Gorzka prawda o słodkim miodzie. Czy warto jeść miód?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 5 сен 2024

Комментарии • 1,3 тыс.

  • @OkiemChemika
    @OkiemChemika  2 года назад +28

    🎓 --- Sprawdź mój kurs chemii online - chemiawp.pl .
    💳 --- Dla widzów 10% taniej z kodem oc-2021
    Z uwagi na to, że w komentarzach wiele osób twierdzi, że powiedziałam nieprawdę na temat zawartości pyłku kwiatowego w miodzie, chciałabym doprecyzować to twierdzenie. Zawartość pyłku kwiatowego w miodzie jest różna i wacha się od ok. 0,1% do 0,5%. Są to śladowe ilości, które mają znikomy wpływ na zdrowie. Z uwagi na tak niską zawartość pyłków kwiatowych w miodzie użyłam stwierdzenia, że miód tego pyłku nie zawiera. Biję się w pierś i przyznaję rację tym, którzy wyłapali błąd. Miałam na myśli to, że miód nie zawiera pyłku w takich ilościach, by mieć wpływ na zdrowie. Tę informację oczywiście opieram na doniesieniach naukowych: honey.com/faq
    Fragment, który mówi o zawartości pyłków w miodzie: "Is raw honey more nutritious than processed or filtered honey?
    While there is no official U.S. federal definition of “raw” honey, it generally means honey that has not been heated or filtered. We often see or hear claims that raw honey is more nutritious or better for you, primarily because raw honey may contain small amounts of pollen grains that are often removed during processing or filtering.
    Honey is produced by honey bees from the nectar of plants, not pollen. Pollen occurs only incidentally in honey. The amount of pollen in honey is minuscule and not enough to impact the nutrient value of honey. A 2004 study by the Australian government found the percentage of dry weight canola pollen in 32 Australian canola honey samples ranged from 0.15% to 0.433%.
    A 2012 study by the National Honey Board analyzed vitamins, minerals, and antioxidant levels in raw and processed honey. The study showed that processing significantly reduced the pollen content of the honey, but did not affect the nutrient content or antioxidant activity, leading the researchers to conclude that the micronutrient profile of honey is not associated with its pollen content and is not affected by commercial processing. The 2012 study and abstract with statistical analysis was presented at the Federation of American Societies for Experimental Biology (FASEB) Conference in Boston April 20-24, 2013."

    • @pawepawlak1554
      @pawepawlak1554 2 года назад +1

      A co z miodem manuka? Co to jest?

    • @bieganowsky
      @bieganowsky 2 года назад +14

      Wybacz za szczerość ale dobrze teraz wyglądasz ale czy rzeczywiście dobrze tez sie czujesz? 😉

    • @igorpawyk730
      @igorpawyk730 2 года назад +35

      Jeśli miód to "głównie cukier i woda" to dlaczego do tej pory nie powstała wytwórnia miodu?. Taka prosta - wystarczy mieszadło - wymieszać cukier z wodą i gotowe!. I dlaczego dyrektywa Unii Europejskiej tak ściśle definiuje miód; jest to produkt wytworzony przez pszczoły z nektaru i spadzi. I tylko przez pszczoły!.

    • @ageofseth
      @ageofseth 2 года назад +7

      Dziewczyno nie przejmuj się. Wielu z tzw "pszczelarzy" nawet nie obejrzało do końca tylko przeszli do ataku. Mam jedno pytanie do tych fachowców. Czym zakarmiają pszczoły kiedy kończą się pożytki ??? Na każdym forum pszczelarskim głównym tematem jest kto gdzie i za ile kupił cukier w celu "zakarmienia". A ci bardziej pazerni robią to przez cały rok. Ergo, kupujesz cukier (znanych producentów na.Diamant) tylko przerobiony przez te piękne owady w piękna żółta ciecz.

    • @igorpawyk730
      @igorpawyk730 2 года назад +19

      @@ageofseth Pszczelarz karmi pszczoły ratując je od śmierci głodowej w wypadku braku pożytku. Pszczelarz przed spodziewanym pożytkiem wycofuje z ula plastry z pokarmem, zastępuje pustymi, w których pszczoły gromadzą miód z nektaru lub spadzi.
      Kanalia kupuje pokarm inwertowany, miesza w garażu z chemicznymi farbkami, substancjami zapachowymi i smakowymi i sprzedaje ten falsyfikat na stoisku pod Krupówkami jako na przykład "miód malinowy". Kanalia nie widzi ula, pszczół, pszczoły nie widzą jego.
      Niestety na zgłoszenie takich praktyk w San Epidzie, instytucja ta odmawia wszczęcia postępowania, bo ta "mikstura" nie jest przecież trująca!!!.
      Do klienta należy decyzja jaki produkt wybierze; tani z bandyckiego stoiska czy znacznie droższy, ale prawdziwy od pszczelarz lub z renomowanej hurtowni. Bo u pszczelarza jest miód "prosto z pasieki", a w hurtowni miód solidnie przebadany, nie zawierający żadnych obcych, szkodliwych dodatków. Hurtownik ma dobry interes i wszystko do stracenia - w Przemyślu właściciel firmy Api Eko popełnił samobójstwo po stwierdzeniu w partii jego miodu, dostarczonego do sklepów wielkopowierzchniowych, niedozwolonych substancji.

  • @roman2726
    @roman2726 2 года назад +868

    kilka sprostowań od pszczelarza:
    - w naturalnym miodzie jest pyłek z kwiatów, z których pszczoły zbierały nektar. Dzięki temu można określić odmianę miodu. Wykonuje się analizę pyłkową i liczy procentowy udział pyłku. Proszę wygooglać grafiki pod hasłem: analiza pyłkowa miodu
    - z tym śladem węglowym to trochę naciągane. Prowadzenie pasieki wymaga również dużo pracy i energii. Dodatkowo każda rodzina pszczela, po zabraniu miodu, musi być na zimę zakarmiona około 15 kg syropu cukrowego. Inaczej nie przetrwa zimy.
    - pszczół miodnych, hodowanych przez pszczelarzy jest wystarczająco dużo. W wielu rejonach można mówić nawet o przepszczeleniu. Akcje typu "zaadoptuj pszczołę" powinny być skierowane na ochronę dzikich zapylaczy, nasadzenia roślin miododajnych, łąk kwietnych, edukację (np. uświadamianie chłopców, że koszenie trawników na zapałkę jest obciachowe i old-schoolowe) itp.

    • @patcym6255
      @patcym6255 2 года назад +166

      Nie obejrzałem filmiku do końca bo nie chciałem słuchać ewentualnych bzdur nie popartych publikacjami naukowymi, jako pszczelarz podpisuje się pod Pana komentarzem.

    • @bogumiaszkl3843
      @bogumiaszkl3843 2 года назад +95

      Takich bzdur trudno słychać !!!! 😆

    • @KS-wh8fc
      @KS-wh8fc 2 года назад +107

      Mój tato był pszczelarzem wychowałam się na miodzie prosto z ula :) Miód samo zdrowie 😁

    • @pawejanik9172
      @pawejanik9172 2 года назад +20

      @@patcym6255 ja terz jestem pszczelarzem ale obejrzałem do końca i właśnie tam muwi pozytywy o pszczołach

    • @em-tix2050
      @em-tix2050 2 года назад +45

      Z kim tu pisać laska z krainy fantazji

  • @kobietazzachodu8037
    @kobietazzachodu8037 2 года назад +20

    Kobieto co ty... pierniczysz? Masz wogóle pojęcie o miodzie i propolisie?... Wątpię... Na Biedronkowej Chińszczyźnie opierasz teorie... Sorry ale tych bzdur nie da się słuchać, co za ferment...

    • @Allkauf1
      @Allkauf1 3 месяца назад

      Ta pani ma racje a tobie glupot nagadali

  • @DegeneradoFICAG
    @DegeneradoFICAG 2 года назад +52

    jak ktoś wyjeżdża z argumentacją o śladzie węglowym to można pominąć całą resztę, kierunek jest jasny i przejrzysty

    • @jestem2109
      @jestem2109 10 месяцев назад

      To dzisiejsza nauka 🤷

  • @piotrl2249
    @piotrl2249 2 года назад +111

    Po wysłuchaniu tego materiału to Kubuś Puchatek w depresję wpadnie 😭🌹🌹😀

    • @kubuspuuchatek2726
      @kubuspuuchatek2726 2 года назад +7

      Już w nią wpadam

    • @piotrl2249
      @piotrl2249 2 года назад +7

      Kubusiu nie wpadaj bo alimenty cię zniszczą 😋

  • @bartoszkrzywon9535
    @bartoszkrzywon9535 2 года назад +189

    Powiem szczerze, że zawsze słuchałem Pani filmów z ogromną przyjemnością i uważałem że informacje które Pani przekazuje są bardzo cenne lecz po obejrzeniu tego materiału brakuje mi słów. Większych głupot to ja nie słyszałem !

    • @henrykalor155
      @henrykalor155 2 года назад +22

      Dziś większość informacji to krętyni m, jednak są ludzie co potrafią odróżnić bełkot od prawdy. Gada aby gadać żadnej treści i merytoryki, aby kasa się zgadzala

    • @krzysztofhaban8179
      @krzysztofhaban8179 2 года назад +18

      Dokładnie. Bzdury..

    • @Dominik-tl2se
      @Dominik-tl2se 2 года назад +9

      Może chodziło o lokowanie produktu 😊

    • @SHIVUS111
      @SHIVUS111 2 года назад +20

      @@userxxx09 dokładnie, pani zainkasowała z kancelarii premiera za promocję szczepień:) wiarygodna jak Pazura.

    • @julia_julia_01
      @julia_julia_01 2 года назад +8

      @@SHIVUS111 to sobie sam poczytaj badania na temat szczepień, którymi się podpierała i oceń wiarygodność, jak z ciebie taki geniusz, zamiast tutaj fikołki myślowe robić

  • @jolantalewandowska1154
    @jolantalewandowska1154 2 года назад +34

    Ten ZWYCZAJNY MIÓD ma o wiele więcej wartości jak cała farmacja razem wzięta. Tyle w temacie.

    • @Vandevooable
      @Vandevooable 2 года назад +2

      Mocna argumentacja xD

    • @infeltk
      @infeltk Год назад

      typowa polska odpowiedź. Fakty nieistotne. Ważne mity i co łojciec powiedział. "A co na to pan buk", jak kurna w Konopielce. Wieczne polskie ciemniactwo.

  • @hehdhxmxnfjxn5376
    @hehdhxmxnfjxn5376 2 года назад +103

    Jestem pszczelarzem i kompletnie nie zgadzam się ze Miod można stawiać na również cukrem.Tak , to jest cukier ale ma w sobie Pylek kwiatowy i jego skład chemiczny jest nieporównywalny do cukru. Od jakiegoś czasu nie ufam opracowaniom naukowym. Jakie poglądy takie opracowanie, a już o wytycznych Unii europejskiej wole nie wspominać bo mi się nóż w kieszeni otwiera.
    Zostałam ukarana mandatem 700 zł przez inspekcje artykułów Rolno spożywczych w Białymstoku za to ze na etykiecie miałam napisany Miod pszczeli spowinowacony być napisane Miod nektarowy!!!! A nie pszczeli😡 dodatkowo miałam Miod z cynamonem Znanym od starożytności połączeniem i tez kara bo Miod z cynamonem to nie Miod i nie może być nazywany miodem tylko na przykład : ”smarowidłem z cynamonem” Data na etykiecie musi wskazywać Max 3 lata zdatne do spożycia!!!!😳Miod 3 lata zdatny a później co? Won na śmieci??? Gdzie w unii ciagle gada się o marnowaniu jedzenia ustanawiają prawo do wyrzucania drogocennego naturalnego miodu do kosza? Mało tego!!! Na miodzie lipowym miałam napisane ze jest na Gardelko i gorączkę!!!! I bach dodatkowe setki lecą bo jak ja śmiem pisać coś takiego na miodzie! Nie można pisać takich rzeczy , np ze Miod jest na coś... za to jako ciekawostkę powiem, ze można pisać i mówić o suplementach nie badanych klinicznie ze leczą: pieczenie, swędzenie, pierdzenie, odkwaszanie, stawy, hemoroidy, serce, wzrok, pamięć i koncentrację, afty, pleśniawki, itp itd. Tu nie ma problemu. Ale napisać o miodzie badanym od wieków ze jest na Gardelko to nie!!! Kara! Bo w Brukseli ktoś tak zarządził? Hmmm ciekawe dlaczego? Aaa może dlatego żeby koncerny farmakologiczne mogły wciskać ten szajs dla chorych ludzi. Bo irzeciez Miod nie działa.Mogę tak pisać i pisać , ale to i tak nic nie da. Jest jak jest. Trzeba mieć swój rozum i tyle.

