Üdvözlöm! Köszönöm az időt és energiát , amit a filmre fordított ! Laikusként követem a csatornáját. Remek anyagok , nagyon jól összeszedett a mondandója ! Köszönöm az érdekes témát ! Tisztelettel : Soós Miklós Attila
Számomra nagyon érdekes és hasznos tartalom volt. Jól jön nekem, mint kontárnak és mint felhasználónak egyaránt. Most már jobban értem a gépet, amit használok. Köszönöm! Ha lehet, szeretnék még kérni ilyen videókat. :)
Kedves Miklós! Megköszönöm a szakmai segítséget és hogy időt szánt rám. A szakmai mondatokból a Zongsein motorok jók lehetnek és én is jókat halottam róluk. A jövőben ha tönkre megy a fűnyíróm egy új motort fogok nézni az adaptere. További jó egészséget kívánok és várjuk a további videókat! Tisztelettel: Móró Tamás
Üdv Mester :) nekem elég a kétütem imádom őket szerelni a kínaiaktól sem ilyedek meg egyszerűek mint a pofon főleg a kaszák :) karbi hozzájuk smafu csapágyakat érdemes tenni jobbat minőségit vitonos szimering üzemanyagcsövek jobb szűrő és ha a blokkfelek is sértetlenek nem sérültek és a tömítések is frankók persze a kompi is okés akkor nem lehet gond annyira :) köszönöm a feltöltést !! :) jó egészséget és erőt a mindennapokhoz :)
Kedves Miklós! Kiváló tartalmi előadás volt és jó dolog ha tanulhat az ember ilyen Mestertől! Szeretném megkérdezni,hogy mi a véleménye a Honda GV 100 motorokról? Szeretném felújítani és minden segítséget hálásan megköszönöm. Tisztelettel: Móró Tamás
Köszönöm a elismerő szavakat. A Honda GV 100 motort csak képekről ismerem, még sosem volt nálam javításon. Így csak általánosságban tudok beszélni a felújításról. Jobbára Briggs motorokat újítottam fel nagy számban illetve Tecumseh motorokat. Ezeket meg kellett hüvelyezni, mert alumínium hengerfaluk volt. Tehát hüvelyezés után alapméretűre fúrás, honolás. A főtengelyek forgattyúcsapját megköszörültettem túlméretes hajtórúdhoz, és azzal raktam össze. Szelepfészkek marása, szelepek szabályozása, csiszolása. Mindez akkora munka, hogy ma már nem éri meg elvégezni nekem. Nem tudom megfizettetni, mert azon az áron új motort lehet venni. Vagy nekem nem éri meg. szóval inkább én szoktam lebeszélni az ügyfeleket a felújításról. Persze nem Hondáról beszélek, mert azok drágák. De ettől még nem biztos, hogy annyival jobbak, mint amennyivel drágábbak a többinél. Egy Zongsei beépítőmotor már ott liheg a Honda nyomában. Ha nekem tönkremegy a fűnyírómon a motor, biztosan nem fogom felújítani. (egyszer már megtettem, valamikor húsz éve) Tehát ha kiáll a sorból, kínait veszek helyette.
Szívesen. Azért azt tudni kell, hogy azok az ismeretek őrződnek meg az emberi agyban, amelyeket használunk is. Minden infó első kőrben egy átmeneti tárolóba kerül. Ha ezt az ismeretet, tudást többször elővesszük onnan és használjuk, az agy átteszi egy végleges tárolóba, ahonnan már sosem fog törlődni. De a megszerzett és nem hasznosított információt az agy bizonyos idő eltelte után törli. Erre csak úgy van befolyásunk, ha használjuk a tudásunkat.
Köszönjük Miki bá!Roppant érdekes videó volt!Én nagyon szeretek mindent,ami benzinnel megy és berreg,de nem gondoltam volna,hogy ezekben a motorokban ilyen rásegítés van.(pedig,ha mélyebben belegondol az ember,hogy egy sima háztáji fűnyíró is hány köbcentis...)Milyen egyszerű és mégis nagyszerű találmány!Akkor ezt tulajdonképpen tekinthetjük egy automata dekompresszornak nem?
Hát, kedves Lőrinc, akkor gyorsan szívd tele a tüdődet sok jó benzinszaggal, mert a jóslatok szerint a következő évtizedben kereszteshadjáratot indítanak a belsőégésű motorral hajtott berendezések ellen. A kérdésedre pedig a válasz. Igen. Ezt az indítási segédberendezést tulajdonképpen nevezhetjük automata dekompresszornak is.
Elég baj ez Miki bá!Bár kézi szerszámokban nagyon jók az aksis gépek már most is,de kerti gépek terén még enyhén szólva is van hova fejlődni,de magának szerintem ezt nem kell magyarázni. A benzinszagot sajnos elrontották az etanollal,de régen a kúton kapható keverék illatát nagyon szerettem.-bárki bármit mond annak jó illata volt önmagában is,meg amikor a trabantok pöfögték ki magukból akkor is! 😀🤝
Üdv. Új vagyok még a csatornán. Lenne egy kérdésem. Van egy régi oldaltszelepelt 3,5 lovas tecumseh motorom. Egy Dellorto fhc 2013a karburátor van rajta. A karburátoron mit állít az a csavar aminek belül van a rugója és mennyire érdemes kezdésnek állítani? Köszönöm előre is.
Üdv a nézők között. Az a csavar elvileg az üresjárati benzin/levegő keverék állító csavar. Tehát, hogy mennyi üzemagyag keveredjen a beszívott levegőhöz alapjáraton. Azért írtam, hogy elvileg, mert gyakorlatilag nekem az a tapasztalatom, hogy viszonylag kevés Tesumseh motor reagált ennek a csavarnak a forgatására. Ritkán előfordul, hogy reagálnak, de tényleg ez a ritkább. Amúgy is ilyen csavar csak a nagyon régi Tecumseh karburátorokon volt. Gondolom a gyár is rájött, hogy nem kell az oda. Alapbeállításnak lehet próbálkozni a teljes behajtástól két teljes fordulat kifelé.
@@Horváth_Miklós értem. Azért kérdeztem mert sajnos nagyon kormos a gyertya ilyen nagy korom darabok vannak rajta és időnként meg kell takarítanom hogy tudjon üzemelni a gép. Lehet inkább a motor kopottsága miatt van akkor ez. Ez egy eléggé régi gép már.
@@peterbaranyai123Mindenképpen különbséget kellene tenni az égéstermékek között. A korom az mindig a többletüzemanyagtól keletkezik. Ennek árulkodó jele, ha a kipufogón is fekete füst távozik. Ha a motorbók kékes fehéres füst jön, akkor az valóban a kopott motor jellemzője és ilyenkor a motor elégeti a kenőolajat. Ennek égésterméke a gyertyára rakódik vastagon, de ez nem korom. Ha fekete füst jön a kipufogón, azt okozhatja eldugult légszűrő, vagy szakszerűtlenül végrehajtott főfúvóka tisztítás, amikor felbővítették a fúvókát.
