Kwasiak, AGM czy LiFePO4. Akumulator dla Wędkarza, Kamperowca, Żeglarza czy Górnika? S5E049

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 авг 2024
  • Witajcie na kanale MrAkumulator!
    Dziś porównamy trzy różne technologie akumulatorów: kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem do głębokich rozładowań, AGM do pracy cyklicznej oraz akumulatory LiFePO4. Skupimy się na ich wydajności i trwałości, szczególnie biorąc pod uwagę cykliczność pracy akumulatora. W naszym teście wykorzystaliśmy akumulatory o pojemności 100Ah, a czas rozładowania każdego z nich przy obciążeniu 300W okazał się być kluczowym parametrem.
    Akumulatory kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem są jednymi z najstarszych i najbardziej znanych technologii na rynku. Ich konstrukcja jest stosunkowo prosta, a koszt zakupu jest niski w porównaniu do nowszych technologii. Te akumulatory są często wybierane ze względu na ich zdolność do głębokiego rozładowania.
    Podczas testu akumulator kwasowo-ołowiowy wytrzymał około 175 minut przy obciążeniu 300W. Choć wynik ten jest znacznie krótszy niż w przypadku akumulatorów LiFePO4, akumulatory kwasowo-ołowiowe mają swoje zalety, takie jak niższy koszt początkowy i szeroka dostępność. Jednakże, głębokie rozładowania mogą skrócić ich żywotność, co sprawia, że są mniej efektywne w aplikacjach wymagających regularnych cykli ładowania i rozładowania.
    Akumulatory AGM (Absorbent Glass Mat) są ulepszoną wersją tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W tych akumulatorach elektrolit jest absorbowany przez maty z włókna szklanego, co zmniejsza ryzyko wycieku i pozwala na większą odporność na wibracje i wstrząsy. Akumulatory AGM są często wybierane do zastosowań cyklicznych, takich jak systemy zasilania awaryjnego, kampery czy łodzie.
    W naszym teście akumulator AGM wytrzymał około 186 minut przy obciążeniu 300W. Chociaż wynik ten jest lepszy niż w przypadku akumulatora kwasowo-ołowiowego, akumulatory AGM są droższe i mają ograniczoną liczbę cykli ładowania/rozładowania w porównaniu do akumulatorów LiFePO4. Ich wyższa trwałość w cyklicznych aplikacjach czyni je jednak lepszym wyborem w porównaniu do akumulatorów kwasowo-ołowiowych z płynnym elektrolitem.
    Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) są najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologią w naszym porównaniu. Znane ze swojej wysokiej wydajności i długiej żywotności, akumulatory LiFePO4 są idealnym wyborem do aplikacji wymagających regularnych cykli ładowania i rozładowania. Mają wyższą gęstość energii, co oznacza, że są lżejsze i bardziej kompaktowe niż ich odpowiedniki kwasowo-ołowiowe.
    W naszym teście akumulator LiFePO4 wytrzymał imponujące 248 minut przy obciążeniu 300W. To ponad godzinę dłużej niż pozostałe akumulatory. Co więcej, akumulatory LiFePO4 mogą wytrzymać tysiące cykli ładowania i rozładowania, co sprawia, że są bardziej opłacalne na dłuższą metę, mimo wyższego kosztu początkowego. Są także bezpieczniejsze w użytkowaniu, ponieważ są mniej podatne na przegrzewanie i wybuchy.
    Podsumowując, wybór odpowiedniego akumulatora zależy od specyficznych potrzeb i zastosowań. Jeśli budżet jest głównym ograniczeniem i akumulator będzie używany sporadycznie, akumulator kwasowo-ołowiowy z płynnym elektrolitem może być odpowiedni. Dla zastosowań wymagających większej wytrzymałości i bezpieczeństwa, takich jak kampery czy systemy zasilania awaryjnego, akumulatory AGM są lepszym wyborem.
    Jednakże, jeśli priorytetem jest długoterminowa wydajność i niezawodność, akumulatory LiFePO4 są bezkonkurencyjne. Ich dłuższy czas pracy i wyższa liczba cykli ładowania/rozładowania czynią je najlepszą opcją dla aplikacji wymagających regularnego użytkowania, takich jak żeglarstwo, wędkarstwo czy zasilanie systemów off-grid.
    Świat Akumulatorów w Szczecinie
    Jeśli nadal masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego akumulatora, polecam odwiedzić Świat Akumulatorów w Szczecinie. To firma, która pomoże dobrać odpowiedni akumulator do Twoich potrzeb, niezależnie od tego, czy jesteś wędkarzem, kamperowcem czy żeglarzem. Specjaliści z Świata Akumulatorów mają szeroką wiedzę i doświadczenie, które pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.
    Dodatkowo, więcej informacji:
    R1 ENERGY 100Ah www.e-moto.pl/...
    R-CB CARBON AGM 100Ah www.e-moto.pl/...
    R-LIT LiFePO4 100Ah www.e-moto.pl/...
    Dziękuję za obejrzenie i do zobaczenia w kolejnym filmie!
    Robert Mazurek
    Mój sklep w Szczecinie:
    Świat Akumulatorów Szczecin ul. Gryfińska 106
    Mój Sklepy internetowy: www.e-moto.pl
    Vlog firmy: / Świat akumulatorów
    Vlog english: / @thebatterychurch
    Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator i firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ a także jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl
    #lifepo4 #agm
    #szczecin #Gryfińska106 #Akumulatory
    #RobertMazurek #ŚwiatAkumulatorów

