You probably dont care but does someone know of a tool to get back into an instagram account?? I stupidly forgot the login password. I would love any tricks you can give me!
Dziękuję Panie Grzegorzu za powrót do mojego dzieciństwa.Wychowałem się w domu przy gorzelni,Dziadek i Wujek byli gorzelanymi. Gorzelnia Kowalkowice (Świetokrzyskie). Aromatu jabłek zapiekanych na kolumnie rektyfikacyjnej,zapachu wywaru itd. nigdy się nie zapomina. Gorzelnia już nie istnieje,ale do tej pory w domu jest pokój zwany akcyzowym,tam nocowali akcyźnicy czyli urzędnicy skarbowi.Dużo zdrowia życzę.
Tacy ludzie dzisiaj to wyjątek. Słucha się Pana i odrazu czuję, jak Pan tym żyje. Jest Pan wspaniałym przykładem dla młodych ludzi, którzy powinni się od Pana uczyć podejścia i szacunku do pacy którą wykonują.
Pięknie opowiedziana historia i technologia. Wielki szacunek dla Pana Grzegorza Koniecznego, za historię, wiedzę i zaangażowanie w ratowanie od zapomnienia.
@@karolkurka3917 hmmm czyli według cb towar z którego można wyprodukować alkohol mógł by pójść na zmarnowanie ? A przecież branża alkoholowa karmi też zwierzęta hodowlane i wspiera rolnictwo
Fajnie, bardzo fajnie, polskie a nie szkocki badziew, taki spirytus ziemniaczany jest świetny do nalewek a same na nalewki to temat rzeka, z owoców, z ziół, z przyprawami, mieszane,słodkie, wytrawne, półsłodkie, kombinowane, leżakowane w beczce, w szkle. Można gadać i gadać, degustować. Nalewka może mieć więcej substancji smakowych niż koniak, whisky bourbon tyle tylko że z Polski i nikt nie zapłaci tyle co za koniak bo jak wiemy zachód uważa nas i nasze produkty za gorsze. Pozdrawiam.
Pan jest mistrzem ale i chemikiem napewno plynnie pan to przekazuja pieknie sie slucha czytelny przekaz dziekujemy za taka wiedze takich ludzi nam potrzeba a moze by pan tak zechcial zobaczyc nieczynna gorzelnnie w miejscowosci dobromiez Miejscowosc dobromierz po bylym pgr ona wtedy funkcjonowala byloby pieknie mozna zobaczyc pozdrowienia
Fantastyczny człowiek! Pasja, wiedza i doświadczenie. Mam nadzieję, że jest godziwie wynagradzany za swój wkład. Zakład ten koniec końców należy do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego private equity paine schwartz partners, a te za najważniejsze kryterium mają wycisnąć jak najlepsze liczby w excelu żeby następnie sprzedać biznes.
Bardzo dziękuję Panu Koniecznemu za wspaniały i precyzyjny wykład połączony z muzealnym podejściem do tematu i pietyzmem, oraz mądrością która rozbudza ciekawość w tym temacie. Jak będę miał możliwość jadę pooglądać . Pozdrawiam!!!
@@zachariaszsandulski3304 to wszystko zależy od temperatury fermentacji. Temp 30 st. C to stanowczo za dużo. Wtedy głową boli, ale gościu zna się na swoje robocie i jest to jego pasją
Oglądając tą arcyciekawą opowieść tego Pana Fachowca, popijam piwo mojej własnej roboty - hefen weizen. Produkcja piwa po części jest podobna do produkcji spirytusu, szczególnie w czasie scukrzania, czyli alfa i beta amylaza, schładzanie brzeczki oraz zadawanie drożdży. Pozdrawiam wszystkich rękodzielników.
