Його Величність КЕФІР. Великі Дегустації і те, що Ви НЕ ЗНАЛИ
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- Перший з двох випусків присвячених знаменитому і легендарному КЕФІРУ. Якого, можливо, незаслужено посунули європейські йогурти. Велика Дегустація ПИТНИХ кефірів польського виробництва (два - густих, термостатних). Коментарі технолога. Вперше на нашому каналі - коментарі НАЙКРАЩОГО ТЕХНОЛОГА по Кефірам легендарної пані Галини Дмитровської (Науковиця, технолог, педагог, Доктор філософії, Кандидат технічних наук, Лауреат Державної премії України (наука і техніка)). До речі - в свій час викладала у нашої не менш знаменитої Лесі в НУХТі (Національному Університеті харчових технологій). Пишаюсь своїми друзями і колегами МОЛОЧНИКАМИ! Хитро між ними затесався фізик і економіст)))
До 3 хв - Новини Каналу і аноси найближчих випусків
З 3 хв - 7 хв 45 сек - Що таке кефір? ДСТУ на кефір, цікаві факти і коментарі фахівців
З 7 хв 45 сек - до кінця - Дегустація польських кефірів
_В такому форматі вони будуть клікабельні:_
0:00 *Новини Каналу і анонси найближчих випусків*
3:00 *Що таке кефір? ДСТУ на кефір, цікаві факти і коментарі фахівців*
7:45 *Дегустація польських кефірів*
Друже, навчіть жалюгідного юзера це робити! Як???)))@@ZhekaTrololo
@@MAXforewer Легко і з задоволенням! Бачите, якого формату воно у мене? Тобто, йдуть спочатку хвилини цифрою, потім, через двокрапку, секунди. Якщо так (у такому форматі) написати у коментарях -- при натисканні на цифри одразу відео буде програватися з указаного часу. Називається це таймкоди або ж часові мітки.
Можна списком зробити, як це зробили ми, і тоді коментар (бажано, закріплений) буде як ніби зі змістом або ж просто окремою міткою інколи я питаю так на ютубі у когось типу "а що це у Вас там на такій-то хвилині і секунді відео?" І можна одразу туди перейти і зрозуміти, про що я спитав, чи прокоментував.
Взагалі ідеально додавати їх списком прямо у описі до відео, на етапі перед заливкою у ютуб-студії -- тоді воно розіб'є красиво на глави, які буде видно також на полосці відтворення. В цьому випадку їх має бути не менше трьох і починатися все має з 0:00.
Дякую за детальну відповідь-допомогу! Спробую наступного разу слідувати Вашим інструкціям. Ваш вклад в розвиток каналу зафіксовано)))@@ZhekaTrololo
@@MAXforewer Якби не було ризику, що зітруться коментарі до відео (бо я не знаю, тому краще не ризикувати!!!) можна було би Вам скопіювати мій той коментар з готовими мітками і додати його в опис до відео. Мали би з'явитися глави.
Також їх (текст, що описує мітку) можна виділити *жирним* шрифтом, якщо з початку і кінця додати символ зірочки. Зараз я зроблю це з моїм тим коментарем.
Ще буває _курсив_ (виділяється символами підкреслення) та -зачеркнутий- (виділяється дефісами).
Дякую за польські кефіри. Особливо ща різницю кефіра у лідлі.
Погодьтесь, треба бути уважним;)
@@MAXforewer тааак. Я аж пішов подивився що ж в мене в холодильнику. Доречі тут у Польші не завжди пишуть виробника продукції в великих мережах, я за адресою виробництва знаходжу.
Дякую Вам за такий цікавий канал.Завдяки Вам, ми підтримуємо чесних і добросовісних виробників.Особлива подяка за гарну українську!!!
Дуже дякую. За довіру і підтримку)
Дякую. За працю, за те, що фахово інформуєте нас - споживачів і тримаєте в " тонусі" виробників...
Вам дякую за довіру і підтримку
Добрий день, цікава рубрика, так як я закінчила аграрний виш з молочної галузі, тому дивлюсь ) хочу подякувати за щирість та чесність!😊
Вітаю! "... хочу подякувати за щирість та чесність!..." - у нас цього добра вистачає;)
Дякую за професійний контент, за обгрунтовану правду про молочні продукти. Будьласка навчайте молодь, якщо в країні небуде кому передавати свій набутий і дуже корисний досвід для процвітання нашої країни то майбутнє буде невтіше.
Дякую дуже, хоча сам навчаюсь щодня і мені це подобається
Новий випуск під’їхав;)🎉
Дякую, цікава кефірна тема, ставлю палець догори, уважно дивлюсь та слухаю;)
За пальця догори - дяка! Чекаю на питання)
@@MAXforewer Дякую, вже спитав про молочну продукцію з ароматом корови;)
Можливо, згодом спитаю ще щось;)
То Ви мене бережете)))) Зрозумів - дякую!@@Alex-px8pd
@@MAXforewer Від чого залежить густина кефіру, мова йде звичайно про натуральний кефір, без додавання згущувачів та чому ближче до кінця зберігання терміну деякі види кефіру з присмаком ацетону, дякую;)
Фактично вийшло два питання;)
Перше просто - якість БІЛКА і якість ЗАКВАСКИ. При дотриманні технології звичайно;) А от на друге, може пані Галина щось додасть. Бо маю тільки одне - ПЕРЕБРОДИЛО, розпалось до ацетону...@@Alex-px8pd
Дякуємо за дегустацію ,дуже цікаво. Чекаємо на українські кефіри
Найближчого вівторка - буде)
Вітаю. Дякую Вам за Вашу роботу! Багато корисного робите!
Пане Ігор, приємно мати таку ПОСТІЙНУ від Вас підтримку. Цінуємо!
СУмно, що на дегустації немає кефіру Селянський.... На мою думку-найкращий
Для Вас дві новини - хороша і погана. Хороша, думаю ще підключимо кефір Селянський. Бо три зразки на дегустації "пролетіли", а я хочу добрати до 10 зразків на рейтинг. Погана - ми кілька разів дегустували кисломолочні продукти з Люстдорф. І сметану, і кефір, і безлактозні продукти... Це не їх "коньок"... Та про смаки не сперечаються;) @@ІгорПочепецький
Маю ще питання до експертів:
я помітив, що в пляшках кефіру Селянський під "горлом" залишається доволі велика кількість (мабуть) жиру. Це нормально? Я такого не бачив в жодному кефірі інших виробників.
Це ДОПУСКАЄТЬСЯ, але не вітається. Може говорити про різні речі. ЯК про неоднорідну (неідеальну) структуру (згусток), так і про тяжку для продукту логістику (підзбилось при перевезенні). В окремих випадках - про додавання сухого молока для структурування. Конкретніше - треба дивитись. Думаю, замовлю цей кефір. Тоді й побачимо@@ІгорПочепецький
Добрий день! Кожен Ваш випуск це те, що потрібно мені як далекої людини від ньюансів молочної галузі. Отримую велике емоційне і пізнавальне задоволення. ❤ Питання 1. Чи шкідливо для організму випивати велику пляшку кефіру за один раз? 2. Чому на полицях супермаркетів, спочатку виставляють стелажі з молоком потім йогуртом а вже в кінці з кефіром? Градація за популярністю?
Дякую за питання. Пані Галина дуже добре попрацювала - почитайте її;) Та за такий відгук, для Вас ОСОБИСТО - продублюю. Норма 330 гр. може прийматися і за один раз, або розбиватися на кілька прийомів. Наприклад вранці і увечері. Стосовно другого - це чисто маркетингове рішення мереж і воно лежить в площині обсягів продажів та їх збільшення. Знову ж таки - з точки зору маркетологів мереж;)
Велике дякую!
Дякую вам за працю . Як завжди цікаво .
Дякую за відгук)
Дякую вам за цей канал, бо переймаюсь якістю продуктів. Почала купувати молоко в сільких людей і закваску Vivo сама робити йогурти.
Що ж, це може бути варіантом. Одна порада - обирайте селян охайних, порядних, із здоровими тваринами. Розумію, що все не перевірите. але я особисто завжди знайомлюсь ближче з такими людьми - розмовляю, цікавлясь їх життям. І за перевірених - тримайтесь. А вони за Вас нехай - Ви ж хороший клієнт. ПОСТІЙНИЙ!
