Друже, дякую, все дуже цікаво, багато корисного👍 Але можна нам нове відео на хвилин 10, сухо і по темі, бо мало хто витримає оті дві пари твоєї лекції.... А інфа справді якісна. Дякую🇺🇦
В теорії то можна, але якщо розбирати, то ото лекція і треба :) і все одно знайдуться люди, які побіжуть тестувати свої 4с зборки і доказувати що у них все норм.
@@moya-sprava-admin Шановний пане, хто Вам сказав, що зарядка зменшує силу струму при зарядці літієвих акумуляторів? Ви самі обмежуєте параметри на блоці живлення із самого початку і все. Хороша зярядка тільки вимикає заряд, коли сила струму падає до 0.1-0.05а, і не більше того.
@@vladjustvlad1264 Якщо річ йдеться саме про літієві, то вони не по струму відключаються, а по напрузі 4,2 В, на скільки я знаю. Про те автор і розповідав, що в ідеалі на останньому етапі зарядки знизити струм зарядки, щоб подовжити час зарядки і щоб АКБ зміг краще наситися. Наче ж так воно відбувається.
Графік заряду літій-заліза - невірний. Він "зеркальний" до графіку розряду, тобто швидко росте до 3В, далі дууууууже повільно росте десь до 3.4В, потім прискорюється й останній шматок 3.55-3.65 пролітає майже миттєво. Що цікаво - на 3.5 (а зовсім не на 3.6!) акум заряджений на 90%. Більше того, якщо напругу не повищувать, а лишити "як є" на цьому рівні, воно з часом зарядиться до 98%. Й у цьому чи не найцікавіший момент для заміни свинцю. Звичайна зарядка для свинцю контролює напругу та струм. Але їй пофіг на кількість ватгодин, що вона прокачає. Тому використовувати звичайну зарядку "для свинцю" можна, просто треба пам'ятати, що такі зарядки не дають високих струмів, тому заряджатися воно буде повільніше, ніж акум може сприйняти. Я навіть більше скажу - саме виходячи з такого графіку заряду літій-залізу реально пофіг той "буферний режим". Ба, навіть йому він краще! (згадуємо рекомендації виробників екофлоу, які рекомендують та налаштовують за замовчуванням розряд не нижче 10-20%, а заряд - до 80-90%) Звідци вітікає висновок - літій-залізу у ДБЖ чи не одне з найкращих місць для застосування. Єдина проблема при заміні - ДБЖ буде заряжати акум дуже малими струмами. Це не проблема для акума, але це проблема для користувача, який має довго чекать заряду.
Дякую за лекцію, але ви точно дивились що я показував на лабораторніку в тестах? На графіках я малював різницю поведінки акумів для умовного усвідомлення як це працює, а не реальну поведінку реального акума, тому що кожен виробник малює ті графіки по своєму.
@@moya-sprava-admin Я маю сумніви щодо Liitokala як виробника та щодо отої батареї. Ну хоча б виходячи з того, що в експерименті батарея віддала 5.6А-год замість заявлених 7А-год :). Я не виключаю, що то перемарковані батареї, що були у вжитку, бо нові літій-залізо батареї видають заявлену ємність, а не на 25% меншу. Не знаю, чи пропустить ютьюб посилання, але у угулі є графіки заряду та розряду популярних акумів EVE (ну, ютьюб не пропускає посилання, нажаль, я спробував, тому для пошуку використати ключові слова "eve charge diagram" та переключитися у зображення). Й там все добре видно, як веде себе літій-залізо на зарядці, особливо на малих струмах (що актуально для ДБЖ). Ну й щодо графіків від виробника, я тут погоджуся у тому, що перед використанням комірки у збірці непогано було б подивитися datasheet на неї, там багато цікавого можна знайти
@@moya-sprava-admin добре, акуми з Європи, комплектуха та прилади доїдуть від китайців, проведу експеримент на збірці з недорогою БМС (якраз буду робити 15А-год збірку для ДБЖ, є замовлення). Зроблю зарядку китайською автомобільною зарядкою без підтримки літія й поміряю ємність, що воно віддасть. Але з власної практики: в моєму особистому ДБЖ стояла пара свинцю (2*12=24В). Вистачало на 15-20 хвилин роботи. Поставив літій-залізо на 15А-год. За годину роботи напруга на комірках впала з 3.53 до 3.34. Тобто навіть до номінальних 3.2В не добралося. Заряджається ця батарея виключно засобами самого ДБЖ. Далі NAS на навантаженні сам вимкнувся, бо там був встановлений ліміт на годину роботи від ДБЖ.
@@itop так якщо мале навантаження то і не буде там великого падіння напруги, то є особливість не тільки ліферів, а багатьох великоємнісних акумів. Ба більше, може навіть навпаки напруга піднятися при певних струмах, коли акум сам себе розігріє. Треба якось і про це відос зняти і про вимірювання опору, бо воно напряму пов'язано
Дивився даташити на літійзалізофосфат. Там графіки заряду і розряду представлені не такі. Більше того, верхня межа у 3,65В представлена як досягання 100% при 3С. А при менших значеннях сили струму 100 відстків досягається в залежностві від даташиту при менших напругах. Що я не розумію?
Ви не розумієте, як побудований акум з 4s і як він працює. Подивіться мій відос про проблему trickle charge, трохи стане зрозуміліше. В реальності ви можете отримаєте відсічку бмс і на 100 мА з напругою 14.4 В. Тому що треба розраховувати як заряджання так і розряджання.
Добрый день. Подскажите: Зарядное устройство которое в конце видео (35Amp Smart Charger) выдает мин ток 10 ампер. Можно ли им заряжать батарею на мотоцикле? Батарея: 30Ah LiFePo4 12,8V
надзвичайно корисне відео, я реально не знав про цю особливість залізофосфатних аккумів що вони беруть основну ємність на вершечку зарядки. робив для роутера упс з китайською дешевою автомобільною зарядкою, спробую повторити експеремент з ємністю.
Автор відео, ви все правильно кажете, але не враховуєте одного: напхавши під зав'язку літієву батарею, ви зменшуєте її ресурс. Невеликий недозаряд та недорозряд збільшують ресурс акумулятора. Тому вважаю, що гнатись за додатковими 100-200 мА-год не вартує таких заморочок.
Передивився відео, переглянув коментарі, але не знайшов, щоб хтось писав за JK BMS. Вони контролюють заряд за струмом? Їх можна використовувати разом з автомобільною зарядкою для повної зарядки lifepo4?
Супер, дякую! Звідсіля і суперзапитання (пів-країни на нього шукає відповідь).Акумулятор LP LiFePO4 для ДБЖ LCD 12V (12,8V) - 50 Ah (640Wh) (BMS 50A/25A) по паспорту напруга повного заряду 14,6V(циклічний і буферний теж14,6V), а всі популярні ДБЖ - mast,forte,haden (одне й те саме тілько різні "лейби") видають 14,4 V максимальну напругу зарядки і 13,7V максимальну на буферний режим. Підходить тільки нижній поріг розряду і ток зарядки.Таким чином, якщо Ви праві, то більшість ДБЖ будуть відсікати зарядку по вольтажу на 14,4 V ( на своему ДБЖ який logicpower теж продає вони написали максимальну напругу заряда 14,5V, але думаю то реклама). Дорогущі акуми LiFePO4 будуть заряджатися до половини,? А як тоді вирішити це питання, якщо гелевий на 100Аг є аналогом LiFePO4 на 65Аг по відданим ватам, а ціна їхня майже зрівнялась. До останньої паніки обидва коштували від 180 до 200 долл. Хочеться не раз в два роки купувати акумулятор. Може зробите окреме відео на тему ДБЖ з LiFePO4 ? Дякую за відповідь.
Все добре, не переймайтеся. До максимальної напруги треба заряджати тільки на час разових/екстрених зарядок. Для циклічного використання більша частина виробників радять заражати на 80-90%, просто цю інформацію вам не доводять, щоб не лякати
Якісь осел на відео. 40 хв втирав якусь трахамудію. А тут на 2 хв інфи. шо за хайпова назва та тупізм?? Зовсім інша спарава шо не до кінця зарядиться, а тільки десь на 40%. але ж можна!!!
Я вде доволі не мало переробив аккумуляторів для LiFePo4.І точно скажу,що при заряді батареї 4s ДБЖ до 13.8 в,це 3.45 на комірку,вони заряджаються на 100 %.На 99.99% точно.Купував EVE на 15 А/г,продавець заряджав перед відправкою,після отримання і розпаковки посилки,напруга на них була 3.45 в,пробував дозаряджати на зарядці для LiFePo4 кожен елемент окремо.За менше хвилини заряд 3.65 в,заряд зупинений,ємності кожен добрав від 40-60 ма.Що ніщо для акуммулятора ємністю 15000 ма.Через 20 хвилин знову напруга на кожному 3.45 в.Пробував так 3-4 рази дозаряжати кожен до напруги 3.65 в.Через 20-30 хв напруга знову 3.45в.У других аккумуляторів формата 26650 заряджених до 3.65 в через 10 хв напруга падала до 3.3-3.4в.Вставляеш в зарядку і буквально за декілька секунд знову 3.65 в.Тестував на ємність,різниці не виявив,чи до 13.8 в заряджає ДБЖ,чи до 14 .6 в іншою зарядкою.Більше того,в інтернеті було оголошення продавця,де я брав LiFePo4 елементи формату 26650,і продавець протестував їх ємність на LiitoKala lii-500 ще й "NOR TEST".Це заряд,розряд з тестом на віддачу,і знову заряд.На зарядці,яка не працює взагалі з LiFePo4 аккумуляторами.Сперечався з продавцем що це не можливо,що це якісь його махінації.Після покупки в нього,і дозарядки до 3.65 в одного елемента для експерименту,переставив його в LiitoKala lii-500 і вибрав NOR TEST,і буквально за менше хвилини він зарядив його до 4.2 в і почав NOR TEST.Пробував після і звичайним режимом просто зарядки для літій іон,і вияснилося,що з напруги 3.5 в до напруги 4.2в він набирає напругу фактично без набору ємності.
АКБ Літій фермум, як треба заряджати: 1) Обмежити вольтаж до 3.65, а краще(щоб довше працював) 3.45-3.5 в. 2) сила струму заряду 0.3-0.5С. Тобто, наприклад, банка емністю 15AH. При струмі заряду 3-5а банка не буде грітись. 5-7а вже треба перевіряти температуру. 3) Вимкнути зарядку коли буде 3.5в 0.1 - 0.3а ВСЕ. Нижче 2.8в краше не розряджати. При такому режимі буде 80% заряду, але акб проживе довго. А якщо розряджати струмом 0.5с, то взагалі витримає і 5000циклів. Зарядка НЕ знижує силу струму, заряджений акумулятор сам не бере більше. Автор зовсім неправий! Навіть лабораторник на відео явно потрохи скидає силу струму, але автор не бачить нічого перед собою. Тобто якщо аум зарядився при 3.5в. Якщо йому подати 3.5в 100а, акум візьме тільки 0.1а.
Друже поясни будь ласка у мене акб 24 в/ 100 ампер, яким током мені потрібно заряджати, рекомендовано 29,2 в/ 20 ампер, це буде нормально, чі я не зіпсую Акб?????
Так заряджати можна, але чи зарядите ви на 100% - ото питання. Я коли робив огляди зарядок неодноразово помічав як бмс на ліферах спрацьовують і НЕ дають зарядити акум на 100%
@@moya-sprava-admin Якщо спрацьовує бмс, то це явне перевищення по напрузі, що є не допустимим. Тобто зарядка як рашист - краще викинути подалі і не дивитися в ту сторону))
@@realiity цікава думка... Але ж зарядні контролери роблять дуже часто комбінованими, які заряджають до 12.7-12.8, тому що треба 4.25 для деяких комірок в 3s. Ну а деякі бмс на 4.25 відрубаються по перевищенню напруги... І все це має розуміти користувач, а шо брати від звичайних користувачів, якщо максимум що вони можуть зробити, то тестером напругу поміряти і то без розуміння що то і навіщо?
@@moya-sprava-admin Я не про комбіновані, я не про змішанні. Я конкретно писав про БМС. Якщо БМС комбінований з контролером заряду, то це вже не БМС, це вже є контролер заряду з функцією БМС. Якщо ви писали про БМС у якому на борті є контролер заряду, то так і пищіть і вас тоді правильно зрозуміють... Бо це зовсім різні плати з відключеням по напрузі на різних рівнях У зарядки один верхній рівень по напрузі, а у плати захисту цей рівень вище. І саме головне - користувачь це буде розуміти тільки тоді коли йому пояснюють що БМС і контролер заряду на платі БМС це зовсім різні речі. На планеті дуже багато послідовників Дарвіна які бачать слово "зарядка" в магазині - купують її і намагаються нею зарядити АКМ від машини. І їм начхати що там написанно - зарядка для телефону. Навідь ця зарядка не являється зарядкою, а звичайним блоком живлення і всеодно знаходяться мавпи які будуть тобі доказувати що це є зарядним. А все тому що люди не називають речі своїми іменами.
@@moya-sprava-admin Та нічо-нічо, вже передивився. Схожу зарядку, приблизно за 100$ минулого року придбав на Алі, для друга, який не дуже хоче в цьому розбиратись. Точніше йому просто ніколи, а акумів, різних, дофіга. Норм рішення.
Це просто треш якійсь. Майже годину людина у якої в голові повна каша, намагається щось пояснити))))). Єдина умова для заряджання СС/СV і відповідна напруга, що відповідає 95% зарядних пристроїв.
