20 éves az Én, a robot, aminek eredetileg köze sem volt Asimovhoz 🤖

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 июл 2024
  • Eredetileg az Én, a robot egy Agatha Christie-szerű rejtélynek indult, és Asimovnak semmi köze nem volt hozzá. A film bemutatásának 20. évfordulóján ennek jártunk utána.
    Szöveg: Dudu
    Narráció: TZ
    Vágó: EndreMan
    #énarobot #irobot #asimov #willsmith #film #mozi #pcguru
    Bővebben a játékról ► www.pcguru.hu/
    PC Guru a Facebookon ► / pcgurumagazin
    PC Guru az X-en ► / pcgurumagazin
    PC Guru az Instagramon ► / pcgurumagazin
    Zene: Earth Appears - Brian Bolger
  • КиноКино

Комментарии • 52

  • @KisHeszusz
    @KisHeszusz 9 дней назад +10

    Szeretem nagyon. Pont a jó balanszot találták meg a sci-fi, az akció és a detektív műfajban

  • @TeslaElonSpaceXFan
    @TeslaElonSpaceXFan 9 дней назад +22

    Nagyon jó sci-fi, egyik legjobb Mesterséges Intelligencia/Humanoid robotos film.

  • @jozseftoth487
    @jozseftoth487 9 дней назад +5

    Még VHS-n van meg.Örök kedvenc.

  • @mystyc9
    @mystyc9 9 дней назад +5

    Imádom ezt a filmet!

  • @istvanszucs1796
    @istvanszucs1796 10 дней назад +7

    Egyik kedvencem :)

  • @szupiszendvics7546
    @szupiszendvics7546 9 дней назад +6

    Ezt kibaszottul kidolgoztátok, az alapos munka tükröződik benne. Csak így tovább!

  • @lakcsik
    @lakcsik 8 дней назад +3

    Asimov novellás kötete zseniális. De ez a film is jól sikerült.

  • @tamasvari7015
    @tamasvari7015 9 дней назад +4

    Kibaszott jó film volt

    • @gauntletkeel4195
      @gauntletkeel4195 7 дней назад

      Én nemrég néztem újra. Még mindig az😉

  • @YagamiLight21
    @YagamiLight21 10 дней назад +8

    Én szeretem ezt a filmet nagyon :) lehet tudni hogy akartak e neki folytatást?

    • @gregor_man
      @gregor_man 9 дней назад +1

      Már megint egy tévelygő, aki folytatásról álmodik... A folytatások majdnem mindig rosszabbul sikerülnek, le kéne már szokni az utánuk vágyakozásról. A történet a filmben véget ért, ennyi, a többi film szóljon valami másról. Addig örüljünk, amíg valamelyik stúdió ki nem agyalja, hogy ennek a filmnek már dukálna egy remake.

    • @thekrough
      @thekrough 9 дней назад +1

      Tévedés!
      A kérdező a videó információi alapján indult el, de a folytatás magával a film szerkezeti és történeti változás nem valósul meg.

  • @peterdr.horvath5685
    @peterdr.horvath5685 9 дней назад +5

    Azért ez így nem igaz. Az Én a robot történetek számos eleme megtalálható a filmben.

    • @erzsebetdancs5380
      @erzsebetdancs5380 9 дней назад +1

      😊k.b.-a , címe.😊

    • @gregor_man
      @gregor_man 9 дней назад +2

      Én egyet tudok: a robotok között elbújó megvadult robotot. Az sem így van, de az ötlet legalább emlékeztet az eredetire. Szerinted még milyen elemek azonosíthatóak egyértelműen, belemagyarázás nélkül az elbeszélésekből?

    • @istvannemeth1026
      @istvannemeth1026 9 дней назад +2

      ​@@gregor_manSusan Calvin személye?

    • @gregor_man
      @gregor_man 8 дней назад +1

      @@istvannemeth1026 Mármint a neve? Mert Susan Calvin Asimovnál egy csúnyácska kislányból lett csúnyácska idős néni, akit összesen egyszer sikerül érzelmekre bírni, a filmben meg egy gyönyörű nő, aki kalandokba keveredik a hősért. A nevét csak azok kedvéért tették a filmbe csalinak, akik már hallottak az elbeszélésekről.

    • @istvannemeth1026
      @istvannemeth1026 8 дней назад +1

      @@gregor_man Susan Calvin robotpszichológus (nem a kora meg a kinézete)

  • @benjamintoth7910
    @benjamintoth7910 7 дней назад

    Számomra kicsit ijesztő volt a film. Bár nem most láttam de elgondolkodtató a jövőbeni szerepük.talan valos is lehet, higy lesz ilyen. Ipari robot gyarto cégnél dolgozom és ugy érzem nagyon arra hajaz a vilag, hogy lesz ilyen. Igény is van rá és lehetőség megalkotni.

  • @sage_silvestris
    @sage_silvestris 5 дней назад

    Jó volt Versényi Lászlót hallani mint narrátor ( KITT magyarhangja).

