Talán mondanom se kell, de a Neumann MT48-at is megtapizhatjátok a Hit Space-ben, ahogy minden mást is. Tehát ez nem csak afféle influencer jószág, amivel mi itt a youtube videókban veretünk, hanem konkrétan lehetőségetek van személyes benyomást szerezni róla.
Imádom ezeket a videókat, és hihetetlen tisztelem a hatalmas tudásodat a témában. A videó hang/képminősége pedig magasan clippel a RUclipson található videókhoz viszonyítva. Példátlan sok energia van ezekbe a videókba fektetve, nagyon pacsi!
ritkajó videjó, ritka igényesen összerakva! nagyon köszi!! az egyes hangzásbéli jelenségeknél külön köszönet a szemléltetésért! szerintem egy céleszköznél nincs magyarázat a lomhaságra, már 50e Ft-os árkategóriánál sem, nemhogy a Neumann játszóterénél. autóiparban megszokott mértékűt spórolhattak a képernyőt és a bootolást végző procin, ami a Neumann név zenhejzeres megcsúfolása.. :(
Fantasztikus videó, még sok ilyet! A legtöbb ember sajnos egyáltalán nem azt nézi hogy NEKI specifikusan milyen stúdió termékre van igazán szüksége, hanem a már említett marketing maszlagnak dőlnek be.
🤩A/D egy újabb briliáns összerakott vidi nem csak szakiknak, de mélységében szakmailag 101%on közben humor is ON! Köszi A/D!!!!! és én mint amatőr, de lelkes szinti/kütyü rajongó 10+ éve ahogy mondod is a felét nem értem a számoknak/értékeknek/paramétereknek, s mégis olyan szinten össze volt megint rakva, hogy pontosan eljut a célközönséghez a téma, ez amit képviselsz/képviseltek az megint lejött ebben a vidiben is.Nagyon várós a latency vidi!
Szuper videó volt (mint mindegyik)! Lényegre törő, fókuszált, választékos! Nagyon hamar eltelt ez a 20 perc. (mindig kevés az idő) Miközben néztem a videód, pont az jutott eszembe, hogy te milyen jól tudnád rangsorolni a hangkártyákat, akár ligák szerint, és ezzel végre rendet téve a bizonytalanok és a kezdők fejében.
Kedves Ádám! Mint ahogy tőled megszoktam, ez a videó is kiváló lett, sőt...annál is több! Csak hansznos infó, semmi rizsa! Teljesen korrekt bemutatás A/B hangkártyákkal szemben, és nem lehúzás a sárgaföldig! Hatalmas respect! Várom a következő videót! Munkádhoz nagyon jó egészséget, és kitartást kívánok!
Szia! Köszi a videót! Jót kacagtam magamon, mert én pont felültem erre az új Neumann hájpra. (Nem bántam meg, de az tuti, hogy a kh310 nem az utolsó hangfalam.) Szívesebben veszek fel (tele-strat) vonalgitárt a tárgyalt Neumannal, mint a PS Titánnal. Valahogy természetesebbnek tűnik nekem (ez ízlés dolga), de jó ideig a Titán marad a fő hangkártyám. Egyébként megbízható, stabilan működő eszköz az MT48. Továbbá magában, vagyis számítógép nélkül is használható. Jó beruházásnak tartom. (kivéve, hogy nálam nem működött az optikai in-out a pár nappal ezelőtti firmware frissítésig.)
Na amit mondtál azért érdekes, mert mikor anno teszteltük a Prism Sound Lyrát (elvileg ugyanaz a konverter mint a Titánban), akkor meglepődve tapasztaltuk, hogy az volt az egyetlen felsőkatgóriás hangkártya, ami megbukott a videóban vázolt visszakötéses teszten. Simán meg lehetett mondani melyik volt az eredeti, és melyik a Prism): magyarul színez mint állat. Mivel nem hinném, hogy technikai hendikeppről lenne szó, feltételezem, hogy koncepcióról beszélünk. Ez van akinek tetszik, van akinek nem. Én azt szeretem, ha egy konverter totál transzparens: a hang alakítására ott vannak az outboardok és a pluginek, így mindig eldönthetem, hogy melyik sáv maradjon tiszta, és melyik color. Az MT48 a transzparens iskolát képviseli, egyértelműen.
Még nem teszteltem/vetettem össze a PS-t az MT-vel ilyen módon. Csak az érzet van. De eljött az ideje. Csinálok néhány reampot néhány hangszerrel a kártyákkal rögzített hangszeres jelekkel. Nagyon kiváncsi vagyok!
Már vártam, hogy valaki kiszúrja! :) A kedvenc SCM25-öseimet bevittem a boltba, hogy megvehesse valaki, aki beleszeret :) Amíg nem jön meg az ATC SCM50, addig "kénytelen vagyok" Barefootozni :) (SCM25 mk2-re váltanék, de a 25-ös a kis szobámban nagyon nem praktikus, és mivel a boltban nem próbálható ki a legendás 50-es, ezt találtam ki áthidalónak :) )
Az lenne a baj, ha hallanál! Mindegyik kártya egyenesebb frekimenetben mint a legjobb vonalzód. A fülesed vagy a hangfalaid nagyságrendekkel zajosabbak, torzabbak, egyenletlenebbek.
