Szia Isti! Kis feedback, számomra sokkal jobban bejönnek ezek a hétköznapibb, személyesebb videóid, Régebben is néztelek, de ahogy elkezdtem felnőni úgy egyre ritkábban néztem rá a videóidra, viszont ez mostanra megváltozott. Nagyon bejönnek az új tartalmak, szeretem látni ezt a sokkal őszintébb, hétköznapibb oldaladat is mikor tényleg azt érezhetem, hogy egy olyan ember videóit nézem aki ugyanolyan mint én vagy bárki más. Szóval csak így tovább, várom az újabbnál újabb videókat!😁
Szia Isti! A szívó oldalra nem sima slagot szoktak rakni, hanem vákumálló szívótömlőt. A végére meg visszafolyásgátlós szűrőt. Jók ezek a videók, hajrá!
Szia Isti! Így még nem nagyon látunk téged de azt kell mondjam nagyon jól áll neked ez a videó forma is! Tanulságos és érdekes nézni ezeket a videókat!
Azért csöpög, mert nem tömítetted fel a menetet. A háromnegyedes réz közcsavar szivattyú felöli oldalára tekerj egy kis teflonszalagot, kenderkócot vagy loctite tömítő zsinórt, a másik oldalán, a félhollandernél pedig a gumigyűrű tömít.
@@narancs11 Öntözőrendszerek telepítésével foglalkozunk és az a tapasztalat, hogy a loctite a legtartósabb és legjobban tömítő anyag. Mivel automata kapcsolású a rendszer és az a cél, hogy minimálisan se csöpögjön ezzel elkerülve a folyamatos ki-be kapcsolást, így érdemes ezekre a csatlakozásokra áldozni drágább tömítőanyagra.
@@narancs11 nagyon szívesen, a teflon egyébként használható azokon a helyeken, ahol nincs folyamatos nyomás, természetesen betartva a tekerés számot! :)
Szia Isti. Örülök, hogy megosztod velünk a ház körüli munkákat és a tapasztalatokat. Jó látni, hogy szereted csinálni és én azt vettem észre, hogy sokkal jobban érzed magad az új lakóhelyen, mint Pesten a panelba (én is szabadulnék már a panelból 😊). Örülök a sikereidnek és szívesen nézem az ilyen jellegű videókat is, szóval várom majd a folytatást mindenképpen.
Szia Isti! Próbáld meg, hogy a közcsavar azon részére amelyik a gépbe van csavarva (a másik felére nem szabad) raksz rá kender kócot vagy menettömítő zsinórt (Loctite 55) és akkor valószínűleg nem fog ereszteni. Ha veszel egy vízpumpa fogót azzal is megkönnyíted a dolgodat mert ha nincs is megfelelő villáskulcsod azt akkor is tudod használni, hogy pl.: azt a közcsavart kitekerd a menetből. Remélem tudtam segíteni!
A parkside behajtókkal nincs gond ha otthoni felhasználásra kell,ha normális behajtófjeket meg fúrószárakat veszel ,valami komolyabb márkát bosc dewalt makita,akkor majdnem olyan hatékonyan tudsz vele dolgozni mint egy pró gèppel
Szia. Amit betekertél közdarabot a nyomó ágba érdemes lett volna kóccal vagy teflon szalaggal tömíteni hogy ne szivárogjon. A szívóágon amit leengedtél a kútba lehet kapni visszacsapó szelepet hogy ne engedje vissza a vizet a csőből illetve a szivattyú forgattyúsházából, ha kiörül megint lehet feltölteni. Felölteni pedig azért kell mert csak akkor tudja a vizet felszívni. Remélem tudtam segíteni! :D
Szia Isti jó az út amin haladsz. Szerintem úgy jársz a legjobban ha egy közeli lakostól kérsz segítséget hogy magyarázza el a szivattyú működését. A szívó cső általában egy merevebb cső szokott lenni (pl kpe cső) és annak a végén egy lábszelep vagy visszacsapó szelep hogy amikor leáll a szivattyú maradjon a szívó csőben víz. Amit ott hagytak nektek slagot jó lesz az csak gondolom még nem volt elég meleg az idő ahoz hogy könnyen hajoljon. A locsoló fej elé csak egy a csőhöz megfelelő méretű gyorscsatlakozó szükséges. Jó kertészkedést!
