Чи спасе AGM акумулятор додавання води? Причини та наслідки

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 мар 2024
  • Теорія і практика не завжди збігаються. Дивимося, чому.
  • НаукаНаука

Комментарии • 58

  • @firebird687
    @firebird687 3 месяца назад +5

    Ваші відео цікаві але занадто довгі по хронометражу, через що важко дивитись. Без претензій, але хотілося б більш концентровану подачу.

  • @AndreyLvov
    @AndreyLvov 3 месяца назад +4

    Звичайно, що в першу чергу це вік аккумулятора.
    Маю досвід відновлення двох AGM акб 2018 р.в. ємністю 75 Аг приїхавших з Copart з автомобілем в 2020 році. Акб були висаджені в «0» і мали високий опір і зарядку не брали. Поступове додавання води в банки і заряджання малим струмом повернуло їх до життя, один приблизно до 95%, другий трохи менше. Працюють вони досьогодні на тому самому Форді кожен день.
    І ще. Гелю, в AGM АКБ немає. Там є матики між пластинами, накшталт синтепону чи скловолокна, які просякнуті електролітом.
    Так що все можливо, якщо в міру і з розумом.

    • @rsvidenko
      @rsvidenko 3 месяца назад

      А як ви виміряли відсоток відновлення? Через вимір відданої ємності, як робили?

    • @AndreyLvov
      @AndreyLvov 21 день назад +1

      @@rsvidenko За допомогою тестера для АКБ

  • @avotaramoja2937
    @avotaramoja2937 3 месяца назад +2

    Ви багато разів сказали у відео що там густий електроліт, але-ж це не так, він рідкий, просто адсорбований у губку. Моя думка на рахунок доливання води у AGM:
    Грався з таким, методика наступна:
    Якщо акумулятор зі значною втратою ємності має при 100 % заряду напругу покою 13.2 В та більше вважаємо що він висох (напруга зв'язана з щільністю електроліту);
    Доливаємо по 1 кубику в кожну банку знявши гумові клапани;
    Коли напруга просіла до 13.1 В 13.0 В вважаємо що долито достатньо (ефект майже миттєвий, але доливати ще кубик варто не раніше ніж через 10 хвилин);
    Максимальна кількість води: якщо через отвір губка здається трохи вологою - це максимум, якщо губка здається сильно вологою - перелили.
    Після доливання робиться повний заряд.
    Ефект від дій -- фактично це знущання з покійного. Якщо до втручання акумулятор тримав 200 Вт корисного навантаження (вторинного) 30 сек - то після втручання триматиме 45 секунд чи навіть хвилину. Цей ефект триватиме не довго якщо акумулятор буде задіяним у роботі.
    Прочитавши коментарі зрозумів як досягнути розливання акумулятора показане у відео, мені-б таке і в голову не прийшло.

  • @UkrainianSpy
    @UkrainianSpy 3 месяца назад +1

    Я з двох робив один, методом вкучення саморіза поміж 3-4 банками. А вода трохи домомогає, але краще слабкий розчин електроліту, якщо пластини цілі.

  • @wizardhv6718
    @wizardhv6718 22 дня назад

    Можна подромно розповісти як заряджати, і чим відрізняється заряд звичайного АГМ від акумулятора гелю

  • @MyRoman
    @MyRoman 3 месяца назад

    Дякую.

  • @AndrewShevchuk
    @AndrewShevchuk 3 месяца назад +3

    12:35 вода розкладається електролізом, та через клапани, втікають продукти розпаду. Кислота нікуди не випаровується. В AGM, не гель, а звичаайні скломати, просочені електролітом. Гель, це коли електроліт, загущений емульгаторами. Баретки, не потрібно позбавляти окислів. Ще, можна додати, якщо вже і робити КТЦ, то свинцево-кислотні акумуляторні батареї, варто заряджати до "напруги вирівнювання"(2.5В/на комірку, або на 10% вища напруга, зазначеного значення повного заряду). Це, значно подовжить термін експлуатації батареї. Додавати воду у AGM, потрібно, тільки поступово і крапельно, до візуального ЗВОЛОЖЕННЯ скломатів. Але, це все відноситься до "живих"/справних батарей. Якщо зруйновані пластини, то батарею потрібно замінити. Якщо у вас вийшла із ладу батарея, і ви за нею не слідкували, під час експлуатації, то її вже потрібно утилізувати.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад +1