Дякую, чекаємо.
Будь ласка, буде)
Здорове харчування завжди буде цікаве для більшості людей, дякуємо за вашу інформацію.
Так, дякую. Ми такі собі "суміжники" дієтологів. Відповідаємо за ДОСТОВІРНІСТЬ виписаних ними рецептів)))
Сир назавжди, вітаю. Класний випуск. Леся Юріївна смачно дегуствала і розказала.
Питання до пані Галини: яка корисна кількість кефіру для дорослих і яка максимальна кількість? Якої жирності обирати кефір? Чи має значення час прийому кефіру (ранок/вечір). Яку корисну властивість цього молочного напою звичайний споживач випускає із виду? З чим краще споживати або які найкоротші поєднання?
Дякую!
Дякую, що так зрозуміло розповідаєте і пояснююте про якість звичайному споживачу. Чекаємо українські кефіри.
Про кількість споживання знайшла у коментарях)
Пані Галина може завтра ще дописи зробить. Я сподіваюсь. А головні "кефірні" питання-відповіді від неї я озвучу наступного вівторка. Дякую
Сьогодні пані Галина багато нам допомагала)))@@soley5607
Моя сторінка у фейсбуці багато розказує про кефірні історії, дієти і т.п. Саме ця сторінка засвітилася у цьому відео.
Спочатку лайк а потiм перегляд
Сподіваюсь, не розчарували?;)
@@MAXforewer никак нет👍
Правильно! Менше реагуйте на негатив, бо ви чудові!!! Я з вами після дегустацій морозива) довіряю! 🎉
Ще б пак! Кращого технолога по морозиву знайшов - всі звязки задіяв! Заслужив))) Це я так жартую;) А у Вас прикольна фотка;)
Дякую. Радію з того, яку корисну справу Ви робите.! Тепер не тільки масло, а й кефір буду купувати ураховуючи Ваші поради, от тільки дочекаюсь українського переможця😊. Окрема подяка пані Лесі за професіоналізм.
А ось питання від вже дорослої доньки: чому зараз немає такого смачного кефіру, як в дитинстві, бо зараз аж занадто тхнуть або дріждями, або спиртом.
Пані Галина зараз в нашому чаті! Можливо, вона щось допише і на Ваш запит. Від себе скажу наступне - залежить від віку Вашої доньки. Якщо вона звикла до смаку з 90-хх, то більшість продукції ВЗАГАЛІ не містила кефірних грибків! Нуль! Булт звичайними кисломолочними напоями із комбінованими заквасочними культурами. Деякі називали їх БІОКЕФІРАМИ - це був обман! Зараз пані Галина уточнює, що БІОКЕФІРАМИ можна називати взагалі тільки ОРГАНІЧНІ молочні продукти і тільки на КЕФІРНІЙ ЗАКВАСЦІ! Це досить свіжі зміни законодавства, раніше писали біокефір всі, кому не ліньки. Якщо донька старша і має смак до справжнього кефіру- то нехай перегляне наше відео наступного вівторка. Впевнений, щось обовязково вибере до смаку. Дякую
PS Бо СПРАВЖНІ кефіри (не колишні "біокефіри") таки містять і дріжджі і спирт! По трошечки. Привіт дочці)
@@MAXforewer дякую дуже за відповідь і увагу до підписників. Чекаємо наступних випусків. Успіхів вам і процвітання каналу!!!
@@MAXforewer дякую дуже за відповідь і увагу до підписників. Чекаємо наступних випусків. Успіхів вам і процвітання каналу!!!
Дякую за довіру і підтримку)@@nataliiap.1144
Дуже дякую, все на взаєм)@@nataliiap.1144
Дякую за роботу! Як завжди цiкаво!
Дякую, Ваше питання занотовано!
Дякую! Було дуже цікаво .
Дякую за відгук, приємно чути
З нетерпінням чекатиму на порівняльну дегустацію з українськими виробниками 😊
Так, так... Ви чекаєте - а я вже все знаю... Монтую випуск)))
Дякую за огляд!
Дякую за підтримку
Мені дуже сподобалось виробляти сир в домашніх умовах, але війна завадила моєму навчанню. З задоволенням дивлюсь ваші відео. В Норвегії дуже смачні молочні продукти.У мене запитання, - я можу робити сир чи кисломолочні напої з пастеризованого молока? Домашнього тут не дістати.Дякую за вашу роботу.
Так, можете. Саме так і роблять фактично виробники всього світу. Тут залежить від "потужності" закваски і ступеня "пастеризації" молока. Точно не можна тривалого зберігання!!! Памятайте, Вас цікавить "незамучений білок"!!! Чим свіжіше молока, менші час і температура пастеризації - тим більше буде сиру і вища його якість. Дякую за допис - успіхів, колего! ✌️🤝
Дякую за відео про кефір.
Будь ласка і на здоровя)
Дуже важлива інформація. Дякую за Вашу роботу.
Дякую за відгук)
Дякую.
Будь ласка і на здоровя)
Дякую за цікавий випуск! Нажаль, не зміг сам продегустувати ці зразки, коли місяць тому був в Польщі. А було б цікаво!
То що, прийдеться знову довіритися нам з Лесею Юрієвною))) Як продегустуєте наступним разом - напишіть обовязково. Дякую за спілкування і підтримку
Дякую за випуск! Мені цікава інформація про польські кефіри, бо в Британії саме такі споживаємо.
Так, вже писали Ваші "сусіди" з Ірландії. Питайте і про польські - із задоволенням дам відповідь
В Бедронці 1л також Млекпол. Ще раз дякую за підказку.
Так, але змінюється часто - читайте етикетку) Дякую
@@MAXforewerПане Максим, я тоді вже трохи знахабнію, та попрошу вас продегустувати ще й польські сметани. Бо завдяки вам сьогодні купив гарний сир, кефір й сгущенку дітям. Сметану не купив)
Думаю буде, разом з українською. Поки що абсолютно впевнено рекомендую трьох провідних виробників - Пятницю, Млековіту і Млекпол. Будете задоволені) Єдине, дивіться дати, бо в мережах як і у нас полюбляють на гору ставити в кінці терміну реалізації... @@droboch
Як завжди, щиросердечно дякую Вам за працю та турботу про здоров'я 👏👍❣️🇺🇦
Дякую за довіру і підтримку)
Пане Максиме, якщо час для запитань ще не вийшов, цікаво дізнатися - чи повністю збережеться мікрофлора кефіру в домашньому кисломолочному напої, якщо в молоко додати кефір в якості закваски. Дякую!
Вітаю, пане Анатолій! Очевидно, що мікрофлора, як сукупність живих організмів, буде "рости-розмножуватись". І якщо молоко буде досить чистим і з якісним білком, то Ви отримаєте добрий кефір. Проблема швидше буде в чистоті середовище, де будете ваш кефір сквашувати. Якщо моєї відповіді замало, додайте питання - передам пані Галині;)
В тому й справа, що молоко ніби чисте, принаймні кип'ячене, фермерське, а смаку кефір него нема. Визріває 8 годин при 40 градусах приблизно. Цікаво все ж таки, чому не зберігається смак. Дякую!
Перше - активність закваски. Якщо немає смаку - значить або заслаба, або її перемогли інші бактерії. Як вони туди попали і звідки - питання. На відстані без аналізів не цього визначити неможливо. Якщо раптом маєте доступ до мікроскопа (збільшення 2000-5000 раз, розумію, що навряд...) - самі побачите.@@АнатолійПрохоренко-л7в
Логічно. Дякую!
Вітаю! Дякую за цікавий випуск, почула багато нового для себе! Хотіла би поцікавитись, чи може кефір, з властивими йому грибками, посилювати процеси бродіння в кішківнику, якщо наявний діагноз СРК (синдром подразненого кішківника)? Дякую за відповідь 😊
Відповідь для всіх хворих людей, хто має будь-які діагнози.
Любий кисломолочний продукт, що містить живу мікрофлору, має ферментну активність за рахунок ферментів, які є складовою мікроорганізмів закваски і відповідно продукту. Кінцеві продукти метаболізму їх - газ і вода.
Тому при всіх порушеннях травлення консультуйтесь з вашим лікарем і дотримуйтесь його рекомендацій. По інтернету ніхто не має морального права лікувати. І якщо і хтось це і робить, то вже вирішувати вам, як сприймати і використати любу інформацію.
