Збірка LiFePO4 в металевому корпусі | EVE 105 Ah + JK BMS

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 фев 2025
  • НаукаНаука

Комментарии • 53

  • @rio_diy
    @rio_diy  25 дней назад +1

    📌Металевий корпус ➡ bit.ly/40heIGS
    🔶Комплектуючі:
    📌EVE 105 Ah ➡ bit.ly/3PTFII5
    📌JK BMS 200A 2A ➡ fas.st/JFpc9
    📌JK BMS 200A 1A ➡ fas.st/5juZB
    📌Дисплей JK BMS ➡ ali.ski/Q3ADh
    📌Прохідні термінали ➡ ali.ski/gTJdDA
    📌Склотекстоліт ➡ ali.ski/zl_fY
    🔶Корисні посилання:
    📌QR Code Scanner APK ➡ riromain.github.io/LiFePO4-QR-Scanner/
    📌Модель ковпачків для EVE 105Ah ➡ thingiverse.com/thing:6796048
    📌Адаптер під 3.2" дисплей JK ➡ t.me/rio_diy/466?comment=16173
    📌Модель ізоляторів для JK BMS ➡ printables.com/model/1036502-obmezhuvach-dlia-bms
    🔶Інструмент:
    📌Вимірювач опору HRM-10 ➡ fas.st/TmgZgL
    📌Fnirsi DMC-100 ➡ fas.st/eOXbdp
    📌Вимірювач опору YR1035+ ➡ fas.st/hEsXpQ
    📌Atorch DL24MP ➡ fas.st/QZM-jP
    📌Модулі DL24MP ➡ fas.st/8-PiE
    🔶Гібридні/оффгрід інвертори:
    📌DAXTROMN 1kW 12V ➡ ali.ski/WkirXg
    📌DAXTROMN 3kW 24V ➡ ali.ski/Zjb28
    📌DAXTROMN 6.2kW 48V ➡ ali.ski/BAfOg
    📌ECGSOLAX 4.2/6.2kW 24/48V ➡ ali.ski/Nobcg
    📌ECGSOLAX 3kW 24V ➡ ali.ski/R_eon
    📌EASUN 3kW 24V ➡ ali.ski/BqjgsX
    📌FRONUS 3kW 24V ➡ ali.ski/MD4Ius

  • @VDLab1
    @VDLab1 25 дней назад +4

    Замість ковпачків на перемички можна використати звичайний кабель-канал 25х25. На нижній стороні висверлити отвори так, щоб термінал проходив повністю (тільки розмітку під отвори треба робити після фіксації батарей шпильками), і його площина примикання була всередині каналу. З мінусів - важко знайти іншого кольору ніж білого, зате плюси - дешево, доступно в будь-якому будівельному магазині, ховаються не тільки силові перемички, але й балансувальні дроти, перемички влізають будь-які, і звичайні, і гнучкі і надгнучкі дротяні.

    • @pinco2004
      @pinco2004 24 дня назад

      Зачетное решение 🎉🎉🎉

    • @v-nidzy-v
      @v-nidzy-v 23 дня назад

      Делаем шины сечение 28 кв.мм. медны трубка диаметр 10 плющим и отпускаем - медь становится мягкой, пластичной до обжима как на топливной системе шаебачки выдерживают любые температуры с вибрациями без перетяжек с временем алюминий плывет, течет теряя контакт, и клеммы на акумах способ покрытия алюминия медью позволяет получить тонкий медный слой в несколько микрон, который может изменять эксплуатационные характеристики изделия гальваническое покрытие алюминия медью ну очень дешёвый не подвержен коррозии, что со временем не приводит к его разрушению та потери контакта на атомарно молекулярном т.д. и т.п. Кстати акум с гибридом вместо кабеля подключал через шины сечение 28 кв.мм. без мороки оприсовки наконечников на кабелины - куча бабла, а трубка метр диаметр 10 всего 220гривен. Медь в два раза пропихует электронов больше та мягчыше чем люминий!!!

    • @РоманСкакун-е7х
      @РоманСкакун-е7х 22 дня назад

      @@v-nidzy-v То ви не працювали зі сплавом АД0, м'який, майже як свинець) та й менше значно за 220грн

    • @v-nidzy-v
      @v-nidzy-v 22 дня назад

      @@РоманСкакун-е7х то Ви не працювали с отжатой, отпущенной, отожжённой медью, та не бачали шо шаебочки люминеви ставлять на топливну у трактор - я понимаю шо на пару сантиметров подойдет любой метал как проводник, и если не влажно то и коррозии не будет - гвоздь стоит 0,01 грн. Но электроны движуху имеют в два разы больше, та не течет обжатая, спрессованная медь чем в люминию котрий потечет после обжима, а клемники на акумах прессованный порошковый люминий!!!

