PREFABTYKAT KERAMZYTOWY 5 ZALET I 2 WADY
HTML-код
- Опубликовано: 1 дек 2024
- ZALETY DOMÓW Z KERAMZTU (PREFABRYKAT CERAMICZNY)
OFERTA WSPÓŁPRACY: Link do darmowego e-booka 10 ETAPÓW BUDOWY DOMU CZYLI JAK TO DZIAŁA GRACUS - BROKER BUDOWY DOMÓW 2024 - E-BOOK:
grzegorzniewit...
CIEPŁE I CICHE ŚCIANY
Ściany domów wykonane z keramzytowych elementów prefabrykowanych pozwalają na zachowanie niskiego stopnia przenikalności cieplnej
i perfekcyjnie chronią przed hałasem.
BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE
Ściany z keramzytu charakteryzuje wysoka niepalność oraz odporność na działanie pleśni, grzybów i gryzoni,
W pomieszczeniach, które zostały wybudowane w tej technologii panuje bardzo korzystny mikroklimat,
Nowoczesne projekty domów tradycyjnych ze ścianami z keramzytu to gwarancja zdrowego i komfortowego mieszkania,
Ściany keramzytowe są odporne na warunki atmosferyczne.
SZYBKOŚĆ WYKONANIA
Ściany keramzytowe są stawiane najwyżej w kilka dni, a cały dom w standardzie deweloperskim powstaje w 3 miesiące.
TECHNICZNA PRECYZJA WYKONANIA
Ściany z keramzytu posiadają zintegrowane uzbrojenie (zbrojenie całych ścian) ,co eliminuje ryzyko pękania,
Ściany posiadają gotowe zbrojone nadproża oraz gotowe zbrojone wieńce co ułatwia obróbkę okien,
Ściany posiadają gotowe kanały elektryczne, co znacznie ułatwia przygotowanie instalacji elektrycznej (nie ma konieczności bruzdowania),
Ściany keramzytowe są przygotowywane w fabryce na podgrzewanych stołach, co sprawia, że są idealnie gładkie (efekt nie możliwy do uzyskania przy metodzie tradycyjnej - murowanej),
Ściany z prefabrykatu keramzytowego są od razu suche, więc nie trzeba ich sezonować ani osuszać, co metodzie tradycyjnej murowanej jest procesem kłopotliwym, kosztownym i długotrwałym (nawet do dwóch lat). Link przedstawiający zło konieczne jakim jest „wyprowadzenie” tysięcy litrów wody z domu budowanego systemem tradycyjnym:
www.tynki.info.... a tu LINK do artykułu z portalu GRACUS o tej samej tematyce brokerbudowydo...
ZALETY TECHNOLOGII PREFABRYKATU CERAMICZNEGO
1. Keramzyt zastosowany w tych elementach zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczenia, regulując parametry fizykochemiczne, co stwarza idealne warunki dla człowieka.
2. Technologia keramzytobetonowa jest bardzo elastyczna, pozwala bez ograniczeń modułowych wykonywać najbardziej skomplikowane projekty architektoniczne (ściany, stropy, podciągi w każdej formie geometrycznej).
3. Technologia ta zapewnia wyjątkowo krótki czas powstania stanu surowego otwartego bez przeciągających się terminów i wielu ekip podwykonawczych. Teoretycznie możliwe jest postawienie stanu surowego średniej wielkości domu jednorodzinnego w przeciągu jednego tygodnia od czasu podpisania umowy.
4. Elementy keramzytowe w tej technologii mają idealnie gładkie powierzchnie i są od razu przystosowane do położenia tapet lub po wykonaniu cienkiej przecierki gipsowej do malowania. Kładzenie tynków wewnętrznych jest zbędne.
5. Elementy keramzytobetonowe nie muszą być sezonowane, po zakończeniu montażu można natychmiast przystąpić do dalszych prac.
6. Nadproże wykonane jest jako zespolone z elementem ściennym. Umożliwia to wykonanie nadproża z betonu konstrukcyjnego przy jednoczesnym zastosowaniu keramzytobetonu w pozostałej części.
7. Wszystko to pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i kłopotów związanych z niejednokrotnie przeciągającym się powstaniem stanu surowego. Tradycyjne technologie nie zapewniają takiej jakości i tak krótkiego czasu realizacji. Bez tynkowania, bez szpachlowania, bez zbędnych kosztów.
ZAPRASZAMY DO PRZESŁANIA PROJEKTU DO WYCENY!
Grzegorz Niewitała - Broker budowy domów tel. 600-104-130
W tym celu bardzo prosimy o przesłanie na adres grzegorz.niewitala@gracus.pl potwierdzenia wybranego projektu gotowego domu czyli linku internetowego do projektu lub też projektu indywidualnego zawierającego rzut parteru, rzut poddasza (piętra) - jeśli jest, oraz widok 4 elewacji. Jeśli jest, to prosimy również o przesłanie zestawienia stolarki okiennej i drzwiowej.
LINK do fragmentu filmu z informacją o przesunięciu fazowym: • Zagrożenia związane z ...
oraz cały film o zagrożeniach związanych z budową domu: • Zagrożenia związane z ...
Jaki kest średni loszt brutto za metr kwadratowy?
Cena zależy w jakim standardzie ale w Deweloperskim premium z instalacjami pompy ciepła, CO podłogowe wodne i rekuperacja to między 5000 a 6500 zł brutto/m2. Ile dokładnie zawsze podlega indywidulanej wycenie i zależy od wielkości domu i jego architektury. Im dom większy tym cena jest mniejsza od 6000 zł. Prosta architektura typu dach dwuspadowy i dom w kształcie prostopadłościanu - też powoduje że cena będzie mniejsza niż domu z dachem wielospadowym o urozmaiconej bryle.
Czy dom z keramzytu może być postawiony na tradycyjnym fundamęcie
Raczej nie, chodzi o precyzję dopasowania elementów prefabrykowanych i konieczność bardzo równej powierzchni fundamentu na całej jego powierzchni. Niestety fundament tradycyjny nie gwarantuje takiej precyzji poziomowania, ale też z czasem każda ściana czy ława fundamentowa w fundamencie tradycyjny, może pracować indywidulanie i jest większe ryzyko pękania ścian.
Skoro to takie dobre rozwiązanie to czemu bardziej popularna jest technologia betonu komórkowego?
Technologia betonu komórkowego jest bardzo popularna ponieważ wielu inwestorów z niej buduje. Ludzie ten materiał znają i się do niego przyzwyczaili. Lubią ją też wykonawcy ponieważ bloczki są stosunkowo lekkie, więc nie trzeba dźwigać. Wiec jak koś pyta takiego budowlańca: "Panie, a z czego tu budować?" Najczęściej pada odpowiedź - beton komórkowy. Jest to też najtańsza forma budowania a poza tym producenci tych materiałów mają olbrzymie budżety marketingowe i przekonują składy budowlane dobrymi rabatami żeby ten materiał był zawsze na ich stanie. Tak więc w skrócie - tani, znany, łatwy w budowie. Ale czy coś co jest najtańsze jest najlepsze? W produkcji wykorzystuje się domieszki z odpadów poprzemysłowych, które mogą być napromieniowane. Więc pytanie czy to jest najzdrowsza forma budowania?