А чому не розробляються системи проти м'ясних штурмів та просочування? Типу покращених фортифікаційних загороджень та поєднання їх з металевою сіткою Егоза для концентрації живої сили в певній точці під український кулемет, скиди з сльозоточивим газом для призупинення наступу, повітряний підрив над землею на висоті 2-5 метрів оборонних гранат-скидів з fpv дронів зі стабілізацією для знищення живої сили противника?
Змістовне інтерв'ю, пан навпроти Юрка говорив дуже виважено і по фактах, якщо не знав то так і говорив, не корчив з себе "експерта у всьому", це показник інтелекту, дякую вам за роботу, хлопці
19:00 На середніх і коротких частотах радіохвилі можуть заломлюватися від іоносфери.[b] Це означає, що середні та короткі радіохвилі, що передаються під кутом у небо, можуть заломлюватися назад на Землю на великих відстанях за горизонтом - навіть на трансконтинентальних відстанях.
Дякую за роботу! Не зрозумло на яку цільову аудиторію розраховано це відео. Є невідповідності та хибні твердження Віктора. Приклад - несумісність Motorola та інших брендов як приклад Hytera по шифруванню AES. Це хибне твердження. У дійсності радіостанції Hytera, Motorola та iнші, є сумісними за шифруванням по AES / стандарту DMRA / та можуть працювати в одній системі зв’язку. Треба порівнювати радіостанції одного класу.
Трохи нижче про це вже була дискусія. Мова про работу через ретранслятор використовуючи ID та RAS. Точка точка - сумісність в межах стандарту DMR безперечна
така тема шо шо не спитай все, мабуть, озвучувати не потрібно:) тож коментар на розвиток каналу. А що там ви казали про використання моб звязку москалями? який стандарт та частоти? особливості? теоретично подавити той самий СДМА буде не так вже й простоб якийсь NB-IoT може пуляти на сотку км і хоч не може передавати багато але достатньо щоб отримати покажчики якогось датчику та відправити пару простих команд шоб шось взірвати, а є ж ще і CAT-M з голосом?
В подавленні та придушенні існує істотна різниця, зокрема, давити можна сік а от душити його не варто, бо він не здохне. Не в'яжіться до російської мови та не компілюйте з неї, бо вона не є чимось первинним. Отож, радіозв'язок можна придушити (щоб він здох у ворога) але не подавити, щоб з нього ніби щось там потекло (так втрачається сенс сказаного)
У нас були на роботі Мотороли - зв'язок гарний, але батареї 8,4В швидко здихали, тепер закупили Хітери- зв'язок гімно ( можливо прошивку фігову залили) , але акуми вже на 3,7В, що дуже зручно.
Чого це? Моторола і Хітера можуть працювати в одній мережі з шифруванням ключами aes256 (для тих і тих потрібна платна ліцензія), ну і звичайно, обидві мають підтримувати таке шифрування...і сумісні з ретрансляторами. Тільки якщо на ретрику Моторола не ввімкнути параметр "свій-чужий" (RAS). І на ретрику Хітера є аналог такого параметра.
Моторолла (5вт)піхотна у відкритому вигляді передає в ефір Ід і інші. Тобто чому Віктор наївалює промислову радіостанїї не зрозуміло як і тим що вони програють хітері в плані антен які спаяні на колінці. ( 2 контакти проти моторола болт)
@@bandkpz Цілком доречне зауваження. Погоджуюсь. Бо тему Hytera не розкрив. Щодо антен все справедливо. Hytera в цьому плані більш універсальна та зручна
@@KoldunMorok і як показує практика виконання теж в лані якості корпусів і зарядного стакана теж за хітерою. Я взводі звяязку користувався як VHF/uhf . Так і харіс. І завжди було піднято три ретранслятори. Для різних цілей. І коли давили vhf ми не були без звʼязку)
для авіації такі частоти, бо на цьому діапазоні використовується амплітудна модуляція що при різних завадах(природніх і т.ін.) дозволяє мати відносно хорошу якість і відстань(до ~340) +дає змогу співрозмовникам одночасно "говорити" в канал не чекаючи завершення фрази один іншого. всі норми та стандарти складалися після другої світової.