    • @hehdhxmxnfjxn5376
      @hehdhxmxnfjxn5376 2 года назад +6

      Sprostowanie. Słownik pisze jak chce, także przepraszam za błędy. No Miało być farmaceutyczne nie farmakologiczne. A Miod z pyłkiem i propolisem to najlepiej sprzedający sie u mnie Miod. Tu ma Pani racje. Klienci cały czas po niego wracają. Jest to hit niesamowity od 15 lat u mnie.

    • @henrykalor155
      @henrykalor155 2 года назад +9

      Pozdrawiam serdecznie, jak tu się nie zdenerwować na takie idiotyzmy z u..... i🍀👍💯

    • @krzysztofhaban8179
      @krzysztofhaban8179 2 года назад +8

      @@henrykalor155 głupoty w uni i głupoty w tym filmie. Łącznie z nazywanie się "magistą" 🤪

    • @iMikkeysat
      @iMikkeysat 2 года назад +14

      Wszystko jest już kontrolowane. Nasze zdrowie próbują kontrolować najbardziej. Wszyscy się nagle uczepili jedzenia, które od lat nam służy, ale już nagle nie. A czemu? Bo parę osób tak zarządziło i tak ma być.

    • @MrSuperradzio
      @MrSuperradzio 2 года назад +6

      Bardzo dobrze Pani to ujęła 👍
      To prawda że Bruksela robi z nami co chce i najgorsze że robi z ludzi idiotów i wciska im kłamstwa...
      Pozdrawiam serdecznie, proszę się trzymać, może za kilka lat będzie lepiej 🍯

  • @magdalenakadunska6039
    @magdalenakadunska6039 2 года назад +63

    Pani chemik, a takie podstawowe braki wiedzy !!! Stawiasz na równym miód złożony z cukrów prostych z cukrem buraczanym złożony z cukrów złożonych - kobieto !!! wróć do szkoły i doszkól się !!! P

    • @PascaltAutomotive
      @PascaltAutomotive 2 года назад +7

      Pelna zgoda. A moze pani by chciala,zeby w miodzie bylo z 80% takiej inhibiny. Tyle,ze wtedy miod moglby byc troszeczke niebezpieczny...

    • @zofiademarczyk9277
      @zofiademarczyk9277 2 года назад +7

      Ona nie chemik ona magistra chemiczka .

    • @NecrosDeus
      @NecrosDeus 2 года назад +2

      Ten kanał robi się naprawdę żenujący, a zapowiadał się całkiem dobrze.

    • @Krzysztof-Wasik
      @Krzysztof-Wasik 2 года назад +1

      Przecież była mowa że jest różnica między miodem a pyłkiem... Proszę słuchać krótkich filmów z uwagą

  • @marianliber905
    @marianliber905 Год назад +9

    Tak ludzie spożywają o wiele więcej cukru niż dawniej, dzięki koncernom i ich zachłanności.

  • @cudnamaste6535
    @cudnamaste6535 2 года назад +31

    Proszę o konkretne publikacje i badania w związku z opublikowanym filmem,które przekonają że powyższy materiał ma pokrycie w badaniach klinicznych,jeśli to miody z pasieki nie marketowe!

    • @dilofozaur
      @dilofozaur Год назад +1

      i nie "mieszanki miodów pochodzących z UE i niepochodzących z UE" tak powszechnej w marketach i dyskontach wszelakich.

    • @alghul66
      @alghul66 Год назад

      Przecież masz w opisie filmu

  • @berge30
    @berge30 2 года назад +103

    Pamiętam jak kiedyś już nam wciskano jak to jajka czy masło jest bardzo szkodliwe :)

    • @albertszymczak8721
      @albertszymczak8721 Год назад

      To w sklepie napewno szkodzi jak np jajko 3pl

    • @dilofozaur
      @dilofozaur Год назад

      @@albertszymczak8721 nie tylko PL. 3DE jest tak samo szkodliwe (dla środowiska i samych kur) jak 3PL.

    • @lady.gal.
      @lady.gal. Год назад +3

      przecież masło jest szkodliwe i medycyna cały czas o tym mówi

    • @mateuszklimecki343
      @mateuszklimecki343 Год назад +7

      @@lady.gal. proszę się za siebie wziac. maslo to 8 cud swiata zdrowotnie i widac, ze zostalas/es w PRLu.

    • @lady.gal.
      @lady.gal. Год назад +2

      @@mateuszklimecki343 8 cud świata? o, gdzie w literaturze naukowej pada takie sformułowanie odnośnie masła?

  • @zamyslonyczlowiek
    @zamyslonyczlowiek 2 года назад +125

    Jako pszczelarzowi podczas oglądania tego filmiku scyzoryk mi się otwierał w kieszeni. Większych głupot nie słyszałem. Większość pszczelarzy stwierdzi tak samo. Miodu absolutnie nie można porównywać z cukrem choć jest go w miodzie najwięcej ze wszystkich jego składników.

    • @ewajankowska3791
      @ewajankowska3791 2 года назад +9

      Zgadzam się w 100%

    • @mwars2
      @mwars2 2 года назад +11

      Co lepsze sacharoza (cukier z torebki) czy może glukoza i fruktoza(miód) ? Dodajmy do tego jeszcze pyłki kwiatów, enzymy pochodzenia pszczelego, witaminy, minerały. Nieeee przecież to jest to samo co biały cukier z torebki. Zdrowia życzę. (choć nie zaprzeczę ze w miodzie są cukry proste które w dużych ilościach nie są najlepsze dla naszego zdrowia)

    • @zamyslonyczlowiek
      @zamyslonyczlowiek 2 года назад +6

      Cukier z torebki to sacharoza plus chemiczne dodatki zależnie od producenta. Miód to cukry proste plus witaminy, minerały, enzymy, pyłki i wiele innych. Czyli wiadomo co lepsze.

    • @oskarskrundz5201
      @oskarskrundz5201 2 года назад +8

      Jest to jakaś opinia osoby która się tym zajmuje. Niemniej moze tez Pan jakieś argumenty rzeczowe poda na poparcie swojej tezy i w czym konkretnie sie Pan nie zgadza z autorka filmu. warto konfrontować w sposób merytoryczny takie stanowiska, rzesza osób chętnie pozna
      Inne stanowisko

    • @Subeetej
      @Subeetej 2 года назад +4

      Nie dziwię się, w końcu pan na tym zarabia, a tu taka antyreklama xD

  • @janina232
    @janina232 2 года назад +23

    Trochę pani wie a trochę pani się wydaje że wie
    Nie wierzę

  • @piotrpszczolkowski7033
    @piotrpszczolkowski7033 2 года назад +10

    Pani badała miód z marketu więc nic dziwnego że nie znalazła w nim nic związanego z pszczołami

  • @naowrajcie4039
    @naowrajcie4039 2 года назад +9

    Jak w ogóle można podważać wielotysięczne dobroczynności miodu na zdrowie. Jedynie co się zmieniło to to że człowiek zatruwa np . Rzepak randapem go suszy a pszczółki jak nie zdążą zebrać pyłku umierają ale złego do domku nie nie przyniosą.
    Miód jest, był i będzie zdrowy.
    A takie wywody,unijne czy inne zostaw dla marketingu.
    Tytuł oczywiście klikabajtowy żeby zarobić od sponsora. Rozumiem ale takich dyrdymalow o miodku nie ścierpie.

  • @Kiersztan1
    @Kiersztan1 2 года назад +141

    Określenie laboratoryjne z jakiej rośliny jest dany miód odbywa się z wykorzystaniem właśnie pyłku - każda roślina ma określony kształt i wielkość pod mikroskopem. Zatem stwierdzenie że miód nie zawiera pyłków jest nieprawdziwe i wprowadza definitywnie w błąd. Tak jak wiele innych informacji zawartych w umieszczanych materiałach na temat miodu.

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +11

      Dobry miod bez laboratorium rozpoznam po smaku i zapachu np.lipowy, gryczany, ze spadzi iglastej.

    • @33.369
      @33.369 2 года назад +12

      Ta Pani bardzo często przedstawia nieprawdę w swoich filmikach i wprowadza ludzi w błąd

    • @tareag993
      @tareag993 2 года назад +4

      0,1-0,4% zawartości pyłków w miodzie to bardzo mało

    • @piotrkoza6762
      @piotrkoza6762 2 года назад +1

      @@tareag993 ale wystarcząjaco dużo żeby sprawdzić czy jest to miód odmianowy czy wielokwiat.

    • @JanKowalski-op1yl
      @JanKowalski-op1yl 2 года назад +8

      Ta pani działa na zasadzie nie wiem ale chętnie się wypowiem.

  • @zbigniewwederlich1849
    @zbigniewwederlich1849 2 года назад +9

    Miód spożywa się sporadycznie jako lekarstwo z dodatkiem wody , cytryny i czosnku . Nikt go chochlami nie spożywa.

  • @matapomaga4523
    @matapomaga4523 2 года назад +21

    Proszę przypomnieć sobie własny program i wykład na temat korzystnego oddziaływania miodu na nasz organizm z 28 marca 2018 roku: "TOP 5 zaskakujących zastosowań miodu."

    • @zalmanek
      @zalmanek 2 года назад +2

      Teraz jedyna zdrowa rzeczą na tym świecie są to tylko szczepionki hahahaha patologia

  • @ewaewa6205
    @ewaewa6205 2 года назад +75

    3 lata temu, kiedy jeszcze nie nazywała się Pani magistrą, w filmiku ,,TOP 5 zaskakujących zastosowań miodu" wychwalała Pani jego zalety. To ja się pytam...Co się zmieniło?

    • @dynamika3060
      @dynamika3060 2 года назад +12

      Generalnie to w takich sytuacjach: ad. 1. w ramach walki o coraz bardziej łamane prawa kobiet normalizuje się feminatywy i przywraca je do języka w celu zacierania nierówności (zmiany społeczne i językowe, coś co dzieje się naturalnie od początku dziejów) ad. 2 nauka nie jest zamkniętym procesem, który jak natchniony szaman stwierdza, że posiadł wszelką wiedzę i potrafi zmieniać swoje stanowisko lub rozszerzać je o nowe informacje, więc mogły na przestrzeni lat się one po prostu pojawić. Kto stoi w miejscu ten się cofa...

    • @NecrosDeus
      @NecrosDeus 2 года назад +7

      ewa ewa. Może zaproponowała pszczelarzom nagranie filmiku, za kasę oczywiście, ci odmówili, więc ich ukarała.😃

    • @Subeetej
      @Subeetej 2 года назад +7

      Została feministką i jej odjebało, normalka.

    • @izaiza1izaiza1
      @izaiza1izaiza1 2 года назад +4

      MowilaPani, że używa jako maseczkę na twarz i ciało, tak Panią swędziała głowa i ten bezwartościowy produkt ponoć ,,w końcu" Pani pomógł.

    • @iwonastachowiak6693
      @iwonastachowiak6693 2 года назад +3

      @@izaiza1izaiza1 A co ma spożywanie miodu do robienia z niego maseczek? To, że jako maseczka zadziałał dobrze nie oznacza od razu, że po zjedzeniu będzie działał tak samo świetnie. Np. na skórę dobrze działa gliceryna, a jakoś nie widuję wielu ludzi, którzy popijaliby ją sobie ze szklaneczki.
      Dla jasności, moja wypowiedź nie oznacza również, że miód jest trucizną :p Nie padło też w filmie stwierdzenie, jakoby był bezwartościowy. Po prostu nie jest tak zdrowy, jak się większości ludzi wydaje.