Bardzo ciekawy materiał. Kiedyś jeździłem po takie wywary. Teraz już tylko pozostały wspomnienia po tamtych miejscach. Wielki szacunek dla Pana Grzegorza 👍 powodzenia dla Pana w biznesie oraz w życiu codziennym🤝
Witam. Mieszkałem w gorzelni 20 lat. Znam technologię , szkoda tylko że aby przyspieszyć produkcję zrezygnowano z słodu . Produkcja słodu wymagała niezwykłej staranności i czystości . Smak spirytusu wyprodukowanego z dodatkiem słodu jest nie do porównania z tym z enzymami. W naszej gorzelni produkowano spirytus z : ziemniaków , zboża , kukurydzy a nawet z daktyli .
Obszerna wiedza w połączeniu z pasją i pracą. Szacunek dla tego pana. Dziś taki ludzi to chyba ze świeczką trzeba szukać... w tym naszym polskim ciemnogrodzie.
1800 litrów i o 15 do domu. Jesus jak to brzmi. Pozdrawiam z całego serca. Jak by brakowało wam rąk do pracy to rzucam dom pracę i żonę i lecę do was. Moge być np zacierowym
Lubie Pana powiedzenie "zalezy co jedziemy" niesamowita moc I jeszcze wieksza wiedza o niej, ja wywarem wiewiorki spasam... Niesamowita szybkosc maja na drzewie... Pozdrawiam
Pracowalem w gorzelni ktora byla w Dabrowce Wlkp. Niesamowite miejsce jak i ludzie.Niestety juz nie funkcjonuje.Ale zapachu wywaru czy mycia kadzi do konca zycia nie zapomne ... Nie pozwolcie zeby was zamkneli !! Pozdrawiam gorzelnikow !
Bardzo ciekawy materiał. Należy doprecyzować tylko jedną nieścisłość. W materiale wspomniano, że podczas dodawania drożdży zacier intensywnie napowietrza się, dzięki czemu drożdże intensywnie mnożą się. To jest prawda. Natomiast należy pamiętać, że potem właściwe etapy fermentacji (a nie namnażania) prowadzi się w warunkach mikroaerofilnych (z bardzo małą ilością powietrza) lub z zupełnym ograniczeniem dostępu tlenu/powietrza. Inny drobiazg, alkohol etylowy to C2H5OH ;) Zabrakło OH na końcu.
National geographic zrobiłoby dwa sezony o tej gorzelni pełne dramaturgi i zwrotów akcji. A tak na poważnie to wielki szacun dla ludzi z pasja. Szkoda ze nie robicie własnych lokalnych trunków tsk jak to się czyni w reszcie Europy. Pozdrawiam :)
Gorzelnia Turew należy do firmy Top Farms Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Spółka Top Farms została założona w 1995 r. przez brytyjską Farmwealth Ltd., zaczynała swoją działalność od dzierżawy prawie 2100 ha gruntów rolnych w Siedlisku koło Nowej Soli. Pozdrawiam...
Szacunek dla właściciela. Mam nadzieję, że polski przemysł gorzelniany się odrodzi. Za dużo złodziei w tej branży, moi koledzy dostarczali ziemniaki tonami, do dzisiejszego dnia im nie zapłacono. Wspieram Polskę kod 590.
jak by kogoś taki szef przyłapał że robi coś nie tak , to by tak opierdolił że aż wnuki by swoim dzieciom opowiadały jakiego szefa miał ich pra pra dziadek. szacun
Pięknie z pasją opowiedziane. Niestety obecnie mają przebicie jedynie zachodnie koncerny, wszystko co było znika w zastraszającym tempie. Tworzą z Polski ,, montownię". Panu Grzegorzowi order że przetrwał, doceniam szacunek!
W sumie to nie dowiedziałem się niczego czego bym już nie wiedział... Poza tym że cała wiedza którą zdobywałem przez kilka lat na różnych forach, na temat zacierania, słodowania, fermentacji i destylacji, została przedstawiona w 20:44min. Brak mi słów, pozostaje jedynie wielki szacunek dla wiedzy, doświadczenia i pasji Pana Grzegorza. Ps. Kocioł z Pruchnika na podkarpaciu, powiat Jarosław?
