Nagyon szépen elmondott és bemutatott minden! Gratulálok! Az épület jellegének megóvása, a kor műszaki lehetőségeivel ötvözve pedig a legszebb példázata annak, hogy mennyire támogatandó és megőrizhető lenne a hazai vályog épületek összessége. Amennyire jók az ismereteim, abból azt látom, hogy sajnos a szakpolitika nem ebbe az irányba halad... Köszönjük a bemutatót!
Szuper videó, jövőre ilyen tervezek a házunkba építeni. Fafödém, a fele 20cm kőzetgyapottal és deszkázattal fedve, a másik fele már sajnos letaposott üveggyapottal. Hogyan érdemes ilyen esetben megcsinalni a szellőző kivitelezést? A meglévő 20cm kőzetgyapotot felbontani és az alatt vezetni a zöld csöveket? Ez esetben elég a 20cm vagy növeljük ott ahol a csövek mennek és legyen ott egy kis “dudor” a padláson? Tehát légtechnika cső és fölötte 20cm szigetelés? Illetve a régi tető részen ahol teljesen új szigetelést akarunk ott hogyan érdemes kivitelezni? Köszönöm
Kedves Péter! Érdeklődöm, hogy pontosan milyen, mekkora átmérőjű és milyen márkájú csövek, hangcsillapítók, osztók lettek beszerelve. Azt gondolom, hogy alaposan utánajártatok, hogy a legjobb ár-érték arányú legyen mindenből, így azt hiszem lehet ez itt a reklám helye :-) A gép is Wolf lesz majd? Előre is hálásan köszönöm az információkat!
A viz helyett akar lopisit is hasznalhatnal...(hulye vicc)...csak mert volt regen a neten egy hapsi aki direkt orult neki,h a dolgozoszobaja egykor istalo volt mert szerette a loistalo szagat...
Üdvözletem. Sógoroméknál egy régi ház szépen fel lett újítva . De sajnos a légcserélésre nem gondolt senki. És nagyon penészesedik a ház belülről. Érdeklődni szeretnék,hogy egy ilyen, vagy hasonló rendszer utólagos beszerelése két szoba, kicsit nagyobb konyha , fürdő esetén. Hozzávetőlegesen mennyibe kerülne a mostai árakon?? Válaszát előre is köszönöm.
Jó napot kivanok.Abban tudna segíteni hogy pontosan mi a neve vagy márkája amit a végén rá raknak a szellőztető re az a fehér doboz ami látszik a menyezetetn!?Köszönöm válaszát.
Nem doboz az, csak egy lopás, csőbe dug ható szelep ferencziepuletgepeszet.hu/Legbevezeto-elszivo/Wolf-DN125-os-design-legszelep-allithato-fojtassal-magneses-fedlappal-kor-alaku-p122132.html?gclid=EAIaIQobChMIhdSjnffE9wIVj7h3Ch2Q_gy3EAQYBCABEgIaBfD_BwE
Nagyon jó lett, igen informatív a videó! :) Azt szeretném megkérdezni, hogy a szellőzőrendszert nem "borítja" meg, ha a konyhai elszívó nyitott bekötésű lesz? Azt a nagymennyiségű kiáramló levegőt ki tudja pótolni a szellőzőrendszer, vagy lenne beépítve egy extra belépőpont arra az esetre?
Bocsi! Ezzel nem teljesen értek egyet! Ha kültérre nyitott lesz a konyhai elszívás, akkor az inaktív üzemben is részben működni fog GRAVITÁCIÓSAN is!! Így lerontja a teljes szellőzőrendszer hatékonyságát. És valóban, a konyhai elszívó üzeme TELJESEN FELBORÍTJA a többi szellőztetett pontot is! Szerintem ezt csak úgy lehet KORREKTEN megoldani, hogy elektronikusan reteszelni kell a kettőt egymáshoz: amíg működik a konyhai, addig tiltott a központi gép áramellátása!
@@SzakiEllenor Köszi, ezt értem! A probléma általánosan ott van, hogy amíg te értesz is hozzá, addig az sk-építők a szellőzés-kandalló kérdést is még ennél jobban “leegyszerűsítik”. Aztán meg elrettenve csodálkozunk rajta, hogy a halottkém írja a statisztikát??