От, скажіть, навіщо плутати симплекс з дуплексом та приплітати до цього АМ ? Взагалі то, через суто конструкторську необхідність використання на облавку літака малогабаритних, компактних та легких радіо-електронних засобів, що найголовніше, антен - використовується верхня частина УКХ-діапазону. Доречі, саме тому на літаках ще й частота мережі 400Гц - щоб зменшити вагу та габарити блоків живлення, яких там досить багато
@@Sashko-p6s тобто критерії були: енергозбереження, простота та низка вартість тому і обраний був УКХ діапазон? можливо ще й до того рівень технологічного розвитку того часу. я гадав голосові перемовини організовані симплексним методом?
@@crazykinoman - найголовніші критерії, це габарити АНТЕНИ та її потужність випромінювання (відповідно, потужні блоки живлення та фідерне обладнання/коаксіальні кабелі). При тому, довжина активного вібратора антени повинна бути ~ 1 довжини радіохвилі, для штиря таке співвідношення вже становить ~0,5 довжини хвилі. УКХ діапазон, це 30-300МГц що відповідає довжинам хвиль від 10 метрів до 1м. Тобто 5 - метрову антену (штир) іноді практично неможливо встановити на літак для передавання з облавку літака радіосигналу, коли антена довжиною ~0,5м цілком придатна для встановлення, наприклад, в обтікач кіля літака. Слід також розуміти, що антена для приймання сигналу може бути набагато меншою, оскільки приймач є високочутливим пристроєм, здатним "витягувати" сигнал малої потужності, який йому забезпечує приймальна антена мінімально можливої довжини/ побутовий СХ-КХ-УКХ приймач вам у допомогу)
@@crazykinoman - симплекс використовується виключно як дисциплінарний чинник незасмічування ефіру - для безпеки польотів. Якщо встановити дуплекс то виникатимуть ситуації непорозумінь при передачі інформації. Крім того, для дуплексу треба вже 2 несучі радіочастоти, що тягне за собою додаткові ускладнення: у два рази більше блоків живлення і т.п.
А можна було на розмову про зв'язок запросити когось хто в тому зв'язку розбираєтся. Теза про несумісність шифруваня мотроли і хайтери красномовно говорить про кваліфікацію співрозмовника.
@@KoldunMorok RAS не є частиною dmr стандарту і всупереч розповсюдженому міфу не дає жодного додаткового захисту переговорам (на відміну від хайтерівського OTA Encryption, але то тема для окремого холівару)
@ ви все вірно написали. RAS не відноситься до стандарту DMR. Точка-точка Hytera, Motorola і все інші радіостанції які працюють в DMR сумісні в рамках стандарту безумовно (якщо немає своїх специфічних фіч). Але при роботі через ретранслятори Motorola яких більше всього ближче до ЛБЗ та використовуючи RAS, а він використовується на більшості, Hytera не буде працювати
@ Що непаряться, то ясно, але ж АМ- безнадійно застаріла. Скрізь де можливо відкритий некодований зв'язок використовує ssb- це і вужча смуга і раціональніше використання потужності (оскільки відсутня несуча що, по суті інформації не містить, але енегрію випромінює і друга смуга, що містить ту ж інформацію що основна).
Тема конечно интересна, виды связи, Но, про половую ничего не сказали, а там тоже передаеться много иинформации и реб её не заглушит😮, но это уже другое
Дошкуляє коли той хто бере інтерв'ю дуже багато балакає і сам розповідає і заздалегідь відповідає на запитання.Ти хочеш щось почути чи показати свою обізнаність?