Mondjuk egy fúvóka csere az talán nem ártana neki. Nem egy nagy összeg. Kitudja mivel takarítottak az elmúlt 20 évben. Lehet kinevetsz, de én cirokseprüből szoktam egy darabot letépni és azzal szoktam🙂
@@imretoth2341 Ez így ebben a formában nem igaz. Kézi működtetésű dekompresszor nagyon sok négyütemű motoron megtalálható. Jellemzően a kisebb dízelmotorokon, de én dolgoztam olyan hajón, ahol a harminc lóerős kéthengeres dízel Skodán is volt dekompresszor, és a kurblival könnyedén indítható volt kézierővel. De a saját Rába 15 traktorom egy hengeres dízelmotorján is van. Sőt, ha nem működtetem, az elektromos önindító nem tudja átfordítani a motort. A régebbi dízeleknek sokkal korábban volt ez lehagyhatatlan berendezése, mint az újkori jellemzően nagyobb kétütemű motorral hajtott láncfűrészeknek, vagy motoroskaszáknak. A saját majd ötvenéves STIH AV051 90 ccm-es láncfűrészemen például nincsen. Mert akkoriban még nem jutott eszébe a gyártóknak, hogy kétüteműekre is lehetne tenni. De ugyanakkor a sokkal régebbi "Dongó" motorokon volt dekompresszor, ahogy a Rigákon és Verhovinákon is.
Adott egy RK02 Szevafémes kapálógép, amit hótolásra használok, illetve 2 havonta tesztüzemben 10 perc erejéig járatok. Indítása elképesztő nehéz, olyan kompót van benne, mintha az ember egy tankot akarna elhúzni🤪 Elképzelhető, hogy nála is lekopott vagy törött a vezérműtengelyről a "deko bütyök" ?
Attól függ mikori évjárat az RK02-ekben tudtommal még nem volt ilyen szerkezet anno azokat én is úgy indítottam, hogy némi berántó zsinórt kihúztam belőle és onnan indítottam mert ha tőből akkor volt hogy a gép erősebb volt és úgy visszarántotta a berántó zsinórt hogy lebokszoltam a gépet 🤣
Nekem szerintem még olyan régi motor van a fűnyíró traktoromon, amin nincs ez az indításkönnyítő. Néha van is az, hogy elkezdi forgatni az önindító, de nem tudja átfordítani. Ilyenkor el kell engedni a kulcsot és újra próbálkozni az indítással, ami sikerrel szokott járni. Ma is tanultam valamit, köszönöm!
Nincs olyan motor, a traktorokban különösen nincs, amiben ne lenne ez a berendezés. Ellenben ha valamilyen okból megnőtt a szelephézag, akkor nem tud működni, mert azt az említett nagyon kis szelepmegemelést felemészti a megnövekedett szelephézag. Tehát érdemes lenne ellenőrizni a szelepek hézagjait azon a motoron. Szívó: 0,15 kipufogó: 0,2. Ha nagyobb, akkor ezért az indítási nehézség.
Érdekességképpen mondom! USA-ban eladási stopp van a Honda fűnyírókra, mert pontosan ezzel a mechanizmussal van motorikus problémájuk, amiről a videóban is szó van. (Mielőtt még valaki teóriákat kezdene el gyártani, az Európában szerelt motorokat nem látják érintettnek!!!) A motorok felépítése talán kicsit más (GCV 170 és 200-ról van szó), annyira nem néztem utána, de a lényeg, hogy hosszú keresgélés után valahogyan eljutottam ehhez a videóhoz, mert senki nem tudta érthetően elmagyarázni a dekompresszálási mechanizmust, de ez alapján sikerült megértenem mindent. A probléma megértése így a részemről az, hogy azokban a motorokban ahol a szárny van, ott műanyag fogaskereket használnak és a kínai fröccsöntőüzem nem várta meg, hogy lehűljön az öntvény, mielőtt kinyomja a szerszámból, ezért deformált lett és a szárnyacska beragad, nem nyílik ki és mivel nem történik meg a dekompresszálás, ezért nem lehet berántani sem a motort, pont ahogyan azt Miklós bá' állítja a videóban, amikor a madzagról beszél. Még ha nem is erről a hibáról szólt a videó, de nagyon sokat hozzátett a megértéséhez, így szeretnék köszönetet mondani a videó elkészítéséhez! Más. Azt jól gondolom, hogy ha a szelephézag túl nagy, akkor az ugyanúgy hibához vezet a dekompressziós lépésben, ergo érdemes azt is ellenőrizni, ha berántási nehézségek vannak a motorral kapcsolatban? Ha jól értem, akkor a szelep csak minimálisan nyit ki ebben a lépésben, tehát ha jól okoskodom, akkor túl nagy szelephézag akár ahhoz is vezethet, hogy egyáltalán nem nyit ki és a madzag úgymond "megakadna" ebben az esetben?
Köszönöm ezt a számomra is új információt a Hondáról. A kérdésre a válasz pedig igen. Okozhat indítási nehézséget a túl nagy szelephézag. Sőt! Ha már a Hondáról beszélünk, a GX 160 és a GX 200 motoroknál van egy nagyon érdekes jelenség. A motorok indítási kísérlet során olyan brutálisan visszarántják a berántómarkolatot, hogy az valódi fájdalmat okoz a kézben. (Én is megtapasztaltam többször) Ellenőrzéskor úgy tűnik, hogy a szelephézag rendben van. De amikor mélyebbre ásunk, kiderül a turpisság. ezeken a típusokon a szelepszár végén egy kis fémkalap található. Ez a kalap a ludas. Használat során vagy a kalap belső feneke kopik meg, vagy a szelepszár vége, ezt nem tudom, de a lényeg, hogy egy idő után a kalapnak nem a feneke fekszik fel a szelepszár végére, hanem a karimája a szeleprugótányérra. Ilyenkor a hézagmérőlemez azt mutatja, hogy a kalap és a himba között jó a hézag. De létezik még egy hézag a szelepszár vége és a kalap feneke között. Amikor a dekompressziós bütyök nyitná kismértékben a szelepet, a nyitás valójáéban nem megy végbe, mert a két hézag mérete meghaladja a nyitás mértékét, csak a rugót nyomja meg egy kicsit, de a szelep zárva marad. Ezért aztán amikor a dugattyú a felső holtpont felé közelít és előtte bekövetkezik a gyújtás, visszarántja az indítókötelet. Nagyon kellemetlen tud lenni a kezelő számára. Viszonylag kevés szerelő jön rá erre a hibára. Olyan ez, mint a bűvésztrükk. Én is adtam már át és kaptam is érte olyan infót, amit meg én nem ismertem.