Üdvözlöm Kicsit nehéz átlátni a szellőztető rendszer részeit,hogy mi a sorrend,mi miután következik.Tudna esetleg egy olyan videót csinálni ami csak a rendszer sorrendjével,esetleg szerelési javaslatokkal foglakozik?Olyanoknak akik maguk szeretnék a szellőztetőrenszert kivitelezni?Köszönöm.Üdv Péter
A szellőztető gépnek négy (pl 150mm-es,telj függő) ága van. 1:Beszívás, 2:kifújás, 3:friss előre-ezután osztó annyi csatlakozóval amennyi szükséges a ház esetén, ebből 75mm csövek a befújási pontokig, 4:vissza ág ami hasonló mint a friss levegős SZAKASZ.
Köszönjük a videót! Akár le lehetne festeni a szellőző látható egységét mondjuk olyan színűre és mintázatúra, mint a mennyezet, akkor talán kevésbé lenne észrevehető. Ilyet nem szokás végezni, vagy kapható színes borítású szellőző ki/be fújó egység is? Köszönöm szépen!
tudtommal egy helyiséges csak egy gyártónak létezik (Zehnder) amúgy ezeket decentralizáltnak hívják. Alapvető különbség a hatékonyságban van. A Zehnder gépe képes az egy helyiség szellőztetésére mert két ventilátorral rendelkezik és kereszt áramú entalpia hőcserélővel és szűrővel van felszerelve, ezért nem keletkezik benne kondenzvíz. Ezeket a gépeket szigorúan vízszintesen kell beszerelni. Más gyártók kerámia testes szellőzőt használnak amik változtatják a ventilátor irányát ezeket nem nevezném egy helyiségesnek, mert párban kell beépíteni amíg az egyik szív addig a másik fúj alapon( a ház nem lufiból van hogy egy ventilátor fel tudja fújni) de ezzel a légcsere mértéke is csak a fele a névlegesnek. A beépítésnél kifelé lejtésbe kell beszerelni ezeket hogy a kondenzált víz távozni tudjon a fal külső oldalán.
Üdvözlöm! Említette, hogy a padlás födémet reszelt hungarocellel szigetelték 50 cm vastagon, érdemes ledarálni a habot, ha igen miért? Mert nagy macera, próbáltam!
Ahány ember annyi válasz, már beszéltem erről mással is, de ez a palatető nem azbesztet tartalmaz? Ha a szellőző közvetlen a tetőtől szívja a levegőt nem lehet vele gond? Vagy csak akkor van baj ha vágják, roncsolódik ez az anyag? A szellőző maga jónak néz ki, csak ne olyan legyen, mint egyes plázákban, pl Arena BP, imax moziterem és szabályosan megcsapott a WC szag a szellőzőből, de gondolom ennél a kis házikónál ez nem lesz gond.
@@antaltamasi9944 Azbesztet mivel szűröd? Illetve a szűrés kb sose 100%-os, mindegy mit szűrsz, pl a kocsik motorja is előbb elkopik a sivatagos területeken. Aztán a természet dolgozik, erodálódni fog a tető, így kiszabadul az azbeszt lassacskán. Orvosok szerint nem is feltétlen rögtön lesz baja az embernek, hanem lehet 10 év múlva, amit akkor már úgy se fog visszavezetni senki az azbesztra, pl egy nem megfelelő bontás után, de a kis mennyiségben, lassacskán a szervezetben felgyülemlő mennyiség se hiszem, hogy elnézhető. Én Péter véleményére, mint szakmabeli voltam kíváncsi, de valószínű ha tartana tőle, már nem lenne a tetőn a pala. Lehet túl nagy kockázatot amúgy nem jelent, mint tető a pala, de úgy, hogy a család onnan kapja a levegőt..., hát nem tudom, lehet én vagyok majrés. Mindenestre volt már idehaza erre próbálkozás, hogy akkor csere mindenhol, csak ugye pénz az nincs, EU-nak meg az emberélet nem számít, mint azt ahogy a mai helyzet is mutatja, így ők se adtak erre támogatást azóta se. Én minden jót kívánok Péternek és családjának, kizárólagosan jószándékkal feszegetem ezt a kérdést, nem trollkodásból, mint azt szokás.
@@dobosatis a wc szagra írtam....de ha már....az azbeszt bontásánál hivatalosan használni kéne maszkot,gondolom...ha így van, akkor létezik szűrő ami kiszűri....
télen a házak fűtése miatt kifejezetten jellemző a szmogos, füstös levegő esténként. ilyen levegőt mennyire szűr meg a szellőztető rendszer a működése közben? itt látnám a legnagyobb előnyét.
Üdv használat közbeni tapasztalatok? Pl nem zavaró főleg télen a majdnem az ágy fölé elhelyezett befúvó? Sajnos én sem tudtam messzebbre rakni a miénket és bizony télen egy terelőt kelet szerkesztenem az anemosztátra! Egyébként minden lakásba ilyen technikának kellene működnie. Legalább 30-40%-kal tudtuk csökkenteni a fűtési költségünket az élettani hatása meg megfizethetetlen!