Szia A/D, Szeretném kikérni a véleményed arról hogy Te milyen hangkártyát ajánlanál egy gyakori kifejezéssel élve "home studio"-s munkához. Gitáros dolgokról lenne szó. Van néhány kiszemeltem de mégis alapoznék a tanácsodra ha megengeded. Az elvárás annyi lenne hogy a gitárjel adott lehetőségekhez képest a legjobb minőségű legyen. Bemenet-kimenet gyakorlatilag elég 1-1 persze ha több van az sem baj. Szóval sorolnám az általam nézegetett eszközöket. ( sajnos az anyagi keret kb ezeket fedezi) Universal Audio Volt 1/2 Steinberg UR22C Audient ID4 Tascam US-2x2HR SSL2 Esetleg Scarlett valamelyik. Szóval a keret olyan max 75-80 ezer lenne. Ezeken kívül természetesen ha van javaslatod szívesen fogadom. Bocsánat a hosszú kommentért. Válaszodat előre is köszönöm!
Én a Voltot vagy az ID4-et venném, éspedig azért, mert azoknak "hangulatosabb" :) a DI bemenetük: ez az, amire neked elsősorban a gitár miatt szükséged lesz.
Apuméknak audiofil szaküzlete volt a 90-es években vidéken. Ezért is imádom az AB teszteket. Amúgy nem hallottam azt a -80dB zajt, de valami furcsa volt. :) HP EliteBook G5 alaplapi hangkari / Beyerdynamic Custom Pro.
Imádom a videóidat, még a szintikről szólókat is, pedig gitáros(ka) :-) vagyok. Nyilván a negyedét sem értem a köztünk lévő tudás szintje miatt, de mindegy. Egy kis visszaemlékezést a régi "öregekre" értem alatta ma már talán(?) vintage-nek számító hangkártyákra pl E-MU 1616M, és/vagy 1820m (minden szentnek maga felé hajlika a keze, én ezekkel rendelkezem) azért szerintem szintén számottevő nézettséget generálna. Persze tudom, hogy boltként ez nem túl kifizetődő pláne úgy, ha amatőröknek mondjuk esetleg még ajánlani is lehetne a mai több százezres hangkártyákhoz képest. Nyilván tudom, hogy 10-15 év alatt rengeteget fejlődött a stúdiótechnika, és ezen belül a hangkártyák is, de 25 évvel ezelőtt egy jó hangmérnök tuti, hogy tudott volna azokkal is jó zenéket keverni, masterelni, ahogy még az analóg stúdiómagnós időszakban is születtek hangzásbeli remekművek, amiket az ember már jószerével csak a retró adásokban hall. Ilyenek számomra a régi Iron Maiden stb.. rockzenék, 30, sőt közel 50 éves számok is abszolút vállalhatók. Röviden, szerintem egy pro-kontra adást megérne egy ilyen régi - új hangkártya teszt, persze nagyjából a kategóriához párosítva "ilyen volt - ilyen most" jelleggel.
1820m…imádtam. Míg egyszer csak a kondi cserék ellenére kattogni, villogni kezdett a doboz. Azt hallani abban az időben mikor azok készültek, nem volt valid minőségellenőrzés. Ezért elég sok hibás. Nálam három van elfekvőben jelenleg. Elnézést ha off topic, csak felcsillantott a szemem olvasva, hogy más is emlékszik/használ ilyen kártyát manapság. Üdv
Nekem is van kettő, és két 1620m is, mert ugye a melóhelyemen is volt mindegyikből egy, Mostanában erős nyomásra el kell adnom mindegyikből egyet, ma már eleve nem tudom a melóhelyemen használni, mert nem nézik jó szemmel, és egyébként is kevesebbet használom őket. Viszont olyat nem hallottam, hogy kondicsere után sem működtek, jelzem, nem csak a két ismert kondi tud gondot okozni, érdemes ha jól emlékszem 8 vagy 10 kondit csrélni. A háromból egy sem működik?? Egyébként én megnéztem, és azt olvastam, hogy nem a minőségellenőrzés volt a rossz, hanem a pár száz, max 2000 üzemóra a felhasznált kondikra vonatkozólag, ezzel akarták amennyire lehet olcsóvá tenni az amúgy elég húzós árat. De persze abban az időben úgy tudom iszonyú nagy cucc volt a többiekkel egybevetve, viszont elég összetett is volt, ezért ott spóroltak ahol tudtak. Szerintem nézesd meg szakemberrel, tuti, hogy a kondikkal lesz a gond.Vagy rosszul voltak beforrasztva (a lábak kiosztása is számít, és a minőségi forrasztás is) vagy mint mondtam valamelyiken nem látszott, hogy ki van nyúlva, pedig de :-) Az fura@@AdamDani
Sziasztok! Én csak az NDH-30-al kapcsolatban szeretnék kérdezni. Voltam nálatok a boltban tesztelni a fejhallgatót, és valahogy ott tisztábbnak, teljesebbnek éreztem a teljestményét a ti Apollo hangkártya fejhallgató kimenetével, mint itthon az SSL2-vel. Lehetséges-e ez, vagy csak az agyam vert át? Van-e lényeges különbség a fejhallgató kimenetek között ezekben a hangkártyákban?