Én ebbe csak annyit tudok segíteni,hogy mindenféle képen érdemes 32 es kpe csövet letenni szívásnak,annak végére egy láb szelepet amin van szűrő is. Ezzel védve a szivattyút elég gyenge műanyag alkatrészeit. Másodszor,teflon szalag mert a műanyag mást nem nagyon visel el. És mint írtad kicsi a nyomás szerinted nem kicsi az csak kevés a puffer mögötte, egyedül a ¾ cső van csak ami magában kevés. Létező dolog a gyors csatlakozás ¾ csőre is de nagyon szűkíted a kört,de még mindig jobb mint a ½. Következő ami üzem biztos ezek szivattyúk úgy vannak meg tervezve,hogy te idegbajt kapjál tőlük 60eft volt a gép oké de a benne lévő tengely vas ami egy idő után rohad. Mai árakkal nézve egy Pedrollo 70-80 körül mozog rozsdamentes tengelyel rendelkezik, örök meg egy. Igaz az nem okos arra kell egy nyomás kapcsoló is de az 5eft körül van. Ennek szivattyúnak én nem adnak 3.5 évnél többet az utánna való élet az már mind ajándék lesz sajnos.
Szia Isti! én se javasolnám a ballonos szivattyú javitását, mert nállunk is ballonos szivattyú volt 20 éven keresztűl és el is használtunk kb: 7db és mi is nem gyöztűk szervízbe vinni. Ha javasolhatom neked inkább kerti locsoló szivattyut vegyél ez addig nyomja a vizzet ameddig engededd és kevésbé romlik el.
Azért egy villáskulcs készlet nem ártana. Ezeket a dolgokat nem elég csak kézzel meghúzni. Egy fogóval vagy villáskulcsal rá kell húzni. De a tömítés se árt bele :D Ha belerakod a tömítést és nem húzod meg rendesen akkor is ereszteni fog.
Hello István! Nagyon fontos hogy a szívócső annyira belelógjon a vízbe amennyire lehet mert ha nem így van és csak a víz felületén van akkor idővel levegő kerül a csőbe, ezért is érezheted a kis nyomást.
A szívó oldal végére tenni kell egy lapszelepet mert amikor nem használod akkor elengedi a vizet és mindig fel kell tolteni. Legjobb a kpe cső ha már meg van a fix helye. Első használatnal a szívó csövet is fel kell tölteni vízzel hogy hamarabb tudjon szívni. 🎉🎉
Az aba bilincset ne told le teljesen a tömlő végére, hagyj egy centit a végétől és húzd meg rendesen, nem fogja elvágni. (Ez inkább akkor fontos, ha nyomás lenne a tömlőben, mert így nem fogja meg rendesen, lelökné a csonkról a tömlőt.... pl kompresszor)
Szia Istán nagyon örűlök hogy ienekkel foglalkozol bármien segitségért irj nyugodtan Bármikor INGYEN segitek ha szeretnéd! Van pár modszer amivel sokkal jobban ki tudod használni ezt az egészet. Igen a Hidroforos megoldás az akkor a legjobb (tartályos) ha télen is ugyan ugy használod mindt nyáron. Abban az esetben ha hideg van kint akkor megéri kiengedni a vizet belőle mert ha nem akkor belefagy a viz és szétnyomja a pompát és arra nem érvényes a garancia ugyhogy érdemes ezeket átnézni !! Amugy meg nagyon jó vagy Jók a videóid csak igy tovább!!
