Házi vízmű helyett: áramláskapcsoló! Recycling #32
HTML-код
- Опубликовано: 5 фев 2025
- Sziasztok!
Igen bosszantó tud lenni, amikor a nyár kellős közepén bedöglik a szivattyú... na de, egy rendes ezermester ilyenkor sem esik kétségbe! Körülszagol a neten, beszerzi a legújabb infókat, na meg a szükséges gépeket, alkatrészeket, stb. és már mehet is a recycling! :D
És ha esetleg valakit érdekel, a beépített készülékek pontos típusa:
-Aquastrong EJWm 90/46 önfelszívó kerti szivattyú
-Leo PS-04A áramláskapcsoló
És ha esetleg valakit érdekel a szegedi halászlé videóm linkje:
• Szegedi halászlé klass...
Bemutatkozóm, videóim és feliratkozás:
/ @recyclingofficial
Ha szeretnél a támogatóm lenni:
www.patreon.co...
Ha van Paypal fiókod:
www.paypal.com...
Facebook:
/ recycling-125500928850489
insta:
recycling_official
Üdv végre valaki jól gondoldkodik szűrő + szárazon futás kapcsoló (áramlás őr) ha jót akarsz
A tartályt függőleges helyzetben rakjad mert a levegő fenn lakik a szivattyú
Motor védelemről gondoskodni kell!
Szia neked ez a rendszer azóta is működik?Csak öntözésre használod vagy házat is ellátod vele?Továbba ez emeli a villanyfogyasztást?Köszi előre is a válaszokat!
Szia! Történt még tavaly egy kis baleset a rendszerrel, a szivattyút az áramláskapcsolóval összekötő (Gyári) cső eldurrant... azóta nem volt időm/kedvem a javításhoz, így ott áll. De amúgy is csak egy kerti csap van rákötve, és azt is nagyon keveset használtam, így abból sok következtetést egyébként sem lehetne levonni. Nem vagyok fűmániás, és veteményesem sincsen így napi szinten amúgy sem locsoltam vele. Egyébként a szivattyú 750 wattos, egy rendszeres használat biztosan meglátszana a villanyszámlán, főleg ha a teljes vízellátás arról megy.
Ez a motor önálló hűtéssel rendelkezik. Van egy 14+ éves hidroforom,a fő elemei működnek még. Motor csapágy,és tömítéscsere kellene neki. Na meg a gumilufi is elöregedett benne. Semmi komoly baja nincs,csak a kopó alkatrészek ideje járt le. Nem is rozsdás még! Könnyen javítható konstrukció.
Egy tartályban , mégis mi a fene tud meghibásodni... :D De biztos jót tesz a szivattyúnak hogy egyfolytában ki be kapcsolgat...
A "lufi".
Meg a tömítések. És a levegőt is el tudja engedni. Szóval van pár dolog 🫣
Nyomáskapcsoló, hátul a motorszelep, gumi benne, tömítések, te szerencsecsomag...
Elégséges csupán a szivattyút rögzíteni két csavarral a nyomástartályhoz.🙂
Anno az IMI hidroforok nem voltak rosszak, volt, hogy 3 évig hozzá sem kellett nyúlni. Ezek az új-újabb "házi vízművek" már nem olyan tartósak sajnos.
Szia lehetne egy kérdésem?Van egy új Elpumps szivattyúm ami 4,8 bár maxra képes.Ha elzárom a szivattyú utáni elzáró csapot tehát ilyen 1méter a nyomótáv ebben a helyzetben akkor is meg ha végig kell myomnia a vizet elég messze akkor is 4 bárt tud.Tehát nem a magasság a baj.7 méterről szívja a vizet egy gyűrűskútból plussz a 1,5 méter visszintbe amin bemegy a víz az aknába a szivattyúig.Ez a plussz 1,5 méter beleszámít a szívómèlységbe?9 méterről tud szívni van lábszelep minden jó levegő nyomás magas 2,3 bár.Szóval már nemtudom miért nem képes a 4,8 bárra max a mélységre/távra gyanakszom.Szűrő nincs beszerelve.Szerinted mi lehet a gond túl hosszú a 8,5 méter cső hosszúság?1colos a kpe amúgy.Ami elő van írva.
Szia!
A 4,8 bar az a max nyomása a készüléknek. Ezt max akkor tudná, ha egyáltalán nem kellene felszívnia a vizet, hanem közvetlen vízszintnél lenne.
Minél mélyebb a szívási mélység, annál jobban csökken a szivattyú nyomóképessége. Tehát nincs gond, a 4 bar az jó. Egy ház vízellátásához 2-2,5 bar elég. Max locsolásnál nem visz olyan messzire. Egyébként az emelésbe az a másfél méter nem számít bele.
@@recyclingofficial Szia köszönöm szépen akkor nem próbálom megjavítani amit nemlehet , hanem veszek egy nagyobb teljesítményűt talán.Sajna ezt nem én vettem hanem a ház előző tulaja de én rám maradt a csere a régiről viszont a nyomótáv kb 30 méter az emelő magasság meg úgy 20 és egyépként minden jólenne ha a wc tartályban is lenne víz de sajna azt nem képes feltölteni.(Völgyben lakom és fent van a ház.)