A fim végén említettem, hogy biztosan lesz olyan momentum, amiről nem teszek említést és ki fog maradni. Na ez pont egy ilyen momentum. Meg kellett volna említenem, hogy ezeken a motorokon nem lehet kompressziót mérni. A Briggs azt javasolja a szervizeseknek, hogy a motort, a forgásirányukkal ellentétes irányba forgassák meg a lendkereküknél fogva, mert ilyenkor nem tud működni a nyomás elengedése és a visszapattanás milyenségéből lehet a kompresszióra következtetni. De egzakt eredményeket mutató mérést nem lehet végezni az ilyen motorokon.
Nekem a brigs motoron [ 17,5 lóerős] , metn a vezérműkerék és a főtengeyen lévő.foaskerék is a levesbe. Mellé a karter is megrepedt. A karter heggesztve, a tőbbi cserélve. Már egy éve műkődik ahogy kell. Meddig? Nem tudom.ez a röpsúlyos bütyök, szoptatós. Szerencse kérdése, mekkora kárt okoz. KB 65000 ezerből megoldva. Na meg a ráfordított időm. Egy új motor 4~600000 Ft. Felújított nem tudom mennyi. Sajnos a sok újításnak több a kára mint a haszna. Aki nem maga javítja, az ráfaragott. Elismerésem Miklósnak! Van mit tanulni Tőle!
A filmben konkrétan egy Castelgarden motoroskasza volt látható, aminek a motorjával nem nagyon szórakozott a gyártó, hanem megvásárolta és beépítette a Honda motorját. fikesz.com/spd/20-3528B/AGT-3528B-benzines-fukasza-HONDA-GX35?gclid=Cj0KCQjwiIOmBhDjARIsAP6YhSUPzp936WJWnKhr20aNkxgfpBMPHNX87YtSmY_bLpMu1a6-2oTMxvoaAqWFEALw_wcB
@@AlbertBalint12 Tudtommal a Castelgarden pár éve kivonult Magyarországról. De a Honda négyütemű motoroskaszáit meg lehet vásárolni. platinaszerszam.hu/termek-reszletek/Honda-UMK425-negyutemu-benzines-fukasza-25-cm-072kW-7427?
Felmerült bennem a kérdés a halottak alapján, hogy egy kompresszíómérővel történő mérés mennyire releváns ? Honda gcv szervíz útmutató javasolja a mérést, és még kompresszió értéket is írnak.
A halottakat hagyjuk nyugodni békében. 🙂 A kompressziómérésnek az elmondottak alapján semmi értelme, mert valótlan adatot mutatna. A Briggs&Stratton kimondja illetve leírja egyértelműen, hogy senki se mérjen kompressziót. Ha mégis kíváncsi a sűrítésre, akkor kézzel, az üzemi forgásiránnyal ellentétes irányba forgassa meg a lendkereket és annak a visszapattanásából következtethet a kompresszió milyenségére. De ezt számszerűsíteni nem lehet. Nekem bár van, de már évtizedek óta nem használom a kompressziómérőmet. Speciális előkészülettel persze lehetne mérni a kompressziót. Akkor viszont meg kell növelni a szelephézagot, hogy nem tudjon belenyitni a szelep a sűrítés ütemébe. A Honda feltételezhetően leírta akkor azt is, hogy miként kell elvégezni ezt a vizsgálatot. Anélkül ez csak a környezetéből kiragadott részinformáció.
@@Horváth_Miklós Megpróbáltam belinkelni a leírást, de a youtube-nak valószínűleg nem tetszett. Semmi extrát nem írnak, simán gyertya helyén a mérő, néhány erőteljes rántás a berántón. Az már érdekesebb, hogy a 0,49 mpa - 71 psi nyomás értéket 600-as fordulaton írják.
@@attilahorvath1705 Szívesen elolvastam volna. Bár sejtem, ahogy már szinte megszokott, hogy szakfordító híján, beemeltek egy kompressziómérés leírást valami más szakleírásból. Olyan motoroknál, ahol nincs indítást segítő berendezés, a leírás alkalmazható. A nyolcvanas években a Szovjetunióból távvezeték építésről hazatérve egy ismerős hozott egy egytengelyes kistraktor. Akkor került hozzám, amikor indítási problémái voltak. Hatalmas volt a döbbenetem, amikor megláttam a motort. A Briggs&Stratton 7 LE-s vízszintes főtengelyű motorjának tökéletes másolata volt. Az oroszok lekoppintották collról milliméterre. Mert tényleg csak annyi volt a különbség, hogy az oroszon minden milliméteres méretű volt. Viszont nem vették észre a vezérműtengelyen a plusz kiemelkedést és ezért nem is készítették el. így a motort elindítani, kisebbfajta kamikaze cselekedetnek minősült. Olyanokat rántott vissza a motor, hogy a végén a berántóracsni, ami alumínium öntvény volt, eltörött. Tehát én tényleg tudom, hogy enélkül nem lehet elindítani ezeket a motorokat. Ha pedig beépítették, nem lehet kompressziót mérni.
@@Horváth_Miklós Én úgy szoktam látni, hogy erős drillel megforgatják a motort. Így tudnak kompressziót mérni rajta. Nem tudom lehet-e csatornát ajánlani itt, de ha a Home Garage amerikai csatornára rákeres, akkor ott lehet találni néhány ilyen videót a szerelések között, akár Honda motoros kompressziómérést is.
@@aronszimplan7223 Elvileg ha olyan fordulatszámra felpörgetjük a motort, ahol már becsukódik az indítást segítő bütyök, lehetne valódi kompressziót is mérni. De mint már valamelyik hozzászólásra válaszolva már írtam, a Briggs cég sem tulajdonít ennek akkora jelentőséget. Ők a szervizkönyvben azt javasolják, hogy kézzel a forgásiránnyal ellentétes irányba lendítsük meg a lendkereket és a visszapattanás mértékéből lehet következtetni a kompresszióra.
Üdv A Briggs - nél sem álandó a benyitás ott is van egy kicsi (uvaerős) lemez himba egy pinduri rugóval. Ha az elkopik akkor van az a jelenség, hogy vissza rug és széttépi a berántó szerkezetetett.
Te már az újakról beszélsz, én pedig a régiekről, amelyeken állandó volt a harmadik bütyök. Hidd el nekem, hogy voltak ilyen motorok. Én is találkoztam velük, illetve amiről beszéltem, azt a Briggs&Stratton által Wisconsin állam Millvokee városában magyar nyelven nyomtatott, a szervizeseknek íródott könyvében olvastam.