Nagyon jó lett. Nagy odafigyeléssel készült. Sokkal nehezebb egy ilyen házat helyre tenni, mint egy régi tégla házat. Gratula.
Nagyon szépen elmondott és bemutatott minden! Gratulálok! Az épület jellegének megóvása, a kor műszaki lehetőségeivel ötvözve pedig a legszebb példázata annak, hogy mennyire támogatandó és megőrizhető lenne a hazai vályog épületek összessége. Amennyire jók az ismereteim, abból azt látom, hogy sajnos a szakpolitika nem ebbe az irányba halad... Köszönjük a bemutatót!
10:33 itt nem féltetek, hogy a deszkák szinte teljes keresztmetszetét átvágtátok? Kapott még valami plusz alátámasztást?
A deszka több mint 20 centi szeles , a furat csak 125, és a deszkafel fekszik az alatta-mellette lévőkre . Szóval nem, és jó lett!
Nagyon szépen rendbe tettétek gratulalok 😃 habár én biztos néznek valami barna fóliát azokra az elszivok ra/befújókra
Szuper videó, jövőre ilyen tervezek a házunkba építeni. Fafödém, a fele 20cm kőzetgyapottal és deszkázattal fedve, a másik fele már sajnos letaposott üveggyapottal.
Hogyan érdemes ilyen esetben megcsinalni a szellőző kivitelezést?
A meglévő 20cm kőzetgyapotot felbontani és az alatt vezetni a zöld csöveket? Ez esetben elég a 20cm vagy növeljük ott ahol a csövek mennek és legyen ott egy kis “dudor” a padláson? Tehát légtechnika cső és fölötte 20cm szigetelés?
Illetve a régi tető részen ahol teljesen új szigetelést akarunk ott hogyan érdemes kivitelezni?
Köszönöm
Üdvözletem. Egy hasonló elszívó berendezés alkalmas lehet egy szobából a pára elszivásárais? Köszönöm
Kedves Péter! Érdeklődöm, hogy pontosan milyen, mekkora átmérőjű és milyen márkájú csövek, hangcsillapítók, osztók lettek beszerelve. Azt gondolom, hogy alaposan utánajártatok, hogy a legjobb ár-érték arányú legyen mindenből, így azt hiszem lehet ez itt a reklám helye :-) A gép is Wolf lesz majd? Előre is hálásan köszönöm az információkat!
Wolf az előkészítés ,. Gep is valószínűleg az lesz . A csövek 160 és 75 mm - esek
Szuper lett. Légtechnikai, szellőző csőbe páralecsapódás hogyan lett kiküszöbölve? Köszönöm!
A csövekre jött még 40 cm polisztirolgyöngy hőszigetelés!
Szuper a videó.
Èrdeklődnèk a padlás saralást azt miből ès milyen arányban keverve csináltátok??
Helyszínen bányászott sárga föld, plusz lokaki , lócitrom, és viz. Érzés szerint osszekeverve .
@@SzakiEllenor : Ez aztán tényleg bio :)
A viz helyett akar lopisit is hasznalhatnal...(hulye vicc)...csak mert volt regen a neten egy hapsi aki direkt orult neki,h a dolgozoszobaja egykor istalo volt mert szerette a loistalo szagat...
Üdvözletem. Sógoroméknál egy régi ház szépen fel lett újítva . De sajnos a légcserélésre nem gondolt senki. És nagyon penészesedik a ház belülről. Érdeklődni szeretnék,hogy egy ilyen, vagy hasonló rendszer utólagos beszerelése két szoba, kicsit nagyobb konyha , fürdő esetén. Hozzávetőlegesen mennyibe kerülne a mostai árakon??
Válaszát előre is köszönöm.
A fűtés elektromos panelokkal van megoldva? Az mennyire költséghatékony ?
Olyannyira, hogy 3 hete alig kapcsol be. Téli borús időben napi 800 Ft a fűtés . Ha kisüt a nap, a fele .
Nagyon jók a videói. Egy betonkefni mennyezetnel hogyan valosulna meg egy ilyen szellőztető rendszer kiepitese?
Milyen márkájúak az anemosztátok, hol kapható?
Wolf .
Jó napot kivanok.Abban tudna segíteni hogy pontosan mi a neve vagy márkája amit a végén rá raknak a szellőztető re az a fehér doboz ami látszik a menyezetetn!?Köszönöm válaszát.