      То якщо води не доливати, то кислота ї не випаровується. А якщо лити воду в комірку ажм, то ще й як випаровується

    • @AndrewShevchuk
      @AndrewShevchuk 3 месяца назад

      @@moya-sprava-adminНі. Кислота не випаровується. Її кількість, лишається незмінною, якщо не враховувати процес утворення сульфату свинцю. Розкладається, лише вода і "витікають" через клапани, тільки продукти розпаду води. Ваша справа, все заперечувати, але я ж, не просто так це усе пишу. Чи ви вважаєте, що це просто мої фантазії?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      @@AndrewShevchuk ви відос дивились? Кислоту я сам собі надумав? Коли акум кипить кислота ще й як випаровується.

    • @AndrewShevchuk
      @AndrewShevchuk 3 месяца назад +1

      @@moya-sprava-adminЦе тому, що залили забагато води. Тому, ви такі наслідки спостерігали. Ну, слухайте, ви навіть не вважили за потрібне, ознайомитись з будовою свинцево-кислотних акумуляторів і пробуєте пропихнути свої здогадки. Повторюю, не випаровується кислота. А це вже ваша справа, спорити, чи ні. Я, лише скоригував, про що ви розповідали, бо маю немалий досвід по роботі із акумуляторним хазяйством. Думаю, за 20+ років, міг вивчити, чи випаровується кислота, чи ні. Хоча, тут достатньо шкільної програми.

    • @Pro100Gadman
      @Pro100Gadman 26 дней назад +2

      @@AndrewShevchuk Посмотрев ролики Автора, с виду человек умеет слушать и слышать, умеет саморазвиватся. Но на некоторых видео несет подобную ахинею, просто потому что не разобрался в вопросе до конца. Если с литием всё понятно, он работает или не работает ( сам занимаюсь с литием с 2009 года и тестирую все возможные виды 18650 и 21700 по 400 циклов заряд - разряд и многое другое ). То свинцовая технология - это технология, которая в момент эксплуатации очень сильно стогнирует и достаточно сделать пару-тройку ошибок и мы не используем и 50% ресурса. С литием или лифером такого нет, там по проще будет.
      Последние 7 лет занимаюсь свинцовой технологией, переложив все знания в неё, но на самом деле всё практически с нуля, кроме школьной программы физики и химии )) Но уже восстановил несколько десятков АКБ и переделал некоторые ИБП которые уничтожают аккумуляторы своим режимом "хранения", который по сути просто кипятит и сульфатирует ( производители АКБ говорят -спасибо- производителям ИБП и дешевым инверторам ).
      P.S.
      Полностью с Вами согласен. Мысли в слух. Просто Админ не вкурсе, что такое кислота в этих АКБ, и при каком процессе она могла бы реально испарятся... И зачем продают готовый электролит ( которым тоже можно "играться" но только отдельными людьми с глубоким пониманием дела оценив при этом каждую мелочь и нюанс ).
      Кислота испаряется микронами и атомами, и за весь жизненный цикл АКБ это "испарение" ни на что не влияет. Испаряется только - вода.
      А про АГМ технологию вообще молчу. Там воды должно быть ровно столько, что бы маты просто набухли, перекрыли собою пластины и выступила вода, что бы сделать поверхность глянцевой. Не более. Допускается конечно, что бы воду прям было немного видно на поверхности, но только в полностью заряженном состоянии.

  • @RasyakRoman
    @RasyakRoman 3 месяца назад

    Автомобільний AGM.
    Було 18%. Долив води, розрядив повільно і зарядив малим струмом.
    Ємність зросла до 60% від номіналу.
    Але!!!
    Акумулятор стояв на авто і не був мертвий. Доливав акуратно по 50мл в кожну банку.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      То вам дуже повезло що електроліт в каменюку не перетворився на 18%. 60% - непоганий результат. Та все одно тепер вам доведеться постійно контролювати стан акуму, а в машину його ставити вже стрьомно

    • @RasyakRoman
      @RasyakRoman 3 месяца назад

      @@moya-sprava-admin Він не помер, бо був на авто. Від хитання та вібрації пластини повністю не пересихали. Хоч і недостатньо, але були вологі.
      Зверху під наклейкою були кришечки, котрі методом вкручування в них шурупа вдалось викрутити. Через отвір було добре видно скільки лити електроліту.
      Але це не причина такого успіху. На авто акумулятор ніколи не розряджається в "0", на відміну від ББЖ, де він тільки так і працює.