@@Lactosophyщиро дякую за відповідь, Галина!
100% !!! Дякую і підтримую@@Lactosophy
Вітаю Максим .однозначно вподобайка не дивлячись до кінця, і однозначно вибір кефіру від українського виробника.
Так, є що вибрати серед українськиї зразків!
Дивіться на дату. Якщо імпортні можуть брати ціною, то свіжістю наші однозначно. Адже таможня займає час.
Та ні... Наші кілька пляшечок транзитом в поїзді... Ми не розмитнюємо - типу "для особистого споживання". Та дякую за турботу@@Lactosophy
з нетерпінням чекаю дегустацію наших кефірів (тримаю кулаки за улюблений від молокіі - питний 2,5) :) але якщо переможе інший - перепробую, бо в принципі всіх учасників неодноразово вже куштував :)
Так, Молокія по Кефірах профі! Але по питним конкурентів в неї вистачає. З термостатним досі можуть на лаврах спочивати... Хоча;)
Дуже добре відео.Кефір у мене на 2 місті після йогурту йде.Для мене кефір найкраще з сухими бактеріями з аптек і молоко,котре складно знаходити добре в Україні.
В 90-хх роках моя компанія займалась у тому числі імпортними йогуртами з Німееччини - Франції. Цікаво, що між собою ми ці йогурти називали виключно "кефірами"))) Дякую за відгук
Якщо будете використовувати ультрапастеризоване молоко, ваші проблеми зникнуть.
Дякую вам! Годую трьох малих дітей, то вибір продуктів це мій пріоритет номер 1.
Питання: яка кількість кефіру, якої жирності рекомендовано для дітей до 3 років, 3-12 років, 12-18, 18-50, 50+?
Маю велику родину і хочу навчити їх споживати кефір.
Дякую за вашу роботу.
По-перше - моя Вам повага. По-друге - питання іде до пані Галини)
Для дітей норма кисломолочних напоїв від 100 г до 250 г на добу, бажано за два прийоми. Саме тому ви бачите маленькі упаковки, в яких розфасовані дитячі молочні продукти. Для дорослих терапевтична доза 330 г на добу за рекомендаціями, які надавали провідні вченні-лікарі, коли ми разом проводили клінічні дослідження впливу кисломолочних напоїв на здоров'я людей різного віку і мали визнані позитивні результати.
Пані Галина, дякую! Ідеальна схема - відповіді прямо під відео. Ще раз респект)))@@Lactosophy
Млековита продається і в Україні, дуже подобається масло, йогурт, молоко, сир, кефір цієї фірми ще не купувала. За ціною буває дешевше ніж українські виробники
Дякую за вашу роботу
Будь ласка, по суті - виробник №1 у Польщі. Хоча за першість змагається Млекпол. А "ПЯТНІЦА" вважається ще якіснішою... Дякую
Героям Слава!
У мене питань вже немає, просто з цікавістю дивлюсь Ваші відео.
Слава Україні! Оце "вже немає" мене трохи торкнуло.. Щось некоректно Вам відповів? Якщо так - вибачайте. Емоції буває...
@@MAXforewer Ви неправильно зрузуміли) Я Вас питав, про Органік Мілк, Валіо, Джугас чому заливати масло окропом - це профанція, я багато чого питав й Ви на все відповіли. Теперь я знаю яку продукцію купляти й у МЕНЕ питань немає, просто з цікавістю дивлюсь відео. Нічого поганого ніколи Ви мені не сказали. Ось до чого я)
Дякую, відновили мені ауру))) Але ж питайте, як щось зацікавить;)@@Jastore
Сьогоднішній випуск дуже цікавий, бо четверо внуків живуть у Польщі. Дякуємо😊
Дякую за відгук. Порозкидало нас життя...
❤❤❤ я роблю сам собі кефір і йогурт з домашнього молока і заквасок!++++💙💛💙💛💙💛🇺🇦
Це чудовий варіант, якщо: 1. домашнє молоко безпечне 2. маєте час і натхнення! Успіхів Вам у здоровому і смачному харчуванні)
Це ідеально!
я все літо кожного дня пив свіжий кефір, добавляючи молоко патсеризоване в залишки недопитого кефіру, витримавши в теплі 12 годин, та ще 12 в холодильнику . едине що треба мати дві чи три тари, бо поки один пьеться. інші готуються. молоко потріно брати 2,5 % бо 3,5%-занадто густий, а менше - ріденький.
Що тут додати... Хіба що рекомендую мінімальну пастеризацію, якщо самі пастеризуєте. 65 градусів пару хвилин - це вже ОК) Герметично закривати посуд з молоком, що сквашується. І для заквашування використовувати МАКСИМАЛЬНО СВІЖІ кисломолочні продукти! Бо активність корисних мікроорганізмів суттєво знижується ближче до кінця терміну зберігання. І бажано таки зразу виділити на сквашування, а не чекати залишків... Якось так;)
Питання яке мене завжди турбувало - коли ы як правильно вживати кефір? Тобто, натщесерце, разом з основною їжею чи окремо, години прийому (ранок, обід, вечір)? Дякую.
Кефір здоровій людині бажано вживати вранці і ввечері окремо від їжі масою 330 г на добу, або замінити один прийом їжі в будь-який час.
@@Lactosophy а які відмінності при вживанні кефіру для хворої людини? Зокрема чи можна за допомогою кефіру покращити роботу шлунку у сенсі кращого засвоєння їжі? Мені за 50 і вже кілька років як у мене дещо зменшилася нормальна вага тіла (не критично але тем не меньше) з загальним відчуттям хронічної втоми, а спроби більше їсти щоб повернути вагу не допомагають (усе життя при зрості 176 см вага 76 кг, а зараз 70 кг). Пройшов багато медичних досліджень і багато аналізів і нічого суттєвого не знайшли. Знайшли тільки гастріт, але лікар гастроентеролог не вважає це за проблему. Імовірно проблема у засвоєнні їжі і я так думаю що може кефір у моєму випадку зможе допомогти повернути нормальну вагу? Лікар призначив Ремедіум - суспензія з 5-ти видів Bacillus, прийняв лише перший двотижневий курс і які будуть результати поки не дуже зрозуміло.
@@Lactosophy О, то, виходить, я неправильно робив, коли якесь літо я щоранку починав із одного банану та кружки кефіру з цукром на сніданок!
А чому саме окремо краще кефір вживати? Який механізм?
І за скільки часу (хвилин, годин) до чи після вживання їжі краще вживати кефір? Цукор теж краще не додавати?
@@ZhekaTrololo Здорова людина може вживати кефір, як вона відчуває, як організм краще сприймає. Я теж люблю щось додавати. Саме я активно впроваджувала колись фруктовий кефір.
Але якщо хтось не вживає джемів чи т.п. фруктових добавок з цукром, тоді ми говоримо про класичний кефір. А в домашніх умовах ви можете готувати будь з чим. Попробуйте з геркулесовою кашею і медом, мені подобається! Я так як Ви теж снідаю.
У коментарях тут теж я пояснювала, що краще не змішувати, якщо є питання з травленням.
Тоді ефективне роздільне харчування.
@@Lactosophy Дякую дуже!
Ну здавалося б що тут такого, сидить людина кефір пробує, але ж ні! Цікаво! Ви молодці!
Здавалось би?
Ан ніт - якщо спеціаліст, що його виробляє)))
Дякую за відео!
Люблю щоб кефір був густий )
Звідси питання: від чого залежить густина кефіру і як обирати з їхнього різноманіття саме густий?
Серед українських виробників є такі, які просто на пляшці пишуть "Густий" )
Вітаю пане Павло і дякую за питання. І у нас і у поляків ФАКТИЧНО під "ГУСТИМИ" мають на увазі ТЕРМОСТАТНІ КЕФІРИ (можуть бути будь які інші термостатні кисломолочні). Їх заквашують і потім ВИТРИУЮТЬ (ТЕРМОСТАТУЮТЬ) прямо у пляшках чи іншій ТВЕРДІЙ споживчій тарі. Тому їх щільний згусток не розбивається до самого споживання. На відміну від питних кефірів, що сквашуються у великих ємностях а потім розливаються у тару. При розливі згусток пошкоджується і щоб не виглядав як колись давно (пів пляшки сироватки) їх перемішують і доводять до однорідності. Плюс гомогенізація. Користь від них практично ідентична, а органолептика суттєво різна. Інша справа, що всередині кожної з груп можуть бути густіші і рідші продукти. Густіші бувають при інших рівних (технології) - якщо краща якість молочного білка! Ну і закваски бактерій)
@@MAXforewer Окреме "Дякую" за цю розгорнуту відповідь!
