Невідворотна привабливість філософії. Розмова біля Житнього ринку на Подолі
HTML-код
- Опубликовано: 9 фев 2025
- Це інтервʼю записане наприкінці 2017 року й опубліковане вперше в лютому 2018-го. Розмовляв після низки лекцій в університеті Шевченка, трохи втомлений. В кавʼярні на Подолі, поблизу Житнього ринку.
Ми розмовляли про природу філософії і про переваги філософського способу життя. В рамках циклу інтервʼю для "Нового Акрополю".
Здається, це було в якомусь іншому світі і на іншій планеті...
Стати патроном: / andriibaumeister
Карта ПУМБ 5355 2800 0528 7451 UAH
Карта Приватбанка 4149 4991 3111 9297
Андрій Олегович - світоч сьогодення! Дай Боже йому здоров'я, натхнення і успіхів в усьому!
Приємно чути від вас українську мову.
цікаво і пізнавально
Щастя це дати собі відповіді, які сам собі і поставив.
"Перше,що обіцяє нам філософія,-це відчуття здорового глузду,людяність,уміння жити в суспільстві."
Дякую!
Дякую вам!
Дякую, Андрій Олегович, дуже торкнулося! Згадалася я цитата Мамардашвілі в контексті відео:
Иногда или чаще всего нам ничего не остается, кроме того, чтобы получить светлую радость мысли. Можно к ней добавить и другие прилагательные. Например, чаще всего достоинство человека выражается и может выразиться в том, чтобы хотя бы честно мыслить. Мы многое делаем по принуждению, и часто то, что мы делаем, не зависит от нашего героизма или трусости. Но есть одна какая - то точка, в которой мы, вопреки всем силам природы или общества, можем хотя бы думать честно. И я уверен, что каждый из вас, независимо от того, удавалось ли вам быть не просто в состоянии честности, а в состоянии честной мысли, знает особую какую - то вещь, которую человек испытывает, когда загорается неизвестно откуда пришедшая искра, которую можно назвать Божьей искрой. Существует особое состояние пронзительной, томительной ясности, отрешенности и какой - то ностальгической, острейшей, кручинной или сладко тоскливой ясности. Даже беду в мысли (в том, что я называю мыслью и чего пока мы не знаем), даже эту беду можно воспринять на какой - то звенящей, пронзительной, как ни странно, радостной ноге. Но что может быть радостным в беде? Только то, что ты - мыслишь. Но можно ли думать, когда тебе больно и испытывать от этого радость? Радоваться можно лишь тому, что в этой боли выступило с пронзительной ясностью. Ты смотришь, опустив руки, и тем не менее никто у тебя не может отнять того, что ты видишь, - если, разумеется, видишь
Баумейстер однозначно потрібен нашій країні, ось такі мають бути "селебрітіс"
Дякую за вашу працю! Разом до перемоги 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую
Пане Олеже, українська, для Вас самого, несподівано, стала індетифікаційною, як філософа нової епохи "українізації" українців. Подяка щира за "не байдужість"... Петро з Яготина. P.S. Вам немає альтернативи....
Я Вас люблю
❤❤❤
За Святого Сілуана пригадування- особлива подяка. Дякуємо за Маніфест Філософії.
я щаслива, що натрапила на це відео, бо точно більшість думок з відео я сформулювала собі пару років тому(в двох томах записника😄) і живу цим..я буквально знаю, що ви далі скажете😳це явно невідворотній шлях людини, жаль не всі обирають йти ним та нарощувати швидкість. Я до сліз щаслива чути такі ж думки від ще когось, це не вперше, але до цього відчуття, мабуть, ніколи не звикну..я лиш ще раз впевнилась, що хочу отримати філософську освіту😍Дякую
філософія - єдиний спосіб для людини рзумної не бути нещасною! Бо щастя - то коли все добре всередині й довкола, а таке людині розумній не притаманне: хто багато бачить, той багато плаче ...)
Прекрасно звучите українською, наче від народження думаєте нею
Щастя від усвідомлення здатності думати це окремий випадок бажання до знань - найсильнішої егоїстичної насолоди рівня людина... і тільки. Це почуття виникає в результаті несвідомого порівняння себе з іншими та прагнення відчуття власної переваги і зазвичай є компенсацією невпевненості в собі.
Сильніше тільки кохання-привіт Платону.
Вибачте,це цитата з Платона?
@@mechaniker644 Платон та Арістотель це перші плагіатори в історії. Вони все узяли від досократиків , при тому майже нічого не зрозуміли.
Можливо і так.Все ж мабуть вони зіграли свою роль,яку важко переоцінити?Хтось же повинен був донести ті думки.
@@mechaniker644 Біда в тому що ці думки були спотворені і ми маємо сьогодні що маємо
Та нічого, зараз настав час розкриття «прихованої « мудрості.
Дякую за гарний випуск
Добрий день всім
Кожну тезу можна брати як гасло чи інструкцію до свого дня.Гадаю філософія знов посяде своє фундаментальне місце в нашому суспільстві набагато швидше,чим зараз уявляємо.
Класс 👍❤️
Ну, очевидно, що я оточений, але спрбую прорватися.
Більше б від вас україномовних відео. Хочеться скрізь бачити і чути академічну українську.
Українською?🫣 Молодці. Підписуюсь
Такой вопрос. А вред у философии есть? При неправильной дозировке или превратном ее понимании?
У праці МирославаПоповича "Бути людиною" натрапив на термін - "шифтер". Розкритий Есперсоном. Не витрачайте свій час. Я знаю, що буде далі.
хто там угукає на фоні😠
Навіщо вдосконалюватися, якщо всих чекає смерть ..Все дарма ..
Так чєкає.З моменту народження.Але є різниця як ти сам спримаєш сьогодняшній день,цю мить.Проживеш своє життя в муках чи страхі, чи станеш володарем свого часу і коли прийде смерть,будеш готовийдо зустрічі.
Зато не просреш все життя, не знаючи нічого, живучи як тварина. Ось для чого нам дане вдосконалення. Немає вдосконалення - немає майбутнього.
@@marieswit103 Якого майбутнього? В могилах?
Згідний.
Почему Баумейстер тратит 10 лет на доказывание того, что называет неизбежным? Где логика? Пытается убедить сам себя? Ведь неизбежное не надо доказывать, потому что это ощущаемый факт.