DAm tylko komentarz dla zasięgu bo już wszyscy napisali super opinie.no naprawdę pasja i jaka wiedza,se zrobie taką gorzelnie tylko na mniejsze pojemności.
Wołoszanski Alkoholu,Bardzo miło posłuchać mądrego Pana z Ogromną wiedzą,no i z Pasją.Pozdrawiam.
You probably dont care but does someone know of a tool to get back into an instagram account??
I stupidly forgot the login password. I would love any tricks you can give me!
@Jabari Jaxton instablaster :)
Gratuluje wiedzy temu panu, Prawdziwy specjalista kartki nie potrzebuje.
Szacunek ogromny dla Pana Grzegorza. Wiedza, doświadczenie i pasja. Szkoda, że takich ludzi coraz mniej.
WIELKI SZACUNEK ZA WIEDZE I TO ZE DZIEKI PANU TAKIE MIEJSCE WCIAZ FUNKCJONUJE
@Adam Grzybek ale że z ciekawości zapytam,że co z tym koncem i tym pyskiem ??
@@tomekchrusciel3397 no chodzi o zgubne skutki nadużywania alkoholu
@@MrKubix404 no to faktycznie tragedia!,jak dilerzy mówią,sprzedaje nie biorę,ehh szkoda wielka,😕
@@tomekchrusciel3397 dilerzy (ci co sprzedają detalicznie) z reguły sami biorą xddddddd bo cpun zna cpuna
@@MrKubix404 ale sytuacja na prawdę smutna,szkoda.
fajnie posłuchać kogoś kto wie o czym mówi elegancki materiał
Dziękuję Panie Grzegorzu za powrót do mojego dzieciństwa.Wychowałem się w domu przy gorzelni,Dziadek i Wujek byli gorzelanymi.
Gorzelnia Kowalkowice (Świetokrzyskie). Aromatu jabłek zapiekanych na kolumnie rektyfikacyjnej,zapachu wywaru itd. nigdy się nie zapomina. Gorzelnia już nie istnieje,ale do tej pory w domu jest pokój zwany akcyzowym,tam nocowali akcyźnicy czyli urzędnicy skarbowi.Dużo zdrowia życzę.
Tacy ludzie dzisiaj to wyjątek. Słucha się Pana i odrazu czuję, jak Pan tym żyje.
Jest Pan wspaniałym przykładem dla młodych ludzi, którzy powinni się od Pana uczyć podejścia i szacunku do pacy którą wykonują.
mam kuzyna który też mógłby mówić godzinami o gorzelnictwie i bimbrownictwie :)
Człowiek z prawdziwą pasją. Sto lat dla Pana Grzegorza Koniecznego. Aż chce się wsiąść w auto i pojechać zobaczyć te cuda na żywo.
podziwiam tego pana, prowadzi biznes i ma ogromny szacunek do historii, wspaniałe zbiory historii gorzelnictwa...
Pięknie opowiedziana historia i technologia. Wielki szacunek dla Pana Grzegorza Koniecznego, za historię, wiedzę i zaangażowanie w ratowanie od zapomnienia.
Prawdziwy fachowiec i do tego świetnie sprawdza się jako prowadzący. Mógłby prowadzić program w tv. Szacun.
super widać ze nie jest Pan nastawiony tylko na biznes i zysk ale jest w to wkładane serce
A te zgniłe popsute ziemniaki to są po co ? Przecież nie dla biznesu i zysku tylko dla zdrowego alkoholu tak?
Obejrzyj ze zrozumieniem.