Nagyon vicces volt mikor elkezdett ereszteni, utána meg bevágtad ahol elteszed a tömítést XD egyébként a parkside cuccok a legjobbak szerintem amatőröknek, olcsó és tényleg jó cuccok :D
A bilincsek meghuzasahoz használj dugokulcsot mert bisztonsagosabb mint a csavarhúzó 😎. Es ha talalsz valamelyik eladonal erossitett bilincset akkor inkabb haszanld azt a slagok rogzitrsehez mert azok kevesbe vagjak a slagot mikor meghuzod a csavart.
Üdv! Jótanács, a menetre ami megy a szivattyúba, tegyél kenderkócot, és tömítőfaggyút, bármelyik barkácsboltba beszerezhető. Teflonszalagot felejtsd el, nem jó az semmire.
Ugyanezt a hatást éri el Loctite tömítőszalaggal is, viszont sokkal egyszerűbb vele dolgozni, főleg tapasztalatlan felhasználónak. Én inkább azt javasolnám.
Hello bemutatàsra tökèletes de ha a nyomora csak slagot hagyod megfog törni ,gyàrilag azert volt ott a könyök ,valamint hasznàlj tömitőszalagot (loctite ) ügyes vagy jók a videoid a parkside legyen veled 😁
Szia Isti! Annyit ajánlanék a géphez hogy nem tudom hogy hálózatilag hogy álltok de a szivattyúnak nem ártana egy külön biztosítékot berakatni. (Saját tapasztalat)😂😂
lidl és aldi-s elektromos barkács cuccok bosch licenszesek amiket már a bosch nem gyárt de olcsón megvan a licensz és nyomja kína 1000-el a gyártást.......
Huuuu lássuk csak. Szívó oldalra sosem használunk rendes slaggot mert azt össze tudja szívni! Létezik flexibilis szívócsö, az drótspirál merevítésűek., aranyáron. Én jobban szeretem a sima 32-es kpe csövet , az olcsó és elég merev. A hozzá való idomokból minden fajta létezik, szintén szotyi áron. Bármilyen a szívócső akkor is kell a végére egy lábszelep ami lezárja ha nem szív., egyébként vissza tud folyni a víz, és kégtelenítheted ujra. Ha a szívó oldalon mindezek meg vannak akkor töltjük csak fel vízzel! Nem azért kell feltölteni hogy gyorsabban szívjon, hanem mert csak folyadékot tud szívni, levegőt nem. Ha sokáig megy víz nélkül akkor túlmelegszik a műanyag és meghibásodik. A nyomó oldalon hiába megy műanyagba a közcsvar, akkor is tömítenin kell. Műanyaghoz én a teflonzsinórt ajánlom. A hollanderhez meg van gumi tömítő gyűrű. Ha ezek meg vannak és rendesen csatlakoztatott a hollanderhez a csövet akkor nem lehet hiba.
Szia Isti!
Kis feedback, számomra sokkal jobban bejönnek ezek a hétköznapibb, személyesebb videóid,
Régebben is néztelek, de ahogy elkezdtem felnőni úgy egyre ritkábban néztem rá a videóidra, viszont ez mostanra megváltozott.
Nagyon bejönnek az új tartalmak, szeretem látni ezt a sokkal őszintébb, hétköznapibb oldaladat is mikor tényleg azt érezhetem, hogy egy olyan ember videóit nézem aki ugyanolyan mint én vagy bárki más.
Szóval csak így tovább, várom az újabbnál újabb videókat!😁
Remélem lesznek még ilyen videók.
Nagyon jó nézni, ahogyan belecsöppentek a vidéki életbe 😃
20:00 Isti, tekerd körbe teflon szalaggal és akkor nem fog már ereszteni. Sok helyen be tudod szerezni.