Дякую за пояснення :) так і запишемо - відповідна напруга. І СV режим. Ага. В автомобільній зарядці. Розрахованій на кислотники. Це такий жарт? Підіть це в гаражах дідуганам розкажіть з їх трансформаторними зарядками. Які потім тягнуться додому бо халявне лежить, як трофей. Та навіть потестуйте гарно сучасні автомати на ліферах, потім зробіть відос, скільки відсотків заряджань бмс блокував ваш ліфер від перенапруги і не дозаряджає його. Ну а так то - да, каша в мізках, ага
@@moya-sprava-admin автозарядки дуже багато. Є зарядки, які дають постійно 14,4в і все, більше без режимів - вони підходять. І без різниці, вони імпульсні чи трансформаторні. Є зарядки,, які дають 14.8-15в - не підходять. Є ,,розумні,, китайські зярядки, які хз як працюють, подають спочатку 14.4в, потім 16.2 - такі зарядки не підходять. Вся суть відео, треба підібрати зарядку, яка дає 3,45-3,55 в на одну банку, тобто 3,5в * 4шт = 14в. І ток заряду не більше 0.5С. ВСЕ. Мені цікавив тільки про буферний режим, уви, за 50хв відео нічого нема. А про розумний лабораторний блок живлення, який сам зменшує силу струму - це брехня. Автор, прошу розубратись із заряджання акб і виправити неправду.
@@zadolbaliful звісно що заряджають, і що? Подивіться в мене на каналі є огляд htrc імпульсної зарядки, як вона заряджає і що виходе. Ба більше, якщо акумам навалювати бездумно cc/cv не по їх графікам заряджання, то отримаєте або недозаряд на ліфері, бо спрацює бмс по захисту, або перезаряд, якщо то кислотник. Тому кожен акум треба заряджати своїм графіком, це як мінімум продовжить йому життя
Я завтра змонтую та викладу відео. Сьогодні допізна тестив. На "народному Foxur", на 4s 15Ah, яка зібрана на "народній Daly". Все працює відмінно, як й очікувалося
@@itop і то добре, дякую. Але зверну вашу вагу на пару моментів: сучасні контролери зменшуть струм та переходять в другу фазу (cv) на 14.2 В, а то 3.5 на стрічку, тому є надія що малими струмами ви таки більш менш зможете безпечно заряджати майже повністю. Другий момент, треба дивитися не раз чи два, я, наприклад, місяць користувався такою зарядкою на ліферах, коли зрозумів, що мене достало постійне відключення бмс по перезаряду...
Добрый день. Подскажите, зарядное устройство показанное в конце видео (35Amp Smart Charger) имеет минимальный ток заряда 10A. Можно ли им заряжать мотоциклетный аккумулятор 30Ah LiFePo4 ?
Дякую, звичайно, за інформацію і тести. Головне питання: які конкретні негативні наслідки зарядки акумулятора на 50% (в найгіршому випадку) (звичайно, крім половинної ємкості)? 2. Може вартує розгянути конкретні популярні пари (щоб не було так заплутано та страшно) на яку потужність-ємність може зарядити? Акумулятор *Redodo* 12V 100Ah та зарядка *Foxsur* FBC1207D 12V max 7A
@@okassiop4411 подивіться в мене на каналі вийшло нещодавно відео про мертвий акум ліфер. Я там багато чого розповів про режими та помилки експлуатації ліферів
Підкажіть будь-ласка на зарядці не пишуть чи є контролер заряду, але пишуть СС/CV. Це тотожні речі? Чому ви в режимі СV відключили зарядку батареї вручну на часі 37:38, хіба це не відбувається автоматично? Ще питання: чи можна для зменшення часу заряджання підключати кілька зарядок, або ДБЖ і зарядку до акумулятора? Чи вони тоді будуть розуміти і виконувати правильне зменшення струму аж до відключення при повному заряді?
Додивився до 25 хвилини, далі неможливо слухати цей бред. Коли ви хоча-б трохи вивчите тему, будьласка, перезапишіть відео, а це видаліть, бо це ПОЗОР. Такє враження, що ви взагалі ніколи не стикались із LiFePo4 в реальності, а тільки бачили щось в ютубі.
@@vvvasily акумулятор то ємність, яка приймає в себе струм, і це викликає просідання напруги, а фактично - показує напругу на клемах акума. То ж підключаєте вольтметр і дивитеся напругу, все просто. Значно гірше виміряти потужність в цьому випадку, бо сам прилад (зарядка) точно НЕ знає, яку саме напругу він віддає, бо акум постійно буде показувати нам різну напругу, просаджуючи вхідну напругу, то ж нормальні зарядки мають бути стабільні по формуванню вихідної напруги по різним показникам - температура, струм і так далі, інакше це призведе до деградації або недозарядки акума
@@edyniperdyny якщо в акума нормальний бмс, то ані розрядка, ані зарядка не важливі. Важлива лише температура, всі інші параметри бмс проконтролює сам, і лише температуру бмс може не контролювати. Ідеальні умови, коли температура роботи не перевищує 35 градусів. Нормальні - 45 градусів. Погані - 55 градусів. При температурі вище 60 градусів треба користуватися обмежений час або в аварійних ситуаціях. Температури вище 70 градусів не передбачені, як себе буде поводити акум та бмс - не відомо. При температурах після 85 градусів бмс має відключатися, хоча деяких розробники підвищують цю температуру до 95-100 градусів. А тепер беріть і міряйте температуру акума при заряді та розряді, хоча б на клемах, бо всередині буде більше. Якщо дуже спрощено, то струми до 0.2-0.3С вважаються безпечними для будь якої роботи. Вище - дивись температуру, ось в все.
Дякую! Дуже цікаво та познавально… в мене була підозра, що мої акумулятори повність не заряджались від гібридного інвестора… тепер ж натхнення читати інструкції…
На 30:35, що акумулятор на 7000 мА, віддає 6000 і це класні акумулятори. Тобто він віддає лише 85% від заявлених і це класний акумулятор? Можливо щось не так зрозумів?
Дякую за відео, підкажіть будь ласка, в мене інвертор з вбудованою зарядкою на 10а, купив lifepo4 акум на 50аh, чи можу я ще додатково підключити зарядку на 10а і чи це вийде тоді разом 20а для зарядки, і чи взагалі так можна, і якщо можна, то як саме підключити?
Цікаво, наскільки хвилин у вас великі відео ) Заряджаю смарт зарядніком залізофосфат, навіть у паралель до упса мастек підключав, чудово працює з невеликим недозарядом, але він не суттевий, як писав у попередньому коментарі до іншого відео.
Не 12%. Менше. Порядка 1-2% недозаряд, який ні нащо не впливає, окрім строку життя акума :) . Втикаємо у графіки заряду-розряду літій-заліза. 99% енергії береться на напрузі до 3.45В.
Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи можна заряджати 1 літієвий акб 100 ампер від 2 слабких зарядок 7 і 15 ампер, підключених одночасно? Для пришвидшення заряду.
Вітаю! А що ви можете сказати про зарядні пристрої від серверів, там вже впаєна коробочка з вольтажем і струмом і там можна накручувати струм. Чи підійдуть такі зарядки і чи безпечні вони для LiFePo4?
Якщо я почну зараяджати 4 комірки напругою 14 вольт, та струмом 5 ампер, для чого мені чіпи, алгоритми, контролі зарядки? Мені лише потрібно, щоб бмс відключилась, якщо на якійсь комірці напруга перевищить наприклад 3.7 вольт. А регулювати силу струму бмс не має, це не потрібно. Коли акумулятор заряджений до наприклад 3.6 вольт, та подати на нього 3.6 вольт взагалі без обмежень сили струму, він не буде заряджатись. В вас там падіння напруги на проводах буже велике.
БМС це плата захисту, яка налаштована на напругу яка перевищює допустиму. Зверніть увагу на слова - перевищює...якщо залізти на вікіпедію і почитати про це слово, то можно зрозуміти що перевищює - це більше дозволеного... Там же на вікіпедії можно почитати про слова "захист" і "зарядне", це теж зовсім різні речі
Якісний залізофосфат тримає 3С на заряд без деградації і 30С на розряд. По напрузі заряду , требка дивитись графік заряду, як тільки графік з майже рівного йде на підвищення то далі заряджати не треба, в залежності від струму це 3.4-3.5в
Те що ви написали, то все вірно. Але питання в цьому відео було не стільки про питання якості та можливостей ліферів, а їх відмінність по заряджанню від кислотників, бо ж саме так переважна частина людей і заряджають акуми великої ємності. І - так, дійсно, якщо зарядка то якісний автомат і вона дійсно почне скидати струм на 14.2 В, то вона може більш менш зарядити ліфер, але навряд чи на 100% Ба більше, я викладав якось того року тести пари зарядок на ліфері і казав, що дешеві зарядки спричиняють спрацьовування бмс, коли вона відключає акум від зарядки десь в межах 80-90% зарядки ємності, але я тоді не дивився, чому саме це відбувається, виявляється банально через те що зарядка не точно враховує струм і напругу, що для бмс є критично важливо, а для кислотників ні. От і отримаємо банальне відключення по захисту. Але про це чогось ніхто не каже і не пише.
я чомусь думав що не важливо яким струмом, в межах даташита, лише щоб вольти були видержані. Розряд має нестабільний графік, то й ток заряду по факту не важливий, просто буде різний час заряджання. То й не заморочуйтесь. є ньюанси, та в реаліях вони відступають на задній план.
Вітаю , то буде заряджатися літій фосфат припустимо 100 а.від безперебійника який може заряджати до 30 ампер, і в циклічному режимі можна вибирати від13.8 до 14.5 вольт?
Доброго дня. Підкажіть, чи можна в Блок безперебійного живлення Full Energy BBG-124/4 поставити акумулятор LiFePo4, (збірку 4s3p на акумуляторах 32700 як у відео на білій платі БМС). Чи все буде добре з акумуляторами, не буде перезаряду чи перерозряду?
@@NGDs_ZaroN треба перевіряти тільки з лабораторником. Мені траплялися такі дбж, які не працювали з ліферами, а були що й працювали, різні плати всередині, ззовні вони однакові.
Доброго дня! Для аварійного вимикання світла для квартири, купив собі ДБЖ Volt Polska SINUS PRO 2200 E і збірку LiFePo4 220 Ah з BMS JK 200A з активною балансировкою 2A. Після того, як з*являється світло та ДЖБ починає заряджати аккум, помітив, що заряд йде при 13.6-13.7 V та 13-14А, і заряджає аккум до 99%. Інколи буває, що після появи світла, заряд йде при 1-3 А і тоді аккум практично не приймає заряд, за годину може підняти на 1-2% заряд при тому, що залишок аккума 45-55%. Буває, що дозарядить до 70-80% і потім переходить на 1-1.5 А і тільки підтримує аккум. Таке трапляється десь раз на тиждень (при тому, що світло вимикають 2-3 рази на добу). Інколи допомагає перезапуск ДЖБ, тоді він зразу дає 13-16 А, і аккум довольно швидко заряджається до 99-100%. Хочу запитати: може треба поміняти настройки БМС плати, це допоможе? Чи це пов*язано з самим алгоритмом ДБЖ, який розрахован на AGM аккуми? Чим загрожує моєму LiFePo4 такий режим роботи? Дякую!
@@FixKyiv всі зарядні орієнтуються виключно по напрузі, вони не оперують іншими показниками. Струм піднімають та скидать згідно своїх графіків заряджання, спитайте в виробника/продавця, де його можна подивитися. Якщо графіка немає,то все інше - наші здогадки. Може ваш зарядний пристрій для іншого типу АКБ, а може ще що сталося. Якщо дуже спрощено, то це непогано, що дбж не заряджає АКБ до 100% - довше проживе акум
Найімовірніше при зарядці звідкись беруться сплески напруги і зарядне (ДБЖ) сприймає їх як напругу зарядженого акума і переводить в режим дозарядки зменшеним струмом. Тому викл/вкл ДБЖ і відновлює правильний режим зарядки.
Підкажіть: хочу використати батарею електроінструменту аналог Макіта для зарядки ноутбука. Батарея 20 вольт, 6 ампер-часів, як вона віддає ампери не можу знайти. Блок живлення ноутбука перетворює 220в на 19,5в та 10,3 ампер постійного току. Наче вольти майже співпадають, а от ампери на форумах кажуть можуть доходити до 40 при роботі електроінструменту. То чи можна просто під'єднати проводом батарею до входу ноутбуку без його блока живлення, чи потрібен якійсь контролер? Чи може взагалі дурна ідея? =)
@@syncadungeon9549 ідея дурна, бо ви не вірно розумієте сенс того, що відбувається. Акуми розраховані на струм умовно 20-30А лише на певний час, то секунди, десятки секунд, далі вони перегріваються. І у вас або буде спрацьовувати захист на бмс (перевищено ліміт по струму або температура), або акуми вмруть. Тобто акуми від інструментів розраховані на імпульсні навантаження - включили, попрацювали, виключили. Акуми для ноутбуків мають працювати годинами, тому вони мають працювати в інших, більш складних умовах і при більших температурах. В ноутбучних акумах дійсно стоять високострумові акуми, типу самсунг 35Е, але там є термодатким і контролер за тим постійно стежить, якщо акум гріється, то потужність має зменшитися. Коли ми підключаємо ззовні шось своє, ми самі маємо забезпечувати безпечне існування акумів, процес їх зарядки і розрядки, бо це вкрай небезпечно
В мене два акума LitoKalla на 100 А/ч для інвентора 3кВт/24в. Акуми з табло заряда. Думаю вони з bmc, але вони працюють разом, послідовно. Е розбіжність в % заряда. Чи потрібна ім ще bmc. Подруге - у інвентора є вибір типу акума, але не уточнюеться чи це LiFePo4, тому розумію що треба погратися струмом зарядки. вот який? Дякую.
@@serhiivolchenskyi2930 табло заряда дає лише умовне уявлення про стан комірок, без підключення до бмс ви про той стан нічого і не взнаєте. Але при невеликих струмах можна не зважати на такі "дрібниці". Струм вам має сказати продавець, бо тільки він знає, які комірки всередині. На загал, безпечно заряджати струмами до 0.3С, вище лише по даташіту від виробника.
Щось трошки появились сумніви на 35 хв бо у мене майже 95% заряджались до напруги на кінцях акумулятора 3,4В при струмі 1,5А а у вас при 12Вт*год це не більше 70%. Гадаю на акумуляторі набагато менша напруга. А ще не забувайте що 2,7В під навантаженням і 3,43В у буфері (або при нульовому струмі відсічці) для таких акумуляторів найоптимальніше, все інше пристойна деградація.