  • @krissokrisso7326
    @krissokrisso7326 2 года назад +56

    "Jestem magistrą" Za dużo tych dyrektyw unijnych się naczytala kobita

    • @gomez13333
      @gomez13333 2 года назад +7

      Myślałem, że się przesłyszałem ;)

    • @seriale9914
      @seriale9914 2 года назад +14

      Ta pani za pieniążki namawiała do szprycowania się... Jej wszystkie "wykłady" to gnioty.
      Żenada i 100 metrów mułu.

  • @warisoveriywi
    @warisoveriywi 2 года назад +76

    ciekawe, że "naukowiec" po definicję miodu sięga dzisiaj do dyrektywy parlamentu europejskiego i rady 2014/63/UE ;)

    • @K0zl0wski
      @K0zl0wski 2 года назад +2

      Brawo Olcia dyrektywa🤣🤣🤣

    • @Blejk_Karington
      @Blejk_Karington 2 года назад +7

      Ale tak zawsze było 🤣 w średniowieczu prawilni naukowcy powoływali się na Ptolomeusza albo na Biblię, a jak który się wychylił to kończył na stosie.
      Dziś taki też skończy jako dziad bo mu odbiorą prawo do posługiwania się tytułami i wykonywania zawodu i cześć 🤣

  • @wojciechsocha3677
    @wojciechsocha3677 2 года назад +10

    Niech Pani wyjaśni dla czego miód mi pomaga na wiele dolegliwości, czyżby zwykły cukier miał taką moc?

    • @infeltk
      @infeltk Год назад

      placebo. Na pewno nie słuchałeś ze zrozumieniem

  • @tomek6576
    @tomek6576 2 года назад +75

    Skoro miód to cukier i woda to na który składnik Pani magistra jest uczulona?

    • @rafalrafal8103
      @rafalrafal8103 2 года назад +11

      Ta baba jest zwyczajnie głupia.
      Powinno się ją usunąć

    • @rafalrafal8103
      @rafalrafal8103 2 года назад +5

      @@ewanowicka6184 To prawda.
      Ale myślę sobie,że ten kanał należy zgłosić za obraze moich uczuć religijnych 😎

    • @modiglianiamedeo
      @modiglianiamedeo 9 месяцев назад

      Pani magistra na wiedzę jest uczulona

  • @gosiaja1556
    @gosiaja1556 2 года назад +132

    Ale, nie wspomniała Pani, że czysty miód praktycznie się nie psuje. Może przetrwać wiele lat. Nawet setki. Myślę, że jednak nie wszystko widać szkiełkiem i okiem.

    • @koobapl
      @koobapl 2 года назад +7

      Tak i powód jest jak najbardziej widoczny szkiełkiem i okiem. Miód jest roztworem przesyconym cukru w wodzie, przez co istniejące w nim ciśnienie osmotyczne usuwa wodę z komórek mikroorganizmów. Jak zostawisz miód otwarty, tak żeby mógł swobodnie pochłaniać wilgoć z powietrze to zepsuje się i to szybko.

    • @uladzimirdarozka3882
      @uladzimirdarozka3882 2 года назад +1

      Jest o tym odcinek, proszę sprawdzić na lisćie wideo.

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +3

      Gosiu przeciez w Egipcie uzywano miodu do mumifikowania cial.

    • @breton5569
      @breton5569 2 года назад +2

      Nawet bakterie nie chcą tego ruszyć. :)

  • @jannowak9409
    @jannowak9409 2 года назад +131

    Niestety mówi Pani nieprawdę w naturalnym miodzie są pyłki i jest taka zbieżność - im ich jest więcej tym szybciej miód się krystalizuje( czy jak niektórzy błędnie mówią scukrza) , drugim Pani kłamstwem jest twierdzenie o zagrożeniu wyginięcia owadów .Wg naukowców owady będą jednymi z ostatnich gatunków którym grozi wyginięcie ze względu na odporność na promieniowanie i przystosowania do funkcjonowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych

    • @kamilbednarek8318
      @kamilbednarek8318 2 года назад +15

      Musi tak, gadać, zielony spokój przynosi kaske za reklamę, to i musi pogadać, aby jak najwiecej ludzi skorzystało z oddania darowizny;)

    • @matapomaga4523
      @matapomaga4523 2 года назад +4

      @@bzdety-konkrety Nie będzie nas, będzie las.

    • @mwars2
      @mwars2 2 года назад +4

      To nie ilość pyłków decyduje o tym jak szybko przebiega proces krystalizacji, decydują o tym cukury które przeważają w składzie miodu (głównie glukoza)

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +4

      Pszczoly juz teraz gina ze wzgledu na opryski chemia i nie tylko u nas, ale na swiecie.. na przetrwanie bez szkody maja szanse tylko bakterie.

    • @matti9bo
      @matti9bo 2 года назад +4

      @@zorka9136 Jak zginą pszczoły , to my także zginiemy...

  • @jarosawmanicki3549
    @jarosawmanicki3549 2 года назад +9

    "Jestem magistrą..." 😀😀
    O kurczę! Klasyczne wylanie (językowe) dziecka z kąpielą. Równouprawnienie kobiet? Jak najbardziej!! Ale używajmy prawidłowo języka polskiego. Język ewoluuje naturalnie stopniowo, przez lata i nie można według własnego widzimisię zmieniać jego reguł, choćby w jak najsłuszniejszej sprawie.

    • @jarosawmanicki3549
      @jarosawmanicki3549 2 года назад

      @Rytek Nie, nie ma takich form w języku polskim. 😀😀
      To są zmyślone, czy wymyślone ad hoc językowe, przepraszam za wyrażenie, bzdury. 😀😀
      No cóż, można powtórzyć za Marią Konopnicką "Pójdź, dziecię! Ja cię uczyć każę!" 😀😀

    • @jarosawmanicki3549
      @jarosawmanicki3549 2 года назад

      @Rytek Nie mieszajmy ideologii z językiem, bo to jest śmieszne (jak każde zaślepienie ideologią). 😀😀
      I proszę czytać ze zrozumieniem (to nie takie trudne, tylko trzeba chcieć) - napisałem w pierwszym komentarzu: "Równouprawnienie kobiet? Jak najbardziej!! Ale język ewoluuje stopniowo, latami...". Kiedyś, to będzie kiedyś, a teraz jest teraz. Dlatego nie można kaleczyć ojczystej mowy, wymyślać ad hoc niepoprawnych form i na siłę, "na chama" je forsować.
      I nie przelewajmy z pustego w próżne, bo to również jest śmieszne.

    • @jarosawmanicki3549
      @jarosawmanicki3549 2 года назад

      @Rytek Uprzejmie proszę bez epitetów i wycieczek osobistych.
      Co wynika z oświadczenia rady? Nic.
      Śmieszne, niepoprawne formy takimi pozostają (np. magistra, ministra itp. 😀😀).
      Kształtowanie się języka to złożony proces i nie można iść na skróty, forsować czegoś na siłę, bo popada się w śmieszność właśnie. Zwłaszcza, gdy jest to podyktowane ideologią. 😀😀

    • @jarosawmanicki3549
      @jarosawmanicki3549 2 года назад

      @Rytek Język odpowiada na potrzeby językowe populacji na danym terenie lub w językowej enklawie i potem przenosi formy na inne tereny. Jeśli czegoś w języku brakuje pod względem konstrukcji gramatycznej, czy zasobu leksykalnego to ewolucja języka wypełnia te luki, bo jak wiadomo życie nie znosi próżni. Istnieją różne drogi ewolucji języka i są na ten temat poważne prace naukowe. Ale na pewno nie ma w tych ewolucyjnych drogach miejsca na śmieszne ideologiczne manipulacje językowe różnych marginalnych (dwu, trzy procentowych) mniejszości społecznych np. LGBT/LGBT+. Ewolucja języka przebiega stopniowo i nie należy jej sztucznie przyśpieszać, iść na skróty.
      Dlaczego? Bo można tej naturalnej ewolucji zaszkodzić ośmieszając pewne formy językowe, czyli de facto skreślając rzeczone formy na zawsze. A potem, po takim skreśleniu naturalna ewolucja ma pod górkę, ma trudniej. Czyli takie ideologiczne namolne lansowanie form językowych to z punktu ewolucji językowej czyste szkodnictwo.
      To tak jak, per analogiam, ideoligia LGBT/LGBT+ szkodzi równouprawnieniu kobiet. Podobnie jak np. sprawie praw kobiet w Polsce szkodzi wulgarność p. Marty Lempart.
      Natomiast RJP przy PAN-ie, to zideologizowane towarzystwo wzajemnej adoracji, które ostatnio kilka razy się ośmieszyło, np. twierdząc, że określenie "murzyn" ma negatywne koonotacje w języku polskim, a wiersz Juliana Tuwima "Murzynek Bambo" to wiersz rasistowski (sic!! 😀😀).

  • @marcinstaskiewicz3474
    @marcinstaskiewicz3474 2 года назад +81

    Miód jest napewno zdrowszy od tej świeczki

    • @arczik015
      @arczik015 2 года назад +3

      Może z wosku pszczelego? 🤔

    • @tareag993
      @tareag993 2 года назад +1

      Jesz świeczki?

    • @lauradr.3082
      @lauradr.3082 2 года назад

      Dokladnie.. tyle chemii co z jej oparów powdychała zaden miód nie zawiera.

    • @paulinapoznan8401
      @paulinapoznan8401 2 года назад

      🤣😂

  • @Paulina3738
    @Paulina3738 2 года назад +35

    Fascynuje mnie Pani porównanie cukru do miodu..... to aż smutne. Tyle jest publikacji, książek o białej śmierci jaką jest cukier.... a tu mamy. Ponadto czy cukier zawiera przeciwutleniacze?

  • @bartlomiejrozanski2722
    @bartlomiejrozanski2722 Год назад +16

    Ach. Aż sobie pojde do kuchni i zrobię kanapkę z miodkiem.

  • @arturkopacz2230
    @arturkopacz2230 2 года назад +87

    Może warto się zastanowić z jakiego powodu miód jest alergenem? Właśnie z takiego iż posiada w swoim składzie pyłek kwiatowy. Proszę poczytać o analizie pyłkowej miodu i nie wprowadzać w błąd

  • @jakubthomas8947
    @jakubthomas8947 2 года назад +21

    Pierwszy filmik...clickbaitowy tytuł plus liczenie na wywołanie gownoburzy...drugi filmik będzie z korektami, w trzecim filmiku nawrócenie i wizyta w pasiece... W międzyczasie do filmiku odniesie się kilku youtuberow...No i się karuzela wyświetleń kręci...

  • @simer181
    @simer181 2 года назад +20

    Pani chemik nie zna się na dietetyce i jest niedouczona porównując cukier buraczany do miodu, to może owoców też nie warto jeść bo to przecież cukry proste ? W miodzie również są zawarte pyłki. A w świecie nie występuje problemu z brakiem pszczół, jeśli chodzi o pszczoły miodne to nawet jest przepszczelenie w niektórych rejonach Polski a Greenpeace robi ludziom wodę z mózgu żeby adoptowali ich wymyśloną pszczołę. Właściwości miodu są znane i badane od lat, również wiele dietetyków którzy się konkretnie znają na żywieniu docenia właściwości miodu. Tym czasem Pani zrównała miód, owoce, wszelakiego rodzaju żywność zawierającą węglowodany proste do cukru buraczanego. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i następnym razem się zastanowić przed wrzuceniem tego typu treści w Internet.

    • @koobapl
      @koobapl 2 года назад +1

      Ależ oczywiście, że jedzenie owoców dostarcza do organizmu dużych ilości cukru, z pełnymi tego konsekwencjami. Zobacz, że w diecie keto owoce są zabronione.