ЮРІЙ СКРИННИК ВЕДУЧИЙ НЕХАЙ БАЛАКАЄ І ВЦІЙ ПРОГРАМІ МИ ПОЧУЄМ НАБАГАТО БІЛЬШЕ ІНФО А НА ТЕЛЕ І РАДІО ТІЛЬКЕ І ЧУЄШ УНАС ЗАЛИШИЛОСЬ ДО ЗАКІНЧЕННЯ ПРОГРАМИ ПАРУ СЕКУНД А САМЕ ЦІКАВЕ НА ДВІ ГОДИНИ ДОВШЕ МОГЛИ МИ ПОЧУТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІІ
поперше Юрій і справді обізнана і технічно підкована людина, подруге це потрібно щоб гість мав час на формулювання відповіді, по третє броня від зневаги від фахівців, по четверте бек граунд подкастовий. то скоріш проблема в тому що у вас поганий настрій, чи звичка до неякісного контенту з телебачення чи УП
Долучайтесь до Армія TV в Telegram t.me/army_tv
а с підрозділами, які будують фортифікації буде відео?
А чому не розробляються системи проти м'ясних штурмів та просочування?
Типу покращених фортифікаційних загороджень та поєднання їх з металевою сіткою Егоза для концентрації живої сили в певній точці під український кулемет,
скиди з сльозоточивим газом для призупинення наступу,
повітряний підрив над землею на висоті 2-5 метрів оборонних гранат-скидів з fpv дронів зі стабілізацією для знищення живої сили противника?
Respekt 👍👍💯🤝✅️✅️
Все розказали москалям. Молодці
Змістовне інтерв'ю, пан навпроти Юрка говорив дуже виважено і по фактах, якщо не знав то так і говорив, не корчив з себе "експерта у всьому", це показник інтелекту, дякую вам за роботу, хлопці
Класне інтерв'ю з Віктором Константиновим, кандидатом політичних наук
Віктор неймовірна людина. Повага 🫡
Дякуємо інженерам України, які працюють на перемогу 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
дуже дякую за таке технологічне інтерв'ю з углибленням в деталі, обожнюю таке.
Дякую, Рауль! Випуск - вогонь. Слава Україні!
Дякую, дуже корисна інформація!
прекрасне інтерв'ю, дякую за інформацію, давайте ще на прикладні теми
цікава і пізнавальна розмова, дякую. Коментр для просування відео
Всі, хто робить все можливе заради нашої перемоги - найкращі люди на Землі.❤
Дякую за цікавого гост. Тема цікава. Гостю респект....
Високі матерії для багатьох. Але ж як необхідні такі знання для налаштування зв'язку, РЕБів тощо. Цікаво!!! 👍
Далекий від тонкощів зв'язку, але з задоволенням послухав і багато нового і цікавого дізнався.
Дякую за цікаву і професійну розмову
вдячний за відео! Відразу вподобайка та й коментар. Слава ЗСУ!
Дуже цікаво, дякую
Цікава і важлива тема бесіди 👍
Дуже цікаво було слухати, хоча я дууууже далека від звʼязку , наснаги Вам!
Дякую за правду. Херсон
19:00 На середніх і коротких частотах радіохвилі можуть заломлюватися від іоносфери.[b] Це означає, що середні та короткі радіохвилі, що передаються під кутом у небо, можуть заломлюватися назад на Землю на великих відстанях за горизонтом - навіть на трансконтинентальних відстанях.
Дякую за роботу! Не зрозумло на яку цільову аудиторію розраховано це відео. Є невідповідності та хибні твердження Віктора.
Приклад - несумісність Motorola та інших брендов як приклад Hytera по шифруванню AES.
Це хибне твердження.
У дійсності радіостанції Hytera, Motorola та iнші, є сумісними за шифруванням по AES / стандарту DMRA / та можуть працювати в одній системі зв’язку.
Треба порівнювати радіостанції одного класу.
Трохи нижче про це вже була дискусія. Мова про работу через ретранслятор використовуючи ID та RAS.