Комментарии • 86

  • @jjcale1976
    @jjcale1976 День назад

    Dziękuję Ci
    Że jako jedyny odmieniasz słowo AMPER

  • @Lukasz_Rav
    @Lukasz_Rav 17 дней назад

    Takie pomiary świetnie pokazują kondycję akumulatora i nie trzeba czekać wielu godzin na wynik. U mnie się sprawdzają przy Ni-Cd, Pb, LiFePO4 i Li-Ion. Ze względu na różnorodność stosuje prądy rozładowania od dziesiątek mA do aż 260A w zależności od potrzeb. 😎👌

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 16 дней назад

    POZDRAWIAM SERDECZNIE .

  • @kawer91
    @kawer91 Месяц назад +8

    Dzięki za materiał, za Twoją pracę, profesjonalne podejście do tematu.

  • @stemarstacjapaliw9116
    @stemarstacjapaliw9116 27 дней назад

    Dla mnie jest Pan przekonujący. Jeszcze niedojrzałem do LiFePo ale kupiłem 2x AGM.

  • @grzegorzw1632
    @grzegorzw1632 Месяц назад +5

    Prawda sama się obroni. 👍👍. Tak trzymać 😊

  • @SailingOfka
    @SailingOfka 28 дней назад

    Dzięki za super odcinek. Znowu się czegoś nauczyliśmy 😉

  • @bartoszplo
    @bartoszplo Месяц назад +1

    Dla zastosowań takich jak na łódkę, kampera, przyczepy etc gdzie nie ma potrzeby ciągnięcia bardzo wysokim peakiem (czytać rozruchu) to już obecnie nie ma sensu kupować nic innego niż lifepo4. W zależności od potrzeb można ju kupić 100ah Lifepo4 od 170EUR za sztukę.
    Ponadto jedną z ich zalet została tutaj pominięta. Mianowicie bms który odcina nam możliwość ciągnięcia energii z baterią poniżej określonego poziomu "zera". Tyle razy słyszałem że ktos dobił swój super akumulator agm czy kwasiaka rozładowując go dużo poniżej progu.

  • @piotrk.877
    @piotrk.877 Месяц назад +2

    Drogi Robercie, dziękuje za Twoją pracę. Pozdrawiam

  • @marekt9114
    @marekt9114 Месяц назад +1

    Też używam ALFABATa - jest genialny, prosty w obsłudze niemal laboratoryjnie dokładny. POZDRAWIAM

  • @RadoslawStelmaszak9540
    @RadoslawStelmaszak9540 Месяц назад +2

    Dziękuje bardzo.Pozdrawiam serdecznie.

  • @lesnydziad7905
    @lesnydziad7905 26 дней назад +2

    Tytuł to w błąd wprowadza, większość odcinka to wywody na temat alfa bata a nie akumulatorów gdzie i który lepiej się sprawdzi.

  • @parwan6900
    @parwan6900 Месяц назад +8

    W przypadku żeglarza waga jest istotna. Ale gdybym chciał zbudować magazyn energii sprawa nie jest prosta. Za 1 aku. LiFePo4 mam prawie 3 "R1" i 300Ah, oczywiście popracują 4 razy krócej. Może kompromisem jest budowa magazynu na dwóch akumulatorach AGM. Oczywiście najlepszy jest LiFePo4 ale i cena jest naj.

