie zaobserwowałem skraplania. Przy temperaturze zew. ok. 0C w środku nie spadła mi temperatura poniżej 7 stopni. Od kilku tygodni palę w kozie, którą sobie zainstalowałem i co kilka dni rozpalam. Od 7C do 20C ogrzewa się w ok. 1 godz.
@@TEGOSZUKAM Dziękuje za informację i Pozdrawiam
Dobra robota pozdrawiam Dostal bym namiary na ta Firmen ,Jak daleko od Torunia
Super, jaki uzyl Pan silikon dekarski?U mnie dostaje sie ciagle woda. Moze jakis inny sposob? Garaz siedzi na przycietych paskach od papy z włóknem.
Ja brązowy i woda nie wchodzi 👍
Czy mógłbyś podać link do producenta garażu bo wygląda solidniej od większości dostępnych na rynku?
@@TEGOSZUKAM właśnie też unich teraz zamowiłem. Mają chybz najlepsze opinie na google.
W sumie mam pytanie.
Czy producent tych garaży przewiduje podwieszanie kilkudziesięciu/set kg pod sufitem 👀
Zawsze mnie to zastanawia, czy jak przyjebie fest śniegiem, a mamy dociążoną konstrukcje nie zawartą w obliczeniach czy nie jebnie nam to na auto 👀
Się okaże jak spadnie metr śniegu :) To co dokręciłem do tej konstrukcji to raptem 7kg/m2. Chłop, który kręcił blachę skacząc po dachu, ważył jakieś 100kg i wszystko wyglądało stabilnie.
@TEGOSZUKAM Pytania: Czy użycie wełny mineralnej dawałoby jakieś oszczędności (skoro i tak zabudowa płytami OSB)? Czy producent garażu nie oferował opcji gotowego rozwiązania z płytami warstwowymi (dwustronna blacha z pianką w środku)?
Wełna mineralna nie nadaje się ze względu na skraplanie się pary wodnej na blasze. Do tego musiałaby być przygotowana specjalna konstrukcja z odpowiednimi warstwami wiatroizolacji i paroizolacji. 3 firmy do których wysyłałem zapytanie ofertowe nie posiadały w ofercie opcji izolowanej/ocieplonej. Z tego co zdążyłem się zorientować, to koszt garażu z płyty warstwowej jest 3-krotnie większy od tego blaszaka, który kupiłem.
@@TEGOSZUKAM Dzięki za rzeczową odpowiedź
Witam , mam pytanie, jak był montowany dach? Blacha z filcem przykrecona osobno i na to blachodachowka jeszcze raz przykręcana?czy za jedynym razem 2 arkusze?
Najpierw przykręcili blachę trapezową z filcem i do tej blachy potem kręcili blachodachówkę
@TEGOSZUKAM dziękuję bardzo za odpowiedź, am blaszaka i zastanawiam się nad wymianą dachu na blachę z filcem , a blachodachowka na zewnątrz wygląda napewno bardziej estetycznie.
Nie obawiasz sie ze obciążeniem dachu jest zbyt duze ? Te garaze sa chyba liczone tak na styk, mi sie kiedyś zarwal dach w blaszaku pod naporem sniegu:/
Mam takie same wrażenia,powinien dać jakieś wzmocnienia bo jednak płyta OSB troszkę waży
dokładnie o tym samym pomyślałem. Łaty plus OSB, jak dojdzie śnieg, może być klops.
Ten garaż jest wzmacniany ma.kratwonice jest mocny mam podobny można chodzić po dachu to nie jest blaszak za 3tys
tez tak robilem ale posacke bym wylal bylo by cieplej a cenowo podobnie
Pod te plyty chodnukowe sypales piach czy tłuczeń tez? Zastanawiam sie czy robic plyte z betonu czy uzyc wlasnie plyt.
Sypany był tzw. chudziak, piasek z cementem. Jak chcesz mieć ciepły i szczelny garaż to pewnie lepiej wylać beton i dodatkowo zaizolować od spodu styropianem.
@@TEGOSZUKAM nie mam jeszcze wizji ale pewnie taniej płyty jak u Ciebie. Cena gra tu dużą rolę. Dzięki za podpowiedź. Ps no i płyt łatwiej się w razie czego pozbyć a betonu już nie.