Та де ви бачили щоб БМС плата регулювала струм заряду акб? Де ви бачили контроллери заряду в БМС? Вся «розумність» цих зарядних пристроїв заключається в законі Ома, а саме в зміні опору комірки по мірі заряду акб.
Раджу все ж таки вам звернути увагу на бмс не за 2 бакси і подивитися на них більш прискіпливо :) якщо ви не бачили, це не значить що їх не існує. Якщо що то деякі виробники навіть даташіти публікують і там багато цікавого можна побачити
@@moya-sprava-adminЧи не могли б Ви навести приклад BMS з функціями контролера заряджання?Стикався з BMS, що мають функцію обмеження струму у випадках перегріву, наприклад, але це все ж таки суто захисна функція. А суто з практичної точки зору, було б непогано мати BMS з таким собі вторинним контролером заряджання. Дійсно цікаво. Дякую.
@@moya-sprava-admin Використовую в збірках як смарт бмс JBD так і в рази дорожчий Jikong, поведінка при заряджанні в них ідентична, так само як і заряджаючи за відсутності бмс плати взагалі. Ну це суто мої спостереження. На жаль зняти про це ролик не маю можливості. До речі було б дуже цікаво на вашому каналі побачити наглядно, на практиці як відбувається заряджання lifepo4 з дорогою бмс, з дешевою бмс і взагалі без бмс плати. Дякую автору за цікаві відео
@@andrewprokipchak здається автор перемудрив з зарядом у BMS: звісно китайці роблять все, навіть вольтметра можуть приліпити, блютуз та все інше, що на алі на вагу продається. Будь-який контроль заряду - це вже нестандартна, віща напруга на вході (або навіть окремий вхід на заряд), а це значить нестандартні зарядні пристрої (або навіть вже блоки живлення, а не зарядні пристрої); отже, якщо не зазначено великими літерами іншого - BMS, це виключно захист аккумів і все.
Вибачте, але якщо, як Ви кажете з 35:25, акумулятор почне "віддавати свою напругу", то споживання ним струму від ЛБЖ повинно впасти до 0, і блоку живлення "обмежувати" буде нічого. Чи, по Вашому, струм продовжуватиме йти від ЛБЖ до акумулятора, хоча той вже матиме вищу напругу? Як так? Від меншого потенціала до більшого? Щось Ви тут перемудрили.
Ні, на акумі не може впасти споживання, інакше його опір зміниться, тому сам акум не регулює і не може нічого робити зі струмом струмом, але він має якось реагувати на подачу струму і він реагує підняттям напруги. Як тільки зарядне то баче воно одразу починає зменшувати струм, щоб втримати напругу. Більша частина примітивних cc cv перетворювачів саме так і працює. Це не вірно з точки зору процесу зарядки, я казав про це, що насправді то запізно і зарядне має скидати струм завчасно, але ані лабораторник, ані прості cccv зарядні того не вміють і вони продавлюють струмом заряджання, пришвидшуючи його. Але це дуже наглядно і чудово демонструє що відбувається, просто в дуже стислі часові проміжки
слушаю автора и понимаю что какая-то дичь... вот достигла ячейка 3.65, дальше мы на нее подаем теже 3.65 ? тогда ток будет 0, подавать больше чем 3.65, тогда ток будет >0 и напряжение на ячейке будет тоже подниматься выше 3.65... при равном напряжении ток не течет.ТАк много сказано, но достаточно было просто сказать СС СV.
@@moya-sprava-admin слухати вміємо, але так душно було про це все... По друге, що ви казали про кислотні АКБ для яких розряд нижче 12В - це все пропало, смерть, незворотні наслідки... Контрольно тренувальні розрядні-зарядні цикли до напруги 10.5 ? Що з цього приводу? А також заряд кислотиків напругою в 16.2в для перемішування електроліту? Що про щільність того самого електроліту? :) сульфатацію?
@@moya-sprava-admin взагалі дуже корисна інформація, але було не комфортно порівнювати напругу кислотніка 12.7, а потім по одній комірки літієвих. Потрібно було чи порівнювати одну комірку кислотніка в 2.0-2.2в, або літієві 3S(12в) та 4S(12.8)
@@gstas ну то множити просто на 3 або 4 - нє? Головне не напруга, а розуміння що відбувається. Та й коли ви працюєте з стрічками, все одно доводиться оперувати напругами стрічок, а то є майже напруга акума...
Яка у вас самовпевненість гарна :) якщо ваш акум перегрітий, він НЕ сприйме повний заряд, ЯКЩО завчасно йому не зменшити силу струму. Тому - все залежить від акуму, струму і типу зарядного контролеру
@@moya-sprava-admin і в чому самовпевненість? 1) Чому це в мене перегрітий акб? Збірка для eve 15ah, збірка із 8 банок(4 банки послідовно, 2 в паралель). Подаю 14в 10а, банки навіть не теплі. О диво, ампери самі падають, чи у мене теж розумна зарядка :). Звичайний китайський 12в блок живлення (підкрутив резистор до 14в) (але такий розумник, знає що я заряджаю саме літій акум, а не світодіодну стручку). Навіть у вас у відео ваш ,,розумний,, лабораторник став зменшувати силу струму тому, що акб більше не бере. Коли почне сила струму падати, подайте хоч 20а (напругу не змінювати), акб не візьме!
@@vladjustvlad1264 ви зараз глузуєте, чи що? Акум не вміє сам собі регулювати струм, як нам не хотілося б. Наприкінці заряджання в акума стрімко зменшується опір. Якщо вам це ніпрощо не говорить, то вибачте. Спочатку з'ясуйте як працюють акуми, вивчіть закон Ома, а потім доводьте свою точку зору.
@@moya-sprava-admin Подайте на заряджену банку живлення 3.5в 10а (саме заряджену, при зарядці 3.65в) . Скільки він споживає????? Правильно, 0.1 а. Тому що чим більше заряджений акум, тим менше споживає силу струму. Це не властивість зарядки, це властивість всіх акумуляторів. Треба обмежувати: 1) вольтаж, не быльше 3.6 в на банку, а краще 3.45-3.5в 2) силу струму 0.3-0.5с (кщо не високотокові акб). Якщо банка гріється, то треба силу струму зменшувати, значить неправильно підібрані !!!!параметри!!!! акумулятора. Наприклад, у нас є акб eve 33140 3.2V 15Ah. Для зарядки треба подавати 3.5в 5а. Вимкнути коли буде споживати (акум від блока живлення) 0.1-0.3а . ВСЕ!!!! Саме така логіка роботи у всіх зарядних станціях.
@@moya-sprava-admin Ну як експеримент, скільки споживає заряджений акум? Як так сталось, що всього 0.2а, невже це знову ваш розумний блок живлення зрозумів, що цей акб заряджений і не дає навіть 1ампер.
Не понимаю что тут обсуждать. Заряжать их можно чем угодно, только через плату заряда, которая поддерживает зарядку железофосфата. Она обеспечивает контроль токов и режима заряда. Главное чтобы напряжение было подходящее на входе.
Все вірно, "просто" треба зарядний контролер. Не важливо де і як він буде стояти. Але він має бути. Деякі виробників великих акумів на 100+ а одразу пхають ті контролери окремою платою в корпус акума. Але ж у нас все робиться за спрощеною процедурою, як простіше та дешевше. У мене є один акум фірмовий китайський, який був зроблений для човнів в металевому корпусі. І чого там тільки не побачиш всередині.
Ви зовсім не зрозуміли питання у назві ролика. У автомобільній зарядці немає контролеру для зарядки літію, тому відповідь однозначна - ні, не можна! Якщо у авто-зарядці є такий контролер, то це вже не авто-зарядка - цеж очевидно. І називати такий гібрид авто-зарядкою - це є тупо. Якби люди називали все своїми іменами, то і не булоб цих всих пояснень...
@@realiity майже усі сучасні автозарядки мають алгоритм cc-cv,вони зазвичай заряджають до 14,4 вольт а далі знижують струм поки той струм не буде мінімальним,14,4-це 3,6 вольт на банку літізалізофосфату,що оптимально,самі дешеві автозарядки,які просто вимикаються при 14,4 вольтах звісно не підійдуть,а нормальні-аж бігом!Є момент із ДБЖ,вони зазвичай розраховані на AGM акумулятори,які заряджають напругою 14,7,там можливий недозаряд літію,бо бмска відімкне,а автомобільною зарядкою спокійно можно заряджати,це просто буде довше бо струм вони меньший видають
@@АлексейПономарев-ы4у ви навідь не читали що я написав... У автомобілях кислотні акумулятори. Алгоритм заряда там трішки інший. Але якщо автозарядка(сучасна) вміє заряджати літієві акуми, то це вже не автомобільна зарядка... Це як називати на блок живленя, той що від смартфонів\телефонів\планшетів, називати цей БП зарядкою. Це як на суп сказати борщ. Це як пельмені обізвати варениками
@@realiity насправді алгоритм той самий,різниця тільки в струмі,якісна автомобільна зарядка чудово зарядить ліфер,не гірше ніж особлива ліферна,різниця тільки в струмі та через струм у часі заряду,автомобільна навіть лагідніше зарядить,і так,борщ-це суп з буряком,а пельмені-це маленькі вареникі з м"ясом,просто м"ясо сире кладуть,різниця тільки в назві,я багато років займаюсь свинцевими акумуляторами,маю декілька зарядних пристроїв,ще з десяток тестував та вивчав алгоритми роботи,для ліферів не годяться лише дідівські трансформаторні без обмеження напруги та найдешевші китайські,які вимикаються по досягненні 14,4 вольт,але такі й автомобільну акб не зарядять нормально,УСІ ІНЬШІ зарядні для автомобільних акб мають такий самий алгоритм заряду,тільки максимальний струм меньший,бо нема сенсу,свинцевому акумулятору 100 ампергодин навіть 10 ампер зарядного струму забагато,ліферу на 100 аг можно струм 50 ампер легко,можно і 100 ампер струму дати,ось уся різниця
у вас настільки каша в голові що аж сумно що те все викладалось українською. 90% "інформації" відео засновано лише на тому, що ви разом з "сучасним потужним" блоком живлення використовували його уродські комплектні провода, на яких і впала напруга при заряді струмом 3.5А. це стандартна і навіть класична ситуація для будь-якого хламу з китаю, вони комплектують проводами з чугуна і двох амперні "лабораторники" і прилади на 10А. повторіть свій тест, для себе, вимірюючи напругу безпосередньо на елементі окремим мультиметром а потім тихенько видаліть відео, буде краще для тих хто потенційно міг би його переглянути.
Дякую за коментар, ваша думка дуже важлива для нас. :) опір "уродського" дроту, від клеми до крокодила складає 28 мОм, якщо що. Все інше коментувати не буду, бо немає сенсу. Не розумію тільки, нафіга такі грамотні люди, як ви, взагалі в ютуб заходите? Тут же все проти фізики працює :)
@@moya-sprava-admin дивно, але навіть 28мОм для двох дротів і струму 3.5а дають "похибку" вимірювання в 0.2в. а враховуючи внутрішній опір елемента це дивним чином збігається з даними будь-якого даташита будь-якого виробника даного типу (хімії) батарей - і зарядна і розрядна характеристики мають дуже малий нахил і 80..90% ємності батарея віддає\набирає в діапазоні 3.1-3.3в, але аж ніяк не "50% при 3.6". якщо ви намагаєтесь розповідати про якісь технічні нюанси, то не будуйте ціле відео на невірних даних і невірному методу вимірювання тих самих даних. до купи (і якщо вам дійсно цікаво, чому ви не знайдете схожих висновків ні в якому з джерел інформації) ви ще можете відкрити документацію на своє електронне навантаження і подивитись, з якою метою його вхідний конектор має 4 клеми, а далі ще задатись питанням що на ринку немає джерел живлення з аналогічним методом підключення, якщо не брати до уваги складні професійні девайси.
@@hommmnone дивно, але я вам багато разів підкреслював щоб ви не чиплялися ані до слів, ані до чисел. Тут приклад наведено в "що відбувається", а не "на скільки різниця". Не важливо, чи буде там 50%, чи 70%, чи 90. Важливо, що не 100. Ну і якщо у вас 3.5*0.028=0.2 то у вас точно калькулятор зламався. Внутрішній опір елемента 5.6 мОма. Рахуйте далі.
Здається, у вас є зарядний пристрій iCarger X6, от і підключіть його до комп'ютера, підєднавши балансіровочні дроти і зверніть увагу який буде графік напруги по заряду і розряду, тоді зрозумієте наскільки ви не компетентні в цій темі.
@@wusm822 а мені здається ви бачите і чуєте лише те, що хочете. Підключіть трансформаторну СС зарядку до вашого ліфера і подивіться що буде на вашому бмс - так зрозуміліше?
Можливо усі розбіжності відео та у коментарях у методу заряду. Trickle charge погано працює з LiFePO4, інакше відсоток заряду був би десь 90%. Тому просто змінити назву відео "Чому не можна заряджати LiFePO4 свинцевими зарядниками з Trickle charge" і все у цьому відео стане ідеально.
Заряджав китайським зарядним для кислотних., lifepo4 щось в акумі вистрібило, попробувпв ще раз зашипіло. І це при напрузі 14.5в. Більше не експерементувас. Заряджаю тепер тільки зарядкою для lifepo4. Не експерементуйте тому що ніхто не знає який алгоритм зарядки заложили китайці в зарядку.
Не пойму в чем проблема? Любое Зарядное при установке на нем нужного напряжения, сначала заряжает постоянным током и с постепенным повышением напряжения до нашей установки, по мере насыщения емкости акб. Затем по достижению установленного напряжения идет его стабилизация на постоянном уровне, а ток постепенно снижается до полного насыщения емкости акб. В чем тут проблема? Зачем контроллер заряда в акб нужен, там нужно иметь bms (защиту от перезаряда и разряда и калибровку). А если пользоваться только первым этапом - достижение границы напряжения при постоянном токе и не использовать второй, то акб зарядится всего на 70-80%. Это нужно постараться найти такое говняное зарядное, чтоб работало только в одностадийном режиме. У меня зарядное заряжает, пока ток не снизится до 0.2-0.1 А на 12в акб, дополнительное условие, если ток не снижается в течении 2 часов, то заряд отключается - это для бу акб, так как не все смогут до 0.1 А заряжаться.
