You all prolly dont give a shit but does anyone know of a trick to get back into an Instagram account?? I was stupid lost the login password. I appreciate any help you can offer me!
@@user-yw7yv9yi7i Я маю на увазі пояснення . Бо те як подають у наших школах придмети вони саме і здаются квантовою миханікою а проста алгебра вищою матиматикою. Ось, що я маю на увазі.
В фантастичному циклі творів Миколи Горькавого "Астровітянка", "Теорія катастрофи" та "Повернення Астровітянки" - як раз дуже яскраво показані всі недоліки класичної освіти.
Поширена думка, але лише частково справедлива. Будь-який вчитель має можливість викладати матеріал на свій манер, але рідко коли йому вдастся догодити усім. Бо те, що підійде одним, зовсім нічого не зрушить в інших. Ось і в цьому відео. Я впевнений, є знайомі з цією темою, для котрих подібне викладення є занадто спрощеним і наївним. Проте абсолютно більшість людей насправді більшість інформації з відео не зрозуміла, навіть серед тих, хто думають, що зрозумів. І ще, це відео дивилися в основному зацікавлені люди. Почнете щось таке розказувати дітям у школі - більшість з них виберуть сон або інші відволікаючі речі.
08:03 - "ми не знаємо чому час іде лише в одному напрямі". Ми знаємо. Час нікуди не йде. Ми придумали це абстрактне поняття, бо була така необхідність, більшості з нас воно здається інтуїтивно зрозумілим, але воно контрінтуїтивне. В дослідженнях важливо вказувати як саме ми заміряємо кількість часу між точками в послідовності подій.
Нам ще багато що потрібно вивчити і дослідити - тому знання про світобудову будуть ще не раз переписуватись як це було і раніше . Головне рухатись в перед і не зупинятись .
Там помилка у оригінальному ролику. Судячи з описів експерименту ми живемо у дзеркальному світі. Саме це і шокувало фізиків. Дивився у іншому перекладі.
@@cikavanauka якщо подивитись по анімаціях то нас спершу підводять до того, що зазеркальний світ відображає електрони певним чином. Далі показуючи задзеркальну анімацію вже по тексту говорять, що ми живемо у нормальному світі. Але при цьому фізики були шоковані, що ми живемо у відзеркаленому світі. Спробую знайти той переклад
@@cikavanauka Подивіться на схему 3:47. Потім в 4:01 зазеркальне стає нормальним. Подивився детальніше - більше стало схоже на невдалий приклад у оригінальному відео, що додало плутанини. Спершу грішив на переклад бо у іншому перекладі дивився доволі давно. За це каюсь) Відео у іншому перекладі: ruclips.net/video/1n1d0Y6uZEo/видео.html
Не бачу причин жертвувати відпусткою. Якщо вже робити експерименти з оберненими в часі процесами, то, мабуть, і відпустку можна провести у зворотньому часовому напрямку...
На 3:18 помилка, обертання у дзеркалі зображено неправильно, стрілка що вказує на напрям обертання повинна бути напрямлена вліво і обертання в такому чині буде протилежним
Ні, у відео все показано правильно. Напрям обертання в дзеркалі правильний. Вектор (як параметр, що описує обертання) спрямований вздовж осі також правильно.
Мені не зрозуміло як можна провести експеримент у задзеркаалі? На мою думку цей експеримент показує електромагнітну взаємодію. Атоми кобальта були зоріентавані магнітним полем в одному напрямку, з них вилітають електрони і рухаються в електромагнітному полі в напрямку протилежного заряду. До чого тут часова симетрія?