    • @UkrainianSpy
      @UkrainianSpy 3 месяца назад

      @@moya-sprava-admin є жорсткий спосіб, як розбити сульфати - переполюсовка. Не факт, що АКБ виживе після цього, але якщо виживе, то буде працювати добре. Заміряв графік розрядки і зарядки після такої фігні, то він лінійний.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      @@UkrainianSpy вумні сучасні зарядки подають стрибками струм, імітуючи змінний струм, тупі зарядки піднімають напругу до 15-17 В, намагаючись пробитися крізь окисли. По факту, перший метод працює лише на початковій стадії експлуатації, коли про сульфатацію ще ніхто не думає. Другий - палить банки. Тому - так, ефективного способу я точно не знаю і навряд чи він існує, але тренуванням акума ми таки можемо трохи сповільнити процес

  • @valerakn1568
    @valerakn1568 3 месяца назад

    Блін, я й забув як страшний сон, коли сам грався з додаванням води в акум, аж око засіпалося😂

  • @AntaresI1024
    @AntaresI1024 3 месяца назад

    6:33 якщо кіслота не попала на плату, то помити лужним розчином (содою) та і норм.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      Пари кислоти якраз на плату і потрапили, промивати було вже запізно... Фактично плата стояла над кислотою біля року, окисли, які ви бачили на акумах були скрізь

  • @Linuvuy_Diagnost
    @Linuvuy_Diagnost 3 месяца назад

    Чому ви в назві відео робите акцент на AGM?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      Тому що мова в цьому відео йде саме про ажм. Ажм - не обслуговуємі акуми, але з додаванням води вони переходять в категорію обслуговуємих, що не всіма сприймається, а багато хто навіть не уявляє що далі робити з тими акумами

    • @Linuvuy_Diagnost
      @Linuvuy_Diagnost 3 месяца назад

      ​@@moya-sprava-adminТим більше не розумію. Акумулятор, що ви показуєте у відео, це AGM? До чого тут гель, який ви постійно згадуєте?
      Це не іздьовки, я реально питаю, щоб зрозуміти, бо не розумію. Коли шукав інформацію на цю тему, то там все інакше по теорії.
      Можливо суть вашого відео в основному стосується систем безперебійного живлення і аккумуляторів саме такого форм фактору.

  • @user-et8dp8vc5u
    @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

    Я притримуюсь того що треба долити води в новий agm трошки вище пластин 1мм.і перевіряти раз на пів року. А коли він висох і 7 років, баржомі вже не допоможе

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад +2

      Створіть відео з вашою авторською методою, щоб я давав "пачемучкам" посилання, замість того, щоб кожен раз пояснювати, що можна, а що ні...

    • @user-et8dp8vc5u
      @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

      З задоволенням, але є одне но. Чим більше пояснюєш і кажеш правду тим хто не розуміє і розбиратися не хоче, тим більше питань, а вони як не зрозуміли так і не зрозуміють. А енергію мою і вашу + наш час з'їдають. Бо в них немає розуміння, знань і грошей щоб купити новий акб, і не виносити мізки

    • @avotaramoja2937
      @avotaramoja2937 3 месяца назад

      Саме за такою методикою мабуть і доливали ті акумулятори що на відео.
      А ще думав, як він зміг розлитися коли весь електроліт одсарбовано у губці, його-ж розпиляєш витягнеш поставиш на стіл - нічого не витікає, а ось воно як...

    • @user-et8dp8vc5u
      @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

      @@avotaramoja2937 ви з новим таке робили?

  • @user-et8dp8vc5u
    @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад +1

    Щільніст не акумулятора, а щільність електроліту

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      Та звісно, чого ж там ще може бути щільність, бо про нього і йде мова постійно.