Én ehhez annyit tudok hozzá tenni hogy az NDH-30 például egy RME ADI-2 Pro FS R füles kimenetével nálam tisztább és nagyobb dinamikájú megszólalást produkál mint az SSL 2+ füles kimenetével és ez elég jól hallható. Egyáltalán nem rossz az SSL se, azon az áron főleg, de azért egyből hallatszik hogy az RME komolyabb képességű DAC és füles erősítő. Persze rendesen drágább is.
És a Neuheiser kihagyta belőle a Sonarworks integrációt, ami a Merging Anubis-ben benne van. Pedig szerintem az a sok kis kezeletlen, vagy félig kezelt home studio szobákban nagyon hasznos lehet. Ugyanezt az integrációt szívesen látnánk sokan UAD platformon is; rengetegen írtunk a gyártónak, és semmi. Pedig ahogy az UAD immersive sound fejlesztése is mutatja, bármit tehetnek/programozhatnak DSP-vel bármelyik kimenetükre.
Úgy tudom, hogy ezek még jönnek. Pl. a videó gyártása óta mintha átportoltak volna párAnubis plugint is. Amúgy a SW integráció nagyon nagy big lenne, és ami fájó, hogy az UA nem él ezzel a ziccerel... Nekik aztán tényleg semmibe nem telne. Szerintem mikor az eladási görbék majd kedvezőtlenebb irányba változnak, akkor látni fogjuk jönni ezeket a feature-öket.
Hifi, high-end audio körökben van hogy nagyságrenddel drágább DAC-ok működnek mint a stúdió csúcs szinteken és persze a gyártó, kereskedő szerint jobb is annyival. Érdekes bele gondolni hogy a hangfelvételek mikkel készülnek és hát akár jobb, akár nem, akkor is mindkét lehetséges esetben nagyon elgondolkodtató a high-end árú high-end DAC-ok értelme a zenehallgatás oldalon. Ha a világ hangfelvételei meg közben készülnek amikkel szoktak.
Definiálni kellene, hogy mit jelent az, hogy jobb. Jobban nem szólnak, az fix. Szebb az elölapjuk? Legyen. Akkor viszont niincs mit végiggondolni a felvetéseden.
Hasonlóan gondolkodom. Csak végig vettem a két lehetséges variációt gondolatban. Az egyik az lehet hogy nem jobbak minőségben mint a videóban tárgyalt szintek, valószínű így is van. Legfeljebb hangszínezetben hangolhatják őket valamerre, ami valakinek a fülének úgy jobban tetszik. A másik eset hogy jobb hangminőségben. Annak meg azért nem látnám túl sok értelmét költeni rá ha így is lenne, mert a világ hangfelvételeinek a többsége maximum olyan szintű eszközökkel készül amikről szó van a videóban. Ha olyanokkal készül akkor a high-end DAC ha jobb is lenne mit, honnan hoz ki többet a felvételekből? Szóval a két esetből bármelyik is lenne a valóságban, nem lenne értelme költeni rá még sokat a másik végén zenehallgatás célokból se. Persze vannak a hifiknek más fajta céljai is a zenehallgatáson kívül.
@@zzotya777 A videó arról szól, hogy a konverterek hangminősége már jóiseje (!) fokozhatatlan. Ezek az interfészek totálisan transzparensek, olyanok, mint a kábel. Ami a hifisták szerint ront a hangon (ezt nem is kommentálnám). De ez megint visszavezet ahhoz, hogy a hifisták inkább hasonlít egy szektához, ahol nincsenek objektív mércék, célok, a mérés meg a tudomány meg hülyeség. Ezek az interfészeket meg lehet építeni aranyból is: jobban nem fognak szólni, csak drágábbak lesznek.
Érdekes vidi lett! Tetszik tiszta jó 😊 Gameplay videókhoz milyen hangkártyát ajánlanál? Tudom, hogy volt erről videó, de azzal az a gondom, jó video lett, csak zenei rész lett vele megcélozva. Es tudom, ezeknek a hangkártyáknak a zenei vonal a fő. Eddig amit kinéztem hangkártya az egyik Behringer umc22 u-phoria, egy Scarlett Solo 3rd gen és volt egy másik Native Instruments Komplete audio 2. EIN alapján válogattam össze őket, máramennyit sikerült kiderítenem 🥵🥵 Te mit ajánlasz gameplay videókhoz? Vagy esetleg streamhez? Válaszodat előre is köszönöm 😊
Szia! Láttam a korábbi kommentedet egy másik videó alatt, amit nem találtam meg, úgyhogy itt válaszolok: bármelyik hangkártya jó amit fentebb írtál. Ezeknek a hangkártyáknak sokkal kisebb a zaja mint a mikrofonnak (sokan pl. a Shure SM7b-t használják ami GIGAZAJOS - most leegyszerűsítve írom, mert bonyolultabb a probléma, de a lényeg, hogy az SM7B-vel jó sok zaj lesz, és mégis azt használja a többség). Szóval akármelyiket választhatod, nem azon fog múlni :) Az entry level kártyák között messze az Arturia Minifuse-ok a legjobbak továbbra is (szerintem). Amikről itt szó esik, ezek zenei célra készült kártyák, amelyeknél a lényeg, hogy szépen szóljon. A broadcast, tehát közvetítésre szánt eszközök teljesen más szempont alapján készülnek, pl. legyen kis a handling noise (mondjuk a delikvens állítgatja adás közben az állványt, és azt ne szóljon bele)
@@hit_space Igen írtam valamelyik video alá asszem az is ehhez hasonló volt. Köszönöm a választ. Nagyszerű 🤗 Igen, árban sem rossz, bár néhány teszt videón kicsit érdekes a hangszín. De aztán lehet az illető állított valamit a videóhoz nemtudom. De az is tervben volt. Köszönöm a választ😊
@@hit_space Meg jelenleg egy Fifine K688as mikrofont használok, Shuret nem szeretnék, mondjuk azokból is vannak jók biztosan, de árban a Fifine felelt meg.