приклад експерименту з зеркалами якщо є один компьютор, й дві программи, у котрих данні будуть символізувати вимір, данні будуть ідентичні для обох вимірів, але не результат, для того хто буде інтерпретувати данні, бо він буде знати що для друго виміру потрібно ще зробити перетвореня данних аби співпіставити результати, тобто, ми ніколи не можемо сказати якій саме перевернутий вимір, до того як не захочимо порівняти результати, та не вирішимо якій вимір ми вважатимемо перевернутим знаходячись у середині виміру, ми зможемо дізнатись про те що є інші, тільки якщо программи виконуються на одному залізі та зробивши 2 заміри по часу/енергіі витрачені на експеримент, у той момент коли буде хтось порівнювати результати 2 вимирів(якщо наш вважатимуть перевенутим, а потім інший), зробивши тим самим перетворення для одного із вимірів, а тоді при серіі таких експериментів ми зможемо побачити на якій вимір саме є "преревернутим", бо для нього потрібно більше часу тобто, якщо є хоча б один канал данних між ідентичними вимірами (корті навіть запущенні на різних компьюторах), через третій вимір посередник, то ми можеммо дізнатись геть усе про третій вимір з інформаціі про затримки між нашим та другого виміру, які видбуваються при пересілці данних
"дзеркальні" експерименти не проводять. Суть у порушенні просторової парності кількома ядерними процесами (несиметричне вилітання бета-частинок відносно спіну)
@@cikavanauka Будь ласка, не ображайтеся. Ви робите гарну справу перекладаючи відео. Було б не погано, якщо на прикінці ролика, окремо підкреслювати фантазію та дійсність. Наприклад: дзеркало не формує якийсь новий вимір, або задзеркалення, це справа нашої уяви.
Мені завжди здається що в темах про рух часу в зворотньому напрямку, насправді говорять про ентропію а не про час. Як має виглядати гравітація в часі з зворотнім напрямком?
@@cikavanauka ну, і як це має виглядати? В відео Браяна Гріна бокал що спочатку падає зі стола і розбивається при зворотньому плині часу, збирається до купи, і підлітає на стіл. Як на вашу думку це має відбуватись ?
@@andriitsibrii3335 ну, я думаю що розглядаючи чисто гравітацію, краще змінити бокал на кульку. Тоді зворотній, або негативний, час буде відповідати зворотній швидкості, маючи яку. кулька повернеться туди, звідки впала. Тобто той факт, що через гравітацію масивні об'єкти з часом можуть наближатись, не порушує симетрію часу. Загалом симетрія часу є основою закону збереження енергії.
@@cikavanauka я думав, що симетрія це більш вузьке поняття, коли неможливо зрозуміти - час в прямому напрямку чи в оберненому, а тут це можна зрозуміти
Вся теорія ломається з самого початку. Дзеркало не робить праву руку лівою. Простий експеримент. Покладіть перед собою аркуш, справа напишіть "П", а зліва "Л". Потім станьтее перед дзеркалом і поверніть аркуш написом до дзеркала. Так, "П" буде зліва, але тому, що ви перевернули аркуш
Коментар підтримки цікавих україномовних каналів. Дякую за відео.
Якщо Вас цікавлять у відео про Ексель та Ворд, будь ласка, заходьте на мій канал. Може сподобається🙂
You all prolly dont give a shit but does anyone know of a trick to get back into an Instagram account??
I was stupid lost the login password. I appreciate any help you can offer me!
@Jermaine Zaid Instablaster :)
*круто зроблено як завжди, нам потрібно більше україномовного контенту без сільських жартів, кому цікаво також роблю відео можете оцінити*
Ого!
Я останнім часом отримую тут таку інформацію, що, врешті, "вийду з карантину" геть іншою людиною! ;)
Подивився відео. Нічого не зрозумів. Прочитав вислів Сократа "О, скільки ж у світі є речей, без яких можна жити". Заспокоївся. Заснув
Аналогічно! 🤣🤣🤣👍
О, чую Клятого Раціоналіста 👌
але не бачите ;)
Цікава наука це плюс?)
@@K.Rationalistякби тебе ще й бачили, то це був би інший канал. )
Кожного разу як вдягаю шкарпетки, переконуюсь в непарності всесвіту)))
Супер відео, дякую. Лайк👍
Дуже радий, що є подібний канал в українському ютубі.
Давно підписаний і усім раджу зробити це.
це фантастика, невже я чую українською, можливо колись і про хабла а там і дискавері) Дякую Вам!
Дякую за чудовий переклад! Одне з найцікавіших відео від Veritasium! Щоб все зрозуміти, відео треба переглядати двічі або й тричі :)
У цьому відео є речі, від яких мій мозок згортається у нанотрубочку. П'яти переглядів я не в тримаю, а менша кількість просто не допоможе! (((
А могла ж поїхати відпочити і не мучити себе і решту фізиків світу =))
Ніт, не могла... Нобелівка чекала😂😂
@@lapochkahelenUA 🤣🤣🤣
Кнал - молодець! Дуже важливо, щоб такі відео були українською мовою!