Super robota! A jak z wytrzymałością stropu na dodatkowy ciężar? Jeszcze w zimie śniegu nawali.... Nie będzie to problemem?
Jak się zawali to na pewno będzie dobry film na kanale 😀 Na razie wygląda wszystko stabilnie.
Jesli sie skrapla woda miedzy blacha a styropianem to co teraz zrobic ? Roznitowac blache po zewnatrz i dac folie ?
Czy dawać jakieś wywietrzniki ? Też tak zrobiłem i mam taki problem ze woda leję się po ścianie
Ja jeszcze nic takiego nie zauważyłem. Zobaczymy jak się bardziej ochłodzi.
Daj znać gdy zauważysz
Znaleziona odpowiedź. Szpary u góry miedzy blacha a konstrukcja plus fizelina do końca blachy. Fizelina piła wodę I ona ściekała przez te szczeliny. Problem istniał po stronie okapu.
Jedna uwaga, w wiacie pod płyty te faliste powinieneś dać płytę OSB, zrobiłem tak samo jak ty i jak przyszedł upał zaczeły się zapadać póżniej w deszczu zbiera się woda, one niestety niesą za sztywne mimo falowania
Nic takiego się nie dzieje. Część z tych płyt była już wcześniej zamontowana, przez kilka lat, w ten sam sposób na innej wiacie, którą rozebrałem.
Z jakiej firmy zamawiany był garaż??
podpisuję się pod pytaniem
Witam. Czy mógłby Pan podpowiedzieć, gdzie zamówić te białe płyty ze spienionego PCV do obłożenia bramy garażowej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
W hurtowniach typu Technozbyt
Dziękuję bardzo za odpowiedź. W weekend zabieram się za ocieplanie garażu. Zastanawiam się tylko czy spienione PCV nie będzie zbyt miękkie na obłożenie bramy... Mam z tego materiału tabliczki informacyjne i wystarczy lekko zaciągnąć je paznokciem czy w nie stuknąć i już jest rysa/dołek nie do usunięcia. A w garażu powodów takich uszkodzeń może być wiele...
@@TEGOSZUKAMDziękuję bardzo za odpowiedź. W weekend zabieram się za ocieplanie garażu. Zastanawiam się tylko czy spienione PCV nie będzie zbyt miękkie na obłożenie bramy... Mam z tego materiału tabliczki informacyjne i wystarczy lekko zaciągnąć je paznokciem czy w nie stuknąć i już jest rysa/dołek nie do usunięcia. A w garażu powodów takich uszkodzeń może być wiele...
Witam fajnie to wszystko wygląda ale mam pytanie
Czy zgłaszałeś dobudowanie wiaty do garażu i czy wiata musi stać minimum 3m od ogrodzenia ? Bo na filmie nie wygląda na 3m
Wiaty nie zgłaszałem i jest metr od granicy działki. Ściana garażu jest 3m od granicy. Wiatę zbudowałem tak, żeby w razie draki łatwo ją rozebrać. Na szczęście działka obok jest ciągle moja, więc nie ma sąsiada, któremu by to mogło przeszkadzać 😀
@@TEGOSZUKAM Dobrze wiedzieć dzięki za informację też będę chciał tak zrobić tylko garaż odsunę 4m od ogrodzenia aby można było jeszcze autem stanąć obok blaszaka i może zrobić jeszcze wiatę
A nie lepiej było zrobić konstrukcje stalową a potem obić płyta warstwowa? Nie dość że ten garaz będzie łatwopalny, estetyka taka sobie, mnóstwo pracy i finalnie drożej. A wilgoc w ścianach będzie się wykraplac. Ogólnie mnóstwo roboty... Której można uniknąć.
Na kuny polecam kostkę do kibla gdzieś zahaczyć w silniku, działa jak t trzeba 😊
Dodatkowo zawsze lekko kostka smaruje kable. 150% spokoju z gryzoniami
Miałem nic nie pomogło. !
@kontroler40 może za drogą kupiłeś i zbyt ładnie pachniała xD
Czy te łaty drewniane które dodałeś do konstrukcji nie będą chłonąć wilgoci i gnić? Mi się wydaje że miedzy tymi łatami a blachą bedzie sie skraplać woda.