@@karolkurka3917 hmmm czyli według cb towar z którego można wyprodukować alkohol mógł by pójść na zmarnowanie ? A przecież branża alkoholowa karmi też zwierzęta hodowlane i wspiera rolnictwo
A po za tym alkohol to nie tylko picie ale też środki do dezynfekcji, płyny do spryskiwaczy, paliwo i wiele innych zastosowań
Fajnie, bardzo fajnie, polskie a nie szkocki badziew, taki spirytus ziemniaczany jest świetny do nalewek a same na nalewki to temat rzeka, z owoców, z ziół, z przyprawami, mieszane,słodkie, wytrawne, półsłodkie, kombinowane, leżakowane w beczce, w szkle. Można gadać i gadać, degustować. Nalewka może mieć więcej substancji smakowych niż koniak, whisky bourbon tyle tylko że z Polski i nikt nie zapłaci tyle co za koniak bo jak wiemy zachód uważa nas i nasze produkty za gorsze. Pozdrawiam.
Człowiek z pasją, odpowiedzialnością i troską o to co robi.
Pan jest mistrzem ale i chemikiem napewno plynnie pan to przekazuja pieknie sie slucha czytelny przekaz dziekujemy za taka wiedze takich ludzi nam potrzeba a moze by pan tak zechcial zobaczyc nieczynna gorzelnnie w miejscowosci dobromiez
Miejscowosc dobromierz po bylym pgr ona wtedy funkcjonowala byloby pieknie mozna zobaczyc pozdrowienia
Zależy co jedziemy-piękny luz
i prostota. Wiedza+doświadczenie+pasja.
Fantastyczny człowiek! Pasja, wiedza i doświadczenie. Mam nadzieję, że jest godziwie wynagradzany za swój wkład. Zakład ten koniec końców należy do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego private equity paine schwartz partners, a te za najważniejsze kryterium mają wycisnąć jak najlepsze liczby w excelu żeby następnie sprzedać biznes.
Bardzo dziękuję Panu Koniecznemu za wspaniały i precyzyjny wykład połączony z muzealnym podejściem do tematu i pietyzmem, oraz mądrością która rozbudza ciekawość w tym temacie. Jak będę miał możliwość jadę pooglądać . Pozdrawiam!!!
Szacun, że są jeszcze TACY ludzie z pasją.
Dlacze po niej głową pęka. Po samogonie z Podlasia 80%,brak kaca i bólu głowy?
@@zachariaszsandulski3304 to wszystko zależy od temperatury fermentacji. Temp 30 st. C to stanowczo za dużo. Wtedy głową boli, ale gościu zna się na swoje robocie i jest to jego pasją
zeby moj szef tak sie znal na robocie ktora wykonuje xd
Fantastyczny material. Dziekujemy za podzielenie sie wiedza.
Wiedza godna podziwu!
Oglądając tą arcyciekawą opowieść tego Pana Fachowca, popijam piwo mojej własnej roboty - hefen weizen. Produkcja piwa po części jest podobna do produkcji spirytusu, szczególnie w czasie scukrzania, czyli alfa i beta amylaza, schładzanie brzeczki oraz zadawanie drożdży. Pozdrawiam wszystkich rękodzielników.
Ogrom wiedzy, wielki szacunek. Zdrowia życzę, dużo zdrowia.
Mając 18 lat zacząłem prace na gorzelni 😍jako zacierowy, nawet teraz po latach wszystko pamietam
dużo chlałeś?
Fajnie, brawo! Niech Pan trwa w pasji i pielęgnuje tradycje!
Piękny film, aż miło popatrzeć na taką produkcję... z klimatem
"Zależy co jedziemy" ❤ widać że fachowiec
Wielki szacun. Mój ojciec pracował w gorzelni 25 lat A dokładniej bym palaczem w kotłowni. Muszę mu pokazać ten film, napewno łezka w oku się zakręci.
Co za gość wiedzą niesamowita mamy w kraju wiele takich mądrych ludzi ale ci głupi nami rządzą dlatego jest jak jest PS. Szacunek dla tego pana.
Świetny materiał! Widać serce i pasje wkładaną w ta pracę.
Dziękuję za wspaniały wykład
Szacunek życzę wszystkiego co dobre.