  • @ЭдуардБоримский
    @ЭдуардБоримский 25 дней назад +1

    Як завжди якісно та зрозуміло! Дякую.

    • @rio_diy
      @rio_diy  25 дней назад

      Дякую за коментар!)

  • @pinco2004
    @pinco2004 24 дня назад

    Я в сборке со 105Ач ячейками в крайние терминалы установил шпильки с резьбой М4 на одном конце и М6 на другом. Есть такие на Алике.
    Для BMS сделал V-образные силиконовые провода. 2 провода подключил к «В-» ВМS, а их 2 конца идущие к минусовому терминалу крайней ячейки опрессовал в одном наконечнике. Так же в одном наконечнике опрессовал концы двух проводов идущих от «Р-» BMS.
    Ну и не стоило париться с изготовление плоской плюсовой шины, а можно было купить силиконовый провод, скажем, 4 AWG .

  • @kastommor
    @kastommor 25 дней назад

    Чудове відео. Дякую вам.

  • @Sobakak
    @Sobakak 25 дней назад +1

    Хороший варіант для тих хто хоче металевий ящик, а як на мене, то саме металевим він і має бути

  • @mishko747
    @mishko747 24 дня назад +2

    Корпус якісний, але не до кінця продуманий. Збірку потрібно проводити у певній послідовності. Пластикові ручки заслабкі для такої ваги, якщо зламається, потрібно буде розбирати все, через особливості конструкції. Як на мене, головний недолік це те, що вся збірка тримається на чотирьох маленьких саморізах внизу. При транспортуванні, якщо акумулятор впаде на бік є досить великі шанси, що вся збірка відірветься від зовнішнього корпусу. Ну і шинами кріпити акумулятор до терміналів не найкраща ідея. Конструкція не монолітна, при транспортуванні буде "грати", розкрутиться, або розіб'є різьбу м4, буде грітися...

    • @rio_diy
      @rio_diy  24 дня назад +2

      На одну ручку припадає по 10 кг. ваги, важко буде їх зламати, але якщо що, то не зручно її замінювати - це правда. З плюсовою шиною погоджуюсь, вона жорстка, але замість неї можна ставити запобіжник або провід. А щоб збірка відірвалась, треба напевно кинути цей корпус догори ногами, бо вправо-вліво у збірки простору для руху немає - прижимні пластини по ширині як сам корпус.

  • @OlehRA
    @OlehRA 24 дня назад +1

    Сподобалось!

  • @pinco2004
    @pinco2004 24 дня назад +1

    Крутецкий корпус🎉🎉🎉🎉🎉

  • @pinco2004
    @pinco2004 24 дня назад

    Нашел на Алике медную реально луженую шину длиной 500мм разных торшиной и шириной. Хороший вариант для изготовления перемычек для алюминиевых терминалов ячеек.

  • @pinco2004
    @pinco2004 24 дня назад +3

    Чтобы не сорвать резьбу М4 на терминалах нужно: Нанести фиксатор резьбы на шпильки. Без фанатизма закрутить шпильки. Удалить излишки фиксатора резьбы, которые попали на терминалы ячеек. Дать сутки-двое просохнуть фиксатору резьбы.
    В результате этого нагрузка на витки резьбы будет распределятся более равномерно. Для справки: На первый виток припадает 34% нагрузки, на второй - 23%, на третий - 15%, на четвертый - 11%. Таким образом, реально несут нагрузку всего лишь 4 витка. Кстати, по этой причине не изготавливают гайки с большим количеством витков.

    • @v-nidzy-v
      @v-nidzy-v 23 дня назад

      Чтобы не сорвать резьбу кроме шпилек - делаем шины сечение 28 кв.мм. медны трубка диаметр 10 плющим и отпускаем - медь становится мягкой, пластичной до обжима как на топливной системе шаебачки выдерживают любые температуры с вибрациями, и способ покрытия алюминия медью позволяет получить тонкий медный слой в несколько микрон, который может изменять эксплуатационные характеристики изделия гальваническое покрытие алюминия медью ну очень дешёвый не подвержен коррозии, что со временем не приводит к его разрушению та потери контакта на атомарно молекулярном т.д. и т.п. Кстати акум с гибридом вместо кабеля подключал через шины сечение 28 кв.мм. без мороки оприсовки наконечников на кабелины - куча бабла, а трубка метр диаметр 10 всего 220гривен. Медь в два раза пропихует электронов больше чем люминий!!!

    • @pinco2004
      @pinco2004 23 дня назад

      @ , ну вообще-то медные проводники принято лудить оловом. Химическое лужение тоже не является сложным )

  • @pinco2004
    @pinco2004 24 дня назад

    Заказывал у NKON аккумы EVE 280 и 105. С обоими поставками были траблы с доставкой. Кстати, вторые шли видимо в одном контейнере с твоими 😊
    Не знаю это у NKON со всеми поставками так или это только я такой «счастливый». Поругал их менеджера. Он написал что сорри-бонусы они не предоставляют, но потом все же несколько евро мне вернулись от NKON 😊

  • @AllarmGute
    @AllarmGute 21 день назад

    Спасибі за відео! Яка вага збірки вийшла?