    • @sebek6543210
      @sebek6543210 29 дней назад

      Magazyn energii lepiej zbudować na większych pakietach - aktualnie 280Ah, to prawie 1 KWh w pojedynczym ogniwie.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 26 дней назад

      Samemu można kupić ogniwa lifepo4, wyjdzie z tysiak taniej na 100Ah względem gotowca.
      A raczej polutować kabelki i skleić taśmą ogniwa każdy cymbał potrafi.

  • @kamilbogus
    @kamilbogus Месяц назад +3

    Świetny odcinek i robota poświęcona !

  • @adamesteta581
    @adamesteta581 Месяц назад

    Kawał dobrej roboty 💥

  • @mariuszulkowski
    @mariuszulkowski Месяц назад +1

    Robert jak zawsze kawał dobrej roboty. Pozdrawiam serdecznie i bardzo miło wspominam spotkanie w Mielcu

  • @tomaszt2730
    @tomaszt2730 Месяц назад +2

    Dobra robota kolego.

  • @TomekCZR
    @TomekCZR Месяц назад

    szortów NIE lubię ale przynajmniej wiesz, że obejrzałem film do końca ;-)

  • @ragnar1636
    @ragnar1636 Месяц назад

    To jest właśnie jeden z nielicznych kanałów który się nie zmienia i to mi sie podoba. Bardzo dobra robota

  • @MrDarkanzali
    @MrDarkanzali Месяц назад +1

    Niektórzy dalej nie rozumieją, że dla ciebie ważniejsze jest zmierzenie ile dany akumulator będzie się rozładowywał niż jaką ma faktyczną pojemność. I dlaczego np. Lifepo4 jest droższy o tej samej pojemności co kwasiak.

  •  Месяц назад +2

    i tak trzymaj 👍

  • @marcinwieckowski6648
    @marcinwieckowski6648 Месяц назад

    Jak zwykle świetny i merytoryczny odcinek.

  • @grze7399
    @grze7399 Месяц назад +6

    To, że używa Pan profilu 25A w Alfabatcie zawsze i wszędzie w niczym moim zdaniem nie przeszkadza, w końcu po to jest wzór Peukerta, żeby przeliczyć sobie wynik na np. pojemność przy rozładowaniu C20.
    Ale co innego mnie zastanowiło - we wzorze Peukerta w wykładniku potęgi jest stała zależna od rodzaju akumulatora i od niej mocno zależy obliczony wynik. Ta stała dla kwasiaków wynosi np. k=1,25 ale dla LiFePo4 który ma możliwości rozładowywania dużym prądem z niewielką pozorną utratą pojemności k jest bliskie 1, np. k=1,02. Czy w Alfabacie w takim razie zmieniany jest rodzaj aku na lifepo4?, bo jeżeli nie, to pojemność Ah przeliczona przez urządzenie ze wzoru Peukerta byłaby znacząco zawyżona.
    Mam wrażenie, że tak właśnie było tutaj, skoro urządzenie podało wynik około 145% pojemności). Przy pomiarze C4 aku LiFePo4 rozładowywał się 4godz. 10 minut. Przy C20 byłoby niewiele więcej i wzór Peukerta z prawidłowym współczynnikiem na pewno nie zwróciłby 145% pojemności, pewnie wyszłoby ze 115.

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  Месяц назад +1

      Mam drobne wrażenie że nie usłyszałeś odpowiedzi. Nie zmieniam ustawień Alfabata i nie planuję. Stała Peukerta jest ustawiona tak samo dla każdego akumulatora, bez względu na technologię - wyjaśniam to w filmie. Nie planują zmieniać, aby nie wprowadzać zmian w moim modelu porównawczym.

    • @grze7399
      @grze7399 Месяц назад +4

      @@mrAkumulator To w takim razie mam przynajmniej nadzieję, że będzie Pan świadomy tego, że bez zmiany ustawień profilu (współczynnika Peukerta) AlfaBat będzie dla LiFePo4 zwracał Panu nieprawidłowe (zawyżone) wyniki (tak jak w tym filmie 145% pojemności po przeliczeniu na C20). Z filmu raczej wynikało, że nie zamierza Pan zmieniać jedynie prądu rozładowania. Brak zmiany typu aku i traktowanie LiFePo4 tak jak zwykłe kwasiaki sprawi, że wzór Peukerta równie dobrze można wyrzucić do śmieci.
      EDIT: Ale śmiało mogę przeprosić za nieuważne oglądanie filmu, faktycznie w 9:20 Pan o tym zawyżaniu mówi. Ale nawet jeżeli dla zwykłej wygody (lub braku możliwości konfiguracji AlfaBat) nie chce Pan zmieniać profilu, to moze przy LiFePo4 po prostu do porównania jako pojemność C20, podawać zmierzoną pojemność C4 - będą się niewiele różniły przy współczynniku bliskim 1, a potencjalny widz nie byłby wprowadzany w błąd.