  • @ferenctoth403
    @ferenctoth403 8 дней назад +1

    Nem volt rossz, de Asimovhoz méltatlan. Talán a sorozattal jobban jártunk volna, de az Alapítványból kiindulva ez sem biztos.

  • @gauntletkeel4195
    @gauntletkeel4195 7 дней назад +4

    Asimov rajongó vagyok, ezzel együtt ez az egyik kedvenc filmem. A hangulata és megvalósítása miatt. És az "apró elejtett" részletek miatt, amik többet mondanak mintha végighallgatnék egy előadást 05:02 Amit te nem értesz, hogy az Én a Robot, csupán a kezdet volt (akárcsak az alapítvány trilógia) A leglényegesebb részek és aspektusok a Robottörténetek-ben lett megírva (leginkább éppen a filmben is szereplő Susan Calvin-al a központi szerepben; De valahol oda tartozik a 200 éves ember és a Caliban is, annak is különösen a vége) Ez amit mondasz (ilyen/filmes összevetésben) kb. olyan, mintha azt mondanád az "Alapítvány" összesen 3 kötetben jelent meg x és y évek között. Ugyanúgy nem állná meg a helyét. Nem véletlenül beszélnek "Asimov Univerzumról".

    • @Etin74
      @Etin74 3 дня назад

      "
      @gauntletkeel4195
      "Asimov rajongó vagyok, ezzel együtt ez az egyik kedvenc filmem. " Akkor van egy rossz hírem...

    • @gauntletkeel4195
      @gauntletkeel4195 2 дня назад

      @@Etin74 Egészségedre.

  • @arnoldbacs8160
    @arnoldbacs8160 10 дней назад +3

    Vao,imatam oda voltam erte :):) Szemelyes velemeny folytatas lesz???????

    • @TheCukrasz
      @TheCukrasz 9 дней назад

      Már letölthető.Csak furcsa, hogy Will Smithnek Básthy Lajos a magyar hangja!

  • @fjucsorfrenky852
    @fjucsorfrenky852 10 дней назад +1

    talán jó lenne más hanggal

  • @ekrolit2884
    @ekrolit2884 9 дней назад +12

    Isaac Asimov keresztnevének kiejtése nem Ajszek hanem Isak. Bár gyerek korától élt az USA-ban, de orosz-zsidó származású, ezért nem angolos a név kiejtése (ezt maga mondta el valamikor, úgy tudom).
    A robotok között eltűnt robot részt jobb, hogy nem hagyták ki. Így maradt némi áthallása az eredeti írásnak. Abban ugyanis az egyik részben 63 robot közül kell kiválasztani 1-et, amire csak részben vonatkozik az 1. törvény.
    Suzane Calvin az eredeti műben nrm 80 éves! Vagyis többnyire nem annyi. Az egész Én a robot gyűjtemény egységes fonala, hogy egy riporter interjút készít a nyugdíjba vonuló Suzane Calvinnel, aki gyakorlatilag végig élte a robotika teljes fejlődését, 14 éves korától kezdve, az első, járni tudó, beszédképtelen, de érzelmekkel rendelkező robottól egészen az embertől megkülönböztethetetlen robotig.

    • @gregor_man
      @gregor_man 9 дней назад +5

      Tekintve, hogy négy éves kora óta az USA-ban élt, oroszul pedig a család nem is beszélt, jó lesz az az ájszek. (Egyébként oroszul sem isak lenne, hanem iszák, lásd az Izsák székesegyház nevét: iszákijevszkij szabór.) Mindenki amerikaiként ismeri. Sosem olvastam sem tőle, sem róla, hogy orosz gyökerek ápolásával vesződött volna, noha az igaz, hogy sok szereplője kapott olyan nevet, amely szegről-végről akár orosz is lehetne. Egyébként amikor életemben először láttam a nevét, azt hittem, hogy az Asimov s-sel ejtendő, hiszen ha orosz, akkor fonetikusan kell leírni a nevét. Később tudtam meg, hogy amerikai. A vezetéknevét egyébként források szerint "ozimov"-nak kellene talán mondani, vagy "azimov"-nak; még sosem figyeltem meg, hogy hogyan szólítják.
      Apró megjegyzés: az I. törvény mind a 63 robotra csak részlegesen volt érvényes, ilyen szempontból egyformák voltak, csak a szökevény egy ügyetlen parancstól megbokrosodott. Minden robottörténet, amelyeket én egyébként nagyon szeretek, végül is arról szól, hogy a három törvény milyen félreértésekhez vezet, milyen hamis biztonságérzetbe ringathatja az embert. Pont ezek az izgalmas és tanulságos gondolatkísérletek teszik egy jövőbeli kibernetikai tankönyv kötelező fejezetévé ezeket a tanmeséket.