    • @SuperDzastaa
      @SuperDzastaa 2 года назад

      Bez sensu porównanie, w owocach oprócz cukru jest mnóstwo błonnika i witamin.

  • @tomaszuczak8624
    @tomaszuczak8624 2 года назад +75

    Pani nie pierwszy raz wprowadza ludzi w błąd...dramat

    • @Em-ne9lb
      @Em-ne9lb 2 года назад +8

      nauka boli ?

    • @Dawiszinio
      @Dawiszinio 2 года назад +12

      @@Em-ne9lb No właśnie Panie/Pani MX nauka boli? prosze posłuchać specjalistów od prawdziwego miodu a nie kogos kto czyta dyrektywy uni o miodzie, który miodem nie jest

    • @sylwiawielgat6586
      @sylwiawielgat6586 2 года назад +1

      Moze u p. MAGISTER to NOP ?

    • @piter10p
      @piter10p 2 года назад +4

      @@Dawiszinio dziwnym trafem Pani posiada zdanie takie same jak inni specjaliści z tematu. 🤔

  • @jacekpiechowiak9655
    @jacekpiechowiak9655 Год назад +5

    To zacznij opisywać inne produkty z marketów jakie są zdrowe i z jakich składników są produkowane.

  • @maylatler73
    @maylatler73 2 года назад +64

    Człowiek spożywał miód jeszcze przed ucywilizowaniem się , jest to jego naturalny pokarm, czego nie można powiedzieć o sacharozie i innych cukrach złożonych otrzymywanych chemicznie. Cukry w miodach nie uzależniają bo są naturalnym pokarmem i dlatego warto go jeść. Miody spadziowe, proszę zapoznać się z ich składem a potem połknąć tą żabę.

    • @zbigniewgouch2063
      @zbigniewgouch2063 2 года назад +8

      Ta Pani jest po kursie chemii online

    • @lauradr.3082
      @lauradr.3082 2 года назад

      @Tomek Ly Zapewne po UW.😂

    • @infeltk
      @infeltk Год назад +1

      "Cukry w miodach nie uzależniają bo są naturalnym pokarmem"" liście, które żują Indianie w Ameryce Południowej nie uzależniają, bo są naturalnym pokarmem, no to dlaczego żują?
      Wysłuchałeś uważnie odcinek? Ludzie co z wami, miód to cukier prosty i dodatki, a cukry proste szkodzą. Nadmiar cukrów szkodzi. Zdrowszy nie oznacza zdrowy. Jedż mnóstwo miodu, to sam zobaczysz negatywne.

  • @foltapiotrfolta5148
    @foltapiotrfolta5148 2 года назад +21

    Gdzie ty mała się uczyłaś?

  • @pawejanik9172
    @pawejanik9172 2 года назад +102

    Podkreślić trzeba również jeśli słodzisz miodem to trzeba to robić gdy np herbata jest ciepła a nie gorąca

    • @majkel2933
      @majkel2933 2 года назад +1

      Słodzenie żygami pszczelimi smacznej kawusi

    • @pawejanik9172
      @pawejanik9172 2 года назад

      @@majkel2933 no w jakimś stopniu to napewno

    • @basia8393
      @basia8393 2 года назад +22

      @@majkel2933 Rzygami. A co powiecie o najdroższej kawie na świecie:)

    • @annaszczesliwy451
      @annaszczesliwy451 2 года назад +2

      @@wojen616 białka

    • @barneydenstad2148
      @barneydenstad2148 2 года назад +2

      Wlasnie, wkladac miód do herbaty jak juz troche ostygnie... Wrzatku przeciez i tak sie nie pije, to sie nie spieszy ze wlozeniem miodu.

  • @joannamalolepszy1634
    @joannamalolepszy1634 Год назад +6

    Ja od 10 lat słodzę letnia herbatę miodem i nie choruje nie miałam nawet kataru ani covida

  • @Oliwia3456
    @Oliwia3456 2 года назад +75

    Zacznijmy od tego że miód zawiera dużo mikroelementów takich jak potas,fosfor,chlor,żelazo,wapń,magnez,molibden,kobalt i mangan jak również witaminy takie jak Wit A,B1,B2,B6, B12, C kwas foliowy, pantotenowy i biotynę. Twierdzi pani ,że tych witamin i mikroelementów jest tylko 1 procent i właśnie o to nam chodzi o ten 1 procent a nie o te 99 procent. Nawet jak w tych 2 łyżeczkach będzie 5 miligramów mikroelementów i witamin łącznie to już jest dużo. Miód ma właściwości lecznicze ponieważ zawiera nadtlenek wodoru czyli w skrócie wodę utlenioną. Proces wytwarzania się nadtlenku wodoru w miodzie zachodzi jeśli rozpuścimy miód w letniej wodzie i zostawimy na noc. Jeśli rozpuścić miód w wodzie to proces tworzenia się nadtlenku wodoru może wynieść nawet 662 mikrogramy na godzinę. Co daje miodowi silne właściwości przeciwbakteryjne. Acetylocholina i potas zawarta w miodzie poprawia pracę serca. Miody spadziowe zawierają lizozym i inhibine które mają silne właściwości antybiotyczne i zwalczają np, gronkowce i paciorkowce .Radzę wrócić do szkoły bo podstawy chemii się kłaniają. Znam osobę która ma 95lat i od kilkudziesięciu lat jest pszczelarzem i codziennie spożywa dużo miodu jak i produkty z ula np, propolis, pyłek ,pierzga i ma się bardzo dobrze. Jeździ autem ma bardzo dobrą pamięć i z tego co widzę ogólnie jego stan zdrowia jest lepszy niż nie jednej młodej osoby. Nie wiem czy to zasługa miodu i produktów pszczelich, ale prawie wszystkie osoby które widzę i to dużo młodsze od tego pana są w dużo gorszej kondycji.

    • @tomtete7003
      @tomtete7003 2 года назад +9

      czyli mam zjesc te 99% "niepotrzebnego"(a moze nawet potencjalnie szkodliwego) zeby skorzystac z 1% "potrzebnego"? Nie wiem... nie jestem pewien... To troche jak rozpuscic tabletke multivitaminy w 10 litrach coli i wypic "dla zdrowia" ;)

    • @Oliwia3456
      @Oliwia3456 2 года назад +16

      @@tomtete7003 miód zawiera głównie cukry proste czyli glukozę i fruktozę a nie wiem czy pan wie ale glukoza jest potrzeba do prawidłowej pracy mózgu. Miód zawierając głównie cukry proste jest łatwiej wchłaniany przez organizm a co za tym idzie dostarcza energii. Więc te 99 procent także jest nam potrzebne i także pełni ważną rolę w naszym organizmie.

    • @Glinu85
      @Glinu85 2 года назад +3

      @@tomtete7003 chyba żartujesz.... i myślisz że w tej tabletce multiwitaminy nie ma wypełniaczy? 🤣, wszystkie niemal tabletki etc. Zawierają wypełniacze, substancje konserwujące etc.

    • @OrangutanJa
      @OrangutanJa 2 года назад +4

      @@Oliwia3456 Ale zdaje sobie Pani sprawę z tego, że cukry proste są dla nas właśnie szkodliwe w obecnych czasach? Spożywamy ich zwyczajnie zbyt dużo. Co do 95 latka, który je dużo miodu, to co to ma dowodzić? Ja znałem 70 latka, który prowadził zdrowy tryb życia i zmarł, a znam 80 latka co całe życie przepił. Wychodzi na to, że alkohol wydłuża życie o 10 lat?

    • @Oliwia3456
      @Oliwia3456 2 года назад +4

      @@OrangutanJa przykład 95 latka to była tylko taka mała dygresja.Ten pan jest moim sąsiadem.Do dzisiaj jeżdzi na łyżwach i nartach .Zjada codziennie miód i produkty pszczele w sporych ilościach i jak sam mówi to trzyma go przy życiu. Jest człowiekiem pełnym optymizmu ,więc na jego długowieczność miały wpływ także inne czynniki.Cukry proste a dokładnie glukoza, są nam potrzebne do prawidłowej pracy mózgu.Osobiście uważam,że zbytnio demonizujemy ten cukier.Bardziej szkodliwa jest chemia w żywności ,która spożywamy na co dzień .Miód jeśli naprawdę prawdziwy( nie zawiera chemii) nie jest szkodliwy nawet w większych ilościach.

  • @grzegorztarasinski556
    @grzegorztarasinski556 2 года назад +32

    Zamiast slu hac głupot omiodzie polecam wykłady sp pro dr hab Ryszarda cmCzarneckigo,. Profesor jest autorytetem NT produktów pszczelich anie wieczorowy gr. Pozdrawiam

  • @urszulaboksa5482
    @urszulaboksa5482 2 года назад +40

    Miód to miód! Zdrowie, zdrowie i zdrowie.... Polecam jeść miód .

  • @straczek19
    @straczek19 2 года назад +84

    Skoro brak pyłku w miodzie to dlaczego wysyłając miód do laboratorium to tam poddają go "analizie pyłkowej"?

    • @mgluszcz1980
      @mgluszcz1980 2 года назад +12

      Zawiera pyłki kwiatów z których miód nektar był zbierany. Tak moźemy odróżnić czy mamy do czynienia z miodem rodzimym,czy egzotycznym. A jak brak pułków to jest oszukany. Pozdrawiam. Pszczelerz:)

    • @arienrhod1
      @arienrhod1 2 года назад +14

      Ponieważ w takim normalnym, nieprzetworzonym miodzie od prawdziwych pszczół pyłek jest. Czasami jest go nawet bardzo dużo; jadałam wiosenne miody prawie białe, tak szorstkie od pyłku że aż drapią w gardło. Problem w tym, że miód ze sklepu często nawet obok pszczoły nie leżał, czasem jest odwirowany lub przefiltrowany, jeżeli jest płynny w temperaturze pokojowej to prawie na pewno został poddany obróbce termicznej (miód "prosto od pszczoły" się zwykle bardzo szybko krystalizuje). Pszczelarze stosują też takie "zbieracze pyłku" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) o które ociera się pszczoła kiedy wchodzi do ula, gubiąc przy tym swój pyłkowy "ładunek", przez co w miodzie z takiego ula pyłku jest mniej.
      Pamiętam jak kilka lat temu koleżanka poczęstowała mnie kanapką z serem i miodem ze sklepu. Po kilku niezręcznych minutach zapytałam ją, co to takiego jest, to dziwne śliskie na wierzchu, a ona do mnie, że to miód... Do córki pszczelarza...
      Na szczęście, z tego co zauważyłam, świadomość w narodzi się zwiększa i coraz więcej ludzi wie jak "prawidłowy" miód powinien wyglądać, przynajmniej w Polsce (chociaż miód w dalszym ciągu chyba pozostaje, obok oliwy z oliwek, jednym z najchętniej fałszowanych produktów żywnościowych na świecie).
      I jeszcze a propos pyłku. Ostatnio słyszałam nawet, że są jakieś badania z których wynika, że aby strawić pyłek musi on być przyjęty rozpuszczony w cukrowym syropie (czyli jako taki wysoko-pyłkowy miód) bo tylko wtedy bardzo twarde ścianki drobinek pyłku się rozpadają i w ogóle możemy go strawić. Sama jeszcze na ten temat żadnego researchu nie robiłam, chociaż bardzo chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej.