Bardzo ciekawy materiał. Kiedyś jeździłem po takie wywary. Teraz już tylko pozostały wspomnienia po tamtych miejscach. Wielki szacunek dla Pana Grzegorza 👍 powodzenia dla Pana w biznesie oraz w życiu codziennym🤝
mądrego to miło posłuchać
Witam. Mieszkałem w gorzelni 20 lat. Znam technologię , szkoda tylko że aby przyspieszyć produkcję zrezygnowano z słodu . Produkcja słodu wymagała niezwykłej staranności i czystości . Smak spirytusu wyprodukowanego z dodatkiem słodu jest nie do porównania z tym z enzymami. W naszej gorzelni produkowano spirytus z : ziemniaków , zboża , kukurydzy a nawet z daktyli .
Piękny zakład, konkretny człowiek, świetnie się Pana słucha. Pozostaje wdrożyć produkcje własnej markowej wódki na bazie ziemniaka.
Gdyby cała gospodarka w Polsce tak funkcjonowała, była tak zarządzana bylibyśmy potęgą !!! Szacun WIELKI dla tego Pana.
Szacun wielki za pasję, wiedzę i sposób jej przekazania. Świetnie zrealizowany materiał!
Obszerna wiedza w połączeniu z pasją i pracą. Szacunek dla tego pana.
Dziś taki ludzi to chyba ze świeczką trzeba szukać... w tym naszym polskim ciemnogrodzie.
imponująca wiedza
no mistrz , bardzo podziwiam
Piękny wykład. Aż przyjemnie posłuchać.
Ale ma flow.... Prawdziwy MISTRZ!!!
1800 litrów i o 15 do domu. Jesus jak to brzmi. Pozdrawiam z całego serca. Jak by brakowało wam rąk do pracy to rzucam dom pracę i żonę i lecę do was. Moge być np zacierowym
Szacun za pana wielką wiedzę !!!!!!!!
Lubie Pana powiedzenie "zalezy co jedziemy" niesamowita moc I jeszcze wieksza wiedza o niej, ja wywarem wiewiorki spasam... Niesamowita szybkosc maja na drzewie...
Pozdrawiam
Doskonaly material.
Pracowalem w gorzelni ktora byla w Dabrowce Wlkp. Niesamowite miejsce jak i ludzie.Niestety juz nie funkcjonuje.Ale zapachu wywaru czy mycia kadzi do konca zycia nie zapomne ... Nie pozwolcie zeby was zamkneli !! Pozdrawiam gorzelnikow !
Dzięki temu filmowi zobaczyłem na oczy to co dziadek (pracownik gorzelni) opowiadał mi równie z pasją jak ten pan. Dziękuję
Coś pięknego, chylę czoła i wyrażam wielką wdzięczność za pasję dzięki której kawałek historii przetrwa
Prawdziwy człowiek z pasją :)
Tak to powinno wyglądać. Szacunek!
super film, żadko na YT oglądam coś od pocz do końca, a tu proszę ... samo mnie zacikawiło :) i obejrzałem :)
Pełen szacunek dla tego Pana naprawdę człowiek z robi to z sercem
Profesjonalne podejście do tematu. Gratulacje
Świetne i super muzeum
Wspaniały materiał, dziękujemy.
Kolejne mega ciekawe miejsce do odwiedzenia
Whaat ale wiedza, słychać że nic nie czytane albo pamięciówka...mega szacunek :)
Piękny materiał.
Szacunek dla Pana mój ojciec pracował na gorzelni jest mi bliskie to co Pan mówi szacunek za zaangażowanie i chęć pozdrawiam 👍
Mega wiedza. Chyle czoła.
ja pizgam. szacun dla p Koniecznego!
Piękne rzemiosło :)
Piękny wykład...
Aż przyjemnie słuchać. Szkoda, że tylko 1 odcinek. Powinien Pan stworzyć własną markę. Kocioł na węgiel to atut.
Zajebiste! To jest dopiero profesjonalizm i perfekcja!
