Legyőzi a 24 bit a 32 bitet? Az új Steinberg és UA hangkártyák - S02E07

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 сен 2024
  • Az új Steinberg UR-C hangkártyák azt sugallják, hogy a 32 bites konvertereikkel új korszak kezdődik. De a Universal Audio is bejelentette az új Twin X audio interfészeit, és konkrétan állítják, hogy ők az ultimate. Tényleg jobbak a 32 bites hangkártyák?
    +++!NAGYON FONTOS!+++ Sajnos a RUclips új rendszerében már nem lehet utólag feltenni feliratot a videóra, mert egy lényeges információ kimaradt: az UR-C hangkártyák mikrofon előerősítője maradt a régi UR-ekben alkalmazott megoldás, mely LÉNYEGESEN gyengébb a Focusrite Scarletteknél, ideértve a 2. generációsokat. Több mint 6dB-vel nagyobb a zaja, és fülre is kevésbé vonzó.
    A videóban tárgyalt hangkártyák:
    Steinberg UR22c: hitspace.hu/st...
    Focusrite Scarlett 2i2 gen3: hitspace.hu/fo...
    Universal Audio Twin X: hitspace.hu/se...
    Universal Audio X4: hitspace.hu/un...
    Hallgasd a műsort Apple Podcaston! bit.do/eN5Jv
    Hallgasd a műsort Spotify-on! bit.do/eN5JW
    Outro zene: "Pick it up" / Dane
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    KÖVESS BENNÜNKET!
    Weboldal: hitspace.hu/
    Online újságunk: hitspace.hu/ma...
    Facebook: / hitspace
    Instagram: / hitspace.st. .
    Twitter: / hitspace_hu

Комментарии • 24

  • @hit_space
    @hit_space  4 года назад +11

    Nagyon sok dolgot helyre rakunk: milyen hangzásbeli élményért felelnek a bitek? Mik a gyenge pontjai az olcsó hangkártyáknak? Miért néznek ki furcsán a hullámformák a különböző programokban? Mi az, és mitől zseniális az ASIO DIRECT MONITORING? Valójában ilyen stílusú akart mindig is lenni A/D Vlogja a kezdetektől fogva, úgyhogy most kiderül, hogy mennyire bírjátok a kicsit technikálisabb, okosítós témájú videókat :)

    • @imrejankovics2113
      @imrejankovics2113 4 года назад

      Nagyon jó videó lett köszönjük! Nekem az lenne a kérdésem hogy jelenleg apple Mac mini late 2012 gépem van azzal az új Uad Apollo Twin X thunderbolt átalakítóval össze tudom e hozni. A másik kérdés hogy jelenleg még kapható a UAD Apollo Twin duo akkor azt már nem éri meg meg venni gondolm?

    • @hit_space
      @hit_space  4 года назад

      @@imrejankovics2113 yippi! igen.

    • @MMate
      @MMate 2 года назад

      Ez így nagyon jó! Sokat lehet belőle tanulni.

  • @kissleizertamas
    @kissleizertamas 4 года назад +15

    Egyedülállóan igényes és informatív, reméljük sok ilyen videót kapunk még!

  • @steved3387
    @steved3387 4 года назад +5

    Excellent! From Tennessee, USA Thank you!

  • @Ongabass
    @Ongabass 9 месяцев назад +1

    Üdv! Remek videó. Pár megjegyzésem lenne mint UR 44 és UR 22 C felhasználó. Gitáros vagyok, ráadásul hajón zenélek ahová nem tudsz akármit kivinni, de gyakorolni ott is kell. De filmet is néznél, és esetleg rögzítenél is dolgokat. Ebből az elvárás mixből az UR széria jött jól ki a beépített DSP-vel. Az UR 44 kb 6 éve van meg, az UR 22 C pedig 3 éve. Ennyi idő alatt elmondhatom, hogy soha nem volt stabilabb hangkártyám. Van hoigy napokig ki se kapcsolom a gépet (PC) és csak megy teszi a dolgát. De nem csak gitárt, basszusgitárt vettem már fel vele, hanem mindent is. Nekem bejön a D-pre előfok hangja. Van nála jobb, de ezért a pénzért ez a csomag így elég jó. Egy dologra rámutatnék. Nagyon nem mindegy a füles kimenetének a hangerejét úgy megítélni, hogy az egyik USB tápos a másik külön trafós megoldás. Hangerő áramból van, és nem ugyanaz a szitu. Nekem áldás, hogy a 22 C nem táppal hajtott mert a súly ellenség utazásnál. Egy videót megmutatnék. Ezt a kabinban rögzítettem még az UR 44-el és a Cubase gyári erősítő szimulációival: ruclips.net/video/nZbBw33EEfI/видео.html

  • @pakozdiattila
    @pakozdiattila 4 года назад +1

    Csatlakozom az előttem szólókhoz... hiánypótló és igen hasznos volt. Köszönöm.

