Czy warto jechać za granicę, by nauczyć się języka ?
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- Pewnie zdarzyło Ci się pomyśleć, że może warto byłoby wyjechać za granice, by szybciej nauczyć się języka. Są osoby, które twierdzą, że tylko w ten sposób można nauczyć się mówić w języku obcym. Najlepiej z native speakerem. Czy na pewno to jest prawda ? Trzeba wyjeżdżać, czy nie trzeba, by nauczyć się mówić ?
Eliminacja tego błędu spowoduje, że szybciej nauczysz się mówić w języku obcym, szybciej wejdziesz na wyższy poziom, a nauka stanie się prostsza, przyjemniejsza i efektywniejsza.
Od prawie 10 lat pomagamy osobom dorosłym przejść z poziomu "jakoś mówię po angielsku" do poziomu "mówię swobodnie lub płynnie po angielsku" w miejscu pracy i biznesie.
Napisz do nas i umów się na spotkanie z naszym trenerem językowym w cenie 45 zł za lekcje zapoznawczą. Oferujemy indywidualne lekcje, które są najskuteczniejsze jeśli chodzi o szybkie dojście do swobody językowej i płynności językowej.
www.przelambar...
(IG) / przelambariere
(TT) / przelambariere
(FB) / przelambarierepl
#przelambariere
Dzięki 👊
Racja! Z wlasnego doswiadczenia moge jednak powiedziec, ze ciezko jest osiagnac bieglosc jezykowa jesli nie mieszkamy za granica. Mozna co prawda starac sie otoczyc jezykiem, ale mieszaknie za granica wymusza na nas nieustanny kontakt z jezykiem - jak w moim przypadku studiujac i pracujac w Niemczech. Nawet po powrocie do domu wciaz mysle w jezyku niemieckim o tym co sie dzis wydarzylo, albo co bede musial np powiedziec kolegom, albo co napisac w mailu jutro. Mieszkajac w Polsce nigdy nie bedziemy w stanie miec tyle okazji do uzywania jezyka obcego. Ale to oczywiscie jak wspomniales trzeba miec juz okreslony poziom jezykowy. Ja bylem wtedy na okolo B2, co pozwalalo mi juz sporo rozumiec, no chyba ze mowimy o dialekcie, to nie haha
@@Piter311 to prawda. Będzie zawsze łatwiej gdy jest się tam. A przy b2 to już super..ja przy a2 strasznie się męczyłem będąc za granicą😅
Mam pytanie jeżeli będę codziennie...... tylko...... rozmawiał z Native speaker też się nauczę języka Angielskiego? I czy jednak będę musiał dodatkowo uczyć się gramatyki? Bo tego nie lubię poproszę o opinię pozdrawiam
Na jakim jest Pan poziomie językowym? Pytam, ponieważ, ponieważ takie spotkania mogą być mało przydatne. Sama rozmowa to już bardzo dużo, ale w pewnym momencie gramatyka będzie przydatna, by rozwijać swój język. Rozmawiająć będzie Pan się uczył również gramatyki, ale świadoma nauka przyspieszy proces. Obawiam się, że native speaker gramatyki nie wyjaśni. W przyszłym tygodniu pojawi się wideo tłumacząc różnice pomiędzy native speakerem a polskim nauczycielem. Sam uczę się z native'em (i uczyłem z wieloma) oraz słyszałem sporo historii od naszych kursantów przez te prawie 10 lat uczenia.
@przelambarierepl Dziękuję za opinie jestem początkującym i nie znam za dużo słów ale próbuje sklejać zdania w całość :)
@@dariuszg4795 obawiam się, że na tym etapie spotkania z native speakerem będą niewiele przydatne :(. Wiem, że często native speaker jest tańszy niż lektor z Polski. W przyszłym tygodniu pojawi się wideo tłumaczące obszernie dlaczego. Właśnie gramatyka pomaga sklejać zdania w całość, jak beton przy budowie domu. Cegły to słowa. Z samych cegieł można coś zbudować, ale po czasie konstrukcja nie wytrzyma, stąd potrzebny jest beton łączący cegły (gramatyka). Ale ta metafora pokazuję również, że nauka słów jest ważniejsza, bo z samego betonu nie zbudujemy domu. Można mówić: I go cinema tomorrow. I have to buy milk now itd. Zostaniesz zrozumiany. A znając czas present cont. nie zda się na nic skoro nie wiemy jak jest iść, kino.
@@przelambarierepl Ok Dzięki za opinie to czekam na kolejny film od Pana powiem tak może to............... Pan wyjasni w najnowszym filmie........... Każdy teraz mówi żeby się uczyć tylko gotowych fraz bez pojedynczych słówek i rozmawiać z Native speaker.
Zgadza się, frazy, krótkie zdania niż same słowa. Film o tym będzie również w przyszłym tygodniu "Jak skutecznie uczyć się słów i fraz".! ;)