Super
Zawsze byłem ciekaw jak działająca taka klasyczna gorzelnia, super materiał, szkoda ze takich działających gorzelni jest coraz mniej
Bardzo fajny film
ten facet moze zostac moim najlepszym przyjacielem
Bardzo ciekawy materiał. Należy doprecyzować tylko jedną nieścisłość. W materiale wspomniano, że podczas dodawania drożdży zacier intensywnie napowietrza się, dzięki czemu drożdże intensywnie mnożą się. To jest prawda. Natomiast należy pamiętać, że potem właściwe etapy fermentacji (a nie namnażania) prowadzi się w warunkach mikroaerofilnych (z bardzo małą ilością powietrza) lub z zupełnym ograniczeniem dostępu tlenu/powietrza. Inny drobiazg, alkohol etylowy to C2H5OH ;) Zabrakło OH na końcu.
National geographic zrobiłoby dwa sezony o tej gorzelni pełne dramaturgi i zwrotów akcji.
A tak na poważnie to wielki szacun dla ludzi z pasja. Szkoda ze nie robicie własnych lokalnych trunków tsk jak to się czyni w reszcie Europy.
Pozdrawiam :)
piękny film
zapraszam do miejscowości Rykały gmina Promna jest cała kompletna gorzelnia jeszcze pare lat temu była czynna
Oniemiałem, Panu Koniecznemu należy się order!
Szacun
Gorzelnia Turew należy do firmy Top Farms Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Spółka Top Farms została założona w 1995 r. przez brytyjską Farmwealth Ltd., zaczynała swoją działalność od dzierżawy prawie 2100 ha gruntów rolnych w Siedlisku koło Nowej Soli. Pozdrawiam...
Czyli zagraniczny kapitał w prywatnych polskich rękach pewnie do tej pory by nie istniała
Fachowa wiedza. Podziwiam.
Szanuję bardzo. Pozdrawiam
Szacunek dla właściciela. Mam nadzieję, że polski przemysł gorzelniany się odrodzi. Za dużo złodziei w tej branży, moi koledzy dostarczali ziemniaki tonami, do dzisiejszego dnia im nie zapłacono. Wspieram Polskę kod 590.
Niesamowity człowiek.... wie co robi....
Brawo brawo, sukcesów życzę. Trzeba tą markę wypromować i zacząć robić starkę.
magia jestem w szoku
Pełny szacunek dla tego Pana.
Pięknie
Po takim filmiku jestem dumnym Polakiem
Prawdziwy fachowiec z pasją
jak by kogoś taki szef przyłapał że robi coś nie tak , to by tak opierdolił że aż wnuki by swoim dzieciom opowiadały jakiego szefa miał ich pra pra dziadek. szacun
Super!
Pięknie z pasją opowiedziane. Niestety obecnie mają przebicie jedynie zachodnie koncerny, wszystko co było znika w zastraszającym tempie. Tworzą z Polski ,, montownię". Panu Grzegorzowi order że przetrwał, doceniam szacunek!
W sumie to nie dowiedziałem się niczego czego bym już nie wiedział...
Poza tym że cała wiedza którą zdobywałem przez kilka lat na różnych forach, na temat zacierania, słodowania, fermentacji i destylacji, została przedstawiona w 20:44min.
Brak mi słów, pozostaje jedynie wielki szacunek dla wiedzy, doświadczenia i pasji Pana Grzegorza.
Ps. Kocioł z Pruchnika na podkarpaciu, powiat Jarosław?
a na koniec celnik swoimi łapskami zepsuł cały nastrój
super :) Mega rzeczowy film
DAm tylko komentarz dla zasięgu bo już wszyscy napisali super opinie.no naprawdę pasja i jaka wiedza,se zrobie taką gorzelnie tylko na mniejsze pojemności.
Szanuję ...
Ja też !👏👍
Ale ciekawe :)
Dziękuję
:)
chapeau bas!
Wyborowa rewelacja śniadanie kolacja
Super widać że kierownik zna się na rzeczy.