Точка точка - сумісність в межах стандарту DMR безперечна
Хочется ще 😊
Respekt 👍👍💯Slava Ukraine 💙💛✌️💯🤝🔰🔱✅️✅️✊️💪
Дуже цікаво, дякую! Слава ЗСУ!
Інтерв'ю класне...спокійно,виважено...СУПЕР
Нарешті! Цей день настав :)
Про аналізатори частот особливо доступні, їх доцільність, актуальність, види, типи, цінові діапазони і тд нема відео?
Очень познавательно.Я радиотелеграфист 1 класса,интересно в совеменной войне еще используется морзе или уже не актуально.
не актуально. передача в цифрі і швидше і дальше передавач замінив інтернет.
Гарний спеціаліст, але нажаль багато не знає та забув.
чекаю обзор АЗАРТ!
така тема шо шо не спитай все, мабуть, озвучувати не потрібно:) тож коментар на розвиток каналу. А що там ви казали про використання моб звязку москалями? який стандарт та частоти? особливості? теоретично подавити той самий СДМА буде не так вже й простоб якийсь NB-IoT може пуляти на сотку км і хоч не може передавати багато але достатньо щоб отримати покажчики якогось датчику та відправити пару простих команд шоб шось взірвати, а є ж ще і CAT-M з голосом?
Дякую) не все ж в ефір треба)
Чудовий формат. Велика подяка!
В подавленні та придушенні існує істотна різниця, зокрема, давити можна сік а от душити його не варто, бо він не здохне. Не в'яжіться до російської мови та не компілюйте з неї, бо вона не є чимось первинним. Отож, радіозв'язок можна придушити (щоб він здох у ворога) але не подавити, щоб з нього ніби щось там потекло (так втрачається сенс сказаного)
Загалом ситуація плачевна як і у інших родах військ. Повний хаос, у кожного купа свого мотлоху різної ефективності.
У нас були на роботі Мотороли - зв'язок гарний, але батареї 8,4В швидко здихали, тепер закупили Хітери- зв'язок гімно ( можливо прошивку фігову залили) , але акуми вже на 3,7В, що дуже зручно.
@@Dmytro_Hek так то де 3.7вольт хайтера, то рація іншого класу і ціни відносно мотороли
@@romans.6049 але впевнений, що за "фірму" відвалили як за Моторолу 😄
Чого це? Моторола і Хітера можуть працювати в одній мережі з шифруванням ключами aes256 (для тих і тих потрібна платна ліцензія), ну і звичайно, обидві мають підтримувати таке шифрування...і сумісні з ретрансляторами. Тільки якщо на ретрику Моторола не ввімкнути параметр "свій-чужий" (RAS). І на ретрику Хітера є аналог такого параметра.
Саме про свій чужий і є мова
Hytera підтримує як і перебор ключів з АЕС ключів чого не вміє моторолла , лише статичний ключ на канал
Моторолла (5вт)піхотна у відкритому вигляді передає в ефір Ід і інші. Тобто чому Віктор наївалює промислову радіостанїї не зрозуміло як і тим що вони програють хітері в плані антен які спаяні на колінці. ( 2 контакти проти моторола болт)
@@bandkpz Цілком доречне зауваження. Погоджуюсь. Бо тему Hytera не розкрив. Щодо антен все справедливо. Hytera в цьому плані більш універсальна та зручна
@@KoldunMorok і як показує практика виконання теж в лані якості корпусів і зарядного стакана теж за хітерою. Я взводі звяязку користувався як VHF/uhf . Так і харіс. І завжди було піднято три ретранслятори. Для різних цілей. І коли давили vhf ми не були без звʼязку)
@@bandkpzГарне резервування. Harris на жаль є далеко не у всіх
@@KoldunMorok Нажаль є таке . Хоча їх реально на складах не мало
@@bandkpz:))
для авіації такі частоти, бо на цьому діапазоні використовується амплітудна модуляція що при різних завадах(природніх і т.ін.) дозволяє мати відносно хорошу якість і відстань(до ~340) +дає змогу співрозмовникам одночасно "говорити" в канал не чекаючи завершення фрази один іншого. всі норми та стандарти складалися після другої світової.