    • @straczek19
      @straczek19 2 года назад +21

      @@arienrhod1 czyli pyłek w prawdziwym miodzie jest, był i bedzie,prawda?😀 więc autorka fimu mówiąc, że w miodzie pyłku nie ma mówi nieprawdę, czyż nie? Chyba, że cały wywód jest o miodzie sztucznym, więc filmik powinien być odpowiednio zatułowany i nie wprowadzać ogladajacych w błąd

    • @marekdutka8852
      @marekdutka8852 2 года назад +6

      @@straczek19 "uczucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko"

    • @arienrhod1
      @arienrhod1 2 года назад +8

      @@straczek19 zgadzam się z większością tego co zostało w filmie powiedziane na temat "zdrowotnych" właściwości miodu, szczególnie z faktem często przez nas wygodnie pomijanym: że miód to wciąż cukier (słyszałam np. jak miód był polecany cukrzykom jako bezpieczny zamiennik cukru, co jednak moim zdaniem woła o pomstę do nieba).
      Nie zgadzam się głównie ze stwierdzeniem że jedyny miód jaki zawiera pyłek to taki do którego ten pyłek jest sztucznie dodany. Zwykły miód bez żadnych matactw zawiera pyłek naturalnie, w mniejszej lub większej ilości.
      No i jeśli chodzi o tak zwany miód "sztuczny" - konsumenci kupujący miód w sklepie często nie wiedzą co tak naprawdę kupują, a producenci nie zawsze są uczciwi. Potwierdzają to np. różne kontrole. Miód to towar drogi, który stosunkowo łatwo sfałszować, z obróbką maturalnego surowca też bywa różnie. Nawet niektórzy pszczelarze potrafią np. domieszać do miodu syrop cukrowy. Dlatego polecam znalezienie pewnego źródła drogą poczty pantoflowej zamiast kupować w ciemno.

  • @alicjan4651
    @alicjan4651 2 года назад +70

    Naturalny miód zawiera pyłek...

  • @Mlodywierzacy
    @Mlodywierzacy 2 года назад +11

    Miód to produkt naturalny i nie przetworzony. Nie ma i długo nie będzie badań, które w odniesieniu do człowieka pokazałyby jaka jest przyswajalność tych wszystkich pierwiastków, witamin i substancji jakie ma w sobie miód.
    Kupujcie surowy miód u lokalnych pszczelarzy i korzystajcie - jeśli ktoś chce przyjmować w celach leczniczych czy profilaktycznych wystarczy zjeść dziennie mała łyżeczkę np. Poprzez poddanie pod język - bardzo dobrze się wchłania.

    • @civiskostek
      @civiskostek 2 года назад +1

      Lokalny pszczelarz czyli ktoś kto wali cukru na tony do miodu i wmawia potem na targu że tylko jego jest w 100% naturalny :D

    • @Mlodywierzacy
      @Mlodywierzacy 2 года назад +1

      @@civiskostek wystarczy kupować miód skrystslizowany i wtedy mamy pewność że jest ok.

    • @tomtete7003
      @tomtete7003 2 года назад +2

      @@Mlodywierzacy Hahahaa :D to chyba zart sezonu. Jak bedzie moda na "miod skrystalizowany" to na polkach bedzie wlasnie taki. Chyba jedyna metoda zeby miec "uczciwy" miod to samemu kupic pasieke, ewentualnie miec pszczelarza w rodzinie ktory "swoim" badziewia nie wcisnie.

  • @augustkamil
    @augustkamil 2 года назад +12

    bardzo słaby film błednę informacje, nie polecam

  • @wojtek4284
    @wojtek4284 2 года назад +38

    Błędne podejście do tematu. Nie można Rozkładać kompleksów na pojedyncze składniki bo Zabrnie się w chemiczny ślepy zaułek. W zielarstwie funkcjonuje np. termin kompleks, co oznacza, że pojedyncze składniki nie mają znaczenia prozdrowotnego. Dla poszczególnych składników nie można także określić takiego działania. A jednak cała roślina, jako taka wykazuje takie działanie
    Polecałbym doczytanie literatury fachowej i wyników prac, stricte naukowych, mikrobiologów i przestać się ośmieszać. Polecam choćby publikacje prof. dr hab. Bogdana Kędzi niekwestionowanego autorytetu w kwestii antybakteryjnych właściwości miodów (gatunkowych). Określanie tych badań jako miernej wartości źle o Pani wiedzy świadczy.

    • @tareag993
      @tareag993 2 года назад +1

      Zielarstwo? Morze jeszcze kurze łapki na szyi i czerwone wstążki na wózkach

    • @cynicznybilly1680
      @cynicznybilly1680 2 года назад +5

      @@tareag993 „morze” kurze łapki to przesada, ale Tobie przyda się słownik ortograficzny.

    • @tareag993
      @tareag993 2 года назад +1

      ​@@cynicznybilly1680 przecież widać że to najprawdopodobniej autokorekta

    • @cynicznybilly1680
      @cynicznybilly1680 2 года назад

      @@tareag993 No powiedzmy że Ci wierzę

    • @pumaTe
      @pumaTe 2 года назад

      @@tareag993 , w roślinach są różne związki chemiczne i niektóre z nich działają terapeutycznie. (Inne mogą być trujące). Działanie niektórych roślin jest udokumentowane naukowo. Jedne rośliny mają lekkie działanie, inne silniejsze. Wymieńmy chociażby poczciwy czosnek, czy kurkumę. Zwykłe rośliny dostarczają nam również witamin i związków mineralnych. Zawierają np przeciwutleniacze jak flawonoidy, w tym antocyjany, które chronią organizm przed nowotworami, cukrzycą, chronią wątrobę, czy układ krwionośny. Najlepiej sprawdzają się w profilaktyce. Problem w tym, że substancje w roślinach tworzą skomplikowane i liczne układy, tak że na obecnym etapie wiedzy, człowiekowi daleko do poznania całości.
      Ja np. stosuję pszczele mleczko z żeń-szeniem. Jest to dla mnie sposób na odporność. Nie wiem jak z covidem, ale na zwykle przeziębienie u mnie się sprawdza.
      Nie wiem też jak działa kurza łapka, ale np żółty kolor przyciąga owady i niektórzy ogrodnicy wieszają żółte wstążki, żeby przyciągnąć biedronki. Niestety z doświadczenia wiem, że przylatują również te niechciane owady.
      Nie wspominając o herbatkach rumiankowych, czy koperkowych.
      Wiedza o roślinach, ich składzie chemicznym i kompleksowym działaniu jest niezwykłe skomplikowana, dlatego nam ludziom daleko do jej ogarnięcia. Dużo łatwiej wydzielić jeden związek chemiczny, który działa na jedną, wydzieloną część organizmu, ale inne zaburza.

  • @bartolomeo2702
    @bartolomeo2702 2 года назад +17

    Pani chemik jest unijna pluskwa,ktora wierzy tylko w farme

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад

      No dlaczego jestes taki prostacki. Sluchasz a niewiele z tego chwytasz. Faktem jest , ze zawiera miod duzo cukrow prostych i nalezy go uzywac z umiarem, zwlaszcza przez ludzi z zagrozona insulinoopornoscia. O jego wartosciach innych mowila na koncu, choc troche za malo.

  • @ostoja2004
    @ostoja2004 2 года назад +48

    Podobnych bredni jeszcze nie słyszałem , miód to przede wszystkim naturalne antybiotyki i enzym ..... no i co ? A no to że w miodzie
    pszczelim występuje enzym który jest wytwarzany w organizmie ludzkim w wystarczającej ilości do 17 roku życia.
    no i co ? A no to że najdroższe na świcie odmładzające kosmetyki np. Francuskiej firmy Vichy produkowane są
    na bazie miodu gryczanego . Szanowna jeżeli chce się wypowiadać na tematy o których niema pojęcia to radzę się
    najpierw rzetelnie zapoznać z badaniami bio-chemików , badaniami klinicznymi akademii medycznych zwłaszcza Szwajcarskich
    i badaniem Aktywność antybiotyczna krajowych miodów odmianowych . Proponuję wykorzystywać wyniki badan
    które nie są sponsorowane przez firmy farmaceutyczne ... no i co ? Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę

    • @kamilbednarek8318
      @kamilbednarek8318 2 года назад +2

      Cel się szanownej Pani udał w 101% Kontrowersyjny temat jak i tezy, ogrom komentarzy, zasięgi, nie jedna a dwie reklamy spore w odcinku, kilka przekazów ukrytych;) Efekt dobry albo i lepszy od zamierzonego;)

    • @kamilbednarek8318
      @kamilbednarek8318 2 года назад +5

      A najlepsze jest to że właściwie stwierdza że największe właściwości prozdrowotne jakie ma ten drogi miód są porównywalne do syropu na kaszel;) Już nie wspominam porównania drogiego miodu do zwykłego cukru;D Pozdrawiam i zdrowia życzę;)

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +2

      Kremy firmy vichy sa przedewszystkim wytwarzane na bazie abortoeabych ludzkich plodow, stad sa czeste uczulenia.

    • @jasfasola8340
      @jasfasola8340 2 года назад

      Źródło?

  • @michawisniewski5496
    @michawisniewski5496 2 года назад +16

    To jest magistra nowego pokolenia.... oni maja tyle pojecia co im sie wydaje...

    • @lady.gal.
      @lady.gal. 10 месяцев назад

      szuria starego pokolenia. dopasaj cukrzycę miodem

  • @dominomiod5155
    @dominomiod5155 2 года назад +76

    Miód jest dobry :)

    • @Jo.an_Na_
      @Jo.an_Na_ Год назад +1

      ‼️Pani Agnieszko jest pani magistrem proszę się zapoznać z badaniami profesora Bernard Descottes szefa chirurgii przewodu pokarmowego szpitala w Limoges na temat miodu. Profesor jest pionierem apiterapii szpitalnej i miód jest obecnie używany w wielu szpitalach we Francji. Nie wiem dlaczego moje wszystkie komentarze na ten temat zostają usuwane z Pani kanału. Nikogo nie obrażam podaje wiarygodne informacje. W związku z tym usuwam mój abonament gdyż uważam od dzisiaj kanał za mało wiarygodny.

  • @kamilbednarek8318
    @kamilbednarek8318 2 года назад +14

    Już w następnym odcinku: Jak bardzo szkodzą Ci ogórki kiszone...;)

    • @agakoszyk2441
      @agakoszyk2441 2 года назад +4

      Naturalne probiotyki, babcine receptury fe, niedobre, zacofane. Farma nie zarobi.

    • @dilofozaur
      @dilofozaur Год назад

      zapite zsiadłym mlekiem.

  • @sawekm1737
    @sawekm1737 2 года назад +6

    Szkoda czasu i zdrowia by to oglądać. Samo powołanie się na UE deklasyfikuje prelegenta.

  • @MrValgard
    @MrValgard 2 года назад +23

    Czy ta Pani widziała prawdziwy miód na oczy xd albo tym bardziej jak się go pozyskuje i czy/kiedy coś się dodaje. Nie jadła chyba też takiego który pali w gardło. Btw polecam lepiej zbadać ile kasy wpłacanej Greenpeace idzie na działania realne. Jak będzie 10% to dobrze.

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +1

      Nie uwazasz, ze twoje komentarze sa chamskie. Wylacz sie i nie ogladaj.

  • @piotrkoza6762
    @piotrkoza6762 2 года назад +16

    No to pojechała Pani po bandźie aż zaiskrzyło :) Myślę że nie zuważyła Pani że jest marketowy słodzik nazywany na wyrost miodem i jest miód prosto z pasieki. "miody" oferowane w marketach sprzedawane są w formie płynnej (patoki) bo tak chcą klienci. Taki produkt uzysuje się w wyniku dekrystalizacji w tem. do 45 stponi (max według przepisów) ale już w tem. 42 stponi miód traci cenne składniki. W praktyce jest on przegrzewany co widać w takim miodzie (po jakimś czasie) po płwających w nim róznych kryształkach o niergularnych kształtach. Po drugie miód może być flitrowany (przepis zezwala) specjalnymi urządzeniami (nie chodzi tu o sito i odstojnik stosowany w pasiekach) co pozbawia go kolejnych składników no właśnie pyłku, mikorocząstek propolisu i wosku.Kolejną sprawą jest pochodzenie miodu. Na etykietach często można przeczytać "miody z UE i z poza UE". Tu dochodzimy do fałszowania miodu inwertami cukrowymi w czym chińczycy są mistrzami świata a mimo wielu ograniczeń i zakazów okrężnymi drogami ich "miód" trafia do UE. Jeśli taki produkt brała Pani na warsztat to z miodem nie ma nic wspólnego. No bo jak wyjaśnić aromaty i smaki miodów (tych prawdziwych z dobrych pasiek) od delikatnych przez bardziej wyraźiste aż po intensywne gorzkawo-cytrusowe nuty ? Z cukru to czy z wody się wzieło ??