Zobaczymy. Blacha pokryta jest filcem więc może to coś da.
Będzie się woda skraplać, bo na tych łatach jest mostek termiczny.
Daj znać czy nie skrapla się woda w środku jak zejdzie temperatura.
Na razie nie zaobserwowałem, temperatury ostatnio bywały bliskie zera. Wilgotność w garażu ok. 40%, temperatura w środku po zimnej nocy 12C
@@TEGOSZUKAM oki dzięki za odpowiedź
Woda skrapla się pomiędzy blachą a styropianem, nie zauważysz tego. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak punkt Rosy. Ci od przerabiania kontenerów morskich na mieszkalne też tego nie wiedzieli. Proponuję jak najszybciej rozebrać całą tą instalację.
To jakie rozwiązanie aby pozbyć się ew skroplin ? Jak czym zabudować ? Heee?
Roznitowac garaz po zewnątrz i dać folie jak już tak ładnie zrobione ?
Poszukiwacze Okazji?
Szkoda że podłogi nie odizolowałeś. Będzie ciągnąć zimno
😂Kuna nie jest gryzoniem., ale garaż spoko.
jaka grubość płyty osb na ściany i sufit ?
11mm
a jak z tym skraplaniem po tym zabiegu
Na razie nic złego się nie dzieje. Wilgotność w środku oscyluje między 40-50%. Różnica temperatur jest spora. Ostatnio było kilka nocy, gdzie temperatura była w zakresie 2-5 stopni na zewnątrz, a w garażu, po sprawdzeniu wczesnym rankiem, miałem 12 stopni.
@@TEGOSZUKAM rozumie ale co pomiędzy błahą a styropianem ze skraplaniem
tego nie widać :)
Czy jeśli spadnie 1m. Śniegu dach wytrzyma?
Jak spadnie to dam znać :)
Dobra robota. Zamiast kozy ładuj chinbasto.
Brałem pod uwagę, ale za głośne. Już mam kozę :)
Witam jak są przykręcone laty do ścian? Wkrętami na wylot?
Najpierw przykręcałem tak jak na suficie, czyli kątownikami do profili stalowych górnych i dolnych oraz do poziomej łaty. Na koniec, od zewnątrz, farmerami w kolorze brązowym, powkręcałem się przez blachę do tych łat, aby wszystko się bardziej wzmocniło i usztywniło dodatkowo całą konstrukcję.
Do ładnego garażu dolepiłeś taki syf z onduliną. To po co bylo taki ładny garaż zamawiać
Ja mam pytanie skąd płyty osb , że wyniosły Cię na cały garaz tylko 1000 zł ?
Była promocja w Castoramie po 48 zł/szt.
@@TEGOSZUKAM mam pytanie ściany i sufit zostały ocieplone a podloga-fundament trzeba też ocieplić?
Pytanie po co ten filc na suficie skoro i tak zalepione wszystko styropianem
Filc był w standardzie i miał zapobiegać skraplaniu się wody.
Musi być wtedy się nie skrapla.
Dobry pies i kuny zostaja wspomnieniem. Moje stoi na dworze i cale. Mojez zony w garażu bo pani marzna rece jak odsnieza😂. A ja lubie zimę wie napiepszam na mrozie. Ale pomysl dobry
Kto bogatemu zabroni nawet jak robi głupie rzeczy. Pytałes samochodu czy sie lepiej czuje w ocieplonym garazu?
Cześć, jak planujesz oświetlenie? :)
Już zrobiłem. Kupiłem na allegro 4 lampy ledowe 120cm barwa biała neutralna po 17zł/szt. :) Dałem po jednej na każdą ćwiartkę. Być może dołożę sobie jedną dodatkowo nad stołem warsztatowym. Instalację puściłem w korytkach instalacyjnych.