Мені завжди приємно відповідати постійним глядачам. Дякую Вам@@PavloPPluta
Героям слава!
Пане Максиме, маю 2 питання. Не впевнений, що це до Вас, але більше задати нема кому.
1. Що Ви вкладаєте у твердження про "правильне дозоване споживання" кефіру? Хоча б приблизно це скільки? В совєтські часи у військових училищах курсантам давали півсклянки кефіру через день, і, звісно, вважалось що ці норми розроблялись "найкращими у світи" совєтськими дієтологами. А пізніше була популярна пісня "пляшка кефіру й півбатона", що базувалась на реальному житті. Тобто можна "передозуванням" кефіру собі нашкодити? Якщо це питання не за адресою, заздалегідь перепрошую, просто проігноруйте.
2. Чи можна кефір з холодильника розігрівати у мікрохвильовці (буквально 15 секунд), чи при цьому живі бактерії гинуть і кефір втрачає свої властивості?
Я не пан Максим, але вам відповім ))
Неможливо нашкодити кефіром) якщо звісно нема особливостей організму , таких як нездатність перетравити лактозу і тд. Півлітри в день 100% не нашкодять. А то ще і добріше зроблять флорі кишківника .
Більше літра в день і кожен день , буде кріпити. Якщо не регулярно, раз в тиждень за раз літр-два , то буде слабити.
Друге питання слушне , з одного боку нічого страшного не буде в мікрохвильовці, але вона гріє не рівномірно , і деякі місця, наприклад в стакані, перегрів є і там вб'є ті самі корисні бактерії. Але той кефір не стане шкідливим , просто гіпотетично стане меньше корисним на 2-3% 😊
Як завжди - дякую. Але. Я би по другому питанню, на Вашому місці, не був такий впевнений. Розумієте, це окреме ФІЗИЧНЕ явище ХВИЛЬОВОЇ дії на живі організми. Електромагнітні хвилі і електричний струм призводять до різних фізичних процесів, а не тільки нагріву. Коти, як відомо, гинуть при спробі їх там посушити. Дія на бактерії - не досліджена. Я би не грів. Тобто напій нагріється, а чи залишиться корисним... Питання...
1. Передам пані Галині для деталізації.
2. Якщо з точки зору безпеки - грійте. Чи залишаться живі корисні бактерії? Не факт. Таких досліджень не зустрічав. Щось буде - обовязково повідомлю. Дякую
@@MAXforewer Так, саме це я і мав на увазі, вплив випромінювання на елементи живої клітини бактерії кефіру, зокрема, зміну іонного складу і проникності мембрани. В інтернетах є теорія, я гадав, може хтось знає факти). Дякую. Зрештою це питання більше цікавість ніж крайня необхідність.
Дякую за розуміння. Поки не буду мати даних експериментів - нічого не додам. Памятаю, що у нас в МФТІ за експерименти з токами Фуко "на собі" студенти автоматом складали іспит. Правда, лише на 1-му курсі))) Я обдумував питання використання даної технології для здешевленого вирробництва плавсирів (для плавлення маси сирної). Мій "братик", ще той кандидат на Нобелєвку (Брукхевен Нешнл Лабореторі), розбив мене вщент. Зрозуміло - довжина хвилі, дивним чином співпадає з розмірами самого побутового приладу... Таке... Який же я був сердитий, коли в мережі натрапив на аналогічний патент!!! Ці вже мені теоретики))) @@andriipovitria5386
Чи плануєте випуск про ряжанку?
Згадалося, як у дитинстві дідусь розповідав про те, що прабабуся готувала ряжанку у печі, а він хлопчиком носив її з села до Могилева-Подільського на продаж багатому єврею, його добре приймали, і дідусь з теплотою згадував про це.
Так, у мене у дворі піч - і я сам робив кілька раз пряжене молоко. До ряжанки - рукою подати;) Буде випуск...
А Лесі Юріївні потрібно знімати мукбанги, вона дуже апетитно дегустує, а ж самому захотілося КЕФІРУ!!!
Дякую, я їй передам)
Галичина переможе. Питання до пані: смак та органолептичні в кефірі залежать від випасу худоби? Можливо робити кефір із молока інших худоб? Як Ви відноситеся до айрану, катику, кумису, мацоні та іншого схожого на кефір продукту? Пластикова упаковка валиває на кефір? (Чому тоді раніше була скляна із фольгою? До речі скло було декілька разів , здається у злагоді). Як відрізнити молодий кефір від старого - тільки по даті?.
Щипо дякую за увагу!❤
До всіх кисломолочних продуктів відношусь якнайкраще, як і тих, що згадали. Основне, це гарантія якості і ветеринарної безпеки молока любої молочної тварини та відповідних заквасок. Я довіряю великому промисловому виробництву, де працює сучасне обладнання і гарантовані системи якості та безпеки.
А ринок і крафтове виробництво - це лотарея.
дякую все по поличкам....і все зрозуміло. у нас НАШ кефір смачний термін зберігання 3 доби
Це чудовий варіант, я вже писав. Тільки два якщо. Якщо маєте безпечну-якісну сировину. Друге - час і натхнення! Будьте здорові)
Продублюю сюди;)
Від чого залежить густина кефіру, мова йде звичайно про натуральний кефір, без додавання згущувачів та чому ближче до кінця зберігання терміну деякі кефіри з присмаком ацетону, дякую;)
Фактично вийшло два питання;)
Я ніби відповів, і знову питання бачу в іншому місці... Ви отримали відповідь???
@@MAXforewer тепер вони Вас будуть переслідувати навіть уві сні, Ви самі напросилися;))))
То так вийшло, що там вже було багато ланцюгів з коментарів, тому я вирішив, що може краще написати окремо, вибачайте;)
@@MAXforewer так, відповідь отримав, все добре;)
)))@@Alex-px8pd
Дякую за кефірну тему) Багато виробників роблять кефір низької якості і підробки. Роблю ставку на Молокію, смачніше нічого не пив, особливо густий ну дуже смачний.
Так, драматургія і змагання підсилюють емоції! Молокія колись "вистрелила" своїм практично ІДЕАЛЬНИМ густим (термостатним) кефіром. З кефіром питним у неї конкурентів завжди вистачало;)
Я купую густий і перед вживанням дуже сильно перебовтую, і він тоді стає більш питним , а ще добавляю ложку варення (абрикос, полуниця) і виходить найкращий кефірний йогурт))
@@MAXforewer
Мені трохи незвичний варіант! Справа в тому, що єдина перевага йогуртів перед кефірами - їх "ложковість"!!! А Ви берете термостатний (ложковий) продукт, робите з нього простіший (питний). Але, якщо Вам подобається - нема питань! Я в дитинстві заливав картопляне пюре томатним соком, змішував до стану каші - і їв! Смак - бімба, але ж на вигляд... Досі вдячний батькам, що з-за столу не ганяли)))@@borislsc
Дуже сподобався нам із чоловіком густий або ложковий кефір. Вживаємо його щодня. Є два виробника: "Молокія" Тернопіль і "Карпати" Львів. Останній нам більше подобається.
Молокія "відновила" термостатний кефір в новій якості. Було це давно, зараз кілька виробників повторили її продукт. Про ТМ "Карпати" нічого не чув... Яке місце виробництва?
@@MAXforewerмолочна компанія "Галичина". Львів, вул. Липинського, 54. Виробничі потужності у м.Радехів, Львівська обл.
Кефір частий гість в моєму раціоні.Ціково дізнатися про дегустацію від українських виробників.
Найближчого вівторка - буде)
Доброго дня! Є можливість замовити у Вас на сайті сири? Дякую
Звичайно, тільки асортимент трохи зменшився... Даю посилання і рекомендую поспілкуватися з менеджарами для уточнення пропозиції. Дякую zolota-liniya.com.ua/
Ви дуже гарну справу робите. Скажіть, будь ласка, де в Украіні можна купити вашу продукцію?