  • @frankofranczesko7639
    @frankofranczesko7639 2 года назад +18

    Na przyszłość proponuję zakupić miód z Polskiej pasieki a nie z marketu (sztuczny) i w tedy zrobić badania do reportażu. Jest bardzo dużo nieścisłości w tym odcinku. Miód ma w składzie dużo maltozy?? Brak w nim pyłku?? jest Pani w posiadaniu jakiś badań na ten temat? (chętnie je zobaczymy) czy tylko opowiada coś w co chce wierzyć lub na zasadzie "według mnie tak jest". W obecnej formie bardzo nie rzetelna wypowiedz na temat o którym nie ma Pani pojęcie.
    Moja sugestia: Wystarczyło zaczerpnąć informacji z Instytutu ds. badania wyrobów pszczelich i opowiadać o ich badaniach a tak to recenzję traktuje jako praca domowa dla dziecka z 5-tej klany szkoły podstawowej.

  • @jacekplacek3652
    @jacekplacek3652 2 года назад +7

    Czy magistra to jakiś nowy model czapki na wzór pilotki?

  • @mariuszczaja4153
    @mariuszczaja4153 Год назад +4

    Jako pszczelarz, zachęcam panią do powrotu do szkoły.
    Żeby ocenić wartość miodu nie wystarczy chemik.
    Trzeba połączyć kilka dziedzin nauki.
    Miód, żeby sprowadzić do postaci cukru prostego,
    pszczoły muszą go kilkadziesiąt razy wciągnąć do wola i wymieszać z enzymami pochodzącymi z gruczołów pszczelich.
    Miód zawiera enzymy pszczele, których nie zawiera cukier.
    Miód jest wchłaniany do organizmu, bez udziału wątroby, już w górnym odcinku pokarmowym.
    Cukier(w skrócie) musi być przerobiony przez wątrobę z cukrów złożonych do prostych i dopiero wtedy może być przyswojony przez organizm człowieka.

    • @masonieorzechowe7836
      @masonieorzechowe7836 Год назад +1

      No, ale miód ma fruktozę w składzie, więc i tak obciąża wątrobę.

    • @Jo.an_Na_
      @Jo.an_Na_ Год назад +2

      ‼️Pani Agnieszko jest pani magistrem proszę się zapoznać z badaniami profesora Bernard Descottes szefa chirurgii przewodu pokarmowego szpitala w Limoges na temat miodu. Profesor jest pionierem apiterapii szpitalnej i miód jest obecnie używany w wielu szpitalach we Francji. Nie wiem dlaczego moje wszystkie komentarze na ten temat zostają usuwane z Pani kanału. Nikogo nie obrażam podaje wiarygodne informacje. W związku z tym usuwam mój abonament gdyż uważam od dzisiaj kanał za mało wiarygodny.

    • @mariuszczaja4153
      @mariuszczaja4153 Год назад +2

      @@Jo.an_Na_ może filmik był zrobiony na zlecenie jakiegoś lobby.

    • @lady.gal.
      @lady.gal. Год назад

      Nie, miód to źródło cukrów prostych, nie złożonych

    • @mariuszczaja4153
      @mariuszczaja4153 Год назад

      @@lady.gal. nie wiem o czym piszesz.
      Przecież w komentarzu wyraźnie napisałem, że miód to cukier prosty.
      Staje się prosty po przerobieniu przez pszczoły nektaru zebranego z kwiatów.
      Sam nektar zawiera dużo sacharozy, cukru złożonego.

  • @Passion_biker
    @Passion_biker 2 года назад +14

    Sory ale bzdury. Znam kilku pszczelarzy i od 3 lat pije rano wode z miodem. Jesli to cukier to niech mi Pani wytlumaczy dlaczego od 3 lat praktycznie nie choruje. Dodam ze przeziebienie lapalo mnie srednio 4 razy w roku a teraz nie wiem co to przeziebienie.

    • @tadeuszgodlewski6917
      @tadeuszgodlewski6917 2 года назад +5

      Malo
      Moj sasiad pszczelarz 90 lat zyl innyvto samo
      Tylko miod musi byc rozpuszczony I stac 10 godzin
      Ja uzywam ok 10 lat mam 67 lat a kondycja 60 ciolatka

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад

      @@tadeuszgodlewski6917 a moj sasiad zyl 94 lata , nie byl.pszczelarzem ale codzien pijał miod rozpuszczony w spirytusie. Czul sie znakomicie i zawsze byl wesoly i zadowolony z zycia.

  • @dzikunwm
    @dzikunwm 2 года назад +14

    Archeolodzy odkryli w egipcie miód który miał 5 tysięcy lat i był nadal zdatny do spożycia. Cukier po tym czasie po prostu by się popsuł, albo sfermentował. Jak można porównywać 2 substancje które różnią się pod każdym względem. To tak jakby porównywać ocet spirytusowy i winny, albo jabłkowy. Niby to samo ale chyba nie do końca. Jak ktoś chce pomóc pszczołą to powinien posadzić drzewo miododajne, albo rośliny miododajne, a nie wpłacać pieniądze organizacji, która większość z nich zmarnotrawi.

  • @Xeare
    @Xeare 2 года назад +49

    Szczerze mówiąc to mocno się zdziwiłem oglądając ten film

    • @mgluszcz1980
      @mgluszcz1980 2 года назад +5

      Zbytnio z góry został temat potraktowany.

  • @HEKTOR1226
    @HEKTOR1226 2 года назад +46

    Dzień dobry. Ja chciałem tylko poprosić o przepis na amfetaminę.
    Pozdrawiam

    • @czcibor360
      @czcibor360 2 года назад +2

      kup sobie "chemia organiczna"

    • @kssuvorov2039
      @kssuvorov2039 2 года назад +1

      @@czcibor360 azotox+ddt i git.

    • @paulinka7379
      @paulinka7379 2 года назад +4

      @@kssuvorov2039 azotox i ddt to to samo. Jest jeszcze glifosat. Sa to preparaty stosowane na rosliny aby byly wieksze zbiory i wiecej zywnosci. Dla dobra ludzkosci.

    • @mayamyu
      @mayamyu 2 года назад +3

      @@paulinka7379 dla dobra ludzkości chyba w cudzysłowiu powinno być 😜

    • @zorka9136
      @zorka9136 2 года назад +2

      Hektor to nie ten dealer, niech ci wystarczy tym razem kompot z konopii. Mozesz poslodzic miofem.

  • @magdalenewysocka
    @magdalenewysocka 2 года назад +154

    Hej, bardzo mnie ciekawi temat kremów przeciwzmarszczkowy, czy działają, jak działają, jak oszukują filmy kosmetyczne i czy w ogóle warto wydawać pieniądze na kremy czy różne zabiegi. Ja mam swoje zdanie jednak chciałabym wiedzieć czy jest możliwy film demaskujący ten biznes.

    • @AdrianXQ
      @AdrianXQ 2 года назад +21

      Napewno drogie kolageny to największe oszustwo. Wystarczy najtańszy krem z dobrej niemarketowej firmy jak Vianek czy Sylvevo

    • @dariuszswigon1235
      @dariuszswigon1235 2 года назад +6

      Podpinam się pod to pytanie :)

    • @twojjamatka3330
      @twojjamatka3330 2 года назад +5

      Jest już na kanale film o kolagenie w dużej mierze pokrywający ten temat

    • @mayamyu
      @mayamyu 2 года назад +5

      Dobre, ja używam oliwek i kremy nawilżające. Myślę, że te przeciwzmarszczkowe nie działają, a nawet szkodzą, widzę to obserwując znajomych i rodzinę, którzy je stosują. Ale fajnie byłoby sprawdzić pod mikroskopem skład chemiczny takiego drogiego kremu.

    • @mayamyu
      @mayamyu 2 года назад +2

      @@twojjamatka3330 Dzięki, poszukam. Mi kolagen pomógł na strzelające kolana.

  • @adamwiklak6623
    @adamwiklak6623 2 года назад +20

    Omowiome miód nektarowy a co z miodami spadziowy? Dzieła się na spadziowe i nektarowe.
    Faktycznie mało ma witamin ale najważniejsze w miodzie są enzymy:)
    Łatwiej strawić cukry proste niż złożone prawda? :)
    Detektywa unijna mówi że miód by mógł być nazywany miodem musie mieć minimum liczbę dializowa +/-3.9-5.0 a miód nie zafauszowany od Pszczelarza ma ta liczbę dializową kolo 40-50.

  • @kaemstudio
    @kaemstudio 2 года назад +57

    należy sprostować , że chodzi o miód sprowadzany / marketowy :)

    • @Em-ne9lb
      @Em-ne9lb 2 года назад +6

      no nie słuchaleś dobrze

  • @mayamyu
    @mayamyu 2 года назад +25

    Nawet jeśli coś ma śladowe ilości, to i tak warto to spożywać, bo lepsze naturalne źródło witamin (lepiej wchłanialne) niż sztuczne.

    • @kandarayun
      @kandarayun 2 года назад +6

      E lepiej zjeść tonę suplementów i wspierać wielką farmę

    • @konrad3355
      @konrad3355 2 года назад +4

      Nie ma znaczenia czy przyjmiejmy witamine w tabletce (syntentyczna) czy w postaci pożywienia

    • @ala120381
      @ala120381 2 года назад

      @@konrad3355 i o tym też już była mowa na kanale :)

    • @mayamyu
      @mayamyu 2 года назад +7

      @@konrad3355 Konradzie ma znaczenie. A wiesz dlaczego? Gdybyś jadł same tabletki zamiast naturalnego pożywienia: po pierwsze zaszkodziły by Ci stearynian magnezu, talki, konserwanty i barwniki używane w tabletkach, czyli wrzód żołądka i powiekszona wątroba, obciążone nerki, po drugie pozbawiłbyś się zmysłowej przyjemności jakie daje jedzenie, po trzecie większość suplementów przelatywałaby przez Twój organizm i większość z tego, co byś wziął lądowało by w ubikacji. Warzywa i owoce zawierają dużo substancji ułatwiających przerabianie konkretnych witamin i mikroelementów na przyjazną dla organizmu wchłanialną formę. Owszem dzisiejsze warzywa hodowlane przez kwaśne deszcze zawierają mniej witamin niż sto lat temu i trzeba się od czasu do czasu suplementować tabletkami lub wyciągami z roślin, ale warto przy tym przyjąć zasadę, że zanim wezmę tabletkę zjem coś, co pozwoli mi wchłonąć składnik w niej zawarty. Dlatego np. przy przyjęciu magnezu zjedz kawałek czekolady lub popij kakaem, przy wit.C popij wodą z sokiem z cytryny lub z aceroli. Poszukaj na necie materiałów o bioflawonidach, to bardzo ważne substancje dla wchłaniania większości witamin. Ważna jest też zasada przyjmowania konkretnych witamin i minerałów razem lub osobno, gdyż można sobie bardzo zaszkodzić lub ograniczyć ich wchłanianie np. magnez z cynkiem, kolagen z wit.C i rutyną, wit.D3 z olejem np.lnianym oraz wit.K2 itd.
      Oczywiście możesz zrobić test i przez dwa tygodnie wcinać tylko tabletki typu Centrum popijając wodą, ale jak Twój mocz zmieni barwę, albi poczujesz bóle w okolichach serca to znaczy, że same suplementy to za mało by być zdrowym. Powodzenia.