    • @rio_diy
      @rio_diy  21 день назад

      21 кілограм

  • @nonamesurname-mw9yy
    @nonamesurname-mw9yy 25 дней назад

    Вітаю автора. Підкажіть, якою вам вийшла вартість цього акумулятора, повністю з доставкою елементів.

    • @rio_diy
      @rio_diy  25 дней назад

      Акумулятори 248 євро + десь 1000грн. розмитнення. Корпус - 2560 грн., BMS - $31, прохідні термінали $6. Така вартість з урахуванням знижок, які вдавалося ловити на AliExpress. Сюди додайте ще вартість шини та термозбіжної трубки.

    • @nonamesurname-mw9yy
      @nonamesurname-mw9yy 25 дней назад

      @@rio_diy Вигідніше взяти готовий Redodo 24V 100Ah + європейська гарантія 5 років. Зараз на сайті знижки.

    • @rio_diy
      @rio_diy  25 дней назад

      @ не зовсім, за ту ж вартість самозбір має номінальну ємність на 5Ah більшу та смарт bms, але це за умови, що є час та вміння його збирати

    • @nonamesurname-mw9yy
      @nonamesurname-mw9yy 25 дней назад

      @ Redodo також має збільшену ємність, смартова батарея зараз коштує 16 687,88 грн., а без смарту 15 107,32 грн., + гарантія, але для самовдосконалення, можна і самому збирати...

    • @pinco2004
      @pinco2004 24 дня назад

      @@rio_diy нужно было делать 2 заказа по 4 ячейки и тогда не платил бы пошлину (

  • @victorburdik2839
    @victorburdik2839 24 дня назад

    Я попав на той самий нещасливий контейнер, з моїх замовлених 16 комірок (4 замовлення по 4 комірки) прийшло лише 12, одне замовлення десь загубилося по дорозі (( Підтримка НКОН відпрацювала адекватно, автоматично розмістили замовлення на 4 нові комірки, але це все час, чекаю на відправлення з Китаю чергової партії тепер, замість того, щоби під новий рік зібрати собі 48В збірку...

    • @rio_diy
      @rio_diy  24 дня назад

      Прикро, головне щоб в результаті все приїхало

  • @likvulyk
    @likvulyk 24 дня назад

    Шини, що використанні з алюмінію чи мідні, якщо можна дайте посилання!? Дякую. Цікаве відео

    • @rio_diy
      @rio_diy  24 дня назад +1

      @@likvulyk Алюміній

  • @mr_ocean_
    @mr_ocean_ 23 дня назад

    Чому ніхто не використовує контактну пасту? вона ж дуже сильно понижує опір, бо ж при струмах 100-200а кожен ом важливий

    • @РоманСкакун-е7х
      @РоманСкакун-е7х 23 дня назад +1

      Я пробував пасту Alu-plus WAGO, ту що вдалося швидко знайти. Результат мене не порадував, опір став в 2-5 разів гірший ніж просто алюміній до алюмінію. Можливо ця паста не зовсім підходяща, але для себе чомусь вирішив, що кращого контакту ніж на чистих, гарно притертих контактних поверхнях вже не добитися. Єдиний момент, що через оксидну плівку на алюмінієвих поверхнях через несприятливі умови експлуатації контакт може погіршитися. Але це зможу сказати десь через рік)

    • @mr_ocean_
      @mr_ocean_ 22 дня назад

      @@РоманСкакун-е7х дуже дивно, можете, будь ласка, детальніше описати як саме використоували?

    • @РоманСкакун-е7х
      @РоманСкакун-е7х 22 дня назад +2

      @@mr_ocean_ Зробив тестовий зразок, контакт шини АД0 20х3, з такою ж шиною, з'єднував між собою гвинтом М4. Пробував: без мех обробки, злегка пройтися наждачкою (зняти окисл), напильник, поліровака до дзеркала та окремо паста. Самі кращі результати це пройтися напильником (вирівняти поверхню) з середнім зерном, і перед стисненням злегка пройтися нульовкою (зняти окисл) - десь 0,03-0,04мОм, без обробки - 0,05-0,09мОм, контакт з пастою, яку наніс тонким шаром на одну з поверхонь - 0,15-0,25мОм. Але це тільки один тип пасти, можливо вона не дуже вдала. Контактні пасти містять абразивні матеріали, задача яких продавити оксидну плівку і дійти до чистого алюмінію. Можливо, що гвинтом М4 неможливо досягти великого зусилля стиснення і якби це був гвинт М10 можливо результат був би кращим. Також помітив закономірність, що при з'єднанні (без пасти), важливіше значення має не сила стискання, а першочергове розміщення та поверхня контактних деталей, коли рівні контактні поверхні, то й без значного стискання опір низький, а коли не рівні то сила стискання не дуже допомагає. І ще, поліровані (майже до дзеркала) поверхні забезпечують гірший контакт ніж більш груба обробка (напильник)

  • @AngelGabriel-fl4ky
    @AngelGabriel-fl4ky 24 дня назад

    Купляв у цього продавця корпус, наче якість нормальна. Замість шин використав звичайний ПВ провід, 25 квадратів.