@@BalazsGames talán Julian Krause és Curtis Judd csatornáján találkoztam leginkább korrekt tesztekkel, máshol nemigen. A hangkártyák amikről beszélünk, totál egyenesek frekiben. A mikrofonod zaja, torzítása, frekiátvitele nagyságrendekkel rosszabb (a videóban beszéltem erről), ahogy a hangfalnál/fülesnél is: így leginkább azok "hibáit" fogod hallani, nomeg a tesztek igénytelenségéből adódó mellékhatásokat. Erről egy komolyabb, vastag könyvet tudnék írni.
@@hit_space Értelek. Julian Krause videóit én is néztem, pont a hangkártyák miatt, ami tetszik tőle, hogy mindig az adott termékről beszél. Vagyis Arturia minifuse akkor arra van kötve a mikrofon, Behringer akkor arról, részletesen beszél a kütyükről, tetszik még hogy a zaj teszteket is megcsinálja, pacsi Krausénak érte 😊 Viszont a másik illetőt nem ismerem, de rá nézek. Köszönöm az infókat. Remélem még sok ilyen teszt videód lesz. 🤗 Mindent bele csak így tovabb 🏆🏆🏆🏆🙌🙌🙌💪💪💪🥇🥇🥇
A USB csatlakozásról jutt eszembe. Az apollo twin x-ből létezik USB-s verzió is, ami igaz csak Windows-al működik, de az is tény, hogy a PC-ket nem igazán látják el thunderbolt-al. Az én alaplapomon sincs, pedig az is egy 100 ezres lap.
@@kormie.official Az is tökéletes ha thunderbolt kompatibilis, mint az én 60 ezres lapom. Ahhoz már csak venni kell egy Asus ex4 kártyát és az egész kijön 100k alatt.
Commodore 64-gyel kezdtem a zenélést, ami egy fekete-fehér kis Videoton tv hangszóróján keresztül szólalt meg. Elfelejtettek szólni, hogy az nem elég jó. Életem legboldogabb évei voltak!
Nincs a tesztben olyan, hogy 3. Minden számhoz írd le hogy eredeti, a vagy B. A 01 az erdeti. Küldd el az eredményt, és megmondjuk, hogy sikerült-e eltalálni. Amúgy meg nem süket vagy, hanem ilyen az emberi psziché. (lásd még: optikai csalódások)
Talán mondanom se kell, de a Neumann MT48-at is megtapizhatjátok a Hit Space-ben, ahogy minden mást is. Tehát ez nem csak afféle influencer jószág, amivel mi itt a youtube videókban veretünk, hanem konkrétan lehetőségetek van személyes benyomást szerezni róla.
Imádom ezeket a videókat, és hihetetlen tisztelem a hatalmas tudásodat a témában. A videó hang/képminősége pedig magasan clippel a RUclipson található videókhoz viszonyítva. Példátlan sok energia van ezekbe a videókba fektetve, nagyon pacsi!
Amúgy zseniális videó, nagyon jó gyakorlati példákkal! Pl ez a felvétel alá bekevert zaj nagyon jó szemléltetés.
Brutális minőségűek a videók mindig, köröket vernek a jutu felhozatalra, nagyköszi!
Jó volt ezt megbízható embertől hallani, köszi a videót
ritkajó videjó, ritka igényesen összerakva! nagyon köszi!!
az egyes hangzásbéli jelenségeknél külön köszönet a szemléltetésért!
szerintem egy céleszköznél nincs magyarázat a lomhaságra, már 50e Ft-os árkategóriánál sem, nemhogy a Neumann játszóterénél.
autóiparban megszokott mértékűt spórolhattak a képernyőt és a bootolást végző procin, ami a Neumann név zenhejzeres megcsúfolása.. :(
Fantasztikus videó, még sok ilyet! A legtöbb ember sajnos egyáltalán nem azt nézi hogy NEKI specifikusan milyen stúdió termékre van igazán szüksége, hanem a már említett marketing maszlagnak dőlnek be.
🤩A/D egy újabb briliáns összerakott vidi nem csak szakiknak, de mélységében szakmailag 101%on közben humor is ON! Köszi A/D!!!!!