На жаль, на разі тільки через сайт та Нову Пошту zolota-liniya.com.ua/ Дякую за Вашу увагу
Нещодавно відкрила для себе Вашу Гауду) - надзвичайно смачний сир
Дякую дуже) Але Гауду на наш сайт-магазин постачає партнер із Звенигородки. Легендарний пан Олександр Фесенко і Дружина) Це невеличке (всього на 1-3 т в день молока) сімейне підприємство, що виробляє широкий асортимент практично крафтових сирів. Від ріккоти і сиру кисломолочного - і до Гауди і Гауди зрілої. До речі, на каналі є відео звідти!!! На жаль, десь всередині випуску з іншої тематики... Мій колишній колега , тепер просто товариш - був чудовим директором сирзаводу (Нова Одеса Миколаївської). Ми "від себе" презентуємо тільки "надтверді" сири під ТМ "Золота Лінія". Інші сири - від наших друзів і партнервів) Дякую Вам@@Yuliya-rx2ge
Точно! Але після того, як скуштувала, вже асоціювався як від Золотої лінії) Ваші тверді сири, плавлені теж смачнючі, люблю додавати римський чи парму до цільнозернових каш на сніданок або до кави
Доречі, колись замовляла і кисломолочний сир, не знала, що з Черкащини👍
Так, це Звенигородський район, буквально 5-10 км від райцентру. Селище Неморож. Мінізавод, все чистенько, охайно і ТЕХНОЛОГІЧНО! Бо таки пан Олександр і на Звенигородському сиркомбінаті довго працював, і з нами на Новій Одесі. Коротко - все за ВИЩИМ розрядом! І ще - я згадав, що за випуск!!! Це відео про Ріккоту!!! Даю посилання - можете побачити де і як роблять Ваш улюблений сир Гауда;) ruclips.net/video/un3OQn43Wl4/видео.html @@Yuliya-rx2ge
Добрий день, у мене повна непереносимість лактози, який безлактозний кефір з українських виробників Ви порекомендуєте та скільки його можна вживати, якщо "стул" частіше рідкий? Дякую, за відповідь, дуже цікаво Вас дивитися, було б корисно, якби з однодумцями був розроблений канал. Назвемо його харчові продукти України, і там від печива до ковбас, робилися такі експертизи та народ України міг побачити та зрозуміти, що краще обрати для себе.
Питання переадресую до пані Галини. Зразу скажу, що сам по собі кефір має мінус 30% лактози за рахунок бродіння. Стосовно рідкого чи закрепу - то витриманий (старий) кефір кріпить, молодий - слабить. Звучало у випуску. Стосовно каналу на ВСІ продукти - я озвучував власну позицію: Має бути не Ютуб-канал, а повноцінний Центр Харчових Стандартів і Технологій. Тоді зможемо робити експертизи з ранку до ночі, найкращими спеціалістами та на найкращому лабораторному обладнанні. Може після війни, між дорогами і стадіонами... Дякую
Безлактозних кефір Яготинського маслозаводу виготовляють за моєю розробкою, сировинна база гарна, кефіри і айрани в них, як і сир кисломолочний безлактозний і десерти, всі вони чудові. Звертайте лише увагу на дотримання умов їх продажу і зберігання.
Рекомендую.
Підтримую пані Галину по Айранам - Яготинські завжди були мої улюблені. Плюс, колись хороші випускав Кременчук (він же Данон-Простоквашено-Простонаше), але недовго. Зміна смаку в безлактозних продуктах для мене поки неприйнятна - співчуваю тим, хто вимушений ними харчуватись... Та може не всі такі ж гурмани))) @@Lactosophy
@@MAXforewerЯкщо сире молоко обробляють ферментом лактазою, а потім пастеризують і заквашують, то смак ще кращий чим в звичайного.
Смак солодкуватий і чистіший... Лайфхак)))
І мікрофлора в гідролізованому молоці краще працює. Саме тому закваски і препарати готують з використанням гідролізатів.
Ні, ні, ні - вибачайте пані Галино))) Дуже перепрошую... Не буває "кращого" смаку, буває "інший" смак. Наші глядачі, як мінімум підписники, це знають. Є відповідні відео) Це індивідуально. І мені особисто - таки не подобається;)@@Lactosophy
Дякую Вам!
Скажіть будь ласка, колись дуже давно, майже в минулому житті, моя мама заквашувала молоко молочним грибом (так вона його називала і він був такий красивий, розростався)
І ми пили свій кефір! 😊
То це якісний був кефір? Міг бути якісним? І взагалі це був кефір?
Звісно, можна читати в Інтернеті але для мене важлива думка фахівця.
Дякую.
Якщо то були кефірні грибки, то і ви всі пили свіжий кефір... Тай зараз багато пропонують кефірних грибків через інтернет. Але треба бути обережним із всіма продуктами з ринку.
Пані Ольга, вітаю. Після відповіді пані Галини - я стою тихенько;) Тільки прошу Вас, як симпатика нашого каналу памятати про визначення ключового терміну ЯКІСТЬ (однаковість, постійність, відповідність до стандарту). Це я до того, що ДОМАШНІ продукти часто СМАЧНІ, КОРИСНІ ,НАТУРАЛЬНІ... Але в сенсі визначення - практично ніколи не можуть бути ЯКІСНИМИ!!! Бо кожного разу трохи інші - різні... як мамин борщ. Багатьом людям важко це прийняти, наприклад, що ЯКІСНЕ може бути для них несмачним. Але це запросто! Дякую Вам дуже за увагу і довіру)
@@MAXforewer Зрозуміла!!!
Дякую за відповідь та Ваш час.
Навзаєм дякую за довіру і інтерес до каналу. До Ваших послуг)@@olga.shuprova
@@MAXforewerЦе точно так, як борщ... Різна сировина, і все на око, а часу бракує завжди. То в холодильник не поставили наніч)))
Зробіть, будь ласка, випуск про айрани
Модна, звичайно. Та випуск бути з невеличкою дегустацією - мало виробників.
@@MAXforewer я знаю тільки Яготин і Онур, але вони відрізняються. Тому цікава ваша думка про них. Можливо ще якісь є.
Кефір набрид)
@@xSargas Ротація продукції потрібна і дозування, щоб не переїдати білкову їжу. Не забувайте промивати теплогарячої водою свої рецептори. Симптом, коли щось набридає має вас насторожити. Все має бути з апетитом. Зробіть паузу, поки не заскучите)))
Дякую за Вашу роботу, але жодного разу такі кефіри не бачив в Україні. З наших мені смакує Галичина.
Галичина буде змагатися у вівторок на нашій дегустації. Дякую
Мені теж смакує Галичина)))
Ви в якомусь відео казали "у Біло можливо найкраще молоко, але до моралі питання". Можете пояснити що мали на увазі?
Дивіться попередні відео з Білоцерковкою - там були приклади. Краще молоко - це поширена оцінка щодо молока з Полтавщини. Щодо іншого, то мались на увазі можливі НЕВІДПОВІДНОСТІ між заявленим і фактичним складом продукції. Такі випадки були неодноразово. І думаю, будуть в майбутньому. Цеі малось на увазі. Цікавий епізод розповідав мені "великий начальник" полтавської податкової. Про одну з їх перевірок. Стала легендою) Та зараз "не на часі". Може після війни... Працюють - вже молодці.
Доброго дня, чи можна додати в ваш список продукцію РАДИМО( молоко, кефір, сметана,масло сир ....др.)
Дякую
Буде...
Дякую
Везет вам, что можно купить 1кг кефира, а не наши кастрированные упаковки по 0.84кг, которые только худеют и еще больше дорожают. Еще есть разновидность кефира с солью айран на любителя. Я иногда и сам делал его с ложки сметаны на банку молока, а советский кефир еще ценился сминаемыми крышечками с алюминиевой фольги )
От я Вас і спіймав!;) У наступний вівторок самі побачите - тільки один великий виробник має 840 гр.))) Вгадайте, який? Решта 870, є 850... Що теж не густо, звичайно...
@@MAXforewer ферма(біла лінія) не моє. Із більш-менш нейтральних Яготинський, Молокія, Галичина. Також є такий продукт, як ряженка, який ніколи не попадав до випусків
@@MAXforewer Ми всі за те, щоб була відповідність ціна-якість. Але треба привчатися до того, що через десяток літ буде все молочне в мініупаковках! Вангую!