  • @jarmenk
    @jarmenk Месяц назад

    Цікаво відео, але нуууу дуже довге на нудне. Тяжко дивитися

  • @Van35g
    @Van35g 3 месяца назад

    Свенцеві акуми виходять зладу від температури в УПС

    • @UkrainianSpy
      @UkrainianSpy 3 месяца назад

      Саме тому в нормальних UPS стоять кулери.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      @@UkrainianSpy ви б бачили, в яки сейфи пхають ті дбж "бо гудять", ще й не самі, а з реєстраторами, серверами або комутаторами :) акуми падають через рік-два, а потім тобі розповідають, яке гімно "ті акуми"

    • @UkrainianSpy
      @UkrainianSpy 3 месяца назад

      @@moya-sprava-admin та я ж бачив, бо сам адмін.

  • @Alex_GAV
    @Alex_GAV 21 день назад

    В каждом AGM аккумуляторе есть клапана для стравливания кислорода и водорода!
    Если аккумы уже посажены в "0" и не берут заряд, а стекловолокнистые накопители уже сухие, то в них уже нет кислоты! Свинцевые решетки покрываются окислами. Вся серная уже превратилась в кристаллы сульфата свинца, и если вода и растворит, то лишь какую-то часть из них! Плотность такого электролита будет слишком низкой!
    Может, не воду, а электролит нужно было долить, пока батареи еще работали?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  21 день назад

      Саме так, якщо воду починати доливати, то це треба робити ОДРАЗУ і про це я і казав, і акум стає одразу обслуговуємим, відповідно треба періодично перевіряти та додавати воду

    • @Alex_GAV
      @Alex_GAV 21 день назад

      @@moya-sprava-admin Ну, ни сразу же после покупки? Кстати, многие угробили хорошие аккумы, когда долили не качественную воду в Сартерные АКБ

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  21 день назад

      @@Alex_GAV а як ви визначте коли це не одразу? В ажм акумах, про які йшла мова немає можливості виміряти щільність, там треба одразу і доливати на свій ризик, бо ви не знаєте,скільки і як до вас цей акум валявся. В авто акумах трохи краще ситуація, там є можливість виміряти щільність

    • @Alex_GAV
      @Alex_GAV 21 день назад

      @@moya-sprava-admin Чогось мені сдається, що виміряти щильність елєктроліту не так вже й неможливо: повністю заряджену AGM після 2х годин отстою перевернути до низу клапанами; взважити пустий стерільний шприц на точних вагах до тисячних грам." Насмоктати" шприцем (можливо придеться надіти шматок трубочки на шприць) рівно 1 мл із скловолокна. Взважити цей шприц та відняти вагу порожнього! Різниця й буде щильністю електроліту!

  • @user-et8dp8vc5u
    @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад +1

    Ваші хлопці трохи перестарались по доливу води. Якщо одна банка замкнута, то він сильно кипів і все наволю вийшло

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      Просто хлопці дивляться відоси,а не дуже думають, що відбувається. І акум, звісно, ніхто перевіряти не буде, бо нічим, нікому і не зрозуміло що робити.

    • @UkrainianSpy
      @UkrainianSpy 3 месяца назад

      Не можна лити воду в розряджену АКБ, а потім заряджати велики током, бо це майже в 100% буде означати смерть самої слабкої банки, або кількох.

    • @user-et8dp8vc5u
      @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

      Про великий струм згоден. А от заряджений акб можна лити воду. Спочатку в невеликій кількості, щоб запустити процес асорбації

  • @user-et8dp8vc5u
    @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

    Добавив води в новий, опір зменшився

  • @user-et8dp8vc5u
    @user-et8dp8vc5u 3 месяца назад

    Рефрактометр в поміч

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  3 месяца назад

      Ви, мабуть, не бачили таки звичайних людей, які ллють воду в акуми :) в них звичайних тестерів автомобільних для акумів немає, я мовчу про спеціалізовані типу 1035. А ви пропонуєте авто рефрактометром ажм акуми вимірювати?

  • @eugenechemersky2845
    @eugenechemersky2845 3 месяца назад

    Гель не накопичує енергію. Це єлектроліт. Дивись хімію.

    • @Alex_GAV
      @Alex_GAV 21 день назад

      Энергию накапливает не гель, и не электоролит! Энергию накапливает аккумулятор! У электролита в процессе зарядки повышается плотность!