  • @HappyLordx
    @HappyLordx 4 года назад +4

    Nagyon korrekt, és informatív video, hatalmas köszönet érte!

  • @LeslieLamar
    @LeslieLamar 4 года назад +1

    Szeretem a Hit Space videókat

  • @miklepeti
    @miklepeti 3 года назад

    Imádom ezt a csatornát, A/D-t meg pláne, ahogy mesél, így tovább! :)

  •  4 года назад +1

    Szuper, jól értelmezhető video - gratulálok!

  • @roboter242
    @roboter242 4 года назад

    Egyedülállóan korrekt és őszinte az első szakasz. Tisztelettel: egy villamosmérnök.

  • @jency-official1090
    @jency-official1090 4 года назад +1

    Nagyon cool előadás!

  • @lajosnagy352
    @lajosnagy352 Год назад

    Lenyűgöző és informatív. Mint minden ami tőletek jön. A profizmus ezerrel!
    Hallkan jegyzem meg, hogy valószínűleg a zene számít elsősorban.
    Drága barátom, aki latin zenében utazott, megcsinálta ugyanazt a dalt egy régi Steinberg kártyával és egy jobbnak mondott UA hangkártyával, ami kb hússzor-harmincszor került többe.
    Lehalgattuk több rendszeren. Nem volt hatalmas különbség. Gyakorlatilag semmi sem. A sors különös fintora, hogy az UA szart be, és lett használhatatlan, és nem az "olcsó" Steinberg.
    A bitmélység és társai, egy dolog, de az igazi zenét nem kilóra mérik, és nem lehet grafikonra tenni. Illetve lehet, de minek?

  • @ingvorosv
    @ingvorosv 4 года назад +1

    Szia Ádám!
    Tisztelettel érdeklődnék, hogy lenne e lehetőségetek arra, hogy teszteljétek a Slate VRS8as hangkátyát is? Nagyon jó dolgokat lehet róla olvasni az interneten különböző felhasználóktól, vannak akik arra is vetemednek, hogy az Apollokkal helyezik egy szintre. És ha a fele is igaz annak, amit a gyártó állít róla - főleg a konverterét illetően (bár tudjuk, hogy marketinghez nagyon értenek), akkor meggondolandó lehet Apollo alternatívaként az olyan PC felhasználóknak mint én, akiknek az UAD nem kis fejfájást okoz a Thunderbolt 3 porttal.
    Nagyon kíváncsi lennék a Te szakvéleményedre ezügyben. Thanks for the consideration! :)

    • @hit_space
      @hit_space  4 года назад

      Helló! A videó elsősorban a belépő szintről szól, az új Apollókat csak az elmélet szemléltetésére meg a hírértékük miatt említettem meg, megúszva egy dedikált videó elkészítését :) A VRS8-cat nem ismerjük, viszont félreértés az, hogy az Apollók fő ékessége a konverterük. Azok akkor is a legmenőbbek lennének, ha fele ennyire jó konverterük lenne (apropó, Apollo Twin USB megy PC-vel, nagyon melegen ajánlom). Nagyon jó konvertereket más gyártó is csinál rengeteget: RME, Focusrite Clarett, Audient, Apogee, sőt az új Motu M2-M4 (teszt napokon belül) rendkívül jók, szóval a Slate VRS8-ca csak egy a sok közül. Az Apollók fő előnye bármiféle hangkártyákhoz képest az élmény, hogy a hang "valamilyenre" csinálható, és már monitorozás közben is a kész hangot hallod, ami maga a csoda. A Thunderbolt 3 port lehet, hogy most még fejfájás a legtöbb PC-s felhasználónak, viszont 2020-tól PC-n is az lesz a sztenderd, miként az Intel bejelentette, hogy a következő generációs procijaikban integrált Thunderbolt lesz. Tehát a TB jön, és levált. Ezt itt mondtam el: ruclips.net/video/lePKrJ0ZoA4/видео.html

  • @andrewnoize
    @andrewnoize Год назад

    Udv. Megeri megvenni ezt a kartyat meg mostansag?

  • @DestroyTeam_NoiseFactory
    @DestroyTeam_NoiseFactory 3 года назад

    Nem gondoltam volna, hogy pont egy magyar videóban találok valami értelmes információt az új Steinberg cuccról.
    Fel is iratkoztam gyorsan.