От, скажіть, навіщо плутати симплекс з дуплексом та приплітати до цього АМ ? Взагалі то, через суто конструкторську необхідність використання на облавку літака малогабаритних, компактних та легких радіо-електронних засобів, що найголовніше, антен - використовується верхня частина УКХ-діапазону. Доречі, саме тому на літаках ще й частота мережі 400Гц - щоб зменшити вагу та габарити блоків живлення, яких там досить багато
@@Sashko-p6s тобто критерії були: енергозбереження, простота та низка вартість тому і обраний був УКХ діапазон? можливо ще й до того рівень технологічного розвитку того часу.
я гадав голосові перемовини організовані симплексним методом?
400Гц то 400кГц то для навігації?
@@crazykinoman - найголовніші критерії, це габарити АНТЕНИ та її потужність випромінювання (відповідно, потужні блоки живлення та фідерне обладнання/коаксіальні кабелі). При тому, довжина активного вібратора антени повинна бути ~ 1 довжини радіохвилі, для штиря таке співвідношення вже становить ~0,5 довжини хвилі.
УКХ діапазон, це 30-300МГц що відповідає довжинам хвиль від 10 метрів до 1м. Тобто 5 - метрову антену (штир) іноді практично неможливо встановити на літак для передавання з облавку літака радіосигналу, коли антена довжиною ~0,5м цілком придатна для встановлення, наприклад, в обтікач кіля літака. Слід також розуміти, що антена для приймання сигналу може бути набагато меншою, оскільки приймач є високочутливим пристроєм, здатним "витягувати" сигнал малої потужності, який йому забезпечує приймальна антена мінімально можливої довжини/ побутовий СХ-КХ-УКХ приймач вам у допомогу)
@@crazykinoman - симплекс використовується виключно як дисциплінарний чинник незасмічування ефіру - для безпеки польотів. Якщо встановити дуплекс то виникатимуть ситуації непорозумінь при передачі інформації. Крім того, для дуплексу треба вже 2 несучі радіочастоти, що тягне за собою додаткові ускладнення: у два рази більше блоків живлення і т.п.
коментар =підтримка каналу = дякую вам за роботу
А про Химеру роскажіть
А можна було на розмову про зв'язок запросити когось хто в тому зв'язку розбираєтся. Теза про несумісність шифруваня мотроли і хайтери красномовно говорить про кваліфікацію співрозмовника.
Вирвано з контексту. В коментарях нижче про це вже писали. Мова про роботу через ретранслятор з RAS
@@KoldunMorok RAS не є частиною dmr стандарту і всупереч розповсюдженому міфу не дає жодного додаткового захисту переговорам (на відміну від хайтерівського OTA Encryption, але то тема для окремого холівару)
@ ви все вірно написали. RAS не відноситься до стандарту DMR. Точка-точка Hytera, Motorola і все інші радіостанції які працюють в DMR сумісні в рамках стандарту безумовно (якщо немає своїх специфічних фіч). Але при роботі через ретранслятори Motorola яких більше всього ближче до ЛБЗ та використовуючи RAS, а він використовується на більшості, Hytera не буде працювати
В Эстонии сразу в место,,совка,, закупили icom-706,icom-706 мк2g ,100wtts.От hfдо vhf,uhf.Что сегодня не знаю
В авіації і досі використовуєтся амплітудна модуляція?
Так
Там інформація швидко застаріває, тому просто не паряться.
@@vitalygaponenko7514 AM only.
@ Що непаряться, то ясно, але ж АМ- безнадійно застаріла. Скрізь де можливо відкритий некодований зв'язок використовує ssb- це і вужча смуга і раціональніше використання потужності (оскільки відсутня несуча що, по суті інформації не містить, але енегрію випромінює і друга смуга, що містить ту ж інформацію що основна).