Так же хочу отметить, что акб имеет гораздо больше циклов в режиме 20-80% (4000-6000 циклов), чем 0-100% (2000-3000) циклов эта разница примерно в 2 раза. А при работе 30-70% (7000-8000 циклов). И при этом я совершенно не понимаю стремление тех людей, которые пытаются зарядить до 100% емкости.
Проблема в тому, що немає терміну "будь яке зарядне", як і будь який АКБ. У кожного акума і у кожної зарядки є свої певні процеси. Режим СС може бути, а може ні, може бути модифікованим. Режим СV може бути, а може й ні. Комірки треба заряджатися до певної напруги в одному режимі експлуатації, а для іншого треба інша напруга. І то все має бути чітко прописано в інструкції. Подивіться на акуми для човнів, а потім на акуми для дбж
як я й обіцяв, я провів експеримент з зарядкою LiFePo4 4s 15А-г. Який довів, що втрати ємності при зарядці від автомобільного акумулятора немає, все працює, як й очікувалося. Сподіваюся, власник цього каналу вибачить мені посилання на моє відео у каментах. Я зі свого боку вставив у опис свого відео посилання на цей ролік. Ну й я не блогер, гроші не заробляю цим, канал не розкручую (там в мене взагалі зараз лишень одне відео). Тож мій експеримент отут: ruclips.net/video/dz5W1sbcJoI/видео.html
@@moya-sprava-admin тут справа у тому, що акум встановлено у ДБЖ, що завтра поїде до власника :). В моєму ДБЖ стоїть інша збірка, 24В, JK BMS. Вже 50 днів стоїть, судячи з показань таймера на BMS. Правда використання неінтенсивне, ну стоїть собі у ДБЖ й стоїть, той інколи щось там собі клацає (коли напруга скаче), на комірках прям зараз по 3.53В, й на лічильнику навіть один цикл не нарахувало. Правда, тут вже розряд до мінімуму займе три години, та й заряджати я зможу тіки на HTRC, в режимі зарядки свинцевих акумів (замість літію), бо ж 24хвольтове, а дешевий Foxsur не вміє цю напругу. Можу запилити відосик з нього, так підійде?
@@itop та не дуже :) фішка то в тому що htrc як раз для кислотників не дуже, я показував чому, та й бмс у вас стоїть захмарна як для дешманського акума в примітивний дбж :) це як знімати відос про таврію, імітуючи її на мерсі :) був би той фоксур хоча б на 12 А, ви б швидко побачили, що не все так гарно як здається. Або звичайну трансформаторну зарядку підключіть - ото буде діло. І це не фантазії, це я на власні очі в селах таке й бачив...
@@moya-sprava-admin ну, тоді все, що можу пообіцяти, це якщо мені той ДБЖ притягнуть назад з претензіями, що щось не так, зніму відео, де проведу дослідження. А Daly робить BMS вельми непогані, зі своїми заскоками, звісно, але непогані, чому я й поставив саме цю плату, а не гіперпопулярну "білу" за два доляри. Тому не думаю, що будуть претензії.
@@itop біла плата широко популярна у вузькому колі поціновувачів халяви. Бо збийки ніколи не гарантують нормальної роботи і все що там нормальне, то контролер від byd. Він дійсно класний. Блін, і про це треба відос пилити... Нормальні плати починаються від 200 грн і дорожче, daly то бюджетник, але як на мою думку все ж таки переоцінений.
Львиная доля "волшебной разницы" в опыте с неполным зарядом 32700 элемента - ошибка расчетов. Не совсем корректно сравнивать ампер*часы при заряде и разряде. Напряжения то разные! в разрядном устройстве есть графа Ватт*часы - на нее смотреть корректнее.
майже усі сучасні автозарядки мають алгоритм cc-cv,вони зазвичай заряджають до 14,4 вольт а далі знижують струм поки той струм не буде мінімальним,14,4-це 3,6 вольт на банку літійзалізофосфату,що оптимально,самі дешеві автозарядки,які просто вимикаються при 14,4 вольтах звісно не підійдуть,а нормальні-аж бігом!Є момент із ДБЖ,вони зазвичай розраховані на AGM акумулятори,які заряджають напругою 14,7,там можливий недозаряд літію,бо бмска відімкне,а автомобільною зарядкою спокійно можно заряджати,це просто буде довше бо струм вони меньший видають,але то навіть корисно для акумулятора,тому треба уточнювати що дідівські автомобільні трансформаторні зарядні без контролера не підходять,зовсім дешеві китайські-також,а нормальні сучасні-спокійно та без питань зарядять ліфер,автор мало розуміється у свинцевих акумуляторах,глибокий розряд нічого не зробить такому акумулятору,якщо не тримати акумулятор тривалий час у розрядженому стані та грамотно виводити з стану глибокого розряду,свинець навпаки "лікують" за допомогою КТЦ,циклів глибокого розряду та повного заряду акб,після декільких ЛТЦ вони значно покращують характеристики,але то треба вміти правильно робити,тому Ваши графіки -маячня,принаймні щодо свинцю!
Питання до автора: Чому не показали на 4s і Вашу напругу 14.6В. А, ще б добре було б, щоб це були якісь б/в банки і що буде робитись на банках в кінці заряду. ПС: добре буде, якщо у людини стоятиме потужний активний балансир, а якщо ні - то якась банка, а то і декілька здохнуть від перезаряду. Так, як в 4s напруга нерівномірна буде по банках в кінці заряду, в силу маленьких відхилень банок по ємності між собою. Ну і графіки малювати від руки то таке собі діло, невже неможна було зайти на сайт виробника і показати графіки? І чомусь вони трохи від Ваших відрізняються.
Та нє, ліфер як раз то те що треба. От тільки зарядка для них має бути якісна, а не фуфлижна, інакше отримаєте на виході чортішо. Частина сучасних автозарядок якось їх таки може заряджати, але не всі і інколи не повністю.
@@moya-sprava-admin Погано те що пишут що вони майже 10 років працюють, але більшість агм або гель працюють по опису теж не менш ніж 10 років. Так ще і свінцові перевирірини часом і це е перевага. І на ці кошти можна в рази більш купити за емністью
😮дла малих систем це все проходить маю нмс сатл 180а бмс жіконг 2а актив і халізофосват сатл 200а маю що порівнювати Кщо у вас свій будинок то тільки opzs маю 500ач навкен як взяв їх їм було 4 роки зараз в мене 3 роки ніяких бмс ніяких геморів 200 легко ніяких нагрівіу тільки вода долив раз в місяць і то літом ..тепер купив за 600 дол здам на лом за 200 десь за рік бо жмності залишок 75 відсотків залишилось.. за чотири роки по сто доларів в рік тепер порахуйта цей літій 8 по 100ач сатл не б.у 450 дол бмс 100 дол один промах і у вас з 550 дол і у вас 0 грв 😅 ..такі акб тільки для малих або переносних потреб або розкладушку біля них😅😅😅
Бред несёт этот инженер говоря 3.6В на лифере 50% заряда. Заводские акумы в бис надстрочные 3.55в отключение заряда, можешь 3.3 зарядить обычным блоком питания, пока ток не сойдёт на 0 вот он и зарядился! У меня обычная китайская зарядка "50" А реальных 30А заряжает до 14.6 и при достижения 1.5А отрубает и падает напруга до 13.6 В на поддержку так уже 2 года все норм!
@@burdiburdios9994 вам кажуть "наприклад". Не міняйте все своїми "а в мене працює", бо в акумі є бмс який відслідковує напругу і є декілька комірок, в кожної своя напруга. Одна з чотирьох внаслідок чогось підніметься вище 3.65 В і спрацює захист, ваш акум недозарядиться, але ж вам то байдуже
Хотів почути відповідь на питання, так навіть відео назване. А викладаєте цілий курс, нашо куча цієї інформацію з якої половина не потрібна простим користувачам. Який ви нудний ботанік. Надоїло слухати, хватило мена на пів відео
Не знімайте ролики на 40 хв. Не малюйте маркером на папері з обох сторінок. Вивчайте комп'ютер та малюйте графіки у вигляді презентацій. Це якась ганьба з формою донесення інформації.
Чувак нахватался по верхам и корчит из себя знатока. При том, что он даже не знает что обычные типа кислотные аккумы производятся по разным технологиям и требуют совершенно разных режимов зарядки. Короче - забудьте весь тот бред что он тут нес. Кое что конечно там правильно, но вычленять эти моменты нет смысла. Короче БОЛЬШОЙ ДИЗ!!!!
вітаю. Кому відомо як правильно заряджати Зарядні станції з LiFePO4? після розрядки до 80% чи шкідливо кожен раз добивати її до 100% і чи взагалі корисно до 100 заряджати, чи краще до 80-90%?
Переважно ВМС контролює мин. макс. напругу праці, макс. струм розряду , температуру та балансуванням комірок. А зарядний нпристрий працює в режимі CC/CV. Перший раз чую про ВМС з контролем заряду.
Друже, дякую, все дуже цікаво, багато корисного👍
Але можна нам нове відео на хвилин 10, сухо і по темі, бо мало хто витримає оті дві пари твоєї лекції.... А інфа справді якісна. Дякую🇺🇦
В теорії то можна, але якщо розбирати, то ото лекція і треба :) і все одно знайдуться люди, які побіжуть тестувати свої 4с зборки і доказувати що у них все норм.
@@moya-sprava-admin Шановний пане, хто Вам сказав, що зарядка зменшує силу струму при зарядці літієвих акумуляторів? Ви самі обмежуєте параметри на блоці живлення із самого початку і все.
Хороша зярядка тільки вимикає заряд, коли сила струму падає до 0.1-0.05а, і не більше того.
Можна звісно. осел.. шо за хайпова назва та тупізм?? Зовсім інша спарава шо не до кінця зарядиться, а тільки десь на 40%. але ж можна!!!
Де тут якісна інфа?? господи. 40 хв трахамудії
@@vladjustvlad1264 Якщо річ йдеться саме про літієві, то вони не по струму відключаються, а по напрузі 4,2 В, на скільки я знаю. Про те автор і розповідав, що в ідеалі на останньому етапі зарядки знизити струм зарядки, щоб подовжити час зарядки і щоб АКБ зміг краще наситися. Наче ж так воно відбувається.
Дякую за корисну інформацію
Дуже корисне відео. усе наочно і зрозуміло. Дякую!
Графік заряду літій-заліза - невірний. Він "зеркальний" до графіку розряду, тобто швидко росте до 3В, далі дууууууже повільно росте десь до 3.4В, потім прискорюється й останній шматок 3.55-3.65 пролітає майже миттєво. Що цікаво - на 3.5 (а зовсім не на 3.6!) акум заряджений на 90%. Більше того, якщо напругу не повищувать, а лишити "як є" на цьому рівні, воно з часом зарядиться до 98%. Й у цьому чи не найцікавіший момент для заміни свинцю. Звичайна зарядка для свинцю контролює напругу та струм. Але їй пофіг на кількість ватгодин, що вона прокачає. Тому використовувати звичайну зарядку "для свинцю" можна, просто треба пам'ятати, що такі зарядки не дають високих струмів, тому заряджатися воно буде повільніше, ніж акум може сприйняти.
Я навіть більше скажу - саме виходячи з такого графіку заряду літій-залізу реально пофіг той "буферний режим". Ба, навіть йому він краще! (згадуємо рекомендації виробників екофлоу, які рекомендують та налаштовують за замовчуванням розряд не нижче 10-20%, а заряд - до 80-90%)
Звідци вітікає висновок - літій-залізу у ДБЖ чи не одне з найкращих місць для застосування. Єдина проблема при заміні - ДБЖ буде заряжати акум дуже малими струмами. Це не проблема для акума, але це проблема для користувача, який має довго чекать заряду.
Дякую за лекцію, але ви точно дивились що я показував на лабораторніку в тестах? На графіках я малював різницю поведінки акумів для умовного усвідомлення як це працює, а не реальну поведінку реального акума, тому що кожен виробник малює ті графіки по своєму.
@@moya-sprava-admin Я маю сумніви щодо Liitokala як виробника та щодо отої батареї. Ну хоча б виходячи з того, що в експерименті батарея віддала 5.6А-год замість заявлених 7А-год :). Я не виключаю, що то перемарковані батареї, що були у вжитку, бо нові літій-залізо батареї видають заявлену ємність, а не на 25% меншу.
Не знаю, чи пропустить ютьюб посилання, але у угулі є графіки заряду та розряду популярних акумів EVE (ну, ютьюб не пропускає посилання, нажаль, я спробував, тому для пошуку використати ключові слова "eve charge diagram" та переключитися у зображення). Й там все добре видно, як веде себе літій-залізо на зарядці, особливо на малих струмах (що актуально для ДБЖ).
Ну й щодо графіків від виробника, я тут погоджуся у тому, що перед використанням комірки у збірці непогано було б подивитися datasheet на неї, там багато цікавого можна знайти
@@itop ліітокала замовляє майже все у саньйо/панасоніка. Але в данному випадку то не важливо :)
@@moya-sprava-admin добре, акуми з Європи, комплектуха та прилади доїдуть від китайців, проведу експеримент на збірці з недорогою БМС (якраз буду робити 15А-год збірку для ДБЖ, є замовлення). Зроблю зарядку китайською автомобільною зарядкою без підтримки літія й поміряю ємність, що воно віддасть. Але з власної практики: в моєму особистому ДБЖ стояла пара свинцю (2*12=24В). Вистачало на 15-20 хвилин роботи. Поставив літій-залізо на 15А-год. За годину роботи напруга на комірках впала з 3.53 до 3.34. Тобто навіть до номінальних 3.2В не добралося. Заряджається ця батарея виключно засобами самого ДБЖ. Далі NAS на навантаженні сам вимкнувся, бо там був встановлений ліміт на годину роботи від ДБЖ.