@@Horváth_Miklós valóban van a régi oldalszelepelt briggseken egy kis plussz bütyök, szemmel talán nem is látható, de a szelep emelésénél megfigyelhető. Egyszerűen egy kicsit nagyobb szelephézaggal ki lehet cselezni, azoknak még nincs olyan nagy sűrítése alapból se, hogy ne lehessen beindítani, de cserébe ad némi lóerőt.
Fülhallgatón hallgatni a filmet sajnos borzalmas volt a folyamatos egyik hangcsatorna (többnyire bal) elhalkulása miatt. A film tartalma az kiváló önmagában, köszönjük kitartó munkáját!
Sajnos én is tapasztaltam a film szerkesztésekor az említett jelenséget. Utólag szinte biztosan tudom, hogy a baloldalon elhelyezett ventilátor fújhatott bele a mikrofonba, amitől azt lehalkította a telefon. A filmezésben nem vagyok profi, de most már tudom, hogy ezután ki kell kapcsolni a ventilátort, akármilyen meleg van.
Nem, én nem kerestem azt a szavat egyáltalán. A "Stabil motor" nevében is benne van, hogy egy helyben van, nem mozdul onnan. A beépítőmotor pedig a gépen, vagy eszközön van, vele együtt mozog, vagy éppen ez a motor mozgatja az eszközt, gépet, tehát egyáltalán nem "stabil".
De a DOHC a legmodernebb, viszont olyan beépítőmotor nincs, ami ezzel a szelepvezérléssel készült volna. OHC-t is csak a Honda gyártott. Állítólag már ők sem gyártják.
@@ferencm.4239 Én még nem láttam ilyet. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy amiről én nem tudok, az nem létezhet. :) De nagyon erősek a fenntartásaim. A DOHC jelentése: dupla OHC. Vagyis az ilyen motorok hengerfejében két darab vezérműtengely található. Nem gondolom, hogy épeszű magyarázat létezhet arra, hogy egy fűnyírómotornak erre lenne szüksége.
@@szglazer Valóban tartósak voltak, ez tény. Egyszerűségük miatt a javításuk is egyszerű volt. OHC-t csak a Honda gyártott fűnyírókba, senki más. Ez volt a Honda GCV sorozata.A mostani Briggs-ek viszont egy hajítófát sem érnek. Ha nekem holnap új fűnyírómotort kellene vennem, biztos, hogy kínait vennék.
Nagyon hasznos kis eszmefuttatás! Köszönöm! egyúttal felmerül a kérdés, hogy nem kellene már tovább lépni ezen a technikán!? PL.: ruclips.net/video/qQuMnfs1trk/видео.html
Borzasztó sok csacskaságot hord össze az öregúr. Mivel az információhalmazba keveredik nyomokban valóságtartalom más motorok kapcsán, a laikusok számára úgy tűnhet, hogy ezzel minden rendben. Arról nem is beszélve, hopgy minden más szakma képviselőit élből degradálja. szerinte egy öntőműhelyben segédmunkások dolgoznak, akik azt sem tudják, mi az öntészet, és majd ő, aki sosem csinált ilyet, majd megmondja, hogy hogyan kell fémet önteni. Minél tovább néztem, annál irritálóbb lett. Mert tulajdonképpen a szarpofozáson kívül semmi sem volt a filmben. egy működőképes bemutatódarabot hozott volna össze. Az mindennél meggyőzőbb lett volna. De ez még a film feltöltése óta eltelt hét év alatt sem sikerült. Hogy miért? Mert az egész nem más, mint egy hámozott lufi. Mint Gróf Spanyol "találmánya". ruclips.net/video/bywN7ATz0JA/видео.html
Nincs értelme, anyagilag pedig egyértelműen ráfizetés lenne a dugócsere. Állás közben előrefolyik az olaj a dugattyú mellet az égéstérbe. Indításkor a kipufogóba jut, ahonnan a melegedés hatására elgőzöl. Magam még sosem próbáltam (az enyém is ezt csinálja) tárolás alatt az első kerekek alá egy padlódarabot kellene tenni, hogy visszafelé lejtsen a motor. A következő indításkor kiderülne, hogy jól gondolkodtam-e.
Jó olyat hallgatni aki ért hozzá és tudja miről beszél! Köszönjük Miki bá!
Hiánypótló előadás volt köszönjük szépen!
Örülök, ha így érezte.
Üdvözlöm!
Köszönöm az időt és energiát , amit a filmre fordított ! Laikusként követem a csatornáját.
Remek anyagok , nagyon jól összeszedett a mondandója ! Köszönöm az érdekes témát !
Tisztelettel : Soós Miklós Attila
Köszönöm egyszerüen elmondott tapasztalat nagyon sokat ér, kellemetlenségetől kimél meg minket.
Számomra nagyon érdekes és hasznos tartalom volt. Jól jön nekem, mint kontárnak és mint felhasználónak egyaránt. Most már jobban értem a gépet, amit használok. Köszönöm! Ha lehet, szeretnék még kérni ilyen videókat. :)
Végre mester videó!
Érdekes volt. Ismét tanultam. Köszönöm szépen.
Kedves Miklós!
Megköszönöm a szakmai segítséget és hogy időt szánt rám.
A szakmai mondatokból a Zongsein motorok jók lehetnek és én is jókat halottam róluk.
A jövőben ha tönkre megy a fűnyíróm egy új motort fogok nézni az adaptere.
További jó egészséget kívánok és várjuk a további videókat!
Tisztelettel:
Móró Tamás
Eljutottam a végéig, nagyon érdekes volt. Sok korábbi tapasztalatom most más megvilágítást nyert, köszönöm!
Köszönöm szépen az újabb hasznos és érdekes videot!
Nagyon jó volt! Hiánypótló! 🙂😉👍
Ez egy igen tanulságos videó volt,köszönet érte.
Üdv Mester :) nekem elég a kétütem imádom őket szerelni a kínaiaktól sem ilyedek meg egyszerűek mint a pofon főleg a kaszák :) karbi hozzájuk smafu csapágyakat érdemes tenni jobbat minőségit vitonos szimering üzemanyagcsövek jobb szűrő és ha a blokkfelek is sértetlenek nem sérültek és a tömítések is frankók persze a kompi is okés akkor nem lehet gond annyira :) köszönöm a feltöltést !! :) jó egészséget és erőt a mindennapokhoz :)
Köszönjük a videót!
Köszönjük szépen, ismét egy kiváló videó!
Ma is tanultam valamit, köszönöm! Érdekes video lett ez is!
Köszönöm. Érdekes volt.
Hát ezt sose gondoltam volna. De jó. Köszönöm
Számomra nagyon érdekes volt
Ez ismét remek volt.
Óóóóóó!!!!! Hát ez szuper volt!😊
Köszönöm.
Harmadjára hallgatom ma...nagyon jó volt!
Örülök, ha sikerült hasznos információkkal szolgálni.
Köszönjük, hasznos volt.