    • @fhdrdfg3
      @fhdrdfg3 2 года назад

      @@mayamyu trochę sobie zaprzeczasz tym komentarzem. Mowisz ze naturalne lepiej wchłaniane niz sztuczne a potem w zasadzie podajesz sposoby przyjmowania sztucznych odpowiedników w analogiczny sposob. Tzn jesli mądrze dawkować sztuczne witaminy to czym to sie rozni od zjedzenia tego pod postacią naturalną. Jesli wiesz jakie zwiazki sa lepiej wchłaniane przez ludzki organizm. Jesli wiesz jakie witaminy sie w czym rozpuszczają to teza „naturalne sa lepiej wchłaniane niz sztuczne” traci zupełnie sens

  • @zenuszawada
    @zenuszawada 2 года назад +6

    Wiekszych bzdur na temat miodu to nie słyszałem, i do tego ta unijna dyrektywa hahahaha. Według uni ryba jest ptakiem. O greenpace sie nawet nie wypowiadam bo szkoda słów...

  • @grzegorzkarkowski4776
    @grzegorzkarkowski4776 2 года назад +19

    Niestety bardzo mała znajomość miodu. Proszę najpierw się doszkolić a nie rozszeżać nieprawdziwe informacje. W naturalnym miodzie znajduje się pyłek, w sztucznym nie.
    Resztę bardzo dobrze powiedział Tomasz L w poniższym komentażu.
    Najstarszy miód został znaleziony w piramidach egipskich który po kilku tys. lat który nadawał się do jedzenia.

    • @gx85tips63
      @gx85tips63 2 года назад +1

      A jakie to ma znaczenie? Cukier też się nie psuje, o ile jest suchy - tyle tylko, że o ile mi wiadomo kilka lat temu nie produkowano go i w związku z tym nie znalazł się w piramidach. W naturalnym pyłek występuje, ale w śladowych ilościach.

    • @grzegorzkarkowski4776
      @grzegorzkarkowski4776 2 года назад +2

      @@gx85tips63 nie powiedział bym że w śladowych ilościach. Sam Mam kilka uli i po skrystalizowaniu miodu jest sporo pyłku na górze. Więc nie są to śladowe ilości. Zależy skąd kupowany miód bo obecnie jest bardzo fałszowany i w większość tylko badania laboratoryjne pokazują prawdziwość produktu.

    • @grzegorzkarkowski4776
      @grzegorzkarkowski4776 2 года назад +2

      @@gx85tips63 cukier? Przecież to jest sama sacharoza, czyli zwykły słodzik. A w miodzię jest nawet kilkaset substancji odżywczych a nie goły słodzik jak cukier. Polecam doczytać bo cukier nie jest od kilku lat produkowany tylko o wiele dłużej.

  • @arekziolko9729
    @arekziolko9729 2 года назад +35

    No jasne. Nie zdrowy jest miód,mleko mięso,jaja,nabiał...za to rewelacyjna jest żywność modyfikowana,genetyczna to jest super. Nie mleko matki dla niemowląt ale sztuczne jest zdrowsze.... Ludzie sami się zniszczą

    • @carpennter
      @carpennter 2 года назад

      Pamiętam jak teściowa się chwaliła że po porodzie lekaż zabronił jej karmić mlekiem bo miała za tłuste😳🙂😁😃🤣🤣🤣🤣🤣🤣😭😭😭

    • @ewafaltyn2723
      @ewafaltyn2723 Год назад +4

      Czemu cię ponosi? Przecież kobieta nie mówi o jedzeniu modyfikowanym. Tylko,że miód nie jest taki zdrowy jak nam się wydaje.

    • @christo7799
      @christo7799 Год назад +1

      Jesli pani opiera sie na tzw. badaniach Unii Europejskiej to szkoda ludziom glupoty przekazywac ! Dlaczego nie zrobi pani swoich wlasnych badan ?

  • @hania8121
    @hania8121 2 года назад +6

    Proszę nie używać miodu i nie reklamować produktu, który nie jest związany z tematem filmiku...

  • @adamk6239
    @adamk6239 2 года назад +17

    babo "magistro" od 25 lat jem codziennie 10 słownie dziesięć łyżeczek miodu i dzięki temu moje problemy sercowe się skończyły

    • @donkisiel3241
      @donkisiel3241 Год назад +4

      Skąd wiesz że to dzięki temu? Jak to sprawdziłeś? Równie dobrze mogłeś jeść łyżeczkę gówna i rozpowiadać że to dzięki temu ci się polepszyło

    • @albertszymczak8721
      @albertszymczak8721 Год назад +2

      Tak miód pozytywnie wpływa na funkcjonowanie serca jak i całego organizmu pozdrawiam

  • @paweljah
    @paweljah 2 года назад +61

    Droga pani magister za szerzenie takich herezji w średniowieczu palono na stosie😁 bardzo cenię doświadczenie i opinie naukowców , ale słuchając pani ciśnienie skoczyło mi do 250 chyba. To co pani kupuje w sklepie a nawet zdarza się od pszczelarza dorobkiewicza to G...o w słoiku. Po pierwsze te wytyczne uni to bokiem nam wyjdą. Naturalnie słodka substancja, jak rozmieszane cukier z wodą będzie naturalnie słodka substancja😂 dam ten syrop pszczołom , one dodają enzymy rozbija sacharozę na fruktozę i glukozę, i mamy wyprodukowane przez pszczoły , według unii i pani miód , według mnie g...o 🤣 Co do składu 19% wody do bardzo słabej jakości miód który nie odpowiednio zabezpieczony z fermentuje, dobry miód to 16% wody czyli nagle mamy 4 gramy innych składników, pyłków witamin minerałów , propolisu kwasów organicznych. Czy zapotrzebowanie dzienne człowieka na witaminy i minerały liczy się w gramach? Raczej nie. O wręcz " cudowno magicznym" stanie miodu może świadczyć jego niezniszczalność. Proszę mi podać jeden produkt nie konserwowany chemicznie, termicznie , nadający się do spożycia po 2000 lat. Dodam jeszcze że koncerny farmaceutyczne prześcigają się w produkcji suplementów pod kątem przyswajania, jeżeli zawarte w takiej tabletce witaminy i minerały przyswaja się w 5% to trzeba zeżreć 20 tabletek ,przy tych samych witaminach i minerałach zawartych w miodzie jednak pochodzenia naturalnego przyswaja się do 99%. Z tym promilem dziennego zapotrzebowania to pani poleciała na bogato. Co do cukru to jemy go za dużo ale jest to nieświadomość społeczeństwa. Szklanka Pepsi czy coli zawiera 6 łyżeczek cukru, zrobię trzy herbaty wsypie 18. Łyżeczek cukru i proszę to wypić. Ciężko co? A trzy szklanki Pepsi bez problemu. Co do składników jak pyłek już kolega napisał wcześniej , ale pszczoła dodaje jeszcze enzymy propolis, mleczko pszczele i inne substancje które są w śladowych ilościach, ale często bywa tak że to właśnie te substancje odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Proszę poszukać jaka mikro ilość hormonu jest uwalniana do krwi a co brak tego hormonu powoduje, albo jeżeli pszczoła użądli to nie otrzymujemy litr tego jadu tylko Kilka mikrogramów a jaki jest efekt, nie mówiąc o osobach uczulonych. Jeżeli miód to cukier to proszę na jednej nodze zrobić ranę i posmarować cukrem białym a na drugiej zrobić ranę i posmarować prawdziwym miodem pszczelim, już w starożytności żołnierze którzy doznawali ciężkich ran smarowali je miodem, Takie zalecenia dawał np Arystoteles. Droga pani magister mówiąc że cena miodu jest zaporowa i wydanie 45 zł miesięcznie ma zrujnować nasz budżet jest trochę zabawne. Z tą akcją adoptuje pszczołę to jakieś ostre naciągactwo , Chcesz pomoc pszczołom posadź roślinę krzew bądź drzewo miodo i pylko fajne. Na koniec mojego długiego wywodu polecę pani magister i innym osoba zainteresowanym zapoznanie się z rzetelnymi opracowaniami na temat miodu pyłku i propolisu, polecić mogę autorytet jakim był prof dr hab Ryszard Czarnecki. Na. YT dostępne są wykłady proszę obejrzeć i być świadomym . Pozdrawiam

    • @jacekbywalec7289
      @jacekbywalec7289 2 года назад +1

      To nie jest pani magister tylko pani magistra i to już mówi o niej wszystko

  • @pawep5390
    @pawep5390 2 года назад +17

    Pszczoly podczas produkcji miodu dodają do miodu enzymy pszczele o ktorych może warto było by się rozwijać jaki mają korzystny wpływ , w pani rozumowaniu cukier też ma enzymy dodawane przez Pszczoly??

  • @adamkaktus
    @adamkaktus 2 года назад +15

    Panie taka naukowiec, a w 3:33 kłamstwo pogania kłamstwo. Mówi pani o insulinooporności. Niech pani sprawdzi jakie IG mają miody (a mają różne) i zawsze mniejsze od sacharozy! Kolejne klamstwo miod zawiera dużo pyłku kwiatowego, po tym poznaje się w laboratorium jaki miód mamy. Co do mikroelementów miody spadziowe zawierają ich relatywnie dużo. Kolejna sprawa miody mają działanie bakteriostatyczne, do tego w niektórych krajach jest uzywany do leczenia ciezkich poparzeń.

    • @sniper230777
      @sniper230777 2 года назад +2

      Przykładany jest też do otwartych ran.

  • @piotrjakubowski876
    @piotrjakubowski876 2 года назад +69

    Według tej unijnej dyrektywy ślimak to ryba

    • @ukaszowl6792
      @ukaszowl6792 2 года назад +5

      A marchewka to owoc.

    • @berge30
      @berge30 2 года назад

      ue to komunistyczny twór , rak Europy

  • @krisss7972
    @krisss7972 2 года назад +14

    Razi mnie to "magistrą" Nawet google podkreśla jako błąd 🙆

  • @owady1
    @owady1 2 года назад +11

    skoro autor nagrania twierdzi że miód jest słodszy od cukru to świadczy o tym że omawia wynik badań syropów cukrowych produkowanych przez pszczelarzy.Miód jest mniej słodki niż cukier bo to jest inna słodycz.Ponadto powołuje się na dyrektywy unijne z których się śmieją dzieciaki w piaskownicy.

    • @uladzimirdarozka3882
      @uladzimirdarozka3882 2 года назад

      No, dzieciaki z piaskownicy to są znani eksperci z różnych dziedzin. A leczy się pewnie Pan/i/(o? jaka tam odmiana trzecia) u woźnego, a samochód naprawia u sąsiadki Geni, bo somsiad powiedzioł że ładnie się zna i potrafi wróżyć.

  • @ukaszpluta9170
    @ukaszpluta9170 2 года назад +31

    Zostalo opowiedziane bardzo malo informacji nt. enzymow zawartych w miodzie. Ot tylko krotka wzmianka bez rozwiniecia.

  • @tomekp5391
    @tomekp5391 2 года назад +14

    Do narodu; możecie jeść wszystko, ważne żeby w fizycznej pracy to przepalić. Jeśli będziecie siedzieć, oglądać tv i jeść cukier z tłuszczem [nutę la] to wesołych świąt.

    • @marekzadyma5835
      @marekzadyma5835 2 года назад +5

      Slusznie ha ha. Tragedia czlowieka wspolczesnego jest to z sie nie rusza. Najgorzej jest w Ameryce gdzie dzieci sa wozone do szkoly samochodem - popatrzmy na filmy. Teraz gdy doszly computery dzieci wogole sie nie bawia na dworze. Widze to z wlasnych obserwacji.

  • @gosia5943
    @gosia5943 Год назад +32

    Miód jest od lat cennym produktem. Jest zdrowy. Wszystko z umiarem.

    • @joannastrus811
      @joannastrus811 Год назад

      Jaki miód?