@@itop так якщо мале навантаження то і не буде там великого падіння напруги, то є особливість не тільки ліферів, а багатьох великоємнісних акумів. Ба більше, може навіть навпаки напруга піднятися при певних струмах, коли акум сам себе розігріє. Треба якось і про це відос зняти і про вимірювання опору, бо воно напряму пов'язано
Дякую за працю та корисну інформацію.
на 1.5 норм зайшло) те що треба. Дякую за інформацію
Дякую вам щиро. Цікавий матеріал, якісна подача. 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за цікаву і корисну інформацію. Дуже пізнавально!
Підпешусь .мені подобається така інфа .
Дивився даташити на літійзалізофосфат. Там графіки заряду і розряду представлені не такі. Більше того, верхня межа у 3,65В представлена як досягання 100% при 3С. А при менших значеннях сили струму 100 відстків досягається в залежностві від даташиту при менших напругах. Що я не розумію?
Ви не розумієте, як побудований акум з 4s і як він працює. Подивіться мій відос про проблему trickle charge, трохи стане зрозуміліше. В реальності ви можете отримаєте відсічку бмс і на 100 мА з напругою 14.4 В. Тому що треба розраховувати як заряджання так і розряджання.
Добрый день.
Подскажите:
Зарядное устройство которое в конце видео (35Amp Smart Charger) выдает мин ток 10 ампер.
Можно ли им заряжать батарею на мотоцикле?
Батарея: 30Ah LiFePo4 12,8V
Дякую вам за вашу інформацію це дуже корисно 🇺🇦🖐️
надзвичайно корисне відео, я реально не знав про цю особливість залізофосфатних аккумів що вони беруть основну ємність на вершечку зарядки.
робив для роутера упс з китайською дешевою автомобільною зарядкою, спробую повторити експеремент з ємністю.
Везде берет 90% до 3.4, а в этом одном видео на весь интернет оказывается только 50%
Дякую
Автор відео, ви все правильно кажете, але не враховуєте одного: напхавши під зав'язку літієву батарею, ви зменшуєте її ресурс. Невеликий недозаряд та недорозряд збільшують ресурс акумулятора. Тому вважаю, що гнатись за додатковими 100-200 мА-год не вартує таких заморочок.
привіт , а по AGM можете розповісти , користуюсь такими поки , бо залізо фосфатні трошки кусаються по ціні
Передивився відео, переглянув коментарі, але не знайшов, щоб хтось писав за JK BMS. Вони контролюють заряд за струмом? Їх можна використовувати разом з автомобільною зарядкою для повної зарядки lifepo4?
Класне відео
Супер, дякую! Звідсіля і суперзапитання (пів-країни на нього шукає відповідь).Акумулятор LP LiFePO4 для ДБЖ LCD 12V (12,8V) - 50 Ah (640Wh) (BMS 50A/25A) по паспорту напруга повного заряду 14,6V(циклічний і буферний теж14,6V), а всі популярні ДБЖ - mast,forte,haden (одне й те саме тілько різні "лейби") видають 14,4 V максимальну напругу зарядки і 13,7V максимальну на буферний режим. Підходить тільки нижній поріг розряду і ток зарядки.Таким чином, якщо Ви праві, то більшість ДБЖ будуть відсікати зарядку по вольтажу на 14,4 V ( на своему ДБЖ який logicpower теж продає вони написали максимальну напругу заряда 14,5V, але думаю то реклама). Дорогущі акуми LiFePO4 будуть заряджатися до половини,? А як тоді вирішити це питання, якщо гелевий на 100Аг є аналогом LiFePO4 на 65Аг по відданим ватам, а ціна їхня майже зрівнялась. До останньої паніки обидва коштували від 180 до 200 долл. Хочеться не раз в два роки купувати акумулятор. Може зробите окреме відео на тему ДБЖ з LiFePO4 ? Дякую за відповідь.
Все добре, не переймайтеся. До максимальної напруги треба заряджати тільки на час разових/екстрених зарядок. Для циклічного використання більша частина виробників радять заражати на 80-90%, просто цю інформацію вам не доводять, щоб не лякати
можна брати тільки такий "бутерброд"- ДБЖ і LiFePo4 в варіанті з БМС для Дбж? ,чи можна брати любий LiFePo4 з БМС?
13.9 в вполне достаточно. Житл будет долго. А в маст в меню можно менять параметры
Якісь осел на відео. 40 хв втирав якусь трахамудію. А тут на 2 хв інфи. шо за хайпова назва та тупізм?? Зовсім інша спарава шо не до кінця зарядиться, а тільки десь на 40%. але ж можна!!!
В мене є Must 2000Pro серії але в ньому немає 13.7в там нижня межа налаштувань 13.8 для буфера. На зарядку можна до 14.5в
Я вде доволі не мало переробив аккумуляторів для LiFePo4.І точно скажу,що при заряді батареї 4s ДБЖ до 13.8 в,це 3.45 на комірку,вони заряджаються на 100 %.На 99.99% точно.Купував EVE на 15 А/г,продавець заряджав перед відправкою,після отримання і розпаковки посилки,напруга на них була 3.45 в,пробував дозаряджати на зарядці для LiFePo4 кожен елемент окремо.За менше хвилини заряд 3.65 в,заряд зупинений,ємності кожен добрав від 40-60 ма.Що ніщо для акуммулятора ємністю 15000 ма.Через 20 хвилин знову напруга на кожному 3.45 в.Пробував так 3-4 рази дозаряжати кожен до напруги 3.65 в.Через 20-30 хв напруга знову 3.45в.У других аккумуляторів формата 26650 заряджених до 3.65 в через 10 хв напруга падала до 3.3-3.4в.Вставляеш в зарядку і буквально за декілька секунд знову 3.65 в.Тестував на ємність,різниці не виявив,чи до 13.8 в заряджає ДБЖ,чи до 14 .6 в іншою зарядкою.Більше того,в інтернеті було оголошення продавця,де я брав LiFePo4 елементи формату 26650,і продавець протестував їх ємність на LiitoKala lii-500 ще й "NOR TEST".Це заряд,розряд з тестом на віддачу,і знову заряд.На зарядці,яка не працює взагалі з LiFePo4 аккумуляторами.Сперечався з продавцем що це не можливо,що це якісь його махінації.Після покупки в нього,і дозарядки до 3.65 в одного елемента для експерименту,переставив його в LiitoKala lii-500 і вибрав NOR TEST,і буквально за менше хвилини він зарядив його до 4.2 в і почав NOR TEST.Пробував після і звичайним режимом просто зарядки для літій іон,і вияснилося,що з напруги 3.5 в до напруги 4.2в він набирає напругу фактично без набору ємності.
Умите мат часть! Меньше блохэров. 3375мВ на ячейку по даташиту рекомендуеться для максимального количества цыклов
Можна звісно. осел.. шо за хайпова назва та тупізм?? Зовсім інша спарава шо не до кінця зарядиться, а тільки десь на 40%. але ж можна!!!
@@ДенисГригорьевич-т9я А можно вообще в холодильник положить, еще дольше проживет. В разных даташитах разное напряжение, в зависимости от батареи.
АКБ Літій фермум, як треба заряджати:
1) Обмежити вольтаж до 3.65, а краще(щоб довше працював) 3.45-3.5 в.
2) сила струму заряду 0.3-0.5С. Тобто, наприклад, банка емністю 15AH. При струмі заряду 3-5а банка не буде грітись. 5-7а вже треба перевіряти температуру.
3) Вимкнути зарядку коли буде 3.5в 0.1 - 0.3а
ВСЕ.
Нижче 2.8в краше не розряджати. При такому режимі буде 80% заряду, але акб проживе довго. А якщо розряджати струмом 0.5с, то взагалі витримає і 5000циклів.
Зарядка НЕ знижує силу струму, заряджений акумулятор сам не бере більше. Автор зовсім неправий! Навіть лабораторник на відео явно потрохи скидає силу струму, але автор не бачить нічого перед собою.
Тобто якщо аум зарядився при 3.5в. Якщо йому подати 3.5в 100а, акум візьме тільки 0.1а.
Друже поясни будь ласка у мене акб 24 в/ 100 ампер, яким током мені потрібно заряджати, рекомендовано 29,2 в/ 20 ампер, це буде нормально, чі я не зіпсую Акб?????
Якщо залізофосфатна акб, то краще заряджати напругою 27.6, з струмом 0.5 від ємності
Я пару місяців заряджав електронною для агм, поки не приїхала спеціальна зарідка.
Різниці не замітив, 13.6 вольт що та що ця.
Так заряджати можна, але чи зарядите ви на 100% - ото питання. Я коли робив огляди зарядок неодноразово помічав як бмс на ліферах спрацьовують і НЕ дають зарядити акум на 100%
@@moya-sprava-admin Якщо спрацьовує бмс, то це явне перевищення по напрузі, що є не допустимим. Тобто зарядка як рашист - краще викинути подалі і не дивитися в ту сторону))
@@realiity цікава думка... Але ж зарядні контролери роблять дуже часто комбінованими, які заряджають до 12.7-12.8, тому що треба 4.25 для деяких комірок в 3s. Ну а деякі бмс на 4.25 відрубаються по перевищенню напруги... І все це має розуміти користувач, а шо брати від звичайних користувачів, якщо максимум що вони можуть зробити, то тестером напругу поміряти і то без розуміння що то і навіщо?
@@moya-sprava-admin Я не про комбіновані, я не про змішанні. Я конкретно писав про БМС. Якщо БМС комбінований з контролером заряду, то це вже не БМС, це вже є контролер заряду з функцією БМС.
Якщо ви писали про БМС у якому на борті є контролер заряду, то так і пищіть і вас тоді правильно зрозуміють...
Бо це зовсім різні плати з відключеням по напрузі на різних рівнях
У зарядки один верхній рівень по напрузі, а у плати захисту цей рівень вище.
І саме головне - користувачь це буде розуміти тільки тоді коли йому пояснюють що БМС і контролер заряду на платі БМС це зовсім різні речі.
На планеті дуже багато послідовників Дарвіна які бачать слово "зарядка" в магазині - купують її і намагаються нею зарядити АКМ від машини. І їм начхати що там написанно - зарядка для телефону. Навідь ця зарядка не являється зарядкою, а звичайним блоком живлення і всеодно знаходяться мавпи які будуть тобі доказувати що це є зарядним. А все тому що люди не називають речі своїми іменами.
Після слів «дуже невеличкому», одразу глянув на таймінг😅
43;25
Я вирізав майже всю воду тут, одні лише пояснення
@@moya-sprava-admin Та нічо-нічо, вже передивився. Схожу зарядку, приблизно за 100$ минулого року придбав на Алі, для друга, який не дуже хоче в цьому розбиратись. Точніше йому просто ніколи, а акумів, різних, дофіга. Норм рішення.
Це просто треш якійсь. Майже годину людина у якої в голові повна каша, намагається щось пояснити))))). Єдина умова для заряджання СС/СV і відповідна напруга, що відповідає 95% зарядних пристроїв.
Дякую за пояснення :) так і запишемо - відповідна напруга. І СV режим. Ага. В автомобільній зарядці. Розрахованій на кислотники. Це такий жарт? Підіть це в гаражах дідуганам розкажіть з їх трансформаторними зарядками. Які потім тягнуться додому бо халявне лежить, як трофей. Та навіть потестуйте гарно сучасні автомати на ліферах, потім зробіть відос, скільки відсотків заряджань бмс блокував ваш ліфер від перенапруги і не дозаряджає його. Ну а так то - да, каша в мізках, ага
@@moya-sprava-admin автозарядки дуже багато. Є зарядки, які дають постійно 14,4в і все, більше без режимів - вони підходять. І без різниці, вони імпульсні чи трансформаторні.
Є зарядки,, які дають 14.8-15в - не підходять.
Є ,,розумні,, китайські зярядки, які хз як працюють, подають спочатку 14.4в, потім 16.2 - такі зарядки не підходять.
Вся суть відео, треба підібрати зарядку, яка дає 3,45-3,55 в на одну банку, тобто 3,5в * 4шт = 14в. І ток заряду не більше 0.5С. ВСЕ.
Мені цікавив тільки про буферний режим, уви, за 50хв відео нічого нема.
А про розумний лабораторний блок живлення, який сам зменшує силу струму - це брехня. Автор, прошу розубратись із заряджання акб і виправити неправду.
@@moya-sprava-admin Імпульсною автомобільною заряджають, від автомобіля напряму заряджають.
@@zadolbaliful звісно що заряджають, і що? Подивіться в мене на каналі є огляд htrc імпульсної зарядки, як вона заряджає і що виходе. Ба більше, якщо акумам навалювати бездумно cc/cv не по їх графікам заряджання, то отримаєте або недозаряд на ліфері, бо спрацює бмс по захисту, або перезаряд, якщо то кислотник. Тому кожен акум треба заряджати своїм графіком, це як мінімум продовжить йому життя
а саме головне з назви - перевірити на заряд 4S, від народного Foxsur, часу в цьому невеличкому відео не знайшлось.
Тому це відео і з'явилося, що я таки бачив власними очима як на фоксурі спрацьовує захист бмс на ліферах... Бо оверчардж.
Я завтра змонтую та викладу відео. Сьогодні допізна тестив. На "народному Foxur", на 4s 15Ah, яка зібрана на "народній Daly". Все працює відмінно, як й очікувалося
@@itop ну то й добре, радий за вас.
Виклав, лінк на відео запустив окремим постом.
@@itop і то добре, дякую. Але зверну вашу вагу на пару моментів: сучасні контролери зменшуть струм та переходять в другу фазу (cv) на 14.2 В, а то 3.5 на стрічку, тому є надія що малими струмами ви таки більш менш зможете безпечно заряджати майже повністю. Другий момент, треба дивитися не раз чи два, я, наприклад, місяць користувався такою зарядкою на ліферах, коли зрозумів, що мене достало постійне відключення бмс по перезаряду...
Добрый день.
Подскажите, зарядное устройство показанное в конце видео (35Amp Smart Charger) имеет минимальный ток заряда 10A.
Можно ли им заряжать мотоциклетный аккумулятор 30Ah LiFePo4 ?