Шикарно, щиро дякую. Ви мега крутезні.. Шер😍😍😍
Як завжди цікаво і інформативно.
одне задоволення! дякую за можливість посміхатися під час отримання теоретичних знань!)
Вподобайка як завжди. Продовжуйте в тому ж напрямку.
Жах як цікаво! Потрібно передивитись повільно і декілька раз.
Знову ти Клятий Раціоналіст.
дякую за гарний переклад! вподобайка! 👍🇺🇦
Український ютуб найкращий!!!
Такого пояснення бракує в школі. Вам потрібно створити курси: фізики, хімії... Дякую за вашу працю!
А в школі зараз вивчають квантову механіку , теорію поля , квантову електродинаміку і таке інше ?
@@user-yw7yv9yi7i Я маю на увазі пояснення . Бо те як подають у наших школах придмети вони саме і здаются квантовою миханікою а проста алгебра вищою матиматикою. Ось, що я маю на увазі.
Або хоча б згуртувати за класами, відповідно до шкільної програми
В фантастичному циклі творів Миколи Горькавого "Астровітянка", "Теорія катастрофи" та "Повернення Астровітянки" - як раз дуже яскраво показані всі недоліки класичної освіти.
Поширена думка, але лише частково справедлива. Будь-який вчитель має можливість викладати матеріал на свій манер, але рідко коли йому вдастся догодити усім. Бо те, що підійде одним, зовсім нічого не зрушить в інших.
Ось і в цьому відео. Я впевнений, є знайомі з цією темою, для котрих подібне викладення є занадто спрощеним і наївним. Проте абсолютно більшість людей насправді більшість інформації з відео не зрозуміла, навіть серед тих, хто думають, що зрозумів.
І ще, це відео дивилися в основному зацікавлені люди. Почнете щось таке розказувати дітям у школі - більшість з них виберуть сон або інші відволікаючі речі.
Дякую за переклад, дуже цікава інформація!
Дякую за топ контент!)
дякую, подивився з задоволенням!!
Ось за це я люблю науковців. Вони шукають нові відповіді і перепровіряють старі, і продовжують шукати глибше й глибше
Дууууже цікаво, але трохи не зрозуміло було з першого разу. Тому подивилася відео тричі
дякую! переглянув одразу двічі щоб більше второпати :)
Супер дуже дякую вам за переклад!
Дякую за відео! Дуже цікаво!
Дякуємо! Будемо розбиратись із цими питаннями... 👍👍👍
Дуже цікаво! Чекаю на наступні відео)
08:03 - "ми не знаємо чому час іде лише в одному напрямі". Ми знаємо. Час нікуди не йде. Ми придумали це абстрактне поняття, бо була така необхідність, більшості з нас воно здається інтуїтивно зрозумілим, але воно контрінтуїтивне. В дослідженнях важливо вказувати як саме ми заміряємо кількість часу між точками в послідовності подій.
У меня есть часы,они показывают ВРЕМЯ(абстракцию).
Нам ще багато що потрібно вивчити і дослідити - тому знання про світобудову будуть ще не раз переписуватись як це було і раніше . Головне рухатись в перед і не зупинятись .
Дякую вам за вашу працю!!!
Дякую. Гарне відео)))
Чудове відео, дякую! Клятий Раціоналіст уже тут вже як ріднесенький))
Фізика, вона така фізика
Спасибо за ваши видео! Очень расширяет кругозор! Это круто!
Круто! Дякую!
о ні! небо б@дь впаде на нас!
Коментар для просування українського контенту
Цікаво, дякую за переклад і гарну озвучку👍
Геніяльна серія, доземний уклін перекладачам, тільки не треба казати "або" замість "чи" у запитальних реченнях ;)
Крутий переклад
А час минає, а час минає швидко. А-а-а!
дякую за відео! приємно слухати озвучку) знайомий голос)))
Справжня інтрига! :)
Підписався бо цікаіво бо рідною мовою лайк-:-)
Спасибо, интересно
Дякую!!!!