Standardowe łaty dachowe mają wymiar 4/5cm nie 4/6 cm
To jeden ze standardów. Łaty najczęściej spotykane są w wymiarach 40x50 mm, 40x60 mm oraz 50x60 mm
@TEGOSZUKAM piętnaście lat pracowałem przy pokryciach dachowych a obecnie już czwarty rok jako operator piły w tartaku i nie spotkałem się żeby ktoś mówił o standardowych latach dachowych o innym wymiarze jak 4/5 . Inne wymiary mogą być standardem w sklepach typy Castorama a na każdym składzie budowlanym czy typowo dekarskim standard to 4/5 a reszta na zamówienie
A słyszałeś o doborze przekroju łat do rodzaju pokrycia dachowego?
@TEGOSZUKAM z tego co mi wiadomo to mówiła o standardowych łatach. Pojedź na skład budowlany albo typowy skład z pokryciem dachowym i powiedz że chcesz standardowe łaty dachowe, to dostaniesz łaty o przekroju 4/5 i długości 4 m
U mnie na składzie drewna od zawsze mają łaty 4x6. 20 lat temu jak budowany był dom, łaty na dach 4x6, 10 lat temu robiłem remont dachu, też do wyboru miałem tylko 4x6, ale wiem, że łaty najczęściej mają rozmiar 4x5 lub 4x6 i nie kłócę się na składzie, że mają nietypowy rozmiar. Różnica w cenie pewnie niewielka, a rozmiar 4x6 jest bardziej uniwersalny, bo wskazany jest pod ciężkie poszycie jak np. dachówka ceramiczna czy betonowa.
Majster wazzup by cię nauczył jak się robi bardzooo dobrą robotę 😉
A mostki temiczne na profilach?
Ale to jest garaż. Nie zamierzam w nim mieszkać :)
Jaka jest różnica z temperaturą izoluje dobrze?
Na razie testowane tylko latem i jest wyraźna różnica. Przed izolacją, w środku momentalnie robił się piekarnik od chwili kiedy słońce zaczynało przypiekać. Teraz robi się ciepło po kilku godzinach, ale temperatura w środku jest do wytrzymania.
3° i nic więcej 🤷♂️
Garaż super wyszedł pozdrawiam 👍
Może mnie ktoś po co izolować nieogrzewany garaż?
A skąd wiesz, że nieogrzewany?
A jak ze skraplaniem się wody, nie boisz się że płyta OSB ucierpi? Punkt rosy będzie między styropianem a blachą ale bez foli będzie przeciekać prawdopodobnie
Na suficie mam blachę trapezową pokrytą filcem, ale nie wiem na ile to pomoże. Okaże się jesienią i zimą. Pewnie zrobię jakiś film w tym czasie jak się to wszystko sprawdza w praktyce.
@@TEGOSZUKAM czekam na update w zime, pozdrawiam
Fajnie ale na blachę trapezową zażyczyłes sobie jeszcze blachodachówkę? W sumie kto bogatemu zabroni :)
Nie zażyczyłem. Sam byłem zdziwiony, że zrobili podwójnie. Chciałem dach z blachodachówki i filcem od spodu :)
Po co filcem? Żeby stęchlizną śmierdziało?
To jest bardzo cienka warstwa filcu przeciw skraplaniu się wody na blasze.
Bez sensu bracie. Było zamówić płytę warstwową blacha styropian blacha. Używany z rozbiórki hali kosztuje grosze. Wiatę robisz z 10 drzwiami i rezygnujesz z wyznaczenia przejscia/korytarza
geniusz
A napisałeś w projekcie 150cm czy po prostu 150 bo na rysunkach technicznych wszystkie wymiary podaje się w mm więc mogli tak to zrozumieć 😉
Wszystkie wymiary podałem w cm . Przyznali się do błędu 😀
Może zamiast grzania kozą to moze lepiej kupić Webasto 8kw
Rozważałem to, ale pewien film z testem obydwu źródeł grzania w garażu, przekonał mnie do kozy, głównie ze względu na hałas jaki generuje webasto oraz z ekonomicznego punktu widzenia, dostępność do drewna, którego mam po dostatkiem.
Takiej wielkości garaż można postawić samemu murowany za ok 17tys ,tutaj zawsze bedzie zimno od płytek i od zewnątrz woda bedzie zaciekac do środka po płytkach pod garażem
Za murowane garaże podatek w miastach jest 5x wyższy...
Ja uszczelniłem i nie przecieka