Köszönjük öntől csak tanulni lehet! :)
Kedves Miklós!
Kiváló tartalmi előadás volt és jó dolog ha tanulhat az ember
ilyen Mestertől!
Szeretném megkérdezni,hogy mi a véleménye a Honda GV 100 motorokról? Szeretném felújítani és minden segítséget
hálásan megköszönöm.
Tisztelettel:
Móró Tamás
Köszönöm a elismerő szavakat.
A Honda GV 100 motort csak képekről ismerem, még sosem volt nálam javításon. Így csak általánosságban tudok beszélni a felújításról. Jobbára Briggs motorokat újítottam fel nagy számban illetve Tecumseh motorokat. Ezeket meg kellett hüvelyezni, mert alumínium hengerfaluk volt. Tehát hüvelyezés után alapméretűre fúrás, honolás. A főtengelyek forgattyúcsapját megköszörültettem túlméretes hajtórúdhoz, és azzal raktam össze. Szelepfészkek marása, szelepek szabályozása, csiszolása. Mindez akkora munka, hogy ma már nem éri meg elvégezni nekem. Nem tudom megfizettetni, mert azon az áron új motort lehet venni. Vagy nekem nem éri meg. szóval inkább én szoktam lebeszélni az ügyfeleket a felújításról. Persze nem Hondáról beszélek, mert azok drágák. De ettől még nem biztos, hogy annyival jobbak, mint amennyivel drágábbak a többinél. Egy Zongsei beépítőmotor már ott liheg a Honda nyomában. Ha nekem tönkremegy a fűnyírómon a motor, biztosan nem fogom felújítani. (egyszer már megtettem, valamikor húsz éve) Tehát ha kiáll a sorból, kínait veszek helyette.
Köszönöm a videót!
Nekem teljesen új dolog volt és remélem nem fogom elfelejteni ezt a tanító jellegű videót!
Szívesen. Azért azt tudni kell, hogy azok az ismeretek őrződnek meg az emberi agyban, amelyeket használunk is. Minden infó első kőrben egy átmeneti tárolóba kerül. Ha ezt az ismeretet, tudást többször elővesszük onnan és használjuk, az agy átteszi egy végleges tárolóba, ahonnan már sosem fog törlődni. De a megszerzett és nem hasznosított információt az agy bizonyos idő eltelte után törli. Erre csak úgy van befolyásunk, ha használjuk a tudásunkat.
👍👍👍
Ma is tanultam valamit köszönöm
Akkor már megérte.
Köszönjük Miki bá!Roppant érdekes videó volt!Én nagyon szeretek mindent,ami benzinnel megy és berreg,de nem gondoltam volna,hogy ezekben a motorokban ilyen rásegítés van.(pedig,ha mélyebben belegondol az ember,hogy egy sima háztáji fűnyíró is hány köbcentis...)Milyen egyszerű és mégis nagyszerű találmány!Akkor ezt tulajdonképpen tekinthetjük egy automata dekompresszornak nem?
Hát, kedves Lőrinc, akkor gyorsan szívd tele a tüdődet sok jó benzinszaggal, mert a jóslatok szerint a következő évtizedben kereszteshadjáratot indítanak a belsőégésű motorral hajtott berendezések ellen.
A kérdésedre pedig a válasz. Igen. Ezt az indítási segédberendezést tulajdonképpen nevezhetjük automata dekompresszornak is.
Elég baj ez Miki bá!Bár kézi szerszámokban nagyon jók az aksis gépek már most is,de kerti gépek terén még enyhén szólva is van hova fejlődni,de magának szerintem ezt nem kell magyarázni.
A benzinszagot sajnos elrontották az etanollal,de régen a kúton kapható keverék illatát nagyon szerettem.-bárki bármit mond annak jó illata volt önmagában is,meg amikor a trabantok pöfögték ki magukból akkor is! 😀🤝
Hát, majd meglátjuk. A Makita már tavaly vagy tavalyelőtt megszüntette a belsőégésű motorral szerelt gépeinek a gyártását. @@Lawrence8404
Hajrá
Ezt a dekompressziós megoldást motorkerékpároknál is használják, például a 400-as Suzuki Burgmannál. Így kisebb önindító és akkumlátor kell hozzá.
👍
Üdv! Az MTD motorokról nem esett szó, pedig azokból is sok van. En meg vagyok velük elégedve.
Hát mert MTD motor nincs. Az MTD gyártatott a kínaiakkal motort a fűnyíróira, aminek a Thorx fantázianevet adta.
Üdv. Új vagyok még a csatornán. Lenne egy kérdésem. Van egy régi oldaltszelepelt 3,5 lovas tecumseh motorom. Egy Dellorto fhc 2013a karburátor van rajta. A karburátoron mit állít az a csavar aminek belül van a rugója és mennyire érdemes kezdésnek állítani?
Köszönöm előre is.
Üdv a nézők között. Az a csavar elvileg az üresjárati benzin/levegő keverék állító csavar. Tehát, hogy mennyi üzemagyag keveredjen a beszívott levegőhöz alapjáraton. Azért írtam, hogy elvileg, mert gyakorlatilag nekem az a tapasztalatom, hogy viszonylag kevés Tesumseh motor reagált ennek a csavarnak a forgatására. Ritkán előfordul, hogy reagálnak, de tényleg ez a ritkább. Amúgy is ilyen csavar csak a nagyon régi Tecumseh karburátorokon volt. Gondolom a gyár is rájött, hogy nem kell az oda. Alapbeállításnak lehet próbálkozni a teljes behajtástól két teljes fordulat kifelé.
@@Horváth_Miklós értem. Azért kérdeztem mert sajnos nagyon kormos a gyertya ilyen nagy korom darabok vannak rajta és időnként meg kell takarítanom hogy tudjon üzemelni a gép. Lehet inkább a motor kopottsága miatt van akkor ez. Ez egy eléggé régi gép már.
@@peterbaranyai123Mindenképpen különbséget kellene tenni az égéstermékek között. A korom az mindig a többletüzemanyagtól keletkezik. Ennek árulkodó jele, ha a kipufogón is fekete füst távozik. Ha a motorbók kékes fehéres füst jön, akkor az valóban a kopott motor jellemzője és ilyenkor a motor elégeti a kenőolajat. Ennek égésterméke a gyertyára rakódik vastagon, de ez nem korom. Ha fekete füst jön a kipufogón, azt okozhatja eldugult légszűrő, vagy szakszerűtlenül végrehajtott főfúvóka tisztítás, amikor felbővítették a fúvókát.
@@Horváth_Miklós kékes fehéres füst az nem tűnt fel, de a gyertya az annyira el tud kokszosodni, hogy nincs hézag a sok koksz darabkától.