Nem doboz az, csak egy lopás, csőbe dug ható szelep ferencziepuletgepeszet.hu/Legbevezeto-elszivo/Wolf-DN125-os-design-legszelep-allithato-fojtassal-magneses-fedlappal-kor-alaku-p122132.html?gclid=EAIaIQobChMIhdSjnffE9wIVj7h3Ch2Q_gy3EAQYBCABEgIaBfD_BwE
Nagyon jó lett, igen informatív a videó! :)
Azt szeretném megkérdezni, hogy a szellőzőrendszert nem "borítja" meg, ha a konyhai elszívó nyitott bekötésű lesz? Azt a nagymennyiségű kiáramló levegőt ki tudja pótolni a szellőzőrendszer, vagy lenne beépítve egy extra belépőpont arra az esetre?
A dolog egyszerű, a konyhaablak megy bukóra, és már kész is. De átszerelhető az ernyő aktívszenesre is akár. De azt a kis szellőzést el lehet viselni.
@@SzakiEllenor Köszönöm a választ!
Bocsi! Ezzel nem teljesen értek egyet!
Ha kültérre nyitott lesz a konyhai elszívás, akkor az inaktív üzemben is részben működni fog GRAVITÁCIÓSAN is!! Így lerontja a teljes szellőzőrendszer hatékonyságát. És valóban, a konyhai elszívó üzeme TELJESEN FELBORÍTJA a többi szellőztetett pontot is! Szerintem ezt csak úgy lehet KORREKTEN megoldani, hogy elektronikusan reteszelni kell a kettőt egymáshoz: amíg működik a konyhai, addig tiltott a központi gép áramellátása!
@@zoltancegledi2837 így lehet egy egyszerű dolgot lebonyolítani!a konyhákban van egy pillangó szelep, ami magától bevcsukodik üzen kívül .
@@SzakiEllenor
Köszi, ezt értem! A probléma általánosan ott van, hogy amíg te értesz is hozzá, addig az sk-építők a szellőzés-kandalló kérdést is még ennél jobban “leegyszerűsítik”. Aztán meg elrettenve csodálkozunk rajta, hogy a halottkém írja a statisztikát??
Szia jo lett en meg a feher muanyagot befestenem fanak a szinere
Körülbelül milyen összegbe kerül egy ilyen előkészítés gép nélkül?
kompletten 1,5 millió körül, ennek fele a gép. Ez az anyagoldal. A díj helyfüggő.
Üdvözlöm
Kicsit nehéz átlátni a szellőztető rendszer részeit,hogy mi a sorrend,mi miután következik.Tudna esetleg egy olyan videót csinálni ami csak a rendszer sorrendjével,esetleg szerelési javaslatokkal foglakozik?Olyanoknak akik maguk szeretnék a szellőztetőrenszert kivitelezni?Köszönöm.Üdv Péter
A szellőztető gépnek négy (pl 150mm-es,telj függő) ága van. 1:Beszívás, 2:kifújás, 3:friss előre-ezután osztó annyi csatlakozóval amennyi szükséges a ház esetén, ebből 75mm csövek a befújási pontokig, 4:vissza ág ami hasonló mint a friss levegős SZAKASZ.
Köszönjük a videót! Akár le lehetne festeni a szellőző látható egységét mondjuk olyan színűre és mintázatúra, mint a mennyezet, akkor talán kevésbé lenne észrevehető. Ilyet nem szokás végezni, vagy kapható színes borítású szellőző ki/be fújó egység is? Köszönöm szépen!
Én már szereltem ra deszkaburkolatotot, színre pácolva. De a való életben nem veszed észre .
@@SzakiEllenor Köszi!
Egyszerűbb alternatívaként az egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztető mennyire felel meg? Mi a különbség a két rendszer között a gyakorlatban?
tudtommal egy helyiséges csak egy gyártónak létezik (Zehnder) amúgy ezeket decentralizáltnak hívják. Alapvető különbség a hatékonyságban van. A Zehnder gépe képes az egy helyiség szellőztetésére mert két ventilátorral rendelkezik és kereszt áramú entalpia hőcserélővel és szűrővel van felszerelve, ezért nem keletkezik benne kondenzvíz. Ezeket a gépeket szigorúan vízszintesen kell beszerelni.
Más gyártók kerámia testes szellőzőt használnak amik változtatják a ventilátor irányát ezeket nem nevezném egy helyiségesnek, mert párban kell beépíteni amíg az egyik szív addig a másik fúj alapon( a ház nem lufiból van hogy egy ventilátor fel tudja fújni) de ezzel a légcsere mértéke is csak a fele a névlegesnek. A beépítésnél kifelé lejtésbe kell beszerelni ezeket hogy a kondenzált víz távozni tudjon a fal külső oldalán.