@@richardmolnar4779 Ó, oda akkor tényleg kell valami combosabb.
Szia.Nagyon jó a videó!!!!Lenne egy kérdésem.Én a szifonof szivattyút (Leo XJWm 60/41-24CL) szeretném átalakítani áramláskapcsolósra.Most ezen a rendszeren rajta van a szivattyún egy nyomásmérő + nyomáskapcsoló.Szerinted rajta hagyhatom ezeket a "lyukak elzárása, tömítése" végett? Természetesen az elektronikáját kikötve !!!!Nem akadályozná szerintem az áramláskapcsoló működését + látnám a szivattyú pillanatnyi nyomását is.Köszönöm.
Szia! Köszönöm. A nyomáskapcsolót tényleg könnyebb rajtahagyni mint leszerelni, én próbáltam a régi szivattyúmról de totál rá volt rohadva. Szóval szerintem nyugodtan, csak a tartály csatlakozását kell leválasztani a szivattyúról és az áramláskapcsolót közvetlen rá kötni. Annyi, hogy néha nem árt ellenőrizni hogy nem ereszt-e mert ott az óra környékén egy idő után ki tud rohadni és akkor kinyomja a vizet.
@@recyclingofficial 1 éves szivattyú ,csak akkor még nem volt fontos a folyamatos nyomás ,de idén már öntözőrendszert is el kell látnia és mikor csak a tartályból a nyomást használja ,akkor mintha csak pisilne a locsolófej.Akkor még nem tudtam ,h van ilyen rendszer is "sajnos".Köszi
Hello! Nekem tönkrement a hidrofor (tartály is ballon is kuka), viszont a szivattyú és az áramláskapcsoló jó. Ha beállítom alacsony értékre kapcsolással a nyomáskapcsolót, az reagál arra, ha csak megnyitom a csapot (tartály nélkül). Tehát azt kérdem, be lehet állítani hogy nagyon alacsonyon bekapcsoljon a nyomáskapcsoló? Ha igen, akkorezzel a módszerrel megölöm a szivattyút?
Üdv!
Az ilyen hidrofor rendszerekbe nyomáskapcsoló van. Ha ki szeretnéd iktatni a tartályt, akkor a nyomáskapcsolót is ki kell iktatni, és egy áramlás kapcsolót kell bekötni. Plusz érdemes beiktatni egy főkapcsolót, amivel használaton kívül lehet áramtalanítani.
Üdv! Több áramot eszik igy mint az átalakitás elött?
Üdv! Ezt nem igazán tudom megmondani, mert idén annyi eső esett, hogy nem sűrűn használtam... :)
@@recyclingofficialköszi!
Ha sűrűn engedsz ki kevés vizet, akkor sokkal több áramot fogyaszt így a rendszer! Az áramlás kapcsolós rendszer elsősorban öntözőrendszer műkődtetésére célszerű, ha házat is ellát, akkor a nyomáskapcsolós+tartályos megoldás a célszerű, sokkal kevesebb áramot használsz a Házi vízművel, mint az áramláskapcsolós megoldással!
Még annyit azért elmondanék,hogy nem tudom kinek hogy van belevezetve az áram az aknába..én most ástam ki az aknát zsalukövel raktam ki öntöttem rá fedőt stb..és úgy csináltam meg,hogy a vilanyórától egy 10 amperos kis megszakitóval vittem áramot..ha mégis baj lenne az aknával..befolyik a víz megtellne vizzel..zálat lenne stb akkor leold a kismegaszakító..nektek is igy van vagy megint én túltoltam az egészet? vagy ezt nem is így kell?
Én megelégedtem egy bojler kapcsolóval ami a fázist és a nullát is megszakítja, de a kismegszakító valóban jó ötlet.
Ha fi relét szerelsz föl és az aknába a konektort alacsonyra teszed akkor nyomó oldali csőtörés esetén a fi relé lekapcsolja az áramot, tehàt megmenti a szivattyút, az eső okozta elöntésen persze nem segít.
@@laszlogombos457 ne viccelj...kit érdekel a 30 -40 ezres szivattyú..áramütés ne legyen az a lényeg
@@davidnagy9855 hát ha valaki vacak einhelt vesz jogos de a pedrollo az easypressel veri a százat, a fi relé meg nem sokkal drágább az automatánál, és az életedet is megmentheti, úgyhogy Te viccelsz.
Igen sok sűletlenséget követtél el, ordít a dilettantizmusod! Én a helyedben törölném ezt a szakmát megcsúfoló videót!
Miért lenne víz az aknába ????
Azert mert ha eldugul leég a szivattyúd mert nincs ami kikapcsolja.
Viktor és ez működik? :))
Majd gyere át, megmutatom! Lemehetsz az aknámba! 😆
Szívóágba nem teszünk szűrőt.
Miért Nem?
@@robertmester2833 Azért, mert ha a szűrő esetleg eltömődik, és nem tisztítod ki időben a szivattyú nem tud vizet szívni, garantáltan leég a szivattyúd, és rosszabb esetben még az ejektor+diffúzor is kuka, és ha a járókereke műanyag a szivattyúdnak, akkor valószínűleg az is KUKA!