Зараз це розкіш. Так в минулому столітті колись я сказала студентам, радійте, що їсте кефір 24-48 годин зберігання!
А тоді в 2002 р сама ж довела, що 21 доба -це нормально, і в моїх ТУ 001-2002 року, які ви бачите в супермаркетах на пакуванні щ кефірами вже понад 20 років такі строки придатності. А деякі тільки зараз до цього доходять. Бо в строках найголовніше якість сировини і якість закваски, н😮у і майстри звісно ж))).
Как правильно и в какой дозе употреблять кефир?
330 гр на добу, за один або два прийома (вранці і ввечері). Все це є в коментарях під відео від пані професорки. Почитайте, якщо є час...
@@MAXforewer Дякую!
Польські кефіри пробували різні, вони не такі , до яких звикли в Україні. Українські кефіри краще набагато. Але найголовніше, що в Польщі взагалі немає ряжанки! Це продукт, за яким скучили за рік в Польщі найбільше
Кефір питний Млекпол практично ІДЕНТИЧНИЙ до Молокії і ДАНОН (Простонаше), спробуйте його. Не сплутайте з Млековітою - РІЗНІ!!! Ще є термостатний РОБІКО - теж дуже непоганий)
@@MAXforewerдякую, так, Млекопол був нормальний, але іноді були проколи - смак був дивний, не властивий кефіру. Але ми вже вдома, насолоджуємось нашими українськими продуктами)
@@makedonskaviktoria6969 По Млекполу все просто - кефір випускають на кількох (різних) комбінатах. Як деякі так само наші виробники - одна марка, але різні заводи (і смак). В Україні тримайтесь, як тільки вирішать питання з перетином кордону - зразу приєднаюсь до Вас;)
Кефір деяких виробників досить смачний і цей продукт явно по смаку відрізняється від домашнього кислого молока.
А що до смаку молока домашнього, то з мого досвіду кожна корова має специфічний свій смак молока. Були корови, що їх позбувся, що смак їх молока не сподобався.
Категорично ТАК! Без грибка і дріжджів кефіру не буде. Під кожним вашим словом підпишусь)
Даю кефір замість маслянки в американських рецептах. А чому ніхто не виготовляє маслянку в Україні, немає попиту? Бачив фото маслянки Галичини, але то було кілька років назад, більше не роблять.
Поляки виготовляють маслянку кисломолочну. В нас маслянку недооцінюють. Недостатня реклама. А маслянка по біологічній активності цінніша за молоко. Загугліть.
Але ж Ви порівнюєте два АБСОЛЮТНО РІЗНІ продукти! Маслянка-Пахта, що лишається після виготовлення масла. Та "Маслянку" - кисломолочний продукт, виготовлений на базі тої самої... Так от, якщо Ви порівняєте оцю саму КИСЛОМОЛОЧНУ маслянку із кефірами, йогуртами, айранами, тощо... То ніякої переваги там не буде - надто різні продукти. У кожного своя гора користі. Хіба що професійний дієтолог скаже щосб індивідуальне... Стосовно "Маслянки" ТМ Галичина, яка так довго була на ринку - можу у їх Генерального чи технолога перепитати. Але відповідь знаю наперед - по-перше продажі були нижчі, за очікування... Такі справи
Міськмол завод №1, Одеса, кефір та і аналіз інших продуктів цього підприємства.
Ви вже писали, я ніби відповідав. Це невеличке локальне підприємство. Якщо хтось передасть його зразки продукції з Одеси до Києва - зробимо відео. Так зробила одна поважна пані з Харкова - випуск про Агромол. Якщо ні - то як черга дійде
Дякую, а що можна сказати про українські кефіри?
Марія Д.
Сказав, монтую - покажу наступного вівторка)
Не зрозуміло у чому різниця кефіра і кисломолочного продукту. Можете пояснити? І ще яка різниця вищевказаних від йогурта?
От Ви уважно слухали))) Відмінність - наявність КЕФІРНОГО ГРИБКА! В залежності від виду кисломолочного продукту, в ньому містяться ті чи інші види культур і бактерій. Тільки у кефірі - дріжджі і спиртове бродіння. У йогурті - болгарська (йогуртова ) паличка. І так далі. РІЗНІ ЗАКВАСОЧНІ КУЛЬТУРИ! Дякую за допис)))
Кефір має сильнішу антибіотичну активність, тобто антибактеріальну дію, яка вимірюється лабораторними аналізами по відношенню до стандартних патогенних тест-культур. Я це визначала власноруч, коли виконувала дисертаційну роботу в умовах нашого Інституту мікробіології і вірусології. Тому це доказовий факт. Але як із любими ліками з кефіром не потрібно зловживати, бо організм ще й сам регулює сві мікробіом і цими процесами щоб правильно управляти, краще дотримуватися дози 330 г на добу.
ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВА і ВАЖЛИВА ІНФОРИАЦІЯ!!! Дякую@@Lactosophy
Підкажіть будь ласка різницю між кефіром і кісломолочним напієм.
І чим відрізняется закваска (наприклад,Яготинська) від кефіру?
Наявністю кефірного гриба. Це і є різниця...
Доречі, була така ситуація зі згущеним молоком дуже відомого виробника, коли був після смак з ароматом корови , мені пояснили цю ситуацію так, що це пов’язано з тим, що корів годували якимсь комбікормом, що й призвело до такого після смаку, тому в мене питання, чому є такий присмак насправді, хіба може так бути, щоб коровам на достатньо відомих комбінатах не мили вимя перед доїнням, або може це якось пов’язано з тим, що все ж таки молоко беруть у населення?
Хороше питання. Є дві можливі причини аналогічних "запахів-присмаків". Перша - дійсно має сировинне походження. І тут просто помилка вхідного контролю за принципом "ложка дігтю в діжці меду". І все. І Ви праві, дуже привабливі ціни на молоко від населення часто призводять до додавання його в елітні продукти. З відповідними наслідками по якості. Теоретично може дуже неприємний присмак зявитись при зберіганні ВЖЕ ПАСТЕРИЗОВАНОГО молока на підприємстві. Якраз виробники молока згущеного можуть це практикувати. Повязано з роботою патогенних організмів, власне навіть не самих, а їх СПОР які витримують дуже ВИСОКІ ТЕМПЕРАТУРИ ПАСТЕРИЗАЦІЇ. Проблему описано в одному з перших наших відео на каналі "Чому не скисає магазинне молоко". Вибачте, тоді ще російською... ruclips.net/video/hP6nFUTcYHc/видео.html І на сам кінець, майте на увазі - можуть запросто використовувати сухе молоко. Його буває не дегустують... Дякую за питання
@@MAXforewerдякую за розгорнуту відповідь
До Ваших послуг@@Alex-px8pd
Найчастіше нечистий старий смак, який ви скоріше всього назвали смаком корови, це справді за рахунок використання "старого" з граничним строком сухого молока. Його застосування дозволено, при використанні деаерації цей запах зникає. Сухе молоко - найцінніше що є у людства на сьогодні після сиру. І знецінюють його могутні конкуренти молочної галузі.
Дякую. Цікаво чому деякі кефіри дуже кислі, а інші не такі. Чи впливає це на кислотність у шлунку людини і травлення?
Так, впливає. Кислотність кефірів дозволена в широких межах (до 20% діапазон, було показано у відео) і Ви це можете відчути. Плюс, звичайно, кислотність змінюється під час зберігання. Адже КЕФІР - це живий кисломолочний продукт. Дякую на взаєм
Якщо в кефірі немає стороннього присмаку, кислоту можна послабити розбавивши навпіл мінеральною чи питною водою. Можна підсилити і отримаєте домашній кефірний айран.
Я вже писав в наступному відео про те що купую кефір Пирятинського сирзаводу, але на упаковці не ДСТУ, а ту у 15.5-21658366.003-2001, цн нормально?
В принципі, може бути нормально. Переважна більшість продуктів в світі продається за ТУ, а не ДСТ. Інша справа, що так звані ТРАДИЦІЙНІ молочні продукти, бажано купувати за ДСТУ. ТУ створюють, як правило, в тих випадках, якщо по якійсь причині не можуть задовільнити ДІЮЧІ ДЕРЖАВНІ СТАНДАРТИ. Дуже рідко, коли продукт КРАЩИЙ за інші. Навряд кефір у плівці до таких відноситься... Можливо щось елементарне - наприклад інші терміни мають, ніж в державних... Таке...