és én mint amatőr, de lelkes szinti/kütyü rajongó 10+ éve ahogy mondod is a felét nem értem a számoknak/értékeknek/paramétereknek, s mégis olyan szinten össze volt megint rakva, hogy pontosan eljut a célközönséghez a téma, ez amit képviselsz/képviseltek az megint lejött ebben a vidiben is.Nagyon várós a latency vidi!
Szuper videó volt (mint mindegyik)! Lényegre törő, fókuszált, választékos! Nagyon hamar eltelt ez a 20 perc. (mindig kevés az idő) Miközben néztem a videód, pont az jutott eszembe, hogy te milyen jól tudnád rangsorolni a hangkártyákat, akár ligák szerint, és ezzel végre rendet téve a bizonytalanok és a kezdők fejében.
Mindne nap megnéznék egy ilyen videót. Többet lehet belőle tanulni mint másoknál egy könyvből :D
Kedves Ádám!
Mint ahogy tőled megszoktam, ez a videó is kiváló lett, sőt...annál is több! Csak hansznos infó, semmi rizsa! Teljesen korrekt bemutatás A/B hangkártyákkal szemben, és nem lehúzás a sárgaföldig! Hatalmas respect! Várom a következő videót! Munkádhoz nagyon jó egészséget, és kitartást kívánok!
Profi kontent! Jól érződik a generációs kooperáció. Hajrá Hajrá!
Most vettem észre, hogy nem volt megnyomva a feliratkozás gomb, én balfék…eddig. :)
Ez a videó is mint mindig, vérprofi, köszönjük!
Köszönöm! Tökéletes videó - nem tudok más jelzőt, de nem is kell.
Nagyon informatív lett ez a video. Köszönjük szépen!
Irigylem a tudásod. 👏🏻 Köszönöm a videót.
Nagyon jó videó! Én mindenképpen tanultam belőle... ;) Gratulálok!
Szia!
Köszi a videót! Jót kacagtam magamon, mert én pont felültem erre az új Neumann hájpra. (Nem bántam meg, de az tuti, hogy a kh310 nem az utolsó hangfalam.)
Szívesebben veszek fel (tele-strat) vonalgitárt a tárgyalt Neumannal, mint a PS Titánnal. Valahogy természetesebbnek tűnik nekem (ez ízlés dolga), de jó ideig a Titán marad a fő hangkártyám.
Egyébként megbízható, stabilan működő eszköz az MT48. Továbbá magában, vagyis számítógép nélkül is használható. Jó beruházásnak tartom. (kivéve, hogy nálam nem működött az optikai in-out a pár nappal ezelőtti firmware frissítésig.)
Na amit mondtál azért érdekes, mert mikor anno teszteltük a Prism Sound Lyrát (elvileg ugyanaz a konverter mint a Titánban), akkor meglepődve tapasztaltuk, hogy az volt az egyetlen felsőkatgóriás hangkártya, ami megbukott a videóban vázolt visszakötéses teszten. Simán meg lehetett mondani melyik volt az eredeti, és melyik a Prism): magyarul színez mint állat. Mivel nem hinném, hogy technikai hendikeppről lenne szó, feltételezem, hogy koncepcióról beszélünk. Ez van akinek tetszik, van akinek nem. Én azt szeretem, ha egy konverter totál transzparens: a hang alakítására ott vannak az outboardok és a pluginek, így mindig eldönthetem, hogy melyik sáv maradjon tiszta, és melyik color. Az MT48 a transzparens iskolát képviseli, egyértelműen.
Még nem teszteltem/vetettem össze a PS-t az MT-vel ilyen módon. Csak az érzet van. De eljött az ideje. Csinálok néhány reampot néhány hangszerrel a kártyákkal rögzített hangszeres jelekkel. Nagyon kiváncsi vagyok!
Isten áldja a Yt algoritmust, köszi a videót, fel is iratkoztam.
Zseni video. Koszi!
Jee haver elso videod amit lattam, jol nyomod!!
Nagyon korrekt lett ez a videó. Köszönet érte.
Ciao, az ATC-ket miert cserelted le, ha nem titok?
Már vártam, hogy valaki kiszúrja! :) A kedvenc SCM25-öseimet bevittem a boltba, hogy megvehesse valaki, aki beleszeret :) Amíg nem jön meg az ATC SCM50, addig "kénytelen vagyok" Barefootozni :) (SCM25 mk2-re váltanék, de a 25-ös a kis szobámban nagyon nem praktikus, és mivel a boltban nem próbálható ki a legendás 50-es, ezt találtam ki áthidalónak :) )
Ha még szerinted is indokolatlan akkor érdemes erre váltani ! :D Szal ezt most szerintem jól eladtad :D
Nekem a videokártyán lévő hangkártya szolgáltatja a hangot, de semmi különbséget nem hallottam.
Az lenne a baj, ha hallanál! Mindegyik kártya egyenesebb frekimenetben mint a legjobb vonalzód. A fülesed vagy a hangfalaid nagyságrendekkel zajosabbak, torzabbak, egyenletlenebbek.
Zseniális vagy!!!! Köszönjük!!!