  • @andrasnelhiebel6726
    @andrasnelhiebel6726 4 года назад +1

    Sziasztok!
    Nemrégiben bukkantam rá a csatornátokra, és nagyon klassz videókat csináltok. Végzett, bár jelenleg nem gyakorló hangmérnökként is sok érdekeset hall az ember, illetve felfrissíti a régebbi dolgokat, megerősíti a tanultakat. Két megjegyzéssel kapcsolatban lenne kérdésem:
    1. Dither és "ebben vérzik el az mp3". Sajnos a mai napig nem találtam rendes leírást, hogy miben is kéne hallani az mp3 és a tömörítetlen formátum közti különbséget (azon túl, hogy "ég és föld"). Jómagam a 128-192-t még azonnal meg tudom különböztetni, elsősorban az elmosott tranziensek miatt, de 256 felett vannak gondjaim. Ha odafigyelek és ismerem az alapanyagot a 320-at is meg tudom különbözteti a flactól, de ez elsősorban dinamikában és pozicionálásban nyilvánul meg. Ha ez ügyben tudtok fejtágítani, azt örömmel venném. Minthogy abban is, hogy ez hogy függ össze a ditheringgel.
    2. 48k fölötti munka. Ezt elsősorban felvételre vagy a teljes munkafázisra értetted? Csak mert a mastering vizsgámon a 44,1-es anyagot kaptam, és kérdeztem a teremfelelős oktatót (magunk csinálhattuk egy stúdióban a mastert, aztán az egészet dokumentálva kellett leadni), hogy ne használjak-e magasabb mintavételezést. Mondta, hogy meg lehet próbálni, csináljak egy tesztet. Szóval felkonvertáltam 88,2-re, beállítottam a mastering láncot, majd a feldolgozás végén visszavittem 44,1-re. Egy másik verzióban pedig végigmentem ugyanazon a masteringláncon 44,1-ben. Az eredmény kicsi, de konzisztens különbséget adott, lényegesen pontosabb volt a hangszerek pozicionálása. Valószínű azért mert a jobbfajta pluginek (pl. brainworx BX MS-EQ) pontosabban dolgoznak több (nem is feltétlenül részletesebb) adattal.És nem csak beképzeltem, hallotta a tanár is, meghallgattuk fülesen is, egyértelmű volt az eredmény. Szóval engem meggyőzött arról, hogy ha lehet, érdemesebb magasabb mintavételezésen dolgozni. Mi erről a vélemény?
    Köszi előre is, és további jó munkát!

    • @hit_space
      @hit_space  4 года назад +2

      A dither során a kvantálási zajt cseréljük egy formázott zajra. Az MP3 enkódolás ennek "tesz keresztbe" (ha tudod hogy készül a dither, és hogy működik az mp3, akkor a válasz adja magát). Ezt 128-on még jól hallod. 48k: ez egy nem egyszerű probléma, nem véletlenül mondtam a videóban, hogy ez egy külön epizódot megérne. A mintavét, a processzálás és a visszakonvertálás rögtön három dilemma, melyek egymással is összefüggésben vannak. Te a processzálásról beszéltél, én pedig a másik kettőről. Ahhoz, hogy egyáltalán értekezni tudjunk erről egy kommentmezőben (melynek kisérlete egyébként a mérnöki szakma megalázása lenne) minimum ragaszkodnunk kellene a fizikai fogalmakhoz. A jel átvitele 4 mennyiséggel tökéletesen jellemezhető: zaj, frekvencia válasz, torzítás és az idő alapú hibák. A "hangszerek pozícionálása" nem ilyen. És a különbség értékelése is probléma, hiszen a tesztekben a drágább eszközt, vagy a nagyobb mintavételi frekvenciával dolgozót automatikusan jobbnak remélik (jogosan), amiért gyakran szentírásnak gondolják, hogy azok jobbak is, de ez egyáltalán nincs így. Ezen segít az, ha ragaszkoduk az előbb említett 4 attribútumhoz. Ha megnézed a videót, én csak annyit állítottam, hogy +visszatéréskor+ (kiírás ill. D/A konverzió) a hallható tartomány feletti frekvenciák eliminálása jobb eredményhez vezet. Te azt állítod, hogy a feldolgozás "jobb" 96-on. Ergó nincs ellentmondás, mert két különböző dologról beszélünk. És valóban, lesznek 96kHz-en jobban működő pluginek, azonban épp a következtetésed ellenkezője az igaz: pont a trehányabb pluginek lesznek jobbak, a kitűnő pluginek fognak kevésbé különbözni más frekvenciákon. Továbbá állítom, 48k-n lehet csinálni olyan felvételt, amit nem múlsz felül nagyobb mintavételi freki mellett sem pusztán technikai szempontból, műszeresen. Ezekből sokminden következik, mely levonását a kedves közönségre bízom :)

  • @krissz84
    @krissz84 4 года назад

    Mi a helyzet az új motu m2/4 hangkarikkal... hangminőségben hoznak valamit , mondjuk egy focusrite 3.gen helyett jobb választás?

  • @johnnyonthespot2498
    @johnnyonthespot2498 4 года назад +1

    ment a like

  • @1984robert
    @1984robert 4 года назад

    Aki még nem ismerné, Monty Montgomery szuper videója a digitális hangrögzítésről: xiph.org/video/vid2.shtml
    A nagyfelbontású zeneletöltésről szóló cikkét le is fordítottam: www.egalizer.hu/hifi/hangtechnika/nagyfel/nagyfel.htm