Максим ,ви сказали Лесі Юрівні ,що в неї гарний манікюр 😉
Ах-ха-ха! Звичайно, сказав. Кажу: - Як від женіха з Франції (вона засватана) повернулась то знову Анджеліна Джолі нервово губи кусає! А як на роботу в польському селі - то і так зійде! Сміється. Не слухає мене)))))))) В цьому сенсі втрачаю авторитет;)
Добрий день) як зрозуміти який кефір молодий, який зрілий?
В першу чергу по даті виробництва і терміну зберігання. Перша третина терміну - молодий, остання - старий. А середину терміну зберігання можете назвати самостійно;)
Колись для власних потреб виготовляв кефір з молока за допомогою кефірних зерен. Також використовуаав його як закваску для виготовлення сиру, виходило смачніше ніж у випадку застосування фірмової італійської закваски. Але самі зерна були примхливі, періодично хворіли і практично не росли. Також мінусом було, що кожен день був вихід кефіру, але вживати його у такій кількості не хотілось. Якщо кефір зберігати він швидко перекисає і стає різьким на смак.
"Тримати" вдома грибки, чи кефірні чи чайні, це як тримати кішку чи собаку )))
Браво! За порівняння та "живу" аналогію)))@@Lactosophy
Дякую. Раз у кефірі є спирт, то яка ж тоді безпечна доза для дітей і з якого віку його можна пити?
У вівторок про це скажу, але спирту дуже мало - в домашніх до 1-2%. А в промислових - 0,01 - до 0,2%. Збільшується із зберіганням. З приводу дитячих кефірів - там просто ЗМЕНШУЮТЬ дозу кефірного грибка. Та останнє слово - за лікарем. Дорослим здоровим - 330гр на день рекомендують. Дякую
Чому ж ви в кожен випуск просуваєте польську продукцію? Складається враження, що ви займаєтеся просуванням польської молочки на український ринок. Як би не було, я всеодно не їстиму польську, німецьку та французьку молочку, бо хочу жити в незалежній Україні! Треба підтримати вітчизняного виробника. А ваші випуски дійсно цікаві.
" Чому ж ви в кожен випуск просуваєте польську продукцію? Складається враження, що ви займаєтеся просуванням польської молочки на український ринок." - дивно... Тобто коли ми чесно говоримо про присмак "з-під хвоста корови" деяких польських кефірів, чи про відсутність в них кефірного грибка - це ми його так просуваємо??? але ж, якщо кефір Млековіти найвищої якості, то чому ми маємо про це мовчати?
" Як би не було, я всеодно не їстиму польську, німецьку та французьку молочку, бо хочу жити в незалежній Україні!" - я особисто не бачу в тому, щоб їсти НЕЯКІСНЕ Українське. Чи польське. Чи будь яке інше. Для того і створено наш канал, щоб Ви могли обирати ЯКІСНЕ УКРАЇНСЬКЕ, споживати його і пригощати друзів за кордоном. Ви не помітили?
" А ваші випуски дійсно цікаві." - і на тому дяка) Хорошого Вам часу доби)))
Не побачила на фото кефіру Го-Карпати. Він мені подобається, але хотілося вашої думки
Не стикався з такою торговою маркою. Або нові, або дуже малі - або і те і друге одночасно. Вибачайте
так, це відносно нова марка. Є2 різновиди - питний і ложковий (схоже, що термостатний). Можете загуглити і подивитись 🙂@@MAXforewer
Добре, дякую. Подивлюсь@@НатальяКаховская-ц1с
))) Це Галичина ще одну торгову марку запустила! Думаю, присвятили старту нового для них ТЕРМОСТАТНОГО КЕФІРУ! Та в рейтинг ми приймаємо лише один зразок від виробника. Для Радехова це ТМ "Галичина" - бо вона флагманська. Дякую)
Додивився зараз до кінця і виникло ще питання:
виходить, користь кефіру і його цінність саме у наявності цих грибків і без них там не буде користі такої, а лише споживча цінність у вигляді білків/жирів/вуглеводів і тп?
Не поспішайте з висновками;) Як в сирах при ФЕРМЕНТАЦІЇ білків, так і в кисломолочних продуктах, користь може бути не від самих мікроорганізмів, а від їх роботи по зміні, наприклад, білків. Які розпадаються з утворенням вітамінів, незамінних амінокислот і так далі. Тобто кефірні грибки не просто корисні, а виробляють користь - ТРУЖЕНИКИ)))
@@MAXforewer Дякую!))
Одразу перше питання: а які ж норми споживання?
(наприклад, на добу/тиждень/місяць)
Записав, це до пані Галини! Передам. Як буде забагато - підключусь)
Терапевтична добова норма кисломолочних напоїв для дорослих 330 г на добу, бажано розділити на два прийоми з терапевтичною ціллю для покращення травлення за півгодини до прийняття їжі. Перед любим прийомом їжі бажано випивати склянку теплогарячої води. Важливо кефір не змішувати з іншими білковими продуктами (рибними, грибними, бобовими продуктами, щоб не збільшувати білкову нагрузку на організм у момент налагодження процесу травлення).
Загальні побажання можете прочитати на моїй сторінці у фейсбуці.
Про рекомендації щодо споживання кефіру хворими людьми звертайтеся до свого лікаря.
Про кефір від лікаря-дієтолога можна почитати тут:
facebook.com/100001127775057/posts/5932068123507388/
Який смак дає кефірний грибок?
Тільки не смійтесь - характерний кефірний. Його так і визначають. Я наводив ДСТУ - там ще "пощипування" від спиртового (на дріжджах) бродіння. Тобто, як з маслом: робимо ЕТАЛОН на якісних вершках по стандартній технології, досліджуємо СМАК, і тільки тоді порівнюємо з іншими зразками. Так само справи з кефірами... Дякую за розуміння
Привіт СИР НАЗАВЖДИ розіграйте на новий рік шматок сиру серед підписників. 😁
Думаємо, встигнемо навіть кілька! З цими дегустаціями...;)
Колись робили собі самі - свіже молоко за пару днів прокисало і отримували смачний напій, який називали кисляк.
Кисле молоко, яке отримане самоквасом, можна пити лише коли маєте гарантію здоров'я власної тварини.
@@Lactosophy, так, згодна.
Цікаво про польські кефіри. З початку війни знаходимось в Ірландії, і тут продаються польські продукти, вони такі ж як в Україні по асортименту, тому така інформація актуальна.
Дякую за відгук. Ірландія на весь світ славиться своїми ЧИСТИМИ і ЯКІСНИМИ молочними продуктами. Зокрема маслом кисловершковим, сиром Чеддер, тощо...
@@MAXforewer так, масло, сири відмінні, але кефір ми купуємо польський, тут місцевих кефірів мало, в основному йогурти. Може ми мало обізнані.
Може. Але швидше їх реально немає - немає традиції. В Нью Йорку в США буквально тільки-тільки почали ставати міцно на полиці магазинів. Може років із 10-20 як. І то - жодного справжнього по смаку! Таке, щось кисломолочне...@@raisa8187
Доброго здоров'я усім любителям набілу!) У мене є питання щодо заквасок для домашнього виготовлення кисломолочних продуктів, заквасками, які продаються в аптеках та магазинах України. Народний спосіб виготовлення кефірів -йогуртів полягає в попередньому кип'яченні молока, охолодженню до температури, вказаної в інструкції та далі, закутуванню в домашні лапсердаки на певний час. Влітку, коли можна на базарі купити смачного молока, можна зробити смачненьке. А от наскільки це можна буде назвати кефіром чи йогуртом? І ще питання, чим заквашується ряжанка?
"... А от наскільки це можна буде назвати кефіром чи йогуртом? І ще питання, чим заквашується ряжанка?..." - якщо додасте болгарську паличку у заквасці, то буде йогурт. Якщо кефірний грибок - кефір. Далі вже питання якості цих продуктів. Пряжене молоко для Ряжанки можна заквашувати різними комбінаціями молочнокислих бактерій. Від цих варіацій, власне, буде залежати смак готової Ряжанки.