Kíváncsi lennék egy Focusrite Scarlett 2i2 meg JBL t300 hoz képest hogy szól ez de soha nem lesz lehetőségem megtudni
Ez a "kis színes" kifejezés honnan ered? Már többedjére hallom de lehet csak én vagyok fiatal a pop kultúrához
Szia A/D,
Szeretném kikérni a véleményed arról hogy Te milyen hangkártyát ajánlanál egy gyakori kifejezéssel élve "home studio"-s munkához. Gitáros dolgokról lenne szó. Van néhány kiszemeltem de mégis alapoznék a tanácsodra ha megengeded. Az elvárás annyi lenne hogy a gitárjel adott lehetőségekhez képest a legjobb minőségű legyen. Bemenet-kimenet gyakorlatilag elég 1-1 persze ha több van az sem baj. Szóval sorolnám az általam nézegetett eszközöket. ( sajnos az anyagi keret kb ezeket fedezi)
Universal Audio Volt 1/2
Steinberg UR22C
Audient ID4
Tascam US-2x2HR
SSL2
Esetleg Scarlett valamelyik.
Szóval a keret olyan max 75-80 ezer lenne. Ezeken kívül természetesen ha van javaslatod szívesen fogadom.
Bocsánat a hosszú kommentért.
Válaszodat előre is köszönöm!
Én a Voltot vagy az ID4-et venném, éspedig azért, mert azoknak "hangulatosabb" :) a DI bemenetük: ez az, amire neked elsősorban a gitár miatt szükséged lesz.
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Apuméknak audiofil szaküzlete volt a 90-es években vidéken. Ezért is imádom az AB teszteket.
Amúgy nem hallottam azt a -80dB zajt, de valami furcsa volt. :)
HP EliteBook G5 alaplapi hangkari / Beyerdynamic Custom Pro.
Imádom a videóidat, még a szintikről szólókat is, pedig gitáros(ka) :-) vagyok. Nyilván a negyedét sem értem a köztünk lévő tudás szintje miatt, de mindegy. Egy kis visszaemlékezést a régi "öregekre" értem alatta ma már talán(?) vintage-nek számító hangkártyákra pl E-MU 1616M, és/vagy 1820m (minden szentnek maga felé hajlika a keze, én ezekkel rendelkezem) azért szerintem szintén számottevő nézettséget generálna.
Persze tudom, hogy boltként ez nem túl kifizetődő pláne úgy, ha amatőröknek mondjuk esetleg még ajánlani is lehetne a mai több százezres hangkártyákhoz képest. Nyilván tudom, hogy 10-15 év alatt rengeteget fejlődött a stúdiótechnika, és ezen belül a hangkártyák is, de 25 évvel ezelőtt egy jó hangmérnök tuti, hogy tudott volna azokkal is jó zenéket keverni, masterelni, ahogy még az analóg stúdiómagnós időszakban is születtek hangzásbeli remekművek, amiket az ember már jószerével csak a retró adásokban hall. Ilyenek számomra a régi Iron Maiden stb.. rockzenék, 30, sőt közel 50 éves számok is abszolút vállalhatók. Röviden, szerintem egy pro-kontra adást megérne egy ilyen régi - új hangkártya teszt, persze nagyjából a kategóriához párosítva "ilyen volt - ilyen most" jelleggel.
1820m…imádtam. Míg egyszer csak a kondi cserék ellenére kattogni, villogni kezdett a doboz. Azt hallani abban az időben mikor azok készültek, nem volt valid minőségellenőrzés. Ezért elég sok hibás. Nálam három van elfekvőben jelenleg. Elnézést ha off topic, csak felcsillantott a szemem olvasva, hogy más is emlékszik/használ ilyen kártyát manapság. Üdv
Nekem is van kettő, és két 1620m is, mert ugye a melóhelyemen is volt mindegyikből egy, Mostanában erős nyomásra el kell adnom mindegyikből egyet, ma már eleve nem tudom a melóhelyemen használni, mert nem nézik jó szemmel, és egyébként is kevesebbet használom őket. Viszont olyat nem hallottam, hogy kondicsere után sem működtek, jelzem, nem csak a két ismert kondi tud gondot okozni, érdemes ha jól emlékszem 8 vagy 10 kondit csrélni. A háromból egy sem működik?? Egyébként én megnéztem, és azt olvastam, hogy nem a minőségellenőrzés volt a rossz, hanem a pár száz, max 2000 üzemóra a felhasznált kondikra vonatkozólag, ezzel akarták amennyire lehet olcsóvá tenni az amúgy elég húzós árat. De persze abban az időben úgy tudom iszonyú nagy cucc volt a többiekkel egybevetve, viszont elég összetett is volt, ezért ott spóroltak ahol tudtak. Szerintem nézesd meg szakemberrel, tuti, hogy a kondikkal lesz a gond.Vagy rosszul voltak beforrasztva (a lábak kiosztása is számít, és a minőségi forrasztás is) vagy mint mondtam valamelyiken nem látszott, hogy ki van nyúlva, pedig de :-) Az fura@@AdamDani
Sziasztok! Én csak az NDH-30-al kapcsolatban szeretnék kérdezni. Voltam nálatok a boltban tesztelni a fejhallgatót, és valahogy ott tisztábbnak, teljesebbnek éreztem a teljestményét a ti Apollo hangkártya fejhallgató kimenetével, mint itthon az SSL2-vel. Lehetséges-e ez, vagy csak az agyam vert át? Van-e lényeges különbség a fejhallgató kimenetek között ezekben a hangkártyákban?