Mondjuk egy fúvóka csere az talán nem ártana neki. Nem egy nagy összeg. Kitudja mivel takarítottak az elmúlt 20 évben. Lehet kinevetsz, de én cirokseprüből szoktam egy darabot letépni és azzal szoktam🙂
Érdekes téma volt számomra. Egyedül a sima manuális dekompresszort ismertem, mint ilyen jellegű megoldást.
Igen, sejtettem én ezt, hogy nagyon sokan nincsenek tisztában ezzel a dologgal és érdemes egy filmet szentelni a témának.
a manuál dekompreszor szelep a 2 üteműeknél van👍
@@imretoth2341 Ez így ebben a formában nem igaz. Kézi működtetésű dekompresszor nagyon sok négyütemű motoron megtalálható. Jellemzően a kisebb dízelmotorokon, de én dolgoztam olyan hajón, ahol a harminc lóerős kéthengeres dízel Skodán is volt dekompresszor, és a kurblival könnyedén indítható volt kézierővel. De a saját Rába 15 traktorom egy hengeres dízelmotorján is van. Sőt, ha nem működtetem, az elektromos önindító nem tudja átfordítani a motort. A régebbi dízeleknek sokkal korábban volt ez lehagyhatatlan berendezése, mint az újkori jellemzően nagyobb kétütemű motorral hajtott láncfűrészeknek, vagy motoroskaszáknak. A saját majd ötvenéves STIH AV051 90 ccm-es láncfűrészemen például nincsen. Mert akkoriban még nem jutott eszébe a gyártóknak, hogy kétüteműekre is lehetne tenni. De ugyanakkor a sokkal régebbi "Dongó" motorokon volt dekompresszor, ahogy a Rigákon és Verhovinákon is.
Adott egy RK02 Szevafémes kapálógép, amit hótolásra használok, illetve 2 havonta tesztüzemben 10 perc erejéig járatok. Indítása elképesztő nehéz, olyan kompót van benne, mintha az ember egy tankot akarna elhúzni🤪
Elképzelhető, hogy nála is lekopott vagy törött a vezérműtengelyről a "deko bütyök" ?
Attól függ mikori évjárat az RK02-ekben tudtommal még nem volt ilyen szerkezet anno azokat én is úgy indítottam, hogy némi berántó zsinórt kihúztam belőle és onnan indítottam mert ha tőből akkor volt hogy a gép erősebb volt és úgy visszarántotta a berántó zsinórt hogy lebokszoltam a gépet 🤣
@@Piciz0917 Dettó. 1986-os évjárat.
Nekem szerintem még olyan régi motor van a fűnyíró traktoromon, amin nincs ez az indításkönnyítő. Néha van is az, hogy elkezdi forgatni az önindító, de nem tudja átfordítani. Ilyenkor el kell engedni a kulcsot és újra próbálkozni az indítással, ami sikerrel szokott járni. Ma is tanultam valamit, köszönöm!
Nincs olyan motor, a traktorokban különösen nincs, amiben ne lenne ez a berendezés. Ellenben ha valamilyen okból megnőtt a szelephézag, akkor nem tud működni, mert azt az említett nagyon kis szelepmegemelést felemészti a megnövekedett szelephézag. Tehát érdemes lenne ellenőrizni a szelepek hézagjait azon a motoron. Szívó: 0,15 kipufogó: 0,2. Ha nagyobb, akkor ezért az indítási nehézség.
@@Horváth_Miklós Ez egy nagyon hasznos infirmáció, köszönöm! Elvégzem az ellenőrzést!
Érdekességképpen mondom! USA-ban eladási stopp van a Honda fűnyírókra, mert pontosan ezzel a mechanizmussal van motorikus problémájuk, amiről a videóban is szó van. (Mielőtt még valaki teóriákat kezdene el gyártani, az Európában szerelt motorokat nem látják érintettnek!!!) A motorok felépítése talán kicsit más (GCV 170 és 200-ról van szó), annyira nem néztem utána, de a lényeg, hogy hosszú keresgélés után valahogyan eljutottam ehhez a videóhoz, mert senki nem tudta érthetően elmagyarázni a dekompresszálási mechanizmust, de ez alapján sikerült megértenem mindent. A probléma megértése így a részemről az, hogy azokban a motorokban ahol a szárny van, ott műanyag fogaskereket használnak és a kínai fröccsöntőüzem nem várta meg, hogy lehűljön az öntvény, mielőtt kinyomja a szerszámból, ezért deformált lett és a szárnyacska beragad, nem nyílik ki és mivel nem történik meg a dekompresszálás, ezért nem lehet berántani sem a motort, pont ahogyan azt Miklós bá' állítja a videóban, amikor a madzagról beszél. Még ha nem is erről a hibáról szólt a videó, de nagyon sokat hozzátett a megértéséhez, így szeretnék köszönetet mondani a videó elkészítéséhez!
Más. Azt jól gondolom, hogy ha a szelephézag túl nagy, akkor az ugyanúgy hibához vezet a dekompressziós lépésben, ergo érdemes azt is ellenőrizni, ha berántási nehézségek vannak a motorral kapcsolatban? Ha jól értem, akkor a szelep csak minimálisan nyit ki ebben a lépésben, tehát ha jól okoskodom, akkor túl nagy szelephézag akár ahhoz is vezethet, hogy egyáltalán nem nyit ki és a madzag úgymond "megakadna" ebben az esetben?
Köszönöm ezt a számomra is új információt a Hondáról.
A kérdésre a válasz pedig igen. Okozhat indítási nehézséget a túl nagy szelephézag. Sőt! Ha már a Hondáról beszélünk, a GX 160 és a GX 200 motoroknál van egy nagyon érdekes jelenség. A motorok indítási kísérlet során olyan brutálisan visszarántják a berántómarkolatot, hogy az valódi fájdalmat okoz a kézben. (Én is megtapasztaltam többször) Ellenőrzéskor úgy tűnik, hogy a szelephézag rendben van. De amikor mélyebbre ásunk, kiderül a turpisság. ezeken a típusokon a szelepszár végén egy kis fémkalap található. Ez a kalap a ludas. Használat során vagy a kalap belső feneke kopik meg, vagy a szelepszár vége, ezt nem tudom, de a lényeg, hogy egy idő után a kalapnak nem a feneke fekszik fel a szelepszár végére, hanem a karimája a szeleprugótányérra. Ilyenkor a hézagmérőlemez azt mutatja, hogy a kalap és a himba között jó a hézag. De létezik még egy hézag a szelepszár vége és a kalap feneke között. Amikor a dekompressziós bütyök nyitná kismértékben a szelepet, a nyitás valójáéban nem megy végbe, mert a két hézag mérete meghaladja a nyitás mértékét, csak a rugót nyomja meg egy kicsit, de a szelep zárva marad. Ezért aztán amikor a dugattyú a felső holtpont felé közelít és előtte bekövetkezik a gyújtás, visszarántja az indítókötelet. Nagyon kellemetlen tud lenni a kezelő számára. Viszonylag kevés szerelő jön rá erre a hibára. Olyan ez, mint a bűvésztrükk. Én is adtam már át és kaptam is érte olyan infót, amit meg én nem ismertem.