Запрошую всіх до себе на канал. Бо дуже важко самому розвивати.
Я так нічого і не зрозуміла. Треба більше посидіти над цим
Вподобайка!
Дійсно цікаво
Там помилка у оригінальному ролику. Судячи з описів експерименту ми живемо у дзеркальному світі. Саме це і шокувало фізиків. Дивився у іншому перекладі.
Помилка? Де саме?
Так теж чула що шок був від Того що ми знаходимось в зазеркаллі
@@cikavanauka якщо подивитись по анімаціях то нас спершу підводять до того, що зазеркальний світ відображає електрони певним чином. Далі показуючи задзеркальну анімацію вже по тексту говорять, що ми живемо у нормальному світі. Але при цьому фізики були шоковані, що ми живемо у відзеркаленому світі. Спробую знайти той переклад
@@oleg_4aban Та просто цей ролик знімали в задзеркаллі. А ми з вами живемо по цей бік дзеркала!
@@cikavanauka Подивіться на схему 3:47. Потім в 4:01 зазеркальне стає нормальним. Подивився детальніше - більше стало схоже на невдалий приклад у оригінальному відео, що додало плутанини. Спершу грішив на переклад бо у іншому перекладі дивився доволі давно. За це каюсь)
Відео у іншому перекладі: ruclips.net/video/1n1d0Y6uZEo/видео.html
Я не фiзик , але можу пожертвувати вiдпусткою ради науки .😊
Крутяк
дякую
ААААА. круууто
Десь я вже чула цей голос)
Круто
Підтримка
Не бачу причин жертвувати відпусткою. Якщо вже робити експерименти з оберненими в часі процесами, то, мабуть, і відпустку можна провести у зворотньому часовому напрямку...
А що як виявиться, що у відпустці не Ви, а Ваше відзеркалення?! 🙂
Вау, кайф
Дуже цікаво, але не до кінця зрозуміло із дзеркальністю в експерименті з кобальтом)
Круто, но трохи складно.
Like 👍
не врубаюсь, та у захваті від таємниць природи. та від українського контенту. (колишній вчитель. фізики :) )
Можу не погодитися, потрібно брати до уваги, що обертання в зазеркаллі змінюється на протилежний, тому в зеркалі напрямок полярності теж змінюється
А я не виключаю що живу в непарному Всесвіті.
Непарний тобто єдиний і неповторний?
На 3:18 помилка, обертання у дзеркалі зображено неправильно, стрілка що вказує на напрям обертання повинна бути напрямлена вліво і обертання в такому чині буде протилежним
Ні, у відео все показано правильно. Напрям обертання в дзеркалі правильний. Вектор (як параметр, що описує обертання) спрямований вздовж осі також правильно.
@@cikavanauka хмм, дійсно, мене трохи збило те що напис на кульці "Со" дивиться в одну сторону, як і на зображенні
клас.
Мені не зрозуміло як можна провести експеримент у задзеркаалі? На мою думку цей експеримент показує електромагнітну взаємодію. Атоми кобальта були зоріентавані магнітним полем в одному напрямку, з них вилітають електрони і рухаються в електромагнітному полі в напрямку протилежного заряду. До чого тут часова симетрія?
Дереку пасує голос клятого раціоналіста 🙂
Стандартна рубрика: коментар для підтримки.
приклад експерименту з зеркалами
якщо є один компьютор, й дві программи, у котрих данні будуть символізувати вимір, данні будуть ідентичні для обох вимірів, але не результат, для того хто буде інтерпретувати данні, бо він буде знати що для друго виміру потрібно ще зробити перетвореня данних аби співпіставити результати, тобто, ми ніколи не можемо сказати якій саме перевернутий вимір, до того як не захочимо порівняти результати, та не вирішимо якій вимір ми вважатимемо перевернутим
знаходячись у середині виміру, ми зможемо дізнатись про те що є інші, тільки якщо программи виконуються на одному залізі
та зробивши 2 заміри по часу/енергіі витрачені на експеримент, у той момент коли буде хтось порівнювати результати 2 вимирів(якщо наш вважатимуть перевенутим, а потім інший), зробивши тим самим перетворення для одного із вимірів, а тоді при серіі таких експериментів ми зможемо побачити на якій вимір саме є "преревернутим", бо для нього потрібно більше часу
тобто, якщо є хоча б один канал данних між ідентичними вимірами (корті навіть запущенні на різних компьюторах), через третій вимір посередник, то ми можеммо дізнатись геть усе про третій вимір з інформаціі про затримки між нашим та другого виміру, які видбуваються при пересілці данних
Точно, і чому мені одразу голос не видався знайомим 😅
Лайк, підписка
Не зрозумів логіки: потрібно було порівняти нормальний і дзеркальний екперименти? Як проводять дзеркальні експерименти?