Можна. Для lifepo4 струм заряду краще 0,5 від ємності, тобто 30Аг можна давати 15А
Дякую, звичайно, за інформацію і тести.
Головне питання: які конкретні негативні наслідки зарядки акумулятора на 50% (в найгіршому випадку) (звичайно, крім половинної ємкості)?
2. Може вартує розгянути конкретні популярні пари (щоб не було так заплутано та страшно) на яку потужність-ємність може зарядити?
Акумулятор *Redodo* 12V 100Ah та зарядка *Foxsur* FBC1207D 12V max 7A
@@okassiop4411 подивіться в мене на каналі вийшло нещодавно відео про мертвий акум ліфер. Я там багато чого розповів про режими та помилки експлуатації ліферів
Підкажіть будь-ласка на зарядці не пишуть чи є контролер заряду, але пишуть СС/CV. Це тотожні речі?
Чому ви в режимі СV відключили зарядку батареї вручну на часі 37:38, хіба це не відбувається автоматично?
Ще питання: чи можна для зменшення часу заряджання підключати кілька зарядок, або ДБЖ і зарядку до акумулятора? Чи вони тоді будуть розуміти і виконувати правильне зменшення струму аж до відключення при повному заряді?
Зробіть огляд зарядного RZTK SBT 1000
Якщо в руки потрапить, то зроблю
@@moya-sprava-admin їх два схожих - SBT 1000 та SBT 400.
Їх Розетка їх виробляє в Китаї і активно продає. Знайти китайські аналоги не вдалося.
@@moya-sprava-admin до речі в SBT заявлена підтримка літій залізо фосфатних акумуляторів.
Які моделі та де порекомендуєте купити LiFePO4 (на 12V то вище 72 Аг) з якісною встроєною BMS?
Краще зібрати самому, там хоч будете знати що внутрі.
Дякую дуже вичерпано. Все що треба було почути я почув. Гарне відео!
Дякую за відео, вчергове доведено, що для нормального заряджання певного типу АКБ потрібна відповідний зарядний пристрій, чи хтось сумнівався :)
Додивився до 25 хвилини, далі неможливо слухати цей бред.
Коли ви хоча-б трохи вивчите тему, будьласка, перезапишіть відео, а це видаліть, бо це ПОЗОР.
Такє враження, що ви взагалі ніколи не стикались із LiFePo4 в реальності, а тільки бачили щось в ютубі.
@@wusm822 ти пишеш людині яка не має відношення до цього відео і просиш її перезняти відео яке не належить цій людині?? Я тебе правильно зрозумів?
ніколи не міг зрозуміти - як зарядка знає напругу на акумуляторі, коли в колі зарядка-акумулятор присутня більша напруга яка створена самою зарядкою?
@@vvvasily акумулятор то ємність, яка приймає в себе струм, і це викликає просідання напруги, а фактично - показує напругу на клемах акума. То ж підключаєте вольтметр і дивитеся напругу, все просто. Значно гірше виміряти потужність в цьому випадку, бо сам прилад (зарядка) точно НЕ знає, яку саме напругу він віддає, бо акум постійно буде показувати нам різну напругу, просаджуючи вхідну напругу, то ж нормальні зарядки мають бути стабільні по формуванню вихідної напруги по різним показникам - температура, струм і так далі, інакше це призведе до деградації або недозарядки акума
Розрядка така ж важлива як і зарядка ? чи потрібно спеціальні контролери в інверторі для розрядки LiFePo4 чи підійде будь який інвертор Дякую .
@@edyniperdyny якщо в акума нормальний бмс, то ані розрядка, ані зарядка не важливі. Важлива лише температура, всі інші параметри бмс проконтролює сам, і лише температуру бмс може не контролювати. Ідеальні умови, коли температура роботи не перевищує 35 градусів. Нормальні - 45 градусів. Погані - 55 градусів. При температурі вище 60 градусів треба користуватися обмежений час або в аварійних ситуаціях. Температури вище 70 градусів не передбачені, як себе буде поводити акум та бмс - не відомо. При температурах після 85 градусів бмс має відключатися, хоча деяких розробники підвищують цю температуру до 95-100 градусів. А тепер беріть і міряйте температуру акума при заряді та розряді, хоча б на клемах, бо всередині буде більше. Якщо дуже спрощено, то струми до 0.2-0.3С вважаються безпечними для будь якої роботи. Вище - дивись температуру, ось в все.
Дякую. Дуже дохідчиво. Тепер я розумію що тут і до чого.
Дякую! Дуже цікаво та познавально… в мене була підозра, що мої акумулятори повність не заряджались від гібридного інвестора… тепер ж натхнення читати інструкції…
На 30:35, що акумулятор на 7000 мА, віддає 6000 і це класні акумулятори. Тобто він віддає лише 85% від заявлених і це класний акумулятор? Можливо щось не так зрозумів?
можно заряжать этот литий свинцовым ЗУ - у меня несколько месяцев стоит - все работает.
Дякую за відео, підкажіть будь ласка, в мене інвертор з вбудованою зарядкою на 10а, купив lifepo4 акум на 50аh, чи можу я ще додатково підключити зарядку на 10а і чи це вийде тоді разом 20а для зарядки, і чи взагалі так можна, і якщо можна, то як саме підключити?
Наскільки малим струмом можна заряджати LiFePo4?
Цікаво, наскільки хвилин у вас великі відео ) Заряджаю смарт зарядніком залізофосфат, навіть у паралель до упса мастек підключав, чудово працює з невеликим недозарядом, але він не суттевий, як писав у попередньому коментарі до іншого відео.
Все залізо має свої параметри експлуатації, тому акум підбирають під дбж/інвертор, або навпаки. Просто "взяв, поставив і все працює" то є фарт
Чушь это всё.
Просто меняется и используйется. Есть недозаряд порядка 12%, но это лучше через перезаряд. Что заодно и повысит количество циклов.
Не 12%. Менше. Порядка 1-2% недозаряд, який ні нащо не впливає, окрім строку життя акума :) . Втикаємо у графіки заряду-розряду літій-заліза. 99% енергії береться на напрузі до 3.45В.
малость поправлю,в 3,45 тоже почти ничего нет,начиная с 3,25
Вітаю. Відео довге, але його варто подивитись. Як на мене тема розкривається дуже глибоко і доходчиво. За графіки окремий лайк.
Вибачаюсь, що тут пишу (немає вашого номера). Що там з вікном? Провіряли пепловізором? Все ок?
Все ок, дякую, Миколі повідомив в той же день :)
Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи можна заряджати 1 літієвий акб 100 ампер від 2 слабких зарядок 7 і 15 ампер, підключених одночасно? Для пришвидшення заряду.
@@drive-all акум то потягне, а от зарядки ваші хтозна як то сприймуть наприкінці заряду. Хіба що ви їх почерзі відключати будете
@@moya-sprava-admin Дуже дякую, спробую - послідкую
Подскажите. Какой акум купить . На 200 а.ч. с зарядкой.
У меня есть. Нано 20.
Спасибо.
До 2,5 разве можно разряжать? Читал, что если ниже 2,8 то может повредиться и вздуться...
Ну как то упало у меня до 8.5 вольт с 13.2 ничего , через два часа зарядил и вроде ок
Производитель всё указывает на ячейках
Вітаю! А що ви можете сказати про зарядні пристрої від серверів, там вже впаєна коробочка з вольтажем і струмом і там можна накручувати струм. Чи підійдуть такі зарядки і чи безпечні вони для LiFePo4?
Все залежить від реалізації. Блоки від серверів зазвичай непоганої якості, а от наскільки там гарний cc/cv контролер додали, ото вже відкрите питання
@@moya-sprava-admin Зрозумів, дякую)
Якщо я почну зараяджати 4 комірки напругою 14 вольт, та струмом 5 ампер, для чого мені чіпи, алгоритми, контролі зарядки? Мені лише потрібно, щоб бмс відключилась, якщо на якійсь комірці напруга перевищить наприклад 3.7 вольт. А регулювати силу струму бмс не має, це не потрібно. Коли акумулятор заряджений до наприклад 3.6 вольт, та подати на нього 3.6 вольт взагалі без обмежень сили струму, він не буде заряджатись.
В вас там падіння напруги на проводах буже велике.
БМС це плата захисту, яка налаштована на напругу яка перевищює допустиму. Зверніть увагу на слова - перевищює...якщо залізти на вікіпедію і почитати про це слово, то можно зрозуміти що перевищює - це більше дозволеного...
Там же на вікіпедії можно почитати про слова "захист" і "зарядне", це теж зовсім різні речі
Короче :) Як краще заряджати lifepo4 на 100а, щоб будо швидко та безпечно для нього (не "зруйнувати", щоб прослужив заявлені виробником +- строки)?
На 12в 4 банки:
Заряд 14,6 вольт, н більше! струмом до 50А, температура до 50°С - все!
@@Polo23111 я б рекомендував напругу 14.4, а так все правильно
Якісний залізофосфат тримає 3С на заряд без деградації і 30С на розряд. По напрузі заряду , требка дивитись графік заряду, як тільки графік з майже рівного йде на підвищення то далі заряджати не треба, в залежності від струму це 3.4-3.5в
Те що ви написали, то все вірно. Але питання в цьому відео було не стільки про питання якості та можливостей ліферів, а їх відмінність по заряджанню від кислотників, бо ж саме так переважна частина людей і заряджають акуми великої ємності. І - так, дійсно, якщо зарядка то якісний автомат і вона дійсно почне скидати струм на 14.2 В, то вона може більш менш зарядити ліфер, але навряд чи на 100% Ба більше, я викладав якось того року тести пари зарядок на ліфері і казав, що дешеві зарядки спричиняють спрацьовування бмс, коли вона відключає акум від зарядки десь в межах 80-90% зарядки ємності, але я тоді не дивився, чому саме це відбувається, виявляється банально через те що зарядка не точно враховує струм і напругу, що для бмс є критично важливо, а для кислотників ні. От і отримаємо банальне відключення по захисту. Але про це чогось ніхто не каже і не пише.
я чомусь думав що не важливо яким струмом, в межах даташита, лише щоб вольти були видержані. Розряд має нестабільний графік, то й ток заряду по факту не важливий, просто буде різний час заряджання. То й не заморочуйтесь. є ньюанси, та в реаліях вони відступають на задній план.
Вітаю , то буде заряджатися літій фосфат припустимо 100 а.від безперебійника який може заряджати до 30 ампер, і в циклічному режимі можна вибирати від13.8 до 14.5 вольт?
@@МиколаКолодєєв буде
@@moya-sprava-admin дякую!
Доброго дня. Підкажіть, чи можна в Блок безперебійного живлення Full Energy BBG-124/4 поставити акумулятор LiFePo4, (збірку 4s3p на акумуляторах 32700 як у відео на білій платі БМС). Чи все буде добре з акумуляторами, не буде перезаряду чи перерозряду?
@@NGDs_ZaroN треба перевіряти тільки з лабораторником. Мені траплялися такі дбж, які не працювали з ліферами, а були що й працювали, різні плати всередині, ззовні вони однакові.
@@moya-sprava-admin Зрозумів, дякую
Як і де купить якістний АКБ 12V 100 Ah LiFePo4 в Україні?
Торгаши цены взвинтили сильно
Проблеми з папером?
Доброго дня! Для аварійного вимикання світла для квартири, купив собі ДБЖ Volt Polska SINUS PRO 2200 E і збірку LiFePo4 220 Ah з BMS JK 200A з активною балансировкою 2A. Після того, як з*являється світло та ДЖБ починає заряджати аккум, помітив, що заряд йде при 13.6-13.7 V та 13-14А, і заряджає аккум до 99%. Інколи буває, що після появи світла, заряд йде при 1-3 А і тоді аккум практично не приймає заряд, за годину може підняти на 1-2% заряд при тому, що залишок аккума 45-55%. Буває, що дозарядить до 70-80% і потім переходить на 1-1.5 А і тільки підтримує аккум. Таке трапляється десь раз на тиждень (при тому, що світло вимикають 2-3 рази на добу). Інколи допомагає перезапуск ДЖБ, тоді він зразу дає 13-16 А, і аккум довольно швидко заряджається до 99-100%. Хочу запитати: може треба поміняти настройки БМС плати, це допоможе? Чи це пов*язано з самим алгоритмом ДБЖ, який розрахован на AGM аккуми? Чим загрожує моєму LiFePo4 такий режим роботи? Дякую!
@@FixKyiv всі зарядні орієнтуються виключно по напрузі, вони не оперують іншими показниками. Струм піднімають та скидать згідно своїх графіків заряджання, спитайте в виробника/продавця, де його можна подивитися. Якщо графіка немає,то все інше - наші здогадки. Може ваш зарядний пристрій для іншого типу АКБ, а може ще що сталося. Якщо дуже спрощено, то це непогано, що дбж не заряджає АКБ до 100% - довше проживе акум
Найімовірніше при зарядці звідкись беруться сплески напруги і зарядне (ДБЖ) сприймає їх як напругу зарядженого акума і переводить в режим дозарядки зменшеним струмом. Тому викл/вкл ДБЖ і відновлює правильний режим зарядки.
Підкажіть: хочу використати батарею електроінструменту аналог Макіта для зарядки ноутбука. Батарея 20 вольт, 6 ампер-часів, як вона віддає ампери не можу знайти. Блок живлення ноутбука перетворює 220в на 19,5в та 10,3 ампер постійного току. Наче вольти майже співпадають, а от ампери на форумах кажуть можуть доходити до 40 при роботі електроінструменту. То чи можна просто під'єднати проводом батарею до входу ноутбуку без його блока живлення, чи потрібен якійсь контролер? Чи може взагалі дурна ідея? =)
@@syncadungeon9549 ідея дурна, бо ви не вірно розумієте сенс того, що відбувається. Акуми розраховані на струм умовно 20-30А лише на певний час, то секунди, десятки секунд, далі вони перегріваються. І у вас або буде спрацьовувати захист на бмс (перевищено ліміт по струму або температура), або акуми вмруть. Тобто акуми від інструментів розраховані на імпульсні навантаження - включили, попрацювали, виключили. Акуми для ноутбуків мають працювати годинами, тому вони мають працювати в інших, більш складних умовах і при більших температурах. В ноутбучних акумах дійсно стоять високострумові акуми, типу самсунг 35Е, але там є термодатким і контролер за тим постійно стежить, якщо акум гріється, то потужність має зменшитися. Коли ми підключаємо ззовні шось своє, ми самі маємо забезпечувати безпечне існування акумів, процес їх зарядки і розрядки, бо це вкрай небезпечно
В мене два акума LitoKalla на 100 А/ч для інвентора 3кВт/24в. Акуми з табло заряда. Думаю вони з bmc, але вони працюють разом, послідовно. Е розбіжність в % заряда. Чи потрібна ім ще bmc. Подруге - у інвентора є вибір типу акума, але не уточнюеться чи це LiFePo4, тому розумію що треба погратися струмом зарядки. вот який? Дякую.
