Як людина з деменцією може отримати довіреність?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 май 2024
  • Згідно з законодавством України, людина вважається дієздатною, доки її недієздатність не встановлено судом та це рішення не набрало законної сили.
    Особи з деменцією можуть укладати правочини та брати на себе зобов'язання, якщо вони усвідомлюють значення своїх дій. Важливо, щоб такі люди вчасно подбали про своє майбутнє, визначили довірених осіб, які будуть відповідати за їх лікування, управління майном тощо. В цей період рекомендується підписати довіреність, яка буде засвідчена нотаріусом.
    Процедури визнання особи недієздатною та призначення опікуна є складними та тривалими. Тому, щоб уникнути зловживань з боку інших осіб, включаючи нотаріусів, введено посилений контроль. В інструкціях для нотаріусів зазначено, що вони можуть вимагати медичну довідку від психіатра, якщо мають сумнів щодо усвідомлення дій людиною, яка підписує правочин. Нотаріус має право відмовити у вчиненні правочину на підставі сумнівів у психічному стані підписанта.
    Наголошується на важливості вчасного підписання довіреностей для спрощення розв'язання багатьох питань у майбутньому. Довіреність в Україні може бути відкликана у будь-який час, шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса. Останній вносить зміни до реєстру, що дозволяє іншим нотаріусам бачити, що довіреність втратила чинність.
    Коментує юрист Веккер Валерій.
    Долучайтеся до онлайн-ресурсів проекту MozOk:
    Телеграм t.me/mozok_ua_project
    Сайт mozok.ua/
    RUclips канал / @mozokua
    Сторінка у Facebook / mozok.ua

Комментарии •