Menet iránnyal ellentétesen tekerd fel majd ha veszel
Loctite zsinór lesz a nyerő, nem teflonszalag, mivel folyamatos nyomás alatt van
@@bagaati pont hogy azonos irányban nem? Hiszen ugy nem fog feljönni a szalag
Óramutató járásával megegyezően :)
Teflon szalag+ Villás kulcsal meghuzni
Helló Isti. Ne szedd szét teljesen a bilincset, előbb a bilincs a csőre, aztán dugd rá a csatira...
Nagyon tetszenek ezek a videók, várom a többi ilyen fajtát.
Szia Isti! A szívó oldalra nem sima slagot szoktak rakni, hanem vákumálló szívótömlőt. A végére meg visszafolyásgátlós szűrőt. Jók ezek a videók, hajrá!
Vagy még lehet akár KPE cső is!!
Szia Isti! Így még nem nagyon látunk téged de azt kell mondjam nagyon jól áll neked ez a videó forma is! Tanulságos és érdekes nézni ezeket a videókat!
Nagyon adom ezeket a videókat . Sok sikert a kertészkedéshez.
Tetszik, hogy megtaláltad mostanság magad a főcsatornán! Csak így tvább!
nagyon adom ezeket a videokat, remelem lesz a fuvesitesrol is video.
Azért csöpög, mert nem tömítetted fel a menetet. A háromnegyedes réz közcsavar szivattyú felöli oldalára tekerj egy kis teflonszalagot, kenderkócot vagy loctite tömítő zsinórt, a másik oldalán, a félhollandernél pedig a gumigyűrű tömít.
Mivel folyamatos nyomás alatt van, így a loctite zsinór lesz a nyerő.
@@Szpinyu A többi nem bírja a nyomást?
@@narancs11 Öntözőrendszerek telepítésével foglalkozunk és az a tapasztalat, hogy a loctite a legtartósabb és legjobban tömítő anyag. Mivel automata kapcsolású a rendszer és az a cél, hogy minimálisan se csöpögjön ezzel elkerülve a folyamatos ki-be kapcsolást, így érdemes ezekre a csatlakozásokra áldozni drágább tömítőanyagra.
@@Szpinyu Köszi a választ! 😁
@@narancs11 nagyon szívesen, a teflon egyébként használható azokon a helyeken, ahol nincs folyamatos nyomás, természetesen betartva a tekerés számot! :)
Szia Isti. Örülök, hogy megosztod velünk a ház körüli munkákat és a tapasztalatokat. Jó látni, hogy szereted csinálni és én azt vettem észre, hogy sokkal jobban érzed magad az új lakóhelyen, mint Pesten a panelba (én is szabadulnék már a panelból 😊). Örülök a sikereidnek és szívesen nézem az ilyen jellegű videókat is, szóval várom majd a folytatást mindenképpen.
Szia Isti!
Próbáld meg, hogy a közcsavar azon részére amelyik a gépbe van csavarva (a másik felére nem szabad) raksz rá kender kócot vagy menettömítő zsinórt (Loctite 55) és akkor valószínűleg nem fog ereszteni.
Ha veszel egy vízpumpa fogót azzal is megkönnyíted a dolgodat mert ha nincs is megfelelő villáskulcsod azt akkor is tudod használni, hogy pl.: azt a közcsavart kitekerd a menetből.
Remélem tudtam segíteni!