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  Месяц назад +1

      Dokładnie to tłumaczę w filmie, że to mój pomysł na testy i że nie wynika to z jakichkolwiek norm, i że to mój autorski pomysł na pomiary. Mówiąc o Peukercie wyjaśniałem jak to działa. Po Pana wpisach widać, że chyba do końca życia będę się tłumaczył z mojego pomysłu na badania. Tak moje wyniki nie mają nic wspólnego z badania labo, jeśli takie są Panu potrzebne to jedynie Centralne Labo Akumulatorów w Poznaniu może spełnić Pana oczekiwania.

    • @ewakowal2640
      @ewakowal2640 Месяц назад +4

      @@grze7399 Niestety @mrAkumulator nie rozumie, po co w wielu wzorach są stałe (zależności nieliniowe, korelacje, korekty wyników, etc.)🤷‍♀
      Wg niego najlepiej je pominąć - 'bo... tak', a nauka jest dla naukowców/inżynierów😉
      Mierzy/liczy 'po swojemu'/'na chłopski rozum' - 'bo... tak' (...sobie wymyślił 4-5 lat temu)🤦‍♀
      Tkwi w błędzie/dysonansie poznawczym, mimo że wielu już tłumaczyło pod filmami, jakie błędy metodologiczne popełnia.
      W nauce nazywa się to ignorancją...🤷‍♀
      Próba ratowania treści formą (np. personifikowanie urządzeń😅) i opiniami bezwolnych, komentujących klakierów, niestety nie zmieni błędnego wyniku w poprawny
      (w tym kraju jest jeszcze jeden reprezentant 'instytutu chłopskiego rozumu' o identycznym imieniu i nazwisku🤣).

    • @MrDarkanzali
      @MrDarkanzali Месяц назад

      ​@@ewakowal2640 widać, że jeszcze jest coś takiego jak oglądnie z zrozumieniem czego tobie zabrakło. On nie testuje pojemności tylko czas pracy przy danym obciążeniu. Dzięki temu może lepiej i przede wszystkim w oparciu o pomiary powiedzieć klientowi, że jeden od drugiego będzie się dłużej rozładowywał pomimo takiej samej pojemności.

  • @cefalloid
    @cefalloid 16 часов назад

    3x droższy i 3x dłużej wytrzyma. wychodzi na jedno....

  • @cbserwis
    @cbserwis Месяц назад

    Siemka
    Jakie akumulatory do fotowoltaiki off grid polecasz ... AGM czy Trakcyjne ? A może jeszcze inne tylko nie najdroższe 🙂
    Dzięki za Twoje kanały któe ułatwiaja zycie

  • @IIINeodymowYIII
    @IIINeodymowYIII 17 дней назад

    Witam. Potrzebuje aktu do tego falownika, na dachu mam 2x450wat solary połączono szeregowo.
    SINUS PRO 2500 S 24230V (1800/2500W) + 40A MPPT INWERTER SOLARNY

  • @user-zb6vf3ff7l
    @user-zb6vf3ff7l Месяц назад +2

    Nieco pan zbyt pewny siebie, ale przekonujący, prosty pomiar i jednakowy, pokazuje różnicę w długości użytkowania przy tym samym poborze energii. Różnica 2% jest w praktycznym użytkowaniu pomijalna. Pozdrawiam.

  • @gajdzik66
    @gajdzik66 Месяц назад

    ok rozumiem podejście, udzielam rozgrzeszenia 😂

  • @kawer91
    @kawer91 Месяц назад +3

    Czy AGM od GreenCell 100Ah VRLA jest godny uwagi? Zastosowanie w domku na wsi do awaryjnego wsparcia telefonów, laptopa, pompy wody 40W, itp.

    • @obcyrex
      @obcyrex Месяц назад +1

      Ja nie polecam GC. Mialem 44Ah VRLA i mi padl bez ostrzezenia. Odlaczony na zime, trzymany w 20C, ba! nawet doladowywany w grudniu, a na poczatku marca trup.

    • @kawer91
      @kawer91 Месяц назад

      @@obcyrex Dzięki za szybką i wartością odpowiedź.