Üdvözlöm! Említette, hogy a padlás födémet reszelt hungarocellel szigetelték 50 cm vastagon, érdemes ledarálni a habot, ha igen miért? Mert nagy macera, próbáltam!
Lehet kapni zsákos polisztirol golyókat.
Ahány ember annyi válasz, már beszéltem erről mással is, de ez a palatető nem azbesztet tartalmaz? Ha a szellőző közvetlen a tetőtől szívja a levegőt nem lehet vele gond? Vagy csak akkor van baj ha vágják, roncsolódik ez az anyag? A szellőző maga jónak néz ki, csak ne olyan legyen, mint egyes plázákban, pl Arena BP, imax moziterem és szabályosan megcsapott a WC szag a szellőzőből, de gondolom ennél a kis házikónál ez nem lesz gond.
Ha roncsolodik a pala, akkor van baj.
Az elszivás és a befújás nem keveredik,kintről jövő levegőt pedig lehet szűrni,akár szagok ellen is.
@@antaltamasi9944 Azbesztet mivel szűröd? Illetve a szűrés kb sose 100%-os, mindegy mit szűrsz, pl a kocsik motorja is előbb elkopik a sivatagos területeken. Aztán a természet dolgozik, erodálódni fog a tető, így kiszabadul az azbeszt lassacskán. Orvosok szerint nem is feltétlen rögtön lesz baja az embernek, hanem lehet 10 év múlva, amit akkor már úgy se fog visszavezetni senki az azbesztra, pl egy nem megfelelő bontás után, de a kis mennyiségben, lassacskán a szervezetben felgyülemlő mennyiség se hiszem, hogy elnézhető. Én Péter véleményére, mint szakmabeli voltam kíváncsi, de valószínű ha tartana tőle, már nem lenne a tetőn a pala. Lehet túl nagy kockázatot amúgy nem jelent, mint tető a pala, de úgy, hogy a család onnan kapja a levegőt..., hát nem tudom, lehet én vagyok majrés. Mindenestre volt már idehaza erre próbálkozás, hogy akkor csere mindenhol, csak ugye pénz az nincs, EU-nak meg az emberélet nem számít, mint azt ahogy a mai helyzet is mutatja, így ők se adtak erre támogatást azóta se. Én minden jót kívánok Péternek és családjának, kizárólagosan jószándékkal feszegetem ezt a kérdést, nem trollkodásból, mint azt szokás.
@@dobosatis a wc szagra írtam....de ha már....az azbeszt bontásánál hivatalosan használni kéne maszkot,gondolom...ha így van, akkor létezik szűrő ami kiszűri....
@@dobosatis még annyi,H én csak válaszoltam a felvetésedre és nem azért mert trollkodásnak vettem.👍
télen a házak fűtése miatt kifejezetten jellemző a szmogos, füstös levegő esténként.
ilyen levegőt mennyire szűr meg a szellőztető rendszer a működése közben? itt látnám a legnagyobb előnyét.
Jó az mindenkor, de be kell tenni egy aktívszenes szűrőt, és máris jó! Szmogból mondjuk erdei levegőt nemigen csinál senki sem!
Üdv használat közbeni tapasztalatok? Pl nem zavaró főleg télen a majdnem az ágy fölé elhelyezett befúvó? Sajnos én sem tudtam messzebbre rakni a miénket és bizony télen egy terelőt kelet szerkesztenem az anemosztátra! Egyébként minden lakásba ilyen technikának kellene működnie. Legalább 30-40%-kal tudtuk csökkenteni a fűtési költségünket az élettani hatása meg megfizethetetlen!
Észre sem vehető, a lég mennyiség kb 120m3, és ez 5 fele oszlik meg.
Mennyit spórolhatott volna az ember,ha reggel és este 10 percre kinyitja az ablakot.Esetleg jóidőben éjszakára bukón hagyja.
Éjjel 2 órára a CO2 olyan szintre dusul, hogy az alvásminőség jelentősen romlik.
@@SzakiEllenor Légbevezető?
@@nincsszabadnick nem mondom, az is egy megoldás. De ez most egy hővisszanyerős központi szellőzőgép bemutatása.
Én lefesteném barnára a hálóban lévő szellőzőt, hogy kevésbé tűnjön ki.
Szia Péter
hello!
Sziasztok
Mennyibe kerűlt ez az egész???
Egy panellakás árába, bútorral együtt. De nem cserélnék el egy panelért...