Szia Isti. A szivárgó réz közcsavart tömítsd fel locktite vagy tangit menettömítő zsinórral. 😅
A parkside behajtókkal nincs gond ha otthoni felhasználásra kell,ha normális behajtófjeket meg fúrószárakat veszel ,valami komolyabb márkát bosc dewalt makita,akkor majdnem olyan hatékonyan tudsz vele dolgozni mint egy pró gèppel
Szia. Amit betekertél közdarabot a nyomó ágba érdemes lett volna kóccal vagy teflon szalaggal tömíteni hogy ne szivárogjon. A szívóágon amit leengedtél a kútba lehet kapni visszacsapó szelepet hogy ne engedje vissza a vizet a csőből illetve a szivattyú forgattyúsházából, ha kiörül megint lehet feltölteni. Felölteni pedig azért kell mert csak akkor tudja a vizet felszívni. Remélem tudtam segíteni! :D
Szia Isti jó az út amin haladsz. Szerintem úgy jársz a legjobban ha egy közeli lakostól kérsz segítséget hogy magyarázza el a szivattyú működését. A szívó cső általában egy merevebb cső szokott lenni (pl kpe cső) és annak a végén egy lábszelep vagy visszacsapó szelep hogy amikor leáll a szivattyú maradjon a szívó csőben víz. Amit ott hagytak nektek slagot jó lesz az csak gondolom még nem volt elég meleg az idő ahoz hogy könnyen hajoljon. A locsoló fej elé csak egy a csőhöz megfelelő méretű gyorscsatlakozó szükséges. Jó kertészkedést!
Isti! Ha ez az új irány előszele, akkor nagyon jó úton vagy! :) Imádom!!
Én ebbe csak annyit tudok segíteni,hogy mindenféle képen érdemes 32 es kpe csövet letenni szívásnak,annak végére egy láb szelepet amin van szűrő is. Ezzel védve a szivattyút elég gyenge műanyag alkatrészeit. Másodszor,teflon szalag mert a műanyag mást nem nagyon visel el. És mint írtad kicsi a nyomás szerinted nem kicsi az csak kevés a puffer mögötte, egyedül a ¾ cső van csak ami magában kevés. Létező dolog a gyors csatlakozás ¾ csőre is de nagyon szűkíted a kört,de még mindig jobb mint a ½. Következő ami üzem biztos ezek szivattyúk úgy vannak meg tervezve,hogy te idegbajt kapjál tőlük 60eft volt a gép oké de a benne lévő tengely vas ami egy idő után rohad. Mai árakkal nézve egy Pedrollo 70-80 körül mozog rozsdamentes tengelyel rendelkezik, örök meg egy. Igaz az nem okos arra kell egy nyomás kapcsoló is de az 5eft körül van. Ennek szivattyúnak én nem adnak 3.5 évnél többet az utánna való élet az már mind ajándék lesz sajnos.
Jó videó. Jól elmagyaráztad a dolgokat. Hajrá csak így tovább a többi videót is.
Szia Isti! én se javasolnám a ballonos szivattyú javitását, mert nállunk is ballonos szivattyú volt 20 éven keresztűl és el is használtunk kb: 7db és mi is nem gyöztűk szervízbe vinni. Ha javasolhatom neked inkább kerti locsoló szivattyut vegyél ez addig nyomja a vizzet ameddig engededd és kevésbé romlik el.
😎👌👌
Azért egy villáskulcs készlet nem ártana. Ezeket a dolgokat nem elég csak kézzel meghúzni. Egy fogóval vagy villáskulcsal rá kell húzni. De a tömítés se árt bele :D Ha belerakod a tömítést és nem húzod meg rendesen akkor is ereszteni fog.
'Sziszi, bele ne essél, mert hűlyét kapok.." 🙂
Rá tudod tenni a “hagyományos” slagot is. Mezőgazdasági boltban szokott lenni hozzá szűkítő. Nálunk is így van locsolva a vetemény.
Hello István! Nagyon fontos hogy a szívócső annyira belelógjon a vízbe amennyire lehet mert ha nem így van és csak a víz felületén van akkor idővel levegő kerül a csőbe, ezért is érezheted a kis nyomást.