Mester ezekben a nègyüteműkben hogyan lehet kompressziót mérni?
A fim végén említettem, hogy biztosan lesz olyan momentum, amiről nem teszek említést és ki fog maradni. Na ez pont egy ilyen momentum. Meg kellett volna említenem, hogy ezeken a motorokon nem lehet kompressziót mérni. A Briggs azt javasolja a szervizeseknek, hogy a motort, a forgásirányukkal ellentétes irányba forgassák meg a lendkereküknél fogva, mert ilyenkor nem tud működni a nyomás elengedése és a visszapattanás milyenségéből lehet a kompresszióra következtetni. De egzakt eredményeket mutató mérést nem lehet végezni az ilyen motorokon.
@@Horváth_Miklós Köszönöm Szépen akkor marad a szétszedés és a gyűrűhézad mérés valamint a dugó, hengerfal vizsgálat
Ott van a robi 250 motorja amiből volt 12Le és 400ccm aztmég könnyítéssel is élvezez berántani
Nekem a brigs motoron [ 17,5 lóerős] , metn a vezérműkerék és a főtengeyen lévő.foaskerék is a levesbe. Mellé a karter is megrepedt. A karter heggesztve, a tőbbi cserélve. Már egy éve műkődik ahogy kell. Meddig? Nem tudom.ez a röpsúlyos bütyök, szoptatós. Szerencse kérdése, mekkora kárt okoz. KB 65000 ezerből megoldva. Na meg a ráfordított időm. Egy új motor 4~600000 Ft. Felújított nem tudom mennyi. Sajnos a sok újításnak több a kára mint a haszna. Aki nem maga javítja, az ráfaragott. Elismerésem Miklósnak! Van mit tanulni Tőle!
Amikor egy alkatrész nem a saját helyén van a motor belsejében, az ugyanolyan káros tud lenni, mint az ember szervezetében egy idegen tárgy. 🙂
Már egy mpm 210est is emberes berántani... 200 ccm 2t.... Hányszor magamra borítom....
Jó estét ez milyen fűkasza?
A filmben konkrétan egy Castelgarden motoroskasza volt látható, aminek a motorjával nem nagyon szórakozott a gyártó, hanem megvásárolta és beépítette a Honda motorját. fikesz.com/spd/20-3528B/AGT-3528B-benzines-fukasza-HONDA-GX35?gclid=Cj0KCQjwiIOmBhDjARIsAP6YhSUPzp936WJWnKhr20aNkxgfpBMPHNX87YtSmY_bLpMu1a6-2oTMxvoaAqWFEALw_wcB
@@Horváth_Miklós Castelgardien kaszát lehet még vásárolni?
@@AlbertBalint12 Tudtommal a Castelgarden pár éve kivonult Magyarországról. De a Honda négyütemű motoroskaszáit meg lehet vásárolni. platinaszerszam.hu/termek-reszletek/Honda-UMK425-negyutemu-benzines-fukasza-25-cm-072kW-7427?
Felmerült bennem a kérdés a halottak alapján, hogy egy kompresszíómérővel történő mérés mennyire releváns ? Honda gcv szervíz útmutató javasolja a mérést, és még kompresszió értéket is írnak.
A halottakat hagyjuk nyugodni békében. 🙂 A kompressziómérésnek az elmondottak alapján semmi értelme, mert valótlan adatot mutatna. A Briggs&Stratton kimondja illetve leírja egyértelműen, hogy senki se mérjen kompressziót. Ha mégis kíváncsi a sűrítésre, akkor kézzel, az üzemi forgásiránnyal ellentétes irányba forgassa meg a lendkereket és annak a visszapattanásából következtethet a kompresszió milyenségére. De ezt számszerűsíteni nem lehet. Nekem bár van, de már évtizedek óta nem használom a kompressziómérőmet.
Speciális előkészülettel persze lehetne mérni a kompressziót. Akkor viszont meg kell növelni a szelephézagot, hogy nem tudjon belenyitni a szelep a sűrítés ütemébe. A Honda feltételezhetően leírta akkor azt is, hogy miként kell elvégezni ezt a vizsgálatot. Anélkül ez csak a környezetéből kiragadott részinformáció.
@@Horváth_Miklós
Megpróbáltam belinkelni a leírást, de a youtube-nak valószínűleg nem tetszett.
Semmi extrát nem írnak, simán gyertya helyén a mérő, néhány erőteljes rántás a berántón.
Az már érdekesebb, hogy a 0,49 mpa - 71 psi nyomás értéket 600-as fordulaton írják.
@@attilahorvath1705 Szívesen elolvastam volna. Bár sejtem, ahogy már szinte megszokott, hogy szakfordító híján, beemeltek egy kompressziómérés leírást valami más szakleírásból. Olyan motoroknál, ahol nincs indítást segítő berendezés, a leírás alkalmazható.
A nyolcvanas években a Szovjetunióból távvezeték építésről hazatérve egy ismerős hozott egy egytengelyes kistraktor. Akkor került hozzám, amikor indítási problémái voltak. Hatalmas volt a döbbenetem, amikor megláttam a motort. A Briggs&Stratton 7 LE-s vízszintes főtengelyű motorjának tökéletes másolata volt. Az oroszok lekoppintották collról milliméterre. Mert tényleg csak annyi volt a különbség, hogy az oroszon minden milliméteres méretű volt. Viszont nem vették észre a vezérműtengelyen a plusz kiemelkedést és ezért nem is készítették el. így a motort elindítani, kisebbfajta kamikaze cselekedetnek minősült. Olyanokat rántott vissza a motor, hogy a végén a berántóracsni, ami alumínium öntvény volt, eltörött. Tehát én tényleg tudom, hogy enélkül nem lehet elindítani ezeket a motorokat. Ha pedig beépítették, nem lehet kompressziót mérni.
@@Horváth_Miklós Én úgy szoktam látni, hogy erős drillel megforgatják a motort. Így tudnak kompressziót mérni rajta. Nem tudom lehet-e csatornát ajánlani itt, de ha a Home Garage amerikai csatornára rákeres, akkor ott lehet találni néhány ilyen videót a szerelések között, akár Honda motoros kompressziómérést is.
@@aronszimplan7223 Elvileg ha olyan fordulatszámra felpörgetjük a motort, ahol már becsukódik az indítást segítő bütyök, lehetne valódi kompressziót is mérni. De mint már valamelyik hozzászólásra válaszolva már írtam, a Briggs cég sem tulajdonít ennek akkora jelentőséget. Ők a szervizkönyvben azt javasolják, hogy kézzel a forgásiránnyal ellentétes irányba lendítsük meg a lendkereket és a visszapattanás mértékéből lehet következtetni a kompresszióra.