PS Українці по факту не сприйняли слово "НАБІЛ" для заміни терміну "Молочні Продукти". Це слово було більше поширене на теренах Західної України і Польщі. На сьогодні термін НАБІЛ офіційно закріплено за українським аналогом сиру ФЕТА (з коровячого молока).
Дякую за розгорнуту відповідь!)@@MAXforewer
Цікаво, як правильно вживати кефір ? Чим він корисний? Дякую.
Є таке питання. Значить - буде і відповідь від пані Галини. Дякую
В коментарях багато раз є про це, читайте, будь ласка.
Цiкаво скiльки можно випити кефиру за раз без шкоди для себе?
Часте питання, переадресую до Профі;) Хоча зрозуміло, що залежить од багатьох факторів - разом з іншою їжею чи натще, вік та вага "питуна", тощо... Дякую за питання
Вже багато раз відповіла, читайте коментарі теж)))
Так, так, так - саме в процесі! Дякую)))@@Lactosophy
В Сумах продается кефир "Наш" с маленьким сроком годности, а есть с большим сроком. - он не полезный?
Повідомте за виробника будь ласка. Бо знаю про Сумський міськзавод та не за ТМ "НАШ". Стосовно термінів - як правило відображають режими пастеризації. Вмща температура і довший час нагрівання - довші терміни. І навпаки. Припускаю, що у кефіру з коротким терміном більше корисних бактерій і активніше бродіння. Дякую за питання
Большое спасибо за ответ и за оперативность. "Наш" кефир выпускается на сумском молокозаводе, значит теперь я буду его покупать с уверенностью, что он полезнее других. Скажите еще, пожалуйста, в Сумах есть еще молочный завод "Оберіг", я в этом году по вашей рекомендации покупала в его магазине сливочное масло в мае - июне на весь год и складывала его в морозилку. А что вам известно про продукцию этого завода ? Спасибо.
Про Оберіг чую вперше, вибачайте. А от з директором (Людмилою Вікторівною) Сумського молокозаводу я на звязку. Як мінімум, мали чи не найкращу моцареллу-міні в Україні. @@валентинанаумова-ы3и
Спасибо за информацию, попробую..
Розкажіть безлактозну продукцію. Чи можливо це? Чи це фейк?
Це можливо, дуже просто і про це було багато раз на каналі. Коротко. Є два способи - простий і поширений, та технологічний і рідкий. Практично 99% безлактозних продуктів, що Ви можете зустріти - вироблено простим способом (ГІДРОЛІЗОМ). От інфа з мережі, і вона відповідає дійсності:
У наш час отримують безлактозную молоко одним з двох способів:
Мембранна фільтрація. Ця технологія була застосована на самому початку 21 століття. За рахунок спеціальних фільтрів молекули молочного цукру видаляються з рідини, фільтруються.
Гідроліз. В цьому випадку фермент лактази, отриманий з дріжджів або цвілевих грибів, додається в продукт. Під дією ензиму лактоза (майже 98%) розщеплюється на інші вуглеводи. ... (глюкозу і галактозу). До речі, при цьому трохи змінюється смак продукту
Все вірно!
Всі безлактозні продукти виготовляються шляхом гідролізу лактози молока ферментом лактазою.
Чому де яки кефіри густі і м,яки за смаком,а де які рідки трохи газовані,.?
Густі - термостатні. Питні густі за рахунок якісного молочного білка і якісної закваски. Газованість кефіру наростає із зберіганням і його умовами. Дріжджі одначе)
@@MAXforewer Мені особисто смакує газований, їх не багато на ринку України. Дякую за Л.Н. (ліквідацію необізнаності)
До речі, чомусь стало менше за останні два роки - дивіться у вівторок...@@СергейВасильев-л5м
В Україні роблять якісь закваски з молочної сухої суміші? 😮
В Україні є кілька вітчизняних виробників заквасок - вони є в наявності як мінімум в мережах
Доречі,недавно вперше спробувала кефір житомирського молокозаводу, і була вимушена зробити з нього оладки.бо після додавання краплі йоду до цього кефіру він став фіолетовим. Чому вирішила провірити на присутність загущувачів, бо смак кефіру мені здається був відсутній.
Ми виросли на кисілях з крохмалю і були здоровими. Загущувачі рослинні - це вам безкоштовний додатковий легкий Альмагель для шлунку))). Саме через конкуренцію з фармою знецінюють продукти із стабілізаторами і загущувачами. Як фахівець, в основі знань якого біохімія і фізхімія - можете мені повірити. Детальніше у мене на сторінці в фб.
@@Lactosophy вибачте, але за крохмаль я не хочу сплачувати!
В кефірах не має бути нічого окрім молока і закваски. Купіть декілька кефірів і виберіть який вам сподобається.
Багато замовних є відео, в яких самі ж наступають крохмаль і самі ж його находять. Це дуже поширений спосіб боротьби з конкурентами. Такий зараз світ. Тому на віру сприймати все не треба, перевіряйте самі все, і вибирайте, що вам підходить по смаку і по ціні.
@@Lactosophy навіщо мені самій насипати крохмаль і потім писати про неякісний продукт?
100%!@@Грейс-ы6в
Какой кефир Вы считаете молодым (расслабляющим желудок, уровень поноса)), а какой считаете зрелым (скрепляющим, до запора).?? Если можно , то научный график покажите, как молодой кефир стареет и созревает. Какие химические и физические процессы происходят в нём.? И ещё вопрос по поводу шоколадного масла "Ферма". Насколько оно полезно или вредно?? Как "пролетарский", экономный десерт ??🤔 Ваши рекомендации и мнение....🤫🤫🤫🤨🤨🤨😛😛😛
Дивіться на етикетку - перша третину терміну зберігання - слабить, остання - провокує закреп. Графіку не маю, але запитаю пані Галину;) Як десерт - масло Ферма може бути. Але я завжди памятаю дві речі: завжди продукти з наповнювачами і ароматизаторами виробляють із сировини найнижчої якості. Чисті - найвищої. Тому морозиво пломбір я завжди беру БЕЗ НАПОВНЮВАЧА;) Дякую. Сподіваюсь укракїнську мову розумієте без перекладача;)
@@MAXforewer Розумию. Це мова моих дедуся и бабуси. Я руссифифицирован в 2 поколении. Живу в русско-язычной среде.Можу спилкуватыся на двух мовах. Як "полиглот".😃😃😃
@@MAXforewerдобрий день, хотілось би побільше узнати про продукцію фірми"Добриня".дякую
Почему шоколадне масло должно быть вредным?!
Любой пищевой продукт можете быть одновременно полезным и вредным!
Все дело в нормі потребления. От 50 г молочного жира в день здоровому вреда не будет. А больному следует с этим вопросом человеку обратиться в лечащему доктору.
Могут быть в масле добавки красителей, усилителей вкуса, пальмовое масло, другая нечисть@@Lactosophy
А про наш кефир когда?!
Буде найближчого вівторка. Дочекайтесь
завмреш, бувало, у кефіру,
не жирний обирая сорт,
хоча лежить вже у корзині
пельмені, сало, масло й торт....
Браво!)))))) Мені три Біг Маки і колу без цукру - я на дієті!)))
Розшарування, а не розслоиться.
Так, дякую, приймається. Які ще побажання? А то мені один розумник писав, що не маємо права казати "Масло Вершкове". Мовляв, все масло в Україні - вершкове. То довелось Державний стандарт показувати.
Я зробити кефір з козиного молока вдома?
Принципово, не має бути суттєвої різниці в технології з молоком коровячим. Хіба що жиру трохи прибрати, щоб білку не заважав... Та я краще перепитаю;)
Цікаво послухати про йогурти.
Послухайте цей випуск: ruclips.net/video/VLhEfsHjHsA/видео.html. Чи щось конкретне цікавить?
Всі ці кефіри я пила, але більше не буду. Неприємний смак, як на мене. Присутня солодощ ванілі чи чогось. Не знайшла приємного смаку в цих кефірах
Кефір лікувальний продукт, якщо вам порадить ваш лікар. І тоді ви на смак будете незважати. А якщо хочете смачно, то додайте до кефіру власного варення, джему чи меду по вашому смаку, і будете мати два в одному, і смачно і більш корисно, ніж навіть любий йогурт.
Але якщо лікар скаже, що за вашими аналізами кефір вам не показаний, тоді вирішуйте самі.