A szívó oldal végére tenni kell egy lapszelepet mert amikor nem használod akkor elengedi a vizet és mindig fel kell tolteni. Legjobb a kpe cső ha már meg van a fix helye. Első használatnal a szívó csövet is fel kell tölteni vízzel hogy hamarabb tudjon szívni. 🎉🎉
:D és a tömlő vége meg félcolra szűkítve :D akkor így használhattad volna a sajátod is :D
Igen, csak ugye ahogy mondtam azt a régi tulaj hagyta így, és totál nem volt a fejemben hogy ott is le van szűkítve már. 😂
@@szalayisti Nyilván a stressz :D :D :D én 21 óta vagyok saját családiházba szóval meg esik :D
Isti! Leginkabb krumplit, paprikat, tokot, illetve zoldborsot erdemes ultetni!
még több ilyen videót!!!!
Ezek jó videók
Hajrá!
A réz közcsavarok meneteit Loctite-ozd, (rajta lesz a dobozka alján h hány tekerés kell) és nem fog folyni!
Loctite-t fémre, teflont műanyagra.
Jók ezek a videók! Akár magamat látnám...😅 Hajrá, csak így tovább! (btw, respect a kurmpli szedés nagy sz%pás...)
Ha hadi lábon állsz a bilincsekkel, könnyebb általában lapos fejű csavarhúzó helyett dugókulccsal (krovával) dolgozni.
Az aba bilincset ne told le teljesen a tömlő végére, hagyj egy centit a végétől és húzd meg rendesen, nem fogja elvágni. (Ez inkább akkor fontos, ha nyomás lenne a tömlőben, mert így nem fogja meg rendesen, lelökné a csonkról a tömlőt.... pl kompresszor)
❤❤❤
Szia Istán nagyon örűlök hogy ienekkel foglalkozol bármien segitségért irj nyugodtan Bármikor INGYEN segitek ha szeretnéd! Van pár modszer amivel sokkal jobban ki tudod használni ezt az egészet. Igen a Hidroforos megoldás az akkor a legjobb (tartályos) ha télen is ugyan ugy használod mindt nyáron. Abban az esetben ha hideg van kint akkor megéri kiengedni a vizet belőle mert ha nem akkor belefagy a viz és szétnyomja a pompát és arra nem érvényes a garancia ugyhogy érdemes ezeket átnézni !! Amugy meg nagyon jó vagy Jók a videóid csak igy tovább!!
Király lett a videó, így tovább Isti!👍 Kellemes kertészkedést!😁👌
A csapóajtón a rés egyébként arra való, hogy a szívó oldali cső áthaladjon rajta.
Nagyon vicces volt mikor elkezdett ereszteni, utána meg bevágtad ahol elteszed a tömítést XD egyébként a parkside cuccok a legjobbak szerintem amatőröknek, olcsó és tényleg jó cuccok :D
9:40 A bilincseket ne szedd szét, csak csúsztasd rá a csőre mielőtt rárakod!
Amíg garanciás úgysem romlik el!!
Majd a háttérből elnézve lesz fűnyíró bemutató is.
😅😂 Azé a kanóc hiányzik a fémröl
Nekem egész ház törpe vízműves rendszerről megy.Teflonszalagot vegyél nyomó oldalra és akkor nem lesz tömítetlen a rendszer.
A szívócső végére szerintem dobj egy szűrőt is. Sokan számít a gép élettartalmán.
A bilincsek meghuzasahoz használj dugokulcsot mert bisztonsagosabb mint a csavarhúzó 😎. Es ha talalsz valamelyik eladonal erossitett bilincset akkor inkabb haszanld azt a slagok rogzitrsehez mert azok kevesbe vagjak a slagot mikor meghuzod a csavart.
A rézközép mindkettő oldalát meg kell kócolni és rácsavarni a rézszűkítőt is!😀
Üdv!
Jótanács, a menetre ami megy a szivattyúba, tegyél kenderkócot, és tömítőfaggyút, bármelyik barkácsboltba beszerezhető.
Teflonszalagot felejtsd el, nem jó az semmire.
Ugyanezt a hatást éri el Loctite tömítőszalaggal is, viszont sokkal egyszerűbb vele dolgozni, főleg tapasztalatlan felhasználónak. Én inkább azt javasolnám.