Üdv A Briggs - nél sem álandó a benyitás ott is van egy kicsi (uvaerős) lemez himba egy pinduri rugóval. Ha az elkopik akkor van az a jelenség, hogy vissza rug és széttépi a berántó szerkezetetett.
Te már az újakról beszélsz, én pedig a régiekről, amelyeken állandó volt a harmadik bütyök. Hidd el nekem, hogy voltak ilyen motorok. Én is találkoztam velük, illetve amiről beszéltem, azt a Briggs&Stratton által Wisconsin állam Millvokee városában magyar nyelven nyomtatott, a szervizeseknek íródott könyvében olvastam.
@@Horváth_Miklós valóban van a régi oldalszelepelt briggseken egy kis plussz bütyök, szemmel talán nem is látható, de a szelep emelésénél megfigyelhető. Egyszerűen egy kicsit nagyobb szelephézaggal ki lehet cselezni, azoknak még nincs olyan nagy sűrítése alapból se, hogy ne lehessen beindítani, de cserébe ad némi lóerőt.
Fülhallgatón hallgatni a filmet sajnos borzalmas volt a folyamatos egyik hangcsatorna (többnyire bal) elhalkulása miatt. A film tartalma az kiváló önmagában, köszönjük kitartó munkáját!
Sajnos én is tapasztaltam a film szerkesztésekor az említett jelenséget. Utólag szinte biztosan tudom, hogy a baloldalon elhelyezett ventilátor fújhatott bele a mikrofonba, amitől azt lehalkította a telefon. A filmezésben nem vagyok profi, de most már tudom, hogy ezután ki kell kapcsolni a ventilátort, akármilyen meleg van.
Esetleg a jobb hangcsatorna másolása balra megoldhatná a problémát ha van videó szerkesztő programja.
Nekem nem csinálja, pedig mindig fülest használok. Egyébként megint tanultam valamit ...köszi Miki bácsi!
Stabilmktor az a szo amit a videó elején kerestél.
Nem, én nem kerestem azt a szavat egyáltalán. A "Stabil motor" nevében is benne van, hogy egy helyben van, nem mozdul onnan. A beépítőmotor pedig a gépen, vagy eszközön van, vele együtt mozog, vagy éppen ez a motor mozgatja az eszközt, gépet, tehát egyáltalán nem "stabil".
De ha nem zár a szelep nem.ég be?🤔
Nem ég be, mert nem terjeszkedés ütemében van nyitva, amikor égés van a hengerben, hanem a sűrítésbe nyit bele egy pillanatra.
Üdv!
Nem a DOHC a legmodernebb,legjobb konstrukció?
A honda fűnyírómat ahol vettem a hondánál,ezt mondták.
De a DOHC a legmodernebb, viszont olyan beépítőmotor nincs, ami ezzel a szelepvezérléssel készült volna. OHC-t is csak a Honda gyártott. Állítólag már ők sem gyártják.
@@Horváth_Miklós
Nekem több ilyen fűnyíróm is volt 190cm³ 6 LE ben,már 13éve is,csak honda.
Üdv.
A szelepfedélen is DIHC felurat volt mindegyiken,de ugyan olyan volt mint egy 160cm³ honda ohc.
Üdv.
@@ferencm.4239 Én még nem láttam ilyet. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy amiről én nem tudok, az nem létezhet. :) De nagyon erősek a fenntartásaim. A DOHC jelentése: dupla OHC. Vagyis az ilyen motorok hengerfejében két darab vezérműtengely található. Nem gondolom, hogy épeszű magyarázat létezhet arra, hogy egy fűnyírómotornak erre lenne szüksége.
OHV = Kispolszki / Nagypolszki
OHC = Zsiguli 1200 1500
SV= Nisa, Zuk, Warsava. Pobeda, Zil 156. Briggs, Tecumseh
Hiába volt elavult nagyonbtartósak voltak
Én hobban szerettem őket mint az ohc motorokat, több anyag volt bennük
@@szglazer Valóban tartósak voltak, ez tény. Egyszerűségük miatt a javításuk is egyszerű volt. OHC-t csak a Honda gyártott fűnyírókba, senki más. Ez volt a Honda GCV sorozata.A mostani Briggs-ek viszont egy hajítófát sem érnek. Ha nekem holnap új fűnyírómotort kellene vennem, biztos, hogy kínait vennék.
Nagyon hasznos kis eszmefuttatás! Köszönöm! egyúttal felmerül a kérdés, hogy nem kellene már tovább lépni ezen a technikán!? PL.: ruclips.net/video/qQuMnfs1trk/видео.html
Borzasztó sok csacskaságot hord össze az öregúr. Mivel az információhalmazba keveredik nyomokban valóságtartalom más motorok kapcsán, a laikusok számára úgy tűnhet, hogy ezzel minden rendben.
Arról nem is beszélve, hopgy minden más szakma képviselőit élből degradálja. szerinte egy öntőműhelyben segédmunkások dolgoznak, akik azt sem tudják, mi az öntészet, és majd ő, aki sosem csinált ilyet, majd megmondja, hogy hogyan kell fémet önteni. Minél tovább néztem, annál irritálóbb lett. Mert tulajdonképpen a szarpofozáson kívül semmi sem volt a filmben. egy működőképes bemutatódarabot hozott volna össze. Az mindennél meggyőzőbb lett volna. De ez még a film feltöltése óta eltelt hét év alatt sem sikerült. Hogy miért? Mert az egész nem más, mint egy hámozott lufi. Mint Gróf Spanyol "találmánya". ruclips.net/video/bywN7ATz0JA/видео.html
Sziasztok énis 4 ütemmelll tolom 43 cm3 Király
Bricks meg Kawasaki motor van a John Deer fűnyírókban is de kétszer annyit kérnek értük.
Briggs & Stratton amúgy.
@@ferencpal7994 Így van. De a lényegen nem változtat.
Amíg csak indításkor van egy- két másodpercnyi füstöm addig nem aggódok. Gondolom, dugó és gyűrű csere nem oldja meg.
Nincs értelme, anyagilag pedig egyértelműen ráfizetés lenne a dugócsere. Állás közben előrefolyik az olaj a dugattyú mellet az égéstérbe. Indításkor a kipufogóba jut, ahonnan a melegedés hatására elgőzöl. Magam még sosem próbáltam (az enyém is ezt csinálja) tárolás alatt az első kerekek alá egy padlódarabot kellene tenni, hogy visszafelé lejtsen a motor. A következő indításkor kiderülne, hogy jól gondolkodtam-e.
Nagyon nagy penge vagy miki de az a nagyon éles 😁
Köszönöm. 🙂