"дзеркальні" експерименти не проводять. Суть у порушенні просторової парності кількома ядерними процесами (несиметричне вилітання бета-частинок відносно спіну)
Чому при симетрії осей, вісь +X також не була перевернутою?
🔥🔱🇺🇦
Прикро, що подібними речами не цікавляться психіатри. Стільки чудного...
тут в коментарях є вже такі...
@@cikavanauka
Будь ласка, не ображайтеся. Ви робите гарну справу перекладаючи відео. Було б не погано, якщо на прикінці ролика, окремо підкреслювати фантазію та дійсність.
Наприклад: дзеркало не формує якийсь новий вимір, або задзеркалення, це справа нашої уяви.
Мені завжди здається що в темах про рух часу в зворотньому напрямку, насправді говорять про ентропію а не про час.
Як має виглядати гравітація в часі з зворотнім напрямком?
Гравітація симетрична відносно часу.
@@cikavanauka ну, і як це має виглядати?
В відео Браяна Гріна бокал що спочатку падає зі стола і розбивається при зворотньому плині часу, збирається до купи, і підлітає на стіл.
Як на вашу думку це має відбуватись ?
@@andriitsibrii3335 ну, я думаю що розглядаючи чисто гравітацію, краще змінити бокал на кульку. Тоді зворотній, або негативний, час буде відповідати зворотній швидкості, маючи яку. кулька повернеться туди, звідки впала. Тобто той факт, що через гравітацію масивні об'єкти з часом можуть наближатись, не порушує симетрію часу. Загалом симетрія часу є основою закону збереження енергії.
@@andriitsibrii3335 це вже + ентропія. Сама гравітація інваріантна.
@@cikavanauka я не побачив у вас прямої відповіді на запитання.
Ото фізики намахані люде!...
Представьте что есть день и ночь а времени нет, тогда и не существует вперёд и назад.
часова симетрія порушуєся бо якщо програвати у зворотньому напрямку відео з відштовхуючимися протонами, то це будуть взаємопритягуючіся антипротони
Ні, якраз тут симетрія. Відштовхування не заміниться на притягання. Спробуйте ще раз уявити.
@@cikavanauka я думав, що симетрія це більш вузьке поняття, коли неможливо зрозуміти - час в прямому напрямку чи в оберненому, а тут це можна зрозуміти
Вся теорія ломається з самого початку. Дзеркало не робить праву руку лівою. Простий експеримент. Покладіть перед собою аркуш, справа напишіть "П", а зліва "Л". Потім станьтее перед дзеркалом і поверніть аркуш написом до дзеркала. Так, "П" буде зліва, але тому, що ви перевернули аркуш
Бен Афлік ударився в науку?)
Це Дерек Мюллер.
@@cikavanauka дякую, відкрив для себе ще й Veritasium
P.S. але він все одно схожий на Бена Афліка)
Я в захваті
Поки я вчилася, була якась впевненість у розумінні побудови Всесвіту. А зараз ні. Поки що я не визначила - де мені комфортніше
Треба буде передивлятися іншого дня, бо я втомився, їм і не розумію нічого на слух.
раз два три чотири!
Ніфіга собі
При чому тут дзеркало, ніяк не зрозумію
А що як ми живемо У минулому? !!
+
Поширення вірусів теж порушує симетрію часу, адже так? Ахах!
Так це погано чи добре ?
Добре
Не зрозумів тільки чому спін зберіг напрям, а не повернувся по напряму осі z...
Бо спін не просторова властивість. Спін існує сам по собі і дзеркало на нього не діє. Те, що на відео частинка обератається, то просто декорація.
⠀
Ага 42