  • @marekk2519
    @marekk2519 Месяц назад +3

    Ok Panie Robercie, to jak to jest: ta litówka ma 144Ah, czy nie ma? ;)

  • @Krzysztoftobi
    @Krzysztoftobi Месяц назад

    Pozdrawiam

  • @adamkosz93
    @adamkosz93 Месяц назад

    Hej, lato upalne w pełni, więc mam nadzieję na jakiś ciekawy raport z instalacji fotowoltaicznej na Waszym dachu : )

  • @arturgorniak3741
    @arturgorniak3741 Месяц назад +1

    No i gitara 🙂🍀👍

  • @Ari9310
    @Ari9310 Месяц назад +1

    Robercie, a zrobiłbyś kiedyś test wstawienia akumulatora lifepo4 do auta? W zasadzie chodzi mi o hybrydę gdzie prąd rozruchowy w zasadzie nie jest potrzebny, jest to wykonalne? W sensie akumulator poradzi sobie z "kosmicznym" prądem ładowania z alternatora w jakiś sposób go ograniczając?

  • @wiolakostek
    @wiolakostek 21 день назад

    witam aku lifepo4 100ah 2miesiace i brak pradu po przechyleniu cos sie troszke wylalo po podlaczeniu ladowrki victron brak poboru pradu co poszlo nie tak ktos wie.

  • @marcinsojka2897
    @marcinsojka2897 Месяц назад +2

    Spoko materiał
    Mam magazyn z kwasiaków 24v 6x100Ah rozładowuje do 23v 11,5v na akumulator różnym obciążenim średnio ok 10A gdzie mógłby do 11-10,5v ale spadnie ich sprawność
    Pozdrawiam

    • @1acer22
      @1acer22 Месяц назад

      Masz magazyn 24v i rozładowujesz do 11,5v ?

    • @marcinsojka2897
      @marcinsojka2897 Месяц назад +1

      @@1acer22 do 23v 11,5v na akumulator
      Ale dzięki za spostrzegawczość

  • @map7013
    @map7013 Месяц назад

    Kolejny ekstra filmik dla laika. Może i Twój przyjaciel jest nieporozumieniem dla profesorów fizyki. Dla mnie najważniejsze jest ile czasu akumulator wytrzyma w trakcie użytkowania na łódce lub na kampingu ( oświetlenie). Dzięki Tobie wiem czym różni się 100Ah kwasiaka od LiFePO4. Zanim pojawił się ten kanał przechodziłem od kwasu przez żel po litówke jako zasilanie silnika do łódki. Dzięki temu kanałowi zrozumiałe wiele w temacie akumulatorów do zasilania i jako magazyny energii.

  • @pawekrzeminski4133
    @pawekrzeminski4133 Месяц назад +1

    Dla zasięgu

  • @Aleksander.
    @Aleksander. Месяц назад +2

    Taki lifepo4 można podpiąć normalnie pod ten sam alternator w aucie?

    • @grze7399
      @grze7399 Месяц назад

      Jestem ogromnym zwolennikiem LiFePo4, dla mnie to są aku prawie idealne, ale jednak są trzy powody, dla których nie należy LiFePo4 wsadzać do samochodu zamiast kwasiaka:
      a) nie można ich ładować na mrozie (są wersje aku z matami grzewczymi),
      b) elektronika zabezpieczająca w aku nie pozwoli na osiąganie dużych prądów rozruchowych,
      c) nie wolno ich ładować powyżej 14,8V (ładowarki najczęściej ładują do 14,6V), a współczesne samochody mają inteligentne ładowanie gdzie jest odzysk energii i potrafi się pojawić nawet 15-16V w instalacji.

  • @arturkubiak1761
    @arturkubiak1761 Месяц назад

    Jak dotychczas twoje rady ,przynajmniej u mnie ,wobec agm działa, pozdrawiam.

  • @mbnqpl
    @mbnqpl Месяц назад +1

    Spoko. Czy ktoś ze zaznajomionych w temacie mógłby mi doradzić: mam UPS Eatona z takim bezobsługowym aku małym . Czy mogę podłączyć zamiast jednego, dwa identyczne, nowe, równolegle? Czy też lepiej użyć jeden a duży?

    • @marekk2519
      @marekk2519 Месяц назад +1

      Możesz podłączyć każdy akumulator 12V np, każdej pojemności. Ja mam prosty ups Light 320. Podłączam do niego i LiFePO4 i akumulatory ołowiowe. wyjścia sobie wyprowadziłem poza obudowę ups'a bo do wnętrza wejdzie jedynie 7Ah.