@@serhiivolchenskyi2930 табло заряда дає лише умовне уявлення про стан комірок, без підключення до бмс ви про той стан нічого і не взнаєте. Але при невеликих струмах можна не зважати на такі "дрібниці". Струм вам має сказати продавець, бо тільки він знає, які комірки всередині. На загал, безпечно заряджати струмами до 0.3С, вище лише по даташіту від виробника.
Що таке струм 0.5 с?
@@ВолодимирКоч 50% від ємності
Добрий день, якщо бмс відмикає при напрузі заряду 14вольт? Зарядка в режимі ліферо 12амп макс. Дивно чому не дотягує до 14,6 вольт?
Щось трошки появились сумніви на 35 хв бо у мене майже 95% заряджались до напруги на кінцях акумулятора 3,4В при струмі 1,5А а у вас при 12Вт*год це не більше 70%. Гадаю на акумуляторі набагато менша напруга.
А ще не забувайте що 2,7В під навантаженням і 3,43В у буфері (або при нульовому струмі відсічці) для таких акумуляторів найоптимальніше, все інше пристойна деградація.
Та де ви бачили щоб БМС плата регулювала струм заряду акб? Де ви бачили контроллери заряду в БМС? Вся «розумність» цих зарядних пристроїв заключається в законі Ома, а саме в зміні опору комірки по мірі заряду акб.
Раджу все ж таки вам звернути увагу на бмс не за 2 бакси і подивитися на них більш прискіпливо :) якщо ви не бачили, це не значить що їх не існує. Якщо що то деякі виробники навіть даташіти публікують і там багато цікавого можна побачити
@@moya-sprava-adminЧи не могли б Ви навести приклад BMS з функціями контролера заряджання?Стикався з BMS, що мають функцію обмеження струму у випадках перегріву, наприклад, але це все ж таки суто захисна функція. А суто з практичної точки зору, було б непогано мати BMS з таким собі вторинним контролером заряджання. Дійсно цікаво. Дякую.
@@moya-sprava-admin Використовую в збірках як смарт бмс JBD так і в рази дорожчий Jikong, поведінка при заряджанні в них ідентична, так само як і заряджаючи за відсутності бмс плати взагалі. Ну це суто мої спостереження. На жаль зняти про це ролик не маю можливості. До речі було б дуже цікаво на вашому каналі побачити наглядно, на практиці як відбувається заряджання lifepo4 з дорогою бмс, з дешевою бмс і взагалі без бмс плати. Дякую автору за цікаві відео
@@andrewprokipchak здається автор перемудрив з зарядом у BMS: звісно китайці роблять все, навіть вольтметра можуть приліпити, блютуз та все інше, що на алі на вагу продається. Будь-який контроль заряду - це вже нестандартна, віща напруга на вході (або навіть окремий вхід на заряд), а це значить нестандартні зарядні пристрої (або навіть вже блоки живлення, а не зарядні пристрої); отже, якщо не зазначено великими літерами іншого - BMS, це виключно захист аккумів і все.
А відключення заряду, вмикання балансування. Якщо брати середнє значення у проміжку часи, що це як не регулювання струму заряду?
Вибачте, але якщо, як Ви кажете з 35:25, акумулятор почне "віддавати свою напругу", то споживання ним струму від ЛБЖ повинно впасти до 0, і блоку живлення "обмежувати" буде нічого. Чи, по Вашому, струм продовжуватиме йти від ЛБЖ до акумулятора, хоча той вже матиме вищу напругу? Як так? Від меншого потенціала до більшого? Щось Ви тут перемудрили.
Ні, на акумі не може впасти споживання, інакше його опір зміниться, тому сам акум не регулює і не може нічого робити зі струмом струмом, але він має якось реагувати на подачу струму і він реагує підняттям напруги. Як тільки зарядне то баче воно одразу починає зменшувати струм, щоб втримати напругу. Більша частина примітивних cc cv перетворювачів саме так і працює. Це не вірно з точки зору процесу зарядки, я казав про це, що насправді то запізно і зарядне має скидати струм завчасно, але ані лабораторник, ані прості cccv зарядні того не вміють і вони продавлюють струмом заряджання, пришвидшуючи його. Але це дуже наглядно і чудово демонструє що відбувається, просто в дуже стислі часові проміжки
слушаю автора и понимаю что какая-то дичь... вот достигла ячейка 3.65, дальше мы на нее подаем теже 3.65 ? тогда ток будет 0, подавать больше чем 3.65, тогда ток будет >0 и напряжение на ячейке будет тоже подниматься выше 3.65... при равном напряжении ток не течет.ТАк много сказано, но достаточно было просто сказать СС СV.
Просто і було сказано і просто було показано, а тому числі і про CC CV. Але просто слухати ми не вміємо?
@@moya-sprava-admin слухати вміємо, але так душно було про це все...
По друге, що ви казали про кислотні АКБ для яких розряд нижче 12В - це все пропало, смерть, незворотні наслідки... Контрольно тренувальні розрядні-зарядні цикли до напруги 10.5 ? Що з цього приводу?
А також заряд кислотиків напругою в 16.2в для перемішування електроліту? Що про щільність того самого електроліту? :) сульфатацію?
@@moya-sprava-admin взагалі дуже корисна інформація, але було не комфортно порівнювати напругу кислотніка 12.7, а потім по одній комірки літієвих. Потрібно було чи порівнювати одну комірку кислотніка в 2.0-2.2в, або літієві 3S(12в) та 4S(12.8)
@@gstas ну то множити просто на 3 або 4 - нє? Головне не напруга, а розуміння що відбувається. Та й коли ви працюєте з стрічками, все одно доводиться оперувати напругами стрічок, а то є майже напруга акума...
@@gstas блін, ну що ви за людина? Ви ж знаєте про що мова йде, чи просто робити нічого?
Для літієвих акб зарядка НЕ зменшує силу струму. Хороша зярядка тільки вимикає заряд, коли сила струму падає до 0.1-0.05а.
Яка у вас самовпевненість гарна :) якщо ваш акум перегрітий, він НЕ сприйме повний заряд, ЯКЩО завчасно йому не зменшити силу струму. Тому - все залежить від акуму, струму і типу зарядного контролеру
@@moya-sprava-admin і в чому самовпевненість?
1) Чому це в мене перегрітий акб? Збірка для eve 15ah, збірка із 8 банок(4 банки послідовно, 2 в паралель).
Подаю 14в 10а, банки навіть не теплі.
О диво, ампери самі падають, чи у мене теж розумна зарядка :). Звичайний китайський 12в блок живлення (підкрутив резистор до 14в) (але такий розумник, знає що я заряджаю саме літій акум, а не світодіодну стручку).
Навіть у вас у відео ваш ,,розумний,, лабораторник став зменшувати силу струму тому, що акб більше не бере.
Коли почне сила струму падати, подайте хоч 20а (напругу не змінювати), акб не візьме!
@@vladjustvlad1264 ви зараз глузуєте, чи що? Акум не вміє сам собі регулювати струм, як нам не хотілося б. Наприкінці заряджання в акума стрімко зменшується опір. Якщо вам це ніпрощо не говорить, то вибачте. Спочатку з'ясуйте як працюють акуми, вивчіть закон Ома, а потім доводьте свою точку зору.
@@moya-sprava-admin Подайте на заряджену банку живлення 3.5в 10а (саме заряджену, при зарядці 3.65в) . Скільки він споживає?????
Правильно, 0.1 а. Тому що чим більше заряджений акум, тим менше споживає силу струму.
Це не властивість зарядки, це властивість всіх акумуляторів.
Треба обмежувати:
1) вольтаж, не быльше 3.6 в на банку, а краще 3.45-3.5в
2) силу струму 0.3-0.5с (кщо не високотокові акб).
Якщо банка гріється, то треба силу струму зменшувати, значить неправильно підібрані !!!!параметри!!!! акумулятора.
Наприклад, у нас є акб eve 33140 3.2V 15Ah. Для зарядки треба подавати 3.5в 5а. Вимкнути коли буде споживати (акум від блока живлення) 0.1-0.3а . ВСЕ!!!!
Саме така логіка роботи у всіх зарядних станціях.
@@moya-sprava-admin Ну як експеримент, скільки споживає заряджений акум?
Як так сталось, що всього 0.2а, невже це знову ваш розумний блок живлення зрозумів, що цей акб заряджений і не дає навіть 1ампер.
Не понимаю что тут обсуждать. Заряжать их можно чем угодно, только через плату заряда, которая поддерживает зарядку железофосфата. Она обеспечивает контроль токов и режима заряда. Главное чтобы напряжение было подходящее на входе.
Все вірно, "просто" треба зарядний контролер. Не важливо де і як він буде стояти. Але він має бути. Деякі виробників великих акумів на 100+ а одразу пхають ті контролери окремою платою в корпус акума. Але ж у нас все робиться за спрощеною процедурою, як простіше та дешевше. У мене є один акум фірмовий китайський, який був зроблений для човнів в металевому корпусі. І чого там тільки не побачиш всередині.
Ви зовсім не зрозуміли питання у назві ролика.
У автомобільній зарядці немає контролеру для зарядки літію, тому відповідь однозначна - ні, не можна!
Якщо у авто-зарядці є такий контролер, то це вже не авто-зарядка - цеж очевидно. І називати такий гібрид авто-зарядкою - це є тупо. Якби люди називали все своїми іменами, то і не булоб цих всих пояснень...
@@realiity майже усі сучасні автозарядки мають алгоритм cc-cv,вони зазвичай заряджають до 14,4 вольт а далі знижують струм поки той струм не буде мінімальним,14,4-це 3,6 вольт на банку літізалізофосфату,що оптимально,самі дешеві автозарядки,які просто вимикаються при 14,4 вольтах звісно не підійдуть,а нормальні-аж бігом!Є момент із ДБЖ,вони зазвичай розраховані на AGM акумулятори,які заряджають напругою 14,7,там можливий недозаряд літію,бо бмска відімкне,а автомобільною зарядкою спокійно можно заряджати,це просто буде довше бо струм вони меньший видають
@@АлексейПономарев-ы4у ви навідь не читали що я написав...
У автомобілях кислотні акумулятори. Алгоритм заряда там трішки інший. Але якщо автозарядка(сучасна) вміє заряджати літієві акуми, то це вже не автомобільна зарядка...
Це як називати на блок живленя, той що від смартфонів\телефонів\планшетів, називати цей БП зарядкою.
Це як на суп сказати борщ. Це як пельмені обізвати варениками
@@realiity насправді алгоритм той самий,різниця тільки в струмі,якісна автомобільна зарядка чудово зарядить ліфер,не гірше ніж особлива ліферна,різниця тільки в струмі та через струм у часі заряду,автомобільна навіть лагідніше зарядить,і так,борщ-це суп з буряком,а пельмені-це маленькі вареникі з м"ясом,просто м"ясо сире кладуть,різниця тільки в назві,я багато років займаюсь свинцевими акумуляторами,маю декілька зарядних пристроїв,ще з десяток тестував та вивчав алгоритми роботи,для ліферів не годяться лише дідівські трансформаторні без обмеження напруги та найдешевші китайські,які вимикаються по досягненні 14,4 вольт,але такі й автомобільну акб не зарядять нормально,УСІ ІНЬШІ зарядні для автомобільних акб мають такий самий алгоритм заряду,тільки максимальний струм меньший,бо нема сенсу,свинцевому акумулятору 100 ампергодин навіть 10 ампер зарядного струму забагато,ліферу на 100 аг можно струм 50 ампер легко,можно і 100 ампер струму дати,ось уся різниця
у вас настільки каша в голові що аж сумно що те все викладалось українською. 90% "інформації" відео засновано лише на тому, що ви разом з "сучасним потужним" блоком живлення використовували його уродські комплектні провода, на яких і впала напруга при заряді струмом 3.5А. це стандартна і навіть класична ситуація для будь-якого хламу з китаю, вони комплектують проводами з чугуна і двох амперні "лабораторники" і прилади на 10А. повторіть свій тест, для себе, вимірюючи напругу безпосередньо на елементі окремим мультиметром а потім тихенько видаліть відео, буде краще для тих хто потенційно міг би його переглянути.
Дякую за коментар, ваша думка дуже важлива для нас. :) опір "уродського" дроту, від клеми до крокодила складає 28 мОм, якщо що. Все інше коментувати не буду, бо немає сенсу. Не розумію тільки, нафіга такі грамотні люди, як ви, взагалі в ютуб заходите? Тут же все проти фізики працює :)
@@moya-sprava-admin дивно, але навіть 28мОм для двох дротів і струму 3.5а дають "похибку" вимірювання в 0.2в. а враховуючи внутрішній опір елемента це дивним чином збігається з даними будь-якого даташита будь-якого виробника даного типу (хімії) батарей - і зарядна і розрядна характеристики мають дуже малий нахил і 80..90% ємності батарея віддає\набирає в діапазоні 3.1-3.3в, але аж ніяк не "50% при 3.6". якщо ви намагаєтесь розповідати про якісь технічні нюанси, то не будуйте ціле відео на невірних даних і невірному методу вимірювання тих самих даних. до купи (і якщо вам дійсно цікаво, чому ви не знайдете схожих висновків ні в якому з джерел інформації) ви ще можете відкрити документацію на своє електронне навантаження і подивитись, з якою метою його вхідний конектор має 4 клеми, а далі ще задатись питанням що на ринку немає джерел живлення з аналогічним методом підключення, якщо не брати до уваги складні професійні девайси.