    • @ekrolit2884
      @ekrolit2884 9 дней назад +2

      @@gregor_man a név kiejtéséről ő maga beszélt egy TV showban... Állítólag. Nem tudom már, hogy hol találkoztam ezzel az infóval, de ha rosszul mondtam, akkor utána mondtam.
      A 62 NS10 robot teljesen megszokott robotok voltak, teljes értékű 1. törvénnyel. Csak a 63. robot volt egy átdolgozott Nestor. Az átdolgozott NS10-ből csak 12 (vagy 10?) darab volt összesen. Minden kísérlet arról szólt, hogy a Nestornak nem KELL úgy reagálnia a helyzetekre, mint a 62 másik robotnak.

    • @erzsebetdancs5380
      @erzsebetdancs5380 9 дней назад +2

      😊..... és nyomozó??😅 két tesztelő/,az új típusú
      robotok-hoz. Gyilkosság az űrvarosban,-jelenik
      meg Eliah Baley (ember) és R.Daniel,(robot) nyomozók

    • @gregor_man
      @gregor_man 9 дней назад

      @@ekrolit2884 Most találtam egy 1988-as interjút vele, a riporter, műsorvezető nevét nem tudom, sajnos, de idős, komoly embernek látszik, akinek merek hinni. :-)) Azt mondja a végén: ájszek ászimov. Semmi eszimov vagy azimov, amire amerikaiaktól számíthatnánk, hanem enyhén megnyomott kezdő á-val ászimov, oroszosan. Kiindulok abból, hogy miután huszonöt percen át beszélgettek, a viszonyuk elég komoly ahhoz, hogy rendesen tudja, hogy ott hogy illik a nevét mondani, szerintem Asimov is így mondhatta akkor.
      Az eltűnt robot történetére te emlékeztél pontosabban. Fellapoztam. Igen, összesen 12 átalakított Nesztor volt, a 62 másik robot normális volt. Az állomáson dolgozó speciális robotoknak az a hajlama volt gyengítve, hogy védelmezzék az emberek épségét, mert sugárzásban dolgoznak, és a rendes robotok ettől túlságosan féltették az embereket. Természetesen mint ahogy a többi robottörténet is, ez is egy gondolatkísérlet kiszínezve, ezért bár a felmerülő olvasói kérdések egy részét Asimov előre megválaszolta, maradna még, arról, hogy miért teljesen egyforma a két csoport, de nem értemes firtatni, különben elmaradt volna a mese.

    • @gregor_man
      @gregor_man 9 дней назад

      @@ekrolit2884 Most találtam egy 1988-as interjút vele, a riporter, műsorvezető nevét nem tudom, sajnos, de idős, komoly embernek látszik, akinek merek hinni. :-)) Azt mondja a végén: ájszek ászimov. Semmi eszimov vagy azimov, amire amerikaiaktól számíthatnánk, hanem enyhén megnyomott kezdő á-val ászimov, oroszosan. Kiindulok abból, hogy miután huszonöt percen át beszélgettek, a viszonyuk elég komoly ahhoz, hogy rendesen tudja, hogy ott hogy illik a nevét mondani, szerintem Asimov is így mondhatta akkor.
      Az eltűnt robot történetére te emlékeztél pontosabban. Fellapoztam. Igen, összesen 12 átalakított Nesztor volt, a 62 másik robot normális volt. Az állomáson dolgozó speciális robotoknak az a hajlama volt gyengítve, hogy védelmezzék az emberek épségét, mert sugárzásban dolgoznak, és a rendes robotok ettől túlságosan féltették az embereket. Természetesen mint ahogy a többi robottörténet is, ez is egy gondolatkísérlet kiszínezve, ezért bár a felmerülő olvasói kérdések egy részét Asimov előre megválaszolta, maradna még, arról, hogy miért teljesen egyforma a két csoport, de nem értemes firtatni, különben elmaradt volna a mese.

  • @endrekiraly1619
    @endrekiraly1619 9 дней назад +8

    Azért az erősen látszik, hogy nem olvastad az eredeti Asimov könyvet...

    • @fileferenc7920
      @fileferenc7920 9 дней назад +1

      Azon gondolkodom, hogy arra a fejezetre hajaz egy kicsit mikor a mindent is irányító redszerről beszélgetnek.

  • @mihalytarjanyi3086
    @mihalytarjanyi3086 9 дней назад +1

    A budin vetted fel, hogy ilyen a hang?

    • @GUGU0069
      @GUGU0069 9 дней назад +2

      Nem csak én vettem észre? :D Nokia 3310-essel vették fel a hangot...

  • @zoltanbinder2431
    @zoltanbinder2431 9 дней назад

    A narráció jó, viszont a annak minőség pocsék.

  • @willijiem
    @willijiem 9 дней назад +1

    És az a vicc, hogy nagyjából már itt tartunk, csak észre sem vesszük (vagy percekre a filmetől). Csendben megy végbe a forradalom, amiről Asimov írt. ruclips.net/video/1nJBFTr5xXA/видео.html

    • @erzsebetdancs5380
      @erzsebetdancs5380 4 дня назад

      @@willijiem A pozitron agyaktol még messze
      vagyunk. -Asimov -nál a földön nem is lehetnek
      robotok.(későbbiekben)👍🙂

  • @danieldencs8648
    @danieldencs8648 10 дней назад +1

    12 másodperc után agyrák 😵