  • @322-Dota2
    @322-Dota2 24 дня назад

    користуюсь 16s збіркою без BMS, не вірю я тим китайським BMS, та й без неї зібрати в рази легше

  • @danylostasiuk2871
    @danylostasiuk2871 25 дней назад +1

    Корпус, чесно кажучи, дуже погано зроблений. На тому самому олх за 3500грн дуже гарна якість, продуманий, порошкова покраска і вже з текстолітом на всі акб і навіть на сторони біля шпильок

    • @OhmJunkie
      @OhmJunkie 25 дней назад

      Чому дуже погано?

    • @rio_diy
      @rio_diy  25 дней назад

      А що зроблено погано? Якось при збірці не помітив)

    • @pinco2004
      @pinco2004 24 дня назад +3

      @@rio_diy, конкурент объявился 😂😂😂

    • @kods7715
      @kods7715 24 дня назад +4

      Маю теж такий корпус як у автора відео. Як на мене, досить якісно зроблений. До того ж продавець дуже ввічливо відповідав на велику кількість моїх запитань та ділився досвідом як покращити якість з'єднань та збірки в цілому. Покупкою задоволений однозначно.

  • @Evgeniy123
    @Evgeniy123 24 дня назад +1

    а термоусадки на шпильки зажали

    • @rio_diy
      @rio_diy  24 дня назад

      Трубка прозора на шпильках, нічого не зажали (:

  • @АнатолийКучер-щ7б
    @АнатолийКучер-щ7б 11 дней назад

    Хорошо би зняти відео як через гніздо Конвертер USB RS485 з'єднувати з ноутбуком і як проводити налаштування.А ще через Блютуз ноутбука як почати налаштування.Не має айфона.є 4 ноутбука.

    • @rio_diy
      @rio_diy  11 дней назад +1

      @@АнатолийКучер-щ7б iphone не обов'язково, можна і на Android додаток скачати

    • @АнатолийКучер-щ7б
      @АнатолийКучер-щ7б 11 дней назад

      @@rio_diy У мене виходить не має ще і Блютуза,який траба буде впіймати з БМС,то таки прийдеться купити Конвертер USB RS485,але щоб драйвер вдалося знайти до нього.

  • @digital4428
    @digital4428 14 дней назад

    Балалай. 105 иви макс ток заряда/разряда 0.5С т.е 53А нафига туда дорогущая Бмс 2😂00А? Идтоты. Заглядывайте иногда в даташит. ВЛАДЕЛЬЦАМ этой поделки готовтесь к быстрой смерти батареи при таких токах а может и фаер сюрпризам.

    • @rio_diy
      @rio_diy  14 дней назад

      Сказав А, кажи і Б... 0.5С це максимальний ТРИВАЛИЙ струм розряду. Чому ж тоді виробник такий ідіот, що тестує акумулятори струмом 1С і описує це в даташиті? В розділах 3.8.3.4 та 3.8.3.5 чомусь описується струм 1С, як так?
      БМС за $30 дорогуща? Як я обожнюю експертів з коментарів...

    • @digital4428
      @digital4428 14 дней назад

      @@rio_diy пункты которые ты приводишь используются один раз или редко для калибровки емкости. А сама ева рекомендует чтобы не потерять больше 80% емкости за гарантированные 4000 циклов используйте при 25°С токи заряда 0.5С / разряда 0.5С в цикле.
      Раздел 2.2.2.2 таблица 4 пункт 5
      EVE recommended cycling method300 kgf ± 20 kgf25 ℃ ± 2 ℃ @ 0.5 C / 0.5 C 2.5 V ~ 3.65 V

    • @rio_diy
      @rio_diy  14 дней назад

      @ я про те що 50А це не абсолютно можливий максимум. Звичайно, якщо годинами брати зі збірки 100А - це маразм, але короткочасно(1-3 хвилини для мікрохвильовки, фена тощо) можна знімати до 100А і це не матиме катастрофічного впливу. Зазвичай виробники вказують і максимально можливий струм, але EVE страхуються і не вказують його, при цьому пишуть що 0.5C це "standard discharge current" і ні слова про максимальний струм