    • @gregario66
      @gregario66 11 месяцев назад +1

      Farmazony ponieważ 96 % miodu w sprzedaży to syrop glukozowo -fruktozowy . Jest to najczęściej podrabiany produkt . Szkodliwy nie tylko dla ludzi ale i dla samych pszczół . Nawet zaufani pszczelarze z renomowaną pasieką nie sprzedają prawdziwego miodu . Polega to na tym , że aby przelać zebrany prawdziwy miód , który jest skrystalizowany ( jest to naturalny proces i występuje po około m-ca ) do słoików trzeba sporo się napocić więc aby zaoszczędzić na czasie pszczelarze podgrzewają dobry miód aby łatwo i szybko go przelać i sprzedać ! Aby rozlać miód bezpiecznie np. w listopadzie czy marcu , niestety ale trzeba go najpierw podgrzać , ponieważ w wiaderkach jest już skrystalizowany . Renomowane pasieki posiadają specjalną komorę dekrystalizacyjną z TERMOSTATEM , dzięki czemu miód podgrzewany jest w temperaturze do 42 stopni Celsjusza . Uznaje się tą temperaturę za bezpieczną dla miodu . Wiaderko takie jest podgrzewane przez około dobę aby otrzymać stan płynny . Jak widzimy aby miód był prawdziwy i dobrze przechowywany wymaga czasu i sporej pracy a sprzedający nie mają na to czasu . Mało tego miód to produkt sezonowy i nie może być produkowany cały rok . Więc pszczelarze aby zarobić fałszują miód karmiąc pszczoły zimą płynnym cukrem . A pszczoły powinny jeść zimą pierzgę i mleczko pszczele , którego nie ma w ulu bo pszczelarze zabierają im wszystko ! ! ! Wracając do upłynniania miodu , jest to bardzo ważny temat , ponieważ gdy jest użyta zbyt wysoka temperatura miodu traci on właściwości pro-zdrowotne , następuje destrukcja enzymów a także wytworzenie toksyn . Reasumując nie kupować wogóle miodu ... poza tym miód nie jest taki zdrowy jak sądzicie to jednak cukier a to trucizna ! Podstawowymi cukrami miodu są cukry proste : fruktoza i cukier gronowy tzw. glukoza . W miodzie mogą występować także dwucukry takie jak sacharoza oraz cukry wysokie , których znaleziono ponad dwadzieścia . Jeżeli szanujecie swoje zdrowie to ja nie polecam miodu . Wybór należy do Was . Pozdrawiam .

  • @chicosvr1
    @chicosvr1 2 года назад +6

    otwieram ól zbieram miut i jem spokojnie jestem zdrowy jak byk pani hemiczka sieje ferment ...pszypadeg-nie sondze...dziękuję ,do widzenia.

    • @kopieckosciuszki76
      @kopieckosciuszki76 2 года назад +1

      No jak widać jednak coś Ci szkodzi. Polski język trudny język.

    • @danutareszke5584
      @danutareszke5584 2 года назад

      @@kopieckosciuszki76 od " miutu" ortografia nie wchodzi w głowę 😀

  • @mrdevroo3798
    @mrdevroo3798 2 года назад +16

    Czy warto jeść cokolwiek? Wszyscy którzy jedli, wcześniej czy później umarli. Często na straszne choroby. Helouł!! Jedzenie szkodzi!

  • @adamk.3690
    @adamk.3690 Год назад +2

    Od kilku lat zajadamy się miodem , pijemy z wodą itd. Dokuczała mi silna alergia i astma oboje zniknęły, nie znamy już z dziećmi pojęcia grypy , serdecznie pozdrawiamy.

  • @marekzadyma5835
    @marekzadyma5835 2 года назад +11

    No faktycznie dala Pani czadu ha ha - czytam komentarze. Ja tradycyjnie uwazam ze miod jest zdrowy i i go uwielbiam. Szczegolnie gryczany ale pare lat temu udalo mi sie kupic miod z mlecza - pycha. Oczywiscie od lokalnego wytworcy bo w sklepach to nie wiem co oni sprzedaja.

    • @MiroslawMyszka
      @MiroslawMyszka 11 месяцев назад

      Prosze posluchac co mowi na temat Modul Prof.Ryszard Czarnecki
      Jego argumentacja na temat miodu
      mnie calkowicie przekonuje , proponuje Pani sie z nia zaznajomic

    • @MiroslawMyszka
      @MiroslawMyszka 11 месяцев назад

      Sorry
      Nie Modul tylko Miodu

  • @mjg7847
    @mjg7847 Год назад +2

    "Miód to cukier" może ten sprzedawany w marketach. Po pierwsze miód marketowy jest pasteryzowany, filtrowany itp. i w wyniku tych procesów traci ten 1% najcenniejszych enzymów i innych składników które powstają podczas produkcji miodu przez pszczoły. Problem jest w zakupie dobrego miodu, tylko od sprawdzonego pszczelarza i to najlepiej rozlewany przy miodobraniu do słoików bez późniejszego podgrzewania. Sekret miodu tkwi właśnie w tym 1% mikroskładników i stosowany jest w apiterapi. Co równie ważne miód jest spożywany przez człowieka od tysięcy lat i ewolucyjnie jesteśmy do niego przyzwyczajeni a cukier rafinowany spożywamy może kilka set lat i nie można tych produktów równać ze sobą. Niestety należało by się wyedukować w tym temacie , może na wydział apiterapi.

  • @Swawol
    @Swawol 2 года назад +24

    Właśnie piję herbatę z rumem, miodem i cytryną. Pozdrawiam.

  • @suhur.mash.sitireni
    @suhur.mash.sitireni 2 года назад +24

    Od tysięcy lat miód jest spożywany.... A Ty zwykła chemiczka chcesz obalić tysiące lat tradycji w parę minut...... Były setki badań na temat miodu, że jest zdrowy dla organizmu i ma jakiś wpływ na zdrowie. A Ty mieszasz ludziom w "głowie" Po co to robisz dla laików,odlądalności?

    • @danutareszke5584
      @danutareszke5584 2 года назад +3

      No co chcesz ? Chemiczka ale cwana magistra ,walnęła tytulik az miło sie youtubowy licznik nabija...reszta nieważna.

  • @idyoda3495
    @idyoda3495 2 года назад +59

    Gadom nawet miodzik przeszkadza😂

  • @krzysztofhaban8179
    @krzysztofhaban8179 2 года назад +12

    .. jestem "magistrą". Hahah po tym już zakończyłem oglądanie. Dziękuję za przekaz.

  • @mateuszklimecki343
    @mateuszklimecki343 2 года назад +11

    Nie uwierzę w to, że miód (prawdziwy, ekologiczny i zgodnie wytworzony ze starymi procedurami) jest niezdrowy i mniej zdrowy niz sztuczne dzisiejsze słodziki. Zaraz się okaże, że skoro ogórki i arbuzy mają śladowe ilości składników odżywczych bo to w większości sama woda to nie należy ich jeść, bo nie dość, ze niewiele minerałów to jeszcze potencjalny cukier. Lol. Chyba oczywiste jest to, że nie jemy słoika miodu na raz tylko conajwyżej słoik mamy na miesiąc lub dłużej.

    • @fhdrdfg3
      @fhdrdfg3 2 года назад +1

      Aha czyli słodzik jest niezdrowy bo jest sztuczny? To blad logiczny. Nie wiem ale mam wrazenie ze ludzie jak słyszą ze cos jest naturalne to woleliby sie nawet tym zatruć i umrzec niz zjesc cos sztucznego. Podczas gdy nie ma roznicy czy pierwiastki łączą sie w zwiazki za pomocą roślin czy za pomocą reki czlowieka proces jest ten sam i roślina zadnej dodatkowej magii temu nie dodaje

  • @turboleszek
    @turboleszek 2 года назад +6

    błąd na błędzie.... Bardzo słabe....Szkoda liczyłem na coś mąrego

  • @stanisawkarpiuk649
    @stanisawkarpiuk649 2 года назад +8

    Dobrze byłoby , aby Pani obejrzała filmik na RUclips Pana Marka Skoczylasa…..też mówi o miodzie .
    ale…..powołuje się na badania naukowe przez co jest bardziej wiarygodny.
    Pani zmarginalizowała wpływ ….enzymów , aminokwasów , kwasów organicznych , witaminy itd. gdyż są to śladowe ilości ..i wg mnie
    tutaj jest błąd .

  • @Jo.an_Na_
    @Jo.an_Na_ Год назад +3

    Kiedyś dla ludzi Honor znaczyło więc niż pieniądze...

  • @krzysztofwodarczyk4423
    @krzysztofwodarczyk4423 2 года назад +21

    Jestem magistrą.... WTF? Na tym zakończyłem oglądanie.

  • @ukaszbrzakowski6926
    @ukaszbrzakowski6926 Год назад +3

    Proszę jeszcze pamiętać że w miodzie nie ma wszystkich substancji chemicznych konserwujących cukier. Proponuję dla oglądających filmik poznać proces powstawania cukru. Ile jest cukru w cukrze to nie głupie pytanie ale ciekawe. Polecam sprawdzić odpowiedź

  • @slawkotecki358
    @slawkotecki358 2 года назад +12

    Jak by nie UE to nie wiedziałbym co to miód - litości

  • @damianjacecko6801
    @damianjacecko6801 2 года назад +4

    Wole miód niż tabletki chemiku . Po za tym nie sam miód stosuje się w przeziębieniu czy innych sprawach dodaje się imbir,rokitnik,cytryna, czosnek i inne ty jak chcesz to sobie białym cukrem dosładzaj i stosuj sobie chemiczne zamienniki , ja wole naturalne

    • @infeltk
      @infeltk Год назад

      " Po za tym nie sam miód stosuje się w przeziębieniu czy innych sprawach dodaje się imbir,rokitnik,cytryna, czosnek" skoro miód jest taki cudowny, to po cholerę imbir,rokitnik,cytryna, czosnek?

  • @alekspoda714
    @alekspoda714 2 года назад +25

    Pani opowiada o tak zwanym sklepowym miodzie. Który malo ma wspólnego z naturalnym. I nawet naturalny miód miodu rużnica. Pani muszę sprobować naturalnego miodu.

  • @feleksdfsdf6271
    @feleksdfsdf6271 2 года назад +1

    Jak miód może nie zawierać pyłku skoro z niego powstaje? Rozumiem że pod terminem "czysty miód" kryje się miód przemysłowy który ma niewiele wspólnego z miodem który wyciąga się z ula. Nie mówiąc już o wyraźnej różnicy w smaku między rodzajami miodów.

  • @Knox87
    @Knox87 2 года назад +30

    Od tych głupot aż głowa boli. Nie wiem jaki miód Panienka badała. Najwidoczniej od pszczół, które nawet z ula nie wyleciały. Proszę kupić miód od prawdziwego pszczelarza.

    • @igatwardowska8572
      @igatwardowska8572 2 года назад +1

      Rozumiem że ty zbadałeś bardzo dokładnie i wiesz? 🙂 Podziel się wiedzą.

    • @Knox87
      @Knox87 2 года назад +1

      @@igatwardowska8572 a nie podzielę się. Tak samo jak kobieta w filmie. Musisz mi wierzyć na słowo. Skoro jej wierzysz, a ona nie podparła swojej tezy badaniami to dlaczego nie chcesz wierzyć mi? Obejrzyj jakiś wartościowy blog. Kogoś kto ma wiedzę na ten temat. Ja zawsze powtarzam, że wadą internetu jest to, że każdy dureń może zarywać profesora. Później ciężko jest oddzielić ziarno od plew.

    • @igatwardowska8572
      @igatwardowska8572 2 года назад

      @@Knox87 o moich wiarach i niewiarach nie powiedziałam ani słowa 🙂 oczywiście błąd, że nie podała źródeł, co czynią porządni popularyzatorzy. I ty robisz dokładnie to samo - przychodzisz i rzucasz tezę - tylko że w najgorszy możliwy sposób bez jakiegokolwiek weryfikacji danych z których szydzisz. 🙃

    • @Knox87
      @Knox87 2 года назад +2

      @@igatwardowska8572 jeżeli wysyłam miód do badania dostaje odpowiedź jaki to rodzaj miodu. Jak myślisz? Na jakiej podstawie laboratorium stwierdza, że miód jest np. lipowy? Na podstawie znalezionych w nim pyłków lipy czy pytają pszczoły skąd zebrały ten miód? 🤔🤔🤔