@ це ще пов’язано з радіо обладнанням яке стоїть на літаках. Офіційно його замінити важкувато(
можна жартувати про Хоакіна Фенікса?
Ми чекали!
телепатичний екстрасенсорний зв'язок вважається безперспективним, типу у нас немає псайкерів але ж є мольфари, злі мавки най би налагоджували?
так само тепер моляться на реб , а потрібні модулі фізичного знищення дронів на техніку
а что? в авиационной связи изменились диапазоны и их названия? HF 2-20 Мгц, UHF 118 - 136Мгц.
No
Тема конечно интересна, виды связи, Но, про половую ничего не сказали, а там тоже передаеться много иинформации и реб её не заглушит😮, но это уже другое
Запросили на інтерв'ю інженера, а щось там розказує переважно ведучій, замість ставити питання і слухати спеціаліста.
Ну такоє
Кто первый внедрит на поле боя ИИ тот и победит.
яка польовка, піди протягни її з такою інтенсивністю обстрілів! це просто рудимент з совка і привід від старшого начальника доїбатись до підрозділу
Приємно послухать технично грамотну людину а не як на одном каналі показали школяр створив "реб" аналогів нема
багато питаннь і мало відповідей
от з досвіду користування та стабільності - hytera краще буде.
Просто проводную телефонию угробили.
Я как будто 4 пары в кпи отсидел без обеда.
Всмы? Ни одной формулы не прозвучало. Это не уровень КПИ.
Дошкуляє коли той хто бере інтерв'ю дуже багато балакає і сам розповідає і заздалегідь відповідає на запитання.Ти хочеш щось почути чи показати свою обізнаність?
ЮРІЙ СКРИННИК ВЕДУЧИЙ НЕХАЙ БАЛАКАЄ І ВЦІЙ ПРОГРАМІ МИ ПОЧУЄМ НАБАГАТО БІЛЬШЕ ІНФО А НА ТЕЛЕ І РАДІО ТІЛЬКЕ І ЧУЄШ УНАС ЗАЛИШИЛОСЬ ДО ЗАКІНЧЕННЯ ПРОГРАМИ ПАРУ СЕКУНД А САМЕ ЦІКАВЕ НА ДВІ ГОДИНИ ДОВШЕ МОГЛИ МИ ПОЧУТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІІ
поперше Юрій і справді обізнана і технічно підкована людина, подруге це потрібно щоб гість мав час на формулювання відповіді, по третє броня від зневаги від фахівців, по четверте бек граунд подкастовий.
то скоріш проблема в тому що у вас поганий настрій, чи звичка до неякісного контенту з телебачення чи УП
Хімєра ?
Поза кадром
Використання не термінології, а слово "рація" зменшує довіру. Канал військовий, інтерв'ювер в-с, то бажано використовувати "засіб радіо зв'язку".
Канал військовий для популяризації армії, а не для спеціалістів радіозв'язку і душніл.
@@Tosha_ua отримаєте відповідний ВОС, тоді зможете стверджувати для чого цей канал.
@@RadioAmateur_UT4UDT а який ВОС дозволяє писати коментарі в ютуб? :)
Для задротів є спеціалізовані задротські спільноти, канали та техдокументація, а тут зрозумілою мовою для широкого кола військових, щоб мали уяву.
@@RadioAmateur_UT4UDT це ютуб. Це мають дивитись всі а не лише профільні спеціалісти... І до чого тут ВОС?
замініть ведучого!
тупий,це жах... не можу далі це чути.
Шановні, ви забули самий надійний вид зв’язку- полівка і ТА57!! Дротовий зв’язок -самий простий та надійний!! Ніхто не хоче працювати!!
Ви точно додивились?)
Маст хєв полюбе) такий крайняковий резерв в разі чого)))
Таи -43 лучше