    • @mbnqpl
      @mbnqpl Месяц назад +1

      @@marekk2519 git, dzięki stary!

  • @KrzysztofRodo
    @KrzysztofRodo Месяц назад

    Jeżeli ktoś chce zapomnieć o akumulatorze to tylko i wyłącznie Moll. 7 lat spokoju minimum.

  • @Ciesu
    @Ciesu Месяц назад +1

    Gdzie można kupic takiego Alfa bata?

  • @piotrmaslak2617
    @piotrmaslak2617 Месяц назад

    Dlatego, przed zakupem aku warto się skontaktować z pana firmą.

  • @piotrswiatkiewicz3259
    @piotrswiatkiewicz3259 Месяц назад

    pytanie jest: czy w omawianym wzorze występuje również temperatura?

  • @krzysztofklose
    @krzysztofklose Месяц назад

    Zwykłe proste testy i nic więcej nie trzeba !
    Co mi z labolatoryjnych wykresów , składu elektrolitu itd itd
    Prąd użytkowy razy czas i lata praktyki które mówią "ten akumulator po 10latach nadal trzyma parametry

  • @szczepanniemiec1735
    @szczepanniemiec1735 Месяц назад

    Panie Robercie pytanie do akumistrza :D W warunkach kamperowej pracy cyklicznej dochodzi jeszcze problem ładowania akumulatora kwasowego z płynnym elektrolitem. Zrobienie "gestosci" to czas, albo brak słońca albo zbyt krótko ładuje go alternator. U mnie akumulator hotelowy jest ładowany tylko przez alternator podczas jazdy. Jakby mógł Pan zrobić krótkie porównanie czasu naładowania poszczególnych akumulatorów lub np porownianie ktory akumulator zgromadzi wiecej energii po dwugodzinnym ładowaniu.

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  Месяц назад +1

      ciekawy pomysł, zrobimy tak.

    • @marekk2519
      @marekk2519 Месяц назад

      @szczepanniemiec1735 Który zgromadzi więcej, to od razu Ci powiem, że LiFePO4. Jest w stanie przyjąć prąd np 25-50A przy 100Ah, lub nawet własnie 100A. Żaden ołowiowy tak nie może być potraktowany i, każdy ołowiowy wymaga czasu absorpcji/wysycania, by uzyskać pełną pojemność. Jeszcze ołowiowo węglowe - takie oferuje Premar (Carbon), mogą być też ładowane dużo wyższym prądem.

  • @PonuryFarmer
    @PonuryFarmer Месяц назад

    Jak mnie kiedyś uczono, miernictwo jest sztuką, i w mojej ocenie ALFABAT jest elementem taj sztuki. Pozdrawiam

  • @andrzejsieger3785
    @andrzejsieger3785 Месяц назад

  • @artbal9096
    @artbal9096 Месяц назад +1

    Pierwszy 😀

  • @marekszymczak2707
    @marekszymczak2707 Месяц назад

    Krytykują pewnie oszuści co przez pana filmy nie mogą oszukiwać klientów a ludzie są bardziej świadomi.

  • @robertcylke2604
    @robertcylke2604 Месяц назад

    Wszystkim malkontentom mówimy nie.

  • @ekspert_niepotrzebnej_wiedzy
    @ekspert_niepotrzebnej_wiedzy Месяц назад

    noo i tyle w temacie, wystarczy. rób robert tak jak do tej pory robisz.
    jeżeli ktoś ma lepszy sposób na akumulatory to niech pokaże to widzom
    niech pokaże i krzyczy głośno: robert robisz ŹLE.
    jak nie pokaże to niech zaprzestanie wrzaskom
    za dużo krzykaczy na youtube,
    3maj się pozdrawiam oglądaczy :)

  • @kazimierzduda5716
    @kazimierzduda5716 Месяц назад +3

    Chyba jednak najważniejsza jest wydajność akumulatora, wykorzystując określoną moc urządzeń na łódce czy kamperze? Jednak LiFePo jest najwydajniejszy przy sporo mniejszej wadze!

    • @marekk2519
      @marekk2519 Месяц назад

      No bez sprzecznie. Może być częściowo rozładowywany przez wiele dni, nie doładowywany i, nic mu nie będzie. Ołowiowe niestety bardzo cierpią przy częściowych cyklach,bez ładowania.

  • @adip1927
    @adip1927 Месяц назад

    Kwasiak bo tańszy i na rok wystarczy

  • @rudy12345g
    @rudy12345g Месяц назад

    Robert posiwiałeś troszeczkę