@@hommmnone дивно, але я вам багато разів підкреслював щоб ви не чиплялися ані до слів, ані до чисел. Тут приклад наведено в "що відбувається", а не "на скільки різниця". Не важливо, чи буде там 50%, чи 70%, чи 90. Важливо, що не 100. Ну і якщо у вас 3.5*0.028=0.2 то у вас точно калькулятор зламався. Внутрішній опір елемента 5.6 мОма. Рахуйте далі.
Здається, у вас є зарядний пристрій iCarger X6, от і підключіть його до комп'ютера, підєднавши балансіровочні дроти і зверніть увагу який буде графік напруги по заряду і розряду, тоді зрозумієте наскільки ви не компетентні в цій темі.
@@wusm822 а мені здається ви бачите і чуєте лише те, що хочете. Підключіть трансформаторну СС зарядку до вашого ліфера і подивіться що буде на вашому бмс - так зрозуміліше?
Можливо усі розбіжності відео та у коментарях у методу заряду. Trickle charge погано працює з LiFePO4, інакше відсоток заряду був би десь 90%. Тому просто змінити назву відео "Чому не можна заряджати LiFePO4 свинцевими зарядниками з Trickle charge" і все у цьому відео стане ідеально.
Заряджав китайським зарядним для кислотних., lifepo4 щось в акумі вистрібило, попробувпв ще раз зашипіло. І це при напрузі 14.5в. Більше не експерементувас. Заряджаю тепер тільки зарядкою для lifepo4. Не експерементуйте тому що ніхто не знає який алгоритм зарядки заложили китайці в зарядку.
Не пойму в чем проблема? Любое Зарядное при установке на нем нужного напряжения, сначала заряжает постоянным током и с постепенным повышением напряжения до нашей установки, по мере насыщения емкости акб. Затем по достижению установленного напряжения идет его стабилизация на постоянном уровне, а ток постепенно снижается до полного насыщения емкости акб. В чем тут проблема? Зачем контроллер заряда в акб нужен, там нужно иметь bms (защиту от перезаряда и разряда и калибровку). А если пользоваться только первым этапом - достижение границы напряжения при постоянном токе и не использовать второй, то акб зарядится всего на 70-80%. Это нужно постараться найти такое говняное зарядное, чтоб работало только в одностадийном режиме. У меня зарядное заряжает, пока ток не снизится до 0.2-0.1 А на 12в акб, дополнительное условие, если ток не снижается в течении 2 часов, то заряд отключается - это для бу акб, так как не все смогут до 0.1 А заряжаться.
Так же хочу отметить, что акб имеет гораздо больше циклов в режиме 20-80% (4000-6000 циклов), чем 0-100% (2000-3000) циклов эта разница примерно в 2 раза. А при работе 30-70% (7000-8000 циклов). И при этом я совершенно не понимаю стремление тех людей, которые пытаются зарядить до 100% емкости.
Проблема в тому, що немає терміну "будь яке зарядне", як і будь який АКБ. У кожного акума і у кожної зарядки є свої певні процеси. Режим СС може бути, а може ні, може бути модифікованим. Режим СV може бути, а може й ні. Комірки треба заряджатися до певної напруги в одному режимі експлуатації, а для іншого треба інша напруга. І то все має бути чітко прописано в інструкції. Подивіться на акуми для човнів, а потім на акуми для дбж
як я й обіцяв, я провів експеримент з зарядкою LiFePo4 4s 15А-г. Який довів, що втрати ємності при зарядці від автомобільного акумулятора немає, все працює, як й очікувалося. Сподіваюся, власник цього каналу вибачить мені посилання на моє відео у каментах. Я зі свого боку вставив у опис свого відео посилання на цей ролік. Ну й я не блогер, гроші не заробляю цим, канал не розкручую (там в мене взагалі зараз лишень одне відео). Тож мій експеримент отут: ruclips.net/video/dz5W1sbcJoI/видео.html
Дякую за відос. Зробіть, будь ласка, ще один відос десь за пару місяців інтенсивного використання, поділіться досвідом :)
@@moya-sprava-admin тут справа у тому, що акум встановлено у ДБЖ, що завтра поїде до власника :). В моєму ДБЖ стоїть інша збірка, 24В, JK BMS. Вже 50 днів стоїть, судячи з показань таймера на BMS. Правда використання неінтенсивне, ну стоїть собі у ДБЖ й стоїть, той інколи щось там собі клацає (коли напруга скаче), на комірках прям зараз по 3.53В, й на лічильнику навіть один цикл не нарахувало. Правда, тут вже розряд до мінімуму займе три години, та й заряджати я зможу тіки на HTRC, в режимі зарядки свинцевих акумів (замість літію), бо ж 24хвольтове, а дешевий Foxsur не вміє цю напругу. Можу запилити відосик з нього, так підійде?
@@itop та не дуже :) фішка то в тому що htrc як раз для кислотників не дуже, я показував чому, та й бмс у вас стоїть захмарна як для дешманського акума в примітивний дбж :) це як знімати відос про таврію, імітуючи її на мерсі :) був би той фоксур хоча б на 12 А, ви б швидко побачили, що не все так гарно як здається. Або звичайну трансформаторну зарядку підключіть - ото буде діло. І це не фантазії, це я на власні очі в селах таке й бачив...
@@moya-sprava-admin ну, тоді все, що можу пообіцяти, це якщо мені той ДБЖ притягнуть назад з претензіями, що щось не так, зніму відео, де проведу дослідження.
А Daly робить BMS вельми непогані, зі своїми заскоками, звісно, але непогані, чому я й поставив саме цю плату, а не гіперпопулярну "білу" за два доляри.
Тому не думаю, що будуть претензії.
@@itop біла плата широко популярна у вузькому колі поціновувачів халяви. Бо збийки ніколи не гарантують нормальної роботи і все що там нормальне, то контролер від byd. Він дійсно класний. Блін, і про це треба відос пилити... Нормальні плати починаються від 200 грн і дорожче, daly то бюджетник, але як на мою думку все ж таки переоцінений.
Дуже важко сприймати інформацію, коли ємність називають амперами і струм називають амперами.
Дуже важко називати постійно ампергодини та і не всім зрозуміло, але формально то ви праві
@@moya-sprava-admin якщо Ви знаєте ДОСТОВІРНУ інформацію про необхідність стискання LIFEPO4, я б з величезним задоволенням послухав.
@@moya-sprava-admin А неформально не праві.
Львиная доля "волшебной разницы" в опыте с неполным зарядом 32700 элемента - ошибка расчетов. Не совсем корректно сравнивать ампер*часы при заряде и разряде. Напряжения то разные! в разрядном устройстве есть графа Ватт*часы - на нее смотреть корректнее.
майже усі сучасні автозарядки мають алгоритм cc-cv,вони зазвичай заряджають до 14,4 вольт а далі знижують струм поки той струм не буде мінімальним,14,4-це 3,6 вольт на банку літійзалізофосфату,що оптимально,самі дешеві автозарядки,які просто вимикаються при 14,4 вольтах звісно не підійдуть,а нормальні-аж бігом!Є момент із ДБЖ,вони зазвичай розраховані на AGM акумулятори,які заряджають напругою 14,7,там можливий недозаряд літію,бо бмска відімкне,а автомобільною зарядкою спокійно можно заряджати,це просто буде довше бо струм вони меньший видають,але то навіть корисно для акумулятора,тому треба уточнювати що дідівські автомобільні трансформаторні зарядні без контролера не підходять,зовсім дешеві китайські-також,а нормальні сучасні-спокійно та без питань зарядять ліфер,автор мало розуміється у свинцевих акумуляторах,глибокий розряд нічого не зробить такому акумулятору,якщо не тримати акумулятор тривалий час у розрядженому стані та грамотно виводити з стану глибокого розряду,свинець навпаки "лікують" за допомогою КТЦ,циклів глибокого розряду та повного заряду акб,після декільких ЛТЦ вони значно покращують характеристики,але то треба вміти правильно робити,тому Ваши графіки -маячня,принаймні щодо свинцю!
Везде на лифо по4 на3.4 вольта 90%, а у вас 50%
Питання до автора:
Чому не показали на 4s і Вашу напругу 14.6В. А, ще б добре було б, щоб це були якісь б/в банки і що буде робитись на банках в кінці заряду.
ПС: добре буде, якщо у людини стоятиме потужний активний балансир, а якщо ні - то якась банка, а то і декілька здохнуть від перезаряду. Так, як в 4s напруга нерівномірна буде по банках в кінці заряду, в силу маленьких відхилень банок по ємності між собою. Ну і графіки малювати від руки то таке собі діло, невже неможна було зайти на сайт виробника і показати графіки? І чомусь вони трохи від Ваших відрізняються.
Налив води ні про що !!!!
якось все скеладно пеояснються з негативною риторикою, таке враження що автор переконує не використовувати літій залізо фосфанті акуми.
@@Igor-jf3bi взагалі то навпаки
Дуже нудно...
У вас как то слишком много лишнего поноса! Надо как то по короче и более конкретнее по теме! 😂!
Незвично багато води і ємних словесних конструкцій, але відео, мабуть, корисне
вы шо ля понабирались 1с 5с маркировками раазговариваете в ннормальных человеческих амперах можно инфу о заряядкее выдавать
Дякую друже! А мени чуть не втюхали це лайно литий ферум! Купив АГМ, і це чудово! Літій це развод! Я же ні лох.
Та нє, ліфер як раз то те що треба. От тільки зарядка для них має бути якісна, а не фуфлижна, інакше отримаєте на виході чортішо. Частина сучасних автозарядок якось їх таки може заряджати, але не всі і інколи не повністю.
@@moya-sprava-admin Погано те що пишут що вони майже 10 років працюють, але більшість агм або гель працюють по опису теж не менш ніж 10 років. Так ще і свінцові перевирірини часом і це е перевага. І на ці кошти можна в рази більш купити за емністью
Хорошее видео но долго
😮дла малих систем це все проходить маю нмс сатл 180а бмс жіконг 2а актив і халізофосват сатл 200а маю що порівнювати Кщо у вас свій будинок то тільки opzs маю 500ач навкен як взяв їх їм було 4 роки зараз в мене 3 роки ніяких бмс ніяких геморів 200 легко ніяких нагрівіу тільки вода долив раз в місяць і то літом ..тепер купив за 600 дол здам на лом за 200 десь за рік бо жмності залишок 75 відсотків залишилось.. за чотири роки по сто доларів в рік тепер порахуйта цей літій 8 по 100ач сатл не б.у 450 дол бмс 100 дол один промах і у вас з 550 дол і у вас 0 грв 😅 ..такі акб тільки для малих або переносних потреб або розкладушку біля них😅😅😅
Бред несёт этот инженер говоря 3.6В на лифере 50% заряда.
Заводские акумы в бис надстрочные 3.55в отключение заряда, можешь 3.3 зарядить обычным блоком питания, пока ток не сойдёт на 0 вот он и зарядился!
У меня обычная китайская зарядка "50" А реальных 30А заряжает до 14.6 и при достижения 1.5А отрубает и падает напруга до 13.6 В на поддержку так уже 2 года все норм!
@@burdiburdios9994 вам кажуть "наприклад". Не міняйте все своїми "а в мене працює", бо в акумі є бмс який відслідковує напругу і є декілька комірок, в кожної своя напруга. Одна з чотирьох внаслідок чогось підніметься вище 3.65 В і спрацює захист, ваш акум недозарядиться, але ж вам то байдуже
@moya-sprava-admin jk bms все показывает, и там настройка 3.48 максимум и 2.8 миниму баланс практически идеальный.
Хотів почути відповідь на питання, так навіть відео назване. А викладаєте цілий курс, нашо куча цієї інформацію з якої половина не потрібна простим користувачам. Який ви нудний ботанік. Надоїло слухати, хватило мена на пів відео
чомусь (питання автора на самому почату)....? ха-ха.... може варто самокритику підключити? якщо ні, то погані новини для вас - це діагноз!
Одесса плохо для покупок.одні разводи.
все шукпю і беру в других областях
літр кала як завжди ємністю не блищить
ОЛХ завален старыми блоками питания с серверов,переделаные под зарядки LiFePo4, под 50-100Ампер😂
Не знімайте ролики на 40 хв. Не малюйте маркером на папері з обох сторінок. Вивчайте комп'ютер та малюйте графіки у вигляді презентацій. Це якась ганьба з формою донесення інформації.
Я после таких видео вообще их боюсь заряжать
Очень сложно воспринимать простому человеку. Куча ненужной информации и терминологии.
Чувак нахватался по верхам и корчит из себя знатока. При том, что он даже не знает что обычные типа кислотные аккумы производятся по разным технологиям и требуют совершенно разных режимов зарядки. Короче - забудьте весь тот бред что он тут нес. Кое что конечно там правильно, но вычленять эти моменты нет смысла. Короче БОЛЬШОЙ ДИЗ!!!!
@@MnMn-xr6cb і це вірно, дізлайк, відписка - до побачення. Чувак тобі не про кислотні акуми тут розповідав!
Опаньки, а что мы не защищаем свою родину? сидим тут блогерством занимаемся.....
вітаю.
Кому відомо як правильно заряджати Зарядні станції з LiFePO4? після розрядки до 80% чи шкідливо кожен раз добивати її до 100% і чи взагалі корисно до 100 заряджати, чи краще до 80-90%?
Корисно думаю тримати 20% знизу і зверху.
Переважно ВМС контролює мин. макс. напругу праці, макс. струм розряду , температуру та балансуванням комірок. А зарядний нпристрий працює в режимі CC/CV. Перший раз чую про ВМС з контролем заряду.
Тому що мова йде не про бмс сам по собі, а про акум! Подивіться акуми для човнів, ще й не те побачите
Ну почему именно цэ! Давайте спробуемо Гэ! 😂!