Hello Isti 10:12-nél járok az awab bilincset könnyebb 7-es kulcs vagy dugókulccsal rögzíteni
Szia Isti! A szivattyú szívó ágához érdemes lenne lápszelepet tenni, mert akkor nem folyna vissza a víz a kútba
Lábszelep*
Teflon szalag meg ahogy írták előttem kulcsokkal vagy vízpumpa fogóval meghúzni és nem is fog ereszteni max nyomáson sem
Hello bemutatàsra tökèletes de ha a nyomora csak slagot hagyod megfog törni ,gyàrilag azert volt ott a könyök ,valamint hasznàlj tömitőszalagot (loctite ) ügyes vagy jók a videoid a parkside legyen veled 😁
tekerj rá teflon szalagot és akkor nem fog ereszteni
Ezeket még megveszed Isti ? Ha beszélsz a Lidl-el, ezt már tuti ingyen adták volna már a múltkori videó nézettségéből kiindulva,
Teflon szalagot használni luxus
Loctite 55-el tekertd körbe a fittinget!
Szia Isti!
Köss egy fél téglát a gumicsőre :D
Akkora lemegy a víz alá
Szia Isti! Annyit ajánlanék a géphez hogy nem tudom hogy hálózatilag hogy álltok de a szivattyúnak nem ártana egy külön biztosítékot berakatni. (Saját tapasztalat)😂😂
Szia Isti szponzorál már a Parkside?😂😂
A szívó oldalra kell lábszelep
Teflon szalag hiányzik 😅
Vasfűrèszlappal kapard meg a menetet ès tekerj rá teflon szalagot ès nem fog ereszteni
Jobban jártál volna egy merülő szivattyúval.
Isti ha van otthon cső fogód le tudod szedni
Isti remélem tudod, hogy a betont is öntözni kell!
Van valahol friss beton ott?
Pls használj mikroportot.
lidl és aldi-s elektromos barkács cuccok bosch licenszesek amiket már a bosch nem gyárt de olcsón megvan a licensz és nyomja kína 1000-el a gyártást.......
A véredbe van ez...
Tömítés, tömítő zsinór
Baszki,mennyi önjelölt gèpèsz van itt...🤣🤣🤣. Ès mennyi baromságot tanácsolnak!😅 Talán kèt èrtelmes komment volt,akik konyítottak valamit a vízszerelèshez.🙈
JÓ SOKAT FOGYTÁL ISTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Huuuu lássuk csak. Szívó oldalra sosem használunk rendes slaggot mert azt össze tudja szívni! Létezik flexibilis szívócsö, az drótspirál merevítésűek., aranyáron. Én jobban szeretem a sima 32-es kpe csövet , az olcsó és elég merev. A hozzá való idomokból minden fajta létezik, szintén szotyi áron. Bármilyen a szívócső akkor is kell a végére egy lábszelep ami lezárja ha nem szív., egyébként vissza tud folyni a víz, és kégtelenítheted ujra. Ha a szívó oldalon mindezek meg vannak akkor töltjük csak fel vízzel! Nem azért kell feltölteni hogy gyorsabban szívjon, hanem mert csak folyadékot tud szívni, levegőt nem. Ha sokáig megy víz nélkül akkor túlmelegszik a műanyag és meghibásodik. A nyomó oldalon hiába megy műanyagba a közcsvar, akkor is tömítenin kell. Műanyaghoz én a teflonzsinórt ajánlom. A hollanderhez meg van gumi tömítő gyűrű. Ha ezek meg vannak és rendesen csatlakoztatott a hollanderhez a csövet akkor nem lehet hiba.
Loctiteozd meg és nem fog ereszteni
Ro
Vegyél kulcskészletet,ne kunyerálj.
De ez most kit érdekel?
Engem igen
50 literes Wasserkonig hidrofort vettem kb 200 euróért, a legjobb a világon!