Én ehhez annyit tudok hozzá tenni hogy az NDH-30 például egy RME ADI-2 Pro FS R füles kimenetével nálam tisztább és nagyobb dinamikájú megszólalást produkál mint az SSL 2+ füles kimenetével és ez elég jól hallható. Egyáltalán nem rossz az SSL se, azon az áron főleg, de azért egyből hallatszik hogy az RME komolyabb képességű DAC és füles erősítő. Persze rendesen drágább is.
@@zzotya777 akkor lehet ez volt a helyzet az Apolloval is, köszi
nekem volt apollo is, meg ssl 2+ itthon....az apollo füles kimenete sokkal jobb tényleg :) @@dnl_frnc
@@istvanfekete4788 melyik Apollo volt?
@@dnl_frnc a rackes régi Silver Quad
Fhu de jó, nézzük :D
És a Neuheiser kihagyta belőle a Sonarworks integrációt, ami a Merging Anubis-ben benne van. Pedig szerintem az a sok kis kezeletlen, vagy félig kezelt home studio szobákban nagyon hasznos lehet. Ugyanezt az integrációt szívesen látnánk sokan UAD platformon is; rengetegen írtunk a gyártónak, és semmi. Pedig ahogy az UAD immersive sound fejlesztése is mutatja, bármit tehetnek/programozhatnak DSP-vel bármelyik kimenetükre.
Úgy tudom, hogy ezek még jönnek. Pl. a videó gyártása óta mintha átportoltak volna párAnubis plugint is. Amúgy a SW integráció nagyon nagy big lenne, és ami fájó, hogy az UA nem él ezzel a ziccerel... Nekik aztán tényleg semmibe nem telne. Szerintem mikor az eladási görbék majd kedvezőtlenebb irányba változnak, akkor látni fogjuk jönni ezeket a feature-öket.
Visszhangzik? Most akkor zengető, vagy hangkártya? :)
Hát az van, hogy mindkettő. De komolyan.
@@hit_space igen, a végére kiderül hogy egy kicsit minden is.
Hifi, high-end audio körökben van hogy nagyságrenddel drágább DAC-ok működnek mint a stúdió csúcs szinteken és persze a gyártó, kereskedő szerint jobb is annyival. Érdekes bele gondolni hogy a hangfelvételek mikkel készülnek és hát akár jobb, akár nem, akkor is mindkét lehetséges esetben nagyon elgondolkodtató a high-end árú high-end DAC-ok értelme a zenehallgatás oldalon. Ha a világ hangfelvételei meg közben készülnek amikkel szoktak.
Definiálni kellene, hogy mit jelent az, hogy jobb. Jobban nem szólnak, az fix. Szebb az elölapjuk? Legyen. Akkor viszont niincs mit végiggondolni a felvetéseden.
Hasonlóan gondolkodom. Csak végig vettem a két lehetséges variációt gondolatban. Az egyik az lehet hogy nem jobbak minőségben mint a videóban tárgyalt szintek, valószínű így is van. Legfeljebb hangszínezetben hangolhatják őket valamerre, ami valakinek a fülének úgy jobban tetszik. A másik eset hogy jobb hangminőségben. Annak meg azért nem látnám túl sok értelmét költeni rá ha így is lenne, mert a világ hangfelvételeinek a többsége maximum olyan szintű eszközökkel készül amikről szó van a videóban. Ha olyanokkal készül akkor a high-end DAC ha jobb is lenne mit, honnan hoz ki többet a felvételekből?
Szóval a két esetből bármelyik is lenne a valóságban, nem lenne értelme költeni rá még sokat a másik végén zenehallgatás célokból se.
Persze vannak a hifiknek más fajta céljai is a zenehallgatáson kívül.
@@zzotya777 A videó arról szól, hogy a konverterek hangminősége már jóiseje (!) fokozhatatlan. Ezek az interfészek totálisan transzparensek, olyanok, mint a kábel. Ami a hifisták szerint ront a hangon (ezt nem is kommentálnám). De ez megint visszavezet ahhoz, hogy a hifisták inkább hasonlít egy szektához, ahol nincsenek objektív mércék, célok, a mérés meg a tudomány meg hülyeség. Ezek az interfészeket meg lehet építeni aranyból is: jobban nem fognak szólni, csak drágábbak lesznek.
Hát ezt nem tudom miért dobta be RUclips mintha nem is magyarul lenne,megnéztem becsülettel de "nem én vagyok a célközönség"
Érdekes vidi lett! Tetszik tiszta jó 😊
Gameplay videókhoz milyen hangkártyát ajánlanál? Tudom, hogy volt erről videó, de azzal az a gondom, jó video lett, csak zenei rész lett vele megcélozva. Es tudom, ezeknek a hangkártyáknak a zenei vonal a fő.
Eddig amit kinéztem hangkártya az egyik Behringer umc22 u-phoria, egy Scarlett Solo 3rd gen és volt egy másik Native Instruments Komplete audio 2.
EIN alapján válogattam össze őket, máramennyit sikerült kiderítenem 🥵🥵
Te mit ajánlasz gameplay videókhoz? Vagy esetleg streamhez?
Válaszodat előre is köszönöm 😊
Szia! Láttam a korábbi kommentedet egy másik videó alatt, amit nem találtam meg, úgyhogy itt válaszolok: bármelyik hangkártya jó amit fentebb írtál. Ezeknek a hangkártyáknak sokkal kisebb a zaja mint a mikrofonnak (sokan pl. a Shure SM7b-t használják ami GIGAZAJOS - most leegyszerűsítve írom, mert bonyolultabb a probléma, de a lényeg, hogy az SM7B-vel jó sok zaj lesz, és mégis azt használja a többség). Szóval akármelyiket választhatod, nem azon fog múlni :) Az entry level kártyák között messze az Arturia Minifuse-ok a legjobbak továbbra is (szerintem). Amikről itt szó esik, ezek zenei célra készült kártyák, amelyeknél a lényeg, hogy szépen szóljon. A broadcast, tehát közvetítésre szánt eszközök teljesen más szempont alapján készülnek, pl. legyen kis a handling noise (mondjuk a delikvens állítgatja adás közben az állványt, és azt ne szóljon bele)
@@hit_space Igen írtam valamelyik video alá asszem az is ehhez hasonló volt. Köszönöm a választ. Nagyszerű 🤗 Igen, árban sem rossz, bár néhány teszt videón kicsit érdekes a hangszín. De aztán lehet az illető állított valamit a videóhoz nemtudom. De az is tervben volt. Köszönöm a választ😊
@@hit_space Meg jelenleg egy Fifine K688as mikrofont használok, Shuret nem szeretnék, mondjuk azokból is vannak jók biztosan, de árban a Fifine felelt meg.
@@BalazsGames talán Julian Krause és Curtis Judd csatornáján találkoztam leginkább korrekt tesztekkel, máshol nemigen. A hangkártyák amikről beszélünk, totál egyenesek frekiben. A mikrofonod zaja, torzítása, frekiátvitele nagyságrendekkel rosszabb (a videóban beszéltem erről), ahogy a hangfalnál/fülesnél is: így leginkább azok "hibáit" fogod hallani, nomeg a tesztek igénytelenségéből adódó mellékhatásokat. Erről egy komolyabb, vastag könyvet tudnék írni.
@@hit_space Értelek. Julian Krause videóit én is néztem, pont a hangkártyák miatt, ami tetszik tőle, hogy mindig az adott termékről beszél. Vagyis Arturia minifuse akkor arra van kötve a mikrofon, Behringer akkor arról, részletesen beszél a kütyükről, tetszik még hogy a zaj teszteket is megcsinálja, pacsi Krausénak érte 😊
Viszont a másik illetőt nem ismerem, de rá nézek. Köszönöm az infókat. Remélem még sok ilyen teszt videód lesz. 🤗
Mindent bele csak így tovabb 🏆🏆🏆🏆🙌🙌🙌💪💪💪🥇🥇🥇
A USB csatlakozásról jutt eszembe. Az apollo twin x-ből létezik USB-s verzió is, ami igaz csak Windows-al működik, de az is tény, hogy a PC-ket nem igazán látják el thunderbolt-al. Az én alaplapomon sincs, pedig az is egy 100 ezres lap.
Manapság azért már elég sok PC alaplapon van thunderbolt.
Milyen jó, hogy ilyen nagy választék van! :)
igen. a többszázezres alaplapokon van. amúgy lenne nekem thunderbolt rajta, ha vennék hozzá bővítőkártyát, ami szintén drága.
@@kormie.official Az is tökéletes ha thunderbolt kompatibilis, mint az én 60 ezres lapom. Ahhoz már csak venni kell egy Asus ex4 kártyát és az egész kijön 100k alatt.
Nagyon kellene egy PC-Thunderbolt utánajárós videó, ugye? ;)
Miiicsoda 1 percig kapcsol be? :D
Budin ulve telo hangszorojan is egyertelmu volt, pedig a mosogep is megy 🙄
U-phoria 202HD .... khhmmm ... Ez az én költségvetésem :D
Commodore 64-gyel kezdtem a zenélést, ami egy fekete-fehér kis Videoton tv hangszóróján keresztül szólalt meg. Elfelejtettek szólni, hogy az nem elég jó. Életem legboldogabb évei voltak!
Imádom A/D objektivitását (a profizmusról nem is beszélve!! @hit_space "Top notch content", köszönöm a munkádat, sok sikert a továbbiakban!!
lehet süket vagyok, de nekem a 3. teltebben szól...
Nincs a tesztben olyan, hogy 3. Minden számhoz írd le hogy eredeti, a vagy B. A 01 az erdeti. Küldd el az eredményt, és megmondjuk, hogy sikerült-e eltalálni. Amúgy meg nem süket vagy, hanem ilyen az emberi psziché. (lásd még: optikai csalódások)
Ann Paris kegyetlen jó bakker